woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
۵ راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۶:۰۰

انسان ها در طول زندگي شان ، تصميم هاي خيلي مهمي مي گيرند كه يكي از مهمترين آن ها ، در زمينه تغيير شغل است . همه ما صرف نظر از سن و سال و سابقه شغلي مان و تجربه هايي كه داريم ، ممكن است كه در مرحله اي از زندگي مان تصميم بگيريم كه كسب و كار خودمان را عوض كنيم .

اين بخش طبيعي اي از زندگي هر انساني است كه شغل و محيط كارش را تغيير بدهد ؛ اما تر س از بي كار ماندن و پيدا نكردن شغل مورد علاقه و گذراندن مصاحبه هاي پر از دلهره استخدامي و از بين رفتن  امنيت شغلي ، مسائلي هستند كه باعث مي شود كه فرد با وجودي كه هيچ علاقه اي به شغلش ندارد ، هر روز صبح بي انگيزه به سر كارش برود و مدام به ساعت نگاه بكند تا تعطيل شود ، اما هم چنان سراغ يك فرصت  شغلي جديد و بهتر نرود .

وضعيت مشكلات شغلي در جهان

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند5

 

طبق گزارشات ” لينكدين ” ، از بين ۲۱۳ ميليون نفر انسان بي كاري كه وجود دارد ، فقط ۲۵ درصدشان دارند دنبال شغل مي گردند و ۶۰ درصد آن ها ، بدون اين كه هيچ گونه فعاليتي براي پيدا كردن يك شغل جديد از خودشان نشان دهند ، منتظر نشسته اند كه معجزه اي شود و خود شغل به سراغشان بيايد ! خود اشتغالي و كارهاي روز مزد در دو دهه اخير افزايش پيدا كرده و حتي در كشورهايي كه ثروت زيادي دارند مثل آمريكا و انگلستان ، علي رغم اين كه ميزان بيكاري خيلي پايين است ، اما باز هم مشكلات شغلي زيادي وجود دارد .

در ادامه برايتان ۵ نكته اي را مي گويم كه اگر آن ها را در خودتان ديديد ، بايد بدانيد كه زمان تغيير شغلتان فرا رسيده :

شغلي كه داريد ، بر علم و دانشتان چيزي اضافه نمي كند

تحقيقات نشان داده اند كه افراد ، شيرين ترين و بهترين پيشرفت هاي شغلي شان را در اواخر دوران جواني و در بزرگسالي تجربه مي كنند كه در اين دوران ، اطلاعات فرد بالا مي رود و ذهن انسان ، مشتاق يادگيري مي شود . اهميت اين مسئله زماني روشن مي شود كه شما ذهني تشنه يادگيري داشته باشيد و ذاتا علاقه مند به خلاقيت و نوآوري باشيد .

وقتي در شغلتان عملكرد ضعيفي داريد

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند3

 

زماني كه راندمان كاري تان پايين مي آيد و يا ديگر دل و دماغ زحمت كشيدن براي كارتان را نداريد يا خودتان و ديگران متوجه مي شويد كه عملكردتان افت كرده است ، وقت آن رسيده كه شغلتان را عوض كنيد . وگرنه اين وضعيت ، دير يا زود باعث مي شود كه در سابقه كاري تان خدشه ايجاد شود و همين باعث مي شود كه در مصاحبه هاي استخدامي اي كه در آينده شركت مي كنيد ، شانس كمتري براي پذيرفته شدن داشته باشيد . اگر به دنبال اين هستيد كه از شغلتان لذت ببريد ، به دنبال كسب و كار جديد باشيد كه دائما شما را به چالش بكشد و كاركردتان را روز به روز بالاتر ببرد .

در خودتان احساس كم ارزش بودن مي كنيد

اگر فكر مي كنيد كه استعدادهايتان و توانايي هايي كه داريد ، در محيط كارتان ناديده گرفته مي شود و از نحوه برخورد و رفتار كارفرمايتان راضي نيستيد ، شغل خودتان را عوض كنيد . حتي زماني كه كارمندان از حقوق و پاداشي كه دريافت مي كنند راضي و خوشحال هستند اما مي بينند كه مديرشان آن ها را تشويق نمي كند و مورد حمايت قرار نمي دهد ، از كار خودشان لذت نمي برند .

ديده شده كه كارمندهايي كه در محيط كارشان احساس پوچي و بي اهميتي مي كنند و مورد تحقير و تضعيف شخصيتي قرار مي گيرند ، بيشتر از ديگر افراد امكان دارد كه به كارهاي زشتي مثل دزدي و غيبت و رشوه دست بزنند و زماني هم كه اين افراد ، پست حساس و پر اهميتي داشته باشند ، خطر بيشتري ايجاد مي كنند و در نهايت با كارهاي اشتباه خودشان كاري مي كنند كه كل مجموعه ورشكست شود .

در حال حاضر فقط به خاطر حقوق خوبي كه مي گيريد سر كارتان باقي مانده ايد

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند4

 

خيلي از افراد ، با وجود اين كه به كار فعلي شان هيچ علاقه اي ندارند و اصلا از آن احساس رضايتي نمي كنند ، اما با وجود اين به خاطر حقوق خوبي كه مي گيرند ، هر روز بدون هيچ گونه اشتياقي بر سر كارشان حاضر مي شوند . اول شرايط مالي خودتان را به طور دقيق مورد بررسي قرار بدهيد و ببينيد كه به چه مقدار پول نياز داريد تا احتياجاتتان برآورده شود و اگر در نهايت ، تصميم گرفتيد كه شغلتان را تغيير دهيد ، حتما قبلش آن قدر پول جمع بكنيد كه اگر احيانا شغل مورد علاقه تان را تا مدتي پيدا نكرديد ، بتوانيد براي گذراندن ۳ تا ۶ ماه زندگي تان ، پس انداز كافي داشته باشيد .

از كارفرماي خودتان متنفر هستيد

معمولا وقتي كه فردي شغل سابقش را عوض مي كند ، در حقيقت به اين معناست كه رئيس خودش را ترك مي كند ؛ نه آن شركت يا سازمان را . اين نشان مي دهد كه رابطه خيلي زيادي وجود دارد بين ترك يك شغل و بي علاقگي  و حتي تنفر نسبت به رئيس آن سازمان .

مطالعات نشان داده است كه حدود ۷۵ درصد از استرس و فشاري كه كارمندان در طول ساعات كاري شان مي كشند ، از طرف رئيس ، مدير يا سر كارگرشان به آن ها وارد شده و سهم كمتري از آن مربوط مي شود به سختي خود كار يا مسائلي كه بين همكاران به وجود مي آيد و تا زماني هم كه سياست شركت ها در شيوه مديريت به همين منوال باشد و تغييري نكند ، كارمندان يا مجبور مي شوند كه با تحمل وضعيت فعلي شان بسوزند و بسازند و يا اينكه بگردند و شغل مورد علاقه خودشان را با همه ريسك هايي كه دارد ، انتخاب بكنند .

دلايلي كه تا اينجا در زمينه تغيير شغل و ايجاد تغيير و تحول در زندگي كاري گفتيم ، تمام ماجرا نيستند . دلايل ديگري مثل نياز به ايجاد تعادل بين زندگي شخصي و كاري و يا وجود فشارهاي اقتصادي و يا مسئله تعديل نيرو در سازمان هاي مختلف يا تغيير محل زندگي و … هم مي توانند باعث شود كه فرد به دنبال ايجاد تغييري در شغل و كسب و كار خودش بگردد . البته اين دلايل اخير ، از دلايلي كه نكته به نكته در بالا به آن ها اشاره كرديم ، از اهميت كمتري برخوردارند چون آن ها با تاثيري كه بر روح و روان فرد مي گذارند ، آرامشش را بر هم مي زنند و اهميت تغيير شغل در آن شرايط ، خيلي بيشتر خودش را نشان مي دهد .

راه اندازي مجدد شغل ، يعني چه ؟

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند2

 

آمار نشان داده است كه همه مردم در طول زندگي خودشان ، بارها و بارها شغل خودشان را تغيير داده اند كه اين مي تواند به صورت داوطلبانه باشد يا اين كه به علت اتفاق هايي كه مي افتد ، فرد مجبور به اين كار شود . مسائلي مثل ازدواج يا بچه دار شدن ، ممكن است كه فرد را مجبور كند كه سبك زندگي اش را تغيير دهد ، شغلش را نيمه وقت كند يا محل زندگي اش را تغيير دهد . دليلتان هر چه كه باشد ، در نهايت شما مجبور مي شويد كه در يك سازمان ، از پستي به پست ديگر يا از يك سازمان به سازماني ديگر جا به جا شويد .

شايد در ابتدا ، اين تغيير باعث شود كه در دلتان ترديد و دلهره اي به وجود بيايد اما اگر كه به خوبي بتوانيد از تجربيات قبلي تان استفاده كنيد و از شرايطي كه برايتان ايجاد شده است استفاده كنيد ، حتي اگر در ابتدا حقوق كمتري نسبت به شغل قبلي تان بگيريد ، با وجود علاقه عميقي كه به كار جديدتان داريد ، مي توانيد خيلي سريع رشد كنيد و به درآمد بالايي برسيد .

خودتان فرصت ها را ايجاد كنيد

فرقي نمي كند كه بخواهيد شغلتان را در يك شركت عوض كنيد يا كلا در جاي ديگري به دنبال فرصت هاي جديد بگرديد ؛ در هر صورت راه هاي زيادي وجود دارد كه بتوانيد تجربه ها و مهارت هايتان را افزايش بدهيد . اگر در حال حاضر بي كار هستيد ، مي توانيد در شركت هايي كه كارآموز مي گيرند ، مشغول شويد تا بتوانيد مهارت جديدي ياد بگيريد و حتي با اثبات توانايي هايتان در همان شركت ، كاري كنيد كه بعدها در همان جا استخدام شويد . اگر در حال حاضر مشغول كار هستيد هم مي توانيد با خودتان فكر كنيد كه چگونه مي توانيد ارزش خودتان را در شغل فعلي تان بالاتر ببريد و با گسترش روابطتان ، فرصت هاي طلايي بيشتري براي خودتان فراهم كنيد .

نتيجه گيري

كلام آخر اين كه ، اگر شغلتان را از دست داده ايد يا خودتان مي خواهيد در آن تغييري به وجود آوريد ، هميشه مثبت فكر كنيد . همين باعث مي شود كه چهارچوب ذهني تان منظم تر شود و از موقعيت هاي پيش بيني نشده اي كه برايتان پيش مي آيد ، بهترين استفاده را ببريد . يادتان باشد كه تحت هيچ شرايطي خودتان را مقصر ندانيد و شكست را براي خودتان به عنوان بهانه اي براي تعطيل كردن تلاش ، قرار ندهيد . اگر در گذشته باقي بمانيد ، هيچ وقت نمي توانيد طعم يك آينده هيجان انگيز را بچشيد .خودتان را دست كم نگيريد چون تغيير كردن و تغيير دادن ، شجاعت و دل و جرئتي مي خواهد كه شما آن را داريد !

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]