woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟ ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۰۷:۱۰

حتما شما هم وقتي كوچك بوديد از خودتان بارها و بارها پرسيده ايد كه ” وقتي بزرگ شدم ، چه كاره مي شوم ؟ ” و بعدتر هم وقتي بعد از طي كردن مسير طولاني تحصيل و آزمون هاي استخدامي ، مشغول به كار شديد ، هر صبح و شب ذهنتان از اين سوال پر مي شود كه ” آيا من در شغلم موفق  هستم؟ “

هر كدام از ما ، استعدادهاي مختلفي داريم كه اگر آن ها را به كار بگيريم ، مي توانيم به يك فرد مفيد براي دنيا تبديل بشويم و مطمئنا شما هم از انجام كاري كه در آن استعداد و مهارت داريد ، لذت مي بريد و اطرافيان هم تشويق و تحسين تان مي كنند . شما با هر ميزان تحصيلاتي كه داريد و به هر كسب و كار كه مشغول هستيد ، اگر راهكارهاي زير را مو به مو رعايت كنيد ، هر زمان كه اين سوال را از خودتان پرسيديد ، خيلي سريع و محكم مي گوييد ” بله ” !

و اما اين راهكارها :

لباس هايي كه مي پوشيد را با دقت و وسواس انتخاب كنيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟8

 

 

قبل از اين كه خانه تان را ترك كنيد و به سمت محل كارتان برويد ، زماني را اختصاص بدهيد به چك كردن سر و وضعتان و مطمئن شويد كه لباستان مناسب جايي است كه مي خواهيد برويد . ممكن است عقيده بعضي ها اين باشد كه ” لباس كه به آدم ارزش نمي دهد ! ” . اما من به شما مي گويم كه اين حرف را نشنيده بگيريد چون در دنياي كار و تجارت ، ظاهر آراسته افراد حرف اول را مي زند . اگر مثل افراد موفق لباس بپوشيد ، ديگران هم مثل يك فرد موفق با شما رفتار مي كنند . پس اين مسئله را جدي بگيريد .

مثل برنده ها فكر كنيد

رفتاري كه هر فردي دارد ، نقش بزرگي در موفقيتش بازي مي كند . هيچ وقت مثل آدم هاي شكست خورده فكر نكنيد بلكه هميشه پيش خودتان تجسم كنيد كه به آن چيزهايي كه مي خواهيد ، رسيده ايد . هميشه نيمه پر ليوان را ببينيد چون مردم هيچ وقت يك فرد منفي باف را دوست ندارند و او را شخصيت موفقي به حساب نمي آورند .

در گروه هاي مختلف عضو شويد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟4

 

اغلب موفقيت ها ، به طور گروهي به دست مي آيند . يك گلزن فوتبال ، هيچ وقت اين موفقيتش را به تنهايي به دست نياورده است . اگر در يك گروه عضو شده ايد ، هميشه با ديگر افراد همكاري كنيد و با آن ها ، يك ارتباط موثر برقرار كنيد و سعي كنيد كه به خوبي از پس مسئوليت هايي كه بر عهده داريد ، بربياييد . در چنين شرايطي است كه حتما موفقيت ، يارتان مي شود .

 

 

پر جنب و جوش باشيد

كسي كه شكار كردن بلد باشد ، مي داند كه ممكن است حتي يك سال تمام هم در جايي كمين كند و مخفي شود اما چيزي نصيبش نشود . قانون شكار اين نيست ؛ شما بايد از مخفيگاه تان بيرون بياييد و خودتان دست به كار شويد . در هر شغلي هم كه هستيد ، وضعيت به همين منوال است . منتظر نمانيد كه به شما انجام كاري را ديكته كنند و مجبورتان كنند كه آن كار را انجام دهيد . سعي كنيد كه در خودتان انگيزه ايجاد كنيد و بدون هيچ گونه ترسي خودتان به دنبال پروژه هاي كاري جديد و كسب درآمد بيشتر باشيد .

احساسات خودتان را خيلي شفاف بيان كنيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟5

 

اگر همه قدم هاي موفقيت را هم به دقت برداريد ، تنها چيزي كه ممكن است مانع شود كه به هدفتان برسيد ، اين است كه احتمالا مهارت هاي ارتباطي كافي را نداشته ايد . فرض كنيد كه رئيس تان جلسه اي تشكيل داده و در آن از شما و كارمندان مي پرسد كه براي حل مشكلي كه براي شركت پيش آمده ، چه راه حلي به ذهنتان مي رسد ! حتي با وجود اين كه شما دقيقا مي دانيد كه راه حل اين مشكل چيست ، اما انگار زبان و صدايتان شما را ياري نمي كند كه بتوانيد منظورتان را بگوييد . در چنين شرايطي افراد كم كم از شما دوري مي كنند و خواه ناخواه تنها مي مانيد .

هميشه نتيجه اي را كه به دنبالش هستيد را در ذهن داشته باشيد

شما از انجام هر كاري ، مطمئنا هدفي را دنبال مي كنيد . حتي اگر به كاري كه انجام مي دهيد هيچ علاقه اي نداريد ، اما اگر نتيجه كارتان را در نظر داشته باشيد ، اين به شما انگيزه مي دهد و چراغ راهتان مي شود .

نحوه حرف زدن پشت تلفن را بلد باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟2

 

هر شغلي كه داشته باشيد و به هر كاري كه مشغول باشيد ، تلفن هميشه يكي از مهم ترين وسايل ارتباطي است كه با آن هميشه سر و كار داريد . حتي مي توانم بگويم كه اين وسيله ، حتي از تلفن هم مهم تر است ؛ چون شما داريد به طور زنده توسط فردي كه پشت خط است ، ارزيابي مي شويد و بنابراين فردي كه پشت تلفن است ، بايد از تمركز حواس شما مطمئن باشد . بنابراين هنگام صحبت كردن با تلفن ، از خوردن و آشاميدن و جويدن آدامس خودداري كنيد تا اعتماد طرف مقابلتان را از دست ندهيد .

منظم باشيد

وقتي كه داريد روي يك پروژه كار مي كنيد ، قدم به قدم همه اصول آن را رعايت كنيد و كارتان را از روي يك برنامه منظم پيش ببريد و حواستان باشد كه هيچ قسمتي از كار ، از قلم دقتتان نيافتد وگرنه نتيجه اي را كه مي خواهيد ، نمي توانيد بگيريد .

انتقاد نكنيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟3

 

بعضي از مردم ، فقط كارشان اين شده كه از ديگران ايراد بگيرند . سعي كنيد كه هيچ وقت كسي را مسخره نكنيد و خيلي هم اهل شكايت از اوضاعي كه داريد ، نباشيد و هر زمان هم كسي يا كاري را شايسته ستايش ديديد ، حتما اين كار را فراموش نكنيد .

مودب باشيد

سعي كنيد در برخوردي كه با ديگران داريد ، هميشه ادب را رعايت كنيد و خودتان را مشتاق و علاقه مند و پر انرژي نشان دهيد . يادتان باشد كه هميشه زير ذره بين مردم هستيد و داريد قضاوت مي شويد ؛ بنابراين در هر شرايطي خوش خلق باشيد و رفتارتان را كنترل كند .

مسئوليت پذير باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟6

 

اغلب افراد ، وقتي با مشكلي رو به رو مي شوند ، آرامش خودشان را از دست مي شوند و دست پاچه مي شوند . اما شما اين طور نباشيد ! هر از گاهي مسئوليت بر طرف كردن يك مشكل را بر عهده بگيريد تا در اين زمينه ، كار آزموده بشويد .

زماني كه از شما انتقاد مي شود ، رفتار خوبي از خودتان نشان دهيد

وقتي انتقادي در مورد خودتان شنيديد ، اول دقت كنيد و ببينيد كه اين حرف از دهان چه كسي بيرون آمده است . آيا كلام اين فرد ، معتبر هست يا نه ؟ اين خيلي راحت است كه شما فورا فكر كنيد كه طرف از روي حسودي اش اين حرف را زده و بنابراين خيلي سريع انتقادش را ناديده بگيريد ؛ اما هميشه سعي كنيد كه روي هر انتقادي كه از شما مي شود ، فكر كنيد .

الگو باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟7

 

هر كاري كه به شما محول مي شود را طوري انجام بدهيد كه انتظار داريد ديگران آن كار را به همان شكل انجام دهند . اگر هميشه سعي كنيد كه كارهايتان را به بهترين نحو ممكن انجام دهيد ، افراد شما را سر مشق خودشان قرار مي دهند و به عنوان الگويي براي داشتن يك كسب و كار موفق ، شناخته مي شويد .

صبور باشيد

يك نردبان هر چقدر هم كه بلند باشد ، اگر پله به پله از آن بالا برويد ، مي توانيد تا انتهاي آن را بدون هيچ آسيب و ترسي ، طي كنيد ؛ اما همان نردبان هر قدر هم كه كوتاه باشد ، شما نمي توانيد پنج پله ، پنج پله از آن بالا برويد و اگر قصد اين كار را بكنيد ، خيلي زود پايين ميافتيد . بنابراين ، به فكر يك شبه طي كردن يك راه صد ساله نباشيد و بدانيد كه رسيدن به موفقيت ، نيازمند گذر زمان است . هميشه هدفتان را جلوي چشمتان نگه داريد و به پيش برويد .

به دنبال يادگيري مطالب جديد باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟9

 

در هر زمينه اي كه فعاليت مي كنيد ، سعي كنيد كه اطلاعات خودتان را به روز نگه داريد و هميشه به دنبال اين باشيد كه سطح دانشتان نسبت به بقيه هم صنف هايتان ، بالاتر باشد .

نتيجه گيري

همه نكاتي را كه در بالا برايتان توضيح دادم را يك بار ديگر مرور كنيد و در خودتان به دنبال آن ها بگرديد . آيا شما صبور هستيد ؟ به ظاهرتان اهميت مي دهيد ؟ پر جنب و جوش و در عين حال منظم هستيد ؟ اگر جوابتان به اين سوال ها مثبت است ، پس شما فردي موفق هستيد اما اگر جوابتان به هر يك از گزينه هايي كه در بالا گفتيم منفي است ، بدانيد كه بايد بيشتر بر روي خودتان كاركنيد و اين خصوصيات را در خودتان پرورش بدهيد تا بتوانيد سرتان را بالا بگيريد و با صداي بلند به همه دنيا اعلام كنيد كه من در شغلم خيلي موفق هستم !

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]