woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۴۹:۰۴

كتاب پرواز با عقاب ها ، بايد دست از خاك بازي با اُردك ها برداري. زندگي فرصتي غنيمتي براي رشد كردن و شكوفا شدنِ كه نبايد به بيهودگي و بي هدفي طي بشه، دوستان و افرادي كه ما با اون ها ارتباط داريم، يكي از مهمترين و تأثيرگذارترين عوامل رشد يا عدم رشد ما محسوب ميشن و اين عامل زماني بيشترين اثر رو در روند رشدي افراد ميزاره كه يك فرد در مسير موفقيت قرار داره. زماني كه موفق شدن، بهترين شدن، ثروتمند شدن، در آرامش و آسايش بودن رو انتخاب مي كني، خيلي خيلي بيشتر از يك فرد عادي بايد به اين نكته توجه كني. زماني به درك اين موضوع مي رسيم كه تصميم گرفتيم در مسير رسيدن به هدف با سرعت بيشتري قدم برداريم.

ارتباطات

 

 

اگر كمي به گذشته و دستاوردهايي كه به دست اُوردي توجه كني، نتيجه مي‌گيري كه همراهي يك دوست يا همكار يا به‌طوركلي يك شخص و ارتباط موثر با او باعث اين اتفاق خوب بوده. روانشناسان معتقدن افراد بدون ارتباطات با مرده هيچ فرقي نمي كنن و اين يعني چقدر مهمه كه با چه كساني در ارتباط هستي و زمانت رو با چگونه افرادي مي گذروني؟ حالا فكر كن ببين:

 • با چه كساني در ارتباط هستي؟
 • آيا اين افراد جزء افراد موفق هستن؟
 • آيا براي هرروز خودشون برنامه‌اي دارن؟
 • آيا انسان‌هاي هدفمندي هستن؟
 • آيا براي بهتر كردن زندگيشون تلاش مي كنن؟

كسب موفقيت

 

 

خيلي مهمِ كه با چه كساني در ارتباط هستي، اين افراد آينده‌ات رومي سازن. شايد خيلي شنيده باشيم كه هم‌نشيني با افراد بزرگ انسان رو بزرگ مي كنه و باعث سعادتش ميشه و بالعكس نشست‌ و برخاست با افراد نامناسب نيز ميتونه انسان رو به بيراهه يا تباهي بكشه. مي خوام اين موضوع رو عميقاً درك كني كه دوستا و افرادي كه باهاشون در ارتباط هستي تا چه اندازه مي تونن روي روند زندگيت تأثيرگذار باشن. همچنين بايد به اين نكته هم توجه كني كه ارتباطات ركن اصلي موفقيت در عصر حاضرِ و براي كسب موفقيت‌هاي بيشتر بايد ارتباطات سازنده و مناسبي ايجاد كني و روي ارتباطات ارزشمند سرمايه‌گذاري كني.

پيشرفت

 

 

شنيدي ميگن: يه دست صدا نداره! اين ضرب‌المثل رو زياد شنيدي اما چقدر تو زندگي روزمره ازش استفاده مي‌كني؟ شما بايد براي موفقيت و پيشرفتت همراهاني رو انتخاب كني كه مي تونن كمكت كنن. در هر شغل و جايگاهي كه هستي فرقي نمي كنه، شما مي‌تواني با ايجاد روابط مناسب، روند پيشرفت خودت رو سريع‌تر كني.با مطالعه ي اين كتاب به هر آنچه كه بايد از يك ارتباط درست و سازنده بدوني، دست پيدا مي كني و حتما در اين مسير سرعت رسيدن به اهدافت بيشتر و بيشتر ميشه. پس با دقت و خط به خط كتاب پرواز با عقاب ها رو با جان و دل بخون و تمرين هاي ارائه شده رو با دقت انجام بده؛ يادت باشه موفقيت شانسي نيست، يك انتخابه! انتخاب يك مسير درست و البته افراد درست و كارآمد. پس از همين ابتدا با بالا بردن آگاهي در اين زمينه، موفقيت خودت رو تضمين كن.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۸:۵۴

مديريت فروش به معناي مديريت نحوه ي فروش محصولات يا خدمات يك شركت مي باشد. بايد در نظر داشت فروش مثل يك بازي فوتبال است بين تيم هاي فروشنده و مشتريان كه در انتها نتيجه بازي برد – برد مي شود. بنابراين مديريت فروش بايد هم در جهت تامين نياز هاي مشتريان و هم در تحقق اهداف سازمان برنامه ريزي كند.

نقش مديران فروش

 

 

مديران فروش مهمترين نقش را در افزايش كسب و كار سازمان ايفا مي كنند، زيرا اگر مديريت فروش بتواند نقش خود را به درستي انجام دهد، محصولات در اختيار مشتريان قرار گرفته و در نتيجه موجب سود سازمان مي گردد. هنگامي كه از فروش صحبت به ميان مي آيد محور فكري مردم حول فروش حجره اي و مغازه ها و بنگاه ها متمركز مي شود. در مديريت فروش سنتي يك سري نياز ها نه به صورت پيش بيني شده بلكه به صورت روتين خريداري مي شد، يا اغلب پس از سفارش مشتري خريداري مي شد و در اختيار مصرف كننده قرار مي گرفت دنياي امروز دنياي تغيير و تحول است و تكنولوژي به سرعت رشد كرده و مردم به دنبال تامين هرچه سريعتر نيازهاي خود هستند.

فردي كه به عنوان مدير فروش يك مجموعه ي حرفه اي انتخاب مي شود بايد داراي اعتماد به نفس بالا، برنامه‌ريزي راهبردي، ذهنيت استراتژيك، ارتباط موثر با ديگران، فن بيان قوي، يادگيري، و ياددهي و بسياري ديگر از مهارتهاي تخصصي باشد.

عناوين اصلي مديريت فروش

•    مطالعه بازار

مديريت فروش بايد بازار هدف را شناسايي كند و مطابق با نياز بازار عمل نمايد، مديران فروش بايد به طور دائم بازار را مورد بررسي قرار دهند تا بتوانند رفتار بازار را پيش بيني نمايند. سازمان هاي موفق از مديريت فروش قوي برخوردار هستند كه مي توانند رفتار بازار را پيش بيني و يا حتي آن را در دست بگيرند.

•    ارائه محصول با كيفيت با قيمت مناسب

محصولات بايد با بالاترين كيفيت و با مناسب ترين قيمت در اختيار مصرف كنندگان قرار گيرند تا محصولات براي مشتريان به تقاضا تبديل شده و موجب افزايش سهم بازار محصول گردد.

•    ايجاد ارزش براي مشتري

 

در ارائه محصول بايد به نياز هاي مشتريان توجه ويژه كرد زيرا مخاطبان اصلي ما آنان مي باشند. با اين كار مشتريان اطمينان پيدا مي كنند محصولي كه به آنها ارائه شده پاسخگوي نياز آنان مي باشد.

•    ارائه مشاوره مناسب به مشتري

 

مديريت فروش

مشتري بايد هنگام خريد محصول احساس امنيت نمايد، و به اين باور برسد كه اين خريد به نفع هر دو طرف معامله مي باشد. بايد بطور دقيق فوايد محصول به مشتري توضيح داده شود كه اين محصول چه منفعتي براي وي خواهد داشت. بايد در نظر داشته باشيم كه در اينكار از اغراق و دروغ دوري كنيم. مشاوره نامناسب به مشتري موجب رشد منفي بازار ما خواهد شد و سازمان با مشكل جدي مواجه خواهد شد.

•    وفادار نمودن مشتري

ارائه محصول مناسب و احترام به مشتري اين دو اصل موجب خريد كالاهاي ديگر شركت از سوي مشتري مي گردد.

•    حركت مديريت فروش از فرمانروايي به سمت مربيگري

مديريت فروش بايد در نظر داشته باشد كه دنياي امروز دنياي استبدادي نيست. بايد با انجام دوره هاي آموزشي براي تيم فروش به آنها بياموزد كه راهنماي مردم باشند. به آنها بياموزند كه فروش محصول يك امر تحميلي نمي باشد و با توجه به افزايش شركت ها اگر مصرف كننده احساس كند كه كالاي شما به آنها تحميل شده و براي آنها سودي ندارد، مطمئنا به شركتي ديگر روي خواهند آورد.

 

خصوصيات مديران فروش موفق

اعتماد به نفس

يكي از ويژگيهاي برجسته مديران فروش موفق داشتن اعتماد به نفس است. اگر مديران فروش در اين زمينه دچار ترديد باشند نتيجه به دست آمده به شدت تحت تاثير قرار خواهد گرفت. البته اعتماد به نفس كاذب و تكبر ميتواند نتايج منفي زيادي به وجود بياورد و حتي كل تيم فروش را تحت تاثير قرار دهد. اما وجود اعتماد به نفس واقعي ميتواند تا حد چشمگيري باعث بهبود نتايج و بهبود عملكرد تيم فروش شود.

يادگيري مداوم

 

 

يك مدير فروش موفق دائماً در حال يادگيري در مورد شغل و كسب و كار خود است. آنها همواره به جزئيات توجه كرده و سعي ميكنند دائما دانش خود را در زمينه شغليشان افزايش دهند. برخي از مديران فروش به اشتباه تصور ميكنند كه اطلاعاتشان كافي است وديگر نيازي به يادگيري ندارند. اما در حين كار تفاوتهاي و جزئياتي به وجود مي آيد كه ناديده گرفتن انها ميتواند عملكرد مثبت كل تيم فروش را تحت تاثير قرار دهد. توجه و يادگيري تمام جزئيات ميتواند تاثير زيادي در رسيدن به اهداف يك مدير فروش داشته باشد.

در دسترس بودن

 

 

طي فعاليت هاي روزانه هر كسب و كاري ممكن است پرسشهايي به وجود بيايد پس مديران فروش موفق هميشه در دسترس قرار دارند. مديران فروش موفق هيچگاه خود را با موارد غيرضروري مشغول نكرده و هميشه در دسترس تيم فروش خود قرار دارند. مديران فروش موفق همواره سعي ميكنند با تيم فروش خود ارتباطي قوي داشته باشند.

يكي از كارهايي كه مديران فروش موفق انجام ميدهند برگزاري منظم دوره هاي اموزشي مديريت فروش است. آنها با برگزاري اين دوره ها ارتباط موثري را با اعضاي تيم فروش خود برقرار ميكنند. عدم در دسترس بودن ميتواند باعث ناتواني در دريافت پرسشها و ارائه پاسخ مناسب براي انها شود چنين نقصي ميتواند حتي در كوتاه مدت فعاليتهاي كسب و كار را تحت تاثير قرار دهد و حتي ممكن است صدمات جبران ناپذيري را به موفقيت يك كسب و كار وارد كند.

اقدام به برنامه ريزي

 

 

يك مدير فروش موفق زماني كه اين مسئوليت را بر عهده ميگيرد در كوتاه ترين زمان اقدام براي در نظر گرفتن يك برنامه ريزي دقيق و مناسب را اغاز ميكند. مديران فروش موفق درباره نيازهاي موجود براي موفقيت كسب و كار و همچنين چگونگي رسيدن به اهداف از پيش تعيين شده تصميم ميگردند و اقدامات مورد نياز را مشخص ميكنند. مديران فروش موفق براي تيم فروش خود اهدافي را تعيين ميكنند البته اهدافي كه تحقق آنها امكانپذير باشند.

اهداف و انتظارات غير واقعي در زمان كوتاهي ميتواند باعث به وجود امدن ياس و ناراحتي در تيم فروش شود. اما زماني كه اهداف و برنامه ريزيها به صورت واقع بينانه انجام شود و تحقق يابند اين موضوع ميتواند باعث افزايش اعتماد به نفس در كل تيم فروش شود. زماني كه يك مدير فروش بتواند باعث افزايش اعتماد به نفس در كل تيم فروش شود در واقع انها را براي رسيدن به اهداف بزرگتر آماده كرده است.

ايجاد ارتباط كارآمد

 

 

مديران موفق به افراد تيم فروش خود مي اموزند كه چه انتظاراتي از انها دارند. نحوه برخورد اين مديران با تيم خود به گونه اي است كه انها احساس ارامش دو طرفه اي دارند و در صورت بروز هر مشكل يا نقصي تيم فروش به راحتي ان را با مدير در ميان ميگذارد. ايجاد اين ارتباط ميتواند باعث رسيدگي به مشكلات به وجود امده در كوتاهترين زمان شود. تيم فروش بايد بتواند بدون هيچ ترس و مشكلي مشكلات پيش امده را با مدير فروش در ميان بگذارد در غير اين صورت ممكن است مشكلات مهمي پنهان شوند و به مرحله اي برسند كه كنترل انها از دسترس خارج شود. مديران فروش تلاش ميكنند تا رابطه اي صميمي با اعضاي تيم فرو شخود برقرار كنند. البته وجود اين رابطه صميمي باعث نخواهد شد كه آنها از اتخاذ تصميمات ضروري د رمواقع لازم چشم پوشي كنند.

ويژگي هاي مديريت فروش

•    نوآوري

ايجاد طرح ها و ايده هايي خارج از عرف و عادت، ايده هاي نو موجب مي شود ما سهم زيادي از بازار را براي خود داشته باشيم.

•    تكنولوژي

استفاده از ابزارهاي به روز و كارآمد،موجب تحصيل در امر توليد، توليد كالاي با كيفيت و  تامين نياز مشتريان در حداقل زمان ممكن مي گردد

•    رهبري

توانايي اداره كردن تيم فروش براي رسيدن به اهداف شركت

نتيجه گيري

 

 

مديران فروش بايد به طور مداوم با مديريت بازاريابي در ارتباط باشد و به طور پيوسته اطلاعات مربوط به فروش را ارائه دهد تا بتوان به صورت دقيق تصميم گيري هايي در ارتباط با فروش و بازاريابي محصول گرفته شود. هرچقدر تيم فروش حرفه اي تري داشته باشيم ، درنتيجه سهم بازار بيشتر و سود بيشتري خواهيم داشت، هر چقدر تيم فروش موفق تر باشد برند سازمان معتبر تر شده كه اين امر موجب مي شود سازمان به اهدافش نزديكتر گردد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۱:۴۷

مديريت مالي ۲ وظيفه مشخص دارد: مديريت مالي يعني استفاده از مفاهيم و اصول اقتصادي به منظور حل مسائل اقتصادي. هدف از مديريت مالي مجموعه وظايف و مسئوليت هايي است كه باعث مي شود ثروت سهامداران به حداكثر برسد. مديريت مالي در واقع همان اقتصاد كاربردي است. مديريت مالي قوي موجب مي شود كسب درآمد سازمان به حداكثر برسد.

۱   تامين مالي

۲   سرمايه گذاري

مديريت مالي بايد توجه داشته باشد كه در چه مصارفي بايد سرمايه گذاري كند و چگونه منابع لازم براي اين دارايي ها را تامين مي كند. مدير مالي مي بايست با بررسي دقيق درآمد و دارايي هاي شركت و همچنين دريافت گزارشات دوره اي تمامي بخش هاي سازمان بودجه لازم براي سرمايه گذاري هاي شركت كه موجب رشد سازمان مي گردد را فراهم آورد.

 

مديريت مالي چگونه شغلي است؟

 

 

مديريت مالي، مديريت بر منابع و مصارف شركت است. مديران مالي به دنبال افزايش سود شركت (در كوتاه مدت) و افزايش ثروت سهامداران (در بلند مدت) مي باشند. مديران مالي همچنين مسئول سلامت مالي سازمان هستند. آنها گزارشات مالي را تهيه، فعاليت هاي سرمايه گذاري را هدايت، استراتژي ها را توسعه داده و براي رسيدن به اهداف مالي بلند مدت سازمان برنامه ريزي مي كنند.

نقش مدير مالي با توجه به پيشرفت هاي تكنولوژيكي و نرم افزاري در حال تغيير است. در گذشته وظيفه اصلي مدير مالي نظارت بر مسايل مالي سازمان بوده است ولي حالا بيشتر به تحليل داده ها و دادن مشاوره به مديران عالي براي حداكثر سازي سود و افزايش ثروت سهامداران مي پردازند.

مدير مالي اغلب به صورت تيمي كاركرده و به مديران عالي شركت يا سازمان مشاوره مي دهد و وظايفي كه مختص آن سازمان يا صنعت است را انجام مي دهد. براي مثال مديران مالي دولتي بايد در ثبت، كنترل و تخصيص بودجه متخصص باشند و مدير مالي شاغل در بخش صنعت بايد نحوه محاسبه و گزارش دهي بهاي تمام شده كالا و محصولات توليدي را به طور كامل بداند. علاوه بر اين مديران مالي بايد با قوانين خاص مالياتي كه بر صنعت سازمان آنها موثر است، آشنا باشند. آنها با مديران ارشد و واحدهاي مالي و حسابداري ارتباط نزديك دارند. مديران مالي اكثرا به صورت تمام وقت كار مي كنند  و حجم كار آنها زياد است.

چه توانايي هايي براي مديران مالي ضروري است؟

 

 

مهارت ارتباطي: يكي از مهمترين توانايي هايي كه براي موفقيت يك مدير مالي مورد نياز است توانايي ايجاد ارتباط موثر با ساير مديران شركت و سازمانهاي قانوني مانند بيمه، ماليت و شركت هاي حسابرسي است. مديران مالي به صورت منظم به اين ارتباط نياز دارند.

دقت به جزئيات: مديران مالي به صورت روزمره با اعداد و ارقام ريز و درشتي سر و كار دارند و همچنين نقش مهم كنترلي و نظارتي را نيز در شركت به عهده گرفته اند. پس در نتيجه يكي از توانايي هايي كه هر مدير مالي به ان نياز دارد توانايي دقت به جزئيات است.

مهارتهاي تحليل و حل مشكلات: هدف نهايي هر شركت و تجارتي كسب سود بيشتر است و سود نيز از جنس پول است پس در نتيجه پيچيده ترين مسائل شركتها به طور معمول در حوزه مالي و سرمايه گذاري ميباشد. مدير مالي بايد بتواند در مراحل مختلف اقدام به شناسايي و حل موانع و مشكلات موجود با استفاده از كمك ساير مديران كند.

مهارت سازماندهي: داشتن مهارت هاي سازماندهي به منظور مديريت، كنترل و سازماندهي مناسب كاركنان بخش مالي و همچنين توان ارائه گزارشات ساختار يافته و هدفمند به مديريت ارشد بسيار ضروري است. نميتوان يك مدير مالي موفق را بدون وجود توانايي سازماندهي مجسم كرد.

مهارت هاي رياضي و فناوري

فناوري اطلاعات و نرم افزارهاي مربوط به اين رشته نقش مهمي در ثبت و گزارش دهي اطلاعات مالي دارند. و به همين دليل است كه امروزه مديران مالي نميتوانند بدون اگاهي و تسلط در اين زمينه وظايف خود را به خوبي انجام دهند.

مديران مالي در كجا مشغول به كار ميشوند؟

 

 

شركتها و سازمانهاي مختلفي به مديران مالي نياز دارند و آنها را استخدام ميكنند. بانك ها، شركتهاي بيمه، سازمان هاي دولتي و خصوصي از مواردي هستند كه مديران مالي در انجا مشغول به كار ميشوند. تقريبا ميتوان گفت تمامي شركتهاي متوسط و بزرگ به منظور رشد و بقاء خود و همچنين افزايش سود و افزايش دارايي هاي خود به مديران مالي نياز دارند

اهداف مديران مالي

 

 

به طور كلي هدف مديران مالي به دنبال تهيه، تخصيص و كنترل منابع مالي مربوطه هستند. آنها تلاش ميكنند تا از عرضه كافي و منظم منابع مالي اطمينان حاصل كنند. همچنين مديران مالي سعي ميكنند كه از بازده مناسب به سهامداران نيز مطمعن شوند. اين فاكتور بستگي به ظرفيت درامد، قيمت سهام بزار و گسترش سهامداران دارد. همچنين مديران مالي به دنبال اين هدف مهم هستند كه بودجه مربوطه به صورت مطلوبي مورد استفاده قرار بگيرد. يكي از مهمترين اهداف مديران مالي اطمينان از امنيت سرمايه گذاري است.

منابع مالي بايد در معاملاتي با ظريب امنيتي بالا سرمايه گذاري شوند چرا كه در نهايت توجه به اين بخش باعث نرخ مطلوب بازگشت سرمايه خواهد شد. مديران مالي به دنبال برنامه ريزي براي يك ساختار درست سرمايه هستند. تركيبي عادلانه و درست از سرمايه لازم است كه در نهايت باعث برقراري تعادل بين بدهي و سرمايه خواهد شد. مديران مالي نقش مهمي در دستيابي به اهداف يك سازمان بازي ميكنند.

تحصيلات

 

 

رشته مديريت مالي تا قبل از سال ۱۳۸۱تنها به عنوان يكي از گرايشهاي مديريت بازرگاني محسوب مي شد ولي به لحاظ اهميت جريانهاي مالي سازمانها و تاثير اين جريانها بر روي موفقيت و سود آوري سازمانها و مباحث جديد سرمايه گذاري و غيره از سال ۱۳۸۱ به صورت يكي از رشته هاي كارشناسي ارشد مديريت با عنوان «رشته مديريت مالي» درآمد. همچنين از سال ۱۳۹۲ رشته جديدي با عنوان «مالي» ايجاد گرديد كه شامل گرايشهاي مختلفي نيز مي شد. در طي سالهاي گذشته گرايش مالي به عنوان گرايشي از رشته هاي مديريت بازرگاني، دولتي و صنعتي نيز ارائه شده است كه با «رشته مديريت مالي» و «رشته مالي» متفاوت مي باشد.

وظايف مديران مالي

 

مديريت مالي

 

۱    تصميم گيري درباره سرمايه گذاري

۲    تصميم گيري درباره تامين مالي

۳    چگونگي تقسيم سود سهام

مهمترين وظيفه مديريت مالي تصميم گيري درباره سرمايه گذاري مي باشد، زيرا در اين چارچوب بايد هم اهداف مشتريان و هم اهداف مالكين را تامين كند. سرمايه گذاري غلط نه تنها موجب از دست رفتن سرمايه سازمان مي شود، بلكه اعتبار سازمان و همچنين ارزش سهام سازمان را پايين مي آورد.

نقش مديريت مالي

۱    نظارت بر فعاليت حسابداري طرح هاي طولاني مدت شركت و حفظ اسناد و مدارك مالي شركت
۲   نظارت بر اسناد و اوراق بهادر و حسابهاي بانكي شركت و جابجايي به موقع حساب
۳    نظارت بر تهيه و تنظيم بودجه و كنترل هزينه هاي جاري شركت
۴    تامين اعتبارات و وجوه لازم براي سرمايه گذاري شركت در طرح هاي بلند مدت

 

نتيجه گيري

 

 

به طور كلي مديريت مالي مي كوشد هدف هاي شركت را به نحوي خاص مطرح كند كه در اين راه از ابزارها و روش هاي تجزيه و تحليل داده ها، كامپيوتر، حسابداري مالي كمك مي گيرد. وقتي سازمان از يك نظام مالي منسجم برخوردار باشد، سازمان تمركز لازم را بدست آورده و همه افراد در يك محيط ايمن به كار خود ادامه دهند كه اين امر موجب رشد و خلق ايده هاي نو در سازمان مي گردد.

تاريخچه مديريت مالي طي به دو دهه‌ ۱۸۹۰ و ۱۹۰۰، كه چندين شركت بزرگ آمريكايي در هم ادغام شدند بر مي گردد؛ به‌دنبال اين ادغام‌ها، ۷۸ شركت به وجود آمدند كه نيمي از كل توليد صنعتي ايالات متحده را در دست گرفتند. ادغام هاي ذكرشده،  نيازمند سرمايه‌ هنگفتي بود؛  كه به دنبال آن، مديريت ساختار سرمايه، يكي از وظايف مهم «مديريت مالي» شد. از آن زمان، تا‌كنون مسئوليت ها و وظايف مديران مالي همواره دچار تغيير ‌و‌ تحول بوده و ترديدي نيست كه در آينده نيز شاهد پيشرفت بيشتري خواهد بود.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۹:۴۴

آندرياس و توماس استرونگمان برادران دوقلو با مهارت هاي مكمل در مديريت و پزشكي

سرگذشت ثروتمندترين افراد جهان آندرياس و توماس استرونگمان(Andreas & Thomas Strungmann) برادران دوقلوي ميلياردر آلماني هستند كه هر كدام با ثروت ۸/۳ ميليارد دلار در سال ۲۰۱۰ به طور جداگانه از سوي مجله فوربز در رده دويست و سي و هفتم ثروتمندان جهان قرار گرفتند.

اين دو برادركه ميلياردرهايي خودساخته هستند ثروت خود را از صنعت داروهاي ژنريك به دست آورده‌اند. آنها شركت هكسال را در سال ۱۹۸۶ تاسيس كردند. آندرياس و توماس استرونگمان كه از برجسته ترين ثروتمندان جهان هستند هر دو در سال ۱۹۵۰ در آلمان متولد شدند. پدر اين دو برادر دوقلو، ارنست استرونگمان، تا سال ۱۹۷۹ شركت خانوادگي دارويي دوراشيمي‌ را اداره مي‌كرد. اما از آن سال از پسرانش خواست كه كسب و كارش را اداره كنند.

توماس استرونگمان در سال ۱۹۷۷ از دانشگاه اوگسبورگ با مدرك DBA ( دكتراي مديريت كسب و كار ) فارغ‌التحصيل شده بود. او براي كار به عنوان مدير محصول به شرينگ – پلوگ در لوكرن رفت و در سال ۱۹۷۸ به شعبه اين شركت در نيوجرسي منتقل شد. توماس در سال ۱۹۷۹ به آلمان برگشت و مدير ارشد اجرايي دوراشيمي‌شد.

 

شناخت نيازها و هوش مالي

 

 

آندرياس نيز در همين دوره در رشته پزشكي تحصيل كرده و به آفريقاي‌ جنوبي رفته بود تا به عنوان يك پزشك مشغول به كار شود. او در اين كشور نياز فوري به داروهاي با قيمت مناسب را با چشم خود ديده بود. دولت آلمان تا اواسط دهه ۱۹۸۰ به شكلي فعالانه جايگزيني داروهاي ژنريك با داروهاي برند دار را تشويق كرده بود تا بتواند قيمت‌هاي در حال افزايش بخش بهداشت را كنترل كند. برادران استرونگمان نيز به سرعت متوجه اين فرصت شدند و تصميم گرفتند با تركيب مهارت‌هاي مديريتي يكي از برادران و مهارت‌هاي پزشكي ديگري، كار كنند تا از اين فرصت بيشترين بهره را ببرند.

 

اعتماد به نفس و شروع كسب و كار

به همين منظور، آندرياس در سال ۱۹۸۶ كار خود در آفريقاي‌جنوبي را رها كرد تا به برادرش توماس بپيوندد تا به همراه هم شركت هكسال را تاسيس كنند. البته آنها براي تاسيس اين شركت ابتدا شركت خانوادگي دوراشيمي‌را فروختند. آنها در خانه خود در تگرنسي در منطقه باوارياي آلمان، كارگاهي راه‌اندازي كردند تا در آن به توليد داروهاي ژنريك ارزان قيمت بپردازند. به اين شكل شركت هكسال شيمي‌با توليد ۵ دارو و تنها ۲۲ كارمند كار خود را شروع كرد.

 

موفقيت بزرگ

 

 

برادران استرونگمان ميلياردرهاي خودساخته به جاي كپي كردن فرمول داروهاي موجود، پتانسيل بازار را براي توسعه فرمول‌هاي جديد شناسايي كردند. به اين شكل هكسال توانست به موفقيت سريع و چشمگيري دست يابد و درآمد آن در سال ۱۹۸۸ به ۲۸ ميليون يورو رسيد. در واقع تعهد هكسال به تحقيق و توسعه و تمايل آن به سرمايه‌گذاري مجدد سودها، در شركت نقش مهمي‌را در موفقيت شركت بازي كرد.

 

نام هكسال شيمي‌در سال ۱۹۹۵ به شركت هكسال تغيير يافت. اين شركت همچنين در سال ۲۰۰۰ شركت آزمايشگاه‌هاي ايان در آمريكا را خريد. برادران استرونگمان در نهايت موفق شدند شركت خود را تبديل به دومين شركت بزرگ توليدكننده داروهاي ژنريك در جهان كنند. آندرياس و توماس استرونگمان در سال ۲۰۰۵ هكسال و ۷/۶۷ درصد سهام خود از آزمايشگاه‌هاي ايان را به شركت سوئيسي نوارتيس به قيمت ۵/۷ ميليارد دلار فروختند كه ساندوس را تبديل به بزرگ‌ترين شركت داروهاي ژنريك جهان كرد.

 

فعاليت هاي برادران استرونگمان

 

 

 

برادران استرونگمان ميلياردرهاي خودساخته در حال حاضر شركت سرمايه‌گذاري سانتو را كه در بخش بيوتك آلمان سرمايه‌گذاري مي‌كند اداره مي‌كنند. اين مجموعه شركت به ويژه شامل شركت‌هايي مي‌شود كه در تحقيقات روي سرطان فعال هستند. اين دو برادر همچنين يك مركز تحقيقات عصب‌شناسي را به احترام پدرشان با نام ارنست استرونگمان در فرانكفورت تاسيس كردند. شركت برادران استرونگمان همچنين اخيرا در انرژي خورشيدي نيز سرمايه‌گذاري كرده است. آنها در سال ۲۰۰۹ بخشي از سهام شركت «كانرژي» يك شركت متخصص در انرژي‌هاي خورشيدي در آلمان را خريدند.

 

آندرياس استرونگمان در سن ۵۶ سالگي يك جايگاه مديريت اجرايي در ساندوز، يكي از بخش‌هاي شركت نوارتيس را بر عهده گرفته است. گفته مي‌شود آندرياس به قايقراني، گلف و اسكي علاقه دارد. گفته مي‌شود توماس كلكسيون دار آثار هنر مدرن و همچنين ساعت‌هاي سوئيسي است.

 

توماس فردي متواضع است و گفته مي‌شود ناهار خود را در كافه ترياي كاركنان صرف مي‌كند. برادران استرونگمان به عنوان مذاكره‌ كنندگاني صريح و خشك كه به سرعت تصميم مي‌گيرند و برادراني صميمي‌ شهرت دارند. گفته مي‌شود آنها براي كاركنان‌ شان افرادي دوست داشتني هستند و به آنها آزادي عمل زيادي در انجام كارها مي‌دهند.

نتيجه گيري

 

 

اين دوبرادر با تمركز ذهن بر نياز آن جامعه و با برسي  نياز آن منطقه تصميم به اقدام گرفتند و كسب و كار را شروع كردند آنها روي هدف خود مصمم بودند و تمام كاري كه مي توانستند را انجام دادند تا به هدف خود برسند. هدف آنها در اين كار رفع نياز جامعه بوده و آن نياز هزينه هاي پايين تر دارو نيز بوده است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۳:۳۹

اين آزمون وقت چنداني از شما نميگيرد اما با انجام Hن ميتوانيد بفهميد كه چه جايگاهي داريد و آيا به اندازه اي كه فكر ميكنيد از هوش مالي بالايي برخوردار هستيد يا خير.  شايد بعد از اين آزمون به اين فكر بيافتيد كه براي افزايش هوش مالي خود نياز است كه اقدامات جدي را انجام دهيد. مطمعناQ شما هم جزء افرادي هستيد كه عاشق ثروتمند شدن هستند. پس اين آزمون را ازدست ندهيد.

دراين‌جا مي‌خواهيم بدانيم كه شما از لحاظ مالي چقدر باهوش و بااستعداد هستيد. بهتر است خود را آماده كنيد و اين آزمون را انجام دهيد. نمره‌اي كه كسب مي‌كنيد به شما كمك مي‌كند تا بفهميد وضعيت مالي‌تان چگونه است و براي بهترن شدن آن، چه كارهايي را بايد انجام دهيد، از انجام چه كارهايي دست بكشيد و انجام چه كارهايي را ادامه دهيد. ماهيت اين تست به گونه‌اي است كه به شما كمك مي‌كند تا دريابيد با اين روش زندگي كه در پيش گرفته‌ايد، آينده‌ مالي‌تان چگونه خواهد بود

طي مطالعه ي صورت گرفته در كشور آمريكا كه بروي مديران شركتهايي كه حداقل ۱۵۰ كارمند داشتند صورت گرفت، نتيجه اي به دور از انتظار و خيره كننده بدست آمد. ميانگين نمره ي مديران اين شركت ها در رابطه با مسائل بنيادي مالي ۳۵% از كل نمره بود.

 

 

آزمون هوش مالي توسط تيم ماهان تيموري و براي تخمين هوش مالي شما طراحي و محاسبه شده است. شما بعد از شركت در اين آزمون قادر خواهيد بود توان هوش مالي و همچنين توان ميلياردر شدن خود را بسنجيد و از آن به عنوان عامل انگيزشي خود استفاده كنيد و براي ميلياردر شدن قدم برداريد.

ما در تيم آموزشي ماهان تيموري بيشتر از سه سال در زمينه ي هوش مالي افراد در ايران تحقيق و بررسي كرديم شما بعد از اين تست نسبت به هوش مالي خود بهترين اطلاعات را پيدا ميكنيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۴:۱۰

قانون ميتوز در علم ثروتمند شدن معني و مفهوم بسيار مهم و جذابي دارد و مي‌توان با استفاده از اين قانون بارها به درآمد و ثروت خود افزود. قانون ميتوز در علم زيست‌شناسي نوعي تقسيم سلولي است كه با نام تقسيم دوتايي نيز شناخته مي‌شود. زماني كه يك سلول شروع به تقسيم شدن مي‌كند طي مراحلي تبديل به دو سلول كاملاً شبيه به سلول اوليه مي‌شود. در نظر بگيريد يك سلول تبديل به دو سلول با همان ويژگي‌ها، خاصيت و شكل و اندازه مي‌شود. اين‌يك قانون قدرتمند در آفرينش است. قانوني كه طي آن جهان آفريده‌شده و وسعت يافته است.

رابطه قانون ميتوز با سود مركب

 

 

قانون ميتوز با نام سود مركب نيز شناخته مي شود. سود مركب را در مقاله اي مجزا توضيح خواهيم داد و نحوه ي عملكرد اين قانون را به طور كامل در افزايش درآمد و ثروت ارائه خواهيم كرد. قانون ميتوز قانون دوبرابر كردن سرمايه است. به همين نسبت، محاسبه ي سود مركب درآمد و در ادامه يك سرمايه گذاري اصولي را با روش سود مركب و قانون ميتوز مي توان به راحتي درك كرد.

هيچ تفاوتي نمي كند، شما توانايي دوبرابر كردن درآمدتان را داريد. از درآمدهاي خيلي كم گرفته تا درآمدهاي خيلي بالا. اين كار نياز به ورزيدگي دارد. كه به مرور زمان و تمرين در فروش مي توان آن را ياد گرفت. استفاده از روش هاي نوين كسب و كار به راحتي مي توان اين كار را انجام داد. افزايش درآمد از طريق روش هاي نوين كسب و كار يكي از پيشنهاد هاي من به شماست.

كسب در آمد اينترنتي

 

 

در هر كسب و كار، راه هاي كسب در آمد را به كارتان اضافه كنيد. استفاده از كسب و كارهاي اينترنتي يكي از بهترين اقدامات در كسب در آمد اينترنتي است . افراد بسياري در اين زمينه مهارت ندارند. اين مهارت با وجود فراگيري بسيار زياد نياز به آموزش دارد. آموزش كسب و كار اينترنتي يكي از مهمترين و قوي ترين اهداف تيم آموزشي ماهان تيموري است. چراكه ما معتقديم بايد به روز باشيم و از روش هاي نوين ثروت آفريني براي افزايش درآمد و ثروت خود استفاده كنيم.

اين كار در عين سادگي نياز به آموزش دارد تا از فوت و فن هاي آن براي بالابردن درصد فروش و افزايش درآمد استفاده كنيد. بازار خريد و فروش براي هر كسب و كار از اهميت بسيار زيادي برخوردار است كه بايد به آن توجه كنيم. شايد بپرسيد: چطور مي توانيم در بازار كسب و كار خودمان اولين باشيم؟

 

هميشه بايد در همه جا حضور داشته باشيد!

 

 

در بخش فوت كوزه گري فوت كوزه گري سايت به معرفي كسب وكارهاي مختلف و شيوه هاي مختلف افزايش درآمد در آن ها پرداختيم. سري به اين قسمت سايت بزنيد.

من معتقدم در هر كسب و كاري كه هستيد بايد تمام شيوه هاي كسب درآمد را داشته باشيد. فروش فيزيكي، شبكه هاي مجازي، فروش اينترنتي و… . براي رسيدن به درآمد مدنظرتان بايد چاره اي بيانديشيد. تبليغات كنيد، معرفي شويد. توليد يك محصول و ارائه ي يك خدمات هر چقدر هم عالي باشد نياز به معرفي و شناخته شدن دارد. پيشنهاد مي كنم سري به كلوپ ميلياردرها سايت بزنيد و  بخش نوابغ تبليغات را حتما ببينيد.

استفاده از قانون ميتوز در كسب درآمد با شيوه هاي مختلف كسب درآمد و افزايش درآمد دارد كه سعي كرديم به چند نكته ي آن به طور مختصر اشاره كنيم.

قانون ميتوز

 

 قانون ميتوز

 

يكي از مهم‌ترين قوانيني كه مي‌توان در كنار قانون ميتوز به آن اشاره‌ كرده قانون تكامل است. قانون تكامل همان قانوني است كه در اطرافمان آن را مي‌بينيم. همه‌چيز در حال كامل شدن است. مثبت يا منفي، فرقي نمي‌كند سمت‌وسو را ما تعيين مي‌كنيم؛ بنابراين سعي كنيد به سمت مثبت هر چيز قدرت داده و آن را كامل كنيد. دقيقاً مانند جورچين به‌هم‌ريخته كه به‌مرور آن را كامل مي‌كنيم. چه اين جورچين تصوير فقر باشد و چه ثروت، فرقي نمي‌كند اين را ما تعيين مي‌كنيم.

و اما قانون ميتوز در كسب ثروت و افزايش درآمد چه جايگاهي دارد؟ قانون ميتوز مهم‌ترين قانون در كسب ثروت است. به‌طوري‌كه مي‌توان گفت روند كسب ثروت، همان قانون ميتوز است. درواقع در ابتدا بايد درآمدتان را دو برابر كنيد و در مرحله‌ي بعدي نيز درآمدتان را دو برابر كنيد و … .

 

 

اين شكل به‌طور كاملاً واضح قانون ميتوز را نمايش مي‌دهد. درآمد شما نيز به همين شيوه افزايش پيدا مي‌كند.

افزايش درآمدتان تا دو برابر

 

 

در ابتدا بايد درصدد افزايش درآمدتان تا دو برابر باشيد. در اين صورت طبق قانون درست عمل كرده‌ايد. براي مثال اگر ماهيانه يك‌ ميليون تومان درآمد داريد بايد به فكر دو برابر كردنش باشيد.براي اينكه درآمدتان را دو برابر كنيد بايد چه‌كار كنيد؟ چه ايده‌هايي براي افزايش درآمدتان داريد؟ اگر در مجموعه و سازماني مشغول به كار هستيد، سعي كنيد با فردي كه حقوقي دو برابر شما مي‌گيرد، صحبت كنيد و عملكردش را و شيوه كارش را بررسي كنيد. از او بخواهيد كمي از كارهايي كه انجام مي‌دهد، مهارت‌هايي كه دارد و … با شما صحبت كند. سعي كنيد قابليت‌هاي خودتان را بالا ببريد تا به آن جايگاه برسيد.

فروش بيشتر

 

 

افرادي هم كه كسب‌ و كار شخصي خودشان رادارند، به بررسي كسب‌ و كارهاي بالاتر از خودشان بپردازند؛ هميشه به اين توجه كنيد: هيچ كسب‌وكاري غيراصولي و بدون برنامه‌اي خاص رشد نكرده است بلكه پشت هر رشد و پيشرفتي تدبيري، عملكردي و قانوني وجود دارد كه با آگاهي از آن‌ها شما نيز مي‌توانيد به آن دستاوردها برسيد.نوع تبليغات و شيوه‌ي درست اين كار بسيار مهم است. در بخش كلوپ ميلياردرهاي سايت به موضوع مهم تبليغات پرداختيم. همان‌طور كه مي‌دانيد يكي از مهم‌ترين عواملي تأثيرگذار در فروش بيشتر، سود بيشتر و درنتيجه افزايش درآمد تبليغات است. شيوه‌ي صحيح تبليغات را در اين بخش از سايت ببينيد.

با ثروتمندان معاشرت كنيد

 

 

رفتار و طرز فكر اطرافيان بر روي شما نيز تاثير ميگذارد. سعي كنيد با افرادي معاشرت كنيد كه درآمد بالايي دارند. شما با اين كار ميتوانيد طرز فكر آنها را بهتر بشناسيد و نوع نگرش انها را درك كنيد. اگر دوستان ثروتمندي داشته باشيد فرصت هاي بهتري براي افزايش درآمد خواهيد داشت. سعي كنيد به رفتار چنين افرادي توجه كنيد و ببينيد انها از چه روشهاي براي افزايش درآمد و توليد ثروت استفاده ميكنند. خود را محدود به يك روش و يك حوزه نكنيد. فرصت هاي زيادي براي افزايش درامد شما وجود دارند كافي است كه به درستي از انها استفاده كنيد.

به دنبال بهانه نباشيد

 

 

با تعداد زيادي از افرادي كه درآمد مناسبي ندارند وقتي صحبت ميكنيم از زمين و زمان بهانه ميگيرند و دلايلي را براي بي پولي خود و عدم تواناييشان در كسب درامد بيشتر رديف ميكنند. مطمعناً عواملي هستند كه بر ميزان درامد شما تاثير ميگذارند اما اين نكته را فرامش نكنيد كه همه چيز در دستان شما است. اكر تمركز و نيروي خود را بر روي اهدافتان متمركز كنيد و با اعتماد به نفس و پشتكار حركت كنيد بالاخره به موفقيت خواهيد رسيد. ممكن است اوضاع اقتصادي خوب نباشد و يا مشكلاتي در سر راه شما وجود داشته باشد اما هيچكدام از اين موارد نميتواند سد راه شما براي رسيدن به هدف شود. نگاهتان را عوض كنيد. با بهانه تراشيدن و افكار منفي چيزي عايد شما نخواهد شد. زماني موفقيتها براي شما آغاز خواهد شد كه شما بتوانيد تمامي مسئوليتها را در مورد خودتان بپذيريد.

نه گفتن را بياموزيد

 

شما بايد قادر باشيد كه به موقعيت غير ضروري كه سودي براي شما ندارد نه بگوييد. اگر به شما مسئوليت هايي پيشنهاد ميشود كه نقشي در افزايش درامد شما ندارد خيلي محكم به انها نه بگوييد. روي كارهايي تمركز كنيد كه براي شما افزايش درامد را به همراه خواهند داشت و به كارهايي كه براي شما سودي به همراه ندارند به راحتي نه بگوييد.

قدر زمان را بدانيد

 

 

حتما اين جمله را بارها شنيده ايد كه وقت طلا است. واقعيت هم همين است چرا كه پول از دست رفته را ميتوان مجددا به دست آورد اما زمانهاي از دست رفته ديگر قابل برگشت نيستند. قدر زمانهاي خود را بدانيد. با مديريت زمان سعي كنيد زمانهاي از دست رفته خود را تا حد قابل توجهي كاهش دهيد. وقتي زمانبندي دقيقي داشته باشيد هميشه چند گام از بقيه جلوتر خواهيد بود و ميتوانيد كارهاي بيشتري را در طول شبانه روز انجام دهيد. در بازار رقابتي امرزو تنها زماني ميتوانيد كسب درآمد بيشتري داشته باشيد كه وقتتان را تلف نكنيد.

 

نتيجه گيري

قانون ميتوز يا همان سود مركب ما را در رونق كسب و كار و افزايش درآمد و سود دهي روز افزون نقش به سزايي دارد اميد است كه با خواندن اين مقاله به اهداف خود برسيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۶:۳۲

موضوع اين هفته يكشنبه ها راجب پول درآوردن در ايران است. ميخواهيم ببينيم كه آيا پول درآوردن در ايران راحت است يا خير. و چه عواملي باعث راحتي يا سختي پول درآوردن در ايران ميشه. بحث امروز رو با يك سوال آغاز مي كنيم.

به نظرتون پول درآوردن در ايران آسونه؟؟

 

 

جالبه كه من اين سوال رو از هركي پرسيدم بيش از ۹۹ درصد گفتن آره. پول درآوردن كار آسونيه. و جالب اينجاس كه خيلياشون خودشون پول زيادي بدست نمي آوردن ولي اعتقاد داشتن كه پول درآوردن در ايران آسونه. روز جمعه توو يه مهموني بودم كه همه اين افراد مولتي ميلياردرهاي ايران بودن و اكثرا خود ساخته و كارآفرين و كوچيكترين فردي كه اونجا بود من بودم و حداقل باهاشون ۱۵ سال اختلاف سني داشتم.

اونجا من اين سوال رو از افراد پرسيدم كه چرا پول درآوردن در ايران راحت است و اين شد بهانه اي براي صحبت با اين افراد و من ميخوام ماحصل اين صحبتامو با شما در ميون بذارم

چرا با اينكه پول درآوردن در ايران آسونه ولي خيليا بهش نميرسن؟؟

 

 

اين سوالي بود كه من از اين افراد پرسيدم و يكي از افراد پاسخ داد. گفت من ميخواستم سطح فكري يكي از كارمندام رو بسنجم. ايشون به من گفت كه من اگه ۲۰ ميليون پول نقد داشته باشم ديگه كار نميكنم، ميذارم توو بانك و ازش سود ميگيرم. و اصلا اين فرد فكرشو نميكرد كه بتونه ۲۰ ميليون تومن پول نقد داشته باشه.

اولين نتيجه اي كه ميشه از اين بحث گرفت اينه كه افرادي كه ثروتمند نميشن و نميتونن پول دربيارن واسه اينه كه اين افراد اصلا فكرشو نميكنن كه روزي بخوان ثروتمند بشن. و چون نميتونن فكرشو كنن اقدامي هم نميكنن. و راهي رو امتحان نميكنن، اين امر مثالي بود كه اكثرا اونو تاييد كردن و شايد مهمترين موضوع نيز همين باشه. و سوال اصلي رو مطرح كردم

درآمد عالي در ايران

 

وقتي اين سوال رو مطرح كردم هركسي با توجه به اطلاعات مالي خودش به اين سوال جواب داد. هركس با توجه به كسب و كار خودش و اطلاعات مالي كه داشت به اين سوال پاسخ ميداد. و اين براي من خيلي جالب بود.

يكي گفت كه ما به خاطر ضعف اقتصادي و نبود زير ساخت ها در سطح كشور باعث شده كه فرصت ها در ايران زياد باشه. يادم مياد سه سال پيش در پاساژ بوستان بودم، شاگرد يكي از مغازه ها وقتي فهميد كار من چيه ازم پرسيد كه آيا ميشه موفق شد يا اين چيزا همش بازيه. من به اين فرد گفتم كه اگه شما اطلاعات مالي خوبي داشته باشيد و در جهت اين اطلاعات اقدام كنيد مي تونيد موفق بشيد.

بهش گفتم كه توو همين پاساژ يه غرفه ذرت مكزيكي اجاره كنه و كار خودشو شروع كنه به جاي اينكه بخواد واسه يكي ديگه با حقوق ناچيز كار كنه. اين آقا نپذيرفت ولي همكار اين آقا با من ارتباط گرفت و رفت غرفه ذرت مكزيكي رو اجاره كرد و الان بعد از گذشت سه سال توو همون پاساژ صاحب يك مغازه بوتيك شده و الان بيشتر از ۱۲ ميليون تومن درآمد داره.

هوش مالي خوب

 

 

اين برميگرده به همون زير ساخت اقتصادي، ما ميتونيم همون كسب و كارهاي كوچيكي رو ايجاد كنيم كه نه پول ماليات بديم و نه اينكه كسي از ما مجوز كار ميخواد. ولي ميدونيد مشكل كجاس .

مشكل اينجاس كه خيلي از افراد فصل اول زندگي خودشون رو با فصل بيستم زندگي ديگران مقايسه ميكنن. توو اون جمعي كه بودم انواع و اقسام ماشينا رو ديدم از ماشينهاي ۱ ميلياردي گرفته به بالا. اگه من ميخواستم به اين موضوع فكر كنم كه چرا من نبايد ماشين ۲ ميلياردي سوار شم فكر اشتباهي داشتم. اين افراد توو ساليان سال تجربه كسب كردن، هوش مالي خودشون رو افزايش دادن و تونستن به سمت ثروت قدم بردارن.

دوستان من سطح اول زندگي خودتون رو با سطح بيستم زندگي ديگران مقايسه نكنيد اين شما رو اذيت ميكنه، از اينكه اقدام كنيد جلوگيري ميكنه. و شما دچار افسردگي ميشين.

كسب در آمد

 

 

يكي ديگه از اين افراد گفت آقاي تيموري توو كشور ما هزينه نيرو و انرژي كمه و ما نيازي نيست براي راه اندازي يه كسب و كار هزينه اوليه زيادي داشته باشيم. گفتم اگه هزينه نيرو كمه پس چين چي ؟؟ گفت ما در مقايسه با خيلي از كشورها هزينه نيرو انرژي بسيار پاييني رو پرداخت ميكنيم. يه مثالي براتون بزنم، دوسال قبل مديري اومد پيش من كه توو حوزه برنامه نويسي كار ميكرد و بيش از ۷۰ تا نيرو داشت، گفت بهم راهكاري بده كه راحتتر كسب درآمد داشته باشم.

من به ايشون گفتم كه نيروهاي متخصص خودشو از تهران خارج كنه كه با اينكار بتونه هزينه هاشو كنترل كنه، اين آقا الان بيشتر نيروهاشو به مشهد منتقل كرده و با اينكار ماهيانه بيش از ۱۰۰ ميليون تومن هزينه هاشو كاهش داده.

نتيجه گيري

چرا پول درآوردن در ايران راحت است ؟ چون ما خيلي ايده هاي نو داريم كه هنوز اجرايي نشدن. واقعا همينطوره ما ايده هاي خلاقانه داريم كه هنوز اجرايي نشده. زمانيكه شما هوش مالي خودتون رو افزايش ميديد اونموقع است كه ميتونيد ايده هاي مختلف رو ببينيد.

دوستان من پول درآوردن در ايران آسونه اگه هوش مالي خودتون رو تقويت كنيد. و اون موقعس كه به هدف زندگيتون ميرسيد.

اميدوارم هرجاي ايران هستيد شاد و پيروز و سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۸:۱۰

سلام دوستان عزيزم  كتاب راز يك ميليون دلاري من را حتما مطالعه كنيد.

مي خواهم درباره ي رازي صحبت كنم، رازي كه همه مي‌توانيد با استفاده از آن به ثروت كلاني دست پيدا كنيد و آزادي، امنيت و قدرت را وارد زندگي خود كنيد. ثروتمند شدن آسان‌ترين كار دنياست كه مي‌توانيد با رعايت اصول و قوانيني كه خواهم گفت، به‌ راحتي به آن دست پيدا كنيد. هيچ معجزه و وردي در كار نيست فقط كافي است با من پيش بياييد تا پرده از اين راز بزرگ بردارم و شمارا وارد دنياي ثروت كنم.

اولين گام براي ثروت زياد اين است:

به دست آوردن يكميليون دلار را يكي از بزرگترين اهداف خود قرار دهيد.

 راز يك ميليون دلاري من

درست است؛ يك هدف بزرگ انتخاب كنيد. اهميت انتخاب اين هدف نه به خاطر بزرگي آن بلكه به خاطر شخصيتي است كه بايد براي تحقق آن داشته باشيد. شخصيتي يك‌ميليون دلاري! منظورم از داشتن شخصيتي يك‌ ميليون دلاري چيست؟ كسي كه توانايي به دست آوردن يك‌ ميليون دلار را دارد. ارزش داشتن اهداف بزرگ به اين است تا شمارا تبديل به انساني كند كه بتوانيد آن را به دست بياوريد.

شخصيتي يك‌ ميليون دلاري

با اين‌ وجود چگونه مي‌توانيم شخصيتي يك‌ ميليون دلاري داشته باشيم؟ به اين سؤال پاسخ‌خواهيم داد و پرده از اين راز بزرگ بر خواهيم داشت. موفق شدن، نيازمند فراگيري مجموعه‌اي از مهارت‌ هاست كه با يادگيري آن‌ها مي‌توان به تمام خواسته‌هاي كوچك و بزرگ دست پيدا كرد.

ايمان‌ دارم با توجه به اين مطالب و به‌ كارگيري راهكارهايي كه در ادامه خواهم گفت مي‌توانيد به هرآن چه در ذهن داريد دست پيدا كنيد. همه دنبال اين هستيم تا راهي مطمئن را طي كنيم و به موفقيت برسيم حال اين موفقيت افزايش درآمد باشد يا بهبود روابط، فرقي نمي‌كند بامطالعه‌ي اين مطلب و انجام تمرين‌ هاي آن مي‌توانيد به تمام خواسته‌هايتان برسيد.

موفق شدن

بسيار مي‌بينيم كه افراد در دام صحبت‌هاي چرب و نرم شياداني مي‌افتند كه ادعا دارند موفق شدن يك‌ شبه و بدون زحمت اتفاق مي‌افتد اين در حالي است كه همه مي‌دانيم براي موفق شدن بايد راهي طولاني را طي كنيم. اين اصلاً به معني سخت و دشوار بودن مسير موفقيت نيست بلكه منظورمان فقط اين است كه براي موفق شدن بايد سه فاكتور مهم را به ياد داشته باشيم:

 1. متمركز شدن به كار

 2. انضباط شخصي

 3. يك دنيا انرژي و انگيزه

بنابراين قصد ما ارائه‌ي مطالبي است كه مي‌توانيد با استفاده از آن به موفقيت برسيد و از زندگي لذت بيشتري ببريد.

راز يك ميليون دلاري من چيست

نكته‌ي مهمي كه مي‌خواهم همين ابتدا به آن اشاره‌كنم اين است: كار كردن زياد دليلي براي كسب موفقيت و ثروت بيشتر نيست. همان‌ طور كه مي‌بينيم افراد بسياري به‌ سختي تلاش مي‌كنند و زحمت فراواني مي‌كشند اما به نتايج قابل‌توجهي نمي‌رسند؛ بنابراين اگر فكر مي‌كنيد براي ثروتمند شدن تمام تلاش خود را كرده‌ايد و به قولي جان كنده‌ايد اما نتيجه‌اي نگرفته‌ايد، بگذاريد بگويم كمي صبر كنيد تا راهكاري متفاوت را به شما بگويم.

استقلال مالي

اگر قرار بود با شيوه‌ي عملكردي كه تا الآن داشته‌ايد به هدف يعني استقلال مالي و پولدار شدن مي‌رسيديد كه رسيده بوديد، پس راهي را كه به نتيجه نرسيده است را فراموش كنيد و با تغيير مسير، آينده‌تان را تغيير دهيد. ميزان تأثيرگذاري اين مطالب به خود شما بستگي دارد، به ميزان اهميت تعهدي كه به خود و زندگي‌تان داده‌ايد. اگر از زندگي خود راضي نيستيد، فكر مي‌كنيد لايق بهتر از اين‌هاييد و تصميم خود را گرفته‌ايد تا آينده را به نوع متفاوتي بسازيد، به مطالعه ادامه دهيد. شايد اين كتاب همان موهبتي است كه از طرف خداوند انتظار مي‌كشيديد.

قانون هاي اصلي

راز يك‌ ميليون دلاري من در 12 قانون خلاصه مي‌شود؛ قوانيني بسيار ساده درعين‌ حال مهم و تأثيرگذار. در اين كتاب مي‌خواهيم به‌ طور كاملاً روان و قابل‌ درك صحبت كنيم تا همه بتوانند از آموزه‌هاي آن استفاده كنند و به زندگي بهتري دست پيدا كنند. توجه كنيد و تمام نكات را از همين امروز در زندگي خود پياده كنيد. در اين صورت آثار آن را به‌ سرعت و به‌طور واضح در زندگي خودخواهيد ديد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۳:۲۲

رازهاي موفقيت در تبليغات بنري كه باعث افزايش بازديد مي شود و باعث مي شود تا بيننده با مشاهده تركيب يك متن تبليغي خوب و گرافيك مناسب جذب سايت شما شود.  تبليغاتي كه به صورت بنر انجام مي شود را تبليغات بنري  گويند.

تبليغات بنري دو نوع مختلف دارد

 

تبليغات بنري

۱-به صورت بيليوردي در محيط

۲- به صورت بنري در اينترنت

كاري كه براي گرفتن بازخورد بيشتر از تبليغات بنري مي توانيد انجام دهيد متن تبليغ نويسي و گرافيك است نكاتي كه وقتي در متن تبليغاتي شما رعايت شود مشتري ببيشتري جذب مي شود و باعث فروش بيشتر و افزايش درآمد مي شود.

 • تيتر متنتان بايد جذاب و كوتاه باشد و توجه هات را به خود جلب كند طوري كه مخاطب مشتاق به خواندن متن باشد.
 • سود و فوايد كالا را ليست كنيد  وآن را به صورت  مزيت هايي كه براي مشتري دارد ارائه دهيد.

به طور مثال: به جاي اينكه بگوييم محصول ما سريع است بگوييم با اين محصول وقتتان را ذخيره كرديد و وقت آزاد بيشتري داريد.

 • متني بنويسيد كه با احساسات مخاطب ارتباط برقرار كند .

ترغيب مشتري

 

 

مثلا اگر خمير دندان مي فروشيد احتمالا يكي از خصوصيات آن اين است كه حاوي فلورايد است.اما اگر بخواهيد اين ويژگي را به اين صورت بيان كنيد: «حاوي فلورايد» يا « پوسيدگي كمتر دندان» كمي كسل كننده به نظر مي رسد،مي توانيد به جاي آن  از اين عبارت استفاده كنيد:

« با بوفو مسواك بزنيد تا از مته دندانپزشك در امان باشيد!» به اين ترتيب شما يك ويژگي كسل كننده وتكراري را به با پيامي قوي بيان كرده ايد و آنرا با ترس از كار دندانپزشك پيوند داده ايد.

 • در چند پاراگراف اول از نقات قوت براي ترغيب مشتري تان استفاده كنيد.به گونه اي باشد كه مشتري برتري هاي  كالاي يا خدمات شما را لمس كند و او را براي خريد جذب كند.
 • در تعريف از كالاي خود افراط نكنيد و متن شما به صورت افراطي دوستانه نباشد.
 • مشتري هدف را مشخص كنيد و لحن متن تان را با توجه به نوع مشتري بنويسيد
 • در آخر بايد مشتري را دعوت به تماس كنيد.مثلا بنويسيد « تلفن را برداريد و هم اكنون با ما تماس بگيريد».

پوستر ها در واقع ارتباط غير كلامي با مخاطب است . پس در طراحي گرافيكي بايد بسيار دقت كنيد.

تنها از دو يا سه رنگ استفاده كنيد

 

 

طرح هاي شلوغ ذهن بيننده را از عنوان و پيام اصلي دور مي كند.

 • طرح تان ساده باشد
 • از تصاوير ايراني استفاده كنيد
 • از فضاهاي خالي در بنر استفاده كنيد

 

مخاطبان هدف خود را بشناسيد

 

 

اگر قصد استفاده از بنرها در تبليغات اينترنتي را داريد. بايد ابتدا مخاطبان هدف خود را بشناسيد و با توجه به اين موضوع مكاني را براي قرار دادن بنرهاي خود انتخاب كنيد. شما بايد بنرهاي خود را در وب سايتهايي قرار دهيد كه به موضوع كسب و كار شما مرتبط باشند. براي مثال اگر كسب و كار شما در زمينه قطعات خودرو است بايد براي قرار دادن بنرهاي خود به دنبال وب سايت هايي باشيد كه در زمينه خودرو فعاليت ميكنند. در قدم بعد طراحي بنر شما نيز بايد با طراحي وب سايت هماهنگي داشته باشد. اگر در طراحي بنر شما دقت كافي صرف شده باشد بنر تبليغاتي شما حرفه اي به نظر ميرسد. و در نتيجه شانس شما براي بازديد مخاطبان از بنرتان افزايش خواهد يافت.

شما وقت زيادي نداريد

 

 

در تبليغات بنري شما بايد در كمترين زمان ممكن پيام خود را به مخاطبان انتقال دهيد. اين نكته را به ياد داشته باشيد كه بنر شما در هر مكاني قرار داده شود مخاطبان تنها زمان كمي براي ديدن ان وقت صرف خواهند كرد پس شما بايد پيام اصلي خود را در اين زمان كم  به انها انتقال داده و انها را مجاب كنيد كه بر روي بنر تبليغاتي شما كليك كنند. بنر تبليغاتي شما بايد به حدي جذاب باشد كه بتواند در زمان كوتاهي باعث جلب توجه مخاطبان شود.

گرافيك بهتر، شانس موفقيت بيشتر

 

 

طراحي بنرهاي تبلياتي نسبت به گذشته دچار تغييراتي شده است. امروزه طراحي يك بنر تبليغاتي موفق پيچيدهتر از قبل شده است و نياز است كه شما به ريزه كاريهاي بنرهاي تبليغاتي خود توجه بيشتري كنيد. اگر در زمينه گرافيك داراي تخصص نيستيد، بهترين گزينه استفاده از يك گرافيست حرفه اي براي طراحي بنرهاي شما است.

مراقب اعتبار و وجه كسب و كارتان باشيد.

 

 

يك بنر تبليغاتي به عنوان معرف براي كسب و كار شما محسوب ميشود. استفاده بيش از حد از رنگها و يا تصاوير انيميشيني كه سريع عوض ميشوند ميتواند باعث اذيت شدن مخاطبان شوند. مراقب باشيد كه بنر شما به گونه اي نباشد كه ذهنيت بدي را در مخاطبان ايجاد كند. بنرهاي چشمك زن شانس بيشتري براي ديده شدن خواهند داشت اما مراقب باشيد كه در استفاده از اين قابليت زياده روي نكنيد چرا كه ممكن است باعث آسيب به شخصيت و اعتبار كسب و كار شما شود.

ساده و منظم باشيد

 

 

به طور معمول كاربران بيشتر به سمت بنرهايي با طراحي ساده تر جذب خواهند شد. شما بايد تمام تلاش خود را بكنيد كه با استفاده از تعداد كلمات كمتر پيام خود را به طور كامل انتقال دهيد. همچنين نظم در بنز تبليغاتي شما نكته ديگري است كه بايد به ان توجه شود. سعي كنيد از فونت و رنگ مناسب استفاده كنيد. رنگها اولين چيزي است كه در بنر شما جلب توجه ميكند. استفاده از تعداد زياد از رنگها باعث نامناسب شدن ظاهر ان ميشود. همچنين به اين نكته نيز توجه كنيد كه رنگ و فونت استفاد شده در بنر شما بايد با هم هماهنگي داشته باشد.

فرمت و حجم بنر

 

 

سعي كنيد بنر تبليغاتي شما فرمتهاي استانداردي مانند GIF، JPJ ، PNG داشته باشد. بنرهايي كه با استفاده از فلش طراحي ميشوند در مرورگرهاي پركاربرد ديده نميشوند و در چنين حالتي شما بخش قابل توجهي از مخاطبان را از دست ميدهيد. همچنين حجم بنر شما نيز نبايد بيش از حد زياد باشد. در مورد حجم مناسب براي بنرهاي تبليغاتي گفته ميشود كه نبايد بيشتر از ۱۵۰ كيلوبايت حجم داشته باشند.

استفاده از دكمه فراخوان

 

 

زماني كه مخاطب بنر شما را ميبيند ممكن است برايش جالب به نظر برسد و اگر شما از دكمه فراخوان استفاده كنيد در واقع ذهن او را به سمت هدف خود هدايت كرده و به او مسير را نشان ميدهيد. با قرار دادن يك دكمه فراخوان در بنر خود ميتوانيد شانس كليك كردن بر روي آن را تا حد زيادي افزايش دهيد. بنر شما ميتواند باعث ايجاد توقعاتي در مخاطبان شود پس دكمه فراخوان شما نبايد انها را فريب دهد. بعد از كليك كاربران نبايد احساس كنند كه شما انها را فريب داده ايد پس دكمه فراخوان شما بايد واقعي باشد.

هدف خود را مشخص كنيد

 

 

از بنر تبليغاتي خود چه هدفي داريد. آيا به دنبال برندسازي هستيد و يا ميخواهيد محصولي را بفروشيد و يا اينكه هر دو اين اهداف را ميخواهيد به صورت همزمان دنبال كنيد. مشخص كردن هدف ميتواند در نحوه طراحي بنر تاثيرگذار باشد. زماني كه شما هدف خود را بشناسيد ميتوانيد بنر مناسبي را براي ان انتخاب كنيد.

مكان مناسبتر را پيدا كنيد

 

 

بهتر است از همان ابتدا تمام وقت و پول خود را براي قرار دادن بنر در يك سايت تلف نكنيد و با تقسيم پولي كه براي اين كار در اختيار داريد بنر خود را درچدين سايت قرار دهيد. با انجالم اين كار شما ميتوانيد بعد از مدتي كارايي و بازده بنر خود را در سايتهاي مختلف بررسي كنيد. ببينيد بنر شما در كدام سايت توانسته است مخاطبان را بيشتر جلب كند. با اين كار بعد از مدتي قادر خواهيد بود تا مناسبترين مكانها را براي قرار دادن بنر خود پيدا كنيد.

با كاربران صادق باشيد

 

 

براي جلب مخاطبان لازم است كه شما از جملات جذاب استفاده كنيد اما هميشه اين نكته را به ياد داشته باشيد شما بايد بتوانيد كه به جملاتي كه در بنر تبليغاتي خود گفته ايد به خوبي عمل كنيد. براي مثال اگر شما در بنر تبليغاتي خود از جمله  “شارژ رايگان بگيريد” استفاده كنيد اگر مخاطبان وارد وب سايت شما شوند و اين اتفاق براي آنها نيافتد مطمعنا ديدشان نسبت به كسب و كار شما منفي خواهد شد. پس مراقب باشيد كه با جملات جذابي كه قادر به انجام انها نيستيد اعتبار كسب و كار خود را خدشه دار نكنيد.

 

نتيجه گيري

 

 

در سايت هايي كه مي خواهيد تبليغات بدهيد بسيار مهم است كه مخاطب هدف تان را به خوبي شناسايي كنيد.بسياري از افراد تبليغات بنري خودشان را در سايت هاي ديگر قرار مي دهند اما بازخورد خوبي نمي گيرند زيرا مخاطب هدف خود را به درستي شناسايي نمي كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۱:۴۸

اينستاگرام در بازاريابي آنلاين : وقتي مشاغل و كسب و كارها در صفحات اجتماعي براي خود صفحه ايي راه اندازي مي كنند و تصميم مي گيرند از طريق بازاريابي هاي آنلاين براي خود منافع مالي را ايجاد كنند بايد اصولي را رعايت كنند  و در فضايي مجازي در ارتباط با صفحات مجازي اطلاعاتي كسب كنند .

 در اين مقاله اينستاگرام در بازاريابي آنلاين  را بررسي خواهيم كرد .

اينستاگرام چيست ؟

 

 

يك اپليكيشن است كه بر روي گوشيهاي هوشمند ابتدا بر روي آيفون و آي پاد پياده شد و اخيرا قابل دانلود بر روي گوشيهاي اندرويدي هم شد .

يكي از سايت هايي كه شبيه به اينستاگرام از لحاظ عملكرد است توييتر مي باشد ، در توييتر شما متن و لينك را به اشتراك مي گذاريد اما در اينستاگرام شما عكسي را با توضيح يا بدون توضيح به اشتراك مي گذاريد و همانند توييتر عده اي شما دنبال يا فالو مي كنند و يا شما آنها را دنبال يا فالو مي كنيد و براي هميدگر كامنت مي گذاريد يا لايك مي كنيد .امروزه از اينستاگرام در بازاريابي آنلاين به عنوان يك ابزار مهم استفاده مي كنند .

افكت ها

 

 

در اينستاگرام قابليت هاي تصويري خوبي قرار داده شده است كه با استفاده از آنها مي توانيد عكس خود را قبل از ارسال بر روي شبكه اينترنت بسيار جذابتر  كنيد ، اين تغييرات و افكت هاي تصويري عالي هستند و يكي از دلايل جذابيت اينستاگرام شده است .

 

آپلود عكس

 

 

يكي از قابليت هاي خوب اينستاگرام در بازاريابي آنلاين ، ارسال عكس بر روي سايت هاي معروف دنيا از جمله توييتر ، فيس بوك ، فليكر ، تامبلرو فوراسكوور است . اين يك راه كار شما را آسان مي كند زيرا همزمان با آپلود عكس در اينستاگرام شما مي توانيد روي سايت هاي ذكر شده ارسال كنيد ، در اين ارسال ها نياز به آپلود مجدد تصوير نيست زيرا منبع آپلود تصوير شما همان اينستاگرام خواهد بود .

 

اينستاگرام در بازاريابي آنلاين  به عنوان يك ابزار موثر در كسب و كارها شناخته مي شود . 

جستجو در اينستاگرام و بازاريابي آنلاين

 

 

در اينستاگرام مي توانيد عمل جستجو انجام دهيد البته بر اساس كلمه كليدي يا همان تگ ها، به اين ترتيب مي توانيد عكس هاي مورد علاقه ي خود را پيدا كنيد يا عكاس آن عكس را فالو يا دنبال كنيد .

 

چرا اينستاگرام در بازاريابي آنلاين  مهم است ؟

 

 

در روش اينستاگرام در بازاريابي آنلاين ، مردم به گرفتن اطلاعات از طريق تصاويروانتشاراطلاعات از طريق تصاوير، تمايل دارند كه البته اين پديده را اينفوگرافيك نيز مي گويند.طرفداران اينفوگرافيك دوست دارند به اين شكل از وقايع مهم زندگي خودشان يا كسب و كارشان تصاويري را تهيه كرده و نهايتا با اشخاصي كه به آنها علاقه دارند به اشتراك بگذارند .   براي داشتن يك بازاريابي موفق بايد خودتان را در جاي كاربران قرار بدهيد.

امروزه ميتوان گفتن اينستاگرام در بين شبكه هاي اجتماعي محبوبيت بيشتري دارد و اگر شما از دوستان خود سوال كنيد به احتمال زياد به شما خواهند گفت كه به صورت روزانه اينستاگرام خود را چك ميكنند اما ممكن است هر چند روز يكبار نيز ايميل خود را چك نكنند. همين فراگير بودن اينستاگرام ميتواند مانند يك فرصت طلايي براي شما بايد. تعداد بالاي كاربران فعال در اينستاگرام نشان دهنده محبوبيت بالاي اين شبكه اجتماعي است.

شايد دانستن اين موضوع براي شما نيز جالب باشد كه در حال حاضر چيزي در حدود ۲۰ ميليارد تصوير در اينستاگرام وجود دارد. پس اينستاگرام ميتواند محلي بسيار مناسب براي آشنايي ديگران با كسب و كار شمال به صورت رايگان باشد.

تاثير محتواي خوب در اينستاگرام

 

 

محتواي خوب هميشه مشتري خود را پيدا ميكند. فرقي نميكند شما قصد بازاريابي آنلاين در اينستاگرام را داشته باشيد و يا در شبكه اجتماعي ديگر. اگر بتوانيد محتواي مفيدي را براي مخاطبان آماده كنيد مطمعن باشيد كه دير يا زود مخاطبان زيادي به سمت شما جذب خواهند شد. شما ميتوانيد تصاوير و ويدئوهاي مفيدي را در مورد كسب و كار خود تهيه كرده و آنها را در اينستاگرام منتشر كنيد. قرار دادن تصاوير و پست هاي تكراري در مورد كسب كارتان نميتواند به تنهايي باعث موفقيت شما در اين زمينه شود. سعي كنيد از محتواي متنوع و مفيد در مورد كسب و كار خود براي جذب مخاطبان بيشتر استفاده كنيد.

عكس و ويدئو به جاي متن

 

 

گاهي اوقات يك عكس و يا يك ويدئو كوتاه در مورد كسب و كار شما ميتواند به اندازه چندين صفحه مطلب تاثيرگذار باشد. اينستاگرام فضايي مناسب براي انتشار عكسها و ويدئو هاي شما است. با كمي خلاقيت ميتوانيد تصاوير و ويدئو هاي جالبي را در مورد كسب و كار خود تهيه كرده و آنها را در اينستاگرام منتشر كنيد.

افراد ناموفق در اين زمينه چگونه عمل ميكنند

 

 

برخي از افراد با استفاده از روشهاي اشتباه باعث عدم موفقيت بازاريابي كسب و كارشان در اينستاگرام ميشوند. در ادامه برخي از اين روشها را توضيح ميدهيم.

خريدن فالوئر

براي موفقيت در تبليغات اينستاگرام و ديده شدن لازم است كه شما تلاش كنيد. برخي به اشتبباه با خريد فالوئر سعي ميكنند خود را پرطرفدار نشان بدهند. مشكل اين كار علاوه بر صرف هزينه اسن است كه تاثيري در افزايش لايك و كامنت پستهاي آنها ندارد و در بين فالوئر هاي خريداري شده اكانتهاي نا مناسبي وجود خواهد داشت كه وجه مناسبي به كسب و كار آنها نميدهد.

بيش از اندازه تبليغ كردن

 

 

برخي از اشخاص بيش از حد عكسهاي محصولات و لوگوي شركت خود را تبليغ ميكنند اين كار باعث از بين رفتن علاقه در فالوئر ها خواهد شد.

بي توجهي به كپشن ها

 

 

برخي از افراد با بي توجهي به كپشنها شانس خود را براي افزايش تعامل با مخاطبان كاهش ميدهند. استفاده از كپشنهاي مناسب ميتواند باعث بروز واكنشهاي احساسي مخاطبان نسبت به پستهاي شما شود.

استفاده غير اصولي از هشتك ها

 

 

درصد قابل توجهي از پستهاي اينستاگرامي حاوي ۱ تا ۷ هشتك هستند. اين امار ارزش هشتك ها را در اينستاگرام نشان ميدهد. اما مانند بسياري از ابزار ديگر بايد از هشتك ها به صورت مناسب استفاده شود. استفاده بيش از حد از هشتكها و يا استفاده كم از هشتك ها هردو ميتوانند اين ابزار قدرتمند را بي تاثير كنند. همچنين برخي نيز از هشتك هاي نامربوط استفاده ميكنند. كساني كه از هشتك هاي نا مربوط استفاده ميكنند باعث پايين اوردن ارزش و اعتبار اكانت خود ميشوند. استفاده درست از هشتك ها در اينستاگرام باعث از دست دادن يك فرصت طلايي براي تعامل با مخاطبان ميشود.

بي اعتنايي به ديگر كاربران

 

 

براي موفقيت در بازاريابي اينستاگرام به ارتباطات دو طرفه معنا دار با ديگر كاربران احتياج داريد. برخي با بي اعتنايي به ديگر كاربران باعث عدم موفقيت خود در اين زمينه ميشوند. شما بايد براي بازاريابي در اينستاگرام وقت بگذاريد. كاربران مرتبط را فالو كنيد و براي پاسخ گويي به سوالات انها وقتي را در نظر بگيريد. شما ميتوانيد محتواي ديگر كاربران را به اشتراك بگذاريد. با اين كار در واقع قدرداني خود را از آنها نشان ميدهيد.

عدم خلاقيت

 

استوري اينستاگرام امكانات متنوعي را براي شما فراهم كرده است. برخي استفاده از استيكرها، ابزارهاي نقاشي، تگها و فيلتر ها را فراموش ميكنند. با كمي خلاقيت ميتوان محتواي جذابتري در اينستاگرام ساخت. عدم توجه به اين موضوع ميتواند شانس موفقيت را كاهش دهد.

اسپم

 

 

يكي از عادات غلطي كه در كاربران اينستاگرام ديده ميشود اين است كه اين افراد در طول روز پست هاي زيادي را در پروفايل خود قرار ميدهند. قرار دادن بيش از حد پست باعث خواهد شد كه كاربران ديگر به پست هاي شما به شكل مزاحم نگاه كنند و با گذشت زمان در انها احساس نارضايتي به وجود مي آيد. براي تاثير گذاري بيشتر پست هاي شما بايد در يك بازه زماني خاص در اينستاگرام قرار داده شوند.

 

قوانين مهم اينستاگرام در بازاريابي آنلاين 

 

 

۱- سعي كنيد در هر روز تنها يك پست بگذاريد تا باعث دل زدگي مخاطبتان نشويد .  

۲- براي تعامل دوطرفه شما هم بايد صفحات طرفداران خود را فالو كنيد .

۳-افرادي كه شما را دنبال مي كنند بايد تعدادشان بيشتر از افرادي باشد كه شما آنها را دنبال مي كنيد اين آمار نشان دهنده محبوبيت شما است .

۴- به نظرات كاربران خود احترام بگذاريد و به نظرات آنها بي تفاوت نباشيد .اين يك اصل دراينستاگرام در بازاريابي آنلاين است . 

۵- در شبكه هاي اجتماعي مانند اينستاگرام كه تعداد سلفي ها بالا است ، نوعي خود شيفتگي در انتهاي ذهن شما ايجاد مي كند چه بسيار صفحات تجاري بوده اند كه با سلفي گرفتن ها سطح كار خود را شخصي نشان داده اند .

۶- در پست گذاري خلاقيت داشته باشيد و پيج خودتان را مبلغانه نشان ندهيد اين امر باعث مي شود مخاطب زيادي درگير تبليغات شود .

۷- عكس هاي گروهي ، شركتي همكاران و دوستانتان را لايك كنيد .

۸- عكس هاي خود را در زمان مناسبي در طول روز به اشتراك بگذاريد و براي اين كار برنامه ريزي كنيد .

۹- روش بهتر براي ارتباط با مخاطبان و مشتريان در اينستاگرام توليد ويدئو هاي كوچك است كه باعث معرفي سطح كار و ارزشي كه شما براي كسب و كارتان قائل هستيد مي شود .

۱۰- صفحه فيسبوك خود را به اينستاگرام لينك بدهيد ، اينگونه مخاطبان بيشتري را خواهيد داشت .

با تشكر از توجه شما اميدواريم از مقاله اينستاگرام در بازاريابي آنلاين لذت برده باشيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]