woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۲:۵۵

هر وقت بحث هنر و كارهاي هنري به ميان مي آيد، كارهايي به ذهنمان مي رسد كه علي رغم آن كه از روي علاقه انجام مي شوند اما كسب درآمد آنچناني اي ندارند. اما اين آرزوي هر كسي است كه شغلي كه با ذوق و از روي ميل انجام مي دهد، برايش درآمد چشمگيري هم به دنبال داشته باشد. از كم درآمد ترين افراد گرفته تا آن هايي كه با ارقام نجومي سر و كار دارند، اغلب تمايلي ندارند كه كسي از عدد دقيق درآمدشان با خبر شود. اما ما بالاخره از اين مبالغ با خبر شديم و حالا وقت آن است كه شما را هم در جريان آن قرار دهيم .

 

طراحي بازيهاي كامپيوتري

بازار خلق شخصيت هاي مختلف وتهيه بازي هاي كامپيوتري كه علاوه بر سرگرمي، ذهن افراد را هم به گونه اي مثبت تحريك ميكند، امروزه داغ شده است و درآمد ساليانه ۸۶۵۱۰ دلاري را روانه جيبشان مي كند.

 

 

بازيگر

بازيگر، شخصي است كه به ايفاي يك نقش خاص مي پردازد و در قالب فرد ديگري فرو مي رود و شخصيت او را به نمايش مي گذارد. يك بازيگر، علاوه بر علم به اين هنر، بايد از چهره و حركات بدني و فيزيك مناسب هم برخوردار باشد. بازيگران، از افراد سياهي لشگر تا سوپر استارهاي معروف و گران قيمت متغيرند اما ميانگين درآمد ساليانه شان ۸۱۰۰۰ دلار است.

 

معمار

20 هنري كه در دنيا بيشترين درآمدزايي را دارند8

 

 

اين افراد،به نقشه كشي و طراحي ساختمان هاي مسكوني و اداري و كارخانه ها و سالن هاي تئاتر و … مي پردازند. علاوه بر تحصيلات آكادميك، اين افراد بايد از ذوق دروني خودشان هم استفده كنند تا با ايده هاي ناب در اين دنياي مدرنيته بتوانند متناسب با خواسته متقاضيانشان طراحي هاي هنري خود را انجام دهند و به درآمد ساليانه ۷۶۹۳۰ دلار در سال برسند.

 

خياط

اگر علاوه بر علاقه به پارچه و مد و لباس، فرد دقيق و منظمي هم هستيد، اين شغل برايتان خيلي مناسب است. خياط، بر حسب سفارش مشتريانش، به دوخت انواع لباس و پرده و … مي پردازد . بعضي از خياط ها به طور فردي و خانگي فعاليت كرده و بعضي ديگر از آن ها به طور گروهي در كارگاه هاي خياطي يا توليدي هاي لباس كار مي كنند. خياطي، يك شغل تمام وقت به حساب مي آيد و در صورتي كه به خوبي با پارچه ها و هنر دوخت و دوز آشنا باشيد، درآمد آن به حدود ۷۶۰۰۰ دلار در سال نيز مي رسد .

 

نويسندگان فني

 

20 هنري كه در دنيا بيشترين درآمدزايي را دارند5

 

حتما برايتان جالب است كه بدانيد كاتالوگ ها و دفترچه دستورالعملي كه در بسته هاي لوازم برقي و خانگي و … وجود دارد، توسط افرادي خاص كه به آن ها نويسندگان فني مي گويند نوشته مي شود و آن ها علاوه بر همكاري در طراحي اوليه محصول ، نكات كاربردي و روش نگهداري را براي استفاده كنندگان توضيح مي دهند. درآمد سالانه اين افراد، ۶۹۸۵۰ دلار است.

 

طراحي صنعتي و تجاري

طراحي محصولات توليدي اي از قبيل اتومبيل، اسباب بازي هاي كودكان و لوازم خانگي، بايد به دقت و بعد از آزمايش ها و تحقيق هاي لازم صورت بگيرد چون مردم در ميان اين بازار سرسام آور و تنوع زيادي كه در بين مارك هاي مختلف وجود دارد، به دنبال جذاب ترين و كاربردي ترين محصول هستند كه در عين حال، قيمت مناسبي هم داشته باشد. به همين خاطر طراحان صنعتي اغلب دستمزد بالايي را مي گيرند تا برايتان با ساده ترين و تا حد امكان ارزان ترين مواد ، بهترين ابزار ممكن را طراحي كنند و سودآوريتان را تضمين كنند. حقوق سالانه اين افراد ۶۷۹۷۰ دلار است.

 

هنرمندان پويانمايي

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۶:۴۳

راهكارهاي خودباوري و افزايش اعتماد بنفس:

براي اين كه ديگران به توانايي هايتان ايمان بياورند و آن را باور كنند، اول از همه لازم است كه خودتان به مهارت هايي كه درونتان وجود دارد ايمان بياوريد. اگر مي خواهيد آدم هايي كه در اطرافتان هستند روي حرف هاي شما حساب باز كنند و يا ساده تر بگويم، مي خواهيد كه شما را جدي بگيرند، بايد قبل از همه چيز خودتان را به سلاح اعتماد به نفس مجهز كنيد. اگر فكر مي كنيد كه مي توانيد يك شبه راه رسيدن به اين اعتماد به نفس را طي كنيد، سخت در اشتباهيد! اما اگر عزمتان را جزم كرده ايد كه اين راه نه چندان دشوار را طي بكنيد، با ما همراه باشيد :

 

اول از همه خودتان را جدي بگيريد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز2

 

اگر مي خواهيد در جمعي كه هستيد جدي گرفته شويد، اول بايد خودتان را باور كنيد و شخصيتتان را جدي بگيريد. براي اينكه به اين هدف برسيد، مي توانيم اين موضوع را از دو جنبه بررسي كنيم. يكي جنبه دروني و ديگري جنبه بيروني. جنبه دروني كه مهم تر است، در حقيقت همان تغيير روند افكار و احساساتمان مي باشد. براي اين منظور، لازم است كه واقع بين باشيم و مسئوليت كارهاي خودمان را به عهده بگيريم و اگر در جايي دچار اشتباه شديم، آن را قبول كنيم. به چنين شخصي گفته مي شود كه به مرحله خودباوري رسيده و همين هم باعث موفقيتش مي شود .

 

تكنيك هاي باورپذيري

روش هايي وجود دارد كه افراد، به كمك آن ها مي توانند اعتماد به نفس را درون خودشان تقويت كنند و در نتيجه به خودشان ايمان بياورند. براي اين منظور لازم است كه خودمان و كارهايمان را جدي بگيريم؛ هرچند كه كار كوچكي باشد. چون در غير اين صورت ، اگر با خودمان فكر كنيم كه كار ارزشمندي انجام نمي دهيم ، وارد سيكل معيوبي مي شويم كه نه تنها كارهايمان ، بلكه خودمان را هم دست كم مي گيريم. در حالي كه اگر هر فردي وظيفه و مسئوليتي را كه بر عهده دارد جدي و با اهميت تلقي بكند ، ناخودآگاه شخصيت و جايگاه اجتماعي اش ، بالا مي رود .

 

وانمود كنيد كه اعتماد به نفس داريد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز3

 

نحوه صحبت كردن ، تن كلام ، حركات و به عبارت ديگر ، زبان بدن شما ، مي تواند ديگران را تحت تاثير قرار دهد و چه بهتر كه اين تاثير ، در جهت مثبت باشد . حتما شنيده ايد افرادي كه اعتماد به نفس بالايي دارند، معمولا سر خود را بالا مي گيرند و به مدت طولاني تري با طرف مقابلشان تماس چشمي برقرار مي كنند و با صدايي رسا و بلند صحبت مي كنند. تقليد حالات و حركات افرادي كه اعتماد به نفس بالايي دارند ، باعث افزايش دو تا هورمون در بدن مي شود. يكي كورتيزول و ديگري تستوسترون. تحقيقات نشان داده است كه اين دو هورمون در افراد با اعتماد به نفس بالا ، بيشتر از افراد معمولي است. بدن متوجه اين تقليد شما نمي شود و حس باورپذيري را درونتان افزايش مي دهد .

 

فراموش نكنيد كه خودباوري ، يادگرفتني است

اگر درجه خودباوري شما بر روي سنگ حكاكي شده بود ، حق با شما بود و مي توانستيد بگوييد كه غير قابل تغيير است اما خودتان مي دانيد كه اين طور نيست و همه ما در وجودمان انعطاف پذيري اي داريم كه به كمك آن ميتوانيم تغيير بكنيم . وقتي كه به دنيا آمديد ، هيچ واژه نمي دانم يا نمي توانمي همراه شما نبوده. اين خودتان هستيد كه ديواري محكم به دور توانايي هايتان كشيده ايد و خودتان را محدود كرده ايد. پس قبل از هر چيز ، درب ذهنتان را باز كنيد و هر چه فكر محدود كننده درون آن مي بينيد دور بريزيد.

 

به صداهايي كه درون سرتان حرف هاي نا اميد كننده مي زنند، گوش ندهيد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز5

 

وقتي كه در انجام كاري يا براي گرفتن تصميمي دچار ترديد و دو دلي مي شويد ، به صداي منفي درونتان توجه كنيد . اين صداي كيست؟ صداي والدينتان است؟ صداي هم كلاسي قلدر و زورگوي قديمي تان است؟ يك چيز مسلم است و آن ، اين است كه اين صدا ، مربوط به شما نيست. پس محكم و با صداي بلند به خودتان ياد آوري كنيد كه نه ! اين صداي من نيست و كم كم سعي كنيد كه آن را در همه مراحل زندگي تان ناديده بگيريد .

 

نقاط ضعفتان را به نقطه قوت خود تبديل كنيد

هيچ كدام از ما كاملا بي عيب و ايراد نيستيم ولي اگر فقط و فقط  روي نقاط ضعف وكمبود هايمان تمركز بكنيم ، ناخودآگاه يادمان مي رود كه كلي ويژگي هاي مثبت درونمان وجود دارد كه هر كدام از آن ها به تنهايي مي توانند زندگي مان را از اين رو به آن رو بكنند . كارتون دامبوي بامزه يادتان است ؟ اگر آن فيل كوچولو فقط روي گوشهاي بزرگ و غير عادي اش تمركز مي كرد و از آن ها خجالت مي كشيد، هيچ وقت نمي توانست پرواز كند. پس شما هم غصه خصوصيات منفي اي مثل لجبازي و سمج بودنتان را نخوريد، سرتان را بالا بگيريد و بگذاريد همه بفهمند كه شما عزمي راسخ داريد و آدم سر سختي هستيد .

 

قدرت هاي برترتان را تقويت كنيد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز6

 

قدرت هاي مافوق طبيعي قهرمان هاي مورد علاقه تان در فيلم ها و داستان ها را به خاطر بياوريد . يكي مي توانست از ديوار بالا برود ، يكي پرواز مي كرد و … فكر كردن به اين ويژگي ها حس خوبي به شما مي دهد. درسته؟ حالا ويژگي هاي مثبت خودتان را بنويسيد. مثلا آرامش، وقار، قدرت بيان بالا، شوخ طبعي، داشتن هوش اجتماعي ، دست و دلبازي، با اراده بودن و … اين فهرست را مي توانيم حالا حالا ها ادامه بدهيم. هر روز چند دقيقه از وقتتان را براي نوشتن اين ويژگي ها اختصاص دهيد و سعي كنيد هر روز ويژگي هاي مثبت جديدتري را به آن اضافه كنيد. انجام همين كار ساده، ضمير ناخود آگاهتان را تقويت مي كند و روز به روز بيشتر از خودتان خوشتان مي آيد .

 

خودتان مربي خودباوري خود باشيد

اگر روزي ديديد كه شك و ترديد در وجودتان جوانه زده، بدانيد كه خودتان مربي پرورشي اين خصوصيات زشت و دست و پا گير بوده ايد. تصور كنيد فردي كه خيلي به او ايمان و باور داريد دچار شك و ترديد شده است. به او چه مي گوييد و چگونه راهنمايي اش مي كنيد؟ بنشينيد و همان حرف ها را به خودتان بزنيد. درون ذهنتان يك مربي قوي و موقر و مهربان و رك گو را تصور كنيد و هر وقت كه در شرايطي پر استرس قرار گرفتيد با او حرف بزنيد و بگذاريد كه آرامتان كند و اعتماد به نفستان را به سرعت بالا ببرد .

 

خودتان را به جاي قهرمان ها بگذاريد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز7

 

فرض كنيد كه يكي از قهرمان هاي مورد علاقه تان هستي. آرنولد شوارزينگر را دوست داريد؟ بياييد فكر كنيد كه آرنولد هستيد. حالا تصور كنيد كه براي يك مصاحبه كاري دعوت شده ايد. آيا اگر آرنولد بود، دست و پايش را گم مي كرد و ناله سر مي داد كه نه نمي توانم از پس اين كار بربيايم و عرق سرد بر پيشاني اش مي نشست؟ واقعا كه در آن صورت خيلي خنده دار مي شد! آرنولد هيچ وقت اين حركات را از خودش در نمي آورد ! پس سرتان را بالا بگيريد و به خودتان بگوييد درست است كه به خاطر اهميتي كه اين كار برايت دارد يك مقدار دلهره داري اما قوي باش و مثل هميشه باعث افتخارم شو !

نتيجه گيري

خب، حالا بياييد يك جمع بندي داشته باشيم. اينكه اعتماد به نفس چيست و چگونه به دست مي آيد، هميشه يكي از سوال هاي كليدي افراد بوده است. اعتماد به نفس، به اين معناست كه يك نفر به توان و توانمندي هاي خودش باور و اعتماد داشته باشد . فراموش نكنيد كه خودباوري ، به معناي تكبر و ناديده گرفتن كمبودهايمان نيست. بخش مهمي از خودباوري، حاصل دانستن نقاط ضعف خودمان و در كمال آرامش با آن ها رو به رو شدن است .

خودباوري به شما كمك مي كند كه از اشتباه كردن نترسيد و در مقابل آن فقط يك عقب نشيني موقت داشته باشيد نه يك فرار ابدي . همزمان با اين كه اعتماد به نفس و خود باوري درونتان ريشه مي دواند ، متوجه مي شويد كه ايمان مردم هم به شما روز به روز قوي تر مي شود. پس براي رسيدن به اين مقام، اگر كسي قصد تخريب اعتماد به نفستان را داشت، او را ناديده بگيريد و دور و برتان را پر كنيد از افرادي كه تحسينشان مي كنيد و تحسينتان مي كنند.

براي فرار از فشار هاي رواني، اشتباهات خودتان را به گردن ديگران يا شرايط بد محيطي نياندازيد. آن را به گردن بگيريد و بگذاريد درونتان احساس قدرت بكنيد و به خودتان افتخار كنيد. خب ، آماده ايد ؟ پس حالا شروع كنيد و اين بار، نه با پر جادويي، بلكه با قدرت دروني خودتان به پرواز درآييد تا به هدف برسيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۸:۵۲

مطمئنم كه شما هم بارها و بارها اسم “علي بابا” به گوشتان خورده است. علي بابا علاوه بر اين كه يكي از قهرمان هاي قصه هاي هزار و يك شب بوده ،  به قهرمان سايت هاي فروش اينترنتي هم تبديل شده است. علي بابا اسم يك شركت چيني است كه امروزه كولاكي در بازار تجارت الكترونيك بر پا كرده است.اين شركت ، بعد از عرضه سهام خود به بازار بورس نيويورك ، در حال حاضر به خبرسازترين شركت دنيا تبديل شده است.

شروع فعاليت علي بابا

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني2

 

شركت علي بابا ، در سال ۱۹۹۹ ميلادي توسط جك ما (Jack Ma) در شهر هانگ ژو افتتاح شد. حتما با خودتان فكر مي كنيد كه چه چيزي باعث شده كه يك فرد معمولي بدون تحصيلات آكادميك از يك خرده فروشي اينترنتي به چنان معروفيتي رسيده باشد كه بسياري از شركت هاي بزرگ تكنولوژي را نگران اين رشد سريع و قدرت بي سابقه خود بكند . شركتي كه آنچنان مورد استقبال و توجه سرمايه گزاران بزرگ قرار گرفته است كه مدير عامل شركت گوگل ، از آن به عنوان يك رقيب تازه براي گوگل و اپل نام برده است. اگر شما هم مي خواهيد به رمز و راز اين صعود ناگهاني پي ببريد ، با ما در ادامه همراه شويد.

 

هدفمندي در شروع راه اندازي

هدف “جك ما” از راه اندازي سايت علي بابا ، آسان كردن  معاملات و خريد و فروش بين خريداران و فروشندگان و از بين بردن همه محدوديت هاي زماني  و مكاني موجود بر سر راه تجارت بود. در ابتداي  كار ، اين سايت با يك گروه ۱۸ نفره شروع به كار كرد و با سرمايه اندكي راه اندازي شد. اما همين تعداد كم ، از ميان افرادي باهوش و توانمند انتخاب شده بودند كه به خوبي از عهده وظايف خود برمي آمدند.

طراحي ساده

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني3

 

او عقيده داشت كه افراد بايد بتوانند در محيط اينترنت ، معاملات خود را بسيار راحت تر از قبل انجام دهند و در حقيقت مي خواست كه تكنولوژي را در خدمت رفاه حال مردم قرار دهد و به اين موضوع هم توجه داشت كه شايد بسياري از افراد ، روش استفاده از وب سايت هاي الكترونيكي را ندانند و علم و مهارت اين كار را نداشته باشند. بنابراين از طراحي اي بسيار ساده و در عين حال هوشمندانه استفده كرد و اين يكي از علل اصلي محبوبيت عمومي اين سايت مي باشد.

 

از ميان برداشتن همه محدوديت هاي زماني و مكاني

با حذف اين محدوديت هاي زماني و مكاني، تمامي توليد كنندگان مي توانند با تمامي خريداران در سرتاسر جهان آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار كنند و همچنين خريداران نيز مي توانند توليد كنندگان كالا و محصول مورد نظر خود را پيدا كنند. همچنين افراد مي توانند با گذاشتن آگهي كالاها و خدمات خود ، با متقاضيان مورد نظرشان ارتباط برقرار كنند.

شناخت مشتريان اصلي

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني5

 

مديران ارشد شركت علي بابا براي به دست آوردن سهام بيشتري در بازار ، ايده منحصر به فردي داشتند. اين تيم مديريتي ، يك گروه مخصوص را براي پي بردن به مليت مراجعين به سايت خود تشكيل داد تا با پي بردن به آمار مليت اين افراد ، بيشترين مصرف كنندگان خود را بشناسد و ارائه خدمات خود را براي هر كشور ، بر حسب شرايط آن اولويت بندي كند و بدين ترتيب به نيازهاي همه متقاضيان ، پاسخ بدهد.

خلاقيت در طراحي سايت

فروشگاه علي بابا از ابتداي شروع به كارش ، با دو رقيب سر سخت قديمي و سابقه دار در دنياي تكنولوژي رو به رو بود. يكي شركت amazon و ديگري شركت ebay . بنابراين براي دوام آوردن در بازار جهاني ، مجبور بود كه سياستي متفاوت از اين دو كشور را در پيش بگيرد. براي اين منظور ، علي بابا برخلاف اين دو شركت ، منوي سايت خود را بسيار آسان تر طراحي كرد تا با ايجاد سهولت در جست و جوي محصولات ، بتواند بر تعداد مشتريانش اضافه كند.

تبليغات خلاقانه

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني6

 

يكي ديگر از علل ركورد شكني هاي اين كمپاني ، روش هاي خلاقانه اي است كه براي تبليغات خود در پيش گرفته اند. شيوه تبليغات اينترنتي علي بابا توسط مديران و طراحان اين شركت ، به شكلي برنامه ريزي شده بود كه خريداران بتوانند با وارد كردن تعداد دلخواه محصول مورد نظر در همان باكس تبليغاتي ، امكان خريد برايشان ميسر شود.

توجه به بازارهاي داخلي

هر شركتي در همان ابتداي راه نياز دارد كه بازارهاي داخلي كشور خودش را حداقل به اندازه اي كه بتواند از عهده مخارج جاري اش بر بيايد بشناسد. به همين دليل فروشگاه علي بابا هم كه حدود يك ميليارد مشتري بالقوه در سرتاسر كشور چين دارد ، با استفاده از بيلبوردهاي تبليغاتي و تيزرهاي تلويزيوني گسترده به جذب هرچه بيشتر بازار داخلي مي پردازد.

تعامل مناسب با كارمندان

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني7

 

حتما برايتان جالب است كه بدانيد فروشگاه علي بابا ، با وجود اين كه ركورد ۳۰۰ ميليون خريد در سال را به دست آورده است ، فقط توسط ۲۵۰۰۰ كارمند اداره مي شود. اين مسئله علاوه بر صرفه جويي فوق العاده در هزينه هاي شركت ، نشان دهنده توان بالاي مديريتي و سازمان دهي بالاي مديران اين فروشگاه هم هست. در حقيقت شركت علي بابا به جاي اينكه تعداد زيادي كارمند استخدام كند ، به دنبال جذب افراد كم اما با توان كاري بالاست.

صبر و پشتكار

حتما شنيده ايد كه “جك ما” ده بار براي رفتن به دانشگاه هاروارد درخواست داده و هر بار با مخالفت آن ها رو به رو شده است اما چيزي كه در اين ميان كاملا به چشم مي خورد ، پشتكار اوست كه براي رسيدن به هدف از هيچ تلاشي مضايقه نكرد. او هميشه مي گويد كه مهمترين چيزي كه بايد هميشه به خاطر داشته باشيد ، صبر است. عليرغم اينكه ۳۰ بار براي شغل هاي مختلف درخواستش با مخالفت رو به رو شد اما همچنان به دويدن ادامه مي داد و هميشه اين جمله طلايي را مي گفت كه : “امروز ظالم است، فردا ظالم تر ، ولي پس فردا زيباست” .

قبول آگهي محصولات توليدكنندگان در سايت خود

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني8

 

او از توليدكنندگان مي خواست كه آگهي هاي خودشان را در سايت او ثبت كنند و اين آگهي ها را براي اشخاصي كه در همان زمينه مورد نظر فعاليت مي كردند ، مي فرستاد. آن ها هم در مقابل ، پيام هايي مي فرستادند تا از شرايط خريد و كاتالوگ ها و … با خبر شوند و از آن جايي كه خريداران و فروشندگان در سايت علي بابا اين همكاري دو جانبه را انجام مي دادند ، همه مراحل كار ، كاملا حساب شده و مطمئن پيش مي رفت.

راه اندازي تدريجي زير مجموعه ها

بعد از دسامبر سال ۲۰۱۱ ميلادي كه اين شركت به سودآوري رسيد ، كم كم شروع به جمع آوري شركت هاي زير مجموعه خود كرد و به مرور زمان ، شركت علي بابا به يك هولدينگ تبديل شد و چندين شركت ديگر را هم به زير مجموعه خود اضافه كرد و با توجه به اسم و رسمي كه در اين مدت به هم زده بود ، شركت هاي زيادي بودند كه با كمال ميل خواهان همكاري با علي بابا بودند. مهمترين عنصر همگي اين شركت ها ، فروشگاه آنلاين آن ها بود.

محدود نبودن به خريد و فروش آنلاين

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني9

 

مدت هاي زيادي است كه ديگر علي بابا صرفا يك وب سايت خريد و فروش نيست بلكه اين شركت حالا ديگر صاحب يك سرويس پستي ويژه ، يك سرويس آنلاين جهت عرضه كارت و حتي يك باشگاه فوتبال به نام خودش است. اين تنوع در فعاليت موجب افزايش مشتريان پر و پا قرص علي بابا شده است.

كارآفريني

” جك ما ” امروزه يكي از بهترين و شناخته شده ترين چهره هاي كارآفرين در حوزه ديجيتال است. او توانست با بهره گيري از علم و خلاقيت و هنر و ايده هاي ناب ، فكر و عمل را در هم بياميزد و در نتيجه بتواند به يكي از پول سازترين چهره هاي تجارت الكترونيكي تبديل شود.

نتيجه گيري

سايت علي بابا در حال حاضر بيش از ۶۰ ميليون عضو از ميان ۲۴۰ كشور دنيا دارد و مجموعه بزرگ و كاملي از شركت ها را با محصولات و خدماتشان معرفي مي كند و امكان خريد و جستجوي كالا ها را براي همه خريداران در سر تا سر دنيا فراهم مي كند. در حال حاضر اين شركت ، حدود ۴۵ درصد از بازاريابي الكترونيكي كل كشور چين را در اختيار دارد. ” جك ما ” به ما ياد داد كه شهامت دنبال كردن روياهايمان را داشته باشيم ؛ حتي اگر در حال حاضر سرمايه كافي براي عملي كردن آن ها در دستمان نباشد.

هم چنين هنر عشق ورزي به مشتريان در سر تا سر دنيا را به ما آموخت. او هميشه مي گفت كه مسير رشد را بايد پله پله پيمود و با ديدن ناملايمات فراواني كه بر سر راه كمين كرده اند سر تسليم فرود نياوريم. يكي از دلايل اصلي اي كه باعث مي شود افرادي كه در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات فعاليت مي كنند در محط كسب و كار اينترنتي با شكست رو به رو شوند ، اين است كه آن ها علي رغم دانش بالايي كه در زمينه فناوري اطلاعات دارند ، نحوه عرضه آن را در محيط كسب و كار نمي دانند و در نتيجه مشتريان از كارهايي كه آن ها انجام مي دهند ، استقبال نمي كنند. كارآفريني اينترنتي ، تركيبي از هنر و فناوري است و با نيازسنجي بازار ، زمينه سود آوري هرچه بيشتر را فراهم مي كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۳:۵۸

تجارت و كسب درآمد بيشتر، هميشه يكي از دغدغه هاي اصلي زندگي بوده و هست. براي رونق بخشيدن به اوضاع كسب و كار، داشتن تبليغات و بازاريابي مناسب، امري ضروري است. براي رسيدن به هدف ، داشتن محصولات خوب و با كيفيت يا ارائه خدمات به صورتي حرفه اي و مفيد، به تنهايي كفايت نكرده و نمي توانند درآمد بالاي شما را تضمين كنند، بلكه بايد هنر چگونه فروختن و ترغيب مشتريان بالقوه براي خريد محصولاتتان را بياموزيد.

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل و مزاياي آن:

تبليغات از طريق راديو و تلويزيون و جرايد، قدمتي ديرينه دارند اما همگام با پيشرفت تكنولوژي و توسعه خدمات اينترنتي، بايد تبليغات نيز شكل جذاب تر و موثرتري به خود بگيرند. براي رسيدن به اين منظور، مي توان از روش هاي زير استفاده نمود.

استفاده از تبليغات پيكسلي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل2

 

اين روش كه از اواخر سال ۲۰۰۵ ميلادي مورد استقبال قرار گرفته است در حقيقت، خريد فضاي تبليغاتي محسوب مي شود . هزينه اي كه افراد متقاضي اين شيوه از تبليغات اينترنتي مي پردازند، بر اساس تعداد پيكسل هايي محاسبه مي شود كه تبليغ مورد نظرشان اشغال مي كند. كمترين فضاي قابل فروش ، ۱۰۰ پيكسل (يك بلاك) مي باشد زيرا در فضاي كوچكتر از ۱۰۰ پيكسل، عملا تصاوير شفافيت و وضوح خود را از دست مي دهند. سايت هاي پيكسلي، عملا چيزي جز تبليغات ارائه نمي دهند و بازديدكنندگان، صرفا جهت ديدن تبليغات به اين سايت ها مراجعه مي كنند.

تبليغات بنري

حتما براي شما هم پيش آمده است كه در اطراف جاده ها و خيابان ها، بيلبوردهاي رنگارنگي را ببينيد كه براي جلب توجه رانندگان و تبليغ محصولات و خدمات نصب شده اند، تبليغات بنري، يكي ديگر از انواع تبليغات رايج در وب هستند كه در آن، افراد با پرداخت مبالغي در حقيقت قسمتي از يك وب سايت را براي يك مدت زمان مشخص اجاره مي كنند. اين همان نواره هاي تبليغاتي بالاي صفحات وب مي باشد كه با كليك بر روي آن ها، به سايت هاي مرتبط با اين تبليغات لينك مي شويد. شما حتي مي توانيد چند بنر را به صورت چرخشي براي فعاليت هاي مورد نظر خود، فعال نماييد.

تبليغات كليد واژه اي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل3

 

كليد واژه، به كلمات و يا عباراتي گفته مي شود كه مردم بر روي موتورهاي جستجوگر، سرچ مي كنند. با انتخاب كليد واژه هاي مناسب، مي توانيد مشتري هاي مورد نظر خود را به سايت يا محلي كه مورد نظرتان هست، هدايت كنيد.اين روشي مقرون به صرفه است و در حقيقت، تبليغات هزينه اي به ازاي هر بار كليك كردن است و با هر كليك ، ترافيك را به سمت سايت شما روانه مي كند. در اين زمينه، استفاده از كليد واژه هاي كاربردي و رايج، اهميت زيادي دارد.

 

تبليغات وبلاگي

در دنياي اينترنت، هر كس كه حرفي براي گفتن داشته باشد، در اولين و كم هزينه ترين حالت، مي تواند از وبلاگ نويسي شروع نمايد. در اين روش، بايد خود را به جاي كاربران و مشتريان جوياي كالا يا خدماتي خاص گذاشت و بر حسب نياز آنان به گونه اي هوشمندانه به تبليغ كالاي مورد نظر خود پرداخت. از آنجايي كه انسان موجودي ذاتا بصري است، استفاده از فيلم ها يا تصاوير جالب توجه و مرتبط در كنار نوشته ها و مطالبتان ، به جذابيت كار اضافه مي كند.

 

تبليغات ايميلي (ايميل ماركتينگ)

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل4

 

مدت زمان زيادي است كه فرستادن ايميل، يكي از ابزارهاي ارتباطي مورد علاقه مردم است و ارتباط موثر را براي جذب مشتري ايجاد مي كند و هنوز هم جايگاه خود را مثل گذشته و حتي پر رنگ تر از قبل حفظ كرده است. در صورتي كه ايميل شما بتواند به اندازه كافي جالب توجه باشد، مي توانيد به خواسته خود كه همان جلب مشتري است برسيد و نه تنها با مشتريان سابق خود در ارتباط باشيد و اخبار جديد را به اطلاع آن ها برسانيد، بلكه مي توانيد افراد نيازمند به خدمات خود را با يك ايميل زيبا و تاثيرگذار و بهره مند از فنون روان شناختي، به موافقت با پيشنهادات تجاري مختلف خود، مشتاق نماييد.

 

قدرداني و پشتيباني

اين روش، به دو صورت مستقيم و غير مستقيم قابل انجام است. در روش مستقيم، مي توان از حضور هنرپيشه ها، هنرمندان و يا ساير چهره هاي برجسته در تبليغات استفاده كرد. به عنوان مثال حضور يك هنرپيشه و حمايت او از يك محصول، براي اغلب خريداران، يك دليل كافي به حساب مي آيد تا براي يك بار هم كه شده محصول يا خدمات ارائه شده را امتحان كنند. در روش غير مستقيم، مي توان از نام برند ها يا محصولات در فيلم ها يا ساير برنامه هاي رسانه اي استفاده نمود.

 

تبليغات تشويقي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل5

 

بازاريابي تشويقي يا Incentive Marketing، يكي ديگر از روش هاي ترغيب مردم براي خريد محصولات و خدمات مورد نظر شماست. از آن جايي كه تقريبا همه افراد به گرفتن هديه و برخورداري از تخفيف علاقه دارند، بر پايه همين اصل مي توان با دادن هدايايي با برند خودتان و يا دادن تخفيفات خاص در فصول مختلف سال، به محبوبيت خود نزد مردم اضافه كنيد و در خاطرشان ماندگار شويد. فراموش نكنيد كه مشتريانتان همواره انتظار دارند تا از اين هدايا و تخفيفات ويژه از جانب شما برخوردار شوند تا آن ها نيز به خريد محصولاتتان ادامه دهند.

 

تبليغات دسته سيار موسيقي

اين روش، يكي از تكنيك هاي تبليغاتي پروپاگاندا است و در آن با استفاده از تكنيك هاي روانشناسي، سعي مي شود تا كاربران را به خريد يك محصول خاص يا بهره مندي از خدماتي ويژه، مشتاق كرد. بايد با چنان هوشمندي و خلاقيتي اين كار را انجام دهيد كه مشتريان در مورد محصولتان به فكر فرو بروند و مشتاق شوند كه از نظريات ساير افراد در اين باره با خبر شوند و در صورت موفقيت شما در قانع كردنشان به خريد از شما، خودشان به يكي از تبليغ كننده هاي پر و پا قرص كالاهايتان تبديل مي شوند.

 

ايجاد صفحه در شبكه هاي اجتماعي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل6

 

مي توانيد صفحه مخصوص به خود را در شبكه هاي اجتماعي، وبلاگ ها و انجمن ها ايجاد كنيد و با عباراتي صريح و روشن و در عين حال مبتكرانه، به بيان ويژگي هاي منحصر به فرد محصول خود بپردازيد. دقت داشته باشيد كه در ميان هزاران سايت رنگارنگ و وسوسه كننده، شما بايد حسابي خوش بدرخشيد و يكه تاز ميدان رقابت هاي تنگاتنگ موجود شويد. فراموش نكنيد كه به روز رساني صفحاتتان اهميتي حياتي دارد. اين روش، يكي از هدفمند ترين و موثرترين روش هاي آنلاين ماركتينگ است.

 

تيزرهاي تبليغاتي با نمايش در شبكه هاي ويدئو آنلاين

اين روش، يكي از بهترين و در عين حال جديدترين تكنيك هاي تبليغاتي مي باشد كه در آن با كمترين هزينه مي توان به بالاترين اهداف فروش رسيد. در توليد اين تيزر ها، بايد بر اساس نوع مخاطبانمان، بهترين نوع تبليغ را مشخص كنيم و با توجه به بسترهاي نمايشي موجود، براي اين كار برنامه ريزي نماييم. علاوه بر پخش آنلاين اين تيزرها، مي توان از آن ها جهت نمايش در نمايشگاه ها، سالن هاي كنفرانس و سمينار ها، سالن هاي انتظار ، مانيتورهاي تبليغاتي سطح شهر ها و پخش در ساير رسانه هاي تصويري استفاده نمود.

 

تبليغات موقعيتي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل7

 

حتما تا به حال برايتان پيش آمده است كه پس از جستجوي يك عبارت و ورود به صفحه اي از طريق گوگل، با تبليغاتي مرتبط با موضوع مورد جستجوي خود مواجه بشويد. اين نوع از تبليغات كه بسيار متنوع و جالب هستند، به صورتي هوشمندانه و خودكار صورت مي گيرند و اولين بار توسط گوگل راه اندازي شده است. در حقيقت، گوگل از طريق كليد واژه اي كه تايپ شده است، موقعيت كاربر را شخيص مي دهد و تبليغات مرتبط با موضوع مورد نظرش را در معرض ديد او قرار مي دهد.

 

تبليغات در برنامه هاي اندروئيد و ios آيفون

اين تبليغات، براي شركت هايي كه داراي اپليكيشن موبايل هستند مناسب است. از آن جايي كه حدود ۴۰ درصد ترافيك وب در موبايل و ۷ درصد در تبلت و ۵۳ درصد بر روي دسكتاپ ها مي باشد، اين رقم بالاي وسوسه كننده، ما را به استفاده از اين اپليكيشن هاي كاربردي ترغيب مي كند. نوارهاي تبليغاتي اي كه در گوشه و كنار اين برنامه ها به چشم مي خورند نيز يكي از ابزارهاي تبليغاتي خلاقانه هستند.

نتيجه گيري

بر خلاف ده سال گذشته، امروزه دنياي تبليغات گسترش زيادي پيدا كرده است و با توجه به پيشرفت هاي صورت گرفته در زمينه تكنولوژي، روش هاي سنتي تبليغات خدمات و كالاهاي توليدي، كمتر مورد توجه قرار مي گيرند.

بنابراين تبليغات مبتني بر وب، طرفداران زيادي براي خود پيدا كرده اند. اغلب مراجعين به وب سايت هاي مختلف، هدفمند هستند و به تبليغاتي كه به هدف آن ها مرتبط نباشند توجهي نمي كنند. بنابراين در اولين قدم بايد به شناسايي اهداف و نيازهاي كاربران خود بپردازيد.

تبليغات گرافيكي با جلب نظر و توجه بيننده، شما را به هدفتان نزديك مي كند، اما آنچه كه در اين ميان اهميت ويژه اي دارد، رفع زوايد و پرهيز از زياده گويي مي باشد. بايد به گونه اي صريح و روشن، به بيان آنچه كه مي خواهيد بپردازيد. بايد توجه داشته باشيد گاهي شما فقط چند لحظه فرصت داريد تا توجه بازديدكنندگان را جلب كنيد، بنابراين بايد از اين فرصت طلايي خود حداكثر استفاده را ببريد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۵:۳۴

فعاليت‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري از سال ۱۳۹۰ آغاز شده است. اين تيم تمركز خود را بر روي افزايش هوش مالي افراد و ارائه آموزش‌هايي براي موفقيت در كسب و كار آن‌ها قرار داده اس و هدفش اين بوده كه سهمي در موفقيت مردم ايران در بحث كسب و كار و موفقيت ‌هاي مالي داشته باشد. صدها نفر در سراسر كشور از آموزش‌هاي اين تيم استفاده كرده‌اند كه نتايج اين آموزش‌ها آن ارزشمند بوده است.

تقويت هوش مالي اقشار مختلف باعث شده كه تعداد زيادي از هموطنانمان بتوانند در مسير ثروتمند شدن قرار بگيرند و كسب و كار موفقي را داشته باشند. آموزش‌هاي اين تيم به افراد زيادي كمك كرده است كه به يك كار آفرين تبديل شوند و كسب و كار خودشان را راه اندازي كنند. در اين مطلب تلاش مي‌كنيم كه شما را با تاثيرات آموزش‌هاي اين تيم در زمينه موفقيت در كسب و كار آشنا كنيم.

تبديل شدن به يك ثروتمند خودساخته در سنين جواني

 

تاثير آموزش‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري بر موفقيت كسب و كار2

 

آقاي ماهان تيموري شخصي است كه اين حركت مثبت را در جهت پيشرفت وضعيت اقتصادي اقشار مختلف مردم ايران آغاز كرده است. ايشان براي بار اول در سن ده سالگي وارد دنياي كسب و كار مي‌شوند و با فروش شانسي در سه ماه تابستان توانستند با درامدشان يك كفش ورزشي بخرند. ايشان تا ۱۵ سالگي كار‌هاي مختلفي را تجربه مي‌كنند تا اينكه بالاخره در سن ۱۵ سالگي در يك مغازه موبايل فروشي استخدام مي‌شوند.

بعد از مدتي فروشنده ان مغازه به ايشان مي‌گويد كه اگر بتواني فروش بيشتري داشته باشي ما به تو حقوق بيشتري خواهيم داد. در عرض يك ماه و چند روز ماهان تيموري از درآمد خودش يك موتور سيكلت مي‌خرد و به يكي از آرزوهاي بزرگش دست پيدا ميكند. و اين نقطه شروعي براي ايشان مي‌شود كه تصميم مي‌گيرند به ارزوهايي كه در ذهن دارند دست پيدا كنند.

شروع موفقيت ماهان تيموري و تصميم براي اموزش

بعد از كار در موبايل فروشي ايشان براي كسب و كار به تهران مي‌آيد و كار‌هاي مختلفي را تجربه مي‌كند تا اينكه در سن بيست سالگي تصميم مي‌گيرد كه شرايط بد مالي خود را تغيير دهد و از يك جوان بيست ساله فقير به يك ثروتمند خودساخته تبديل شود. ايشان كارشان را با يك موتور شروع مي‌كنند و در مدت كوتاهي موفق مي‌شوند كه به موفقيت‌هاي مالي بالايي برسند تا جايي كه در شهر قم كارخانه اي را تاسيس مي‌كنند.

ايشان شخصي هستند كه در سنين جواني موفقيت هاي مالي بسيار زيادي را تجربه مي‌كنند و به جايي مي رسند كه احساس ميكنند براي به دست آوردن احسااس بهتر بايد به هموطنانش اموزش دهد تا آن‌ها هم بتوانند راه موفقيت‌هاي مالي را پيدا كنند. ايشان در شهر‌هاي مختلفي اقدام به سخنراني در اين زمينه كرده و همچنين دوره‌هاي آموزشي هوش مالي را برگزار مي‌كنند.

همچنين ايشان با راه اندازي وب سايت اموزشي ماهان تيموري تلاش كرده‌اند كه اين اموزش‌ها را در اختيار مردم در تمام نقاط ايران قرار دهند و تا به حال نتايج بسيار درخشاني در اين زمينه گرفته‌اند و به افراد زيادي در زمينه موفقيت در كسب و كار و ثروتمند شدن كمك كرده‌اند. در ادامه به تاثيرات آموزش‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري بر موفقيت كسب و كار اقشار مختلف مي‌پردازيم.

آموزش هوش مالي براي موفقيت در كسب و كار

 

تاثير آموزش‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري بر موفقيت كسب و كار3

 

بخش قابل توجهي ازتمركز تيم آموزشي ماهان تيموري بر روي افزايش هوش مالي اقشار مختلف جامعه قرار داده شده است. تهيه و عرضه پكيج‌هاي هوش مالي، برگزاري دوره‌هاي هوش مالي، ارائه مقالات و محتوا به منظور تقويت هوش مالي بخشي از فعاليت‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري در اين زمينه است. هوش مالي را ميتوان كليد رسيدن به موفقيت‌هاي مالي موفقيت در كسب و كار دانست.

تقويت هوش مالي نياز به آموزش و تمرين دارد و تيم اموزشي ماهان تيموري با درك درست اهميت اين موضع تلاش بسياري را در جهت ارتقاي هوش مالي افراد جامعه انجام مي‌دهد. هوش مالي شما زماني تقويت مي‌شود كه شما آموزش‌هاي مالي را ببينيد و اطلاعات مالي خود را افزايش دهيد. افراد زيادي با استفاده از اموزش‌هاي اين تيم توانسته‌اند هوش مالي خود را تقويت كنند و به موفقيت‌هاي چشمگيري در كسب و كارشان دست پيدا كنند.

فعاليت تيم توليد محتوا در جهت موفقيت افراد در كسب و كار‌ها

همانطور كه گفتيم ارائه آموزش‌هاي مالي نقش اساسي در تقويت هوش مالي افراد خواهد داشت. افرادي در تيم اموزشي ماهان تيموري فعال هستند كه با صرف وقت و تلاش بسيار محتواي آموزشي مفيد، جديد و سازگار با كسب و كار در جامعه ايرااني را ارائه مي‌دهند. محتواي متنوعي توسط تيم توليد محتواي اموزشي ماهان تيموري توليد ميشود. اين محتوا‌ها در زمينه‌هايي مانند رشد و بهبود شخصي، مديريت كسب و كار، تبليغات، بازاريابي و افزايش فروش، هوش مالي و سرمايه‌گذاري توليد مي‌شوند و هدف تمامي آن‌ها كمك به افراد براي موفقيت در كسب و كارشان است. تا كنون اين محتوا‌هاي آموزشي به افراد زيادي كمك كرده‌ است كه بتوانند به موفقيت‌هاي مالي قابل توجهي برسند.

برگزاري دوره‌هاي هوش مالي و موفقيت شركت كنندگان در كسب و كار

 

تاثير آموزش‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري بر موفقيت كسب و كار5

 

 

يكي از اقدامات مهم و تاثيرگذار آقاي ماهان تيموري برگزاري دوره هاي هوش مالي ميباشد. تا كنون افراد زيادي  در جلسات برگزار شده هوش مالي ايشان شركت كرده‌اند و به نتايج قابل توجهي نيز در كسب و كارشان رسيده‌اند. آقاي ماهان تيموري شخصي است كه خودش قبل از شروع فعاليت‌هاي آموزشي توانسته است راه موفقيت مالي را سنين جواني و بدون داشتن سرمايه خاصي طي كند. ايشان خيلي خوب مشكلات و موانع موجود در مسير يك كسب و كار را شناخته‌اند و قادر هستند كه براي عبور از مشكلات و شرايط سخت راه‌كار‌هاي كاربردي و موثر را ارئه دهند.

يك نكته مثبت در مورد دوره هاي هوش مالي ايشان اين است كه تمامي آموزش‌ها بر مبناي شرايط كسب و كار در ايران ارائه مي‌شوند و علاوه بر اين آموزش‌ها به صورتي هستند كه اقشار مختلف جامعه با سطوح تحصيلي مختلف مي‌توانند از نتايج مفيد شركت در دوره‌هاي هوش مالي بهره‌مند شوند و كسب و كار خود را متحول كنند.

ايجاد يك كسب و كار جديد

تيم آموزشي ماهان تيموري بخشي را ايجاد كرده است با نام فوت كوزه‌گري. محتوايي كه در اين بخش ارائه مي‌شود ميتواند به افرادي كه قصد را‌اندازي يك كسب و كار جديد را دارند كمك كند. در قسمت فوت كوزه‌گري ايده‌هاي جديدي ارائه مي‌شود كه افراد مي‌توانند با عملي كردن آن‌ها يك كسب و كار موفق و پولسلز را داشته باشند. افراد تيم آموزشي در مورد كسب و كار‌هاي مختلف تحقيق كرده و يك كسب و كار را به همراه اطلاعات مفيد در مورد ان معرفي مي‌كنند. تعداد زيادي از كسب و كار‌هايي كه در اين بخش معرفي مي‌شوند را مي‌توان با سرمايه كم راه اندازي كرد و اين مي‌تواند يك نقطه شروع مناسب براي بسياري از افراد باشد.

تبليغات در كسب و كار

 

تاثير آموزش‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري بر موفقيت كسب و كار6

 

امروز تبليغات نقش اساسي در موفقيت يك كسب و كار ايفا مي‌كند. تيم آموزشي ماهان تيموري تلاش زيادي انجام داده است تا مخاطبانش را با انواع روش‌هاي موثر تبليغاتي آشنا كند. بسيياري از روش‌هاي ارائه شده به صورتي هستند كه مي‌توان آن‌ها را بدون صرف هزينه و به صورت رايگان انچام داد. فرقي نمي‌كند كه شما چه كسب و كاري داريد و چه محصولات يا خدماتي را ارائه مي‌دهيد. يكي از شروط اصلي موفقيت كسب و كار شما اين است كه بتوانيد به بهترين شكل خودتان را معرفي كنيد. تيم آموزشي ماهان تيموري آموزش‌هاي زيادي را در زمينه ارائه كرده است كه براي داشتن تبليغات موثر لازم و ضروري هستند.

مديريت كسب وكار

بخش بزرگي از موفقيت يك كسب وكار به مديريت آن وابسته است. آموزش‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري به اين مهم نيز پرداخته است و توانسته كه به افراد زيادي كمك كند كه در مديريت كسب و كارشان موفق باشند. آموزش‌هاي ارائه شده توسط تيم آموزشي ماهان تيموري به مديران كسب و كار‌هاي مختلف اين كمك را مي‌كند كه قادر باشند در شرايط مختلف كاري بهترين تصميمات را اتخاذ كنند. شخصي كه مديريت يك كسب و كار را بر عهده مي‌گيرد بايد بتواند در زمينه‌هايي مانند انگيزش كاركنان، افزايش فروش، استراتژي در مديريت، استخدام و اخراج و …. به بهترين شكل عمل كند وتيم آموزشي ماهان تيموري براي تمامي اين بخش‌ها آموزش‌هاي كاربردي را ارائه كرده است.

افزايش فروش و بازاريابي موفق در كسب و كار

 

تاثير آموزش‌هاي تيم آموزشي ماهان تيموري بر موفقيت كسب و كار7

 

 

واضح است كه فروش و بازاريابي موفق اصلي‌ترين نقش را در موفقيت يك كسب و كار بازي مي‌كند. تيم اموزشي ماهان تيموري به ايم مسئله توجه ويژه‌اي كرده است. آموزش‌هاي ارائه شده توسط اين تيم كمك مي‌كند كه يك كسب و كار فروش بيشتري داشته باشد و بتواند به بهترين شكل مشريان بيشتري را به سمت خودش جذب كند. آموزش‌هاي اين تيم راه فروش بيشتر براي يك كسب و كار را نشان مي‌دهد. با استفاده از اين آموزش‌ها به بهترين شكل ميتوان براي يك كسبب و كار بازاريابي كرد. همچنيين آموزش‌هاي متنوعي هم به منظور بر قراري ارتباط موثر با مشتريان ارائه شده است.

رشد شخصي لازمه موفقيت يك كسب و كار

توجه به رشد شخصي ميتواند باعث موفقيت در يك فرد در زمينه‌هاي مختلف زندگي شود كه يكي از اين زمينه‌ها موفقيت در كسب و كار است. افزايش مهارت‌هايي مانند هدفگذاري، افزايش اعتماد به نفس، فنون متقاعدسازي ديگران و …. همگي مي‌توانند به طور مستقيم به يك شخص كمك كند كه موفقيت‌هاي بيشتري را در كسب و كارش به دست بياورد. تيم آموزشي ماهان تيموري تلاش زيادي براي توليد محتوا و ارائه آموزش‌هاي كرده است كه باعث رشد فردي اشخاص در زمينه‌هاي مختلف مي‌شود. توجه به اموزش‌هاي ارائه شده در زمينه رشد شخصي به افراد كمك مي‌كند كه راحت‌تر و سريع‌تر مسير موفقيت به سوي ثروتمند شدن و موفقيت در كسب و كار را طي كنند.

نتيجه‌گيري

موفقيت در يك كسب و كار به جنبه‌هاي مختلفي وابسته هستند. هوش مالي، بازاريابي و تبليغات، فروش بيشتر، توانايي مديريت و رشد شخصي و … از جمله مواردي هستند كه به طور مستقيم در موفقيت يك كسب و كار تاثيرگذار ميباشند. افراد فعال در تيم آموزشي ماهان تيموري تلاش كرده‌اند كه در طي اين چند ساله آموزش‌هاي را ارائه دهند كه به افراد كمك كند در زمينه كسب و كار به موفقيت‌هاي بزرگي برسند. نتيجه تلاش اين تيم باعث شده است كه مخاطبان زيادي بعد از استفاده از اين آموزش‌ها به نتايج قابل توجهي برسند. تملم هدف و تلاش تيم اموزشي ماهان تيموري اين است كه به مردم ايران كمك كند كه ثروتمند‌تر، موفق‌تر و شاد‌تر باشند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۰:۲۴

در اين متن به معرفي كسب و كار مي پردازم كه با سرمايه محدودي شروع مي شوند و در مدت زمان كمي به شما نتيجه مطلوبتان را مي دهند يا شما را به نتيجه مطلوبتان نزديك مي كنند. هدف من از اين متن راهنمايي شما براي راه اندازي كسب و كار خودتان با سرمايه اي كه در دسترس داريد است و اينكه زودتر به نتيجه و درآمد مطلوبتان برسيد.زمان طلا است و اگر زمان را هدر دهيد و به چيزي كه مي خواهيد دست پيدا نكنيد يا ديرتر دست يابيد، ضرر كرده ايد. شما به دلايلي كه عرض كردم بايد به دنبال شغل هايي باشيد كه زودتر نتيجه دهند و بازدهي بالاتري داشته باشند.

كسب وكار از خرما

 

كسب و كارهاي زود بازده سال 20172

 

خرما را مي توان به صورت چيپسي كنيد و يا از خرما قند بسازيد و در بازار عرضه كنيد. اين كار بسيار آسان است اما اگر مي خواهيد به صورت محصولي  در سوپر ماركت و مغازه ها عرضه كنيد بايد مجوز خاص آن را داشته باشيد.

بسته بندي محصولات كشاورزي

بخش كشاورزي يكي از بخش هايي است كه در ايران خيلي ظرفيت سرمايه گذاري و پتانسيل رشد دارد. شما مي توانيد به باغها و زمين هاي زراعتي و يا گلخانه ها برويد و محصولات كشاورزي آن ها را خريداري كنيد و اگر مديريت كسب و كار خوبي داشته باشيد در اين راه حتما موفق خواهيد شد . سپس با ارائه بسته بندي مناسب، اين محصولات را با قيمت بالاتري به مغازه هاي ميوه فروشي و سوپر ماركتي موجود در تهران و شهرستانهاي بزرگ بفروشيد. از جمله محصولاتي كه مي توان خريد و با بسته بندي مناسب به فروشگاه هاي شيك عرضه كرد عبارتند از: عدس،بلغور، گندم، جو، زعفران،زيره سبز،پياز، سير خام، سير ترشي، پودر سير، زعفران، آفتاب گردان

خريد نايلون از بازار به قيمت اندك و فروختن نايلون به مغازه دار ها

 

 

كسب و كارهاي زود بازده سال 20173

 

 

براي انجام اين كار بايد كمي بازار يابي بلد باشيد و بتوانيد نايلون هايتان را با قيمت مناسب به كساني كه مغازه به خصوص مغازه ميوه فروشي دارند، بفروشيد. البته اين فقط ميوه فروش ها نيستند كه از نايلون استفاده مي كنند. شما هر محصولي كه مي خريد در نايلون گذاشته مي شود حتي وقتي نان مي خريد يا از داروخانه ها،سوپرماركت وفروشگاه ها خريد مي كنيد، همه و همه محصولات خريداري شده شما را در نايلوني مي گذارند و به شما مي دهند. افرادي كه اين محصول را پخش كنند، بسيار اندك هستند و شانس پيروزي در رقابت كم حريف هميشه بيشتر است.

 

مزون عروس

براي داشتن يك مزون عروس موفق بايد با شبكه هاي اجتماعي به مشتريانتان وصل شويد و ارتباط برقرار كنيد. شما بايد مكاني را براي مزون عروستان كرايه كنيد و تعدادي لباس عروس فوق العاده زيبا از خياط ماهر بخريد و در مغازه بگذاريد.  مغازه اي را كرايه كنيد كه روشنايي بسيار خوبي داشته باشد و تعدادي چراغ تزييني هم داشته باشد. روشنايي خوب از اين جهت براي مزون مهم است كه عروس هاي عزيز كه مشتريان شما خواهند بود به زيبايي لباس عروس دقت مي كنند. شما بايد برخورد خوبي با عروسان و خانواده آنها داشته باشيد و در پرو به آنها كمك كنيد.

هميشه كانال تلگرام و تبليغات در اينستاگرام براي مزون هاي عروس بهترين گزينه است. شما بايد عروس ها را ازتمامي مناطق كشور براي خريد و اجاره لباس عروس به مزونتان بكشانيد و نظر آنها را جلب كنيد. از طرح هاي لباس عروستان و عكس هاي ژورنالي آنها در كانال تلگرام و پيج اينستاگرام به همراه قيمت عكس بگذاريد و همچنين تعدادي عكس از مدلهاي عروس و لباسهايشان در كانال  بگذاريد.

كارگاه توليدي مواد خوراكي براي دام ها در مناطق دامپرور

 

كسب و كارهاي زود بازده سال 20174

 

در مناطق روستايي، شهرستانهاي كوچك ، اطراف و حومه كلان شهرها تعداد دام ها بسيار است. اين دام ها به مواد غذايي كنسانتره نياز دارند و شما مي توانيد با احداث يك توليدي براي تهيه مواد خوراكي دام ها در مدت محدودي درآمد بسيار خوبي داشته باشيد.

پرورش دام و طيور

دامپروري و پرورش طيور دو شغل كاملاً مجزا هستند. كساني كه دامپروري مي كنند بايد در مناطق روستايي يا به دور از مناطق مسكوني شهري مكاني تهيه نمايند و گوسفندان و گاوهايشان را در آنجا نگه داري كنند. پرورش طيور كه الان در ايران خيلي رونق يافته است، شغل جذاب و زيباتري است. پرورش طيور با سرمايه كم تري شروع مي شود و مي تواند پس از مدتي پر بازده تر از پرورش دام نيز عمل كند. براي راه انداختن كسب و كار در پرورش طيور به بازديد از مكانهايي كه هم اكنون طيور پرورش مي دهند برويد و از نزديك با اين كار آشنا شويد.

كلوچه،شيريني و نان محلي

 

كسب و كارهاي زود بازده سال 20175

 

شما مي توانيد كارگاهي براي خود راه بياندازيد. اين كارگاه مي تواند در زمينه هاي متفاوت نظير شيريني پزي، نان محلي، انواع نان هاي محلي، كلوچه با اسم منطقه اي كه در آن حوالي روستايي است مثلاً كلوچه رزقان، كلوچه فومن، كلوچه لاهيجان كه بايد اين كلوچه ها كه اسم هاي متفاوتي روي آنها گذاشته ايد شكل و مزه متفاوتي با هم داشته باشند.

افرادي كه شيريني پزي بدانند دركشورمان كم نيستند. اگر هم در اين زمينه دانشي نداريد درمدت زمان كمي مي توانيد با كاركردن در مغازه قنادي شخص ديگري اين حرفه را بياموزيد. سپس مي توانيد از فوت و فني كه در اين دوره ياد گرفته ايد، استفاده كنيد و مغازه يا كارگاه شيريني پزي يا فروش نان محلي،كلوچه سنتي و شيريني هاي مختلف بزنيد.

كارگاه فرش ، تابلو فرش،قالي،گليم بافي

براي اينكه يك كارگاه فرش ،قالي بافي،گليم بافي و تابلو فرش موفق داشته باشيد، بايد به مناطقي كه نيروي كار اين حرفه را از قديم در خانواده هايشان دارند،نزديك شويد. خانواده هايي كه اين حرفه را از كودكي مي آموزند و به دختران و پسرانشان آموزش مي دهند. اين نيروي كار در بيجار موجود است. بيجار منطقه اي در اقليم كردستان است كه صنعت گليم بافي، فرش بافي و … در آن موجود است.

 شما اگر زبان انگليسي بلد باشيد يا بتوانيد از فردي استفاده كنيد كه به انگليسي مسلط است، مي توانيد صادرات فرش به كشورهاي اروپايي داشته باشيد. كافي است شركت هاي خارجي كه فرش مي فروشند را با جستجوهاي اينترنتي پيدا كنيد و با آنها به مذاكره بپردازيد. همچنين مي توانيد در داخل كشور نيز فرشتان را كه با سرمايه كمي از دست هاي زنان روستايي توليد شده است با شركت در نمايشگاه هاي فرش به مشتريان ايراني و خارجي و يا به مغازه هاي تهران و كلان شهرها با قيمت خوبي  بفروشيد و سود زيادي كنيد.

كارگاه صنايع چوبي يا مبل سازي

 

كسب و كارهاي زود بازده سال 20176

 

كارگاه هاي صنايع چوبي در جنوب غرب تهران بسيار زياد هستند و هر روز به تعداد آنها افزوده مي شود. اين كارگاه ها در مناطق يافت آباد، شهرك وليعصر، چهاردانگه،مرتضي گرد و شهرستان بزرگ اسلامشهر ، موجودند. همچنين كارگاه هاي زيادي در سمت لويزان و شمال شرق تهران موجودند. مبل سازي و اخيراً سرويس خواب، صنعت مدرن و جديدي  درايرانهستند كه هواداران بسياري در نسل جوان پيدا كرده اندد. اگر چه ازدواج ها كم شده است اما تعداد خانه ها كم نشده است زيرا هر جوان خانه اي براي خود دارد.

شما بايد بدانيد كه به ازاي هر خانه جديد يك سرويس مبل حداقل ۷ نفره و يك سرويس خواب دو نفره نياز است. لازم به ذكر است كه افراد محسن و سالمند نيز از صنعت مبلمان حمايت مي كنند و برايشان نشست بر روي مبل ها ي استيل دلپذير است. به همين خاطر صنعت مبلمان بسيار پر طرفدارتر از صنعت سرويس خواب است اگر چه به تعادلي بين صنعت سرويس خواب و مبلمان در حدود ۳۰ سال ديگر خواهيم رسيدو طرفداران هر دو باهم برابر مي شوند.

صنعت مبل سازي و به خصوص مبل استيل سود بسياري دارد و شما مي توانيد با راه اندازي كارگاهي در حومه تهران و فروش محصولات خود در مغازه اي در تهران به سود كلاني دست يابيد. درصنايع چوبي پس از مبل سازي، سرويس خواب بيشترين سود را براي شما به ارمغان خواهد آورد. صنايع چوبي ديگر مثل بوفه، كمد، جاكفشي هم هركدام بازار و سود خود را براي سازندگانشان خواهند داشت.

كارگاه توليدي ظروف يكبار مصرف

شما بايد در پردرآمد بودن توليدي ظروف يكبار مصرف شك نكنيد. ظروف يكبار مصرف بسيار در كشور ايران مصرف مي شود و همه جا كاربرد دارد. شما اگر پخش ظروف يكبار مصرف را خودتان به عهده بگيريد ديگر عالي مي شود و پربازده ترين كسب و كار را خواهيد داشت.

پخش مواد غذايي

كافي است كه يك مغازه اجاره كنيد و محصولات شركت ها و كارخانه هاي مواد غذايي را به فروشگاه ها، سوپر ماركتها و مكان  هاي متفاوت بفروشيد. شما بايد بتوانيد خوب بازار يابي كنيد و بتوانيد بازار را در دست بگيريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۹:۱۱

بانوان ايراني هميشه مادر، دختر يا همسر كسي بوده اند اما آيا آنها براي خود كسي هستند؟ شخصيت اجتماعي آنها درجامعه چگونه است؟ وجود انجمن زنان كارآفرين در ايران براي زنان ايراني، گردهمايي آنان و ايجاد كنفرانسهايي كه اين زنان كارآفرين به ميان زنان جوانتر بيايند و با آنها صحبت كنند  تا آنها نيز بتوانند مسير موفقيت را با ديد بهتري بيابند، امري ضروري است. از وجود انجمن و برگزاري كنفرانس كه بگذريم به معرفي چند نفر از اين خانم هاي كارآفرين ميرسيم تا با آنها آشنايي پيدا كنيد و ببينيد شما يا همسرتان،مادر تان و دختر تان مي توانند در بهترين جايگاه هاي اجتماعي قرار بگيرند و براي ديگران نيز شغل ايجاد كنند.اما قبل تر از معرفي اين بانوان به سراغ صحبت هاي خانم نادري در زمينه كارآفريني زنان ايراني مي رويم.

زنان كارآفرين ايراني

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران

 

خانم مرسده نادري  يكي از زنان كارآفرين ايراني است كه هم اكنون مسئول كارگروه صنعت و تجارت و رييس كارگروه بين الملل (زيرمجموعه كميته ارتباطات) است، اين خانم درباره كارآفريني زنان ايراني مي گويد: تعداد كمي از زنان كارآفرين ايراني عضو انجمن زنان كارآفرين، تشكل هاي زنان و انجمن هاي صنفي هستند و اين خيلي تاسف بار است. . اين درحالي است كه تعداد زنان ايراني كه در بخش خصوصي فعال هستند، بسيارند. ترجيح خانم هاي ايراني بدين گونه بوده است كه به دور از شلوغي و سرو صداي رسانه به حرفه شغلي خود ادامه بدهند.

 خانم نادري اقرار كردند كه كارآفرينان خانم در كشور ما تمام عرصه ها از پتروشيمي، نفت، توليد قطعات خودرو، دارو، صنعت آي تي، آموزش، تجهيزات كشاورزي تا صنايع نظامي را احاطه كرده اند و هيچ صنعتي در كشور نمانده است كه درآن خانمي نباشد. سازمان هاي مردم نهاد در ايران با دولت رابطه اي ندارند و اين عدم وجود رابطه در كشور ما به معني نبود همكاري نيست. دولت خود به اين سازمان هاي مردم نهاد علاقه داردو زمينه همكاري ها وجود دارد. سازمان هاي مردمي كوشش بسياري مي كنند تا بتوانند بر تصميمات سازمانهايي كه تصيمات اصلي را مي گيرند، مثبت اثر كنند .

خانم كارآفرين شماره ۱ ايران

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران4

 

خانم فريال مستوفي با تحصيلات فوق ليسانس در رشته آمار و اقتصاد توانسته است با فعاليت در شركت هاي هلدينگ كه در گروه معادن و صنايعي كه ازمعادن بدست مي آيد، به سمت مديرعاملي اين شركت هلدينگ كه درسال۱۳۷۲ تاسيس شده است، برسد. . او همچنين توانسته است عضو هيات مديره اتاق بازرگاني ايران و چين باشد و در كميسيون سرمايه گذاري اتاق بازرگاني ايران و چين بسيار موثر و كارآمد عمل كند. او عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، صنايع،معادن و كشاورزي ايران در دوره هفتم و هشتم نيز بوده است.

خانم كارآفرين شماره ۲ ايران

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران3

 

خانم مقيمي ابتدا در يك ناوگان حمل و نقل و باربري در قسمت بازرگاني شروع به كار كردند. او پس از مدتي توانست در بخش كاميون داري كار كند و چند سال با آن شركت همكاري كرد. او وقتي از اين شركت جدا شد قصد كرد خودش كاري راه بياندازد. او توانست پس از دو سال به نقطه مطلوبش برسد و شركتي با مديريت خود ثبت كند. او هم اكنون مدير عامل ناوگان حمل و نقل بين المللي سديدبار كه يكي از شركت هاي كشتيراني است، مي باشد. او فردي جاه طلب است و درسال ۱۳۹۴ در انتخابات مجلس ثبت نام كرد. او داراي مدرك دكتري تخصصي در كارآفريني بين الملل مي باشد. او در حوزه تدريس و كارآفريني فعاليت هاي زيادي داشته است و نويسنده و مترجم نيز است.

بانوي كار آفرين شماره ۳ ايران

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران5

 

خانم زليخا عادلي بانوي كارآفرين ايراني در حوزه فرش دستباف فعاليت داشته است. او مدير آموزشگاه فني حرفه اي نگارستان است كه بسيار در حوزه صنعت فرش دستباف فعال است. ۹۰ درصد از كاركنان او در شركتي كه مديريتش را برعهده دارند، بانوان هستند. اين بانوي كار آفرين ايراني، ناظر فني نمونه، عضو شوراي آموزشي ،رئيس كميسيون بانوان كارآفرين گلستان ، عضو انجمن كتابخانه عمومي، طراح و مميزي سوالات است. اين بانوي ايراني در دوره هاي قبلي نيز به عنوان بانوي كارآفرين برتر معرفي شده بود .

بانوي كار آفرين شماره۴ ايران

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران6

 


آزاده داننده بانوي كارآفرين ايراني است. اين بانوي كارآفرين ليسانس علوم كامپيوتر دارد. او در زمينه IT و فناوري اطلاعات فعاليت مي كند و مديرعامل شركت فناوران اطلاعات بهاران است. خانم شماره ۴  سابقه هاي درخشاني دارد و او هم اكنون عضو هيات مديره عضو شوراي مركزي سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور، عضو انجمن زنان كارآفرين  و عضو سازمان نظام صنفي رايانه اي استان تهران است. او تمام كاركنانش خانم هستند و بسيار موفق است.

بانوي كارآفرين شماره ۵ ايران

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران7

 

رخشان بني منشي صحنه، مشاور فيلمنامه، بازيگر، تهيه كننده و سرمايه گذار، اعتماد كارگردان، نويسنده، برنامه ريز، مشاور كارگردان، دستيار كارگردان، محبوب و معروفي است. او بيشتر در زمينه فيلم هايي با موضوعات  اجتماعي فعاليت داشته است و فيلم هايي تاثيرگذار توليد و منتشر كرده است. خانم بني منش فعاليت كاري اش را تقريباً از سال ۱۳۶۰ شروع كرده است. در فيلم هاي خانم بني منش موضوعات اجتماعي پيرامون بانوان و مشكلات آنها بسيار درست  و حسابي مطرح مي شوند. فيلم قصه ها از آثار اوست كه مخاطبان را تحت تاثير قرار داد و بسيار تاثيرگذار عمل كرد.

بانوي كارآفرين شماره ۶ ايران

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران7

 


خانم كارآفرين شماره ۶ كسي نيست جز خانم دكتر كردستاني كه در كارنامه علمي خود ۲۲ مورد اختراع و بيش از ۵۰  مقاله را در ژورنال ها،نشريات داخلي و خارجي  ثبت كرده است. خانم دكتر مديرعامل شركتي به نام كيتوتك است. اين شركت از سال ۱۳۸۰ شروع به كار كرده است و در زمينه تجهيزات پزشكي چه در ايران و چه درخارج از كشور بسيار مشهور و معتبر است. اين خانم دكتر نويسنده ۲ كتاب در زمينه تجهيزات پزشكي است.

بانوي كارآفرين شماره ۷ ايران

 

شگفت انگيزترين بانوان كارآفرين ايران8

 

خانم كار آفرين شماره ۷ كسي جز خانم سنوئي نيست. .خانم مرضيه سنوئي در شركت داروسازي اكسير گل سرخ سمت مدير عاملي را برعهده دارد و اين شركت را در سال ۱۳۸۴ تاسيس كرده است. او از فعالان در صنايع غذايي است و در رشته مهندسي شيمي تحصيل كرده است. او عضو هيات مديره كانون زنان بازرگان، عضو اتحاديه صادركنندگان كشور ، عضو شبكه ملي گياهان دارويي، عضو و رييس هيات مديره اتحاديه توليدكنندگان داروهاي گياهي خراسان، عضو انجمن توليدكنندگان داروهاي گياهي كشور و عضو انجمن توسعه و ترويج توليد و تجارت محصولات حلال انجمن گياهان دارويي، عضو هيات مديره كانون كارآفرينان كشور، عضو انجمن حمايت از حقوق مصرف كنندگان، عضو انجمن مديران استان خراسان است.

او لوح تقدير از اتاق بازرگاني به عنوان بانوي برتر صنعت، عنوان واحد نمونه از جهاد كشاورزي خراسان، عنوان واحد نمونه از اداره نظارت خراسان،گواهي عنوان واحد فناور برتر در پارك هاي علم و فناوري كشور، لوح تقدير از استانداري خراسان رضوي، تاييديه علمي از پژوهشكده و چندين لوح و گواهينامه ديگر از موفقيت هاي ديگر اوست.

نتيجه گيري

اين فهرست تمامي ندارد و اگر بخواهيد مي توان تا صد نفر بانوي كارآفرين ايراني را به شما معرفي كرد اما مي خواهم كمي دقيقتر شوم و به شما بگويم چگونه مي توانيد بانويي كارآفرين شويد. شما به عنوان يك خانم ايراني حتماً دلتان مي خواهد پيشرفت كنيد و كاري را خود برعهده بگيريد. شما بايد در يك زمينه مهارت و تجربه كسب كنيد و از اين مهارت به خوبي استفاده كنيد.

شما بايد بدانيد چه پتانسيل هايي داريد و در چه زمينه هايي مي توانيد از اين پتانسيل استفاده كنيد. بعد از اينكه پتاسيل و زمينه كاري خود را پيدا كرديد به سراغ كسب و كارتان  در اين زمينه برويد يعني يا براي خودتان كاركنيد يا براي ديگران كار كنيد تا كاملاً حرفه اي شويد. سپس با سرمايه اي كه كسب كرديد و اكنون داريد حالا هرچقدر هم كه كم باشد،شروع كنيد و كسب و كار خودتان را راه بياندازيد. ريسك كنيد و نترسيد. با اعتماد به نفس و با كمك افراد مطرح در اين زمينه شروع كنيد و از سرمايه گذاران در كسب و كارتان استقبال كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۳:۳۴

وجود خانه بازي براي كودكان از اين جهت امري ضروري است كه آپارتمان نشيني و فضاي كم بازي انرژي كودكان را انباشته كرده است و آنها مكاني براي دويدن و بازي كردن يا به قول خودمان شلوغ بازي ندارند. خانواده هاي اين كودكان بايد آنها را به مكاني ببرند كه كودكانشان بازي  و فعاليت كنند كه در گذشته معمولاً براي بازي كودكانشان را به پارك مي بردند اما با گذشت زمان و افزايش جمعيت ظرفيت پاركها كفاف نداد. اين نبود وجود ظرفيت،سبب تشكيل و گشايش خانه هاي بازي سرپوشيده شد.

چرا وجود خانه بازي براي كودكان لازم است؟

 

كسب و كار خانه بازي مخصوص كودكان2

 

 در كشور ما تعادل دما چندان وجود ندارد و سرگرمي و سردي هوا باعث شده است تا در روزهاي سرد يا خيلي گرم كودكان نتوانند همراه خانواده هايشان براي بازي به پارك بيايند. خانه بازي سرپوشيده با القابي چون ميني پارك و شهربازي سرپوشيده شناخته مي شوند و اين مكانها در شرايط هوايي نامطلوب در تمام زمانهاي سال بيشتر از پيش مورد توجه كودكان و خانواده هايشان قرار مي گيرند.

تفاوت خانه كودك با مهدكودك 

خانه بازي مفهومي متفاوت از مهدكودك دارد و اين دو را نبايد اصلاً يكسان ديد. اين مراكز كه با نام خانه كودك شناخته مي شوند براي نگهداري از كودكان شما به صورت ساعتي و موقت هستند. مهدكودك از كودكان نگه داري دائمي مي كنند درحالي كه خانه كودك نگه داري موقت و ساعتي را در دستور كار خود قرار مي دهد. خانه بازي براي خانواده هايي كه كودكان خود را ثبت نام ماهانه و منظم مي كنند، كلاس هاي آموزشي مهيا مي كند و ترتيب مي دهد.

دكوراسيون و نما خانه بازي

 

كسب و كار خانه بازي مخصوص كودكان3

 

در خانه بازي دكوراسيون از هر چيزي مهم تر است و  خانواده ها و كودكانشان بيشتر از هرچيزي به دكوراسيون، نما  ، ويژگي هاي ظاهري و نظافت اهميت مي دهند. شما براي اينكه نظرات خانواده ها را جلب كنيد و مشتريان خاص خود را به طور ثابت داشته باشيد، بايد به اين امور اهميت دهيد. خانه هاي بازي كه امروز بوجود آمده اند، فضاي كاملاً متفاوت و سبك جديدي دارند و ملكي كه در اختيار دارند فضا را متفاوت كرده است و سبب اختلاف درآمد بيشتر و بهتر در مقايسه با ساير رقيبانشان شده است.برنامه هاي متفاوت در خانه بازي همانقدر كه وسايل بازي، مكان و فضا مهم هستند، اهميت دارند و ايده هاي نو و خلاقيت را در اولويت هاي خود بايد قرار دهيد.

خانه بازي كودك بايد چه سرگرمي هايي داشته باشد؟

 

– استخر شن

– استخر توپ

– استخر اسفنج

– ترامبولين

– بازي هاي گروهي

– همراه با مربيان آموزش ديده

-جديدترين اسباب بازي هاي روز دنيا و برندهاي معتبر

-كارگاه سفالگري

-كارگاه آب بازي

-كارگاه آشپزي

ايده هاي نو در كسب و كار

 

كسب و كار خانه بازي مخصوص كودكان3

 

خلاقيت داشتن نت برگ و فروختن نت برگ خانه بازي كودك براي جذب مشتري بيشتر

تخفيف و سايت خانه بازي كودك براي رزرو و هماهنگي

براي راه اندازي خانه بازي مخصوص كودكان چه چيزهايي نياز است؟

براي راه اندازي خانه بازي مخصوص كودكان به مداركي نظير مدارك شناسايي، مدارك تحصيلي و سابقه كاري مرتبط نياز است و اگر آقا هستيد بايد كارت پايان خدمت داشته باشيد يا از خدمت سربازي معاف شده باشيد.

  چگونه مجوز خانه بازي بگيريم؟

براي اينكه بدانيد چگونه مي توانيد مجوز خانه بازي بگيريد، بايد ابتدا به ترتيب تمام اين متن را با دقت بخوانيد و طبق شرايط ذكر شده عمل كنيد تا به هدف خود برسيد. خانه بازي كودك بايد استانداردهايي به لحاظ فضا و سيستم آموزشي و اداري داشته باشد.

 

شرايط استاندارد مكاني براي خانه بازي كودك

 

كسب و كار خانه بازي مخصوص كودكان6

 

خانه بازي كودك بايد در ملكي قرار گيرد كه سر پوشيده باشد. ملك بايد شرايط فيزيكي مشخص و استاندارد هايي را داشته باشد در نتيجه اگر قصد خريد فضايي را داريد قبل از اقدام به خريد از اين مطمئن شويد كه اين فضا استانداردهاي مورد نظر سازمان صادر كننده مجوز را دارا مي باشد. فضاي خانه بازي كودك بايد حداقل ۱۵۰ متر مربع باشد و فضايي خوب براي ثبت نام و امور اداري داشته باشند، همچنين پله هاي موجود در خانه بازي كودك بايد داراي حفاظ مناسب باشند و روشنايي كافي را داشته باشند و لغزنده نباشند! بخش هاي تيز و خطرناك بايد با ضربه گيرهاي مناسب پوشانده شوند.كلاس آموزش خانه كودك بايد داراي تهويه مطبوع و سيستم سرمايشي و گرمايشي ايمن و مناسب باشند.

شما براي احداث خانه كودكتان به ۵ نفر كارمند اداري با سمت هاي زير نياز داريد

۱- مدير كل۲- مدير امور داخلي۳-كارمند مخصوص ثبت نام۴ – خدمتكاراني با كارت بهداشت ۵- مربياني با ۲ سال سابقه وكارت مربيگري از ملزومات است.

مدير كل خانه بازي كودك: بايد كاملاً ايراني و تابع كشور خودمان باشد. اين فرد بايد به لحاظ سني حداقل ۲۵ و حداكثر ۶۵ سال سن داشته باشد، سوء پيشينه كيفري نداشته باشد و همچنين اعتياد به هيچ نوع مواد مخدر نداشته باشد. مدير كل حداقل ۵ سال سابقه كار فرهنگي و هنري را در پرونده كاري خود بايد داشته باشد و در مصاحبه مركز مشاركت هاي فرهنگي هنري پذيرفته شود.

مربي آموزشي: براي مربيان ازنظر سني نيز محدوديت وجود دارد چرا كه اين مربيان براي آموزش كودكان بايد حداقل ۲۰ سال و حداكثر ۴۵ سال سن داشته باشد. مربيان بايد در دوره هايي كه از سمت مركز مشاركت هاي فرهنگي ابلاغ مي شود،شركت كنند. 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۲:۴۳

بازاريابي ناموفق يكي از شايع‌ترين دلايل شكست كسب و كار‌ها محسوب مي‌شود. شما با استفاده از بازاريابي در مورد كسب و كار خود اطلاع‌رساني كرده و همچنين موجب افزايش فروش خود خواهيد شد. بازاريابي برند و كسب و كار شما را مشهور‌تر مي‌كند و به شما اجازه مي‌دهد كه در رقابت با كسب و كار‌هاي ديگر سهمي از بازار را به خود اختصاص دهيد. تعدادي از روش‌هاي بازاريابي هزينه‌بر هستند اما در كنار آن‌ها روش‌هايي نيز وجود دارند كه شما مي‌توانيد بدون صرف هزينه خاصي و به صورت رايگان كسب و كار خودتان را به ديگران معرفي كنيد. در اين مطلب به معرفي ۸ روش بازاريابي مي‌پردازيم كه با استفاده از آن‌ها به صورت رايگان مي‌توانيد كسب و كار خودتان را معرفي كنيد.

۱-ساخت يك سايت يا وبلاگ مرتبط با كسب و كارتان

ساخت يك سايت و يا حتي يه وبلاگ مرتبط با كسب و كارتان مزاياي زيادي براي شما به همراه خواهد داشت و مي‌توانيد ارتباط موثري را با مخاطبان خود برقرار كنيد. در حال حاضر ساخت يك سايت هزينه چنداني براي شما به همراه نخواهد داشت اما اگر نخواهيد همين هزينه كم را نيز صرف كنيد باز هم قادر هستيد كه به صورت رايگان يك وبلاگ براي كسب و كار خودتان بسازيد و از مزاياي فراوان آن بهره‌مند شويد.

با توجه به گستردگي اينترنت در بين عموم مردم بازاريابي از طري سايت يا وبلاگ مي‌تواند بسيار تاثيرگذار باشد. شما بدون محدوديت زماني و مكاني مي‌توانيد، كسب و كار خودتان را معرفي كنيد و مشتريان جديدي را در نقاط مختلف كشور پيدا كنيد. داشتن يك وب سايت مرتبط با كسب و كار باعث افزايش اعتبار كسب و كار شما خواهد شد. امروزه كسب و كار‌هاي بزرگ و كوچك فراواني وجود دارند كه از اين امكان استفاده مي‌كنند.

۲-توليد محتوا در مورد كسب و كارتان

 

8 روش بازاريابي رايگان3

 

محتواي خوب و مفيد نياز بسياري از كاربراني مي‌باشد كه از اينترنت استفاده مي‌كنند. شما مي‌توانيد با توليد چنين محتوايي در مورد كسب و كارتان مخاطبان زيادي را جذب كنيد. مي‌توانيد در مورد محصول يا خدماتي كه ارائه مي‌دهيد محتواي آموزشي ارائه دهيد تا علاوه بر رفع نياز مخاطبان و جذب آن‌ها مشتريان وفاداري نيز براي خودتان پيدا كنيد. براي انجام يك بازاريابي موفق از طريق محتوا بايد مخاطباني كه با كسب و كار شما مرتبط هستند را به خوبي بشناسيد و بدانيد كه آن‌ها دقيقاً به دنبال چه اطلاعاتي هستند و به چه محتوايي نياز دارند. سعي كنيد از ديد يك كاربر به محتوايي كه توليد كرده‌ايد نگاه كنيد. آيا اين محتوا از ديد يك كاربر مفيد خواهد بود و آيا مي‌تواند باعث ايجاد اعتماد در مخاطب نسبت به كسب و كار شما شود و يا خير.

۳-بازاريابي از طريق سايت‌هاي آگهي رايگان

همواره قرار نيست براي پخش آگهي براي كسب و كار خود هزينه پرداخت كنيد. در حال حاضر سايت‌هاي زيادي در زمينه آگهي فعاليت مي‌كنند كه شما مي‌توانيد به صورت رايگان هم اگهي‌هاي خود را در آن‌ها قرار بدهيد و با معرفي بهتر كسب و كار خود مشتريان جديدي را جذب كنيد. سعي كنيد آگهي‌هايي كه در اين سايت‌ها قرار مي‌دهيد مختصر و مفيد باشند. زياده‌گويي و توضيح بيش از حد مي‌تواند باعث شود كه مخاطبان تمايل خود را براي ديدن آگهي شما از دست بدهند. همچنين تعداد سايت‌هايي كه خدمات انتشار اگهي به صورت رايگان را انجام مي‌دهند، زياد مي‌باشد. سعي كند از سايت‌هاي معتبر‌تر در اين زمينه استفاده كنيد تا تاثير آگهي‌هاي شما بيشتر شود و افراد بيشتري آن‌ها را ببينند.

۴-بازاريابي رايگان در تلگرام

 

8 روش بازاريابي رايگان4

 

تلگرام اپليكيشن پيامرساني است كه محبوبيت بسيار زيادي پيدا كرده است. در كشور خودمان نيز افراد زيادي از اين اپليكيشن استفاده مي‌كند. تلگرام به شما اين امكان را مي‌دهد كه به صورت رايگان كانالي را مرتبط با كسب و كارتان ايجاد كنيد. بعد از ساخت كانال مي‌توانيد آن را به افرادي كه با كسب و كار شما مرتبط هستند معرفي كرده و كاري كنيد كه آن‌ها عضو كانال شما شوند. سپس تنها كاري كه بايد بكنيد اين است كه اخبار و اطلاعات مرتبط با كسب و كارتان را بر روي كانال تلگرامي كه ايجاد كرده‌ايد، منتشر كنيد.

در حال حاضر كسب و كار‌هاي مختلفي از تلگرام به عنوان يك ابزار تاثيرگذار براي بازاريابي استفاده مي‌كنند. به طور معمول افراد در طول روز چند بار تلگرام خود را چك مي‌كنند و اين اپليكيشن يك فرصت طلايي براي كساني محسوب مي‌شود كه مي‌خواهند كسب و كار خود را به صورت گسترده معرفي كرده و با مخاطبان يك ارتباط موثر را برقرار كنند.

۵-بازاريابي رايگان از طريق فيس بوك

 

8 روش بازاريابي رايگان5

 

 

فيس بوك نيز شبكه‌اي اجتماعي است كه داراي محبوبيت خوبي مي‌باشد و افراد زيادي در كشور خودمان از آن استفاده مي‌كنند. شما در فيس بوك مي‌توانيد صفحه‌اي را مرتبط با كسب و كار خود درست كنيد و از طريق آن با مخاطبان ارتباط برقرار كنيد. هر كدام از اين مخاطبان مي‌توانند در آينده به مشتريان شما تبديل شوند. ايجاد يك صفحه مرتبط با كسب و كارتان در فيس بوك براي شما هزينه‌اي به همراه نخواهد داشت اما مزاياي زيادي را نصيب شما خواهد كرد. شما مي‌توانيد در فيس بوك با تعداد زيادي از افراد ارتباط نزديكي برقرار كنيد.

همچنين مي‌توانيد با انتشار محتوايي مفيد در مورد كسب و كاري كه داريد باعث جذب تعداد بيشتري از مخاطبان در اين شبكه اجتماعي شويد. اين شبكه اجتماعي اطلاعات آماري دقيقي را در اختيار شما قرار مي‌دهد و شما مي‌توانيد نتيجه فعاليت‌هاي خود را به طور دقيق ببينيد. با صرف وقت در فيس‌بوك مي‌توانيد بازاريابي تاثيرگذاري را به صورت رايگان تجربه كنيد.

۶-اشتراك گذاري فايل‌هاي ويدئويي

گاهي اوقات يك كليپ كوتاه مي‌تواند بهتر از چند صفحه مطلب و اگهي كسب و كار شما را معرفي كنيد. امروزه در فضاي اينترنت سايت‌هايي فعاليت مي‌كنند كه به شما اجازه مي‌دهند كه ويدئو‌هاي خود را به صورت رايگان منتشر كنيد تا افراد ديگر بتوانند آن‌ها را ببيند. شما مي‌توانيد در مورد كسب و كار خود كليپ‌هاي مختصر و مفيدي را توليد كرده و با اشتراكگذاري آن‌ها محصولات و خدمات خود را به ديگران معرفي كنيد. انتشار ويدئو يكي از تاثيرگذارترين روش‌هاي بازاريابي است با كمي خلاقيت مي‌توانيد ويدئو‌هاي جالبي بسازيد و با جذب مشتريان بيشتر باعث افزايش درآمد خود شويد.

۷-بازاريابي رايگان در اينستاگرام

 

8 روش بازاريابي رايگان4

 

اينستاگرام شبكه‌اي اجتماعي است كه در چند سال اخير شاهد افزايش محبوبيت آن بوده‌ايم. در حال حاضر افراد زيادي از قشر‌هاي مختلف جامعه از اينستاگرام استفاده مي‌كنند. اينستاگرام شبكه‌ي اجتماعي تصوير محور است. شما مي‌توانيد صفحه‌اي را براي كسب و كار خود ايجاد كرذه و عكس‌ها و كليپ‌هاي كوتاه مرتبط با كسب و كارتان را منتشر كنيد. شما در اينستاگرام مي‌توانيد با طيف گسترده‌اي از مخاطبان ارتباط و تعامل داشته باشيد.

فراگير بودن اينستاگرام يك فرصت طلايي براي بازاريابي است كه پيشنهاد مي‌شود به هيچ وجه آن را از دست ندهيد. بازاريابي در اينستاگرام به وسيله انتشار عكس‌ها و كليپ‌هاي كوتاه انجام مي‌شود كه براي شما هزينه‌اي در پي نخواهد داشت. انتشار محتواي مفيد در اينستاگرام نيز باعث جذب بيشتر مخاطبان خواهد شد. فراموش نكنيد كه انتشار محتواي خوب در فضاي اينترنت همواره مي‌تواند كليد موفقيت شما در بازاريابي باشد. اينستاگرام فضايي بسيار مناسب براي انتشار عكس‌ها ويدئو‌هاي شما است.

۸- بازاريابي ايميلي

 

8 روش بازاريابي رايگان7

 

بازاريابي ايميلي يا ايميل ماركتينگ يكي ديگر از روش‌هاي بازاريابي است كه به طور رايگان مي‌توانيد از آن استفاده كنيد. براي استفاده از اين روش لازم است كه در ابتدا بانك اطلاعاتي از ايميل‌هاي مخاطبان خود به دست بياوريد. بهترين راه براي به دست آوردن ايميل مخاطبان اين است كه كه از آن‌ها بخواهيد در خبرنامه شما عضو شوند و ايميلشان را در اختيار شما قرار دهند. زماني كه شما بتوانيد افرادي را كه با كسب و كار شما مرتبط هستند را راضي كنيد كه ايميلشان را در اختيار شما قرار دهند، اين فرصت را خواهيد داشت كه يك ارتباط موثر و پايدار را با آن‌ها برقرار كنيد.

مي‌توانيد آن‌ها را از محصولات و تخفيفات جديد و همچنين اخبار مربوط به كسب و كارتان آگاه كنيد. براي تاثيرگذاري بازاريابي ايميلي بايد نكاتي را رعايت كنيد،  به عنوان مثال دقت كنيد كه تنها ايميل‌هاي مرتب به كسب و كارتان را براي ان‌ها ارسال كنيد و از ارسال مطالب غير مرتبط خودداري كنيد چرا كه ارسال مطالب غير مرتب مي‌تواند باعث شود كه مخاطبان به ايميل‌هاي شما به شكل مزاحم نگاه كنند.

نتيجه‌گيري

امروزه در دنياي تجارت كسب و كار‌هايي موفق خواهند شد كه بتوانند خودشان را به خوبي معرفي كرده و مشتريان بيشتري را جذب كنند. حتي اگر شما محصولات و خدمات خوبي هم ارائه دهيد اما نتوانيد خودتان را به مشتريان معرفي كنيد باز هم شانس چنداني براي موفقيت نخواهيد داشت. مهم‌ترين هدف يك كسب و كار رسيدن به سود بيشتر است. استفاده از روش‌هاي مختلف بازاريابي مي‌تواند شما را به اين هدف نزديك كند. در بين روش‌هاي متنوع بازاريابي روش‌هايي هستند كه مي‌توان بدون پرداخت هزينه از آن‌ها استفاده كرد. در اين مطلب به ۸ روش بازاريابي پرداختيم كه شما مي‌توانيد به صورت رايگان از آن‌ها استفاده كرده و باعث رونق و گسترش كسب و كار خود شويد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۶:۳۴

امروزه در تمامي مراكز آموزشي كشور در سطح دبيرستان و راهنمايي سوال اصلي هر نوجوان از خود ، اين است كه درس بخونيم براي چي؟ پاسخ به اين سوال مي تواند در امر انتخاب مسير تحصيلي و آموزشي فرد اثر بگذارد بنابراين مي توان اينطور برداشت كرد كه علم در مسير ثروت مي باشد زيرا دانش آموزان ما ياد ميگيرند با توجه به مسير هاي اموزشي كه درامد زا مي باشند مسير تحصيلي خود را انتخاب كنند.

آموزش

آموزش در مسير ثروت است يا ثروت در مسير آموزش؟2

 

 

براي تحقيق گفته هاي بالا نگاهي به تعداد شركت كنندگان آزمون سراسري بيندازيم متوجه مي شويم كه بسياري از داوطلبان رشته تجربي را انتخاب مي كنند كه مسير شغلي نسبتا پر درامدي خواهد داشت لذا با اطمينان خوبي مي توان نتيجه گرفت بسياري از داوطلبان فارغ از نگاه علمي به مسير اموزشي اينده خود ان را با توجه به درامد زايي كه خواهد داشت انتخاب مي كنند.

بنابراين مي توان پاسخ سوال مطرح شده را علم در مسير ثروت دانست.

 

توليد ثروت از طريق علم در نگاه ملي

امروزه علم به همراه رشد  در سيستم ها و فناوري در هم اميخته شده است. و مي توان اينطور بيان كرد كه رشد و توسعه علمي كشور منجر به توسعه فناوري هاي پيشرفته و توليد ثروت در تمامي زمينه هاي اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي كشور مي شود.بنابراين اين سوال مطرح مي شود كه آيا دست يافتن به جايگاه اول علمي در خاور ميانه براي كشور منجر به افزايش توليد ناخالص ملي ميگردد؟ همانطور كه در جوامع غربي و آمريكا مشاهده مي شود دست يافتن به ارزش هاي علمي بزرگ براي انها منجر به افزايش توليد ناخلص ملي انها شده است.

 

شاخص عملكرد رقابتي

 

آموزش در مسير ثروت است يا ثروت در مسير آموزش؟3

 

شاخص (CIPI) كه به عنوان شاخص عملكرد رقابتي شناخته مي شود توسط (UNIDO) گزارش مي شود كه خود اين شاخص داراي چهار زير شاخص مي باشد. دو تا از اين زير شاخص ها ميزان توسعه ي صنعتي و صادراتي كشور را اندازه مي گيرند و دو زير شاخص ديگر سطح نو اوري يك كشور كه ارتباط چشمگيري با علم و اموزش دارد را اندازه مي گيرند. به طور كلي ااين شاخص بيان مي كند كه يك كشور در مسير ورود به حوزه فناوري و تكنولوژي نوين تا چه اندازه فعال بوده است. كه با توجه به رتبه بندي اين شاخص امريكا در رتبه نخست قرار گرفته و ايران با رتبه اي بيشتر از ۵۰ بالاتر از عربستان در اين رتبه بندي جا دارد.

با توجه به شاخص مطرح شده و همچين موضوع مطرح شده در آغاز مي توان بدين صورت برداشت كرد كه در نگاه ملي اموزش منجر به توسعه فناوري و تكنولوژي هاي پيشرفته مي شود و اين خود نه تنها باعث كم شدن تقاضا براي واردات فناوري مي شود بلكه از طريق مسير هاي مختلف منجر به درامد زايي و افزايش توليد ناخالصي كشور مي شود. بنابراين در نگاه ملي جدال بين مسير هاي اموزشي براي كسب فناوري هاي پيشرفته وجود دارد .

 

مهم ترين علت براي جنگ جهاني سوم چه مي تواند باشد علم يا ثروت ؟

بشر در دنياي پيشرفته قرن ۲۱ با موضوعات علمي پيشرفته و پيچيده اي روبرو شد. از اين موضوعات علمي جديد مي توان به هوش مصنوعي اشاره كرد. با پيشرفت علم و دانش روز افزون بشر مباحث علمي نويني نظير هوش مصنوعي ايجاد شد . بنابراين در پشت روي هوش مصنوعي ، علم و دانش قرار دارد.الون ماسك ، مديرعامل و مديرفني در اسپيس اكس و مديرعامل و طراح محصول در تسلا موتورز ، بيان مي كند كه جدال بر سر موضع اموزش و علم هوش مصنوعي مي تواند منجر به جنگ جهاني سوم شود . وي بيان مي كند كه نگراني در مورد فناوري هاي جديد نظير هوش مصنوعي بسيار جدي تر از تهديدات هسته اي كره شمالي مي باشد.

قدرت و ثروت

 

آموزش در مسير ثروت است يا ثروت در مسير آموزش؟4

 

ماسك علت اين نگراني خود را اين گونه بيان مي كند كه : توسعه سلاح هايي كه با استفاده از از تكنولوژي و فناوري هاي نوين مي تواند به صورت خودكار منجر به فجايع مرگ بار شود ، اين امكان را مي دهد در گيري هاي مسلح در ابعادي بزرگ تر و زماني كمتر از انچه تا كنون بشر تجربه كرده است رخ بدهد .

اينجا اين موضوع مطرح مي شود كه كشوري كه بتواند توسعه فناوري چشمگيري داشته باشد خواهد توانست به عنوان جلودار و پرچم دار جهان عرصه را در دست بگيرد و اين قدرت مي باشد كه مفهوم ديگر قدرت همان ثروت است در واقع كشوري كه قدرت بالايي داشته باشد ثروت بيشتري خواهد داشت بنابراين در پاسخ به سوال مطرح شده در عنوان مي توان به صراحت گفت كه مهم ترين علت جنگ جهاني اينده علم و دانش خواهد بود.

چرا دانشگاه هاي ما نمي توانند آنگونه كه بايد ثروت آفرين باشند؟

آنها كه از تضاد علم و ثروت گذشته‌اند مراكز علم و فناوري را در كنار دانشگاه‌ها تاسيس كرده اند تا صنايع و سرمايه‌گذاران را به خود جذب مي‌كنند. ما هنوز در ابتداي اين راه هستيم و از آن سو دانشگاه‌هاي پيشرو در امر توليد علم و به تبع آن ارائه خدمت اجتماعي مهم – ثروت، امنيت و آگاهي – در تعامل نزديك با صنايع گام برمي دارند و در يك چرخه ديناميك پويا و نه ايستاتيك و ساكن به توليد و كارآفريني مي‌پردازند.

چنانچه توليد ثروت با مفاهيم مختلف از مسير علم در تمام برنامه‌هاي استراتژيك يك كشور ديده مي‌شود و همه اجزاي سيستم بر مبناي تعاريف و مأموريت هايشان به فعاليت مي‌پردازند. اكنون اين سوال مطرح است كه  اين چرخه توليد ثروت از علم يا از منظر ما كارآفريني يا همان ارتباط صنعت و دانشگاه را مناسب است يا خير؟

مديريت ناكارآمد و بي‌هدف، نبود هدف مشخص براي هر دانشگاه در كنار صنايعي كه در فضاي رقابتي نيستند از جمله مهم‌ترين مسئله هايي است كه بايد حل شود.

 

دانشگاه‌هاي نسل چهارم، سياستگذارند

 

آموزش در مسير ثروت است يا ثروت در مسير آموزش؟5

 

امروزه اين موضوع مطرح است كه دانشگاه ها فقط مأمور آموزش و پروهش نبوده بلكه بايد هدايت جامعه را برعهده داشته باشند و براي مشكلات آن راه حل ارائه دهند.
دانشگاه‌هاي تراز اول دنيا به سمت دانشگاه‌هاي نسل سوم – كارآفرين- رفته‌اند و از اين طريق ارتباط و زنجيره بين علم و ثروت را برقرار كرده‌اند و به فكر حركت به سوي نسل چهارم دانشگاهي هستند. نسل چهارم دانشگاه‌ها علاوه بر داشتن مأموريت‌هاي گذشته كه آموزش، پژوهش و كارآفريني بود موظف هستند آينده جامعه را تعيين كنند و برايش راهكار داشته باشند.

در واقع اين دانشگاه‌ها به سمتي در حركت هستند كه در سياست گذاري‌ها و تعاملات حوزه اقتصادي، سياسي، فرهنگي، اجتماعي و… وارد مي‌شوند. در كشور ما نيز حوزه سياست‌هاي برنامه توسعه ششم و همچنين نقشه جامع علمي كشور كه در حوزه عملياتي كردن اقتصاد مقاومتي است تأكيد دارد دانشگاه‌ها سياست هايشان را در اين راستا وضع و اعمال كنند ولي اين كه اين سياست ها تا چه اندازه اجرا مي شوند جاي تأمل دارد.

 

علم بهتر است يا ثروت

در گذشته علم از ثروت جدا ديده مي‌شد چنانچه ضرب المثل معروف «علم بهتر است يا ثروت» بخوبي گوياي اين نوع نگرش است اما امروز مي‌دانيم دانشگاه‌ها بايد ادامه دهنده زنجيره علم و ثروت باشند. شايد يكي از بهترين راه ها براي تحقق اين هدف مراكز كارآفريني و نوآوري در كنار دانشگاه‌ها شكل گرفته مثلاً در دانشگاه صنعتي شريف، مركز نوآوري و كارآفريني موفقي طي سال‌هاي گذشته تاكنون فعاليت مي‌كند و فعاليت‌هاي گسترده‌اي دارد و اين شركت‌هاي «دانش بنيان»   نمونه‌هاي موفقي در صنعت فناوري بايو، نانو و هوا و فضا و… به جامعه ايراني ارائه داده‌اند.

دانشگاه‌ها كم و بيش به اين سمت حركت كرده‌اند اما اين پازل كامل نشده است و به نظر مي‌رسد در نقشه جامع علمي كشور دانشگاه‌ها بايد محورگرا يا به عبارتي نقش ويژه‌اي را بپذيرند.مثلاً دانشگاه‌هايي كه نزديك دريا هستند

رشته‌هايي را ارائه بدهند كه متناسب با اقليم درياست تا با بومي‌سازي فناوري‌ها اين زنجيره را كامل كنند چه بسا بحث كارآفريني در اين زنجيره كامل مي‌شود، صنايع مربوط به مناطق مختلف نياز به متخصصاني دارد كه از سوي دانشگاه تربيت مي‌شوند و به چرخه توليد گسيل مي‌كنند در نتيجه اگر دانشگاه‌ها مأموريت‌گرا شوند و از ارائه رشته‌ها و برنامه‌هاي تكراري پرهيز شود كارآفريني و سياستگذاري دور از ذهن نيست.

دانشگاه ها در مسير اصلي خود نيستند !

 

آموزش در مسير ثروت است يا ثروت در مسير آموزش؟6

 

همان طوري كه مي دانيم هدف اصلي همه دانشگاه ها صرفا آموزش نيست. در سال‌هاي گذشته دانشگاه‌هاي بزرگ و تراز اول ما به سمت كارآفريني رفته‌اند و مسائل پژوهشي و توسعه‌اي شان، در راستاي توليد و خلق ثروت از علم بوده اما بايد بدانيم كه ما به غير از دانشگاه‌هاي تراز اول دانشگاه‌هاي ديگري چون آزاد، پيام نور و علمي – كاربردي داريم كه هر كدام با هدف خاصي ايجاد شده و توسعه يافته‌اند.

اما در پس سال‌ها مي‌بينيم كه متأسفانه دانشگاه‌هاي ما هيچ يك براساس تعريف خود عمل نكرده‌اند و همه هدف آموزش را پيش گرفته‌اند. لذا به نظر مي‌رسد براي رسيدن به هدف مشترك توليد ثروت از علم يا همان كارآفريني بايد اسناد بالادستي دانشگاه‌ها را به تعريف واقعي خود بازگرداند و مأموريت هر دانشگاه را براساس تعريفش مشخص كند. در نقشه جامع علمي بايد مسأله كارآفريني بخوبي ديده شود تا حركت به اين سمت و رشد اين موضوع تسريع يابد.

تحصيلات آكادميك

در برهه‌اي كه كشور نياز به تحصيلات آكادميك داشت مجوزهاي زياد و مختلفي داده شده و اين نياز در بازه زماني خودش پاسخ داده شده اما اين نياز اكنون مرتفع شده است. هرچند دانشگاه‌هاي خوب و تراز اول ما هنوز فضاي رقابتي دارند و پرمتقاضي هستند زماني كه اين مجوزها صادرشده بازنگري بصورت ديناميكي وپويا انجام نشده و كنترل كيفي آن هم صورت نگرفته است. خيلي از دانشگاه‌هايي كه به لحاظ كيفي رشد نداشتند بايد تعطيل، تعديل يا تا مقطع مشخصي به فعاليت و توسعه ادامه مي‌دادند كه متأسفانه اين اقدامات صورت نگرفته است.

 

نتيجه گيري

به‌طور مثال هدف تاسيس دانشگاه علمي – كاربردي توليد نيروي متخصص صنعتي يا تربيت تكنيسين‌هاي صنعتي بود كه به شدت مورد نياز كشور است اما مشاهده مي‌كنيم كه همين دانشگاه‌ها براي كسب درآمد و حتي به نوعي اشتغال زايي اقدام به برگزاري دوره‌هاي تحصيلات تكميلي مي‌كنند در حالي كه هدف اين دانشگاه چيز ديگري است به نظر مي‌رسد اگر همه دانشگاه‌هاي كشور مأموريت خود را به درستي انجام مي‌دادند ما با انباشت علم مواجه نبوديم و علم به درستي در زنجيره عمل و چرخه صنعت قرار مي‌گرفت تا ثروت و علم در يك مسير به خوبي پيش بروند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]