woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۸:۰۵

در حال حاضر در دنياي ارتباطات و تكنولوژي زندگي مي كنيم، تاثير تكنولوژي و ارتباطات روز به روز بر زندگي انسان ها بيشتر شده است و همين تكنولوژي و ارتباطات  توانسته است سرگرمي هايي جديد ي را براي مردم تمام ملت ها با آداب و رسوم و مليت هاي متفاوت فراهم كند. اينترنت و اپليكشن هايي نظير ديوار ، شيپور ، غذاتو انلاين سفارش بده ، اسنپ، تپ سي، بازي هاي آنلاين و..همه و همه محصولات اين عصر در ايران عزيزمان هستند.

ارتباطات و تكنولوژي

18شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ2

مشاغل مربوط به ارتباطات و تكنولوژي هم مسلماً از پردرآمد ترين شغل هاي دنيا به حساب مي آيند و توانسته اند به لحاظ درآمد جاي مشاغل ديگري كه تا سال ها و قرن ها با درآمدهاي بدون سقف و حدشان همه را كلافه كرده بودند،بگيرند. آري پزشك هاي عزيز و دندان پزشكان و تمام كساني كه سال ها پشت كنكور پزشكي مانده ايد تا دكتر شويد هم اكنون زمان اين رسيده است كه بدانيد در ۴۰ سال آينده در ايران برنامه نويس ها و كساني كه برنامه نويسي مي دانند از شما درآمد بيشتري خواهند داشت.

۱۸ شغل برتر دنيا

از ۱۸ شغلي كه وزارت كار آمريكا به عنوان ۱۸ شغل برتر دنيا در سال ۲۰۱۴ معرفي كرده است توسعه‌دهنده نرم‌افزار يا همان برنامه نويسي در رتبه اول و تحليل گر سيستم كامپيوتر در پله بعدي قرار گرفته است. به بياني  ديگر مي توان گفت درابتداي جدول پردرآمد ترين شغل هاي دنيا، پزشكي و دكتري ديده نمي شود و اين درحالي است كه دندان پزشك ها در رتبه سوم از نظر درآمد قرار گرفته اند.طبق اين آمار برنامه نويس ها به طورميانگين ۹۰۰۶۰ دلار در سال در آمد دارند و اين تنها متوسط درآمد كل افرادي است كه در اين بخش مشغول هستند.

درآمد بالا در اين شغل

 

18شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ3

 

به بياني ديگر تقريباً ۱۳۸۸۸۰ دلار به ده درصدي كه درآمد بالايي در اين شغل دارند، اختصاص مي يابد. اين بالا بودن درآمد شغل برنامه نويسي و رهبريت دنياي تكنولوژي و اينترنت كه باعث بهبود ارتباطات شده است، توانسته است تا جايي پيش برود كه پيش بيني مي شود تا قبل از سال ۲۰۲۲، حدود ۱۴۰ هزار شغل جديد مربوط به توسعه نرم‌افزار ايجاد شود.درجايگاه دوم اين آمار و گزارش شغل تحليل گر سيستم هاي كامپيوتري وجود دارد كه از دندان پزشكي پيشي گرفته است و در جايگاه دوم جدول نشسته است.

مسائل و تحليل‌هاي مربوط

تحليل گرها، با مسائل و تحليل‌هاي مربوط به آن و طراحي تكنولوژي سر و كار دارند. دانشمند داده ها لقبي است كه به تحليل گر سيستم هاي كامپيوتري داده مي شود. شغل تحليل سيستم هاي كامپيوتري شغلي است كه در كشور هاي در حال پيشرفت نظير مانند ايران اسم و رسمي دريافت نكرده است و جا نيفتاده است. تحليل گر سيستم كاميپوتري، براي تجارت كمپاني هاي بزرگ، كارهاي خيلي مهم و مفيدي انجام مي دهد. مفيد واقع شدن در اين شغل تا جايي مي تواند تداوم  يابد كه يك تحليل گر سيستم كامپيوتري با داشتن اين شغل سالانه به طور متوسط، ۸۳۸۰۰ دلار در آمد داشته باشد.

بالاترين حد براي كسب درآمد

 

18شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ4

پردرآمد ترين فرد در شغل تحليلگر هاي سيستم كامپيوتري، در بالاترين حد براي كسب درآمد از  اين حرفه، طبق گزارش وزارت كار آمريكا سالانه ۱۲۲۰۹۰ دلار مي تواند به دست مي آورد. از طرفي اگر همينطور پيش برود انتظار مي رود  به دليل رشد تجارت و رقابت بين شركت ها، تا سال ۲۰۲۲، حدود ۲۴.۵ درصد افزايش درآمد در اين گروه شغلي شاهد خواهيم بود.

۱-توسعه دهنده نرم افزار

۲-تحليل گر سيستم هاي كامپيوتري

۳-دندانپزشك

۴-سرپرستار

۵-داروساز

۶-پرستار رسمي

۷-متخصص فيزيوتراپي

۸-پزشك متخصص

۹-توسعه دهنده وب

۱۰-متخصص بهداشت دهان و دندان

۱۱-تحليل گر امنيت اطلاعات

۱۲-مديرپايگاه داده ها

۱۳-دستيار پزشك متخصص

۱۴-كار درمانگر

۱۵-تحليل گر پژوهش هاي بازار

۱۶-متخصص علوم آزمايشگاهي

۱۷-دستيار متخصص فيزيوتراپي

۱۸-مهندس عمران

 

كسب و كار هاي ساده و بدون نياز به تحصيلات خاص

البته شغل هايي نيز وجود دارند كه درآمد بسياري دارند و نياز به تحصيلات خاصي ندارند. اين شغل ها بسيار راحت بوده و به راحتي انجام مي شوند. اكنون به معرفي چندتا از اين كسب و كار هاي ساده و بدون نياز به تحصيلات خاص مي پردازم.از نظر اقتصاد دانان بزرگ وقتي براي كاري كه بايد انجام شود شخص خاصي را نمي توان پيدا كرد پس دستمزد و درآمد افزايش پيدا مي كند تا براي انجام آن داوطلبين افزايش يابد. دليل درآمد زياد اين كارها هم اين است كه هركسي حاضر به انجام اين كارها نيست و يا از وجود چنين كارهايي آگاه نيست.

 

مراقبت از سگ ها و بردن آنها به پياده روي

 

18شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ5

 

سگ ها مدتها است كه اهلي شده اند، در كنار انسانها زندگي مي كنند و حتي انسانها  روي آنها  اسم مي گذارند و در كنار خود از آنها نگه داري مي كنند. سگ ها را  به گردش  و پياده روي چه در صبح و چه در عصربردن يكي ديگر از كسب و كارهاي  پردرآمد است. بسياري از افرادي كه سگ دارند و درمحدوده شهري زندگي مي كنند يا بسيار پر مشغله هستند حاضرند براي اينكه يك فرد فقط يك ساعت سگ هايشان را مدتي بيرون ببرد ، با آنها پرسه بزند و بازي كند  ۵۰ دلار بپردازند. فردي كه سگ ها را به پياده روي مي برد مي تواند هر ساعت چند سگ را به گردش ببرد و درنتيجه آخر ماه پول زيادي را به دست آورد.

تست كننده گيم هاي كامپيوتري

بازي هاي كامپيوتري توسط شركت هايي طراحي و ساخته مي شوند. اين شركت ها افرادي را براي تست بازي هاي جديدشان كه هنوز در بازار عرضه نشده است،استخدام مي كنند تا اين افراد اين بازي ها را تست كنند تا اگر باگ يا عيبي در روند بازي وجود داشت، پيدا كنند و به آنها گزارش دهند. اين بازي ها مي توانند نسخه هاي به روز شده و جديد بازي هاي قديمي باشند يا كلاً جديد باشند. فردي كه توسط اين شركت ها استخدام مي شود مي تواند بسيار در طول بازي و تست آن لذت ببرد چرا كه  اول از همه  قبل از هر كسي بازي هاي جديد  و به روز شده را تست مي كند و دوم اينكه درآمدي بيشتر از  ۵۰ هزار دلار دكسب مي كند و خيلي زود و راحت ثروتمند مي شود.

ماساژ دهنده

 

18شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ6

 

ماساژدهنده ها  كار بسيار ساده و راحتي انجام مي دهند. اين افراد بايد با انجام ماساژ بدن فرد مقابل آرامش را به او هديه  دهند كه همين انتقال آرامش از طريق ماساژ به نفع شخص ماساژدهنده نيز هست زيرا خود ماساژور هم از اين آرامش بهره مند مي شود. تنها نياز به كسب مجوز مناسب با اين شغل داريد، پس از آن مي توانيد به يك ماساژور حرفه اي در مدت اندكي تبديل شويد و كار خود را براي كسب درآمدي حدوداً ۵۱ هزاردلار شروع كنيد.

مربي ورزش انفرادي

ورزش كردن كار دشواري است  و نياز به حوصله و زمان دارد. در عين حال كه ورزش كردن كار سختي است، تماشاي ورزش كردن ديگران هيچ كاري ندارد و باعث سرگرمي ما مي شود. مربي شخصي  كاري جز تعيين برنامه و رژيم  غذايي ،آموزش حركات ، گفتن بايد ها و نبايدها، پيشنهادات و تشويق فرد مقابل ندارد. او با انجام اين كارها و از اين قبيل ميتواند درآمدي درحدود  ۵۵ هزار دلار كسب كند.

نگهباني و مراقبت از خانه ها

 

18شغل پر درآمد جهان از نگاه اقتصاد دانان بزرگ7

 

 

اين شغل من را ياد فيلمي به نام تنها درخانه مي اندازد كه بارها صداو سيما آن را در تلويزيون پخش كرد. اگر اين فيلم را ديده باشيد مي فهميد منظور من چه چيزي است. اين شغل يعني در خانه بمانيد وقتي ديگران يعني صاحبان ملك نيستند تا دزد يا سارقين وسايل آنها را به سرقت نبرند. افراد زيادي وجود دارند كه براي ويلاهاي خود درشمال يا آپارتمان هاي خود در تهران و ديگر شهرها به ازاي پرداخت مبلغ زيادي از شما مي خواهند كه از خانه آنها مراقبت كنيدو نگهباني دهيد تا آنها برگردند. اين كار در آمريكا درآمدي در روز در حدود ۱۰۰ دلار  دارد.

نتيجه گيري

بسياري از شغل هايي كه نياز به تحصيلات داشتند و طبق آمار جزو پردرآمد ترين ها بودند، دراين متن ذكر شد  و ديديم كه به سراغ شغل هاي كامپيوتري و نرم افزاري رفتن مي تواند درآمد بسياري در كشورهاي اروپايي و امريكايي داشته باشد. اين شغل ها نيز در ايران حدود ۴۰ سال ديگر از شغل هاي پزشكي و دندان پزشكي پيشي خواهند گرفت.شغل هاي بدون نياز به تحصيلات كه درآمد خوبي دارند را نيز بررسي كرديم كه اين شغل ها درعين سادگي بسيار پردرآمد هستند و دليل آن خاص بودن اين شغل ها و عدم انجام آن توسط همه افراد جامعه است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۲:۳۹

در هر سازمان و كسب و كاري احتمال ورشكستگي هميشه وجودارد حالا هر چقدر كه مي خواهد مدير شركت يا كارآفرين اين كسب و كار موفق باشد و سابقه وشهرت و اعتبار داشته باشد. كارمندان ، مديران و كارآفرينان براي يك شركت يا سازمان مانند اعضاي يك كشتي اند كه  همه با كمك هم كشتي را در دريا به سمت ساحل مورد نظر سوق مي دهند تا به هدف و مقصد برسند.

۹ دريچه نجات بخش از ورشكستگي

 

9 دريچه نجات بخش از ورشكستگي2

 

اگر كشتي غرق شود همه با هم شكست مي خورند و ديگر راه نجاتي براي كشتي  وجود نخواهد داشت. كشتي همان سازمان،شركت و كسب و كار است. شما وقتي با طوفان برخورد مي كنيد، نبايد تسليم شويد و بگذاريد كشتي بشكند و غرق شود. طوفان همان ورشكستگي است كه شما بايد با اين ۹ دريچه اي كه خدمتتان عرض مي كنم از آن رهايي يابيد. ۹ دريچه نجات بخش كه شما را از ورشكستگي مي رهاند را در ادامه توضيح مي دهم كه همه اين ها از تجربيات شخصي خودم است:

۱-خرج هاي اضافي را كنار بگذاريد و  حذف كنيد

از تمام ابعاد به سازمان نگاه كنيد، ببينيد چه خرج هايي در آنجا مي شود و آيا امكان كم كردن و يا حذف اين مخارج وجود دارد. شما بايد به حساب هايي كه در شركت مي شود نگاه داشته باشيد، دقيق به حسابها رسيدگي كنيد، اين كار را منظم انجام دهيد و ببينيد پول شركت در كجا  و براي چه خرج مي شود. هزينه كم تر به معني سود بيشتر است.

 آيا اين خرج و هزينه ها ضروري بوده و نياز به اين همه هزينه بوده است. اگرخرج و مخارج ضروري باشد و نتوان به طريق ديگري هزينه آن را كم كرد كه از كنار آن بگذريد، اما اگر خرج اضافي بود از شر آن خلاص شويد. هزينه هاي مورد نياز و ضروري را نيز با هزينه كم تر در صورت ممكن جايگزين كنيد. مثلاُ اگر براي انتشارات مجله كار مي كنيد و از ورق هاي ضخيم استفاده مي كنيد، اين كار هزينه شما را زياد مي كند و غلط است. در انتشارات براي چاپ مجله هايتان از ورق هاي نازك و باضخامت كم استفاده كنيد.

۲-تمام افراد شركت را  براي انجام دادن كارهاي شركت مداخله دهيد

 

9 دريچه نجات بخش از ورشكستگي3

 

براي انجام كارهاي شركت يك روند و روش معين تهيه كنيد و اين روند و مسير پيش گرفته را در برگه بنويسيد.

تعداد افراد شركت چند تا است؟ افراد شركت در اينجا به معني همه افراد از آبدارچي شركت گرفته تا كاركنان، تمامي رييسان و هيئت مديره است. به تعداد افراد شركت اين برگه را كپي كنيد. اين برگه را در اختيار تمام افرادتان قرار دهيد و مطمئن شويد همه آن را خوانده اند و مطلع شده اند. اهميت اين برگه از اين جهت است كه مسيري كه شركت طي خواهد كرد و استراتژي هاي شما در آن آمده است.

 افراد شركت خيلي دوست دارند بدانند هدف از كارهايي كه انجام مي دهند چيست و قرار است به كجا برسند؟ كاركنان مي خواهند بدانند چه چيزهايي از آنها انتظار داريد و چه كاري براي چه هدف بايد انجام دهند؟ از آنها نظر خواهي كنيد و اجازه دهيد بدانند نظرشان براي شما مهم است. نظر هاي كاركنان را با دقت گوش كنيد و به آنها فكر كنيد شايد شما را به اهدافتان نزديكتر كند.

۳-افراد خودتان را خودتان انتخاب كنيد

 شما بايد با ديد باز نسبت به افراد شركت شناخت پيدا كنيد و تصميم بگيريد كه كدام افراد مناسب براي انجام كارهايتان هستند. افرادي كه به دردتان نمي خورند بدون هيچ فرصتي خلاص كنيد. ابتدا توانايي ها و استعدادهايش را بررسي كنيد و ببينيد براي شما مناسب است؟ اگر مناسب نبود به او بگوييد به اتاقتان تشريف بياورد و در اين جلسه اوضاع شركت را برايش بازگو كنيد و بگوييد ديگر به او نياز نداريد. هيچ وقت براي اخراج كردن وقت هدر ندهيد تا فهميديد شخصي لازم و مناسب نيست سريع دست به كار شويد و او را نگه نداريد تا او نيز بتواند به سراغ كاري كه برايش مناسبتر است برود.بعد از آن در شركت اعلام كنيد ديگر اخراجي نخواهيد داشت تا همه خيالشان راحت شود و با خيال راحت وآرامش به كارشان ادامه دهند.

اگر گروهي و هر چند وقت يكبار افرادتان را اخراج كنيد، آنها استرس مي گيرند كه مبادا نفر بعدي من باشم و در اينجا افراد زرنگ، مستعد و آموزش ديده زودتر از بقيه شركت را ترك خواهند كرد چون مي توانند در شركت هاي رقيب استخدام شوند اما افرادي كه اعتماد به نفس ندارند و از اخراج مي ترسند باقي مي مانند.  هيچ وقت گروهي اخراج نكنيد و زمان اخراج را عقب نيندازيد.

۴-حساب هاي مالي شركت را در اختيار تمام كاركنان و افراد شركت بگذاريد

 

9 دريچه نجات بخش از ورشكستگي4

 

حساب هاي مالي شركت  را در اختيار ديد همه كاركنان قرار بدهيد تا اعتماد و اطمينان آنها به شما افزايش پيدا كند. سعي كنيد آخر هفته ها جلسه اي ترتيب دهيد كه در اين جلسه گزارشي از حساب هاي شركت و سرمايه گذاري هاي شركت به كاركنان ارائه شود. آنها وقتي ببينند شما صادقانه با آنها برخورد مي كنيد با شما بهتر رفتار مي كنند و شما را از خودشان مي پندارند. منظورم از حساب مالي شركت تمامي حسابها به غير از ليست حقوق افراد شركت است.

۵-مشتريان خود را از دست ندهيد

با مشتريان بزرگ خود ارتباط برقرار كنيد و آنها را از مشكلاتي كه پيش آمده است، آگاه سازيد و به آنها بگوييد كه چه اصلاحاتي انجام خواهيد داد و چگونه مشكلاتي كه در مسير شما قرار گرفته است حل خواهند شد. آنها را آگاه سازيد كه شما از اين كسب و كار حذف نخواهيد شد و همچنان برپا و قدرتمند خواهيد بود. شايعاتي توسط شركت هاي رقيب شما بوجود خواهد آمد تا شما را زودتر از مسير منحرف كنند و مشتريانتان را به سوي خود بكشانند. شما نبايد به اين شايعات توجه كنيد و نگذاريد نظر بقيه را هم جلب كنند. اين شايعات را خفه كنيد و به آرامش همه را دعوت كنيد.

۶-طلبكاران را دور نزنيد و با آنها رو راست باشيد

 

9 دريچه نجات بخش از ورشكستگي5

 

يكي از كارهايي كه بايد انجام دهيد صداقت با طلبكاران است. طلبكاران هميشه صدايشان بلندتر از بدهكاران است. شما نبايد با آنها دعوا كنيد و درگير شويد. تنها راه حل اين است كه با صداقت تمام آنها را از اوضاع شركت مطلع سازيد و به آنها مسير و روندي كه براي حل مشكلات انتخاب كرده ايد را بگوييد تا آنها نيز مطلع شوند. نامه اي منطقي و با لحن خوب و مودبانه بنويسيد و بگوييد چه كارهايي داريد انجام مي دهيد و انجام خواهيد داد تا آنها نيز خيالشان راحت شود كه پول و بدهي شان را پرداخت خواهيد كرد.

۷-سرمايه گذاران را خيلي مشتاقانه بپذيريد

بانك ها زماني به شما پول قرض مي دهند كه شما بدهي نداشته باشيد و آن پول را براي پرداخت بدهي هايتان نخواهيد. اين وام هايي كه بانك ها پرداخت مي كنند اسم هاي گوناگوني دارند و براي خريد خانه يا  اجناس يا راه انداختن كسب و كار به مشتريانشان مي دهند كه هيچ كدام از بانك ها وام به ورشكستگان يا بدهكاران نمي دهند.

سرمايه گذاران بر خلاف بانك ها عمل مي كنند زيرا آنها در زمان بي پولي حاضرند به شما پول بدهند تا در كسب و كار شما و ضرر و زيانتان شريك شوند. در اولين فرصت بايد با بانك ها يا نزول خور ها تسويه كرد زيرا آنها وقتي توان پرداخت سودشان را نداريد تمام دارايي هايتان را براي فروش طلب مي كنند و ابتدا به سراغ فروش تجهيزات و دارايي هايي كه بسيار مورد نيازتان نيستند مي روند.

 تلاش شركت بايد در جهت جذب سرمايه گذار باشد چون آنها مانند بانك ها و نزول خور ها نيستند. سرمايه گذاران انعطاف بيشتري دارند و زماني كه كسب و كار به مشكل مي خورد پولي به شركت تزريق مي كند بدون اينكه كه به سود و زيان شما كاري داشته باشند. آنها مي خواهند شركت سرپا و قدرتمند بماند و با شما هم جهت هستند.

 ۸-حساب بانكي شركت را هر روز چك كنيد

 

9 دريچه نجات بخش از ورشكستگي6

 

از جمله كارهايي كه بايد به طور مرتب انجام داد اين است كه موجودي حساب شركت را چك كنيد زيرا اينكار شما را آسوده و خيال راحت مي كند كه راه درستي را انتخاب كرده ايد وگام  در آن گذاشته و برداشته ايد.  شما بايد اطمينان كسب كنيد كه قادر به پرداخت حقوق حقوق كاركنان و ماليات شده ايد. شما بايد پس از پرداخت حقوق كاركنان وماليات به طلبكاران تا جايي كه قادر به پرداخت هستيد پرداخت كنيد. اينگونه آنها خواهند دانست  كه شما به انجام تعهدات خود پايبند و وفادار هستيد.

۹-توانايي و شهامت خطر كردن را داشته باشيد

شما بايد در مسير كسب و كار و بيرون آمدن از ورشكستگي خطر كنيد.همواره از پرسنل شركتتان درخواست كنيد كه ايده ها ي نو و خلاقيت هاي خود را با شما مطرح كنند تا از آنها بتوانيد بهره ببريد و استفاده كنيد. اين نوآوري ها و ايده هاي خلاقانه افكار مثبتي از  شما در ذهن مشتريانتان ايجاد مي كند و رقبا را از جذب مشتريان شما نااميد مي كند.

نتيجه گيري

خرج هاي اضافي را كنار بگذاريد و  حذف كنيد. تمام افراد شركت را  براي انجام دادن كارهاي شركت مشاركت دهيد. شما بايد افراد خودتان را خودتان انتخاب كنيد. حساب هاي مالي شركت را در اختيار تمام كاركنان و افراد شركت بگذاريد تا آنها به شما اعتماد كنند و اعتقاد به درستي مسير و استراتژي هايتان بياورند.  مشتريان خود را از دست ندهيد و آنها را با آرامش از اصلاحات و استراتژي هاي جديد آگاه كنيد. ريسك كنيد و ايده هاي خلاقانه  را پياده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۹:۵۴

خيلي از مردم فكر مي كنند براي اينكه بتوانند يك كار را راه بياندازند و مبلغ قابل توجهي درآمد كسب كنند لازم است تا سرمايه آنچناني داشته باشند وگرنه بايد هميشه كارمند و كارگر بمانند و براي ديگران كاركنند.شما براي اينكه وارد هر كاري شويد و آن را تجربه كنيد سختي ها و مشكلاتي را بايد پشت سر بگذاريد. اگر بخواهيد كسب و كار خودتان را راه بياندازيد بايد ريسك كنيد و سرمايه خودتان را نيز به كار بگيريد. افراد كارآفرين زيادي وجود دارند كه از هيچ شروع كرده اند و اكنون به بالاترين درجات و جايگاهي كه مي خواستند، رسيده اند. چهره هاي بسياري هستند كه ما نمي شناسيم و بسيار خوب در زمينه كسب و كار عمل كرده اند.

كارآفرين موفق ايراني

 

كسب و كار طراحي و ساخت جواهر آلات4

 

شيوا شيرويه، كارآفرين موفق ايراني و صحبت هايشان در اين متن شرح داده شده است تا ما را با صنعت طلا و جواهرات بيشتر آشنا كند. او يكي از زنان موفق و تاجر و طلاساز ايراني است. او كارش را با سرمايه كمي شروع كرد و توانست در مدت زمان كوتاهي بسيار پيشرفت كند. او وقتي وارد صنعت طلا و جواهرات شد كه هيچ علمي و هنري در اين زمينه نداشت و خيلي با پشتكار و علاقه توانست پيشرفت كند و اكنون يكي از كارآفرينان بزرگ است و نه تنها خودش بلكه بسياري را وارد اين صنعت كرده است. او عضو اتحاديه  صادر كنندگان و توليد كنندگان ايران ، عضو انجمن زنان بازرگان و كارآفرين ايران است.در ادامه ايشان از تجربيات خود و نحوه ورودشان به اين صنعت و از تجاربيات خود مي گويند.

چيزهايي در ذهنم كه مرا به سوي كارآفريني سوق داد

در تمام طول زندگي خود به كسب‌ و كار فكر مي‌كردم و خيلي ميخواستم كه در يك زمينه شغلي فعال شوم وسرپرستي آن  شغل را خودم به عهده بگيرم. همانطور كه به نظرم مي رسد اولين بار در دبيرستان و بعد در دانشگاه  اين افكار مدام و پياپي  به سراغم مي آمدند. ايده‌هاي زيادي را در ذهنم مي‌پروراندم و دلم مي‌خواست يكي از آنها را به واقعيت تبديل كنم. اساتيد خوبي داشتم كه به من راه درست و غلط را مي شناساندند تا بتوانم مسير درست را راحتتر انتخاب كنم.

آنها مرا تشويق مي كردند و به ايده‌هايمان پروبال مي‌دادند. خيلي وقت است كه از آن اموزش ها گذشته است و بحث كارآفريني به شكلي كه الان مطرح است در آن زمان وجود نداشت. اين واژه به تازگي بين مردم رايج شده است و مفهوم آن بسيار واضح است است. با اين حال، تا حدودي با مفهوم كسب‌ و كار آشنا بودم و مي‌خواستم مجموعه‌اي را براي خودم و همكاري ديگران به‌وجود بياورم.

 

سابقه تحصيلي و اولين سابقه هاي شغلي

 

كسب و كار طراحي و ساخت جواهر آلات2

 

من در رشته گرافيك تحصيل كرده‌ام و اولين بار در بازار بسته‌بندي مشغول به كار شدم. همان سال‌ها همه تلاشم را انجام ‌ميدادم كه كارم متفاوت جلوه كند و خاص باشد. صنعت بسته‌بندي در سال‌هايي كه ما درگير جنگ بوديم مورد اهميت واقع نميشد وجدي با آن برخورد نمي‌كردند، با اين حال من تلاش كردم تا بسته‌بندي‌هاي خاصي را خلق كنم كه مورد استقبال مشتري‌ها واقع بشود. يكي از بسته‌بندي‌هايي كه خلاقيت من در آن نتيجه داد مربوط به نوعي آبرنگ است كه ايده خلاقانه‌اش باعث شد تا فروش آن بالا برود. حرفه بعدي كه در آن فعاليت كردم به ساخت تيزرهاي تبليغاتي مربوط ميشود و حدود ده سال نيز در اين زمينه فعاليت كردم.

ايده آموزش طلاو جواهرات به خانم ها

بعداز مدتي خدا به من فرزندي اطاعت نمود و همه فعاليت هايم را به طول ۳ سال كنار گذاشتم. پس از آن هم ديگر علاقه‌اي براي ادامه كار در حوزه تبليغات نداشتم و مي‌خواستم فعاليت جديدي را شروع كنم. پس از كمي پرس‌وجو متوجه شدم كه رشته طلا و جواهر خيلي فرصت براي كار كردن دارد و تقريباً كسي با آن آشنايي ندارد.

وقتي خواستم در يك كلاس اموزشي ثبت‌نام كنم متوجه شدم در اين رشته هيچ كارگاه و كلاس آموزشي براي بانوان وجود ندارد. اين بود كه تصميم گرفتم نخستين كارگاه طلا و جواهرسازي ويژه بانوان را ايجاد كنم. آن سال‌ها حرفه طلا و جواهر‌سازي‌ كاملاً در اختيار آقايان بود، درحالي‌كه مي‌توانست به يك رشته كاملاً خانمانه تبديل شود. من خانم هاي ايراني را به اين رشته وارد كردم و حرفه اي كردم.من شايد تنها كسي باشم كه براي ياد گرفتن يك رشته، خودش يك كارگاه زده است.

ريسك پذيري شاخصه اصلي كارآفريني

 

كسب و كار طراحي و ساخت جواهر آلات5

 

كارگاهي ۹۰ متري را در شمال تهران به كار  طلا و جواهرسازي اختصاص دادم. كارم را ۱۰ سال پيش و با سرمايه ۱۰ ميليون توماني شروع كرديم كه چندان زياد نبود. در آن زمان من خيلي خطر كردم و ريسك پذيري باعث شد تا سراغ چنين كاري بروم. افرادي كه مي‌خواهند كاري انجام بدهند يا ايده‌اي دارند ابتدا بايد تحقيقات لازم را انجام بدهند و بعد از چيزي نترسند. خطرپذيري يكي از شاخصه‌هاي اصلي كارآفرين‌ها به شمار مي‌رود. اعتماد به نفس من مرا ياري نمود تا اين خطر را همراه تمام امتيازاتش بپذيرم و با ديدي كه در اختيار دارم حركت كنم.

ايده تاسيس اموزشگاه طلا و جواهرات

بعد از حدود ۲سال كه كمي با كار  در حوزه طلا و جواهرات بيشتر آشنا شدم و توانستم كمي از سفارش ها را خودم انجام دهم، به اين فكر افتادم كه كارگاه را به يك آموزشگاه تبديل كنم و در اين زمينه فعاليت كنم. تجهيزات لازم را به كمك اساتيد آقا تهيه كردم و يك آگهي تبليغاتي در روزنامه همشهري به چاپ رساندم. در تبليغات ذكر كرده بودم كه تحت مديريت يك خانم دوره هاي آموزشي  طلا و جواهرات برگزار مي‌شود . به همين دليل خيلي‌ از مردم تماس گرفتند و علاقه‌مند شدند تا در كلاس‌هاي آموزشي شركت كنند.

مراجعه كنندگان بيشتر از گروه ثروتمند بودند و عاقبتشان در زمينه طلاو جواهرات درخشان شد

 

كسب و كار طراحي و ساخت جواهر آلات3

 

همه نوع مراجعه‌كننده به ما رجوع ميكرد. بسياري از اين هنرجويان خانم‌هاي هستند كه  ثروت بسياري دارندكه دوست دارند طلا و جواهرتشان را خودشان بسازند. آنها اگر مي‌خواستند مي‌توانستند بهترين سرويس‌هاي بازار را براي خودشان بخرند اما خيلي علاقه مند بودند كه  اين كار را خودشان انجام دهند. با تمام تلاش و كوشش  انواع كار‌ها و دوره‌ها را اموزش مي ديدند و ياد مي‌گرفتند.

نخستين دوره شاگردهايي كه در كارگاه من آموزش ديدند توانستند وارد بازار كار شوند. ما پس از اتمام دوره آموزشي، مدرك معتبر قابل ترجمه اعطا مي‌كرديم كه باعث استخدام آنها شد. بعضي از شاگرد‌ها به كشورهاي  قاره اروپا و آمريكا مهاجرت كردند و  در آن كشورها نيز اين حرفه را ادامه مي‌دهند. من با برخي از آنها ارتباط دارم كه همانطور كه من از آنها اطلاع دارم يكي از آنها اكنون در كانادا ۲ كارگاه جواهرسازي دارد و از حرفه اي كه در آن  وارد شده است، بسيار راضي است.

دوره هايي كه در حوزه طلا و جواهرات برگزار مي شود

در اين زمينه ۲۰ رشته بسيار متنوع وجود دارد كه شامل رشته‌هايي مثل تراش سنگ، ريخته‌گري، گوهر‌شناسي ، فروشندگي، بسته‌بندي و عكاسي از طلا و جواهر مي شود. برخي از اين رشته‌ها درحال حاضر تدريس مي‌شوند و در پي آن هستيم تا مقدمات تدريس ديگر رشته‌ها را هم فراهم كنيم. اگر دقت كرده باشيد، الان طلا و جواهر‌ها در بسته‌بندي‌هاي ويژه‌اي ارائه نمي‌شوند و شكل خاصي ندارند.

اگر بخواهيم در اين زمينه سرمايه‌گذاري كنيم بايد بدانيم كه هر محصول چه بسته‌بندي و رنگ‌بندي را ميطلبد. در حال حاضر ۲سال است كه نمايشگاه طلا و جواهر در كشورمان برگزار مي شود و بحث برندينگ به‌صورت جدي مطرح است و دنبال مي‌شود. اگر در اين قسمت پيشرفت‌هايي داشته باشيم، مي‌توانيم جايگاه بهتري را در حوزه صادرات كسب كنيم.

 

نتيجه گيري

خانم شيرويه براي اينكه به يك كارآفرين و صنعتگر بر‌تر تبديل شود با مشكلات زيادي مبارزه كرده است. او سرمايه زيادي نداشت، نمي‌توانست از تجربه ديگران استفاده كند و از سوي ديگر نگاه جامعه براي پيشرفت او مثبت نبود. موفقيت كنوني خانم شيرويه حاكي از آن است كه توانسته پشتكارش را به اثبات برساند و بر مشكلات پيروز شود. كسي كه مي‌خواهد كارآفرين باشد بايد قدرت ريسك پذيري و جسارت بالايي داشته باشد. مهم‌ترين نكته در اينكه بخواهيد كارآفرين بشويد اين است كه به كارتان ايمان داشته باشيد.

بدانيد كه به‌دنبال چه هستيد و براي رسيدن به آن خستگي‌ناپذير باشيد. ‌گاه ممكن است متوجه شويد مسيري كه داريد طي مي‌كنيد اشتباه است يا حتي شكست بخوريد اما اين مهم نيست، بايد راه ديگر را امتحان كنيد و تجربه‌هاي تلخ گذشته را مثل يك پله زير پا بگذاريد تا به موفقيت برسيد. اين را هم بدانيد كه هيچ كارآفرين موفق و سربلندي را پيدا نخواهيد كرد كه درزمينه تخصصي‌اش با شكست بزرگ مواجه نشده باشد. اگر به كاري كه مي‌خواهيد انجام دهيد ايمان داشته باشيد، بزرگ‌ترين مشكل‌ها در مقابل شما به زانو درمي آيند!»

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۵:۳۴

در سرمايه گذاري در بازار بورس بايد ها و نبايدهايي وجود دارد كه بايد به آنها توجه كنيد تا بتوانيد از سهامي كه خريديد سود زيادي به دست آوريد و ضرر نكنيد. اين سود بايد در دراز مدت باشد و ناگهان به ضرر تبديل نشود پس بايد چشم انداز مناسبي از بازار بورس و سهامي كه مي خواهيد بخريد، داشته باشيد. در ادامه نكاتي را به شما مي گوييم كه جزو بايدها و نبايدهاي سرمايه گذاري در بازار بورس است. شما حتماً بايد به اين بايدها و نبايدها توجه كنيد تا موفق شويد.

خريد سهام شركت هايي كه خدمات و محصولاتشان

 

بايدها و نبايدها در سرمايه گذاري بازار بورس2

 

آيا شركتي كه ميخواهيد سهام آن را بخريد و مد نظرشماست محصولات يا خدماتي ارائه مي دهد كه بازار مناسب براي فروش محصولات يا انجام خدمات داشته باشد؟ افزايش فروش به‌ مدت حداقل چند سال را ميسر مي سازد؟ يك شركت يا ارگان بايد داراي محصولاتي باشد كه به نياز تعداد بيشتري «مخاطبين هدف» پاسخ دهد و بايد بخشي از بازار‌هاي در حال پيشرفت باشد و جا براي رشد داشته باشد. سرمايه گذاري در شركت هايي كه محصولات آنها بعد مدتي فروش ندارند يا سرمايه گذاري در شركت هايي كه كارآنها پس از مدتي اشباع مي شود و ديگر بازاري هم براي انجام خدمات ندارند، بسيار نامناسب است.

 ايده هاي نو و خلاقانه و نوآوري

مديريت شركت و خود شركت بايد نوآوري داشته باشند و وقتي محصول كنوني خود ديگر بازاري براي فروش به اندازه قبل نداشت، هدف گذاري كنند كه با توليد محصولات يا فرايند‌هاي جديد به كار شركت ادامه بدهند و متوقف نشوند. وقتي از پتانسيل خط توليد كنوني، تا حد زيادي بهر‌ه‌برداري شد، آن‌گاه به واسطه ارائه محصولات جديد  باز هم  رشد كنند. مديريت شركت، بايد اين پتانسيل را داشته باشد كه پس از آن‌كه محصول فعلي به دوره‌ي بلوغ خود رسيد، با استفاده از نوآوري، هم‌چنان افزايش فروش را حفظ كند.

فعاليت تحقيق و توسعه شركت همسو بارشد فناوري براي پيروزي بر رقيبان

 

بايدها و نبايدها در سرمايه گذاري بازار بورس3

 

قسمت تحقيق و توسعه‌ي شركت بايد براي رشد هر روزش تلاش كند و فعاليتش را ادامه دهد. يك شركت براي بقا در صنعت رقابتي بايد تحقيق و توسعه‌اي موثر و كارآمد داشته باشد . فعاليت هاي تحقيق وتوسعه‌اي شركت بايد به گونه اي باشد كه در عملكرد شركت، خود را نشان دهد. شركت بايد همگام با رشد صنعت و پيشرفت تكنولوژي به سمت جلو پيش برود و متوقف نشود.

شركت محصولات خاص و منحصر به فردي داشته باشد

برخي از محصولات شركت‌ها خصوصياتي دارند كه آنها را منحربه فرد مي‌كند و باعث مي شود كه عموم مردم بدون نياز به تبليغات آنها را خريداري كنند. شركت هايي كه محصولاتي ارائه مي دهند كه ديگر شركت ها قابليت ارائه آن محصولات را ندارند و بسيار مشتري پسند هستند، بسيار براي سرمايه گذاري مناسب هستند.

ارتباط موثر و خوب بين كارمندان و كارفرما و اقتدار مدير

 

بايدها و نبايدها در سرمايه گذاري بازار بورس5

 

بهره‌وري كار و شركت، متأثر از روابط كاركنان و پرسنل شركت است. روابط خوب به كارايي بيشتر و در نتيجه به خروجي و عملكرد بهتر شركت منجر مي‌شود. روابط داخلي شركت، بر عملكرد شركت تأثير مي‌گذارد، بنابراين ضروري است كه تمامي شركت‌ها براي پيشگيري از هر گونه حركت غير‌قانوني يا غير مطلوب از طرف مديريت، روابط داخلي مثبت را تقويت كنند.

 مدير بايد با رفتار خوب و نيك با كارمندان رفتار كند و به آنها احترام بگذارد تا احترام ببيند. اين رفتار خوب و همكاري عالي در موفقيت و به اهداف بلند مدت رسيدن در زمان كوتاهتر بسيار كارساز است. شركت بايد مديران با اقتدار و با استعدادي داشته باشد تا به طرز مناسبي اختياراتشان را به ديگران بفهمانند و مديران در سطوح پايين‌تر را راهبري كنندو بر كليت كسب و كار نظارت كنند. مدير كل بايد بر كل كارها نظارت داشته باشد و بداند كه الان شركت در چه و ضعيتي است و كارهاي شركت چطور پيش مي رود.

تحليل هزينه  ها براي كسب سود بيشتر

تحليل‌ هزينه و نظارت حسابداري شركت بر هزينه ها و كنترل آنها بسيار مهم است. كنترل هزينه كه حاصل تحليل موثر و كارآمد هزينه‌ها توسط شركت است، بايد پيش از سرمايه‌گذاري مد نظر قرار گيرد. هزينه هاي شركت بايد كمينه گردد تا سود بيشتر كسب كند.شركت بايد از مزيت‌هاي رقابتي برخوردار باشد كه به او كمك كند كه در ميان رقباي خود در صنعت مربوطه شاخص بشود.شركت به سود،

نگاه بلند مدت به سود شركت

 

بايدها و نبايدها در سرمايه گذاري بازار بورس4

 

 نگرش كوتاه مدت نبايد تنها داشته باشد بلكه سود بلند‌مدت شركت‌ها بسيار مهم تر است. بايد نگاه بلند‌مدت به موضوع سود داشته باشيد و روشهايي را به كار بگيريد كه در بلند‌مدت، سود را حفظ نموده يا افزايش دهد.شركت بايد آن‌قدر نقدينگي و پول نقد و توانايي بالاي اخذ وام داشته باشد كه بتواند هزينه‌هاي مربوط به رشد را تأمين كند.

قابل اعتماد بودن مدير و رو راست بودن او با سهامداران

صحبت درست و واقعي مديريت شركت با سهامداران در زمان‌هاي مختلف، چه زماني كه اوضاع بر وقف مراد است چه زماني كه كارها بهم مي پيچد و اوضاع نامساعد است، ضروري است. سرمايه‌گذاران حق دارند بدانندكه اوضاع دقيقاً از چه قرار است . مديريت شركت‌ از صداقت بي چون و چرا بايد برخوردار باشد. مديريت شركت بايد نشان دهد فردي قابل اعتماد است. قابل اعتماد بودن و صداقت از مهم ترين ويژگي هاي يك مدير واقعي است تا سرمايه‌گذاران بتوانند به تمام مديران آن شركت اطمينان  كنند تا سرمايه شان را با خيال راحت در آنجا قرار دهند.

شركت حاشيه‌ي سود خوبي داشته باشد

 

بايدها و نبايدها در سرمايه گذاري بازار بورس6

 

علاوه بر رشد، شركت بايد از يك حاشيه‌ي سود خوب نيز برخوردار باشد تا ارزش سرمايه‌ي صاحبان سهام را افزايش دهد. شركت براي حفظ يا بهبود حاشيه‌ي سود خود بايد با در نظر گرفتن بي‌ثباتي فضاي اقتصادي كه فشار زيادي بر روي شركت‌ها مي آورد سعي كند حاشيه‌ي سود خود را حفظ كنند يا ارتقاء ببخشند. مهم اين است كه شركت، پتانسيل كاهش هزينه‌ها براي افزايش حاشيه‌ي سود در دراز‌مدت را داشته باشد. كاهش هزينه هاي شركت به افزايش سود و بالارفتن سهام سرمايه گذاران منجر مي گردد.

نتيجه گيري

حاشيه سود شركت را حتما بررسي كنيد. فروشي كه منجر به سود نشود فايده نخواهد داشت. شركت بايد محصولات ارزان توليد كند. بهتر است با روش هاي مختلف در مورد شركت اطلاعات كسب كرده و در صورت لزوم با كارمندان، رقبا و سرمايه گذاران آن صحبت كنيد.از آنجا كه يافتن شركت هاي برتر كارسختي است پس درهر زمان بهتر است چند سهم خوب داشته باشيد و وقت خود را با شركتهاي ديگر تلف نكنيد.به دنبال مديريت خوب باشيد. مديريت خوب سودهاي آني را فداي رشد پايدار و بلند مدت مي كند.سهام شركتي را خريداري كنيد كه رشد آن در سالهاي آينده  بيشتر از ميانگين صنعت باشد. فروش شركت، عامل بسيار مهمي است. فروش هر شركت و تحقيقات آن در زمينه مشتريان را بررسي كنيد.

 

.به اميد اينكه بهترين سهام از موفق ترين شركتها را خريداري كنيد و به اهداف خود برسيد و زود ثروتمند يا ثروتمندترين بشويد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۲:۲۸

بازار املاك و سرمايه‌گذاري در اين بخش به دليل قابليت سود‌دهي بالايي كه دارد از جذابيت زيادي برخوردار مي‌باشد. ورد به بازار املاك مي‌تواند درآمد زيادي را نصيب شما كند اما واقعيت اين است با وجود اين ويژگي حضور در اين بازار مي‌تواند ريسك‌هاي بالايي را نيز براي سرمايه شما به همراه داشته باشد.

هوش مالي در املاك

 

هوش مالي در املاك2

 

هوش مالي در املاك عاملي است كه مي‌تواند تا حد زيادي موفقيت شما در بازار املاك را تضمين كند و ريسك‌هايي كه بر سر راه شما قرار دارند را كاهش دهد. به طور كلي هوش مالي را مي‌توان از طريق مطالعه، تمرين و بالا بردن اطلاعات مالي تقويت كرد. تقويت هوش مالي در املاك نيز نيازمند بالا رفتن اطلاعات شما در مورد اين بخش از بازار است. در اين مطلب برخي به از مواردي اشاره شده است كه توجه به آن‌ها مي‌تواند تاثير قابل توجهي براي افزايش هوش مالي شما در بخش املاك داشته باشد. پس در ادامه با ما همراه باشيد.

محله‌هايي با فرصت‌هاي شغلي جديد را بشناسيد

محله‌هايي كه داراي فرصت‌هاي شغلي رو به رشد هستند، ميتوانند افراد بيشتري را براي اجاره و خريد املاك مسكوني و اداري جذب كنند. به عنوان مثال محله‌اي را فرض كنيد كه قرار است يك كسب و كار بزرگ به آنجا منتقل شود و فرصت‌هاي شغلي زيادي را نيز ايجاد كند. در چنين حالتي تعداد زيادي از كاركنان و كارمندان به همراه خانواده‌شان تمايل پيدا مي‌كنند كه به اين محل نقل مكان كنند تا محل سكونتشان از نظر مسافت به محل كارشان نزديك باشد. همين موضوع مي‌تواند در قيمت مسكن و زمين در آن محله تاثير گذار باشد. پس يكي از مواردي كه شما مي‌توانيد با توجه به آن هوش مالي خود در املاك را افزايش دهيد اين است كه محله‌هايي كه در آينده فرصت‌هاي شغلي زيادي در آنجا ايجاد خواهد شد را بشناسيد.

مراقب فشار غير ضروري آژانس‌هاي معاملات ملكي باشيد

 

هوش مالي در املاك3

براي تحقيقات در مورد املاك به احتمال زياد از آژانس‌هاي معاملات ملكي پرس و جو خواهيد كرد. مطمئناً شما براي سرمايه‌گذاري در بخش املاك بايد با آگاهي و اطلاعات كامل اقدام كنيد اما بايد مراقب باشيد كه گفتگو و پرس و جو از آژانس‌هاي معاملات ملكي باعث وارد آمدن فشار غير ضروري به شما براي خريد كردن نشود. آژانس‌هاي معاملات ملكي مي‌توانند موارد مناسب در مورد زمين يا مسكن را به شما معرفي كنند اما در نهايت اين شما هستيد كه بايد به طور مستقل عمل كنيد و بهترين تصميم را براي سرمايه‌تان بگيريد.

امنيت منطقه را مورد بررسي قرار دهيد

اگر محله‌اي كه مي‌خواهيد در آن سرمايه‌گذاري ملكي انجام دهيد داراي امنيت كافي نباشد اين موضوع يك فاكتور منفي تاثيرگذار بر سرمايه‌گذاري شما خواهد بود. قبل از هرگونه تصميم‌گيري در مورد خريد زمين يا ملك ابتدا وضعيت امنيت آن محله را مورد بررسي قرار دهيد. افراد دوست ندارند در محله‌اي جرم خيز زندگي كنند. سعي كنيد قبل از سرمايه‌گذاري محله‌اي را كه انتخاب كرديد از نظر آمار جرائم مورد بررسي قرار دهيد. همچنين ملكي را كه شما تصميم به سرمايه‌گذاري در آن را گرفتيد اگر نزديك به پاسگاه و كلانتري باشد از نظر امنيتي داراي يك امتياز مثبت مي‌باشد.

قوانين مربوط به قرارداد‌هاي ملكي را به خوبي ياد بگيريد

 

هوش مالي در املاك5

 

زماني كه شما تصميم مي‌گيريد در بخش املاك فعاليت كنيد خواه يا نا خواه با قرارداد‌هاي ملكي سرو كار خواهيد داشت پس بهتر است قبل از وارد شدن به اين بخش به خوبي قوانين موجود در قرار‌داد‌هاي ملكي را به خوبي ياد بگيريد و مرتباً با كارشناساني كه در اين زمينه تبحر دارند، مشورت كنيد. شما بايد اين نكته را بدانيد كه عده زيادي در اين بخش دچار مشكلاتي شده‌ و به دليل نداشتن آگاهي نسبت به قوانين موجود در قرار‌داد‌ها دچار ضرر‌هاي بزرگي شده‌اند. زماني كه شما در قرارداد بستن به مهارت بالايي برسيد در واقع با اين كار به ميزان قابل توجهي هوش مالي خودتان را افزايش داده‌ايد.

به روز باشيد

حضور موفق شما در بخش املاك نيازمند اين است كه شما به طور مرتب اطلاعات جديد مربوط به اين حوزه را دنبال كنيد. به عنوان مثال اگر شما مي‌خواهيد در بخش زمين سرمايه‌گذاري كنيد بايد به طور منظم اطلاعات مربوط به تغييرات قيمت زمين را در جاهاي مختلف مطالعه كنيد و يا اگر مي‌خواهيد در بخش ساخت و ساز فعاليت كنيد بايد به صورت منظم اخبار و اطلاعات مربوط به تغيير قيمت مصالح را مورد بررسي قرار دهيد. اين كار به شما كمك مي‌كند كه هميشه بروز باشيد و بتوانيد بهتر تصميم بگيريد.

 مراقب ليست بلند فروش املاك در يك محله باشيد

 

هوش مالي در املاك6

 

زماني كه مي‌خواهيد بر روي املاك يك محله سرمايه‌گذاري كنيد به آژانس‌هاي معاملات ملكي ان محله سر بزنيد و اگر با ليستي بلند از املاك فروشي و اجاره‌اي مواجه شديد لازم است بدانيد كه اين ليست بلند و شلوغ مي‌تواند نشانه خوبي نباشد. معمولاً چنين ليست‌هاي بلند و غير عادي يا به دلايل فصلي و زودگذر به وجود مي‌آيند و يا اينكه نشان دهنده اين موضوع هستند كه آن محله داراي مشكلاتي است كه ساكنان آنجا تمايل خود را براي استقرار در آن محله از دست داده‌اند. و به همين علت تعداد زيادي از خانه‌هاي آنجا براي فروش به آژانس‌هاي معاملات ملكي سپرده شده‌اند.

به سرمايه خود رسيدگي كنيد

برخي از افراد به اشتباه خيال مي‌كنند كه بعد از خريد يك ملك كارشان تمام شده است و حال تنها كاري كه بايد بكنند اين است كه منتظر شوند تا آن ملك را با قيمت بالاتري بفروشند. شما بايد به اين نكته دقت كنيد كه ملكي كه شما مي‌خريد در واقع با سرمايه‌اي خريداري شده است كه براي به دست اوردن آن تلاش كرده‌ايد. اگر به نگهداري و رسيدگي به ملك خود اهميت ندهيد ممكن است مجبور شويد كه بعداً هزينه‌هاي قابل توجهي را براي مرمت و تعميرات در آن ملك بپردازيد. مطمئمناً هدف شما از حضور در بخش املاك اين است كه كسب درآمد و سود مناسبي را تجربه كنيد. رسيدگي به املاكي كه خريداري مي‌كنيد، باعث خواهد شد كه در هنگام فروش سود بيشتري نصيب شما شود.

تحقيقات محلي را فراموش نكنيد

 

هوش مالي در املاك7

براي خريد يك ملك يا زمين تنها توجه كردن به قيمت آن مي‌تواند شما را دچار اشتباه كند. شما به دو منظور يك ملك را خريداري مي‌كنيد. يا ميخواهيد بعداً آن را با قيمت بالاتري بفروشدي و يا اينكه مي‌خواهيد آن را اجاره بدهيد. در هر صورت براي رسيدن به اين اهداف شما به بازار خوبي براي ملك خود احتياج خواهيد داشت. پس قبل از نهايي كردن خريد خود به اين موضوع فكر كنيد كه در آن منتقطه وضعيت تقاضا براي خريد و اجاره املاك به چه صورتي است و آيا با قيمتي كه شما تصميم داريد ملك را بخريد، تقاضا در مورد ملك در آن محله به صورتي است كه بتواند شما را به سود برساند و يا خير ممكن است با ضرر مواجه شوييد.

سعي كنيد نكات مثبت و منفي يك ملك را در كنار هم قرار بدهيد و سپس سعي كنيد كه آينده آن را پيشبيني نماييد. پس اين نكته را فراموش نكنيد كه در هنگام خريد يك ملك تنها توجه كردن به قيمت آن كافي نمي‌باشد.

به دنبال فرصت‌هاي طلايي باشيد

يكي از عواملي كه مي‌تواند سود شما را در بخش املاك تضمين كند قيمتي است كه براي خريد يك ملك مي‌پردازيد. در بخش املاك يك خريد خوب به خريدي گفته مي‌شود كه برابر با قيمت متعارف ملك در ان منطقه و يا حتي كمتر از قيمت متعارف باشد. زماني كه شما پول نقد در اختيار داشته باشيد اين قدرت را خواهيد داشت كه از فرصت‌هاي طلايي در بخش املاك به خوبي استفاده كنيد. فرصت‌هاي طلايي معمولاً در زمان‌هايي به وجود مي‌آيد كه صاحب ملك به پول نقد احتياج فوري پيدا مي‌كند و مي‌خواهد هر چه زودتر ملك خودش را بفروشد. در چنين حالاتي اگر شما پول نقد در احتيار داشته باشيد مي‌توانيد از اين فرصت‌ها استفاده كنيد.

نتيجه‌گيري

حضور و سرمايه‌گذاري در بخش املاك مي‌تواند براي شما بسيار جذاب و سودآور باشد به شرطي كه هوش مالي خود در املاك را تقويت كرده و هميشه سعي كنيد اطلاعات خود در اين زمينه را افزايش دهيد. هوش مالي در بخش املاك به شما كمك مي‌كند كه بهترين تصميمات را اتخاذ كنيد و همچنين بتوانيد به بهترين شكل سرمايه‌اي را كه در اختيار داريد مديريت نماييد. به طور كلي هوش مالي تاثير مستقيمي در به دست آوردن موفقيت مالي دارد و سرمايه‌گذاري در املاك نيز از اين قاعده پيروي مي‌كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۵:۲۸

تقويت هوش مالي براي همه افراد مي‌تواند مفيد و تاثيرگذار باشد و زنان نيز براي دستيابي به موفقيت‌هاي مالي بيشتر بايد بر روي هوش مالي خود كار كنند و فرقي نمي‌كند كه شما خانمي خانه‌دار، كارمند و يا مدير باشيد به هر حال تقويت هوش مالي شما مي‌تواند تاثيرات مثبت زيادي را بر روي زندگي مالي شما و حتي خانواده‌تان داشته باشد. باور‌هاي غلطي وجود دارد كه باعث مي‌شود علاقه زنان نسبت به مسائل و اطلاعات مالي نسبت به مردان كمتر بشود. اكثر اين باور‌ها چيزي جز دروغ و خرافه نيستند. در اين مطلب سعي مي‌كنيم راه‌كار‌هايي را ارائه دهيم كه خانم‌ها بتوانند با استفاده از آن‌ها هوش ماللي خود را تقويت كنند.

كنار گذاشتن باور‌هاي اشتباه

 

تقويت هوشي مالي زنان عاملي قدرتمند براي رسيدن به موفقيت2

 

 

براي تقويت هوش مالي، زنان در ابتدا بايد برخي از باور‌هاي غلط و خرافه را در اين زمينه كنار بگذارند. يكي از اين باور‌هاي غلط اين است كه به زنان گفته مي‌شود كه درامد ان‌ها بعد از ازدواج به عنوان درامد ثانويه تلقي مي‌شود و نياز نيست كه براي تحصيلات و پيشرفت تحصيلي و شغلي تلاش زيادي بكنند.

اين عقيده و طرز فكر تنها مانعي بر سر راه زنان براي رسيدن به درجات بالاتر شغلي و تحصيلي است و به غير از اين هيچ سودي نخواهد داشت. يكي ديگر از باور‌هاي غلطي كه در اين زمينه وجود دارد اين است كه زنان در زمينه كار كردن با اعداد و ارقام و به طور كلي رياضيات ضعيف‌تر از مردان هستند و به همين دليل به سختي مي‌توانند در مسائل مالي پيشرفت كنند. واقعيت اين است كه اين موضوع هيچ منبع موثقي ندارد و تنها چيزي كه مشخص شده است اين است كه زنان علاقه كمتري به علم اعداد و ارقام دارند.

پس انداز كردن

پس انداز كردن براي زنان امري واجب و ضروري است پس بهتر است هرچه زودتر پس‌انداز كردن را شروع كنيد. در ابتدا مهم نيست كه چقدر درآمد داريد و چه مقدار مي‌توانيد، پس انداز كنيد. مطمعن باشيد با تقويت هوش مالي ميزان درامد شما و مبلغي كه پس انداز خواهيد كرد نيز افزايش خواهد يافت. مبالغي كه شما پس‌انداز مي‌كنيد، مي‌تواند به شما كمك كند كه در صورت مواجه شدن با يك مشكل مالي به خودتان متكي باشيد و حتي به نزديكترين فرد در خانواده تان هم محتاج نشويد علاوه بر اين مبالغي كه شما پس انداز مي‌كنيد اين قدرت را به شما خواهند داد كه در آينده بتوانيد از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري مناسب كه براي شما پيش مي‌آيد به خوبي استفاده كنيد.

در شرايط بد روحي خريد نكنيد

 

تقويت هوشي مالي زنان عاملي قدرتمند براي رسيدن به موفقيت3

 

بسياري از زنان وقتي كه شرايط روحي خوبي ندارند، سعي مي‌كنند از خريد كردن به عنوان يك مسكن براي اين شرايط استفاده كنند اما واقعيت اين است كه خريد كردن در چنين شرايطي هيچ كمكي به بهبود شرايط شما نمي‌كند و تنها باعث خواهد شد كه شما با خريد‌هاي غير ضروري باعث هدر رفتن پول خود شويد. سعي كنيد وسوسه خرج كردن را در اين شرايط كنترل كنيد. به احساسات ديگري فكر كنيد كه مي‌تواند وسوسه خرج كردن شما را در چنين حالاتي از بين ببرند. اصطلاحاً به خرج كردن پول در چنين حالتي خرج كردن عاطفي مي‌گويند كه بسياري از خانم‌ها با ان درگير مي‌شوند. يكي از راه‌هاي افزايش هوش مالي براي زنان اين است كه اين وسوسه خرج كردن را كنترل كنند.

به استقلال مالي خود اهميت دهيد

استقلال مالي براي زنان مي‌‌تواند باعث ايجاد امنيت و پشتوانه بيشتر براي آن‌ها شود. اشتباه نكنيد اين تصميم خوبي براي زندگي شما نيست كه اجازه بدهيد تمام دارايي مشتركتان به نام شريك ماليتان باشد اگر چه اين فرد در خانواده بسيار به شما نزديك باشد و با او صميمي باشيد. اجازه ندهيد احساسات شما به مانعي تبديل شود كه شما را از حساب و كتاب در مورد مسائل مالي باز دارد شما بايد از حق خود دفاع كنيد.

به خانواده خود بفهمانيد كه استقلال مالي براي شما داراي اهميت است. به عنوان مثال ممكن است برخي از اعضاي خانواده شما از شما مرتباً بخواهند كه به آن‌ها پول بدهيد. البته كمك كردن به اعضاي خانواده در جايگاه شما به عنوان يك مادر و يا همسر امري پسنديده است اما در عين حال بايد به آن‌ها بفهمانيد كه استقلال مالي براي شما مهم است و دوست نداريد در آينده در هنگام بروز مشكلات به كسي محتاج باشيد.

اطلاعات مالي و اقتصادي را مطالعه كنيد

 

تقويت هوشي مالي زنان عاملي قدرتمند براي رسيدن به موفقيت4

 

بسياري از زنان علاقه چنداني ندارند كه به طور روزانه وقتي را صرف خواندن و مطالعه اخبار و اطلاعات مالي بكنند. اما براي تقويت هوش مالي لازم است كه شما به طور منظم اطلاعات مالي خود را افزايش دهيد پس به شما توصيه مي‌كنم همواره وقتي را براي مطالعه و دنبال كردن اخبار مالي و اقتصادي در نظر بگيريد. هوش مالي را مي‌توان با مطالعه و تمرين تقويت كرد و اين موضوع براي همه افراد قابل اجرا است. سعي كنيد به عنوان يك زن به مسائل مالي و يادگيري در مورد آن علاقه‌مند شويد تا بتوانيد در موقعيت‌هاي مالي مختلف بهترين تصميم را بگيريد.

فرصت‌هاي طلايي سرمايه‌گذاري

در قسمت‌هاي قبل به شما گفتيم كه بايد پس انداز كردن را شروع كنيد. وقتي شما بتوانيد مبالغي را پس انداز كنيد اين پول نقد به شما اجازه خواهد داد كه از فرصت‌هاي طلايي سرمايه‌گذاري استفاده كنيد. سرمايه‌گذاري ممكن است براي شما كمي ترسناك به نظر برسد و از اين بترسيد كه در آن اشتباه كنيد و متحمل ضرر بشويد اما واقعيت است اين است كه زماني كه شما بر روي تقويت هوش مالي خود كار كرده و اطلاعات مالي خود را افزايش مي‌دهيد احتمال خيلي كمتري وجود دارد كه دچار اشتباهات بزرگ در هنگام سرمايه‌گذاري شويد. هوش مالي بالا يه شما اين اجازه را مي‌دهد كه سرمايه خود را افزايش دهيد و به موفقيت‌هاي مالي بيشتري دست پيدا كنيد.

با اعتماد به نفس در اين مسير حركت كنيد

 

تقويت هوشي مالي زنان عاملي قدرتمند براي رسيدن به موفقيت6

 

سعي كنيد به دنبال يادگيري تكنيك‌هايي برويد كه باعث افزايش اعتماد به نفس شما خواهند شد. مطمئن باشيد زن بودن نمي‌تواند مانعي بر سر راه شما براي رسيدن به موفقيت‌هاي مالي و شغلي باشد. از ارتقاء شغلي و رسيدن به جايگاه‌هاي بالاي شغلي هراس نداشته باشيد.

زن بودن دليلي موجهي براي اين موضوع نيست كه شما تنها به شغل‌هاي كارمندي رضايت بدهيد. شما به عنوان يك زن مي‌توانيد تبديل به يك مدير خيلي موفق و يا يك كارآفرين بزرگ شويد. نمونه‌هاي بسيار زيادي از زنان كارآفرين وجود دارند كه به موفقيت‌هاي خيلي بزرگي رسيده‌اند. پس با اعتماد به نفس بالا در اين مسير حركت كنيد و به دنبال اهداف بزرگ باشيد. متوقف شدن در جايگاه كارمندي و حقوق بگيري يكي از تصميمات اشتباهي است كه شما مي‌توانيد به عنوان يك زن اتخاذ كنيد.

تفات بين نياز‌ها و خواسته‌ها را ياد بگيريد

يكي از راه‌هاي تقويت هوش مالي اين است كه تفاوت بين نياز‌ها و خواسته‌ها را در هنگام خريد كردن به خوبي بشناسيد. بسياري از خريد‌هاي كه شما انجام مي‌ديد در واقع به عنوان يك نياز براي شما محسوب نمي‌شوند و تنها خواسته‌ شما مي‌باشند كه آن هم اكثرً بر مبناي احساسات شكل گرفته است. نياز‌هاي شما شامل مواردي مي‌شوند كه شما و خانواده‌تان براي گذراندن يك زندگي معمولي و نرمال به آن احتياج خواهيد داشت. خواسته‌ها را نيز مي‌توان به اين صورت تعريف كرد كه شامل مواردي مي‌شوند كه تهيه آن‌ها تاثير چنداني در زندگي ما نخواهند داشت و در اكثر موارد تنها جوابگوي برخي از احساسات ما خواهند بود.

روابط اجتماعي شما بسيار مهم هستند

 

تقويت هوشي مالي زنان عاملي قدرتمند براي رسيدن به موفقيت7

 

براي تقويت هوش مالي بايد به اين موضوع دقت زيادي داشته باشيد كه با چه كساني روابط اجتماعي برقرار مي‌كنيد و دوستان شما چگونه افرادي هستند. اگر اطراف شما پر از دوستاني باشد كه عاشق پول خرج كردن هستند و يا اينكه نسبت به مسائل مالي بدبين و بي انگيزه باشند اين موضوع مي‌تواند تاثير منفي قابل توجهي بر روي هوش مالي شما داشته باشد و هم چنين باعث از بين رفتن انگيزه شما براي تقويت هوش مالي بشود. در نقطه مقابل اگر شما بتوانيد با كساني روابط اجتماعي برقرار كنيد كه آن‌ها نيز علاقه‌مند به حركت به سوي موفقيت‌هاي مالي باشند اين موضوع مي‌تواند براي رسيدن به هدف شما بسيار كمك كننده باشد و علاوه بر تقويت هوش مالي باعث ايجاد انگيزه بيشتر در شما نيز خواهد شد.

زندگينامه و سرگذشت ثروتمندان خود ساخته

ثروتمندان خودساخته زيادي هستند كه زندگينامه و سرگذشت آن‌ها در دسترس مي‌باشد و شما مي‌توانيد در مورد آن‌ها مطالعه كنيد. بارزترين خصوصيت مشترك بين اين افراد اين است كه آن‌ها از هوش مالي بالايي برخوردار هستند. شما مي‌توانيد با مطالعه در مورد آن‌ها علاوه بر افزايش انگيزه در خود از رفتار‌هاي آن‌ها نيز الگوبرداري كنيد. مي‌توانيد ببينيد كه ان‌ها در مسير حركت به سوي موفقيت چه شكست‌هايي را تجربه كرده‌اند و دلايل اين شكست‌ها چه بوده است و همچنين مي‌توانيد دلايل موفقيت ان‌ها را نيز ياد بگيريد و از اين دلايل در مسير حركت به سوي موفقيت‌هاي مالي استفاده كنيد. در بين اين افراد زنان زيادي وجود دارند كه توانسته‌اند با تلاش به فردي ثروتمند و البته كارآفريني بزرگ تبديل شوند.

نتيجه‌گيري

امروزه پول تاثير مستقيمي بر روي كيفيت زندگي انسان‌ها دارد و اين هوش مالي است كه تعيين مي‌كند افراد چگونه مي‌توانند با پول رفتار درستي داشته باشند. هوش مالي بالا به انسان كمك مي‌كند كه بتواند كسب درآمد بيشتري داشته باشد و پولي را كه به دست مي‌آورد به درستي مديريت كند. هوش مالي باعث خواهد شد كه انسان‌ها در موقعيت‌هاي مختلف مالي بهترين تصميم را بگيرند و دچار اشتباه نشوند.

تقويت هوش مالي زنان نيز موضوع بسيار مهمي است كه بايد به آن توجه ويژه‌اي شود. زنان مي‌توانند با تقويت هوش مالي خود به استقلال مالي و البته موفقيت‌هاي مالي بسيار زيادي برسند. تقويت هوش مالي زنان به طور مستقيم بر وضعيت اقتصادي خانواده‌ها تاثير مثبتي خواهد گذاشت. در اين مطلب سعي كرديم به اين موضوع بپردازيم و برخي از نكات در مورد هوش مالي را بيان كرديم كه خانم‌ها با يادگيري و اجراي آن‌ها ميتوانند اقدام به تقويت هوش مالي خود بكنند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۰:۰۰

توجه به هوش مالي و تقويت آن به همه اقشار جامعه كمك خواهد كرد كه زندگي مالي بهتري داشته باشند. كساني كه هوش مالي خود را تقويت مي‌كنند، ميتوانند در كسب درآمد، مديريت پول و سرمايه‌گذاري آن عملكرد موفقي داشته باشند اما بايد گفت كه تقويت و توجه به هوش مالي براي مديران و صاحبان كسب و كار‌ها اهميت دو چنداني خواهد داشت.

فرقي نمي‌كند كه شما صاحب يك كسب و كار باشيد و يا مديرت بخشي از يك كسب و كار بر عهده شما گذاشته شده باشد. توجه و تقويت هوش مالي شما مي‌تواند در موفقيت و يا عدم موفقيت كل مجموعه تاثير بزرگي داشته باشد. در اين مطلب سعي كرده‌ايم كه به اين موضوع بپردازيم كه هوش مالي چه تاثيري بر عملكرد مديران و مجموعه آن‌ها خواهد داشت و همچنين مديران چگونه مي‌توانند هوش مالي خود را افزايش دهند.

از ارقام و اعداد نترسيد

 

هوش مالي مديران عاملي كليدي براي موفقيت آن‌ها2

 

بسيار از مديران كسب و كار‌ها از اعداد و ارقام مي‌ترسند و امور حسابداري كسب و كار خودشان را به شخص ديگري محول مي‌كنند. هر چند كه شما مي‌توانيد از وجود يك حسابدار استفاده كنيد اما خودتان نيز بايد بر روي مسائل مالي نظارت داشته باشيد و به آن‌ها بپردازيد. پس ترس خود از مواجه شدن با اعداد و ارقام را كنار بگذاريد. نگران نباشيد امور حسابداري آنچنان هم كه به نظر مي‌رسند، سخت نيستند و در اكثر موارد با يك حساب و كتاب ساده مي‌توانيد اعداد مورد نياز را به دست بياويرد. در صورت نياز از حسابدار خود نيز كمك بگيريد تا بتوانيد درك دقيقي از عملكرد مالي مجموعه‌اي به دست بياوريد كه مديريت ان را بر عهده داريد.

اطلاعات مالي را ثبت كرده و از آن‌ها استفاده كنيد

اگر در كسب و كاري كه مديريت آن بر عهده شما قرار داده شده است كسي را نداريد كه مسئوليت حسابداري بر عهده‌اش باشد بايد خودتان به دقت به دخل و خرج كسب و كارتان، سر رسيد‌ها و تمام مسائل اينچنيني رسيدگي كنيد. تمامي اين داده‌ها بايد در دفاتر ثبت شوند و از ان‌ها براي پاسخ گويي به سوالات و مسائل مالي استفاده شود. زماني كه شما با مسئله مالي در كسب و كارتان مواجه مي‌شويد اين اعداد و ارقام ثبت شده مي‌تواند كمك بسيار بزرگي براي شما باشد.

پس هميشه به دنبال ثبت اطلاعات مالي كسب و كاري باشيد كه مديريت آن را بر عهده گرفته‌ايد و اگر هم از يك حسابدار براي انجام اين كار استفاده مي‌كنيد بر كار او نظارتداشته باشيد و داده‌هاي وارد شده را بررسي كنيد. هيچ چيز مثل اين اعداد و ارقام نمي‌تواند وضعيت كسب و كار شما را نشان دهد.

به دنبال يادگيري مسائل حقوقي باشيد

 

هوش مالي مديران عاملي كليدي براي موفقيت آن‌ها3

 

شما به عنوان مدير يا صاحب يك كسب و كار با موقعيت‌هاي فراواني رو به رو خواهيد شد كه دانستن مسائل حقوقي مي‌تواند به شما كمك كند كه دچار اشتباه و مشكل نشويد. به عنوان مثال اگر مسائل حقوقي در مورد قرارداد‌ها را به خوبي ياد بگيريد، هيچگاه مشكلي در اين زمينه براي شما پيش نخواهد آمد و يا اينكه اگر قوانين مالياتي را به خوبي بلد باشيد هيچگاه در زمان پرداخت ماليات دچار ضرر نخواهيد شد. براي يادگيري اين مسائل وقت صرف كنيد تا خودتان و مجموعه‌اي كه مديريت آن بر عهده شما است دچار مشكلات اينچنيني نشويد.

به عنوان يك مدير بايد براي افزايش هوش مالي خود تمرين كنيد

اگر شما هم جزء صاحبان يا مديران يك كسب و كار هستيد و فكر مي‌كنيد اطلاعات مالي شما به اندازه كافي نيست و هوش مالي بالايي نداريد، نگران نباشيد چرا كه افراد زيادي مانند شما هستند. مديران و صاحبان كسب و كار‌هايي زيادي هستند كه علاقه‌اي به درگير شدن با مسائل مالي ندارند و براي اين كار افرادي را استخدام مي‌كنند وقتي از آن‌ها در اين مورد سوال مي‌كنيد، مي‌گويند كه وقت سر و كله زدن با ارقام و مسائل مالي را ندارند اما واقعيت اين است كه ان‌ها مي‌دانند اطلاعات مالي و هوش ماليشان به اندازه كافي قوي نيست.

نكته مثبت اينجاست كه در هر سني مي‌توان با تمرين كردن و يادگيري مسائل مالي باعث تقويت هوش مالي شد. پس هيچگاه يادگيري و آموزش را رها نكنيد و هميشه تشنه يادگيري مسائل مالي باشيد كه با كسب و كار شما مرتبط هستند. تمرين مداوم در اين زمينه مطمئناً در نهايت به تقويت هوش مالي شما منجر خواهد شد.

زبان خاص مسائل مالي را ياد بگيريد

 

هوش مالي مديران عاملي كليدي براي موفقيت آن‌ها4

 

مسائل مالي در زمينه كسب و كار زبان خاص خود را دارند. البته در حال حاضر روش‌هاي راحت و قابل دسترسي براي يادگيري اين اصطلاحات وجود دارد. اگر پست مديريت شما در شركتي است كه اين مسائل را درون خودش آموزش مي‌دهد از اين فرصت استفاده كنيد در غير اين صورت كلاس‌هايي وجود دارند كه شما مي‌توانيد با شركت در ان‌ها زبان مخصوص مسائل مالي در كسب و كار را ياد بگيريد. به عنوان مثال تسلط بر روي مفاهمي مانند چگونگي سود‌آوري، درامد عملياتي، هزينه‌هاي عملياتي و … مي‌تواند باعث افزايش هوش مالي شما شود اگر نمي‌توانيد در كلاس‌هاي اموزشي شركت كنيد با استفاده از يك كتاب مرجع و يا اينترنت نيز مي‌توانيد زبان خاص مسائل مالي را ياد بگيريد.

مشاوره گرفتن از كارشناسان مالي

يكي از خصوصيت مديراني كه هوش مالي بالايي دارند اين است كه آن‌ها هيچگاه خود را عقل كل نمي‌دانند و با وجود هوش مالي بالايي كه دارند هميشه سعي مي‌كنند با استفاده از مشاوره با كارشناسان مالي تصميمات بهتري در مورد مسائل مالي بگيرند. پس بهتر است شما هم به عنوان يك مدير از فرصت مشاوره با كارشناسان مالي استفاده كنيد چرا كه اين كار علاوه بر كمك كردن به شما در تصميم‌گيري‌ها باعث تقويت هوش مالي شما نيز خواهد شد.

همچنين اگر مي‌خواهيد كه به عنوان يك مدير يا صاحب يك كسب و كار هوش مالي خود را تقويت كنيد بايد به صورت منظم با مديران مالي موفق در تعامل باشيد. اين افراد كساني هستند كه هوش مالي خود را تقويت كرده‌اند و به عبارت ديگر اين مسير را قبل از شما پيموده‌اند شما مي‌توانيد از ويزگي‌ها، عادات و رفتار اين مديران موفق الگو بگيريد.

استراتژِي مناسب براي خرج كردن

 

هوش مالي مديران عاملي كليدي براي موفقيت آن‌ها5

 

 

مديران با هوش مالي بالا حتي كوچكترين پيامدهاي خريد كردن و صرف هزينه  در كسب و كار خود را نيز مد نظر قرار مي‌دهند. آن‌ها ياد گرفته‌اند كه جمع شدن اين هزينه‌هاي كوچك در طول زمان مي‌تواند چه عواقبي را براي كسب و كار آن‌ها به وجود بياورد. مراقب باشيد هزينه‌ها و خريد‌ها ي كوچك وقتي در كنار هم جمع شوند، مي‌توانند باعث كاهش فرصت‌هايي شوند كه براي كسب سود در مسير كسب و كار شما قرار مي‌گيرد. هوش مالي به مديران اين توانايي را مي‌دهد كه بتوانند عواقب ناشي از خرج كردن پول و هزينه‌هاي غير ضروري را پيش‌بيني كنند.

اهميت دادن به آموزش كاركنان

مديران و صاحبان يك كسب و كار كه از هوش مالي بالايي برخوردار هستند نه تنها به آموزش و يادگيري خودشان در مورد اطلاعات مالي و تقويت هوش مالي اهميت مي‌دهند بلكه اين موضوع را نيز مي‌دانند كه اهميت دادن به تقويت هوش مالي ديگر كاركنان نيز تا چه اندازه مي‌تواند در موفقيت مالي آن كسب و كار تاثير بگذارد. شما به عنوان مدير نه تنها بايد به دنبال تقويت هوش مالي خود باشيد بلكه بايد براي رسيدن به اهداف مالي كسب و كاري كه مديريت آن را بر عهده داريد به افزايش هوش مالي كاركنان نيز توجه كنيد. به عنوان مثال تيم فروش در يك كسب و كار بايد به طور دائم در مورد يادگيري اطلاعات مالي جديد و مهارت‌هاي كسب درآمد بيشتر آموزش ببيند.

نتيجه‌گيري

امروزه ديگر پرداختن به هوش مالي و صرف وقت براي تقويت آنها يك پيشنهاد نيست و يك ضرورت محسوب مي‌شود كه مي‌تواند نقش به سزايي در موفقيت افراد داشته باشد. در بين اقشار مختلف مديران و صاحبان كسب و كار‌ها جزء افرادي هستند كه تقويت هوش مالي براي آن‌ها ضرورت بيشتري نيز خواهد داشت چرا كه هوش مالي آن‌ها مي‌تواند تاثير بسيار زيادي بر روي موفقيت و يا عدم موفقيت مجموعه‌ي تحت مديريت آن‌ها داشته باشد. در اين مقاله به هوش مالي مديران پرداختيم و نكاتي را ارائه كرديم كه مديران مي‌توانند با يادگيري و توجه به آن‌ها هوش مالي خود را افزايش دهند. فراموش نكنيد كه راه افزايش هوش مالي آموزش، يادگيري و تمرين منظم است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۳:۳۴

اگر به جامعه‌اي كه در آن زندگي مي‌كنيم نگاهي بياندازيد، افراد تحصيلكرده‌ي فقير زيادي را خواهيد ديد. اين مسئله به اين معني است كه تحصيلات به تنهايي نمي‌تواند آينده مالي كودكان را تأمين كند. عادت‌هاي مالي و هوش مالي هر فرد در سنين پايين پايه‌ريزي مي‌شود. هوش مالي مسئله‌اي است كه در طول زندگي با يك فرد همراه است و در موفقيت و يا عدم موفقيت مالي او بيشترين سهم را خواهد داشت.

آموزش هوش مالي به كودكان

 

با آموزش هوش مالي به كودكان در آينده آن‌ها را به فردي ثروتمند تبديل كنيد2

 

به همين دليل است كه توجه كردن به آموزش هوش مالي به كودكان موضوعي است كه مي‌تواند تاثير زيادي در آينده مالي آن كودك و موفقيت يا عدم موفقيت او در سنين بزرگسالي داشته باشد. متاسفانه با وجود اهميت هوش مالي در زندگي افراد، در كشور خودمان به آموزش اين مسئله به كودكان توجه چنداني نمي‌شود. در اين مطلب سعي كرده‌ايم اهميت آموزش هوش مالي به كودكان را بيان كرده و نكاتي را ارائه كنيم كه توجه به آن‌ها مي‌تواند به آموزش موثر هوش مالي به كودكان كمك كند پس در ادامه با ما همراه باشيد.

شروع آموزش هوش مالي در سنين كودكي

خوشبختانه هوش مالي از طريق آموزش قابل ارتقاء است. چه بهتر كه اين آموزش‌ها از سنين كودكي آغاز شوند تا تاثيرگذاري بيشتري داشته باشند. هوش مالي كودك شما در واقع ديدگاه آن‌ها نسبت به پول و طرز رفتار آن‌ها با پول است. افزايش هوش مالي به كودكان كمك مي‌كند تا عادات پولي آن‌ها به شكلي پايه‌ريزي شود كه در آينده بتواند آن‌ها را به ثروت نزديك كند. البته بايد به اين نكته توجه كرد كه آموزش‌هايي كه در مورد پول و مسائل مالي به كودكان داده مي‌شود، متناسب با سن آن‌ها و برايشان قابل فهم باشد. به عنوان مسائل صحبت كردن در مورد مسائل حقوقي در قرارداد‌هاي مالي براي يك كودك جذاب و قابل فهم نخواهد بود.

پول دوست داشتني است

 

با آموزش هوش مالي به كودكان در آينده آن‌ها را به فردي ثروتمند تبديل كنيد4

 

از همان سنين پايين نبايد اجازه داد كه افكار منفي در مورد پول در ذهن كودكان تاثير بگذارد. در جامعه ما مرسوم شده است كه از همان دوران كودكي و نوجواني به افراد اينگونه القا مي‌شود كه افراد فقير انسان‌هاي شريف‌تري هستند و يا اينكه پول انسان را از معنويت دور مي‌كند و در مدارس اينگونه آموزش داده مي‌شود كه ارزش علم بيشتر از ثروت است و انسان بايد تمام وقت و تلاش خود را تنها براي افزايش سطح تحصيلات خود صرف كند.

بايد به كودكان آموزش داده شود كه پول چقدر در موفقيت و احساس خوشبختي انسان تاثيرگذار است. بايد آن‌ها را با اين موضوع آشنا كنيد كه افراد پولدار مي‌توانند انسان‌هاي بهتري براي اطرافيان و حتي جامعه خود باشند. اگر در طي اين سال‌ها به كودكان در مورد ارزش پول و ارزش كار آموزش داده مي‌شد امروز شاهد اين تعداد از افراد تحصيلكرده و بي پول نبوديم.

آشنايي كودكان با پول‌هاي رايج

در سنين پايين مي‌توانيد آموزش كودكان براي يادگيري تفاوت ارزش پول‌هاي رايج را شروع كنيد. به عنوان مثال سكه‌هاي رايج را مرتب به او نشان دهيد و ارزش هر كدام را براي او بگوييد. بعد از مدتي كودك قادر خواهد بود كه با توجه به ظاهر سكه‌ها تشخيص دهد كه كدام يك ارزش بيشتري دارد. در مورد پول‌هاي كاغذي هم همين كار را مي‌توانيد انجام دهيد. اين كار مي‌تواند از سنين ۳-۴ سالگي شروع شود. ميتوان گفت كه آموزش ارزش پول‌هاي رايج جزء اولين اطلاعات مالي و پولي است كه بايد به كودكان ارائه شود.

ايجاد قلك براي كودكان

 

با آموزش هوش مالي به كودكان در آينده آن‌ها را به فردي ثروتمند تبديل كنيد3

 

در همان سنين پايين بعد از صحبت در مورد پول و ياد دادن ارزش پول‌ها به كودك بهترين كار اين است كه براي او يك قلك تهيه شود.  به او ياد دهيد تا پول‌هاي سكه‌اي و كاغذي را كه به او مي‌دهيد در آن پس ‌انداز كند. توصيه مي‌شود كه از قلك‌هاي شيشه‌اي يا قلكي كه داراي جنس شفاف است، استفاده شود تا كودك بتواند پول‌ها را در آن ببيند و از انباشته شدن پول در آن لذت ببرد. سعي كنيد او را تشوق كنيد كه مراقب قلكش باشد و از آن محافظت كند. به كودكان بگوييد كه مي‌تواند با پولي كه در قلكش جمع مي‌كند چيز‌هايي را كه دوست دارد، بخرد.

اجازه بدهيد كودك در دو حالت از پول‌هاي درون قلكش استفاده كند هم در حالتي كه قلكش كاملا پر شده است و هم در حالتي كه پول كمتري در آن است و پر نشده است. با اين كار كودك ياد مي‌گيرد كه هرچه پول بيشتري پس انداز كند قدرت خريد چيز‌هاي بهتري خواهد داشت و همين موضوع باعث خواهد شد كه پس انداز براي كودك لذت‌بخش شود. انجام اين كار باعث مي‌شود كه كودك در سنين پايين با پس‌انداز كردن آشنا شده و از آن لذت ببرد.

براي پس انداز قانون قرار دهيد

زماني كه سن كودك به حدي مي‌رسد كه براي او پول توجيبي تعيين مي‌كنيد همزمان قانوني نيز براي او وضع كنيد كه مثلاً به صورت هفتگي يا ماهانه درصدي از اين پول را پس‌انداز كند. اگر كودك خود را قبل از اين زمان به خوبي با مفهوم پس‌انداز آشنا كرده باشيد و در ابتدا قوانين سختگيرانه‌اي را وضع نكنيد، مطمعناً كودكان از اين قوانين به خوبي استقبال خواهند كرد. در اين زمان و در سنين اوليه مدرسه به جاي قلك از يك حساب بانكي براي سپرده‌گذاري استفاده كنيد كه به آن سود تعلق بگيرد. هر چند هم كه اين سود ناچيز باشد اما كودك را با اين موضوع آشنا مي‌كند كه پول مي‌تواند پول بسازد. به او ياد بدهيد كه اگر براي مدتي پولش را در حساب نگه دارد، مي‌تواند سود آن را دريافت كند. در هنگام انتخاب نوع حساب با كودك خود مشورت كنيد.

صحبت با كودكان در مورد كسب و كارتان

 

با آموزش هوش مالي به كودكان در آينده آن‌ها را به فردي ثروتمند تبديل كنيد5

 

براي آشنايي كودكان با كسب و كار و كسب درآمد مي‌توان زماني را به طور روزانه اختصاص داد و با آن‌ها در مورد كسب و كاري كه داريد، صحبت كنيد. به آن‌ها بگوييد كه چرا شما بايد كار كنيد و كسب درآمد چه نقشي در زندگي شما دارد. به عبارت ديگر سعي كنيد ارزش كار، تلاش و كسب درآمد را به آن‌ها ياد بدهيد.

حتي مي‌توانيد در مورد مسائل مالي با آن‌ها مشورت كنيد به عنوان مثال بگوييد مي‌خواهم فلان وسيله را بخرم و قيمت آن اين مقدار است، آيا به نظرت اين قيمت براي داشتن اين وسيله مناسب است؟ سپس از او بخواهيد فكر كند و دلايلش را به شما بگوييد. زماني كه كودك شما سعي مي‌كند به خوبي فكر كند و به شما پاسخ دهد او را تشوق كنيد و حتي پاداش‌هايي را براي او در نظر بگيريد. با اين كار كودك شما به فكر كردن در مورد مسائل كسب و كار و مسائل مالي علاقه‌مند مي‌شود.

الگوي عملي مناسب

خواه يا ناخواه كودكان از والدين خود الگوبرداري مي‌كنند. با افزايش سن آن‌ها و آشنا شدنشان با مفهومي به نام پول به رفتار والدن خود با پول نيز دقت بيشتري مي كنند. پس سعي كنيد در حضور كودكان به گونه‌اي با پول رفتار كنيد كه الگوبرداري از آن بتواند باعث رشد هوش مالي آن‌ها شود. پس براي افزايش هوش مالي كودكان، والدين بايد به رفتارشان با پول در حضور بچه‌ها دقت كافي را داشته باشند. به عنوان مثال والديني كه علاقه آن‌ها به خرج كردن پول بيشتر از پس‌انداز آن است و اين رفتار را در حضور كودك نيز انجام مي‌دهند احتمال خيلي زيادي وجود دارد كه كودكان آن‌ها نيز در آينده چنين رفتاري را پول داشته باشند.

پول توجيبي

 

با آموزش هوش مالي به كودكان در آينده آن‌ها را به فردي ثروتمند تبديل كنيد6

 

معمولا سنين ۶-۷ سالگي زماني است كه كودك قادر خواهد بود بيشتر چيز‌هايي كه لازم دارد را خودش خريداري كند. پرداخت پول توجيبي منظم باعث پس‌انداز منظم‌تر و البته خرج كردن منظم‌تر پول توسط كودكان خواهد شد. يكي از بزرگترين اشتباهات والدين اين است كه به كودك پول توجيبي نمي‌دهند و در مقابل مي‌گويند كه هر وقت كودكمان به پول نياز داشت به او مبلغي را كه بخواهد، مي‌دهيم. اين كار يك اشتباه بزرگ است.

بايد در انتخاب پول توجيبي كه به كودكان پرداخت مي‌شود دقت زيادي انجام شود و مقدار مناسبي براي آن بر اساس سن كودك، وظايفي كه بر عهده دارد و همچنين شرايط كودك تعيين شود. سعي كنيد هميشه كودكان را تشويق كنيد كه بخشي از پول توجيبي خود را پس انداز كنند و براي خرج كردن بقيه آن نيز به صورت منطقي و معقول عمل نمايند. هيچگاه از پول توجيبي به عنوان يك ابزار تنبيهي استفاده نكنيد.

زماني كه كودك شما مي‌خواهد پول توجيبي كه به او مي‌دهيد، افزايش يابد با او صحبت كنيد و دلايلش را براي اين افزايش بشنويد و اگر غير منطقي بودند به او توضيح دهيد كه نمي‌توانيد با خواسته او موافقت كنيد و دلايل مالي منطقي را به او ارائه دهيد. به اين نكته توجه كنيد كه پول توجيبي زياد مي‌تواند باعث شود كه كودك شما به ولخرجي عادت كند.

تشويق كودك به كسب درآمد

در كنار پول توجيبي كه به كودك مي‌دهيد او را تشويق كنيد كه با انجام برخي كار‌ها درآمدي را براي خودش به دست بياورد. به عنوان مثال اگر مغازه‌اي داريد، مي‌توانيد ساعتي از روز را مشخص كنيد كه كودك شما در تميز كردن و مرتب كردن مغازه به شما كمك كند و شما در قبال آن مبلغي را به او بدهيد. يا اينكه با او قرار بگذاريد كه اگر هر روز حياط خانه را تميز كند مبلغي به عنوان دستمزد اين كار به او خواهيد داد. تشويق كردن كودكان به كار كردن در محيطي بي خطر و امن باعث خواهد شد كه او از همان سنين لذت كسب درآمد را حس كند و همچنين باعث افزايش اعتماد به نفس و مسئوليت‌پذيري در كودك خواهد شد.

تعيين اهداف مالي توسط كودكان

 

با آموزش هوش مالي به كودكان در آينده آن‌ها را به فردي ثروتمند تبديل كنيد7

 

كودك خود را تشويق كنيد كه از همان سنين كودكي براي خواسته‌هايش اهداف مالي تعيين كند. به عنوان مثال اگر كودك شما مي‌خواهد يك كفش اسكيت بخرد از او بخواهيد كه براي آن هدف مالي تعيين كند و مشخص كند براي رسيدن به هدف خود به چقدر زمان و چقدر پول احتياج دارد. از او بخواهيد كه مشخص كند در چه زماني و با چه مقدار از پس انداز پول توجيبي كه به او مي‌دهيد، قادر خواهد بود قيمت يك كفش اسكيت را بپردازد. سعي كنيد او را براي انجام اين كار تشويق كنيد مثلاً به او بگوييد در صورتي كه بتواند در زماني تعيين شده ۷۰% از مبلغ كفش اسكيت را پس‌انداز كند شما بقيه اين مبلغ را به او كمك خواهيد كرد.

آماده كردن كودك براي شكست‌هاي مالي

به كودك خود بياموزيد كه شكست مالي ممكن است براي هر كسي پيش بيايد. سعي كنيد در اين مورد با او حرف بزنيد و او را با شرايط ناخوشايند مالي نيز آشنا كنيد. به او ياد بدهيد زماني كه در رسيدن به اهداف مالي تعيين شده شكست مي‌خورد، نبايد نا اميد شود و در عوض بايد دلايل شكست را بررسي كرده و در موقعيت‌هاي بعدي از اين تجربه استفاده كند. مطمعناً كودك شما اشتباهات مالي زيادي خواهد كرد اما اين اشتباهات مي‌تواند براي او خيلي مفيد باشد چرا كه اگر به او كمك كنيد تا دلايل اين اشتباهات را پيدا كند و از آن‌ها درس بگيرد در واقع كمك بزرگي به تقويت هوش مالي كودك خود كرده‌ايد.

نتيجه‌گيري

هوش مالي را مي‌توان از طريق تمرين و آموزش تقويت كرد و اگر اين آموزش‌ها از سنين كودكي شروع شوند به طور حتم تأثير بيشتري خواهند داشت. در اين مقاله به نكاتي پرداختيم كه يادگيري و توجه به آن‌ها مي‌تواند به آموزش كودكان به منظور تقويت هوش مالي كمك بسيار زيادي بكند. اين نكته را فراموش نكنيد كه موفقيت در مسائل مالي تاثير همه جانبه‌اي بر كيفيت زندگي يك فرد خواهد گذاشت پس لازم است كه با تقويت هوش مالي كودكان آن‌ها را براي موفقيت در زندگيشان آماده كنيم.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۰:۳۳

نكته درباره ي پول كه بايد به كودكانمان بياموزيم كه بايد بدانيم ، بارها شده كه با فرزند خود به خريد برويد و او ناگهان از بزرگترين وسيله يا گرانترين لباس خوشش بيايد و شما نخواهيد يا نتوانيد براي او آنقدر هزينه كنيد اما او اصرار ورزد يا گريه كند كه من همين را ميخواهم. گاهي با كودك خود به خيابان يا مترو مي رويد ناگهان كودك شما از چيزي خوشش مي آيد يا دلش چيزي ميخواهد و  طوري رفتار مي كند كه اگر شما آن را نخريد دنيا برايش تمام شده است و ديگر شما را دوست نخواهد داشت.

رفتار مالي درست با كودكتان

 

10 نكته درباره ي پول كه بايد به كودكانمان بياموزيم2

 

شما براي اينكه كودكتان آرام بگيرد و ساكت شود، آن چيزي را كه ميخواهد درصورتي كه توانايي خريدش را داشته باشيد برايش مي خريد. آيا اين رفتار درست است؟ اگر بودجه خريدش را نداشته باشيد يا نخواهيد كه آن را بخريد چطور با كودك خود برخورد مي كنيد؟ شايد او را كتك بزنيد يا تهديد به رفتار ناخوشايند كنيد كه كودك مقابله به مثل مي كند و بيشتر اصرار مي ورزد يا مي ترسد اما اين رفتار درست نيست زيرا شما از خود در ذهن او موجودي ترسناك ساخته ايد. شايد به او بگوييد پول ندارم آنگاه به شما مي گويد كه شما به او دروغ مي گوييد يا مي گويد خب باشه بريم عابر بانك پول بگيريم.

در ادامه به شما آموزش مي دهيم چگونه با كودك خود ارتباط موثر داشته باشيد و به او ياد بدهيد كه درباره مسائل مالي و ماديات چگونه برخورد كند. ۱۰ نكته كه شما با گوشزد كردن آن به كودك خود به بهترشدن رفتارش و عاقلانه تر ديده شدن او كمك مي كنيد.

پول سخت بدست مي آيد پس بايد آن را از دست ندهيم

به كودك خود بياموزيد پول را بانك يا عابر بانك مفتي به دست ما نمي دهد يعني همين طوري بي خود و بي جهت به ما كسي يا بانكي پول نمي دهد. بانك و عابر بانك تنها سپرده هايمان را به ما مي دهند كه ما با زحمت، تلاش و كاركردن به دست آورده ايم. به او بگوييد چقدر زحمت كشيديد و سرما و گرما را تحمل كرده ايد و مسافت و راه را پيموديد تا كمي پول بدست آوريد. به او بگوييد پول با سختي به دست مي آيد و نبايد راحت از دستش داد.

هدف از زندگي پول خرج كردن نيست

 

10 نكته درباره ي پول كه بايد به كودكانمان بياموزيم3

 

بايد به او هدف از زندگي را بگوييد و به او توضيح دهيد پول هدف زندگي نيست تنها براي لذت بردن از زندگي ورفع نيازهاي ما است. هر فرد به مقدار و اندازه پولي كه دارد مي تواند مخارج زندگي اش را تامين كند. هرچقدر بيشتر پول پس انداز كني راحت تر زندگي مي كني يعني امكانات بيشتري براي خود فراهم مي كني. مثلن اگر مي خواهي  وقتي بزرگ شدي ماشين داشته باشي بايد پولهاتو پس انداز كني تا ماشين بخري. ماشين يك خواسته كوچك براي تو خواهد بود پس روياهايت را بزرگتر كن. تو بايد خانه هم براي خود بخري تا راحت در خانه ات با آرامش به كارهايت برسي.

دستگاه چاپ كن پول وجود ندارد

به كودك خود بياموزيد هر فردي به اندازه محدودي پول دارد و نمي توان تمام پول دنيا را براي خودتان كنيد حتي اگر اين كارهم بشود كرد كه غير ممكن است، كل پول دنيا يك مقدار محدود است. اگر پول نداشته باشيم نمي توانيم چيزي بخريم پس بايد پولهايمان را جمع كنيم تا بتوانيم مخارج زندگيمان را تامين كنيم و گشنه و تشنه نمانيم. البته طوري به او بگوييد كه كودك از بي پولي نترسد و فكر نكند بدبخت و بيچاره است.

وقتي كودك شما مي بيند كيف پول شما هميشه پر پول است و هر وقت هم خالي است سراغ عابر بانك مي رويد با خودش مي گويد مادر يا پدر من پولدار است و پولهايش تمامي ندارد. شما حتماً از مخارج زندگي به او بگوييد و مشكلات مالي را برايش توضيح دهيد.

به كودكانتان پول توجيبي بدهيد

 

 

پول تو جيبي به كودك كمك مي كند تا با ارقام و اعداد آشنا شود و از  ارزش مالي آنها در بدست آوردن خواسته هايش آگاه شود. پول توجيبي دادن در سني كه كودك مي تواند اعداد را بخواند و با مبالغ آشنايي پيدا كند بسيار امري پسنديده است. به كودكتان بگوييد اگر فلان وسيله را مي خواهي هر روز انقدر از پولت را خرج نكن تا بعد دو هفته يا چند هفته بتواني آن را بخري اما اگر خرج كني ديگر نمي تواني آن را داشته باشي.

اگر كودك پول را خرج كند و پس انداز نكند نمي تواند آن وسيله را بخرد و خودش ناراحت مي شود. به او ياد آوري كنيد كه اگر پس انداز مي كردي الان آن اسباب بازي را داشتي پس باز هم سعي كن. برايش قلك بخريد تا پولهايش را در قلك بندازد و بتواند آنها را پس انداز كند.

نيكوكاري و جشن عاطفه ها را به كودكانتان بياموزيد

در خانواده هاي ثروتمند كمك به ايتام و فقيران بسيار پسنديده است و اين مساله بسيار جا افتاده است اما فقط ثروت زياد نيست كه بايد بخشوده شود گاهي با پول اندكي گره اي از مشكلات گشوده مي شود و همين كمك هاي اندك شماست كه خيلي بزرگ مي شود.  قلكي در خانه براي كمك به ايتام تهيه كنيد و هر روز مقداري پول در آن بياندازيد تا كودك شما با ديدن آن از شما ياد بگيرد و پولهاي اندك خود را در آن بياندازد. در روز هاي نيكوكاري اين قلك را به عمراه او هديه دهيد. شما بزرگترين الگو فرزند خود هستيد.

 

 ارتباط بين درآمد و كار

 

10 نكته درباره ي پول كه بايد به كودكانمان بياموزيم6

 

مسئوليتي به كودكان بدهيد و بابت اجراي صحيح آن دستمزدي نيز براي آن در نظر بگيريد. به اين ترتيب كودك شما تشويق مي شود آن كار را به صحيح ترين روش ممكن انجام دهد و با انجام دادن آن دستمزدي دريافت كند و رابطه بين كاركردن و كسب درآمد را درك كند.

آموزش برخي از مفاهيم مالي و اقتصادي

برخي از لغات مانند سهام ، سرمايه گذار و شراكت را به كودكانتان به زبان كودكانه بگوييد و توضيح دهيد تا ذهن آنها درباره مسائل مادي آماده تر شود. سهام خريدن را به آنها معرفي كنيد و بگوييد وقتي سهام يك شركت را مي خريد در سود و زيان آن شركت مشاركت مي كنيد. دوست كودكتان مثلاً محمد شركت آب و فاضلاب دارد و شما مي خواهيد در كار او مشاركت كنيد و سود ببريد اما ممكن است دوستت علي ناموفق عمل كند و سهام شركتش بي ارزش شود. شما در اين زمان ضرر مي كنيد اما اگر علي شركت موفقي داشته باشد كلي سود مي كنيد و سهام شركتش گران مي شود و تو سود ميكني. سرمايه گذار تو هستي كه در بورس سرمايه گذاري مي كني و شراكت عملي است كه تو انجام مي دهي تا با علي شريك شوي و از كار كردن او سود ببري.

آموزش اخلاق در مسائل مالي

 

10 نكته درباره ي پول كه بايد به كودكانمان بياموزيم7

 

آيا تابحال شده كنار دوستت باشي و حرص و طمع تورا بگيرد كه چرا او فلان ماشين را دارد و من ندارم؟ چرا او قطار دارد و من ندارم؟ كودكان نسبت به اسباب بازي هايشان و كارتون هايشان حساس هستند. شما بايد به آنها ياد دهيد كه اسباب بازي هايشان را در اختيار كودكاني قرار دهند كه آنها را خراب نمي كنند و از داشتن آنها خوشحال مي شوند.

اگر دوست آنها وضعيت مالي خوبي ندارد نبايد به او اسباب بازي هايشان را نشان دهند تا خجالت زده شود يا اسباب بازي هايش رابه او ندهند. به كودكانتان بياموزيد با كودكان ديگر به خصوص نيازمندان مهربان و بخشنده باشند. اگر الان با فقيران مهربان باشند وقتي بزرگتر شوند باز هم مهربان خواهند بود. اگر الان وسايل بازي شان را به بچه هاي بد و خرابكار ندهند در آينده نيز پولشان را به فرصت طلبان و بدهكاران نخواهند داد. خيلي مهم است كه به هركسي اعتماد نكنند و همزمان مهربان باشند طوري كه سرشان كلاه نرود.

خريد اجناس دسته دوم

بسياري از  مردم خريد وسايل دسته دوم را امري ناپسند مي دانند و براي پرهيز از اين امر حاضر اند بدهكار شوند. شما بايد به فرزندتان بياموزيد كه گاهي به چيزي نياز ضروري داري و نمي تواني نو آن را بخري چون گران است. دسته دوم آن را بخر تا بدهكار كسي نشوي. به او بگوييد بدهكاري  يكي ازبدترين چيز هاي دنياست و باعث درگيري ذهني و ناراحتي مي شود. هميشه به اندازه توانايي ات گام بردار اما جاه طللب و بلند پرواز باش.

نتيجه گيري

شما بايد براي كودكتان حساب بانكي با سود سپرده بازكنيد تا هم مفهوم سود بانكي را بفهمد هم براي آينده اش حساب بانكي داشته باشد. به او بگوييد كه پولهايش با گذشت زمان پول مي آورند اما بايد  اين پولها را در بانك نگه دارد و خرج نكند. او بايد هر ماه مبلغي را كه جمع كرده است با شما به بانك بياورد و در حساب بگذارد. افزايش حساب را به او خبر دهيد تا خوشحال شود كه پولهايش زياد شده است. اين طوري اعتماد به نفس بيشتر مي شود و سريعتر ثروتمند مي شود چون پول جمع كردن و سود گرفتن بدون ضرر را ياد گرفته است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۸:۲۳

افراد متفاوت داراي شغل هاي متفاوت هستند و بسيار برايشان اين سوال پيش مي آيد كه براي رونق كسب و كارشان چه كاري كنند تا كارشان بسيار سود زا و پر درآمد شود.

آيا سايت در اينترنت به افزايش درآمد من كمك مي كند و درآمد من را افزايش مي دهد؟

آيا سايت اينترنتي بهتر است يا…

سايت اينترنتي بر ساير فضاهاي مجازي چه مزايايي دارد؟

فعاليت كسب و كار من آنقدر بزرگ نيست چرا سايت بزنم؟

در اينجا به خوبي توضيح مي دهيم و دلايلي ارائه مي دهيم كه چرا به سايت نياز داريد و ايجاد يك سايت چه مزايايي دارد.

اولين منبع و مرجع براي رسيدن به پاسخ سوالات

 

 

اكثر ما وقتي سوالي در ذهنمان پيش مي آيد و جواب آن را نمي دانيم به سراغ اينترنت مي رويم و وارد يكي از موتورهاي جستجو مي شويم و به دنبال سايت مورد نظرمون مي گرديم تا جواب سوالمان را بيابيم و يك نفس راحت پس از پيدا كردن جواب بكشيم. در واقع همه ما همين طوري عمل مي كنيم و به جاي هدر دادن وقتمان و فكر كردن درمورد سوالي كه جواب آن را نمي دانيم مستقيماً جواب آن را در بين ميليون ها سايت موجود در اينترنت چك مي كنيم. اين فقط يكي از چندين دليلي است كه نشان مي دهد چرا كسب و كار ما نياز به سايت اينترنتي دارد.

موتور جستجو ركن اصلي موفقيت سايت هاي اينترنتي

دليل دوم اين است كه اگرچه شبكه هاي اجتماعي هر روز تعداد افراد بيشتري را به عنوان عضو جذب مي كنند و تكنولوژي آنها بيشتر و بيشتر پيشرفت مي كند ولي هنوز موتور جستجو ندارند تا با يك جستجو كوچك مطالب، عكس ها يا فيلم هاي مرتبط با خواسته هاي شما را نشان دهد. براي مثال شما مي خواهيد يك كارگاه مبل سازي را در تهران پيدا كنيد اما وقتي در تلگرام بخواهيد اين كارگاه را پيدا كنيد نمي دانيد چه آدرسي را سرچ كنيد پس حتي براي پيدا كردن كانال هاي تلگرام اين كارگاه ها بايد به اينترنت مراجعه كنيد و كانالهاي تلگرامشان را از سايتها بيابيد.

 نشان دهنده هويت اصلي يك كسب و كار در فضاي مجازي

 

 

 

دليل سوم اين است كه سايت اينترنتي هويت يك كسب وكار را در فضاي مجازي نشان نشان مي دهد. كانال تلگرام يا صفحه اينستاگرام در كسب درآمد كارآمد هستن اما اين يك سايت اينترنتي است كه از آخرين نسل فناوري ها استفاده مي كند و توضيحات و صفحات سودمندي داراي اطلاعات مناسب براي استفاده كنندگان آن سايت دارد. اين يك سايت اينترنتي است كه مرز بندي جغرافيايي ندارد و باعث بيشتر و بهتر ديده شدن شما و كسب و كارتان مي شود. بسياري از سايتها كار خود را از در سايتي به نمايش گذاشته اند و معروف شدند. خيلي از شركت ها كه الان سرآمد در تجارت بين المللي هستن كار خود را با راه اندازي يك سايت اينترنتي شروع كردند.

سايتهاي اينترنتي مختص كسب و كار هاي موفق و خاص بودن شما

دليل چهارم اين است كه احداث كانال تلگرام، صفحه اينستاگرام يا ساير شبكه هاي اجتماعي بسيار آسان است و هزينه خاصي ندارد. در حالي كه راه اندازي سايت و پر بازديد كردن آن كمي اطلاعات و دانش مي خواهد كه هر كسي ندارد و هزينه كوچكي نيز براي ايجاد وب سايت نياز است. پرستيژ و كلاس كاري سايت خيلي بالا است و داشتن يك سايت نشان دهنده موفق بودن كسب و كار شماست.

اعتبار بخشي به كسب و كارتان

 

چرا كسب و كارتان به سايت نياز دارد؟4

 

وجود وب سايت در اينترنت يعني اينكه شما در كسب و كارتان موفق هستيد و برايتان ارزش دارد. وجود سايت نشان مي دهد كه شما براي ارائه خدماتتان از چيزي دريغ نمي كنيد. سايت اينترنتي شما را رقيب بزرگتري براي ديگر رقيبانتان مي كند زيرا شما از طريق اينترنت كه بسيار بين مردم جامع و رايج شده است مشتريانتان را پيدا مي كنيد و با آنها اطلاعات تعامل مي كنيد. اگر سايت هم داريد بسيار به سايتتان اهميت دهيد و براي ظاهرش و قراردادن اطلاعات مفيد داخل آن بكوشيد. سايت هر چه به روزتر باشد و مطالب آن با كسب و كار شما بيش تر باشد و عكس هاي بيشتري داشته باشد پر بازديدتر مي شود و مشتريانتان بيشتر مي شوند.

هزينه تبليغات را كاهش دهيد

ايجاد سايت هزينه اي ثابت دارد كه فقط يك بار يعني همان بار اول براي راه اندازي سايت، هزينه نياز دارد. اين هزينه كه شامل هزينه ايجاد و راه اندازي آن است، بنابر ماژول هاي استفاده شده از پانصد تا يك ميليون و پانصد هزار تومان متغير است. شما با اين هزينه ديگر نياز به تبليغات اينستاگرامي يا تلگرامي نداريد فقط بايد هر روز اطلاعات بيشتري و مرتبط تري با موضوع قرار دهيد. تبليغات در تلگرام بسيار هزينه بر است و هرچه تعداد اعضاي آن كانال بيشتر باشد، هزينه تبليغات بيشتر است. گاهي يك تبليغ در كانالي براي چند دقيقه يك ميليون و پانصد هزارتومن پول نياز دارد؛ اما شما با ايجاد سايت هميشه در اينترنت ديده خواهيد شد و مشتري خواهيد داشت.

وبسايت قابليت ويرايش و تغيير دارد

 

چرا كسب و كارتان به سايت نياز دارد؟5

 

شما با گذشت زمان در كار خود پيشرفت مي كنيد و تجربه بدست مي آوريد، محصولات خود را ارتقا مي بخشيد، تخفيف ها و خبرنامه هايي را در سايت قرار مي دهيد. اگر اطلاعاتي را بخواهيد مي توانيد ويرايش كنيد، تغيير دهيد يا حذف كنيد يا محصولات جديدي را در سايت وارد كنيد.

وبسايت ساعت كاري ندارد

حتي زماني كه شما در رختخواب خود خوابيديد و نمي دانيد ساعت چند است. مشتريان شما درحال ديدن سايت و خريد از شما هستند. شما هميشه ديده مي شويد. ساعات كاري خاصي نداريد و هميشه در حال جذب مشتريانتان هستيد. اين درحالي است كه هر انساني حداكثر ۱۲ ساعت مفيد مي تواند كاركند يا درب مغازه يا شركت را باز نگه دارد اما شما فراتر از اين هستيد.

كسب و كار اينترنتي محل و محدوده ندارد

 

چرا كسب و كارتان به سايت نياز دارد؟6

 

اگر مي خواهيد فعاليت بدون مرز و مكان داشته باشيد، راه حل شما ايجاد يك وب‌سايت است. به كمك وب‌سايت مي‌توان با افرادي خارج از مرزهاي شهر و استان و حتي كشور به سهولت در ارتباط بود و به معرفي خدمات و محصولات خود پرداخت. ميزان سودآوري و درآمدزايي سايت‌ها به نوع سايت و اهداف آن بستگي دارد. البته ميزان فعاليت صاحبان سايت‌ها و به روز رساني و رسيدگي به مطالب سايت نيز در كسب اين درآمد و ميزان آن نقش دارد.  امروزه شركت‌ها و افراد بسياري هستند كه فقط از طريق سايت فعاليت مي‌كنند و عمده درآمد آن‌ها از طريق سايت و مشتريان آنلاين ميباشد.

شما با داشتن يك سايت به راحتي مي توانيد وارد عرصه تجارت الكترونيك شويد و امكان استفاده از قابليت هاي تجارت الكترونيك برايتان به وجود آيد.

نتيجه گيري

اكثر كارآفرينان و دارندگان مشاغل تا حدودي به دنبال تبليغ و جذب مشتريان جديد و فروش محصولات يا خدمات خود با استفاده از شيوه‌هاي سنتي، هستند؛ اما در دنيايي كه اكثر مشتريان بيشترين زمان خود را در اينترنت سپري مي‌كنند؛ شيوه سنتي بازاريابي و فروش، يك روش نا كارآمد به حساب مي آيد.

 استفاده مناسب از فضاي وب، يك وسيله بسيار پر اهميت در تجارت مي باشد. كساني كه كسب و كار خود را در تجارت به روش قديمي موفق مي‌پندارند بايد به اين موضوع توجه خاصي داشته باشند. اينترنت از بهترين و مناسب ترين فضاهاي كسب و كار است كه روز به روز بر كاربران آن افزوده مي‌شود و مي‌تواند نقش مهمي در ايجاد روابط تجاري موفق ايفا نمايد. از همين رو طراحي يك وب سايت مناسب، اولين قدم در جذب مشتريان جديد در بازاريابي اينترنتي است.

سايت ايجاد شده براي كسب و كارتان را توسعه دهيد و فراگير كنيد.

به اميد كسب موفقيت بيشتر شما در بازار اينترنتي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]