woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۹:۳۷

پس انداز كردن پول ، تا حدودي خيالتان را راجع به آينده بر طرف مي كند و به شما كمك مي كند تا احساس بهتري نسبت به خودتان داشته باشيد و ته دلتان قرص باشد كه اگر شرايط بحراني پيش بيني نشده اي برايتان پيش آمد ، آمادگي لازم براي مقابله با آن را داريد .

پس انداز كردن

 

بهترين روش ها براي پس انداز كردن با هر ميزان درآمدي2

 

البته اين درست است كه در شرايط امروزي كه قيمت ها به طور شگفت انگيزي بالا هستند و تورم خيلي زياد است ، صحبت در مورد پس انداز كردن ، خنده دار به نظر مي رسد ؛ چون اغلب افراد جامعه آنقدر درآمدشان پايين است كه حتي كفاف خرج هاي روزمره شان را هم نمي دهد چه برسد به اينكه بخواهند قسمتي از آن را هم پس انداز كنند . حتي هستند افرادي كه براي مخارج ماهيانه خودشان ، مبلغي هم كم مي آورند . سوالي كه اينجا پيش مي آيد اين است كه يعني واقعا اين افراد هم مي توانند پس انداز بكنند ؟! پاسخ شما مثبت است . مطمئن باشيد كه با هر درآمدي كه داشته باشيد و در انواع كسب و كار ، مي توانيد ماهيانه مبلغي را كنار بگذاريد . براي دانستن راه حل آن ، به نكات زير توجه كنيد :

هر ماه ۱۰ درصد از درآمد خودتان را پس انداز كنيد

يك فرمول طلايي به شما ياد مي دهم . هر ماه به محض گرفتن حقوقتان ، ۱۰ درصد از آن را كنار بگذاريد و به خودتان بگوييد كه تحت هيچ شرايطي حق نداريد كه به آن دست بزنيد و خيلي سفت و سخت تصور كنيد كه حقوقتان ده درصد كمتر شده و حالا با اين مبلغ ، بايد زندگي خودتان را بگذرانيد . بگذاريد يك كم پا را فراتر بگذارم و از شما بخواهم كه علاوه بر اينكه ۱۰ درصد از حقوقتان را هر ماه كنار بگذاريد ، هر روز صبح هم ۱۰ درصد از پولي را كه در كيفتان است را ناديده بگيريد و اينجوري در پايان هر ماه شگفت زده مي شويد كه چه طور خيلي آسان توانسته ايد مبلغ قابل توجهي را پس انداز بكنيد و يك ثروت كوچك براي خودتان دست و پا كنيد.

 

براي پس انداز كردن پولتان ، برنامه ريزي بكنيد

 

 

اصلا مهم نيست كه حقوقي كه ماهيانه مي گيريد ، كم است يا زياد . مهم اين است كه هر مبلغي را كه طي يك ماه بدست مي آوريد را قبل از اينكه هزينه هاي سرسام آور متوجهش بشوند ، حداقل ۱۰ درصدش را كنار بگذاريد ؛ چون در غير اين صورت با خرج هاي رنگ و وارنگي كه وجود دارد خيلي سريع تا ريال آخرش خرج مي شود .

 

كاري كنيد كه نتوانيد از پول هاي پس انداز شده تان برداشت كنيد

حالا كه تصميم گرفته ايد كه ماهيانه مبلغي را پس انداز كنيد ، حساب جداگانه اي باز كنيد و آن پول را به آن حساب واريز كنيد ؛ اما براي آن ، كارت عابر بانك يا حساب اينترنتي تهيه نكنيد تا براي برداشت كردن از آن حساب ، به سختي بيافتيد بلكه شايد منصرف شويد !

 

فهرستي از هزينه هايتان تهيه كنيد

 

پس اندازهاي متفاوت براي هدف هاي متفاوت7

 

بعد از اين كه مبلغ مورد نظرتان را در حساب پس اندازتان گذاشتيد ، كاغذي برداريد و در آن ليستي از هزينه هايي كه داريد را به شيوه اي كاملا حساب شده و بدون ولخرجي بنويسيد و آن را بودجه بندي كنيد. به اين ترتيب ، از انجام خرج هاي اضافه خودداري مي كنيد و مخارج ضروري را هم بر حسب اولويتي كه دارند ، انجام مي دهيد و احتياجي هم پيدا نمي كنيد كه احيانا به حساب پس اندازتان ناخنك بزنيد !

 

قانون ۳۰/۲۰/۵۰ را سرلوحه كارتان قرار دهيد

پولي كه ماهيانه به دست مي آوريد را بعد از آن كه حداقل ۱۰ درصدش را كنار گذاشتيد ، بايد با فرمول ۳۰/۲۰/۵۰ خرج كنيد ؛ يعني ۵۰ درصد آن را به نيازهاي ضروريتان اختصاص دهيد كه شامل اجاره خانه ، هزينه خورد و خوراك و قبض هاي برق و آب و گاز و … هستند . ۲۰ درصد آن را به تعهدات مالي خودتان اختصاص بدهيد كه شامل انواع وام هاي مسكن ، وام هاي دانشجويي ، هزينه بيمه و … است و ۳۰ درصد باقي آن را هم به خريد هاي شخصي خودتان و اقلامي كه برايتان ضرورت دارند ، اختصاص بدهيد .

 

روي افزايش پس انداز خودتان ، نظارت دقيقي داشته باشيد

 

پس اندازهاي متفاوت براي هدف هاي متفاوت6

 

حواستان دائما به عدد حساب پس اندازتان باشد . اين كار برايتان ۲ تا فايده دارد . يكي اينكه اگر ديديد كه خرج اضافه اي كرده ايد و مبلغ پس اندازتان رشدي كمتر از ماه هاي قبل داشته است ، جلوي اين روند را مي گيريد و از طرف ديگر ، وقتي افزايش تدريجي رقم پس اندازتان را مي بينيد ، سر ذوق مي آييد و دلگرم مي شويد و انگيزه بيشتر پس انداز كردن ، درونتان قوت مي گيرد .

 

برنامه هاي تفريحي و غذا خوردن بيرون از منزل را محدود كنيد

غذا خوردن ، يك نياز حياتي است اما اينكه بخواهيم اين غذا را بيرون از خانه و در رستوران سرو بكنيم ، يك خرج اضافه است كه مي توانيد از آن چشم پوشي كنيد . سعي كنيد كه برنامه هاي غذا خوردن و هزينه تراشي هاي بيرون از خانه را به يك سوم قبل كاهش دهيد و پول اضافه اي كه از اين  راه برايتان مي ماند را به حساب پس اندازتان اضافه كنيد . نگران نباشيد ! بعد از يك مدت ، پس اندازتان به حدي مي رسد كه شما هم مي توانيد مثل بقيه با خيال راحت به تفريحات مورد علاقه خودتان برسيد .

 

فعلا از خريدهاي اضافه و غير ضروري ، خودداري كنيد

 

پس اندازهاي متفاوت براي هدف هاي متفاوت5

 

 

هميشه خريد يك كيف زيبا و چرمي پشت ويترين مغازه يا يك كاپشن مارك و خاص و يا يك دوچرخه مسابقه اي تند و تيز ، وسوسه كننده هستند اما اگر بتوانيد كمي در مقابل اين احساستان مقاومت كنيد و مدت ديگري هم با همان كيف يا ساير وسايل قديمي تان سر كنيد ، حسابتان را پر و پيمان تر مي كنيد و مطمئن باشيد كه در ماه آينده ، همچنان كيف هاي زيبا و خوش دستي براي خريدن وجود دارند .

 

به دنبال پيدا كردن تفريحات رايگان باشيد

 

معمولا بعد از اينكه خرج هايتان را بودجه بندي كرديد و مبلغي را هم به پس اندازتان اختصاص داديد ، مي بينيد كه ديگر پولي براي پر كردن اوقات فراغتتان و تفريح كردن برايتان باقي نمانده است . مسلمه كه شما هم به تفريح و آرامش روحي احتياج داريد . بياييد براي يك بار هم كه شده به جاي رفتن به كنسرت هاي گران قيمت ، يك برنامه كوهنوردي دورهمي بگذاريد يا به جاي اينكه به باشگاه هاي ورزشي و بدنسازي آن چناني برويد ، از وسايل ورزشي فراواني كه توي پارك ها وجود دارد استفاده كنيد ، به شما قول مي دهم كه خيلي لذت خواهيد برد !

 

هدف هايتان را مشخص كنيد

 

پس اندازهاي متفاوت براي هدف هاي متفاوت4

هدف شما از پس انداز كردن چيست ؟ اگر جوابي كه به اين سوال مي دهيد ، هميشه جلوي چشمتان باشد ، انگيزه اي مي گيريد كه سختي اين كار را برايتان به شيريني تبديل مي كند . حالا تعيين كنيد كه چقدر طول مي كشد تا به هدف خودتان برسيد . هدف هاي كوتاه مدت ، معمولا چيزي بين ۱ تا ۳ سال طول مي كشند ، مثل پس انداز براي ماشين يا يك سفر تفريحي . هدف هاي بلند مدت ، مي توانند چندين سال تا چندين دهه طول بكشند ، مثل پس انداز براي دوران بازنشستگي يا خرج تحصيل و دانشگاه فرزندان يا خريد و بازسازي خانه و … هوش مالي خودتان را به كار بياندازيد و بر حسب هدفي كه داريد ، روش پس انداز صحيحي را انتخاب كنيد .

 

پس اندازهاي متفاوت براي هدف هاي متفاوت

 

اگر براي هدف هاي كوتاه مدتتان مي خواهيد سرمايه گذاري كنيد ، مي توانيد حساب هاي عادي كوتاه مدت را افتتاح كنيد يا از حساب هاي بلند مدت استفاده كنيد كه در آن ها ، سود بيشتري به پولتان نسبت به حساب هاي عادي تعلق مي گيرد ؛ اما اگر اهداف بلند مدتي در سرتان است ، بيمه عمر بخريد يا از طريق خريد سهام و اوراق مشاركت ، وارد عمل شويد .

نتيجه گيري

اغلب اوقات ، سختي پس انداز كردن در شروع آن است ؛ اما با روش هاي ساده اي كه برايتان گفتيم ديگر مطمئنم كه انجام اين كار، نه تنها برايتان دشوار نيست بلكه لذت بخش و شادي آور هم هست . متاسفانه از نظر مغز ما ، پس انداز كردن كار جالبي به نظر نمي رسد ؛ مثل اين مي ماند كه به يك نوجوان بگوييم كه بايد هر روز كلم بروكلي بخوري چون براي سلامت قلب و عروقت مفيد است .

در اغلب مواقع اين نوجوان ما ترجيح مي دهد كه از اين غذاي نه چندان خوشمزه چشم بپوشد و با توجه به شادابي و قدرت بدني جواني اي كه دارد فعلا برايش مسئله سلامتي ، اصلا اهميت نداشته باشد و به خودش بگويد چو فردا شود فكر فردا كنيم ! اما الان روي سخن من به كارمنداني است كه به زحمت خرج خانواده شان را تا انتهاي ماه مي كشانند و دائما در اين دلهره هستند كه اگر بيماري غير منتظره اي براي خود يا ساير اعضاي خانواده شان رخ داد يا احيانا تعمير خانه قديمي شان برايشان خرجي تراشيد ، چگونه از پس آن بربيايند .

نگران نباشيد ! پس انداز كردن ، آن غولي نيست كه در ذهن خودتان نقاشي اش كرده ايد ؛ بلكه يك صندوق طلايي و درخشان است كه با كمي مديريت مالي و برنامه ريزي ، آن را به دست مي آوريد و باعث مي شود كه هميشه با به ياد آوردنش ، نفس راحتي بكشيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۳:۲۲

ايام عيد و تعطيلات تابستاني ، دوره هايي هستند كه در آن اغلب مردم رو مي آورند به وام گرفتن از بانك ها و ساير موسسات مالي . خيلي از اين وام ها ، وام هاي بدون سپرده هستند و گاهي مبالغ خيلي بالايي هم دارند . حتي اگر سود بانك ها هم خيلي بالا نباشد ، باز هم مي توانند وام گيرندگان را در باتلاقي از بدهي هاي بي پايان فرو ببرند و دليلش هم اين است كه وام دهنده ها ، بدون اينكه توان مالي وام گيرنده ها را براي پرداخت قسط هاي بدهي شان در نظر بگيرند ، به آن ها وام مي دهند و از طرف ديگر ، ميزان بهره اين وام ها هم بين ۴ تا ۳۰ درصد است .

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي

 

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي7

 

از طرف ديگر ، موسسه هاي مالي ، تبليغات رنگارنگ و تحريك كندده اي را تحت عنوان وام دادن آسان به راه انداخته اند و گهگاه باعث فريب مشتري هاي خودشان مي شوند و به همين ترتيب ، بسياري از آن ها را با خطر بدهكار شدن و مشكلات ناشي از آن ، رو به رو مي كنند .وضعيت ايده آل هر خانواده اي از نظر اقتصادي ، اين است كه بدهي نداشته باشد ، اما در حقيقت هيچ وقت نمي توانيم يك دنياي بدون بدهي را تصور بكنيم . هر بدهي اي قابل پرداخت است البته به شرطي كه اصول زير را به درستي رعايت كنيد:

درست خرج كنيد

وقتي كه مقدار بدهي اي كه داريد به سطح خيلي بالايي رسيده است ، آن چيزي كه براي شما در اولويت قرار دارد ، پرداخت بدهي تان است پس درك كنيد كه در شرايطي اضطراري قرار داريد و از خرج هاي غير ضروري ، خودداري كنيد .

منظم باشيد

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي6

 

يك دفترچه يا يك فايل داشته باشيد و در آن ، تاريخ پرداخت همه قسط ها و بدهي هايتان را بنويسيد . مي توانيد از تقويم هاي جيبي هم براي اين كارتان استفاده كنيد و علاوه بر تاريخ موعود ، از يك هفته قبل با علامت گذاري هايي كه مي كنيد ، كاري كنيد كه تاريخ موعد پرداختتان را به ياد بياوريد .حواستان باشد كه گذشتن حتي يك روز از تاريخ سر رسيد بدهي تان ، باعث مي شود كه مجبور به پرداخت جريمه به خاطر دير كرد آن بشويد .

 

چند قسط را به طور يكجا بدهيد

اگر بتوانيد طوري پول هايتان را پس انداز كنيد كه چند قسط خودتان را يكجا پرداخت كنيد ، ممكن است كه مشمول جايزه خوش حسابي و تخفيف بشويد ؛ بنابراين به نفعتان است كه هر چه سريعتر اقساط خودتان را بپردازيد ؛ از طرف ديگر شما نمي دانيد كه در آينده چه اتفاقي قرار است بيافتد و شايد با پيش آمدن يك خرج پيش بيني نشده ، دستتان خالي بشود و ديگر پولي براي پرداخت بدهي بانكي تان در آن ماه نداشته باشيد ، بنابراين از همه نظر به سودتان است كه زماني كه دستتان بازتر بود ، تا آن جا كه مي توانيد ، بار قرض خودتان را سبك تر كنيد .

گرفتن وام جديد ممنوع !

 

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي4

 

وقتي مبلغي را به بانك بدهكار هستيد ، اولويت شما بايد پرداخت بدهي تان باشد بنابراين ، هوش مالي تان را به كار بياندازيد و از وارد كردن بار يك بدهي جديد به خودتان ، خودداري كنيد و فقط وقتي به بدهي تراشي جديد فكر كنيد كه وضعيتتان به مرحله ثبات مناسبي رسيده باشد .

بدهي هاي شما ، دارايي شما نيستند !

بعضي از افراد ، بدهي تراشي را يك جور سرمايه گذاري و افزايش دارايي هايشان تصور مي كنند در صورتي كه اصلا اين طور نيست . در حقيقت ، بدهي باعث مي شود كه شما مجبور به كار سخت و دوري از افزايش سرمايه بشويد . بنابراين ، اگر هدفتان پولدار شدن و سرمايه داري است ، بايد كمترين ميزان بدهي را داشته باشيد .

هزينه هايتان را يادداشت كنيد

 

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي3

 

اگر به دنبال اين هستيد كه مشكلات مالي تان را حل كنيد ، بايد بدانيد كه حقوق ماهيانه تان صرف چه چيزهايي مي شود . سعي كنيد با صداقت ، از خرج هايي كه داريد ، يك ليست تهيه كنيد . دقت كنيد كه قسمت بيشتر ليست شما به چه چيزي اختصاص داده شده است . آيا بيشتر درآمدتان صرف خواروبار يا هله هوله مي شود يا اينكه خيلي از آژانس استفاده مي كنيد ؟ آيا هزينه زيادي براي باشگاه ورزشي اي كه مي رويد مي پردازيد ؟ اين كار ، به شما در دراز مدت كمك مي كند كه به مقدار زيادي از مشكلات مالي خودتان كم كنيد .

خريد اعتباري ، ممنوع !

يكي از عواملي كه باعث مي شود بدهي جديدي روي بدهي هاي قبلي شما بيايد ، خريد هاي چكي ، اعتباري و يا گرفتن وام است . اگر به اين كارتان ادامه بدهيد ، هيج وقت نمي توانيد از بدهي هايتان خلاصي پيدا بكنيد . سعي كنيد كه خريدهايتان را به صورت نقد و بر اساس بودجه بندي اي كه كرده ايد ، انجام دهيد .

بدهي هاي بزرگ تر را زودتر تسويه كنيد

 

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي8

 

بدهي هايتان را اولويت بندي كنيد و آن ها را بر حسب ميزان بهره ، مدت زماني كه به تعويق افتاده اند و حجمي كه دارند ، مرتب كنيد و سپس ، بدهي هايي كه مبلغشان بيشتر است را زودتر از بقيه برگردانيد . به اين ترتيب مي توانيد بقيه بدهي هايتان را با سرعت بيشتري پرداخت بكنيد .

 

وسايل بلا استفاده تان را بفروشيد

اين كار مي تواند بخشي از پول نقدي را كه براي باز پرداخت بدهي هاي بانكي تان احتياج داريد ، برايتان تامين كند . در خانه همگي ما ، وسايلي وجود دارد كه اصلا از آن ها در طول سال حتي يك بار هم  استفاده نمي كنيم . با فروش اين وسايل ، با يك تير دو نشان زده ايد ؛ هم فضاي خانه تان بازتر مي شود و هم به شما كمك مي كند كه بخشي از بدهي تان را بپردازيد و با پول اضافي اي كه برايتان مي ماند هم چيزهاي ضروري اي براي خانواده تان تهيه كنيد .

به حساب دخل و خرجتان پايبند باشيد

 

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي10

 

يك حساب دخل و خرج ماهيانه بنويسيد و به آن پايبند باشيد . هزينه هاي مختفي مثل خوار و بار و قبض آب و برق و … را در آن يادداشت كنيد و براي آن سقف مشخصي بگذاريد و حواستان باشد كه اگر بيشتر از سقفي كه تعيين كرده ايد خرج بكنيد ، به مشكل برمي خوريد .

پول هايي كه به طور پيش بيني نشده اي به دستتان مي رسد را به پرداخت بدهي هايتان اختصاص دهيد

ممكن است در بانك ، جايزه اي برنده بشويد يا اين كه حقوقتان اضافه شود و يا پاداش كاري اي بگيريد. به محض اين كه چنين پولي دريافت كرديد ، آن را بر حسب اولويت بندي اي كه كرده بوديد ، براي باز پرداخت بدهي تان كنار بگذاريد . اين طوري مي توانيد مقدار قابل توجهي از قرضتان را بپردازيد و از برنامه اي كه داشتيد ، جلوتر بيافتيد .

به خودتان جايزه بدهيد

 

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي5

 

اگر موفق شديد كه آن چه را كه تا اين جا گفتيم ، مو به مو رعايت كنيد و در باز پرداخت بدهي هايتان موفق شديد ، براي تشويق كردن خودتان ، هديه اي بخريد . شما الگوهاي رفتاري خودتان را تغيير داده ايد و قدم در مسير جديدي گذاشته ايد كه نيازمند صرف انرژي رواني زيادي است . اگر خودتان را تشويق نكنيد ، اين امكان وجود دارد كه به روش هاي نادرست قبلي برگرديد .

بيشتر كار كنيد

اگر بيشتر كار كنيد و علاوه بر شغل اصلي تان يك كسب و كار كوچك هم راه بياندازيد و درآمد ماهيانه تان را مثلا دو برابر كنيد ، بدهي هايتان خيلي سريع تر پرداخت مي شوند ؛ البته اصلا مهم نيست كه چقدر پول از اين كار در مي آوريد بلكه مهم اين است كه با اين كار دوم ، تسويه حسابتان سرعت مي گيرد .

 

پس انداز كنيد

 

راهكارهاي خلاصي از بدهي بانكي2

 

سعي كنيد كه هر ماه ۱۰ درصد از درآمد خودتان را پس انداز كنيد . اگر مي بينيد كه با توجه به خرجي كه مي كنيد ، چيزي از درآمدتان باقي نمي ماند ، بياييد ۱۰ درصد از خرجتان كم كنيد و آن مبلغ صرفه جويي شده را در يك حساب ، پس انداز كنيد . وقتي كه ماه به ماه شاهد رشد اين پس اندازتان باشيد ، احساس خوبي را تجربه خواهيد كرد و با اين پول مي توانيد در دادن قسط هاي بانكي خودتان جلو بيافتيد.

نتيجه گيري

هيچ كس بدون سختي كشيدن و از خود گذشتگي نمي تواند به ثروت برسد و پولدار بشود ؛ اما با كمي سختي دادن به خود و جلوگيري از خرج هاي غير ضروري ، مي توانيد وضعيت مالي خودتان را خيلي بهتر بكنيد . بهترين راه براي خلاص شدن شما از بدهي هاي بانكي ، وام نگرفتن است اما اگر به خاطر يك احتياج حياتي و ضروري ، وامي گرفته ايد و حالا نياز داريد كه آن را تسويه كنيد ، بايد به آن چه كه گفتيم .

قدم به قدم عمل كنيد و هر زمان كه انجام اين روش ها برايتان سخت و عذاب آور شد ، به اين فكر كنيد كه وقتي كه همه بدهي هايتان را پرداخت كرديد و هر چه از آن به بعد پول به دست آورديد براي خودتان باقي ماند ، چه احساس خوبي به شما دست مي دهد . كلام آخر اينكه ، هرگز گول تبليغات وام هاي بانكي مختلف را نخوريد و هيچ وقت براي تسويه حساب يك بدهي قبلي ، خودتان را درگير يك بدهي جديد نكنيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۴:۱۰

براي موفقيت در كسب و كار ، كتاب هاي زيادي نوشته شده است ؛ همچنين براي داشتن يك زندگي موفق ، نوشته ها و كتاب هاي آموزشي زيادي وجود دارد . همين نشان مي دهد كه موفقيت در كسب و كار و زندگي ، از اهميت زيادي برخوردار است . به همين منظور در ادامه ، به نكاتي كه باعث موفقيت هرچه بيشتر شما در اين دو زمينه مي شود اشاره شده است تا بعد از مطالعه آن ها ، ببينيد كه كدام خصوصيت در شما وجود دارد و كداميك وجود ندارد و بايد آن را در خودتان ايجاد كنيد.

نترس باشيد

 

آموزش اصل حياتي موفقيت در كسب و كار و زندگي2

 

يكي از علت هايي كه باعث شده موفقيت در كسب و كار به عنوان يك شاهكار مطرح شود و همه به دنبال آن باشند ، اين است كه چنين افرادي در اولين قدم توانسته اند به ترس خود غلبه كنند و وارد كسب و كار شوند .  افراد زيادي هستند كه علي رغم اينكه شغل فعلي شان را خسته كننده مي دانند و از روي بي علاقگي به كارشان ، ثانيه ها را مي شمارند تا تعطيل شوند ،  اما به علت ترسي كه از ريسك كردن و كسب و كار جديد  و مواجهه با ناشناخته ها دارند ، به وضعيت امن و حقوق ثابت ماهيانه شان بسنده مي كنند و تغييري در اوضاعشان به وجود نمي آورند .

از مسائل مالي ، سر در بياوريد

خيلي از افرادي كه در كسب و كار خودشان به معروفيت و درآمد بالا رسيده اند ، كار خودشان را از يك زير پله اي يا گاراژ كوچك شروع كرده اند و از صفر به هزار رسيده اند و هميشه از آن ها به عنوان يك كارآفرين موفق ياد مي شود . درست است كه براي شروع به كار حتما بايد پول داشته باشيد اما اين به آن معني نيست كه شما احتياج به پول زيادي داريد بلكه بايد ياد بگيريد كه با يك مديريت مالي صحيح ، از پولتان به بهترين نحو استفاده كنيد .

به عنوان يك رهبر ، رشد كنيد

 

آموزش اصل حياتي موفقيت در كسب و كار و زندگي3

 

زماني كه بتوانيد بر ترستان غلبه كنيد و كسب و كار خودتان را راه بياندازيد ، در حقيقت به عنوان يك رهبر ، كار خودتان را شروع كرده ايد . موفقيت شما در ادامه اين راه ، ارتباط بسيار تنگاتنگي به موفقيت ديگران دارد . بايد ياد بگيريد كه يك تيم را رهبري كنيد و به آن ها انگيزه بدهيد تا شما را باور كنند و به سمت شما جذب شوند و براي كالا يا خدماتي كه به آن ها ارائه مي دهيد ، به شما پول بدهند ؛ اما فراموش نكنيد كه اينكه فردي بتواند تمامي خصوصيات يك رهبر لايق را در خودش پرورش بدهد ، به اين معني نيست كه او حتما مي تواند كسب و كار موفقي داشته باشد.

 

از اهرم خودتان استفاده كنيد

اگر مي خواهيد كه يك كارآفرين موفق باشيد ، لازم است كه ياد بگيريد كه چگونه از فرصت هاي طلايي اي كه سر راهتان قرار مي گيرد استفاده كنيد . در اين جا ، معني اهرم مشخص مي شود ؛ يعني براي وارد شدن به يك كسب و كار ، احتياج به ذهن هايي است كه خارج از چارچوب و محدوده قديمي خودشان فكر كنند و قدر شرايط جديدي كه برايشان پيش آمده است بدانند و از آن براي رسيدن به سود دهي بيشتر ، استفاده كنند .

يك شريك خوب داشته باشيد

 

آموزش اصل حياتي موفقيت در كسب و كار و زندگي4

 

گفتيم كه يك رهبر، بايد بتواند با قدرت فكري خوبي كه دارد ، يك تيم را هدايت كند و مسير جلوي رويشان را برايشان روشن كند و در طول مسير ، به آن ها انگيزه رسيدن بدهد . خيلي از افراد در ابتدا مي خواهند كه كار خودشان را به تنهايي شروع كنند و ادامه دهند ؛ اما از آن جايي كه يك دست ، صدا ندارد ، دير يا زود مي فهمند كه به تنهايي از عهده تمامي كارها برنمي آيند و به سمت انتخاب شريك يا شركاي مناسب كارشان ، رو مي آورند.

انگيزه درستي داشته باشيد

هر كس در كسب و كاري كه دارد ، به دنبال هدفي است كه اين هدف ، مي تواند پول ، اعتبار و يا شهرت و … باشد ؛ اما در نهايت به كسي گفته مي شود كه در كسب و كارش موفق است كه در زندگي هم به موفقيت رسيده باشد . در اينجاست كه اهميت انگيزه ، مشخص مي شود . براي اينكه يك زندگي شاد داشته باشيد ، لازم است كه دقيقا بدانيد در زندگي چه هدفي داريد و چه چيزهايي برايتان ارزشمند هستند .

هر كس كه كسب و كاري شروع مي كند ، مطمئنا به دنبال استقلال مالي است ؛ اما بعد از اينكه به سود و پول كافي رسيد ، ديگر چه مي خواهد ؟ اگر به دنبال اين باشد كه فقط بخرد و بخرد و مدام بر داشته هايش اضافه كند ، اين انگيزه خوبي نيست ؛ اما اگر به دنبال اين است كه از ثروت خود ، براي كارآفريني استفاده كند و مشكلات مردم را حل كند ، اين هدفي انگيزه دهنده و با ارزش است .

قدرداني خودتان را نشان دهيد

 

آموزش اصل حياتي موفقيت در كسب و كار و زندگي5

 

آنقدر تغييراتي كه هر روزه در دنياي اطرافمان اتفاق مي افتد سرعت زيادي دارد كه ما فرصت قدرداني از بابت آن ها را نداريم .كساني واقعا در كسب و كار و زندگي شان موفق مي شوند كه هميشه بابت چيزهايي كه دارند ، شكرگذار باشند . يك كارآفرين موفق واقعي ، هيچ وقت افراد يا شرايطي را كه باعث پيشرفت و موفقيتش شده را فراموش نمي كند .

مراقب سلامتي خودتان باشيد

اگر نتوانيد به خوبي از پول و موفقيتي كه به دست آورده ايد استفاده كنيد ، آن ها به چه دردتان مي خورند ؟! بعضي از افراد به حدي در شغل و فعاليت كاري شان غرق مي شوند كه حتي يك زمان كوتاه براي نهار خوردن خودشان قائل نمي شوند و رو مي آورند به غذاهاي مضر فست فود و آن قدر پول و طمع، آن ها را مسخ كرده است كه به سلامتي خودشان توجهي نمي كنند . يك رهبر خوب ، بايد بدن و روان سالمي داشته باشد . بنابراين ، افراد علاوه بر اينكه به دنبال رسيدن به موفقيت هستند ، بايد راه لذت بردن از زندگي را هم ياد بگيرند .

دوست هاي خوبي براي خودتان پيدا كنيد

 

آموزش اصل حياتي موفقيت در كسب و كار و زندگي7

 

قبلا گفتيم كه براي كم كردن بار كاري ، احتياج به شريك يا شركايي داريد . علاوه بر اين ، شما در زندگي تان احتياج به آدم هايي خاص داريد تا موفقيت ها و شادي هايتان را با آن ها در ميان بگذاريد و جشن بگيريد .انسان ، ذاتا موجودي اجتماعي است و از تنهايي فرار مي كند . دوستاني با انرژي هاي مثبت براي خودتان پيدا كنيد كه از تجربياتشان استفاده كنيد و در شادي ها همراهي تان كنند و در سختي ها و شكست ها ، در كنارتان باشند .

از اهميت خانواده ، غافل نشويد

افرادي كه به دنبال رسيدن به موفقيتي واقعي در زندگي شان هستند ، علاوه بر اهميتي كه به داشتن دوستاني خوب و همراه مي دهند ، هيچ وقت اهميت فوق العاده اي را كه يك خانواده دارد ، فراموش نمي كنند . خانواده هميشه پناهگاه امن شما در سختي هاست و اعضاي آن مي توانند پس از شما ، ادامه دهنده ثروتي باشند كه به زحمت به دست آورده ايد و پايه گذارش بوده ايد .

بيش از حد كمال گرا نباشيد

 

آموزش اصل حياتي موفقيت در كسب و كار و زندگي6

 

هيچ وقت فقط به دنبال كمال نباشيد زيرا كه انسان جائزالخطاست و احتمال نداشتن هيچ ضعفي در هر زمينه اي ، كاملا بعيد و دور از باور است . به جاي ناراضي بودن از هر نقص كوچكي ، هميشه از آنچه كه به دست آورده ايد هيجان زده باشيد و براي آنچه كه قرار است در آينده به دست بياوريد ، از خودتان اشتياق نشان دهيد .

عمل گرا باشيد

هيچ وقت در فكر و خيال و غصه خودتان را غرق نكنيد و اهل عمل باشيد . بلند شويد و تلاشتان را از سر بگيريد و راهي رو به جلو ، براي خودتان پيدا كنيد و خودتان را از شرايط نامطلوبي كه در آن هستيد ، نجات دهيد .

از تقلب و حيله دوري كنيد

 

آموزش اصل حياتي موفقيت در كسب و كار و زندگي9

 

افراد متقلب ، هيچوقت در ذهنشان آرامشي ندارند كه بتوانند از آن لذت ببرند چون دائما به دنبال نقشه كشيدن براي گول زدن ديگران هستند . افرادي كه در زندگي شان صداقت دارند ، نه تنها ديگران از اين خصلت خوبشان لذت مي برند ، بلكه به خودشان افتخار مي كنند و از اين ويژگي مثبت وجودشان ، لذت مي برند .

با افراد موفق معاشرت كنيد

بايد به دنبال اين باشيد كه اطرافتان را پر بكنيد از افراد موفقي كه الهام بخشتان باشند و ميل به بهتر بودن را در شما ايجاد كنند . افرادي كه در خودشان احساس بي ارزشي و اضطراب و ضعف مي كنند ، فقط باعث تلف كردن وقتتان مي شوند . بايد چنين افرادي را از زندگي تان دور كنيد چون آن ها به دنبال اين هستند كه دير يا زود ، شما را شبيه به خودشان بكنند .

نتيجه گيري

موفقيت در زندگي و كسب و كار ، فرمول جادويي اي ندارد و اين چنين نيست كه فقط افراد به خصوصي بتوانند در زندگي شان به آن برسند . با رعايت نكات طلايي اي كه در بالا گفتيم ، خيلي زود متوجه تغيير مثبتي كه در اوضاعتان پيش مي آيد مي شويد و موفقيت را در آغوش مي گيريد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۸:۲۸

اگر شما هم جز آن دسته از افرادي باشيد كه به دنبال كسب موفقيت در زندگي شان به ويژه در زمينه مالي آن هستند ، حتما نام كتاب ” سنگ فرش هر خيابان از طلاست ” به گوشتان خورده است . در اين كتاب ، ” كيم وو چونگ ” از تجربيات موفقيت آميز مالي اش صحبت كرده و براي علاقه مندان به داستان زندگي اش تعريف كرده كه چگونه از هيچ شروع كرده و در نهايت ، يكي از بزرگ ترين شركت هاي جهان را ساخته است . او در حال حاضر ، بنيانگذار و رئيس شركت دوو مي باشد . كيم به جاي اين كه به طور انفرادي به كسب و كار بپردازد ، حدود ۹۰۰۰۰ كارمند را استخدام كرده است و روحيه خلاق و جسورانه اي كه داشته ، به او در پيمودن مسير اين موفقيت ، كمك زيادي كرده است .

اگر شما هم مي خواهيد مثل چونگ ، راه موفقيتتان را به سرعت طي بكنيد ، با ما همراه باشيد و به نكات طلايي اي كه گفته است ، دقت كنيد:

تاريخ ، متعلق به كساني است كه روياهاي بزرگ در سر دارند

 

سنگ فرش هر خيابان از طلاست ، ثروت در همين نزديكي است2

 

در دوران دبستان ، بچه فقيري بودم كه حتي يك سكه هم در جيب نداشتم ولي روياهاي بسيار بزرگي در سرم بود . مردمي كه رويا دارند ، فقر را نمي شناسند . اين روياها هستند كه مي توانند جهان را تغيير دهند و شخصيت و كار و سرنوشت انسان را تحت كنترل خودشان در آورند . انساني كه روياي غلطي در سر دارد ، درست مثل انساني كه رويا ندارد ، در معرض خطر است .

زماني كه شركت دوو را با ۵ نفر راه اندازي كردم ، رويايم اين بود كه با فعاليت گروهي و دسته جمعي بتوانم به توسعه اجتماعي كمك كنم . همزمان با رشد شركتم ، روياهاي من هم به بار مي نشست . بعد از آن كه به آرزويم كه داشتن يك ساختمان عظيم پر از كارمندان دوو بود رسيدم ، رويايم اين شد كه از من به عنوان يك كارآفرين نمونه ياد شود و همه من را به عنوان يك فرد حرفه اي در كارم بشناسند و براي رسيدن به آن دارم تمامي تلاشم را مي كنم .

چگونه روياهاي خلاق داشته باشيم ؟

مغز شما زماني رشد مي كند كه از آن ، استفاده بكنيد . معمولا زماني كه شما سخت مشغول كار و تفكر هستيد ، جرقه ايده هاي خلاقانه در مغزتان زده مي شود . يك انسان ، معمولا فقط از ۱۰ درصد قدرت بالقوه مغزش استفاده مي كند ؛ بنابراين من عقيده دارم كه نيروي بالقوه مردم ، خيلي بيشتر از مقداري است كه از آن اطلاع دارند . روياها ، در حقيقت آرزوي انجام كارهاي مختلف هستند . هر چقدر كه بيشتر كار كنيد ، روياهايتان بيشتر به خود رنگ واقعيت مي گيرند .

 

كار ، سرگرمي من است

 

 

من مشغله ام خيلي زياد است و از اين بابت خوشحالم . چون معتقدم زماني موفقيتمان تضمين مي شود كه خودمان را وقف كار كنيم . محال است كسي خودش را وقف كار بكند و شكست بخورد . باعث تاسف است كه انسان هايي كه هنوز در ابتداي زندگي و جواني شان هستند ، به جاي اينكه سرشار از آرزوهاي بزرگ و جاه طلبي و نشاط باشند ، كار را باعث دردسر و مزاحمت خودشان مي دانند  و اين در حقيقت ، اهانت بزرگي به اخلاق كار است . هيچ كس مرا مجبور به كار كردن نكرده است اما اگر منظور از سرگرمي ، چيزي باشد كه به شما لذت و رضايت خاطر مي دهد ، پس بايد بگويم كه سرگرمي من ، كار است و خستگي ام زماني در مي شود كه بدانم يك كسب و كار موفق دارم .

جهان ، جاي بزرگي است

من به كار كردن ، عشق مي ورزم و از آن دسته افرادي هستم كه نمي توانم براي مدت زمان طولاني اي بي حركت در يك جا بنشينم . شروع كردن يك كار و نيمه تمام رها كردن آن ، از نظر من هيچ ارزشي ندارد . اگر از شكست و مواجهه با سختي ها ، بترسيد ، هرگز طعم شيرين خوشبختي را نمي چشيد . جهان ، خيلي بزرگ است و در انتظار شماست . كارهاي زيادي وجود دارد كه مي توانيد آن ها را انجام دهيد ، بايد جاهايي را كشف كنيد كه تا حالا دست هيچ كس به آن جا نرسده و كارهايي را انجام دهيد كه تا حالا كسي انجام نداده است . دنيا ، واقعا جاي بزرگي است و كارهاي نامحدودي براي انجام دادن در آن وجود دارد .

چه كسي نبوغ خفته را بيدار مي كند ؟

 

سنگ فرش هر خيابان از طلاست ، ثروت در همين نزديكي است4

 

ما انسان ها درونمان توانايي هاي شگفت انگيزي داريم كه اغلب از وجودشان آگاه نيستيم . اگر بتوانيد اين توانايي هاي بالقوه را كشف كنيد ، موفق خواهيد شد . سعي كنيد كه هر روز باهوش تر و زبر و زرنگ تر از روز قبل باشيد . با خودتان سخت گير باشيد و هرگز تصور نكنيد كه به هدفتان رسيده ايد و هرگز از جايگاهي كه به آن رسيده ايد ، راضي نباشيد . خودتان را براي گذراندن بقيه زندگي تان آماده كنيد چون اگر كه حركت نكنيد ، فلج مي شويد . فقط كافيست اراده كنيد تا خيلي راحت ، نبوغ خفته خودتان را بيدار كنيد .

خوشبختي حقيقي چيست؟

برايم مثل روز روشن است كه خوشبختي ، ربطي به دارايي و قدرت و شهرت ندارد . حتي زماني را به ياد مي آورم كه از نظر مالي ، در پايين ترين حد ممكن بودم اما خوشبخت ترين آدم روي زمين بودم .ما بايد هرچه را كه داريم ، كم يا زياد با همنوعان خودمان قسمت كنيم . چه پول باشد و چه دانش و … زيرا خودخواهي فكري و مادي ، هر دو به يك اندازه نفرت انگيز و زشت هستند . به محض اينكه براي رفاه ديگران شروع به تلاش كنيد ، زندگي تان شاد تر و گرم تر مي شود و بي نهايت احساس خوشبختي مي كنيد .

مديريت هدفمند ، كافي نيست

 

سنگ فرش هر خيابان از طلاست ، ثروت در همين نزديكي است5

 

مديريت هدفمند ، ۶ مرحله دارد كه عبارت است از برنامه ريزي ، سازماندهي ، رهبري ، كنترل ، انعطاف پذيري و تصميم گيري صحيح . علت اينكه من زياد سفر مي كنم اين است كه در كشورهاي در حال توسعه ، كه كسب و كار بسياري در آن دارم ، اغلب قوانين در حال تغيير هستند و اگر در اين كشورها تصميمي را به تاخير بياندازيد ، برايتان خيلي گران تمام مي شود . يك شركت بزرگ ، دقيقا مثل يك گلوله برفي در حال غلطيدن است . اگر شما در دوران ضرردهي كارتان باشيد ، بايد كاري كنيد تا جلوي ضررتان را بگيريد . علت سفركردن هاي فراوان من هم به دست آوردن سريع اطلاعات به روز هست تا بلافاصله و در همان محل ، تصميمات لازم را بگيرم .

درسي براي تصميم گيري

وقتي كه به كسب و كاري مشغوليد ، اوقات زيادي برايتان پيش مي آيد كه نياز به تصميم گيري پيدا بكنيد . اين تصميمات ، گاهي جزئي هستند اما گاهي آنقدر مهم و حياتي هستند كه مي توانند روي تمامي سرمايه كشور تاثير بگذارند . در هر صورت ، اين مدير است كه بايد تصميم نهايي را بگيرد . همكاران و كارمندانم مي توانند همه نوع اطلاعات و كمكي را در اختيار من قرار دهند اما من در مقام يك مدير ، بايد تصميم نهايي را خودم بگيرم و در نتيجه ، تمامي مسئوليت هاي ناشي از تصميماتم را هم خودم بر عهده مي گيرم .

راز مشغول بودن به شغل مناسب

 

سنگ فرش هر خيابان از طلاست ، ثروت در همين نزديكي است6

 

هر كس و هر چيزي در زندگي ، جاي مخصوص به خودش را دارد . فقط زماني نظم و آرامش حاكم مي شود كه هر چيزي در جاي خودش باشد ؛ در غير اين صورت ، سر در گمي و آشفتگي به وجود مي آيد . همه ما بايد كاري را بكنيم كه بايد بكنيم . سياست پرسنلي من ، اتنخاب شخص مناسب براي محل مناسب است چون اين مسئله ، براي اينكه يك شركت بتواند روال طبيعي خودش را طي كند ، بسيار ضروري است .

به گونه اي فكر كنيد كه انگار مالك شركت هستيد

حتما در اطرافتان انسان هايي را ديده ايد كه علاوه بر اينكه به وظايفشان عمل مي كنند ، بدون اينكه كسي از آن ها بخواهد ، كارهاي ديگران را هم انجام مي دهند . از طرف ديگر ، آدم هايي هم هستند كه تا به آن ها گوشزد نكنيد ، وظيفه خودشان را انجام نمي دهند چه برسد كه به ديگران هم در انجام كارشان كمك بكند . هميشه اين ذهنيت را داشته باشيد كه مالك كار و زندگي هستيد . كارمنداني كه با اين ذهنيت كار مي كنند ، شركت را به موفقيت مي رسانند . اما افرادي كه فقط يك ذهنيت كارگري دارند و فقط مي خواهند كه دستورات مافوق خودشان را انجام دهند و كاري بكنند و حقوق ماهيانه شان را بگيرند ، هرگز موفق نخواهند شد .

نتيجه گيري

در پايان ، ۸ گام كه شما را خيلي سريع به موفقيت و ثروت نهفته در جهان مي رساند را برايتان مي گويم:

نيروهاي بالقوه خودتان را شكوفا كنيد

آرزوهاي بزرگ داشته باشيد

خلاقانه فكر كنيد

چالش طلبي كنيد

فداكار باشيد

با خودتان روراست باشيد

فروتن باشيد

از خود گذشتگي كنيد

اگر مي خواهيد كه در اوج بمانيد ، بايد خيلي سخت كار كنيد . اگر راضي به وضع موجود باشيد ، آن هايي كه عقب تر از شما هستند فقط كافيست كه از شما تقليد كنند و به شما برسند . خستگي ناپذير باشيد و وقتي موفقيت را در آغوش گرفتيد ، آن وقت لبخند رضايتتان همه خستگي تان را از تن به در مي برد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۳:۲۲

مي توانيد ساعت هاي زيادي را درباره ارزش و اهميت پول و اينكه بچه ها بايد ياد بگيرند كه پول خودشان را با دقت خرج كنند ، برايشان حرف بزنيد . مي توانيد داستان زندگي خودتان در گذشته را برايشان تعريف كنيد و به آن ها بگوييد كه در دوره هاي مختلف زندگي ، از چه راهي پولتان را به دست مي آورديد و چطور براي خرج كردن آن ، برنامه ريزي مي كرديد و چقدر از آن را و به چه روشي پس انداز مي كرديد ؛ چون حتما مي دانيد كه بهترين معلم انسان ، تجربه هاي گذشته خودش و ديگران است .

هوش مالي كودكان

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود2

 

در اين جا مي خواهيم راه هايي را كه مي توانيد به كودكتان توضيح دهيد كه از پولش چگونه استفاده كند و چگونه پس انداز كردن را ياد بگيرد ، به شما آموزش دهيم . دير يا زود كودكتان بايد ياد بگيرد كه پول ، بر روي درخت سبز نمي شود و براي به دست آوردن آن بايد زحمت كشيد و به احترام زحماتي كه براي پول درآوردن كشيده مي شود ، بايد آن را به بهترين صورت خرج كنند .

از همان ابتدا كودكتان را با پول آشنا كنيد

بهترين زمان شروع اين آموزش ها ، بين ۳ تا ۴ سالگي است . در اين دوران ، بايد تفاوت بين سكه هاي پول كشورتان را به آن ها ياد بدهيد و برايشان يك قلك بگيريد تا در آن ، پول هاي سكه اي يا اسكناسهايش را بياندازد و جمع كند . يك قلك پول ( حتي اگر يك كيف يا كيسه براي نگهداري از پول باشد ) ، در واقع يك جاي امن براي پول هايش مي باشد و همچنين اين حس را در كودكتان ايجاد مي كند كه براي خودش پول دارد .

اگر بتوانيد يك قلك شيشه اي تهيه كنيد كه بتواند داخلش را ببيند ، خيلي بهتر مي شود ؛ اينجوري مي تواند به صداي سكه هايش گوش بدهد و شاهد اضافه شدن روز به روزش باشد . اين يك شروع خيلي خوب است . حالا كه كودكتان ياد گرفته كه پول هايش را جمع كند ، به او اجازه بدهيد كه پول را براي خودش خرج كند و هر چيزي را كه دوست دارد بخرد .

اهميت استفاده از قلك

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود3

 

 در دو مرحله به كودكتان اجازه دهيد كه پول هاي قلكش را خرج كند . يكبار وقتي كه قلكش تا نصفه پر شده و يك بار هم وقتي كه كاملا پر شده است . اين كار به آن ها ياد مي دهد كه اگر پول كمي جمع كرده باشد ، فقط مي تواند چيزهاي كوچك و ساده و ارزان براي خودش بخرد اما وقتي كه تا سر قلك را پر از پول كرده باشد و پول زياي جمع كرده باشد ، مي تواند با آن ، چيزهاي با ارزش و گران قيمت و خاص بخرد ؛ در نتيجه كودكتان به اهميت پول جمع كردن در طول زمان پي مي برد .

آموزش تفاوت نياز با خواسته

كم كم به كودكتان ياد بدهيد كه نياز، با خواسته تفاوت دارد ؛ مثلا وقتي كه از تلويزيون منزلتان تبليغي پخش مي شود يا در خيابان ، تبليغات بنري را مي بينيد ، برايش اين تفاوت را توضيح بدهيد و از او بخواهيد كه پس از ديدن هر تبليغي ، به شما بگويد كه اين خواسته است يا نياز ؛ و در صورتي كه به شما پاسخ درست داد ، به او هديه اي به عنوان پاداش بدهيد .

آن ها را عادت دهيد كه پس انداز بكنند

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود5

 

در خانه تان يك قانون بگذاريد كه بچه ها بايد حداقل ۱۰ درصد از پولشان را پس انداز كنند ؛ چه اين پول از طريق پول توجيبي شان به دستشان رسيده باشد و چه از طريق كاري كه در بيرون از خانه انجام مي دهند . اگر در ابتداي اين كار ، زياد به كودكانتان سخت نگيريد و شرايط را برايشان آسان كنيد ، به آن ها فشار نمي آيد و اين كار را با ميل و رغبت انجام مي دهند . برايش از خاطراتتان بگوييد كه وقتي شما به سن و سال او بوديد ، با پول هايتان چه مي كرديد و چه نتايج مثبت و منفي اي از اين كار عايدتان شده است .

يك حساب پس انداز به نام كودكتان باز كنيد

حساب بانكي هم در حقيقت چيزي مثل قلك است اما بزرگ تر و با اين تفاوت كه وقتي كه او حساب بانكي دارد ، مي تواند به پولش اضافه كند . جدول ميزان سود بانك ها را در اختيار او قرار دهيد و به او اجازه دهيد كه نوع حساب پس اندازش را خودش انتخاب بكند و به او يادآوري كنيد كه هر زمان كه احتياج به مشورت با كسي براي اين انتخابش داشته باشد ، شما در كنار او هستيد . او با اين كار، مي تواند برنامه ريزي كند كه پولش را تا چه زمان و با چه سودي مي خواهد در بانك بگذارد . اين كار، براي موفقيت او در آينده و بالا بردن هوش مالي اش ، خيلي اهميت دارد .

كودكتان را تشويق كنيد كه اهداف مالي داشته باشد

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود6

 

كودكتان را تشويق كنيد تا يك ليست تهيه كند و در آن چيزهايي را كه آرزو دارد كه داشته باشد و بخرد ، يادداشت كند و براي رسيدن به آن ها هم زماني را در نظر بگيرد و جلوي تك تك آرزوهايش بنويسد . به او قول بدهيد كه در صورتي كه تا نزديكي هاي آن تاريخ ، قسمت بيشتري از پول مورد نيازش را جمع كرده باشد ، شما باقي مبلغ مورد احتياجش را به او مي دهيد . به او كمك كنيد كه بتواند تا قبل از اين كه خيلي بزرگ بشود و ديگر آرزوهاي گذشته اش برايش جذابيتي نداشته باشند ، به آن ها برسد .

به طور منظم به كودكانتان پول توجيبي بدهيد

پول توجيبي ، خيلي مهمتر است از پولي كه از راه كار كردن به دست مي آورد ؛ چون اگر پول توجيبي را بر اساس تاريخ هاي منظمي به او بدهيد ، او نظم داشتن در خرج كردن و پس انداز كردن را ياد مي گيرد و همين كار ، اعتماد به نفسش را افزايش مي دهد . مبلغي كه به عنوان پول توجيبي به كودكان مي دهيد ، به سن او ، شرايطي كه دارد و وظايفي كه انجام مي دهد بستگي دارد . بهترين زمان دادن پول توجيبي به كودكتان ، ۶ سالگي است چون از اين سن ، او اين توانايي را به دست مي آورد كه چيزهايي را كه مي خواهد ، خريداري كند .

كودكانتان را براي به دست آوردن پول ، تشويق كنيد

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود7

 

به كودكتان كمك كنيد كه علاوه بر پول توجيبي اي كه از شما مي گيرد ، ياد بگيرد كه براي خودش ، درآمدي داشته باشد و يك كسب و كار كوچك راه بياندازد. او مي تواند از طريق روش هاي ساده اي مثل انجام دادن كارهاي خانه شما يا ساير اعضاي خانواده تان ، كوتاه كردن چمن هاي حياط ، پارو كردن برف و … براي خودش پولي به دست بياورد و به علاوه ، با انجام دادن كارهايي كه برايش خطري نداشته باشد ، چيزهاي زيادي ياد بگيرد .

آموزش مديريت پول را به كودكانتان شروع كنيد

همه عادت هاي مالي اي كه كودكان در بزرگسالي و پيري خواهند داشت ، در اثر آموزش هايي است كه شما به آن ها داده ايد يا از طريق الگوسازي از پدر و مادرشان كسب كرده اند . آن ها هميشه افتخار خواهند كرد كه از پول پس اندازشان توانسته اند يك دوچرخه يا خانه يا چيزهاي بزرگي بخرند . همين آموزش هاي به ظاهر ساده شما ، به طور مستقيمي روي كسب و كار آينده كودكتان تاثير مي گذارد .

مشورت به جاي خودسري

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود8

 

وقتي كه شما و همسرتان در حال مشورت كردن با هم در مورد مسائل مالي خانواده هستيد ، اجازه بدهيد كه كودكتان هم در آن جا حضور داشته باشد و در جريان بحث ها و تصميم گيري ها قرار بگيرد . به او اجازه بدهيد كه اظهار نظر كند . به اين روش ، او ياد مي گيرد كه هميشه علاوه بر تصميم او ، تصميمات ديگري هم وجود دارد كه ممكن است بهتر باشند و در پايان هم تصميم نهايي ، بر اساس تصميمي كه پخته تر و درست تر است گرفته مي شود .

نتيجه گيري

همه انسان ها از زماني كه به دنيا مي آيند ، از هوش و ثروت ذاتي زيادي برخوردارند . آن هايي كه فكر مي كنند در آينده ، اين هوش و ثروت را حفظ مي كنند ، موفق مي شوند و آن هايي كه تصور ديگري غير از اين را دارند هم ، در نهايت موفق نمي شوند . از همان آغاز كودكي ، شروع كنيد به آشنا كردن كودكتان با روش هاي پول در آوردن و خرج كردن . پرداخت بدون حساب پول به كودكانتان و دچار كردن آن ها به ولخرجي ، از عادت هاي مضري است كه در نهايت باعث مي شود كه حس توانايي و اعتماد به نفس مالي در كودكانتان پژمرده بشود و دچار يك سردرگمي مالي و اقتصادي شوند.

هر زماني احساس كرديد كه عادت هاي مالي اشتباهي در كودكتان شكل گرفته ، هوشيار شويد اما زياد خودتان را نگران نكنيد ، چون تمامي اين عادت ها ، برگشت پذير هستند ؛ پس سعي كنيد كه هر چه سريع تر اين رفتارهايشان را اصلاح كنيد و مديريت صحيح پول ها و ساير اموالش را به او آموزش دهيد ؛ با انجام همين چند ترفند ساده مي توانيد اميدوار باشيد كه آينده مالي فرزندتان را تضمين كرده ايد و به زودي در دوران بزرگسالي ، آن ها سپاسگزارتان خواهند بود و موفقيت هايشان را مديون شما مي دانند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۰۵:۴۶

تعريف مديريت ، عبارت است از كار كردن با افراد و به وسيله آن ها ، براي رسيدن به هدف هاي سازماني. براي موفقيت در اين كار ، همه مديران بايد از مهارت هاي اجتماعي برخوردار باشند . هر كس حداقل در مراحل مشخصي از زندگي خودش ، به عنوان يك مدير ،  ايفاي نقش مي كند بنابراين بايد همگي بدانيم كه مهمترين مهارت يك مدير ، توانايي سازگاري با مردم و رفتار مناسب با آنهاست .

 مديريت موفق

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر2

مشخصه يك سازمان سالم ، اين است كه مديريت آن ، علاوه بر توجه به توليد و بهره وري از سيستم ، سلامتي جسمي و روحي كارمندانش هم برايش بسيار مهم باشد . اگر شما يك مدير هستيد و به دنبال اين هستيد كه نحوه رفتار با كارمندانتان را بدانيد ، به نكات زير توجه كنيد :

احوالپرسي گرم

مهربان و با دقت باشيد و هيچ وقت ارتباط چشمي را فراموش نكنيد و سعي كنيد با تعريف خاطرات و داستان هاي مختلف ، نكات مشتركي با كارمندانتان پيدا كنيد و شخصيت آن ها را پرورش دهيد و مهر و محبت مابينتان را افزايش دهيد ؛ چون اين از هنر هاي يك مدير موفق است كه بدون در نظر گرفتن مقام خود ، با كارمندانش ، احساس صميميت و همدلي بكند .

آراستگي

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر2

كارمندان ، هميشه به مديري كه شخصيت اجرايي بالايي دارد ، احترام مي گذارند و علاوه بر يك شخصيت محكم ، از او انتظار رفتار مودبانه و بدون هيچگونه تهديدي دارند كه شامل نحوه حرف زدن ، رفتار با ديگران و آراستگي لباس است . كارمندان ، از اينكه در حضور مشتريان يا افراد خانواده و دوستانشان با يك مدير مودب در ارتباط باشند ، احساس افتخار مي كنند .

رفتار دوستانه

بيشتر مديران ، رفتار دوستانه اي ندارند و آنقدر بر كارشان متمركز مي شوند كه از روابط اجتماعي ، غافل مي شوند اما مديراني كه به نيروي كار خودشان اهميت زيادي مي دهند و براي برقرار كردن يك ارتباط موثر با آنان تلاش مي كنند ، موفق خواهند شد .

هنر خوب شنيدن

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر3

 

بهترين مديران ، كساني هستند كه به صحبت هاي كارمندانشان به خوبي گوش مي دهند و از اين طريق ، علاوه بر به دست آوردن اطلاعات از آن ها ، مطالب زيادي هم ياد مي گيرند و خودشان را به طور كامل ، درگير كارهاي سازمان مي كنند . مديراني كه آستين خودشان را بالا زده اند و آماده انجام هر كاري براي داشتن يك كسب و كار موفق هستند ، تمامي تلاش خودشان را مي كنند تا شنوندگاني خوب باشند و از آن به عنوان ابزاري براي افزايش بازدهي سرمايه  و بهبود روابطشان با ديگران ، استفاده مي كنند .

علاقه مندي به همه چيزهايي كه براي كارمندان اهميت دارد

مديراني كه علاوه بر خوب گوش كردن به كارمندهايشان ، آن ها را تشويق به پرسش سوالات مختلف مي كنند ، خيلي سريع رفاقت و اعتماد آن ها را جلب مي كنند و از آن جايي كه علايق كارمندانشان برايشان خيلي اهميت دارد ، شرايط محيط كار را برايشان جوري فراهم مي كنند كه در آن احساس امنيت كنند و حقايق را به خوبي بازگويي كنند و به اين ترتيب ، درونشان احساس وفاداري ، شكل بگيرد . مديران بايد دائما جلساتي را تشكيل دهند تا كارمندان ، ايده هاي نو و ديدگاه هايشان را نسبت به مديريت و آينده سازمان ، به راحتي بيان كنند .

پذيرش تفاوت ها

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر4

 

مديراني كه مي پذيرند كه افراد با همديگر ، تفاوت دارند و مي دانند كه چگونه كارمندانشان را كه هر يك خلق و خويي متفاوت دارند را به سوي رشد و نوآوري و تلاش بيشتر تشويق كنند ، مورد قبول اغلب كارمندان قرار مي گيرند . اين دسته مديران ، تلاش مي كنند تا با شناختي كه از استعدادهاي كارمندانشان دارند ، شرايط را براي رشد خلاقيتشان ، فراهم كنند .

آگاهي از علم روز

هيچوقت تصور نكنيد كه همه مديران ، از دانش كسب و كار اطلاعات دقيق و كاملي دارند . آن ها بايد دائما در اين مورد مطالعه كنند و اطلاعاتشان را به روز بكنند و راه هاي  جديدي را براي پيشرفت و بازاريابي كشف كنند . اگر مي خواهيد كه فقط يك مدير تشريفاتي و سست عنصر نباشيد ، هيچوقت از تاثيري كه در اولين برخورد بر كارمندان خودتان مي گذاريد ، غافل نشويد . يك مدير ، هر چقدر كه خودش را بيشتر درگير كارش بكند ، به همان اندازه بيشتر موفق مي شود و كسب و كارش رونق مي گيرد .يك مدير آگاه ، همه افراد را تشويق مي كند تا همه توان و تمركز خودشان را صرف بهتر انجام دادن كارها بكنند و به اين وسيله موجب پيشرفت و سود دهي سازمان شوند .

در دسترس بودن

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر5

 

اغلب كارمندان ، تمايل دارند كه با مديرشان دائما در ارتباط باشند اما بعضي از مديران ، در اين زمينه احتياط مي كنند و آن را نوعي هدر دادن وقت مي دانند . يك مدير در دسترس ، منبع الهام بخشي براي كارمندانش است و باعث مي شود كه آنها براي بهتر عمل كردن به وظايفشان با يكديگر رقابت كنند و اينكه مي دانند هر زمان كه بخواهند مي توانند با مديرشان ارتباط برقرار كنند ، باعث دلگرمي آن ها  مي شود .

 

 

آسيب پذيري

اگر يك مدير ، قدرت و نفوذي را كه دارد به رخ كارمندانش نكشد ، در اولين برخوردش مي تواند تاثير مثبتي بر روي آن ها بگذارد . او مي تواند در ساعات بيكاري ، از تجربه هاي شخصي خودش در شرايط سخت و مشكلات حرفه اي اش تعريف بكند و كارمندانش را از انجام كارهايي كه خطرات زيادي دارد ، منصرف كند و همچنين نبايد از مطرح كردن آسيب پذيري خود و ديگران خودداري كند تا از كارمندانش در برابر خطرات احتمالي ، محافظت كند .

 

شوخ طبعي

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر7

مديري كه با نشاط است و حس شوخ طبعي دارد ، باعث ايجاد هيجان در محل كارش مي شود و از فشارهايي كه در سازمان وجود دارد ، كم مي كند و شرايط محيط كار را ، متعادل مي كند . چنين مديري به كمك طنز ، شرايط سخت كاري را ملايم تر مي كند و كارمندانش با شادابي اي كه دارند ، كارهاي با كيفيت تري انجام مي دهند .

 

سازگاري

مديري كه با كارمندان و شرايط كاري اش سازگاري دارد ، به خوبي مي تواند در دشوارترين شرايط هم با ديگران همكاري داشته باشد . سازگاري يك مدير ، اعتماد و وفاداري كارمندانش را جلب مي كند و اين مسئله از اهميت زيادي برخوردار است زيرا عدم سازگاري يك مدير ، باعث مي شود كه كارمندان ، احترام او را حفظ نكنند و اعتماد خود را به او از دست بدهند .

الگو باشيد مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر8

 

يكي از روش هايي كه باعث مي شود تاثير مثبت و فراموش نشدني اي بر كارمندانتان داشته باشيد ، الگو بودن است . عده اي از مديران ، به جاي اينكه به طور فعالي درگير كار شوند ، فقط در حكم يك نظاره گر هستند ؛ اما اگر مدير سعي كند كه ار نظر رفتاري و كاري ، الگوي مناسبي باشد ، كارمندانش به علت توانايي هايي كه دارد و انرژي مثبتي كه دارد ، به او احترام مي گذارند . يك مدير هرگز نبايد اين نكته را فراموش كند كه نبايد كاري را كه خودش تجربه نكرده ، به ديگران توصيه كند .

انگيزه

مديران بايد به كارمندانشان انگيزه بدهند و الهام بخش آن ها باشند . كارمندان هميشه به مديري نياز دارند كه به آن ها كمك كند تا به اهداف و آرزوهايشان برسند . با ايجاد انگيزه در محيط كار ، فضاي رقابتي اي ايجاد مي شود و كارمندان سعي مي كنند كه بيشتر از وظيفه شان فعاليت كنند و با استفاده از كمترين امكانات ، بهترين كارها را انجام دهند .

نتيجه گيري

اگر مي خواهيد كه به عنوان يك مدير ، موجب تغييرات مثبتي بشويد ، لازم است كه كارها و رفتار خودتان را مرور كنيد و روش درست و تازه اي را انتخاب كنيد و اگر در اواسط دوران مديريتان ديديد كه ديگر نمي توانيد آن تاثير اوليه مثبت را بر روي كارمندانتان داشته باشيد ، مسير خودتان را عوض كنيد تا محيط كارتان را بهتر و سالم تر كنيد .رياست و قدرت ، در اغلب انسان ها ، موجب غرور مي شود كه ريشه بسياري از خطاها و اشتباهات است و در نهايت موجب سقوط اخلاقي و اجتماعي مديرها مي شود ، بنابراين ، مديري كه به دنبال موفقيت مجموعه كاري اش است ، بايد خودش را يكي از آن ها بداند و خودش هم براي بالا بردن راندمان كاري سازمان ، دلسوزانه تلاش كند .

در چنين شرايطي است كه كارمندان هم احساس مي كنند كه عضو يك خانواده هستند و از جان و دل براي رساندن مديرشان به اهدافي كه در سر دارد ، فعاليت مي كنند . يك مدير جوياي موفقيت ، با استفاده از همين چند ترفند ساده مي تواند بدون نياز به خشونت و رفتار تند ، كارمندانش را تحت تاثير قرار دهد و آن ها را به فعاليت بيشتر ، تشويق كند و با هدفي كه دارد همسو سازد و به اين ترتيب ، روز به روز سازمانش را به سمت سود دهي بيشتر ، هدايت كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۶:۴۱

وقتي كه دو يا چند نفر، با همديگر متحد مي شوند تا يك كسب و كار مشخص را انجام دهند ،گفته مي شود كه آن ها با يكديگر شريك هستند و كاري كه انجام مي دهند ، يك كسب و كار شراكتي است . در كشورهاي پيشرفته ، شراكت معمولا در كارهاي تخصصي اي مثل طبابت و وكالت و … انجام مي گيرد و افرادي كه با همديگر شريك هستند ، از اينكه نام خودشان را روي شركت بگذارند ، چشم پوشي مي كنند و يك اسم واحد را براي شركتشان انتخاب مي كنند و تلاش مي كنند كه روز به روز اين نام ، پر رنگ تر و معروف تر شود .

حتما شما هم بارها شنيده ايد كه بسياري از شراكت ها ، در نهايت شكست مي خورند . اينكه ريشه اين شكست ها از كجاست و چگونه مي شود كه يك شراكت موفقيت آميز داشت ، سوالي است كه در اين جا مي خواهيم به آن پاسخ دهيم .

 

عوامل شكست در تجارت

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار2

 

 

مشكلاتي كه افراد در شراكت هاي كاري پيدا مي كنند ، در اثر چند عامل ايجاد مي شود :

 • در همان ابتداي شروع هر شراكتي ، افراد بايد يك چارچوب قانوني را براي شراكتشان تعيين كنند ؛ زيرا اولين عاملي كه موجب ايجاد شكست در شراكت مي شود ، عدم وجود يك قرارداد مناسب و محكم براي سرمايه گذاري مشترك است .
 • دومين عاملي كه در شراكت هاي كاري از اهميت زيادي برخوردار است ، سازش در اهداف مالي اي است كه همگي دنبال مي كنند . در واقع اهداف طرفين ، بايد مشترك باشد ؛ مثلا اگر هدف از اين كار مشترك ، كسب سود است ، هر دو يا چند طرف بايد هدفشان رسيدن به سود باشد و براي رسيدن به آن تلاش كنند . اگر هدفشان معروف شدن يا برند سازي يا .. است ، طرفين ديگر هم بايد همين هدف را داشته باشند .
 • سومين و مهمترين عاملي كه بر شراكت ها اثر مي گذارد ، وجود نقص در فرهنگ شراكت است . فرهنگ ، يعني باور عميقي كه افراد نسبت به خط قرمزها و بايدها و نبايدها دارند . فرهنگ شراكت ، يعني اينكه منافع طرف مقابل را هم در نظر بگيرند و براي رسيدن به آن تلاش كنند و از خودخواهي و زياده خواهي براي خودشان ، دوري كنند .

 

 

شراكت حرفه اي

وقتي كه افراد وارد دنياي شراكت مي شوند ، بايد فرهنگ حرفه اي آن را به خوبي رعايت كنند زيرا با انجام تعارفات و دوستي ، نمي توانيم يك شراكت حرفه اي را شروع بكنيم . بنابراين بهتر است كه در شروع اين كار ، هر كدام از افراد ، با وكيل خودشان مشورت نمايند و منافع و سهمي را كه در بيزينس دارند ، مشخص كنند ؛ چون هميشه گفته اند كه جنگ اول بهتر از صلح آخر است .

 

تعيين چارچوب قانوني

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار5

 

هنگامي كه افراد ، موقع شروع شراكتشان مشخص مي كنند كه سهم هر كدامشان در شراكت چقدر است و هر كس بداند كه چقدر مي خواهد براي اين كار مشترك زحمت بكشد ، به حقوق و منافعشان از همان ابتداي كار ، پي مي برند و مشخص مي شود كه هر فردي چقدر بايد انرژي و سرمايه براي پيشبرد كار ، صرف كند . انجام اين ها موجب مشخص شدن چارچوب قانوني شراكت و مديريت آن مي شود . اين چارچوب قانوني ، همان شراكت نامه اوليه است كه ميان شريك ها ، بسته مي شود و با وجود آن ، جلوي زياده خواهي تك تك افراد ، گرفته مي شود .

 

انتخاب بهترين شريك كاري

انتخاب شريك كاري ، يك كار كاملا سليقه اي است . بايد حواستان باشد كه شريكي كه انتخاب مي كنيد ، تكميل كننده شما باشد وگرنه آن فرد ، به كسي تبديل مي شود كه بود و نبودش در شركت فرقي ندارد و حتي اگر هم نباشد ، شخص ديگري بتواند كاري را كه او انجام مي دهد ، به راحتي انجام دهد . اگر دو فرد از يك جنس در يك شراكت كاري باشند ، اين شراكتشان در نهايت به هم مي خورد زيرا هر كدام از شركاي كاري ، بايد دانش و تخصص منحصر به فردي داشته باشند تا مكمل همديگر باشند وگرنه يكي از اين افراد مشابه ، به فردي اضافي در كسب و كار تبديل مي شود و شايد در ابتداي كار از روي تعارف بماند اما در نهايت چاره اي جز اين نمي ماند كه حذف شود .

 

لزوم شراكت در كسب و كار

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار3

 

شراكت ، مي تواند در تمام زمينه هايي كه ما بتوانيم در آن به كسب و كار بپردازيم و فعاليت داشته باشيم ، وجود داشته باشد . معمولا وقتي كه بخواهيم كه يك كسب و كار موفق و تخصصي راه بياندازيم ، نياز به شريك پيدا خواهيم كرد . با وجود رقباي حرفه اي خارجي و رقباي قدرتمند داخلي در دنياي امروز ، داشتن يك شريك كاري ، يك مسئله انكار ناپذير است . بنابراين هر زمان كه تصميم گرفتيد كه كسب و كارتان را گسترش دهيد و يا يك برنامه بلند مدت داشتيد ، هرچه سريعتر به سمت شراكت برويد تا احتمال موفقيتتان بيشتر شود .

موانع موفقيت در شراكت

مهمترين عاملي كه باعث مي شود كه يك شراكت ، با شكست رو به رو شود ، اين است كه افراد بر خلاف آن چيزي كه در ابتداي شروع كار ادعا مي كردند ، عمل مي كنند ؛ به عنوان مثال اول ادعا مي كنند كه فلان توان تخصصي را دارند يا در مقدار سرمايه اي كه مي توانند به اشتراك بگذارند ، غلو مي كنند اما وقتي كه وارد پروژه كاري مشترك مي شوند ، مي بينيد كه اين طور نيست و از پس قول هايي كه داده اند ، نمي توانند برآيند . همچنين ممكن است كه يكي از طرفين ، ديگر نيازي به شريك نداشته باشد و همين موجب شود كه قراردادشان فسخ شود .

 

راهكارهايي براي داشتن يك شراكت موفقيت آميز

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار6

 

براي آن كه شراكت با مشكلي رو به رو نشود ، لازم است كه براي آن چارچوبي تعيين شود و سهم هر كدام از افراد ، از نظر منافعي كه كسب مي كنند و انرژي اي كه صرف مي كنند و سرمايه اي كه مي گذارند ، در آن مشخص باشد . راه حل ديگر ، كار كردن روي فرهنگ شركا و كار گروهي و نوشتن يك قرارداد سفت و سخت حقوقي است . از طرف ديگر ، لازم است كه ادعاهاي افراد در شروع كار واقعي باشد و در ادامه مسير شراكت ، بتوان روي آن حساب باز كرد و براي آن ، تضميني ارائه بدهند .

محتويات يك قرارداد حقوقي

قراردادي كه در ابتداي كار بين شركا نوشته مي شود ، بايد شامل نكات زير باشد :

 • ميزان اختيار عزل و نصب افراد براي هر يك از شركا
 • حق راي دادن هر كدام از شركا
 • مقدار پولي كه هر يك از شركا براي سرمايه گذاري در اين كار ، بايد با خود بياورند .
 • نحوه تقسيم سود بين شركا
 • نحوه حل اختلافاتي كه ممكن است بين شركا ايجاد شود .

 

جلوگيري از بروز اختلاف بين شركا

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار7

 

وقتي كه از كار شراكتي صحبت به ميان مي آيد ، هميشه بايد به ياد داشته باشيم كه ممكن است اختلافات و درگيري هايي بين شركا ايجاد شود . مهمترين عامل بروز اين اختلافات ، غير حرفه اي بودن افراديست كه وارد كار مشاركتي مي شوند . براي جلوگيري از اين اختلافات ، بايد از همان ابتدا ، وظايف و اختيارات و تعهدات هر كدام از طرفين را مشخص كنيد و از همه مسائل بزرگ و كوچك ، رفع ابهام نماييد .

لازم است كه همگي ، ارزش هاي اخلاقي شراكت را رعايت كنند و احترام متقابل بين افراد گذاشته شود . در اين ميان ، فرقي ندارد كه هر كدام از افراد ، از چه تخصصي برخوردارند و چه مقدار در سرمايه گذاري شراكت دارند و در نهايت ، موجب چه منافعي مي شوند ؛ بلكه هر كدام در هر جايگاهي كه هستند ، بايد فرهنگ شراكت را رعايت كنند و به يكديگر احترام متقابل بگذارند .

نتيجه گيري

در يك همكاري و شراكت سالم ، طرفين به قدري به هم نزديك و با يكديگر صميمي مي شوند كه خودشان هم تعجب مي كنند ؛ چون هر كاري كه شما يا شركايتان انجام مي دهيد ، بر همديگر اثر مي گذارند و شراكت ، شما را به حدي به هم نزديك مي كند كه اگر احيانا هم دچار ضرر و زيان شديد ، به خودتان نگراني راه نمي دهيد و همين كه مي دانيد در شكست و پيروزي تان نفر ديگري هم با شما شريك است.

به شما قوت قلب مي دهد و باعث دلگرمي شما مي شود و در حقيقت ، شريك كاري تان را به عضوي از خانواده تان تبديل مي كند ؛ با اين تفاوت كه اعضاي خانواده تان را نمي توانيد انتخاب بكنيد ولي در انتخاب شريك يا شركايتان آزادي عمل داريد و از آنجايي كه سود و منافعتان مشترك است ، بايد در اين زمينه ، بهترين انتخاب را داشته باشيد . همه افراد بايد به هدفي كه دارند ، پايبند باشند و اين هدف مشترك را مقدس بدانند ؛ وگرنه شريك شدن با كسي كه به موفقيت شركت اهميتي نمي دهد ، اصلا كار عاقلانه اي نيست .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۱:۱۳

بانك جهاني در سال ۲۰۱۲ ميلادي ، گزارشي را منتشر كرد كه در آن ، در مورد نرخ سپرده هاي بانكي ۱۳۸ كشور جهان ، اطلاعاتي را در اختيار همگان قرار مي داد . بر طبق اين گزارش ، نرخ سود سپرده در كشور ايران ، ۱۴٫۸ درصد اعلام شده بود و اين عدد باعث شده بود كه كشور ايران ، در رتبه پنجم از نظر ميزان سودي كه بانك به مشتريانش مي دهد ، قرار بگيرد . اين باعث شده بود كه بعد از كشورهاي بلاروس ، يمن ، تركيه و اوگاندا ، كشور ايران ، بالاترين سود را به سپرده گذاران خودش پرداخت كند . در سال ۲۰۱۲ ، سود پرداختي از جانب كشور بلاروس ، ۲۲٫۳ درصد و كشور يمن ، ۱۹٫۵ درصد و كشور تركيه ، ۱۶٫۴ درصد و كشور اوگاندا ، ۱۶٫۲ درصد بوده است .

 

ارتباط سود بانكي و تورم

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر2

 

بانك هاي كشورهايي كه بالاترين سود را به مشتريانشان پرداخت مي كنند ، اغلب ميزان تورم در كشورشان بسيار بالاست . بنابراين ، ميزان واقعي سود سپرده در اين كشورها ، بسيار كمتر از نرخ رسمي آن است . مثلا بلاروس كه گفتيم بيشترين سود بانكي را مي دهد ، از لحاظ ميزان تورم ، اولين رتبه را در جهان به خودش اختصاص داده است و در سال ۲۰۱۲ ميلادي ، ميزان تورم در اين كشور ۵۹٫۲ درصد اعلام شده است!

ايران هم كه در همان سال ، رتبه پنجم را از نظر سود بانكي از آن خودش كرده بود ، از نظر ميزان تورم ، در رتبه سوم جهان قرار گرفته بود و ميزان تورم در ايران ، ۲۷٫۳ درصد اعلام شده بود . كشورهاي سوئيس و هنگ كنگ ، كمترين ميزان سود بانكي را پرداخت مي كنند و حتما برايتان جاب است كه عدد اين سود بانكي پرداختي ، برابر صفر مي باشد.

 

دليل وعده سود بانكي بالا

رئيس بانك مركزي ايران ، اخيرا اعلام كرده است كه بانك ها و موسساتي كه به مردم وعده مي دهند كه سود بالايي بهشان پرداخت كنند ، در حقيقت مشكل دارند و مي خواهند زمان بخرند . با خودتان فكر كنيد . چرا يك بانك بايد سود بالايي پرداخت كند ؟! منطق بانك مي گويد كه وقتي كه يك بانك چنين وعده و وعيدي مي دهد ، مي خواهد به هر قيمتي كه شده توجه مردم را به سمت سپرده گذاري در موسسه اش جلب كند و پولشان را جذب كند و به خودش اختصاص بدهد .

ضرر سود بانكي بالا براي اقتصاد

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر3

ميزان سود بانكي ، يكي از مهمترين عواملي است كه بر فعاليت هاي اقتصادي ، اثر مي گذارد . سودي كه بانك ها به سپرده هاي بانكي پرداخت مي كنند ، توليد و اشتغال كشور را تحت تاثير خودش قرار مي دهد . وقتي كه سود پرداختي از جانب بانك بالا باشد ، همه پول ها ناخودآگاه روانه بانك ها مي شوند واز آن جايي كه با انجام هيچ فعاليت اقتصادي اي ، نمي توانند اين ميزان سود را به دست بياورند ، در نتيجه به جاي شركت در كارهاي توليدي ، رو مي آورند به سپرده گذاري در بانك ها .

 

كاهش اعتماد مردم به بانك ها

گفتيم كه بانك براي حذب پول مردم به سمت خودش ، مي آيد به آن ها وعده و وعيد مي دهد و در نهايت مردم پولشان را به بانك مي سپارند اما بانك ، با سود زيادي كه به سپرده گذاران خودش پرداخت مي كند ، در نهايت به جايي مي رسد كه نمي تواند همه تسهيلاتي را كه قولش را داده بود ، به مرحله عمل برساند و در نتيجه اعتماد مردم به بانك و بانك داري از بين مي رود و هجوم مي آورند به سمت بانك ها تا پول خودشان را پس بگيرند و همين مسئله ، منجر به ورشكستگي بانك ها مي شود . بنابراين رئيس بانك جهاني به مردم هشدار داده كه از سرمايه گذاري در بانك هايي كه قول سود بالايي را به آن ها مي دهند ، خودداري كنند ؛ چون اين بانك ها ، در معرض ورشكسته شدن هستند .

 

جلوگيري از تورم، از طريق تغيير سود بانكي

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر4

 

درباره تاثير كاهش ميزان سود بانكي بر اقتصاد كشور ، حرف و حديث زيادي وجود دارد . زماني صحبت بود كه وقتي كه تورم بالاست ، نرخ سود بانكي بايد بالا باشد . ولي وقتي كه ميزان تورم ، به ۴۰ درصد رسيد ، ميزان سود بانكي از ۲۲ درصد تغييري نكرد . از طرف ديگر گفته مي شود كه نرخ تورم ، ۱۴-۱۳ درصد است كه اين رقم ، چندان واقعيت ندارد . چون فرمول هايي كه به وسيله آن ها نرخ تورم را تعيين مي كنند ، با واقعيت اقتصادي جامعه ، كمي تفاوت دارد و آن چيزي كه مردم از تورم حس مي كنند با آن چه كه اعلام مي شود ، در خيلي از موارد ، منطبق نيست .

 

دو نكته كليدي درباره سود بانكي در كشور ايران

درباره سود بانكي ، دو نكته كليدي وجود دارد كه حتما بايد در كشور ايران رعايت بشوند . اول اين كه ، سود بانكي اي كه بانك به فردي كه سپرده گذاري كرده است پرداخت مي كند و آن چيزي كه در مقابل ارائه تسهيلات بانكي از مشتريان خودش دريافت مي كند ، بايد بر اساس قانون عمليات بانكداري بدون ربا باشد .

نكته دوم اين است كه ميزان سودي كه بانك به مشتريانش پرداخت مي كند و همچنين سود تسهيلاتي اي كه بانك از مشتريانش دريافت مي كند ، بايد رقمي باشد كه در محدوده نرخ تورم به اضافه يا منهاي يك يا دو درصد باشد و نبايد بيشتر از اين مقدار ، از تورم فاصله بگيرد . هر وقت ديديد كه  ميزان تورم ، از ميزان سود بانكي خيلي فاصله گرفته است ، مطمئن باشيد كه يك عامل غير اقتصادي كه براي اقتصاد سالم و رقابتي ايجاد مزاحمت مي كند ، وجود دارد .

 

چرا مردم به سپرده گذاري در بانك ها علاقه دارند ؟

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر5

 

وقتي كه افراد پول خودشان را داخل بانك مي گذارند ، نه مالياتي پرداخت مي كنند و نه احتياج است كه ريسكي بكنند . علاوه بر اين ، پولي كه در نزد بانك است ، نقد شوندگي بالايي دارد يعني هر زماني كه فرد بخواهد ، مي تواند پول خودش را از بانك ، پس بگيرد . بنابراين وقتي كه سود بانكي ، بسيار بالاتر از تورم باشد ، هر انسان عاقلي به اين سمت مي آيد كه بجاي ريسك كردن و سرمايه گذاري در فعاليت هاي مختلف و هزينه هايي كه در بر دارند ، پول خودش را در بانك بگذارد و در  توليد و اشتغال ، كه در نهايت موجب رونق اقتصادي جامعه مي شود ، خودداري كند و روز به روز بر ثروت خودش اضافه كند .

 

آيا كاهش سود بانكي ، موجب ضرر كردن سپرده گذاران مي شود ؟

در زمان كاهش سود سپرده هاي بانكي ، سپرده گذاران نبايد فكر كنند كه متضرر شده اند چون افراد معمولا پولشان را در بانك مي گذارند تا قدرت خريد توسط سرمايه شان را حفظ بكنند و علاوه بر اين ، بتوانند كسب در آمد كنند . وقتي كه ميزان سود بانكي كاهش پيدا مي كند ، همزمان قيمت ها در بازار هم اصلاح مي شوند و به عبارت ديگر ، قيمت كالا ها و خدمات پايين مي آيد. بنابراين مردم نه تنها ضرر نمي كنند بلكه اين موضوع در نهايت به نفع سپرده گذار خواهد بود . در حقيقت ، افرادي كه سود بانكي شان كم تر شده است ، وقتي كه در بازار قيمت جنسي كه خريداري مي كنند كاهش پيدا كرده باشد ، مثل اين است كه آن كسري پولشان ، جبران شده است .

نتيجه گيري

با توجه به توضيحاتي كه داديم ، مي بينيم كه گرفتن سودهاي بالاي بانكي ، منجر به دو عارضه مي شود. يكي اينكه مردم وقتي كه مي توانند به راحتي هر ماهه به مبلغ بالايي درآمد ناشي از سود سپرده هايشان دست پيدا بكنند ، ديگر به سراغ سرمايه گذاري در فعاليت هاي عمراني و كشاورزي و … نمي روند . دومين عارضه اين است كه افزايش سود بانكي ، موجب افزايش تورم يا به عبارت ديگر ، قيمت بازار مي شود .

از طرف ديگر بانك ها براي رقابت با يكديگر و جذب ثروت و سرمايه مردم به سمت خودشان ، رقم هاي بالاتري از سود را پيشنهاد مي دهند اما اغلب پس از مدتي متوجه مي شوند كه نمي توانند به قول هايي كه داده اند عمل بكنند ؛ بنابراين مي آيند و سود مشتريانشان را از اصل پولشان مي پردازند و كم كم كار به جايي مي رسد كه نمي توانند حتي اصل پول سپرده گذاران را به خودشان برگردانند و در نتيجه ، بانك ورشكسته مي شود و افراد نيز حتي اصل پول خودشان را از دست مي دهند .

بنابراين بهتر است كه پس از شنيدن پيشنهاد هاي وسوسه كننده بانك هاي مختلف براي پولدار شدن ، فقط به فكر خواباندن پولمان در يك مكان و افزايش ماهيانه آن و كسب درآمد از طريق بانك نباشيم و با يك نگاه آينده بينانه تر ، اوضاع را بررسي كنيم و بين ورشكستگي احتمالي بانك و خطر ريسك سرمايه گذاري در ساير فعاليت هاي اقتصادي و عملياتي و كسب و كار ، آن گزينه اي را انتخاب كنيم كه در آينده پشيمان نشويم .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۸:۴۰

اگر سر فرصت در خيابان ها قدم زده باشيد، مطمئنا چشمتان بارها و بارها به بروشور ها و تبليغات بنري كلاس ها و سمينارهاي جذب ثروت و موفقيت يا كتاب هاي آموزشي مختلف و رنگارنگ خورده است و شايد چندين بار هم تحريك شده ايد كه در اين سمينارها شركت كنيد و يا شركت كرده ايد و بسيار هم راضي بوده ايد يا شركت كرده ايد و آن سمينار را با نارضايتي ناشي از تكراري و سطحي بودن آموزش ها ترك كرده ايد. اما ما با تحقيق فراوان، به نكات كليدي و جادويي اين مسئله پي برده ايم و مي خواهيم آن ها را به گونه اي مختصر و مفيد ، در اختيارتان قرار دهيم .

افراد خود ساخته

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت2

 

 

افرادي كه با سعي و تلاش خود يا به عبارت ديگر ، به طور خود ساخته ، به ثروت و درآمد ميليوني رسيده اند ، باهوش تر و يا به طور فوق العاده اي متفاوت و برتر از شما نيستند . اما آن ها از يك سري راز و رمزهاي مخصوص ثروت مند شدن مطلع هستند و شما هم مي توانيد با تقليد از روش هاي آن ها ، به كسب و كار خودتان رونق بخشيد.روياهايي بزرگ اما دست يافتني در سر داشته باشيد زيرا اين افكار بزرگ هستند كه قادرند زندگي شما را متحول كنند و مثل يك نيروي محركه ، شما را به حركت در مي آورند و به سوي شرايطي ايده آل و طلايي مي برند .

تصوير ذهني

يك تصوير خاص و خيلي واضح و ملموس از مقصد مسيري كه مي خواهيد در پيش بگيريد در ذهن خودتان به تصوير بكشيد . هر قدر كه اين تصوير ، واضح تر و مشخص تر باشد ، امكان رسيدن شما به آن هدف نيز افزايش مي يابد .حتي اگر براي خدمت به شخص يا شركتي مشغول به كاريد ، طوري رفتار كنيد كه انگار واقعا شما مالك كسب و كار خودتان هستيد . اين طرز فكر ، باعث كاشتن بذر موفقيت و استقلال شغلي در آينده شما مي شود و به زودي جوانه هاي حاصل از آن را در سرنوشتتان خواهيد ديد .

شغل متناسب با روحيه شما

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت3

 

به شغلي كه داريد ، عشق بورزيد و اگر واقعا از ته دل به آن علاقه اي نداريد ، آن را رها كنيد و به سراغ شغل مورد علاقه تان برويد . اگر به شغلي كه به آن هيچ علاقه اي نداريد و تنها به علت كسب درآمد ، مجبور به انجامش هستيد ، “نه” بگوييد ، خيلي زود ، مثل يك آهن رباي قوي ، شغل متناسب با روحيه تان را پيدا و جذب خواهيد كرد .گروهي تشكيل دهيد كه با افرادي خوش فكر و خوش بين كه شغل بزرگ و پر درآمدي دارند تشكيل شده باشد . در اين جلسه ها شركت كنيد و ايده هاي ناب و تفكرات خود را با هم در ميان بگذاريد .

ضوابط اخلاق كاري

هميشه ضوابط اخلاق كاري را هرچند كه به نظرتان بي دليل و دست و پا گير باشد ، رعايت كنيد و از تمام جزئيات ظريف و ريزه كاري هايي كه در شغلتان وجود دارد ، اطلاع داشته باشيد ؛ چون اين شغل شماست و چه كسي به جز شما براي دانستن اين نكات ارجحيت دارد؟!به شغلي كه داريد ، به عنوان راهي براي خدمت رساني به مردم نگاه كنيد چون ياري رساندن به ديگران و حتي تصور آن ، موجب رونق كسب و كار شما مي شود .

فرصت ها

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت4

 

با هوشياري به دنبال فرصت ها باشد و به محض ديدنشان ، آن ها را صيد كنيد . هر لحظه امكان دارد كه اين فرصت هاي طلايي ، براي ورود ، بر در زندگي تان بكوبند . آيا آمادگي باز كردن در و مواجه شدن با آن ها را داريد؟!حتما شنيده ايد كه ذهن سالم ، در بدن سالم است ؛ بنابراين به حفظ تناسب اندام خود اهميت بدهيد. بدن ضعيف و ناتوان ، از يك فكر ضعيف ناشي مي شود . اساس پيروزي و موفقيت شما در مسير پر پيچ و خم زندگي ، سلامت جسمي و روحي شماست .در زندگي تان همه كارها را اولويت بندي كنيد و به ترتيب و بر حسب اهميتي كه برايتان دارند ، به سراغ انجام دادنشان برويد .

جلب اعتماد و محبت مشتريانتان

بيشتر از آن چيزي كه مشتري از شما انتظار دارد ، به او خدمت رساني كنيد زيرا اين كار باعث جلب اعتماد و محبت مشتريانتان مي شود و تعداد آن ها را افزايش مي دهد .فرد با نظم و انضباطي باشيد و زندگي خودتان را پر كنيد از كارهايي كه موجب رشد و پيشرفت شما مي شوند و همه كارهايي را كه اثر منفي بر زندگي تان دارند را از خودتان دور كنيد .ثروتمندان ، يك قانون دارند و آن ، اين است كه پس انداز را هيچ گاه فراموش نمي كنند و در روزگار خوشي و كسب و كار پر رونق ، به فكر دوره هاي ركود شغلي هم هستند .

تصميمات پولساز

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت5

 

گهگاه به دور از قيل و قال جمعيت ، در تنهايي خودتان بنشينيد و به نداي درون و صداي افكار خودتان گوش بدهيد و از اين طريق ، برنامه ريزي خلاقانه اي براي زندگي خودتان بكنيد .به همه بهترين ها احترام بگذاريد و به سوي بهترين چيزها قدم برداريد و به كمتر از آن نيز راضي نشويد .بهترين سياستي كه مي توانيد در زندگي تان در پيش بگيريد ، راستگويي و صداقت و درستكاري است . بدون هيچ رو در بايستي اي خواسته هاي خودتان را بشناسيد و هميشه و همه جا آن را صادقانه به زبان آوريد .خيلي سريع تصميمات خود را بگيريد و هرگز دچار ترديد نشويد و اگر قصد تغيير تصميماتي كه در گذشته گرفته ايد را داريد ، بسيار آهسته و با تامل اين كار را انجام دهيد .

پيروزي و موفقيت

هيچ وقت در زندگي تان به گزينه شكست فكر نكنيد و فقط افكارتان را بر پيروزي و موفقيت متمركز كنيد چون شما “حتما” بايد موفق شويد .مصمم باشيد كه به اهدافتان برسيد و در اين مسير ، بسيار پافشاري كنيد . اين سرسختي و پشتكار ، اعتماد به نفس شما را تقويت مي كند و شما را روز به روز به موفقيت و پيروزي نهايي ، نزديك تر مي كند .كور كورانه دنباله رو ديگران نباشيد و از شنا كردن در خلاف جهت آب و فكر كردن به ايده هاي نو و عقايد جديد نترسيد .درست است كه در مسير رسيدن به اهدافتان ، موانع بي شماري كمين كرده اند اما هميشه روي فرصت ها تمركز نماييد نه موانع و سختي ها .

ثروتمند شدن

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت66

 

جارويي در دست بگيريد و اين سه عنصر را از خانه ذهنتان بيرون اندازيد : ترس ، تنبلي و سهل انگاري .بدانيد و آگاه باشيد كه اغلب افرادي كه در اطرافتان حضور دارند ، از پيروزي و ثروتمند شدن شما ، خوششان نمي آيد و بنابراين ممكن است كه در مسيري كه پيش رو داريد ، سعي كنند كه با حرف هاي نا اميد كننده ، شما را از رسيدن به اهداف طلايي تان ، مايوس كنند اما شما در اين مسير ، آن ها را ناديده بگيريد و فقط به هدفي كه داريد و رسيدن به آن فكر كنيد .خودخواه باشيد ! اين خودخواهي ، به آن معنا نيست كه حقوق ديگران را ناديده بگيريد بلكه به معني احترام گذاشتن به آرزو ها و اهدافتان و مقدم دانستن آن ها بر اهداف و خواسته هاي ديگران است .

اهداف بلند مدت

برنامه ريزي منظمي داشته باشيد . برنامه ريزي ، به معني تعيين اهداف جزئي و كوتاه مدت ، در راستاي اهداف بلند مدت است . برنامه ريزي ، در حقيقت يك تلاش ذهني است كه قبل از تلاش فيزيكي انجام مي گيرد .فعاليت ها و تلاشتان بايد آگاهانه باشد . افرادي كه تنها به سخن سرايي راجع به اهدافشان مي پردازند ، هيچ وقت كاري از پيش نمي برند و عمل ، تنها در كنار تلاش است كه نتيجه بخش خواهد بود .

بايد در مسيرتان ، صبر و انعطاف پذيري و پشتكار و ابتكار عمل داشته باشيد . وقتي كه دست به كار مي شويد و وارد ميدان مي شويد ، نصفي از راه را طي كرده ايد و براي پيمودن باقي راه ، لازم است كه پشتكار و استقامت داشته باشيد . پيگيري آگاهانه امور ، باعث فعال تر شدن مغزتان مي شود و اميد رسيدن به اهدافتان را در شما ، شعله ور مي كند .

مسير مناسب براي رسيدن به اهدافتان

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت7

 

صبور باشيد و نگذاريد مشكلات و سختي هايي كه در سر راهتان وجود دارند ، شما را نا اميد كنند . هيچوقت براي انتخاب مسير مناسب براي رسيدن به اهدافتان ، تعصب به خرج ندهيد و هميشه در اين زمينه ، انعطاف پذير باشيد .در ذهنتان ، ميزان پولي را كه مي خواهيد داشته باشيد ، تجسم كنيد . نگوييد كه من پول فراوان مي خواهم بلكه ميزان و رقم آن را به طور دقيق و با جزئيات ، مشخص كنيد . براي رسيدن به مبلغي كه مشخص كرده ايد ، زمان و تاريخ دقيقي بگذاريد و اين تاريخ را ، يادداشت كنيد . اين تاريخ نبايد بيش از اندازه هم موجب نگراني تان شود چون بعدا مي توانيد آن را پيش خودتان ، تمديد كنيد .

نتيجه گيري

آرزوهايتان را به صورت جملات انگيزشي بنويسيد و يك بار در شب ها قبل از خواب و يك بار صبح ها در موقع بيداري ، آن ها را با صداي بلند بخوانيد و عميقا حس كنيد كه به آن ها رسيده ايد و خود را در همان جايگاهي كه مي خواهيد، تصور كنيد .براي رسيدن به موفقيتي كه در ذهنتان است ، هزار و يك راه ديگر هم وجود دارد .

پس در گرداب تبليغات رنگارنگي كه اغلب با هدف رسيدن به منافع مالي انجام مي شوند ، غرق نشويد و با استفاده كم اما گزيده از نكاتي كه مي خوانيد يا مي شنويد ، سعي كنيد كه راه رسيدن به پيروزي را براي خودتان هموار كنيد . هدف از زندگي تان را مشخص كنيد و با صبر و آينده نگري ، مسير پيچ در پيچ آن را با لذت طي كنيد و فراموش نكنيد كه علي رغم تمامي سختي ها و مشكلات ، برنده نهايي، شما هستيد چون شما اين طور مي خواهيد !

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۳:۲۵

طبق گزارش هاي سازمان اتحاديه فوتبال ، فوتباليست هايي كه در ليگ برتر بازي مي كنند ، معمولا حقوقي بين ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار پوند را در هر هفته دريافت مي كنند . البته بعضي از ستاره هاي فوتبال ، درآمد هفتگي اي معادل ۲۶۰ هزار پوند هم دارند . البته اين رقم هاي نجومي و خيره كننده ، فقط تا زماني وجود دارند كه فوتباليست ها مشغول به كارند و بعد از اين زمان ، ديگر از اين رقم هاي بزرگ خبري نيست .

معروف ترين بازيكنان

فرض كنيد كه عمر فوتبالي هر بازيكن ، حدود ۸ سال باشد ؛ بنابراين حتي بهترين و معروف ترين بازيكنان هم پس از اين دوره دچار مشكلات مالي مي شوند. خيلي از بازيكنان متفكر ، به اين موضوع آگاه بوده اند و با سرمايه گذاري هاي مالي در پروژه هاي مختلف ، آينده خودشان را تضمين كرده اند.

در ادامه به بعضي از اين تصميم هاي عاقلانه و همراه با آينده نگري اشاره مي كنيم.

 

رومن وگا

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا3

 

اين مدافع كشور سوئد كه در سال ۲۰۰۴ بازنشسته شد ، سرمايه اي ۱۵ ميليون پوندي دارد. او در طي تجربه كاري خودش ، در باشگاه هاي سلتيك و واتفورد و تاتنهام بازي كرده است . او طي سال هاي بازي خودش ، هيچ وقت جز فوتباليست هاي مهم جهان به حساب نمي آمد اما بعد از خداحافظي از دنياي فوتبال ، به كاري مشغول شد كه در آن استعداد خيلي بيشتري داشت. او مشغول به تجارت شد و از آن كار ، سرمايه اي ۱۵ ميليون پوندي به دست آورد . وگا در حال حاضر براي خودش شركتي به نام “كمپاني مديريت مالي سوئيسي وگا” دارد و مشتريانش تا اين زمان ،  ۶۰۰ ميليون پوند در اين شركت سرمايه گذاري كرده اند .

 

مايكل اوون

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا3

 

مايكل اوون ، هميشه يكي از بهترين مهاجمان فوتبال كشور انگلستان محسوب مي شد و چه در رده باشگاهي و چه در رده ملي ، افتخارات زيادي كسب كرده است . اين بازيكن ، بعد از بازنشستگي در فوتبال ، همچنان خوش درخشيد و به سرمايه اي ۲۰ ميليون پوندي رسيد. اين ستاره قديمي تيم ليورپول كه در سال ۲۰۰۱ توانست توپ طلاي بهترين بازيكن سال جهان را كسب كند ، هميشه به مسابقات اسب سواري علاقه داشت و همين باعث شد كه بعد از آويزان كردن كفش هايش ، به دنبال علاقه اش برود و بخش بزرگي از سهام ” مركز بزرگ نگهداري اسب مانور ”  را به نام خود كند . او در تبليغات تلويزيوني اي از پودر لباسشويي گرفته تا ماشين هاي جگوار ، ايفاي نقش كرده است و از اين راه پول زيادي به جيب زده است. سرمايه گذاري در املاك هم از ديگر فعاليت هاي مورد علاقه اوون است.

 

فرانك لمپارد

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا2

 

اين بازيكن كه لقب ” با فكر ترين فوتباليست انگلستان ” را به خودش اختصاص داده ، سرمايه اي معادل ۲۳ ميليون پوند دارد و همين نشان مي دهد كه او از اين خوش فكري اش هم در دنياي فوتبال و هم در دنياي خارج از فوتبال ، استفاده مي كند . او بيشتر درآمد خود را ، از راه ساخت و ساز و مسكن به دست آورده است . لمپارد در شهر Surrey انگلستان ، يك عمارت بزرگ ۶ اتاق خوابه دارد و تاكنون درآمدي معادل ۳ ميليون پوند از آن به دست آورده است . اين بازيكن بازنشسته ، در حال حاضر در زمينه انتشارات كتاب كودكان ، مشغول به كار است.

 

نيمار

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا4

 

اين بازيكن خوش اقبال و جوان ، سرمايه اي ۳۰ ميليون پوندي دارد . او علاوه بر اينكه قراردادهاي سنگين فوتبالي مي بندد ، در خارج از حيطه فوتبال ، اسپانسر شركت معروف ” نايك ” هم هست . شركت هاي اپل و فولكس واگن و لورئال هم اسپانسر اين ستاره برزيلي هستند . اين  بازيكن جوان ، نسبت به سنش جز ثروتمندترين فوتباليست ها محسوب مي شود.

 

رابي فاولر

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا5

 

اين مهاجم قديمي باشگاه ليورپول انگلستان ، سرمايه اي معادل ۳۱ ميليون پوند دارد . طبق گزارشات يك روزنامه انگليسي ، رابي فاولر ، با استفاده از هوش تجاري اش تا كنون بيش از ۸۰ خانه ساخته است و به آموزش افراد ديگر در اين زمينه هم مي پردازد. اين بازيكن بازنشسته ، در زمينه خانه سازي و مسكن ، بسيار خوش درخشيده است .

 

وين روني

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا6

 

اين بازيكن ، اغلب سرمايه ۳۵ ميليون پوندي خودش را از قراردادهاي سنگين فوتبالي خودش به دست آورده است اما در دنياي بيزينس هم به خوبي عمل كرده است . اين مهاجم شياطين سرخ ، در سال ۲۰۰۴ يك قرارداد با باشگاه يونايتد بست و با شهرتي كه از آن زمان به دست آورد ، توانست قراردادهاي بزرگي را با شركت هاي معروفي مثل شورلت ، كوكا كولا و سامسونگ امضا كند . اين بازيكن پولساز ، يك قرارداد چاپ كتاب گران قيمت هم با انتشارات مشهور هارپر كالينز بسته است .

 

زلاتان ابراهيموويچ

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا58

 

اين ستاره كشور سوئد هم درست مثل وين روني ، قسمت اعظمي از ثروت و سرمايه ۴۲ ميليون پوندي خودش را از راه قرار دادهاي سنگيني كه با باشگاه هاي فوتبالي مختلف مي بست ، به دست آورده است . زلاتان ابراهيموويچ كه ستاره سوئدي پاريسن ژرمن محسوب مي شود ، در باشگاه هاي بارسلونا و ميلان و يوونتوس توپ زده است . او در خارج از دنياي فوتبال ، با شركت هاي بزرگي قرارداد بسته است و اسپانسري اين ستاره پولساز را ، شركت هاي معروفي مثل نايك و فروشگاه هاي زنجيره اي لباس dressmann و شركت نوشيدني هاي ورزشي vitamin well  بر عهده گرفته اند . اين مرد پر فعاليت ، از فروش كتابي مربوط به بيوگرافي خودش در سال ۲۰۱۱ ، مبلغي حدود ۵ ميليون پوند به دست آورد .

 

ليونل مسي

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا512

 

حتما نام بهترين بازيكن جهان يعني ” ليونل مسي ” زياد به گوشتان خورده است . اين بت فوتبالي كه الان سرسختانه مشغول بازي هاي پر گل خود است ، با قراردادهاي كلاني كه مي بندد پول زيادي را به جيب زده است . اين ستاره آرژانتيني كه همچنان دوران طلايي فوتبالش را سپري مي كند ، ۷۰ ميليون پوند سرمايه دارد و مطمئنا به اين سرمايه مبلغ زيادي هم در آينده اضافه خواهد كرد . ليونل مسي ، راه و رسم پولدار شدن را به خوبي بلد است و چندين قرارداد تجاري پولساز با شركت هاي معروفي مثل آديداس ، پپسي ، شركت Turkish Airlines و ژيلت دارد . اين شخصيت فوتبالي به قدري برجسته و مشهور است كه بيشتر كمپاني هاي تجاري بزرگ جهان ، آرزو دارند كه اسپانسري او را بر عهده بگيرند .

 

كريستيانو رونالدو

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا510

 

رونالدوي معروف و دوست داشتني ، قسمت بزرگي از سرمايه ۸۰ ميليون پوندي اش را از راه قراردادهاي سنگيني كه با باشگاه هاي رئال مادريد و منچستر يونايتد بسته است ، به دست آورده . اين ستاره ثروتمند پرتغالي ، هوش مالي خودش را به كار انداخته است و در دنياي خارج از فوتبال هم قراردادهاي بيزينسي مهمي با كمپاني معروف طراحي لباس آرماني و K.F.C و روغن موتور كاسترول بسته است . كريس ، در دنياي مد هم فعاليت دارد و علاوه بر عطرهايي كه به نام خودش توليد كرده ، بوتيك CR7 را هم تاسيس كرده است .

 

ديويد بكهام

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا59

 

ديويد بكهام با سرمايه ۱۱۴ ميليون پوندي اي كه دارد ، گوي رقابت را از كريستيانو رونالدو ربوده است و راه طولاني اي را براي او تا رسيدن به اين رقم از سرمايه ، باقي گذاشته است . اوعلاوه بر پول كلاني كه از قراردادهاي فوتبالي اش در دوران فعاليتش به دست آورده ، قراردادهاي پر سود ديگري هم با شركت هاي مشهوري از قبيل پپسي ، سامسونگ و آرماني بسته است .

ديويد بكهام به همراه همسر معروفش ويكتوريا ، يك بوتيك بزرگ لباس را در لندن افتتاح كرده است و همچنين در سال ۲۰۰۵ ، ادكلني به نام خودش را روانه بازار كرد . ديويد بكهام با محبوبيتي كه در بين همه افراد پيدا كرده ، همچنان نقطه هدف اسپانسري شركت هاي بزرگ قرار گرفته است و انتظار مي رود كه تا چند سال آينده ، اين بازيكن سابق منچستر ، تيم ميامي خودش را راهي مسابقات ليگ ام ال اس بكند .

نتيجه گيري

پس مي بينيم با وجود اينكه بعد از خداحافظي از دنياي فوتبال ، درآمد هاي خيره كننده قراردادهاي فوتبالي قطع مي شود ، اما با كمي زرنگي و آينده نگري كه هميشه مربيان فوتبال ، توجه بازيكنانشان را به آن جلب مي كنند ، مي توانند از وارد شدن فشارهاي مالي در آينده جلوگيري كنند . فشار مالي اي كه آنقدر در دوران بازنشستگي شديد است كه بنا بر گزارش XPro كه سازمان خيريه اي مربوط به فوتباليست هاي بازنشسته است ، از هر ۵ بازيكن فوتبال ، ۲ نفرشان در عرض ۵ سال بعد از بازنشستگي ، به ورشكستگي مي رسند .

تنها كساني مي توانند در اين دوران بي رحم دوام بياورند كه با آينده نگري اي كه كرده اند ، از پيش از اين دوران ، براي سرمايه شان برنامه ريزي كرده باشند . مربي ها علاوه بر آموزش تكنيك هاي بازي ، لازم است كه داشتن يك برنامه مالي و دانستن ارزش پول را به بازيكنانشان آموزش بدهند چون در غير اين صورت وقتي به ارزش پول پي مي برند كه جيبشان حسابي خالي شده است و آن زمان ديگر شانسي براي برگرداندن سرمايه شان ندارند و همه پول هايشان به باد رفته است . بازيكني كه صبر مي كند فوتبالش تمام شود و بعد از آن براي آينده اش برنامه ريزي كند ، قطعا با مشكل مواجه مي شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]