woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۵:۳۱

برند كلمه اي است كه حتما بارها آن را شنيده ايد و بارها آن را در جملاتتان به كار برده ايد اما شايد ندانيد كه معني و مفهوم برند چيست؟ در اين مقاله ما مفهوم برند را براي شما توضيح مي دهيم تا به راحتي متوجه شويد برند چيست اگر از افراد اين سوال را بپرسيد كه برند چيست ؟ به احتمال زياد تعريف ساده و معمولي را به شما ميگويند كه برند به معني نام تجاري كالا يا خدمات براي معرفي خود است. اما آيا ميدانيد در برندسازي  و انتخاب نام يك برند چه رازهايي نهفته است؟ آيا ميدانيد يك برند موفق ميتواند درآمد شما را در سازمانتان چندين برابر كند؟

برند چيست ؟

 

انجمن بازاريابي آمريكا برند را اينگونه تعريف كرده اند:

برند يعني نام،نشانه،علامت،عبارت و يا تركيبي از اين ها كه با هدف متمايز كردن كالا و خدمات خود با كالا و خدمات ديگر رقبا به كار گرفته ميشود. ميدانيم كه اين تعريف خيلي ساده تر از نگاه امروزي به برند است. بسياري از كتاب ها تعريف هاي متعددي در مورد برند كرده اند. شما نيز ميتوانيد به صورت جداگانه  نسبت به نياز و دغدغه هاي خود در سازمانتان براي برند تعريفي ارائه دهيد.

برندسازي

 

برند واژه اي است كه در رونق و گسترش تجارت و كسب و كار شما بسيار بسيار مهم است پس نام و نشانه برند شما به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي نبايد دچار تغيير يا تضعيف شود. شما با استفاده از يك ايده و يك جمله برند خود را ايجاد ميكنيد. و تبليغات و عوامل ديگر بايد باعث بهبود اين برند شوند . ميتوانيم بگوييم كه برند مهمترين قسمت سازمان است كه بايد روي آن تمركز كرد و تمام اجزا حول محور آن بچرخند. انتخاب نام برند يكي از مهمترين و اساسي ترين قسمت برندسازي است به طوري كه بايد روي چگونگي طراحي لوگو كه شامل رنگ و شكل مي باشد خيلي تمركز كرد. پيشنهاد ميكنم براي درك بيشتر اين موضوع مقاله طراحي لوگو و برندهاي معروف دنيا موفق را مطالعه كنيد.

تقسيم بندي برندها

 

۱ – برند انفرادي

 

برخي از شركتها از روي سياست احتمال دارد كه براي هر يك از محصولاتشان به صورت جداگانه برند انتخاب كنند.اگر هر شركتي براي هر يك از محصولاتش برندي را در نظر بگيرد دو حالت مي تواند داشته باشد يا ميتوانند هر كدام از آن برندها به تنهايي موفق و براي آن شركت سود بسيار زيادي داشته باشند و يا اينكه هيچ يك موفق نخواهند بود و با وجود هزينه هاي بسيار براي معرفي كردن آن ها با شكست مواجه خواهد شد.

۲ – برند فاميلي

 

اين نوع برند به يك سري از محصولات خاص اختصاص داده ميشود.به طور مثال براي محصولاتي كه بسيار منحصر به فرد هستند و براي تبليغات و زمان گذاشتن روي آنها خود به تنهايي داراي محبوبيت و جذابيت براي مخاطب است.

۳ – برند شركتي

 

ممكن است ما براي محصولات اسم شركت يا توليد كننده را بگذاريم. وقتي يك شركت محصولات متعددي داشته باشد از اين برند استفاده ميشود و با شناسايي مناسب ذائقه مشتريان بازار خود را گسترش ميدهند و محصولات متنوع خودشان را هر چه بهتر و بيشر براي مشتريان جذاب خواهند كرد.

۴ – تركيبي از همه

 

محصولات نام خودشان را دارند و برند شركت مشخص ميكند كه كدام شركت محصول را توليد ميكند و كدام شركت براي آنها سود بيشتري را دارد و با تحقيقات و شناختن بازار مناسب هر كدام از آن محصولات مي توانند مناسب ترين و سودآورترين آن ها را انتخاب كنند.

خصوصيات يك برند خوب

 

 

برند بايد چيزي از هدف توليد محصول، كيفيت، منافع  پيشنهاد كند. برند بايد ساده،كوتاه و داراي تلفظ ساده بوده و به خاطر سپردن آن آسان باشد. براي مثال: نايك، بيك و …

برند بايد به راحتي تبليغ شود

برند بايد  دائمي باشد

بايد قابل ثبت و حمايت حقوقي باشد

بايد مشخص و دقيق باشد

بايد داراي صداي لذت بخش در هنگامي كه آن را مي شنويد باشد

بايد اقتصادي بوده و قابل توليد مجدد و تكثير باشد

بايد اصل باشد (تقليدي نباشد)

بايد تصوير خوبي ايجاد كند

نبايد به چندين گونه تلفظ شود

نبايد تهاجمي (به كسي يا چيزي) و يا اهانت آميز باشد

نبايد قديمي و كهنه باشد

برندسازي چيست؟

 

برند سازي يا برندينگ را مي توان نوعي دانش دانست. دانشي كه تلاش مي كند به يك نام تجاري برتري بدهد و باعث افزايش اعتبار و ارزش ان شود. در واقع به وسيله برندسازي يك نام تجاري به شهرتي در بازار ميرسد كه در نهايت اين شهرت ميتواند باعث افزايش فروش و سوداوري بيشتر براي آن نام تجاري شود. برندسازي را ميتوان روشي براي افزايش توليد ثروت دانست. برند سازي يك هنر است و در واقع بيش از يك نانم يا لوگوي خاص و زيبا براي يك محصول مي باشد. برندسازي يكي از عوامل مهم و حياتي براي موفقيت در يك كسب و كار است.

روش هاي مختلف برندسازي

 

 برندسازي با استفاده از ايجاد تمايز

 

بعد از اينكه شما برند خود را معرفي كرديد يه يك نقطه مهم و حساس رسيده ايد. در اين نقطه شما بايد با استفاده از علم برندسازي خود را از ديگران متمايز كنيد. شما بايد به دنبال افزايش كيفيت محصول و خدمات خود باشيد و سعي كنيد تمايزاتي را در برند خود ايجاد كنيد كه شما را از رقبايتان متمايز مي كند. مردم تمايز ها را دوست دارند و وجود تمايزات مثبت در مقايسه با رقبايتان باعث ميشود كسب و كار جديد شما شانس بيشتري براي موفقيت پيدا كند.

 برندسازي با استفاده از فرصت دادن به مشتريان

 

برندهاي موفق و ماندگار برندهاي هستند كه در راستاي خواسته هاي مشتريان خود حركت و تلاش مي كنند. اگر شما با استفاده از علم برندينگ در اين مسير حركت كنيد، مطمعن باشيد كه محبوبيتي واقعي در بين مشتريان خود پيدا ميكنيد. در برخي از اوقات شما بايد تمركز خود را تنها بر روي خواسته هاي مشتريان خود بگذاريد. شما بايد به مشتريان فرصت دهيد كه در برخي از موارد مسير برندينگ شما را مشخص كنند. ماندگاري و موفقيت بالايي در انتظار شما خواهد بود اگر محبوبيت خود را به دليل تامين نيازهاي مشتريان به دست بياوريد.

برندسازي با استفاده از نوآوري

 

يكي از روش هاي برندسازي به وسيله نوآوري برند سازي در اينستاگرام و تلگرام است. در اين روش نيازي نيست كه شما كه دنبال ارائه كارهايي بدون اشكال و عيب باشيد. شما در اين روش برند خود را تبديل به برندي پويا مي كنيد كه ممكن است اشتباه كند اما در واقع زنده است. فراموش نكنيد برند ها قادر هتسند كه نقص ها را تحمل كنند. ميتوان فعاليت هاي نواورنه در برندي انجام داد و سپس با استفاده از آزمون و خطا نواقص ان را اصلاح كرد. نواوري تنها با وجود خلاقيت امكان پذير است. با استفاده از اين روش برند شما تبديل به برندي جذاب و پرطرفدار مي شود. اين روش برندسازي مي تواند ارزش زيادي به برند شما در مقابل رقايتان بدهد چرا كه مردم به طور كلي به سوي نوآوري جذب مي شوند.

توجه به ديگر برند ها

 

اين نكته را فراموش نكنيد كه اگر تمامي توجه خود را تنها به برند خود معطوف كنيد در واقع شما دچار اشتباه شده ايد. براي برندسازي موفق به استراتژي هاي موفق مديران شركت هاي رقيبتان نيز توجه كنيد. ببينيد انها چه استراتژي هايي را در مقابل رفتار مشتريانشان و نحوه فروش كالا داشته اند. حتي ميتوانيد از اشتباهات شركت هاي رقيب خود در بخش مديريت برند نيز استفاده كنيد. براي مثال شركت هاي زيادي هستند كه مدعي گوش دادن به صداي مشتريان و دادن فرصت به آنها هستند اما در واقع اين مهم به هيچ وجه جايي در تصميم گيري هاي انها ندارد. شما مي توانيد از چنين اشتباهاتي درس بگيريد.

نتبجه گيري

 

به طور كلي برندينگ تعريف خيلي وسيعي دارد و هر شخص نسبت به نياز خود از آن ميتواند براي خود تعريفي داشته باشد. برندينگ چيزي فراتر از لوگو و نام تجاري است.

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري
نويسنده: ماهان تيموري – سينا كنعانيان

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، مراحل برندسازي , برندينگ , برند , برندينگ در ايران , كسب و كار 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۴:۴۷

تمركز روي هدف به خلق سريع آن كمك خواهد كرد.تمركز روي هدف يك ارتباط موثر با مديريت زمان دارد و انگيزه را زياد مي كند كه اين خود باعث بهره وري بيشتر مي شود.در اين يادداشت شما با ۱۰ توصيه براي رسيدن به اهداف آشنا مي شويد كه در صورتي كه رعايت شوند كمك زيادي به تمركز روي هدف و تحقق پيدا كردن هدف خواهند كرد. در ادامه نيز به شما گفته مي شود كه چگونه مي توانيد در زمان خستگي و فرسودگي نيز تمركز بر روي هدف را حفظ كنيد.

۱۰ توصيه براي تمركز روي هدف

 

۱-انعطاف پذير باشيد.

 

 

ممكن است موانع زيادي در را رسيدن به هدف داشته باشيد.مهم اين است كه براي رسيدن به هدفمان و تمركز ذهن روي آن نااميد نشويم و ثابت قدم باشيم و در واقع علت موفقيت انسانهاي قرن بيست و يك انعطاف پذيري آنها مي باشد.

۲-تمركز روي هدف،همت و پشتكار

 

اديسون نزديك ۱۰۹۰ اخترع را به نام خودشان ثبت كرد.

اين  دانشمند ميانگين تلاشي كه براي هر كدام از اين اختراعات كرده حدود ۱۰۰۰ مرتبه تلاش كرده است.

همت اگر سلسله باران شود          مور تواند كه سليمان شود 

يكي  از راه هاي تقويت پشتكار  تقسيم كردن هدف هاي كلي و بزرگ به اهداف كوچكتراست.

به طور مثال براي اينكه سرعت تند خواني خود را بالا ببريم بايد اول از كتاب هاي ساده تر و كم حجم تر استفاده كنيم و نسبت به پيشرفتمان آن را تغيير دهيم.

۳-ترس را كنار بگذاريد.

 

از اينكه در را رسيدن به هدف با مشكل مواجه شويد و به هيچ عنوان نترسيد.

 ۴-ياداشت كنيد.

 

يكي از راه هاي افزايش تمركز روي هدف مكتوب كردن آنها روي يك كاغذ و مواجه شدن با آن مي باشد.در واقع بايد با ترس ها مبارزه كرد تا اعتماد به نفس افزايش پيدا كند اگر از ترس ها فرار كنيد آن ترس بيشتر و بيشتر خواهد شد.

مثلا براي اينكه آتش را خاموش كنيد بايد به سمت آن حركت كنيد نه اينكه از آن فرار كنيد.پس آنها را نوشته و با انها مبارزه كنيد.

توماس اديسون وقتي براي روشن كردن لامپ ۱۰۰۰ بار با شكست مواجه شد تمام دانشمندان مي گفتند كه او ديوانه شده است اما او در پاسخ گفت من ۱۰۰۰ راه روشن نشدن لامپ را فهميدم و ۱۰۰۰ تجربه بدست آوردم.

 • اشتباه را بايد پذيرفت
 • از تجربه بدست آمده نتيجه گرفت و دوباره حركت كرد.

۵-داشتن اهداف بزرگ

 

اين باور را داشته باشيد كه زندگي قانون باور ها و لياقت ها مي باشد پس هيچگاه از داشتن اهداف بزرگ نترسيد.

بازدارنده هاي ذهنيمان براي رسيدن به هدفمان چيست؟

دو نوع بازدارنده ذهني

 

 

بازدارنده هاي بيروني

 

 

 

عواملي كه به محيط پيرامون مربوط  مي شود.يعني هر عاملي غير از خودتان مانع شما شود.

بازدارنده هاي دروني

 

 

كه افكار و عقايد و قوانين ما هستند كه مانع رسيدن به هدف مي شود.بايد ها و نبايد هاي ما مانع دروني هستند.بايد ها و نبايد ها همان قوانيني هستند كه شما خودتان آنها را وضع مي كنيد كه مانع حركت و كاهش انگيزه در شما مي شود.

بايد ها و نبايد هاي شما چيست؟ چه آسيبهايي به شما مي زند؟

چه ضرر هايي دارد؟

اگر آن بايد ها و نبايد ها را حذف كنيد چه كمكي به شما مي كند؟

برخي افراد فكر مي كنند كه اين بايد ها و نبايد ها در آنها ايجاد انگيزه مي كند ولي در واقع اين طور نيست.بايد ها و نبايد ها فقط شما را محدود و در شما ايجاد استرس و ترس مي كند. 

۶-تا جايي كه ممكن است ديگران را از  هدفتان با خبر نكنيد.

 

تمركز روي هدف چه مزايايي دارد؟

مگر كساني كه داراي انرژي مثبت هستند و شما را به سمت هدفتان ياري مي كنند. 

۷-با انرژي مثبت و شادي به سمت هدفتان حركت كنيد.

 

اين بدان معنا نيست كه براي رسيدن به هدف از لذت هاي زندگي چشم پوشي كنيم و وقتي به هدفمان رسيديم. براي مثال درآمد زيادي بدست آورديم سلامتي خود را از دست بدهيم.

۸-خودتان را تشويق كنيد.

 

تعيين كردن جايزه و تشويق براي خود در صورت رسيدن به هدف كه در شما ايجاد انگيزه مي كند.

۹-زندگينامه افراد موفق را مطالعه كنيد.

 

براي هر هدفي كه داريد دنبال كساني بگرديد كه قبل از شما به آن  دست پيدا كردند و در واقع آنها يك مرجع بي نظيري براي رسيدن به هدف خواهند بود.

۱۰-عبارات تأكيدي تعيين كنيد.

 

به طور مثال براي هدف خود يك تصوير ذهني بسازيد و يك اسم براي آن تعيين كنيد و اوقاتي از شبانه روز را به تكرار آن اسم بپردازيد.

اين عمل باعث مي شود كه هدف مورد نظر شما با تمام وجود همراه شما باشد و در واقع تمام اعضاي بدن شما به اين فكر باشد كه هدف شما تحقق پيدا كند.

تمركز بر روي هدف در زماني كه خسته و فرسوده شده ايد

براي شما هم پيش امده است كه بر روي هدف خود تمركز كرده ايد اما بعد از مدتي از آن خسته شده و شروع به كار ديگري كرده ايد موفقيت به عوامل مختلفي بستگي دارد اما يكي از مهم ترين انها ثابت قدم بودن است. كسي موفق خواهد شد كه تحمل سختي را  داشته باشد. قهرمانان ورزشي تنها كساني نيستند كه داراي استعداد، ژنتيك و امكانات هستند بلكه در كنار اين موارد عاملي كه باعث موفقيت ورزشكاران حرفه اي مي شود اين است كه انها سختي تمرينات تكراري را تحمل مي كنند. خستگي نمي تواند انها را از حركت در مسير رسيدن به اهدافشان باز دارد. فرقي نمي كند كه اهداف شما ورزشي باشد يا تحصيلي و يا مربوط به كسب و كارتان. تازماني كه شما براي رسيدن به هدفتان اشتياق داريد و اين اشتياق و انگيزه را حفظ كرده ايد شانس خوبي براي رسيدن به اهدافتان داريد.

رمز موفقيت افراد موفق

 

افراد موفق هم در طول مسير با خستگي و نا اميدي مواجه مي شوند اما چيزي كه آنها را از بقيه متمايز مي كند غلبه بر اين احساسات نا خوشايند است. خستگي و فرسودگي نمي تواند تمركز انها را از روي هدف منحرف كند. اما آنها چگونه مي توانند بر اين خستگي و فرسودگي غلبه كنند؟ واقعيت اين است كه هيچ قرص و فرمول جادويي در اين مورد وجود ندارد. تنها كاري كه اين افراد انجام مي دهند اين است كه اجازه نمي دهند خستگي و فرسودگي بر روي اعمالشان  تاثير بگذارد. انها از خود مقاومت نشان مي دهند. اين افراد در ميان تمامي خستگي ها و احساسات نا مطلوب باز هم كاري را كه براي رسيدن به اهدافشان لازم است را انجام مي دهند.

حركت به جلو در هر حالتي

 

اكثر افراد در زماني كه خسته نيستند و هنوز با مشكلات مواجه نشدند، دوست دارند به سمت اهدافشان حركت كنند اما مهم اينجاست زماني كه خستگي و نا ملايمات در مقابل انها قرار ميگيرد بتوانند باز هم به مسير خود ادامه بدهند. واقعيت اينجاست كه توانايي كار كردن و حركت به سوي هدف در زماني كه شما راحت نيستيد، كاهش مي يابد و اين وظيفه شما است كه بر روي هدف خود تمركز كنيد تا اين احساسات نا مطلوب بر روي اعمال شما تاثير نگذارد. حال سوال نهايي پيش مي آيد كه چگونه در چنين حالاتي بايد تمركز بر روي هدف را حفظ كرد.

علاقه رمز موفقيت

 

اگر مي خواهيد در طول مسير و در زمان خستگي و فرسودگي تمركز بر روي هدف شما از بين نرود بهترين روش اين است كه به كاري كه انجام مي دهيد علاقه داشته باشيد. براي مثال اگر مي خواهيد يك ورزشكار حرفه اي شويد بايد به طور كلي به روند تمرينات ورزشي علاقه داشته باشيد و اگر ميخواهيد يك نويسنده موفق باشيد بايد به روند نگارش علاقه پيدا كنيد. انجام كاري كه به ان علاقه داريد در زمان خستگي شما بسيار راحتتر خواهد بود.

به طور كلي بايد گفت كه اگر مي خواهيد خستگي و فرسودگي در يك كار باعث از بين بردن تمركز بر هدف در شما نشود بهترين كار اين است كه به روند آن كار علاقه داشته باشيد. بايد تلاش كنيد از خود شخصيتي بسازيد كه علاوه بر داشتن علاقه براي رسيدن به اهداف به تلاش و اقدام براي رسيدن و پيمودن اين مسير نيز علاقه داشته باشيد.

 

نتيجه

 

هنگامي كه تمركز حواس خود را روي هدف مي گذاريد،انگيزه اي به شما مي دهد كه با هيچ چيز ديگري نمي توانيد اين انگيزه را به دست بياوريد.اين انگيزه كمك مي كند تا با ايده هاي خلاقانه حتي كسب و كار بهتر و ثروت بيشتري به دست آوريد.

۱۰ توصيه اي كه باعث افزايش تمركز روي هدف مي شود عبارت است از:

۱-انعطاف پذيري-۲-تمركز،همت و پشتكار-۳-دوري ازترس-۴-يادداشت برداري-۵-داشتن اهداف بزرگ-۶-درميان گذاشتن اهداف فقط با افرادي كه ما را تشويق مي كنند-۷-شاد،پرانرژي و مثبت بودن-۸-تشويق خودمان-۹-مطالعه ي زندگي افراد موفق-۱۰-استفاده از عبارات تاكيدي

درضمن در راه رسيدن به اهداف بايد ازموانع دروني و بيروني بازدارنده دوري كرد.

 چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري
نويسنده: ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، هوش مالي,هدف,كسب و كار, ايده هاي خلاقانهثروت,تمركز حواس 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۰۴:۲۸

ثروتمندان تهران

يك ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (No Ratings Yet)
person ماهان تيموري access_time ارديبهشت ۲۸, ۱۳۹۵ remove_red_eye 981 مشاهده comment بدون ديدگاه
زمان تقريبي مطالعه اين مقاله حدود 6 دقيقه ميباشد.

كار آفريني و يكي از ثروتمندان تهران ; بابك بختياري (Babak Bakhtiari) يكي از خاص ترين كار آفرين هاي كشور بوده كار آفريني او بر ميگرده به ذهنه خلاقش او كه متولد ۱۳۵۷ اهل تهران است، مؤسس و صاحب امتياز فروشگاه هاي زنجيره اي آيس پك و مدير عامل شركت آيس پك ايرانيان است كه محصول آيس پك اختراع ايشان بوده و هيچگونه نمونه مشابهي در جهان نداشته است .

شروع فعاليت

 

اين مجموعه به لطف الهي كمتر از دو سال توانسته ۱۳۰ فروشگاه در داخل و خارج از ايران (۱۱۸ شعبه در ايران و ۴ شعبه در امارات و ۸ شعبه در ديگر كشور هاي هندوستان، مالزي، تايلند، سنگاپور، ونزوئلا، سوريه، انگلستان و كويت)ايجاد نمايد كه در مقايسه با سيستم هاي بزرگ و معروف زنجيره اي دنيا نظير مك دونالد، استار باكس، كينگ برگر و غيره قابل توجه و بلكه بسيار موفق تر عمل نموده است.

 

رشد و توسعه

 

شركتهايي مانند مك دونالد، استار باكس، كينگ برگر و غيره  در دو سال اول شروع به كارشان، تنها يك شعبه داشتند در حاليكه آيس پك توانسته هر شش روز يك شعبه در دو سال اول افتتاح نمايد.
با اين چنين كسب و كار موفق ايشان تا به حال بيش از ۱۷۰۰ فرصت شغلي مستقيم و بيش از ۵۰۰۰ فرصت شغلي غير مستقيم در كمتر از دو سال به وجود آمده و روز به روز نيز افزايش پيدا خواهد كرد .

 

به دنبال اين دستاورد، بابك بختياري به عنوان جوان ترين كار آفرين كشور و يكي از ثروتمندان تهران و شايد بتوان گفت كه به عنوان پديده كار آفريني ايران مطرح گرديد و شايد دليل اين موضوع سن كم و مدت زمان كوتاه موفقيت اين مجموعه تا به حال بوده است.

 

شروع كسب وكار و هوش مالي

 

 

سرگذشت كار حرفه اي او به نقل از خودش:« كار حرفه اي را از بوفه هاي مدارس شروع كردم. ولي قبل از آن به صورت غير حرفه اي خريد و فروشهايي در سن نوجواني انجام مي دادم. روبروي خانه ما يك استخر بود. جلوي منزلمان بساط پهن مي كردم و نوشابه و كيك مي فروختم.

اين كار را بدون اطلاع از پدر و مادرم انجام مي دادم چون از پول در آوردن لذت مي بردم.«يادم مي آيد تقريبا سال دوم راهنمايي در ساختماني ساكن بوديم كه تعداد زيادي خانواده در آن بود. در آن دوران بروشوري چاپ و اعلام كردم ساندويچ هايي با قيمت مناسب مي فروشيم.

ساندويچ هاي خوشمزه اي را در خانه درست مي كردم،  همسايه ها زنگ مي زدن و سفارش مي دادن در حالي كه اصلا نمي دانستند رستوراني در كار نيست. با يك بروشور و خط تلفن ساندويچ مي فروختم اينها پتانسيل هايي است كه هيچ سرمايه اي نمي خواهد.»

 

«در همان وضعيت فكر مي كردم كه چه كار درآمد زايي مي توانم انجام دهم و هميشه ميخواستم ثروتمند باشم همه اين كارها همزمان با دوران تحصيلم در مدرسه بود. داستان كسب و كار من از آنجا شروع شد كه در اوايل سال ۱۳۷۶ با كمك خانواده يك دستگاه پيكان به مبلغ دو ميليون تومان خريدم و يك روز در ميان با يكي از دوستانم با آن كار مي كردم. تصميم گرفتم براي به دست آوردن سرمايه يك ماشين پيكان بخرم و در مسير رفت و برگشت مسافر كشي كنم. روزهايي بود كه از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب مسافركشي مي كردم آن زمان روزانه مبلغ ده هزار تومان پول جمع مي كردم كه خيلي زياد بود.»

 

داشتن هدف از زندگي

 

 

«داشتن پنج ميليون سرمايه اوليه هدف من بود و سعي كردم با مسافركشي، به صورت مقطعي به اين هدف برسم. در واقع، انسان به صورت مقطعي كارهايي انجام مي دهد كه به سرمايه اي برسد.

 

بعد هدفش را تغيير مي دهد نه اينكه در آن وضعيت بماند و به همان شكل زندگي راضي بشود. از مسافركشي خسته شده بودم، بنابراين شغلم را تغيير دادم. مغازه اي در هروي پيدا كردم. براي آن خيلي رؤيا داشتم و مي ديدم كه قرار است صاحب رستوران بشوم. با آنكه پيكان را فروختم، دو ميليون كم بود، با يكي از اقوام شريك شدم و رستوران را راه اندازي كرديم.

 

بايد يك سري دستگاه و لوازم ديگر مي خريديم، كه همين مسئله به كشيدن چك يك ماهه منجر شد. از آن پس هر چه درآمد داشتيم بابت بدهي مي داديم و در عمل پولي در صندوق براي خريد مواد اوليه غذايي نمي ماند. در نتيجه كار رستوران هم موفق نبود.»

 

نحوه برخورد با شكست

 

 

برخورد او با تجربه شكست در كار: «من آن زمان شكستي طلايي خوردم. در كار رستوران، سرمايه كم و بي تجربگي ام باعث شد همان سرمايه اندك هم نابود شود. من آن زمان با يك پيتزا فروشي رقابت مي كردم. پيتزا فروشي تبليغات خوبي داشت.

 

در واقع، يك غول بالاي سرم بود ولي با اين حال همه پاساژيها را به سمت خود كشاندم. سر سال ديدم چندين فقره چك دارم و ديگر نمي توانم ادامه بدهم. تصميم به كار ديگري گرفتم. مغازه را واگذار كردم و جنس ها را در ازاي بدهي به شريكم دادم و دست خالي بيرون آمدم. در صورتي كه اگر آنجا مي ماندم و استقامت مي كردم، شايد حالا آن رستوران هم تبديل به يك سيستم زنجيره اي شده بود.»

 

در بيشتر وقتها، شكست، عامل پيروزي و حركت هاي بعدي است. هميشه بايد از شكست هايمان براي بهبودي و موفقيت در كارهاي بعدي استفاده كنيم.تغيير شغل: «پس از عدم موفقيت در كار، به فكر راه اندازي كسب و كاري با هزينه كمتر افتادم.

 

تغيير شغل بعد از يك تجربه نا موفق

 

 

از آنجا كه از دوران دبيرستان علاقه زيادي به خوردن ساندويچ داشتم و مي دانستم بچه  ها نيز از خوردن ساندويچ در مدرسه لذت مي برند، پس از مذاكره با مديران سه مدرسه توانستم بوفه اي را براي مدت يك سال تحصيلي اجاره كنم. با سرمايه بسيار اندك، سه يخچال دست دوم و كهنه و با مبالغ صد و پنجاه هزار  تومان، بوفه اين مدرسه ها را راه اندازي كردم. اين كار درآمد خوبي داشت.

 

سه ماه تابستان مصادف با تعطيلي مدارس بود و بي كار شدم. آن زمان تغييري در زندگي من رقم خورد. پدرم تصميم داشت لوازم اداري دفترش را بفروشد، در روزنامه آگهي كردم و همه را تا ۱۱ صبح فروختم. از اين كار خوشم آمد. گفتم يا يك آگهي مي خريم و با يك آگهي ديگر مي فروشيم، به همين خاطر آگهي زدم كه مبلمان اداري دفتر كار شما را خريداريم.

 

دو مورد خريد انجام دادم و اين بار آگهي فروش زدم. ظرف مدت سه روز همه را فروختم. به مدت دو سال در اين كار براي خودم اسم و رسمي پيدا كردم. كسي كه شركتي تاسيس مي كرد، از من وسايل مي خريد و بعد كه شركت را جمع مي كرد، همان وسايل را دوباره به خود من  مي فروخت.

 

«پشت بام خانه را كرده بودم كارگاه نقاشي، نجاري و رويه كوبي. به قدري درگير اين كار شدم كه فرصت رسيدگي به بوفه ها را نداشتم و انصراف دادم. سودها را جمع و روي توليد سرمايه گذاري كردم. مي خواستم توليد كننده شوم، به همين خاطر كارخانه بزرگي را گرفتم. قدمهاي بزرگ من در كارخانه ضرر داد. با سرمايه گذاري اشتباه به سوددهي نرسيدم. دوباره موعد چكهايم فرا رسيد. مدام پيروزي و شكست، ولي كارها را رها نكردم و ادامه دادم. سپس مركز ميزهاي كامپيوتري را به صورت شراكتي داير كردم.

شكست مجدد و تجربه اي جديد

 

سال ۱۳۸۲، حوالي پارك ساعي مكاني را به قيمت ماهي يك ميليون و ششصد هزار تومان اجاره كرديم. نمايشگاه دائمي ميزهاي كامپيوتري را داير و توليد كنندگان را دعوت نموديم تا نمونه كارهاي خود را به نمايشگاه بياورند. در طول يك هفته، سالن نمايشگاه پر از ميزهاي كامپيوتر شد. هر كارخانه، نمونه ميزش را فرستاد و حدود دويست مدل ميزگرد آمد. سپس تبليغات فروش را شروع كرديم. كارمان خوب گرفته بود كه مالك نمايشگاه گفت براي من صرف نمي كند شريك داشته باشم. اختلافم با او جدي شد و كار به دادگاه و دادسرا كشيد. چكهاي من برگشت خورد و نزديك سيصد ميليون تومان بدهكار شدم، اينها همه تجربه هايي بود كه به من در آيس پك كمك كرد.

ايده اي جديد

 

پس از شكست، تنها راه پرداختن ديون خود را در پرورش يك فكر خلاقانه و كسب و كار جديد ديدم كه ايده «سوپر خونه سرويس» به ذهنم خطور كرد كه مواد غذايي را به شهروندان مي‌رساند.

اينجا بود كه تصميم گرفتم براي جلب نظر توليد كنندگان محصولات مختلف براي پخش محصولات آنها به درب منازل در روزنامه آگهي بدهم.

به دليل نداشتن زمان كافي براي پرداختن بدهي‌ ها اين كار را رها كردم و به فكر راه انداختن كاري ديگر افتادم. هميشه با خودم مي گفتم كاري مي‌تواند موفق شود كه ايده‌اي نو در برداشته باشد.

ساخت اولين آيس پك

 

از دوران كودكي بستني‌ها را با هم زدن رقيق مي كردم و با موز يا اسمارتيز هم مي‌زدم و مي‌خوردم خيلي از اين كار لذت مي‌بردم.تصميم گرفتم اين كار را در مقياس بزرگ عملي كنم. با تكيه بر تجارب كار قبلي كه محصولات مختلف براي توزيع به من پيشنهاد مي‌شد به اين فكر افتادم كه يك بستني متفاوت براي مردم عرضه كنم.

فكر متفاوت بودن از ذهنم بيرون نمي‌رفت. تصميم گرفتم بستني بسازم رقيق‌تر، حاوي ميوه كه با بسته‌بندي كردن آن از طريق ني‌ بشود آن را نوشيد. پس از شكل‌گيري اين ايده در ذهنم نمونه‌ه اي اوليه آن را آماده كردم و براي امتحان به اعضاي فاميل و آشنايان دادم.ايده با استقبال خوبي روبه‌رو شد. تصميم گرفتم ايده خود را عملي كنم. پس از جست‌وجوي فراوان توانستم دستگاه بسته‌بندي كننده ليوان و ني مخصوص كه بتواند بستني در آن جريان يابد را يافته و آماده راه‌اندازي اولين شعبه آيس پك شدم.

اهداف بزرگ

 

از همان روز نخست چشم‌ انداز جهاني شدن محصول را در ذهنم مي‌ پروراندم. به همين منظور روي تابلوي اولين مغازه خود نوشتم آيس پك شعبه مركزي و بعد از سنجش توان بالقوه بازار در مكان‌هاي ديگر شعبات دوم و سوم و … را راه‌اندازي كردم تا آنجا كه هم‌اكنون بالغ بر ۱۲۰ شعبه در ايران و ۱۰ شعبه در كويت، مالزي، دبي و هند در حال فعاليت مي‌باشد و حال يكي از ثروتمندان به حساب مي آيم.

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

كار آفريني كار آفريني كار

تيم آموزشي ماهان تيموري 

ارائه دهنده ي آموزش هاي  كارآفريني ، افزايش فروش ، كسب و كار خانگي , كسب و كار جديد

 

نظرات شما نسبت به زندگينامه‌ي آقاي بهروز فروتن بنيانگذار صنايع غذايي بهروز ,براي تمام اعضاي محترم سايت و تيم آموزشي ماهان تيموري بسيار مفيد وسازنده مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۰۳:۳۶

تبليغات اينترنتي

به تمامي تبليغاتي كه در فضاي اينترنت و وب انجام ميشود تبليغات اينترنتي ميگويند. اين نوع از تبليغات براي افراد و كسب و كارهاي مختلف جذابيت زيادي دارد. چرا كه علاوه بر تنوع نسبت به روشهاي تبليغاتي سنتي از قيمت ارزانتري برخوردار است. براي مثال براي نصب يك بنر در سطح شهر شما بايد هزينه زيادي را پرداخت كنيد در حالي كه با همان مبلغ قادر خواهيدبود ميزان قابل توجهي تبليغات اينترنتي داشته باشيد كه تاثيرگذاري قابل توجهي نيز دارند. معمولا شركت هاي بزرگ با بودجه هاي تبليغاتي زياد از هر دو روش تبليغات سنتي و اينترنتي بهره ميبرند اما تبليغات اينترنتي كسب و كارهاي كوچك را نيز قادر كرده است كه به خوبي ديده شوند. تبليغات اينترنتي انواع گوناگوني دارد كه در اينجا ميخواهم پنج مورد از تبليغات اينترنتي را به شما آموزش بدهم.

معمولا شركت هاي بزرگ با بودجه هاي تبليغاتي زياد از هر دو روش تبليغات سنتي و اينترنتي بهره ميبرند اما تبليغات اينترنتي كسب و كارهاي كوچك را نيز قادر كرده است كه به خوبي ديده شوند. تبليغات اينترنتي انواع گوناگوني دارد كه در اينجا ميخواهم پنج مورد از تبليغات اينترنتي را به شما آموزش بدهم:

۱ – تبليغات كليكي

 

شركت هايي وجود دارند كه شما با جستو جو در گوگل ميتوانيد آنها را بيابيد، روش كار با اين شركت ها به صورتي هست كه ، تبليغات شما را به صورت كليكي در فضاي اينترنت به مخاطب معرفي ميكنند و بابت هر كليك و مخاطبي كه وارد سايت شما ميشود، مبلغي ميگيرند(در سال ۹۵ مبلغ هر كليك ۱۲۰ تا ۲۰۰ تك تومان است) كه خيلي به پيشرفت سايت شما كمك ميكند. اين سايتها داراي اعضايي هستند كه در قبال دريافت مبلغي از سايت شما بازديد ميكنند. به اين روش ppc گفته ميشود كه مخفف ” پرداخت به ازاي كليك” است.

 

يكي از مزاياي اين نوع از تبليغات اين است كه با توجه به امكاناتي كه شركت هاي ارائه دهنده اين خدمات در اختيار شما قرار ميدهند شما قادر خواهيد بود كه آمار مناسبي از بازخورد تبليغات خود به دست بياوريد.

۲ – تبليغات بنري

 

در تبليغات بنري شما ميتوانيد با طراحي بنر با سايز استاندارد و گرافيك بالا و طراحي دلخواه خود(متحرك،ثابت) داخل سايتهايي كه مخاطبين هدف شما قرار دارند وارد كنيد، و افراد با كليك روي بنر شما وارد سايتتان ميشوند، اين نوع تبليغ در معرفي سايت شما بسيار تاثير گذار است. اگر ميخواهيد تبليغات بنري شما اثر بيشتري داشته باشند بهتر است بنر تبليغاتي را كه انتخاب ميكنيد با اهداف بازاريابي شما منطبق تر باشد. تبليغات بنري شما ميتواند به صورتي باشد كه حالتي از ضرورت و فوريت را ايجاد كرده و زماني كه شخص وارد سايت ميشود نظر بيننده را به خود جلب كند. سعي كنيد چيزي را در بنرهاي تبليغاتي خود قرار دهيد كه بينندگان به آن علاقه دارند و نسبت به آن جذب ميشوند.

۳ – ايميل ماركتينگ

 

 

برخلاف نظر خيلي ها كه ميگن ايميل ماركتينگ در ايران جوابگو نيست،بايد بگم كه بسيار بسيار عاليه،شما ميتوانيد از سامانه هاي ارسال ايميل به صورت انبوه كه با جستو جو در گوگل خواهيد يافت ميتوانيد پيغام مورد نظر خود را به مخاطبهاي هدف خود ارسال كنيد .

بازاريابي الكترونيكي يكي از روشهاي رايج و موثر تبليغات اينترنتي است البته در هنگام استفاده از ايميل ماركتينگ بايد نكاتي را رعايت كنيد. در ابتدا بايد هدف شما از ارسال ايميل مشخص باشد. در قدم بعدي بايد عنوان ايميل هاي ارسالي شما ساده و قابل فهم براي عموم مخاطبانتان باشد. همچنين شما بايد مخاطبان هدف خود را به خوبي بشناسيد و اطلاعاتي را مربوط به آنها جمع اوري كنيد. به دنبال ارسال ايميلهاي اسپم نباشيد و تنها به كساني ايميل ارسال كنيد كه با رضايت ايميل خود را در اختيار شما قرار داده اند. اين نكته را فراموش نكنيد كه استفاده از بازاريابي ايميلي به روش اسپمينگ كمك زيادي به شما نخواهد كرد. در ادامه چند پيشنهاد عالي براي موفقيت در ايميل ماركتينگ ارائه شده است.

روند ثبت نام آساني داشته باشيد

 

 

سعي كنيد شرايطي را فراهم كند كه كاربران بتوانند به راحتي در فرم شما در وب سايت ثت نام كنند و ايميل خود را در اختيار شما قرار دهند. به طور معمول افراد وقت و حوصله جواب دادن به تعداد زيادي از سوالات را ندارند، پس فراموش نكنيد فرم عضويت در خبرنمامه شما بايد به گونه اي طراحي شود كه تنها سوالات ضروري را از مخاطبان بپرسد و همچنين اين فرم بايد در قسمتهاي مختلفي از وب سايت شما در دسترس قرار داشته باشد و بازديدكنندگان بتوانند به راحتي انرا پيدا كنند.

سعي كنيد زمينه هاي مورد علاقه كاربران را بشناسيد

 

 

اگر شما بتوانيد علاقه منديهاي كاربران خود را بشناسيد و دسته بندي كنيد ميتوانيد مطالبي را در زمينه هايي كه آنها علاقه دارند برايشان ارسال كنيد. زماني كه كاربران مطالبي را در زمينه مورد علاقه شان از طرف شما دريافت كنند و همراه اين مطالب پيشنهاداتي نيز در زمينه كسب و كارتان به انها ارائه شود ميتوانيد انتظار داشته باشيد كه اين كاربران تبديل به مشترياني وفادار نسبت به وب سايت و كسب و كار شما شوند.

اعتماد كاربران را جلب كنيد

 

 

به كاربران بگوييد ايميلي را كه در اختيار شما قرار داده اند در نزد شما امانت خواهد بود و تنها ايميلي هايي به آنها ارسال ميشود كه مرتبط با زمينه فعاليت وب سايت شما است و مخاطبان به خاطر آنها ايميل خود را در اختيار شما قرار داده اند. هر چه قدر بتوانيد اعتماد مخاطبان را بيشتر به سوي خود جلب كنيد شانس بيشتري در ايميل ماركتينگ يا تبليغات ايميلي خواهيد داشت.

تناوب را در ارتباط خود با مشتريان حفظ كنيد.

 

 

ايميل ماركتينگ ميتواند باعث ايجاد رابطه اي موثر و بلند مدت ميان شما و مخاطبانتان شود. سعي كنيد فعاليت خود را به صورت مستمر ادامه دهيد. براي مثال ميتوانيد اخباري را كه براي مشتريانتان ممكن است جذاب باشد را در زمينه كاريتان براي آنها ارسال كنيد و يا آنها را در جريان فعاليت هاي انجام شده در كسب و كارتان قرار دهيد.

كاربران را تشويق كنيد كه در خبرنامه شما عضو شوند

 

 

شما زماني در بازاريابي ايميلي موفق خواهيد شد كه كاربران با رضايت ايميل خود را در اختيار شما قرار دهند و در خبرنامه شما عضو شوند. گاهي اوقات با دادن امتيازات كوچكي و يا تشويق كاربران ميتوانيد باعث شويد كه آنها در خبرنامه شما عضو شوند. براي مثال ميتوانيد فايل هاي با ارزشي را تهيه كنيد و به بازديد كنندگان از وب سايتتان بگوييد كه در صورت عضو شدن در خبرنامه ميتوانند به صورت رايگان به اين فايلها دسترسي پيدا كنند.

 

 

۴ – تبليغات در گوگل

 

 

اين روش تبليغ رو با كليك در قسمت تبليغات داخل سايت ماهان تيموري بخش تبليغات در گوگل ،به صورت كامل توضيح داديم.

۵ – پاپ آپ

 

 

اين روش در كمك به بالا رفتن سايت شما خيلي مؤثر است اما توصيه ميكنم كه در شروع كار خود از اين روش استفاده كنيد، چون در طولاني مدت به سئوي سايت شما ضرر ميزند،شما با گرفتن يك پوپاپ در قالب يك صفحه ميتونيد بازخورد خوبي براي معرفي محصول خود بگيريد. به دليل ارزان بودن و رشد سريع رتبه سايت شما همانطور كه گفته شد استفاده از اين روش در آغاز كار ميتواند انتخاب مناسبي باشد.

معايب استفاده از پاپ آپ

 

 

پاپ آپ به پنجره هاي اضافي گفته ميشود كه بر روي يك پنجره باز ميشود. حتما بارها با اين نوع از تبليغات برخورد كرديد و زماني كه بر روي يك صفحه كليك ميكنيد يك سايت تبليغ پاپ آپ هم بدون اجازه شما برايتان باز ميشود. استفاده دراز مدت از اين روش به سئوي سايت شما ضربه ميزند و معايبي را به دنبال دارد كه در اينجا به آن اشاره ميكنيم.

يكي از معايب تبليغات پاپ آپ اين است كه ممكن است بازديد كننده را از سايت اصلي دور كند ولي مهمترين مشكل استفاده از اين نوع از تبليغات اين است كه به صورت ناخواسته بازديدكنندگان را به يك سايت هدايت ميكنند و همين عدم رضايت در بسياري از موارد باعث ميشود كه بازديدكننده به آن سايت به شكل مزاحم و سايتي فاقد اعتبار لازم نگاه كند.  يكي ديگر از معايب استفاده از پاپ آپ اين است كه باعث افزايش نرخ پرش سايت شما ميشود هرچه درصد نرخ پرش سايت شما بيشتر باشد اين معني را ميدهد كه سايت شما جذابيت كمتري براي بازديدكنندگان داشته است و آنها بعد از بازديد از يك صفحه بدون اينكه فعاليتي در سايت شما انجام دهند آن را ترك كرده اند.

نتيجه گيري

 

 

مزاياي تبليغات اينترنتي نسبت به ساير روش هاي تبليغات باعث شده است كه امروزه شاهد اين موضوع باشيم كه از يك كسب و كار جديد و نوپا گرفته تا شركتهاي خيلي بزرگ از اين روشها استفاده كنند.در واقع به دليل ارزان بودن، تبليغات اينترنتي اين فرصت را در اختيار شركتهاي كوچك نيز قرار داده است تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به ديگران معرفي كنند. همانطور كه ميبينيد تبليغات اينترنتي به روشهاي متنوعي انجام ميگيرد و شما ميتوانيد با توجه به كسب و كارتان و نيازي كه داريد از تعدادي از اين روشها اسفاده كنيد.

 

 

تبليغات بسيار مؤثر ديگر هم هستند: مثل تبليغات در اينستاگرام و تبليغات در تلگرام و شبكه هاي اجتماعي ديگر كه به صورت تخصصي كه در  بسته آموزشي كسب و كار در تلگرام و اينستاگرام ، داخل وب سايت آموزشي ماهان تيموري هست ميتونيد استفاده كنيد . همين حالا دوستان و عزيزهايي كه احساس ميكنيد به اين آموزش ها نياز دارند رو دعوت كنيد و كليپ را برايشان ارسال كنيد.

شاد، پيروز و موفق باشيد.

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري
نويسنده: ماهان تيموري – صابر خليلي

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، تبليغات اينترنتي , كسب و كار جديد , تبليغات در اينستاگرام ,تبليغات در تلگرام

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۰۲:۵۷

كسب و كار اينترنتي چيست ؟

كسب و كار اينترنتي چيست ؟ به مجموعه كارهايي كه در فضاي اينترنت انجام ميشود كسب و كار اينترنتي مي گويند.به طور مثال:شما در گذشته براي خريد ساعت به فروشگاه ساعت فروشي مي رفتيد و ساعت مي خريديد اما در حال حاضرشما ساعت را مي توانيد از اينترنت هم تهيه كنيد ،بيشتر از۷۵% از كسب و كارها مي توانند تبديل به كسب وكار اينترنتي شوند.آگر شما كسب وكار داريد اما كسب و كار اينترنتي نداريد و از اينترنت پول در نمي آوريد سخت در اشتباهيد و از رقيبان خود عقب ماند ايد.

چگونه كسب و كار اينترنتي خود را راه اندازي كنيم ؟

 

با وجود شرايط بد اقتصادي افراد توانايي ريسك كردن را از دست داده اند و بعضي از افراد با كمبود آگاهي دست به كسب و كار اينترنتي زدند و زيان مالي ديدند . بيشتر افراد دوست دارند رئيس خودشان باشند تا اينكه مجبور باشند از شخص ديگري اطاعت كنند از اين رو افراد رو آوردند به كسب و كار اينترنتي و از طرفي نمي دانند چگونه شروع كنند براي راه اندازي كسب و كار اينترنتي در بازار محصولات را به بخش هاي كوچك تري تقسيم كنيد تا هزينه كمتري براي شما داشته باشد هم درآن محصول وقتي به طور تخصصي كار كنيد قابل اعتماد تر به نظر مي رسيد و درآمدتان افزايش مي يابد.

شروع يك كسب و كار خوب

 

 

با مثالي مي توان اين موضوع را به خوبي توضيح داد مثلا شما فرض كنيد يك كسب و كار خوب را در منزل راه اندازي كنيد و با اينترنت تمامي كارهاي خود را بتوانيد انجام دهيد آن وقت هست كه شما متوجه خواهيد شد يك كسب و كار اينترنتي در منزل چقدر مي تواند به شما كمك كند.

زيرا از بسياري جهات به نفع شما خواهد بود يكي از آن مسائل اين است كه شما از منزل بيرون نمي رويد و تمامي كارها را در منزل خودتان انجام مي دهيد كه اين خود باعث خواهد شد از بسياري از هزينه هاي اضافي جلوگيري شود و از شلوغي بيرون از منزل در امان باشيد اما بايد ببينيد كه چه كاري را از كجا بايد شروع كنيد كه علاوه بر سود آن به شما ضرري نرساند شما با خواندن اين مقاله و دنبال كردن آن به بسياري از سوالاتتان پاسخ خواهيد داد و ميتوانيد راه را براي شروع اين كسب و كار پيدا كنيد.

سرمايه اوليه براي راه اندازي كسب و كار اينترنتي چقدر است ؟

 

آمار بيكاري در جامعه روز به روز درحال افزايش است  وافراد سرمايه ي كافي براي راه اندازي كسب و كار ندارند و همينطور تكنولوژي و جامعه رو به پيشرفت است كه مي توان از آن ها به عنوان يك فرصت نگاه كرد براي راه اندازي يك كسب و كار پر درآمد كه سرمايه اوليه اي نياز ندارد بهترين گزينه كسب و كار اينترنتي مي باشد براي راه اندازي كسب و كار اينترنتي فقط كافي است اينترنت داشته باشيد و درآمد حداقل روزي ۳۰۰ تومان داشته باشيد.شما مي توانيد براي آموزش راه اندازي كسب و كار اينترنتي به مقاله كسب درآمد اينترنتي مراجعه كنيد.

انواع روش هاي كسب درآمد اينترنتي

 

كسب درآمد از اينترنت راه هاي مختلف زيادي وجود دارد كه در اينجا به چند مورد اشاره مي كنم.اگر در زمينه خاصي تخصص داريد مي توانيد محصولات آموزشي اي را ايجاد كنيد و آن ها را در اينترنت به فروش بگذاريد اگر در ارائه نوعي خدمات تخصص داريد مي توانيد خدماتتان را در اينترنت معرفي كنيد .در واقع از طريق اينترنت مشتري براي خودتان جذب مي كنيد مي توانيد كالاهاي فيزيكي را براي فروش بگذاريد كالاهاي فيزيكي مثل كارهاي دستي خودتان، كتاب‌، لوازم ورزشي و …مي توانيد كانالي در تلگرام درست كنيد و ممبر هايتان را افزايش دهيد و با تبلغات افراد ديگر را در آن كانال قرار دهيد و درآمد كسب كنيد.

كسب و كار اينترنتي چه مزايايي دارد؟

 

 1. شما رئيس خود هستيد.
 2. در خواب هم پول درمي آوريد.
 3. از خانه خود خارج نممي شويد.
 4. زمان در اختيار شما است.
 5. از كار كردن لذت مي بريد.
 6. اطلاعاتتان افزايش مي يابد.
 7. محيط كارتان را خودتان انتخاب مي كنيد.
 8. مي توانيد همزمان داراي چند شغل باشيد.
 9. پول بيشتري بدست مي آوريد.
 10. هزينه هاي اضافي مثل هزينه رفت و آمد به محل كار حذف مي شود.

 

موفقيت در كسب و كار اينترنتي

 

 

در بحث كسب و كار اينترنتي با نمونه هاي موفق زيادي مواجه ميشويم. مهم نيست شما چند سال سن و يا چه مقدار سرمايه داريد يا اصلا در كدام منطقه زندگي ميكيد. اگر ايده و خدماتي داريد كه براي مخاطبان جذاب است شما مهمترين فكتور موفقيت در كسب و كار اينترنتي را داريد.  در قدم اول شما نياز به يك نقشه راهنما داريد. اين نقشه راهنما در واقع همان طرح تجاري شما است. اين طرح تجاري به طور كلي بايد مواردي مانند: چشم انداز، ماموريت، هديف، راهبرد و برنامه را شامل شود.

 

گروه هاي عمده كسب و كار اينترنتي

 

 

كسب و كارهاي اينترنتي به اشكال مختلفي انجام ميشود. در ابتدا شما بايد مشخص كنيد كه ايده و خدمات شما در چه گروهي جاي ميگيرد. براي مثال آيا شما قصد فعاليت در شبكه هاي واسطه گري را داريد يا قصد داريد در زمينه تبليغات اينترنتي به فعاليت بپردازيد. يا ممكن است شما قصد خريد و فروش كالاهايي را در اينترنت داشته باشيد يا خدمات تخصصي را به ديگران ارائه دهيد و ……….. چندين حوزه مختلف در كسب و كار اينترنتي وجود دارد. شما بايد ببينيد كه در كدام يك از اين گروه ها جاي ميگيريد.

سئو

 

براي بسياري از كسب و كارهاي اينترنتي بهينه سازي رتبه وب سايت براي موتورهاي جستجو يك عامل كليدي در راه رسيدن به هدف تلقي ميشود. فرقي نميكند شما چه خدمات يا محصولاتي را در اينترنت ارائه كنيد در هر صورت براي موفقيت بايد ديده شويد. و بهينه سازي سئو باعث ميشود كه مخاطبان شما را ببينند.با اين كار شما باعث مي شويد تا مطالب شما به تعدادي كه مي خواهيد بازديد داشته باشد و اين امر باعث پيشرفت شما در كار و يا اگر محصولي ارائه مي دهيد باعث فروش بيشتر خواهد شد. براي مثال با اين شما ميتوانيد رتبه سايت خود را هم افزايش دهيد.

برند سازي

 

 

براي بيشتر ديده شدن در اينترنت شما بايد برندسازي كنيد. يعني كاري كنيد كه ارزش برند كسب و كار شما در اينترنت افزايش پيدا كند. هر روزه شاهد افزايش برندهاي اينترنتي هستيم. همچنين بسياري از شركت ها و برند هاي معروف نيز علاوه بر روش هاي بازاريابي سنتي به طور گسترده از بازاريابي آنلاين نيز استفاده مي كنند. براي موفقيت شما بايد نكات تاثيرگذار در زمينه برندسازي اينترنتي را به خوبي بياموزيد.

بازاريابي اينترنتي

 

يكي از موارد ضروري براي موفقيت كسب و كارهاي اينترنتي بازاريابي آنلاين است. روش هاي متنوعي براي بازاريابي آنلاين وجود دارد كه با توه به نوع كسب و كارتان و بودجه اي كه براي منظور در نظر گرفته ايد، ميتوانيد مواردي را انتخاب كنيد. برا مثال يكي از روشهاي مرسوم بازاريابي ايميلي است كه بسياري از كسب و كارهاي اينترنتي از اين روش سود ميبرند.البته شما بايد تاكتيكهاي مناسب براي هر روش از بازاريابي آنلاين را به خوبي بياموزيد تا بتوانيد بازاريابي آنلاين موفقي را تجربه كنيد.

ديدگاه شما نسبت به كسب و كار اينترنتي

 

موفقيت و عدم موفقيت شما در يك كسب و كار جديد اينترنتي بستگي به ديدگاه شما دارد. ايده هاي جديد خود را پرورش دهيد حتي اگر در حال حاضر سرمايه كافي براي آن را دردسترس نداريد. هيچ چيز در دنياي اينترنت نميتواند شما را محدود كند پس تسليم شرايط محيطي نشويد.

سعي كنيد دوستاني پدا كنيد كه ميتوانند در اين زمينه به شما كمك زيادي كند. داشتن ارتباط موثر با افراد موفق در اين زمينه ميتواند تاثير بسيار مثبتي بر روي شما داشته باشد.

با تشكر از توجه شما اميدواريم از مقاله كسب و كار اينترنتي چيست؟ لذت برده باشيد . 

نتيجه گيري

 

 

با راه اندازي فروشگاه اينترنتي شما هم مي توانيد براي خودتان كسب و كاري داشته باشيد و از آن لذت ببريد ، البته در نظر داشته باشيد كه ارائه محصولات مرغوب و با كيفيت و همينطور ارائه پيشنهادات و مشاوره ها به مشتري مي تواند يك مشتري گذري را براي شما به طور ثابت نگه دارد . پس سعي خودتان را بكنيد تا بتوانيد بين رقبا شناخته شويد .

 

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

كار آفريني كار آفريني كار

تيم آموزشي ماهان تيموري 

ارائه دهنده آموزشهاي : كسب و كار ، كارآفريني ، كسب و كار اينترنتي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۰۲:۰۶
رسيدن به آرزوها ، در اين مقاله 5 راهكار بسيار موثر جك كنفيلد براي رسيدن به جايگاهي كه آرزو داريد را براي شما اعضاي محترم كلوب ميلياردها آماده كرده ايم اميدواريم با خواندن اين مقاله تاثير مثبتي در زندگي شخصي خودتان داشته باشيد . 

رسيدن به آرزوها

 

باور كنيد كه موفقيت در دسترس شما قرار دارد. شما بايد باور كنيد كه دنيا جاي خوبي براي رسيدن به موفقيت است. ترس از شكست يك عامل مهلك براي رسيدن شما به آرزوهايتان هست. ترس از وجود رقيبان جدي و ملامت شدن بعد از شكست ممكن است حتي با اراده ترين افراد را نيز تحت تاثير قرار دهد.

استفاده از فرصت ها

 

سعي كنيد كه باور كنيد كه دنيا فرصت خيلي خوبي براي موفقيت در اختيار شما قرار داده است و ديگران نيز دوست دارند تا شاهد موفقيت شما باشند. اين ذهنيت منفي كه همه افراد منتظر هستند كه شكست خوردن شما را ببينند كمكي به شما نخواهد كرد. اگر به دنبال يه منبع قوي براي انتشار انرژي مثبت در مسير رسيدن به آرزوهايتان هستيد بدون شك بهترين منبع چيزي به جز ذهن خود شما نمي تواند باشد. اين باور را در خود پرورش دهيد كه رسيدن به هر آرزويي كه برنامه اي براي آن در ذهن شما وجود دارد عملي است.

1-براي تقويت مهارت ها وپيشرفت در كارتان  از اقدامات  كوچك شروع كنيد

اين كار موجب تقويت اين باور ميشود كه مي توانيد به آساني پيشرفت كنيد .در مسير رسيدن به اهداف مهم در زندگي خود اهدافي كوچك را نيز در نظر بگيريد كه براي پيشرفت و افزايش توانايي شما لازم هستند. مهم ترين مزيت رسيدن به اين اهداف كوچك افزايش اعتماد به نفس در شما است. رسيدن به اهداف مهم ممكن است زمان بر باشد اما اين اقدامات و اهداف كوچك به منزله قدم هايي است كه شما براي رسيدن به اهداف اصلي خود بر ميداريد. پس لازم است با جديت انها را دنبال كنيد.

2-مشخص  كنيد چه چيزي باعث پيشرفت شما مي شود

 

در كسب و كار و محيط  كار هدف شما افزايش وارتقا كيفيت محصولات يا سرويس هاي خدماتي برنامه خدمات مشتري ها يا آگهي هاست پس بايد مهارت خود را در مذاكره فروش و كامپيوتر و تايپ كردن افزايش دهيد. در خانه بايد مهارت هاي  خود را در تربيت فرزندان روابط خانوادگي و آشپزي بهبود ببخشيد همچنين بر بهبود سلامتي و تناسب اندام خود تمركز كنيد وبراي رسيدن به آرامش دروني عبادت كنيد يا مديتيشن كنيد .زماني كه شما بدانيد چه اقداماتي شما را در راه رسيدن به اهدافتان كمك مي كند در واقع قدم مهمي در راه رسيدن به اهدافتان برداشته ايد. شما بايد بعد از مشخص كردن هدف خود به دنيال اقدامات و فاكتورهايي باشيد كه نقشي مثبت در رسيدن شما به اهدافتان دارند. دانستن و شناخت اين اقدامات لازم قدمي مهم و اساسي در راه رسيدن به آرزوهايتان است.

3-تصميم بگيريد مي خواهيد چه جايگاهي داشته باشيد.

 

تصميم بگيريد مي خواهيد كجا باشيد و براي رسيدن به اهدافتان بايد چه كارها و اقداماتي انجام دهيد .هدفتان يادگيري يك مهارت جديد است يا خدمت به جامعه؟ اگر هدفتان خدمت به افراد جامعه است هر هفته يك ساعت از وقت خود را به انجام كارهاي داوطلبانه اختصاص دهيد .

پيشرفت

 

هميشه درحال پيشرفت باشيد.هر روز از خودتان بپرسيد بايد چه اقدمااتي انجام دهم تا از قبل بهتر شوم و كجا مي توانم يك مهارت جديد را ياد بگيرم. درواقع اين قدم اول براي موفقيت است. تا زماني كه شما تصميم نگيريد كه چه چيزي مي خواهيد و مسير خود را انتخاب نكنيد نمي توانيد دراين مسير قدم بگذاريد. زندگي انسان ها بدون هدف بي معني است و همه در زندگي اهدافي را دنبال مي كنند. نكته مهم اينجاست كه شما بايد اهداف خود را به خوبي بشناسيد. اگر شما به شناخت خوبي از اهداف خود برسيد تعقيب مسير رسيدن به اين اهداف نيز براي شما لذت بخش خواهد شد.

4-نمي توانيد يك شبه موفق شويد.

 

يكي از واقعيت هاي زندگي اين است كه بايد براي رسيدن به پيشرفت و موفقيت چشمگير وقت بگذاريد .پيشرفت يك شبه بدست نمي آيد .اين روزها شركت ها با ارايه محصولات خود به ما وعده ي تغييرات در زمان كوتاه را مي دهند و وقتي اين اتفاق نمي افتد دچار ياس و  نااميدي مي شويم.

تصيم گيري

 

اگر تصميم مي گيريد كه هرروز چيزهاي جديد ياد بگيريد هرروز يك گام كوچك برداريد نهايتا به اهدافتان دست.خواهيد يافت ، متخصص شدن در هر رشته و زمينه اي زمانبر است .

تمرين كردن

 

 

تمرين كنيد تمرين كنيد تمرين كنيد .هر كتابي كه مي خوانيد هر دوره و كلاس آموزشي كه شركت مي كنيد و هر تجربه اي كه كسب مي كنيد در واقع يك گام به سوي موفقيت برمي داريد.هنر پيشه ها معمولا مجبورند كه اقدامات زيادي براي آمادگي خود انجام دهند شركت در كلاسهاي تئاتر و فن بيان ،  قبول نقش هاي كوچك در تلويزيون،  شركت در كلاسهاي  صدا،  تمرين اسب سواري و اقدامات ديگر تا روزي براي ايفاي نقش رويايي شان در سينما و تئاتر آماده شوند و درسينما و تئاتر بدرخشند.خلبانان خطوط هوايي براي هرنوع عمليات اورژانسي در پروازها آموزش مي بينند. پزشكان در دوره هاي پيشرفته  وتخصصي شركت مي كنند .همه ي اين افراد هميشه در حال آموزش وپيشرفت هستند.

5-به خودتان تعهد بدهيد كه هرروز در هر زمينه اي بهتر و بهتر شويد .

 

با اينكار از حس اعتماد به نفس  و عزت نفس كه همراه با پيشرفت بدست مي آيد، لذت خواهيد برد و نهايتا به موفقيت هاي چشمگير خواهيد رسيد. شما نسبت به موفقيت و عدم موفقيت خود مسئول هستيد. اگر شما هم جز افرادي هستيد كه تصور مي كنيد كه موفقيت شما در رسيدن به اهدافتان بستگي به عوامل خارجي دارد، سخت در اشتباهيد. كنفيلد بر اين باور است كه انسانها 100% مسئول موفقيت يا عدم موفقيت خود هستند.

پس به خودتان اين قول را بدهيد كه هر روز نسبت به روز قبل در زمينه اي كه براي رسيدن به هدف مد نظرتان لازم است پيشرفت مي كنيد. كساني كه پيدا كردن راه موفقيت را امري سخت و غير قابل ممكن مي دانند معمولاً چنين تعهدي را به خود نمي دهند و در عوض ديگران را مسئول شكستهايشان مي دانند. اين طرز فكر به جز از بين بردن اعتماد به نفس شما و دلسرد كردن شما در راه  رسيدن به هدف سودي نخواهد داشت.

نتيجه گيري

رسيدن به آرزوها ، با استفاده از اين نكات مي توانيد در زندگي شخصي خودتان پيشرفت چشمگيري داشته باشيد سعي كنيد براي خودتان برنامه ريزي جداگانه اي داشته باشيد ، با برنامه ريزي و در نظر گرفتن نكات معرفي شده مي توانيد به خواسته هاي خودتان دست پيدا كنيد .

نويسنده : جك كنفيلد

تيم آموزشي ماهان تيموري

ارائه دهنده مقالات رسيدن به هدف,  اعتماد به نفس  ,فن بيان,  مذاكره فروش,  افزايش اعتماد به نفس

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

با تشكر از توجه شما اميدواريم از مقاله براي رسيدن به جايگاهي كه آرزو داريد بايد اين مقاله را بخوانيد ... لذت برده باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۴۴:۴۰

در اين مقاله قصد داريم شما را با انواع هدف آشنا كنيم. اگر به دنبال علاقه و موضوعي مي گرديد ليست انواع هدف به شما كمك مي كند هدف در زندگي خود را تعيين كنيد. اگر ندانيد علاقه ي شما چيست و به كاري مشغول شويد كه انگيزه اي براي انجام آن نداريد بزودي دلزده مي شويد.تعيين هدف در زندگي بسيار مهم است و بدون اين مهم شما شانس كمي براي رسيدن به موفقيت داريد. كارهايي كه شما به صورت روزانه انجام ميدهيد برخواسته از اهداف شما در زندگي است. در واقع قسمت قابل توجهي از كار هايي كه شما در طول روز انجام ميدهيد همان ادامه مسيري است كه از قبل تعيين كرده ايد. براي آنكه اهداف مناسب براي موفقيت در زندگي خود را انتخاب كنيد در گام اول بايد انواع اهداف را بشناسيد.

 

آشنايي با انواع هدف

 

انواع هدف

اولين مرحله در برنامه ريزي براي زندگي و تعيين هدف در زندگي، بررسي چيزهايي است كه مي‌خواهيد در طول زندگي به آن‌ها دست يابيد، با اين كار ديدي كلي از تمام جنبه‌هاي زندگي‌ خود پيدا مي‌كنيد.

 

انواع هدف

 

 

اهداف در يكي از ۶ دسته ي اصلي زير قرار مي گيرند:

۱-اهداف رشد و بهبود فردي

۲-اهداف معنوي و اخلاقي

۳-اهداف جسمي و سلامتي

۴-اهداف خانوادگي

۵-اهداف مالي و اقتصادي

۶-اهداف شادي و لذت

براي حفظ تعادل در تمام بخش‌هاي زندگي، با توجه به فهرست آشنايي با انواع هدف، به جنبه‌هاي زير در تعيين اهداف توجه كنيد:

 

شغل :

 

 

در شغل خود به چه جايگاهي مي‌خواهيد برسيد؟ كمتر كسي است كه به اين هدف فكر نكند. وضعيت شما در شغلتان ميتواند بر بسياري از جوانب زندگيتان اثر بگذارد. آيا به فكر پيشرفت در جايگاه شغلي خود هستيد؟ به احتمال زياد رسيدن به اهدافتان در زمينه شغلي بسيار مهم خواهد بود پس بهتر است اهداف مناسبي را در اين زمينه براي خود انتخاب كنيد.

 

مسائل مالي :

 

چقدر درآمد مي‌خواهيد داشته باشيد؟ آيا براي پولدار شدن برنامه اي داريد؟ آيا مي خواهيد كسب و كار راه اندازي كنيد؟ تا زماني كه اهداف مالي خود را تعيين و انتخاب نكنيد نميتوانيد اقدامات لازم را در اين زمينه انجام دهيد. پولدار شدن و درآمد بيشتر هدف بسياري از انسان ها در زندگي است. مسائل مالي ميتواند بساري از مسائل ديگر در زندگي شما  را تحت تاثير قرار دهد و يكي از فاكتورهاي موفقيت در زندگي رسيدن به اهداف مالي است.

 

تحصيلات :

 

مدرك تحصيلي خاصي وجود دارد كه بخواهيد كسب كنيد؟ به چه اطلاعات و مهارت‌هايي براي دستيابي به اهدافتان نياز داريد؟ آيا رشته مورد علاقه خود را شناخته ايد؟ به نظرتان با رسيدن به اهداف تحصيلي احساس خوشبختي ميكنيد؟ با تعيين اهداف تحصيلي شما خواهيد فهميد كه چه مراحلي را بايد در اين زمينه طي كنيد تا به مدرك دلخواه خود  و يا جايگاه علمي كه دوست داريد برسيد.

 

خانواده :

مي‌خواهيد فرزند داشته باشيد؟ اگر جواب مثبت است، چطور مي‌توانيد والدين خوبي باشيد؟ روابط شما با اعضاي خانواده چطور است؟ در مورد زندگي خانوادگي خود چه اهدافي داريد؟ آيا به اين موضوع فكر كرده ايد كه دوست داريد در آينده وضعيت خانوادگي شما به چه صورتي باشد؟ رسيدن به اهدافي كه براي خانواده خود در نظرگرفته ايد ميتواند تا حد زيادي در احساس خوشبختي و موفقيت شما نقش داشته باشد.

 

هنر:

 

آيا هدف هنري داريد؟ آيا به اين موضوع فكر كرده ايد كه نقاشي كردن يا نواختن يك ساز را ياد بگيريد؟ اهداف هنري به نظر شما در حدي مهم هستند كه براي انها وقت، انرژي و هزينه كنيد؟ اگر به اهداف هنري فكر ميكنيد به نظرتان چه زماني وقت آن رسيده كه شروع به فعاليت در اين مينه كنيد؟

 

نگرش :

 

آيا نگرش خاصي داريد كه مانع پيشرفت شما است؟ آيا رفتار آزاردهنده‌اي داريد؟ ( اگر چنين است براي تغيير آن هدف تعيين كنيد.). اگر چنين نگرشهايي در شما وجود دارد چه برنامه اي براي از بين ردن آنها داريد؟ احساس ترس از شكست در شما به اندازه اي است كه مانع تلاش براي رسيدن به اهدافتان ميشود؟ در اين صورت از بين بردن چنين نگرشي ميتواند يك هدف مهم براي شما باشد كه زمينه ساز رسيدن شما به ساير اهدافتان ميشود.

 

معنويت :

 

براي نزديك شدن به هدف نهايي آفرينش چه برنامه اي داريد؟ آيا به اين موضوع فكر كرده ايد كه اهداف معنوي چه نقشي در زندگي شما دارند؟ اهدافي كه مستقيماً بر روي آرامش روحي شما تاثير ميگذراند؟ اهداف معنوي شما به چه صورتي است؟ اهدافي از اين جنس چه اولويتي در بين اهداف شما دارند؟

 

بدن :

 

آيا براي ورزش كردن يا داشتن سلامتي در پيري، برنامه‌اي داريد؟ چطور مي‌خواهيد به اين هدف برسيد؟ سلامت جسمي و شادابي بدنتان چقدر براي شما اهميت داريد؟ اهداف ورزشي شما به چه صورتي است؟ آيا به ورزش تنها به عنوان عاملي براي سلامتي نگاه ميكنيد و يا اهداف بزرگتري در اين زمينه در ذهن خود داريد؟

 

لذت :

 

آيا مي‌خواهيد در زندگي لذت ببريد؟ (بايد در زندگي زماني را به خود و لذت بردن اختصاص دهيد.) تعريف شما از لذت بردن از زندگي چيست و اهداف شما در اين زمينه به شكلي است؟ آيا برنامه اي براي رسيدن با اين هدف داريد؟ اين هدف در مقايسه با اهداف ديگرتان چقدر اهميت دارد.

 

خدمات عمومي :

 

 

مي‌خواهيد دنيا را به جاي بهتري تبديل كنيد؟ چطور؟

نيم ساعت وقت بگذاريد، به اين مسائل فكر كنيد و از هر گروه از انواع هدف يك يا چند هدف و آشنايي با راه هاي رسيدن به هدف تعيين كنيد. بايد مطمئن شويد اين اهداف، همان چيزي هستند كه خودتان واقعاً مي‌خواهيد نه آن چيزي كه همسر، خانواده يا رئيستان مي‌خواهد. سپس اين اهداف را به اهداف كوتاه‌مدت يك ساله، شش ماهه و روزانه تقسيم كنيد.در برنامه‌ي روزانه، كارهايي را قرار دهيد كه به شما در رسيدن به اهداف بلندمدت كمك كنند. علاوه بر به‌روز كردن برنامه‌ي روزانه، دائماً برنامه‌ي بلندمدت خود را نيز بررسي كرده و با توجه به تغيير اولويت‌ها در زندگي‌تان در صورت نياز آن را اصلاح كنيد. تعيين اهداف كوتاه مدت به صورت روزانه كه در نهايت شما را به اهداف بلند مدتتان ميرساند علاوه بر اينكه گام هايي به سوي اهداف بلند مدت تلقي ميشود باعث افزايش اعتماد به نفس در شما نيز ميشود.

 

دسته بندي انواع اهداف بر حسب زمان

 

 

زمان و دوره دستيابي شما به هدف در زندگي خود به نوع هدفي دارد كه انتخاب كرده ايد، به عنوان مثال نهال گردو براي به ثمر رسيدن نياز به هفت سال مراقبت دارد حال آن كه نهال كدو پس از چند هفته به بار خواهد نشست. بعضي از اهداف به زودي قابل دستيابي مي باشند و بعضي ديگر نياز به زمان بيشتري دارند.

براي انجام اين كار مي توانيد اهداف خود را پس از تعيين از ليست انواع هدف ، قيمت گذاري كنيد و آنها را از كوچك (كم قيمت ترين)به بزرگ(پر قيمت ترين)رديف و اولويت بندي كنيد و با كنترل و مديريت زمان به آنها برسيد. مراقب اين نكته باشيد كه بايد زمان لازمبراي رسيدن به اهداف به صورت منطقي تخمين زده شود. مطمعنا بسياري از اهداف با ارزش در زندگي نيازمند زمان زيادي هستند و اگر شما زماني كمتر از ميزاني كه لازم است را براي آنها در نظر بگيريد در صورت نرسيدن به اين اهداف در زماني كه تعيين كرده ايد ممكن است دچار ياس و نا اميدي شويد.

 

به دو صورت مي‌توانيد اهداف خود را دسته بندي كنيد

 

 

يكي بر حسب اينكه چه مدت طول خواهد كشيد تا شما به اهداف خود برسيد، كه بر اين اساس اهداف شما به سه دسته تقسيم مي‌شوند:

اهداف بلند مدت بين ۲ تا ۱۰ سال

اهداف كوتاه مدت بين ۲ ماه تا ۲ سال

اهداف روزمره

اهداف بلند مدت كه مدت زمان زيادي طول خواهد كشد تا شما به اهداف خود برسيد، مثل رسيدن به شغل دلخواه براي يك نوجوان دبيرستاني كه مي‌خواهد استاد دانشگاه شود. اهداف كوتاه مدت كه مدت زماني كه نياز هست تا شما به اهداف خود برسيد كمتر است، مثل هدف قبولي در كنكور امسال. دسته سوم اهداف روزمره هستند كه معمولا مدت زمان كمتري طي مي‌شود تا آنها برآورده شوند، مثل مطالعه كتاب رياضي بخش اول همين امروز.
در مرحله اول انواع هدف خود را با اين دسته بندي ، طبقه بندي كنيد و اهداف بلند مدت ، كوتاه مدت و روزمره خود را مشخص كنيد و طول زماني هر يك را نيز يادداشت كنيد. يعني چقدر طول خواهد كشيد تا شما به آن هدف برسيد، يك روز ، يك سال يا ده سال.

دوم براساس مدت زماني كه براي انجام اهداف لازم است

 

برخي از اهداف نيازمند صرف وقت بيشتري هستند، مثلا شما براي مطالعه كتاب زيست شناسي سال سوم خود به مدت بيشتري نياز داريد تا مطالعه يك فصل آن. براي هر روز خود ، هر هفته خود ، هر ماه خود و هر سال خود برنامه ريزي كنيد. اهداف بلند مدت خود را در نظر بگيريد، براي رسيدن به آنها چه كارهايي را بايد انجام دهيد.در انجام اين كارها هر سال چقدر بايد پيشرفت داشته باشيد، هر ماه چقدر ، هر هفته و هر روز چقدر؟ نتيجه را در برنامه روزانه ، ماهانه و سالانه خود يادداشت كنيد. به اين ترتيب مشاهده مي‌كنيد كه حتي براي رسيدن به اهداف سالانه و بلند مدت خود نيز بايد برنامه ريزي روزانه داشته باشيد. اجزاء لازم براي رسيدن به اين اهداف را در برنامه روزانه خود قرار دهيد.

براي انواع هدف خود تاريخ مشخص كنيد.

تاريخ فرضي براي اهدافي كه دقيقاً نمي دانيد كي اتفاق مي افتد مثل پيدا كردن شغل.

تاريخ دقيق براي اهدافي كه زمان آن ها دقيقاً معلوم است مثل كنكور.

 

زمان اجراي هر فعاليت را به صورت مناسب انتخاب كنيد

 

 

برخي فعاليتها نياز به اوقات خاصي در شبانه روز دارند. يك مثال واضح از اين دسته از فعاليتها اين است كه شما نمي‌توانيد تمرين آواز يا موسيقي خود را براي ساعاتي از شب كه معمولا ساير افراد در حال استراحت هستند برنامه ريزي كنيد. در مورد ساير فعاليتها مسأله كلي حساستر و ظريفتر است. مثلا در مورد مطالعه ، تحقيقات نشان مي‌دهد كه ساعاتي از شبانه روز بهترين زمان براي مطالعه هستند، مثل ساعت حول و حوش ۱۰ صبح و ۲۲ نصف شب ، در اين دو ساعت منحني يادگيري بسيار بالاست. علاوه بر اين ساعت حول و حوش ۳ بعد از ظهر منحني يادگيري در پايين ترين نقطه خود قرار دارد، بنابراين زماني مناسب براي مطالعه و تمركز ذهن نيست.

بنابراين توجه به رعايت تناسب زماني بسيار مهم است. شما نمي‌توانيد كارهايي را كه نياز به تمركز حواس بيشتري دارند در زمان بيداري فرزندان خانواده كه در حال بازي و شلوغي هستند انجام دهيد، يا زمان استراحت خود را در زمان كار و فعاليت ديگران قرار دهيد.از اتلاف وقت جلوگيري كنيد. ما معمولاً اوقاتي را داريم كه ذره ذره هدر مي‌روند، بدون آن كه متوجه شويم. اين اوقات را شناسايي كنيد، علت آن را بدانيد و به رفع آنها اقدام كنيد، اين وقتها صرف استراحت شما نشده‌اند. چرا كه استراحت يك زمان ويژه را در برنامه ريزي زماني شما دارد. اتلاف وقت معمولا بخاطر تأخير، كندي عمل، بي حوصلگي و فراهم نبودن شرايط انجام فعاليت و … بوجود مي‌آيند.

 

برنامه خود را براحتي تغيير ندهيد

 

 

 

خيلي طبيعي است كه گاه مسائلي پيش مي‌آيد كه غير منتظره هستند و اغلب برنامه ما را بهم مي‌ريزند. در اين گونه مواقع كاملا هوشيار باشيد. آيا شما مي‌توانيد جلوي اين عامل مزاحم و مختل كننده برنامه خود را بگيريد؟ آيا ارزش آن بيش از ساير فعاليتهاي شماست؟ آيا شما مجبور به قبول فعاليت ناخوانده هستيد؟در صورتي كه اجباري در كار نباشد و يا ارزش فعاليت جديد چندان زياد نباشد مقاومت كنيد، مثل دعوت يك دوست براي صرف شام كه مي‌توانيد آنرا به روز ديگري موكول كنيد. در غير اين صورت مي‌توانيد يك برنامه جبراني براي خود رديف كنيد و در اولين فرصت مشكل را جبران كنيد. مثلا مي‌توانيد در برنامه‌هاي روزهاي بعد كمي از اوقات تفريح خود را حذف كنيد و صرف فعاليتي كنيد كه مجبور رها كردن آن شده‌ايد.

 

منطقي باشيد

 

 

بلند پروازي در زمينه انتخاب اهداف خيلي خوب است و اكثر افراد موفق اين جسارت و بلند پروازي را دارند اما فراموش نكنيد كه اهداف انتخابي شما بايد دستيافتني باشند. آيا به نظر شما در عرض يك هفته ميشود به يك ورزشكار حرفه اي با ظاهري قابل تحسين تبديل شد؟واقعيت اين است كه شما تواناي هاي مخصوص به خود را داريد و نميتوانيد در برخي از زمينه هاي خاص به اهداف بزرگ برسيد. پس بهتر است اهداف خود را با توجه به امكانات، توانايي ها و زماني ك هدر اختيار داريد تعيين كنيد. انتخاب اهداف خيلي بزرگ و دور از دسترس باعث ميشود بعد از مدتي شما از تلاش كردن خسته و دلسرد شويد.

 

نتيجه گيري

 

آشنايي با انواع هدف و كشف هدف زندگي باعث رشد مي شود. بنابراين همين امروز وقت بگذاريد و به تمام چيزهاي مورد علاقه ي خود فكر كنيد و اهداف خود را با تعيين زمان رسيدن به آنها مشخص كرده و برنامه ريزي نماييد.

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري
نويسنده: ماهان تيموري – فرشته ميرصاحبدل

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، فن بيان , تمركز ذهن , انواع هدف , مديريت زمان ,  اعتماد به نفس

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۴۳:۵۲

آشنايي با بهترين انواع تبليغات براي رسيدن به هدف

يك ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 votes, average: 3٫80 out of 5)
person مهسا فرازمند access_time شهريور ۳, ۱۳۹۵ remove_red_eye 4,689 مشاهده comment بدون ديدگاه
زمان تقريبي مطالعه اين مقاله حدود 6 دقيقه ميباشد.

 شما با شناخت  انواع تبليغات مي توانيد موقعيت هاي تبليغ را شناسايي كنيد و آن چه براي شما سودمند تر و تاثير گذار تر است را انتخاب كنيد و از اين روشها براي تبليغ محصولات خود استفاده كنيد تا افزايش درآمد داشته باشيد. در دو دهه اخير دنياي  تبليغات در جهان و به خصوص در ايران تغيير شگرفي داشته است و افراد براي عرضه و فروش محصولات خود از روش هاي نوين تبليغاتي استفاده مي كنند.

يكي از شاخصه هاي اصلي موفقيت در امر تبليغات توجه به جامعه هدف آن محصول و در نتيجه انتخاب يك روش متناسب با نياز آن ها مي باشد تا بتوان دسترس پذيري لازم را براي آن ها ايجاد نمود. همچنين بررسي وضعيت بازار و پيش بيني ميزان فروش از ديگر مسائل قابل توجه و بررسي مي باشد كه افراد در مشاغل مختلفي كه هستند بايد به آن توجه نمايند تا با انتخاب درست روش تبليغاتي خود بتوانند در بهترين شرايط اقدام به استفاده از آن نمايند.

 

انواع تبليغات در ايران

 

 

تبليغات آگاهي دهنده : كه اين نوع تبليغات براي اطلاع رساني مشتريان و خريداران در جهت محصولي جديد مي باشد.

تبليغات ترغيب كننده: در اين جا تبليغات براي ترغيب مشتري در مورد بهترين كيفيت و قيمت كالاست.

تبليغات يادآوري كننده : اين گونه تبليغات براي يادآوري و حفظ مشتريان و خريداران براي كالاي مناسب مي باشد.

 

انواع تبليغات

 

 

تبليغات شكل پولي ارتباطات است.

 

تبليغات محيطي

 

انواع تبليغات

 

اجراي تبليغات محيطي يكي از به صرفه ترين تبليغات در ايران است. تبليغات محيطي روشي ست عالي براي افراد كه با تركيب شدن خلاقيت مي تواند محيط هاي تبليغاتي جديدي را بوجود آورد.
تبليغات محيطي تبليغاتي است كه در خارج از منزل انجام مي شود و يكي از قديمي ترين روش تبليغات است. يكي از مزيت هاي تبليغات محيطي اين است كه مخاطب ناگزير به ديدن تبليغات است زيرا براي ديدن زيبايي هاي محيط اطرافش، اين نوع تبليغات در ديد مخاطب قرار مي گيرد. اين نوع تبليغات يكي از مناسب ترين انواع تبليغات براي معرفي محصولات جديد و برند سازي در حوزه خدمات و محصولات با كاربرد عمومي است. تبليغات محيطي به دو دسته ي كلي تبليغات محيطي ديجيتال و تبليغات محيطي غير ديجيتال تقسيم بندي مي شود.

 

فوايد تبليغات محيطي

 

 

 • تبليغات محيطي را مي توان در بزرگراه ها، نزديك فروشگاه ها و هر جا كه قانون اجازه دهد نصب كرد و به اين ترتيب افراد بيشتري مشاهده كنند.
 • تبليغات محيطي دسترسي بيشتري براي مخاطبان ايجاد مي كنند چون خاموش نمي شوند و يا از بين نمي روند بلكه به دفعات در معرض ديد قرار مي گيرند.
 • تبليغات محيطي به خاطر تأثيري كه دارند (ساده بودن پيام)، مي‌توانند آگاهي زيادي در بين مخاطبان ايجاد كنند.

 

روشهاي تبليغات محيطي به ۲ دسته تقسيم بندي مي شوند:

 

 

۱٫ تبليغات خارجي :
كه به عنوان مثال شامل بيلبوردها، تابلوهاي بالاي مغازه يا روي ديوار، تابلوي روي پل هوايي و …
۲٫ تبليغات داخلي:
كه منظور تبليغاتي است كه در مكان هاي سر پوشيده به كار مي رود، مثل مترو، ترمينال، فرودگاه و …
 

انواع ابزارهاي رسانه محيطي

 

 

 • بيلبورد هاي تبليغاتي

 • استندهاي تبليغاتي

 • لمپوست بنر

 • استرابوردهاي تبليغاتي

 • تلويزيون هاي تبليغاتي شهري

 • تبليغات برروي بدنه تاكسي هاي شهري

 • تبليغات برروي بدنه اتوبوس هاي شهري

 • تبليغات پل هاي هوايي و عابر پياده

 • ديواري نويسي

 • دستگيره هاي تبليغاتي

 • استيكرهاي سه بعدي تبليغاتي

 • و ابزارهاي خلاقانه و نامتعارف

 

تبليغات بنري

 

انواع تبليغات

تبليغات بنري دو نوع است:

تبليغات بنري در اينترنت

تبليغات بنري در محيط

 

بنرها داراي انواع مختلف و متفاوتي هستند روش معمول تبليغات آنلاين كه در ايران استفاده مي‌شود بنر‌هاي تبليغاتي هستند كه عموما ثابت هستند و مي توان آنها را به صورت زير دسته بندي كرد:

 

 •  بنرهاي ثابت: اين بنرها معمولا در فرمت GIF تهيه شده و دربردارنده تصاوير و متوني هستند كه ثابت بوده و حركت نمي كنند. قبلا از اين نوع بنرها به دليل آنكه گمان برده مي شد مورد توجه بازديدكنندگان قرار نمي گيرند كمتر استفاده مي گرديد. اما امروزه تحقيقات نشان داده است كه بعضي كاربران اين نوع از بنرها را ترجيح مي دهند و به همين دليل اخيرا استفاده از آن ها بيشتر شده است.
 •  بنرهاي متحرك (انيميشني): اين نوع بنرها از تركيب چندين بنر ثابت و با استفاده از نرم افزارهايي مخصوصي نظيرGIF BUILDER طراحي گرديده و همانند كارتون هاي انيميشني داراي خاصيت تغييرپذيري هستند. اندازه و حجم اين بنرها نيز معمولا از بنرهاي ثابت بيشتر است. 
 • بنرهاي تعاملي(داراي غناي رسانه اي): در اين نوع با استفاده از انواع نرم افزارها و فناوري هاي رسانه اي ويژگي ها و كاركردهايي را به بنرها اضافه مي كنند به طوري كه توانايي تعامل پذيري خاصي پيدا مي كنند.  با وجود هزينه بالا براي طراحي آن ها اما از آن جا كه طبق تحقيقات، اثربخشي اين نوع از دو نوع ديگر بيشتر است ، شركت ها هم ترجيح مي دهند بيشتر از آن استفاده كنند.

تبليغات اينستاگرام

 

تبليغات در اينستاگرام به دو روش بازديدي و ساعتي صورت مي گيرد. در تبليغات بازديدي اينستاگرام ، كليپ ۶۰ ثانيه‌اي شما همراه با متن، در پيج‌هاي محبوب و پربيننده نمايش داده شده و تعرفه تبليغات براساس تعداد بازديدها محاسبه خواهد شد. در تبليغات ساعتي اينستاگرام آگهي شما (عكس يا ويدئو) همراه با متن آن، در پيج‌هاي منتخب و پربيننده نمايش داده مي شود. در اين روش، تعرفه تبليغات به‌صورت ساعتي محاسبه خواهد شد.

تبليغات در اينستاگرام امروزه يكي از پربازده‌ترين روش تبليغات اينترنتي محسوب مي‌شود. اينستاگرام براي برندها اهميت بيشتري دارد؛ چراكه طبق آمار بيش از ۱۵ ميليون ايراني در اين برنامه حساب كاربري دارند و درصد بيشتري از افراد، برندهاي محبوبشان را از طريق اين شبكه دنبال مي‌كنند.

تبليغات بازديدي اينستاگرام

 

 

در اين نوع تبليغ، كليپ ۶۰ ثانيه‌اي شما همراه با متن، با بيشترين اثر و الهام‌بخشي در پيج‌هاي محبوب و پربيننده نمايش داده مي‌شود.

تبليغات ساعتي اينستاگرام

 

 

در اين شيوه، آگهي شما (عكس يا ويدئو) به صورت ساعتي، همراه با متن آن، در پيج‌هاي منتخب و پربيننده نمايش داده مي شود.

تبليغات تلگرام

 

 

تبليغات در تلگرام به دو روش تبليغات كليكي و تبليغات بازديدي در كانال هاي تلگرام نمايش داده مي شود. در تبليغات كليكي تلگرام ، شما تنها زماني هزينه مي پردازيد كه يك كاربر واقعي و غير تكراري بر روي لينك تبليغ شما كليك كند. در تبليغات تلگرام ، تبليغ شما در كانال هاي پر مخاطب تلگرام نمايش داده مي شود و هزينه تبليغات بر اساس تعداد بازديدهاي پست تبليغاتي شما محاسبه خواهد شد.

مهم ترين نقطه قوت تبليغات در تلگرام ، آنلاين بودن كاربران آن است كه باعث مي گردد كه محتواي تبليغي شما خيلي راحت در دسترس قرار گيرد. همچنين انتشار يك پست تلگرامي خيلي سريع در ميان ديگر كاربران اتفاق مي افتد.

 اما از سوي ديگر تعداد زياد پيام هايي كه در طول يك روز در معرض ديدكاربران قرار مي گيرد، باعث مي گردد كه تبليغ شما در ميان آنها گم شود. 

قبل از تلگرام، برنامه هاي واتس آپ، لاين و وايبر به ترتيب مدتي جز محبوب ترين اپليكيشن هاي پيام رسان در ميان ايرانيان بودند. اما حالا تلگرام در اوج محبوبيت است. شايد طولي نكشد يك اپليكيشن ديگر جايگزين تلگرام شود. بنابراين ساختن كانال و جذب مخاطب از طريق بازاريابي و تبليغات در تلگرام يك نوع سرمايه گذاري خطر پذير است.

تبليغات شخصي

 

 

تبليغاتي است كه افراد روي خودشان انجام مي دهند. يعني برند خودشون رو تبليغ مي كنند. اين تبليغات براي يك فرد است يا يك تيم تبليغاتي براي يك فرد انجام مي دهند. اين نوع تبليغات مي تواند خيلي بيشتر از فضاي مجازي تاثير گذار باشد. بيلبورد هايي كه در خيابانها زده مي شود به خاطر رفت و آمد زياد براي تبليغ برند شخصي بسيار تاثير گذار است

 تبليغات اينترنتي

 

انواع تبليغات

 

يكي از راه هاي موثر در تبليغات و آگهي دادن استفاده از اينترنت است به دليل اينكه احتمال توجه مخاطبان به تبليغات اينترنتي بيشتر از تبليغات غيراينترنتي است . علاوه بر اينّ، اين گونه تبليغات به لحاظ اقتصادي نسبت به ساير  انواع تبليغات بسيار به صرفه تر است يعني تبليغ كننده مي تواند با صرف هزينه كمتر تبليغات موثرتري را انجام دهد.

تبليغات اينترنتي براي ارسال تبليغات به عنوان يك كانال ارتباطي مي باشد تا نام تجاري و محصول تان را معرفي كنيد تا به هدف نهايي يعني فروش برسيد.

 

مزيت هاي تبليغات اينترنتي

 

 

در تبليغات اينترنتي به علت اينكه مخاطبان شما را بسيار مي بينند ، تاثير بيشتري روي مخاطبان مي گذاريد .

مي توانيد متمركز تر با مشتريان هدف در ارتباط باشيد.

مي توانيد بازخورد تبليغات تان را اندازه بگيريد و تبلبغاتتان را اصلاح كنيد.

سرعت تبليغات يعني مشتريانتان وسيعي بلافاصله بعد از طراحي و قرار دادن در فضاي مجازي آن را مي بينند .

با مشتريان ارتباط موثر بيشتر و عميق تري مي توانيد برقرار كنيد.

وهمين طور تبليغات اينترنتي ارزان تر هستند.

 تبليغات اينترنتي شامل : واتس اپ ،تبليغات در تلگرام ،كوكو، تبليغات در اينستاگرام ، توئيتر ،وب سايت و وبلاگ هاست.

 

دسته بندي تبليغات اينترنتي

 

 

 • نمايش تبليغات به صورت بنر : در اين شيوه تبليغاتي، بنر تبليغاتي آگهي‌دهنده در وب‌سايتي نمايش داده مي‌شود.
 • تبليغات متني: در اين روش تبليغاتي، تبليغ آگهي‌دهنده كاملا به صورت متن نمايش داده مي‌شود. چنين تبليغاتي، در موتورهاي جستجو و همچنين در سرويس‌هاي بعضي از شبكه‌هاي تبليغاتي داخلي ديده مي‌شود و بيشتر براي كسب‌وكارهايي است كه مي‌خواهند به واسطه محتواي نوشتاري به جذب مخاطب بپردازند.
 • تبليغات ويديويي : اين روش تبليغاتي بيشتر توسط وب‌سايت‌هاي ارائه‌دهنده سرويس‌هاي آپلود و نمايش ويديو ارائه مي‌شود. عموما تبليغات ويديويي، در چنين سايت‌هايي قبل از شروع ويديو مورد نظر كاربر، نمايش داده مي‌شود. براي نمونه وب‌سايت‌هايي كه چنين سرويسي ارائه مي‌دهند، مي‌توانيم به يوتيوب، ويمئو و آپارات اشاره كنيم.

  البته بايد درنظر داشته باشيد كه شيوه ديگري براي تبليغات ويديويي وجود دارد كه در شبكه‌هاي اجتماعي ديگري چون فيسبوك و اينستاگرام رايج است و در اين روش، آگهي‌دهنده مي‌تواند يك كمپين براي پست آپلود شده خود ايجاد كند كه مشخصا بايد محتواي مورد نظر به صورت ويديو باشد.

 • ايميل ماركتينگ : يكي از روش هاي مرسوم در تبليغات، ارسال ايميل براي انبوه مخاطبان مي باشد كه به شما اين امكان را مي دهد، تا با داشتن ليستي از مشتريان مورد نظر خود محصولات و خدمات مورد نظر خود را از طريق ارسال ايميل معرفي كنيد. به اين نكته توجه داشته باشيد كه براي رسيدن به نتيجه مطلوب بهتراست، در ابتدا ليست ايميل مخاطبان مورد نظرخود را جمع آوري كنيد، ايميل مديران شركت ها، كاربران و اشخاصي كه ممكن است محصول شما به هر دليل مورد توجه و استفاده آن ها قرار گيرد را براي جمع آوري از ياد نبريد.

  فراموش نكنيد عنوان ايميل ارسالي و متن و تصاوير مورد استفاده در هر ايميل هم تاثير گذار است و كاربران معمولا ايميل هاي نامربوط ويا اسپم را مشاهده نمي كنند.

تبليغات تجاري

 

انواع تبليغات

 

مجموعه تبليغاتي است كه شما براي تبليغات و بيزينس و كسب و كار خودتان انجام مي دهيد. مهم ترين موضوع اين است كه خودتان تبليغ نويسي را بلد باشيد. بدانيد چه متني را براي تبليغ بيزينس تان (چه تبليغات كاغذي چه تبليغات تحت وب) استفاده كنيد، كه مخاطب به راحتي با شما آشنا شود و با شما ارتباط برقرار كند .

 

انواع تبليغات تجاري برحسب نوع ارائه

 

 

الف) تبليغ مستقيم يا صريح (كنش مستقيم يا سخت‌فروش): در اين نوع تبليغ، آگهي‌دهنده پيام خود را مستقيماً و به‌گونه صريح به اطلاع مخاطبان رسانده و مخاطبان از تبليغ بودن آن اطلاع كامل دارند مانند آگاهي‌هاي تجاري در راديو.

ب) تبليغ غيرمستقيم يا ضمني (كنش غيرمستقيم يا نرم‌فروشي): شيوه‌اي از تبليغات است كه در آن آگهي‌دهنده مي‌كوشد پيام خود را ضمن يك فرصت يا فعاليت‌ غيرتبليغاتي به اطلاع مخاطبان برساند، به‌گونه‌اي كه تمام يا اغلب مخاطبان تبليغي بودن پيام را در نيابند. به‌طور مثال در يك فيلم سينمايي يك نوشابه خاص را در چند صحنه نشان مي‌‌دهد از ويژگي‌هاي اين نوع تبليغ آن است كه لزوماً از اشكال و قانون‌مندي‌هاي مشخص تبليغ استفاده نشده بلكه از فرصت‌هاي پيش‌آمده به‌صورت زيركانه در جهت هدف خود، استفاده مي‌شود.

 

نتيجه گيري

 

 

براي داشتن تبليغات موثر  مي بايست با تمامي انواع تبليغات آشنا باشيم تا بتوانيم براي هر  شرايطي نوعي  از تبليغ را اتخاذ نماييم تا بتوانيم بهترين بازخورد را داشته باشيم. اين بهترين فرصت است كه در دوره هاي تبليغ نويسي ما شركت كنيد. شما مي توانيد  مقاله انواع تبليغات را براي دوستان خود بفرستيد.

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد.

تيم آموزشي ماهان تيموري
نويسنده: ماهان تيموري – مهسا فرازمند

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، كارآفريني در منزل , كسب و كار ،  تبليغات در تلگرام  ، تبليغات در اينستاگرام

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۴۲:۵۱

تولد و شروع به كار

 

ايشان درخانواده اي متدين و با وضعيت اقتصادي پايين درشهر شوشتر به دنيا آمد. فرزندارشد و خيلي زودترازآنكه تصوري از كسب و كار داشته باشد دركنار پدرمشغول به كارشد. او فقط پنج سال داشت ولي تمام كارهاي پدر را زير نظر ميگرفت. پدر مغازه ي كوچك شيريني پزي داشت، درآمد زيادي هم از آن جا بدست مي اورد. درآن زمان فرزند ارشد خانواده مسئوليت فراواني برعهده داشت وبراي تأمين مخارج خانواده بايد مسئوليتهايي را برعهده ميگرفت. آقا مجيد در شرايطي كه فقط هشت ساله بود ناچارشد مسئوليت كاري بزرگ را برعهده بگيرد.

پدر بدهي سنگيني داشت كه بايد براي كاركردن به شهرديگري مي رفت و اداره ي همه ي كارها را به اين مرد بزرگ واگذاركرد. او با به عهده گرفتن كارها ميدانست كه بايد از لذتهاي كودكي بگذرد و بزرگترازسن و سال خود فكركند و تصميم بگيرد اما تمام مسئوليت ها را با ميل و اشتياق فراواني پذيرفت. پذيرفتن اين مسئوليت باعث شد مجيد هشت ساله اعتماد به نفس زيادي بدست آورد و از همان كودكي باور كند كه توانايي اداره ي خيلي از كارها را دارد. همچنين او فهميد كه با كمي خلاقيت در كسب و كار مي تواند كارش را توسعه دهد و از اتفاقات ناگوار به نفع خودش استفاده كند.

زحمات فراوان

 

 

زحماتي كه اين مرد كوچك رابه يك مرد بزرگ و ثروتمند تبديل كرده است را نميتوان ناديده گرفت ولي براي موفق شدن هيچ چيز مهمتر از ايمان داشتن به تواناييهاي مان نيست! به دليل سن كمي كه داشت گاها توسط رقباي خود مورد توهين قرار ميگرفت و اورا با عنوان “يك الف بچه”خطاب ميكردند. اوميگويد:” خاطرم هست براي مطالبه ي طلبم پس ازمدتها به يكي از مغازه ها در يكي از شهرهاي مجاور رفته بودم گفتم: حاج آقا لطفا بدهي خود را پرداخت كرده و اگر سفارش جديد داريد بفرماييد.

ايشان باكمال خونسردي گفت: بچه،جنس ميخواهم اما الان نميتوانم پولت رابدهم، فعلا برو و تا وقتش طلبت روخواهم پرداخت.گفتم: حاج آقا من سرمايه چنداني ندارم كه بخواهم اينجوري جنس بفروشم، بايد تحويل جنس جديد بعد از تسويه حساب قديم صورت پذيرد. ايشان كه ازجايي ديگرعصباني و خشمگين بود مرا به شدت هل داد به طوري كه زمين خوردم ! پس از بلندشدن از زمين به هوا پريده و يقه ايشان را گرفتم.

وقتي باچنين صحنه اي مواجه شد، بلافاصله ازعملكرد خود پشيمان و مرا به گرمي پذيرفت. طلبم را داد وسفارش جديد خود را ارائه نمود. بعد ازچند دقيقه گفت:آفرين، قطعا چنين پيشرفتي مرهون چنين جسارتي است.”! اما اين همه تحقير چه تأثيري بركسي كه راهش را انتخاب كرده و ميداندكه بايد چكاركند، دارد؟

كار جديد

 

 

خود مي گويد در آن زمان، مغازه هاي بزرگي در شهرمان وجود داشت اما بركت و رونق مغازه ي ما خيلي زياد بود. من تصميم گرفته بودم به پدرم كمك كنم و اين بركت را لطف خدا مي دانستم. بدهكاران را دست خالي بر نمي گرداندم و طلبشان را مي دادم. پدرم برگشت و اداره ي مغازه را دوباره بدست گرفت اما من كه ديگر از درس و مدرسه فاصله گرفته بودم به فكر كاري بزرگتر افتادم. تصميم گرفتم هر روز با وانتي كه به اهواز مي رفت به شهر بروم و تره بار بگيرم و بفروشم. تقريبا بيست ساعت از شبانه روز به اين كار اختصاص يافته بود.

به مرور ديدم مي توانم محصولات مغازه يمان را به شهر ببرم و محصولات شهر را به آنجه بياورم و در اين صورت مي توانم بيشتر سود كنم. اين كار را انجام دادم. از همان كودكي روياي بزرگي در ذهن داشتم كه روزي بتوانم كارآفريني كنم، به همين دليل كيفيت كارم خيلي مهم بود. سعي مي كردم با تحقيق و پرس و جو مشكلات كارم را رفع كنم و رضايت مشتري را جلب كنم. طبق بررسي هايم متوجه شدم كه دو محصول مربا و آبليموي كارگاه مان بيشتر از محصولات ديگر مشتري دارد به همين دليل تصميم گرفتم بيشتر تمركز و توانم را بر روي آن بگذارم.

از بين اين دو هم خودم آبليمو را انتخاب كردم. در ميدان تره بار با تجربه هايي كه درآن مدت كسب كرده بودم توانستم مركز خريد ليمو را پيدا كنم؛ مقداري شيشه، تشتك و ليبل تهيه و كارم را شروع كردم. خيلي زود به دليل كيفيت محصولات مجيد بازار شوشتر، اهواز، دزفول و خرمشهر را گرفت. بعد از گذشت زماني متوجه شدم رقبا با كاهش قيمت محصولاتشان در صدد شكست من هستند. تجربه اي نداشتم، نمي دانستم آن ها چكار كرده اند كه توانسته اند قيمت محصولاتشان را كاهش دهند. پرس و جو كردم و متوجه شدم كه آن ها آب به آبليموهايشان اضافه مي كنند.

براي مشورت گرفتن نزد شيخ شوشتري(ره) رفتم. ايشان به من گفت دو نوع آبليمو توليد كنم؛ يك نوع آبليمو با درصدي كه آب به آن اضافه شده و يك نوع كاملا خالص. بر روي ليبل آن ها هم اين موضوع را بنويسيم. اين راهكار را اجرا كردم، مردم با ديدن صداقتم در كار، بيشتر از قبل از محصولم استقبال كردند و اين يك تجربه بزرگ برايم بود كه به خوبي توانستم از عهده ي آن بر بيايم.

پيشرفت در كار

 

 

اقداماتي كه در راستاي كارم انجام مي دادم، باعث رونق گردش پول و رونق سرمايه منطقه شده بود كه نظر مسئولين بانك ملي را به خود جلب كرد. روزي از طرف رئيس بانك از من دعوت شد و من هم در ساعت مقرر به آنجا رفتم. رئيس با ديدن من خطاب به من گفت: بچه جان چكار داري؟ و من كه مي دانستم او مرا نشناخته، خودم را معرفي كردم و بعد از معرفي با استقبال گرمي روبرو شدم. مراودات پولي كه در اين مدت داشتم برايش باعث تعجب بود، او مي گفت: اين معاملات از يك كاسب پنجاه شصت ساله ساخته نيست! چطور اين جرأت را پيدا كردي؟ و من در جواب ايشان گفتم: ايمان و صداقت.

راه اندازي كارخانه

 

 

كم كم نياز ديدم كه كارم را وسعت دهم به همين دليل هم افراد بيشتري را استخدام كردم و هم دستگاه هاي صنعتي و مدرن تهيه كردم. همچنين تصميم گرفتم كارگاه را به بيرون از شهر ببرم. شرايط زميني كه خريده بودم، مساعد نبود -باتلاقي بود- با اين حال بايد زير ساخت خوبي اِعمال مي شد- خاكريزي و تسطيح به ارتفاع۸ متر و به وسعت ۵/۱ هكتار- فاز اول كارم در ۲۲ بهمن سال ۷۲ استارت خورد.(فاز اول=۵/۱ هكتار و هفت هزار متر مربع تأسيسات- فاز دوم= ۳ هكتار و شانزده هزار و پانصد متر مربع تأسيسات)

امروزه محصولات مجيد نه تنها در ايران بلكه در تمام كشور هاي جهان: كشورهاي حوزه خليج فارس، اروپا، آمريكا و خاورميانه وجود دارد و صادر مي شود. اين مجموعه با داشتن بيش از ۵۰۰ نفر نيروي كاري يكي از پر افتخارترين كارخانجات ايراني است. نتيجه ي سال ها زحمت و تلاش كه شايد بعضي وقت ها با تلخي و تحقير هم همراه بود، اين است. مجموعه اي توانمند و متعهد كه بزرگترين رسالتش را سلامتي مردم مي داند.

 

پيشنهاد آقاي قنادان براي موفقيت

 

توكل و ايمان به خدا، مهمترين ركن يك موفقيت بزرگ است. صرف نداشتن سرمايه بيكار نمانيد. شروع كنيد و با ايمان و اعتقاد به توانمندي هاي خودتان پيش برويد. در مسير استعدادهايتان شكوفا مي شود و به اين باور مي رسيد كه خواستن توانستن است.

 

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد.


تيم آموزشي ماهان تيموري

 
+ نوشته شده در  پنجشنبه بيست و دوم تير ۱۳۹۶ساعت 18:13  توسط mahanteymoori  |  نظر بدهيد

زندگينامه جالب آقاي حسين عاليزاد

 زندگينامه آقاي حسين عاليزاد
بنيانگذار سن ايچ
( شروع به كسب و كار از سن كم و بدون سرمايه اوليه)

 

 زندگينامه آقاي حسين عاليزاد  زندگينامه آقاي حسين عاليزاد  زندگينامه آقاي حسين عاليزاد  زندگينامه آقاي حسين عاليزاد

دوران كودكي

زندگينامه آقاي حسين عاليزاد در سال ۱۳۰۴ در تبريز به دنيا آمد. فرزند آخر خانواده بود و دو برادر و يك خواهر داشت. پدرش يكي از تجار بنام در تبريز بود و اين حرفه در خانواده ي آن ها ريشه ي اجدادي داشت. در خانواده هاي آذري، اغلب فرزندان پيروي شغل پدر مي شوند. حسين نيز بعد از اينكه كمي بزرگتر شد و راه رفتن ياد گرفت در كنار پدر به بازار رفت. ديدن مردم بازار و تلاششان براي او جالب بود و از همان زمان شد كه او علاقه ي زيادي به كسب و كار پيدا كرد.

دوران مدرسه

تك تك لحظاتي كه در كنار پدر بود، برايش درس بزرگي به همراه داشت. از نوع برخورد با مردم گرفته تا نوع حساب و كتاب در كار. بزرگ شد و آماده ي رفتن به مدرسه. مدرسه نيز براي او پر از شور و شوق فراواني بود. آشنايي با بچه هاي هم سن و سال برايش جالب بود. با سواد شدن و يادگيري خواندن و نوشتن به او جرأت پذيرفتن بخشي از كارهاي حجره ي پدر را مي داد. كنار پدر بودن را از همه چيز بيشتر دوست داشت و بعد از تعطيلي مدرسه به سرعت خودش را به آن جا مي رساند.

شروع يك زندگي جديد

 

روزها گذشت؛ او تصميم گرفت تا مستقل باشد. اين حس استقلال طلبي در تك تك فرزندان اين خانواده به چشم مي خورد و حالا نوبت حسين بود. شانزده سال داشت كه تصميم گرفت براي كار كردن به تهران بيايد. جدا شدن از خانواده برايش سخت بود اما او تصميم خود را گرفته بود. بدون هيچ سرمايه اي از خانواده جدا شد و به تهران رفت.

وقتي به تهران رسيد، نه كسي را مي شناخت و نه جايي را . برادر بزرگش در بازار فرش فروش ها مغازه داشت. اما  او تصميم گرفته بود مستقل باشد و نبايد از همين ابتدا بر خلاف تصميمش كاري مي كرد.

اولين تجربه كاري مستقل

او كه از كودكي كسب و كار را در كنار پدر فرا گرفته بود، چاره اي انديشيد. به توانايي هاي خودش فكر كرد و به آنچه كه نزد پدر ياد گرفته بود؛ همزمان با گشتي كه در تهران مي زد به مغازه ها نگاه مي كرد. مغازه هاي قنادي نظرش را جلب كردند و چون او آشنايي مختصري با ابزار و وسايل اين حرفه داشت تصميم گرفت در بازار پيگير اين كار شود. مراكز عمده فروشي و افراد سرشناس بازار را شناسايي كرد. او تمام اصول يك تاجر موفق را از دوران كودكي ياد گرفته بود و حالا زمان آن رسيده بود كه به تمام دانسته هاي خود عمل كند.

با شناسايي كاسب هاي سر شناس بازار و همچنين كساني كه محصولات با كيفيت به بازار ارائه مي دادند، اولين قدمش را براي كسب و كار برداشت. از يكي از كاسب هاي خوب بازار مقداري بادام خريد و چون پدرش دراين كسب و كار خبره بود اين كار را به بهترين شكل ممكن انجام داد. بادام هاي خوبي هم گيرش آمده بود. بادام ها را بسته بندي كرد و فردا صبح شروع به سر زدن به تمام قنادي فروشي ها كرد. يك بسته به صورت تست به همراه داشت و ابتدا از قناد ها مي خواست كه از بادامش استفاده كنند و بعد بخرند.

اين خود يك شيوه ي اعتماد سازي به حساب مي آمد و براي قنادان تهراني تازگي داشت. در حين اين كه قناد ها بادام ها را تست مي كردند او نيز شروع به صحبت درباره ي نوع بادام و نوع كشت و كار و نگهداري از آن مي كرد. آن روز هنوز ظهر نشده بود كه تمام بادام هاي خود را فروخته بود و يك تجربه ي شيريني كسب كرده بود. با كسب اين موفقيت، دوست داشت پدرش اولين كسي باشد كه موفقيت او را مي ديد، او به پدرش قول داده بود كه مرد بزرگي خواهد شد و بايد تمام تلاش خود را مي كرد. موفقيت و كسب درآمد از اين كار باعث افزايش اعتماد به نفس در او شد.

پيش به سوي پيشرفت

 

بعد از مدتي كسب و كارش رونق گرفت و تصميم گرفت يك اتاق ديگر در كنار اتاق خود اجاره كند و با استخدام يك نفر به كارش سر و سامان دهد. حجم سفارشات به حدي بود كه خود به تنهايي قدرت رسيدگي به همه ي آن ها را نداشت. او ديگر يك چهره ي شناخته شده در حرفه ي فروش لوازم و مواد اوليه قنادي شده بود.نام شركت تازه تأسيس خود را شركت بازرگاني عاليزاد گذاشت. توجه به كيفيت مرغوب كالاها و موادي كه ارائه مي داد، او را به فرد خوشنامي مبدل كرده بود كه ديگر در بازار زبان زد تجار و كاسبان بازار شده بود.

ايده هاي نو

 

به مرور زمان، متوجه يكسري احتياجات در حرفه ي قنادي شد. قنادان از او دستگاه هاي پخت شيريني يا انواع فرها را مي خواستند كه اغلب آن ها وارداتي بود و در ايران ساخته نمي شد. بايد چاره اي مي انديشيد. از اينكه به آن ها بگويد فلان دستگاه را ندارم حس خوبي نداشت و مي خواست هر آنچه به اين حرفه ارتباط داشت را داشته باشد.

همين روياي عالي بودن و كامل بودن در او راه را نشانش داد و تصميم گرفت در نمايشگاهي كه در اين خصوص در خارج از كشور داير بود، شركت كند. علاقه ي بيش از حد آقاي عاليزاد اين فكر را در او قوت مي داد كه نمايندگي چند دستگاه توليد كيك و شيريني را بگيرد و از اين بابت هم جوابگوي مشتريانش باشد. اين كار را كرد و نمايندگي چند شركت را گرفت و باز هم به دستاورد جديدي رسيد. اما او اهداف بزرگتري را نيز در سر داشت.

آرزوي ساخت كارخانه شكلات

 

سال هاي دهه ي چهل براي او سال هاي اوج گرفتن بود.  بازديد از چند نمايشگاه در همين زمينه، افق هاي بلندي را در ذهنش ساخت. احداث كارخانه اي مجهز و مدرن شيريني و شكلات ايده اي بود كه بعد از اين به ذهنش آمد. سرمايه ي زيادي نداشت اما اين دليل بر اين نبود كه كاري نكند.از كوچكترين كارها شروع كرد. ابتدا براي خريد زمين به جستجو پرداخت.

زمين هاي بين كرج و تهران بهترين گزينه بودند، چراكه كارخانجات بسياري در آن محدوده بنا شده بودند، همچنين دسترسي به شهرهاي اطراف نيز آسانتر بود. زميني در آن محدوده خريداري كرد و نام آن را شوكومارس گذاشت. ساخت و ساز به كندي پيش مي رفت چون سرمايه ي كافي نداشت. بعد از ساخت، نوبت تهيه و خريداري دستگاه ها و تجهيزات لازم براي ساخت شكلات بود. بهترين آن ها را انتخاب كرد. همه ي كارها را با مديريت دقيقي انجام مي داد و طبق رويايي كه در سر داشت پيش مي رفت.

افتتاح اولين و بزرگترين كارخانه ي شكلات ايران

 

آقاي عاليزاد پس از سالها تلاش و كوشش بي وقفه اش سال ۱۳۳۹ (بعد از نوزده سال)كارخانه ي شوكو پارس را كه اولين و بزرگترين كارخانه ي ساخت شكلات در ايران بود را افتتاح كرد. توليد شكلات در آن دوران در ايران مرسوم نبود و معمولا از خارج از كشور وارد مي شد و اين مي توانست انقلاب بزرگي در صنعت خوراكي كشور به حساب بيايد. كارها خوب پيش مي رفت ولي اين به اين معني نبود كه هيچ مشكل و مسئله اي وجود نداشت. آقاي يوسف كلاهي-دوست آقاي عاليزاد كه قريب به پنجاه سال با هم بودند- از آن دوران اينچنين مي گويد:

“تقريبا هميشه مشكل بي پولي داشتيم، زماني كه اين موضوع را با حسين در ميان مي گذاشتم، با يك جمله آرامم مي كرد. آرامش و صبر بزرگترين ويژگي او بود. دست پر بركتي داشت و به هر كاري دست مي زد حتما در آن موفق مي شد. از معامله كردن نمي ترسيد و خريد هاي بزرگ را به اميد فروش انجام مي داد و اصلا نگران پرداخت آن نبود. فردي خوش اخلاق و محترم بود. احترام همه را نگه مي داشت و براي همه حرمت قائل بود. همين ويژگي ها موجب موفقيت او مي شد و روز به روز محصولاتش در بين مردم رواج پيدا كرد و مورد استقبال واقع شد.” محصولاتي مانند: اسمارتيز، مرسي و بستني زمستاني از توليدات اين كارخانه بود.

آقاي عاليزاد به جز خودش به كارخانجات شكلات سازي ديگري هم چون داداش برادر وآناتا نيز كمك كرد تا بتوانند كارخانجات خود را از سنتي به مدرن تبديل كنند.

واگذاري كارخانه

 

شكوپارس اسمي بود كه بعد از انقلاب به اين كارخانه داده بودند و نام اصلي كارخانه ي آقاي عاليزاد شكومارس بود. بعد از انقلاب مجبور به واگذار كردن كارخانه به دولت شد و كار خود را در جايي ديگر و كاري ديگر ادامه داد. او ياد گرفته بود كه هيچ چيز توانايي متوقف كردنش براي رسيدن به هدف را ندارد و هيچگاه حوادث تلخ روزگار او را از پاي در نياورد. در آن دوران با توجه به شرايطي كه اصلا مساعد به نظرش نمي آمد مي توانست ايران را ترك كند اما اين كار را نكرد و با قدرت در كشورش كه تمام عشقش بود ماند.

شروعي دوباره

 

آقاي حسين عاليزاد مردي نبود كه ميدان را ترك كند و دست از تلاش بردارد. به دليل رفت و آمدنش به خارج از كشور و شركت در نمايشگاه هاي مختلف، ايده اي جديد به ذهنش خطور كرد. با شركتي دانماركي كه كنستانتره پرتقال توليد مي كرد قراردادي بست و نمايندگي گرفت. اميد دوباره در قلبش بوجود آمده بود.  به دليل سرمايه ي كم، زميني در شهر كاوه خريداري كرد ولي براي ادامه ي كارها با چند سرمايه دار صحبت كرد و با كمك آن ها توانست كارخانه ي” عاليفرد” را كه اولين كارخانه ي توليد آبميوه و كنستانتره در ايران بود را افتتاح كند.

مواد اوليه كه پرتقال بود را از شمال كشور خريداري مي كرد و مورد استفاده قرار مي داد. اولين محصولات اين كارخانه با نام هاي “سن كوئيك” و “سن تاپ” وارد بازار شدند. همانطور كه در ابتدا گفتم، كيفيت محصول براي آقاي عاليزاد بسيار اهميت داشت به همين دليل به آساني و به سرعت بين مردم با استقبال روبه رو شد. در مدت كوتاهي توانست به سطح استاندارد هاي جهاني برسد. او مجدداً توانسته بود يك كسب و كار موفق را راهاندازي كنيد.

 زندگينامه آقاي حسين عاليزاد زندگينامه آقاي حسين عاليزاد زندگينامه آقاي حسين عاليزاد زندگينامه آقاي حسين عاليزادنام هاي انتخابي محصولات كارخانه، توسط وزارت ارشاد به دليل خارجي بودن مورد اخطار قرار گرفت و “سن ايچ” نام جديدي بود كه براي محصولاتش انتخاب كرد. اين نام نيز به سرعت در بين مردم شناخته شد.

پرداختن مجدد به كار مورد علاقه

 

سال ۱۳۶۹ بود و او بعد از آن موفقيت بزرگي كه كسب كرده بود، توانست دوباره در جايي ديگر- هشتگرد- شركت شيوا و شيبا را احداث و راه اندازي كند. توليد شكلات، كار مورد علاقه ي او بود و مسئوليت مديريت آن جا را به پسرش فردين داد.

امروزه مركز آموزش عالي صنعت غذا (عاليزاد) زير نظر دانشگاه جامع علمي-كاربردي با تلاش هاي بسيار زياد او در شهر هشتگرد داير است و مي توان گفت يكي از بهترين يادگاري هاي ايشان است و بيش از ۴۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در آن به متخصصين و تكنسين هاي مجرب در زمينه ي صنعت غذا تبديل مي شوند.

و اما

مردي كه با تلاش هاي ارزشمندش، صنعت غذايي كشور را به سمت عالي و بهترين بودن برد، در آبان ماه سال۱۳۸۴ در هشتاد سالگي به ديار باقي شتافت. ياد و دستاورد هاي او هميشه جاودان خواهد بود، چراكه هيچگاه انسان هاي موفق و ارزشمندي چون حسين عاليزاد، كه موجب رشد و توسعه يك كشور مي شوند، فراموش نمي شوند.

گفته مي شود او به ياد و سنت پدرش، با وجود بيماري و سستي اش در حركت، چند مدت يكبار به كارهاي سر مي زد و تا آخرين لحظات عمرش با روحيه اي شاد واميد بخش تسلي قلب همگان بود. همين خصوصيات او را جاودان كرد. همه ي ما به مردماني از جنس غرور و غيرت ايراني افتخار مي كنيم. روحش شاد…

سخناني از آقاي حسين عاليزاد

قدر تمام لحظه هايتان را بدانيد و مطمئن باشيد كه با آرامش و عشق روزي فرا خواهد رسيد كه تمام مشكلات ديروز جلوه ي ديگري پيدا مي كند.

هيچ قفلي نيست در بازار امكان بي كليد.

زندگي، خودش را با قدم هاي ما هماهنگ نخواهد كرد، اين شما هستيد كه بايد خود را با آهنگ زندگي هماهنگ كنيد.

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده  خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۴۲:۰۷

انواع تبليغات

 

 امروز مي خواهيم راجع به انواع تبليغات اطلاعاتي را ارائه بدهيم ; انواع تبليغات را به صورت دونه به دونه و جزئي توضيح خواهيم داد

توضيحات ما شامل موارد زير مي شود

 • تبليغات چيست ؟
 • انواع تبليغات
 • تبليغات تجاري
 • تبليغات بنري
 • تبليغات محيطي
 • تبليغات اينترنتي
 • تبليغات پيامكي
 • تبليغات انبوه در تلگرام
 • تبليغات در اينستاگرام
 • تبليغات ارزان
 • تبليغات رايگان در تلگرام
 • تبليغات رايگان
 • تبليغات در گوگل

تبليغات چيست

 

به تمام كارهايي كه شما در كسب و كار خود براي معرفي محصول خود انجام مي دهيد ; تبليغات مي گويند هدف اصلي تبليغات اين است كه ; محصول يا خدمات خود را معرفي كنيد همچنين شما مي توانيد برند خود را به ديگران معرفي كنيد

ويژگي تبليغ خوب

 

 

شما بايد جوري تبليغ خود را بنويسيد كه در ناخود آگاه مغز تاثيرش را بگذارد و ; افراد ترغيب به خريد محصول يا خدمات شما شوند ; همچنين گرافيك تاثير بسيار زيادي در تبليغات دارد ; گاهي اوقات برخي افراد براي هزينه ي كمتر ; گرافيك تبليغ خود را به دوست يا افراد غير حرفه اي مي سپارند ; و جالب اينكه همين افراد كه حاضر به هزينه ي مبلغي حدود ۵۰۰ هزار تومان براي گرافيك سايت خود نيستند ; چند ده ميليون براي اجاره ي يك بيلبورد در سطح شهر مي كنند  و  ; با توجه به اين گرافيك ضعيف نتيجه اي هم نمي گيرند .

متن تبليغ بسيار مهم است ; بايد راجع به آن اطلاعات مناسبي كسب نماييد ; همچنين خلاقيت در تبليغ نيز از اهميت فراواني برخوردار مي باشد كه ; بايد مورد توجه قرار گيرد.

انواع تبليغات

 

در اين قسمت راجع به انواع تبليغات صحبت خواهيم كرد ; چقدر خوب و تاثيرگذار است اگر بتوانيم همه ي اين تبليغات را در كارمان داشته باشيم ; يك مقدار سخت و هزينه بر است اما طبق تحقيقات انجام گرفته در سال ۲۰۱۲ در دانشگاه هاروارد ; زماني تبليغات موثر واقع مي شوند كه  ; ۲۹ بار در ذهن افراد تكرار شوند ; اين امر در ناخود آگاه آن ها تاثير خواهد گذاشت و از شما خريد خواهند كرد ; با در نظر داشتن اين موضوع به شرح انواع تبليغات مي پردازيم .

تبليغات محيطي

 

تبليغات محيطي قديمي ترين نوع تبليغات مي باشد ; تبليغاتي هستند كه در خارج از محيط منزل انجام مي گيرند . اين تبليغات حتي در گذشته هاي بسيار دور و در مصر باستان نيز صورت مي گرفته ; كتيبه هايي پيدا شده كه در بردارنده ي نوشته هايي هستند كه ; از طريق آن فرهنگ و آداب خود را گسترش مي دادند .

چطور مي توانيم از تبليغات محيطي استفاده كنيم ؟

 

تمام تبليغاتي كه خارج از محيط زندگي انجام مي شوند تبليغات محيطي مي باشند كه ; شامل بنر هاي تبليغاتي ; بيلبوردها ; تلوزيون هاي شهري ; فضاهايي كه در فرودگاه ها به اين كار اختصاص داده مي شود فضاهايي كه در مترو ها و BRT ها قرار داره مي شود تبليغات خلاقانه ي بسياري در اين رابطه در دنيا صورت گرفته حتي كارشناسان مي گويند  تبليغات محيطي اگر آميخته با خلاقيت نباشد تاثير چنداني نخواهد داشت به عنوان مثال :

يك شركت چيني توليد كننده ي شيشه هاي دو جداره اين كار را انجام داده به طوري كه شيشه هاي دو جداره ي ضد سرقت را در حالي كه يك ميليون دلار بين جدارهاي آن قرار داده بود به عنوان تبليغات در سطح شهر قرار داد و ادعا كرد در صورتي كه كسي توانايي شكستن شيشه ها را داشته باشد مي تواند پول را برداشته و ببرد . بنابراين تبليغات محيطي بايد بسيار خلاقانه باشد يك شركت توليد كننده كننده ي جارو برقي نيز تبليغات محيطي بسيار خلاقانه اي را انجام داده كه در تصوير ملاحظه مي كنيد

 

با عرض پوزش عكس مقاله ي انواع تبليغات به درستي لود نشده است
انواع تبليغات : شيشه دو جداره
با عرض پوزش عكس مقاله ي انواع تبليغات به درستي لود نشده است
انواع تبليغات : جارو برقي

 

به عنوان مثالي ديگر يك شركت توليد كننده شكلات در آمريكا براي ادغام تبليغات محيطي و حسي از بالاي ساختمان مركزي اش تا درون خيابان يك حالت زلاتين به رنگ شكلات درست كرده تا افرادي را كه از آن محيط رد شده ترغيب به خريد كرده هم چنين يك نماي زيبا براي تبليغات محيطي و حتي اينترنتي به وجود آوردند

تبليغات محيطي

 

تبليغات محيطي باعث مي شود كه روي برند شخصي خود يا سازمانتان كار كنيد بسيار براي افزايش فروش و معرفي كالاهاي جديد موثر مي باشد به عنوان مثال همراه اول اگر خدمات جديدي را داشته باشد به وسيله ي بيلبوردها اين كار را انجام مي دهد و باز هم به ياد داشته باشيد كه خلاقيت گرافيك و متن مناسب در تبليغات محيطي بسيار مهم مي باشد توصيه مي كنم كه حتما اين موارد را به كار گيريد .

 

تبليغات بنري

 

به تبليغاتي كه به صورت بنر مي باشند تبليغات بنري گفته مي شود . اين نوع تبليغ خود به دو قسمت تقسيم مي شود :

 • تبليغات بنري در اينترنت
 • تبليغات بنري در محيط

نكته ي مهمي كه در تبليغات بنري بايد مد نظر داشته باشيد گرافيك و متن تبليغ مي باشد .در سايت هايي كه مي خواهيد تبليغ كنيد بسيار مهم است كه مخاطب هدف خود را شناسايي كنيد مثلا اگر شغلتان در حوزه ي كنكور مي باشد بايد تبليغتان را در سايت هايي كه در اين زمينه فعال هستند انجام دهيد .

 

تبليغات شخصي

 

تبليغاتي است كه روي يك شخص انجام مي شود يا اينكه يك تيم روي يك شخص تبليغ انجام ميدهند . فضاي اينترنت و بيلبوردهاي تبليغاتي در اين رابطه بسيار موثر مي باشند .

تبليغات اينترنتي

 

 

شامل همه ي تبليغاتي كه در فضاي اينترنت انجام مي شوند مي باشد از جمله تلگرام اينستاگرام و ساير شبكه هاي اجتماعي  ...

در اينجا پنج مورد از تبليغات اينترنتي را آموزش خواهيم داد .

 • تبليغات كليكي : شركت هايي در اينترنت وجود دارند كه تبليغات شما را در فضاهاي مختلف قرار مي دهند و در عوض هر كليكي كه تبليغ شما مي خورد مبلغي را از شما دريافت مي كنند .
 • تبليغات بنري : شما مي توانيد بنرهاي كاملا استاندارد و حرفه اي طراحي كنيد و در وب سايت ها ي پربازديد قرار دهيد تا مخاطبان از طريق آن بنر به وب سايت شما وارد شوند .
 • ايميل ماركتينگ : بسيار بسيار عالي هست برخلاف كساني كه تصور مي كنند اين نوع از تبليغات در ايران جواب نمي دهد بسيار هم مناسب مي باشد و مي توان از طريق ارسال ايميل هاي انبوه مخاطبان هدف را جذب كرد .
 • تبليغات گوگل : اين نوع از تبليغات را در وب سايت ماهان تيموري به طور كامل در قسمت تبليغات شرح داديم .
 • تبليغات pop up : اين نوع از تبليغات براي شروع كار وب سايت بسيار مفيد مي باشد ولي بعد از گذشت زمان اوليه اصلا توصيه نمي شود و مي توان گفت سم است و به بهينه سازي سايت شما براي موتورهاي جستجو بسيار آسيب وارد مي كند .

 

تبليغات تجاري

 

مجموعه تبليغاتي است كه شما براي كسب و كار خود انجام مي دهيد . تبليغات تجاري را از چند طريق مي توانيد انجام دهيد :

 • تبليغات صوتي : تبليغاتي است كه از طريق صدا صورت مي گيرد و راديو بسيار بازخورد خوبي دارد ما براي موسسه ي ماهان تيموري اينكار را انجام داديم و بازخورد خوبي گرفتيم هرچند شايد افراد كمي گريزان هستند ازاين نوع تبليغات بدليل هزينه هايي كه بايد پرداخت كنند ولي توصيه ي ما اين است كه اگر با فنون تبليغ نويسي آشنايي داريد حتما اين كار را انجام دهيد .
 • تبليغات ديداري : اين تبليغات از طريق تلوزيون فضاي مجازي شبكه هايي مثل آپارات يوتيوب و ... انجام مي دهيد
 • تبليغات محتوا : نسبت به كسب و كار خود در فضاهاي مختلف اطلاعات بدهيد
 • تبليغات چاپي : به تبليغاتي مثل تراكت كارت ويزيت بنر و... گفته مي شود كه مي توان در تبليغات تجاري از آن استفاده كرد .

تبليغات پيامكي

 

تبليغاتي كه از نوع پيامك هستند را تبليغات پيامكي يا اسمسي مي گويند كه شامل دو نوع صوتي و تصويري مي شوند تبليغات صوتي را مي توانيد از طريق پنل هاي ارسال كه اتفاقا بسيار زياد هم مي باشند انجام دهيد و پيام هاي متني رو هم از چند طريق مي توان انجام داد :

 • با نصب نرم افزار بر روي موبايل مي توان از طريق لپ تاپ و با همان هزينه ي سيم كارت خودتان تبليغات ارسال كنيد. مزيت اين روش اين است كه مي توانيد به افرادي كه در بلك ليست مخابرات قرار دارند نيز پيام ارسال كنيد .
 • سامانه هاي ارسال پيامك هستند و به شما توصيه مي كنم كه بابت اين سامانه ها به هيچ وجه هزينه اي پرداخت نكنيد و حتي مي توانيد در رابطه با عدد و هزينه ي ارسال هر پيامك با شركت ارائه كننده ي خدمات مذاكره كنيد .
 • شبكه هاي ايرانسل : ايرانسل يك خدماتي را دارد كه به وسيله ي آن مي توانيد به صورت منطقه اي پيامك ارسال كنيد .

نكاتي براي موفقيت در تبليغات پيامكي

زمان

 

اولين نكته اي كه شما در تبليغات پيامكي بايد به آن توجه كنيد زمان ارسال پيامك ها است. ساعاتي از شبانه روز كه مخاطبان شما به طور معمول در حال استراحت هستند مطمعناً زمان مناسبي براي ارسال پيامك هاي تبليغاتي نيست. اگر ميخواهيد در مورد  حراجي ها از طريق پيامك اطلاع رساني كنيد توجه كنيد كه پيامك هاي ارسالي شما بايد در زماني نزديك به حراجي ارسال شود چرا كه معمولاً پيامك ها ماندگاري كمي دارند.

اثر گذاري متن پيامك

 

در اين زمينه شما بايد باهوش عمل كنيد و يا از متخخصان در اين زمينه كمك بگيريد. متن پيامك شما بايد به صورتي باشد كه در ذهن مخاطب شما باقي بماند. يك دستور العمل كلي براي انتخاب متن پيامك تبليغاتي شما اين است كه سعي كنيد در زمان كوتاهي كه در اختيار داريد بيشترين توضيحات را در مورد محصول و خدمات خود به مخاطب ارائه كنيد. نميتوان تعيين كرد كه تعداد كلمات در يك پيامك تبليغاتي چقدر بايد باشد اما بهتر است به صورت ميانگين پيامك هاي تبليغاتي شما بيشتر از ده كلمه نباشند.

مزاياي پيامك هاي تبليغاتي

 

 اگر هنوز براي استفاده از تبليغات پيامكي دچار ترديد هستيد بهتر است اين نكات را بدانيد كه تبليغات پيامكي جزء روش هاي ارزان تبليغاتي است. با توجه به در دسترس قرار داشتن تلفنهاي همراه براي عموم مردم جامعه با استفاده از اين نوع تبليغات ميتوان به راحتي به مخاطبان هدف دسترسي پيدا كرد.

اين نوع از تبليغات بدون واسطه و به صورت مستقيم انجام مي شود. در صورت استفاده صحيح از اين نوع از تبليغات شما ميتوانيد اطمينان داشته باشيد كه با افزايش سود دهي در كسب و كار خود مواجه خواهيد شد. پيامك هاي تبليغاتي نيازي به طراحي هاي پيچيده ندارند و خود شما با توجه به برخي از نكات و مشورت كردن با فعالان در اين زمينه ميتوانيد پيامك هاي تبليغاتي خود را بنويسيد. قسمت زيادي از پيامك هاي تبليغاتي ارسالي به دليل كوتاه بودن توسط مخاطبان خوانده ميشوند.

مهمترين موضوع در تبليغات اين است كه خودتان تبليغ نويسي رو بلد باشيد و بدانيد چه متني را انتخاب كنيد .

نتيجه گيري

رشدفردي
با توجه به گسترش اينترنت در بين عموم مردم و ارزان بودن تبليغات اينترنتي استفاده از ان رواج زياد پيدا كرده است. شركت هاي بزرگ و كوچك در كنار استفاده از تبليغات سنتي برا معرفي كسب و كار خود از تبليغات اينترنتي نيز استفاده ميكنند. تبليغات اينترنتي اگه به صورت اصولي و هدفمند انجام شود ميتواند تاثيرگذاري بسيار زيادي داشته باشد.

 

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده  خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد.

تيم آموزشي ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزش هاي  تبليغات اينترنتي ,  انواع تبليغات , تبليغات

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]