woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۰:۲۸

در اين مقاله ما به بررسي مقدمه اي بر استعداد و برخي از سوالات براي كشف استعداد ميپردازيم. استعداد چيزي است كه وجود دارد و پرورش داده مي شود. خودمان به عنوان يك فرد در زندگي شخصي و شغلي خود بهتر از هر شخص ديگري مي توانيم استعداد هاي نهفته خويش را بشناسيم و آنها را تقويت كنيم.

چه چيزي در درون شما هست كه در شخص ديگري نيست؟؟

همه ما استعداد خدادادي داريم كه در درون ما نهفته شده است و براي دستيابي به هدف منحصر به فرد، بايد بتوانيم استعدادهاي نهفته را درك كنيم تا با آگاهي يافتن از آن بتوانيم تصميم هاي مهمي را در زندگي خود بگيريم.

دانستن اين موهبت هاي دروني ، تازه ابتداي كار است و با شروع اين روند باب ايجاد تغييري ماندگار و مادام العمر براي خودمان باز ميكنيم. هدف اصلي اين است كه از خود كنوني خودمان فراتر برويم و پيشرفت كنيم. اما اگر موهبت درونمان را درك نكنيم، نميتوانيم بهره لازم را از شكوفايي ببريم. اگر روي استعداد درونيتان كار نكنيد نمي توانيد به هدفتان برسيد.

در اصل موهبت تك تك ما در زندگي (استعداد هاي ذاتي) گمشده زندگي ما هستند كه بايد آنها را بشناسيم و كاملا منحصر به فرد است و ساختاري دارد كه توسط خود فرد قابل اندازه گيري مي باشد.

نحوه شكوفا كردن استعداد

 

 

براي برخورداري از نگرش و الگوي پايدار ، افكار، گفتار، روحيات و كردارتان بايد با يكديگر همسو باشد. ما اگر جملاتي را بگوييم كه مغزمان آن را باور نداشته باشد يعني گفتار ما تا عمق سلول هايتان نفوذ نكند، پس بخشي از وجودتان را شكوفا نكرده ايد. در اصل استعداد ذاتي خود را شكوفا نكرده ايد، و با تمركز بر توانايي و قابليت هاي خود مي توانيد استعداد ها را درك كنيد و درتصميم گيري هايتان از اين موضوع استفاده كنيد.

ما اگر به اين پذيرش برسيم كه استعداد و استعداديابي مسئله اي جدا از شغل، عناوين درسي و به دور از مفاهيم حفظ كردني يا درك كردني است، بايد بفهميم كه در اصل استعداد يابي چيست.؟؟؟؟

تعريف استعداد

 

 

 

 

يادگيري يك مهارت است كه ملزم به انرژي كمتر و صرف زمان كمتري صورت بگيرد.

ما انسانها اگر زمان نامحدود و انرژي نامحدود داشته باشيم هركاري را ميتوانيم انجام دهيم، اما دنيا جايي است كه زمان در آن محدود است. پس وقتي حرف از استعداد به ميان مي آيد، يعني اينكه من در چه مهارت هايي و در چه حوزه هايي مي توانم با صرف كمترين زمان و انرژي به جلو بروم. پس يكي از دغدغه هاي مهم در زندگي شناسايي استعداد ها و توانمندي هايمان است.

همه پدرها و مادرها به خاطر علاقه شديدي كه به فرزندشان دارند و آرزوي قلبي آنها موفقيت فرزند در تحصيل، كسب و كار و ازدواج است، گاها با نظرات غير علمي و غير دقيق با جديت مواردي را به فرزندان متذكر مي شوند كه امكان تصميم اشتباه را به جاي تصميم درست براي آنها فراهم ميكنند. و سعي در متقاعد كردن فرزند دارند در صورتي كه اگر با توجه به استعداد و توانايي فرزند به او كمك شود، ميتواند تصميم منطقي تري داشته باشد. و پدر و مادر شاهد روز افزون موفقيت او در زمينه هاي مختلف زندگي باشند.

رابطه استعداد و شغل

 

 

تصميم گيري در مورد شغل مورد نظر هميشه براي ما ساده به نظر مي آيد، اما در عمل اكثرا دچار تصميمات اشتباهي ميشويم. در جامعه اگر بررسي كنيم متوجه ميشويم بسياري از افرادي كه رشته خاص يا كار خاصي را انجام مي دهند به ديگران توصيه مي كنند كه به هيچ وجه دنبال آن كار يا آن رشته نروند و علت اصلي اين است كه اين افراد اگر هم در آن كار موفق شده اند فقط به دليل تلاش بي وقفه آنها بوده است. كه با خستگي ، فرسودگي و درنهايت نارضايتي قلبي همراه است. چون اگر بر حسب استعداد ها و توانايي ها، مهارتهاي لازم را كسب مي كردند مي توانستند با صرف انرژي كمتري نتيجه عالي تري بگيرند.

ما اكثرا فكر ميكنيم كه استعداديابي فقط مربوط به شغل و رشته تحصيلي است، درصورتي كه توجه به استعداد و توانمندي ها حتي در مسائل ساده اي مثل تفريح كردن در روز تعطيل مي تواند به ما احساس رضايت بيشتري بدهد. ما بايد براي استعدادهايمان وقت بگذاريم تا بتوانيم افكار را هدايت كنيم .

برخي از نمونه سوالاتي كه مي تواند در كشف استعداد به شما كمك كند

چه فعاليت هايي وجود دارد كه وقتي درگير آنها مي شويم احساس ميكنيم انرژي و انگيزه بيشتري گرفته ايم.؟؟؟؟

چه فعاليت هايي وجود دارد كه حتي وقتي خسته هستيم يا استرس داريم بازهم شوق انجام آن كار را داريم؟؟؟

چه فعاليت هايي وجود دارد كه بعد از انجام دادن آنها حس رضايت بيشتري داشتيد؟؟؟؟

چه فعاليت هايي هستند كه حتي تشويق نشدن توسط ديگران هم انگيزه شما را نسبت به آن موضوع كم نمي كند.؟؟؟

راهكار موفقيت در زندگي

 

استعداد

 

اگر ميخواهيم در زندگي موفق تر شويم يادمان باشد بايد سوالات خوبي از خودمان بپرسيم تا بتوانيم توانايي هاي ذاتي را درك كنيم و جامه عمل بپوشانيم. بهترين راه كمكي به خودتان اين است كه دفترچه كوچك و دو خودكار رنگي هميشه همراه داشته باشيد و هروقت فعاليتي انجام مي دهيد و حس خوبي داريد آنرا با يكي از خودكار ها يادداشت كنيد. و هر زمان هم كه حس خوبي نداريد با خودكار ديگر آنرا ثبت كنيد و در آخر هفته به بررسي آنها بپردازيد.

 

نحوه پول درآوردن از استعداد هايمان

هركسي استعدادي دارد و تقريبا از همه استعدادها مي تواند پول در بياورد.

كليد كار اين است كه آن استعداد پنهانتان را پيدا كنيد و بعد آنرا به شكل يك بيزينس در بياوريد. هدف اصليتان اين باشد آنقدر ادامه دهيد كه به آن استعداد ذاتي خود برسيد.

راهكارهايي براي تقويت استعداد

بهانه تراشي

به دنبال بهانه تراشي براي كارها نباشيم و خودمان را علت اصلي هر كاري بدانيم و مسئوليت صد در صد امور را بپذيريم

كشف نقاط قوت

 

 

نقاط قوت خود را پيدا كنيد. چه ويژگي در شما وجود دارد كه قابل تحسين است و ديگران آنرا منحصرا به شما نسبت ميدهند

تقويت توانايي ها

آنچه در آن مهارت داريد را بشناسيد و براي بهبود آن تلاش كنيد

رضايت فردي

شما از كاري كه رضايت داريد به احتمال زياد آن كاري است كه در آن شما استعداد لازم را داريد. هميشه به دنبال اين باشيد كه چه كاري يا چه چيزي عميقا شما را خوشحال ميكند.

انجام كارهاي خوشحال كننده

فكر كنيد و ببينيد بهترين كاري كه شما دوست داريد انجام دهيد چيست كه تا بحال آن را انجام نداده ايد. به دنبال اين باشيد كه كدام كار است كه ديگران آنرا به خوبي انجام مي دهند و شما هم دوست داريد كه آن كار را انجام دهيد.

شنونده بودن

 

 

تلاش كنيد مهارت شنونده بودن را ياد بگيريد. اگر خوب گوش كنيد مردم خيلي چيزها در مورد توانايي هاي شما مي گويند. و حتي از صحبتهاي آنان مي توانيد نكات نابي را براي كشف استعداد هاي خود بدست بياوريد.

عبور از ترسهاي خود

مهمترين عمل در كشف استعداد و تقويت استعداد هاي شما عبور از ترسهاي شما مي باشد. كارهايي را كه از آن واهمه داريد در اولويت انجام دادن قرار دهيد.وقتي وارد ترس خود شويد خواهيد ديد كه غولي كه از آن ساخته بوديد انقدرها هم ترسناك نبوده است. و به راحتي از آن ميگذريد.

شكستن مرزهاي آسايش

بهترين راه پيدا كردن استعداد پنهان اين است كه كارهاي كاملا جديد و ترسناك انجام دهيد. چتر بازي را امتحان كنيد، در رستوران زير آواز بزنيد و براي ديدن مكاني برويد كه هيچ چيزي در مورد آن نميدانيد. ديوارهاي قلمرو آسايشتان را بشكنيد و مطمئن باشيد كه با اين كار استعدادهايي را كشف ميكنيد كه هيچگاه فكر آن را هم نمي كرديد.

نتيجه گيري

 

 

بيشترين افراد متقاضي كار غالبا از قابليت هاي خود اطلاع ندارند و به خاطر همين موضوع هم اعتماد به نفس كمي جهت اخذ شغل مورد نظر خود دارند، از سوي ديگر عمده دلايل تغيير شغل يا ريزش نيروي انساني در سازمان ها عدم شناخت قابليت ها و استعدادهاي موجود منابع انساني است.

دوست قدرتمندم يادت باشد كه تغيير هميشه همراه با مقاومت ذهني است و منطقه امن خودت را بايد فرو بريزي. در اين مرحله كه نقش اساسي دارد هميشه سعي كن ثابت قدمي را حفظ كني تا به درك جديدي از مسائل برسي.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۹:۴۹

در اين مقاله قصد داريم مختصري در ارتباط با دكتر مهدي خيراللهي كه داراي مغز ثروتساز و ثروت كوانتومي مي باشد صحبت كنيم پس تا آخر مقاله با ما همراه باشيد.

درباره دكتر خيراللهي

 

 

مهدي خيرالهي داراي دكتراي رياضيات بوده و همچنين كارشناس رشته الهيات گرايش علوم حديث نيز ميباشد. البته او تخصص هايي در زمينه هاي ديگر را ننيز دارا ميباشد. او داراي تخصص در زمينه خانواده است . همچنين او متخصص در زمينه هاي خلاقيت و تجارت جهاني نيز به شمار ميآيد. دكتر مهدي خيراللهي عضو هيئت مديره مجموعه بين المملي جاده ابريشم ژاپن بوده و همچنين در زمينه رياضيات كاربردي نيز داراي تخصص ميباشد.

مهارت ارتباط موثر دكتر خيرالهي

 

 

دكتر خيرالهي در زمينه نقش رياضيات و فيزيك در زندگي و همچنين مهارت ارتباط موثر نيز داراي تخصص بوده و عضو هيئت مديره شركت سرمايه گذاري و مديريت پروژه ليزان پارسه راد ميباشد. او به عنوان مشاور سيما فيلم و استاد نقد فيلم در سيما فعاليت كرده است و البته فعاليت هاي اجرايي دكتر خير اللهي به همين جا ختم نميشود. او ليدر مسابقات رياضي جهاني اعزامي به كره جنوبي و همچنين استاد نخبگان و فعالان دانشگاه ها نيز بوده است.

دكتر خيرالهي كيست؟

 

 

دكتر خيرالهي به عنوان مشاور اموزش و پرورش و همچنين كارشناس مباحث سياسي شبكه سحر نيز فعاليت كرده است. فعاليت عنوان كارشناس سيماي بوسني و كارشناس سيماي فرانسه از ديگر فعاليت هاي دكتر مهدي خيراللهي است. دكتر خير اللهي فعاليت هاي آموزشي بسيار زيادي نيز داشته است كه به برخي از آنها ميپردازيم.

دكتر خيراللهي كارگاهاي مختلفي را در كشورهايي مانند ژاپن، تركيه، امارات، كره جنوبي، سوريه و …  اجرا كرده است. همچنين دكتر خيرالهي در دانشگاه هاي مختلفي در سطح كشور به انجام فعاليت هاي اموزشي پرداخته است كه از اين بين ميتوان به دانشگاه تهران، يزد، كشاورزي مازندران، مشهد، تربيت دبير، شهير رجايي و عباسپور تهران اشاره كرد.

كارگاه هاي آموزشي

 

 

دكتر خيرالهي كارگاه هاي اموزشي مختلفي با عناوين مهارت هاي تشكيلاتي، مهارت هاي ارتباط موثر ، نواوري روشهاي تدريس، مديريت زمان، جريان سازي، توليد علم، مهندسي خانواده و ازدواج نيز اجرا كرده است. از دكتر خيراهي تا كنون ۶ كتاب به چاپ رسيده است. مهارت هاي تشكيلاتي، مهارتهاي ارتباطي، توليد علم، مهارت هاي تيمي و من ميتوانم با رياظيات رفتارتان را تغيير دهم، كتابهايي هستند كه توسط دكتر خيراللهي به چاپ رسيد اند. همچنين دكتر خيرالهي در حدود ۴۰ مقاله تخصصي با عناوين جهان هاي N بعدي، هندسه فضاي تو در تو، انسان رياضيات زندگي و …. ارائه كرده است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۹:۱۲

با سلام خدمت تو دوست عزيزم اميدوارم هر جاي ايران يا جهان كه هستي حالت عالي باشد. در اين هفته در مورد فوت كوزه گري جالبي ميخواهم با شما صحبت كنم البته قبلش بايد داستان آن را براي شما تعريف كنم.

كفپوش سه بعدي

 

 

 چند هفته پيش خانه يكي از اقوام مهماني رفته بودم. داخل يكي از اتاقهايشان كه رفتم. ديدم كه ديوار، كفپوش و سقف ان خيلي خاص بود و من در مورد ان سوال كردم. به من گفتند كه اين تكنولوژي جديدي است كه به ايران وارد شده است كه شامل كفپوش سه بعدي و سقف سع بعدي ميشود. با استفاده از اين اين كفپوشها اتاق خاصي را درست كرده بودند.

من به يكي از دوستاني كه در تيم اموزشي ماهان تيموري فعاليت ميكند و در قسمت توليد محتوا است گفتم كه در مورد اين كسب و كار  تحقيق كنيد كه اگر كار جديدي است ان را معرفي كنيم چرا كه ميتوان از آن درامد خوبي به دست اورد. همكار ما بعد از تحقيقات يك سري اطلاعات جمع اوري كرد و امروز ميخواهيم در مورد كسب و كار كفپوش سه بعدي سقف سه بعدي .و ديوار سه بعدي به عنوان يك كسب و كار جديد براي شما صحبت كنيم.

بدون نياز به سرمايه بالا

 

 

دوستان به نظر شما اين كار براي چه افرادي مناسب است؟ خيليها ميگويند كه سرمايه اوليه و پول براي انجام يك كار  نداريم. من به آنها ميگويم اشكالي ندارد چرا كه كارهايي هستند كه شما با يك سرمايه خيلي خيلي كم ميتوانيد انها را شروع كنيد. اين كار هم جز همين كارها است چرا كه نه نياز به دفتر كار خاصي دارد و نه نياز به نيرو و سيستم دارد. در واقع شما با راه اندازي اين كار خويشفرما ميشويد. سرمايه اين كار تنها براي آموزش اين كار است و لوازم كاري كه شما بايد تهيه كنيد.

براي اموزش اين كار شركتهايي هستند كه در اين زمينه فعاليت ميكنند و از ۷۰۰-۸۰۰ هزار تومان تا ۲ ميليون تومان براي اموزش اين كار هزينه دريافت ميكنند. اين كار يك سري وسايل نيز احتياج دارد كه تهيه آنها بين ۱ ميليون تا يك ميليون پانصد هزارتومان هزينه خواهد داشت. يعني اگر شما پيش بهترين شركت آموزش ببينيد به همراه هزينه تهيه وسايلتان اين كار تنها در حدود ۳ ميليون تا ۳٫۵ ميليون تومان سرمايه احتياج دارد. غالباً من ميگويم از جايي اين خدمات را دريافت كنيد كه در كار خودشان حرفه اي باشند و شما را پشتيباني كنند چرا كه كار فني خيلي مهم است كه چطور شما بتوانيد كسب درآمد كنيد.

چه افرادي از سراسر ايران اگر وارد اين كار شوند ميتوانند موفقيت مالي كسب كنند؟

 

 

افرادي كه در زمينه طراحي داخلي فعاليت ميكنند اين كار ميتواند براي انها خيلي مناسب باشد. اين كار داراي ۵۰% سود خواهد داشت. براي مثال اگر مكاني هزينه كفپوش، ديوار و سقف سه بعدي ان ده ميليون تومان باشد ۵ ميلون تومان از ان سود خواهد بود. افرادي كه وارد اين حرفه ميشوند اگر فروشندگان خوبي باشند حداقل درآمد انها ۳۰۰ – ۴۰۰ هزار تومان به صورت روزانه خواهد بود.

پس اگر شما فروشنده خوبي باشيد و يك مقدار سليقه خوبي هم داشته باشيد و بتوانيد خوب ديزاين بدهيد خيلي خوب ميتوانيد در اين كار رشد كنيد البته پشتكار هم در همه كارها بسيار مهم است. پس سعي كنيد اگر تصميم گرفتيد و خواستيد وارد اين كار شويد روي فروش ان به خوبي فكر كنيد. و در قدم بعدي سعي كنيد در هر كاري كه ميخواهيد وارد شويد حرفه اي شويد و تا انتهاي مسير آن كار را طي كنيد.

شركت معتبر در اين زمينه

 

 

از اقاي اكبري يكي از همكاران ما كه در قسمت فوت كوزه گري توليد محتوا را انجام ميدهد تشكر ميكنم. از ايشان پرسيدم كه بهترين شركتي كه در اين زمينه در ايران فعاليت ميكند چه شركتي است؟ در جواب گفتند كه اولين شركتي كه در اين زمينه وارد ايران شده است بهترين شركت هم در اين زمينه محسوب ميشود به اسم شركت ايساتيس كه شماره هاي اين شركت در انتهاي مطلب قرار داده ميشود. آگاهي خود و اطلاعاتتان را افزايش دهيد و اگر احساس ميكنيد در اين بيزينس ميتوانيد بدرخشيد. حتما اين كار را انجام دهيد.

اميدوارم هر جاي ايران كه هستيد شاد و پيروز سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۸:۳۹

فاوت در ميزان هوش مالي افراد بستگي به تفاوت در ديدگاه هاي آنها نسبت به پول و تفاوت در رفتار انها با پول است. حال از شما ميخواهم به اين سوال پاسخ دهيد به نظر شما داشتن يك ماشين فوق العاده گرانقيمت براي شما سرمايه محسوب ميشود و يا نوعي بدهي است؟

البته داشتن همچين ماشيني مطمعناً لذت بخش خواهد بود اما در حال حاضر به اين موضوع فكر نكنيد و سپس پاسخ سوال را بدهيد. افرادي كه داراي هوش مالي بالاتري هستند درجواب خواهند گفت كه داشتن همچين ماشيني يك بدهي است چرا كه هزينه هاي زيادي براي نگهداري از ان بايد پرداخت شود و … اما كسي كه داراي هوش مالي كمتري است به ماشين خود به چشم يك سرمايه نگاه ميكند. اين تفاوت ديدگاه ها در زمينه هاي ديگر مالي نيز بين افرادي كه داراي هوش مالي بالايي هستند و كساني كه داراي هوش مالي پاييني هستند وجود دارد. اگر علاقه مند شديد كه در مورد هوش مالي بيشتر بدانيد در ادامه اين مطلب با ما همراه باشيد.

هوش مالي

 

 

آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد چرا برخي از افراد به راحتي پول در مي آورند و در مقابل برخي از افراد با اينكه تلاش ميكنند هم نميتوانند به راحي پول در بياورند؟ اميدوارم جواب شما وجود يا عدم وجود شانس نباشد. براي پولدار شدن و كسب درامد نيز بايد از نوعي هوش برخوردار بود كه متفاوت از هوش عمومي افراد است. به اين نوع هوش ثروتساز، هوش مالي گفته ميشود.

هوش مالي به شما اين فرصت را ميدهد كه از موقعيتها و فرصتهايي كه جهان هستي در اختيار شما قرار داده است، استفاده كنيد تا بتوانيد به درآمد بالاتري برسيد. شايد براي شما جالب باشد اگر بگوييم كه اگر شما پول خوبي هم به دست بياوريد اما از هوش مالي خوبي برخوردار نباشيد ممكن است با وجود اين درآمد مناسب هم نتوانيد به سمت ثروتمند شدن حركت كنيد. هوش مالي ما در واقع ان بخشي از هوش ما است كه براي حل مسائل مالي مورد استفاده قرار ميگيرد. با وجود هوش مالي ميتوان از فرصتها به بهترين شكل استفاده كرد و حتي فرصتهايي را كه ديگران ممكن است نبينند را شناسايي كرده و مورد استفاده قرار داد.

هوش مالي رفتار شما با پول است

ميتوانيم هوش مالي شما را چگونگي رفتار شما با پول ناميد. آيا شما اين توانايي را داريد كه به راحتي جريان پول را وارد زندگي خود كنيد و آيا ياد گرفته ايد كه چگونه پول شما ميتواند براي شما پول توليد كند يا اينكه چگونه ميتوانيد سرعت ورود پول به چرخه زندگي خود را افزايش دهيد. تمامي اين مسائل بستگي به ميزان هوش مالي شما دارد. رابرت كيوساكي كسي  است كه در مورد هوش مالي كتاب منتشر كرده است. او در يكي از كتابهايش در مورد پول اينگونه ميكويد : «پول مانند سگ دست اموزش شما است اگر بتوانيد رفتار صحيحي با او نشان دهيد هر زماني كه برايش تكه چوبي بياندازيد خيلي سريع ميرود و آنرا برايتان مياورد پول هم دقيقاً همين كار را ميكند.

كسب درامد بيشتر

 

 

مهمترين مزيتي كه داشتن هوش مالي بالاتر براي شما به همراه خواهد داشت اين است كه ميتوانيد كسب درآمد بيشتري داشته باشيد. افرادي كه هوش مالي بالاتري دارند ميتوانند درامد ماهانه بيشتري به دست بياورند. به اين نكته توجه كنيد كه هوش مالي با هوش ذهن متفاوت است. براي اثبات اين جمله مثال هاي زيادي را ميتوان ارائه كرد. افراد زيادي ديده ميشوند كه با داشتن معدل فارغ التحصيلي بالا و قرار داشتن جزء نفرات ممتاز كلاسهاي دانشگاه نتوانسته اند بعد از تحصيل به درآمد مناسبي برسند و نميتوانند به ميزان مناسبي درامد كسب كنند.

در نقطه مقابل نيز افراد ديگري وجود دارند كه از نظر تحصيلي جزء نفرات ممتاز نبوده اند اما داراي هوش مالي قوي بوده و با استفاده از همين هوش مالي توانسته اند درآمد ماهانه خيلي بالايي داشته باشند. هوش مالي را ميتوان اينگونه نيز تعريف كرد كه شامل اطلاعات و تجاربي است كه ميتواند به شما كمك كند كه با سرعت زيادي پول را وارد چرخه زندگي خود كنيد.

محافظت از ثروت و حفظ آن

 

درامدها بايد در راهي يا براي چيزي خرج شوند اما اين موضوع مهم است كه كجا و چطور خرج شوند. هوش مالي به افراد كمك ميكند كه بتوانند از ثروت خود محافظت كنند. كسي كه داراي هوش مالي پاييني است حتي اگر ثروتمند هم باشد در محافظت و حفظ پول خود دچار مشكل ميشود. او نميداند از چه راهي ميتواند كاري كند كه پول او برايش كسب درامد كند. در نهايت مجبور ميشود يا پول خود را درحسابهاي بانكي قرار دهد و به سودي ناچيز بسنده كند و يا اينكه دست به تصميمات اشتباه يزند و بخشي يا تمام پول خود را از دست بدهد.

هوش مالي در اينجا به كمك افراد مي آيد. كسي كه داراي هوش مالي بالايي است به سودهاي ناچيز بانكي رضايت نخواهد و در مقابل با استفاده از هوش ملي خود ميتواند تصميمات درستي براي سرمايه گذاري بگيرد كه علاوه بر حفظ امنيت پولي كه در اختيار دارد بتوانند از ان پول سود عالي نيز به دست بياورد. به عبارت ديگر ميتوان گفت كه پول در نزد شخصي كه داراي هوش مالي بالايي است امنيت بيشتري خواهد داشت.

هوش مالي نوعي مهارت ذهني

 

 

هوش مالي را ميتوان نوعي مهارت يا عملكرد ذهني دانست كه در نهايت ميتواند ثروت را به زندگي شما وارد كند. افرادي كه پول زيادي وارد زندگيشان ميشود از قبل اصول و علم ثروتمند شدن را ياد گرفته اند. متاسفانه بايد گفت كه در كشور خودمان در دوران كودكي هيچ توجهي به هوش مالي نشده است. در زمان مدرسه اگر كودكي ميگفت كه ميخواهد يك دكتر شود احتمالاً اطرافيان او را تشويق ميكردند اما اگر كودكي ميگفت كه دوست دارد يك فروشنده يا كاسب شود ممكن بود اين هدف او چندان مورد استقباال اطرافيانش قرار نگيرد.

عدم توجه به هوش مالي باعث بروز مشكلات زيادي خواهد شد. براي مثال افراد تحصيلكرده زيادي را ميبينيم كه با وجود داشتن هوش تحصيلي بالا و رسيدن به موفقيتهايي در اين زمينه اما قادر نيستند از اين توانايي خود كسب درامد كنند واين موضوع دليلي ندارد به جزء كمبود هوش مالي كه در سطح وسيعي از جامعه مشاهده ميشود.

آيا ميتوان هوش مالي را تقويت كرد؟

 

 

بدون اغراق هوش مالي را ميتوان به عضلات بدن تشبيه كرد. شما قادر هستيد مانند عضلات بدنتان هوش مالي خود را نيز تقويت كنيد. تنها كافي است كه بر روي ان كار كنيد. هوش مالي شامل اطلاعات مالي شما، مطالعات، تجارب، توجه كردن و يادگيري رفتار كساني كه هو ش مالي بالايي دارند و …. تمامي اين موارد در كنار هم جمع شما و به يك دارايي ارزشمند به نام هوش مالي تبديل خواهد شد. شما ميتوانيد با تمرين و كار كردن بر روي هوش مالي خود اين تواناليي را تقويت كنيد.

توجه به افراد موفق

افرادي كه توانسته اند به ثروت و موفقيت در اين زمينه برسند داري هوش مالي بالايي هستند و اين هوش مالي باعث ميشود كه انها رفتارهاي خاصي داشته باشند. مطمعناً هر انساني منحصر به فرد است اما با اين وجود برخي از رفتارها در بين اكثر كساني كه داراي هوش مالي بالايي هستند مشترك است. يكي از كارهايي كه شما ميتوانيد براي افزايش هوش مالي خود انجام دهيد اين است كه به عملكرد و رفتار افرادي كه توانسته اند ثروتمند شوند توجه كنيد در ادامه برخي از اين رفتارها را براي شما توضيح داده ايم.

كاهش بدهي ها

 

 

افرادي كه داراي هوش مالي بالايي هستند همواره تلاش ميكنند كه بدهي هاي خود را كاهش دهند. اين افراد اگر زماني مجبور شوند زير بار بدهي بروند همواره تلاش ميكنند كه با سودي كه از سرمايه گذاريهاي هوشماندانه خود به دست مي اورند اين بدهي ها را صاف كنند. آنها ميدانند كه قرض بالا آوردن بار سنگيني بر روي دوش آنها قرار ميدهد پس به همين دليل قبل از تصميمگيري براي هر خريدي سعي ميكنند كه مناسبترين قيمت را به دست بياورند.

تعيين اهداف

 

اهداف مالي ارتباط مستقيمي با طرح هاي عملياتي دارد كه افراد با هوش مالي بالا براي موارد مالي خود در نظر ميگيرند. اهداف افراد با هوش مالي بالا شمامل دو دسته اهداف كوتاه مدت و بلند مدت است و تعيين اين اهداف به انها كمك ميكند كه ازمسير منحرف نشده و در طول هر ماه و حتي در طول هر روز و هر ساعت بر روي دستيابي به اين اهداف تمركز كنند. اين تمركز باعث ميشود كه آنها بتوانند به اهداف مالي خود برسند.

اين نكته را به ياد داشته باشيد كه رسيدن به هدف از خود هدف مهمتر است و هوش مالي مبتواند به شما كمك كند كه به اهداف مالي خود برسيد. علاوه بر تعيين هدف اين افراد براي موارد مالي خود داراي طرح عملياتي جامعي هستند. بعد از تعيين اين طرح عملياتي آنها اهدافي را براي مديريت و پياده سازي اين طرح ها انتخاب ميكنند. همانطور كه گفته شد ممكن است گاهي اوقات اين اهداف حتي به صورت روزانه تعيين شود. تمامي اهداف بلند مدت و كوتاه مدت در خدمت اجراي طرح عملياتي مالي انهعا خواهد بود.

پس انداز براي سرمايه گذاري در آينده

 

 

همانطور كه گفته شد هوش مالي به افراد اجازه ميدهد كه بتوانند سرمايه گذاريهاي پرسود و كم خطري را انجام بدهند. افرادي كه از هوش مالي بالايي برخوردار هستنمد به طور مرتب بخشي از پول خود را پس انداز ميكنند با اين تفاوت كه انها اين پول را با اين اميد پس انداز ميكنند كه بعداً بتوانند ان را به جريان انداخته و به وسيله ان سرمايهگ ذاريهاي مناسبي انجام بدهند. اين افراد به خوبي ياد گرفته اند كه پول نقد ميتواند به انها اين قدرت را بدهد كه در اينده از فرصتهاي سرمايهگ ذاري به بهترين شكل ممكن استفاده كنند.

داشتن استراتژي خرج كردن

 

افرادي كه داراي هوش مالي بالايي هستند درباره هر مبلغي كه قرار است خرج كنند با دقت و تامل رفتار ميكنند. آنها ميدانند كه  هرخريدي هر چند كوچك ميتواند براي انها پيامدهايي داشته باشند. انها ميدانند كه خرج كردن پولشان در جاهاي غير ضروري ميتواند در اينده فرصتي براي سرمايه گذاري را از انها بگيرد. هوش مالي به اين افراد قدرت پيشبيني ميدهد كه بتوانند پيامدهاي احتمالي خرج كردن پولشان را پيشبيني كنند و سپس براي خرج كردن و يا نكردن پول خود تصميم بگيرند. آنها ياد گرفته اند كه خرج كردن پولشان براي موارد غير ضروري هر چند هم كه كوچك باشد در دراز مدت ميتواند براي انها پيامد هاي ناخوشايندي به همراه داشته باشد به همين دليل براي تصميمگيري درمورد خرج كردن پولشان هميشه اولويت بندي هايي را در نظر ميگيرند.

افراد داراي هوش مالي بالا تشنه اطلاعات هستند

 

 

افرادي كه داراي هوش مالي بالا هستند هميشه تشنه يادگيري ميباشند و هيچگاه اين حس را ندارند كه همه چيز را ميدانند. نكته جالب اينجاست كه افرادي كه با استفاده از هوش مالي خود توانسته اند به ثروت هاي خيلي زيادي دست پيدا كنند نيز همواره تشنه يادگيري هستند. انها هميشه سعي ميكنند در حوزه هاي مختلفي وارد شوند و ياد بگيرند. كسي كه داراي هوش مالي بالا و داراي ثروت زيادي است با كسب اطلاعات و يادگيري در مورد يك كسب و كار جديد خوشحال ميشود چرا كه حس ميكند دريچه اي جديد براي موفقيت به سوي او باز شده است. يكي از راه هاي افزايش هوش مالي شما اين است كه هميشه به دنبال يادگيري و كسب اطلاعات درمورد كسب و كارهاي جديد باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۱۷:۴۶

خيلي از افراد در مورد تبليغات در تلگرام و چگونگي بازخوردش سوال ميپرسند،بايد بگم كه اين تبليغ بسيار تاثيرگذاراست ما در اين مقاله شما را بهتر راهنمايي ميكنيم پس تا آخر مقاله با ما باشيد.

چرا تبليغات در تلگرام

 

 

تبليغات در تلگرام به گونه ايست كه كاربران تنها با كليك روي تبليغ شما به وبسايت شما يا به كانال تلگرامتان هدايت شوند. بعد از كوچ دسته جمعي كاربران وايبر و واتس آپ به  تلگرام و به خاطر امنيت و سرعت بالاي آن و بعد از نامحدود كردن كانال هاي تلگرام شاهد هزاران كانال در موضوعات مختلف در ايران هستيم. و همانطور كه ميدانيد كشور ما بيشتر آمار استفاده از تلگرام رو داره و بيش از ۳۰ ميليون نفر از تلگرام استفاده ميكنند.

تبليغات موثر

 

 

تا به حال به اين موضوع دقت كرده ايد كه كه در طول روز بسياري از ما به كانالهاي مختلفي سر ميزنيم. خواندن مطالب مختلف در كانالهاي تلگرامي به بخشي از زندگي ايرانيان تبديل شده است بنابراين تلگرام ميتواند يك فرصت طلايي براي كسب و كارها باشد كه بتواند خود را بهترين شكل معرفي كنند و با اين كار باعث افزايش درآمد خود بشوند. شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد چيزي در حدود ۱۷۰ هزار كانال تلگرامي ايراني وجود دارد. اين بدان معني است كه كه تلگرام يك فضاي بسيار مناسب براي قرار دادن تبليغات ميباشد.

اين روش نسبت به روشهاي تبليغاتي سنتي هزينه بسيار كمتري دارد و به همين جهت يك كسب و كار جديد نيز كه بودجه كافي براي تبليغات سنتي ندارد، ميتواند از اين فرصت نهايت استفاده را ببرد. اگر تبليغي كه شما در فضاي تلگرام منتشر ميكنيد به اندازه كافي جذاب باشد مخاطبان را وادارد ميكند كه آن را پيگيري كنند و در اين حالت شما به هدف خود خواهيد رسيد. در ادامه اين متن روشهاي رايج تبليغات در تلگرام را توضيح داده ايم و در ادامه نيز چند توصيه براي افرادي كه تصميم ميگرند از تبليغات تلگرامي استفاده كنند ارائه شده است.

 

روشهاي متنوع تبليغات در تلگرام

تبليغات در تلگرام به روشهاي متنوعي انجام ميشود كه به صورت موردي به اين روشها ميپردازيم اما لازم است كه هميشه به اين نكته توجه كنيد كه همه روشهاي تبليغات در تلگرام نميتواند براي شما مفيد واقع شود و برخي از انها ممكن است تنها باعث هدر رفتن پول و زمان شما شوند. پس اولين گام براي تبليغات تلگرامي اين است كه شما از روشهاي مفيد استفاده كنيد تا بتوانيد از وقت و هزينه اي كه صرف ميكنيد نتيجه دلخواه را كسب كنيد.

استفاده از افراد تاثيرگذار براي تبليغات

 

 

در همين ابتدا بايد بگوييم كه اين روش براي كسب و كارهايي مفيد است كه بتوانند هزينه بالاي آن را تامين كنند چرا كه اين روش داراي هزينه نسبتا بالايي براي شما خواهد بود. اين روش بدين صورت است كه شما از افرادي كه در فكر مردم تاثيرگذار هستند استفاده ميكنيد و تبليغات خود را انجام ميدهيد. اين فرد ميتواند يك خواننده، ورزشكار و يا يك فرد عادي باشد كه مردم او را ميشناسند و دوست دارند.

در شبكه هاي اجتماعي افرادي هستند كه طرفداران زيادي دارند شما ميتوانيد از اين افراد بخواهيد كه كسب و كار شما را تبليغ كنند و البته براي اين كار معولاً بايد هزينه زيادي را پرداخت كنيد اما در نقطه مقابل با انجام اين كار ميتوانيد نتايج خيلي خوبي را نيز بگيريد. افراد مطرح زيادي هستند كه كانال تلگرامي دارند و زماني كه اين افراد كسب و كار شما را به ديگران معرفي كنند تاثير بسيار خوبي بر روي مخاطبان خواهد گذاشت. اين روش را ميتوان پر هزينه ترين روش تبليغات در تلگرام دانست كه مناسب برندهاي با سابقه است كه بتوانند از پس هزينه هاي ان بر بيايند.

تبليغات به صورت بازديدي

اين روش را ميتوان يكي از رايجترين و مطمعن ترين انواع روشهاي تبليغات در تلگرام دانست. زماني كه شما از اين روش استفاده ميكنيد با توجه به بازديدي كه ازتبليغات شما ميشود هزينه اي را پرداخت خواهيد كرد. شما ميتوانيد تعداد بازديدي را كه براي تبليغات خود در نظر گرفته ايد را از قبل هماهنگ كنيد و تنها هزينه تعداد بازديدهايي را بپردازيد كه خودتان انتخاب كرده ايد. اگر ميخواهيد با استفاده از اين روش بازدهي بيشتري به دست بياوريد بهتر است تبليغات خود را در كانالهاي مرتبط منتشر كنيد.

تبليغات ساعتي و ثابت تلگرام

 

 

در اين روش شما مبلغ مشخصي را به صاحبان كانالها و يا مجري تبليغاتي خود پرداخت ميكنيد و تبليغات شما براي مدت زمان مشخصي در كانالهاي تلگرامي منتشر خواهند شد. زماني كه شما از اين روش استفاده ميكنيد ديگر درگير تعداد ممبرها و تعداد بازديدها نخواهيد شد. اگر ميخواهيد از اين روش براي تبليغات تلگرامي خود استفاده كنيد بايد به شما بگوييم كه بايد زمان مناسبي را براي انتشار تبليغات خود انتخاب كنيد.

براي مثال فرض كنيد شما تصميم گرفتيد كه تبليغات شما براي مدت زمان ۱۲ ساعت در تلگرام منتشر شود پس بايد تصميم بگيريد كه چه زماني در طول شبانه روز براي انتشار تبليغات شما مناسبتر است. تعداد اعضاي كانال، موضوع كانال و همچنين ميزان هدفمند بودن تبليغات شما از جمله عواملي است كه در ميزان هزينه هاي شما براي استفاده از اين روش تبليغات تلگرامي تاثيرگذار خواهند بود.

افزايش اعضاي كانال

 

يكي از روشهايي كه متداول شده است اما ما استفاده از آن را به هيچ وجه به شما توصيه نميكنيم اين است كه شما در قبال پرداخت پول تعدادي اعضا را به كانال خود اضافه ميكنيد. اين روش بازده خاصي براي شما به همراه نخواهد داشت و تنها باعث اتلاف بودجه تبليغاتي شما خواهد شد. زيرا اعضاي اضافه شده اگر واقعي هم باشند به احتمال زياد به مطالب و محتواي كانال شما علاقه و ارتباطي ندارند پس در نتيجه با كانال شما تعاملي نيز برقرار نخواهند كرد. زماني كه شما از اين روش استفاده ميكنيد تنها چيزي كه عايدتان ميشود يك عدد است كه در واقع هيچ سودي براي شما به همراه نخواهد داشت.

تبليغات در تلگرام با استفاده از روش كليكي

 

 

روش بعدي كه ميخواهيم به آن بپردازيم تبليغات كليكي در تلگرام است كه توسط سامانه هاي تبليغات در تلگرام اجرا ميشود. با استفاده از اين روش شما قادر هستيد كه بر اساس قيمت هر كليك بودجه تبليغاتي خود را تعيين كنيد و ميتوانيد موضوع كانالهايي كه دوست داريد تبليغات شما در آنجا به نمايش در بيايند را نيز مشخص كنيد. استفاده از اين روش به شما اين امكان را ميدهد كه تها بابت كليكهايي كه بر روي تبليغات و لينك هاي شما ميشود هزينه اي را بپردازيد. مزيت استفاده از اين روش اين است كه ميتواند بازدهي تبليغات تلگرامي شما را افزايش دهد.

البته در هنگام استفاده از اين روش بايد به اين موضوع دقت كنيد كه سامانه تبليغ كننده اي كه شما از ان استفاده ميكنيد نظارت مناسبي بر روي كانالهاي خود داشته باشد چرا كه در غير اين صورت ممكن است تعداد زيادي كليكهاي غير واقعي بر روي لينك تبليغ شما صورت بگيرد.

توصيه هاي مهم

 

تبليغات در تلگرام

 

 اگر صاحب كسب و كار هستيد حتما يك كانال با محتواي خوب و تاثير گذار در تلگرام راه اندازي كنيد; تبليغات خودتان را درگروه ها و سوپر گروه ها انتشار كنيد ،حتما بازخورد مثبتي در كسب و كارتان ميگيريد، مخصوصا در حال حاضر كه بيشتر افراد در اين شبكه ها در حال جستو جو و فعاليت هستند .

بر خلاف تبليغات سنتي همچون تبليغات در بيلبوردها و رسانه‌هاي صوتي و تصويري; در اينجا لازم نيست از كاربران انتظار داشته باشيد كه بعد از ديدن تبليغ شما، نشاني وب سايت يا شماره‌‌ي تلفن شما را به خاطر بسپارند. شما مي‌توانيد تبليغات در تلگرام  را طوري طراحي كنيد; كه كاربران تنها با يك كليك  روي تبليغ شما به وبسايت شما يا به كانال تلگرامتان هدايت شوند يا با شماره‌ي تلفني كه مد نظر شماست، تماس بگيرند.

همچنين مي‌توانيد كاربر را به طور مستقيم به صفحه‌ي اينستاگرام خود كه تبليغات در اينستاگرام مي باشد يا صفحه‌ي برنامه‌ي خود در كافه‌ بازار يا اپ‌ استور; آگهي خود در ديوار، آلبوم موسيقي خود در بيپ‌ تونز و مانند آن هدايت كنيد.

محتواي يك كانال خوب

 

 

با ارسال هدفمند تبليغات در تلگرام مي توانيد مشتريان كسب و كار خود تان را پيدا كنيد و افزايش درآمد  داشته باشيد.اگر محتواي كانال شما خوب و تخصصي باشد ; افراد به صورت ناخوداگاه محتواي كانال شما را اشتراك گذاري ميكنند وخود به خود باعث تبليغات رايگان براي شما ميشود ; پس باز هم تاكيد ميكنم ، محتوايي كه داخل كانال قرار ميدهيد را با دقت و به بهترين شكل ممكن قرار دهيد.مثالي كه در مورد يك كانال خوب ميتوانم بزنم كانال گيزميز است كه در ماه حدود ۱۰۰ ميليون تومان درآمد دارد.

نتيجه گيري

پس تلگرام بستر بسيار خوبي براي كسب درآمد و افزايش سرمايه بوده پس از اين فرصت استفاده كنيد و سريع عمل كنيد; مخصوصا در حال حاضر كه فضاهاي مجازي روز به روز در حال عوض شدن هستند. همين حالا دوستاني كه احساس ميكنيد به اين مطالب احتياج دارند رو دعوت كنيد تا از آموزشهاي ما استفاده كنند و كسب و كار خودشون رو رونق بدهند.

شاد، پيروز و سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۹:۴۶

سلام عرض ميكنم خدمت شما دوستان عزيز و تمامي اعضاي كلوپ ميلياردرها خيلي خوشحالم كه در قسمت كلوپ ميلياردرها با شما همراه هستم.  يك روش براي ايجاد درآمد غير فعال چگونه مي توانيم درآمد غير فعال داشته باشيم؟؟ در اين مطلب آموزشي به شما آموزش ميدهم كه چگونه مي توانيد براي خودتان درآمد غير فعال ايجاد كنيد.در واقع نه تنها درآمد غير فعال ايجاد كنيد بلكه هم درآمد غير فعال ايجاد كنيد هم اعتبارر خودتون رو نسبت به رقبا و حتي در بين اطرافيان خود افزايش دهيد.

درآمد فعال

 

 

در هر بيزينس و كسب و كاري كه هستيد با استفاده از اين شيوه ميتوانيد علاوه بر اينكه براي خود درآمد فعال ايجاد ميكنيد باعث افزايش اعتبار خود نيز بشويد. به زبان ساده تر بايد بگويم ميخواهم امروز به شما شيوه اي را بگويم كه با استفاده از ان ميتوانيد براي خود درامد و اعتبار كسب كنيد. و اين شيوه اين است كه شما ميتوانيد براي خودتان يك كتاب تاليف كنيد. بدين معنا كه هر كدام از شما عزيزان كه در كلوپ ميلياردرها هستيد يا يك مهارت خيلي خاص داريد و يا يك بيزينس و كسب و كار داريد. پس ميتوانيد همين علمي را كه در آن حرفه اي هستيد را به يك كتاب تبديل كنيد.

كسب درآمد

 

 

دوستان من متوجه شده ام كه افرادي كه در كشور ما كتاب تاليف كرده اند نسبت به افراد ديگر بسيار افراد خاصي هستند. 95% افراد وقتي متوجه ميشوند كه شما كتاب تاليف كرده ايد نوع ديدگاه و نگاهشون نسبت به شما فرق خواهد كرد از اين جهت اين صحبت را ميكنم كه بارها در نظرسنجي هايي كه در كلاس هاي خود داشتم اين موضوع را از افراد پرسيدم و واقعا همين حس را داشتند. درآمد غير فعال برخي از افراد اين احساس را دارند كه اگر شما يك كتاب تاليف كرده باشيد انگار شما يك دكترا داريد. در واقع تاليف كتاب نشان ميدهد كه شما در يك زمينه تخصص بالايي داريد و اين موضوع ميتواند هم به شما اعتبار دهد و هم براي شما كسب درآمد كند. پس شما ميتوانيد براي خود درامد غير انفعالي ايجاد كنيد.

درامدزايي غير فعال

 

 

يك بار كتاب را مينويسيد. سعي كنيد اين كتاب عالي باشد و من در آينده در اين مورد صحبت ميكنم كه چگونه ميتوان در مدت دو ماه و روزانه به صورت 3 ساعت بتوانيد يك كتاب 130-140 صفحه اي براي خود داشته باشيد. كتاب براي شما يك درامد غير انفعالي است چرا كه يك بار زحمت ميكشيد به مدت چند ماه تجربه كل زندگيتان را در مورد يك مهارت خاص و يا كسب و كار خود تبديل به يك كتاب ميكنيد.

اين كار اعتبار شما را در نزد مشتريان، رقبا، اطرافيان و خانواده افزايش داده و هم ميتواند براي شما درامدزايي داشته باشد اين درامد به صورت غير فعال است چرا كه از اين به بعد كتاب شما به فروش ميرسد و شما ميتوانيد پول به دست بياوريد. هم  بارها اين پيشنهاد را به دوستان خود در دورهاي آموزشي دادم و آنها توانستند يك در آمد غير فعال براي خود ايجاد كنند. ازتون ميخام ويديئو زير را با دقت مشاهد كنيد موفقيت يك اراده مي خواهد.  

نتيجه گيري

خيلي خوشحالم كه با شما كار ميكنم. اميدوارم از مطلب امروز لذت برده باشيد اميدوارم در هر كجاي ايران و در هر پله اي از زندگيتان كه هستيد شاد وو پيروز سربلند باشيد.

ازتون ميخام ويديئو زير را با دقت مشاهد كنيد 

 

 
 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۳:۰۶

انگيزش كاركنان در واقع عاملي است كه رفتار كاركنان را جهت مي دهد. عواملي كه باعث اينجاد انگيزش كاركنان مي شود درواقع نيازها، شناخت ها و هيجانات فرد مي باشد. اگر بتوانيم اين عوامل را در بين كاركنان به درستي شناسايي كرده و رفتار مناسبي براي آنها داشته باشيم به خوبي مي توانيم نيروهايي داشته باشيم كه حداكثر ظرفيت كاري خود را براي تحقق اهداف سازمان به كار مي برند و برعكس اگر نتوانيم عوامل انگيزش كاركنان و افراد را به درستي بشناسيم هرگز نخواهيم توانست كسب و كار پويايي داشته باشيم و حتي براي پيشرفت و سيستم سازي نيز با مشكلاتي بسيار جدي مواجه خواهيم شد.

اهميت انگيزش كاركنان

 

انگيزش عاملي است كه اعتماد به نفس افراد را بالا برده و آنان را براي خلق ايده هاي نو ترغيب مي كند. انگيزش به كاركنان حركت و جهت مي دهد و آنان را براي تحقق اهداف بزرگتر ترغيب مي كند.انگيزش كاركنان عاملي است كه يادگيري، رشد، شخصيت و هيجان افراد را تحت تاثير خود قرار مي دهد.

اگر عوامل ايجاد انگيزه را در كاركنان به درستي بشناسيم مي توانيم قدرت يادگيري آنان را افزايش داده و تمايل آنها براي يادگيري را در آنها خواهيم ديد، زمينه رشد فردي و اجتماعي و رواني را در آنها ايجاد خواهيم كرد، بخش اعظم شخصيت شناسي افراد را انگيزه شكل مي دهد، ميل افراد براي تامين نيازهايش سبب شكل گيري شخصيت وي مي شود هرچه از تامين نيازهاي اوليه و حيواني فراتر رود وخود را براي برطرف كردن درجات عالي نيازهاي انساني آماده كند شخصيت والاتري خواهد داشت. انگيزه رابطه مستقيمي با هيجانات فرد دارد.

ظرفيت كاري افراد

 

انگيزش كاركنان

 

اينكه افراد حالتي خوشايند يا ناخوشايند از خود نشان مي دهند همگي به ميزان انگيزش آنان بستگي دارد. در واقع ميزان پويايي يك سازمان به ميزان انگيزش كاركنان آن سازمان بستگي دارد. در تحقيقاتي كه ويليامز جيمز انجام داده است حاكي از آن است كه در سازمان هايي كه از كاركنان ساعتي استفاده مي كنند كاركنان ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفيت كاري خود را براي كاري ارائه مي دهند تا از سازمان مربوطه اخراج نشوند در حاليكه اگر بتوانيم انگيزش كاري را در اين افراد ايجاد كنيم خواهيم توانست ازا ۸۰ الي ۹۰ درصد ظرفيت كاري آنان استفاده كنيم.

بنيان پيدايش انگيزش

 

همانطور كه گفته شد منشا پيدايش انگيزش در افراد نيازهاي آنان مي باشد. طبق نظريه ي مازلو در ارتباط با نيازهاي افراد سطوح مختلفي را در نظر گرفته است كه اگر ميخواهيد انگيزش را در افراد به وجود آوريد بايد سطح نيازهاي آنان را بشناسيد. همه ي افراد به طور يكسان برانگيخته نمي شوند و هريك در سطحي از نيازها قرار دارند كه بايد مورد توجه قرار گيرد. هرم نيازهاي مازلو به شرح زير است

نيازهاي اوليه(نيازهاي زيستي)

در پايين ترين سطح اين هرم ابتدايي ترين نيازهاي انسان وجود دارد. نيازهاي اوليه همچون نياز به خوراك، پوشاك و مسكن از جمله ي اين نيازها مي باشد. در اين سطح از  انگيزش كاركنان براي رفع اين نيازهاي خود انگيزه ي كاركردن پيدا مي كنند.

نيازهاي امنيتي

 

 

پس از نيازهاي اوليه نياز به امنيت قرار دارد. امنيت شغلي، ترفيع شغلي، ايمني محيط كاري از جمله موارد امنيت مي باشد كه كارمندان را مجاب به كاركردن مي كند. اين سطح از انگيزه كاركناني را مجاب مي كند كه امنيت شغلي براي آنان اهميت ويژه اي داشته و از لحاظ نيازهاي اوليه ارضا شده اند.

نيازهاي اجتماعي

داشتن روابط دوستانه با ديگران و همچنين نياز به پذيرفته شدن از سوي ديگر همكاران از جمله نيازهاي اجتماعي افراد مي باشند. افراد پس از آنكه در تامين نيازهاي اوليه خود مشكلي نمي بينند و همچنين در يك محيطي با ثبات به كار خود ادامه مي دهند نياز به برقراري روابط با افراد را در خود حس مي كنند و اگر اين نياز آنان برطرف نشود دست به كارهايي مي زنند تا هرطوري هست اين نياز خود را تامين كنند. از جمله اين كارها غيبت در محيط كار جهت گپ زدن با همكاران خود در بخش هاي ديگر مي پردازند. اين افراد مي خواهند مورد پذيرش باشند و با برقراري ارتباط موثر با ديگران در جهت ارضاي اين نياز خود برآيند.

نياز به احترام

 

احترام يعني نياز به عزت نفس و داشتن شان و منزلت در چشم ديگران. نياز به احترام با اعتماد به نفس ، حرمت نفس و موفقيت ارضا مي شود. ما به عنوان مديريت سازمان بايد محيطي را براي افراد ايجاد كنيم كه ضمن افزايش اعتماد به نفس افراد بتوانيم اين افراد را در جهت استقلال نفس هدايت كنيم به گونه اي كه اين افراد خود را وابسته به ما ندانند و بتوانند زمينه ي پيشرفت خود را ايجاد كنند. گاهي نياز است با دادن تصحيلات ويژه به اين افراد زمينه ي ادامه تحصيل اين افراد را ايجاد كنيم تا آنان بتوانند عزت نفس بدست آورده و به سوي اهداف عالي گام بردارند

نياز به خود شكوفايي

 

 

افراد دوست دارند نيازهاي دروني خود را شناخته و آنان را شكوفا كنند. براي اين منظور ما بايد محيطي را در سازمان خود ايجاد كنيم كه افراد بتوانند ايده هاي ناب خود را به آساني مطرح كنند و براي اين ايده هاي نو ارزش قائل باشيم. بايد سيستم ارزيابي را در سازمان ايجاد كنيم كه افرادي را كه ايده هاي خلاقانه و سازنده مطرح مي كنند مورد تشويق قرار گيرند و به اين ترتيب مي توانيم پويايي و حركت را در سازمان خود ايجاد كنيم.

برداشتي كه از هرم مازلو مي شود اين است كه افراد در سطوح مختلف نيازها قرار دارند. به عنوان مثال كارمندان ساده را مي شود با ميزاني اضافه حقوق انگيزه ي كافي به آنان داد تا از حداكثر ظرفيت كاري خود استفاده كنند ولي مديران مياني به اضافه حقوق نيازي ندارند و آنان ممكن است نياز به روابط اجتماعي و خود شكوفايي داشته باشند و آنان را با دعوت در جلسات مهم شركت انگيزه لازم را براي آنان ايجاد كنيم. بايد سطوح نيازهاي مختلف افراد را بشناسيم و با توجه به نيازهاي هريك از افراد بتوانيم راهكارهاي انگيزشي در آنان را ايجاد كنيم.

نتيجه گيري

 

چيزي كه در اين مقاله به آن رسيديم اين است كه انگيزش كاركنان مهمترين عامل رشد ظرفيت كاري كاركنان در يك سازمان مي باشد. سازمان هايي كه به انگيزش كاركنان خود اهميت مي دهند كسب درآمد آنان بسيار راحتتر از سازمان هايي است كه هدف آنان توليد و فروش مي باشد. مي دانيم كه مهمترين عامل رشد يك سازمان كاركنان آن سازمان مي باشند بنابراين براي اينكه بتوانيم نوابغ را بين خود داشته باشيم و سازماني را داشته باشيم كه برند آن بر سر زبان ها بيافتد بايد محيطي را ايجاد كنيم كه بهترين ها را بتوانيم در مجموعه خود نگه داريم.

جذب نوابغ آسان است ولي آن چيزي كه براي ما ثروت را به ارمغان خواهد آورد حفظ آنان مي باشد. اگر نتوانيم محيطي در خورد اين افراد ايجاد كنيم دير يا زود ما را ترك خواهند كرد. بدانيد اگر نوابغ را در اختيار نداريد مطمئنا سازمان هاي رغيب شما آنان را در اختيار دارند، پس مطالعه كنيد و ببينيد كه آنان براي حفظ اين افراد چه استراتژي هايي را پياده كرده اند.

توصيه من به شما اين است كه مقاله ي انگيزه كاركنان كه در همين سايت قرار داده ايم را مطالعه كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۱۷:۵۲

علي اصغر جهانگيري متولد اسفندماه سال ۱۳۲۵ در روستاي كندلوس از توابع كجور در استان مازندران است. وي پس از اتمام دوران تحصيلات ابتدايي و متوسطه در ايران راهي آمريكا مي‌شود و در ايالت تگزاس در رشته حفاري چاه نفت ادامه تحصيل مي‌دهد . پس از تحصيل به ايران بازمي‌گردد و به دليل پذيرفته‌شدن در بورس سازمان‌ملل متحد در دانشكده وين در رشته پلمير و الياف مصنوعي تحصيل خود را آغاز مي‌كند. پشتكار فراوان، عشق به ايران و كار، مديريت ريسك و اخلاقگرايي ، تنوع، نوع آوري را ميتوان از بارزترين خصوصيات اين كارآفرين نمونه دانست. در ادامه با اين كارآفرين بزرگ بيشتر آشنا ميشويد.

بازگشت به ايران و شروع به كار

 

دكتر جهانگيري زماني كه به ايران بازمي‌گردد در كارخانجات سيمان تهران مشغول به كار مي‌شود و همزمان با كار در كنكور دانشگاه پلي‌تكنيك پذيرفته مي‌شود و كارشناسي ارشد مهندسي نساجي مدرك تحصيلي بعدي اوست. وي به مدت ده سال مديريت شركت توليد دارو را به عهده مي‌گيرد و همزمان با وقوع انقلاب، كارخانه هگزان كه توليدكننده محصولات شوينده و بهداشتي بود را تاسيس مي‌كند.

شروع كار آفريني

 او آغاز زندگي كارآفريني خود را پس از استعفا از توليد دارو و آغاز كسب و كار با ۹۰۰۰ تومان سرمايه مي­داند كه پس تجربه چند كار كوچك ، تصميم به راه ­اندازي كارخانه و توليد محصولاتي با نام هگزان مي­گيرد و پس از فراز و نشيب بسيار در سال ۱۳۷۴با ۵/۲ ميليارد تومان وام و بدهي كارخانه را واگذار و دوباره كسب و كار را از صفر شروع مي كند.

الگو كارآفريني

علي اصغر جهانگيري كارآفرين برتر كه  ۱۰ سال مديرعامل توليد دارو بوده، معتقد است الگويش در مديريت كارآفرينانه ، معاون وي در اين كارخانه بوده كه با ايده ” بشكنيم و بسازيم” باعث شده جسارت و خلاقيت دوران كودكي او تقويت شود. اين الگو بدين معنا است كه براي رسيدن به هدف ابتدا بايد خود را شكسته و سپس بازسازي كنيم.

شكست و تلاش مجدد

 

 

زماني كه شركت‌ هگزان را با پتروشيمي شريك شد پس از مدتي متوجه شد حاصل ۲۰ سال تلاش بي‌وقفه‌اش به صفر رسيده است و او مانده‌ و كوهي از بدهي كه پتروشيمي آنرا پرداخت نكرده بود و بانك او را مقصر مي دانست. لذا مجبور شد از طريق نزول بدهي ها را پرداخت كند و مجددا با اجاره يك دفتر كوچك كارش را از صفر آغاز نمايد.

شرايط بسيار سختي پيش‌رو داشت، فشارهاي مالي زيادي هم به دوشش بود از سويي دو ميليارد تومان بدهي به بانك داشت و او را ممنوع‌الخروج اعلام كرده بودند دوراني را سپري كرده كه حتي هزينه روزمره هم به سختي تامين مي‌شد. اما تلاش كرد و با يك دفتر كوچك به توليد لوازم آرايشي بهداشتي پرداخت و براي اولين بار در ايران ژل كتيرا را روانه بازار مصرف كرد.

سپس با پوست ميوه‌هاي معطر چاي كيسه‌اي با ۱۰ طعم مختلف را به توليد انبوه رساند كه آن‌هم با موفقيت روبرو شد. شبانه‌روز كار كرد تا توانست سراپا بايستد. بارها گفته‌است:« اگر مرا در كويرلوت رهاسازي پس از يك سال كه به كوير بياييد مشاهده خواهيد كرد كه در آنجا هم باغي درست كرده‌ام!»

احداث موسسه كشاورزي كندلوس

 

 

 همزمان با تاسيس كارخانه هگزان مجتمع كشاورزي كندلوس را هم احداث مي‌ كند با اين هدف كه بتواند براي منطقه محروم و دورافتاده كندلوس كاري انجام دهد. ثبت موسسه فرهنگي و خيريه نيز از پروژه‌هايي بود كه همزمان با هگزان و مجتمع كشاورزي كندلوس انجام ‌داد.

منبع و منشا ايده

دانش غني وتجربيات فراوانش درزمينه‌هاي مختلف والهام گيري او از منابع طبيعي وذخاير كشور بسيار درجهت گيري اين امرتاثير داشته است. پردازشگر ذهني او ازهمان طفوليت فعاليت بدون وقفه‌اش را آغاز كرد و خلاقيت و نوآوري كه در وجودش بود سهم بسزايي در ايده سازي او داشته است .

ادامه تحصيل

 

 

علي اصغر جهانگيري در زمان جنگ به دانشكده لندن مي‌رود و موفق به اخذ مدرك PhD از دانشگاه North field در رشته جامعه‌شناسي مي‌شود. ايشان به منظور افزودن بار اطلاعاتي خود سفرهاي بسياري به اقصا نقاط دنيا كرد و هوشمندي و استعداد خود را در زمينه‌هاي فراواني آزمود.

انگيزه تاسيس مجتمع كشاورزي كندلوس

 دكتر جهانگيري در مورد انگيزه خود در تاسيس مجتمع كشاورزي كندلوس اين گونه مي گويد:

به دليل عشق به ايران به دنبال راهي بودم كه دينم را نسبت به آن ادا كنم لذا يك منطقه محروم از كشور را انتخاب كردم و به وزارت كشور نامه‌اي ارسال و جريان را توضيح دادم در پاسخ نامه برايم نوشتند كه در جغرافياي ايران چنين منطقه‌اي وجود ندارد. به من برخورد كه حتي وزارت كشورهم از وجود اين منطقه آگاه نيست. ابتدا فكر كردم كه چگونه مي‌توانم فقر را در اين منطقه ريشه‌كن سازم لذا به توزيع قند، چاي و ساير مايحتاج زندگي پرداختم .

اما متوجه شدم بايد ماهيگيري را به مردم ياد دهم نه ماهي خوردن را! در اين سرزمين چيزي وجود نداشت جز يك طبيعت منحصربه فرد و چشم‌نواز.   لذا به مطالعه گياهان آن منطقه پرداختم و ياد گرفتم چگونه طبيعت را به خدمت بگيرم سپس اقدام به راه‌اندازي لابراتوار و مدرسه كردم. به دانش‌آموزان آموختم گياهان دشت‌ها را بچينند و به لابراتوار بفروشند تا هزينه تحصيل خود را هم از اين طريق تامين نمايند. به اين ترتيب ۱۸۴ نفر از ۳۰ روستا مشغول تحصيل و كار شدند و هزينه‌هاي تحصيل خود را هم از طريق چيدن گياهان تامين مي‌كردند.

توليد فرآورده جديد

 

 

اين كارخانه يكصد فرآورده توليد مي‌كند و به اكثر كشورهاي دنيا صادر مي‌كند. من ۲۵۰ گونه گياه را از سراسر دنيا جمع‌آوري كرده‌ام و به ايران آورده‌ام و همان برايم پشتوانه‌اي شد كه اهداف عمراني‌ام را ادامه دهم به ۶۶ روستا برق ‌رساني كردم، مخابرات،‌درمانگاه، مدرسه، موزه،‌ رستوران، پارك، فروشگاه و به طور كلي آنچه كه در زندگي امروز بشر ضرورت دارد در اين منطقه ايجاد كردم. من هيچ پشتوانه‌ مالي يا ميراث هنگفتي براي انجام اين امور در اختيارنداشتم هيچ ارتباطات نفوذي هم در سيستم‌هاي دولتي نداشتم بلكه فردي آزاد و مستقل و مفتخر به روستايي بودن هستم  .

 زماني كه مجتمع كشاورزي كندلوس راه‌‌اندازي شد چند پروژه ديگر راهم انجام مي‌دادم. حاصل تمام آن تلاشها تربيت مديركل، وكيل، شاعر، موسيقي‌دان، نويسنده و… از ميان ۱۸۰ كودك بود كه مي‌خواستند همان چوپان، كشاورز و… باقي بمانند. به دليل تلاش هايي كه در توسعه و آباداني كندلوس صورت گرفت اين منطقه جهاني شده است و دولت آن را به عنوان يك منطقه توريستي بين‌المللي انتخاب كرده است. كندلوس امروز قطب بين‌المللي توريستي است. سالي ۶۰ هزار گردشگر داريم كه اتفاق پيش پاافتاده‌اي براي يك ايراني نيست.

نظر دكتر جهانگيري در مورد فرصتهاي طبيعت ايران

 

 

از يازده اقليمي كه در جهان وجود دارد كشور ايران صاحب نه اقليم است؛ امّا چرا ما ميوه‌هاي جديد را روي سفره‌هاي‌مان نمي بينيم؟ چرا اين همه فرصت‌هايي كه در زمينه لوازم آرايشي از طبيعت مي‌توان به دست آورد، در فرهنگ ايراني وجود ندارد؟ ما پانزده كشور همسايه داريم كه ۲ميليارد از ۶كشور جهان در آن ساكن هستند و همه¬ آن¬ها نيازمند همه چيز هستند. آيا به بازارهاي گسترده پيرامون خودمان فكر كرده‌ايم؟

آيا هنوز به اين نكته پرداخته‌ايم كه تك‌تك شما خوانندگان خلاقيت مي‌توانيد چه ميزاني از اين نيازها را تأمين كنيد و در زندگي و كارتان تحول عمده ايجاد كنيد؟ آيا ما نمي‌توانيم فرآوري محصولاتي را كه ديگران توليد مي‌كنند انجام دهيم؟ يعني اگر ما زمين، امكانات و آگاهي نداريم، مي‌توانيم از محصولات ديگران در منزل خودمان كارگاهي ايجاد كنيم و با مجوز قانوني در آن جا مشغول به فرآوري محصولات شويم. به عنوان مثال فرض كنيد كه مي‌خواهيم يك ماسك صورت توليد كنيم كه صد در صد طبيعي و بسيار براي مصرف‌كنندگان مفيد و پر جاذبه است. احتياج به بيست متر اتاق داريم تا بتوانيم كسب و كار خود را راه اندازي كنيم.

كارآفرين نمونه

 

 

علي اصغر جهانگيري كارآفرين فعال و خستگي­ ناپذير كه از سوي يونسكو و ميراث فرهنگي به عنوان چهره ماندگار معرفي شده كشور ايران را به علت داشتن منابع عظيم انرژي و نيروي انساني ارزان، بهترين جا براي سرمايه­گذاري مي­داند اگر چه معتقد است سيستم دولتي و تكيه بر ثروت حاصله از نفت، يك  مانع اساسي در راه كارآفريني بشمار مي­رود وبهترين مسير در اين عرصه توسعه كسب و كارهاي جديد خانگي و كوچك است.

او بزرگترين آرزوي خود را ايجاد پنج ميليون فرصت شغلي براي جوانان ايراني مي­داند و معتقد است اين كار فقط با دورنگري و ايده­ها و روش­هاي نو امكان­پذير است و ادامه سبك سنتي كشاورزي و صنعت و بازار در ايران جواب نمي­دهد.

گفتني است در سال ۱۳۸۸ دكتر جهان‌گيري به عنوان كارآفرين نمونه كشور برگزيده و معرفي شدند.

تامين مالي

 

 

او براين باور است كه اگر هرفردي بتواند بجاي هركاري فضاي تاريك ذهنش را روشن كند، مي تواند آنقدر سرمايه از پستوهاي تودرتوي آن بيرون بكشد كه اصلاٌ نداند آنها كجا بوده اند. او درموردجمع آوري اشياء قديمي به نوعي قصد داشته است كه دست به سرمايه سازي بزند چنانكه مي گويد:” آن روز كه من اينها راجمع مي كردم فكر مي كردم يك انگيزه اي بشود براي تحول اقتصادي.”

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۱۲:۰۷

راه هاي افزايش فروش ، در عمل خريد اغلب برخاسته از يك تصميم نيمه آگاهانه مي باشد . در حقيقت اينگونه تصميمات ۹۵ درصدشان نميه آگاهانه است .دانستن دلايل ناآگاهانه اي كه مردم توسط آن خريد مي كنند و استفاده ي درست و سودمندي از اين اطلاعات به يك فروش فوق العاده حتي فراتر از حد تصور فروشنده كمك خواهد كرد .مثلا با تغيير كلمه ها و جلمه ها در يك آگهي مي توانيم بازده فروشمان را دو برابر كنيم . اينگونه ابزارهاي روانشناسي قوي ترين محركي است كه يك فروشنده يا واسطه مي تواند از آن براي فروش استفاده كند .اين فنون روانكاوانه كه در عين حال دقيق و مطمئن اند  گاهي امكان دارند خلاف انتظار ما عمل كنند .

هديه دادن

 

 

راه هاي افزايش فروش وجود دارد كه اگر كسي محصول شما را خريداري نكند ، در وجود او نوعي گناه به وجود مي آيد مثلا شما يكسري اطلاعات با يكسري محصولات رايگان دريافت مي كنيد .مطمئن باشيد از محصولات رايگان استفاده خواهيد كرد و براي اينكه احساس گناه نكنيد درخواستي هم براي ارسال ليست هزينه هاي آن شركت براي ساير محصولات خواهيد فرستاد .

بسياري از شركت هاي در حال توسعه از اين راهكار ها بهره مي برند و  به اين روش احساس گناه مي گويند كه در تمامي زمينه هاي تبليغاتي مي توان از آن استفاده كرد. اين شيوه افزايش فروش بيشتر توسط شركت هاي تازه تاسيس مورد استفاده قرار ميگيرد البته اين شيوه براي برندهاي با سابقه و معتبر نيز كارايي بالايي دارد. روش هاي متنوعي براي افزايش فروش وجود دارد كه در ادامه نيز برخي از آنها را توضيح داده ايم اما هديه دادن يكي از سريعترين راه ها براي افزايش فروش و ارتقاي يك برند محسوب ميشود.

زماني كه مشتري از شما هديه اي دريافت ميكند نا خود اگاه حس خواهد كرد كه به شما مديون است پس براي جبران لطف شما شانس بسيار زيادي وجود خواهد داشت كه اين شخص خريدي را از شما انجام دهد. هديه دادن ميتواند در رسيدن به هدف شما كه همان نهايي كردن معامله است به شماكمك زيادي كند. .يكي ديگر از راهكارها را مي توانيد القاي رضايتمندي بدانيد كه اين روش با روش هاي قديمي متفاوت است.

مشتريان خود را تاييد كنيد

 

اكثر افراد دوست دارند كه تاييد شوند و به چشم يك كارشناس به آنها نگاه شود. براي مثال اگر شما فروشنده كفش هستيد زماني كه مشتري شما كفشي را در دست ميگيرد و درباره مرغوبيت جنس كفه آن نظري ميدهد بهتر است نظر او را تاييد كنيد و ميتوانيد براي مثال به او بگوييد كه به نظر ميرسد اطلاعات خوبي در زمينه كفش داريد به اين موضوع دقت كنيد كه حتي اگر نظر مشتري بر خلاف نظر شما است بهتر است سعي كنيد به نحوي ان را تاييد كنيد. اين كار باعث ميشود كه مشتري نسبت به شما حس خوبي پيدا كند و در نتيجه شما ميتوانيد راحت تر به اهداف خود نزديك شويد.

خدمات پس از فروش قوي ارائه كنيد

 

 

 

يكي از مواردي كه ميتواند شما از ساير رقباي خود متمايز كند ارائه خدمات پس از فروش قوي است. اگر شما محصولي را ميفروشيد كه نياز به خدمات پس از فروش دارد سعي كنيد كه اين كار را به بهترين شكل انجام دهيد. يكي از معايب اكثر كسب و كار در كشور خودمان اين است كه خدمات پس از فروش قوي ارائه نميكنند. بسيار ديده ميشود كه بعد از چند ماه مشكلي در محصول فروخته شده ايجاد ميشود اما صاحب محصول بعد از پيگيري با بهانه هايي از سوي مسئولين ارا دهنده خدمات پس از فروش مواجه ميشود. شما ميتوانيد با ارائه خدمات پس از فروش واقعي و قدرتمند يك مزيت رقابتي قابل توجه براي خود ايجاد كنيد. شما با اينكار به مشتري اين اطمينان را ميدهيد كه در صورت بروز هرگونه مشكلي در كنار او باقي خواهيد ماند.

دادن پاداش به مشتريان براي معرفي شما به ديگران

 

 

اين روش بيشتر براي فروشگاه هاي اينترنتي كاربرد دارد. شما ميتوانيد به مشتريان خود اين انگيزه را بدهيد كه كسب و كار شما را به ديگران معرفي كنند و در ازاي ان شما امتيازاتي را براي انها در نظر بگيريد. براي مثال ميتوانيد براي اين افراد در ازاي معرفي شما به دوستانشان تخفيفات ويژه اي را در نظر بگيريد و يا هدايايي را براي اين افراد ارسال كنيد. مطمعنا مشتريان جديدي كه اين افراد براي شما به ارمغان مياورند سود خوبي را عايد كسب و كار شما خواهد كرد. استفاده از اين تكنيك براي معرفي بهتر يك كسب و كار جديد نيز بسيار مفيد است.

القاي رضايتمندي

 

اگر از اشتراك خود راضي نبوديد به ما اطلاع دهيد و تمام مبلغي را كه پرداخت كرده ايد دريافت كنيد .در حقيقت در اين روش شما به مشتري خود القا مي كنيد كه مطمئنا از اشتراك راضي خواهيد بود ،اين كار به خواننده يك حس برتري و اطمينان خواهد داد كه باعث نوعي رضايت  محض در خودش مي شود .شكي در موثر بودن اين روشها نيست اگر شما فرد خلاقي باشيد مي توانيد با جابجايي جملات و كلمات و افزودن شاخ برگ به آنها رضايت مندي را در طرف مقابل چندين برابر كنيد ، البته بايد دقت كنيد كه مهارت هاي روانشناسي را رعايت كنيد تا نتايج حاصل شود در غير اينصورت احتمال شكستتان بالا خواهد رفت .

مثال

جمله كاهش وزن فوري امكان دارد از طريق ايميل به شما ارسال شود و شما با يك نگاه مي توانيد بفهميد كه اين جمله براي فروش محصول است .اكثر مردم تبليغات را زياد مورد توجه قرار نمي دهند و آنها اكثرا دوست ندارند در ايميلشان نامه هايي را دريافت كنند كه مربوط به تبليغات است حتي اگر كالاي تبليغ شده مورد پسندشان هم باشد .دراين مرحله شما بايد ذهن مخاطب را دست گرفته و آنرا ترغيب كنيد براي هدف خودتان كه فروش يا ارائه محصولي است .

شما مي توانيد كاري انجام دهيد كه نامه  به عنوان يك نامه عادي به نظر برسد و پس از باز كردن آن به بررسي محتويان بپردازند و پيام شما را بخوانند ،سعي كنيد پيام طوري نباشد كه بيننده متوجه تبليغاتي بودن آن شوند بلكه بايد اورا كنجكاو كرده و وقتي مايل به خواندن آن شود تا اخر پيام با شما خواهد بود .

 

راه هاي افزاريش فروش

۱-حتما به مشتري ها محصولي را  اشانتيون ارائه دهيد

يكي از راه هاي افزايش فروش ،ارائه محصول به  مشتري بدون پرداخت پول  است كه  از شما دريافت كند و امتحان كند .

۲-كلاس رايگان برگزار كنيد

كلاسهايي به عنوان تبليغات و آموزش رايگان برگزار كنيد و محصول مورد نظر خود را معرفي كنيد .

مثلا چگونه با استفاده از محصولات شما پوستشان  را شاداب نگه دارند ؟

۳-كارگاه هايي را برگزار كنيد

با برگزاري كارگاه مي توانيد مثل بالا تبليغ و آموزش دهيد و همچنين مي توانيد در نقاط مختلف مشتريان بيشتري را پيدا كنيد.

۴-محصول خود را به عنوان هديه در كنار يك خريد ديگر به مشتري ارائه دهيد

 

اگر محصول شما تي شرت است كه ۲۵ هزار تومان است در قبال هر ۵۰٫۰۰۰ از آن محصول به مشتري تخفيف يا جايزه اي ارائه دهيد .

۵-دقت كنيد توجه مشتري را به خودتان جلب كنيد

 

 

سعي كنيد با متن هاي تبليغاتي مثل : يكي بخر دوتا ببر يا يكبار بخريد هميشه استفاده كنيد مشتريان خودتان را جذب كنيد و آنها را تشويق به خريد كنيد .

۶- بر روي روابط انساني تاكيد كنيد

بسياري از مشتريان حاضرند محصولاتي را از اشخاصي كه به آنها اعتماد دارند و يا آنها را مي شناسند خريد كنند سعي كنيد در نوع روابط انساني و اجتماعي خودتان كار كنيد تا بتوانيد اعتماد افرار اطرافتان را جلب كنيد .

۷-از تكنيك جايگزيني استفاده كنيد

ما بايد به مشتري حق انتخاب دهيم و در صورتي كه مردد است و بيشتر از يك گزينه انتخاب دارد بايد از او بپرسيد كه كدامش را دوست داري ؟ تمامي آدم ها خوششان مي آيد كه چند گزينه خوب براي انتخاب داشته باشند .

۸-با تكنيك مراقبت ، مراقب مشتري باشيد !

مشتري بايد احساس كند كه اگر هم دارد اشتباه مي كند شما مراقب همه شرايط هستيد و او تنها نيست . اين حس بهترين حسي است كه به مشتري خود ارائه مي دهيد و با اين كار ارزش كاري ، شخصيت و اطمينان سازي را بالا مي بريد و در ذهن مشتري تا خريد هاي بعدي  باقي خواهيد ماند .

۹-از تكنيك اجازه استفاده كنيد

 

 

ما انسان ها دوست داريم از ما در هر زمينه اي اجازه بگيرند  ، پس مشتري خودتان را مجبور نكنيد و طوري صحبت كنيد كه گزينه انتخاب برايش فعال باشد .

چگونه فروش خود را با  استفاده از كلمات افزايش دهيم ؟ از عبارات ساده و احساسي كه مشتريان را تحريك مي كند استفاده كنيد .  زيرا باعث مي شود كه آنها تحت تاثير احساساتشان تصميم به  خريد بگيرند و شما مي توانيد از اين عوامل به عنوان فروش موفق استفاده كنيد .

نتيجه گيري

با معرفي برخي تكنيك هايي كه در مقاله راه هاي افزايش فروش براي شما ذكر كرده ايم ، مي توانيد محصولات خود را از لحاظ تبليغات و معرفي دسته بندي كرده و متوجه شويد چگونه تبليغات  و فروش را افزايش دهيد و پيش ببريد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۵:۴۶

با سلام خدمت دوستان خوبم اميدوارم هر جاي ايران و جهان كه هستي حالت عالي و پر از انرژي باشي.امروز ميخواهم در مورد چند نكته مهم با شما صحبت كنم و از شما ميخواهم به اين موضوع دقت كنيد. همچنين ميخواهم در مورد كارمندان صحبت كنم. دوست من ساختار مغز همه انسان ها شبيه به هم است و همه انسانها به صورت يكسان از مغز خود استفاده ميكنند.

تفاوت بين كارمندان و مديران

 

كارمندان ميتوانند مدير شوند مگر اينكه شخصي نابغه نباشد. منظورم اين است كه اگر شما يك كارمند هم كه باشي به اندازه يك مدير از مغز خود استفاده ميكنيد و بر عكس اگر يك مدير هم باشيد به اندازه يك كارمند از مغز خود استفاده ميكنيد با اين تفاوت كه مديران به ص ورت هدفمند از مغز خود استفاده ميكنند و كارمندان به صورت بي هدف اين كار را انجام ميدهند. مديران در يك دورهزماني تمركز خود را بر اين موضوع متمركز كرده اند كه يك بيزينس را ايجاد و رشد دهند در حالي كه كارمندان معمولا با مشكلات و حواشي درگير هستند.

برخي از من ميپرسند كه چگونه توانستي در اين سن كم به موفقيت برسي و من جواب ميدهم زماني كه هم سن و سال هاي من دنبال تفريح و حاشيه بودند من تنها به موفقيت و كار فكر ميكردم و به دنبال ان بودم و به همين دليل اين نتيجه را گرفتم و همه ميتوانند اين نتيجه را بگيرند و من بارها اي نموضوع را گفته ام. تنها كافي است تمركز ذهن خود را بر اين مسئله بگذاريد.

همه كارمندان ميتوانند مدير شوند

 

 

من ميگويم همه كارمندان ميتوانند مدير شوند چرا كه به اين موضوع اعتقاد دارم و در مورد آن مطالعه كرده ام. اين جمله را بر اساس تجربيات و مطالعات خودم ميگويم. در تعدادي از كتابها به اشتباه گفته شده است كه برخي از اافراد بايد كارمند باقي بمانند. از نظر من اين جمله اشتباه است و همه كارمندان ميتوانند تبديل به مدير شوند و در اين بين فقط ميزان سختي متفاوت است. بعضي ها ازنظر شخصيتي به يك مدير نزديك نيستند و بايد اين شخصيت را در خود بسازند. مدير شدن براي اين افراد يك مقدار سخت تر است و در طرف مقابل برخي ها ذاتاً مدير به دنيا امده اند و اين افراد اصلا اشتباهاً كارمند شده اند. پس تمام كارمندان ميتوانند تبديل به مدير شوند و فقط مقدار سختي براي رسيدن به ان تفاوت دارد.

تقسيم انسانها بر اساس پول و زمان

 

 

ممكن است از من بپرسيد كه اقاي تيموري با اين حرفي كه شما ميزنيد خب همگي به مدير تبديل خواهند شد؟ در جواب بايد بگويم كه باور كن قرار نيست همه تبديل به مدير شوند. مگر چند درصد افراد اين اموزشها را ميبينند و دوست دارند كه مدير شوند. باور كنيد خيلي از افراد كارمندي را پذيرفته اند و به همين دليلي است كه رشد نميكنند و مدير نميشوند. اين افراد تعداشان زياد است.

من افراد را از نظر زمان و پول به سه دسته تقسيم ميكنم. ۱% از انسانها زمان ۹۶% از انسان هاي ديگر را ميگيرند و در مقابل پول ناچيزي پرداخت ميكنند. ۳% انسانها زمانشان را صرف خودشان كرده و ميتوانند پولي را به دست بياورند. و ۹۶% انسانها زمان خود را در اختيار ديگران ميگذارند و در مقابل ان پول ناچيزي درسافت ميكنند. اين ۹۶% كارگران و كارمندان هستند. به همين دليلي است كه بعضيها مازراتي دارند چرا كه اين افراد جزء كساني بودند كه اقدام و عمل كردند.

زندگي كارمندي

 

 

دوستان من كارمند بودم و زندگي كارمندان را ديده ام. يك روز زندگي انها را براي شما شرح ميدهم و شما بگوييد كه ايا اشتباه ميكنم و يا خير. صبح ساعت ۵-۶ از خواب بيدار ميشود و با احساس ناراحتي به آينه نگاه ميكند كه صبح شده است و بايد به سر كار برود و بعد از ان با احساس نارحتي لباس خود را ميپوشد. در خانه و يا مسير صبحانه مختصري خواهد خورد و به سر كار ميرود.

به اجبار كارها را انجام ميدهد و شخصي كه مدير است به او دستورات مختلفي ميدهد و اين شخص در تمام طول روز منتظر پايان ساعات كارذ است چرا كه از كار لذت نميبرد. منتظر پايان ساعت كاري خود است كه بتواند از ان محيط فرار كرده و به خانه خود برگردد. چند ساعت پاي تلويزيون و شبكه هاي اجتماعي بنشيند تا خسته شود و بخوابد و فردا باز هم همين موضوع تكرار ميشود. نوعي روزمرگي و تكرار كه تنها اگر درامد خوبي داشته باشد ميتواند پنجشنبه و جمعه وقتي را براي تفريح كم خرج خود در نظر بگيرد. من اين موضوع را درك كرده ام.

اكثر كارمندان توانايي هايي كه دارند خورد ميشود چرا كه انها ديده نميشوند. چون در محيطي كه كار ميكنند هر چقد هم كه انرژي بگذارند ديده نميشوند. و به همين دليلي پس از مدتي علاقه خود به كار كردن را نيز از دست ميدهد. كافي است ۴ ماه حقوق اين افراد پرداخت نشود و به تعويق بيافتد. در اين صوت زندگي اين افراد مختل ميشود و مجبور هستند براي مثال ۵۰۰ هزار تومان از اطرافيان خود قرض كنند. شما در مورد اين جملات قضاوت كنيد كه آيا درست ميگويم و يا خير.

ارزش پول در مقابل ارزش شخص

 

 

ميخواهم يك جمله طلايي براي شما بگويم. اين جمله را به ذهن خود بسپاريد. هر گاه ديديد پول يك ادم از خود يك آدم ارزش بيشتري دارد بدانيد كه ان آدم مهارت لازم را ندارد. خيلي از كارمندان قديمي اينطوري هستند. توانسته اند خانه اي بخرند و مبلغي نيز به عنوان پس انداز در اختيار دارند. اما ديده ميشود كه اين پول هيچ كمكي به انها نميكند چرا كه مهارت هاي لازم را ندارند. اينجا است كه گفته ميشود ارزش پول از خود شخص بيشتر است.

براي مثال زماني كه بخواهند بروند و در جايي شريك شوند ممكن است به انها گفته شود شما براي شراكت كافي است كه پولت را بياوري و لازم نيست خودت بيايي. دليلي اين موضوع هم اين است كه اين افراد مهارت ها و توانايي هاي خوبي ندارند. بسياري از كارمندان را ديده ام كه در طي ساليان طولاني در محيط كاري خود تنها كارهاي تكراري را انجام داده اند. و اگر اين افراد بخواهند از اين لاكي كه براي خود ايجاد كرده اند بيرون بياييند بايد زحمت بيشتري بكشند.

آرزوهاي كارمندي

 

 

من در چهار راه وليعصر موسسه اي دارم و در وسط كوچه سازمان بازنشستگي قرار گرفته است. من رفتم با بازنشسته ها صحبت كردم از انها پرسيم از شرايط راضي هستيد و آنها جواب منفي ميدادند. از انها پرسيدم اگر به بيست سال قبل برگردي بازهم كارمند ميشوي؟ باز هم جواب منفي ميدادند و ميگفتند كه به دنبال كار ديگري ميرفتند. اكثر بازنشسته ها اين رويا را دارند كه اي كاش ما يك خانه ديگر داشتيم و ان را اجاره ميداديم تا پول بيشتري ميگرفتيم.

اكثر كارمندان دوست دارند درامدشان دوبرابر شود و جالب اينجاست كه اين خواسته در طي چند سال عملي ميشود و تقريبا بعد از چند سال حقوق كارمندان دوبرابر ميشود اما تغييري در زندگي آنها اتفاق نمي افتد و هميشه در حسرت دو برابر شدن مجدد حقوقشان هستند. من ميگويم كه بياييد براي خودتان كار كنيد. اگر شما هم كارمند هستيد با يك تصميمگيري و يادگيري راه كارها و در نهايت تلاش ميتوانيد زندگي خود را عوض كنيد و  به يك مدير و كارآفرين موفق تبديل شويد كه تعدادي كارمند داريد و ديگر دغدغه مالي نخواهيد داشد.

مهارت هاي خود را افزايش دهيد

 

 

چند راهكار را براي تبديل شدن شما از يك كارمند به مدير موفق را در ادامه توضيح ميدهم. در ابتدا گفتم كه هروقت ديديد ارزش پول يك شخص بيشتر از خود او است بدانيد كه آن شخص فاقد مهارت است. پس تا جايي كه ميتوانيد در اقتصاد آزاد مهارت خود را افزايش دهيد. براي مثال زماني كه ساعت كاري شما تمام ميشود به جاي اينكه پاي تلويزيون و شبكه هاي اتماعي بنشينيد برويد و در مورد كسب و كار هاي مختلف تحقيق كنيد. بيزينس هاي مختلفي را مورد بررسي فزار بدهيد و مطمعن باشيد در بين تعداد زياد بيزينسي كه وجود دارد حداقل يكي از انها به درد شما خواهد خود و ميتواند شما را به استقلال و فراواني مالي برساند. پس سعي كنيد اطلاعات خود را افزايش دهيد.

ترس خود را كنار بگذاريد

همچنين بايد ترس خود را كنار بگذاريد من تعداد زيادي از كارمندان را ديده ام زماني كه ميخواهد از محيط كارمندي خود خارج شوند دچار ترس زيادي ميشوند انگار كه قرار است در ديگ آب جوش بيافتند و عذاب زيادي بكشند. من نميگويم كه تبديل شدن به مدير سختي ندارد . و لي مطمعن باشيد وضعيت شما از وضعيت كارمندي كه در حال حاضر داريد بدتر نخواهد بود. سختي ها بعد از چند ماه به پايان خواهند رسيد پس ترس خود را كنار بگذاريد.

مراحل تبديل شدن به مدير

 

 

 

من گفتم كه انسانها به سه دسته تقسيم ميشوند: ۱% از انسانها زمان ۹۶% از انسان هاي ديگر را ميگيرند و در مقابل پول ناچيزي پرداخت ميكنند. ۳% انسانها زمانشان را صرف خودشان كرده و ميتوانند پولي را به دست بياورند. و ۹۶% انسانها زمان خود را در اختيار ديگران ميگذارند و در مقابل ان پول نالچيزي درسافت ميكنند. اين ۹۶% كارگران و كارمندان هستند. اگر كارمند هستيد در ابتدا بايد تبديل به افرادي شويد كه جزء گروه ۳% هستند. يعني افرادي كه براي خودشان كار ميكنند. اين كار شايد كمي سخت باشد اما ارزشش را دارد و خيلي زيبا است. بعد از اينكه شما جزء گروه ۳% قرار گرفتيد مرحله بعدي تبديل شدن شما به افرادي است كه در گروه ۱% قرار دارند.

هوش مالي مانند يك عضله است

 

 

دوستان من هميشه به شما گفتم كه هوش مالي خود را افزايش دهيد در اين صورت است كه راهكارها خيلي راحت تر براي شما عملي خواهند شد هوش مالي مانند عضلات بدن است. به كساني كه به باشگاه رفته اند و اندام انها توجه كنيد، اين افراد ميتوانند مولتي ميلياردر شوند چرا كه ياد گرفته اند بر روي عضلات خود كار كنند پس ميتوانند ياد بگيرند كه چطور روي هوش مالي خود نيز كار كنند و ان را تقويت كنند. شما روز اولي كه به باشگاه ميرويد بدنتان درد ميگيرد. و اذيت ميشويد و روز اولي هم كه بخواهيد زندگي مالي خود را عوض كنيد ممكن است به دلايلي مانند ندانستن راهكارها اذيت شويد. ولي با گذشت زمان و با مطالعه و تحقيق بيشتر و زماني كه اموزش ميبينيد قادر خواهيد بود كه فرصتها را پيدا كنيد. پس رو عضلات هوش مالي خود كار كنيد.

شما ميتوانيد موفق شويد

 

 اين نكته را بدانيد كه شما ميتوانيد از خيلي از ميلياردرها موفقتر شويد. شايد اصلا شما يك نابغه باشيد كه اين اتفاق براي شما افتاده است و تبديل به يك كارمند شده ايد. هيچ كارگري را نديدم  زماني كه از شرايط كارمندي خود با علم و تحقيق خارج شده است شرايطش بدتر شده باشد. من براي ۱۰۰ هزار نفر تا به حال سخنراني كردم و از همه انها پرسيدم كه آيا كارمندي را ديده ايد كه با علم و تحقيق از شرايط كارمدي خود خارج شود و شرايطش بدتر شود؟ تا به حال هيچ كسجواب نداده و نگفته است كه چنين موردي را ديده است.

نتيجه گيري

اگر با علم كارمندي خود را رها كنيد ميتوانيد زندگي خود را بسازيد. مطمعن شما اگر كارمندي را رها كنيد شرايط بدتري را تجربه نخواهيد كرد چرا كه شما در حال اموزش ديدن هستيد. همين الان اين مطلب را براي يكي از دوستان كه خود كه كارمند يا كارگر هستند و براي شخص ديگري كار ميكنند بفرستيد. همين مطلب شايد آنها را از كارمندان ميتوانند مدير شوند تبديل كند.

شاد و پيروز و سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]