woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۲:۰۹

امروزه ديگر تبليغات به جز جدايي ناپذيري از كسب و كار تبديل شده اند . رقابت شديد و تنگاتنگي كه بين محصولات مختلف در بازارها وجود دارد ، باعث شده كه جلب نظر مشتري ها و تشويق شان به خريد كالاهاي مورد نظرمان ، سخت تر بشود و بيشتر از قبل متوجه اين بشويم كه به تبليغات نياز داريم. تبليغات ، نزديكي خيلي زيادي با مفهوم بازاريابي دارند . تبليغات به زبان خيلي ساده ، به معني رساندن يك پيام در مورد كالا يا خدمات مورد نظرمان از طريق رسانه هاي مختلف به مردم است تا مخاطبانمان را قانع كنيم كه پول خودشان را براي خريد آن كالا يا برخورداري از خدمات مورد نظر ما ، خرج كنند .

در تبليغات ، چه هدف هايي دنبال مي شوند ؟

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات1

 

با خبر كردن مشتري ها از وجود يك كالا يا خدمات جديد

با خبر كردن مشتري ها از طرز كار يك محصول يا قيمت جديد آن

تجسم تصويري واضح و قابل فهم از كسب و كار مورد نظرمان در مقابل چشم مشتري ها

تشويق مشتري ها به اينكه از ميان هزاران كالا ، فقط محصول ما را بخرند

تشويق كردن مشتري به اينكه خيلي سريع تصميم خودش را براي خريد بگيرد .

تبليغات ، براي رونق بخشيدن به كسب و كار و بالا بردن فروش كالاها و خدمات ، اهميت فوق العاده اي دارند و كارآفرينان موفق ، هميشه بر روي آن تاكيد خيلي زيادي داشته اند . در ادامه ، سخنان طلايي چند كارآفرين برتر را در اين مورد برايتان آورده ايم :

هنري فورد

هنري فورد درباره اهميت تبليغات مي گويد : كسي كه به خاطر صرفه جويي كردن در مخارج ، تبليغات خودش را متوقف مي كند ، مانند كسي است كه براي صرفه جويي كردن در وقت ، ساعت خودش را از كار مي اندازد .

ايزاك آسيموف

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات2

 

اين پولساز معروف ، نظرش درباره نقش پر رنگ تبليغات ، اين است كه : براي چرخاندن چرخ يك تجارت ، شما به چيزي بيشتر از پول و سرمايه احتياج داريد و آن چيزي كه شما نيازمندش هستيد ، عبارت است از ( پ . خ . ت ) يعني : پويايي / خلاقيت / تبليغات .

كلوين كوليج

كوليج ، آن قدر يك تبليغ درست و از روي فكر را مهم مي داند كه بدون آن ، نمي تواند هيچ گونه تجارتي را تصور كند و در اين باره مي گويد : تبليغات ، جان يك تجارت است . او ، شهرت يك محصول را فقط و فقط در اثر تبليغات موثر مي داند و در اين باره مي گويد : علت تقاضاهاي جمعي ، به طورتمام و كمال ، به خاطر توسعه اي است كه در تبليغات به وجود آمده است .

اچ جي ولز

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات3

 

اچ جي ولز نظرش اين است كه شما دستتان آن قدر در تبليغات باز است كه مي توانيد با هر زبان و هر وعده وعيدي توجه مردم را به سمت محصولتان جلب كنيد و جمله معروفش در اين باره ، اين است كه تبليغات ، يك جور دروغگويي قانوني است .

ديويد آگيلوي

آگيلوي نظرش اين است كه آن چيزي كه در تبليغات مي گوييد ، خيلي مهم تر از نحوه بيانتان است ؛ يعني آن چيزي كه باعث مي شود كه مردم ، از بين هزاران كالا و تبليغات مختلف ، تشويق بشوند كه محصول شما را بخرند ، محتواي تبليغاتتان است نه شكل ظاهري آن ها .

استفان ليكاك

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات4

 

ليكاك نظر جالبي دارد . او مي گويد كه تبليغات ، يك مخلوط آگاهانه است از چاپلوسي و تهديد .

ويليام برنباخ

برنباخ ، نظرش اين است كه تقليد كردن در تبليغات ، اصلا كار عاقلانه اي نيست و بايد در روشي كه براي تبليغ كالاهاي خودمان به كار مي گيريم ، ايده هاي خلاقانه داشته باشيم ؛ به طوي كه مي گويد : متفاوت نبودن در تبليغات ، يك جور خودكشي به حساب مي آيد .

 

تلاشي كه براي معرفي يك برند يا نام تجاري مي كنيد ، چه فايده اي دارد ؟

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات5

 

باعث مي شود كه مردم ، با محصول شما و كسب و كارتان آشنا شوند و اسم محصول يا شركتتان ، در ذهنشان جا بگيرد و بر سر زبانشان بيافتد .قدرت و بزرگي كسب و كارتان را به مشتريانتان مي رساند و شركتتان را نيرومند تر از آن چيزي كه هست ، معرفي مي كند .وقتي كه اسم يك برند ، در ذهن ها جا مي گيرد ، به طور غير مستقيم اين را نشان مي دهد كه كالاها و خدمات خوبي به مردم ارائه داده و رضايتي كه مشتريان از محصولاتشان داشته اند ، باعث شهرت آن شده است .هر چقدر هم كه يك محصول ، با كيفيت باشد و قيمت مناسبي هم داشته باشد ، تا زماني كه در معرض ديد قرار نگيرد ، نمي تواند به جايگاهي كه لايقش است برسد .

مردم بايد بارها و بارها آن اسم ، جلوي چشمشان باشد تا در خاطرشان بماند .توصيه هاي دهان به دهان مشتري ها ، يك تيغ دولبه است . اگر موفق بوده باشيد ، نامتان به خوبي پخش مي شود وگرنه بدون آن كه محصولتان را امتحان كرده باشند ، دهان به دهان برايتان تبليغات منفي خودشان را پخش مي كنند .تا اينجا فهميديم كه تبليغات ، نبايد فراموشتان بشود . حالا بياييد ببينيم كه از ديد كارآفرينان نمونه ، موفقيت در تبليغات ، به چه چيزهايي بستگي دارد :

تهيه تبليغات ، بايد هوشمندانه باشد

اولين نكته براي موفق بودن يك تبليغ ، اين است كه بايد احتمال ديده شدن آن را توسط مشتريان ، بالا ببريد . مثلا اين كه بياييد تبليغ يك محصول بين المللي را در يك شبكه راديويي موسيقي محلي پخش كنيد ، كار عاقلانه اي نيست . در حقيقت با اين كار ، مثل اين است كه بدون آن كه افراد مورد نظرتان تبليغتان را ببينند ، پول خودتان را دور بريزيد .

روي هدف هايي كه داريد ، تمركز كنيد

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات6

 

يك اصل مهم وجود دارد كه هم در زندگي شخصي به كارتان مي آيد و هم در تهيه تبليغات ؛  و آن ، اين است كه تا زماني كه ندانيد به دنبال چي هستيد ، آن را به دست نمي آوريد . بايد هدفتان را مشخص كنيد . آيا هدفتان از تبليغي كه مي كنيد ، اين است كه مردم بعد از ديدن تبليغاتتان ، به شما زنگ بزنند يا به وب سايتتان بيايند يا به فروشگاهتان سر بزنند ؟ مثلا اگر مي خواهيد مشتري هايتان را ترغيب كنيد كه به شما زنگ بزنند ، بايد بگوييد : ” همين الان با اين شماره تلفن ، به صورت رايگان با ما تماس بگيريد ” .

پيشنهادي بدهيد كه در مقابل آن ، نشود مقاومت كرد

 حتما شما هم تبليغاتي را ديده ايد كه در آن مي گويند كه مثلا با خريد يك چاقو ، يك ست كامل از انواع چاقوهاي ديگر را هم دريافت مي كنيد و اگر مثلا تا يك ساعت ديگر تماس بگيريد ، يك ست اضافه تر از همان چاقوها را هم به عنوان هديه دريافت مي كنيد ؛ آيا خود شما مي توانيد در برابر وسوسه خريدن آن ، مقاومت كنيد ؟! آن قدر در تبليغاتتان ذهن مشتري را از پيشنهاد هاي تحريك آميز مختلف پر كنيد كه نتواند در برابر خريدن آن ، مقاومت كند .

 

آگهي تبليغاتي تان را به صورت يك ” خبر ” منتشر كنيد

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات7

 

تحقيقات نشان داده اند كه مردم ، معولا روزانه با حدود ۳۵۰۰ تبليغ رو به رو هستند ولي ۷ برابر بيشتر از اينكه تبليغات را بخوانند ، به دنبال مطالعه اخبار هستند . بنابراين اگر ايده هاي نو به كار ببريد و سعي كنيد كه تبليغاتتان را با يك فرمت خبري تهيه كنيد ، نه تنها بيشتر مي توانيد توجه مشتريانتان را جلب كنيد بلكه حتي باعث مي شويد كه بيشتر آن را باور كنند . يكي از علت هايي كه باعث شده كه مردم علاقه بيشتري به اين تبليغات خبري داشته باشند ، اين است كه آن ها ديگر از تبليغات مستقيم ، خسته شده اند و يك فروش آرام و با لطافت و معتبر و در قالب خبر را ترجيح مي دهند .

از اهميتي كه نظرسنجي دارد ، غافل شويد

كارآفرينان تازه كار ، بايد بدانند كه بعد از همه ترفندهايي كه براي داشتن يك تبليغ موثر به كار بردند ، از نظرسنجي استفاده كنند تا خيلي سريع متوجه نقاط قوت و ضعف خودشان بشوند و فورا آن ها را اصلاح كنند . اين نظر سنجي مي تواند از طريق پر كردن پرسش نامه ، مصاحبه رو در رو ، پست الكترونيكي يا تماس تلفني انجام شود تا بعد از جمع آوري آن ها ، به يك ارزيابي كلي در مورد نظرات مشتري هايشان برسند .

نتيجه گيري

افرادي كه در كارآفريني ، اسم و رسمي به هم زده اند ؛ اغلب كساني هستند كه در مراحل اوليه كارشان ، پول و سرمايه آن چناني اي نداشته اند اما از قدرت فكر و خلاقيتشان به خوبي استفاده كرده اند و كارشان را راه انداخته اند و بعد از توليدات اندك ابتدايي شان ، تبليغات هوشمندانه اي را به كار گرفته اند تا پولي كه از فروش محصولاتشان به دست مي آورند را ، سرمايه توليدات بعدي شان بكنند . كم كم به حدي به نقش درآمد زاي تبليغات پي برده اند كه اصلا در هزينه كردن براي تبليغ محصول و خدماتشان ، از خودشان خساستي نشان نمي دهند و روز به روز به دنبال راه هاي خلاقانه و جديد تري براي تبليغاتشان هستند تا درميان هزاران تبليغ رنگارنگي كه وجود دارد ، آن ها برنده اصلي باشند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]