woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۱:۲۴

معمولاً وقتي به مردان ايراني مي گوييد درآمد بيشتري كسب كنيد و اين شغل درآمد كافي ندارد، آن ها پس از اندكي تفكر و تامل به سراغ مسافر كشي مي روند. معمولاً شغل دوم ايراني ها مسافركشي و كار در آژانس است اما اين تنها شغل دوم در ايران نيست و پيشنهاد هاي فراوان براي شغل دوم در ايران وجود دارد.

شغل دوم

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد2

 

اگر علاوه بر شغل ثابتتان يك شغل دوم با ساعات كاري منعطف و پاره وقت پيدا كنيد با اين شغل هم مي توانيد درآمد كسب كنيد و هم سرگرم شويد. كسب درآمد بيشتر موضوعي است كه همه ما در جستجوي آن هستيم. به لحاظ وضعيت اقتصادي جامعه وجود شغل دوم براي هر فردي ضروري است زيرا جامعه امروز ايران با پيشرفت تكنولوژي و تجملات به سمت سرمايه داري و كسب ثروت گروييده است.

كسب درآمد بيشتر

در گذشته شغل دوم نياز نبود و خرج و مخارج زندگي با وجود يك شغل ثابت مي گذشت اما اكنون مخارج زندگي به دليل تجمل گرايي و گراني بالا رفته است. شغل دوم به معني رفتن به محل كار ديگر و داشتن ساعت كاري خاص براي آن نيست زيرا اگر شما بخواهيد در دو محل متفاوت بيش از توانتان كار كنيد بازده مناسب خود را از دست مي دهيد و خسته مي شويد.

شغل دوم براي استفاده از زمان اضافي و كسب درآمد بيشتر در هر فضا و مكاني است. در ادامه به بررسي ۲۰ شغل متفاوت كه مي تواند شغل دوم، يا حتي شغل اول شما باشند، مي پردازيم:

۱. آموزش آنلاين

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد3

 

آموزش دادن دانسته هاي خود به ديگران مي تواند به عنوان شغل دوم يا شغل اصلي شما باشد، اما آنچه در كلاس هاي خصوصي اهميت زيادي دارد نبود اعتماد بين مدرس و فراگير است كه سبب مي شود تا مدرسان توانمند نتوانند از توانايي تدريس شان استفاده كنند.

اما كلاس هاي آنلاين اين امكان را به شما مي‌دهد كه در هر مكاني كه هستيد بتوانيد درآمد زيادي كسب كنيد بدون اينكه لازم باشد به مكاني خاص براي آموزش برويد. سايت هايي نظير كافه تدريس اين قابليت را ايجاد مي كنند تا كلاس هاي خودتان را ايجاد كنيد و قابليت ها و توانايي هايتان را به ديگران آموزش دهيد.

۲. نويسندگي و توليد محتوا

اگر سابقه خوبي در مطلب نويسي و ايجاد محتوا در مورد موضوع هاي جديد داريد، پس، از توانايي مطلب نويسي تان استفاده كنيد و كسب و كار موفقي را براي خودتان رقم بزنيد. بسياري از افراد وجود دارند كه سايت يا وبلاگ داشته و براي سايت و وبلاگشان نياز به محتوا دارند و اين بخش از كارشان را به افراد ديگري واگذار مي كنند. در سايت هايي نظير پونيشا اين افراد براي توليد محتوا براي سايتهايشان به دنبال افراد توليد محتوا كننده ميگردند و شما مي توانيد اين فرصت ها را پيدا كنيد و با استفاده از توانايي ها و زمان خالي تان كسب و كار الكترونيك كنيد.

۳. بازار بورس و سهام

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد4

 

سرمايه گذاري در بازار سهام به عنوان شغل دوم تقريباً تمام افراد موفق دنياست. براي ورود به بازار سهام بايد اطلاعات لازم را داشته باشيد و براي آموزش بازار بورس زمان بگذاريد. پس از اينكه با بازار بورس و سهام آشنا شديد مي توانيد با صرف ۲ تا ۳ ساعت در روز درآمد بيشتر از شغل فعليتان داشته باشيد.

بازار بورس و سهام اين قابليت را ايجاد مي كند كه با سرمايه اندك در صنايع مختلف بتوانيد سهام بخريد و با آگاهي از روند تغييرات اقتصادي از بحران خارج شويد. اگر بار اولتان هست كه مي خواهيد در بورس شركت كنيد از كارگزاري هاي معتبر بورس يا صندوق هاي سرمايه گذاري استفاده كنيد.

۴٫تايپ

آيا كار با نرم افزار ورد افيس را بلديد و با آن سريع تايپ مي كنيد؟ تايپ بسيار راحت و آسان است. موسسات زيادي هستند كه با شما براي انجام كارهاي مختلف تايپي قرار داد مي بندند و اين كارها را به شما واگذار مي كنند. شما مي توانيد در زمان كمي تايپ ده انگشتي را ياد بگيريد و شروع به دريافت سفارش كنيد.

۵. ترجمه

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد5

 

اگر به يك يا چند زبان ديگر مسلط هستيد، مي توانيد با پذيرفتن پروژه هاي مختلف ترجمه، از اين استعدادتان درآمد بيشتر كسب كنيد. اگر مي خواهيد در مترجمي شروع به كار كنيد بايد دانش كافي بر زبان مورد نظر داشته باشيد، در غير اين صورت به سراغ اين كار نرويد. شما مي توانيد به عنوان كارمند پاره وقت در دارالترجمه يا موسسات مترجمي استخدام شويد و هم مي توانيد به صورت دور كاري پروژه قبول كنيد.

۶. فروش دست دوم ها

در اطراف هر كسي وسايل زيادي وجود دارد كه از آن ها چندين بار استفاده كرده است و ديگر لازمشان ندارد، همچنين وسايل نويي نيز در اطرافتان مي تواند موجود باشد كه هرگز برايتان كاربردي نداشته است. فرصت را از دست ندهيد و ليستي از وسايلتان تهيه كنيد و در سايت هاي مختلف فروش لوازم دست دوم مثل ديوار، شيپور و…. قرار دهيد.

۷. راننده آنلاين

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد6

 

اسنپ و تپسي و برنامه هاي اين چنيني به صورت آنلاين با راننده ها و مشتريان خود ارتباط دارند و درآمد مناسبي براي راننده هايشان در ماه پرداخت مي كنند. اگر ماشين داريد و به كسب و كار جديد فكر مي كنيد همين الان به عنوان راننده در اسنپ يا تپسي ثبت نام كنيد. ساعات كاري منعطف از مزاياي اسنپ و تپ سي است كه نياز به حضور مداوم شما ندارد.

۸. انتشار ويدئوهاي آموزشي

در اين زمينه مي توانم به يكي از دوستان خودم اشاره كنم كه با انتشار قسمتي از ويدئو آموزشي خود در سايتها و تبليغات آن توانست در ۲ سال ۶۰۰ ميليون درآمد كسب كند. او ويدئو آموزشي رياضي براي كنكور به دانش آموزان تجربي به صورت اينترنتي فروخت. همانطور كه از برگزاري كلاس هاي آنلاين مي توانيد درآمد داشته باشيد، مي توانيد با توليد ويدئو هاي آموزشي هم درآمد كسب كنيد.

۹. فروش كيك و دسر

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد7

 

آيا كيك هاي خوشمزه اي درست مي كنيد؟ چه چيزي لذت بيشتر از خوراكي خوردن دارد؟ رستوران ها و كافه هاي زيادي هستند كه از كيك و دسرهاي خانگي استقبال مي كنند. حتي ميتوانيد عكس كيك هايتان را با قيمت مناسب در اينستاگرام بگزاريد تا بقيه بينند و سفارش دهند.

۱۰. كارهاي هنري

اگر هنر خاصي داريد مي توانيد چند نمونه از هنرتان را توليد كرده و در سايت هاي اينترنتي و شبكه هاي اجتماعي عكس هاي آن ها را قرار دهيد. پس از دريافت سفارش مي توانيد يك بازه زماني براي تحويل آن مشخص كنيد و در طول ۱ تا ۲ روز آن را به دست مشتري برسانيد.

۱۱٫فروش املاك و خانه هاي لوكس

مي توانيم با پيدا كردن آپارتمانهاي اجاره اي و يا فروشي از طريق بنگاه ها، روزنامه ها و … براي افراد جوياي منزل قدمي برداريم و با دادن مشاوره و ارتباط با خريداران افراد را به خانه هاي دلخواهشان برسانيم و بابت اين مبلغي را دريافت كنيم.

۱۲٫پرستاري كودك

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد8

 

زن و شوهرهايي كه هر دو سر كار مي روند هميشه به دنبال پرستار خوب و مطمئن براي كودك خود هستند. پرستاري از كودك سختي هاي خودش را دارد ولي از درآمد خوبي برخوردار است.

۱۳٫خطاطي و طراحي

كارتهاي عروسي، عزا و مراسم نياز به خط خوب دارند و شما مي توانيد با خط خوش خود اين كارت ها را مزين كنيد. اگر كمي حرفه اي تر باشيد مي توانيد سفارش طراحي لوگو بگيريد و با خلاقيت خود بازي كنيد.

۱۴٫انجام خدمات شخصي افراد

بسياري از مردم خيلي پر مشغله هستند و نمي توانند در ساعات اداري كارهاي ضروري خود را انجام دهند. ميتوان امور بانكي، سفارشات، رسيدگي به مطالبات را در قبال گرو گذاشتن سند برايشان انجام داد.

۱۵٫باربري با اتومبيل

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد9

 

اين كار فقط با وانت ممكن است. خيلي از اوقات افرادي در كنار خيابان ساعت ها براي اينكه فردي را پيدا كنند تا بارشان را جابجا كند منتظر مي ايستند.

۱۶٫كشاورزي در حياط

حياط كوچك و كمي حوصله براي توليد انواع سبزيجات و صيفي جات از جمله گوجه فرنگي و خيار و بادمجان در منزل چه در زمستان و چه در تابستان كافي است و مي توان به راحتي آن ها را فروخت.

۱۷٫آموزش موسيقي

اگر شما در نواختن سازي مهارت داريد، مي توانيد آنرا به ديگران آموزش دهيد و علاوه بر پيشرفت خود، درآمد ناچيزي هم داشته باشيد.

۱۸٫ارائه مقاله به مجلات و روزنامه ها

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترين ها براي افزايش درآمد10

 

با مطالعه دقيق و تحقيق بر روي موضوعي خاص، مي توان آنرا به مجلات و روزنامه ها فروخت. اين كار علاوه بر درآمد زا بودن به علم و اگاهي ما نيز اضافه مي كند…

۱۹٫فروش فضاي اينترنتي

اين كار كمي تخصص در اينترنت نياز دارد ولي كار پر درآمدي محسوب مي شود اما كيفيت را نمي توان ناديده گرفت (من خودم هميشه از شركت هاي معتبر كه ساير شركت هاي دولتي با آن ها كار مي كنند، خريد مي كنم)

۲۰٫باغباني

شغلي با درآمد مناسب در تابستان است كه باعث باز شدن روحيه انسان مي شود. ابزار خاصي هم نياز ندارد تنها يك عدد بيلچه، يك عدد قيچي باغباني و در صورت نياز يك عدد اره درختي لازم است.

نتيجه گيري

در اين متن ۲۰ شغل به شما معرفي شد كه شما به صورت حرفه اي مي توانيد اين شغل ها را پيگيري كنيد و به كسب درآمد بپردازيد. شغل دوم خود را مناسب با روحيه و توانمندي تان انتخاب كنيد و مطمئن باشيد كه با كمي تلاش به نتيجه ايده آلتان مي رسيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۰:۵۵

افراد زيادي دوست دارند ثروتمند و موفق شوند و حتماً شما نيز جزء اين افراد هستيد. در دنياي امروز به ندرت پيش مي‌آيد كه كسي به صورت اتفاقي ثروتمند شود. چندين سال است اين موضوع اثبات شده كه براي ثروتمند شدن، افراد نياز به آموزش دارند و بدون آموزش طي كردن اين مسير بسيار دشوار‌تر خواهد بود. نياز به اموزش براي ثروتمند شدند باعث شده كه مطالب گوناگوني در اين زمينه منتشر شود و در بين اين مطالب متاسفانه‌ باور‌هاي غلطي نيز وجود دارند كه مي‌توانند افرادي را كه در اين مسير حركت كرده‌اند به اشتباه بياندازند. مي‌توان اين باور‌هاي غلط را دروغ‌هايي دانست كه شما در مسير خود به سمت ثروتمند شدن نبايد آن‌ها را باور كنيد. در اين مطلب سعي كرده‌ايم كه به شما كمك كنيم راه درست پولدار شدن را پيدا كنيد.

دروغ‌هايي در مورد ثروتمند شدن

 

 

همانطور كه گفته شد دروغ‌هايي در مورد پولدار شدن گفته مي‌شود كه ممكن است شما را به اشتباه بياندازند. در اين مطلب تنها به دو مورد از آن‌ها به صورت خلاصه اشاره مي‌كنيم. يكي از باور‌هاي غلط در مورد پولدار شدن اين است كه به افراد آموزش داده مي‌شود كه تنها تغيير باور‌هايشان براي ثروتمند شدن كافي است. تغيير باور‌ها براي رسيدن به ثروت ضروري است اما كافي نمي‌باشد. شما بعد از تغيير باور بايد ياد بگيريد كه چگونه رفتار و عمل كنيد كه به ثروت برسيد. تغيير باور‌ها خيلي مهم هستند اما اگر با رفتار و عمل درست همراه نشوند به تنهايي نمي‌توانند شما را به ثروت برسانند.

ثروتمند شدن

يكي ديگر از دروغ‌هايي كه در مورد ثروتمند شدن گفته مي‌شود اين است كه شما ساعات خيلي زيادي را بايد به كار كردن اختصاص دهيد به اين صورت كه زمان كمي بخوابيد و وقتي را براي استراحت و تفريح خود در نظر نگيريد اما واقعيت اين است كه بدن شما در طول شبانه روز به ميزان كافي خواب نياز دارد و همچنين بايد زماني را براي استراحت، ورزش و تفريح در نظر بگيريد تا بدن شما از سلامت كافي برخوردار باشد. زماني شما مي‌توانيد عملكرد مناسبي داشته باشيد كه بدن شما سالم باشد و كار بيش از حد، بي‌خوابي، كم تحركي و خستگي مي‌تواند باعث شود شما در راه رسيدن به ثروت دچار مشكل شويد. سلامتي براي افرادي كه ميخواهند به ثروت برسند مسئله‌اي مهم و ضروري است.

راه پولدار شدن

تعيين هدف

 

 

در ابتدا بايد براي خودتان مشخص كنيد كه دقيقا به دنبال چه چيزي هستيد. بايد به صورت واضح بدانيد كه چه چيزي مي‌خواهيد تنها در اين صورت است كه قادر خواهيد بود مسير خود را براي رسيدن به آن پيدا كنيد. شما ميتوانيد تعيين كنيد كه در فلان تاريخ قصد داريد به مقدار مشخصي پول دست پيدا كنيد. تنها گفتن اين جمله كه مي‌خواهم پول زيادي به دست بياورم، كافي نيست. شما بايد مقدار پولي را مشخص كرده و به خود بگوييد كه تا فلان تاريخ مي‌خواهم به آن پول برسم. نه تنها براي دستيابي به ثروت بلكه براي موفقيت در زمينه‌هاي ديگر نيز شما بايد هدف خود را تعيين كنيد. پس براي پولدار شدن در ابتدا بايد هدف خود را بشناسيد تا در گام بعدي قادر باشيد براي رسيدن به آن برنامه‌ريزي كنيد. سعي كنيد ثروتي را كه مي‌خواهيد به ان دست پيدا كنيد به صورت منطقي تعيين كنيد.

عاشق پول باشيد

شما تا زماني كه عاشق پول نباشيد، نمي‌توانيد آن را به سمت خود جذب كنيد. شايد در نگاه اول همه عاشق پول باشند اما واقعيت اين است كه در جامعه ما برخي ديدگاه‌هاي منفي در مورد پول وجود دارد. به عنوان مثال به اين صورت تصور مي‌شود كه پول انسان را از معنويت دور مي‌كند و يا اينكه افراد فقير انسان‌هاي بهتري هستند و تصورات غلط اينچنيني كه به ما القا شده است.

اين افكار را از خود دور كنيد و به پول به شكل يك عامل مثبت نگاه كنيد. به اين فكر كنيد كه پولي كه در اختيار شما قرار دارد، احتياجات اوليه شما را چگونه برطرف مي‌كند. به اين فكر كنيد كه اگر پولدار شويد مي‌توانيد فردي بهتر براي اطرافيان و جامعه خود باشيد و به آن‌ها نيز كمك كنيد. پس اگر مي‌خواهيد پول به سمت شما جذب شود، بايد عاشق آن باشيد و به پول به ديد يك عامل مثبت نگاه كنيد.

هوش مالي

 

 

هوش مالي عاملي است كه شما را به ثروت مي‌رساند. هوش مالي شما به ديدگاه و طرز رفتار شما با پول بستگي دارد. افرادي كه ثروتمند شده‌اند، ممكن است از ضريب هوشي معمولي برخوردار باشند اما آن‌ها قطعاً هوش مالي بالايي داشته‌اند. زماني كه شما هوش مالي خود را تقويت كنيد ديدگاه شما و رفتار شما با پول به صورتي خواهد شد كه در نهايت شما را به ثروت مي‌رساند. زماني كه شما هوش مالي خود را قوي كنيد در موقعيت‌هاي مالي مختلف قادر خواهيد بود كه بهترين تصميم را اتخاذ كنيد.

شما مي‌توانيد با افزايش اطلاعات مالي خود در زمينه‌هاي مختلف هوش مالي خود را تقويت كنيد. خوشبختانه هوش مالي از طريق آموزش قابليت قوي‌تر شدن را دارد. هميشه به دنبال اموزش‌هايي باشيد كه باعث تقويت اطلاعات مالي و هوش مالي شما مي‌شوند. سعي كنيد به طور روزانه براي تمرين و تقويت هوش مالي خود وقتي را در نظر بگيريد. اين كار با آموزش و يادگيري اطلاعات مالي امكانپذير است. فراموش نكنيد كه هر چه هوش مالي بالاتري داشته باشيد شانس شما براي موفقيت در راه ثروتمند شدن افزايش مي‌يابد.

 

آموزش مداوم

 

 

در قسمت قبلي گفتيم كه تقويت هوش مالي از طريق يادگيري و آموزش امكانپذير است. اين نكته را فراموش نكنيد كه براي ثروتمند شدن و براي افزايش هوش مالي نياز به آموزش مداوم داريد. هيچگاه از يادگيري خسته نشويد و آن را رها نكنيد. يكي از مهمترين خصوصيات اكثر افراد ثروتمند اين است كه آن‌ها هميشه تشنه يادگيري مطالب جديد هستند. حتماً ساعاتي از روز را براي يادگيري و آموزش در نظر بگيريد. اين كار در آينده به شما اين قدرت را مي‌دهد كه در موقعيت‌هاي مختلف بهترين تصميم را بگيريد. سعي كنيد در زمينه كسب و كارتان و در زمينه اطلاعات مالي همواره به دنبال يادگيري مطالب مختلف باشيد.

به سلامت خود اهميت بدهيد

براي آنكه بتوانيد بهترين عملكرد را داشته باشيد بدن شما بايد سلامت باشد. از نظر ذهني هم زماني كه بدن شما سالم باشد، مي‌تواند بهتر تصميم‌گيري كند. به جنبه‌هاي مختلف سلامتي بدن خود به طور مداوم توجه كنيد. به مقدار كافي بخوابيد و سعي كنيد كيفيت خواب خود را افزايش دهيد. سعي كنيد به نوع غذايي كه مي‌خوريد و سلامت آن‌ها توجه كنيد. زماني را در روز به ورزش كردن اختصاص دهيد اين كار علاوه بر بهبود وضعيت سلامتي بدن شما باعث خواهد شد كه اعتماد به نفس شما نيز افزايش پيدا كند و شما احساس بهتري نسبت به خود داشته باشيد. سعي كنيد در زمان‌هاي مشخصي براي چكاپ و اطمينان از سلامت بدن خود به پزشك مراجعه كنيد. به طور كلي براي داشتن عملكرد جسمي و ذهني مطلوب براي رسيدن به ثروت بايد به سلامت بدن خود اهميت زيادي بدهيد.

قدر پول نقد خود را بدانيد

 

 

قدر پول نقدي را كه در اختيار داريد، بدانيد چرا كه اين پول مي‌تواند در آينده اين قدرت را به شما بدهد كه از فرصت‌هاي طلايي سرمايه‌گذاري كه در مسير شما قرار مي‌گيرد، استفاده كنيد. احتمالاً اين وضعيت براي شما هم به وجود آمده است كه با يك فرصت سرمايه‌گذاري عالي رو به رو شده‌ايد اما چون پول نقد كافي براي انجام آن نداشته‌ايد تنها حسرت خورده‌ايد. يكي از مهم‌ترين چيز‌هايي كه مي‌تواند شما را پولدار كند اين است كه از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري مناسب استفاده كنيد و اين مهم زماني امكان‌پذير خواهد بود كه شما پول نقد در اختيار داشته باشيد. پول نقد به شما قدرت خيلي زيادي خواهد داد پس سعي كنيد هميشه به دنبال پس‌انداز كردن مقداري از درآمد ماهانه خود باشيد.

مديريت زمان

اگر شما سرمايه و پولتان را از دست دهيد اين موضوع قابل جبران است اما بدانيد كه هدر دادن زمان هيچگاه قابل جبران نخواهد بود. سعي كنيد مهارت خود در مديريت زمان را افزايش دهيد و بر روي اين موضوع كار كنيد. شما بايد ياد بگيريد كه در طول روز به بهترين و موثرترين شكل از زمان خود استفاده كنيد.

ياد بگيريد از صرف زمان براي كار‌هاي بيهوده كه در راه رسيدن به اهداف شما كمكي نمي‌كنند، اجتناب كنيد. به زمان‌هايي كه در طول روز در اختيار شما قرار مي‌گيرد به شكل فرصت‌هايي نگاه كنيد كه در اختيار شما قرار گرفته است تا بتوانيد با استفاده از آن‌ها به اهداف خود برسيد. يكي از خصوصياتي كه همه افراد موفق دارا هستند اين است كه آن‌ها قدر زماني را كه در اختيارشان قرار گرفته است را به خوبي مي‌‌دانند و به بهترين شكل ممكن از آن استفاده مي‌كنند.

به علايق خود بپردازيد

سعي كنيد در زمينه‌‌هايي فعاليت كنيد كه به آن‌ها علاقه داريد. اين كار باعث خواهد شد كه خلاقيت شما در كار بيشتر شود و همچنين زماني كه شما در زمينه مورد علاقه خود فعاليت مي‌كنيد ديرتر خسته خواهيد شد. توجه به علايق باعث خواهد شد سختي و مشكلات راه نتوانند شما را به راحتي دلسرد كنند و از حركت در مسيري كه انتخاب كرده‌ايد باز دارند. زماني كه شما در زمينه‌هاي مورد علاقه خود كار مي‌كنيد، شانس بيشتري براي موفقيت خواهيد داشت. پس اگر مي‌خواهيد راحت‌تر به ثروت و پول برسيد سعي كنيد در زمينه‌هاي مورد علاقه خود كار كنيد.

عمل كنيد

 

 

 

يكي از دلايلي كه بسياري از افراد نمي‌توانند ثروتمند شوند اين است كه آن‌ها اقدام و عمل نمي‌كنند. بسياري از آن‌ها ايده‌هاي خيلي خوبي نيز داشته‌اند و حتي ممكن است ساعت‌ها در مورد آن حرف بزنند اما هيچگاه شروع به كار نمي‌كنند. اگر مي‌خواهيد ايده‌هاي پولساز شما تنها در حد ايده باقي نمانند و بتوانيد از آن‌ها استفاده كنيد تنها كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه كار را شروع كنيد. عملگرايي را مي‌توانيم يكي از مهم‌ترين عوامل براي رسيدن به موفقيت و ثروت بدانيم.

ترس را كنار بگذاريد

براي رسيدن به ثروت بايد از منطقه امن خود خارج دهيد. در اين مسير ممكن است مجبور شويد كه ريسك‌هايي را به جان بخريد. براي رسيدن به موفقيت‌ها و ثروت‌هاي بزرگ اين موضوع اجتناب‌ناپذير است. افراد زيادي هستند كه دوست دارند ثروتمند شوند اما حاضر نيستند از منطقه امن خود خارج شوند. در اين راه ممكن است است شكست‌هايي را تجربه كنيد و حتي ممكن است با انتقاداتي از طرف اطرافيان خود مواجه شويد. ترس از شكست و مورد ملامت واقع شدن را كنار بگذاريد. اگر عاشق هدف خود باشيد و اهميت آن را درك كنيد اين موانع نمي‌توانند سد راه شما براي رسيدن به ثروت و موفقيت شوند.

نتيجه‌گيري

براي پولدار شدن نياز به آموزش ديدن داريد. مراقب باشيد در اين مسير باور‌ها و اعتقادات غلط در مورد ثروت شما را از مسير منحرف نكنند. شما بايد مسير درست را انتخاب كنيد و سپس با آموزش‌هايي كه مي‌بينيد و مهارت‌هايي كه كسب مي‌كنيد اين مسير را طي كنيد تا به هدف خود برسيد. راه پولدار شدن اين است كه شما باور‌هاي درست را در خود ايجاد كرده و سپس رفتار و كار‌هايي را انجام دهيد كه شما را در نهايت به ثروت خواهند رساند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۰:۱۱

كارآفرين بزرگ استيو جابز، مخترع، بنيان‌گذار و مدير ارشد اجرايي شركت رايانه‌اي اپل و يكي از چهره‌هاي پيشرو در صنعت رايانه بوده است كه شركت اپل را با دوستش در ۲۱ سالگي تاسيس كرد و باعث پيشرفت علم رايانه و اپل شد. استيو جابز به اپل كمك هاي زيادي كرد و توانست در طول زندگيش باعث پيدايش اپل آي پد و اولين لپ تاپ اپل و هزاران نوآوري و هم چنين معرفي آيفون و اپل در جهاني شود. استيو جابز در سن ۵۶ سالگي بر اثر عوارض لوزالمعده در خانه اش در كاليفرنيا در گذشت.

اصول هفتگانه موفقيت استيو جابز

 

 

اصول هفتگانه استيو جابز همان ۷ اصلي هستند كه استيو جابز با انجام دادن و رعايت آنها توانست به همچين سطح موفقيتي برسد و كارآفرين نمونه شود. آيا شما مي خواهيد مانند استيو جابز ثروتمند و كار آفرين شويد و كسب و كار خود را داشته باشيد؟ آري. شما بايد مانند استيو جابز عمل كنيد. اين موفقت و ثروت و در كسب‌وكار و زندگي شما امكان‌پذير است، اگر اين هفت اصل را به عمل بياورد، به خاطر بسپاريد و پس از هرشكست دو باره تكرار كنيد.

۱- اشتياق به كسب و كاري كه به آن مي پردازيد يا خواهيد پرداخت

۲- جاه طلب و كمال طلب باشيد

۳- در تجربياتتان نوآوري داشته باشيد و از تجربه هايتان استفاده كنيد

۴- بهترين رويا را براي مشتريانتان با ايده هايتان در كسب و كارتان ايجاد كنيد

۵- متفاوت باشيد و عمل كنيد

۶- فهماندن پيام ها به مشتريان به بهترين وجه با نوآوري هرچند كوچك

۷- دادن مشاوره كسب و كار موفق و ارائه راه حل به مشتريان براي رسيدن به آرزوها و آرمان هايشان

 

اشتياق به كسب و كاري كه به آن مي پردازيد يا خواهيد پرداخت

استيو جابز هميشه از علايق خود در زندگي‌اش پيروي كرده است و مي‌گويد كه پيروي از اشتياقات و انگيزه هايش تفاوت عظيمي در زندگي‌اش ايجاد كرده است.

جاه طلب و كمال طلب باشيد

 

 

جابز افرادي را كه به لحاظ طرز تفكر شبيه او هستند، جذب مي‌كند. افرادي كه در خيالها و روياهايش سهيم مي‌شوند و كمك مي‌كنند ايده‌هاي او تبديل به نوآوري‌هاي برانگيزنده جهاني شوند. اشتياق و انگيزه، سوخت شركت اپل هستند و خيالت و روهاي جابز را به واقعيت تبديل مي‌كنند و نام او را زنده نگه مي دارند. او يك جاه طلب و كمال طلب اصيل بوده است كه با روياهايش اپل را خلق كرد و توسعه داد.

در تجربياتتان نوآوري داشته باشيد و از تجربه هايتان استفاده كنيد

نوآوري همراه تفكر ذهني و ايده پردازي وجود ندارد. براي استيو جابز، خلاقيت، ارتباط دهنده همه چيز به يكديگر است. او باور دارد كه با ذهن متفكر و ايده پرداز مي توان جهان را تغيير داد. جابز اعتقاد دارد كه با حجم انبوهي از تجارب، درك ما از تجربه هاي انساني گسترش مي‌يابد.

بهترين رويا را براي مشتريانتان با ايده هايتان در كسب و كارتان ايجاد كنيد

 

 

براي جابز، افرادي كه محصولات اپل را خريداري مي‌كنند، «خريدار» نيستند. آن‌ها افرادي هستند كه روياها، بلندپروازي‌ها و آرزوهاي­شان را با محصولات اپل تحقق خواهند بخشيد. جابز اين محصولات را مي‌سازد تا به آنها كمك كند روياهاي خود را به واقعيت تبديل كنند و محصولاتش را در بين طيف گسترده اي از جامعه بياورد و هوادارانش كسب و كار بهتري پيدا كنند.

متفاوت باشيد و عمل كنيد

درباور و اعتقاد جابز، ساده كردن، نتيجه نهايي پالودن و خالص كردن است. در طراحي و معرفي آي‌پد تا آيفون، در بسته‌بندي محصولات اپل تا عملكرد سايت اپل و همه كارهاي استيو جابز نوآوري به معناي تازگي و از نو ساختن است. نوآوري ها شايد امروز براي زندگي ما ضروري نباشد اما كم كم جاي موارد مهم‌تر و ضروري تر را خواهد گرفت و از ضروريات زندگي ما خواهد شد.

فهماندن پيام ها به مشتريان به بهترين وجه با نوآوري هرچند كوچك

جابز، فروشگاه‌هاي اپل را به يك استاندارد و فروشگاه جهاني در قسمت خدمات مشتريان تبديل كرده‌است. فروشگاه اپل بهترين بازار خرده فروشي براي طرفدارانش در تمام دنياست. با معرفي نوآوري‌هاي ساده، هر كسب‌وكاري مي‌تواند كم كم تحول يابد و پيشرفت كند تا ارتباط دوستدارانه بهتري با مشتريان خود ايجاد نمايد.

دادن مشاوره كسب و كار و ارائه راه حل به مشتريان براي رسيدن به آرزوها و آرمان ها

 

 

جابز در ميان مديرعاملان شركت‌ها، بهترين داستان گو و معرف محصولات است. او به معرفي محصولات به گونه اي معمار گويانه و احساسي مي پردازد. شما مي‌توانيد جديدترين ايده‌ هاي كارآفريني جهان را در اختيار بگيريد، اما اگر نتوانيد مردم را نسبت به آن به هيجان آوريد، نوآوري شما اهميتش را از دست مي دهد.

نتيجه گيري

اين اصول هفت گانه متفاوت استيو جابز براي به دست آوردن موفقيت قطعاً مفيد خواهد بود. چه كارآفريني باشيد كه در يك اتاق خواب زيادي كسب و كار مي كند، چه يك سرباز جوان چه يك فرد با سابقه در صنعت كه تغييرات اساسي را تجربه كرده، چه يك فارغ‌التحصيل دانشگاه كه براي پيدا كردن كار به مصاحبه مي‌رود يا يك صاحب كسب‌وكار خرد كه به دنبال نوآوري هايي براي شركت خودش است، شما مهم‌ترين برند خود را به نمايش مي‌گذاريد؛ خودتان را.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۹:۳۶

اين متن درباره ي پول نيست بلكه درباره ي طرز فكر ثروتمندان جهان است. مطابق صحبت آقاي تي هارو اكر، نويسنده كتاب بهترين فروشنده، افكار ميليونرها و ثروتمندان جهان متفاوت با عامه مردم است. شما بايد بدانيد كه ثروتمندان جهان رفتار و عملكرد متفاوتي نسبت به افراد فقير و همچنين سطح متوسط دارند.

اگر خواستار اين هستيد كه يك فرد ثروتمند شويد، ابتدا طرز فكرتان را تغيير دهيد. اگر شما مشابه افراد ثروتمند فكر مي كنيد، مثل افراد مرفه نيز عمل مي كنيد و شانس اين را خواهيد داشت كه شما هم پولدار شدن را تجربه كنيد.

در اين مقاله ۱۷ روش كه نشان مي دهد افراد ثروتمند چه ميزان متفاوت فكر و عمل مي كنند نسبت به طبقه متوسط و فقير جامعه وجود دارد.

 

۱۷ روش متفاوت ميان رفتار و عملكرد افراد ثروتمند با افراد طبقه متوسط و فقير

 

 

 

 1. ثروتمندان معتقدند (من زندگي ام را ميسازم) ولي افراد فقير معتقدند كه (زندگي براي من ساخته مي شود و اتفاق مي افتد)

افراد ثروتمند و موفق ۱۰۰% مسئوليت زندگيشان را به عهده مي گيرند، مخصوصا وضعيت مالي و ثروتشان را تحت سلطه مي گيرند. افراد فقير معتقدند كه تسلط كم و يا عدم تسلط بر زندگي ماليشان دارند.

افراد فقير به جاي برعهده گرفتن آن چيزي كه در زندگيشان مي گذرد، همه چي را غير منتظره و در دست سرنوشت مي بينند ونقش قرباني را به خود مي گيرند. افراد فقير وقتي به اين سوال مي رسند كه چرا پولدار و ثروتمند نشدند، اغلب خودشان را سرزنش يا توجيه مي كنند يا ديگران را سرزنش كرده و آن ها را عوامل بازدارنده از تبديل شدن به يكي از ثروتمند ترين افراد جهان مي پندارند.

 1. افراد ثروتمند با پول بازي مي كنند تا برنده شوند. افراد فقير با پول بازي مي كنند تا ازدست ندهند.

 

تفاوت به سزايي، ميان بازي كردن براي برد و بازي كردن براي عدم باخت وجود دارد. افراد فقير با پول بازي مي كنند؛ آن ها براي دفاع تنها بازي مي كنند و حمله را فراموش كرده اند. افراد فقير نگراني هاي بسياري دارند. آن ها بجاي ثروت اندوزي و وفور آن براي بقا و امنيت تلاش مي كنند.

هدف افراد ثروتمند به وضوح كسب ثروت زياد و افزايش آن است. آن ها به مقداري از پول قانع نيستند بلكه پول بسيار مي­ خواهند؛ اما هدف بزرگ افراد فقير اين است كه به اندازه كافي براي پرداخت عوارض داشته باشند.

 1. ثروتمندان محكوم به ثروتمند بودن هستند. فقيرها خواستار ثروتمند شدن هستند.

خيلي از افراد واقعاً خواستار ثروتمند شدن نيستند چون آن ­ها افكار منفي بسياري در ضمير ناخوداگاهشان دارند كه به آن ها مي گويد يه اشتباه و شبهه اي درباره ي پولدار شدنشان وجو دارد. درحاليكه افراد فقير دلايل بسيار خوبي براي اينكه پولدار شدن مشكل ساز خواهد بود، دارند؛ در حالي كه افراد ثروتمند به وضوح بدنبال ثروت هستند. آن­ ها در واقع به­ دنبال بدست آوردن ثروت هستند. آن ها ۱۰۰% همه چيزشان را مي دهند تا ثروت را بدست بياورند.

 1. ثروتمندان بزرگ فكر مي كنند و فقير ها به چيز هاي كوچك فكر مي كنند.

 

 

بزرگي تفكر ما نشانگر ميزان هنر و كمال ماست. افراد فقير كوچك فكر مي كنند بنابراين كارهاي كوچكي انجام مي دهند، درحاليكه افراد ثروتمند به چيزهاي بزرگ فكر مي كنند و كارهاي بزرگي انجام مي دهند. افكار كوچك و اعمال كوچك راهي به سوي شكست و نا تمام انجام دادن است. افكار بزرگ و اعمال بزرگ راهنمايي براي داشتن هم پول و هم مقصود است.

 1. ثروتمندان بر روي موقعيت ها تمركز مي كنند. فقيران بر موانع تمركز مي كنند.

ثروتمندان بر آنچه مي خواهند تمركز مي كنند درحاليكه افراد فقير بر آنچه نمي خواهند متمركز مي شوند. ثروتمندان موقعيت ها را ميبينند.

فقيرها موانع را مي بينند.

ثروتمندان پتانسيل رشد را مي بينند.

فقيران پتانسيل ازدست دادن را مي بينند.

ثروتمندان بر پاداش تمركز مي كنند.

فقيران بر ريسك ها تمركز مي كنند.

 1. ثروتمندان افراد ثروتمند و موفق ديگر را تشويق مي كنند. افراد فقير از ثروتمندان و افراد موفق اظهار تنفر مي كنند.

 

 

اين ممكن است يكي از دلايلي باشد كه چرا اغلب افراد پولدار نمي شوند. اغلب افراد فقير حساس و متنفر نسبت به ثروتمندان هستند. آن ها اغلب به موفقيت افراد ديگر با احساس انزجار، حسادت و تنفر برخورد مي كنند.

اگر شما افراد ثروتمند را به هر روشي، شكلي و يا فرمي بد ببينيد و بخواهيد فرد خوبي باشيد شما هرگز پولدار نخواهيد شد. بجاي انزجار و تنفر نسبت به ثروتمندان آن ها را تشويق كنيد. مشوق ديگران و افرادي كه با كسب و كار خوب ثروتمند شدند باشيد تا به يكي از ثروتمند ترين افراد تبديل شويد.

تقديس كنيد از آنچه مي خواهيد (فيلسوف هونا)

 1. ثروتمندان با افراد مثبت و موفق ارتباط برقرار مي كنند. افراد فقير با مردم منفي و ناموفق ارتباط برقرار مي كنند.

ثروتمندان با برندگان وقت مي گذرانند. فقيرها با بازندگان وقت مي گذرانند. اين يه دليلي براي دلداري است و آن ها با هم سطح خود راحت تر خود ماني مي شوند و ارتباط برقرار مي كنند. ثروتمندان با افراد پولدار ديگر راحت ترند و فقيران با افراد فقير ديگر راحت ترند و اين يك قاعده كلي است.

 1. ثروتمندان متقاضي ترويج خودشان و ارزش هايشان هستند. افراد فقير درباره ي ترويج و فروش منفي فكر مي كنند.

 

 

ثروتمندان خواستار اين هستند كه محصولات، سرويس ها و ايده هايشان را با اشتياق ترويج دهند درحاليكه فقيرها اينگونه نيستند.

 1. ثروتمندان بزرگتر از مشكلاتشان هستند. افراد فقير كوچك تر از مشكلاتشان هستند.

افراد فقير هركاري كه بتوانند انجام مي دهند تا از مشكلات دوري كنند. آنها عذاب كشيدن، سردرد داشتن و مسئوليت را نمي پذيرند. ثروتمندان مشكلات دارند اما بزرگتر از مشكلاتشان هستند، چون آن ها بر مشكل تمركز نمي كنند بلكه بر هدفشان متمركز مي شوند.

 1. ثروتمندان بهترين دريافت كنندگان هستند. افراد فقير دريافت كنندگان ضعيفي هستند.

 

افراد فقير براي فهميدن و در دريافت كردن مفاهيم و موضوعات ضعيف هستند. آن ها احساس بي ارزشي و بي لياقتي مي كنند. ثروتمندان سخت كار مي كنند و معتقدند آن ها مورد تشويق ديگران براي تلاش ها و ارزشي كه براي ديگران تامين كردند، قرار مي گيرند.

افراد فقير سخت تلاش مي كنند اما به دليل وجود احساس بي ارزشي كه در آن ها وجود دارد، معتقدند كه كار ساده و پيش و پا افتاده اي انجام داده اند كه نيازي به پاداش و دريافت تشويقي براي كار آن ها نيست و قدر داني براي كارهايشان الزامي نيست.

 1. ثروتمندان بنابر نتيجه حاصله ميزان دريافتي شان را انتخاب مي كنند. فقيران براساس زمان صرف شده ميزان دريافتي شان را انتخاب مي كنند.

فقيران زمانشان را در مقابل پول معامله مي كنند. فقيران ترجيح مي دهند درآمد ماهيانه ثابت داشته باشند يا دستمزد ساعتي ثابت. ثروتمندان ترجيح مي دهند كه در مقابل نتيجه توليدشان دستمزد بگيرند. ثروتمندان معمولا صاحب كار خودشان هستند. آن ها درآمدشان از سود حاصل از كار خودشان است.

 1. ثروتمندان فكر مي كنند پول انقدر با اهميت نيست.

 

 

 

ثروتمندان در دنياي ثروت و وفور نعمت زندگي مي كنند. افراد فقير در دنياي محدوديت زندگي مي كنند. افراد فقير فكر مي كنند كه بايد ميان پول و جنبه هاي ديگر زندگي انتخاب كنند. افراد فقير فكر مي كنند پول با اهميت تر از چيزهاي ديگر نيست.

 1. ثروتمندان روي ارزش خالصشان تمركز مي كنند. فقيرها به درآمد حاصل از كارشان فكر مي كنند.

وسيله اندازه گيري صحيح ثروت ارزش خالص است نه درآمد حاصل از كار.

ثروتمندان به ارزش خالص فكر مي كنند در حالي كه افراد فقير به درآمد حاصل از كار فكر مي كنند.

 1. ثروتمندان پول خود را به خوبي مديريت مي كنند. فقيران پول خود را به خوبي مديريت نادرست مي كنند.

 

 

اين بستگي به آن ميزان پولي كه بدست مي آوريد ندارد بلكه آن مقدار پولي كه نگه مي داريد است كه شمارا ثروتمند مي سازد.تنها دليل تفاوت ميان موفقيت اقتصادي و شكست اقتصادي اين است كه چه ميزان پول خود را مديريت مي كنيد. ثروتمندان بخوبي پول خود را مديريت مي كنند درحاليكه فقيران پول خودرا بد مديريت مي كنند.

 1. افراد ثروتمند با پولشان سخت كار مي كنند. افراد فقير سخت براي پولشان كار مي كنند.

اغلب افراد ثروتمند كه صاحب كسب و كار خودشان هستند طوري برنامه ريزي مي كنند كه شما براي پول سخت كار كنيد. درحاليكه افراد فقير براي پول سخت كار مي كنند، افراد ثروتمند از قدرت نفوذشان استفاده مي كنند.

آن ها افراد ديگر را استخدام مي كنند تا برايشان كار كنند و پولشان براي آن ها كار كند. ثروتمندان مي دانند كه هرچه بيشتر پولشان كار كند، كار كمتري بايد انجام دهند.

 1. ثروتمندان برخلاف ترسشان عمل مي كنند. افراد فقير با ترسشان متوقف مي شوند و ترس است كه آن ها را متوقف مي كند.

 

 

ثروتمندان و افراد موفق ترس و شك و نگراني هايي دارند. اما آن ها اجازه نمي دهند اين احساس ها آنهارا متوقف كند. افراد ناموفق ترس ها، شك و نگراني هايي دارند پس به اين احساس ها اجازه مي دهند كه متوقفشان كنند.

 1. ثروتمندان بصورت ثابت ياد مي گيرند و پيشرفت مي كنند. افراد فقير فكر مي كنند كه همچنان اگاهند.

ثروتمندان بصورت ثابت ياد مي گيرند و پيشرفت مي كنند. افراد فقير فكر مي كنند كه يادگيري با اتمام مدرسه به پايان رسيده است. افراد فقير ادعا مي كنند كه به دليل كمبود وقت و پول نتوانستند تلاش كنند تا تحصيلات لازم را كسب كنند. اما در صورتي كه بنجامين فرانكلين مي گويد كه اگر فكر مي كنيد تحصيلات هزينه بر است، درحال انكار و رد آن هستيد.

نتيجه گيري

نترسيد و با سرمايه خود و استخدام افراد كاردان در مديريت كسب و كار خود را به راه بياندازيد. ريسك كنيد و با افراد پولدار و ثروتمند روابط خوبي داشته باشيد. تحصيلات هزينه خاصي ندارد و كتاب هاي دسته دوم در بازار با قيمت كم تر موجود هستند، درضمن هزينه تحصيلات از هزينه هاي ديگر ما بسيار كم تر است. فرصت هاي تحصيلي خود را به بهانه فقر از دست ندهيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۹:۰۰

اگر مي خواهيد بدانيد دونالد ترامپ رييس جمهور كنوني آمريكا چگونه پولدار شد و ثروت ترامپ از كجاست، كافي است كتاب پرفروش دونالد به نام هنر معامله گري را مطالعه كنيد. ترامپ را ميتوان معامله گري حرفه اي شناخت اما او هرگز بدون ثروت پدري اش و موقعيتي كه پدرش براي او ايجاد كرد؛ هيچ وقت نمي توانست آنقدري پولدار شود كه الان هست و به چنين جايگاهي برسد.

۱-پدر دونالد چگونه پولدار شد؟

 

 

پدر دونالد ترامپ فردي جاه طلب و كوشا بود. او از جايگاه پايين خود در اجتماع توانست فراتر برود و اوج بگيرد و خود را در بالاترين وضعيت ممكن قرار دهد. او از فردي فقير به فردي پولدار تبديل شد، درحالي كه دونالد ترامپ از پولدار به پولدارتر تبديل شد و اين تغيير چندان جلب توجه نمي كرد.

۱-۱-شغل پدر دونالد چه بود؟

شغل پدر ترامپ، گرفتن وام هاي كم بهره از دولت براي ساخت آپارتمان هاي اجاره اي براي قشر متوسط جامعه در محله هاي كويينز و بروكلين نيويورك بود. پدر دونالد ۱۰٫۳ دلار از اداره مسكن فدرال آمريكا براي اينكه پروژه­ هاي مسكوني مختص افراد كم درآمد را پايان دهد، وام گرفت. زماني كه پروژه مسكوني به اتمام رسيد، او يك ميليون دلار اضافه آورد. ترامپ در اين باره مي گويد: اگر دولت نتواند تخمين درستي بزند و اشتباه كند، اين نشانه زيركي و هوشمندي شماست كه بتوانيد از اين اشتباه به نفع خودتان استفاده كنيد.

 

۱-۲-چگونه در كوتاه مدت مانند پدر ترامپ ثروتمند شويم؟

 

 

اگر مي خواهيد در كوتاه مدت بسيار پولدار شويد، لازم نيست در رقابت هاي شفاف و واضح شركت كنيد بلكه بايد در بازاري كه به هيچ وجه رقابتي نيست شركت كنيد. پدر ترامپ در زماني كه بازار مسكن رقابتي نبود پا در اين بازار گذاشت. دولت پولي را در بازار مسكن ريخته بود تا ترامپ برايشان آپارتمان بسازد و همين رقابت بي رقيب باعث به سود رسيدن او شد.

فرد ترامپ، پدر دونالد ترامپ فردي با هوش و سخت كوش بوده است. او توانست از سود ساخت و ساز خود دستگاه چاپ كننده پول بسازد و پول روي پول بگذارد؛ چندي نگذشت كه او يكي از املاك­داران بزرگ آمريكا شد.

۲-دونالد ترامپ چگونه پولدار شد؟

۲-۱-شغل ترامپ و درآمد زايي او

ترامپ به گفته خودش پس از فراغت از تحصيل در دانشگاه، ثروت برابر ۲۰۰٬۰۰۰ دلار آمريكا داشت. او حرفه خود را در شركت املاكي پدرش كه بر مسكن اجاره اي طبقه متوسط در نيويورك متمركز بود، شروع كرد.

۲-۱-۱-نخستين پروژه ترامپ

 

 

يكي از نخستين پروژه‌هاي ترامپ كه به كسب درآمد رسيد، هنگام تحصيلات دوره كارشناسيش و احياي مجموعه آپارتماني مصادره شده­ در اهايو، بود كه پدرش در سال ۱۹۶۲ به قيمت ۵٫۷ ميليون دلار خريداري كرده بود. فرد و دونالد ترامپ درگير پروژه شدند و با يك سرمايه‌گذاري ۵۰۰ هزار دلاري، نرخ سكونت اين مجتمع ۱۲۰۰ واحدي را از ۳۴٪ به ۱۰۰٪ رساندند.

ترامپ بر ۱۴۰۰۰ آپارتمان شركت در بروكلين، كويينز و استتن آيلند نظارت مي‌كرد. در سال ۱۹۷۲، سازمان ترامپ اپارتمان مصادره شده را به بهاي ۶٫۷ ميليون دلار فروخت. در ۱۹۷۱، ترامپ به منهتن نقل مكان كرد و در آنجا در پروژه‌هاي ساختماني بزرگتري درگير شد و طراحي معمارانه جذابي را به منظور كسب تحسين عموم به كار برد.

۲-۱-۲-خريد املاك شركت حمل و نقلي

ترامپ توانست املاك شركت حمل و نقل پن سنترال را هنگام ورشكستگي آن بخرد و براي آن برنامه‌ريزي و بازاريابي كند. اين شركت انبار راه آهن و نيز زميني را شامل مي‌شد كه ترامپ بابت آن ۶۰ ميليون دلار پرداخت كرد. بعدتر، او با كمك تخفيف مالياتي ۴۰ ساله از دولت نيويورك، هتلي ورشكسته را به گرندهايت تبديل كرد و سازمان ترامپ را تأسيس نمود.

ترامپ انبار راه آهن پن سنترال در خيابان سي ام را به عنوان جايي براي مركز اجتماعات نيويورك مطرح كرد. ترامپ تخمين زد شركتش مي‌تواند اين پروژه را در ازاي ۱۱۰ ميليون دلاربسازد، ولي با اين كه شهرداري مكان آن را انتخاب كرد، پيشنهاد او را رد كردند و ترامپ در عوض بابت فروش ملك حق دلالي دريافت كرد.

۲-۱-۳-مديريت توانمند ترامپ

 

 

تعميرات انجام شده بر پارك مركزي نيويورك كه در سال ۱۹۵۵ ساخته شده است، ۲۵ سال بعد از احداث آن نياز بود. اين تعميرات با چشم‌انداز برنامه اي براي ساخت آن به مدت ۲ سال شروع شد، ولي تا ۱۹۸۶ تمام نشد. ترامپ مديريت پروژه را بدون اين كه شهر چيزي بخواهد بپردازد بر عهده گرفت و آن را در عرض سه ماه در ازاي ۱٫۹۵ ميليون دلار كه ۷۵۰٬۰۰۰ دلار كمتر از بودجه ابتدايي بود، به پايان رساند.

دونالد ترامپ درسال ۲۰۰۱ برج ترامپ‌ورلد، يك برج مسكوني ۷۲ طبقه كه در مجاورت مقر سازمان ملل متحد است را ساخت. او شروع به كار بر روي Trump Place كه يك مجتمع چند ساختماني است، كرد. ترامپ ما­لك فضاي تجاري شد كه اين فضاي تجاري در هتل و برج بين‌المللي ترامپ كه يك برج ۴۴ طبقه با كاركرد هاي متفاوت (هتل و آپارتمان) است، در ميدان كلمبوس واقع شده است. او اكنون مالك چندين ميليون فوت مربع از بهترين املاك منهتن است.

خلاصه اي از حرفه ترامپ

ترامپ حرفه شغلي پدرش را ادامه داد و مانند او براي ساخت خانه هاي اجاره وام گرفت و اين روند را ادامه داد. وام هاي سنگين تر و پروژه هاي بزرگتر گرفت و توانست سود بسيار زيادي را كسب كند.

۲-۲-ايده هاي دو نالد ترامپ

 

 

او مي گويد كه من درآمد خيلي خوبي داشتم، تا زماني كه فرمانداري نيويورك اين برنامه را در ۱۹۷۵ متوقف كرد و در آن هنگام به دليل سرمايه­ گذاري در مسكن ورشكستگي من امكان پذير شده بود. من بايد راه حلي براي فرار از ورشكستگي پيدا مي كردم و به سراغ روابط با سياستمداران رفتم. ارتباط با سياست مداران براي گرفتن مجوز و ديگر مزايا به ترامپ بسيار كمك كرد.

او در سال ۱۹۷۴ ايده اي نو به كار گرفت. ايده او اين بود كه با خريد ملك در بازار آشفته ملك در نيويورك سود كلاني كسب كند. او يك چهارم از شركت خانوادگي اش را به ارزش ۲۰۰ ميليون دلار واگذار كرد و توانست در املاك منهتن سرمايه گذاري كند. قيمت ملك در منهتن از آن زمان تا كنون ۶۰۰۰ درصد رشد كرده و ۶۰ درصد دارايي هاي ترامپ مربوط به املاك است.

۲-۳-بدهي هاي ترامپ و راه دررو هاي او

ترامپ كازينويي در تاج محل را گرفت اما پس از مدتي اين كازينو بدهي هايي براي او به بار آورد و اين بدهي ها سبب شد كه او ديگر قادر نشود كه وام ها را بپردازد. او وام هاي بيشتري گرفت تا بتواند با پول اين وام، وام قبلي را تسويه كند و ورشكستگي را به تعويق بياندازد.

ترامپ با گذشت مدتي مالكيت كازينو را كه از ورشكستگي در آمده بود به صاحبان اوليه اوراق برگرداند تا نرخ سود كمتري براي وام هايي كه گرفته بود بپردازد و زمان پرداخت بدهي ها را افزايش دهد. او به دليل مشكلات مالي اش هواپيماي شخصي و قايق بزرگش را فروخت. در اواخر دهه ۱۹۹۰ پدر دونالد فوت كرد و عمارتي كه قيمتي حدود ۲۵۰-۳۰۰ ميليون دلار داشت را براي ۴ فرزند خود گذاشت.

نتيجه گيري

دونالد ترامپ مانند هر فردي كه در جهان بسيار پولدار است از چند قانون كلي بهره برده مي برد. اين قوانين شامل: اوضاع بي ثبات اقتصادي و فرصت طلبي ناشي از آن، ارثيه خانوادگي و فاميلي، زد و بند سياسي وبهره گرفتن از روابط سياسي در بدست آوردن سرمايه مي باشد.

بر اساس تخمين هايي كه در مورد املاك ترامپ زده شده، او يك ميلياردر با سرمايه اي بيش از ۴٫۵ ميليارد دلار است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۲۱:۴۵

من به تازگي فرصت و شانس ملاقات با آرون يانگ، يكي از همكاران كارآفرينم كه ۳۲ سال سابقه در شغل هاي متعدد دارد را داشته ام. او اخيراً شركت لافلين اسوشيت را مديريت مي كند.

آرون كيست؟

آرون در ۲۰ سال گذشته بخش قابل توجهي از زمانش را به كمك كردن به شركت ها و مشاغل ديگر، به خصوص به كار آفرينان اختصاص داده است تا سرعت يادگيري آن ها را بيشتر كرده و از وجود موانعي كه بر سر راه وجود دارد آگاهشان سازد.

به همين  خاطر، او به عنوان يك گوينده كليدي و مربي استراتژي هاي كسب و كار فعال و عضو دانشكده اصلي شد و در موقعيت مدير عاملي قرار گرفت ( نحوه آشنايي من با ايشون از طريق دانشكده بود).

او با عقل و خردش يك كتاب به نام برداشتن ۲۰ قدم تا رسيدن به هدف در كسب و كار، نوشته است. بنابراين در فرصتي كه براي ملاقات با ايشون پيدا كردم، در مورد اين قدم ها پرسيدم تا تجربيات و خردشان در اين زمينه را با من در ميان بگذارند.

در اين مقاله به بررسي اسراري كه آقاي آرون به من گفتند، مي پردازيم. تيم آموزشي ماهان تيموري قصد دارد تا ۸ گام مرموز تا رسيدن به موفقيت را از زبان آرون يانگ بيان كند.

۱-ابداع و نوآوري داشته باش يا پيشرفت كن

 

 

بسياري از كارآفرينان ابتدا از دنبال كردن ايده هاي نو شروع كردند، اما از نظر آقاي يانگ اين راحت ­ترين و موثرترين مانع در برابر تمام موانع است. درباره­ مردمي فكر كن كه مي­شناسي و درد هايي كه آن ها مي كشند و احساس مي كنند. درباره ­ي مشكلي فكر كن كه خودت داري، هر اندازه كه اين مشكل بزرگ يا كوچك باشد.

چه چيزي مشكلت را كم و يا آن را حل مي كنه. چه چيزي را مي توانيد ابداع كنيد يا پيشرفت بدهيد كه نياز مشتريتا را رفع كند؟ به عنوان مثال جارو برقي دايسون را در نظر  بگيريد.

اين محصول در كل صنعت انقلاب كرد، نه به خاطر اينكه يك اختراع جديد است بلكه به خاطر حل كردن مشكلات پايه اي مشتريان. آن جارو برقي هرگز مكشش را از دست نمي دهد و همواره مكش دارد و با طراحي توپش به آساني قابل استفاده است. وُيلا شركتي با قدمت صد ساله در ايالات متحده امريكا است كه درسال ۲۰۰۸  تنها، يك درصد از بازار را به خود اختصاص داده بود هم اكنون بيش از بيست درصد فروش جارو برقي در بازار را در دست دارد .

۲-بازار را تعيين و تعريف كنيد  

 

 

فقط يكبار ايده خوبي داشته باشيد، در نظر بگيريد كه مشتري كيست و بازارتان كجا خواهد بود. براي مثال يكي از دوستان نزديك يانگ، قراردادي با انتشارات براي نوشتن يك كتاب درباره­ ي استراتژي ­هاي دوست يابي براي مردان نوشت.

او حدود دو سال روي اين پروژه وقت گذاشت و با شگفتي و تعجب به اقاي يانگ گفت، در حالي كه هيچ كتابي مثل كتاب من نبوده است، اما تنها كتابي بود كه روي قفسه كتاب فروشي ها ماند و به فروش نرفت؛ دليلش اين بود كه مردها كتاب هايي را نمي خرند كه به آن ها بگويد چطور دوست پيدا كرده و رابطه برقرار كنند.

اين كتاب هيچ بازاري براي فروش نداشت و هيچ نيازي هم به اين كتاب نبود. شما بايد قبل از اينكه زندگي، وقت و سرمايه خود را بر روي توليد و آوردن يك محصول به بازار بگذاريد، مطمئن باشيد كه درك كاملي از نياز مخاطب و ميزان علاقه آن ها به محصول شما وجود دارد.

۳- برنامه خود را مرتب و درست بچينيد

 

 

شما براي اينكه كسب و كار را به بازار ببريد، چه چيزهايي نياز داريد؟ كانال شما براي تحويل چيست؟ آيا شما اختراع خود را مستقيم به بازار هدايت خواهيد كرد؟ آيا شما را در بازار دسته دوم و خرده فروشي به فروش مي رسانيد؟ به چه چيزها و چه كساني شامل مواد، اجرا، بودجه و مهارت هاي بومي داخل و يا خارج نياز داريد تا موفق شويد؟ چطور مي­ خواهيد تلاشتان را اندازه بگيريد تا بتوانيد تعيين كنيد كه چگونه برنامه را تكامل دهيد تا همانطور كه مي خواهيد پيش برود؟

يك نقشه ذهني از تمام موانعي كه بر سر راهتان هست بكشيد و يك ليست و برنامه زماني از تمام اقداماتي كه بايد در پيش بگيريد تا پروژه را موفق نگه داريد تهيه نماييد؛ تا چيزي شما را در اين ميان غافل گير نكند.

۴- ديد خود را بيان كنيد

 

 

من به عنوان يك سخنران و گفتگو كننده خوشحال مي شوم كه ببينم اين اتفاق زودتر رخ مي دهد. ديدت را از شركتت شاخ و برگ بده و تصور كن چه حسي داره و چه طور مي شود وقتي آن پس از يه مدتي اتفاق مي افتد. از خودت اين سوال ها را بپرس:

محيط كارم به چه شكل باشد؟ آيا آنجا افراد ديگري هم باشند يا فقط خودتان مي مانيد؟ چه جو و نگرشي در آنجا برقرار باشد؟ چه نوع مشترياني داريد؟ آيا آن ها همه از يك مليت، بومي و يا از تمام جهان باشند؟ چه مقدار پول به دست مياوريد؟ زندگيتان چطور به نظر مي رسد؟ شما وقتي مي دانيد براي چي و در چه جهتي حركت مي كنيد، آن وقت خيلي راحت تر مي شود، تلاش خود را به سمت اهدافتان  هدايت كرد.

۵- به ديگران الهام ببخشيد

هر وقت شما وارد يك جلسه براي ملاقات با ديگران مي شويد، از طريق روش هاي ديجيتال و تلفني با ديگري ارتباط برقرار كنيد، آن ها را از اينكه در ديد شما مناسب كدام جايگاه هستند، مطلع سازيد. به آن ها يك مقدار صميميت و دلگرمي بدهيد و كاري كنيد كه آن ها هم با شما صميمي شوند و از ديد و نظر آن ها براي پيشبرد اهدافتان بهره ببريد.

با آن ها همكاري كنيد تا بخشي از شما شوند، بنابراين، از اين كه چه مقدار نيروي انساني براي كار كردن به صورت رسمي يا قرار دادي به سمتتان مي آيند، متعجب خواهيد شد. اگرچه، اينكه رسمي يا نيروي قراردادي باشند مهم نيست، بلكه مهم اين است كه جزيي از قبيله و گروه شما محسوب شوند.       

 

۶-افراد كليدي كه مثل پيچ و مهره براي شركتتان هستند را بشناسيد

 

 

با افراد كليدي و با مهارت شركت آشنا شو و با آن ها دوست باش، در عين حال تمام فوت و فن هاي كار را ياد بگير و بفهم. اين به شما اجازه ميده فرايند را به جلو ببريد همانطور كه پيش مي روي و فرايند كار را منعطف تر كنيد همينطور كه شركت رشد و پيشرفت مي كند. به خاطر داشته باش كه يكي از اهداف بايد اين باشد كه شركتي بسازيد كه تماماً يا قسمي از آن بتواند بدون شما كار كند و مديريريت شده پيش برود. ( اين يكي از اسرار آقاي يانگ براي موفقيت در شرك لافين بود و همين باعث شد كه او بتواند زماني را براي همكاري و كمك به كار آفرينان ديگر اختصاص دهد.)

۷- استخدام كن اما براي هدفي بيشتر از پر كردن جاهاي خالي

تمام تلاشتان را كنيد و حداكثر كاري كه ميتوانيد را انجام دهيد تا افراد را براي بينش، درستي و تمام و كمال بودنشان استخدام كنيد.

اگر شما احساس مي كنيد كه استخدام كردن فردي اشتباه است سريعاً در اين زمينه عمل كنيد. بعضي افراد ممكن است در كنار شما تكامل پيدا و پشرفت كنند اما اگر شما به شرايط كارمندان نگاه بياندازيد، برايتان واضح مي شود كه در خيلي از موارد آن ها نمي توانند در كنار شما رشد كنند. شما بايد بگذاريد تا بروند؛ اينكار هر دوي شما احساس آزادي مي كنيد و كاري كه دوست داريد را انجام خواهيد داد.

۸- به ديگران چرا را بياموز

 

 

شركت ها افراد درستي را براي انجام كارهايشان استخدام مي كنند اما در تربيت و آماده كردن آن ها براي شغل واقعيشان شكست مي خورند، به اميد اينكه آن ها خودشان در شكل و فرمت مناسب نقش ايفا كنند و به فرم مناسب در بيايند. اين دستورالعملي براي به وجود آمدن بدبختي و مشكل ها است. شما نبايد آن ها را براي اينكه چطور اقدامات مربوط به انجام كارشان را بردارند و كار را انجام دهند تربيت كنيد، شما بايد با كلمه چرا و چطور كارهاي آن ها را ارزيابي كنيد تا ببينيد تا چه اندازه به نتايج مورد نظر شركت وسازمان نزديك بوده است.

نتيجه گيري

آن ها را با دقت و برنامه تربيت كنيد تا از عمق، كيفيت كار ،تعهد به انجام كار و ماندن در مسير درست خيالتان راحت باشد( به آن ها فرصت دهيد تا موقعيت و نقش خود را در ارتباط با سازمان بزرگتر، بيشتر كنند).

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۵:۴۷

 

اين روز ها شبكه هاي اجتماعي بيش از پيش رونق گرفته اند و بازايابي و كسب درآمد از طريق اين شبكه ها بيشتر از سايت هاي كسب و كار و اينترنتي شده است. عوامل متعددي در موفقيت اين شبكه ها تاثير گذار بوده اند. عواملي نظير جلب اعتماد از طريق شبكه هاي فاميلي و آشنايان و دسترسي آسان تر، كه سبب شده تا اين شبكه ها در بازار فروش، تجارت و كسب درآمد بسيار عالي عمل كنند.

دراين متن بيشتر به روش هاي كسب درآمد از طريق تلگرام و اينستاگرام مي پردازم كه هر دو شبكه اجتماعي پركاربرد در فضاي مجازي هستند و از پر طرافدار ترين شبكه هاي اجتماعي به شمار مي روند. همچنين رازهايي را با شما در مورد اين شبكه ها در ميان مي گذارم كه تابه حال شايد نشنيده ايد.

۱-اينستاگرام يك منبع درآمد براي كسب و كارهاي كوچك

 

 

 

اينستاگرام يكي از شبكه هاي اجتماعي مي باشد كه در ايران و در فضاي مجازي به شدت طرفدار پيدا كرده و تعداد اعضاي اين خانواده هر روز بيشتر و بيشتر مي شود. اينستاگرام به اندازه­ فيسبوك كاربرد دارد اما كسب و كار هاي كوچك از اينستاگرام به عنوان منبع اصلي درآمدشان نام مي­ برند.

۱-۱-اينستاگرام چيست؟

اينستاگرام يك برنامه بر روي گوشي همراه هوشمند است كه در سال ۲۰۱۰ وارد بازار جهاني شد. افرادي كه عضو اينستاگرام مي شوند، مي توانند ديگران را فالو كنند و پس از موافقت آن ها، عكس هايشان را ببينند يا عكس هاي خود را براي مخاطبانشان به نمايش بگذارند. اگر از عكسي خوششان آمد لايك كنند و يا كامنت بگذارند.

۱-۲-چرا اينستاگرام در كسب و كارهاي كوچك نسبت به ديگر شبكه هاي اجتماعي موفق تر عمل كرده است؟

 

 

براي رسيدن به پاسخ اين سوال لازم است كمي به اطرافتان نگاه كرده و  تعريف مديريت براي خودتان كنيد تا موفق شويد. امروز در جامعه ايران دست هر فردي يك دستگاه موبايل هوشمند وجود دارد كه پس از انجام كارهايش حداقل روزانه ۲ الي ۳ ساعت از وقت خود را با اين موبايل مي گذارند. او با گوشي اش بازي مي كند و يا اخبار روز را پيگيري كرده يا فيلم و تصوير مي بيند و پيام مي دهد. در همين حال روي اكثر موبايل هاي هوشمند ايراني يك يا چند شبكه اجتماعي رايج وجود دارد كه هر از گاهي ميتوان به آن ها نگاهي انداخت.

در اين بين رسيدن به مشتري و خريدار و برقراري ارتباط صحيح با او براي فروش محصولات از مهم ترين مسائل است. حالا كه همه در حال استفاده از تكنولوژي جديد گوشي هاي هوشمند و شبكه هاي اجتماعي نصب شده بر روي آن هستند، بايد فرصت را قدر دانست و از همين شبكه ها به مشتريانتان نزديك شد و ارتباط برقرار كرد.

۱-۳-اعتراف يك جوان شيريني پز در مورد اينستاگرام

يك پسر جوان در منطقه اي از تهران ساكن بوده، حرفه شغلي او شيريني پزي است.

اين جوان ادعا مي كند تمام سودي كه از كارش كسب كرده مي كرده از نمايش كيك هايش در اينستاگرام بوده است. او مي گويد من هر وقت كيك مي پزم، عكس آن را در تبليغات در اينستاگرام مي­گذارم تا بقيه در مورد آن نظر بدهند. اولين بار كه اين كار را كردم همه از كيك هايم خوششان آمد و قيمتش را از من پرسيدند. از آن به بعد عكس كيك ها را با قيمتشان مي گذارم تا كامنت ها در مورد قيمتش نباشد. مشتريان به من زنگ مي زنند و كيك را ميخرند و آنهايي كه كيك مرا نخريده اند كلي از كيك پزي و هنرم تعريف و تمجيد مي كنند و شور و اشتياقي در ديگران براي خريد از من بوجود مي ­آورند.

۲- كسب درآمد از كانال تلگرام

۲-۱-چگونه مي توان از كانال تلگرام درآمد كسب كرد؟

 

 

شايد تا به حال در ذهنتان اين سوال پيش آمده باشد كه چرا در تلگرام اين همه كانال وجود دارد و اين همه متن و داستان و جوك و پيام و تصوير براي مخاطبانشان قرار مي دهند؟

اكنون وقت اين رسيده كه بدانيد اين كانال ها تنها براي سرگرمي شما بوجود نيامده اند، آن ها با تبليغات كانال هاي ديگر و افراد و شركت ها كسب درآمد مي كنند. اين تبليغات عموماً به اين صورت است كه در هر ۵ پيامي كه در كانال ها قرار مي گيرد تا مخاطب جذب كنند، يك تبليغ را نيز به مدت چند دقيقه نگه مي دارند و سپس دوباره كانال مسير قبلي را طي مي كند.

۲-۲-درآمد حاصله از كانال تلگرام چه مقدار است؟

درآمد كانال هاي تلگرام و تبليغات در تلگرام  به تعداد اعضاي آن ها بستگي دارد. اگر دقيق تر مي خواهيد بدانيد چند تا از كانال هاي معروف را ذكر مي كنم تا با نرخ درآمد آن ها آشنا شويد. كانالي مثل گيزميز براي هر تبليغ ۲ ميليون و پانصد هزار تومان دريافت مي كند.

اين كانال ها حتي از طريق افزايش عضو براي كانال هاي ديگر نيز درآمد كسب مي كنند. اين افزايش عضو با ارائه كردن محتواي جديد در كانال و فرستادن پيام هاي كانال به گروه ها براي جذب مخاطبين يا از طريق نوتيفيكشن يا اجباري عضو كردن صورت مي گيرد. افزايش عضو نيز از طريق نوتيفيكشن بهاي ويژه و متفاوت با افزايش عضو از طريق اد كردن اجباري دارد. براي اينكه قيمت ها را متوجه شويد دوباره سراغ كانال گيز ميز مي روم. در اين كانال افزايش عضو از طريق اد كردن اجباري به ازاي هر ۱۰ هزار عضو ۵۰۰ هزار تومن و به ازاي هر ۱۰۰ هزار عضو ۵ ميليون تومان است. قيمت هر هزار عضو از طريق افزايش عضو بوسيله ي نوتيفيكشن، ۱۴۰ هزار تومان است.

۲-۳-راه اندازي كانال تلگرام

 

 

 اولين كاري كه بايد كنيد اين است كه كانال تلگرام راه ­اندازي كرده و بعد شروع به توليد محتوا در كانال كنيد. محتواي بامزه و خنده دار بسيار ايراني پسند است و مردم از آن ها لذت مي برند. پس از اينكه محتوا توليد كرديد، براي نمايش هر كدام از آن ها زماني خاص قرار دهيد و بعد پيام جديدي را به نمايش گذاريد. پس از افزايش اعضا در كانال خود، از كانال هاي ديگر و افراد و شركت ها هزينه دريافت كنيد تا كانال آن ها را تبليغ كنيد.

 

نتيجه گيري

شما مي دانيد كه افزايش عضو شايد بدون سرمايه زمان ببرد اما آينده بسيار خوبي در انتظار شما است، زيرا به ازاي هر هزار عضو، دو هزار و پانصد تومن تعرفه آگهي هاي شماست. حالا اگر شما كانالي با ده هزار عضو داشته باشيد، هر آگهي در كانال شما ۲۵ هزار تومان است و شما به راحتي مي توانيد درماه حدود ۲ الي ۳ ميليون درآمد كسب كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۵۴:۴۶

انسان‌هاي موفق هر روز چيزهايي را به خود مي‌گويند كه تمام ابعاد ذهنشان را فرامي‌گيرد و با تكيه بر آن‌ها مي­توانند مسير درستي را انتخاب و طي كنند. اين افكار ما هستند كه ما را جهت‌دهي مي‌كنند و بر ما تأثير مي‌گذارند. اگر افكار ما مثبت باشد و اين افكار را مرتب به خود بگوييم و تكرار كنيم، مطمئناً در مسير رسيدن به موفقيت ما را كمك خواهند كرد و راه را برايمان هموار مي­كنند.

انسان هاي موفق

 

 

عمل انسان از افكار او نشاءت مي‌گيرد و دستاورد و نتيجه نهايي افكار ما نيست بلكه عمل ماست. موفقيت از ايده‌هايمان آغاز مي‌شود اما اينكه چطور از ايده‌هايمان براي رسيدن به هدف استفاده كنيم به خودمان بستگي دارد. براي اينكه متوجه شويم انسان‌هاي موفق با چه افكاري توانسته‌اند به اين حد و مرز از موفقيت برسند، در ادامه به شرح افكار و انديشه‌هايي كه انسان‌هاي موفق در خود پرورانده و تقويت كرده‌اند، مي‌پردازيم.

۱-«من شايد نتوانم همه كارهايم را يك روزه انجام دهم اما اكنون هرآنچه بتوانم انجام مي‌دهم گرچه اندك»

هر انساني براي موفقيت خود در زندگي ايده‌هايي دارد. شما براي موفقيت خود ايده، افكار و انديشه‌هايي داريد اما تا زماني كه نتوانيد آن‌ها را عملي كنيد افكار شما ديده نمي‌شوند و به چشم نمي‌آيند. شما هر از گاهي از عواقب عملي كردن ايده‌هايتان و سود و زيان‌هاي همراه آن مي‌ترسيد و از عملي كردن آن دست برمي‌داريد و عقب مي­كشيد.

در اين هراسي كه وجودتان را فرا مي‌گيرد، كنترل را در دست‌گيريد و نگذاريد اين ترس بر شما چيره شود. شما بايد از ايده‌هاي كوچكتان شروع كنيد و آن‌ها را عملي كنيد. ايده هر چقدر كوچك‌تر باشد انجام دادن آن راحت‌تر است. شما نبايد در ابتدا خود را خسته و اذيت كنيد. كم‌كم شروع كنيد و پيشرفت كنيد. شروع كار به شما انگيزه ادامه تا به پايان رساندن آن كار را مي‌دهد.

۲-«من كارهاي متفاوتي انجام مي­دهم ايده‌اي است كه آن را بايد در خود بپرورانيد و عملي كنيد»

 

 

كارهايي در جامعه وجود دارد كه ديگران براي انجام آن حاضر نيستند وقت بگذارند و انجام دهند. شما اكنون بايد اين كارها را براي خود در برگه اي ليست كنيد و شروع به انجام دادن آن ها كنيد. هر روز به اين مساله فكر كنيد و اين كار ها را بيشتر و بيشتر انجام دهيد. پس از چند هفته براي ديگران ناشناخته و غير عادي خواهيد بود و پس از يكسال متفاوت و خاص شناخته مي شويد.

۳-پروراندن قدرت مقابله با ترس در خود

چيزهايي كه در نظر ما سخت و ترسناك به نظر مي رسند و ما از انجام آنها هراس داريم، آن اندازه سخت و ترسناك نيستند، فقط چون بار اول است كه مي خواهيد با آن روبرو شويد اضطراب و استرس وجودتان را فرا مي گيرد.يكي از بدترين نوع ترس، ترس از چيزهايي است كه ما تابحال آن را انجام نداده ايم و شناختي از آن نداريم. وقتي كاري را انجام مي دهيم كه تابحال آن را انجام نداده ايم، شور و هيجاني وجودمان را فرا مي گيرد زيرا ديگر قادر به انجام آن كار و كارهاي مشابه با اعتماد به نفس بيشتري هستيم.

هراز گاهي به سراغ كارهايي برويد كه قبلاً آنها را انجام نداده ايد و برايتان انجام دادن آنها ترسناك است. مطمئناً راهي براي كنترل ترس و هيجاناتتان و غلبه بر آنها پيدا خواهيد كرد. جمله من مي توانم را با خود بارها تكرار كنيد و اعتماد به نفستان و قدرت مقابله با مشكلات را در خود افزايش دهيد.

 

۴-قدر داني و تشكر از انسانها به خصوص آنهايي كه ديگران قدرشان را نمي دانند، هرگز فراموش نكنيد.

 

 

همه شغل ها به مهارت خاصي نياز ندارند و تنها زحمت انجام دادن كار در اين امور وجود دارد. كارهايي نظير بسته بندي كردن يا فروشندگي يا ظرف شستن كارهايي نيستند كه فن يا مهارت خاصي بخواهند بلكه از جمله كارهايي هستند كه بايد براي انجام آنها زحمت كشيد. اغلب به افرادي كه اينكار ها را انجام مي دهند توجهي نمي شود و كارشان مهم به نظر نمي رسد گرچه آنها نيز بسيار زحمت مي كشند.

افراد موفق از انسانهايي كه براي انجام دادن كار آنها تلاش مي كنند و زحمت مي كشند، همواره قدر داني و تشكر گرمي مي كنند. شما نيز بايد از اطرافيانتان كه براي شما زحمت مي كشند تشكر كنيد و با مهرباني به آنها لبخند بزنيد. با اين كار هم شما احترام گزاشته ايد و هم احترام دريافت خواهيد كرد.

۵- افكار ديگران نبايد براي شما مهم باشد.

شما هر شخصي كه باشيد مردم و اطرافيانتان شما را مورد قضاوت قرار مي ­دهند و در مورد شما فكرهايي مي كنند. اين افكار هر چند براي شما خوشايند يا نا خوشايند باشد، نبايد بر شما تاثير بگذارد و شما را از راهي كه با شناخت كافي بر توانايي هايتان شروعش كرده­ايد، باز دارد. نگران نباشيد كه افكار آنها در مورد شما چگونه است. مهم اين است كه آنطوري زندگي كنيد كه دوست داريد و به كامتان است.

۶- شنونده باشيد تا گوينده

 

 

اگر شما فردي هستيد كه به اندازه اي اعتماد به نفس داريد كه كم حرف بزنيد و بيش تر گوش بديد بسيار بهتون تبريك ميگم. اين يك ويژگي مثبت است كه در هر فردي وجود ندارد. افراد موفق هر از گاهي صحبت مي كنند زيرا دوست دارند در آن لحظات صحبت كنند اما براي اينكه اين صحبت ها حس رضايتمندي در انها بوجود آورد يا به خاطر علاقمندي ديگران به صحبت هايشان هيچ گاه صحبت نمي كنند.

۷- امروز بهتر از ديروز

هر فردي قابليت هاي متفاوتي با ديگري دارد و همين قابليت ها ناشي از تفاوتهاي ماست. همينطور هر فردي نقاط قوت و ضعفي دارد كه شايد اين نقاط قوت و ضعف در ديگري پر رنگ تر يا كم رنگ تر باشد. هيچ انساني كامل نيست و همه ما اشتباه مي كنيم. تنها چيز مهم اين است كه از اشتباهات زندگيمون درس بگيريم و آن ها را اصلاح كنيم. يكي از افكاري كه انسان هاي موفق دارند اين است كه امروز را بهتر از ديروز مي سازم. آنها هر روز اتفاقات ديروز را تحليل كرده، نقاط قوت و ضعفشان را درمي يابند و براي بهتر شدن تلاش مي كنند و دست به كسب و كار موفق ميزنند .مسئوليت تمام كارهايشان را به عهده مي گيرند و با تكيه بر خود با اعتماد بنفس سعي در بهبود امور دارند.

۸-سوال اصلي هر فردي پشت تعداد زيادي از سوالات اوست.

 

 

شخصيت افراد با يكديگر متفاوت است. اغلب افراد به جاي سوال اصليشون از شما سوالات حاشيه اي مي پرسند تا بتوانند راحت تر سوال نهايي شان را بپرسند. هر فردي پشت سوالات خود مخفي مي شود تا راحت تر از شما اطلاعات لازم براي رسيدن به جواب سوال نهايي اش را بگيرد و يا بتواند از جواب هاي شما حدس بزند كه جواب سوال اصلي اش چه خواهد بود. بعضي اوقات از شما به عنوان استاد پرسيده مي شود آيا لازم است براي دوره آموزشي اين درس خارج از دانشگاه كلاسي را ثبت نام كنم. اين دانشجو مي خواهد بداند آيا در درس شما به اندازه­ كافي قوي است تا كلاسي نرود و وضعيت تحصيلي خود را در اين درس مي خواهد از شما بپرسد.

در واقع پشت سوال افراد، سوالي ديگر است كه شما مي توانيد آن را از درون سوالات فهميده و جواب دهيد، چرا كه آن فرد سوال كننده به پاسخ اين سوال نياز دارد.

۹-كار خود را باديگران تقسيم كنيد

شما در تمام كارها دانش، تجربه، مهارت و تخصص نداريد يا اگر هم اين چند ويژگي را داشته باشيد وقت براي انجام دادن بعضي از كارهايتان نداشته باشيد. تنها موردي كه بايد رعايت كنيد اين است كه كارتان را با فرد كارداني تقسيم كنيد. افراد موفق هم مانند شما هستند و در بعضي كارها، انجام امور را با ديگران شريك شده يا كاري را به ديگري محول مي كنند. آنها بر انجام گرفتن كارهايشان اصرار مي ورزند و عقب نمي كشند. پافشاري و تلاش باعث تمايز شما با ديگران شده و باعث مي شود كارهايتان زودتر سرو سامان بگيرد.

۱۰-هيچ كس كامل نيست اما من خيلي خوبم

 

 

هيچ فردي كامل نيست و هيچ كاري تمام و كمال نيست. كارهاي ما انسانها مانند خودمان پر از عيب و نقص است و نياز به اصلاحات دارد. برخورد اوليه شما باعث مي­شود تا رابطه شما با ديگران ادامه پيدا كند يا نكند. براي اينكه كارتان ادامه دار باشد بايد كارتان را به بهترين صورت تحويل دهيد. اگرچه هيچ كاري بي عيب نيست اما عيب كار شما از طريق ارتباطتان با ديگران آشكار خواهد شد و از آن آگاه خواهيد شد. بگذاريد كار پيش برود و آنگاه كه از عيوب كار آگاه شديد آن را اصلاح كنيد.

۱۱-آخرين نفري هستم كه

در بسياري از زمينه ها لازم است تا آخرين نفر باشيم. هميشه و همه جا خوب نيست نفر اول باشيم مثل وقتي كه معلم مي خواهد سوالات شفاهي از ما بپرسد يا در امتحان رانندگي وقتيكه در صندلي راننده به عنوان نفر اول آزمون مي شنيد، افسر شما را به دليل عدم كنترل بر اعصاب رد مي كند. در بعضي موقعيت ها نفر آخر باشيد مثل آخرين نفري كه از تلاش دست بر مي دارد و يا آخرين نفري كه اميدش را از دست مي دهد.

نتيجه گيري

بهتر از ما هميشه است اما اين افراد هميشه موفق نمي شوند. هميشه خودتان را باور داشته باشيد و اميد را در دلتان زنده نگه داريد. هميشه كارتان را به بهترين صورت تحويل دهيد، كارتان را با ديگران تقسيم كنيد، كم صحبت كنيد، به افكار ديگران در مورد خودتان اهميت ندهيدو هر روزتان را بهتر از ديروزتان بسازيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۶:۴۳

امروزه جوانان ايراني بيشتر از هر وقت دنبال كسب و كار مناسب با حقوق مكفي هستند اما اين شغل ها يا پيدا نمي شود يا شغل هايي هم كه پيدا مي كنند شيفتي است يا ساعات كاري شان زياد است و حقوق مناسب با آن ساعت كاري را ندارد. هيچ كس هم در اين زمينه مسئول و پاسخ گو نيست. اكنون جوانان چه كاري انجام بدهند؟ اكثر اين جوانان سرمايه اي نيز براي كسب و كار ندارند.

در اين متن به معرفي كسب و كارهايي مي پردازيم كه سرمايه نمي خواهد يا سرمايه اندكي مي خواهد و به راحتي بدون دردسر انجام مي شود.

۱-توليد محتوا

يكي از جاهايي كه براي ايجاد محتوا جديد بسيار مشتاقانه عمل مي كند و از آن استقبال مي كنند، شبكه هاي اجتماعي هستند. براي اين شبكه ها مهم نيست كه شما آگهي بنويسيد يا مقاله يا كتاب تنها مهم ترين مساله اين است كه محتوا توليد كنيد.

توليد محتوا سرمايه­ي اندك ميخواهد و تنها به كامپيوتر واينترنت نياز دارد. تنها چيزي كه نياز است زمان است. چقدر زمان در اين كار مي گذاريد را خودتان تعيين مي كنيدو شما صاحب كار خودتان هستيد.

۲-سازنده طلا و جواهر

خانم ها عاشق زيور آلات و جواهرات هستند اما به تازگي آقايان هم جلب اين محصولات شدندو گردنبند و دستبند و چشم نظر از خود آويزان مي كنند. جواهرات دست ساز از جمله وسايلي است كه شما با ساخت آنها مي توانيد كسب درآمد كنيد و حرفه خود را با تبليغ اين جواهرات دست ساز در سايتها و شبكه هاي اجتماعي رونق ببخشيد.

۳-مديريت شبكه هاي اجتماعي

 

 

چه مقدار ارتباطتان و ارتباط برقرار كردنتان با مردم خوب است؟ اگر مي توانيد به راحتي با ديگران ارتباط موثر برقرار كنيد و ارتباط خود را وسعت ببخشيد، بهترين راه كسب درآمد براي شما همين كار است.

شما مي توانيد با معرفي خود به شركت ها و سايتها وكانالهاي تلگرام به عنوان مدير شبكه شروع به كار كنيد. بسياري از شركت ها براي مديريت كارهاي خود به افراد توانمند نياز دارند چون خودشان وقت براي برقراري ارتباط با مشتري ندارند و اگر كسي بتواند اين كار را براي آنها انجام دهد، آنها حقوق او را مي پردازند.

۴- مشاوره تلفني

شما حتماً در زمينه­اي اطلاعات داريد و مي توانيد اطلاعات خود را با بيان ساده و راحت در اختيار ديگران قرار دهيد. اكنون وقت آن رسيده است كه كار مشاوره خود را شروع كنيد. در سايت هايي مثل clarity ثبت نام كنيد و كاري كه در آن زمينه مي توانيد مشاوره دهيد را معرفي كنيد. مشتريان شما به شما زنگ زده و از طريق تلفن از شما مشاوره مي خواهند، شما نيز مي توانيد نرخ مشاوره تلفني خود را تعيين كنيد.

۵-مترجم

 

امروزه به دليل توسعه ارتباطات و حضور در دنياي انتقالات و ارتباطات، بسياري از شركت ها و افراد نياز به مترجم دارند تا كار خود را توسعه ببخشند. شما مي توانيد به راحتي به عنوان مترجم براي آنها كاركنيد. اگر در چند زبان مهارت داريد حتماً به سراغ اين كار برويدو مطمئن باشيد به راحتي موفق خواهيد شد؛ اما اگر اطلاعاتتان در زبان كم است و چندان مسلط نيستيد، به هيچ وجه سراغ اين كار نرويد.

۶-معروف شدن در يوتيوب

 

 

اگر دوست داريد معروف شويد و پس از معروفيت خود به كسب درآمد بپردازيد، كافي است با يك گوشي هوشمند و فرستادن ويديو هاي تميز و بي نقص از خود به مخاطبانتان، معروف شويد و معروف بمانيد. حتي اگر يوتيوب دوست نداريد اينستا و تلگرام هم مي توانند در كسب معروفيتتان شما را كمك كنند. شما مي توانيد مبلغ خوبي از اين طريق و بهه واسطه ي ارتباط با مخاطبانتان بدست آوريد.

۷-نگهداري از خردسالان و سالمندان

نگهداري از كودكان كاري است كه نياز به سرمايه زيادي ندارد و به راحتي با كمي لطافت و ملايمت با كودكان قابل انجام است. در جوامع كنوني كه مرد و زن هردو كار مي كنند نياز به يك نفر براي انجام امور خانه يا مراقبت از كودكانشان دارند. شما مي توانيد به راحتي با ارتباط با والدين و گرفتن سو پيشينه و نشان دادن آن به آنها اثبات كنيد كه بدون سابقه كيفري هستيد تا آنها با خيال راحت مراقبت از فرزاندانشان را به شما بسپارند.

نگهداري از سالمندان نياز به كمي حوصله و صبر همراه با اندكي دانش پزشكي دارد. اگر فردي هستيد كه اين ويژگي ها را دارد به سراغ سالمندان تنها برويد و اين پيشنهاد را به آنها بدهيد يا به آگهي هاي روزنامه در اين خصوص نگاه كنيد. سالمندان بيش تر از هركسي به مهرباني و هم صحبتي شما نياز دارند و شايد از شما بخواهند كه همراه آن­ها زندگي كنيد.

۸- تعميرات كامپيوتري

 

 

 

تعميرات كامپيوتري از جمله كارهايي است كه در هر جايي كه زندگي مي كنيد به شما نياز پيدا خواهد شد و براي آمدن شما به محلي كه كامپيوتر خراب در آن واقع شده است، هزينه مي پردازند و و اين يكي از راه هاي كسب درآمد خواهيد داشت.

گاهي نا خواسته قسمت هايي را حذف مي كنند و نياز به بازگردان آن ها پيدا مي كنند و گاهي نياز به فردي پيدا مي كنند كه امنيت داده هاي آنها را تضمين كند.

۹-نگهداري از حيوانات خانگي

امروزه رفتار مردم نسبت به حيوانات عوض شده و آن­ها ديگر نسبت به حيوانات رفتار خشونت بار نشان نمي دهند. بعضي از اشخاص نيز حيوانات را عضوي از خانواده شان مي دانند وبه آن­ها از بهترين غذا ها و داروها مي دهند. برخي از اين افراد سركار مي روند و نمي توانند از حيوانات خانگي ­شان به خوبي مراقبت كنند در نتيجه فردي را براي نگه داري حيواناتشان نياز دارند.

۱۰- فروختن اجناس دست دوم

 

 

شما مي توانيد اجناس خوبي را در جمعه بازار ها، سمساري ها و حراجي هاي كنار پاساژها و خيابان ها ببينيد. شما در اين بين ارزش واقعي اجناس را تخمين زده و كالاهايي كه ارزش خريد دارند را خريداري كرده و در فهرست اقلام خود قرار مي دهيد. سپس آنها را در سايتهايي مانند ebay به فروش مي رسانيد.

۱۱-تعميرات سيار

تعميرگاه سيار در منطقه اي به همراه تعدادي تعميركار و نيروي انساني به راه بياندازيد. در ضمن لازم نيست تعميرگاه­تان در داخل شهر باشد، اطراف شهر هم از موقعيت بسيار خوبي برخوردار است. با اين كار به راحتي مي­توانيد كسب درآمد كنيد زيرا ماشين ها اصولاً در جاهايي خراب مي شوند كه تعميركاري در دسترس نيست. براي اين كار به يك وسيله ي نقليه مثل موتور يا نيسان و يك مكانيك كار حرفه­اي نياز داريد.

 

۱۲- حمل و نقل

 

 

اگر از كارهاي جابجايي و حمل و نقلي خوشتان مي آيد و دوست داريد كارهاي سخت انجام دهيد، اين كار براي شما بسيار مناسب است. شما براي انجام اين كار مي­توانيد سرمايه كمتري را به كار گيريد، مي­توانيد يك كاميون يا كاميونت اجاره كنيد و با آن كار خود را شروع كنيد. اين ايده را براي راه مديريت كسب و كار خود با سرمايه كم عملي كنيد و از درآمد خود در كنار كارتان لذت ببريد.

۱۳-آشپز ويژه

اگر علاقه به آشپزي داريد و مي خواهيد در اين زمينه كسب درآمد كنيد. كافي است به عنوان آشپز براي شخص خاصي آشپزي كنيد و برنامه غذايي سالمي سرشار از مواد مغذي و متناسب با فرد مورد نظر، سلامتي و سن او در برنامه غذايي آن فرد بگنجانيد. هزينه شروع كار بسيار كم است و به راحتي ميتوانيد دراين زمينه كسب درآمد كنيد.

۱۴-راننده

اگر رانندگي تان خوب است و در حد خوبي به مناطق زندگي تان آشنايي داريد، كافي است در اسنپ يا تپ سي يا نرم افزارهاي مشابه عضو شويد و با آرامش در مناطق زندگي تان به رانندگي و رساندن مشتريانتان به مقصد بپردازيد و درآمد خوبي روزانه كسب كنيد.

۱۵-عكاس

 

 

اگر به دنبال عكاسي و كسب درآمد از اين راه هستيد، خيلي حرفه مناسبي را انتخاب كرده ايد. با پيشرفت دنياي تكنولوژي و بوجود آمدن گوشي هاي هوشمند با بهترين كيفيت براي عكاسي اما دوربين اين گوشي ها هنوز نتوانسته جاي دوربين هاي خوب را بگيرد. مردم از اين موضوع آگاه هستند و براي كسي كه لحظات زندگيشان را به زيبايي ثبت مي كند، ارزش قائل اند و هزينه اي خوب مي پردازند.

۱۶-تميز كردن و نگه داري از آكواريوم و ماهي هايش

تميز كردن آكواريوم فرايندي بسيار زمان­بر است و اگر حرفه اي نباشيد باعث خرابي يا مرگ ماهي هايتان مي شويد. پس اگر شما آكواريوم داشته باشيد و بلد نباشيد چگونه به آن رسيدگي كنيد بايد فردي را استخدام كنيد كه آكواريوم شما را تميز كند و به ماهي هايتان غذاي مناسب بدهند و از آنها به خوبي نگه داري كند. اگر شما اين حرفه را بلديد پس اقدام به كسب درآمد از اين حرفه كنيد.

۱۷-دستيار شخصي شدن

 

 

كساني كه مشغله هاي زيادي دارند و به تنهايي نمي توانند تمام كارها را انجام دهند و دوست دارند كه كارهايشان را به فردي بسپارند تا خيال و فكرشان راحت شود، استخدام دستيار يك نياز اساسي است.

۱۸-خدمات اتومبيل

امروزه در كلان شهرها حتي شهرستان ها و روستاها، ماشين هاي خارجي بسياري ديده مي شود. مردم ايران در اين دوره هزينه خريد و تامين نيازهاي ماشين هاي خارجي را دارند و براي اينكه ماشينشان متفاوت و بهتر ديده شود، حاضرند در سيستم و ظاهر ماشينشان تغييراتي بوجود آورند تا خاص ديده شود.

نتيجه گيري

شما مي توانيد از اين احساسات مردم به نفع خودتان استفاده كنيد و به راحتي با شغل زيبا آرايي اتومبيل و تبليغ و شناساندن آن به ديگران مشتري كسب كرده و درآمد كسب كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۰:۲۴

اكثر مردم فكر مي‌كنند كه راه‌اندازي يك كسب و كار به راحتي انجام مي‌گيرد در حالي كه واقعيت اين است كه براي اين كار بايد به جزئيات زيادي توجه كرد. دليل توجه نكردن به اين جزئيات بسياري از افرادي را كه قصد دارند به يك كار‌آفرين تبديل شوند، در همان ابتداي كار نا اميد كرده و فكر مي‌كنند كه توانايي لازم را براي ايجاد يك كسب و كار موفق ندارند.

راه‌اندازي يك كسب و كارموفق

 

 

تقريباً مي‌توان گفت به طوركلي شما براي راه‌اندازي يك كسب و كارموفق به يك ايده‌ عالي، سرمايه كافي و خلاقيت نياز داريد. البته به جز اين موارد شما بايد به جزئيات مهم ديگري نيز توجه كنيد. نكته اينجاست كه اكثر مردم فاقد صبر، توانايي، عزم و اراده براي يك برنامه‌‌ريزي و ارتباط موثر هستند. اين موضوع به راحتي مي‌تواند آن‌ها را در مراحل اوليه كار با ناكامي مواجه كند. واقعيت اين است كه شما به يك طرح كامل نياز داريد تا در طول مسير ياريتان دهد.

گام‌هاي لازم براي راه‌اندازي يك كسب و كار

قبل از اينكه بخواهيد يك كسب و كار را راه‌اندازي كنيد بايد در مورد موارد مهمي فكر كنيد كه در ادامه مطلب اين موارد به صورت ۶ گام و مرحله ارائه شده‌اند.

تفكر كافي در مورد همه چيز

 

داشتن يك ايده خوب لازم است، اما علاوه بر آن شما بايد به عنوان مالك يك كسب و كار به جنبه‌هاي مختلف آن كسب و كار فكر كنيد. بايد از اين موضوع مطمئن شويد كه مي‌توانيد براي همه سوالات احتمالي پاسخي مناسب ارائه دهيد. به عنوان نمونه شما بايد به بازار هدف محصولات خود، مسائل بالقوه‌‌اي كه ممكن است به وجود بيايند، محصولات ديگري كه مي‌توانيد ارائه دهيد، طرز فكر ديگران نسبت به كسب و كار شما و مسائل اينچنيني به خوبي فكر كنيد.

ايجاد بيزينس پلن

 

 

گام بعدي شما اين است كه يك بيزينس پلن ايجاد كنيد. بيزينس پلني كه شما ايجاد مي‌كنيد بايد شامل مواردي مانند خلاصه اجرايي، شرح در مورد سهام اصلي، تجزيه و تحليل بازار، رقابت، بازار هدف، ساختار شركت، توضيحات كامل در مورد محصولات يا خدمات، پيش‌بيني‌هاي مالي و هر نوع اطلاعات مفيد ديگري باشد كه به كسب و كار شما مربوط مي‌شود.

جمع‌آوري ليست موارد لازم

شما در اين گام بايد اقدام به تهيه ليستي از مواردي كه لازم داريد به همراه هزينه‌هاي مرتبط با آن بكنيد. اين ليست بايد شامل تمام مواردي باشد كه شما به آن نياز خواهيد داشت، مواردي مانند، فضاي اداري، انبار، وسايل و …  .

در ابتدا زماني كه شما يك كسب و كار را راه مي‌اندازيد ممكن است احتياجي به استخدام كارمند نداشته باشيد اما بايد هوشمند بوده و به موضوع استخدام كارمندان هم فكر كنيد چرا كه در آينده و در زماني كه بخواهيد كسب و كار خود را توسعه دهيد، نياز خواهيد داشت كه كارمنداري را استخدام كنيد.

گسترش كسب و كار

 

 

زماني كه شما بخواهيد كارمنداني را براي گسترش كسب و كار خود استخدام كنيد بايد به مسئله آموزش آن‌ها نيز دقت كنيد چرا كه آموزش كاركنان يك نياز مستمر است و اگر شما قبل از از شروع كار به آموزش كاركنان خود فكر نكنيد، اين كار باعث ايجاد مشكلاتي در كسب و كارتان خواهد شد.

چگونگي تامين منابع مالي مورد نياز

اين موضوع خيلي مهم است كه شما منابع مالي كسب و كار خود را چگونه تامين كنيد. براي مثال آيا قرار است با استفاده از يك وام اين كار را انجام دهيد يا اينكه فكر ديگري براي تأمين منابع مالي مورد نياز خود داريد. در هر صورت بدون پول شما قادر نيستيد كسب و كار خود را راه‌اندازي كنيد.

 

اگر شما بتوانيد يك حسابدار براي كسب و كار خود استخدام كنيد، او ميتواند در زمينه پرداخت و محاسبه ماليات به شما كمك زيادي كند در غير اين صورت به اين نكته دقت كنيد كه قوانين ماليات در حالت‌هاي مختلف شكلي متفاوت پيدا مي‌كنند.

راه‌اندازي كمپين بازاريابي

 

 

قبل از اينكه شما كسب و كار خود را راه‌اندازي كنيد بايد براي ايده‌هاي فروش و شناساندن برند خود برنامه‌ريزي داشته باشيد. به عنوان مثال امروزه رسانه‌هاي اجتماعي در بين عموم مردم گسترش زيادي پيدا كرده‌اند وحضور قوي در اين فضا مي‌تواند كمك بسيار خوبي به صاحبان كسب و كار‌ها بكند.

صفحات اجتماعي

شما مي‌توانيد در شبكه هاي اجتماعي مختلف براي كسب و كار خود صفحاتي را ايجاد كنيد و از همان ابتدا به اين نكته دقت كنيد كه وقت كافي را براي اينكار در نظر گرفته و صفحات اجتماعي مربوط به كسب و كار خود را به صورت منظم به روز رساني نماييد.

براي موفقيت كسب و كار خود بايد از تكنولوژيي‌هاي موجود استفاده كنيد تا بتوانيد كسب و كار خود را به خوبي به ديگران معرفي كرده و گام مهمي را در جهت رسيدن به اهداف خود برداريد.

تنظيم اهداف آينده

براي حركت و ادامه كسب و كار خود بايد اهداف كوتاه مدت و بلند مدتي را تعيين كنيد. تعيين اهداف واقع‌بينانه و قابل اندازه‌گيري در كسب و كار جديد به شما كمك مي‌كند كه به درستي در مسير باقي بمانيد. با توجه به اهدافي كه انتخاب كرده‌ايد وضعيت كاركنان، سرمايه‌گذاران و وضعيت خود نسبت به رقبا را مورد بررسي قرار بدهيد.

بررسي اين موضوع مي‌تواند به شما در جهت تعيين اهداف جديد كمك كند. همچنين مي‌تواند شما را براي انجام اقدامات لازم راهنمايي نماييد؛ اقداماتي كه شما در رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر بايد به آن‌ها بپردازيد.

نتيجه گيري

شروع يك كسب و كار با نگراني‌ها و مشكلاتي همراه است اما در دراز مدت پاداش بزرگي را براي شما به همراه خواهد داشت. توجه به اين مراحل مي‌تواند در روند راه‌اندازي يك كسب و كار كمك كننده باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]