woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۵۱:۰۸

هوش چيست ؟

هوش چيست؟ يكي از چالش هاي مهم سالهاي گذشته كه بسياري از افراد و خانواده ها را درگير خود كرده است اين سوال است كه هوش چيست ؟به طوري كه بسياري از افراد علت موفقيت و عدم موفقيت خود در درس،كار،تجارت و يا هر زمينه ي ديگري از زندگي را مربوط به داشتن هوش مي دانند.بنابراين در اين مقاله اطلاعاتي را منتشر كرديم كه با مطالعه آن مي توانيد درك كنيد كه هوش چيست ؟

فرض كنيد شما در درسي نمره مناسب نگرفته ايد،فرض كنيد در درس ديگري بالاترين نمره را گرفتيد،فرض كنيد شما مدرك تحصيلي بالا و مهمي نداريد،فرض كنيد شما چندين مرتبه در آزمون رانندگي مردود شده ايد،هيچ كدام از موارد ذكر شده بالا دليلي بر كم هوش بودن و اصطلاحا خنگ بودن افراد نيست و برعكس توانايي در موارد بالا دليل بر باهوش بودن افراد نيست.

اين همان چالش بزرگ هوش و تعاريفي است كه از آن ارائه مي شود.اگر به تاريخچه هوش و نظريات مربوط به آن و همچنين تعاريف ارائه شده در رابطه با هوش دقت كنيد متوجه خواهيد شد كه هوش مانند بسياري از كشفيات و نظريات علمي در طول تاريخ دستخوش تغييرات بسياري شده است.

پاسخ به اين سوال كه هوش چيست ؟

 

 

به هر حال در همه نظريه هاي ارائه شده،سه عنصر اصلي مورد توافق اكثر محققان بوده است كه عبارتند از:

۱- توانايي پرداختن به امور انتزاعي

۲-توانايي حل كردن مسائل

۳- توانايي يادگيري

سطح هوش افراد

 

 

اما از ميان تمام فاكتورهاي در نظر گرفته شده براي هوش،بيش تر افراد غير متخصص تمركز حواس خود را روي توانايي يادگيري،مي گذارند.بنابراين اگر شما دكتر،مهندس،ليسانس يا فوق ليسانس و يا داراي مدرك تحصيلي خاصي باشيد،شما را فردي باهوش مي شناسند و اين موفقيت ها را داراي يك ارتباط موثر با هوش مي دانند.چرا كه تا مدت ها هوش فقط هوش فردي يا به عبارتي IQ شناخته شده بود و با روش هاي سنتي و با تست هايي قابل سنجش بود.

يادگيري و پيشرفت

 

 

اما سطح هوش افراد به همين جا ختم نمي شود.در تعريف جامع و كلي هوش چيست؟ ميتوان گفت توان سازگاري،يادگيري و پيشرفت در شرايط مختلف تاكيد شده است. بنابراين اگر شما نجار زبر دستي هستيد،اگر مكانيك خوبي هستيد،اگر ورزشكار خوبي هستيد و اگر مي توانيد از حواس بهره فراوان بگيريد،شما انسان باهوشي هستيد و دانستن اين موضوع روي اعتماد به نفس شما تاثير مي گذارد.بنابر نظر اكثر محققين هوش را به سه گروه كلي تقسيم نموداند،كه در هر گروه نيز تعدادي هوش نيز گنجانده شده است.

انواع هوش

 

 

در اين مقاله انواع هوش را براي شما شرح ميدهيم تا با انواع آن آشنا شويد و شما بدانيد در كدام يك از مدل هاي مختلف هوش ، هوش شما بالاتر است .

 • بخش اول – هوش عاطفي و خلاق

 

هوش عاطفي و خلاقانه هر كدام در  پيشرفت تحصيلي نيز ميتوانند نشان داده شودن كه به ترتيب متغير هاي سيالي، انعطاف پذيري، بسط، ابتكار، خودانگيزي، و خودآگاهي بيشترين نقش را در اين هوش دارد طبق تحقيقات از آزمون  t يا همان مستقل نيز نشان داد كه بين هوش عاطفي و خلاقيت دانشجويان دختر و پسر در پيش بيني پيشرفت تحصيلي آنها تفاوت معناداري وجود ندارد

۱- هوش خلاق

۲- هوش شخصي

۳-هوش اجتماعي و ارتباطي

۴- هوش معنوي

 • بخش دوم – هوش هاي جسماني

 

در واقع هوش جسماني حركت هاي ناخودآگاه بدن خودشما است كه بايد آن ها را زير نظر داشته باشيد و نيزدر هنگام ارتباط موثر با ديگران ، نسبت به حركات و وضعيت هاي بدنشان (زبان بدن) آگاه باشيد تا بتوانيم ارتباطي خوب برقرار كنيد .. به غذايي كه مي خوريم توجه داشته باشيم. غذاهاي سالم بخوريم و از خوردن چنين غذايي لذت ببريم. از طريق تمرين هاي منظمي مانند ورزش سبك، يوگا، پيلاتس، تاي چي و غيره، ارتباط جسم و ذهن را هرچه بيشتر تقويت كنيم ئ اين هوش خود را روز به روز قوي تر كنيد.

۱- هوش جسمي و فيزيكي

۲- هوش حسي

۳- هوش جنسي

 • بخش سوم- هوش سنتي

 

هوش سنتي  و حافظه برتر را گرمي مزاج نيز ميگويند اين بدان معنا است كه در صورت افزايش سردي و تري(بلغم) در مغز كاهش حافظه و هوش را در پي داريم كه ثابت شده است كه بر خلاف ديگر اعضا هر چه مغز بيشتر بكار گيري شود توانايي آن زياد تر مي شود .

۱- هوش عددي

۲- هوش فضايي

۳- هوش كلامي

نتيجه گيري

 

 

در اين مقاله با انواع دسته بندي هوش،آشنا شده ايد و همين طور با تعريفي از هوش،در مقالات بعدي سعي ميكنيم بيشتر در مورد هركدام از شاخه ها توضيح دهيم. اگر بدانيم كه كدام هوش ما قوي تر از بقيه است،مي توانيم روي آن سرمايه گذاري كنيم و با كمك تمركز ذهن روي همان نوع هوشمان بهاي كمتري براي موفقيت،كسب درامد و ثروت بپردازيم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۴۸:۴۶

مقدمه

اگر بخواهيم سازماني پويا داشته باشيم بايد با انواع استراتژي در مديريت آشنا باشيم. استراتژي در مديريت به ۵ بخش اصلي تقسيم مي شود كه مي توانيم از آن براي كسب و كار خود استفاده كنيم و تحولي در كسب درآمد خود ايجاد كنيم. در مقالات قبلي سطوح استراتژي و همچنين مزيت رقابتي براي تمايز با رقيبان را مورد بررسي قرار داديم. عوامل اثر گذار بر استراتژي را آشنا شديم و دانستيم براي آنكه بخواهيم مزيت رقابتي خود را ايجاد كنيم بايد به اين پنج عامل توجه ويژه اي داشته باشيم. ماتريس انسوف نيز به بررسي نوع بازار و محصول ما مي پرداخت. حال مي خواهيم براي شما انواع استراتژي را توضيح دهيم كه مي توانيم براي توسعه كار خود از آن استفاده كنيم

انواع استراتژي در مديريت كه مي تواند رمز موفقيت ما باشد

در حالت كلي انواع استراتژي در مديريت به چهار دسته تقسيم مي شود

استراتژي حمله
استراتژي تمركز
استراتژي غافلگيري
استراتژي بهره برداري
استراتژي منحرف و منصرف كردن

اين پنج شاخه اي كه ما در اينجا براي شما در نظر گرفته ايم در دنياي كسب و كار كارآمد مي باشد و جنبه دانشگاهي و آكادميك نداشته، بنابراين ممكن است تفاوت زيادي بين اين دسته بندي ما و دسته بندي كه شما در سرفصل هاي آموزشي با آن رو برو مي شويد ديده شود. به خاطر داشته باشيد كه رسالت ما متحول كردن كسب و كار شماست و نمي خواهيم براي شما يك سري پارامتر ها را توضيح دهيم.

استراتژي حمله

يكي از انواع استراتژي در مديريت، حمله مي باشد. در استراتژي حمله مهمترين نكته پيشتاز بودن و خلق ايده هاي نو مي باشد. بايد شما كاري را انجام دهيد كه هيچ يك از رقبا حتي جرات انجام آن را ندارد. مديريت بايد در اين مرحله از قدرت ريسك پذيري بالايي برخوردار باشد. به عنوان مثال تحويل رايگان اجناس درب منزل از جمله كارهايي است كه بسياري از شركت ها آن را انجام نمي دهند. در اينجا چند پارامتر را مورد بررسي قرار ميدهيم

تعدد حملات

بايد تا مي توانيد ايده هاي خلاقانه مطرح كرده و تنها به يك استراتژي بسنده نكنيد، اين را بدانيد كه رقيبان به سرعت جايگزين آن را خواهند يافت. پس بايد مدام به فكر خلق كاري جديد باشد.

ترك امنيت طلبي

بدانيد اگر در كار خود ريسك نمي كنيد و مدام دست به كارهاي جديد نمي زنيد، كسب درآمد شما رو به نابودي است و شما به زودي ورشكست خواهيد شد. اصلا ممكن نيست كه در اين دنياي تغيير و تحول شما بخواهيد هرروز به يك شكل به كار خود ادامه دهيد و چيزي جديد براي كار خود نداشته باشيد.

تقويت جسارت

بايد روي اعتماد به نفس خود كار كرده و قدرت تصميم گيري خود را بالا ببريد. بايد بتوانيد كارهايي را انجام دهيد كه از عهده كسي بر نمي آيد. ارائه اپليكيشن موبايل، همراه با محصولات خود از ديگر كارهايي است كه شما را از بقيه متمايز مي سازد.

در خلاف جهت باد حركت كنيد

بايد خود را از انجام يك سري كارها منع كنيد. اين كارها، كارهاي روتيني ايست كه رقبا آن را انجام مي دهند. براي موفقيت در اين كار شما بايد كارهايي را كه رقيبان انجام مي دهند را كنار گذاشته و به دنبال راهكاري جديد براي كسب و كار خود باشيد.

استراتژي تمركز

يكي از انواع استراتژي در مديريت، استراتژي تمركز مي باشد كه تاكيد آن روي افزايش تمركز حواس سازمان شما مي باشد. بررسي هاي زير را در اين بخش براي شما انجام داده ايم.

تمركز روي رقيبان

روي نقاط ضعف رقيبان خود تمركز كنيد، ببينيد كه رقباي كسب و كار شما در چه حوزه اي ضعيف عمل مي كنند ، روي آن تمركز كرده و آن را به مزيت رقابتي خود تبديل كنيد

تسلط روي حوزه اي خاص

مهارت خود را روي حوزه اي خاص متمركز كنيد، اينقدر در اين حوزه عالي عمل كنيد كه هيچ رقيبي توان رقابت با شما را در اين حوزه نداشته باشد. گاهي تمركز روي حوزه اي خاص بشترين ميزان افزايش ثروت را براي شما رقم خواهد زد.

سال هاي فعاليت

مايكل پترسون معتقد است اگر شركتي روي حوزه اي خاص متمركز شود بعد ۷ سال به بيشترين بازدهي خواهد رسيد، اما اكثر شركت ها قبل از اينكه به ۷ سال كاري خود برسند، حوزه ي فعاليت خود را تغيير داده و به كلي از آن كار خارج مي شوند.

حوزه فعاليت

مدام حوزه فعاليت خود را تغيير ندهيد و به اصطلاح از اين شاخه به آن شاخه نپريد. اگر مدام فعاليت خود را تغيير دهيد به يك همه چي داني تبديل خواهيد شد كه در هيچكدام از اين كارها صد در صد نمي باشيد، پس بازدهي براي شما نخواهد داشت.

كنار گذاشتن چند كار همزمان

سعي نكنيد چند كار را به طور همزمان انجام دهيد. كارهاي خود را اولويت بندي كنيد و با برنامه اي درست و اصولي كارهايي كه بيشتر براي شما موجب افزايش سود و ثروت مي شود را انتخاب كرده و تمام تمركز خود را روي آن كارها قرار دهيد.

انواع استراتژي در مديريت
استراتژي غافلگيري

استراتژي غافلگيري از ديگر انواع استراتژي در مديريت مي باشد. به نظر راحتترين راه شكست دشمن غافلگيري است. بايد در اين استراتژي به نكات زير توجه كنيم

تركيب محصولات و خدمات

بايد تا مي توانيد در اين مرحله روي خدمات خود متمركز شويد. مثلا كاملترين پكيج را براي مشتريان خود ارسال كنيد. بايد تا مي توانيد كارهاي را انجام دهيد كه رقبا را غافلگير كرده و در عين حال آنان توان انجام آن را نداشته باشند.

بهترين استفاده از زمان

بايد تا مي توانيد تبليغات خود را در كوتاهترين زمان ممكن انجام دهيد، و در زمان كوتاهي همه را از وجود خود با خبر سازيد. براي اينكار مي توانيد كل بودجه تبليغات خود را در يك ماه خرج كرده و از آن براي تبليغ و معرفي خود استفاده كنيد. با اينكار مخاطبان به هرجايي كه مراجعه مي كنند تبليغ شما را خواهند ديد، و وقتي شما را در چند رسانه ببيند به شما اعتماد كرده و راغب خواهند شد كه به سمت شما سوق پيدا كنند.

استفاده از فناوري

تا مي توانيد فناوري هاي روز مربوط به كسب و كار خود را شناسايي كرده و از آنان براي بهبود كالا و خدمات استفاده كنيد. پيتزا دومينو هنگامي كه مشاهده كرد كه اكثر رقبا تحويل در حداقل زمان ممكن را مزيت رقابتي خود قرار داده اند، از اصل غافلگيري به درستي استفاده كرده و قابليتي را در سايت خود ايجاد كرد كه افراد مي توانند پيتزاي خود را خودشان طراحي كرده و سفارش دهند. اينكار را تا آن زمان هيچكس انجام نداده بود و تا مدتي هيچكس انجام نخواهد داد.

استراتژي بهره برداري

از ديگر انواع استراتژي در مديريت بهره برداري است. در اين بخش بايد بدانيد كه هيچ پيروزي ماندگار نيست. همه كالاها يك نقطه اوج، و يك نقطه سقوطي دارند. اين را بدانيد كه بيش از ۷۰ درصد بازار از وجود شما اطلاعي ندارند. تا احساس كرديد نوآوري شما رو به موفقيت است كل بودجه تبليغات خود را به آن اختصاص دهيد و اين كالا و خدمات خود را به گوش تمامي مردم برسانيد. به دنبال اين باشيد كه سود ۱۰ ساله را در يك سال بدست آوريد. اگر بخواهيد تا آن موقع صبر كنيد تمامي رقيبان محصولات شما را شناخته و به سرعت مدلي بهتر از آن را به بازار عرضه مي كنند.

استراتژي سردرگمي رقبا

يكي ديگر از انواع استراتژي در مديريت سردرگمي رقبا مي باشد كه با روش هاي زير انجام مي شود.

وسوسه نكردن رقبا

رقيبان خود را وسوسه نكيند. مدام كارهايي را انجام ندهيد كه آنان تحريك شوند. مثلا اگر به شما زنگي زده شد و گفته شد كه ما باگ هاي سيستم شما را مي دانيم از آنها راهنمايي بخواهيد تا اينكه بگوييد اصلا اينطور نيست و سيستم ما مشكلي ندارد.

جلب توجه

بهترين كاسب كسي است كه هيچكس تشخيص ندهد درآمدش چقدر است. برند خود را هر جايي مطرح كنيد به جز جلو چشم رقبا. كاري نكنيد كه تمام تمركز ذهن رقيبان روي شما معطوف شده باشد.

منابع سود

هيچگاه كاري نكنيد كه نشان دهد كه اصلي ترين منبع سود شما كجاست. با اينكار شما خود را از كسب درآمد خواهيد انداخت.

مخفي نگه داشتن برنامه ها

برنامه هاي آتي خود را همه جا بازگو نكنيد. رقيبان به دنبال اين هستند كه برنامه هاي شما را پيش بيني كنند و به سرعت استراتژي براي آن پياده كنند. برنامه هاي مهم را نزد خود نگه داريد تا بتوانيد آن را به بهترين شكل عملي كنيد.

نتيجه گيري

حال كه انواع استراتژي در مديريت را شناختيم بايد بتوانيم بهترين استراتژي را براي شركت و سازمان خود پياده سازي كنيم تا بيشترين بازدهي و سودآوري را داشته باشيم. پيدا كردن استراتژي درست از مهمترين كارهاي مديريت مي باشد. زيرا اگر اين كار با دقت انجام نشود، انتخاب استراتژي اشتباه موجب تباهي و نابودي ما خواهد شد.

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري
نويسنده: ماهان تيموري – صابر خليلي

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، مصاحبه حضوري

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۴۵:۵۲

جان گريندر و ريچارد بندلر تكنيك‌هاي NLP براي ثروتمند شدن را به وجود آورده اند. امروزه  NLP  زمينه كاري بسياري از موسسات سرتاسر دنياست و كتابهاي متعددي در مورد استفاده از NLP   در پزشكي، سلامت، درمان و سلامت رواني، كسب و كار ، آموزش، ورزش، حقوق و غيره تأليف شده است. تكنيك‌هاي NLP براي پولدار شدن يكي از بهترين تكنيك‌هايي است كه ميشه ازش براي ثروتمند شدن استفاده كرد .البته قبل از توضيح در مورد تكيكهايي كه ميتواند باعث ثروتمند شدن شما شودT لازم است كه تا حدودي با NLP آشنا شويد.

NLP چيست؟

 

 

NLP   را ميتوان نوعي تكنولوژي رفتاري دانست كه تعدادي تكنيك و روش را شامل ميشود. اين روشها در زندگي واقعي كاربرد دارند. كلمه NLP مخفف كلمات برنامه ريزي عصبي كلامي است. NLP به شما استفاده از زبان ذهن را ياد ميدهد تا بتوانيد به نتايج مورد نظر و مطلوب خود برسيد. NLP به اين موضوع ميپردازد كه ما چگونه فكر ميكنيم و چگونه اهداف خود را محقق ميكنيم. NLP شما را قادر ميسازد كه بتوانيد كنترل ذهن خود را در دست بگيريد و همچنين به اين موضوع ميپردازد كه شما چگونه به خود انگيزه ميدهيد و با ديگران ارتباط برقرار ميكنيد.

ايجاد تغييرات مثبت

 

 

NLP به شما مهارتهاي لازم براي ايجاد تغييرات مثبت را هديه ميكند و در كنار اين به شما كمك ميكند كه بتوانيد رفتارهاي مخرب خود را كنار بگذاريد و شما با استفاده از اين تكنولوژي رفتاري ميتوانيد اهداف خود و نحوه رسيدن به آنها را بهتر بشناسيد. به وجود اورندگان NLP تمايل زيادي داشتند تا ساختار الگوه هاي رفتاري افراد موفق را پياده كنند و بعد از شبيه سازي آنها را به ديگران اموزش دهند.

در واقع مدلسازي را ميتوان اساس و پايه NLP دانست. NLP به فهم چگونگي ساختار سيستم عصبي انسان ميپردازد و همچنين به درك فرآيندهاي فكري نا خوداگاه در انسان نيز ميپردازند اين فرآيندها در نهايت منجر به رفتار درانسان ميشود. زماني كه شما از تكنيك‌هاي NLP براي ثروتمند شدن استفاده ميكنيد ميتوانيد رفتارها را حذف و يا اينكه با آنها سازگار شويد. اگر به دنبال انتخاب بهترين حالت فيزيكي، احساسي و روحي هستيد NLP ميتواند كمك زيادي به شما كند تا به اين مهم دست پيدا كنيد. NLP روشي خاص و كارامد است چرا كه الگوه هاي ان از روي افراد نابغه برداشته شده است.

چرا استفاده از NLP به شما توصيه ميشود؟

 

 

مهمترين دليلي كه باعث ميشود استفاده از NLP به ديگران توصيه شود نتيجه بخش بودن آن است. اگر ميخواهيد بتوانيد انتخابهاي بيشتري در مورد رفتار و احساسات خود داشته باشيد. NLP ميتواند يك انتخاب مناسب براي شما باشد. الگوه هاي NLP به صورت مقطعي نيست و ميتواند در طول زندگي به شما كمك زيادي كند. NLP به شما توصيه ميشود چرا كه بدون شك ميتواند به شما كمك كند كه ارتباط موثر با ديگران داشته باشيد.

چه كساني ميتوانند از NLP استفاده كنند.

 

 

تقريبا تمامي افرادي كه براي رسيدن به هدف تلاش ميكنند، ميتوانند از NLP استفاده كنند. معلمان، مشاوران، مديران، دانش اموزان، پزشكان، روانشناسان، و …….. همگي ميتوانند براي يادگيري NLP و استفاده از آن اقدام كنند. افرادي كه از NLP ميتوانند استفاده كنند شامل مشاغل گوناگوني ميشوند. به طور كلي ميتوان گفت كه افرادي كه به دنبال بهبود عملكرد خويش هستند ميتوانند از NLP استفاده كنند .

 

NLP به ما چه ميگويد؟

 

 

NLP به ما ميگويد كه هيچ شكستي در زندگي انسان وجود ندارد بلكه تمامي اينها تجربه هستند. تمامي افراد منحصر به فرد هستند و هيچكس مثل فرد ديگري نست. ذهن و بدن دو بخش از يك سيستم مشابه هستند. رفتار يك فرد خود آن فرد نيست شما ميتوانيد يك فرد را بپذيريد و رفتار او را تغيير دهيد. افراد ميتوانند با توجه به منابعي كه در دسترس دارند بهترين عملكرد را از خود نشان بدهند.

معني ارتباطات شما بستگي به پاسخي دارد كه دريافت ميكنيد. ما به تفسير دروني خود از وقايع پاسخ ميدهيم و نه به خود وقايع. شما ميتوانيد تجارب خود را تغيير دهيد چرا كه تجربه داراي ساختار است و شما با تغيير اين ساختار قادر خواهيد بود كه تجربه را نيز تغيير دهيد. همانطور كه ما د رقال ذهن خود داراي مسئوليت هستيم در قبال نتايج آن نيز مسئوليت داريم.

تكنيك‌هاي NLP براي ثروتمند شدن يكي از بهترين تكنيك‌هايي است كه ميشه ازش براي به دست آوردن ثروت استفاده كرد .

اهرم رنج و لذت درNLP

 

اهرم رنج و لذت رو ميشه به اين شكل تعريف كرد كه براي همه ملموس باشه:

به‌طوركلي تمام اعمال يك فرد به دو دليل انجام ميشه:

۱- فرار از رنج

۲- رسيدن به يك لذت

 

 

بنابراين براي استفاده از اين تكنيك ميتوني رنج فقر رو در ذهنت بارها و بارها بيشتر كني و در مقابل به فوايد ثروتمند شدن فكر كني و مدام براي خودت تكرار كني.

با اين كار رنج فقر و نداري رو در ذهنت بزرگ ميكني كه باعث دوري از فقر خواهد شد

و در مقابل چون لذت رسيدن به ثروت رو در ذهنت بزرگ كردي ميل و انگيزه‌ي فراواني در خودت احساس مي‌كني كه دوست داري به سمتش حركت كني و به دستش بياري.

درواقع تو بايد براي به دست اوردن چيزي كه در ذهن داري احساست رو به اوج لذت برسوني و براي حذف هر چيزي از زندگيت رنجش رو در ذهنت بزرگ كني.

تا زماني كه فقر و نداري در ذهن تو تبديل به رنج نشه شايد در همين شرايطي كه هستي بموني

اما با تكرار رنج فقر مثل جرم،جنايت،تحقير، توهين و مسائلي خيلي بدتر از اين ها، ذهنت تلاش ميكنه

هر چه سريع‌تر ازش دور شده و به لذت برسه.

تا ميتوني رنج فقر رو در ذهنت بزرگ كن;فقر خيلي آثار بدي داره كه اگر كمي بهش فكر كني ميتوني ده‌ها صفحه ازش بد بگي،

بنابراين به‌راحتي ميتوني از اين تكنيك به نفع خودت در تمام زمينه‌هاي زندگيت استفاده كني.

ثروتمند شدن قانون‌هايي داره كه سعي مي‌كنيم به‌مرور به‌تمامي اونها برسيم.

روانشناسي ثروت به مسائل مهم و تأثيرگذاري اشاره ميكنه كه با آگاهي از هر موضوعي ميتوني در مسير ثروتمند شدن قوي‌تر عمل كني.

در پكيج كسب ثروت تكنيك‌هاي زيادي مثل:

تكنيك تبديل افكار مزاحم به مراحم

تكنيك رسالت

تكنيك آسان‌سازي و…

رو به‌طور كامل توضيح داديم.

تكنيك‌هاي NLP براي ثروتمند شدن

 

نتيجه گيري

 

 

هميشه به ياد داشته باشيد كه موفقيت حاصل كارها و تكنيك‌هاي موفقيتيه كه افراد موفق ازشون براي موفق شدن استفاده كردن.

با استفاده از اين تكنيك‌ها مسير رسيدن به موفقيت آسون ميشه

درواقع با انجام اين تكنيك‌ها ميتونيد به آهنرباي ثروت تبديل بشين و به دنياي ثروت قدم بذاريد.

من ماهان تيموري هستم و در راه  رسيدن به ثروت و آرامش شما را ياري ميكنم.

تيم آموزشي ماهان تيموري

نويسنده : ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزشهاي : كسب و كار ، ارتباط موثر با ديگران  , اهداف  , پولدار شدن

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۴۲:۲۵

ايده هاي كسب و كار نوين

 

 

ايده هاي كسب و كار نوين حاصل تفكر شبانه روز يكي از اعضاي خلاق تيم آموزشي ماهان تيموري است; كه اميدواريم در جهت كسب درآمد از آن استفاده كنيد .

۱ – اتاق اكسيژن (۲۷/۲/۹۴)

 

 

اين اتاق ، اتاقي خاص با ويژگي هايي خاص مي باشد. ديوار و سقف و كف اين اتاق از جنس ضد صوت مي باشد. طرحهايي خاص بر روي سطوح قرار دارد كه باعث آرامش مي شوند و بر اساس روانشناسي طراحي شده اند; طراحي داخلي اين اتاق نيز بر اساس روانشناسي ; باعث آرامش مي شود. طرح ها و رنگ هاي آرامش بخش مي باشد.

در اين اتاق موسيقي هايي خاص كه براي انسان باعث آرامش روح و روان و جسم مي شود پخش مي شود.

اكسيژن يا بهتر بگويم هوايي مناسب جسم با درصدهاي مناسب از اكسيژن ; هيدروژن ; نيتروژن و بقيه گازها منتشر مي شود تا جسم و مخصوصا مغز احيا  شود.

طراحي اتاق بر اساس فنگ شويي انجام شده است.

ماساژ هاي مناسب و خاص ارائه مي شود.

اين سيستم مي تواند بصورت فردي يا گروهي انجام شود.

 

۲ – ماري چي ايراني (۲۷/۲/۹۴)

 

 

در خارج از ايران رسم بر اين است كه پسري كه عاشق دختري است ; زماني كه مي خواهد از دختري درخواست ازدواج كند با گروهي از نوازندگان و خوانندگان به درب خانه دختر مي روند و شروع به خواندن و نواختن مي كنند و اينگونه درخواست ازدواج مي كنند;اين سيستم را براي ايران در نظر بگيريد كه آهنگ مورد علاقه دختر يا پسر يا آهنگ مشتركشان نواخته مي شود.

گروه مي تواند اين كار را بيرون از خانه دختر يا حيات خانه دختر يا داخل خانه دختر انجام دهد. بسياري دنبال دو آوريهايي براي ازدواجشان هستند و از چنين خدماتي استقبال خواهند كرد. پس اين ايده ميتواند براي كسب درآمد بسيار كارآمد باشد.

 

۳ – كلاه كاسكت (۵/۳/۹۴)

 

 

يكي از دلايل تصادف موتور سواران نداشتن ديد از كنار كلاه آنان مي باشد; درست است كه آينه بغل وجود دارد ولي در ايران معمولا از آينه استفاده نمي كنن يا اصلا آينه را بر مي دارند با اينحال اين نوع كلاه باعث ديد بيشتر مي شود. مطمعناً با توجه به تعداد زياد موتور سواران در كشورمان و راحتي كه اين نوع كلاه ها براي انها به ارمغان مياورد اين كسب و كار ميتواند بسيار پر سود باشد.

 

۴ – آفتابگير فرمان خودرو (۵/۳/۹۴)

 

 

يكي از مشكلات رانندگان در فصول گرم سال و در هنگام پارك خودروها، تابيدن آفتاب به داخل خودرو و گرم شدن اجزاي آن است. مطمعمناً در دست گرفتن فرماني كه از شدت آغتاب داعغ شده است حس خوبي را به رانندگان منتقل نميكند. پس فعاليت براي ارائه چنين آفتابگيري ميتواند با استقبال زيادي رو به رو شود. بازار هدف شما با ارائه چنين محصولي بسار بزرگ خواهد بود.

اين پوشش شامل ۳ قسمت مي شود:

يك. آفتابگير خود فرمان كه روي كل فرمان را ميگيرد و مانع از تابش نور خورشيد و داغ شدن آن مي شود; در قسمت بالا و پايين آن فضايي وجود دارد تا براي بستن قفل فرمان فضا وجود داشته باشد; اين قسمت مي تواند داراي كشي در لبه هاي كار باشد تا براحتي بر روي فرمان جا بيفتد.

*درحال حاضر كلاهي براي كارگران ساختمان وجود دارد كه داراي پوشش بيروني مي باشد كه نور آفتاب را برميگرداند.

دو. پوششي براي روي ترمز دستي

سه. پوششي براي روي دسته دنده

 

۵ – پيامك براي بانك ها (۱۰/۳/۹۴)

 

 

از آنجايي كه بانك ها در ازاي فرستادن پيامك به كاربرانشان موظف به پرداخت هزينه آن به اپراتور ها هستند ;لذا هر پيامك ارسالي شامل ۳ عدد پيام مي باشد.

با مختصر كردن آن به ۱ يا ۲ پيامك مقدار زيادي از هزينه ها كاهش مي يابد.

براي كم كردن هزينه ها ، نوع پيامك ها مي تواند دسته بندي داشته باشد.

 

۶ – ارسال پيامك مخصوص استادان و معلمان (۱۱/۳/۹۴)

 

 

در اين سيستم كه كار آن هشدار زمان كلاس براي استادان و معلمان مي باشد بدين صورت عمل مي كند كه يك روز قبل از كلاس پيامي حاوي درس مورد نظر و مكان مورد نظر و ساعت مورد نظر ارسال مي كند. بعد از ارسال ; در صورت فرستادن كلمه بله به سرور ارسال پيامك ، يعني از طرف استاد مورد نظر تائيد شده است.

اگر تا ۱ ساعت بعد ، پيامي دريافت نگرديد دوباره همين پيام ارسال مي شود و اگر دوباره پيامي دريافت نگرديد از شماره اي خاص بصورت تلفن گويا با استاد مورد نظر تماس گرفته مي شود. اين سيستم بصورت اتوماتيك انجام مي شود.

 

۷ – سايز مناسب سوتين براي خانمها (۲۰/۳/۹۴)

 

 

يكي از دلايل مهم در افتادگي سينه زنان نبستن سوتين سايز مناسب مي باشد; در قسمت زير سينه ، عضلاتي وجود دارد كه مانع از شل افتدن سينه مي شود. در طول زمان اگر به اين عضلات فشار زيادي وارد شود باعث از بين رفتن و ضعيف شدن اين عضلات مي شود و در نهايت باعث افتادگي سينه مي شود.

اصولا سايز مناسب براي سوتين براي يك خانم سايزي مي باشد كه در حالت بسته بودن آن ; وقتي دست خود را بالا مي برد چيزي از بدن ، از كنار سوتين بيرون نيفتد و در عين حال احساس نبسته بودن نداشته باشد.

محدوده سايز هاي عرف ۶۰ تا ۹۵ مي باشد ;ولي سينه هايي وجود دارد كه سايزي ميان سايز هاي عرف را دارا مي باشد و وجود چنين سايز هايي و استفاده از آن به سلامتي بيشتر سينه مي تواند كمك كند.مثلا سايز ۸۲٫۵

براي بهبود كيفيت اين سوتين ها مي توان از آستر مناسب براي قسمت داخل كاسه استفاده كرد; كه نخي و بدون حساسيت مي باشد يا از جنسي شبيه به ژله اي استفاده مي شود.

 

۸ – سايت املاك و زمين (۲۲/۳/۹۴)

 

 

اين سايت با بخش بندي بازار در قسمتي خاص فعاليت مي كند; اين قسمت از بازار كه در مقوله خانه و زمين فعاليت مي كند فقط شامل خانه و زمين هايي مي باشد كه فروشنده آن تمايل به فروش زير قيمت دارد و مي خواهد زودتر به پول نقد برسد. افراد بسياري هستند كه در زمان خريد خانه و زمين به دنبال موردهايي ميگردند كه با تخفيف به فروش ميرسند و وجود چنيني سايتي ميتواند جذابيت زيادي براي انها داشته باشد. راه اندازي و مديريت چنين سايتي ميتواند يك كسب و كار اينترنتي پرسود باشد.

*در اين سايت كارشناس مجرب براي قيمت مي باشد كه قيمت دقيق را با قيمت پيشنهادي فروشنده مقايسه مي كند و در نهايت در سايت قرار مي گيرد.

*گروهي عكاس حرفه اي براي گرفتن عكس از خانه يا زمين وجود دارد كه حتما از خانه يا زمين براي عكس در سايت تهيه مي كنند.

*كارشناس براي قيمت دقيق بايد حتما از نزديك خانه را بررسي و قيمت گذاري كند; مي تواند يك گروه كارشناسي وجود داشته باشد.

*اين سيستم مي تواند براي كار هاي ديگه انجام شود.

*در اين سايت مورد هاي شناسايي شده ; طبقه بندي مي باشند بدين صورت كه با توجه به درصدي كه زير قيمت گذاشته شده اند ; در طبقه خود قرار مي گيرند.

 

۹ – كنسانتره پرتقال (۲۳/۳/۹۴)

 

 

به دليل اينكه در شمال ايران خاك گوگردي وجود دارد ميوه و كنسانتره آن تلخ مي شود كه همين امر موجب عدم صادرات ميوه شده و هيچ كشوري خواستار آب پرتقال ايراني نيست بلكه از برزيل نيز كنسانتره پرتقال وارد مي شود. در جنوب كشور پرتقال خوب يافت مي شود. كنسانتره آن نيز تلخ نيست و ميزان آن نيز كم است و پاسخگوي نياز كشور نيست. اين طرح سرمايه گذاري روي ايجاد باغات پرتقال در جنوب كشور و بدست آوردن كنسانتره مناسب مي باشد.

كنسانتره پرتغالي كه در جنوب كشور توليد ميشود داراي كيفيت خوبي است و تلخ نيست اما به دليلي اينكه به اندازه كافي توليد نميشود نميتواند پاسخگوي نياز داخلي به اين ماده باشد. شايد دانستن اين نكته براي شما جالب باشد كه پرتغال به عنوان محبوبترين ابميوه شناخته ميشود. و با توجه به نياز بازارهاي داخلي به كنسانتره پرتغال به كيفيت سرمايه گذاري در اين بخش ميتواد سود قابل توجهي به همراه داشته باشد چرا كه بازار بزرگي در انتظار اين توليدات خواهند بود. فعاليت در اين بخش ميتواند فرصت كارآفريني بسيار خوبي نيز باشد.

 

۱۰ – توليد باتري در ايران (۲۶/۳/۹۴)

 

 

در حدود ۱۵ سال پيش به جز معدود باتري هاي قلمي و نيم قلمي خارجي ، باتري نيرو و پاري كه برندي ايراني مي باشد در بازار موجود بود. در حال حاضر خيلي سال است كه ديگر اثري از اسم آنها در بازار به آن صورت نيست و با توجه به بازار داغ و مصرفي باتري ها در ايران و با توجه به وسايل مختلفي كه روزانه مورد استفاده قرار مي گيرد لذا تاسيس خط توليد انواع بخصوص قلمي و نيم قلم مي تواند براي سرمايه گذاري مناسب باشد. گسترش استفاده از وسايلي كه از باتري هاي قلمي و نيم قلمي استفاده ميكنند اين فرصت را در اختيار سرمايه گذاران در اين بخش قرار ميدهد كه بتوانند بخشي از اين بازار پر سود را در اختيار خود قرار بدهند.

تكنولوژي ساخت باتري تقريبا مي تواند قابل دسترس باشد.

 

تيم آموزشي ماهان تيموري ارائه دهنده

آموزشهاي:كسب و كار ،كسب وكار اينترنتي ،رشد و بهبود شخصي , كارآفريني , كسب و كار اينترنتي

ايده پرداز:محمد محمدي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۶:۵۳

كسب و كار مبلمان

 

 

امروز مي خواهيم راجع به كسب و كار مبلمان صحبت كنيم كسب و كاري كه مي تواند بسيار بسيار پر درامد باشد نكته اي كه بايد راجع به كسب و كار ها بدانيم اين است كه همه ي كسب و كار ها داراي سود حداقل صد در صد مي باشند. فعاليت در صنعت مبلمان ميتواند فرصتهاي خوبي را براي رسيدن به هدف در اختيار شما قرار بدهد چرا كه صنعتي پرسود و پر طرفدار و داراي بازاري بزرگ است. امروزه در تعداد زيادي از خانه هاي ايراني ها ميتوان مبلمان را مشاهده كرد و به همين دليل اين صنعت در بخشها ي مختلف داراي سود قابل قبول است.

صنايع چوبي

 

 

از گذشته تا كنون چوب و كالاهاي ساخته شده از ان بخش عمده اي از نيازهاي بشري را فراهم كرده اند. اين ماده طبيعي داراي خصوصياتي ست كه آن را از بسياري از مواد ديگر مجزا ميكند و به همين دليل است كه اين صنعت تا به امروز پا بر جا بوده و مواد جايگزين نتواسته اند جايگزين چوب شوند. خواص مهندسي ويژه و سهولت در فن اوري و سازگاري با طبيهت باعث حفظ جايگاه و محبوبيت وسايل چوبي در سطح جهان ميشود. صنايع چوب و كاغذ را ميتوان جزء بزرگترين صنايع در سطح دنيا دانست. صنعت مبلمان نيز ييكي از مهمترين صنايع وابسته به صنعت چوب است كه در بسياري ازكشورهاي جهان و از جمله ايران داراي رونق بسيار خوبي ميباشد.

صنعت  مبلمان در ايران

 

 

از ۵۰ سال قبل ما شاهد پيشرفت زيادي ذر صنعت مبلمانا يران بوده ايم. حركت رو به رشد در ساخت انواع مبلمان باعث ايجاد خوشبيني نسبت به اين صنعت و كسب و كار در ايران شده است. در كشور خودمان امروزه ديگر مبل به عنوان يك وسيله لوس شناخته نميشود و در بسياري از منازل ميتوان اين وسيله را مشاهده كرد.

گسترش استفاده از مبلمان در بين خانواده هاي ايراني باعث شده است كه اين سنعت براي كساني كه ميخواند يك كسب و كار جديد را راه اندازي كنند يك فرصت بسيار عالي باشد. در حال حاضر مركزي براي آموزش مسائل مربوط به مبلمان وجود دارد كه هر ساله شاهد دانشجوياني هستيم كه از اين مركز در زمينه هاي طراحي مبلمان و طراحي دكوراسيون داخلي فارغ التحصيل مي شوند. اين مطالعات و آموزشها در نهايت ميتواند پتانسيل خوبي را در اختيار توليد كنندگان فراهم كند.

توليد مبلمان در ايران

 

 

در حال حاضر در ايران بيش از ۵۰ هزار كارگاه كوچك و بزرگ توليدي فعال هستند. در ايران بخش عمده توليد مبلمان بر عهده واحدهاي صنفي است و واحد هاي صنعتي كمتر در اين بخش حضور دارند. در كشور خودمان شهر تهران را ميتوان به عنوان قطب اصلي در صنعت مبلمان دانست البته امروزه شاهد رشد صنعت مبلمان در شهرهايي ديگر نظير اصفهان، شيراز، مشهد، تبريز و …. نيز هستيم. اين كارگاه ها فرصت اشتغال رابراي ۱۱۷ هزار نفر از هموصنانمان فراهم كرده اند. صنعت مبلمان ميتواند در زمينه كارآفريني نيز كمك زيادي به اقتصاد كشور كند.

اتفاقا يكي از دوستان من به نام آقاي امير اعرابي در اين حوزه فعاليت دارد و اطلاعات بسيار مفيدي را  در اختيار ما قرار داده كه ما نيز در اختيار شما خواهيم گذاشت . 

افراد در كسب و كار مبلمان به سه طريق مي توانند درامد زايي كنند :

 

 

۱- تاسيس توليدي مبلمان

۲-تاسيس فروشگاه مبلمان

۳-شركت در نمايشگاه هاي مبلمان 

براي تاسيس توليدي به ۱۰۰ ميليون تومان سرمايه نياز مي باشد درامد اين كسب و كار حدود ۱۵ ميليون تومان مي باشد كه در صورت داشتن روابط عمومي خوب و تخصص در زمينه ي فروش مي توان اين درآمد را افزايش داده و به حدود بيست ميليون تومان رساند  براي ايجاد فروشگاه سرمايه ي بيشتري مورد نياز است زيرا نياز به اجاره ي يك مغازه در جاي مناسب داريد .

هم چنين هزينه ي خريد كالا و بسياري از ديگر هزينه ها كه بايد انجام پذيرند و براي شركت در نمايشگاه ها نيز سرمايه ي كمتري نسبت به موارد ذكر شده نياز مي باشد در صورتي كه كسي سرمايه ي كافي براي ايجاد فروشگاه و يا توليدي نداشته باشد مي تواند با خريد كالا از توليدي ها در نمايشگاه شركت كند و از اين طريق به درامدزايي در اين كسب و كار بپردازد .

هم چنين افراد متخصص در توليد مبلمان و فروشندگي نيز مي توانند درامد قابل قبولي از اين كسب و كار به دست بياورند.

فرصتي مناسب براي كسب درآمد

 

 

بازار مبلمان در ايران بيش از ۳۰ هزار ميليارد تومان در سال گردش مالي دارد. سوداوري و ارزش افزوده صنعت مبلمان در بخشهاي مختلف ميتواند بين ۳۰ درصد تا ۱۰۰ درصد متغيير باشد. چون ساختار اين صنعت به صورت شبكه اي است و براي توليد يك مبل بخش هاي مختلفي بايد به صورت شبكه اي كار كنند تا محصول نهايي وارد بازار شود.

در بخش توليد اگر محصولات شما داراي كيفيت قابل قبولي باشند مطمعناً تقاضاي خوبي در اين بازار دارند. سوداوري در اين صنعت سريع است و براي كساني كه هدف انها رسيدن سريع به سودآوري است بسيار مناسب ميباشد.

حتما قبل از راه اندازي اين كسب و كار تجربه ي لازم را به دست آورده و به هيچ وجه بدون تجربه  سرمايه گذاري نكنيد .

حتما قبل از راه اندازي اين كسب و كار تجربه ي لازم را به دست آورده و به هيچ وجه بدون تجربه  سرمايه گذاري نكنيد .

تيم آموزشي ماهان تيموري
نويسنده: ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، هدف , كسب و كار جديد , كارآفريني

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۵:۰۸

كسب و كار خانگي ، به هر نوع فعاليت و كسب و كاري كه در خانه با امكانات و وسايل منزل راه اندازي شود را كسب و كار خانگي مي گوييم. كسب و كارهاي خانگي قادر هستند كه در زمينه هاي ايجاد شغل، نوآوري در عرضه محصولات در اقتصاد كشورها تنوع و تاثيرگذاري زيادي داشيته باشند. براي بسياري از افراد كسب و كارهاي خانگي ميتواند اهميت زيادي باشد چرا كه اين نوع از كسب و كار ميتواند به عنوان شروعي براي كسب و كار اصلي انها تلقي شود.

كسب و كارهاي خانگي در ايران

 

 

كسب و كارهاي خانگي در ايران از سابقه طولاني برخوردار هستند و ما با پديده جديدي رو به رو نيستيم. از گذشته هاي بسيار دور ايرانيان در منازل خود دست به توليد محصولاتي مانند صنايع دستي و موادغذايي ميزدند و بسياري از خانواده ها از اين طريق به كسب درامد ميپرداختند.

با توجه به تعييراتي كه در وضعيت امروزي اقتصاد جامعه ما رخ داده است و وجود مشكلاتي مانند بيكاري نگاه به كسب و كارهاي خانگي جدي تر شده است. بسياري از صاحب نظران بر اين موضوع تاكيد ميكنند كه كسب و كارهاي خانگي ميتوانند به طور موقت و حداقل در كوتاه مدت و ميان مدت مشكل بيكاري را حل كنند.

افزايش كيفيت زندگي

 

 

اگر با صاحبان كسب و كارهاي خانگي صحبتي كنيد خواهيد كه اكثر آنها اعتقاد دارند كه اين نوع از كسب و كارها باعث افزايش كيفيت زندگي انها شده است. جدا از درآمدي كه كسب ميكنند كار كردن در منزل و در كنار خانواده باعث شده است كه انها از كار كردن لذت بيشتري ببرند. انها در محيطي كم استرس تر و با فرسودگي كمتر كار ميكنند . آنها ميتوانند در كنار كار و كسب درامد به مسائل خانواده خود نيز رسيدگي كنند.

دو شيوه براي كسب و كار خانگي وجود دارد

 

 

كسب و كار خانگي: در اين روش كار در خانه انجام مي شود . در واقع در اين روش فرد شغل خود را به خانه مي اورد و بدون اينكه نيازي باشد تا هزينه زيادي را براي اجاره يا خريد مكاني براي كسب و كار خود بدهد ميتواند در منزل خود به فعاليت هاي شغلي اش برسد.

كسب و كار مبتني در خانه: كاري است كه تحويل محصولات و خدمات آن در درب يا داخل خانه مصرف كنندگان انجام مي شود. در اين نوع از كسب و كارهاي خانگي مسئله اين نيست كه كالاها در كجا توليد شده است بلكه بلكه براي تشخيص اين نوع از كسب و كارهاي خانگي به موضوع نگاه ميشود كه كالاهاي توليدي و يا خدمات در درب منزل متقاضيان به آنها عرضه ميشود.

 

مزاياي كسب و كار خانگي

 

 

ساعت كاري دست خودتان است مي توانيد يك صبحانه مفصل ميل كنيد.در كنار خانواده و دوستان خود هستيد.دچار كمر درد و پا درد ناشي از ايستادن و زياد نشستن روي صندلي نمي شويد در هزينه راه و انرژي تان صرفه جويي مي شود و خبري از ترافيك نيست. 

نياز به مجوز نداريد ريسك كار كمتر است. در اين نوع از كسب و كار شما آزادي عمل و استقلال بيشتري خواهيد داشت زماني كه شما اقدام به راه اندازي كسب و كار خانگي ميكنيد، ميتوانيد وقت بيشتري را در كنار خانواده خود صرف كنيد و به دليل ساعات كاري انعطاف پذير دراين نوع از كسب و كار شما احساس راحتي بيشتري خواهيد كرد. افرادي كه دچار معلوليت يا محدوديت هاي جسمي هستند ميتوانند از كسب و كارهاي خانگي استفاده كنند. همچنين راه اندازي يك كسب و كار خانگي نسبت به كسب و كارهاي ديگر به صورت قابل توجهي نياز به سرمايه اوليه كمتري خواهد داشت.

انواع كسب و كار خانگي

 

 

كسب و كار خانگي را مي توان در زمينه هاي مختلف ايجاد كرد.از جمله:

صنايع دستي

 

با عرض پوزش در بارگيري عكس مشكلي رخ داده است.

 

مثل  سجاده بافي، زري بافي ، شال بافي، چادر شب بافي ، عبا بافي ، قاليبافي ،گيوه بافي، طراحي و دوخت لباس محلي،عروسك بافي ، انواع چاپ پارچه، نقاشي روي چرم ،طراحي به صورت داغ روي چرم، خاتم كاري ، قاب سازي، مهر سازي ،جلدسازي، نقاشي روي شيشه ، رنگ ريزي گياهي ،مليله دوزي، سرمه دوزي، گلدوزي و ….حوزه صنايع دستي به حدي متنوع است كه شما ميتوانيد با توجه به امكانات و علاقه خود در اين زمينه انتخاب كنيد.

توضيحاتي در مورد پرورش بلدرچين

 

 

اگر شما مكاني كوچك در خانه خود حتي به اندازه ۱۲ متر مربع داريد ميتوانيد اقدام به پرورش بلدرچين كنيد. اين كار كمتر از يك ساعت در طول روز وقت شما را خواهد گرفت. در فضايي كوچك شما ميتواند قفسهاي مخصوص بلدرچين را قرار بدهيد و تعداد زيادي از اين پرنده هاي كوچك را در قفس هاي طبقه اي نگه داريد. چه شما بلدرچين گوشتي پرورش دهيد و چه اقدام به پرورش بلدرچينهاي تخم گذاركنيد در هر صورت سود خوبي از اينكار نصيب شما خواهد شد. حتي يك انباري يا اتاقكي بر روي پشت بام منزلتان ميتواند فضايي باشد كه براي پرورش بلدرچين مورد استفاده قرار گيرد.

پرورش طيور و حشرات

 

 

پرورش بلدرچين، پرورش اردك ،پرورش كرم ابريشم ، پرورش پرندگان زينتي و ….اينكه افراد يك كشور بتوانند در خانه هاي خود اقدام به انجام يك كار توليدي كنند بسيار خوشايند است مخصوصاً اگر اين توليد در زمينه مواد غذايي نيز باشد. براي مثال شايد براش شما جالب باشد اگر بدانيد كه با داشتن فضايي كوچك در منزل خود ميتوانيد اقدام به پرورش بلدرچين كنيد.

همانطور كه فته شددر اين زمينه ميتوانيد توليدات مختلفي داشته باشيد از ماكيان گرفته تا حشراتي كه مصارف مختلفي دارند. در اينجا براي شما به صور خلاصه توضيحاتي را در مورد پرورش بلدرچين ارائه ميدهيم كه ميتواند انتخاب مناسبي در اين زمينه از كسب و كارهاي خانگي باشد.

فعاليت هاي شيلات

 

 

توليد ماهيان زينتي و آكواريومي در منزل نيز يكي ديگر از شاخه هاي كسب و كارهاي خانگي است. شايد باور اين موضوع براي شما كمي سخت باشد اما شما با داشتن حوضچه اي كوچك در منزل خود قادر خواهيد بود كه اقدام به پرورش ماهي كنيد. افراد زيادي هستند كه با سرمايه اي كم در منزل خود اقدام به پرورش ماهي كرده اند و از اين راه درآمد خوبي نيز كسب ميكنند. اگه به اين كار علاقه داريد اما منزل شما فاقد فضاي كافي براي احداث حوضچه است ميتوانيد به سراغ پرورش ماهي هاي آكواريومي و زينتي برويد. با داشتن يك اتاق معمولي كه بتوانيد آكواريوم هارا در ان قرار دهيد ميتوانيد اين كار را شروع كنيد.

صنايع غذايي

 

 

توليد و بسته بندي ترشيجات و شور‌، ماست بندي ، توليد گلاب و عرقيات گياهي ،تهيه ي لواشك ، تهيه مربا ،آبليمو ، آبغوره ، سركه ، نبات پزي و …..عذاهاي خانگي طرفداران خاص خودشان را دارند. بسياري از افراد بر اين عقيده هستند كه عذاهاي خانگي به دليل استفاده از روش هاي سنتي تر براي تهيه سالم تر هستند. شما با سرمايه اندكي يتوانيد در اين زمينه به فعاليت بپردازيد و ميتوانيد مطعمن باشيد كه اگر محصولات شما كيفيت مناسبي داشته باشند سود خوبي از اين كار نصيب شما خواهد شد.

فعاليت فرهنگي

 

 

 كارهايي مانند خطاطي ، ويراستاري ، نويسندگي ( داستان ، شعر ، فيلمنامه ،نمايشنامه آموزشي و…) ،برجسته نويسي با خمير و رنگ و … نيز ميتواند براي شما رآمد زا باشد. ار در زمينه هاي فرهنگي داراي مهارتي هستيد ر منزل خود ميتوانيد از اين مهارت استفاده كرده و كسب درآمد كنيد.

آموزشي

 

آموزش در زمينه تخصصتان، در چه كاري حرفه و تخصص داريد . معلمي ، ترجمه ، وبلاگ نويسي و…و بسياري از فعاليت هاي ديگر كه در اينجا بخشي از آنها را آورده ام. منزل شما مكاني مناسب براي انجام فعاليت هاي اموزشي است. ميتوانيد شاگردان خود را در منزلتان داشته باشيد و حرفه اي را كه در ان تخصص داريد آموزش دهيد. ميتوانيد در منزل خود اقدام به ترجمه متون و يا اموزش از طريق اينترنت كنيد. پس فراموش نكنيد اگر شما مهارتهاي اين چنيني داشته باشيد افرادي هستند كه نيازمند اين تخصص شما هستند و شما با استفاده از اين موضوع ميتوانيد در منزل خود اقدام به كسب درامد كنيد.

اهميت توجه به كسب وكارهاي خانگي

 

 

كسب و كارهاي خانگي داراي بازدهي سريع هستند و نيازي به سرمايه زياد ندارند. اين نوع از كسب وكارها راي متعادل كردن بازار كار موثر هستند با توجه به معضل بيكاري در كشر ما، توجه به كسب وكارهاي خانگي در كوتاهمدت و ميان مدت ميتواند در حل اين معضل كمك كننده باشد. در حال حاضر سازمان خاصي موتولي ايننوع از كسب و كارها در كشور نيست. با توجه به اهميت كسب و كارهاي خانگي نظامند كردن اين نوع از كسب و كارها ميتواند به عنوان يك ضزورت در نظر گرفته شود.

نكاتي در مورد راه اندازي كسب و كار خانگي

 

 

براي داشتن يك كسب و كار موفق در ابتدا شما بايد نوع كسب و كاري كه قصد داريد در منزل راه اندازي كنيد را مشخص كرده و سپس تخمين بزنيد كه انجام اين كار در منزل به چقدر زمان و سرمايه نياز دارد. در قدم بعدي شما بايد محيط خانه را براي انجام كسب و كاري كه مد نظر داريد آماده كنيد. براي مثال اگر قصد پرورش ماهي را در منزل خود داريد بايد حوضچه اي را برا ي اين منظور در نظر بگيريد و يا اگر قصد پرورش بلدرچين را داريد حداقل فضاي مورد نياز براي اين كار اتاق يا انباري است كه شما بتوانيد قفسها را در آن قرار دهيد.

سعي كنيد اقدام به راه اندازي كسب و كاري كنيد كه در ان زمينه داراي مهارت و علاقه هستيد.  اين نكته را فراموش نكنيد كه كسب و كار شما قرار است در منزل انجام گيرد. سعي كنيد كاري را انتخاب كنيد كه با وضعيت خانوادگي شما مطابقت داشته باشد براي مثال اگر فرزند كوچكي در منزل داريد كسب و كار شما نبايد به گو نه اي باشد كه براي او خطري را ايجاد كند. بعد از دقت و تفكر بر روي اين نكات ميتوانيد با اعتماد به نفس فعليت خود را شروع كنيد.

 

نتيجه گيري

 

 

در اين مقاله به معرفي كسب و كار در خانه و شاخه هايي كه مي توانيد در آنها فعاليت كنيد و كسب درآمد داشته باشيد ، پرداختيم ، اميدواريم كه شما هم بتوانيد با استفاده از اين مقاله و ساير مقالات تيم آموزشي ماهان تيموري يك كسب و كار پر سود براي خودتان راه اندازي كنيد .

تيم آموزشي ماهان تيموري

نويسنده : مهسا قرازمند – ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزشهاي : كسب و كار ، كارآفريني ، كسب و كار اينترنتي , كسب و كار موفق , كسب و كار در خانه , كسب و كار

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۱:۴۸

بازاريابي چيست؟

 

 

بازاريابي چيست؟ در كشور ما بازاريابي كم اهميت ترين شغل ممكن است;ما به شما آموزش مي دهيم كه واقعا بازاريابي چيست تا ديد خود را باز كرده و به موضوع بهتر نگاه كنيد. به عبارت بهتر به هر كسي كه در هيچ جا كار نميدهند;به اجبار براي اخرين راهكار متوسل به اگهي هاي استخدام بازاريابي ميشود;در حقيقت اول بايد پرسيد كه بازاريابي در ايران چه تعبيري دارد؟ بازاريابي در ايران تعريفي مشابه با سفارش گيري دارد; هر كسي كه وارد اين صنف ميشود;تكنيكي قديمي را براي كسب وكار  پيش ميگيرد وان اين است:

“مخشو بزن…. بنداز بهش”

اولين چيزي كه در كسب وكار سفارش گيري(وبه تعبير بازار ايران؛بازاريابي) بايد ياد گرفت;اين است كه هر محصولي به درد هر شخصي ميخورد;فقط بايد صحبت كرد و او را قانع نمود.

اما به راستي تعريف بازاريابي چيست

 

 

شناخت نيازهاي يك بازار هدف معين است كه با شناخت مزيتهاي رقابتي انحصاري و رقابتي سازمان، ارزش بيشتري را در عرضه خود براي خريدار ترسيم مينمايد.

ميبينيم كه در مفهوم بازاريابي;چيزي به نام اقناع به هر قيمتي وجود ندارد;و اين مفهموم قبل از ورود بازاريابي مدرن به ايران; وجود داشته است و حالا با ورود اين علم(تاكيد ميكنم مهارت بازاريابي ;كاملا مبتني بر دانش روز جهاني و مهارتي اكتسابي است) به ايران با تلفيق ان با اين روش بي پايه;حالا به افراد اموزش داده مي شود به هر قيمتي كه شده بتوانند مخاطب را اقناع كنند;حتي اگر اين مخاطب بانويي كهنسال باشد كه بازنشسته شده است;بايد او را قانع كرد تا يك پزرنتر (وسيله اي براي مديريت وارائه پاورپوينت هاي اموزشي) بخرد ;و اگر بازاريابي توانايي اين كار رانداشته باشد;حتما استعداد اين كار را ندارد! اما اشكال كار همين جاست;بازاريابي و فروش يك استعداد ذاتي است يا يك مهارت اكتسابي؟!

در بازار ما همه فكر ميكنند كه اين استعداد ذاتي بايد از طرف خداوند هديه شده باشد و هر كسي اين هديه را نگرفته است،بايد از دنياي كسب وكار خارج شود،اما به اعتقاد بزرگان بازاريابي اين مهارت كاملا علمي و اكتسابي است;يا بايد ان را توسط تجربه از بازار كسب كرد و يا بايد پايه هاي ان را اموخت و با ازمون وخطا در بازار ان را عملي كرد; در حقيقت اين مهارت اكتسابي از دو مولفه تشكيل شده:

۱-پايه هاي علمي

۲-مهارت هاي تجربي

اما راه قابل توصيه; اموزش ديدن از افرادي است كه هردو را كنار هم دارند;و مشخصا ترجيح با مدرسيني است كه بدون پايه هاي علمي وارد بازار شده اند و پس از ان بر حسب نياز;پايه هاي علمي را بر پايه مهارت هاي تجربي كسب كرده اند. اين مدرسين نيازهاي خود را بر پايه مزيت هاي مهارت تجربي برطرف نموده اند;به عبارت بهتر ميدانسته اند كه چه مي خواهند و چه نيازي دارند;سپس با تشنگي سيري ناپذير ان را رافع نموده اند. اما واقعا اين پديده اي كه به نام بازاريابي مي  شناسيم اگر سفارش گيري(ويزيتوري) است;بازاريابي چيست؟ براي شناخت بازارياب بايد ابتدا هرم قابليتهاي فروش مهديدادفر و ماهان تيموري را بررسي كنيم ; و بدانيم كه بازارياب و بازاريابي چيست؟

هرم قابليت هاي فروش مهديدادفر و ماهان تيموري

 1. ويزيتور(سفارشگير)

 2. فروشنده

 3. بازارياب

 4. بازارياب مشاور

 5. مشاور مذاكره كننده

۱-ويزيتور

 

 

نخستين پله از قابليت هاي فروش است:در اين پله معمولا افراد از اعتبار برند استفاده ميكنند و تلاش زيادي براي فروش نمي كنند; قاعدتا در اين پله مهارت هاي زيادي نياز نيست و به تدريج مهارت هاي ارتباطي به دست مي ايد.

۲-فروشنده

 

 

در اين پله افراد كم كم;به مهارت هاي فروش دست يافته اند  و مي توانند كالاهاي خود را بفروشند;به شرطي كه مفهوم اين تعريف را بدانند: فروش هنر منطبق كردن مزيت هاي رقابتي بر نيازهاي مشتري است نه بر عكس!

۳-بازارياب

 

 

در اين پله افراد بايد بدون اتكا به سازمان هاي خود با توجه بر مثلث ثروت در فروش;بتوانند كه محصولات را به فروش برسانند; در حقيقت اين افراد كه در ششمين شغل پرطرفدار دنيا مشغول فعاليت هستند بايد همانطور كه از نام ان ها پيداست;بازارهاي هدف خود را شناسايي كنند و يا ان ها را ايجاد نمايند!

توضيح پله هاي چهارم وپنجم در اين مقاله جاي نميگيرد و نيازمند توضيحات مفصلي است كه بايد بعدا مورد بررسي قرار بگيرد.

نكاتي براي تبديل مشتريان بالقوه به مشتريان بالفعل

 

 برقراري ارتباط

 

 

كسي كه در بخش بازاريابي فعاليت ميكند بايد بداند كه در اولين ارتباط قرار است چه اطلاعاتي را دريافت كند و همچنين بايد بداند كه لازم است چه اطلاعاتي را به مخاطبان خود انتقال دهد. براي مثال هدف ابتدايي در برقراري ارتباط با مخاطب ميتواند درخواست از او براي برقراري يك جلسه كاري باشد و يا اينكه هدف ميتواند تنها دريافت اطلاعاتي از مشتري بالقوه باشد.

كنترل زمان

 

 

بازارياب از همان ابتدا كار و در شروع برقراري ارتباط با مخاطبان خود بايد به دنبال مديريت زمان باشد. هر چقدر كه يك بازارياب بتواند از زماني كه در اختيار دارد بهتر استفاده كند ميتواند در نهايت ارتباطات مفيد بيشتري را با افراد برقرار كند. استفاده بهينه از زمان و داشتن كنترل در اين زمينه ميتواند كمك زيادي به يك بازارياب در راه رسيدن به هدف كند.

دقت در نحوه صحبت كردن

 

 

نحوه صحبت كردن يك بازارياب بسيار مهم است. بازاريابي كه در هنگام صحبت كردن شادابي و سرزندگي را به مخاطبان خود منتقل ميكند مطمعناً شانس بيشتري براي موفقيت خواهد داشت. يك بازارياب اگر ميخواد باعث ايجاد اعتماد در طرف ديگر شود بايد به نحوه صحبت كردن خود دقت كند. صحبت كردن به صورت شمرده و با صميميت ميتواند به مخاطب اين پيام را منتقل كند كه شخص بازارياب داراي اعتماد به نفس بالايي است و نسبت به محصول و يا خدماتي كه معرفي ميكند كاملاً مطمعن است.

افزايش اعتماد به نفس

 

 

افزايش اعتماد به نفس در يك بازارياب باعث ميشود كه ترس از شكست و شنيدن جواب نه مانع تلاش او نشود. نه شنيدن بخشي جدايي ناپذير از كار يك بازارياب است و نميتوان اين موضوع را انكار كرد. بازاريابان بايد به اين نكته توجه كنند كه انها هر چقدر هم كه كارشان را خوب انجام دهند باز هم اين مردم هستند كه تصميم نهايي را ميگيرند و در بسياري از موارد آنها با توجه به دلايل شخصي خود تصميم به خريد يا عدم خريد از يك بازارياب ميگيرند. ترس از شكست و نه شنيدن كمكي به يك بازارياب نميكند اما اگر بتواند اعتماد به نفس خود را افزايش دهد و نه شنيدن را قسمتي اجتناب ناپذير از كارش بداند مطمعناً شانس بيشتري براي رسيدن به موفقيت خواهد داشت.

موفقيت يك بازارياب در گرو برقراري تماس مداوم است

 

 

برقراري تماس زماني به موفقيت براي يك بازارياب منجر خواهد شد كه داراي استمرار باشد. يك بازارياب نبايد منتظر تماس از طرف مشتريان خود باشد چرا كه معمولاً دلايل مختلفي از جمله مشغله كاري باعث ميشود كه اين اتفاق نيافتد پس نماس مداوم با مشتري و احساس مسئوليت در استمرار اين ارتباط بسيار مهم است.

اين كار باعث ايجاد اين احساس در مشتري ميشود كه شما براي او اهميت زيادي قائل هستيد و مطمعنا نگرش او نسبت به شما مثبت تر خواهد شد. البته مراقب اين نكته باشيد كه تماس هاي شما نبايد به گونه اي باشد كه مخاطب شما احساس كند كه شما به او نياز داريد و از سر درماندگي پيگير ارتباط با او هستيد. سعي كنيد به عنوان يك بازارياب ارتباطي صميمانه به همراه احترام متقابل با مشتري خود برقرار كنيد.

 

نتيجه گيري

 

حالا به نظر شما بازاريابي شغل كم اهميتي است؟

به نظر شما استعدادي ذاتي است يا مهارتي اكتسابي؟

با يافتن مرشد در مسير بازاريابي ايا نمي توان نتايج بهتري كسب كرد؟

با توجه به اينكه هر دقيقه اموزش ممكن است افراد را تا ۱۰۰دقيقه در كسب وكار پيش بيندازد،ايا ضرورتي براي اموزش اين مهارت ميبينيد؟

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري

نويسنده: ماهان تيموري – سينا كنعانيان

ارائه دهنده ي آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني و بازاريابي الكترونيكي , اعتماد به نفس ,بازاريابي , رسيدن به هدف ,مديريت

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۴:۱۶

كسب و كار حوله يكبار مصرف

 

 

موضوع اين هفته فوت كوزه گري درباره كسب و كار حوله يكبار مصرف مي باشد. كسب و كار حوله يكبار مصرف يك كار بسيار بسيار عالي با ظرفيت بسيار بالا براي كسب درآمد مي باشد. قبل هرچيزي بايد به شما بگم كه ما سعي ميكنيم كه در سال ۹۶ با توجه به فرمايشات رهبر عزيزمون كه سال رو سال توليد و اشتغال نامگذاري كردند ما نيز در راستاي اين سياست كسب و كارهايي رو معرفي كنيم كه توليدي هستند و به توليد و اشتغال صنعت كشورمون كمك مي كنند.

مزاياي استفاده از حوله يك بار مصرف

 

 

پوست و مو را ميتوان جزء اعضاي حساس بدن انسان دانست. استفاده از حوله هاي يكبار مصرف در اماكن عمومي مانند آرايشگاه ها به جاي حوله هاي چند بارمصرف يك ضرورت است. بهتر است به پوست و موي خود احترام بزاريد. احتمالا شما هم نميتوانيد اطمينان داشته باشيد كه حوله هاي موجود در مكان هاي عمومي مانند ارايشگاها به خوبي شسته و ضد عفوني شده باشند. افراد زيادي هستند كه مانند شما فكر ميكنند.

اين افراد دوست دارند در چنين مكانهايي از حوله اي نو و تميز استفاده كنند كه در عين اين حال قرار نيست هزينه زيادي براي آن پرداخت كنند. استفاده از حوله هاي يكبار مصرف ميتواند از ناراحتي هاي مربوط به پوست و مو جلوگيري كند و جايگزيني آن با حوله هايي كه در مكانهاي عمومي توسط چند نفر مورد استفاده قرار ميگرند يك ضرورت است. پس مطمعن باشيد كه بازار بزرگي براي كسب و كار حوله يكبار مصرف انتظار شما را خواهد كشيد.

اطلاعاتي راجب كسب و كار حوله يكبار مصرف

 

 

كسب و كار حوله يكبار مصرف سرمايه اوليه چنداني نميخواد و شما با ۲ الي ۵ ميليون تومان ميتونيد اين كسب و كار رو براي خودتون راه اندازي كنيد. همچنين از جمله كارهايي مي باشد كه مكان بزرگي واسه راه انداختنش نياز نيست و به فضاي ۱۲ الي ۱۵ متر نياز داريد.

شما با اينكار ميتونيد گوشه خونتون درامدزايي كنيد و مشتري احتمالي شما مي تونه آرايشگاههاي زنونه و مردونه ، بيمارستان هاي خصوصي و دولتي، سالن هاي ورزشي، رستوران ها ، هتل ها و … ، همه اينها ميتونه مشتري شما باشند.

نحوه توليد

 

 

شما براي توليد حوله هاي يك بار مصرف كار ساده اي رو پيش رو داريد. مواد اوليه شما براي اينكار غالباً پارچه هاي اسپان لس هستند. شما ميتوانيد ماده اوليه خود را به صورت حلقه اي تهيه كنيد. اين پارچه ها به صورت نبافته بوده و فاقد تار و پود ميباشند. اين پارچه ها داراي جذب آب مناسب بوده و ميتواند بهترين گزينه براي يك حوله يك بار مصرف باشند. بعد از تهيه مواد اوليه شما بايد اندازه هاي مورد نظر خود را انتخاب كنيد.

حوله هاي يك بار مصرف در اندازه هاي مختلفي در بازار وجود دارند و شما هم ميتوانيد ماده اوليه خود را به اندازه هاي مورد نظرتان برش دهيد و سپس انها را بسته بندي كنيد. به طور معمول حوله هاي يكبار مصرف موجود در بازار داراي بسته بندي هاي ساده اي هستند و شما با ارائه محصولات خود در بسته بندي هاي جذاب تر ميتوانيد شانس خود را براي كسب درامد بيشتر افزايش دهيد.

سعي كنيد اندازه برش هاي خود را با توجه به نيازهاي مشتريانتان انتخاب كنيدو براي مثال اگر مشتريان شما به صور عمده آرايشگاها هستند بهتر است مواد اوليه خود را در سايز هاي كوچكتر برش دهيد و يا در مثالي ديگر اگر مشتريان شما افرادي هستند كه بعد از شنا كردن قصد دارند از اين حوله ها استفاده كنند شما بايد حوله هايي با سايزهاي بزرگتر را به انها ارائه دهيد.

راهكاري براي فروش بهتر

 

 

سعي كنيد هزينه بيشتري براي بسته بندي حوله هاي خود انجام دهيد، بسته بندي ساده براي اينكار به كسب و كار شما آسيب خواهد رسوند. اين حله هاي در حلقه هايي با ابعاد مختلف تهيه ميشه و شما كافي با توجه به ابعادي كه ميخواين اونها رو برش بدين و براي جاهايي كه نياز دارن آماده كنين.

ميزان درآمد از اين شغل

 

 

قسمت جذابي كه مخاطبان ما به دنبال اون هستند ميزان درآمدي است كه اين شغل براي آنها خواهد داشت. اگر شما در فروش خود قوي عمل كنيد، كسب و كار حوله يكبار مصرف ميتونه براتون روزانه از ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان درآمد داشته باشه و اگه به فكر پولدار شدن هستيد خب بايد كار خودتون رو گسترش بدين و قطعا درآمد بيشتري كسب خواهيد كرد.

چطور ميتونم فروش خوبي داشته باشم؟؟

 

همانطور كه قبلا بهتون گفتم نوابغ ثروت ساز ۶ خصوصيت اصلي دارند.

اين افراد اول از همه هدف رو ميدونن چيه و هدفمند زندگي مي كنند و واسه زندگشيون هدفگذاري ميكنند.

اين افراد اعتماد به نفس بالايي دارند و ميرن به راحتي كار خودشون رو معرفي مي كنند.

اين افراد مهارت هاي ارتباط موثر رو بلندن و باهركسي در هرجايي ميتونن به راحتي ارتباط برقرار كنند و خودشون و محصولشون رو معرفي كنند.

فن بيان از ويژگي هاي مهم اين افراده كه به اين فنون تسلط كافي دارند.

اين افراد كاريزما و جذابيت دارند و وقتي وارد جايي ميشن توجهات رو به خود جلب مي كنند و در ذهن مخاطب خود تاثير مثبت ميگذارن.

در آخر اين افراد فنون مذاكره رو بلدن و ميدونن كه در يك مذاكره چطور ميتونن به موفيت برسن.

اگر شما فكر ميكنيد كه در اين شش حوزه ضعيف هستيد ميتونيد پكيج نوابغ ثروت ساز رو تهيه كنيد و خودتون رو با اين ويژگي ها قوي كنين و اونوقته كه ميتونيد هر چيزي رو به پول تبديل كنيد و ثروت خودتون رو افزايش بديد.

نويد به دوستان عزيز

 

 

به شما عزيزان اين مژده رو ميدم كه دوتا از بچه هاي تيم دارن با تمام توان روي دوره كارآفريني كار ميكنن كه اين دوره تا پايان تيرماه آماده ميشه و ما در آنجا به شما توضيح ميديم كه چطور يه كسب و كار رو از پايه راه اندازي كنيد و به يك كارآفرين تبديل بشين و فوت كوزه گري هايي كه براي شما ضبط ميكنيم نيز مكمل همين دوره خواهد بود.

تصميم با شماست كه بلند شيد و اقدام كنيد.

اميدوارم هركجا كه هستيد شاد و پيروز و سربلند باشيد

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد.

اگر سوالي در ارتباط با اين ويدئو داريد مي توانيد ديدگاه خود را براي ما ارسال كنيد.

تيم آموزشي ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، هوش مالي , ثروت , كاريزما ,فن بيان

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۹:۴۸

رشد شخصي چيست؟

 

 

رشد شخصي، فقط با دو ساعت در روز ممكن مي‌شود. شايد بارها شنيده باشيد كه انسان‌هاي موفق به درجه‌ي بالايي از رشد شخصي رسيده‌اند ; به همين دليل است كه اگر از آن‌ها بپرسيم: اگر تمام ثروت و موفقيتي كه داري را از دست بدهي، چقدر طول مي‌كشد تا دوباره آن را به دست بياوري؟

پاسخ متفاوتي از آن‌ها مي‌شنويم. آن‌ها در پاسخ خواهند گفت: در ظرف مدت كمتر از يك تا دو سال دوباره به جايگاه قبلي خواهند رسيد و حتي شايد خيلي بالاتر از آن جايگاه قبلي!چون تمام راه‌ها را بلديم و مهارت‌هاي لازم را داريم; احتمال شكستمان بسيار كمتر است.

چون قبلاً اين مسير را با تمام موانع و مشكلاتش پشت سر گذاشته‌ايم اين توانمندي و رشد قابليت‌هاي ارزشمندي كه يك شخص را در راستاي رسيدن به اهدافش و هدف از زندگي قدرتمند مي‌كند پاداش يك‌ چيز در زندگي اين افراد است پاداش پايداري و انضباط شخصي كه اعتماد به نفس آنها را بالا ميبرد.

اين مقاله براي افرادي است كه موفقيت را انتخاب كرده اند

 

 

درواقع اين افراد خود را ساخته‌اند  عادات مثبت و مفيدي را در خود ايجاد كرده‌اند  و به‌طوركلي از خود فردي ساخته‌اند كه توانايي به دست آوردن هر چيزي را دارد. كافي است اراده كرده و تصميم بگيرند، آن‌ها مي‌توانند; چون بر روي خودشان سرمايه‌گذاري كرده‌اند.

 

اين مقاله را براي تمام كساني مي‌نويسم كه موفق شدن را انتخاب كرده‌اند براي تمام كساني مي‌نويسم كه تصميم گرفته‌اند زندگي تازه‌اي را شروع كنند، براي پولدار شدن كه يكياز آثار توانمندي يك فرد به‌حساب مي‌آيد; بايد بر روي خودتان سرمايه‌ گذاري كنيد يك سرمايه‌گذاري بلند مدت كه سودي كلان به دنبال دارد. براي اين سرمايه‌ گذاري هرروز فقط دو ساعت نياز داريد، از ۲۴ ساعت در طول روزبراي رشد شخصي ، فقط با دو ساعت در روز كافي است.

 

مي‌دانيد فقط ۳ درصد از تمام مردم دنيا به اين شيوه عمل مي‌كنند؟ فقط سه درصد! اين يعني براي اينكه جزء انسان‌هاي فوق بهترين شويد فقط نياز داريد روزي ۲ ساعت از ۲۴ ساعتتان را به خود اختصاص دهيد. فكر مي‌كنيد ۲ ساعت در روز براي فوق بهترين شدن خيلي زياد است؟

 

فكر نمي‌كنم چنين نظري داشته باشيد، پس به مطالعه‌ي خود ادامه دهيد:سعي كنيد اين زمان را براي رشد شخصي خود در نظر بگيريد; بهترين زمان براي اين كارزماني است كه ; شما ازنظر تمركزذهن آمادگي داريد. اين زمان مي‌تواند صبح پس از بيدارشدن باشد  مي‌تواند عصرها بعد از اتمام كار روزانه‌ تان باشد و يا شب قبل از خواب  فرقي نمي‌كند شما براي رشد شخصي‌ فقط به ۲ ساعت در روز نياز داريد. شايد بپرسيد در اين دو ساعت چه‌كار كنيم؟ كارهايي كه بايد انجام دهيد اين است.

اهميت رشد شخصي

 

 

افراد شاخص و موفق داراي يك خصوصيت مشترك هستند. اين افراد هميشه براي ارتقاء سطح توانمنديهايشان اهميت زيادي قائل هستند و در اين زمينه تلاش روز افزوني دارند. كسي كه به رشد شخصي اهميت ميدهد باعث به وجود امدن تغييراتي در خود و اطرافش ميشود. افرادي كه به رشد شخصي خود اهميت ميدهند در مدت زمان نسبتا كوتاهي قادر خواهند بود كه خود را از ديگران متمايز كنند.

اين نكته واضح است كه افراد شاخص و موفق نسبت به ديگران متمايز هستند اما دليل اين تمايز اين است كه آنها تصميم گرفته اند بر روي خودشان كار كنند .زماني كه شما به رشد شخصي خود اهميت دهيد اين ارتقاء و رشد تنها در مسائل فردي شما نمود پيدا نخواهد كرد بلكه باعث تمايز درجايگاه اجتماعي شما نسبت به ديگران خواهد شد. توجه به رشد شخصي به شما كمك ميكند كه به فردي دوست داشتني تر تبديل شويد.

شما ميتوانيد تبديل به كسي شويد كه ديگران از همنشيني با او لذت ميبرند. براي رسيدن به اين مهم در درجه اول بايد داراي شخصيتي رشد يافته باشيد. با توجه كردن به رشد شخصي شما داراي مزيت ها و توانايي هايي ميشويد كه ميتواد جايگاه شغلي شما را نيز تا حد قابل ملاحظه اي ارتقاء دهد.

موانع رشد شخصي

 

در اينجا به طور خلاصه به برخي از موانع در راه رشد شخصي نيز ميپردازيم.

سردرگمي را ميتوان يكي از موانع مهم بر سر راه رشد شخصي دانست. بسياري از افراد نميدانند كه واقعاً چه چيزي ميخواهند. سردرگمي مشكلي رايج است اما حاد نيست و با پرداختن به تفكر در مورد اينكه شخص واقعاً چه چيزي ميخواهد ميتوان ان را برطرف كرد. يكي ديگر از موانع رشد شخصي مقطعي نگري است.

تمايل به حفظ وضعيت كنوني نيز ميتواند مانع رشد شخصي باشد. افراد زيادي هستند كه دوست دارند انسان رشد يافته اي باشند اما واقعيت اين است كه افراد كمي هستند كه حاضرند در اين راه تلاش كنند و وضعيت را تغييير دهند. اين يك واقعيت است كه افراد زيادي با اينكه ميدانند رشد شخصي چه اهميتي دارد اما با امروز و فردا كردن و به تاخير انداختن تلاش براي رسيدن به هدف به موفقيت چنداني دست پيدا نميكنند. روزمرگي نيز يكي از موانع رايجي است كه مانع از رشد شخصي ميشود . مانعي كه بسياري از افراد در پشت آن متوقف شده اند.

 

زماني را براي رشد شخصي خود انتخاب كنيد

 

رشد شخصي

مطمعناً از نظر شما صرف دو ساعت در روز براي رسيدن به چنين هدف مهمي زمان زيادي نيست، پس به مطالعه‌ي خود ادامه دهيد:سعي كنيد اين زمان را براي رشد شخصي خود در نظر بگيريد; بهترين زمان براي اين كارزماني است كه ; شما ازنظر تمركز ذهن آمادگي داريد. اين زمان مي‌تواند صبح پس از بيدارشدن باشد  مي‌تواند عصرها بعد از اتمام كار روزانه‌ تان باشد و يا شب قبل از خواب  فرقي نمي‌كند شما براي رشد شخصي‌ فقط به ۲ ساعت در روز نياز داريد. شايد بپرسيد در اين دو ساعت چه‌كار كنيم؟ كارهايي كه بايد انجام دهيد اين است.

قبل از آنكه بگويم دراين دو ساعت بايد چه‌كار كنيد، بايد از اين موارد آگاه باشيد:

تمرين رشد شخصي در دوساعت

 

 

۱ – ابتدا يك برگه كاغذ سفيد برداريد و شروع به نوشتن كنيد

 

 

كاملاً صادقانه به توصيف خود بپردازيد. شما چه كسي هستيد؟ بنويسيد چه شخصيت شناسي از خود داريد . همه‌ي چيزي كه از خود مي‌دانيد را در آن بنويسيد من … هستم. من …كارها را دوست دارم.

من براي تفريح… تفريح را انتخاب مي‌كنم; من براي حل مشكلاتم… كار آر انجام مي‌دهم  هرآن چه از خود مي‌دانيد را يادداشت كنيد.

كمي صبور باشيد شايد اصلاً چيزي به ذهنتان نرسد ولي كم‌ كم شروع به نوشتن خواهيد كرد اصلاً مهم نيست چقدر طولاني شود. فقط بنويسيد. 

۲ – نقاط قوت و ضعفتان را تفكيك كنيد.

 

براي مثال: اگر فردي حسود هستيد ; يا كمي خجالتي يا يك آشپز حرفه‌اي و…همه را به‌ طور تفكيك‌ شده‌اي يادداشت كنيد.

۳ – سعي كنيد هرروز بر روي نقاط قوتتان تمركز كنيد و مدام براي خود يادآوري كنيد 

 

 

 براي مثال انسان قدرتمندي در متقاعد كردن ديگران هستيد ; و يا به‌راحتي مي‌توانيد لباسهايتان را باهم هماهنگ كرده و بپوشيد و…

۴ – نقاط ضعفي كه يادداشت كرده‌ايد را نگاه كنيد 

 

 

 فكر مي‌كنيد به چه مهارت‌هايي نياز داريد تا بتوانيد آن‌ها را به نقاط قوت تبديل كنيد چه نوع آموزشي نياز داريد. براي مثال  اگر در مواردي كه نوشته‌ ايد گفته‌ايد من انسان خجالتي هستم. شروع كنيد به نوشتن راهكارها. سعي كنيد كلاس آموزشي در اين زمينه ثبت‌ نام كنيد و برويد بعدازاين در جمع‌ها ابراز وجود كنيد نظرات خودتان را باارزش بدانيد و آن‌ها را به طرز صحيحي انتقال دهيد و… . اين‌ها همه نياز به تمرين دارند و البته مداومت.

حالا پس از شناختي كه از خود پيداكرده‌ايد برنامه‌ي رشد شخصي‌ شما آغاز مي‌شود.در اين دو ساعت بايد به خودتان فكر كنيد و هرروز با برنامه‌اي مشخص بر روي خودتانكاركنيد اگر نياز به كتاب، سي دي آموزشي، كلاس يا سمينار، مصاحبه با افراد موفق و… داريد.حتماً در اين زمان به آن‌ها بپردازيد ، اين به خودتان بستگي دارد كه كدام روش را انتخاب كنيد. د راين دو ساعت فقط و فقط به خودتان فكر كنيد به رشد شخصي.

 

دفترچه‌ اي برداريد و روند رشدي خودتان را يادداشت كنيد.رشد شخصي فقط با دو ساعت در روز; نيازمند تمرين، تمركز حواس و مداومت دارد. دلسرد نشويد.و به راه خود ادامه دهيد ،مدام از نتايج خوبي كه مي‌گيريد با خود صحبت كنيد، خودتان به خودتان انگيزه دهيد. اين زيباترين قدرت انسان است ،همه‌چيز در دستان خودتان است.تمام تصميماتي كه مي‌گيريد مهم‌اند و آثاري دارند، بنابراين سعي كنيد هميشه بهتر از قبل باشيد  بهتر از يك روز گذشته بهتر از يك هفته‌ي گذشته  بهتر از يك ماه گذشته و… .

 

مدام در حال رشد باشيد. فقط فراموش نكنيد شما بايد با خودتان مسابقه بدهيد  يعني حريف شما در رشد شخصي ، خودتان هستيد نه دوست يا هر كس ديگري اين پنج راهكار را به نظم شخصي تبديل كنيد و هرروز دنبال كنيد تا به نتايج عظيم آن دست پيدا كنيد.به زندگي خود متعهد باشيد دوست داشتن با متعهد بودن متفاوت است ، شايدهمه دوست داشته باشيم كسب درآمد كنيم و از داشتن يك زندگي در رفاه خوشحال هم شويم اما اين كافي نيست .

 

نتيجه گيري

 

 

شما بايد به اهدافتان هر چه كه هست متعهد باشيد. در اين صورت هيچ بهانه‌اي براي ترديد كردن نخواهيد داشت ،كمر همت مي‌بنديد و شروع مي‌كنيد.انضباط شخصي سخت نيست  ، اگر راهش را بدانيد. فقط كافي است به برنامه‌اي كه ريخته‌ايد متعهد باشيد  همين! پيشنهاد مي‌كنم كليپ متعهدين ثروت را در سايت ببينيد ،اميدواريم اين آموزه‌ها به هر چه‌ بهتر شدن زندگي‌ تان كمك كند.

گزينه است.

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده  خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، ارتباط موثر , كسب درآمد , تمركز حواس

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۱:۲۲

تلقين به نفس

 

 

درست است كه علم تلقين به نفس  توسط روانشناسان تدريس مي‌شود ولي توسط يك داروساز كشف شد.به نام اميل كوئه كه متصدي يك داروخانه بود، يك روز كه يكي از دوستانش كه بيماري خاصي داشته براي گرفتن دارويي بدون نسخه به داروخانه‌ي اميل كوئه مي‌رود و اصرار برگرفتن دارو مي‌كنداميل اجازه‌ي چنين كاري را نداشت اما وقتي با اصرار دوستش روبرو مي‌شود و مي‌بيند كه نمي‌تواند او رامجاب كند چند قرص ويتامين به او مي‌دهد و مي‌گويد: اين‌ها را بخور حتماً خوب مي‌شوي فقط يادت باشدبه كسي نگويي!

 

بعد از دو هفته كه دوستش با سلامتي پيش او مي‌آيد، اميل كوئه تعجب مي‌كند كه چه اتفاقي افتاد؟! من كه فقط چند قرص ويتامين به او دادم؟!وقتي علت را جويا مي‌شود و تحقيق مي‌كند متوجه مي‌شود اتفاق جالبي افتاده چيزي كه تأثير خود را گذاشته بوداين جمله بود، اين قرص را بخور حتماً خوب مي‌شوي! و او اين حرف را باور كرده و دقيقاً روي او تأثير گذاشته است و به اعتماد به نفس رسيده است.به اين نتيجه مي‌ رسد كه عبارات مي‌توانند روي افراد تأثيرات سازنده يا مخرب داشته باشندو در بهترين فنون تلقين به نفس اثر به سزايي دارد.

قدرت تلقين

 

 

اعتماد به نفس قدرت باورنكردني دارد. روانشاناسان بزرگي مانند فرويد به اين قدرت اعتراف كرده و حتي داشمندي مانند انيشتين نيز به قدرت آن اشاره كرده است. تلقين به نفس ظاهري ساده دارد و ميتوان آن را تنها يك جمله دانست. اما همين جمله ميتواند سرنوشت يك فرد را تغيير دهد. با دانستن نكاتي در مورد تلقين به نفس و با استفاده از همين جمله ميتوان تاثيرات باورنكردني را بر روي ضمير ناخوداگاه انسان گذاشت. شما در طول روز تعداد زيادي از اين جملات را به خود ميگوييد و چندين جمله را نيز از ديگران ميشنويد اما آيا تا به حال به اين موضوع فكر كردها يد كه اين قدرت را به كنترل خود در بياوريد و از آن براي رسيدن به اهداف خود استفاده كنيد؟

ضمير نا خودآگاه

 

 

شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد ضمير ناخوداگاه شما بيشترين سهم را در فعاليت هاي ذهني دارد. تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد كه بيشتر كارهايي كه شما در طول روز انجام ميدهيد بدون فكر كردن انجام ميشوند در اينجا ضمير نا خوداگاه به كمك شما ميآيد. براي فهم بهتر اين موضوع بهتر است از مثالي استفاده كنيم كه شما به صورت روزانه آن را انجام ميدهيد. زماني كه شما راه ميرويد آيا به اين موضوع فكر ميكنيد كه ابتدا بايد يكي از پاها را از روي زمين برداشته و ان را به جلو حركت داده و بر روي زمين بگذاريد؟ مسلماً چنين چيزي وجود ندارد و مهارت راه رفتن از زمان بچگي در ضمير نا خود اگاه شما وجود دارد و شما با استفاده از ان بدون فكر كردن ميتوانيد اقدام به قدم زدن كنيد.

تلقين به نفس و موفقيت

 

 

شايد عجيب به نظر بيايد اما اكثر افراد موفق از هوش معمولي برخوردار هستند. اما يكي از عواملي كه باعث موفقيت انها ميشود اين است كه آنها همواره خود را در معرض جملات مثبت و اميدواركننده قرار ميدهند. ضمير ناخود آگاه انسان در مقابل جملاتي كه به دفعات تكرار ميشوند نميتواند مقاومت زيادي كند و بالاخره آن را قبول خواهد كرد. ضمير نا خودآگاه شما قدرت تشخيص ندارد .

نميتواند بفهمد چه جمله اي براي شما مثبت است و در مقابل چه جمله اي براي شما بار منفي دارد به هر حال اين ضمير فاقد قدرت تشخيص بوده و جملات را قبول ميكند. به طور كلي اعتماد نفس همين است. پس بهتر است كه اين قدرت به كنترل در بيايد. مسلماً رسيدن به ثروت يكي از اهداف رايجي است كه انسانها به دنبال آن هستند. آيا شما هم به دنبال اين هدف هستيد؟ يكي از فنوني كه ميتواند به شما براي رسيدن به هدف كمك كند استفاده از قدرت تلقين به نفسا است . در ادامه اين مقاله شما ياد ميگيريد كه چگونه ميتوان از قدرت تلقين به نفس براي ثروتمند شدن و كسب درآمد بيشتر استفاده نمود.

 

سؤال: ما چگونه مي‌توانيم از علم تلقين به نفس  براي رسيدن به ثروت استفاده كنيم؟ تنها راه نفوذ به ضمير ناخودآگاه تكرار است كه در سطوح مختلف شيوه‌هاي مختلف دارد.يكي از راه‌هاي نفوذ به ضمير ناخودآگاه گفتن و تكرار عبارت تأكيدي هست.

 

شيوه‌ي ساختن و استفاده از عبارت تأكيدي براي تلقين به نفس

ساخت عبارت تأكيدي رابطه مستقيم با فن بيان دارد. شيوه‌ي درست ساختن و استفاده از عبارات تأكيدي به شيوه‌اي است كه مي‌گوييم:

 

۱-عبارت تأكيدي بايد در حال دستيابي گفته شود

 

همان‌طور كه قبلاً هم گفتيم اگر خودآگاه با ناخودآگاه موافق باشند توان آن‌ها در هم ضرب مي‌شودوقتي شما عبارت تأكيدي را به اين صورت كه مثلاً من صاحب فلان ماشين هستم بيان مي‌كنيد يك تضاد بين خودآگاه و ناخودآگاه اتفاق مي‌افتد ،چون شما آن ماشين را نداريد جنگي بين آن‌ها اتفاق مي‌افتدكه ميدانيد كدام برنده مي‌شوند!ولي وقتي مثلاً  مي‌گويي من در شرف به دست آوردن فلان ماشين هستم .يعني من دارم به آن نزديك مي‌شوم! را بگويي اينجا باهم موافق مي‌شوند و تو را به خواسته‌ات مي‌رسانند.

 

۲- عبارت تأكيدي را بايد باور كنيد تا انرژييتان چند برابر شود.

 

چه زماني انسان مي‌تواند عبارت تأكيدي را باقدرت و تمركز حواس تكرار كند; زماني كه آن را باور كرده است چون برد هميشه از آن قويي‌ترين‌ها و سريع‌ترين‌ها نيست ،برد هميشه از آن‌كساني است كه برد را باور دارند.

حضرت عيسي (ع): بگوبيد تا برايتان گشوده شود.

حضرت علي(ع): با يقين مي‌شود به نهايت خواسته رسيد.

براي رسيدن به يك‌چيز فقط تكرار  كافي نيست بايد آن را باور كنيد; آرام گفتن، بي‌حال گفتن، بدون هيچ ذوق و هيجاني خيلي تأثيرگذار نيست ;عبارت تأكيدي‌تان را چنان محكم و با يقين بگوييد كه نتايج آن را روي فيزيك بدنتان ببينيد.مثلاً از شادي فرياد كشيدن- ذوق كردن- مو به تن سيخ شدن -جاري شدن اشك.

 

۳-عبارت تأكيدي بايد كوتاه باشد.

 

 

پيام‌هاي كوتاه بيشتر در ناخودآگاه تأثير مي‌گذارند; طولاني بودن ضمير ناخودآگاه را دچار سردرگمي و گيجي مي‌كند مثلاً: من هرروز از هر نظر بهتر و بهتر مي‌شوم ،يا هم‌اكنون خداوند نتايج زندگي‌ام را در هر مرحله عالي رقم مي‌زند.

 

۴-عبارت تأكيدي بايد در ما احساس خوبي ايجاد كند.

 

 

وقتي عبارت تأكيدي را همراه با تجسم آن خواسته و تمركز ذهن تكرار كني يا حتي براي لحظاتي آن را حس مي‌كني، حال و هواي عجيبي در احساسات تو به وجود مي‌آورند كه احساسات تو را عالي‌تر مي‌كند. اين تأثير بيشتري دارد.

 

۵-عبارت تأكيدي بايد به سبك شخصي گفته شود.

 

تلقين به نفس

سبك شخصي خودت را پيدا كن ;بعضي‌ها سبك شخصي‌شان هيجاني است بعضي‌ها اگر در حالت ريلكس باشند بيشتر روي ضمير ناخودآگاهشان تأثير مي‌گذارند. ببين با چه طرز گفتن عبارت تأكيدي بيشتر حس رسيدن به خواسته را به دست مي‌آوري. مثلاً: من روزبه‌ روز به ماشين زيبايم نزديك‌ تر مي‌شوم آخ جون!

 

 

۶-عبارت تأكيدي بايد زماني گفته شود كه شما در حالت آرامش باشي.

 

 

وقتي شما خسته‌اي يا عصبي هستي يا حرص مي‌خوري اين عبارت تأكيدي فايده ندارد بايد در حالت آرامش و شادي تكرار كني.

 

۷-عبارت تأكيدي بايد در حالت بلند گفته شود.

 

 

 

در تكنيك‌هاي حافظه و تندخواني به ما ياد مي‌دهند كه آرام فقط با چشم خط‌هاي نوشته‌شده كتاب را رد كنيد; به اين دليل تا به مغزت برسد چهار مرحله را بايد رد كند: يك‌بار مي‌خواني، يك‌بار صدايش را مي‌شنوي، يك‌بار دربارۀ آن فكر مي‌كني و يك‌بار درك مي‌كني، با اين كار سرعت خواندن پايين مي‌آيد. حالا وقتي شما عبارت تأكيدي را با صداي بلند تكرار مي‌كني دقيقاً همين مرحله براي شما تكرار مي‌شود و نفوذ آن به ضمير ناخودآگاه به‌مراتب بيشتر…

 

۸-عبارت تأكيدي تا رسيدن به موضوع بايد ثابت باشد.

 

 

وقتي شما نهالي را درجايي مي‌كاريد بايد زماني به آن بدهيد تا ريشه بدواند و سپس شروع به رشد مي‌كند،اما اگر قبل از ريشه‌دار شدن جاي آن را عوض كنيد دوباره زماني براي ريشه‌دار شدن مي‌طلبد، عوض كردن جاي گياه هيچ‌گاه نمي‌گذارد كه آن رشد كند، تغيير دادن عبارت تأكيدي هم دقيقاً همين‌طور عمل مي‌كند. بايد به ضمير ناخودآگاه نفوذ كند تا باعث رشد و شكوفايي شما گردد.

 

۹-عبارت تأكيدي بايد با كلماتي كه به انرژي منبع شمارا وصل مي‌كند گفته شود.

 

 

چون‌ كه انسان خودش به‌ تنهايي قدرتمندانه نمي‌تواند عمل كند، زماني كه حمايت‌كننده‌ي قوي پشت او باشد اين قدرت را هرروز و هر ساعت مي‌تواند در رگ رگ اعضاي بدنش به جريان بيندازد و قوي شود.

 

نتيجه گيري

 

 

ما يك قطره‌ايم ،اما زماني كه بدانيم به اقيانوس وصل شده‌ايم، هيچ‌گاه نااميد نمي‌شويم مثال: به ياري خداي عزيزم هرروز از هر نظر عالي و عالي‌تر مي‌شوم.علم بهترين فنون تلقين به نفس علمي شيرين درباره‌ي قدرت ذهن است كه مي‌توان از آن براي تحقق هر چيزي استفاده كرد، اين شيوه يكي از بهترين راهكارهاي موجود است ، در پكيج كسب ثروت و آرامش تمام راهكارهاي موردنياز براي هم سو كردن ذهن با خواسته‌ها را موردبررسي قرارداديم.  شما مي‌توانيد با آگاهي از چگونگي عملكرد ذهن و استفاده از آن به هر آنچه در ذهن داريد دست پيدا كنيد.

من ماهان تيموري هستم و در راه رسيدن به ثروت وآرامش شما را ياري ميكن

چنانچه موفق به اتمام اين مقاله در مدت زمان تخميني نشده ايد به سايت تست تندخواني مراجعه نماييد

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده  خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد

تيم آموزشي ماهان تيموري

ارائه دهنده آموزش هاي كسب و كار ، كارآفريني ، شخصيت شناسي ,ثروت , تمركز ذهن

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]