woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
۲۰ نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۵:۳۴

آرزوي خيلي از ما ها اين است كه بتوانيم يك كسب و كار جديد به راه بياندازيم و كارآفريني بكنيم . براي اين كار لازم است كه يك سري اصول و تكنيك ياد بگيريم تا بتوانيم به خوبي با فرصت ها و چالش هايي كه رو به رو مي شويم ، برخورد كنيم . در ادامه مطلبمان به ۲۰ نكته اي كه همه جوانان بايد درباره راه اندازي كار جديد بدانند ، اشاره مي كنيم :

تماس مستقيم با مشتري ها

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 1

 

براي اينكه يك كسب و كار جديد راه بياندازيم ، لازم است كه با مشتريان ، ارتباط مستقيم داشته باشيم تا بتوانيم نيازهاي آن ها را بشناسيم . تا زماني كه به طور كامل ، احتياجات واقعي مردم را درك نكرده ايد ، هيچ گونه كسب و كاري را شروع نكنيد و درباره آن ، هيچ ايده اي ندهيد .

احتمال شكست را در نظر بگيريد

هميشه بدانيد كه در طول مسيري كه در پيش داريد ، احتمال دارد كه خراب كاري بكنيد يا مشكلات فراواني برايتان پيش بيايد و يا حتي شكست بخوريد . هميشه آماده باشيد كه براي شروع يك تلاش ديگر ، سر پا بايستيد .

قانع نباشيد !

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 6

 

هيچ وقت به وضعيت موجود ، راضي نباشيد و هميشه كنجكاوي كنيد تا بتوانيد به ايده هاي نو و روش هاي جديدي دست پيدا كنيد و براي رسيدن به هدف هايتان و عملي كردن ايده هايتان ، اولويت بندي كنيد.

مشورت كنيد

در مورد ديدگاهي كه داريد ، با همكارانتان بحث و مشورت كنيد و دقيقا بدانيد كه چه مي خواهيد و به كجا مي خواهيد برسيد . وقتي كه مقصدتان مشخص باشد ، ديگر با كوچكترين نسيمي جا به جا نمي شويد . اجازه ندهيد كه همكاراني كه مسيرشان با شما يكي نيست ، در كسب و كارتان باقي بمانند .

بلند پرواز باشيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 7

 

به دنبال هدف هاي بزرگ باشيد و براي رسيدن به آن ها ، تلاش كنيد . هر وقت خواستيد كه كسب و كار جديدي را راه بياندازيد ، بلند پروازي را فراموش نكنيد .

 

عمل كنيد !

هر چقدر هم كه ايده هاي خلاقانه اي داشته باشيد ، تا زماني كه آن ها را اجرا نكنيد و به مرحله عمل در نياوريد ، فايده اي ندارد . هر چقدر هم كه ايده هاي بزرگي را ارائه بدهيد ، هنر چنداني نكرده ايد . مهم اين است كه با كار سخت و تحمل سختي ها ، بتوانيد آن ها را عملي كنيد ؛ همين عامل است كه باعث مي شود كه يك كسب و كار ، به موفقيت برسد و ديگري فقط در حد حرف ، باقي بماند .

روي اشتباهاتتان پافشاري نكنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 10

 

هر زمان احساس كرديد كه مسير اشتباهي را انتخاب كرده ايد و داريد ضرر مي دهيد ، خيلي سريع و از هر راهي كه مي دانيد ، جلوي آن را بگيريد و هيچ وقت از روي غرور يا سهل انگاري ، بر روي مسير اشتباهي كه مي رويد ، پافشاري نكنيد .

به سود خود مطمئن باشيد

وقتي كه داريد يك كسب و كار را اداره مي كنيد ، مطمئن باشيد كه بيش از آن چه كه خرج مي كنيد ، پول به دست مي آوريد . در خيلي از كسب و كارهايي كه تازه راه افتاده اند ، امكان اين كه بتوانيد درآمد ها و هزينه هايتان را پيش بيني كنيد ، وجود ندارد ؛ مهم اين است كه به مدلي كسب و كار خودتان را اداره كنيد كه بتوانيد هزينه هايتان را كنترل كنيد .

سرمايه گذاران كار خودتان را پيدا كنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 8

 

هميشه به دنبال اين باشيد كه افرادي را كه تمايل دارند در كسب و كار شما سرمايه گذاري بكنند ، پيدا كنيد و از آن جايي كه خيلي از اين افراد ، علي رغم تبليغات و بازاريابي شما ، ممكن است كه شما را سربدوانند ، بايد مدام با تماس هايي كه مي گيريد ، آن ها را پيگيري كنيد و هميشه آماده باشيد كه در صورت حذف آن ها ، افراد ديگري را به عنوان جايگزين شان در دسترس داشته باشيد .

مراقب سرمايه گذاري هايتان باشيد

با پولي كه در اختيارتان قرار گرفته ، جوري رفتار كنيد كه انگار پول خود شماست . حواستان باشد كه آن را در مسير اشتباهي سرمايه گذاري نكنيد و از سرمايه گذاراني هم كه هدفشان با شما يكسان نيست ، دوري كنيد .

راه هاي تهيه سرمايه را پيدا كنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 2

 

يكي از ترسناك ترين چيزهايي كه جوان هاي كارآفرين در قدم اول با آن رو به رو مي شوند ، اين است كه از خودشان مي پرسند كه پولي را كه لازم دارند ، از چه راهي تهيه كنند . براي اين كار ، لازم است كه شما به هدفي كه در سر داريد ، عميقا اعتماد داشته باشد و براي ايده هايي كه داريد ، تبليغ و بازار يابي كنيد و حواستان باشد كه تبليغاتتان به قدري شفاف و محكم و اغوا كننده باشند كه خيلي زود ، براي خودتان اسپانسرهاي خوبي دست و پا كنيد .

به دنبال نام تجاري مخصوص خودتان باشيد

وقتي كه كسب و كارتان به موفقيت رسيد و به خوبي در بين مردم جا افتاد ، ديگر وقت آن مي رسد كه نام تجاري خودتان را انتخاب كنيد . هيچ وقت در همان ابتداي راه به فكر برندسازي نباشيد بلكه وقتي كه حس كرديد كه اين مدل كسب و كارتان را مي توانيد با موفقيت ادامه دهيد و به پول خوبي برسيد ، آن وقت به سمت برندينگ و تبليغات فراوان ، حركت كنيد .

در رقابت با شركت هاي بزرگ چه كاري بايد بكنيد ؟

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 4

 

هر وقت كه كسب و كار جديدي راه مي اندازيد ، با يك چالش رو به رو مي شويد و آن ، رقابت با شركت هاي قديمي و بزرگ و معروف است در زمينه جذب و استخدام نيروهاي با استعداد . اما اين هم راه حل خودش را دارد . با خودتان رو راست باشيد و ببينيد چرا افراد بايد براي كار كردن پيش شما بيايند ؟ كاري كنيد كه در نظر ديگران ، جذاب تر بشويد و فراموش نكنيد كه خيلي از نيروهاي كاري ، بيشتر از اين كه به دنبال پول باشند ، به دنبال اين هستند كه مورد قدرداني و توجه قرار بگيرند .

به حس خودتان اعتماد كنيد

وقتي كه مي خواهيد كسي را استخدام كنيد ، هميشه به احساس غريزي خودتان اعتماد كنيد و افرادي را كه به دلتان نمي نشينند ، استخدام نكنيد . سعي كنيد با انتخاب افرادي يكدست ، يك محيط دوستانه براي خودتان و همكارهايتان ايجاد كنيد تا انگيزه كاري و بازدهي تان افزايش پيدا كند .

روي برند شخصي خودتان كار كنيد !

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 9

 

خيلي از مشتري هاي شما ، بيشتر از آن كه تمايل داشته باشند كه با اسم يك شركت همكاري داشته باشند ، دوست دارند كه با مالك يك كسب و كار جديد كه شخصيتي خاص دارد ، كار بكنند . خودتان يا فرد ديگري را در كارتان برجسته و مطرح كنيد تا وقتي اسم شركتتان آمد ، همه ناخوآگاه به ياد شما يا او بيافتاند .

در مقابل كلمه ” نه ” ، كر باشيد

يك كارآفرين ، بايد سرسخت باشد و خيلي پاسخ ” نه ” را جدي نگيرد و هميشه در اين فكر باشد كه به طريقي موانعي را كه بر سر راهش قرار دارد را از سر راهش بردارد . ” هوبرمن ” در اين باره مي گويد : بايد انقدر سرسخت باشيد كه انگار مدام داريد سرتان را به يك ديوار آجري مي كوبيد !

مراقب بحران ها باشيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 3

 

يادتان ياشد كه هر بحران و چالشي هم كه برايتان اتفاق افتاد ، بايد همچنان كشتي كسب و كارتان را در درياي طوفان زده ، هدايت كنيد . هول نشويد و درباره شرايط جديدي كه پيش آمده ، با همكاران و سرمايه گذارانتان مشورت كنيد . حساب شده عمل كنيد و قبل از اين كه كفگير شركت به ته ديگ بخورد ، بر طبق يك برنامه ريزي دقيق عمل كنيد و شركت را نجات دهيد .

براي پيشرفت ، عجله نداشته باشيد

براي اينكه زودتر كسب و كارتان را توسعه بدهيد ، عجله نكنيد . تا زماني كه شركتتان از عهده بار كاري بيشتر بر نمي آيد ، دست به گسترش كسب و كارتان نزنيد و حتي زماني هم كه احساس كرديد كه براي اين كار آمادگي داريد ، اول چند بار به صورت آزمايشي دست به اين كار بزنيد و اگرموفق بوديد ، به تدريج كارتان را توسعه بدهيد .

تجربه كسب كنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 5

 

بايد هميشه به دنبال كسب تجربه باشيد  وكارهاي جديد را امتحان كنيد و به صورت هدف دار ، براي حل كردن هر مشكلي ، به سوي آن حمله كنيد . هميشه در حال تفكر باشيد ؛ چه  در مرحله راه اندازي كار ، چه در مرحله توسعه آن و چه احيانا در مرحله هاي پاياني شكست كاري تان .

كارتان را دوست داشته باشيد

اين خيلي مهم است كه كاري را كه انجام مي دهيد ، دوست داشته باشيد . كسي كه دست به كارآفريني مي زند ، بايد عاشق كسب و كارش باشد و هر روز صبح با اشتياق و هيجان از خواب بيدار شود و مدام ايده هاي ناب و جديد براي تغيير يا پيشرفت كار ارائه دهد . اگر شما از لحظه به لحظه كارتان لذت نمي بريد ، نمي توانيد يك كارآفرين نمونه باشيد .

نتيجه گيري

نكاتي كه برايتان گفتيم ، تجربيات چندين و چند ساله مديران موفق و كارآفرين شركت هاي بزرگ جهان بوده است . به كارايي آن ها ايمان داشته باشيد و از تجربياتشان استفاده كنيد ؛ آن ها هم زماني نه چندان دور وضعيتي مثل خود شما را داشته اند اما بعد از شكست ها و تلاش هاي بي پايان ، راه طلايي موفقيت را پيدا كرده اند . با به كار بستن تجربياتشان ، با آن ها در اين مسير ، همراه باشيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]