woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۸:۳۷

ويژگي هاي يك لندينگ پيج مناسب چيست ؟ لندينگ پيج صفحه اي از وب سايت است كه داراي محصول يا خدمات ويژه اي مي باشد و قدرت جذب مخاطب را دارد كه با قرار دادن بنر در سايت هاي ديگر كاربران وارد آن صفحه مي شوند، لندينگ پيج اولين صفحه اي است كه به محض ورود كاربر با آن مواجه مي شود .

هدف لندينگ پيج

 

 

هدف لندينگ پيج ، رساندن يك حرف به مخاطب و داشتن يك هدف خاص است و به همين خاطر مي تواند طراحي خيلي جذاب و خيره كننده اي داشته باشد .در اين صفحات يعني صفحات لندينگ پيج ها هر عملي كه صورت بگيرد در انتها هدف كلي اين است كه بتوانيم از كاربر يك ايميل معتبر دريافت كنيم و يك هديه ي ويژه و يا يك پيشنهاد به او ارائه دهيم .يكي از روش هاي مهم و معتبر اين است كه بتوانيد اعتماد كاربران را در اين صفحه جلب كنيد تا آنها راضي شوند ايميل شخصي و معتبري را كه درخواست كرده ايد در اختيار شما قرار دهند .

تقسيم بندي صفحات فرود

۱-نوع اول صفحات لندينگ پيج به اين صورت است كه مستقيما در صورت اجراي مراحلي ايميل دريافت مي گردد .

۲-نوع دوم صفحات لندينگ پيج به اين صورت است كه اطلاعاتي گرفته نمي شود اما كاربر را در هر صورت به يك مكان خاصي در سايت منتقل مي كند .

لندينگ پيج مقوله اي جديد است كه توانسته به خوبي در سطح وب رشد و توسعه يابد، البته اين روزها تبليغات اينترنتي به شدت افزايش پيدا كرده است و هزينه هاي بالايي نيز دارد ولي در اكثر مواقع نتيجه اي در بر نخواهد داشت و باعث نارضايتي مديران سايت ها و كسب و كار هاي اينترنتي مي شود .

 

تبليغات با لندينگ پيج

 

yours-free-form

 

لندينگ پيج يك صفحه مخصوص تبليغات نيست ، لندينگ پيج يك صفحه اي است كه به تبليغات متصل مي شود و اگر سايتي يك لندينگ پيج مناسب مختص كسب و كار خود نداشته باشد تعداد زيادي از كاربران را از دست خواهد داد .يك نكته اي كه در اين قسمت مي خواهم برايتان مطرح كنم اين است كه لندينگ پيج هايي كه اكثر مديران سايت ها ، كسب و كار هاي اينترنتي استفاده مي كنند مستقيما تمركز اصلي آنها بر روي فروش است كه اين يك روش اشتباه به شمار مي رود و كاربران را به راحتي از دست مي دهند لندينگ پيج زماني مي تواند مفيد باشد كه شخص كاربر با ميل شخصي اش بخواهد يك محصول را خريداري كند و به آن مراجعه مي كند و سپس به صفحه فروش محصول مورد نظر هدايت مي شود .

يك پيشنهاد !

سعي كنيد به طور مستقيم بر روي محصول خاصي تبليغات نكنيد در لندينگ پيج ها سعي كنيد از هديه ها و پيشنهاد هايي كه كاربر را جذب مي كنند استفاده كنيد تا كاربر بتواند ايميل معتبر خودش را وارد كرده و از شما يك هديه به رايگان دريافت كند، مديران كسب و كارهاي اينترنتي مي توانند با دادن يك هديه ي كوچك و ناچيز يك ايميل معتبر و شخصي كاربر را به دست آورند؛ با ارزش ترين قسمت كار نيز همين جا است. مديران سايت ها مي توانند بعدها در فروش هاي بعدي نيز از طريق ايميل هايي كه به دست آورده اند تبليغات ايميلي يا همان ايميل ماركتينگ انجام دهد تا فروش بيشتري داشته باشد .

 

هدف ما از تبليغات چيست ؟

 

 

در مورد تبليغات  و هزينه هاي تبليغاتي كه در وبسايت هاي فارسي انجام مي شود بخصوص در ميان فروشگاه اينترنتي يا كسب و كارهاي اينترنتي ، تمركز اصلي تبليغات اين است كه بتوان محصولي را بفروش رساند ، تبليغات در اين سايت ها معمولا به صفحه اي لينك مي شود كه در نهايت به صفحه محصولات هدايت مي شوند. اما نكته اي كه بايد در اين قسمت مد نظر قرار دهيد اين است كه اكثر تبليغات هايي كه صورت مي گيرد در بين سايت ها هدف فروش ندارند و اكثرا براي جمع آوري يكسري اطلاعات از كاربر هستند كه مديران كسب و كارهاي اينترنتي بتوانند در آينده با استفاده از آن اطلاعات فعاليت هاي ايميل ماركتينگ ، اس ام اس ماركتينگ و غيره را انجام دهند .

تبليغات و فروش

يكي از راه هايي كه مي تواند به كسب و كارهاي اينترنتي در زمينه تبليغات و فروش كمك كند اين است كه تمركز مديران كسب و كارها بر روي جمع آوري اطلاعات كاربران باشند تا معرفي و فروش مستقيم محصول ، در اين صورت شانس موفقيت آنها بالاتر مي رود و مي توانيم با استفاده از اين تكنيك در اكثر فروش هايمان نتيجه خوبي بگيريم .

حال به بررسي ويژگي هاي يك لندينگ پيج يا همان صفحه فرود مي پردازيم :

يو اس پي

يو اس پي در واقع قسمت اصلي تبليغات است و بدون شك يكي از حياتي ترين قسمت هاي يك تبليغات اينترنتي به شمار مي رود. يو اس پي براي متمايز كردن محصول يا خدمات شما از رقبايتان مهم است .فرض كنيد شما مدير يك كسب و كار اينترنتي هستيد و در حال فروش لوازم خانگي مي باشد، چرا كاربراني كه به وب سايت شما مراجعه كرده اند بايد از شما خريد كنند ؟ اما از يك برند مشهورتر خريد نكنند ؟ چه كارهايي مي توانيد انجام دهيد كه ديگران نمي توانند براي فروش محصولاتشان انجام دهند ؟

استفاده از يو اس پي

 

 

اينها همان مواردي است كه بايد با استفاده از يو اس پي انجام شود .اگر نتوانيد در يو پي اس تعريف خوب و مناسبي را ارائه ندهيد ، درواقع مهم ترين قسمت تبليغات خود را انجام نداده ايد و فرصت جذب و فروشتان را از بين برده ايد. اولين قسمت هر لندينگ پيج بايد يو اس پي باشد كه تمركز اصلي آن مي تواند بر روي ويژگي هاي شما در بين رقبا باشد و آنها را توضيح دهد .

موارد مهم يو اس پي

تيتر

تيتري كه براي يو اس پي در نظرگرفته مي شود بايد بزرگتر از ساير فونتها باشد و كاملا مشخص باشد كه درباره محصول يا خدمات خاصي صحبت مي كنيد معمولا از استايل هاي هدينگ ۱ و ۲ استفاده كنيد .

تصوير

استفاده از تصوير حرفه اي باعث جذب كاربر براي خريد محصول يا هدايت به صفحه ي محصولات مي باشد؛ سعي كنيد از تصاوير خلاقانه و با كيفيت استفاده كنيد و در رنگبندي آن دقت نماييد تا از نظر كاربر جذاب باشد .

ليست ويژگي ها

 

 

سعي كنيد از ويژگي هايي كه نسبت به رقبا داريد ليستي تهيه كنيد به صورت تبليغ نويسي شده و آنرا درون صفحه اي كه براي لندينگ پيج طراحي كرده ايد قرار دهيد با استفاده از اين تكنيك مي توانيد حس اعتماد سازي را در كاربر افزايش دهيد .

 

وجود دكمه انتقال به صفحه فروش

استفاده از يك دكمه براي انتقال كاربر به فروشگاه، يا دانلود محصول يا هر رخداد ديگر در لندينگ پيج اجباري است و بايد در استفاده از آن دقت كنيد كه رنگ و سايز آن مناسب با رنگ پس زمينه و طرح شما بوده و لينك آن دقيقا به صفحه ي مورد نظر محصول باشد تا دسترسي راحت تر براي كاربر ه وجود آيد .

نتيجه گيري

لندينگ پيج يكي از حياتي ترين قسمت هاي يك سايت يا كسب و كار اينترنتي است كه مي تواند كاربر را جذب كند تا از محصولات و خدمات شما با درج يك ايميل معتبر بهره مند شود. لندينگ پيج يكي از بهترين راه ها براي دريافت اطلاعات كاربران براي ايميل ماركتينگ و اس ام اس ماركتينگ است .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۰:۴۸

كسب درآمد از تلگرام : تلگرام يك سرويس پيام رسان متن باز چند سكويي بر پايه رايانش ابري مي باشد، كاربران تلگرام مي توانند اسناد، تصاوير، ويدئو و همه پرونده ها را به صورت رمزنگاري شده تبادل كنند. تلگرام رسما براي اندرويد، ويندوز فون و آي او اس در دسترس است اين پيام رسان مشهور توسط دو برادر با نام هاي پاول دورف، و نيكلاي دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر كوچكتر نيكلاي دورف است و يك سازمان غيرانتفاعي كارآفريني در آلمان دارد كه پشتيبان مالي پروژه است، تلگرام توسط يك سازمان غيرانتفاعي آلماني متعلق به كارآفرين و نيكوكار روس پاول دورف اداره مي شود.

 

كسب درآمد از تلگرام

 

telegram-2

براي كسب درآمد از تلگرام بايد اصول و قواعدي را رعايت كنيد. و همينطور با كمي خلاقيت مي توانيد بدون سرمايه درآمد داشته باشيد.فقط كافي است كمي زمان بگذاريد. در صورت داشتن محصول يا نداشتن محصول و يا معرفي شركت تان مي توانيد از تلگرام كسب درآمد داشته باشد. حتي اگر شركتي هم نداريد بدون هيچ محصولي فقط با صرف هزينه براي ترافيك اينترنت به راحتي مي توانيد روزي ۳۰۰ هزار تومان درآمد داشته باشيد. در اين مقاله اصول كسب درآمد از تلگرام را مطالعه خواهيد كرد كه شما براي داشتن كانالي با اعضاي بالا و موفق بايد اين اصول را رعايت كنيد. اين اصول بسيار ساده و مهم است.

به دو صورت مي توان از تلگرام درآمد كسب كرد

 1. مسقيم: با داشتن كانال
 2. غير مستقيم: بدون داشتن كانال

از روش اول : يعني مسقيم مي توانيم كانال بزنيم و اعضا را بالا ببريم.

از روش دوم : يعني غير مستقيم مي توانيم از همين حالا درآمد كسب كنيم.

 • داشتن كانال به ما  اعتبار مي دهد كه  در روش دوم اين مزيت را نداريم .

انتخاب موضوع كانال بايد خصوصياتي داشته باشد

 

با عرض پوزش دربارگيري عكس مشكلي رخ داده است.

 1. خودتان به چه موضوعي علاقه داريد؟
 2. مردم به چه موضوعي علاقه دارند؟ مردم چه موضوعي را مي طلبند ؟
 3. كلاس كاري كانال حفظ شود.( مثلا موضوع لطيفه و طنز افراد سن پايين تري را مي طلبد ولي موضوع تخصصي تر افرادي با سن و سال بالاتري را مي طلبد.)
 4. موضوع نه خيلي تخصصي باشد و نه خيلي در سطح پايين وعمومي مثل لطيفه و طنز باشد.موضوعاتي معمولي كه مخاطب علاقه دارد راجب آنها بداند و كاربرد داشته باشد.(مثل : ورزش ، رشد و سلامت ،ترفند و …)
 5. موضوعات تكراري نباشند.(مثل طنز ، كليپ ، موزيك )

روش ساخت كانال 

از اين مسير مي توانيد براي كانال اسم انتخاب كنيد و كانالتان را بسازيد.

chanel name «ـــــــ new chanel  «ـــــــــ  setting

انتخاب اسم : اسم كانالتان نهايت ۳ الي ۴ كلمه باشد و سعي كنيد اسمي انتخاب كنيد كه منحصر به فرد باشد.

عكس كانال

 • عكس خاص و مرتب باشد .
 • عكس را تغيير ندهيد.
  زيرا مردم به عكس عادت مي كنند و شما را با همان عكس مي شناسند.

توضيحات

در قسمت توضيحات شناسه آي دي را كه قبلا ساخته ايد در قسمت تنظيمات  وارد كنيد و قسمتي براي پيشنهادات ، سفارش تبليغات ، انتقادات و… بگذاريد.

انتخاب نوع كانال

 

 

دو نوع كانال داريم :

 1. كانال خصوصي

 2. كانال عمومي

كانال خصوصي

ديگران تعداد اعضا را نمي بينند.

كانال عمومي

ديگران تعداد اعضا را مي بينند.

در ابتدا لازم است خصوصي را انتخاب كنيد،زيرا ، افراد دوس ندارند در كانالي باشند كه اعضاي آن كم است . افراد دوست دارند در كانالي باشند كه تعداد اعضاي آن بالاي ۲ هزار نفر است.

زماني كه تعداد اعضاي كانال تان بالا رفت به قسمت ويرايش (Edit) برويد و كانل عمومي را انتخاب كنيد.

گذاشتن پست

اگر محصول يا تخصص داريد پست ها مشخص است، يعني از محصولات و تخصص خود مطلب مي گذاريد، اما اگر تخصص و يا محصولي نداريد مي توانيد از پست هاي كانال هاي قوي تر استفاده كنيد پست هاي جديد تر و موردتوجه تان را گلچين كنيد. براي گذاشتن پست فقط از نوشته يا عكس يا تنها محصولات استفاده نكنيد.

مي توانيد از ويدئو ، عكس ، نوشته ، گيفت ، كتاب ، فايل صوتي استفاده كنيد. هر روز ۱۰ الي ۱۵ پست بگذاريد نه كمتر و نه بيشتر.

 

در گذاشتن پست نظم داشته باشيد

منظور از نظم داشتن در گذاشتن پست اين است كه اگر شما صبح ساعت ۷ يك عكس صبح بخير گذاشته ايد هر روز صبح همان ساعت يك عكس بزاريد و از ويدئو يا فايل صوتي استفاده نكنيد. همينطور در ظهر اگر يك كليپ گذاشتيد ديگر ظهر از نوشته استفاده نكنيد.در هر زمينه اي كه كانال بزرگ مي تواند وجود داشته باشد و فقط بستگي به پست ها و تبادلات دارد. مهم ترين اصل براي  كسب درآمد از تلگرام ، افزايش اعضا و اعتماد سازي است.

جذب اعضا

 

 

كانال از دو طريق رشد مي كند :

 1. خودمان اعضا را عضو كنيم و تبادل كنيم و ارتباط موثر برقرار كنيم و يا شخصي را استخدام كنيم كه اعضا عضو كند و تبادلات را انجام دهد و كانال را مديريت كند.
 2. تبليغ كانال خودمان را به كانال هاي ديگر بدهيم.
 • اين موضوع را فراموش نكنيد كه كانال هميشه ريزش دارد؛ ريزش اعضا يك موضوع طبيعي است .

             مثلا امروز ۳۰۰ تا عضو داريد فرداي آن روز ۲۰۰ عضو.

 • شما مي توانيد براي كانالتان هيچ هزينه اي براي تبليغات نكنيد و خودتان از طريق تبادل اعضا را افزايش دهيد. اما پيشنهاد مي كنم براي سريع تر رشد كردن كانال از تبليغات در كانال هاي ديگر استفاده كنيد. تا زماني كه تعداد اعضا تا به ۱۰۰۰ نفر نرسيده است تبادل فايده اي ندارد.

روش هاي افزايش اعضا

 •  براي افزايش اعضا در گروه هاي خوب و مختلف عضو شويد و تبليغ كانال خود تان را بگذاريد.
 • بهترين راه اين است كه تبليغات تان  را براي يك روز در يك كانال با ۳۰ هزار يا ۴۰ هزار اعضا بفرستيد تا برايتان بگذارند و در آن يك روز هزار نفر عضو بگيريد.
 • ايجاد اعضاي غير واقعي از طريق ربات تلگرام.

نكته : افراد دوست دارند در كانالي باشند كه تعداد اعضاي آن بالاي ۲۰۰۰ نفر است.

مزيت و مشكل اعضاي غير واقعي

مزيت اعضاي غير واقعي اين است كه افراد وقتي مي بينند تعداد اعضا بالاست عضو كانال مي شوند و افراد جذب مي شوند و اما مشكلي كه دارد اين است كه ، چون اعضا غير واقعي هستند فروش صورت نمي گيرد اين روش از نظر تبليغات خوب است اما از نظر فروش ، خوب نيست چون فروشي نداريم .

نتيجه گيري

شما با رعايت اين اصول مي توانيد كسب و كارتان را رونق بخشيد، اين مورد را در نظر داشته باشيد كه فعاليت در شبكه هاي اجتماعي و فضاهايي كه اكثر مردم درآن حضور دارند مي تواند به شما كمك كند تا به سرعت فروش محصولات و خدمات كسب و كار خودتان را افزايش دهيد . 

با تشكر از توجه شما اميدواريم از مقاله كسب درآمد از تلگرام لذت برده باشيد …

تيم آموزشي ماهان تيموري

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۲:۳۰

هر فردي در طول زندگي روزمره از مذاكره استفاده ميكند. استفاده از مذاكره ميتواند براي مسائل كوچك روزمره باشد و يا مسائل مهمي كه ميتواند تاثير زيادي در زندگي كاري شما داشته باشد. افزايش تكنيك هاي مذاكره براي تمامي افراد ضرورت دارد چرا كه همه افراد براي رسيدن به هدف خواه يا نا خواه در طول زندگي مجبور هستند مذاكراتي را انجام دهند. اگر شما يك كارمند ساده نيز باشيد براي مواردي مانند افزايش حقوق و يا گرفتن مرخصي و رسيدن به خواسته هايتان در اين زمينه مجبور هستيد كه مهارت مذاكره كردن خود را افزايش دهيد.

بهترين تكنيك هاي مذاكره

 

 

بدون ترديد ميتوان گفت بخش قابل توجهي از موفقيت در زندگي شما بستگي به مهارت مذاكره كردنتان دارد. پس اگر به دنبال موفقيت هستيد بايد مهارتهاي مذاكره كردن را در خود تقويت كنيد. خوشبختانه مهارت مذاكره كردن ميتواند با تمرين و يادگيري تكنيك ها و نكات مربوط به مذاكره افزايش يابد. در اين مقاله سه روش از بهترين تكنيك هاي مذاكره كردن براي شما ارئه شده است. اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه تمامي مذاكره كنندگان حرفه اي اين مهارت را با تمرين، تجربه و آموزش به دست آورده اند و شما نيز ميتوانيد تبديل به يك مذاكره كننده قوي بشويد. آموزشهايي كه براي افزايش توانايي مذاكره كردن وجود دارد، بسيار گسترده است. در اينجا قصد داريم شما را با تعدادي از اين تكنيكها و نكات آشنا كنيم.

اهميت يادگيري تكنيكهاي مذاكره كردن

 

تكنيك هاي مذاكره نكته مهمي است كه همه مذاكره كنندگان خوب آن را كسب كرده اند. من هرگز در عمرم يك مذاكره كننده مادر زاد نديده ام. مذاكره خوب با تمرين و كسب مهارت بدست مي آيد نه به دليل داشتن ژن هاي مرغوب. هر شخصي با تمرين هدفمند به هر آنچه كه ميخواهد ميتواند دست پيدا كند. در واقع اين تنها راه براي تبديل شما به يك مذاكره كننده خوب و حرفه اي است. در مراحل اول براي كسب مهارت مذاكره، متوجه خواهيد شد كه تجربه مهمترين عاملي است كه ميتواند تاثير بسيار زيادي بر نتيجه مذاكره داشته باشد. براي اينكه بتوانيد از تجربه به عنوان يك ابزار در مذاكره استفاده كنيد، سه روش از بهترين تكنيك هاي مذاكره را به خاطر بسپاريد.   I-C-E

Immediat

نتيجه حاصل از هر مذاكره را بايد سريع ثبت و بررسي كنيد.(ترجيحا ظرف مدت يك ساعت). اگر بتوانيد از شخصي كه در اين زمينه مهارت دارد استفاده كنيد، نتايج بهتري ميگيريد. شخصي كه با فاصله كمي بعد از اتمام مذاكره نكات منفي و مثبت در مذاكره شما را ثبت كند و تمامي نكات منفي و مثبت را با دلايل آنها به طور واضح براي شما توضيح دهد. اگر به چنين شخصي دسترسي نداريد شما خودتان ميتوانيد نكات مثبت و منفي مذاكره خود را بعد از اتمام آن مورد بررسي قرار دهيد. ثبت نتايج حاصل به شما اين فرصت را مي دهد كه بدون فراموش كردن نكات بتوانيد در مورد آنها فكر كنيد و به دنبال دلايلي براي آنها باشيد.

Clear 

 

 

نتيجه بايد به طور واضح و روشن توضيح داده شود سپس در مورد آن بحث كنيد تا از موضوع برداشت اشتباه نشود. نتايجي كه بعد از مذاكره شما ثبت شده اند در مرحله بعدي بايد به طور واضح و مشخص توضيح داده شوند. وجود ابهام در توضيحات ميتواند شما را به يك مسير اشتباه وارد كند. هدف از ثبت و بررسي نتايج مذاكرات اين است كه شما تجربه خود را در اين زمينه افزايش دهيد و بتوانيد در مذاكرات بعدي از اين تجربه استفاده كنيد. همانطور كه گفته شد تجربه نقشي اساسي در افزايش مهارتهاي مذاكره كردن شما دارد. به همين دليل نتايج مذاكره شما بايد به طور كامل و واضح توضيح داده شود تا شما بتوانيد در آينده از اين توضيحات استفاده كنيد.

Effective

 با استفاده از روشهاي مختلف، از تجربيات قبلي در هرچه بهتر شدن مذاكره استفاده كنيد. در مرحله نهايي تكنيكهايI-C-E زمان آن فرا رسيده است كه شما از نتايج مراحل قبلي استفاده كنيد. در مراحل قبلي شما نتايج حاصل از مذاكره خود را ثبت كرده و توضيحات واضحي براي آنها پيدا كرديد. حال زمان آن فرا رسيده است كه از تجربه ارزشمندي كه در مراحل قبلي به دست اورده ايد براي افزايش مهارتهاي مذاكره كردن خود استفاده كنيد. تجربه به دفعات ثابت كرده است كه تكرار اين روند به طرز قابل ملاحظه اي ميتواند باعث افزايش مهارتهاي مذاكره كردن در شما شود. هدف تكنيكهاي I-C-Eدر نهايت اين است كه شما از مذاكرات خود تجارب ارزشمندي را به دست بياوريد و در مذاكرات بعدي نقاط قوت خود را بشناسيد و بر روي بر طرف كردن نقاط ضعف خود نيز كار كنيد. با استفاده از اين تكنيكها شما قادر خواهيد بود كه از هر مذاكره تجارب با ارزشي را به دست بياوريد كه در آينده به شما كمك زيادي خواهند كرد. استفاده از تجربه باعث ميشود شما هنر مذاكره كردن را به دست باوريد.

تمرين، تمرين، تمرين

 

 

حسن تكنيك هاي مذاكره در اين است كه ميتوان آن را با تمرين تقويت كرد. يك روش بسيار مهم اين است كه هنگام تمرين در اين زمينه شخصي حضور داشته باشد و نكات مثبت و منفي مذاكره را ثبت و براي شما شرح دهد. تكنيك هاي مذاكره ذكر شده در هر مقاله، فيلم آموزشي و… را تمرين كنيد و در صورت امكان،نتايج فوري و روشن را با خود مرور كنيد تا بيشتر موفق شويد. مذاكره را با خود تمرين كرده و خود را بيازماييد.

يادتان باشد تمرين انسان را كامل ميكند.

هرچه زمان و تلاش بيشتري را در زمينه تمرينات گوناگون صرف كنيد به نتيجه بهتري خواهيد رسيد . به خاطر داشته باشيد كه توانايي شما در به نتيجه رساندن مذاكره هاي مهمي كه در زندگي خواهيد داشت ربطي به ساختار ژنتيكي ندارد. فقط يك عامل بر توانايي تاثير گذار است و آن هم ميزان انگيزه تان براي پيشرفت كردن است.

گوش دادن فعال

 

 

گوش دادن فعال يكي عوامل موفقيت مذاكره كنندگان موفق است. زماني كه شما از اين مهارت استفاده كنيد به طرف ديگر مذاكره ميفهمانيد كه براي او اهميت قائل هستيد و به خواسته هايش توجه ميكنيد. گوشي دادن فعال ميتواند باعث ايجاد جوي صميمي در مذاكره شود و طرف مقابل را براي قبول خواسته هاي شما آماده كند. گوش دادن فعال از جمله مهارتهايي است كه ميتوانيد آن را با تمرين كردن به دست آوريد. گوش دادن فعال به اين معنا است كه شما به صورت فعالانه درگير گوش دادن و فهم پيامي باشيد كه مخاطب براي شما ارسال ميكند. در اين نوع از گوش دادن تمام حواس به شنيده ها متمركز ميشود و به صحبتهاي طرف ديگر توجه كاملي معطوف خواهد شد. براي افزايش مهارت گوش دادن فعال خود ميتوانيد تمرينات زير را انجام دهيد.

لبخند بزنيد

ميتوانيد تمرين كنيد كه در طول مذاكره و در زمان صحبت كردن طرف مقابل براي تاييد صحبت هاي طرف ديگر و براي آنكه به او بفهمانيد تمام توجه شما معطوف صحبتهاي او است از لبخندهاي كوتاه استفاده كنيد. البته مراقب باشيد استفاده از لبخند در جاهاي نا مناسب ميتواند نتايج عكس به همراه داشته باشد.

حالات بدن

كسي كه با دقت گوش ميدهد معمولاً در روبروي طرف مقابل قرار ميگيرد شما ميتوانيد با تمرين كردن باعث بهبود حالات بدن خود براي نشان دادن اين موضوع شويد كه به طرف مقابل به خوبي گوش مي دهيد. وضعيت مستقيم قرار گرفتن سر يا قرار دادن دست به زير چانه نيز ميتواند به طرف مقابل بگويد كه صحبت هاي او براي شما داراي اهميت زيادي است.

تماس چشمي

 

 

معمولا با برقراري تماس چشمي گوينده براي ادامه صحبت خود ترغيب مي شود. شما مي توانيد با تمرين كردن به بهترين شكل از تماس چشمي در مذاكرات استفاده كنيد. شما ميتوانيد با تماس چشمي به طرف مقابل بگوييد كه شنونده خوبي هستيد و صحبتهاي طرف ديگر براي شما بسيار جالب است.

تكنيكها و مهارتهاي مذاكره كردن بسيار زياد هستند اما همانطور كه گفته شد و مثالي هم براي آن ارائه شد خوشبختانه ميتوان اين موارد را با تمرين كردن در خود تقويت كرد.

نتيجه گيري

مذاكره نقش مهمي در زندگي همه افراد دارد؛ از تلاش براي گرفتن تخفيف از يك فروشنده لباس گرفته تا جلسات كاري خيلي مهم كه ميتواند آينده كسب و كار شما را تعيين كند همگي بستگي به مهارتهاي مذاكره كردن شما دارند. شما با استفاده از اين مهارت ميتوانيد ديگران را قانع كنيد كه خواسته هاي شما را بپذيرند و به اهداف خود برسيد. خوشبختانه مهارتهاي مذاكره كردن را ميتوان با تمرين افزايش داد. تجربه يكي از مهمترين عواملي است كه باعث افزايش مهارت مذاكره كردن شما ميشود. شما بايد همواره تلاش كنيد كه از تجارب خود در مذاكرات قبلي به بهترين شكل استفاده كنيد. براي شما توضيح داده شد كه با استفاده از تكنيكهاي سه گانه I-C-Eميتوانيد به موثرترين شكل از تجارب قبلي خود در مذاكرات استفاده كنيد.  فراموش نكنيد كه تمرين مهمترين مسئله است پس شما بايد به طور مداوم براي افزايش تواناييهاي خود در اين زمينه تمرين كنيد.

من ماهان تيموري هستم و به شما در راه رسيدن به ثروت و آرامش كمك ميكنم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۲:۴۸

ممكن است يك كسب و كار جديد نتواند بودجه لازم را براي تبليغات پولي فراهم كند و يا اينكه يك كسب و كار بودجه محدودي براي تبليغات در اختيار داشته باشد. در هر صورت با گسترش اينترنت در بين عموم مردم فرصتي فراهم شده است كه كسب و كارهاي مختلف علاوه بر تبليغات پولي بتوانند از تبليغات رايگان نيز در اين فضا استفاده كنند.  تبليغات رايگان تبليغاتي هستند كه در آن بايد بر روي انرژي و وقت خودتان سرمايه گذاري كنيد.

ساخت وبلاگ و سايتهاي تبليغاتي

 

 

تبليغات رايگان به صورت ساخت وبلاگ و سايتهاي تبليغاتي امكان پذير است. شبكه هاي اجتماعي مانند تلگرام و اينستاگرام نيز ميتواند فضايي براي تبليغات رايگان شما باشد. در دنياي امروزي  اهميت و نقش تبليغات براي گسترش يك كسب و كار بر كسي پوشيده نيست و شما نيز اگر ميخواهيد باعث رونق و گسترش كسب و كار خود شويد بايد به بخش تبليغات توجه ويژه اي كنيد. با توجه به ايميل ها و سوالاتي كه در مورد تبليغات رايگان دريافت كرديم ; مطلبي را در اين زمينه براي شما عزيزان آماده كرديم كه ميتوانيد در كسب و كار خود مورد استفاده قرار بدد.

راه هاي تبليغات رايگان

ساخت وبلاگ رايگان

مورد اولي كه در مورد تبليغات رايگان به شما توصيه ميكنم اين هست كه براي كسب و كار خودتون يك وبلاگ بسازيد. وبلاگ ها خيلي سريع كلمات كليدي شما را شناسايي ميكنند، آموزش وبلاگ نويسي اصلا كار سختي نيست ; شما به راحتي ميتوانيد با آموزش هاي موجود در اينترنت استفاده از آن را ياد بگيريد. حتي افرادي هستند كه با دريافت مبالغ كم براي شما وبلاگ آماده ميكنند.  

در حال حاضر سرويس دهنده هاي زيادي هستند كه در اين زمينه به شما خدمات ارائه ميكنند و شما به راحتي قادر خواهيد بود كه با استفاده از انها وبلاگ مربوط به كسب و كار خودتان را داشته باشيد. اگر وبلاگي مرتبط با كسب و كارتان داشته باشيد و بتوانيد محتوايي مفيد در زمينه كاري خود در ان قرار بدهيد، مطمعن باشيد مخاطبان خود را پيدا خواهيد كرد. ساخت يك وبلاگ و مخصوصاً تركيب ان با شبكه هاي اجتماعي يك راه رايج، مطمعن و رايگان براي پيشرفت كسب و كار شما خواهد بود.

سايتهاي تبليغاتي رايگان

 

 

مورد دومي كه شما ميتوانيد از آن استفاده كنيد ، سايتهاي تبليغاتي هستند. شما با جست و جو در اينترنت ميتوانيد سايت هايي پيدا كنيد كه به صورت رايگان براي محصولات و خدمات شما ; تبليغ ميكنند و آگهي شما را روي سايت خود قرار ميدهند. البته توصيه من اين هست كه براي اين كار از سايت هاي قدرتمند مثل سايت هفت گردون استفاده كنيد. اين روش در معرفي كسب و كار شما بسيار كمك خواهد كرد. در اين نوع سايتها شما ميتوانيد بدون اينكه مبلغي پرداخت كنيد تبليغات خود را در معرض ديد بازديد كنندگان قرار دهيد. اگر سايتي كه بدين منظور انتخاب ميكنيد به انداز كافي قدرتمند باشد به طور روزانه بازديد كنندگان زيادي تبليغات شما را مشاهده كرده و با نام كسب و كار شما اشنا ميشوند.

تبليغات تيزري رايگان

همچنين شما ميتوانيد در شبكه هايي مثل آپارات و تماشا و… عضو شويد و تبليغ خود را در قالب تيزر يك بار براي هميشه بصورت رايگان بارگزاري كنيد و بصورت ويدئو محصول و خدماتتان را معرفي كنيد. اگر تا به حال از ويدئو براي تبليغات كسب و كار خودتان استفاده نكرده ايد الان زمان مناسبي است كه به اين روش فكر كنيد. بخش زيادي از كل ترافيك اينترتي صرف محتواهاي ويدئويي ميشوذد و اين موضوع نشان دهنده علاقه مخاطبان به محتواي ويدئويي است. شما ميتوانيد تبليغات خود را در قالب يك تيزر و محتواي ويدئويي منتشر كنيد. دلايل بسياري وجود دارد كه كسب و كارها از تبليغات ويدئويي استفاده كنند و امكان انتشار رايگان اين ويدئوها يك فرصت طلايي براي كسب و كارهاي مختلف تلقي ميشود.

فوايد تبليغات تيزري

 

 

 

تفاوت ويدئوهاي تبليغاتي با ساير روش ها اين است كه در اين روش قدرت صدا و تصوير با هم تركيب ميشوند و به همين علت ميتواند به صورت مستقيم بر روي افراد تاثير بگذارد. در عصري كه ما زندگي ميكنيم مخاطبان كمي تنبل شده اند و ديگر به اندازه گذشته حوصله خواندن متون طولاني را ندارند. براي جذب چنين افرادي تيزرهاي ويدئويي ميتواند يك انتخاب خوب باشد. ساخت تيزرهاي ويدئويي و انتشار انها به صورت رايگان به شما اين امكان را ميدهد كه حجم بالايي از اطلاعات و محتوا را در زمان كوتاهي به مخاطبان خود منتقل كنيد. علاوه بر اين موارد معمولاً افراد با ديدن محصولات شما راحت تر ميتوانند براي خريد تصميمگيري كنند و همچنين وجود صدا در اين نوع تبليغات به شما كمك ميكند كه بتوانيد توضيحات تكميلي را در مورد محصول و خدمات خود به انها منتقل كنيد.

استفاده از ويدئوهاي تبليغاتي

استفاده از ويدئوهاي تبليغاتي بر روي ترافيك وب سايت شما نيز تاثير چشمگيري دارد شما ميتوانيد در اخر ويدئوهاي خود لينكي را قرار دهيد كه افراد را به صفحه فرود وب سايت شما راهنمايي كند در ويدئوهاي تبليغاتي كافي است كه داستان محصول يا خدمات خود را به درستي تعريف كنيد تا مخاطب با ان درگير شود. اگر ويدئوهاي تبليغاتي شما به اندازه كافي جذاب باشد شما اين شانس را خواهيد داشت كه مخاطبان انها را در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك بگذارند. فراموش نكنيد كه ويدئو و محتواي ويدئويي نيازي است كه مخاطبان در فضاي انلاين به دنبال آن هستند و شما ميتوانيد با توليد ويدئوهاي تبليغاتي در مورد كسب و كار خود و دادن اطلاعات مفيد به انها اين نياز را برطرف كنيد.

حتماً يك وب سايت داشته باشيد

 

 

دوستان خيلي تاكيد دارم كه براي كسب و كارتون يك وبسايت داشته باشيد ، شما با هزينه خيلي كم ميتوانيد يك وبسايت راه اندازي و كسب و كارتون رو خيلي قدرتمند شروع كنيد .داشتن يك وب سايت ميتواند باعث افزايش اعتبار كسب و كار شما شود. وب سايت شما ميتواند بهترين جايگزين براي ارائه كاتالوگها و بروشورهاي كاغذي باشد و شما نيازي نيست براي چاپ و پخش كاتالوگها و بروشورهايخود هزينه اي پرداخت كنيد.

با داشتن يك وب سايت شما قادر خواهيد بود بدون محدوديت زماني و مكاني با مخاطبان خود در ارتباط باشيد. زماني كه شما يك وب سايت براي كسب و كار خود داشته باشيد قادر خواهيد بود كه در ۷ روز هفته و در ۲۴ ساعت روز با مخاطبان خود در تعامل باشيد. با توجه به نوع و مدل كسب و كار شما فوايد داشتن يك وب سايت براي ان ميتواند بسيار متنوع باشد. با اطمينان به شما ميگويم داشتن وب سايت يكي از بهترين روشهاي تبليغات رايگان براي كسب و كار شما خواهد بود.

 

يك راه براي داشتن وب سايت معرفي ميكنم كه ميتونه مفيد باشه

وب سايتهايي مثل وب سايت هفت گردون هستند كه شما با عضويت در اين سايت، و كليك روي قسمت وب سايت من، يك وب سايت با تمام ويژگيها براي شما خواهد ساخت كه ميتونيد از آن در گسترش كسب و كار خودتون استفاده كنيد، يكي از ويژگيهاي خوب اين وب سايت ها اين است كه خيلي زودتر از يك وب سايت نو شما رو به گوگل معرفي مي كند يعني خريدار و مشتريهاي كالا و خدمات شما را به شما معرفي ميكند.

تبليغات لينكي رايگان

 

 

مورد بعدي تبليغات لينكي است كه شما ميتوانيد در سايتها مطالب خود را انتشار كنيد و به وب سايت خودتون لينك كنيد .براي انجام اين كار تنها كافي است وقت صرف كنيد و بر روي زمان خودتان سرمايه گذاري كنيد. سايتهاي خيلي زيادي وجود دارند كه شما ميتوانيد به راحتي مطالب خودتان را در انها منتشر كنيد و به وب سايت خودتان لينك دهيد. اگر مطالب شما به اندازه كافي جذاب باشد، مطمعن باشيد كه ميتوانيد بازديد كنندگان زيادي را به وب سايت خود وارد كرده و انها را با كسب و كار خودتان اشنا كنيد.

تبليغات محيطي

تبليغات محيطي يكي ديگر از تبليغات موثر است كه در آن قدرت فن بيان و اعتماد به نفس بسيار مهم است. شما براي گرفتن بازخورد مثبت و نتيجه مطلوب از تبليغات رايگان بايد انرژي و زمان خودتون رو سرمايه گذاري كنيد.

تبليغات در تلگرام و اينستاگرام

يكي ديگر از بهترين روشهاي تبليغات رايگان ، تبليغات در تلگرام و تبليغات در اينستاگرام مي باشد. دوستان اين ۲ روش در حال حاضر براي تبليغات و افزايش ثروت و كسب درآمد بسيار موثر است . در كشور خودمان افراد زيادي هستند كه از شبكه هاي اجتماعي استفاده ميكنند و در اين بين اينستاگرام و تلگرام را ميتوان از پر طرفدار ترين شبكه هاي اجتماعي دانست. امروزه افراد زيادي هستند كه به طور مرتب از تلگرام استفاده ميكنند و يا به صفحه اينستاگرام خود سري ميزنند. شما ميتوانيد از اين فرصت استفاده كنيد و تبليغات مرتبط با كسب و كار خود را به صورت رايگان در معرض ديد مخاطبان قرار دهيد. براي مثال ميتوانيد در تلگرام كانالي را مربوط به كسب و كار خود به صورت رايگان راه اندازي كنيد و يا به صورت رايگان در اينستاگرام صفحه اي را مرتبط با كسب و كار خود ايجاد كنيد.

 

نتيجه گيري

دقت كنيد كه بايد از متن و تصاوير خوب استفاده كنيد و نهايت انرژيتون رو براي بهتر شدن تبليغتون بزاريد ; چون اينكار باعث ميشود افراد به صورت ناخوداگاه تبليغات شما را اشتراك گذاري كنند و اين خود يك تبليغ است…

ما در بسته آموزشي كسب و كار در تلگرام و اينستاگرام به طور تخصصي شيوه درآمد زايي بالا را در اين شبكه ها آموزش داده ايم كه ميتوانيد در وب سايت آموزشي ماهان تيموري تهيه و استفاده كنيد. همين حالا براي  دوستاني كه احساس ميكنيد به اين مطالب احتياج دارند كليپ مارا ارسال كنيد و آنها را دعوت كنيد تا از  آموزشهاي ما استفاده كنند شايد به وسيله شما به جايگاهي كه ميخواهند برسند  و كسب و كار خودشون رو رونق بدن.

شاد پيروز و موفق باشيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۷:۳۸

سلام، در اين سري از مقاله ­ها سعي مي­كنيم شناخت خودمان از حركات سر در زبان بدن را عميق­تر كنيم و بدانيم چطور اين حركات ايجاد مي­شوند. به طور كلي شناخت نكات زبان بدن در مذاكره كمك بسياري به شما براي موفقيت در اين مذاكرات  ميكند. همانطور كه ميدانيد مذاكره در زندگي شما و براي رسيدن به اهداف شما نقش مهمي را ايفا ميكند. هر فرد در طول زندگي مجبور است تعداد زيادي مذاكره انجام دهد. هنر مذاكره به شما كمك ميكند كه ديگران را قانع كنيد كه خواسته هاي شما را بپذيرند.

توانايي مذاكره

يكي از مواردي كه شما با يادگيري ان ميتوانيد توانايي مذاكره خود را افزايش دهيد يادگيري زبان بدن هست و در اين بين بايد حركات سر را بسيار مهم و تاثير گذار دانست. علاوه بر شناخت زبان بدن خود، شما بايد زبان حركات بدن طرفين مقابل خود را نيز شناخته و شيوه مذاكره و برقراري ارتباط خود را با توجه به ان تغيير دهيد. در واقع ميتوان گفت كه حركات بدني منبعي عالي از اطلاعات هستند كه شما ميتوانيد با استفاده از انها در زمان مذاكرات به داده هاي مفيدي دسترسي داشته باشيد.

مذاكره احساسات

 

 

اگر شما بتوانيد از حركات بدن طرف مقابل در طول مذاكره احساسات او را درك كنيد و همچنين احساس مد نظر خود را با استفاده از حركات بدن به طرف ديگر انتقال دهيد، شانس بيشتري براي موفقيت در مذاكرات خواهيد داشت. پس اگر ميخواهيد توانايي مذاكره كردن را در خود تقويت كنيد در ادامه اين مقاله با با همراه باشيد چرا كه در مورد حركات سر در مذاكرات توضيحاتي ارائه كرده ايم كه ميتواند براي رسيدن به موفقيت در مذاكرات به شما كمك كند.

ژستهاي سر چه پيامهايي را منتقل ميكند؟

ژست­هاي سر نگاه ما و احساس ما را نسبت به چيزها آشكار مي­كنند; سر به عنوان مركز احساسي بدن به سمت چيزهايي مي­چرخد كه آن­ها را دوست دارد و از چيزهايي كه دوست ندارد روي­گردان است .حقيقت اين است ما به صورت غريزي معناي ژست­هاي سر را متوجه مي­شويم; مي­دانيم يك اشاره سر به معني «بلي» و تكان­ دادن سر به معني «خير» است (البته براي بيشتر ما); ما ياد گرفته­ايم ساير حركات ظريف­تر را نيز به ­صورت ناخود آگاه درك كنيم كه به اين معني است كه بازخورد خاصي از آن­ها مي­گيريم اما اغلب اگر از ما بپرسند چرا اينگونه است نمي­توانيم پاسخ دهيم.

مثال

با يك مثال اين نكته را روشن مي­كنم; فرض كنيد كه سعي مي­كنيد رئيس خودتان را در مورد ايده جديدي كه در مورد يك محصول داريد قانع كنيد، شما اشتياق داريد و با شور و حرارت براي اثبات ايده خود همه تلاش خود را به كار مي­گيريد; اما آقاي رئيس در مدت ارائه شما هيچ كلمه­اي به زبان نمي­آورد و فقط آنجا نشسته است و به شما زل زده است; در پايان ارائه شما فقط مي­گويد به اين پيشنهاد فكر مي­كند.

به نظر شما آقاي رئيس از ايده شما براي فروش استقبال مي­كند؟ البته كه نه.

چطور مي­توانيد اين مسئله را توضيح دهيد؟ چون اگر فقط به كلمات تكيه كنيد ;هيچ واكنش مثبت يا منفي از سوي رئيس دريافت نكرديد. شناخت زبان بدن به شما اين امكان را مي­دهد كه سيگنال­هاي غيركلامي كه در حين ارائه رخ مي­دهند را بشناسيد; آن­ها را مثبت يا منفي تفسير كنيد و استراتژي خودتان را قبل از پايان كار تغيير دهيد.

با اصولي آغاز مي­كنيم كه به خاطر سپاري و پياده­سازي آن­ها ساده است:

واقعاً ساده است

 

ژست­هاي سر اساساً دو چيز را به ما مي­گويند

 

 

۱-چقدر با يك فرد توافق داريم و به خوبي با هم تعامل مي­كنيم.

۲- آن­ها چقدر در رويداد فعلي درگير هستند; اشتياق دارند و به آن متعهد هستند و اگر اينطور نيست به چه چيز علاقه و تمايل دارند.

با در نظر داشتن اين دو مي­توان معني بسياري از تركيبات حالات و طرز برخورد­ها را دريافت:

 • اشاره هاي ريتم­دار و پرانرژي سر نشان­دهنده موافقت و درك است.
 • حركات نامنظم سر به همراه نگاه­هاي مختصر و  مكرر به اطراف نشان ­دهنده ناراحتي و استرس است. اين فرد واقعاً نمي­خواهد جايي كه الان هست باشد و به دنبال كمك يا مسير فرار مي­گردد.
 • تكان­دادن سر نشان­دهنده باور نداشتن و عدم اطمينان به يك گفته است. « من نمي­توانم باور كنم…» . اگر سرعت تكان­ دادن بيشتر باشد نشان­ دهنده يك «نه» قاطعانه است.

دو مجموعه معياري بر اين اساس داريم:

مثبت در مقابل منفي

و متحرك در مقابل ايستا.

حالا كه كمي اصول را دريافتيم نوبت به كمي دقيق­تر شدن مي­رسد:

جلو بردن سر و عقب ­كشيدن سر

 

سر ما اولويت اول است; مغز اندام بسيار خودخواهي است و وقتي كه احساس تهديد يا كمبود خون يا اكسيژن كند به ­صورت خودكار ذخيره و مراقبت­هاي ساير اندام­ها را براي محافظت از خودش كم مي­كند.

نكته: اين مسئله دليل غش كردن ماست; غش كردن يك مكانيسم دفاعي است كه ما را مجبور به خوابيدن مي­كند و به اين ترتيب خون مي­تواند راحت­تر به مغز برسد!

ما با هشياري از سر خود مراقبت مي­كنيم. وقتي از جايي سقوط مي­كنيم; بدون فكر كردن دستان خودمان را جلوي سر مي­گيريم تا از سر ارزشمند خودمان محافظت كنيم و حتي اگر اين كار به قيمت آسيب ديدن دستان تمام شود.

اين حالت در اين دو ژست كه ضد هم هستند ديده مي­شود:

 

جلو پرتاب كردن سر

وقتي خيلي عصباني هستيم سر خودمان را به جلو پرتاب مي­كنيم; مانند يك شكارچي كه روي طعمه خود تمركز كرده است. ما دفاع از خودمان را ناديده مي­گيريم و روي حمله تمركز مي­كنيم; و بعضي از افراد در استفاده از سر به عنوان يك سلاح براي حمله به رقيب ترديد نمي­كنند.

عقب كشيدن سر

 

لاك­پشتي را در نظر بگيريد كه سرش را به لاك فرو مي­برد. ما اين كار را وقتي ترسيده­ايم و حالت تدافعي داريم انجام مي­دهيم، وقتي نسبت به يك رويداد احساسي منفي داريم نيز از چيزي كه دوست نداريم فاصله مي­گيريم.كه به معني تهاجمي بودن و عمل در مقابل تدافعي بودن و عقب­نشيني است.

اين كار را امتحان كنيد: فرض كنيد دوستتان به شما چيزي مي­گويد و براي شما ناراحت­كننده/ غيرقابل باور / عجيب است; واكنش سر شما به دوستتان خواهد گفت كه چه احساسي درباره گفته­هاي او داريد; اگر سر خود را به جلو پرتاب كنيد اين عملي تهاجمي اما بيشتر جلب كننده است و شايد واكنشي قاطعانه باشد، مانند اينكه بگوييد« باورم نميشه; بيا همين الان براي اين موضوع كاري انجام بدهيم !» اگر سرتان را به عقب بكشيد نشان دهنده عدم باور و ترديد است «من نمي­خواهم اين جنس را بخرم…»

خم كردن سر

درباره خم كردن سر نظريه­هاي زيادي شنيده­ايم مانند اينكه اگر سر خود را به راست خم كنيد; باهوش­تر به نظر مي­رسيد و اگر به سمت چپ خم كنيد جذاب­تر به نظر مي­رسيد كه واقعاً عجيب هستند; من چيز زيادي درباره اين موضوع نمي­دانم، ولي اگر بخواهم صادقانه بگويم   به خاطرسپاري و استفاده از آن  غيرعملي است.

خم كردن سر به ما مي­گويد كه مخاطب شما به حرف­هاي شما علاقه­مند است و توجه او به شماست; درست مثل حالت سر يك سگ وقتي صداي جالبي در مي­آوريد.

چي؟

اين حالت به معني نيز هست كه اين فرد كاملاً با ما راحت است زيرا اين حالت نمايشي از تكيه دادن است.

خم كرد سر در واقع به معني اين است كه شنونده مي­تواند ديدگاه متفاوتي نسبت به آنچه ديده يا شنيده داشته باشد…

نوع علاقه و توجه بر اساس زمينه مي­تواند متفاوت باشد:

 • مصاحبه­گري كه سر خود را خم مي­كند و با سرش اشاره مي­كند به مصاحبه­ شونده اين پيام را مي­دهد كه به سخن گفتن ادامه دهد و صحبت او را مهم مي­داند.
 • خم كردن سر نشان دهنده برخوردي دلسوزانه است: « حالت خوبه؟ به نظر خوب نمي­رسي…»
 • خم كردن سر به همراه نگاه كوتاه و سريع به اطراف علامت ارزيابي كردن است; به ­خصوص وقتي كه با دست زير چانه يا گونه همراه باشد.
 • در خواستگاري; خم كردن سر يك حالت بازيگوشي و علاقه را نشان مي­دهد اما علاوه بر اين نشانه عشوه­گري نيز هست( به­خصوص وقتي با يك نيم لبخند و نگاه يكطرفه همراه باشد)
 • خم­كردن سر به سمت بالا و اطراف نشان دهنده تعجب يا ناباوري است: « واقعا؟…»

و اين فهرست ادامه دارد. به­طور كلي اين يك علامت مثبت است ; چون نشان مي­دهد شنونده ما با ما هماهنگ است و ما توجه او را به خود جلب كرده­ايم. خم كردن سر ابزار بسيار خوبي است كه مي­توانيد از آن براي ايجاد توافق و نمايش علاقه استفاده كنيد.

لمس كردن سر

 

 

افراد قادر هستند كه سر را در بخشهاي مختلف لمس كنند. لمس كردن صورت معمولاً به معناي داشتن اضطراب تعفسير ميشود. پوشاندن چشم، دهان و گوش با دست به معناي عدم اشتياق و علاقه براي ديدن، تكلم يا شينيدن است. ضربه زدن به سر به طور معمول نشانه اي براي تنبيه خود است البته اين كار ميتواند در مواردي براي مذمت ديگران نيز مورد استفاده قرار بگيرد. نگه داشتن سر به وسيله قرار گرفتن دست به زير چانه ميتواند نشان دهنده خستگي، سر رفتن حوصله و يا تفكر باشد. همچنين عدم تحرك سر و ثابت بودن سر ميتواند به خاطر جديت فرد و صحبت كردن از جايگاه قدرت تفسير شود.

نتيجه گيري

يادگيري زبان بدن نقش مهمي در موفقيت و رسيدن به هدف در مذاكرات براي شما خواهد داشت. در مذاكرات فقط فن بيان به شما كمك نخواهد كرد بلكه بايد بتوانيد زبان بدن طرف ديگر را درك كنيد و احساسات مورد نظر خود را با استفاده از زبان بدنتان به طرف ديگر منتقل كنيد. زبان بدن مانند شمشيري دو لبه است، اگر آن را بلد باشيد به موفقيت شما كمك خواهد كرد اما اگر نتوانيد ان را كنترل كنيد ميتواند باعث شكست شما شود. يكي از مهمترين حركات بدن حركات سر است. چرا كه سر به معناي مركز احساسات بدن به شمار ميرود. همانطور كه توضيح داده شد حركات سر معاني مختلفي به دنبال خواهد داشت كه يادگيري انها ميتواند هنر مذاكره شما را بهبود ببخشد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۱:۴۲

همه بايد كار كنند و به افزايش درامد نياز دارند. تقريب زده مي شود كه افراد به طور متوسط در حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد از زمان زندگي خود را صرف كار كردن مي كنند. در اين ميان ۴/۱ درصد اين افراد همواره در اين فكر هستند كه چگونه مي توانند افزايش درآمد داشته باشند. هميشه در اين مورد چيزهايي مي شنويم: “هزينه هاي زندگي در حال افزايش هستند، هزينه حمل و نقل افزايش پيدا مي كند، ماليات ها زياد مي شوند اما درآمد ها همچنان ثابت باقي مي مانند.” بعد از خودم مي پرسم “چرا؟” درآمد شما حتماً بايد افزايش پيدا كند، اگر اين اتفاق نمي افتد پس حتماً نمي دانيد كه براي افزايش درآمد  بايد چه كاري انجام دهيد.

شغل خوب

 

 

“البته سوء تفاهم ايجاد نشود”. كار خوب و سخت كوشي، هميشه موفقيت را با خود به همراه مي آورد، اما اگر بخواهيد هر روز فقط كار كنيد و اميدوار باشيد كه حقوقتان افزايش پيدا كند، شايد هيچ وقت چنين اتفاقي در زندگي برايتان رخ ندهد. چيزي كه شما به آن احتياج داريد، سخت كوشي و كار زياد است. بايد قدري زرنگي هم داشته باشيد. خوشبختانه اين مورد كاملاً اكتسابي است و اگر كمي تمايل داشته باشيد به راحتي مي توانيد آنرا ياد بگيريد.پيش از هر كاري ابتدا بايد اهداف خود را روشن كنيد و ببينيد به كجا مي خواهيد برويد.

سمت شغلي شما

هر كاري كه انجام مي دهيد به تصميمي كه اتخاذ مي كنيد بستگي دارد و اين از اهميت شايان ذكري برخوردار مي باشد. بيشتر افراد به درستي نمي دانند كه قصد دارند به كدام سمت شغلي دست پيدا كنند، چه كاري مي خواهند انجام دهند، چه كسي بشوند،  آنها ارتباط تنگاتنگي با سمت فعلي خود برقرار نكرده اند و به همين دليل نمي توانند تصوير روشني از آينده شغليشان در ذهن داشته باشند. درست مانند اين است كه بي هدف دور و اطراف شهر بگرديد، بدون مقصد به هيچ كجا نمي رسيد.

 

دانش تخصصي

 

 

آيا مي دانيد يك متخصص در هر زمينه تا چه اندازه درآمد كسب مي كند؟ از يك جراح، فوتباليست حرفه اي، خواننده و حتي تاجر بپرسيد؛ هر كسي كه بتوان نام “متخصص” بر روي او گذاشت، حقوقي دريافت مي كند. اگر بدانيد مختان سوت مي كشد، اما به راستي آنها چگونه تبديل به يك “متخصص” شده اند؟ به نظر من آنها به صورت ناخودآگاه در اين طبقه قرار نگرفته اند، بلكه خودشان خواسته اند تا امروز به چنين مرحله اي برسند.

جراح به اين دليل جراح شده كه سال ها زحمت كشيده و درس خوانده و هنر جراحي را آموزش ديده. يك بازرگان حرفه اي نيز پيش نيازهاي تجارت را فرا گرفته. به هر حال قصد من از مطرح كردن تمام اين نمونه ها اين است كه به شما بگويم بايد در مهارتي كه داريد تخصص پيدا كنيد و به مرور زمان توانايي هاي خود را در آن مقطع خاص ارتقا بخشيد. كلاس هاي آموزش نام نويسي كنيد و شروع كنيد به كسب تخصص در مهارت هاي خود.

 

حرفه اي عمل كنيد

در قبال كاري كه انجام مي دهيد احساس مسئوليت كنيد. به شغل خود تعهد داشته باشيد. در محل كار از تلفن هاي غير ضروري اجتناب كنيد. زمانيكه از شما تقاضا مي شود تا كاري را پيگيري كنيد آنرا به دقت انجام دهيد. وقتي به شما كاري محول مي شود، آنرا به اتمام برسانيد. حرفه اي ها فرق ميان ساعات كاري و تفريح را به خوبي درك مي كنند و هيچ گاه اين دو مقوله را با يكديگر تركيب نمي كنند.

 

نگرش مثبت

 

 

اين مورد يكي از خصوصيات كليدي در تمام افراد موفق است. شما بايد نگرش صحيحي را براي خود برگزينيد. منظور از نگرش صحيح آن است كه وقتي اوضاع به هم مي ريزد به جاي اينكه شروع كنيد به سرزنش كردن، راه حلي براي آن پيدا كنيد. همچنين در حين كار كردن بايد هميشه لبخند بر لب داشته باشيد و به تعهدات خود عمل كنيد. گرايش مثبت ذهني شايد نتواند كليه مشكلات شما را در محيط كار حل كند، اما در مقايسه با نگرش منفي به شما انرژي بيشتري مي دهد و شانس موفقيتان را افزايش مي دهد.

 

ارتقاي فردي

علاوه بر كسب تخصص، ارتقاي توانايي فردي نيز از مقوله هاي ديگري است كه قابل بحث مي باشد. ارتقاي شخصي از “مهارت هاي ظريف” تشكيل شده است، مانند: توانايي مديريت زمان، ارتقاي شخصيت فردي، مهارت هاي ارتباطي، پيراستگي، و توانايي رهبري و هدايت. آيا تا كنون متوجه شده ايد كه يكي از مشكلات اساسي بيشتر افراد نداشتن وقت كافي است؟ چرا در يك كلاس مديريت زمان شركت نكنيم و يا يك كتاب در اين مورد نخوانيم؟ رهبري و مديريت نيز يكي از مهارت هاي ضروري ديگر به شمار مي رود.

كنترل و اداره امور

 

 

اگر شخصي به درستي بداند كه چگونه مي تواند كنترل و اداره امور را به دست بگيرد، بي شك فاصله چنداني با موفقيت نخواهد داشت. مهارت هاي برقراري ارتباط نيز از شهرت كمتري نسبت به دو مورد بالا برخوردار نيستند. چگونه مسئله افزايش حقوق را عنوان مي كنيد؟ چگونه مي توانيد از كسي تقاضا كنيد كه كاري را با خواست خودش براي شما انجام دهد؟ بر اساس تحقيقاتي كه چند سال پيش انجام شده، محققان به اين نتيجه دست پيدا كردند كه افراد موفق هميشه باهوش ترين ها و دانشمند ترين ها نيستند، بلكه كساني هستند كه نحوه برقراري ارتباط با ديگران را به درستي ميدانند.

 

جايگزين نشدني

هيچ كس را نمي توان پيدا كرد كه غير قابل جايگزيني باشد، اما حداقل كاري كه مي توانيد انجام دهيد اين است كه جايگزيني خود را مشكل كنيد. اگر شما فردي باشيد كه به سختي بتوانند برايتان جايگزين پيدا كنند، كارفرماي شما براي اينكه شما را در كنار خود نگه دارد، حقوقتان را افزايش داده و سمت بهتري به شما ميدهد. اغلب شركت ها به دنبال افراد با استعداد مي گردند. هر چقدر استعداد بالاتري در نتيجه گرفتن داشته باشيد، شانس گرفتن ترفيع رتبه نيز افزايش پيدا مي كند. به عنوان مثال يك فروشنده با استعداد را در نظر بگيريد.

ميزان فروش

آيا فكر نمي كنيد كه اگر بتواند ميزان فروش را دائماً بالا نگه دارد، حاضريد حقوق بيشتري به او بدهيد؟ آيا دلتان نمي خواهد او را در كنار خود نگه داريد تا بتواند فروشنده هاي ديگر را نيز آموزش دهد؟ براي اينكه بتوانيد كاري كنيد كه جايگزين انتخاب كردن براي شما كار دشواري شود، بايد اين كارها را انجام دهيد: در مورد كارتان چيزهايي بيشتر از آنچه از شما خواسته شده بدانيد و كار را نسبت به ساير همكارانتان بهتر انجام دهيد.

 

ابتكار عمل

 

 

اغلب افرادي كه من مي شناسم معمولاً تمايلي به انجام امور خلاقانه و ابتكاري ندارند. آنها به جاي اينكه به صورت ابتكاري دست به انجام كاري بزنند بيشتر منتظر مي مانند تا كسي به آنها بگويد چه كاري را بايد انجام دهند. برخي از انسان ها نيز اصلاً يادشان مي رود كه مي توانند يك چنين كاري را انجام دهند. انجام كارهاي ابتكاري شما را در جايي قرار مي دهد كه مقامات بالا به راحتي مي توانند شما را مشاهده كنند. به عنوان مثال من پوشه اي درست كردم كه مقالاتي را در آن جاي دادم كه بعد ها بتوان در روزنامه از آنها استفاده كرد .

نكات ابتكاري

معمولاً موضوعات جالب را از روزنامه ها و مجلات ديگر جمع آوري مي كردم، آنها را در يك بولتن دسته بندي مي كردم و تا يك هفته بعد همه آنها را در پوشه اختصاصي خود دسته بندي مينمودم؛ كسي به من نگفته بود كه اين كار را انجام دهم، اما خودم به اين نتيجه رسيدم كه مقالات روزنامه مي توانند منبع مناسبي براي آموزش موارد مختلف باشند. مدت زمان زيادي طول نكشيد كه سرپرست من متوجه شد چه كاري انجام مي دهم و نتيجه آن شد كه الآن جايگاه كاريم همان جايي است كه هميشه دوست داشتم، دفتر روزنامه. دنبال نكات ابتكاري بگرديد كه به نحوي باعث پيشرفت كل شركت مي شوند و آنها را انجام دهيد. چيزي نخواهد گذشت كه به شما مسئوليت هايي داده مي شود كه در ازاي آنها مي توانيد درآمد بالاتري كسب كنيد.

 

ارتباط با افراد خوب

من هميشه از اين داستان خوشم مي آمد: روزي مردي براي خريد چهار پا به بازار مي رود. از يكي از چهارپايان خوشش مي آيد و با صاحب حيوان توافق مي كند كه بررسي دقيق تري روي حيوان داشته باشد آن را با خودش به طور آزمايشي به خانه ببرد. زمانيكه به خانه مي رسد او را به استبل در كنار ساير الاغ ها مي برد. الاغ نگاهي به دور و اطراف خود مي كند و بدون هيچ تعللي به كنار تنبل ترين و شكمو ترين الاغ مي رود. زمانيكه خريدار با يك چنين صحنه اي مواجه مي شود او را بيرون برده و به صاحبش تحويل مي دهد.

تغييرات در زندگي شما

 

 

صاحب الاغ تعجب ميكند و نمي داند كه چرا اينقدر زود بازگشته: “چرا؟ آيا به اين سرعت الاغ را امتحان كردي؟” مرد در پاسخ به او مي گويد: “ديگر لازم به امتحان كردن نيست، از همنشيني كه براي خود انتخاب كرد معلوم است!”سعي كنيد اطراف خود را از افراد شاخص پر كنيد، بيشتر تغييراتي كه در زندگي شما اتفاق مي افتد بستگي به دوستاني دارد كه در اطرافتان هستند. سعي كنيد هميشه درست انتخاب كنيد زيرا وقتي كه انتخاب كرديد زندگي شما بسته به آن انتخاب شكل مي گيرد.

لبخند بزنيد

اين كار را بايد با يك نگرش مثبت انجام دهيد. اگر به بيشتر فروشنده هاي موفق نگاه كنيد، مي بينيد كه همه آنها هميشه لبخند بر لب دارند. البته اين خصوصيت اخلاقي تنها به فروشنده ها محدود نمي شود بلكه به همه تعميم داده مي شود. حتي يك اپراتور هم زمانيكه با تلفن صحبت مي كند مي تواند به شخصي كه آن طرف خط است، لبخند بزند و تمام سعي خود را بكند تا اطلاعات مورد نياز را در اختيار آنها قرار دهد. بايد فايل را طوري طبقه بندي كند كه هم مرتب باشد و هم به آساني قابل دسترسي باشند.

 

نتيجه گيري

در هر حرفه اي كه قرار داريد بهتر است ياد بگيريد كه چگونه مي توانيد كارها را سريع تر، بهتر و با يك لبخند بر روي لب هايتان انجام دهيد. اغلب افراد نمي دانند كه اين خودشان هستند كه فيش حقوقيشان را مي نويسند. بله البته كساني هستند كه زير آنرا امضا كنند، اما آنها نيستند كه ميزان آنرا تعيين ميكنند. يك يا دو مورد از موارد بالا را انتخاب كنيد و سعي كنيد آنرا به طور مداوم انجام دهيد. به نتايج بدست آمده دقت كنيد آنقدر آن را انجام دهيد تا جزئي از خصوصيات فرديتان شود. فقط زمانيكه جزئي از شما بشود، مي توانيد از آن سود ببريد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۹:۰۲

در مقاله آموزش تبليغ نويسي حرفه اي مي خواهم بگويم كه چگونه روياي افراد را تشخيص دهيد.

در مقاله آموزش تبليغ نويسي حرفه اي ياد مي گيريد كه در تيتر و متن تبليغ بايد به چه مواردي اشاره كنيد تا مخاطب را كنجكاو كند و ادامه متن را بخواند. مواردي را مي گويم كه ذهن شما باز شود و آن ها را در ذهنتان دسته بندي كنيد و سريع به سراغ همان انگيزاننده برويد و ديگر براي اينكه چه بگوييد مشكلي نداشته باشيد و فقط مي ماند خلاقيت درلغات و جمله بندي و قدرت بيان . در مقاله آموزش تبليغ نويسي حرفه اي ياد مي گيريد كه چگونه متن و تيتر شما به مخاطب تصوير دهد و جذاب و برانگيزاننده باشد.

براي اينكه تمام مزايايي كه مخاطب قرار است از محصول ما بدست آورد و اينكه بگوييم در چه جنبه هايي از زندگي به او كمك مي كند، را مشخص كنيم و آن را در تيتر و متنمان بياوريم مراحل زير را طي كنيد.

به چه چيز مي خواهيم برسيم؟

 

 

به چه نتيجه اي از تبليغمان مي خواهيم برسيم؟

در واقع مي خواهيم در تبليغ، ذهن مشتري با تصويري كه در تيتر يا متنمان ايجاد مي كنيم درگير شود.

براي اينكه ذهنمان متمركز به خواسته و پيدا كردن هدف شود و ذهن مخاطب را با تيتر خود مشغول كنيم اين دو جاي خالي ها را پر كنيد و در آخر از خود بپرسيد آيا مخاطب به اين تصوير يا حس رسيده است؟يا نه؟

مي خواهيم تصوير …. در ذهن مشتري ايجاد شود.

مي خواهيم مشتري تصوير …… را از خود بدست آورد.

 

براي بدست آوردن تصوير واضح و شفاف مراحل زير را طي كنيد.

محصول يا خدمات شما چه ويژگي هايي دارد و آن ويژگي ها آنها را به كدام يك از اين ارزشها مي رساند؟

آن خصوصيات و ويژگي را چگونه مي توانيد پر رنگ تر كنيد؟

اشتباهات رايج تبليغ نويسان

 

در هنگام تبليغ نويسي هميشه به اين موضوع فكر كنيد كه شما قرار است اين كار را براي جذب مشتريان انجام بدهيد پس بايد به مواردي بپردازيد كه از ديد مشتري داراي اهميت است و ميتواند به شما براي رسيدن به هدف خود كمك كند يكي از اشتباهات رايج تبليغ نويسان اين است كه بيش از حد به مسائلي ميپردازند كه براي خودشان داراي اهميت است. سعي كنيد زماني كه به ويژگيهاي محصول خود ميپردازيد از جملات كوتاه و هدفمند استفاده كنيد. استفاده از جملات طولاني و يا توضيح بيش از حد در مورد يك محصول ميتواند تاثير منفي بر تبليغ شما داشته و شما را از اهداف خود دور كند. زماني كه شما با استفاده از جملات كوتاه در مورد ويژگي محصول خود توضيح ميدهيد مخاطب راحت تر ميتواند آن را درك كند.

 

ابزارها

محصول شما كداميك از اين ابزار ها را در اختيار دارد؟

افزايش درآمد – افزايش سرعت – كاهش هزينه – ايجاد فرصت جديد- راحتي – سادگي – چيزي دست نيافتني – اطمينان – كيفيت – سود بيشتر – اندازه – زيبايي _ اعتماد به نفس

انگيزاننده

 

در چه زمينه هايي در انسان ها مي توانيم انگيزه بدهيم؟ انگيزاننده آنها چيست؟

سلامتي – روابط خانواده – روابط دوستان و آشنايان – دراجتماع – در محل كار

 شامل چه مكانهايي است؟ در چه مكان هايي آن حس ها را بدست مي آورند ؟

هر كدام ازاين ابزار ها در هر كداميك از انگيزاننده ها ، مكان ها  چه تاثيري مي گذارد؟

 

افراد دنبال چه حس هايي هستند؟

 

حس بهتر بودن- حس ديده شدن- حس ارزشمند بودن – حس شنيده شدن- حس مفيد بودن – حس عشق – حس بهترين بودن و برتر بودن- احساس امنيت – احساس راحتي – احساس خاص بودن – احساس كامل بودن – در حال بهتر شدن- احساس برنده بودن – احساس مديريت و توانمند بودن – احساس قدرت مثلا حرفشون برش داره – احساس زيبايي- احساس موفقيت – احساس سلامتي – احساس دارابودن (نقطه مقابل احساس ضف و نياز) – احساس اطمينان و اعتماد

تبليغات موثر

 

 

سعي كنيد زماني كه اقدام به تبليغ نويسي ميكنيد مخاطبان را در مقابل خود تصور كنيد. سعي كنيد از كلمات و جملاتي استفاده كنيد كه اگر مخاطبان در مقابل شما قرار داشتن نيز بدين صورت با آنها صحبت ميكرديد. سعي كنيد گاهي اوقات نقش مشتريان خود را بازي كنيد و از ديد آنها به تبليغي كه نوشتيد نگاه كنيد. ببينيد با خواندن تبليغتان چه حسي به سراغ شما مي آيد. سعي كنيد تبليغ خود را از ديد يك بازديد كننده عادي ببينيد. علاوه بر اين شما ميتوانيد از افراد عادي بخواهيد تبليغ شما را ببينيد و سپس از انها بپرسيد كه چه حسي به آنها دست داده است. اينكار ميتواند به شما كمك كند تا احساسات مشتريان خود را بعد از ديدن تبليغي كه نوشته ايد بهتر درك كنيد. آيا تبليغ شما ميتواند احساساتي  مانند احساساتي كه در پاراگراف قبلي ارائه شد را به مشتريان شما منتقل كند؟

 

ارزش هاي آنها چيست؟

 

 

ارزش هاي آنها شامل : پول –  زمان- سلامتي – رشد و پيشرفت – عشق – توجه و ديده شدن – تاثير گذاري – كيفيت – راحتي- آرامش – روابط – مهم بودن – مفيد بودن – يادگيري و يا ارزش ها، نيت پنهان مخاطبان ما هستند. در واقع آنها وقتي از محصول يا خدمات ما استفاده مي كنند كه يكي از ارزش هاي آنها حفظ شود و شما بايد در محصولتان ارزشي را پيدا كنيد كه براي آن دسته از افرادي كه از محصول يا خدمات شما استفاده مي كند اولويت داشته باشد.

محصول شما با استفاده از اين ابزار ها چه حسي را به مشتري مي دهد؟ كدام ارزش او را براورده مي كند؟ چگونه ؟ يعني از چه روش و راه و شيوه اي آن حس را به آنها مي دهد و آن ارزش را برآورده مي كند؟

از هر كدام از ويژگي ها چه حسي مي خواهد و محصول ما چگونه آن حس را به مخاطب مي دهد؟محصول يا خدمات شما چه ويژگي هايي دارد و آن ويژگي ها آنها را به كدام يك از اين ارزشها مي رساند؟

آن خصوصيات و ويژگي را چگونه مي توانيد پر رنگ تر كنيد؟

موفقيت در تبليغ نويسي

 

 

هرچه بيشتر بتوانيد چنين ارزش هايي را با تبليغ نويسي خود معرفي كنيد شانس شما براي موفقيت بر رقيبانتان بيشتر خواهد شد. شما بايد به بهترين شكل محصولي كه ميخواهيد در مورد آن تبليغ نويسي كنيد را بشناسيد. براي موفقيت لازم است كه ويژگي هاي مثبت آن را به بهترين شكل به مخاطبان معرفي كنيد.

براي مثال قيمت مناسب يكي از اهدافي است كه خريداران به دنبال آن هستند. اگر قيمت محصول شما نسبت به محصولات مشابه پايين تر است بايد در تبليغ نويسي خود به معرفي اين ويژگي بپردازيد و يا از تخفيفاتي براي آنها بگويييد كه شما براي ارائه محصولات خود در نظر گرفته ايد. اگر شما بتواني در تبليغ نويسي خود به مشتري بفهمانيد كه ميتواند با خريد محصول شما به چند هدف مهم خود مانند قيمت مناسب، كيفيت بالا، دسترسي سريع و … برسد شانس بسيار زيادي در تبليغ نويسي و در نتيجه موفقيت آن كسب و كار خواهيد داشت.

 

برانگيخته كردن مخاطب

 

 

چگونه مخاطب را برانگخته كنيم طوري كه بگويد همين الان هر چقدر هست مي پردازم و حتي اگرهم پول ندارد برود جور كند؟

 1. ۳ تا از ارزشهايي كه براي افراد در اولويت قرار دارد را بنويسيد.
 2. آن ارزشها در چه مكاني ، در ارتباط با چه افرادي ، چه زماني و تا چه اندازه اي و به چه روشي مخاطب را به آن ارزش مي رساند؟
 3. آن مكان را كمي بلد تر و آن افراد را خاص تر و زمان را كوتاه تر و اطميانان رسيدن به آن ارزش را بيشتر كنيد.
 4. سپس آنها را به صورت تصويري واضح تر، پر رنگ تر و بزرگتر در ذهن مخاطب درآوريد.

 

مثالي از بلد كردن و پررنگ كردن و بزرگ تر كردن در ذهن مخاطب را در زير آورده ام.

مثلا:رستوران نامي ۴ متر زير زمينه.

اين جمله در ابتدا اين حس را به شما مي دهد كه اين رستوران ۴ طبقه زير زمين است ولي ذهن شما آن را بلد مي كند و ۴ متر را ۴ طبقه تصور مي كند.

چه كلماتي و چه نوع جمله بندي اي آنها را برانگيخته تر مي كند و ذهن آنها را فقط متمركز خواستشان قرار مي دهد؟ يعني چگونه ذهن آنها را به آن تصوير و رويا محدود كنيم؟

 

كوچك كردن موانع خريد

 

 

 آموزش تبليغ نويسي حرفه اي ميخوانيم چه كار كنيم كه موانع خريد در ذهن آنها كوچك شود؟ بايد آن موانع را بسيار جزيي نشان دهيم. موانع بايد در ذهن مخاطب بسيار كوچك شود و رويا بزرگ يعني ارزش محصول بالا برود . موانع چيزهايي است كه مانع خريد مخاطب از محصولات شما مي شود مثل پرداخت پول ، راه و روش تهيه ي محصول ، زمان دسترسي ، عادت به محصولات مشابه ديگر. چه كار كنيم كه خواسته و تصوير و انگيزاننده پر رنگ تر شفاف تر ، بزرگ تر و خاص تر باشد؟ مثلا بگوييم در تند خواني تمرينات كنجكاو كننده ذهن داريم.

خب بايد از خودتان بپرسيد كه وقتي ذهن كنجكاو شود چه اتفاقي مي افتد؟ چه چيز هايي بدست مي آوريم و چه سودي دارد؟ حالا محصول يا خدمات شما كدام يك از اين ارزشها و حس هاي را به آنها مي دهد يا كدام از اين حس ها را در آنها ايجاد مي كند؟ مهم ترين نكته اي كه وجود دارد براي اينكه بدانيد جمله شما به چه ميزان تاثير گذار است اين است كه آيا مخاطب مي تواند به شما اعتماد كند؟ چگونه احساس اعتماد مخاطب را جلب كرده ايد؟ جمله ي شما به ميزان قاطعيت شما در مورد محصول يا خدماتتان بستگي دارد. چگونه قاطعيت را در جملاتتان نشان داده ايد؟ بعد از بررسي اين سوالات مي توانيد از تاثير گذار بودن تبليغي كه نوشته ايد مطمئن شويد.

 

نتيجه گيري

 

شايد اين مراحل كمي طولاني به نظر بيايد اما بعد از ۷ بار تمرين كاملا در ذهنتان مي نشيند و ذهنتان به طور خودكار و سريع و در عرض چند ثانيه تمام اين مراحل را طي مي كند.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۲:۱۱

امروز ميخوام مقاله اي در مورد مديريت رستوران براتون بذارم. بررسي نحوه مديريت رستوران كار عملي ديروز بنده بوده است. مي خواهيم ببنيم چطور مي تونيم با تغييرات اندك در مديريت رستوران كسب و كار خودمون رو متحول كنيم و به سود و ثروت بيشتر دست پيدا كنيم. البته مواردي كه من براي شما مطرح مي كنم مربوط به نحوه مديريت رستوران مي باشد و با جنبه تبليغاتي و راههاي بازاريابي و فروش توضيحي نمي دهم.

چالشهاي بزرگ مديريت رستوران

 

 

بنده صابر خليلي كارشناس ارشد مديريت تيم آموزش ماهان تيموري هستم، كه ديروز به همراه مدير تبليغات تيم آموزش ماهان تيموري آقاي محمدي، در مناطق شريعتي، پاسداران و قيطريه در حال بررسي رستوران هاي اون مناطق بوديم و سيستم مديريتي آنها را مورد بررسي قرار دادم. هدف از اين كار اين بود كه ببينم كه رستوران ها براي كسب درآمد كار خود چه كارهايي را انجام مي دهند و چه كارهايي را انجام نمي دهند. البته ناگفته نماند كه چند رستوراني از اينكه بخواهند اطلاعات خود را در اختيار ما بگذارند خودداري كردند و ما را رد كردند، اما اكثر رستوران ها نهايت همكاري را با ما داشته و هم ما با نحوه مديريت آنان آشنا شديم و هم آنان توانستند به ضعف هاي كار خود پي ببرند. بررسي چند نكته پيرامون مديريت رستوران

كار اكثر رستوران ها مشابه يكديگر بود و از يك الگوي كلي استفاده مي كردند. همه يك سيستم روتين را براي خود در نظر گرفته و طبق آن پيشروي مي كردند و هيچ رستوراني، درواقع هيچ رستوراني به فكر خلق ايده هاي نو براي رستوران خود نبوده و به همينطور به صورت يك نواخت به كار خود ادامه مي داد. نكات قابل بحث به شرح زير است

آموزش كاركنان

 

مديريت رستوران

اولين نكته اي كه براي مديريت رستوران به آن مي رسيم آموزش كاركنان است. اكثر رستوران ها سعي مي كردند از افرادي استفاده كنند كه داراي سابقه كار كافي باشند و در كار خود مهارت لازم را داشته باشند. اما اين مديران رستوران ها ديگر راهكاري براي آموزش اين افراد نداشتند تا آنان با تغييرات روز آشنا شده و يا اگر آموزش هايي را تجربي كسب كرده اند، كلاسي بگذارند تا افراد با انواع تركيب مزه ها نيز آشنا شوند و با ايجاد طعمي نو يك تحولي اساسي در مطرح كردن برند رستوران ايجاد كنند. در مورد مهمان داران نيز نحوه ارتباط موثر ، اصول مذاكره و در كل دوره اي نبود كه اين افراد با اين موارد آشنا شوند و بتوانند مشتري را به يك مشتري هميشگي تبديل كنند.

شرح وظايف

جز در آشپزخانه افراد سالن دار و بقيه افراد ديگر براي آنان شرح وظايف خاصي وجود نداشت و همه در كار يكديگر دخالت مي كردند. مثلا صندوق دار به جاي سالن دار سفارش غذا مي گيرد. شرح وظايف حيطه كاري ما را در رستوران مشخص كرده و نمادي از برقراري نظم و انضباط در رستوران ما مي باشد و تصوير زيبايي در ذهن مشتري ايجاد مي كند.

انگيزش

از مهمترين وظايف مديريت انگيزش كاركنان مي باشد، كه مديريت رستوران هايي كه ما مورد بررسي قرار داديم، حتي به اين مورد فكر هم نكرده بودند. اين مديران فقط تصورشون اين بود كه نيروها از اينكه اينجا كار مي كنند و حقوقي را دريافت مي كنند راضي هستند و استراتژي را براي انگيزش آنان نداشتند، اگر شما به عنوان مديريت سازمان راهكاري براي انگيزش افراد خود نداشته باشيد، كاركنان شما چنانچه پيشنهاد حقوق بيشتري دريافت كنند، از جمع شما جدا خواهند شد.

سيستم ارتباط با مشتري

 

 

موضوعي كه شما مي تونيد خيلي مشتريان خود را ترغيب كنيد كه دوباره به رستوران شما برگردند و حتي به گونه اي شما را بازاريابي كنند، راه اندازي سيستم ارتباط با مشتري مي باشد. شما بايد آمار مراجعه كنندگان خود را در اختيار داشته باشيد و مدام ارتباط خود را با آنان حفظ كنيد. اينكار موجب افزايش فروش فوق العاده شما خواهد شد. و شما را به گونه اي از صفر به صد خواهد رساند.

پوشش مناسب

بحث بعدي در مديريت رستوران استفاده از پوشش مناسب و يك دست مي باشد. اين نظم خاصي را ايجاد كرده و براي مشتريان شما جذابيت ايجاد خواهد كرد. اين انضباط و تميزي اين ذهنيت را در مشتريان شما ايجاد مي كند كه به يك رستوران متفاوت آمده اند و مي توانند ساعات خوشي را در آنجا بگذرانند.

تهيه كنندگان

بحث مهمي كه خيلي ها به آن توجه نمي كنند بررسي تهيه كنندگان مي باشد. اما اكثر افراد تمايل داشتند با فردي كه چند سالي است كه از وي خريد مي كنند، اما اين مي تواند كار اشتباهي باشد و شما را از بازار قيمت ها دور نگه دارد، و آنجاست كه تهيه كننده شما مي تواند هر قيمتي كه دلش بخواهد به شما پيشنهاد دهد. هميشه انواع تهيه كنندگان را مورد بررسي قرار دهيد و هركس كه مناسب ترين قيمت را به شما ارائه داد از او خريد كنيد، اگر شما بتوانيد با اينكار تنها ۵ درصد از هزينه هاي مواد اوليه خود را كاهش دهيد و اين هزينه را به بخش تبليغات خود تزريق كنيد، موجب افزايش فروش آسانسوري شما خواهد شد و كسب و كار شما را متحول خواهد كرد.

برگزاري جلسات

 

 

مورد بعد برگزاري جلسات مي باشد كه در هيچ رستوراني انجام نمي شد. بدانيد اگر شما به صورت هفتگي يا ماهيانه جلسات را برگزار كنيد و تمامي افراد خود را در اين جلسات شركت دهيد، تاثير فوق العاده اي روي افراد خواهيد گذاشت و ظرفيت كاري و انگيزش در سازمان خود را به صورت تصاعدي زياد خواهيد كرد. با اينكار افراد حس مفيد بودن مي كنند و مي فهمند كه شما براي آنان ارزش قائل هستيد و به نظرات آنان اهميت مي دهيد، در اين صورت است كه مي توانيد روابط پايدار را با آنان ايجاد كنيد.

مزيت رقابتي

مزيت رقابتي مهمترين موضوعي است كه رستوران داران بايد به آن اشاره كنند و من در مقاله مزيت رقابتي اين موضوع را به طور كامل توضيح داده ام و مي تونيد به مراجعه به آن ببينيد كه چه كاري مي تونيد انجام دهيد كه كسب و كار و افزايش فروش خود را متحول كنيد.

ما در تيم آموزش ماهان تيموري مي تونيم بهترين آموزش ها را در اختيار شما قرار دهيم، مي تونيد بهترين مزيت هاي رقابتي را براي خود ايجاد كنيد نحوه ايجاد هركدام از موارد بالا را به صورت تخصصي به شما آموزش مي دهيم تا بتونيد افزايش فروش خودتون رو متحول كنيد. ما هركاري مي كنيم تا افراد در شغل خود بهترين عملكرد را داشته باشند تا هم توليد كننده و هم مصرف كننده نهايت رضايت را داشته باشند.

نتيجه گيري

توصيه من به شما اين است كه تا مي توانيد متفاوت فكر كنيد تا بتوانيد در ذهن مشتريان خود ماندگار شويد. هرگاه شما بتوانيد ذهن افراد را تسخير كنيد، آنگاه مي توانيد به يك ماشين پولساز تبديل شويد و با افزايش فروش خود ثروت را به سمت خود سرازير كنيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۱۰:۴۵

آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد چرا برخي از افراد مدام در زندگيشان اتفاقات بد رخ ميدهد و به خواسته هاي خود نميرسند اما در مقابل عده ي ديگري وجود دارند كه به هرچه كه ميخواهند ميرسند و زندگي اين افراد پر از نعمت و فراواني است. براي اين افراد هميشه بهترين اتفاقات مي افتد و هرجا كه ميروند انگار پول و موفقيت نيز به دنبال انها خواهد رفت. اين تفاوت ميتواند دلايل مختلفي داشته باشد اما در اين مطلب ميخواهيم به يكي از مهمترين اين دلايل بپردازيم كه البته ظاهر ساده اي دارد اما فوق العاده مهم است و ميتواند در راه رسيدن به هدف به شما كمك كند.در اين مقاله ميخوانيد چرا شكر نعمت نعتت افزون كند و ….

شكرگذاري براي جذب ثروت و موفقيت بيشتر

 

بايد گفت باور هاي ما همان افكاري هستند كه داراي فركانسي مخصوص به خود بوده و رويدادها را به سمت ما جذب ميكنند. ما در اين دنيا چيزهايي را قادر هستيم به سمت خود جذب كنيم كه هم فركانس و هم مدار با افكار و باورهاي ما باشند. شما به صورت آگاهانه با شكر گذاري در مورد اتفاقات خوب ميتوانيد در اينده آنها را به ميزان بيشتري به سمت خود جذب كنيد. افرادي كه موفق هستند و هميشه ثروت و خوشبختي به سمت آنها ميرود يكي از دلايلش اين است كه اين افراد باورهايي از جنس نعمت و موفقيت دارند و نسبت به اين مسائل شكرگذار هستند و با همين ديد مثبت ميتوانند در اينده نيز اين موارد را به سوي خودشان جذب كنند.

در فركانس جذب ثروت قرار بگيريد

 

 

اگر ميخواهيد در كوتاه ترين زمان با ثروت و موفقيت هم فركانس شويد ساده ترين كار شكرگذاري است. شكر گذاري به شما كمك ميكند خيلي سريع در فركانس جذب ثروت و فراواني قرار بگيريد. و در نقطه مقابل عدم شكرگذاري به خاطر داشته هايتان ميتواند در آينده انها را از دسترس شما خارج كند. آيا ميدانيد كه نارضايتي و نا شكري ميتواند باعث شود كه عواملي ناخوشايندي كه نسبت به انها اين حس را داريد بيشتر به سوي شما جذب شوند. ناشكري ميتواند باعث ناكامي شما در رسيدن به اهداف شما شود.

اهدافي كه براي شما مهم هستند و دوست داريد به انها برسيد.  احساسا رضايتمندي و شكرگذاري نسبت به نعمتهايي كه در اختيار داريد با ايجاد نوعي فركانس ضمير نا خود اگاه شما را وادار ميكند كه مقادير بيشتري از انچه كه مورد رضايت شماست به سوي شما جذب شود. خداوند شكرگذاري شما را دوست دارد. او انسانهايي را كه شكرگذار نعمتهاي او هستند را نسبت به بقيه بيشتر دوست دارد . به همين دليل وجود احساس شكرگذاري در اين افراد نعمات و موفقيتهاي بيتشري را به سوي انها روانه ميكند.

شكرگذار پولتان باشيد

 

 

براي جذب ثروت بيشتر بايد شكرگذار پولي باشيد كه در حال حاضر در دسترس شما قرار دارد. شايد درامد شما در حال حاضر زياد نباشد اما تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد كه پولي كه در دستان شما است چه بخشي از نيازهاي شما را برطرف ميكند؟ غذاي خود را پول ميخريد، روشنايي برقي كه با پول مي خريد، لباسهايي كه ميخريد ….. تمامي اينها با پول ميسر ميشود ايا فكر نميكنيد بايد براي پولي كه داريد شكرگذار خداوند باشيد؟ با شكرگذاري د رمورد ثروت و پولي كه داريد در درجه اول به خودتان كمك ميكنيد كه اين موارد به سمت شما جذب شود مطمعن باشيد با اين كار در اينده كسب درامد بيشتري خواهيد داشت.

البته شكرگذاري در مورد نعمات ديگر نيز به همين صورت عمل ميكند. اگر براي سلامتي كه خدا به شما داده است شكرگذار باشيد خدا دوست خواهد داشت كه سلامتي بيشتري به شما بدهد. خداوند در قرآن ميفرمايد كه شكر كنيد تا نعمتهايتان را افزايش دهم. اين بدان معناست كه خداوند كساني را كه شكرگذار او هستند دوست دارد و ميخواهد كه نعمتهاي بيشتري را به انها هديه كند.

وعده خداوند

مطمعن باشيد كه شكرگذاري ميتواند نعمات و ثروت را به سوي شما سرازير كند و خداوند اين وعده را به صورت واضح به بندگانش داده است. سالها قبل از اينكه قوانيني مثل قانون جذب بر سر زبانها بيافتد دين ما به اين موضوع پرداخته است و به ما ميگويد كه با شكر نعمات ميتوانيد، نعمات بيشتري را به دست بياوريد اما متاسفانه در بسياري از موارد اين موضوع را فراموش ميكنيم و با نا شكري سدي در مسير جذب نعمتها به سوي خودمان ايجاد ميكنيم. گاهي اوقات شكر گذاري ميتواند باعث جذب يك ايده ثروتساز به سوي ذهن تو باشد.

قوانين حاكم براي جذب ثروت

 

 

براي رسيدن به ثروت و موفقيت بايد قانون حاكم بر دنيا را بدانيد. يكي از اين قوانين همين است كه ثروت و موفقيت بيشتر به سمت كساني جذب ميشود كه شاكر هستند. شما براي جذب ثروت نياز به اموزشهاي مختلفي داريد كه يكي از انها شكرگذاري است چرا كه شكرگذاري به شما كمك ميكند به هدف خود كه همان جدب ثروت است، برسيد. خداوند را به خاطر تمامي كمكهايي كه به شما در طول زندگي كرده است، شكر كنيد. اين كار باعث خواهد شد در مراحل بعدي زندگي نيز خداوند در كنار شما باشد و به شما كمك كند. نسبت به ثروت افكارمنفي خود را كنار بگذاريد. متاسفانه ما از كودكي با جملاتي مانند “ثروت خوشبختي نمي آورد” بزرگ ميشويم و نوعي ديد منفي نسبت به ثروت با ما همراه ميشود. اين ديد منفي را از خود دور كنيد. شما اگر ثروتمند باشيد ميتوانيد كارهاي بزرگي انجام دهيد.

مفيد باشيد

ميتوانيد به افراد زيادي كمك كنيد و فرد مفيدتري باشيد. نشان دهيد كه نسبت به پول و نعمتهايي كه در اختيار داريد چقدر شكرگذار هستيد و احساس خوبي داريد چرا كه با اين كار در اينده ميتوانيد منتظر اتفاق خوب بيشتري باشيد. شكرگذاري ميتواند شما را به منبع تمامي نعمات و ثروتها متصل كند. آيا چيزي از اين بهتر براي شما وجود خواهد داشت؟ اتصال شما به اين منبع بي انتهاي نعمتها و خوبي ها ميتواند ثروت خيلي زيادي را به سوي شما روانه كند. فراموش نكنيد شكرگذاري يك مهارت براي دستيابي به ثروت بيشتر است و مطمعن باشيد آثار فوق العاده ي  شاكر بودن را در زندگي خود مشاهده خواهيد كرد.

شكر كردن

 

شكر نعمت نعمتت افزون كند

 

براي اينكه هرروز به ثروت بيشتري دست پيدا كني شكر كن، شكر نعمت نعمتت افزون كند.به خاطر همه‌ي داشته هات، به خاطر خانواده خوبت، سلامتي، توانايي‌هايي كه داري و هر آنچه بايد به خاطرش خداوند رو شاكر باشي.خدا در آيه‌ي ۷ سوره‌ي ابراهيم مي‌فرمايند: شكر كنيد تا نعمت‌هايتان را افزايش دهم.اين وعده‌ي خداست به همه‌ي ما تا براي افزايش ثروت‌هاي زندگي خودمون شكر كنيم.شيوه‌هاي زيادي براي افزايش ثروت وجود داره كه يكي از بهترين سفارشات دينمون همين شكرگزاري و شاكر بودنه.وقتي به خاطر داشته هات خدا رو شاكري، درهاي رحمت الهي به روت باز ميشه و تو هرروز موقعيت‌ها و فرصت‌هاي بيشتري براي لذت بردن از زندگي مي‌بيني.آثار شاكر بودن رو ميشه در زندگي ديد.

نتيجه گيري

وقتي شاكري خودت رو وصل كردي به منشأ تمام ثروت‌ها و نعمت‌ها، روزبه‌روز ثروت بيشتري رو به زندگيت وارد مي‌كني.روش هاي خيلي زيادي براي ثروتمند شدنت وجود داره بااين‌وجود اين روش يكي از بهترين راه‌ها براي توليد و جذب ثروته.گاهي يك ايده‌ي ثروت ساز ميتونه دنياي تو رو به‌طور كل تغيير بده ،اين ايده ميتونه يكي از آثار شاكر بودنت باشه و تو بايد باايمان به خداوند اين كار رو هرروز انجام بدي.حتماً ليستي از چيزهايي كه بايد به خاطرش خدا رو شكر كني تهيه كن و از صميم قلبت براي تك‌تكش خدا رو شكر كن شكر نعمت نعمتت افزون كندبراي وارد شدن به دنياي ثروت بايد با يكسري قوانين حاكم به دنيا آشنا بشي و با كمك از اين قوانين به ثروت بيشتري دست پيدا كني.

در پكيج كسب ثروت و آرامش به تمام مسائل مربوط به كسب ثروت و آرامش پرداختيم ،و اين مهارت رو يعني مهارت كسب ثروت رو به‌طور كامل و مفصل از تمام جنبه‌ها بررسي كرديم.آموزش كسب ثروت موضوعي كاملاً لازم و حياتيِ كه حتماً بايد درش آموزش ديد.اهميت ثروت و ثروتمند شدن رو بايد درك كرد و بعد براي كسب و جذبش اقدام كرد.براي ثروتمند شدن نياز داريم از خالق ثروت براي اين‌همه نعمت و روزي شكرگزاري كنيم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۰۱:۰۰

در ادامه مقاله تست تمركز در جهت تشخيص تمركز ذهن و ميزان اضطراب شب قبل از امتحان اين مقاله تحت عنوان تمركز ذهن  شامل ۱۳ سوال باقيمانده آن مي باشد.اگر تست هاي مقاله اول را جواب نداديد روي لينك تست تمركز كليك كنيد.در انتهاي اين مقاله با توجه به جواب سوالات مي توانيد ميزان اضطراب و تمركز حواس خود را تشخيص دهيد.

تست تمركز ذهن

 

تمركز ذهن چيست؟

بخش دوم آزمون تمركز ذهن

۱۳هميشه نگرانم كه مبادا از عهده امتحان بر نيايم.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۱۴-هنگام امتحان نمي توانم آرامش خود را حفظ مي كنم.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۱۵-به خاطر اينكه اضطراب دارم و نگرانم در مورد امتحان هر چقدر يك مطلب را مي خوانم باز هم خوب يادم نمي آيد.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۱۶-موقع امتحان دچار دشوره مي شوم.

الف. اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۱۷-اگر در يكي از امتحانهايم نمره بدي بگيرم در مورد شايستگي ام و لياقتم دچار ترديد مي شوم.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۱۸-هر چه امتحان سخت تر باشد من دچار اضطراب بيشتري مي شوم.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

 

ادامه ي بخش دوم آزمون تمركزذهن

۱۹-به علت اضطراب و عسبانيت در جلسه امتحان نتيجه امتحانم خوب نمي شود.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۲۰- هنگام امتحان اين احساس را دارم كه ضربان قلبم به شدت بالا مي رود.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۲۱-حين امتحان نمي توانم تمام توانايي خود را آن چنان كه هست نشان دهم.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۲۲-حين امتحان دستپاچه مي شوم.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۲۳-هنگام امتحان تمام بدنم مي لرزد.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۲۴-به علت ترس و اضطراب از امتحان سوألات را جابه جا جواب مي دهم.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

۲۵-ترس از امتحان باعث مي شود كه حقم ضايع مي شود.

الف . اغلب اوقات 

ب . گاهي اوقات 

ج . به ندرت 

د . هرگز

 

براي ديدن جواب سوالات به پايين همين صفحه مراجعه كنيد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

نتيجه آزمون شما

تمركز ذهن كمك قابل ملاحظه اي به روش صحيح مطالعه،مديريت زمان،كاهش اضطراب و گرفتن نتايج بهتر در آزمون ها مي كند.اين آزمون مشخص ميكند چقدر تمركز داشته ايد كه بتوانيد روند استفاده از راه هاي افزايش تمركز را تسريع وتسهيل كنيد.

.به هر جواب يك امتياز اختصاص داده مي شود هرگز =۰    به ندرت =۱     گاهي اوقات =۲      اغلب اوقات =۳

پايين ترين نقطه در اين آزمون ۰ و بالا ترين نمره ۷۵ مي باشد كه هر چه نمره بالاتري در يافت كنيد به اين معني است كه اظطراب بيشتري داريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]