woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
دروغ هايي كه خودتان به خودتان ميگوييد چيست؟ ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۷:۲۵

كمتر كسي پيدا مي‌شود كه موفقيت و ثروت را دوست نداشته باشد اما در عمل عده محدودي هستند كه به اهداف بزرگ خود در زندگي مي‌رسند. دلايل متعددي وجود دارند كه افراد نمي‌توانند به فردي كه دوست دارند تبديل شوند. در اين مطلب مي‌خواهيم به يكي از مهمترين اين عوامل بپردازيم. در موارد زيادي ديده مي‌شود كه عامل بازدارنده افراد براي رسيدن به موفقيت و ثروت دروغ‌هايي است كه افراد به خودشان مي‌گويند و باز هم در بسياري از موارد خودشان نيز متوجه اين دروغ‌ها نيستند. در ادامه به تعدادي از رايج‌ترين اين دروغ‌ها مي‌پردازيم و شما با خواندن مطلب مي‌توانيد مراقب باشيد و اجازه ندهيد كه اين دروغ‌ها تبديل به سدي بين شما و موفقيت در زندگي شما شوند.

من فردي توانا نيستم

 

يكي از رايج ‌ترين دروغ‌هايي كه افراد به خودشان مي‌گويند اين است كه توانايي لازم را براي رسيدن به موفقيت و اهدافشان ندارند. اما واقعيت اين است كه هر فردي قادر است با تلاش به انچه كه مي‌خواهد تبئيل شود. به زندگي افراد موفق نگاهي بياندازيد بسياري از آن‌ها داراي توانايي خارق العاده اي نسبت به ساير مردم نيستند و تنها تلاش و پشتكار آن‌ها است كه آن‌ها را تبديل به فردي موفق و خاص كرده است.

در آينده تلاشم را شروع خواهم كرد

كمي به اطرافتان توجه كنيد خواهيد ديد كه افراد زيادي وجود دارند كه قصد دارند براي هدف مهمي تلاش كنند اما هميشه شروع كار را به زماني در آينده موكول مي‌كنند. اين افراد اين دروغ را باور كرده‌اند كه هميشه فرصت كافي را براي حركت به سمت موفقيت دارند اما واقعيت اين است كه زمان يكي از با ارزش‌ترين سرمايه‌هايي است كه در نزد انسان قرار دارد. گاهي اوقات فرصت‌هايي در زندگي براي شروع حركت به سمت موفقيت در پيش روي انسان قرار مي‌گيرد كه ممكن است ديگر تكرار نشوند. پس مراقب باشيد اين دروغ را به خود نگوييد.

من نميتوانم در اين كار موفق شوم

 

دروغ هايي كه خودتان به خودتان ميگوييد چيست؟3

 

تا زماني كه كاري را شروع نكرده و براي آن تلاش نكرده‌ايد، نمي‌توانيد بگوييد در يك كار موفق خواهيد شد يا خير. به اين موضوع فكر كنيد اگر همه افراد موفق قبل از شروع و تلاش اين جمله را به خود گفته بودن آيا قادر بودند به فردي موفق تبديل شوند؟ برخي از افراد اين دروغ رايج را مرتباً به خود مي‌گويند.

اين افراد به محض تصميم براي انجام كاري با بدبيني تمام به خود مي‌گويند كه من نمي‌توانم در اين كار موفق شوم و همين دروغ باعث مي‌شود قبل از شروع تلاش براي رسيدن به يك هدف شكست بخورند. اين دروغ مي‌تواند شما را تبديل به فردي از قبل شكست خورده بكند در اين صورت شما هيچگاه شانسي براي رسيدن به اهداف مهم خود نخواهيد داشت. مهم‌ترين دليل اينكه افراد اين دروغ را به خود مي‌گويند نبود اعتماد به نفس در آن‌ها است.

 

 

من ادم بسيار موفق و مهمي است و نيازي به تلاش بيشتر ندارم

همانطور كه كمبود اعتماد به نفس باعث مي‌شود افراد از شروع يك كار و تلاش كردن منصرف شوند، لازم است بدانيد كه اعتماد به نفس كاذب و غير واقعي هم مي‌تواند باعث شود افراد اين دروغ را به خود بگويند كه به اندازه كافي فردي مهم و موفق هستند و احتياجي به تلاش بيشتر ندارند. اعتماد به نفس كاذب باعث مي‌شود كه افراد با واقعيت رو به رو نشوند. اين دروغ باعث مي‌شود افراد هيچگاه از نقطه امن خود خارج نشوند و براي رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر تلاش نكنند. يكي از خصوصيات افرادي كه كه موفقيت‌هاي عالي مي‌رسند اين است كه آن‌ها همواره به دنبال يادگيري و تلاش براي رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر هستند.

براي رسيدن به اين هدف كم سن است

 

دروغ هايي كه خودتان به خودتان ميگوييد چيست؟4

 

يكي از دروغ‌هايي كه افراد به خودشان مي‌گويند اين است كه براي رسيدن به موفقيت‌هاي بزرگ سن و سالشان كم است. اين هم تنها دروغي است كه مي‌تواند باعث شود افراد نتوانند به موفقيت‌هاي دلخواه برسند. افراد زيادي وجود دارند كه مي‌توان به عنوان مثالي براي رد اين دروغ از ان‌ها استفاده كرد.

افرادي كه در سنين جواني توانسته‌اند به ثروت، مدارج عالي تحصيلي يا شغلي و … برسند. سن و سال كم هيچ دليلي موجهي براي عدم تلاش شما براي رسيدن به هدف نمي‌باشد. امروزه افرادي وجود دارند كه در سنين پايين و با تلاش و پشتكار حتي موفق شده‌اند به يك كارآفرين بسيار موفق تبديل شوند. باز هم بايد بگويم كه اين شما هستيد كه تعيين مي‌كنيد چه جايگاهي داشته باشيد و هيچ چيزي به اندازه خودتان نمي‌تواند در اين موضوع تاثيرگذار باشد.

براي رسيدن به اين هدف پير شده‌ام

يكي ديگر از دروغ‌هاي رايجي كه افراد در مورد سن به خودشان مي‌گويد و مانع رسيدن آن‌ها به موفقيت مي‌شود اين است كه آن‌ها به خودشان مي‌گويند براي انجام يك كار و يا رسيدن به يك هدف پير شده‌اند و شانسي ندارند. اما باز هم مثال‌هاي زيادي وجود دارد كه اين ادعا را باطل كند. افراد زيادي هستند كه در سنين بالا تلاش كرده‌اند و به ثروت زيادي رسيده‌اند يا اينكه مثال‌هاي فراواني از افرادي وجود دارد كه در سنين بالا توانسته‌اند به مدارج بالاي تحصيلي يا شغلي برسند. مطمعن باشيد سن و سال شما در مقابل تلاش، پشتكار و انگيزه شما تاثير خيلي كمتري براي رسيدن به اهداف و موفقيت شما خواهد داشت.

بدشانسي دست از سر من بر نميداره

 

دروغ هايي كه خودتان به خودتان ميگوييد چيست؟6

 

يكي ديگر از دروغ‌هاي رايج و بسيار مخربي كه معمولاً بسيار مشاهده مي‌شود كه افراد به خودشان مي‌گويند اين است كه ان‌ها به خودشان ميگويند كه آدم بد اقبالي هستند و هيچگاه بخت و اقبال با ان‌ها همراه نخواهد شد. شايد بتوان اين مورد را يكي از واضح ترين دروغ‌هايي دانست كه افراد به خودشان مي‌گويند. بد شانسي تنها بهانه اي است كه افراد شكست‌ها و عدم تلاش براي رسيدن به موفقيت را به وسيله آن توجيه مي‌كنند.

بايد به شما بگويم تنها خود شما هستيد كه مي‌توانيد موقعيت‌هاي عالي را در زندگي براي خود ايجاد كنيد و يا در نقطه مقابل كاري كنيد كه زندگي نا موفقي داشته باشيد. فرض مي‌كنيم كه شانس و اقبال وجود داشته باشد و باعث شود شما در كاري با شكست موالجه شويد حتي اگر بخواهيم اين موضوع نادرست را درست فرض كنيم باز هم اين خود شما هستيد كه قادر مي‌باشيد با تلاش و كوشش شكست‌ها را جبران كرده و زندگي موفقي را براي خودتان بسازيد.

براي رسيدن به موفقي به اندازه كافي پول ندارم

افراد زيادي وجود دارند كه نداشتن پول و سرمايه قابل توجه را دليلي براي شكست‌هاي خود و عدم تلاش براي رسيدن به موفقيت مي‌دانند. اين موضوع درست است كه پول و سرمايه قدرت زيادي را به همراه خواهد داشت و مي‌تواند موقعيت‌هاي بزرگي را براي انسان ايجاد كند اما نبايد نداشتن پول و سرمايه زياد تبديل به دليلي براي شكست‌ها و يا عدم تلاش شما براي رسسيدن به موفقيت شود. فراموش نكنيد بسياري از افراد ثروتمند و كارآفرينان موفق افرادي هستند كه كارشان را با سرمايه‌هاي نا چيزي شروع كرده‌اند. ايده‌هاي ارزشمند شما به همراه سختكوشي شما اين قابليت را دارند كه در آينده ثروت فراواني را براي شما به ارمغان بياورند.

نتيجه‌گيري

گاهي اوقات بزرگترين سد پيش روي انسان براي رسيدن به اهداف و موفقيت در زندگي، دروغ‌هايي است كه انسان به خودش مي‌گويد. دروغ‌هايي كه گاهاً آنقدر تكرار شده كه در ذهن فرد تبديل به نوعي باور و اعتقاد مي‌شوند. در اين مطلب به تعدادي از اين دروغ‌ها پرداختيم. مراقب باشيد و اجازه ندهيد دروغ‌هايي اينچنيني جلوي حركت شما به سمت موفقيت را بگيرند. مطمئن باشيد شما توانايي رسيدن به موفقيت را داريد و هيچ دروغ و بهانه‌اي نمي‌تواند توجيه خوبي براي عدم رسيدن شما به موفقيت و خواسته‌هايتان باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]