woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۱:۵۳

آيا ميتوان كسي را پيدا كرد كه علاقه‌اي به امنيت مالي نداشته باشد. مطمئناً همه دوست دارند به جايي برسند كه از نظر مالي احساس امنيت كنند. چشمانتان را ببنديد و فكر كنيد كه بازنشسته شده‌ايد. آيا مسيري كه شما در حال حاضر طي مي‌كنيد باعث خواهد شد در سنين بالا‌تر به امنيت مالي برسيد. صحبت در مورد امنيت مالي براي بسياري از افراد ناخوشايند است چرا كه ان‌ها تمام حقوقي كه مي‌گيرند را خرج مي‌كنند و قادر نيستند

براي آينده مالي خود قدمي بر دارند به همين دليل صحبت كردن در مورد امنيت مالي باعث ايجاد احسااس ناراحتي و افسردگي در آن‌ها مي‌شود. بدترين كار هم همين است يعني تسليم شدن و تلاش نكردن مطمئن باشيد افرادي كه به امنيت مالي رسيده‌اند همگي انسان‌هايي با توانايي خارق العاده نبوده‌اند و آن‌ها تنها تلاش كرده‌ و از هوش مالي خود استفاده نموده‌اند. در اين مطلب به نكاتي مي‌پردازيم كه مي‌تواند به شما كمك به امنيت مالي برسيد.

براي رسيدن به امنيت مالي از نقطه امن خود خارج شويد

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم2

 

كمتر مي‌توان افرادي را پيدا كرد كه با حقوق كارمندي يا كارگري بتوانند در سنين بالاتر و سنين بازنشستگي به امنيت مالي خوبي برسند. به زندگي كارمندان بازنشسته نگاه كنيد با وجود سال‌ها كار كردن اما دغدغه‌هاي مالي فراواني دارند. اگر به دنبال امنيت مالي هستيد نبايد تها به حقوق كارمندي خود قانع باشيد چرا كه معمولاً حقوق‌هاي كارمندي تنها مي‌توانند هزينه‌هاي روزمره زندگي شما را تامين كنند.

پس بايد به دنبال افزايش درآمد خود باشيد. از همين الان سعي كنيد هوش مالي خود را تقويت كرده، سرمايه گذاري را ياد بگيريد و البته در كنار كارمندي و حقوق بگيري به دنبال راه‌هاي ديگري براي كسب درآمد باشيد. تا زماني كه شما توانايي كار كردن را داريد اين امكان براي شما وجود دارد كه با تقويت هوش مالي خود درآمدتان را چند برابر كنيد. پس اگر به دنبال امنيت مالي در آينده هستيد لازم است كه از نقطه امن كارمندي و حقوق بگيري خود خارج شويد.

پس انداز كردن را شروع كنيد

اگر تا به حال اقدام به پس انداز نكرده ايد براي رسيدن به امنيت مالي به شما توصيه مي‌كنم از همين حالا برنامه مناسبي براي براي پس انداز كردند مقداري از درآمد خود تنظيم نماييد. ممكن است پس انداز منظم در ابتدا براي شما كمي مشكل باشد. به همين دليل به شما پيشنهاد مي‌كنم كه پس انداز را مانند يكي از هزينه‌هاي لازم و ضروري زندگيتان بدانيد كه به طور ماهانه بايد آن را بپردازيد. حتي اگر مجبور شويد از هزينه‌هاي غير ضروري خود كم كنيد. اين نكته را به ياد داشته باشيد كه داشتن پس انداز مناسب در آينده نه تنها براي شما نوعي پشتوانه خواهد بود بلكه اين قدرت را به شما مي‌دهد كه بتوانيد از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري طلايي كه پيش روي شما قرار مي‌گيرد نيز استفاده نماييد.

تمام تخم مرغ‌هايتان را در يك سبد قرار ندهيد

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم4

 

يكي از نكاتي كه به شما كمك مي‌كند بتوانيد به امنيت مالي برسيد اين است كه دارايي‌هاي متنوعي داشته باشيد يا به عبارت ديگر تمام تم مرغ‌هايتان را در يك سبد قرار ندهيد. در اين مطلب به شما گفتيم كه سرمايه‌گذاري را ياد بگيريد حال بايد به شما بگويم هر سرمايه‌گذاري با مقداري ريسك همراه است و اين ريسك مي‌تواند زياد يا كم باشد پس بهتر است شما راه‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري را ياد بگيريد تا در صورت بروز مشكل در يك بخش قدرت تحمل ريسك شما بالا باشد. قدرت تحمل ريسك به اين معني است كه شما بتوانيد در صورت بروز ضرر يا مشكل مالي آن را برطرف نماييد.

ميان هزينه‌هاي ضروري با خواسته‌ها تفاوت قائل شويد

هزينه‌هاي ضروري هزينه‌هايي هستند كه براي يك زندگي لازم مي‌باشند مانند پرداخت قبوض يا پرداخت هزينه غذا و خوراك خانواده. خواسته‌ها هم مواردي هستند كه شما دوست داريد آن‌ها را داشته باشيد اما نبود آن‌ها خللي در زندگي عادي شما ايجاد نمي‌كند مانند داشتن يه تابلو فرش زيبا و نفيس در خانه كه شما دوست داريد ان را داشته باشيد. اگر مي‌خواهيد در آينده امنيت مالي بهتري داشته باشيد بايد نحوه رفتار شما با هزينه‌هاي ضروري و خواسته‌هايتان تفاوت زيادي داشته باشد. بسياري از خواسته‌هاي شما غير ضروري مي‌باشند در نتيجه لازم است ياد بگيريد تا زماني كه به امنيت مالي و ثروت مي‌رسيد از بسياري از اين خواسته‌ها چشم پوشي كنيد.

 

 

حساب بانكي بزرگ لزوماً به معني امنيت مالي نيست

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم5

 

شما براي رسيدن به امنيت مالي تنها به داشتن يك حساب بانكي بزرگ يا پس انداز بسيار زياد نياز نداريد بلكه بخش زيادي از امنيت مالي شما وابسته به هوش مالي شما و نوع رفتار شما با پول است. براي اثبات اين ادعا مي‌توان افراد زيادي را مثال زد كه با وجود ثروت و سرمايه زياد دچار ورشكستي و مشكلات مالي شده‌اند. گاهاً برخي از اين افراد تنها با چند تصميم اشتباه كل سرمايه خود را در مدت زمان كوتاهي از دست داده‌اند.

تقويت هوش مالي مي‌تواند به شما كمك كند كه بهترين رفتار را در شرايط مختلف با پول داشته باشيد. هدف از تقويت هوش مالي تنها افزايش درامد نيست بلكه اين موضوع مي‌تواند در مديريت صحيح و حفاظت از سرمايه شما بسيار كارامد باشد. پس همواره سعي كنيد با بالا بردن اطلاعات مالي خود به دنبال تقويت هوش مالي خود باشيد.

نقش خانواده را فراموش نكنيد

اگر تشكيل خانواده داده‌ايد بايد اين نكته را بدانيد كه خانواده شما نقش تعيين كننده‌اي در موفقيت شما در راه رسيدن به امنيت مالي دارند. آن‌ها مي‌توانند در پس انداز كردن و همچنين مديريت هزينه‌ها به شما كمك زيادي بكنند. با آن‌ها صحبت كنيد و اهميت امنيت مالي كه به دنبال آن هستيد را توضيح دهيد.

به ان‌ها بفهماند كه اين امنيت مالي در آينده چه نقشي در كيفيت زندگي آن‌ها خواهد داشت و براي خانواده تا چه اندازه مهم و ضروري است. سعي كنيد آموزش هوش مالي را از سنين پايين به كودكان خود شروع كنيد و به آن‌ها تفاوت هزينه‌هاي ضروري و خواسته‌ها را ياد بدهيد. مطمئن باشيد اگر خانواده شما در اين راه با شما همراه شوند مطمئنناً شانس بسيار بيشتري براي موفقيت خواهيد داشت.

فرصت را از دست ندهيد

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم3

 

اين يك واقعيت است كه هرچه سن شما بالاتر برود قدرت كاركردن، قدرت يادگيري و توانايي ريسك‌پذيري شما كاهش مي‌باشد. شما هر چه زودتر شروع كنيد، زودتر هم مي‌توانيد به امنيت مالي برسيد و از آن لذت ببريد. همچنين هر چه زودتر تلاش خود را آغاز كنيد پول بيشتري هم قادر خواهيد بود، پس انداز كنيد. زمان سرمايه گران بهايي است كه نمي‌توان ان را با هيچ چيزي به دست آورد پس زمان خود را از دست ندهيد. بسياري از افراد برنامه‌ها و ايده‌هاي مالي خوبي دارند اما هميشه شروع كار را به زمان آينده موكول مي‌كنند و همين موضوع باعث عدم موفقيت آن‌ها خواهد شد.

با افراد با تجربه در اين زمينه معاشرت كنيد

اگر به اطراف خود دقت كنيد مطمئناً افرادي وجود دارند كه توانسته‌اند به امنيت مالي برسند، سعي كنيد با اين افراد بيشتر معاشرت كنيد تا بتوانيد از تجارب آن‌ها در زمينه‌هاي مختلف مالي به خوبي استفاده نماييد. در نقطه مقابل نيز برخي از افراد وجود دارند به اين دليل كه نتوانسته‌اند در زندگي مالي خود تغييري ايجاد كنند و پس انداز مناسبي را داشته باشند در مورد امنيت مالي همواره با بدبيني و نا اميدي صحبت مي‌كنند. معاشرت با اين افراد مي‌تواند بر روي شما هم تاثير منفي داشته باشد. مطمئن باشيد با انگيزه كافي، تلاش و يادگيري مداوم شما قادر خواهيد بود زندگي مالي خود را متحول كرده و در اينده از امنيت مالي كه به دست مي‌آوريد، لذت ببريد.

نتيجه ‌گيري

رسيدن به امنيت مالي در آينده مي‌تواند تمام ابعاد زندگي شما را تحت تاثير قرار داده و باعث بهبود آن شود. داشتن پس انداز و سرمايه كافي به همراه هوش مالي قوي مي‌تواند، امنيت مالي شما را تضمين كند. در اين مطلب نكاتي را ارائه كرديم كه يادگيري ان‌ها مي‌تواند به شما كمك كند كه بتوانيد به امنيت مالي برسيد. رسيدن به امنيت مالي يكي از اهداف مهم انسان‌ها است پس بهتر است از همين الان به فكر رسيدن به آن باشيد و با جديت كارتان را شروع كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]