woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۰:۵۹

براي كسب درآمد در منزل راه هاي زيادي وجود دارد كه در اين مقاله به معرفي آنها به شما مي پردازيم. شما در خانه هم مي توانيد از طريق اينترنت و رسانه هاي اجتماعي مثل تلگرام و اينستا كسب درآمد كنيد هم مي توانيد با گرفتن كار از كارفرمايان و انجام آنها در خانه به كسب درآمد بپردازيد.

در اين مقاله به شما مي گوييم چگونه به راحتي در منزل كسب درآمد كنيد، پس خواندن اين متن را ازدست ندهيد تا بتوانيد با انجام همين كارهايي كه به شما ميگوييم به راحتي كاركنيد و درآمدتان را افزايش دهيد.

راه هاي كسب درآمد در منزل

 

۱-ايجاد كانال تلگرام

۱-۱-كانال تلگرام چگونه درآمد بدست مي آورد؟

شايد تابحال در ذهنتان اين سوال پيش آمده باشد كه چرا در تلگرام اين همه كانال وجود دارد و اين همه متن و داستان و جوك و پيام و تصوير براي مخاطبانشان قرار مي دهند؟اكنون وقت اين رسيده كه بدانيد اين كانال ها تنها براي سرگرمي شما بوجود نيامده اند، آنها با تبليغات كانالهاي ديگر و افراد و شركت ها كسب درآمد مي كنند. اين تبليغات عموماً به اين صورت است كه در هر ۵ پيامي كه كانالها قرار مي دهندتا مخاطب جذب كنند، يك تبليغ را نيز به مدت چند دقيقه نگه مي دارند و سپس دوباره كانال مسير قبلي را طي مي كند.

۱-۲-كانال تلگرام چه مقدار درآمد كسب مي كند؟

درآمد كانالهاي تلگرام به تعداد اعضاي آنها بستگي دارد و اينكه شما اعتماد به نفس انجام اين كار را داشته باشيد. اگر دقيقتر مي خواهيد بدانيد چند تا از كانالهاي معروف را ذكر مي كنم تا با نرخ درآمد اين كانالها آشنا شويد. كانالي مثل گيزميز براي هر تبليغ ۲ ميليون و پانصد هزار تومان دريافت مي كند.

اين كانالها حتي از طريق افزايش عضو براي كانالهاي ديگر نيز درآمد كسب مي كنند. اين افزايش عضو با ارائه كردن محتواي جديد در كانال و فرستادن پيام هاي كانال به گروه ها براي جذب مخاطبين يا از طريق نوتيفيكشن يا اجباري عضو كردن صورت مي گيرد. افزايش عضو نيز از طريق نوتيفيكشن بهاي ويژه و متفاوت با افزايش عضو از طريق اد كردن اجباري دارد. براي اينكه قيمت ها را متوجه شويد دوباره سراغ كانال گيز ميز مي روم. در اين كانال افزايش عضو از طريق اد كردن اجباري به ازاي هر ۱۰ هزار عضو ۵۰۰ هزار تومن و به ازاي هر ۱۰۰ هزار عضو ۵ ميليون تومان است. قيمت هر هزار عضو از طريق افزايش عضو بوسيله ي نوتيفيكشن، ۱۴۰ هزار تومان است.

۱-۳-چگونه بدون سرمايه شروع به ايجادكانال كنيم و اعضا را افزايش دهيم؟

 

 

 

 اولين كاري كه بايد كنيد راه اندازي كانال تلگرام و بعد شروع به توليد محتوا كردن در كانال است.محتواي بامزه و خنده دار بسيار ايراني پسند است و مردم از آنها لذت مي برند.پس از اينكه محتوا توليد كرديد، براي نمايش هر كدام از آنها زماني خاص قرار دهيد و بعد پيام جديدي را قرار دهيد. پس از افزايش اعضا در كانال خود، از كانال هاي ديگر و افراد و شركت ها هزينه دريافت كنيد تا كانال آنها را تبليغ كنيد.

شما مي دانيد كه افزايش عضو شايد بدون سرمايه زمان ببرد اما آينده بسيار خوبي در انتظار شما است. زيرا به ازاي هر هزار عضو، دو هزار و پانصد تومن تعرفه آگهي هاي شماست. حالا اگر شما كانالي با ده هزار عضو داشته باشيد، هر آگهي در كانال شما ۲۵ هزار تومان است و شما به راحتي مي توانيد درماه حدود ۲ الي ۳ ميليون كسب در آمد اينترنتي كنيد.

۲-سايتهاي كارمند و كارفرمايي

سايتهايي كه كارمند و كارفرما به هم معرفي مي كنند از جمله سايتهايي هستند كه در ايران در حال زياد شدن و پيشرفت هستند. ايران پيشرفت هم تعدادي از اين سايتها را در قالب فايل زيپ شده اي معرفي مي كند. اصطلاحاً به اين سايت ها كه كارفرما و كارمند را به صورت آنلاين به هم معرفي ميكنند، فري لنسينگ مي گويند.البته لازم نيست حتماً در اين سايت ها عضو شويد تا كاري انجام دهيد. شما مي توانيد با ايجاد سايت و يا وبلاگ، خودتان براي خودتان كار كنيد. شما مي توانيد بدون واسطه كار كنيد و حرفه اي شويد.

۳-كار هنري و يا خياطي و كفش سازي

اگر به كار هاي هنري علاقه داريد و از انجام دادن كارهاي هنري لذت مي بريد. اكنون فرصت اين رسيده است كه همراه لذت از هنرتان، درآمدي را نيز كسب كنيد.شما مي توانيد كارهاي هنري تان را در سايتهايي نظير ديوار و شيپور و يا صفحه اينستاگرام يا فيس بوكتان قرار بدهيد تا ديده شوند.كافي است روي آثار هنريتان كاري كنيد كه مردم آن ها را دوست بدارند و از محصولات هنري شما خريد كنند.

اگر خياطي مي كنيد نيازي نيست مغازه اجاره كنيد يا مزون بزنيد. شما مي توانيد نمونه هايي از كارهايي كه انجام داديد و لباس هايي كه دوخته ايد بر تن مانكن يا مدلي كنيد و عكس هايي حرفه اي از آنها را در سايت يا تلگرام يا اينستاگرام خود بزاريد. اينگونه مشتريان به سراغ شما مي آيند و سفارش دوخت مي دهند.

 ۴-فروشگاه اينترنتي

 

 

 

فروشگاه اينترنتي راه اندازي كنيد. امروزه خيلي از مردم حوصله و وقت براي خريد كردن ندارند. مردم از خريد اينترنتي استقبال مي كنند زيرا لازم نيست كل شهر را بگردند تا به محصول مورد نظرشان برسند بلكه با يك كليك از تمام محصولات موجود در بازار آشنا مي شوند و قيمت ها را به راحتي با هم مقايسه كرده و آنلاين هزينه را پرداخت مي كنند.با اين كار شما مي توانيد به راحتي بدون اينكه به مغازه اي در كوچه يا بازار نياز داشته باشيد، با پرداخت هزينه اي به مراتب كم تر براي اجاره يا رهن مغازه تمام اجناس خود را به نمايش در آوريد و به فروش برسانيد.

۵-آموزش آنلاين و فروش ويديو هاي آموزشي

شما مي توانيد از دانسته هاي خود و آنچه مي دانيد و مي توانيد به ديگران آموزش دهيد ويديو تهيه كنيد. ويديو هاي خود را در سايتهاي مختلف يا سايت خودتان به فروش بگذاريد و به راحتي كسب درآمد كنيد.براي آموزش آنلاين و ارتباط تصويري، شما مي توانيد از طريق شبكه هاي اجتماعي مختلف مثل اسكايپ و ايمو براي آموزش زبان انگليسي يا ورزش و بدنسازي بامخاطبانتان ارتباط برقرار كرده و صحبت كنيد.مربيان ورزشي و بدنسازي مي توانند كانال تلگرامي راه اندازي كنند و با اضافه كردن دوستان و اشنايان خود و ديگران رژيم ها، مواد مغذي، برنامه غذايي و ورزش هاي لازم براي لاغري و چاقي را معرفي كنند.

چگونه؟

به اين صورت مردم به آنها و رژيم و تمريناتشان اعتماد كرده و بابت راهنمايي هايشان هزينه پرداخت مي كنند.اين ايده براي مربيان و مدرساني كه نمي خواهند زمان خود را بيهوده در كلاس هاس طولاني و پرجمعيت و در ترافيك و شلوغي شهر تلف كنند، بهترين راه است.معلمان و موسيقي دانان مي توانند به راحتي علم خود را بفروشند. يك سايت براي خود راه اندازي كنيد و بعد از جذب مشتري به صورت آنلاين به تدريس بپردازيد.خيلي ها فكر مي كنند اين روش ها هنوز در ايران جا پيدا نكرده است و مردم از اين اقدامات استقبال نمي كنند در صورتي كه اينطور نيست بيشتر از ۲۵۰۰ نفر در ايران با موفقيت درحال تدريس آنلاين هستند.

۶-آيا ويلا يا منزل يا آپارتماني بدون استفاده داريد؟

 

 

اگر ويلا يا منزل يا آپارتماني داريد كه در آن سكونت نداريد، حالا نوبت آن رسيده است كه از اين مكان استفاده كنيد. عكس هايي زيبا از مكاني كه داريد تهيه كنيد و در ديوار يا شيپور با عنوان اجاره چندروزه تا چندماهه قرار بديد. منطقه اي كه ملك شما در آن قرار گرفته است، تبليغ كنيد تا مردم براي به آمدن به محله شما مصمم شوند و هزينه را با جان و دل بپردازند.

۷-كسب درآمد از تماس تلفني

احتمالاً خيلي از اوقات سراغ روز نامه رفته ايد تا ببينيد در دنيا چه اتفاقاتي افتاده و روزنامه ها چه مي گويند؟ قسمتي از همين روزنامه ها به مشاغل و كاريابي اختصاص دارد كه بخش زيادي از مشاغل در آگهي ها به بازاريابي اختصاص دارد.بازاريابي تلفني يكي از مشاغلي است كه در منزل صورت مي‌گيرد و درآمد خاصي نيز نياز ندارد. شركت‌ها مشخصات اجناس و كالاهايشان را به شما مي‌دهند و شما با تبليغ آن‌ها به‌صورت تلفني به شماره هايي كه آن‌ها به شما مي‌دهند تا با اين شماره‌ها تماس بگيريد و اجناستان را به آن‌ها معرفي كرده و به فروش برسانيد.

۸- دنياي تكنولوژي و شناساندن آنها به مردم

 

 

شايد برنامه هايي نظير تازه هاي دنياي تكنولوژي را ديده باشيد يا اسمشان به گوشتان رسيده باشد. اين برنامه ها به بررسي تكنولوژي هاي جديد بوجود آمده در وسايل برقي و گوشي ها و لپ تاپها و كامپيوتر ها…مي پردازند و آنها را تست كرده و نقاط قوت و ضعفشان را به مردم ياد آوري مي كنند.درصورتي كه وبلاگ يا سايت شما موفق باشد پيشنهاد هاي زيادي به شما از طرف شركت ها و فروشگاه ها و برند هاي برتر داده مي شود.

نتيجه گيري

شما مثل يك رسانه خواهيد شد كه مردم از آن ديدن مي كنند و به آن گوش مي دهند. نقدها و توضيحات شما به انتخابات آنها جهت دهي خواهد كرد و آن ها مطابق صحبت هاي شما عمل خواهند كرد. سايت هايي كه در ايران اين كار را انجام مي دهند، كمتر هستند پس شما راحتتر مي توانيد در اين رقابت پيروز شويد و سفارش بگيريد. براي اينكه بيشتر ايده بگيريد در اين زمينه به سايت هاي خارجي مثل houseparty.com و ايراني مثل زوميت كه در اين زمينه كار مي كنند، نگاه بيندازيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۵:۳۲

گاهي اوقات نقل قول‌هاي آموزنده و الهام بخشي را مي‌خوانيم كه گوينده آن‌ها افراد موفق و بزرگي بوده‌اند. اين نقل قول‌ها در عين كوتاهي مي‌توانند تاثير قابل توجهي در زندگي ما داشته باشند. در اين مطلب براي شما تعدادي از جملات الهام بخشي كه در مورد اعتماد به نفس گفته شده‌اند را جمع‌آوري كرده‌ايم كه خواندن و به خاطر سپردن آن‌ها مي‌تواند باعث افزايش اعتماد به نفس در شما شود.

رسيدن به هدف

 

 

 

در راه رسيدن به هدف هر فردي ممكن است با مشكلات و چالش‌هاي زيادي مواجه شود و يكي از ابزاري كه براي غلبه به اين موارد مورد نياز است اعتماد به نفس مي‌باشد. افراد بزرگ بخش زيادي از موفقيت خود را مديون اعتماد به نفس بالا هستند. اعتماد به نفس به شما اين جرئت را مي‌دهد كه براي رسيدن به اهداف خود تلاش كنيد و در اين مسير مشكلات را يكي پس از ديگري پشت سر بگذاريد. پس اگر مي‌خواهيد با برخي از جملاتي كه افراد بزرگ و موفق در مورد اعتماد به نفس گفته‌اند، آشنا شويد در ادامه اين مطلب با ما همراه باشيد.

نقل قول‌هايي از افراد موفق و بزرگ در مورد اعتماد به نفس

 

 

ميكل آنژ در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «بهترين دستور زندگي اين است كه شما اعتماد به نفس داشته باشيد»

برايان تريسي در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «ايستادگي در برابر سختي‌ها علاوه بر افزايش توانايي شما باعث ايجاد اعتماد به نفس مي‌شود».

آدام اسميت در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «بالاترين اعتماد‌ها، اعتماد به نفس مي‌باشد».

كاترين پاندر در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «در اعماد به نفس قدرتي است كه توانايي‌ها و اقتدارتان را دو برابر مي‌كند».

ويكتور هوگو در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: « نمي‌دانيد تا چه حد اعتماد به نفس باعث اعتماد به هر چيز ديگر مي‌شود».

برايان تريسي در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «راحت طلبي دشمن شماره يك شهامت و اعتماد به نفس است».

برايان تريسي در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «هر چه قدر كارتان را بهتر انجام دهيد، خودتان را بيشتر دوست خواهيد داشت و اعتماد به نفستان نيز بافايش خواهد يافت».

 

و برخي ديگر از بزرگان درباه اعتماد به نفس گفتند

 

 

 

ماري كوري در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «زندگي براي هيچ كس آسان نيست. اما كه چه؟ بايد پشتكار و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس داشته باشيم. بايد باور كنيم كه هر يك براي انجام كاري استعداد داريم و آن كار بايد انجام شود».

جان ماكسون در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «اگر خود به خويشتن اعتماد نداري، ديگران هم به شما اعتماد نخواهند كرد»

النور روزولت در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «هر بار كه در برابر ترس مي‌ايستيد، قدرت، شهامت و اعتماد به نفس پيدا مي‌كنيد. بايد كاري را انجام دهيد كه فكر مي كنيد نمي توان انجام داد».

جان ماكسول در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «زيانبار‌ترين احساس پس از شكست، از دست دادن اعتماد به نفس و مشكوك شدن به توانايي و صلاحيت خويش است».

گوته در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «به خويشتن اعتماد كن، آنگاه راه زندگي را خواهي يافت».

وين داير در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: « اگر از اعتماد به نفس بهره‌اي نداريد به كاري بپردازيد كه در نتيجه انجام آن نسبت به خود احسااس رضايت مي‌كنيد».

گوستاولوبون در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «كسي كه به خودش اعتماد داشته باشد به تعريف كسي نياز ندارد».

جك گيب در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: « اعتماد به نفس برآمده از خطراتي است كه از آن‌ها نجات يافته‌ايم»

لوئيس ل. هي در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «سالهاست كه خودتان را مورد انتقاد قرار داده ايد و كار نكرديد. سعي كنيد خودتان را تاييد كنيد و ببينيد چه اتفاقي مي افتد».

دنيس وايتلي در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: «براي ايجاد اعتماد به نفس واقعي بايد بر موفقيت‌‌هايمان در زندگي متمركز شويم و شكست‌ها و نكات منفي را فراموش كنيم».

عظيم پرمجي در مورد اعتماد به نفس مي‌گويد: « رهبري، اعتماد به نفس همكاري با افرادي است كه از شما باهوش‌تر مي‌باشند».

نتيجه‌‌گيري

يكي از مهم‌‌ترين عواملي كه باعث خواهد شد شما بتوانيد به موفقيت برسيد داشتن اعتماد به نفس بالا است. با وجود اعتماد به نفس شما ميتوانيد به اهداف بزرگ خود برسيد. پس همواره بايد به دنبال افزايش اعتماد به نفس در خود باشيد. يكي از راه‌هاي افزايش اعتماد به نفس توجه به سخنان بزرگان و افراد موفق در مورد اعتماد به نفس است. اين جملات كوتاه مي‌توانند براي شما الهام‌بخش باشند و به شما كمك كنند كه اعتماد به نفس خود را افزايش دهيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۰۴

با گسترش اينترنت در سطح جهان فضاي جديدي براي كسب و كار و كسب درآمد ايجاد شده است. راه‌هاي بسيار متنوعي براي كسب درآمد در اينترنت وجود دارد كه با توجه به توانايي‌هاي خود مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد. با گسترش اينترنت شغل‌هاي مختلف اينترنتي نيز ايجاد شده‌اند و روز به روز توانسته‌اند، محبوبيت بيشتري كسب كنند. برخي از مشاغل اينترنتي نسبت به مشاغل سنتي درآمد بيشتري را به همراه داشته‌اند كه همين موضوع باعث افزايش محبوبيت آن‌ها شده است.

مشاغل اينترنتي

 

 

در حال حاضر روز به روز به تعداد افرادي كه به سمت مشاغل اينترنتي جذب مي‌شوند، افزوده مي‌شود. يكي از مزاياي مشاغل اينترنتي اين است كه داراي محدوديت مكاني نمي‌باشند و افراد قادر هستند كه در هر شهر و منطقه‌اي با دسترسي به اينترنت به كسب درآمد بپردازند. در اين مطلب تلاش كرده‌ايم كه به تعدادي از مشاغل اينترنتي پر درامد بپردازيم كه در سطح جهان داراي محبوبيت هستند و افراد زيادي به آن‌ها مشغول مي‌باشند. مشاغلي كه در اين مطلب به آن‌ها پرداخته شده است به صورتي مي‌باشند كه در كشور خودمان نيز وجود دارند و شما با توجه به توانايي‌هايي كه داريد مي‌توانيد از آن‌ها استفاده كنيد. پس اگر مي‌خواهد با فرصت‌هاي كسب درآمد از اينترنت آشنا شويد با ما همراه باشيد.

توليد محتوا

اگر در زمينه‌اي داراي تخصص هستيد و مي‌توانيد در مورد آن محتواي مفيدي توليد كنيد، بايد اين نكته را به شما بگويم كه در فضاي اينترنت محتواي خوب و مفيد هميشه طرفداران خودش را دارند و شما مي‌توانيد با توليد محتوا براي وب سايت‌هاي مختلف درآمد خوبي را كسب كنيد. امروزه در سطح جهان افراد زيادي هستند كه با نويسندگي و توليد محتوا در زمينه‌هاي مختلف به درآمد‌هاي خوبي رسيده‌اند. معمولاً وب سايت‌ها دوست دارن با نويسندگان مختلفي همكاري كنند تا به چندين منبع براي توليد محتوا دسترسي داشته باشند و بتوانند محتواي متنوع‌تري را توليد كنند. چندين سال است كه در كشور خودمان نيز به توليد محتوا توجه زيادي مي‌شود و وب سايت‌هايي در جذب مخاطب موفق‌تر هستند كه بتوانند محتوايي مفيد‌تر و جديد را ارائه كنند.

فروشگاه اينترنتي

 

 

امروزه در سطح دنيا تعداد زيادي فروشگاه اينترنتي وجود دارد. از فروشگاه بزرگ آمازون با درآمد ميلياردي و هزاران كارمند در سطح جهان گرفته تا فروشگاه‌هاي اينترنتي كوچكي كه توسط يك نفر اداره مي‌شوند. علت محبوبيت فروشگاه‌هاي اينترنتي را مي‌توان مزاياي اين فروشگاه‌ها نسبت به فروشگاه‌هاي سنتي دانست. اگر محصولي براي فروش داشته باشيد، مي‌توانيد با سرمايه‌اي خيلي كمتر از يك فروشگاه سنتي، فروشگاه اينترنتي خود را راه‌اندازي كنيد.

فروشگاه اينترنتي داراي محدوديت زماني و مكاني نيست و در هيچ زماني در طول سال تعطيل نمي‌شود و از نظر مكاني نيز محدود به يك شهر يا منطقه خاص نمي‌باشد و همه افراد در سراسر كشور و حتي در سراسر جهان مي‌توانند تبديل به مشتريان شما شوند. با يك سرمايه كم مي‌توانيد فروشگاه اينترنتي خود را راه‌اندازي كرده و سپس با استفاده از تبليغات و معرفي خود در فضاي اينترنت مشتريان خود را پيدا كنيد. در كشور خودمان نيز در حال حاضر فروشگاه‌هاي اينترنتي بزرگ و كوچك زيادي فعاليت مي‌كنند.

طراحي وب سايت

يكي ديگر از شغل‌هاي پر درآمد اينترنتي در سطح جهان طراحي وب سايت است. چندين سال است كه كسب و كار‌هاي مختلف تمايل پيدا كرده‌اند كه وب سايت‌هايي را مرتبط با كسب و كارشان راه‌اندازي كنند. ما شاهد افزايش روز افزون تعداد اين وب سايت‌ها هستيم و كسي كه در زمينه طراحي وب سايت مهارت داشته باشد، مي‌تواند از اين موقعيت استفاده كرده و به درآمد مناسبي از طريق اينترنت دست پيدا كند. كسب و كار‌ اينترنتي مختلف دوست دارند وب سايتي داشته باشند كه بتواند مخاطبان را بهتر جذب كند و تعداد بازديدكننده‌هاي بيشتري داشته باشند. يكي از عوامل مهمي كه بر پر بازديد بودن يك وب سايت تأثير گذار است طراحي آن وب سايت مي‌باشد و به همين دليل است كه موقعيت‌هاي شغلي زيادي براي كساني كه در اين زمينه مهارت دارند وجود خواهد داشت.

ترجمه

 

 

يكي ديگر از شغل‌هاي اينترنتي محبوب در سطح جهان  كه درآمد مناسبي نيز دارد، ترجمه است. اگر به غير از زبان مادري خود به زبان معتبر ديگري تسلط داشته باشيد، مي‌توانيد به عنوان مترجم اينترنتي مشغول به كار شويد. در سراسر دنيا مترجمان زيادي وجود دارند كه به صورت اينترنتي اين كار را انجام مي‌دهند. اينترنت اين امكان را فراهم كرده است كه مترجمان بدون نياز به حضور فيزيكي در شركت‌ها و جاهايي كه به مترجم نياز دارند، كارشان را انجام بدهند و در مدت زمان خيلي كمي كار‌هاي انجام شده را ارسال كنند.

زماني كه افراد به شغل مترجم اينترنتي مشغول مي‌شوند، ساعات كاري انعطاف‌پذيري خواهند داشت و مي‌توانند در طول روز ساعات كاريشان را به صورت دلخواه مديريت كنند. مترجم اينترنتي مي‌تواند با شركت‌ها و موسساتي كار كند كه در شهر‌هاي ديگري هستند و فاصله زيادي با او دارند و يكي از مزاياي اين شغل همين است كه محدوديت مكاني براي آن وجود ندارد.

داشتن وب سايتي پر بازديد

ايجاد يك وب سايت پر بازديد نيز يكي ديگر از شغل‌هاي پر درآمد اينترنتي در سطح جهان است. براي كسب درآمد از وب سايت حتماً لازم نيست كه در وب سايت خود چيزي بفروشيد يا خدماتي را ارائه دهيد. با گسترش كسب و كار‌هاي اينترنتي صاحبان اين كسب و كار‌ها براي موفقيت بيشتر و گسترش كسب و كارشان از تبليغات اينترنتي استفاده مي‌كنند و حاضرند براي اين كار هزينه‌هايي را بپردازند.

اگر شما بتوانيد يك وب سايت با تعداد زيادي بازديد كننده و رتبه مناسب در موتور‌هاي جستجو داشته باشيد، مي‌توانيد با قرار دادن تبليغات شركت‌ها و كسب‌ و كار‌ها درآمد قابل توجهي را كسب كنيد. يكي از شغل‌هاي پر درآمد اينترنتي در حال حاضر همين قرار دادن و معرفي شركت‌ها و كسب و كار‌ها در وب سايت‌هاي پر بازديد است. چرا كه همه كسب كار‌هاي اينترنتي براي موفقيت دوست دارند كه بيشتر ديده شوند و مخاطبان بيشتري را به سوي خود جلب كنند.

كلاس درس اينترنتي

 

 

 

اينترنت ارتباط بين انسان‌ها را راحت‌تر كرده و همين مزيت باعث شده است كه آموزش از طريق اينترنت به يكي از مشاغل پر درآمد اينترنتي در سطح جهان تبديل شود. به عنوان مثال افراد زيادي در اروپا هستند كه به صورت اينترنتي به كساني كه قصد سفر به آن كشور‌ها را دارند، زبان اموزش مي‌دهند و از اين طريق درآمد خوبي را هم كسب مي‌كنند. اگر مهارتي داشته باشيد كه ديگران به آن نياز داشته باشند به راحتي مي‌توانيد از طريق اينترنت و آموزش مهارت خود به متقاضيان به درآمد برسيد.

مشاوره اينترنتي

يكي ديگر از مشاغل پر درآمد در اينترنت شغل مشاوري است. باز هم اگر در زمينه‌اي تخصص داشته باشيد، مي‌توانيد به عنوان مشاور اينترنتي مشغول به كار شويد و از اين راه كسب درآمد كنيد. براي مثال هم اكنون تعداد زيادي از مربيان ورزشي به صورت اينترنتي اقدام به دادن مشاوره و برنامه‌هاي ورزشي به متقاضيان مي‌كنند و اينكه ديده مي‌شود كساني كه در زمينه وكالت يا مسكن تخصص دارند به عنوان مشاور در اينترنت فعاليت مي‌كنند.

بازريابي اينترنتي

 

 

 

بازاريابي اينترنتي هم يكي ديگر از شغل‌هاي پردرآمد اينترنتي در سطح جهان است كه تعداد زيادي در فضاي اينترنت به اين كار مشغول هستند. واضح است كه كسب و كار‌هاي اينترنتي نيز مانند كسب و كار‌هاي سنتي براي سود بيشتر سعي مي‌كنند كه مشتريان خود را افزايش دهند.

بازريابي اينترنتي به روش‌هاي مختلفي انجام مي‌شود مانند همكاري در فروش، بازاريابي ايميلي، بازاريابي از طريق شبكه‌هاي اجتماعي، بازريابي از طريق لينك و بنر و …. از جمله اين روش‌ها هستند. اگر شما به فروش و بازاريابي علاقه داريد در فضاي اينترنت اين فرصت براي شما فراهم شده است. وب سايت‌ها فروش زيادي هستند كه در ازاي معرفي مشتري و فروش محصولاتشان حاضرند به شما پورسانت بدهند. اگر شما وب‌سايت، صفحه اجتماعي و يا يك كانال پر بازديد داشته باشيد، مي‌توانيد از اين فرصت استفاده كنيد و با معرفي محصولات و بازاريابي درآمد مناسبي را به دست بياوريد.

بورس

در سطح جهان چندين سال است كه امكان حضور و فعاليت اينترنتي در بازار بورس فراهم شده است و كساني كه در زمينه سرمايه‌گذاري در بورس داراي دانش و مهارت هستند در اين بخش فعاليت مي‌كنند و درآمد‌هاي بالايي نيز به دست مي‌آورند. فرقي نمي‌كند كه شما در چه شهري قرار داريد و با مراكز بورس چقدر فاصله داريد از طريق اينترنت مي‌توانيد در بورس حضور داشته باشيد. اگر به سرمايه‌گذاري در بازار بورس علاقه داريد و همچنين در اين زمينه داراي دانش و مهارت كافي هستيد، اين امكان براي شما وجود دارد كه به صورت اينترنتي اين كار را انجام دهيد.

ساخت اپليكيشن

 

 

با گسترش گوشي‌هاي هوشمند اپليكيشن‌هاي آنلاين مورد استقبال زيادي قرار گرفته‌اند و همين موضوع ساخت اپليكيشن را به يكي از پر درآمد‌ترين شغل‌هاي وابسته به اينترنت تبديل كرده است. افراد خيلي زيادي در سطح جهان وجود دارند كه با داشتن خلاقيت و ساخت اپليكيشني مفيد توانسته‌اند به درآمد‌هايي بالايي برسند. اگر شما هم در ساخت اپليكيشن مهارت داريد مي‌توانيد در همين كشور خودمان با استفاده از خلاقيت خود اپليكيشني را بسازيد كه براي كاربران مفيد بوده و يكي از نياز‌هاي آن‌ها را برطرف كند. با توجه به گسترش گوشي‌هاي همراه هوشمند اين شغل مي‌تواند يك فرصت طلايي براي كساني باشد كه در اين زمينه مهارت دارند. 

نتيجه‌گيري

اينترنت فرصت‌هاي شغلي متنوعي را فراهم كرده است. هم اكنون در سراسر جهان افراد زيادي داراي مشاغل اينترنتي هستند و از اين راه درآمد‌هاي قابل توجهي را نيز كسب مي‌كنند. در اين مقاله به تعدادي از اين مشاغل پرداخته و در مورد هر كدام براي شما توضيحاتي ارائه كرديم. اگر شما هم دوست داريد از طريق اينترنت درآمد مناسبي داشته باشيد براي رسيدن به اين هدف تنها كافي است كه مهارت‌ها و خلاقيت خود را افزايش دهيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۵:۰۷

براي ثروتمند شدن، شما بايد در ابتدا اقدام به اصلاح باور‌ خود كنيد و در قدم بعدي چيزي كه نهايتاً شما را به ثروت و موفقيت مي‌رساند عادات و رفتار‌هايتان است. بايد بر عادت‌هاي خوبتان كه شما را در راه رسيدن به ثروت كمك مي‌كند، اصرار كرده و در مقابل سعي كنيد عادت‌هايي كه مانع رسيدن شما به ثروت مي‌شوند را در ابتدا بشناسيد و در قدم بعد سعي كنيد اين عادات را اصلاح نماييد.

در اين مطلب تلاش كرده‌ايم به برخي از عادات و طرز فكر‌هايي بپردازيم كه مي‌توانند باعث شوند شما هيچوقت نتوانيد به ثروت و موفقيت دلخواه خود برسيد. براي اصلاح عادت‌هاي اشتباه در ابتدا بايد آن‌ها را بشناسيد؛ پس در ادامه اين مطلب با ما همراه باشيد چرا كه با مطالعه اين مطلب مي‌توانيد گام مثبتي به سوي ثروت و موفقيت برداريد.

 عادت به دوستي با افراد فقير و بي‌انگيزه

 

 

يكي از عاداتي كه مي‌تواند تبديل به مانعي بر سر راه شما براي رسيدن به ثروت شود، ادامه دوستي با افرادي است كه نه تنها فقير هستند بلكه انگيزه‌اي نيز براي حركت به سوي موفقيت و ثروتمند شدن ندارند. افرادي كه نگرش منفي نسبت به پول دارند و يا اينكه اينقدر بي انگيزه هستند كه براي رسيدن به ثروت حاضر نيستند، تلاش كنند.

به اطراف خودتان نگاه كنيد، اگر اطراف شما پر از دوستان منفي‌گرا و بي انگيزه است بهتر است هرچه سريع‌تر خود را از اين محيط خارج كنيد. دوستي با اين افراد نه تنها سودي براي شما به همراه نخواهد داشت بلكه باعث خواهند شد كه انگيزه و شوق شما نيز براي ثروتمند شدن روز به روز كاهش يابد. در مقابل اگر بتوانيد دوستاني پيدا كنيد كه براي رسيدن به ثروت سرشار از انرژي و موفقيت هستند با اطمينان مي‌گويم كه ارتباط با اين افراد باعث خواهد شد كه انگيزه شما روز به روز بيشتر شود.

به درآمد محدود ماهانه راضي هستيد

 

 

اگر به اطراف خود نگاه كنيد افراد زيادي را مي‌بينيد كه به درآمد ثابت ماهانه خود راضي هستند. اكثر كارمندان جزء اين دسته از افراد هستند. آن‌ها همين كه سر ماه حقوقي مي‌گيرند و ميتوانند هزينه‌هاي زندگيشان را تأمين كنند، خوشحال بوده و هيچ وقت تلاش نمي‌كنند تا از محيط كارمندي خارج شوند چرا كه احساس مي‌كنند اين حقوق ثابت براي تامين زندگي آن‌ها كافي است. اگر شما هم جزء اين افراد هستيد و به حقوق كم اما ثابت خود قناعت مي‌كنيد بايد به شما بگويم كه اين طرز فكر مانعي براي رسيدن شما به ثروت خواهد بود. قانع شدن به حقوق ثابت ماهانه باعث خواهد شد كه شما به سوي ثروتمند شدن حركت نكنيد و شما بخش زيادي از عمر خود را به همين صورت خواهيد گذراند.

علاقه‌اي به يادگيري نداريد

 

 

چيزي كه شما را به ثروت مي‌رساند نوع رفتار و عادات شما است. براي اينكه رفتار شما به صورتي باشد كه در نهايت شما را به ثروت برساند، لازم است كه هوش مالي خود را تقويت كنيد. براي تقويت هوش مالي نيز مرتباً بايد به دنبال يادگيري باشيد. براي مثال همواره بايد تلاش كنيد تا اطلاعات مالي جديدي را ياد بگيريد. اگر جزء افرادي هستيد كه علاقه‌اي به صرف وقت براي مطالعه و يادگيري ندارند، بايد به شما بگويم كه اين عادت يك سد محكم در بين شما و ثروت خواهد بود. يكي از عادات افراد موفق و ثروتمند اين است كه هميشه تشنه يادگيري مطالب جديد هستند و سعي مي‌كنند زماني را در روز براي اين كار صرف كنند. فراموش نكنيد شما بايد براي ثروتمند شدن هوش مالي خود را افزايش دهيد و تقويت هوش مالي نيز نياز به آموزش و مطالعه دارد.

عاشق پول خرج كردن هستيد

 

 

مطمئناً يكي از لذت‌هاي ثروتمند بودن اين است كه شما مي‌توانيد چيز‌هايي را كه دوست داريد بخريد براي مثال يك ماشين خاص كه هميشه آرزو داشتيد آن را داشته باشيد. اما واقعيت اينجاست كه اگر مي‌خواهيد ثروتمند شويد بايد پول درآوردن را بيشتر از پول خرج كردن دوست داشته باشيد. اكثر افراد فقير به شدت عاشق پول خرج كردن هستند آن‌ها از قبل نقشه خرج كردن حقوق و درآمدشان را مي‌كشند. اگر شما هم عادت به پول خرج كردن داريد و از اين كار لذت مي‌بريد به شما توصيه مي‌كنم كه حتما اين عادت را اصلاح كرده و همانطور كه گفتم سعي كنيد بيشتر از اين كه عاشق خرج كردن پولهايتان باشيد عاشق كسب درآمد بيشتر و به دست آوردن پول بيشتر باشيد.

عادت كرده‌ايد كه پس‌انداز نكنيد

 

 

فرقي نمي‌كند كه شما چقدر حقوق بگيريد و ماهانه چقدر درآمد داشته باشيد، اگر پس‌انداز نكنيد و عادت به پس‌انداز كردن نداشته باشيد هيچگاه ثروتمند نخواهيد شد اين يك واقعيت است اما عده زيادي به اين موضوع توجه نمي‌كنند. براي ثروتمند شدن بايد از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري كه در سر راه شما قرار مي‌گيرد، استفاده كنيد و بدون داشتن پس‌انداز اين كار امكان‌پذير نخواهد بود. پول به شما قدرت مي‌دهد.

احتمالاً تا به حال براي شما پيش آمده است كه با فرصت‌هاي طلايي براي سرمايه‌گذاري مواجه شده‌ايد اما به دليل نداشتن پول نتوانسته‌ايد از اين فرصت‌ها استفاده كنيد و به همين دليل حسرت خورده‌ايد. من به شما مي‌گويم كه در دنياي كسب و كار پول نقد قدرت بسيار زيادي به شما مي‌دهد. پس اگر عادت به پس‌انداز نداريد، بهتر است هر چه سريع‌تر اين عادت را اصلاح كنيد چرا كه يك مانع جدي بر سر راه شما براي ثروتمند شدن است.

عادت كرده‌ايد كه به پول با ديد منفي نگاه كنيد

 

 

متاسفانه در كشور خودمان از همان دوران كودكي طوري به ما نشان داده مي‌شود كه افراد بي پول انسان‌هاي بهتري هستند. اما واقعيت اين است كه فقير بودن هيچ افتخاري ندارد. هر كسي مي‌تواند فقير باشد اما عده كمي هستند كه ثروتمند مي‌شوند. به اين موضوع فكر كنيد كه اگر ثروتمند شويد اين فرصت‌ را خواهيد داشت كه با كمك به ديگران تبديل به فردي بهتر براي اطرافيان و اجتماع شويد. اگر عادت كرده‌ايد كه به پول به ديد يك عامل ناخوشايند و منفي نگاه كنيد بايد اين عادت را كنار بگذاريد. تا زماني كه شما عاشق پول نباشيد نمي‌توانيد آن را به دست بياوريد و پول به سمت شما نمي‌آيد.

عادت كرده‌ايد كه در مقابل مشكلات تسليم شويد.

 

اگر شما هم جزء افرادي هستيد كه عادت دارند با به وجود آمدن هر مشكلي به سرعت تسليم شوند متاسفانه شانس زيادي براي ثروتمند شدن نخواهيد داشت. اين را بدانيد لازمه ثروتمند شدن اين است كه شما از مكان آرمش خود بيرون بياييد و خود را براي از ميان برداشتن مشكلات اماده كنيد و مطمئن باشيد ثروت چيزي نيست كه به راحتي به دست بيايد. براي طي كردن اين مسير بايد استقامت داشته باشيد و بدانيد كه همه افراد ثروتمند خودساخته با مشكلات زيادي مواجه شده‌اند و چيزي كه آن‌ها را ثروتمند كرده است، داشتن استقامت و تلاش براي رفع مشكلات بوده است. اگر دوست داريد به فردي موفق و ثروتمند تبديل شويد عادت به تسليم شدن را در خود اصلاح كنيد و با اعتماد به نفس و استقامت بالا اين مسير را طي كنيد.

اجتناب از ريسك‌

 

يكي از ويژگي‌هاي افرادي كه توانسته‌اند به ثروت و موفقيت برسند اين است كه آن‌ها ريسك‌پذير بوده‌اند. براي رسيدن به ثروت و موفقيت، شما ناچار خواهيد بود كه گاهي اوقات ريسك‌ها را بپذيريد. اگر عادت داريد كه از هرگونه ريسكي اجتناب كنيد مطمئنا اين عادت يك مانع جدي براي رسيدن شما به ثروت خواهد بود. اين نكته را بدانيد كه راضي شدن به يك شغل راحت و امن و قناعت به يك حقوق ثابت خودش بزرگترين ريسك براي زندگي شما خواهد بود. چرا كه شما ميتواندي به فردي ثروتمند و موفق تبديل شويد و با اين وجود رضايت دادن به يك زندگي كارمندي و درامد محدود مي‌تواند يك خطر بزرگ براي زندگي شما باشد. اگر شما در مكان امن خود باقي بمانيد به احتمال زياد چندين سال بعد حسرت اين موضوع را خواهيد خورد، چرا كه مي‌توانستيد زندگي بهتري داشته باشيد.

به بدهي عادت كرده‌ايد

 

 

شايد اين مورد كمي عجيب به نظر برسد اما واقعيت دارد. كمي به اطراف خود دقت كنيد. افراد زيادي را مي‌بينيد كه به قرض و بدهي عادت كرده‌اند و سر هر ماه مقداري از درآمد خود را صرف پرداخت قسط‌هاي مختلف مي‌كنند. برخي از اين افراد چندين سال است كه درگير اين موضوع هستند و به محض تمام شدن يك بدهي خيلي زود به سراغ يك خريد قسطي جديد يا يك وام جديد مي‌روند بدون اين كه از اين پول‌ها به درستي استفاده كنند.

اگر شما هم جزء افرادي هستيد كه هميشه خود را درگير بدهي‌ها و سود‌هاي بانكي مي‌كنيد اين موضوع مي‌تواند شما را از ثروتمند شدن دور كند. داشتن بدهي اجازه نمي‌دهد كه شما بتوانيد پولي را پس‌انداز كنيد. اگر در حال حاضر داراي بدهي‌هاي متعددي هستيد، بايد برنامه‌اي را تنظيم كنيد و هرچه سريع‌تر اقدام به پرداخت بدهي‌هاي خود كنيد. بهتر است ابتدا بدهي‌هايي را پرداخت كنيد كه داراي نرخ سود بيشتري هستند.

اهداف غير واقعي تعيين مي‌كنيد.

مشخص است كه براي رسيدن به موفقيت و ثروت بايد اهداف خود را مشخص كنيد و افراد ثروتمند نيز در ابتداي راه اهداف بزرگي براي خود تعيين كرده‌اند اما اين نكته را فراموش نكنيد كه اهداف شما در عين بزرگ بودن بايد واقع‌گرايانه باشند. براي ثروتمند شدن بايد آموزش ديد، تلاش كرد و صبور بود تا بتوان به هدف رسيد. شما نمي‌توانيد يك شبه ثروتمند شويد. پس اگر عادت داريد اهداف خود را به صورت غير واقع‌بينانه و غير قبال دسترس تعيين كنيد بهتر است اين عادت را از خود دور كنيد. چرا كه نرسيدن به اين اهداف مي‌تواند باعث دلسردي شما و عدم موفقيت شما شود.

نتيجه‌گيري

برخي از عادات وجود دارند كه مي‌توانند شما را از ثروت و ثروتمند شدن دور كنند. براي اصلاح اين عادات شما نياز به آموزش داريد تا در قدم اول اين عادات را بشناسيد و در قدم بعدي اقدام به اصلاح آن‌ها كنيد. در اين مقاله به تعدادي از اين عادات پرداختيم و در مورد هر كدام توضيحاتي نيز ارائه شد. براي ثروتمند شدن بايد برخي از رفتار و عادات را در خود ايجاد كرده و در مقابل برخي از رفتار و عادات مخرب را اصلاح كنيد. با خواندن اين مطلب شما تعدادي از اين عادات مخرب را شناخته‌ايد و حالا زمان آن فرا رسيده است كه براي اصلاح اين عادات اقدام نماييد. 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۸:۱۸

ارتباطات الكترونيكي با افزايش اطلاعات و گسترش ارتباطات بوجود امده است. ارتباطات الكترونيكي در كسب و كار اثرات خود را به نحوي گذاشته است و بدون وابستگي به حرفه و زمينه كاري شما در افزايش درآمد افراد و شركت ها دخيل بوده است.

اين كه چه كسب و كاري داريد اصلاً مهم نيست؛ آنچه اهميت دارد معرفي حرفه شما به ديگران است به نحوي كه آن ها را به سوي كسب و كارتان جذب كند. راه هاي زيادي براي تبليغ و معرفي كسب و كارتان وجود دارد، راه هايي كه هركدام مي تواند تاثير خود را بر كسب و كار شما داشته باشد.

رشد و توسعه اينترنت

 

 

اينترنت هر روز در حال رشد و پيشرفت است و نرم افزار ها براي سرگرمي و راحتتر كردن زندگي مان به كمك انسان ها مي آيند تا مشكلات رايانه اي، كاري ،حقوقي و.. را براي ما حل كنند و يا حتي كسب و كار شما را به ديگران معرفي كنند. تجارت الكترونيك براي تمام حرفه ها ، بانك ها و فروشگاه ها كارامد است.

اينترنت به يكي از وابستگان ما تبديل شده است كه هرگز ما را تنها نمي گذارد و جزئي جدايي ناپذير از زندگي ما است. فروشگاه هاي اينترنتي، شبكه هاي اجتماعي، موتور هاي جستجو و تبليغات اينترنتي باعث پيدايش تغييراتي در سبك و شيوه زندگي ما شده اند. تحولات و تغييرات عظيمي در انتظار ماست و هركسب و كاري  بايد شيوه هاي تجارت خود را بر اساس اين تغييرات و تحولات  زود هنگام  برنامه ريزي و تدوين كند.

به روز باشيد وهمگام با عصر جديد پيشرفت كنيد

 اگر به روز نباشيد و كسب و كارتان را به خوبي از شيوه مطلوب معرفي نكنيد حتما رقيبان شما بر شما پيشي خواهند گرفت. بازاريابي اينترنتي و تجارت آنلاين مي تواند نقشي به سزا در كسب و كار شما داشته باشد. شما مي توانيد با استفاده از دانش عصر جديد در زمينه فناوري اطلاعات، بازاريابي اينترنتي و تجارت الكترونيكي مسير رشد و رونق كسب و كارتان را كوتاه تر و موفقيتتان را پايدارتر كنيد.

بازاريابي اينترنتي

 

 

بازاريابي اينترنتي  روشي موثر و قدرتمند در معرفي كسب و كار و تبليغات حرفه و محصولات شما است و باعث رونق كسب و كار شما خواهد شد. عواملي نيز در بازاريابي اينترنتي اهميت دارد، از جمله اين عوامل مي توان به شناخت مشتريان، ارائه و معرفي صحيح خدمات و محصولات، برنامه طولاني مدت، شناخت بازار، جلب اعتماد و استفاده از ابزارهاي موثر  اشاره كرد.

تاثيرات بزرگ اينترنت

 

 

از تاثيرات بزرگ اينترنت بر كسب و كار، هموار كردن راه براي شركت هاي كوچك است، يعني از همان روز هاي آغازين مانند شركت هاي معروف و جهاني كارمي كنند. اين شركت ها مي توانند از اينترنت به طريق معتبري براي برند سازي وبازاريابي استفاده كنند. درنتيجه، شركت هاي  بزرگ بايد با شركت هاي كوچك رقابت كنند تا مبادا آن ها اعتبار و مشترياني بيشتر كسب كرده و بازار آن ها را خراب كنند. بدين ترتيب شركت هاي بزرگ نيز به بازاريابي اينترنتي روي آورده اند.

شركت ها با بازاريابي اينترنتي مي توانند مشتريان خود را بشناسند و به آن ها دسترسي داشته باشند و از ظرفيت ساير نقاط جهان بهره ببرند. اين شركت ها فعاليت ها و ارتباطات تجاري خود را با كشورهاي متعددي شروع مي كنند و روش شركت هاي قديمي را دگرگون مي كنند. در گذشته صاحبان مشاغل و شركت ها تنها در محدوده كشور و شهر هاي خود كار مي كردند و زماني با كشورهاي ديگر همكاري مي كردند كه به شركت بزرگي تبديل شده بودند اما اكنون با توسعه ارتباطات، اين شركت ها از طريق اينترنت با تمام جهان در ارتباط هستند.

افزايش اطلاعات مصرف كنندگان

 

 

كاربران اينترنت، مردم يعني همان مصرف كنندگان و مشتريان كسب و كار ما هستند كه اينترنت باعث شده است آن ها از قيمت ها با خبرشوند و قيمت ها را باهم مقايسه كنند. آن ها  مي توانند از تخفيفات و حراجي ها ،از مشخصات فروش خودرو و املاك و اجناس و كالاها با خبر شوند و بدون وجود فرد ديگري مستقيم كالاهاي موردنيازشون را از فروشنده بخرند. زمان مصرف كنندگان و پولشان هدر نمي رود و از هر كجا كه  باشند به انچه دلخواهشان است، دست پيدا مي كنند.

كاهش قيمت ها در اينترنت

بازاريابي اينترنتي به دليل كم بود و يا عدم پرداخت هزينه براي تبليغات و بازاريابي ،موجب شده است تا نياز به اجاره و رهن مكان براي ارائه خدمات و محصولات به مشتريان نباشد. درنتيجه قيمت فروش محصول كاهش پيدا مي كند. از طرفي مصرف كنندگان قيمت محصولات را در سايت هاي مختلف با هم مقايسه مي كنند و هركدام قيمت كمتري پيشنهاد دهد، خريداري مي كنند؛ بنابراين قيمت ها كاهش يافته است. قيمت هاي موجود در اينترنت از قيمت هاي غيراينترنتي معمولاً ۱۰ درصد كم تر است.

مزاياي كسب و كار اينترنتي

شروع آسان كسب و كار

كسب و كار اينترنتي را مي توانيد از هركجا به راه بياندازيد. فقط يك كامپيوتر و دسترسي به اينترنت نياز است تا بتوانيد پيوسته آنلاين باشد و كسب و كارتان را در سايت هاي گوناگون معرفي كرده و يا حتي براي خود سايت ايجاد كنيد.

عدم نياز به سرمايه چندان

 

 

وقتي به صورت انلاين كار مي كنيد محيط كار شما مي تواند در خانه باشد و جايي براي رهن و اجاره نياز نباشد. شما فقط و فقط بايد شارژ اينترنت مورد نيازتان را پرداخت كنيد و يك دستگاه كامپيوتر يا تبلت داشته باشيد كه در هر خانه اي موجود است. كسب و كار اينترنتي اين امكان را براي شما ايجاد مي كند كه هر ۲۴ ساعت روز كسب و كار داشته باشيد و مشتريان شما از هر جايي از خدمات شما بهره ببرند درحالي كه هر مغازه يا شركتي فقط ۱۰ ساعت حداكثر در يك شيفت مي تواند كار كند.

رقابت جهاني

شما از يك كامپيوتر با دسترسي به اينترنت مي توانيد با تمام جهان در ارتباط بوده و با تمام شركت هاي رقيب در سراسر دنيا رقابت كنيد .شركت هاي بزرگي همچون ebay amazon از اطريق اينترنت و يك اتاق كوچك كار خود را اغاز كردند و اكنون از بزرگترين و معروفترين ها هستند.

 

ساعات كاري دلخواه

شما مي توانيد هر ساعتي كه خواستيد كار كنيد و هر زمان كه دوست داريد تفريح كنيد. مي توانيد تا ظهر بخوابيد و بعد از ان هم در اتاقتان با يك رايانه به سفارشات مشتريانتان رسيدگي كنيد و با لپ تاپتان كار كنيد و به هدف خود برسيد.

نتيجه گيري

اينترنت با تغييري كه در جامعه كنوني بوجود آورده است چشم انداز روشن و قدرتمندي در جامعه و اقتصاد قرن بيست و يكم را شكل داده است. اين تغييرات مثبت بوده است و مي تواند اقتصاد و صنعت كشورهاي كوچك و بزرگ را تغيير دهد. اينترنت براي ميليون ها نفر كسب و كار ايجاد كرده  و به يك شاهراه براي كسب درآمد تبديل شده است .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۳:۳۲

احتمالاً براي شما هم پيش آمده است كه بعد از گفتن كلمه يا جمله اي به سرعت از گفتن آن پشيمان بشويد. كلمات و جملاتي كه از دهان ما خارج مي‌شوند داراي قدرتي هستند كه مي‌توانند بر روي ديگران تاثيرات مثبت و يا منفي داشته باشند. انسان هاي باهوش اين نكته را به خوبي مي‌دانند و با دقت كلمات و جملات خود را قبل از بيان انتخاب مي‌كنند.

انسان‌هاي باهوش

 

 

چيزهايي كه ما مي‌گوييم ممكن است از سوي مردم با برداشت‌هاي متفاوتي رو به رو شود و گاهي اوقات حرف‌هاي به ظاهر كم اهميت ممكن است باعث ايجاد احساس ناخوشايندي در طرف مقابل شما شود. به همين دليل كلمات و جملات زيادي وجود دارند كه افراد باهوش معمو لاً از آن‌ها استفاده نمي‌كنند. در اين مطلب به برخي از اين كلمات و جملات پرداخته‌ايم و براي شما تاثيرات منفي استفاده از اين عبارات را نيز توضيح داده‌ايم. فراموش نكنيد كه تكلم يك ابزار قدرتمند مي‌باشد كه در اختيار شما قرار گرفته است اما شما بايد در هنگام استفاده از اين ابزار باهوش عمل كنيد.

سعي‌ام را مي‌كنم

كسي كه واقعاً بخواهد كاري را انجام دهد از اين جمله استفاده نمي‌كند و به جاي آن مي‌گويد :  «من اين كار را انجام خواهم داد». افراد باهوش زماني كه بخواهند به طرف مقابل بفهمانند كه حتما كاري را انجام خواهند داد از اين جمله استفاده نمي‌كنند. زماني كه شما از اين جمله استفاده كنيد به طرف مقابل اين احساسا را منتقل مي‌كنيد كه براي انجام يك كار چندان هم مطمئن نيستيد و حتي ممكن است به او اين پيام را بدهيد كه براي انجام كاري چندان مشتاق نيستيد و تنها براي جلب رضايت او اين جمله را گفته‌ايد.

هر جور كه خودت صلاح ميداني

 

 

اين عبارت معمولاً زماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه افراد نمي‌خواهند در مورد چيزي نظر قطعي بدهند. زماني كه شما از اين عبارت استفاده مي‌كنيد به طرف ديگر اين احساس را منتقل خواهيد كرد كه براي شما اهميت چنداني ندارد كه او چه كاري مي‌خواهد، انجام دهد. افراد باهوش مي‌‌دانند كه اين جمله مي‌تواند تاثير منفي بر روي طرف مقابلشان داشته باشد و به همين دليل از اين جمله استفاده نمي‌كنند.  اگر در مورد چيزي از شما سوال مي‌شود در حالي كه نمي‌توانيد به صورت قطعي در مورد آن نظر بدهيد، مي‌توانيد از جمله‌اي مانند اين استفاده كنيد و بگوييد: « من نميتوانم در اين مورد نظر خاصي بدهم اما به تو توصيه مي‌كنم اين نكات را مورد توجه قرار دهي». با استفاده از اين جمله جايگزين شما علاوه بر اينكه نظر قطعي نداده‌ايد، باعث هم نشده‌ايد كه طرف مقابل حس كند براي شما كم اهميت است.

نسبت به سنت در اين زمينه خوب هستي

اين هم يكي ديگر از جملات پر كاربردي است كه براي تعريف كردن از ديگران در يك زمينه خاص مورد استفاده قرار مي‌گيرد در حالي كه مي‌تواند تاثيرات نا مطلوبي را بر روي طرف ديگر داشته باشد. افراد دوست ندارند خوب بودنشان به صورت نسبي باشد. افراد باهوش براي تعريف كردن از ديگران اين جمله را به كار نمي‌برند. چرا كه مي‌دانند استفاده از اين جمله مي‌تواند باعث ايجاد نارحتي در طرف مقابل شود. جملات جايگزين خوبي براي تعريف كردن از ديگران وجود دارند كه شما مي‌توانيد آن‌ها را جايگزين اين جمله بكنيد و براي مثال مي‌توانيد بگوييد: « تو در اين زمينه عالي هستي».

در يك دقيقه اين كار را انجام مي‌دهم

 

 

زماني كه شخصي از شما مي‌خواهد كاري را انجام دهيد استفاده از اين عبارت مي‌تواند اين حس را به او منتقل كند كه شما نمي‌خواهيد براي انجام ان كار دقت لازم را صرف كنيد و تنها هدفتان اين است كه آن كار را زودتر انجام داده و از شرش خلاص شويد. افراد باهوش از اين جمله استفاده نمي‌كنند چرا كه نمي‌خواهند اين حس را منتقل كنند كه آن‌ها كاري كه ازشان خواسته شده را با عجله انجام مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد به طرف ديگر بگوييد كه كاري زياد زمان‌بر نخواهد بود و زود به اتمام مي‌رسئد مي‌توانيد به او بگوييد : « انجام اين كار به وقت زيادي نياز ندارد».

خسته به نظر مي‌رسي

افراد با هوش از اين جمله در مكالمات خود استفاده نمي‌كنند چرا كه مي‌دانند افراد خسته به طور معمول داراي ظاهري جذاب نيستند و گفتن اين جمله به طور غير مستقيم مي‌تواند اين مفهوم را به طرف مقابل منتقل كند كه ظاهر جذابي ندارد. تصوري كه به طور معمول از ظاهر افراد خسته در ذهن ما وجود دارد به اين صورت است كه يك فرد خسته داراي ظاهري به هم ريخته، موهاي نا مرتب، پلك‌هايي آويزان و فردي كم حوصله و عصاباني مي‌باشد.

معمولاً زماني شما به شخص ديگري اين جمله را مي‌گوييد كه مي‌خواهيد ببينيد آيا اوضاع خوب است و طرف ديگر به كمك شما احتياج دارد و يا خير. در واقع قصد شما كمك كردن به آن شخص است نه اينكه بخواهيد به او اين حس را منتقل كنيد كه ظاهرخوبي ندارد. به جاي اين جمله مي‌توانيد به او بگوييد : « آيا همه چيز به خوبي پيش مي‌رود». با استفاده از اين جمله مي‌توانيد به طرف ديگر بفهمانيد كه در مورد او نگران هستيد و قصد داريد به او كمك كنيد. آن شخص هم در صورت لزوم با شما در اين ارتباط صحبت خواهد كرد.

واي چقدر لاغر شدي

 

 

معمولا از اين جمله براي تعريف كردن از ظاهر كسي استفاده مي‌شود. اما همين جمله به ظاهر مثبت مي‌تواند اين پيام را به طرف ديگر منتقل كند كه قبلا خيلي چاق بوده است. افراد باهوش از اين جمله براي تعريف از ظاهر كسي استفاده نمي‌كنند. چرا كه مي‌دانند لزومي نارد براي تعريف از كسي ظاهر فعلي او را با ظاهر قبلي او مقايسه كنند. افراد دوست دارند كه تنها از ظاهر فعلي آن‌ها تعريف كنيم و اشاره اي به ظاهر قبلي او نشود. زماني كه تغييرات ظاهري مثبتي را در كسي مشاهده مي‌كنيد. براي مثال زماني كه مي‌بينيد كسي نسبت به قبل لاغرتر شده است و ظاهر بهتري پيدا كرده است، مي‌توانيد به او بگوييد: « خيلي خوش تيپ به نظر مي‌رسي». با استفاده از چنين جمله‌اي در حين حالي كه از ظاهر آن شخص تعريف كرده‌ايد، اشاره اي به ظاهر قبلي او نيز نكرده‌ايد.

منصفانه نيست

همه ما ميدانم كه زندگي هميشه منصفانه نيست و قرار هم نيست همه چيز منصفانه باشد. زماني كه شما از اين جمله استفاده مي‌كنيد به نوعي خود را بي تجربه و ناپخته نشان مي‌دهيد. در واقع خودتان را به اين صورت معرفي مي‌كنيد كه فردي ساده هستيد كه انتظار داريد همه چيز در همه جا منصفانه باشد. افراد باهوش از اين جمله استفاده نمي‌كنند چون نميخواهند شبيه به يك ادم بي‌تجربه به نظر برسند. فرض كنيم شما انتظار داشته‌ايد كه پروژه‌اي را به شما واگذار كننند اما از نظر شما اين پروژه به صورت نا عادلانه به شخص ديگري واگذار شده است. در چنين شرايط مي‌توانيد بگوييد : « من انتظار اين اتفاق را نداشتم مي‌توانم دليلش را بپرسم؟».

ميخواهم يك سوال احمقانه بپرسم

 

 

 

بعضي از افراد زماني كه ميخواهند سوالي عجيب يا غير‌عادي بپرسند از اين جمله استفاده مي‌كنند. آنها قصد دارند با استفاده از اين جمله طرف مقابل را براي شنيدن يك سوال غيرعادي آماده كنند. اما افراد باهوش از اين جمله استفاده نمي‌كنند، آن‌ها مي‌دانند كه گفتن اين جمله نشان مي‌دهد كه آن‌ها اعتماد به نفس پاييني دارند و همچنين شنونده هم اعتمادش را نسبت به آن‌ها از دست مي‌دهد. فراموش نكنيد اگر شما به جمله خودتان اطمينان نداشته باشيد و آن را جدي نگيريد، ديگران هم سوال شما را جدي نخواهند داد و ممكن است به خوبي به شما پاسخ ندهند. به جاي استفاده از اين جمله مي‌توانيد بگوييد: « من اطلاعات لازم را در اين زمينه ندارم اجازه بدهيد با پرسيدن اين سوال اطلاعات لازم را از شما به دست بياورد.»

تو هميشه اينطور هستي

اين جمله معمولاً براي انتقاد از ديگران مورد ااتفاده قرار مي‌گيرد. اما واقعيت اين است كه انسان‌ها هميشه به يك صورت عمل نمي‌كنند. براي مثال وقتي شما به كسي بگوييد: « تو هميشه بد قول هستي». ناخواسته باعث مي‌شويد كه آن شخص در مقابل صحبت‌هاي شما حالت تدافعي بگيرد چرا كه در واقعيت به اين صورت است كه او تنهت گاهي اوقات بدقولي مي‌كند. افراد باهوش براي انتقاد از ديگران از جملاتي به اين صورت استفاده نمي‌كنند چرا كه نمي‌خواهند طرف مقابل حالت دفاعي به خود بگيرد. شما مي‌توانيد انتقاد خود را به اين شكل مطرح كنيد و بگوييد: « شما گاهي اوقات بدقولي مي‌كنيد». اين جمله به واقعيت نزديك‌تر است و شما شانس بيشتري خواهيد داشت كه طرف ديگر انتقاد شما را قبول كند.

اميدوارم موفق بشوي

 

 

اين جمله هم در ظاهر داراي بار معنايي مثبت است اما اگر مي‌خواهيد به كسي اميدواري بدهيد مي‌توانيد از جملات بهتري استفاده كنيد. افراد باهوش از اين جمله استفاده نمي‌كنند چرا كه مي‌دانند استفاده از اين جمله به طرف ديگر اين حس را منتقل مي‌كند كه براي موفق شدن احتياج به شانس دارد و در واقع ممكن است باعث كاهش اعتماد به نفس در او شود. پس اگر هدف شما اين است كه به طرف ديگر براي انجام كاري اعتماد به نفس بدهيد، مي‌توانيد از جمله‌اي جايگزين به اين صورت استفاده كنيد و بگوييد: « من مي‌دانم كه تو از عهده اين كار بر مي‌آيي و موفق مي‌شوي». اين جمله مي‌تواند باعث افزايش اعتماد به نفس در طرف مقابل بشود.

تقصير من نيست

اگر اتفاق نا خوشاندي رخ داده است و به نحوي به شما مربوط است، استفاده از اين جمله نشان مي‌دهد كه شما مي‌خواهيد از زير بار مسئوليت شانه خالي كنيد. افراد باهوش حتي اگر نقش بسيار كوچكي در رخ دادن موضوعي داشته باشند از اين جمله استفاده نمي‌كنند. آن‌ها نمي‌خواهند شبيه به فردي مسئوليت به نظر برسند. زماني كه در چنين شرايطي قرار مي‌گيريد به جاي استفاده از اين جمله ميتوانيد توضيحي بيطرفانه ارائه كنيد و دلايل به وجود آمدن آن موضوع ناخوشايند را شرح دهيد و حتي اگر نقش كوچكي در آن داشته‌ايد بهتر است كه ان را بپذيريد.

نتيجه‌گيري

براي رسيدن به اهداف خود يكي از ابزار قدرتمندي كه در اختيار شما است توانايي صحبت كردن شما مي‌باشد. تا جايي كه مي‌توانيد بايد بر روي جملاتي كه از دهانتان خارج مي‌شود، دقت كنيد. گاهي اوقات برخي از جملات وجود دارند كه باعث ايجاد احساسي در طرف ديگر مي‌شوند كه شما به هيچ وجه به دنبال ان نبوده‌ايد. افراد موفق اين موضوع را مي‌دانند و در هنگام صحت كردند از برخي جملات و عبارات استفاده نمي‌كنند. در اين مقاله به تعدادي از اين جملات و عبارات پرداختيم. شما هم براي اينكه به فردي موفق تبديل شويد بايد تمرين كنيد كه چگونه از توانايي صحبت كردن خود به بهترين شكل استفاده نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۶:۴۵

كار‌هاي روزانه انسان‌هاي موفق ؛ افراد موفق انجام برخي از كار‌ها را براي خود تبديل به يك عادت كرده ‌اند و اين كار‌‌ها به آن‌ها در راه رسيدن به موفقيت كمك مي‌كند. تفاوت ميان انسان‌هاي موفق و غير موفق ناشي از تفاوت طرز تفكر، رفتار‌ها و عادات بين اين دو گروه است. براي رسيدن به موفقيت بايد انجام برخي از كار‌ها براي شما به شكل عادت در بيايد. براي موفقيت در گام اول شما بايد باور‌هاي خود را اصلاح كنيد و در قدم بعدي چيزي كه شما را به موفقيت مي‌رساند عادت‌ها، رفتار و عمل شما است.

افراد موفق

بايد در اين زمينه آموزش ببينيد تا بدانيد كه چه كار‌هايي را بايد به صورت يك عادت رفتاري براي خود در بياوريد. در اين مقاله به برخي از كار‌هايي مي‌پردازيم كه افراد موفق آن‌ها را به صورت روزانه انجام مي‌دهند. شما ميتوانيد با يادگيري طرز رفتار و كار‌هايي كه افراد موفق به صورت روزانه انجام مي‌دهند و استفاده از آن‌ها در زندگي خود گام مثبتي را در جهت رسيدن به هدف خود كه همان موفقيت در زندگي است، برداريد.

 

افراد موفق طوري زندگي مي‌كنند كه انگار روز آخر عمرشان است

 

 

براي افراد موفق برنامه‌ريزي كردن براي آينده اهميت زيادي دارد تا به ثروت برسند اما به همان اندازه هم زندگي كردن در زمان حال نيز براي آن‌ها مهم است. افراد موفق در هر روز از زندگيشان سعي مي‌كنند از تمام فرصت‌ها استفاده كنند. آن‌ها طوري زندگي مي‌كنند كه انگار روز اخر زندگي آن‌ها است و در آينده ممكن است اين فرصت‌ها ديگر براي آن‌ها تكرار نشود. آن‌ها مي‌دانند كه اهداف كوتاه مدت اهميت زيادي دارند چرا كه باعث رسيدن آن‌ها به اهداف بلند مدتشان مي‌شوند در نتيجه به صورت روزانه براي انجام برخي از كار‌ها برنامه‌ريزي كرده و آن‌ها را انجام مي‌دهند.

افراد موفق به طور روزانه به دنبال يادگيري هستند

 

 

افراد موفق هيچگاه از يادگيري دست نمي‌كشند. براي آن‌ها هر روز به شكل فرصتي براي يادگيري است. يكي از بزرگترين توانايي‌هاي انسان توانايي آموختن مي‌باشد. بسياري از ما بعد از رسيدن به جايگاه يا موقعيت شغلي فكر مي‌كنيم كه ديگر به آموزش نيازي نداريم و اين طرز فكر در نهايت انسان را به فردي راكد تبديل مي‌كند. اما افراد موفق به طور روزانه زماني را براي يادگيري و افزايش اطلاعات خود صرف مي‌كنند. آن‌ها مي‌دانند كه هر چقدر آموزش بيشتري ببينند به موفقيت‌هاي بالا‌تري نيز مي‌توانند دست پيدا كنند. به طور معمول مي‌توان گفت كه افراد موفق به طور روزانه زماني را براي آموزش ديدن و يادگيري صرف مي‌كنند.

افراد موفق زودتر از خواب بيدار مي‌شوند

 

 

انسان‌هاي موفق علاقه‌اي به خواب اضافه ندارند. آن‌ها به اندازه نياز بدنشان مي‌خوابند و صبح‌ها زودتر از بقيه بيدار مي‌شوند و روز خود را آغاز مي‌كنند. در بسياري از موارد ديده شده كه افراد موفق برخي از كار‌هاي روزانه خود را قبل از اين كه ديگران از خواب بيدار شوند انجام داده‌اند. Peter Shankman فردي است كه در زمينه كاري خود به موفقيت‌هاي زيادي رسيده است او در مورد سحرخيزي مي‌گويد « من هر روز ساعت ۴:۱۵ از خواب بيدار مي‌شوم و واقعاً حجم كار‌هايي كه من قادر هستم در صبح انجام بدهم انسان را شگفت زده مي‌كند». مطمئناً بارها اين جمله معروف را شنيده‌ايد كه سحر خيز باش تا كامروا شوي. بايد به شما بگويم كه اين جمله واقعاً درست است و افراد موفق به طور روزانه از آن استفاده مي‌كنند.

افراد موفق خواب شبانه خوبي دارد

 

 

 يكي از دلايل سر حال بودن افراد موفق در طول روز اين است كه در شب قبل، خواب خوبي را داشته‌اند. كيفيت خواب شما در عملكرد روزانه شما تاثير مستقيم و قابل توجهي دارد. افراد موفق شايد زماني بيش از حد نياز بدنشان را براي خوابيدن صرف نكنند اما در مقابل به كيفيت خواب خود اهميت زيادي مي‌دهند. افراد موفق براي افزايش كيفيت خواب خود به مسئله بهداشت خواب توجه مي‌كنند. بهداشت خواب عبارت است از مجموعه عاداتي كه به فرد كمك مي‌كند تا خواب راحتي را تجربه كند. شما ميتوانيد با چند اصلاح و رعايت چند نكته كيفيت خواب خود را افزايش دهيد. عادت‌هايي مانند ايجاد محيطي آرام و بي سر و صدا براي خواب، كم كردن نور، خاموش كردن تلفن همراه مي‌تواند باعث افزايش كيفيت خواب شما شود.

افراد موفق غذاي سالم مي‌خورند

 

افراد موفق در طول روز به سلامت غذايي كه مي‌خورند، توجه دارند. آن‌ها مراقب هستند كه بيش از حد از غذا‌هاي فست فود و چرب و شيرين استفاده نكنند. افراد موفق مي‌دانند كه نوع غذايي كه مي‌خورند ارتباط مستقيمي با سلامت بدنشان دارد و در نهايت سلامت بدن هم تاثير مستقيمي در عملكردشان خواهد داشت. داشتن بدني سالم علاوه بر عملكرد بهتر بدني باعث مي‌شود آن‌ها بتوانند تصميمات بهتري بگيرند. حتما تا به حال اين جمله را شنيده‌ايد كه عقل سالم در بدن سالم است. يكي از مواردي كه در رسيدن شما به موفقيت تاثير‌گذار است، داشتن بدن و ذهني سالم است. افراد موفق با خوردن يك صبحانه مقوي سوخت لازم بدنشان را براي كار‌هاي روزانه تامين مي‌كنند. آن‌ها توجه زيادي به وعده‌هاي غذايي خود در طول روز دارند.

افراد موفق از قاعده ۲۰/۸۰ استفاده مي‌كنند

 

 

 

قاعده ۲۰/۸۰ به شما مي‌گويد كه تنها ۲۰% از آنچه هر روز انجام مي‌دهيد شما را به ۸۰% ازنتايج مورد نظر مي‌رساند. افراد موفق به طور روزانه اين قانون را مد نظر خود قرار مي‌دهند. آن‌ها از انجام كار‌هايي كه اهميت زيادي برايشان ندارد، خودداري مي‌كنند چرا كه مي‌دانند انجام اين كار‌ها كمترين اثر را بر روي كارايي و بهره‌وري كلي آن‌ها خواهد داشت. افراد موفق ياد گرفته‌اند كه در طول روز بيشتر وقتشان را صرف انجام كار‌هايي كنند كه از نظر اهميت در گروه ۲۰% قرار مي‌گيرد و با انجام اين كار‌ها به ۸۰% از نتايج مورد نظر خود مي‌رسند. به طور كلي اين قانون به شما مي‌گويد كه بخش كوچكي از كار‌هايي كه انجام مي‌دهيد بيشترين سهم را در رسيدن شما به نتيجه بازي مي‌كنند و شما بايد اين كار‌ها را شناسايي كرده و در طول روز در اولويت قرار بدهيد.

افراد موفق كار‌هاي سخت را در اوايل روز انجام مي‌دهند

 

 

افراد موفق معمولاً سعي مي‌كنند كار‌هايي كه برايشان سخت‌تر و چالش برانگيز‌تر است را در اوايل روز انجام دهند. افراد موفق به اين نكته توجه مي‌كنند كه در آغاز روز تازه نفس‌تر بوده و مغزشان آمادگي بيشتري براي انجام كار‌هاي سخت‌تر دارد. هرچه به ساعات پاياني روز نزديك‌تر شويد انرژي شما كمتر مي‌شود و اين امر اجتناب ناپذير است. به همين دليل است كه افراد موفق كار‌هايي كه در طول روز بايد انجام بدهند را اولويت‌بندي مي‌كنند و در صورت امكان سعي مي‌كنند در ساعات اوليه روز كار‌هايي كه داراي سختي و اهميت بيشتر هستند را انجام دهند.

سرگرمي مورد علاقه خود را دنبال مي‌كنند

افراد موفق به درستي مي‌دانند كه در طول روز بايد زماني را صرفاً به خودشان اختصاص دهند. گاهي اوقات زماني كه حجم بالايي از وظايف و كار‌هاي روزانه براي يك شخص وجود دارد، صرف زمان براي علايق شخصي فراموش مي‌شود. اما افراد موفق درك درستي از اهميت اختصاص زمان در طول روز براي پرداختن به علايق خود دارند و سعي مي‌كنند به طور روزانه زماني را به اين منظور در نظر بگيرند. آن‌ها با اين كار در واقع به خودشان اهميت مي‌دهند. آن ها به علايق و سرگرمي‌هاي مورد علاقه خود مي‌پردازند چرا كه در نظر گرفتن زماني براي اين كار باعث مي‌شود تا احساس رضايت و شادابي بيشتري داشته و بتوانند در هنگام انجام‌ كار‌هاي مهم عملكرد بهتري داشته باشند.

افراد موفق روزشان را ساماندهي مي‌كنند

 

 

افراد موفق علاوه بر استفاده از برنامه‌ريزي‌هاي بلند مدت از برنامه‌ريزي‌هاي كوتاه مدت و حتي روزانه براي انجام كار‌هايشان در طول روز استفاده مي‌كنند. به عبارت ديگر آن‌ها در ابتداي روز كار‌هايي را كه بايد انجام دهند ساماندهي مي‌كنند. تهيه يك طرح منسجم براي انجام دادن فعاليت‌هاي كاري به افراد موفق اين اجازه را مي‌دهد كه در طول روز بهره‌وري بيشتري داشته باشند. برخي از آن‌ها براي اين كار اقدام به تهيه ليستي از وظايف و اهدافي مي‌كنند كه در طول يك روز بايد به آن‌ها بپردازند.  

افراد موفق به طور روزانه ورزش مي‌كنند

افراد موفق مي‌دانند كه داشتن بدني سالم و شاداب تا چه حد مي‌تواند باعث بهبود عملكرد آن‌ها شوند. به همين دليل سعي مي‌كنند به طور روزانه وقتي را به ورزش كردن اختصاص دهند. ورزش منظم به اين افراد كمك مي‌كند كه در طول سال از سلامت عمومي بهتري برخوردار باشند. آن‌ها با ورزش كردن انرژي بيشتري براي انجام كار‌هاي خود در طول روز خواهند داشت. ورزش باعث آزاد شدن اندورفين در بدن شده كه اين ماده باعث ايجاد احساس لذت و خوشي در مغز خواهد شد، در نتيجه افراد موفق از طريق ورزش كردن با روحيه بهتري مي‌توانند به كار‌هايشان برسند. همچنين ورزش باعث افزايش اعتماد به نفس مي‌شود كه اين نكته نيز مي‌تواند به موفقيت بيشتر افراد كمك كند.

نتيجه‌گيري

انجام برخي از كار‌ها به صورت روزانه در بين افراد موفق تا حد قابل توجهي مشترك است. اكثر آن‌ها اهميت زيادي به سلامتي خود مي‌دهند، ارزش زيادي براي زمان قائل هستند و سعي مي‌كنند حتي براي يك روز هم برنامه مشخصي داشته باشند. در اين مقاله به تعدادي از كار‌هايي پرداختيم كه معمولاً افراد موفق به صورت روزانه آن‌ها را انجام مي‌دهند. يكي از راه‌هاي رسيدن به موفقيت اين است كه شما طرز رفتار افراد موفق را بشناسيد تا بتوانيد با كمك آن گام خوبي را در جهت رسيدن به هدف خود كه همان موفقيت است برداريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۸:۵۳

يا هوش هيجاني، روشي است كه ما با آن هيجانات خودمان را كنترل و مديريت مي‌كنيم. هوش هيجاني بالا در تمام ابعاد زندگي‌مان مؤثر است و داراي پيامدهاي غيرارادي است؛ اين هوش مي‌تواند به‌اندازه علم و دانش و اخلاق كاري در موفقيت افراد تأثير بگذارد.

هوش هيجاني چيست؟

 

 

هوش هيجاني به انسان توانايي مبارزه براي رسيدن به اهداف، سازش‌پذيري و مصالحه، انعطاف‌پذيري و قدرت تمركز در شرايط سخت و بحراني را مي‌دهد. آنچه باعث مي‌شود كه انسان اعتماد به نفس خود را حفظ كند و براي به دست آوردن خواسته‌هايش تلاش نمايد و با ديگران همدلي كند، هوش هيجاني است. هوش هيجاني از ۵ عضو تشكيل شده است:۱-سازگاري ۲- علاقه‌مندي به اهداف ۳-آگاهي و شناخت از خود ۴-تعامل اجتماعي ۵-همراهي و همدلي

آيا دوست داريد بدانيد شما هوش هيجاني داريد يا خير؟ در ادامه به معرفي خصوصيات آدم‌هايي كه هوش هيجاني بالايي دارند، مي‌پردازيم.

۱- پرس‌وجو از غريبه‌ها و همدلي با آنان

افرادي كه از آشنايي با انسان‌هاي جديد و ملاقات آن‌ها خوشحال مي‌شوند، سريع گرم صحبت با آن‌ها شده، از آن‌ها سؤالات متنوعي مي‌پرسند و در فرهنگ‌عامه گاهي آن ها را فضول مي‌ناميم؛ گرچه اين‌طور نيست و اين افراد فقط كنجكاو هستند و حس همدلي و همدردي در آن‌ها نمايان است. آدم‌ها در مورد غريبه‌ها بسيار كنجكاو هستند و از دانستن اطلاعات بيشتر در مورد آن‌ها خشنود مي‌شوند.

 ۲- سرپرستي و رهبري

رهبران ويژگي‌هاي يكساني دارند، آن‌ها نه تنها هوش، همت و كوشش و اخلاق كاري قويي دارند، بلكه درجه بالايي از هوش هيجاني را نيز در خود دارند.

۳- شناخت از صفات خوب و بد خود

 

 

اينكه آدمي بداند چه صفات خوب و بدي در او وجود دارد و با دانستن اين صفات و تكيه بر برتري‌هايش موفقيت بدست آورد، نشان دهنده اعتماد به نفس او است. پيش‌تر خاطر نشان كرديم كه اعتماد به نفس نشاني از هوش هيجاني بالاي افراد است.

۴- سازش‌پذيري

آيا در زندگي بارها با افرادي روبرو شده‌ايد كه با همه آدم‌ها به راحتي جفت‌وجور مي‌شوند و خيلي معاشرت پذير اند؟ اين افراد ارتباطات خوب و رضايت بخشي دارند و همين خلق و خو نشانه‌ي داشتن هوش هيجاني بالا است.

۵- دانستن تأثيرات افراد و عوامل بيروني بر احساساتشان

احساسات انسان‌ها در طول روز نوساناتي دارد و گاه دچار احساسات شديدي نظير ناراحتي و اندوه مي‌شويم و ناخودآگاه اين احساسات بر ما و زندگي‌مان تأثير مي‌گذارد.

خودشناسي باعث مي‌شود تا قبل از تأثير و جهت‌دهي احساسات، دليل احساساتتان را قبل از هر اقدامي بشناسيد. وقتي علت هيجاناتتان را فهميديد كمي با آرامش فكر كنيد. آدم‌هايي با هوش هيجاني بالا از حس خودشناسي خوبي برخوردارند.

۶- تمركز و دوري از حواس‌پرتي

 

 

آيا عوامل بيروني مي‌توانند ذهن شما را درگير و شما را از انجام وظايفتان غافل كنند؟ افراد باهوش هيجاني بالا در مقابل عوامل پريشان كننده، مقاومت مي‌كنند و به‌راحتي تسليم نمي‌شوند. تمركز حواس بزرگ‌ترين راز هوش هيجاني است. افرادي كه از همان كودكي در كارهايشان اولويت‌ها را رعايت مي‌كنند و كارهاي غير ضروري را به زمان بعدي موكول مي‌كنند، در سنين بالاتر قطعاً به موفقيت مالي خواهند رسيد. اين رفتار باعث برتري شما نسبت به افراد با توانايي ذهني بالاتر و ثروت بالاتر خواهد شد؛ اين رفتار را به كودكانتان انتقال دهيد.

۷- مهربان و خوش‌اخلاق بودن

اگر دوست داريد در جامعه فردي با اخلاق و مهربان به نظر بياييد و در همين راستا تمام تلاشتان را مي‌كنيد، بهتان تبريك ميگويم. شما قطعاً داراي هوش هيجاني بالايي هستيد.

۸- كمك كردن

شما در كدام دسته از افراد قرار داريد؟ افرادي كه به ديگران كمك مي‌كنند و يا آن‌ها كه فقط در كارهاي خود غرق هستند و به ديگران هيچ توجهي ندارند. شايد اكنون در ذهنتان بگوييد من به ديگران توجه مي‌كنم، اما آنچه اهميت دارد اين است كه توجه شما به ديگران چگونه است. آيا تا به‌ حال متوجه فرد ميان‌سالي شده‌ايد كه در مترو سرپا ايستاده است و شما كه هم سن فرزند ايشان هستيد، تكاني به خودتان بدهيد و به ايشان جايي براي نشستن دهيد. آيا به فردي كه نياز به كمك شما داشته، كمك كرده ايد يا با بي‌خبري و به‌راحتي به سراغ كارهاي خودتان رفته ايد؟ حقيقت اين است كه اگر در خودمان غرق شويم، ديگر نمي توانيم به ديگران توجه كنيم.

آگاهي از دنياي اطرافمان و توجه به اطرافيانمان، برخلاف خويشتن پرستي و محبت به ديگران از اجزاي مهم هوش هيجاني بالا است.

۹-انعطاف‌پذيري و تسليم‌ناپذيري

 

 

در زندگي همه انسان‌ها شكست‌ها و موفقيت‌هايي وجود دارد. نحوه رويارويي انسان‌ها با اين شكست‌ها و ناملايمات، نشان‌دهنده شخصيت آن‌ها است. افرادي كه با اولين شكست متوقف مي‌شوند با افرادي كه با شكست‌هاي متعدد متوقف نمي‌شوند و باز تلاش مي‌كنند تا به هدفشان برسند، كاملاً متفاوت هستند. افرادي كه در برابر ناملايمات مقاومت مي‌كنند و تسليم نمي‌شوند، اجازه نمي‌دهند افكار منفي بر آن‌ها تسلط پيدا كند و اين كار باعث افزايش انعطاف‌پذيري آن‌ها خواهد شد. آن‌ها احساسات منفي‌شان را پنهان نمي‌كنند، بلكه اجازه مي‌دهند در كنار احساسات ديگرشان ظهور يابد. اين افراد انعطاف‌پذيري بالايي دارند و به اكثر خواسته‌هايشان مي‌رسند.

۱۰-شخصيت شناسي

يكي از نشانه‌هاي افراد با هوش هيجاني بالا، اين است كه به‌آساني از ابتداي آشنايي، شخصيت فرد مقابل را حدس مي‌زنند. حدس آن‌ها در بيشتر موارد با حقيقت شخصيتي شناسي فرد مورد نظر هم‌خواني دارد.

۱۱-اعتماد به خود

 

 

 شايد براي شما اتفاق افتاده باشد كه در بسياري از موارد نمي‌دانيد چه كاركنيد و چگونه عمل نماييد، اما حس دروني‌تان راه را به شما نشان داده باشد. افرادي كه با تكيه بر خود و با بينش و بصيرت خودشان راه را طي مي‌كنند، داراي هوش هيجاني بالايي هستند.

۱۲- علاقه‌مندي

تابه‌حال شده است بااينكه بدانيد براي انجام كاري جايزه يا پولي در كار نيست، داوطلبانه قصد انجام آن كار را بكنيد؟ بلي يا خير؟ اگر جواب شما بله است يعني شما خود براي انجام كارهايتان مشوق‌هايي داريد و براي انجام خواسته‌هايتان مصممانه تلاش مي‌كنيد. افرادي كه براي خود هدف‌هايي دارند و براي رسيدن به اين اهداف، خود را تشويق مي‌كنند و روحيه مي‌دهند از هوش هيجاني بالايي برخوردارند.

۱۳-ديگران بر آن‌ها تسلطي ندارند

 

 

ديگران نمي‌توانند در مسير زندگي، آن‌ها را جهت‌دهي كنند و بر آن‌ها تسلط پيدا كنند. افراد با هوش هيجاني بالا از كارهايي كه خودشان انجام مي‌دهند، احساس خوشحالي و رضايت مي‌كنند و احساسات و رضايت ديگران تأثيري بر آنان ندارد. آن‌ها با شنيدن نظرات بقيه راه خود را تغيير نمي‌دهند بلكه با بي‌تفاوتي آنچه را كه خود درست مي‌پندارند و دوست دارند، انجام مي‌دهند. آن‌ها مي‌دانند اين ديگران نيستند كه كار آن‌ها را ارزش‌گذاري مي‌كنند بلكه اين انجام دهنده آن كار است كه به كار خود ارزش مي‌بخشد.

۱۴- به مقدار كافي استراحت كردن و خوابيدن

افراد با هوش هيجاني بالا خواب را در اولويت كار خود قرار مي‌دهند. وقتي انسان مي‌خوابد، مغز او در حال مرور خاطرات است و بعضي از آن‌ها را نگه مي‌دارد و بعضي از خاطرات را از بين مي‌برد و همين عامل است كه موجب مي‌شود بعد از خواب بعضي چيزها را به خاطر نمي‌آوريد. اگر انسان خوب و كافي نخوابد و استراحت نكند، استرس‌هاي روزانه او متوقف نمي‌شود و اغلب به سردرد و استرس و هيجانات منفي دچار خواهد شد. افرادي كه خواب كافي دارند سطح هوشياري و آگاهي‌شان از افراد ديگر بيش‌تر است. خواب كافي از نشانه‌هاي افراد با هوش هيجاني بالا است.

۱۵- مصرف اندك كافئين

 

مصرف كافئين انسان را هيجاني و از تفكرات منطقي دور مي‌كند. زماني كه مي‌خواهيد ورزش كنيد و به حركت دربياييد، كافئين مصرف كنيد و مطمئن باشيد خوب خواهيد دويد. مصرف كافئين براي زمان‌هايي كه انسان مي‌خواهد كاري با تمركز ذهن انجام دهد و فكر كند، اصلاً مناسب نيست. كافئين باعث مي‌شود احساسات بر انسان غلبه نمايد و عقل انسان درست كار نكند. افراد با هوش هيجاني بالا كافئين مصرف نمي‌كنند و نمي‌گذارند اين ماده عملكرد صحيح آن‌ها را مختل كند.

۱۶- قدر داشته‌هاي خود را دانستن

 

 

افرادي كه هوش هيجاني بالا دارند، داشته‌هاي خود را شناسايي مي‌كنند و براي آن‌ها ارزش قائل‌اند. آن‌ها به خاطر چيزهايي كه در اختيار دارند، شاكر و سپاسگزار هستند. اين افراد به خاطر قدرداني از داشته هايشان، حس و انرژي بهتري در طول روز دارند و فعال‌ترند.

نتيجه گيري

افرادي كه حسادت مي‌كنند، احساسات منفي را در خود به وجود مي‌آورند و به استرس دچار مي‌شوند. استرس باعث پيدايش بيماري قلبي و منجر به افزايش فشارخون مي‌شود. حسادت انسان را دچار استرس مي‌كند پس براي اينكه موفق شويد كافي است از حسادت دوري‌كنيد؛ دوري از حسادت نه‌تنها حال انسان را بهتر مي‌كند بلكه سلامتي انسان را نيز تضمين مي‌نماييد. افرادي كه هوش هيجاني بالايي دارند، حسادت نمي‌كنند و به اتفاقاتي فكر مي‌كنند كه آن‌ها را به رقابت سالم يا فرار از تهديدات واميدارد. فرار زماني لازم است كه انسان در معرض تهديد است. افراد باهوش هيجاني بالا مي‌دانند چگونه خود را از حسادت دور كنند و نظر خود را به مسائل بهتري معطوف سازند.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۰:۳۹

يكي از تفاوت‌هاي انسان‌هاي موفق با ديگران اين است كه آن‌ها در زمينه صرف وقت متفاوت عمل مي‌كنند. آن‌ها به خوبي اهميت زمان را درك كرده‌اند و مهارت بالايي در مديريت زمان دارند. براي رسيدن به موفقيت بايد ديدگاه شما نسبت به زمان عوض شود. افراد موفق به اين نكته پي برده‌اند كه پول و سرمايه قابل برگشت است اما زمان سرمايه‌اي غير قابل برگشت مي‌باشد. مطمئناً براي بسياري از شما اين مسئله پيش آمده است كه درگير مسائلي شده‌ايد كه نقشي در پيشرفت شما و حركت شما به سوي موفقيت نداشته‌اند.

افراد موفق

 

 

افراد موفق قدر لحظه به لحظه زندگي خود را مي‌دانند و اين لحظات را صرف فعاليت‌هايي كه نقشي در پيشرفت آن‌ها ندارد، نمي‌كنند. در اين مقاله به برخي از كار‌هايي پرداخته‌ايم كه افراد موفق معمولاً وقت خود را صرف آن‌ها نمي‌كنند. يكي از مواردي كه براي رسيدن به موفقيت بايد به طور روزانه به آن توجه كنيد آن است كه وقت خود را چگونه صرف مي‌كنيد. شما بايد تا جايي كه ميتوانيد صرف وقت براي كار‌هاي غير ضروري و بي فايده را حذف كنيد. مطاله اين مطلب ميتواند در اين زمينه به شما كمك كند.

دوستي با افراد بي انگيزه و نا موفق

اگر به اطرافيان و دوستان افراد موفق و ثروتمند نگاه كنيم به اين نكته پي مي‌بريم كه دوستان افراد موفق نيز در اكثر موارد افرادي موفق هستند. افراد موفق به خوبي مي‌دانند كه شخصيت و طرز فكر اطرافيان و دوستان بر روي آن‌ها تاثير زيادي خواهد گذاشت و به همين دليل است كه وقت خود را صرف معاشرت و دوستي با افراد منفي‌نگر، نا‌اميد و غير موفق نمي‌كنند. من جمله‌اي را به شما مي‌گويم كه بهتر است هميشه در هنگام انتخاب دوستان خود به آن دقت كنيد. اگر مي‌خواهيد به فرد موفقي تبديل شويد بايد دوستان خود را از بين افراد موفق انتخاب كنيد. انتخاب افرادي كه براي رسيدن به موفقيت بي انگيزه و نا‌اميد هستند نه تنها باعث اتلاف وقت شما خواهند شد بلكه مي‌تواند تاثير منفي قابل توجهي بر روي حركت شما به سوي موفقيت داشته باشد.

شبكه هاي اجتماعي

 

 

امروزه شبكه هاي اجتماعي به شدت در بين عموم مردم رواج پيدا كرده اند. اگر به اطراف خود نگاه كنيد، افراد زيادي را مي‌بينيد كه در طول روز چندين ساعت از وقت خود را صرف حضور در شبكه‌هاي اجتماعي مي‌كنند. شبكه‌هاي اجتماعي داراي مزايا و معايبي است. براي مثال اين شبكه‌ها ارتباط بين انسان‌ها را راحت‌تر كرده و حتي مي‌تواند به عنوان ابزاري براي توسعه كسب و كار و رسيدن به موفقيت و نيز رسيدن به ثروت مورد استفاده قرار بگيرد. اما به طور كلي در كشور خودمان موضوعي كه ديده مي‌شود اين است كه افراد زيادي وجود دارند كه تنها وقت خود را در اين شبكه‌هاي تلف مي‌كنند، بدون اين كه براي آن‌ها سود و منفعتي به همراه داشته باشد. اگر زماني كه در شبكه‌هاي اجتماعي صرف مي‌كنيد را كنترل نكنيد، مطمئن باشيد كه به صورت روزانه ساعاتي از وقت با ارزش خود را تلف كر‌ده ايد. افراد موفق به خوبي اين موضوع را درك مي‌كنند. آن‌ها مراقب هستند كه بيش از حد زمان خود را در شبكه‌هاي اجتماعي صرف نكنند.

صرف وقت براي نگراني در مورد مواردي كه كنترلي بر روي آن‌ها ندارند

در زندگي مسائلي وجود دارد كه از كنترل شما خارج است. اين يك واقعيت مي‌باشد كه در برخي از موارد نميتوان هيچ كاري براي تغيير وضعيت يك مورد خاص انجام داد. صرف وقت براي فكر كردن به اين موارد باعث اتلاف زمان خواهد شد. افراد موفق به خوبي اين موضوع را ياد گرفته‌اند و به جاي صرف وقت براي فكر كردن به موارد اينچنني بر روي مسائلي متمركز مي‌شوند كه مي‌توانند آن‌ها را انجام دهند. افراد موفق اگر با شرايط نا‌خواسته ناخوشايندي مواجه شوند كه از اختيار آن‌ها خارج است، سعي مي‌كنند وقت خود را صرف فكر كردن به كار‌هايي كنند كه با انجام آن‌ها قادر خواهند بود، پيامد‌هاي اين شرايط ناخوشايند را كنترل كنند. براي مثال زماني كه يك تاجر موفق با يك ضرر كاري نا خواسته و غير قابل كنترل مواجه مي‌شود به جاي صرف وقت براي ناراحتي و فكر كردن به آن موضوع به اين فكر مي‌كند كه چگونه مي‌تواند با جذب مشتريان بيشتر براي كسب و كارش اين ضرر را جبران كند.

خواب بيش از حد

 

 

 

واضح است كه بدن انسان به طور طبيعي در طول شبانه ‌روز به مقداري خواب و استراحت نياز دارد. اما افرادي هستند كه به تنبلي عادت كرده‌اند و بيش ازحد نياز بدنشان مي‌خوابند. اگر شما بيش از حد نياز بدنتان بخوابيد، اين كار سودي براي شما به همراه نخواهد داشت و تنها باعث اتلاف زمان شما مي‌شود. افراد موفق بيش از نياز بدنشان نمي‌خوابند. آن‌ها معمولاً سحر‌خيز هستند و بسياري از آن‌ها قبل از اين كه ديگران از خواب بيدار شوند، برخي از كار‌هاي خود را انجام داده‌اند. افراد موفق مي‌دانند كه خواب اضافه تنها باعث از بين رفتن زمان با ارزش آن‌ها خواهد شد، زماني كه مي‌تواند صرف اموري شود كه در موفقيت آن‌ها تاثير‌گذار است. البته بايد به اين نكته اشاره كنم كه افراد موفق به كيفيت خواب خود اهميت زيادي مي‌دهند. آن‌ها سعي مي‌كنند نكاتي را رعايت كنند كه باعث شود، خواب با كيفيت‌تري داشته باشند. نكاتي كه با رعايت آن‌ها مي‌توان باعث افزايش كيفيت خواب شد، بهداشت خواب ناميده مي‌شود.

حسرت براي اشتباهات گذشته

افراد موفق نيز مانند ساير افراد در طول زندگي خود دچار اشتباهاتي شده‌اند. اما نكته مهم اينجاست كه اين افراد وقت خود را براي حسرت خوردن در مورد اشتباهات گذشته تلف نمي‌كنند. البته افراد موفق از اشتباهات گذشته خود درس مي‌گيرند و آن‌ها را تبديل به تجاربي ارزشمند براي آينده مي نماييند اما آن‌ها وقت خودشان را براي حسرت خوردن و سرزنش خود در مورد يك اشتباه تلف نكرده و به جاي اين موضوع به فكر فرصت‌هايي هستند كه مي‌توانند در آينده براي خود ايجاد كرده و از آن‌ها استفاده كنند. بسياري از افراد همواره حسرت اشتباهاتي را مي‌خورند كه در گذشته مرتكب شده‌اند. مطمئناً حسرت خوردن شما باعث نخواهد شد كه زمان به عقب برگردد اما علاوه بر اتلاف وقت شما در زمان حال مي‌تواند، باعث شود كه شما تمركز خود را براي استفاده از فرصت‌هايي كه در آينده به سراغ شما مي‌آيد از دست بدهيد.

انجام كار‌ها بدون برنامه‌ريزي

 

 

افراد موفق به خوبي اين نكته را درك كرده‌اند كه انجام كار‌ها بدون برنامه‌ريزي باعث اتلاف زمان با ارزش آن‌ها خواهد شد. به عبارت ديگر ميتوان گفت كه افراد موفق وقت خود را صرف انجام كار‌هاي بدون برنامه‌ريزي نمي‌كنند. براي مديريت زمان بهتر و رسيدن به موفقيت نبايد وقت خود صرف انجام دادن كار‌ها، بدون برنامه‌ريزي كنيد. بسياري از افراد موفق هستند كه بعد از بيدار شدن از خواب يك برنامه مشخص براي انجام كار‌هايشان در طول روز تنظيم مي‌كنند و معمولاً براي اين كار ليستي تهيه كرده تا هر كار را در زمان مشخص و مناسب خودش انجام دهند. اينكار باعث مي‌شود آن‌ها تا حد زيادي از سردرگمي و اتلاف زمان در طول روز دوري كنند.

مقايسه مداوم با ديگران

شما مي‌توانيد از كار‌هايي كه ديگران انجام مي‌دهند الهام بگيريد و حتي به نكات ضعف و قوت كارهاي ديگران توجه كرده و از آن‌ها براي انجام بهتر كار‌هاي خودتان استفاده كنيد. اما اگر بخواهيد به طور مداوم وقت خود را صرف مقايسه خود با ديگران بكنيد، مطمئناً تصميم درستي نگرفته‌ايد. افراد موفق اين موضوع را مي‌دانند و از توجه بيش از حد به كار‌هاي ديگران و مقايسه خود با ديگران خود‌داري مي‌كنند. افراد موفق مي‌دانند كه انسان‌ها داراي توانايي‌هاي متنوعي هستند و صرف زمان براي مقايسه مداوم خود با ديگران سودي براي آن‌ها نخواهد داشت. آن‌ها به جاي صرف زمان بر روي كار‌هايي كه ديگران انجام مي‌دهند به اين موضوع پي برده‌اند كه مهم‌ترين چيز براي رسيدن به هدف تمركز بر روي خودشان است.

برنامه‌هاي تلويزيون

 

 

 

امروزه صرف وقت براي ديدن برنامه‌هاي مختلف تلويزيون به يك موضوع عادي در بين عموم مردم تبديل شده است. اگر به اطراف خود نگاه كنيد عده زيادي را مي‌بينيد كه بعد از اتمام كار روزانه در جلوي تلويزيون مي‌نشينند و به مدت چند ساعت برنامه‌هاي تلويزيون را نگاه مي‌كنند. اگر شما هم جزء اين دسته از افراد هستيد، مي‌خواهم يك سوال از شما بپرسم؛ به اين صورت كه ديدن برنامه‌هاي تلويزيوني چقدر به حركت شما به سوي موفقيت كمك مي‌كند؟ واقعيت اين است كه اكثر برنامه‌هايي كه شما مي‌بينيد تاثير چنداني در اين زمينه ندارند. البته من هم موافقم كه در طول روز بايد زماني را براي استراحت و تفريح خود در نظر بگيريد اما به نظر شما صرف ۴-۵ ساعت زمان براي ديدن برنامه‌هاي تلويزيوني باعث اتلاف زمان با ارزشتان نمي‌شود؟ افراد موفق به خوبي اين نكته را مي‌دانند و وقت زيادي را براي ديدن برنامه‌هاي تلويزيوني صرف نمي‌كنند. آن‌ها مي‌دانند كه اين وقت مي‌تواند صرف كارهايي شود كه به آن‌ها براي رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر كمك مي‌كند.

بهانه تراشي

 

 

افراد موفق مسئوليت زندگي خود را بر عهده گرفته‌اند و اين موضوع را قبول دارند كه مهم‌ترين عامل براي موفقيت‌ها و عدم موفقيت‌هاي آن‌ها خودشان هستند. اين افراد زماني كه با مشكلي مواجه مي‌شوند، وقت خود را براي انداختن تقصير به گردن ديگران و بهانه‌تراشي هدر نمي‌دهند و در مقابل براي پيدا كردن راه‌‌حلي در جهت رفع مشكل تمركز مي‌كنند. اما در مقابل عده بسياري هستند كه وقت زيادي را صرف اين موضوع مي‌كنند و عدم موفقيت و مشكلات خود را به گردن ديگران بياندازند. اگر شما هم جزء اين افراد هستيد بايد به شما بگويم كه اين كار هيچ سودي براي شما به همراه نخواهد داشت و تنها باعث اتلاف زمان شما خواهد شد.

نتيجه‌گيري

يكي ازمهم‌ترين مهارت‌هايي كه مي‌تواند شما را به اهداف مهمي كه داريد برساند، مهارت مديريت زمان است. فرقي نمي‌كند كه شما مي‌‌خواهيد يك تاجر موفق باشيد و يا در زمينه علمي به درجات بالايي برسيد به هر حال اگر توانايي مديريت زمان را نداشته باشيد شانس شما براي موفقيت كمتر خواهد شد. در اين مقاله به برخي از كار‌ها و مواردي پرداختيم كه به طور معمول افراد موفق وقت خود را صرف انجام و پرداختن به آن‌ها نمي‌كنند. افراد موفق كساني هستند كه مسير موفقيت را طي كرده‌اند و دقت و توجه به عادات و رفتار‌هاي آن‌ها مي‌تواند، كمك كند كه انسان بتواند عادات خود را اصلاح كرده و شبيه به يك فرد موفق رفتار كند. اگر مي‌خواهيد كه زمان با ارزش خود را مديريت كنيد يكي از مهترين اقدامت براي رسيدن به اين مهم اين است كه از انجام كار‌هايي كه نقش مثبتي در جهت رسيدن شما به موفقيت ندارند، خودداري كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۳:۳۷

ميليونر خودساخته همان‌طور كه از نامش پيداست فردي است كه از صفر شروع مي‌كند و معمولاً پول و سرمايه چنداني ندارد و با همت و تلاش خود بدون ترس از موانع و توقف در برابر شكست‌ها با انگيزه مسير خود را ادامه داده و به يك ميليونر تبديل شده است. آيا فقط تلاش كردن براي ميليونر شدن كافي است؟ اگر فقط تلاش كردن لازم است، چرا همه آن‌هايي كه تلاش مي‌كنند ميليونر نمي‌شوند. اكنون اين سؤال پيش مي‌آيد كه چه اصولي براي ميليونر شدن لازم است؟

ميليونر خودساخته شدن

 

 

ميليونر خودساخته شدن به‌راحتي براي هيچ كس ممكن نيست و مجموعه‌اي از قوانين و اصول براي ميليونر خودساخته شدن وجود دارد، تا ميليونر شدن را بسيار آسان‌تر كند. اين اصول بدون در نظر گرفتن زمينه كاري افراد، براي تبديل شدن به يك ميليونر موضوعي اثبات شده است و دانستن اين اصول براي موفقيت الزامي است. نگرش انسان‌ها و ديد آن‌ها به زندگي و مسائل گوناگون سبب به وجود آمدن اهداف و انگيزه براي انجام كار مي‌شود و همچنين باعث پيگيري اهداف مي‌شود. اگر دوست داريد مانند انسان‌هاي خودساخته و موفق زندگي كنيد، بايد اين بينش را داشته باشيد. اين بينش تنها با رعايت اصول زير به دست مي‌آيد.

اصول انسان‌هاي خودساخته

۱- وارد مسير جديد شدن و جنگيدن

اگر از ميليونرهاي خودساخته بپرسيد با چه هدف يا اهدافي شروع كرديد و در اين راه قدم برداشتيد، قطعاً نخواهيد شنيد چون پول نياز داشتم يا براي پول به دست آوردن كاركردم. آن‌ها براي آينده خود رؤياها و آرزوهايي داشتند و اين رؤياها و آرزها به اهداف زندگي‌شان تبديل شده است. آن‌ها با تلاش براي رسيدن به اين اهداف و كسب موفقيت وارد مسير جديدي شده‌اند و از هيچ تلاشي باز نايستادند.

۲-هميشه با تلاش بيشتر سعي در كسب موفقيت‌هاي بيشتري كنيد

 

 

در هر قسمتي از زندگي‌تان كه هستيد و هرچقدر كه از زندگي‌تان راضي هستيد و به دنبال كسب درآمد مي رويد، بازهم براي به دست آوردن موفقيت‌هاي بيشتر و برآورده كردن آرزوهاي بيشتر تلاش كنيد. زماني مي‌رسد كه به آنچه مي‌خواستيد دست پيدا كرديد و در اين هنگام بايداهداف ديگري انتخاب كنيد. هيچ وقت در حالت خاصي باقي نمانيد و از ماندن در وضعيتي، احساس رضايت نكنيد.

۳- افزايش توانايي هاي خود

اگر فكر مي‌كنيد كه خيلي باهوش و با استعداد هستيد و به راحتي با همين ابزار موفق مي‌شويد؛ بايد بگويم اشتباه مي كنيد. شما تنها زماني مي‌توانيد به موفقيت برسيد كه از تمام افراد ديگر توانايي‌هايتان بيشتر باشد و توانايي بيشتر تنها با افزايش مطالعه و كار به دست مي‌آيد.

مطمئن باشيد از اين طريق حتماً به اهدافتان خواهيد رسيد.

۴-عبرت گرفتن

 

در مسير ميليونر خود ساخته شدن و رسيدن به موفقيت موانع و مشكلات زيادي وجود دارد. شما در اين مسير شايد يك يا چندين بار شكست بخوريد. اين مهم است كه شما از شكست‌ها عبرت بگيريد و موانع را بشناسيد و آن‌ها را از سر راه برداريد. موفقيت شما در گرو عكس العمل شما در برابر شكست ها است. هنگامي كه شكست خورديد، ناراحت نشويد و خودتان را سرزنش نكنيد؛ به دنبال علت شكستتان برويد و از آن عبرت بگيريد و بي تفاوت با شكستتان مسير را ادامه دهيد.

۵-به روز باشيد

 

 

هر روز با تازه هاي حرفه خود بيشتر آشنا شويد. مطالعه و جست و جو از بهترين ترفندهاي كسب اطلاعات است. شما براي اينكه خود را از ديگران جلو بيندازيد بايد به روز بوده و از تازه‌ترين تحولات آگاه باشيد.

۶-ورزش، تغذيه، خواب كافي

ورزش باعث مي‌شود ذهن انسان بهتر كار كند و از تمام توانايي هايش با كيفيت بهتري بهره ببرد. ورزش صبحگاهي، تغذيه سالم و خواب كافي از مهم‌ترين عوامل براي دستيابي و رسيدن به هر آنچه كه مي‌خواهيد .است

۷- قرارگرفتن در جماعت هم فكر و هم انديشه

در كنار افراد هم فكر و هم عقيده با خودتان قرار بگيريد چون اگر غير از اين باشد توان شما از بين مي‌رود. شما بايد در كنار انسان‌هاي هم عقيده و هم نظر خود قرار بگيريد كه علاقه‌مندي بسياري براي دنبال كردن اهداف خود داشته باشند و به بدست آوردن سرمايه و پول فكر كنند. افرادي وجود دارند كه فقط فكر تفريح و سرگرمي هستند؛ اين افراد براي هم صحبتي با شما مناسب نبوده و به صلاح است كه كمتر با اين مدل افراد رفت و آمد كنيد زيرا آن‌ها براي موفقيت شما مفيد نخواهند بود.

۸-كمك به ديگران

 

 

هر انساني ممكن است به دلايلي گرفتار شود و به كمك شما نياز داشته باشد. كمك به نيازمندان باعث ايجاد آرامش در روح و جان شما مي‌شود. چشمتان را بر روي دنيا و آدم‌هاي آن نبنديد. كمك به همنوعان خود نه‌تنها به زندگي آن‌ها اميد مي‌دهد، بلكه خلق و خو و رفتار حرفه‌اي شما را هم تحت تأثير قرار مي‌دهد.

۹- راست‌گو بودن

شايد در مسير ميليونر خود ساخته شدن بر سر مسائلي قرار گيريد و نتوانيد واقعيت را بگوييد؛ در اين مواقع بهترين راهكار اين است كه دروغ نگوييد و رك و شفاف باشيد. فريبكاري شما را در مسير اشتباه قرار مي‌دهد و به جايي نخواهيد رسيد. با صداقت و رك صحبت كردن از بهترين رفتار ها براي رسيدن به آنچه كه مي‌خواهيد است.

۱۰-اهداف بلند مدت در اولويت قرار دارند

اهداف بلند مدت بر اهداف كوتاه مدت برتري ويژه‌اي دارند. هيچ گاه با خودتان فكر نكنيد تا سال بعد اين‌قدر درآمد كسب مي‌كنم. افكار شما بايد براي آينده‌تان متمركز باشد مانند اينكه در آينده مي‌خواهيد كجا باشيد و مطمئن باشيد تمركز روي اهداف بلند مدت سود بيشتري براي شما و همراهانتان خواهد داشت.

همان‌طور كه در ابتدا گفتم ميليونر خود ساخته شدن آسان نيست اما با دانستن اين اصول و به خاطر سپاردن آن‌ها و عبرت از موفقيت ديگران، مي‌توان به اهداف مالي خود رسيد.

۱۱-تصميم‌گيري سريع و بي‌درنگ

 

 

اگر مي‌خواهيد مانند يك ميليونر خود ساخته عمل كنيد، بايد در تصميم گيري ‌هايتان اين دست و آن دست نكنيد و زمان را هدر ندهيد. زمان خيلي با ارزش است؛ بايد قدر زمان و فرصت هايتان را بدانيد و از آن ها استفاده كنيد نبايد فرصت هايتان را در اختيار ديگران قرار دهيد.

يك ميليونر خود ساخته مي داند بايد سريع تصميم بگيرد و وارد عمل شود. او در زندگي تصميمات بزرگ و كوچك بسيار گرفته است و ميداند اگر تصميمي نگيرد از ديگران جا مي ماند. ميليونر خود ساخته قادر است در زمان كوتاه تصميمات بزرگي بگيرد.

چطوري مي توانيم از خودمان يك ميليونر خودساخته بسازيم؟

اگر مي خواهيد ميليونر خودساخته شويد لازم نيست از ابتدا به خود خيلي فشار وارد كنيد تا شبيه آنان عمل نماييد چون در ابتدا مشكل است اما مي توانيم مثل آن ها روياهاي بزرگ داشته و از روياهاي كوچكمان شروع كنيم. ابتدا كارهاي كوچكي مثل خواندن و مطالعه چند صفحه به صورت روزانه، انجام دادن يك كار در زمان معين، صبح زود بيدار شدن و ورزش كردن را انجام دهيد و براي اهداف بزرگتان آماده شويد و سپس در اين زمينه شروع به فعاليت كنيد و هنر مذاكره را بياموزيد.

افرادي كه ميليونر خود ساخته اند در دنياي ما كم نيستند پس به معرفي يك نفر از آن‌ها مي‌پردازيم.

صاحب چندين كارخانه سنگ‌بري

 

با صاحب كارخانه سنگ‌بري كه از آشنايان است و از ميليونرهاي خودساخته ايران به شمار مي آيد، در همين زمينه صحبت كردم و از او پرسيدم چگونه صاحب چندين كارخانه با ارزش بالاتر از صد ميليارد شدي؟

او نيز مسيري را كه براي رسيدن به اين وضعيت طي كرده است، برايم توضيح داد. اين فرد ابتدا در بازار شروع به كارگري مي‌كند و با پولي كه از كارگري جمع كرده است، براي خود كارگاهي اجاره كرده و شروع به سنگ‌بري مي‌كند. بعد از مدتي كار او رونق مي‌گيرد و كارگاه بزرگ‌تري را اجاره مي‌كند. اكنون بعد از مدت ده سال صاحب چند كارخانه سنگ‌بري است و خدا را شاكر است.

از اين داستان بايد فهميد كه اين تلاش و همت مجدانه انسان‌ها در پي بينش آن‌ها است كه از آن‌ها ميليونر يا ميلياردر مي‌سازد. اگر مي‌خواهيد آرزوهايتان را به واقعيت تبديل كنيد بايد با قدرت به سمت اهدافتان حركت كرده و از هيچ‌چيز نترسيد.

يك حقيقت در مورد ميليونر هاي خود ساخته

حقيقت اين است كه ميليونر هاي خود ساخته افراد ي بسيار عادي با سطح سواد معمول هستند و شغلي معمولي دارند. آن ها در يك منطقه بسيار ساده زندگي مي كنند. اين افراد فهميده اند آدمهاي پولدار چگونه كسب در آمد كرده و موفق شده اند پس همان كارها را  آنقدر انجام داده اند تا موفق شوند و در نهايت به نتيجه مورد نظر برسند. ميليونر شدن يك امر عجيب و يا اتفاقي نيست.

نتيجه گيري

يك چيز مهم كه بايد بدانيد اين است كه محدوديتي در دنيا وجود ندارد و شما هستيد كه براي كارهايتان محدوديت قائل مي شويد و هيچ محدوديتي جز اين وجود نخواهد داشت. اكنون اهداف و آرزوهاي كوچك و بزرگ خود را بدون محدوديت  بر روي  برگه  بنويسيد و براي انجام آن ها با رعايت اصول بالا برنامه ريزي كنيد. بهتر است از انجام كارهاي كوچك شروع كنيد و به خود خيلي سخت نگيريد. مطمئنم روزي خواهد رسيد كه ميليونر خودساخته شديد و داستان شما را به عنوان نمونه يك ميليونر خود ساخته شرح خواهم داد. موفق و پيروز باشي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]