woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۴:۵۲

امروزه هرشخصي به دنبال راز ثروتمند شدن است.با يافتن راز ثروتمند شدن مي توانيم كسب ثروت كنيم اما به شرطي كه در مهارت خود متخصص باشيم و اين تخصص را روز به روزگسترش داده و در حوزه كاري خودمان به يك فرد حرفه اي تبديل شويم.ما بايد طوري برنامه ريزي كنيم كه هدف از زندگي ما رسيدن به راز ثروتمند شدن باشد.

تمركز حواس

 

شايد درگذشته افراد مي‌توانستند در چندين رشته يا زمينه، متخصص شوند؛ اما امروزه باوجود حجم اطلاعات و دانش بسيار بالا در يك شغل يا رشته، عملاً متخصص شدن در چندين زمينه نه‌ تنها شدني نيست بلكه درست و عقلاني هم نيست. تمركز حواس بر روي يك‌ چيز مي‌تواند به‌ مراتب بهتر ازپراكندگي در چيزهاي مختلف باشد. منظور از تمركز، شناسايي قسمت‌هايي از توانايي‌هاي شماست كه مي‌توانيد در آن به بالاترين مهارت و قابليت برسيد. هرچند كم و كوچك! به اين معني كه شما بايد حرفه‌ اي را به‌ طور تخصصي انتخاب كنيد و براي بهترين شدن در آن، هر آنچه نياز و ضروري مي‌دانيدرا كسب كنيد.

تمركز ذهن

 

 

اين را بپذيريد كه هيچ‌كس بهتر و توانمندتر از شما نيست! بلكه افراد موفق، با انتخاب يك‌ رشته يا حرفه و تمركز ذهن بر آن و همچنين كسب مهارت‌هاي ضروري در آن توانستند موفق شوند؛ بنابراين مهم‌ترين تصميمي كه در همين ابتدا بايد بگيريد اين است كه جرئت كنيد و شيوه‌ي عملكرد خودرا تغيير دهيد. اگر بخواهيد با همان روال گذشته پيش برويد، به همان نتايجي مي‌رسيد كه هم‌اكنون رسيده‌ايد!

در اين مقاله مطالبي را ارائه مي‌دهم تا بتوانيد در راستاي بهترين شدن و موفقيت قدم برداريد. مسير و جاده‌ي موفقيت، جاده‌ي شلوغي نيست چون تعداد افرادي كه تصميم مي‌گيرند دست از عادات و روش‌هاي قديمي ودر اغلب مواقع اشتباه گذشتگان بردارند، كم است؛ اما اين‌كه شما دوست عزيزي كه مشغول خواندن اين مقاله هستي، از اين دسته افراد نيستي چون براي خودت وزندگي‌ات ارزش قائلي و براي آن تلاش مي‌كني!

يك راز ثروتمند شدن

 

 

 

يكي از بزرگ‌ترين قوانين موفقيت و راز ثروتمند شدن در جهان، اين است: تخصص پيدا كنيد! افرادي كه در حرفه‌اي متخصص نيستند هيچ‌گاه موفق نخواهند بود، به بياني بهتر، بهترين نخواهند بود.جهان امروز، جهاني است كه هرلحظه در حال گسترش و تكامل است و اين چه معني مي‌دهد: شما نمي‌توانيدبه‌ طور پراكنده و در همه‌چيز عالي باشيد، شما بايد در يك‌چيز متخصص شويد. هر چه اين تخصص ريزترو خاص‌تر باشد، موفقيت شما بزرگ‌تر است. معلولي بودن و در حد متوسط باقي ماندن يكي از مهم‌ترين عوامل بهترين نشدن است.

در كتابي نوشته بود: عالي و بهترين بودن را فداي خوب بودن نكنيد، شما مي‌توانيدعالي باشيد و تمام تمركز و انرژي‌تان را بر روي يك‌چيز متمركز كنيد. شما زماني مي‌توانيد فولاد را ذوب كنيدكه انرژي را به‌ طور متمركزهمراه با تمركز ذهن به آن وارد كنيد. اگر قرار باشد در شغل يا رشته‌ي خود در حد متوسط بدانيد،مطمئن باشيد كه نتيجه‌ي متوسطي هم مي‌گيريد؛ بنابراين اهميت اين مسئله زماني قابل‌توجه مي‌شود كه مي‌خواهيدبا كمترين تلاش بيشترين نتايج را بگيريد. شايد از قديم خيلي شنيده باشيم كه:

 • آدم بايد از همه‌چيز سر در بياورد!

 • اصلاً باعث خجالت است كه نتواني از پس همه‌ي كارها بربيايي!

 • آچارفرانسه كه باشي، هيچ‌وقت به مشكل بر‌نمي‌خوري!

 

دستيابي به موفقيت‌هاي بزرگ

 

 

تابه‌حال افرادي را ديده‌ايد كه همزمان در چندين شغل فعاليت مي‌كنند و دوست دارند همه‌چيزدان باشند؟ اين افراد- آدم‌هاي همه‌كاره، هيچ‌كاره! چرا باوجود مهارت‌هاي زيادي كه دارند موفق نمي‌شوند؟چون مهارت آن‌ها پراكنده است؛ هيچ‌كاره‌اند چون تمام مهارت‌ها را در حد متوسط پيش مي‌برند.اين افراد عليرغم تلاش‌هاي بسيار، در شرايط متوسط به سر مي‌برند وبه راز ثروتمند شدن پي نخواهند برد و دليل اين شرايط چيزي نيست جزاينكه آن‌ها متخصص نيستند. طبق قانون ۸۰/۲۰، با توجه به ۲۰ درصد توانايي‌ها مي‌توان به ۸۰ درصد سودو نتيجه عالي رسيد. براي رسيدن به سودهاي كلان و دستيابي به موفقيت‌هاي بزرگ بايد روي ۲۰ درصدتوانايي‌هايتان سرمايه‌گذاري كنيد تا به راز ثروتمند شدن دست يابيم در ادامه بيشتر خواهيم گفت.

قانون ۲۰/۸۰ را بهتر بشناسيد

 

 

قانون ۲۰/۸۰ را ميتوان يكي از سودمندترين قوانين براي مديريت زمان و زندگي، رسيدن به هدف و ثروت دانست. ويلفردو پارتو اين قانون را ابداع كرده است و به همين دليل به آن اصل پارتو نيز گففته ميشود. ويلفردو پارتو براي اولين بار در سال ۱۹۰۶ به اين موضوع در نوشته هاي خود اشاره كرده است. او متوجه شد كه در جامعه اي كه در ان زندگي ميكنيم مردم به طور طبيعي به دو دسته تقسيم ميشوند دسته اول گروهي ۲۰% از جامعه هستند كه او به انها گروه مهم ميگفت و دسته دوم گروه بزرگتر ۸۰% را تشكيل ميدهند كه پارتو به انها اكثريت كم اهميت ميگفت.

او بعدها به اين نتيجه رسيد كه همه فعاليت هاي اقتصادي از اين قانون تبعيت ميكند. به عبارتي ميتوان گفت بر اساس اين قانون ۸۰% از نتايج به دست امده حاصل تنها ۲۰% درصد داشته هاي ماست. ۲۰/۸۰ بدين معنا است كه در هرچيزي، ميزان اندكي (۲۰ درصد) داراي اهميت حياتي و بسياري (۸۰ درصد) كم اهميت و يا داراي اهميت ناچيز است. البته اين قانون يك اصل علمي ثابت شده نيست اما در مورد آن ميتوان گفت كه در بساري از مسائل به درستي وجود دارد.

براي ثروتمند شدن هم ميتوان گفت كه با توجه به ۲۰%  از توانايي ها و فعاليتها شما قادر خواهيد بود كه به ۸۰% ثروت برسيد. قانون پارتو داراي بحث مفصلي است اما در اينجا تنها به توضيح مختصري درمورد ان بسنده شد و تاكيد بر روي قسمتي است كه نشان ميدهد تمركز بر روي بخش كوچكي از تواناييهايتان است كه ميتواند شما را به ثروت برساند.

 

تمرين

كدام قسمت‌هاي رشته و شغلتان را بامهارت بالاتري انجام مي‌دهيد؟

كمي ريزتر و دقيق‌تر به عملكرد خود توجه كنيد؛ اين همان زمينه‌اي است كه بايد ۸۰ درصد انرژي و تمركزتان را روي آن بگذاريد.

قانون جذب را فراموش نكنيد

 

 

امروزه افراد زيادي هستند كه قانون جذب را ميدانند و يا حداقل اسم ان را شنيده و اطلاعاتي را در مور آن دارند. اما بايد گفت كه عده كمي هستند كه واقعاً از ان استفاده ميكنند. شما نه تنها بايد به پول و پولدار شدن فكر كنيد بلكه بايد افكارمنفي خود نسبت به پول را نيز تغيير بدهيد. اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه پول عامل شر و بدي نيست اما كمبود ان ميتواند مشكلات زيادي را به همراه داشته باشد.

حتي اگر شما قانون جذب را بلد باشيد اما نتوانيد اين افكارمنفي را در ذهن خود از بين ببريد شانس چنداني براي موفقيت در استفاده از قانون جذب نخواهيد داشت. شما بايد عاشق پول باشيد و ان را بخواهيد. در قانون جذب افكار هستند كه به چيزها تبديل ميشوند. زماني كه افكار شما نسبت به پول مثبت باشد و به آن و به دست اوردن ان فكر كنيد ميتوان گفت كه شما شانس زيادي خواهيد داشت كه تبديل به يك آهنرباي پول شويد. اگر شما به چيزي كمتر از انچه كه لياقت ان را داريد رضايت بدهيد چيز زيادي نصيب شما نخواهد شد.

شما لياقت اين را داريد كه پولدار شويد و به روياهاي خود برسيد پس هيچگاه به چيزي كمتر از اين رضايت ندهيد. سعي كنيد از موفقيتهاي ديگران در اي زمينه خوشحل شويد. زماني كه شما ميشنويد دوستتان با يك سرمايه گذاري توانسته است به پول زيادي برسد بايد از اين قضيه خوشحال باشيد چرا كه در اين صورت كائنات به شما خواهد گفت كه تو هم ميتواني آن را داشته باشي.

يادگيري مداوم

 

 

در قسمت اول اين متن گفته شد كه براي ثروتمند شدن بايد در مهارت خود داراي تخصص شد. شما بعد از كسب تخصص در زمينه كاري خود بايد يادگيري را در ان زمينه ادامه بدهيد و هرگز آن را متوقف نكنيد. دنياي امروز دائماً در حال تغيير است و كساني ميتوانند موفق شوند كه در زمينه تخصصي كه دارند به صورت مرتب و مكرر به يادگيري و دريافت اطلاعات جديد بپردازند. شما بايد به حدي از تخصص و مهارت در زمينه اي كه فعاليت ميكنيد برسيد كه كمتر كسي بتواند به پاي شما برسد. اين مهم زماني اتفاق ميافتد كه شما جريان يادگيري را در زمينه تخصصيتان متوقف نكنيد و هميشه به دنبال اطلاعات جديدي در آن زمينه باشيد.

سخت كار كنيد

 

 

اگر دوست داريد به جايي برسيد كه در چند سال اينده پول زيادي داشته باشيد الان زماني است كه بايد سخت كار كنيد تا بتوانيد تمام ريزه كاريهاي كار خود را ياد بگيريد. تا زماني كه شما در كار خود متخصص نشويد و مهارت كافي را كسب نكنيد به موفقيت نخواهيد رسيد. به اين موضوع فكر كنيد حتي يك ساعت يادگيري و تلاش بيشتر ميتواند در اينده باعث موفقيت هاي بيشتر شما در راه رسيدن به هدفتان شود. ساعات زيادي را در طول روز براي ارتقا كار و مهارت خود صرف كنيد. ممكن است اين كار سخت باشد و نياز به تلاش زيادي داشته باشد اما در آينده و زماني كه موفقيت ميرسيد از خودتان بابت اين تصميمگيري تشكر خواهيد كرد. پس فراموش نكنيد رسيدن به سطح بالايي از تخصص و مهارت نيازمند تلاش و صرف وقت كافي است.

نتيجه گيري

ما در اين مقاله آموختيم  با متخصص شدن در مهارت خود به راز ثروتمند شدن دست پيدا كنيم و راه هاي قديمي گذشته را كنار گذاشته و از راه هاي نوين كسب در امد مانند كسب و كار اينترنتي يا بازاريابي اينترنتي و … توسط تقويت هوش مالي خود استفاده كنيم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۴۵:۲۵

راه هاي كسب درآمد ،زيادي وجود دارد و امروزه اكثر افراد دانشگاه رفته اند و مدارك تحصيلي بالايي دارند ،اما الآن دوره ي مهارت است و اگر مهارتي نداشته باشيد نمي توانيد ثروتمند شويد. و اگر ذهنتان را محدود به مدرك تحصيليتان كنيد راه هاي كسب درآمد را به روي خود بسته ايد.اگر مي خواهيد ميليونر شويد ابتدا بايد شروع كنيد به خود اعتماد كنيد و به محدوديت هايي كه ذهنتان مي سازد غلبه كنيد.شما براي به سرانجام رساندن هر كاري بايد روي آن كار متمركز شويد.در اين مقاله به شما ۴ نمونه از راه هاي كسب درآمد را  توضيح مي دهم.

چاپ سيليك انجام دهيد

 

با عرض پوزش در بارگيري عكس مشكلي رخ داده است.

 

 به چاپ روي سطح مسطح ، چاپ سيكل مي گويند.شما مي توانيد چاپ تبليغات روي نايلون مغازه هاي مختلف را سفارش بگيريد و انجام دهيد.  ، تصاوير خاص و مورد نظر مشتريانتان و حتي  تصاوير خلاقانه و طرح هاي خلاقانه كه حسي متفاوت بودن و يا حسي كه آنها را به دوران و خاطراتي در گذشته كه مال دوره ي خاصي بوده است را  روي لباس ، شال و روسري  طراحي كنيد. 

و همينطور روي كيف هاي پارچه اي ساده طرحي متفاوت را ايجاد كنيد. مي توانيد از طرح هاي سه بعدي هم استفاده كنيد وآنها را از حالت معمولشان خارج كنيد و همينطور چاپ روي سي دي كه بسياري از موسسات و شركت ها و افراد مي خواهند  نماد شركتشان و يا تصاوير مورد نظرشان  را روي سي دي چاپ كنند و شما اين كار را انجام دهيد.براي چاپ سيليك علاوه بر دستگاه چاپ سيليك لوازم ديگري شامل : شابلن آماده ، گيره چاپ ، كاردك يا پارو ، توري مخصوص چاپ سيليك و  لاك حساس نياز است.

از طريق تلگرام درآمد كسب كنيد

 

 

شما از ۳ روش مي توانيد از تلگرام درآمد كسب كنيد.

 1. خودتان كانال داشته باشيد و محصولات خودتان و ديگران را درآن بفروشيد
 2. كانال بزنيد ممبرهايتان را بالا ببريد و كانال را بفروشيد.
 3. كانال نداشته باشيد و به عنوان واسطه تبليغات مي توانيد ليست شرايط تبليغات كانال هاي بزرگ را تهيه كرده و محل تبليغات كانال هاي بزرگتر را با مبلغي بيشتر از شرايطي كه خود آن كانال ها گذاشته اند به كانال هاي نوپا بفروشيد.شما از طريق تلگرام مي توانيد روزي ۳۰۰ هزار تومان درٖآمد داشته باشيد.

خرده فروشي را به صورت آنلاين آغاز كنيد

شما مي توانيد محصولات توليدكننده هاي ديگر را با قيمت مناسب تر تهيه كنيد و يا بليط سينما يا شارژ موبايل را ازطريق سايت تان يا فضاهاي مجازي اي كه داريد مثلا تلگرام و اينستاگرام بفروشيد. شما مي تونيد كار با تلگرام واينستاگرام براي فروش بيشتر را در مقالات ما مطالعه كنيد و به طور كامل كسب درآمد از اينترنت را آموزش ببينيد.مي توانيد كتاب ، بليط سينما يا شاژ موبايل بفروشيد و درصدي به عنوان پورسانت دريافت كنيد.

طراحي كنيد

 

با عرض پوزش در بارگيري عكس مشكلي رخ داده است.

 

ابتدا يك دوره ي حرفه اي آموزش گرافيك شركت كنيد و سپس مي توانيد قرار داد ببنديد و در منزل خودتان كارهاي طراحي  را جلد كتاب ، آگهي ، مجله را انجام دهيد. مي توانيد به صورت حرفه اي و تخصصي  روي عكسهاي قديميو فرسوده  كار كنيد.هزينه گرافيك و چاپ يك عكس ۸۰۰۰ هزار تومان است.

اگر شما روزي روي ۵ عكس هم كار كنيد مي شود،روزي ۴۰۰۰۰ هزار تومان كه در ماه مي شود يك ميليون و دويست هزار تومان كه هزينه هاي جانبي آن حدود ۲۰۰هزار تومان مي شود.البته شما مي توانيد در طول روز روي عكس هاي بيشتري كار كنيد و هر چه در اين كار متخصص تر و سريع تر شويد مي توانيد سفارشات بيشتري داشته باشيد و در آن كار خلاقيت داشته باشيد و كارتان را گسترش دهيد.و حتي خودتان كارتان را آموزش دهيد.

كلاس درس آنلاين داشته باشيد

آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد كه ميتوانيد مهارتهاي خود را به صورت آنلاين اموزش دهيد و يك كلاس درس آنلاين داشته باشيد. برخي از مهارتها به گونه اي هستند كه افراد زيادي حاضرند براي يادگيري آنها پول خرج كنند. به عنوان يك مثال خوب در اين زمينه ميتوان به مهازت زبان انگليسي اشاره كرد. اگر شما در اين زمينه داراي توانايي هستيد و مهارت مكالمه اي بالايي نيز داريد ميتوانيد با يك كامپيوتر شخصي، دسترسي داشتن به اينترنت و اسكايپ يك مدرس آنلاين زبان انگليسي باشيد.

اين كار چندين سال است كه در كشورهاي اروپايي مورد توجه قرار گرفته است. افرادي در اروپا هستند كه تلاش ميكنند از طريق مكالمه به كساني كه زبان انگليسي را به خوبي بلد نيستند اين مهارت را بياموزند. مشتريان اين افراد اكثرا ساكنان كشورهاي شرق آسيا و كساني هستند كه قصد دارند به كشورهاي اروپايي سفر كنند.

مدتي است كه ديده ميشود برخي از افراد در كشور خودمان نيز از اين روش براي آموزش زبان انگليسي به ديگر هموطنانمان استفاده ميكنند. اگر شما داراي مهارت كافي در اين زمينه هستيد ميتوانيد در خانه خود بنشينيد و با اموزش اين مهارت به كسب درامد بپردازيد و تبديل به يك معلم انگليسي آنلاين شويد و  كسب و كار جديد خود را آغاز كنيد.

بسته بندي مواد غذايي

 

 

يكي از كارهايي كه شما ميتوانيد با سرمايه كم آن را شروع كنيد بسته بندي مواد غذايي است. شما ميتوانيد اين كار را در فضايي كوچك و حتي درمنزل خود انجام دهيد. به عنوان مثال ميتوان به بسته بندي و عرضه حبوبات اشاره كرد. شما ميتوانيد حبوبات را به صورت فله اي و با قمت عمده عرضه كنيد و بعد از تميز كردن و بسته بندي آن را عرضه كنيد. تنها چيزي كه به آن احتياج داريد داشتن دستگاه هاي كوچك خانگي براي بسته بندي حبوبات است.

از آنجايي كه قيمت حبوبات فروخته شده به صورت فله اي با قيمت حبوبات فروخته شده به صورت بسته بندي شده تفاوت زيادي دارد اين كار ميتواند سودههي مناسبي براي شما داشته باشد. با كمي مهارت بازاريابي و استفاده از بسته بنديهاي زيبا ميتوانيد به راحتي بازار فروش خوبي را داشته باشيد و خيلي سريع به فكر گسترش كسب و كار خود بيافتيد. از اين روش ميتوانيد براي فروش محصولات ديگر مانند قند، سبزيجات و حتي چيپسهاي ميوه و تنقلات نيز استفاده كنيد. 

اين نكته را در نظر بگيريد كه اگر كسب و كار شما بتواند يكي از نيازهاي مردم را برطرف كند شما موفق خواهيد شد. زندگي ماشيني امروز باعث شده است كه افراد وقت كمي براي انجام چينين كارهايي داشته باشند و شما با فروش محصولات آماده و بسته بندي شده ميتوانيد اين نياز انها را برطرف كنيد و به اهداف خود نيز برسيد.

اپليكيشن بسازيد

 

 

اين روزها گوشيهاي هوشمند در همه جا ديده ميشوند و به نظر ميرسد عطش براي اپليكيشنهاي جديد پاياني نخواهد داشت. اگر در اين زمينه مهارت داريد و ميتوانيد يك اپليكيشن بسازيد اين كار ميتواند درآمد باور نكردني را براي شما به همراه داشته باشد البته براي رسيدن به اين هدف بايد ايده اي جالب و نو براي اپيكيشن خود داشته باشيد. اپليكيشن  ها  زماني مورد توجه و استقبال قرار ميگيرند كه بتوانند قسمتي از زندگي افراد را راحتر كنند و يا يكي از نيازهاي انها را برطرف كننند. اگر ايده جديدي براي ساخت يك اپليكيشن داريد كه اين خصوصيت را داشته باشد شانس زيادي براي كسب درامدهاي بالا خواهيد داشت.

تعمير كامپيوتر در محل

 

 

اگر در زمينه تعمير كامپيوتر داراي مهارت هستيد ميتوانيد از اين مهارت به راحتي كسب درامد كنيد. امروزه كامپيوترها در همه جا ديده ميشوند حتي ديدن يك كامپيوتر در يك بقالي يا كسب و كارها ي اينچنيني نيز ديگر چيز عجيبي به شمار نميرود. اگر سرمايه كافي براي داشتن يك مغازه تعمير كامپيوتر را نداريد بهتر است اين موضوع را بدانيد  كه بسياري از افراد دوست دارند كامپيوترشان در محل تعمير شود. اين كار علاوه بر صرفه جويي در وقت انها باعث ميشود كه ديگر زحمت جا به جايي كامپيوتر را نيز نداشته باشند.

شما ميتوانيد با ارائه اين خدمات علاوه بر هزينه تعمير كامپيوتر هزينه را نيز براي رفت و امد خود به محل انها در نظر بگيريد. با وجود هزينه رفت آمد باز هم عده زيادي هستند كه دوست دارند بدون زحمت و دردسر شما به محل مورد نظر انها برويد و كاميوترشان را تعمير كنيد. مشتريان شما كساني هستند ه از كامپيوتر استفاده ميكنند و بخش زيادي از انها در دنياي اينترنت نيز حضور دارند. براي موفقيت و پيدا كردن مشتريان كافي است كسب كار خود را به صورت انلاين تبليغ كنيد.

وب سايت

 

 

اگر شما در زمينه سئو و توليد محتوا داراي مهارت باشيد ميتوانيد با راه اندازي يك وب سايت و سپس توليد محتواي جالب براي آن كسب درآمد كنيد. البته شما بايد علاوه بر مهارت در توليد محتوا در بازريابي محتواي توليدي خود و همچنين نكات تاثيرگذار در سئوي سايت داراي مهارت باشيد. اگر اين مهارتها را داشته باشيد ميتوانيد با راه اندازي يك وبسايت و توليد محتوا براي ان و در نهايت انتشار محتواي توليد شده خود باعث ارتقاي سئو و رتبه سايت خود شويد.

اگر بتوانيد رتبه مناسب و تعداد بازديد كنندگان كافي داشته باشيد مطمعن باشيد كسب و كارهاي زيادي وجود خواهند داشت كه حاضرند در قبال انتشار تبليغات براي كسب و كارشان به شما پول خوبي را پرداخت كنند. شما ميتوانيد در زمينه هايي مانند توليد محتوا و يا بازاريابي محتوا از كساني كه در اين زمينه فعاليت ميكنند نيز كمك بگيريد.

 

نتيجه گيري

با استفاده از اين راه هايي كه براي شما معرفي كرده ايم ، مي توانيد درآمد نسبتا خوبي براي خودتان داشته باشيد ، اما در نظر داشته باشيد كه اين مهارت ها محدود نيستند و شما مي توانيد در هر شاخه اي كه علاقه مند هستيد آموزش ببينيد و وارد بازاركار شويد و كسب درآمد كنيد .. 

با تشكر از توجه شما اميدواريم از مقاله راه هاي كسب درآمد لذت برده باشيد …

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۳۶:۴۵

كسي كه داراي قدرت رهبري فوق العاده است به گونه اي كه داراي قدرت و توانايي الهام بخش به مخاطبان خود مي باشد . فرق كاريزماتيك داراي صفت هاي ويژه و منحصر به فردي است كه مورد پسند و ستايش تعداد زيادي از مخاطبين است. كاريزما يك ويژگي جادويي نيست ولي ديگران را جادو مي كند.در اين مقاله به شما ميگوييم يك شخصيت كاريزماتيك چه ويژگي‌هايي دارد؟ پس با ما همراه باشيد.

كاريزما

 

 

ماكس وبر به عنوان مبدع و نشر دهنده نظريه رهبري كاريزماتيك شناخته شده است

كاريزما در لغت به معني فرهمند و يا به عبارتي جاذبه استثنائي

كاريزما كلمه اي يوناني به معناي موهبت است

كلمه كاريزما در كتاب مقدس مسيحيان به كار رفته است تا روح مقدس را توصيف كند

كاريزما كيست 

 

 

فرد كاريزماتيك مي تواند با قدرت خود جمعيت زيادي را تحت تأثير قرار دهد و در مردم نفوذ كند و به آن ها اين احساس  را بدهد كه شخصيتي خاص است و آن ها را به سمت و سوي خود جذب كند و آنان را به شور و فداكاري وادار سازد.

كاريزماتيك شخصي است كه در ذهنش به مانند يك درنده حركت مي كند.

فكر مي كنيد چطور يك شير يه يك ببر حركت مي كند هنگامي كه مي خواهند شكار كنند. آهسته، نرم و با هدف.

و اين خصوصيات نشان از خصيصه هاي بارز يك كاريزماتيك است كه قدرت ريسك پذيري بالاي آن را نشان مي دهد.

و اين كه كاريزما به معناي جذابيت است .

و كاريزماتيك بودن به معناي يك فرد موفق يا پولدار بودن نيست و يا به معناي نحوه ارائه مطلبي و يا نوع پوششي هم نيست بلكه كاريزماتيك بودن يعني انجام يكسري كارهاي خاص .

كاريزما مجموعه اي از رفتارهاست و نتيجه رفتارهاي خاص غير شفاهي است

ويژگي هاي يك فرد كاريزماتيك 

كاريزماتيك يك خصيصه (ذاتي و اكتسابي) است . اگر به صورت ذاتي باشد شخص مي تواند اين خصيصه را تقويت كند تا همچنان قدرتش را حفظ كند. و اگر به صورت اكتسابي باشد مي تواند آن را ياد بگيرد و به دست آورد.

خصيصه هاي مرتبط با رهبران كاريزماتيك 

قاطعيت و قدرت اراده و فعاليت پر انرژي و همچنين خود باوري كه نياز اساسي رهبران مي باشد

داشتن لحن خوب و صدا

 

صداي قاطع و با صلابت يكي از ركن هاي كاريزماتيك بودن است زيرا در برخورد اول با مخاطب، صداي شخص مي تواند تأثير زيادي بر مخاطب بگذارد چون كه لحن صحبت و ريتمي كه در صداي يك كاريزماتيك است مي تواند مخاطب را جذب يا دفع نمايد. و اينكه هر چه صدا زيباتر باشد تأثير گذاري هم بيشتر خواهد بود.

ثبات كاريزماتيك

 

 

هر باوري كه يك فرد كاريزماتيك داشته باشد در آن ثابت قدم است براي آن عقيده و باورش استواري و پافشاري بر آن از هر چيزي مهمتر و پر رنگ تر است.

مثبت نگري

اكثر افراد كاريزماتيك، مديران موفق و ثروتمند خود را بيشتر از هر عاملي مديون خوشبختي و نگرش خوب خود مي دانند. زيرا اگر نگرش درست و ديدگاه خوشبينانه نداشته باشند نمي توانند الهام بخش ديگران بشوند و بر روي آن ها تأثير مثبت بگذارند.

به كار بردن زبان بدن

 

 

زبان بدن يك زبان بين المللي است، حركت بدن از ذهن پيروي مي كند و ناخودآگاه است. محققان كشف كردند در ارتباطات موثر با ديگران ۸۰ درصد تأثيري كه بر روي ديگران مي گذاريم به زبان بدن و تن صدا مربوط است و تنها ۳ درصد محتواي حرف هايي هست كه مي زنيم .

زبان بدن براي يك كاريزماتيك يك مهارت است.

اعتماد بنفس

 

يك فرد كاريزماتيك از اعتماد بنفس به معناي واقعي برخوردار است كه باعث مي شود به طور خودكار مردم دور و بر او جمع شوند .

با اعتماد بنفس بودن براي يك كاريزماتيك به معناي زياد ، بلند يا حرف زدن در جمع نيست بلكه مثبت بودن و پر انرژي بودن و اينكه كاري را كه مي كند دوست دارد و به حرف هايي كه مي زند ايمان دارد واضح و شمرده و بي عجله صحبت مي كند . به همين دليل افراد تمايل زيادي پيدا مي كنند به صحبت كردن با فرد كاريزماتيك.

 

نتيجه گيري از بعد دو سئوال شخصي 

 

سئوال ۱ : كساني كه كاريزما نداشته باشد چگونه اند ؟

اشخاص بدون كاريزما نمي توانند ارتباط مؤثر و خاصي با مخاطبين برقرار كنند كه مخاطب به شخص اعتماد كنند و يا به راحتي در اشخاص نفوذ كنند  و اشتياق را به آن ها انتقال بدهند . و نسبت به مسائل و اهدافشان نمي توانند خوشبيني و نگرش خوبي داشته باشند كه در ارتباطات الهام بخش مخاطبين شوند كه در لايه هاي عميق احساسي مخاطب تأثير بسزايي داشته باشند و آماده پذيرفتن فرصت هاي جديد كه همان ريسك پذيري مي باشد نيستند.

سئوال ۲ : رابطه كاريزما و مخاطب چگونه است ؟

كاريزما باعث مي شود زير دستانش هدف او را بسيار جدي بگيرند و در مقابل او از خود گذشتگي هاي مهمي انجام دهند و بالاتر و فراتر از نداي وظيفه شان عمل كنند. و مخاط بسيار فرد كاريزماتيك را دوست دارد و به او اعتماد مي كند و با ميل مي خواهد كه تحت رهبري او كار كند. زيرا مثبت گري را در كاريزما احساس مي كند و دوست دارد ارتباط خود را با فرد كاريزما حتي در عرصه شغلي هم زياد كند.

مخاطب اعتماد بنفس ، تعهد و زنده بودن را در درون كاريزما مي بيند كه برايش الهام بخش مي شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۳۰:۵۵

مفهوم اعتماد به نفس علي رغم كاربرد فراواني كه دارد گاهي با عزت نفس، اشتباه گرفته مي شود! هنوز هم هستند كساني كه «غرور» را با اعتماد به نفس يكي مي دانند و درپاره اي از مواقع تشخيص اعتماد به نفس واقعي از كاذب سخت استدر اين مقاله تا انتها با ما باشيد تا ترفند هايي براي تقويت اعتماد به نفس را براي شما توضيح دهيم.

مفهوم اعتماد به نفس

 

 

مفهوم، اعتماد به نفس علي رغم كاربرد فراواني كه دارد گاهي با عزت نفس، اشتباه گرفته مي شود! هنوز هم هستند كساني كه «غرور» را با اعتماد به نفس يكي مي دانند و درپاره اي از مواقع تشخيص اعتماد به نفس واقعي از كاذب سخت است.

اكنون ازخود بپرسيد: آيا اعتماد به نفس داريد؟

اعتماد به نفس چيست؟

اعتماد به نفس شامل اطمينان شخص از توانمنديش در يك يا چند محيط است كه اگر بخواهد مي تواند در آن باره پذيراي مسئوليت باشد.

بنابراين اينكه به اصطلاح مي گوييم فلاني در كل  اعتماد به نفس دارد، يا ندارد، فلاني در كل انسان با اعتماد به نفسي است مي تواند عبارت غلطي باشد! چون تعداد بسيار نادري از مردم در نمودار منحني كاملا بي اعتماد به نفس يا با اعتماد به نفس هستند، غالب قريب به اتفاق مردم در ميانه منحني قرار مي گيرند، چون يك انسان مي تواند در زمينه اي اعتماد به نفس داشت و در زمينه اي ديگر نداشته باشد، اعتماد به نفس طيفي است و از نقطه اي به نقطه ي ديگر قوت متفاوتي دارد.

مهارت افزايش اعتماد به نفس

يكي از وكلاي جسور و با شهامت كه با جرات و تضمين پرونده هاي بزرگ قبول مي كرد و به سرانجام مي رساند، اظهار مي داشت كه شمّ اقتصادي خوبي ندارد و انجام معاملات املاك او را مي ترساند!يا حتي ريزتر بگويم:

بنده در زمينه ايجاد ارتباط اعتماد به نفس دارم اما در ادامه روابط در دراز مدت اعتماد به نفس ندارم! داشتن اطلاعات كافي درباره يك موضوع، همينطور مهارت و تبحر در آن زمينه، البته كه خمير مايه اصلي اعتماد به نفس است، هرچه تسلط و اشراف بر كار بيشتر باشد، اطمينان درباره توانمنديمان در آن كار، قطعاً بالاتر خواهد بود اما توانمندي بخش اول تعريف اعتماد به نفس است كه البته با لغت «خودكارآمدي» در كتب روانشناسي بيشتر به چشم مي خورد.

ويژگي هاي مثبت

ما بسيار مي بينيم افرادي را كه از عهده كاري بر مي آيند چون چند از چَم و خَم كار اگاهند اما قبول مسئوليت نمي كنند چون به كفايت خود ايمان ندارند. فرد بايد از نظر خودش صلاحيت كافي داشته باشد نه از نظر ديگران تا جرأت پذيرش مسئوليت در او نمايان شود. كسي كه معتقد است انجام آن كار برايش فشار رواني و استرش نتوانستن، در پي نخواهد داشت. افراد خودكار آمد، خودآگاه و واقع بينند يعني ويژگي هاي مثبت خود را به وضوح مي بينند اما از نقاط ضعف خود نيز غافل نشيند، و در مقابل صحبتي كه هميشه مي شنوند، (خوش بيني عاقبت خوبي در اين زمانه ندارد) پاسخ مي دهند، (من خوش بين نيستم، واقع بينم و نتايج مثبتي را كه مي تواند نصيب من شود مي بينم، هرچند خطراتش را مي دانم).

برخي از دلايل ضعف در اعتماد به نفس

 

 

 

طرحواره كمال گرايي: در بسياري از افراد باعث افت اعتماد به نفس مي شود.كمال گرايي معمولا از اينكه كامل نباشند و يا نقص آنها بلحاظ شخصيتي، نمايان شود در هراسند، بنابراين جرات مندي آنها در قبول مسئوليت ها پايين مي آيد.طردشدگي، به هر نوعي چه بيرون راندن از مكان باشد يا قلب يا زندگي، اعتماد به نفس را در فرد مي شكند چون غالباً حس حقارتي كه به همراه دارد بار منفي شديدي را به انسان تحميل مي كند.

حتي در نوع ضعيفتر برخورد نامناسب و در اصطلاح چكشي به انتقاد كسي (خصوصاً كودك توسط والدين) خودكارآمدي او را خفه مي كند زيرا به معناي نپذيرفتن او و اهميت ندادن به نظرات اوست.عدم حسن امنيت: در مكانهايي كه جرأت مندي را نه تنها تشويق نمي كنند بلكه مورد تنبيه قرار داده يا دست كم مورد بي اعتنايي قرار مي دهند، در بسياري از خانواده ها يا سازمان ها، افراد با اعتماد به نفس را مي كوبند چون در واقع از آنها مي ترسند!

خوشبختي ها و موفقيت ها

 

 

باورهاي منفي كه در هر زمينه وجود دارند: براي مثال كسي كه اعتقاد دارد، اعتماد به نفس يك عنصر خداداديست و قابل يادگيري نيست يا كسي كه اعتقاد دارد همه ي خوشبختي ها و موفقيت ها، حاصل شانس و اقبال است و سرنوشت از اول براي هر كسي نوشته شده است و … چگونه مي تواند، خودكارآمد باشد!و دلايل بسيار زياد ديگر كه غالب آنها ريشه در ترس دارد.

به هرحال چنانچه از پيدا شدن نقصمان نترسيم و قضاوت هركسي را ملاك رفتارهايمان قرار ندهيم، از طرد شدن و اتمام رابطه يا از دست دادن كسي نترسيم، از انتقاد و تكرار نهراسيم. از سركوب شدن و پرخاش و واكنش هاي ناخوشايند ديگران نترسيم و خلاقه با هر نوع ترسي كه در وجود خود مي بينيم، مقابله صحيح و حساب نشده داشته باشيم اعتماد به نفسمان بالا مي رود.

اعتماد به نفس انتسابي يا اكتسابيست؟

البته جا دارد خاطر نشان كنم انسان وقت تولد ويژگي هاي مثبت و اصلي را بعنوان ابزارهايي براي زندگي سالم در اختيار دارد! خوب مي دانيم كه كودكان كمتر از بزرگترها دچار ترس مي شوند و اينگونه خود را توجيح مي كنم: آنها از عواقب كار بي خبرند!!! و كسي نيست كه به ما بگويد: «در اكنون زندگي كردن» رمزيست كه تمام عرفا و دانشمندان به آن رسيده اند و بر آن تأكيد دارند. يك كودكِ آموزش نيافته هم از آنچه بايد بترسد، مي ترسد، اما اگر صادق باشيم ۹۰% ترس هاي ما ساخته ذهن بشريست كه طي سالها تجربه بدست آمده ايم.

 

مراحل تقويت اعتماد به نفس از نظر آمادگي رواني

 

 

 1. پذيرش امكان تغيير: باور كنيم كه تغيير ممكن است، همانطور كه قبلا با تغيير كردن پيشرفتي داشته ايم، باز هم مي توانيم، همان طور كه ديگران توانسته اند اين تغيير را در خود ايجاد كنند و مثلا فلان مهارت را ياد بگيرند ما هم مي توانيم ياد بگيريم….
 2. ايجاد انگيزه: تمام سودهايي را كه كنار گذاشتن ترس در آن زمينه، براي ما دارد يادداشت كرده و زير ذره بين مي بريم.
 3. تدوين اهداف واقعي: براي زندگي اهداف شفاف و مشخصي تعيين مي كنيم و در روزمرگي نمي مانيم.
 4. تمرين: موضوعي را كه در ما بشدت ايجاد استرس مي كند يا ما را بهم مي ريزد يادداشت مي كنيم. موضوعي كه قلباً مايل به تغيير آن هستيم تا در آن زمينه اعتماد به نفسمان بالا رود. بعد صادقانه به اين سوال پاسخ مي دهيم: وقتي در اين موقعيت قرار مي گيرم چه مي كنم؟
 • من وقتي انتقاد و تذكر مي شنوم بهم مي ريزم؟
 • در معرض ديد افراد منتقد قرار نمي گيرم و از آنها فاصله مي گيرم.
 • بشدت مراقب گفتار و رفتارم هستم تا مبادا انتقاد بشنوم و اين برايم (اشتغال ذهني)
 • وقتي انتقاد مي شنوم، توجيح و دليل تراشي مي كنم.
 • زياد جدي نمي گيرم، فقط مي شنوم، دقت و كنكاش نمي كنم.

تمام اين واكنشها، اجتناب و فرار هايي هستند كه ترس را در من تقويت مي كنند چون در اصل من به ترسهايم بي توجهي نكرده ام بلكه شديداً مورد توجه منفي قرار داده ام.

بهترين راه حل براي تمام ترسها مواجهه سازي است فقط برخي از مشاورها اين كار را يكباره و برخي به صورت تدريجي پيشنهاد مي كنند.

كافيست من تمام اين اجتناب ها را بر عكس عمل كنم

 • از افراد منتقد فاصله نگيرم.
 • مراقبتهاي افراطي در گفتار و رفتارم را كنار بگذارم و خود باشم، آزاد و رها.
 • با شنيدن انتقاد، سكوت كنم و تشكر (همين).
 • موضوع نقد شده را جدي بگيرم، بررسي كنم، بي طرفانه بسنجم تا اگر لازم است تغيير كنم.
 1. يافتن حامي: كسي را پيدا كنيم كه در اين زمينه ما را حمايت كند كسي كه حوصله كافي دراد، تنظيم هيجاني دارد و شما را ريلكس و اميدوار مي كند تا برخود و امور، كنترل لازم را داشته باشيد، كسي كه سرشار از انرژي و فركانس مثبت باشد، دريا دلي كه موفقيت را نه تنها براي خود كه براي همه مي خواهد.
 2. پاداش: چرا كه هميشه لازم نيست منتظر تشويق از جانب ديگران باشيم، مي توانيم جايزه اي براي خود تعيين كنيم كه با غلبه بر ترس و ايجاد تغيير به خود بدهيم، و هرگز خلف وعده نكنيم.

نتيجه گيري

خطراتي كه در دنيا اكثرما را از گرفتن تصميم هاي بزرگ و راهكار آزمون و خطا باز مي دارد، همان نتايجي است كه افراد بشر پديد آورده اند، هدف اصلي من از عنوان اين مطلب اول سپاسگذاري از خداوند متعال و دانا و بعد اطمينان دادن به شما جهت كنار گذاشتن ترسهاي زندگيست اما بهرحال چون خطاب صحبتم به بزرگترهاييست كه با عاقبت انديشي افراطي درگير هستند بر اين نكته تأكيد مي كنم كه اعتماد به نفس مي تواند امري اكتسابي باشد و طي آموزش و تمرين تقويت شود. حتي اگر خودكارآمدي به هر دليل به منفي زير صفر افول كرده باشد، مي توان آن را تا ابرهاي رويا و آرزو، بالا برد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۵۰

با سلام امروز ميخواهيم در ارتباط با مهارت ارتباطات افراد و نقش اين موضوع مهم در موفقيت افراد صحبت كنيم در اصل ارتباطات معقوله اي بسيار پيچيده مي باشد.تا جاي كه برخي دانشمندان ،كارشناسان در مورد اين كه ارتباطات يك علم است اختلاف نظر دارند. هنوز برخي از استادان اين حوزه مانند رابرت كريگ ((ارتباطات)) را يك حوزه اطلاعاتي مي دانند تا آخر مقاله لطفا با ما همراه باشيد.

ارتباطات

 

 

اين ديد گاه مي خواهد تاكيد كند كه ارتباطات به لحاظ وسعت، و عمق و تنوعي كه دارد نمي تواند در يك رشته علمي گنجانده شود.بلكه فراتر از آن به عنوان يك حوزه علمي و مطالعاتي نگاه كرد كه از آن چندين رشته علمي مي تواند زائيده شود. و به عبارتي ،بايد به((علوم ارتباطات)) قائل بود نه به ((علم ارتباطات)).

انسان هاي كه كاري را شروع مي كنند و در آن موفق نمي شوند مي تواند دلايل بسياري داشته باشد و مهم ترين دليل شكست هر كاري مي تواند عدم ارتباطات صحيح باشد.موفق ترين افراد برقراري ارتباط موثر را برقرار مي كنند؛در هر زماني،در هر مكاني و با هر كسي كه بخواهند.ما در اينجا به آيتم هاي اشاره مي كنيم كه در روابط نقش بسيار مهمي دارند.

۱_ تفاهم

 

 

تفاهم،زير بنايي تمام ارتباطات خوب را تشكيل مي دهد.حسن تفاهم،زماني رخ مي دهد كه افراد به درستي با يك ديگر ارتباط برقرار كنند،و اين وقتي است كه آنها به هم اعتماد كنند،احترام بگذارند و يك ديگر را درك كنند.تصميم هاي كه افراد در زمينه ي حرفه و كار اتخاذ مي كنند،اغلب بيش از اين كه بر حسب كيفيت طرح يا ايده باشد،از يك ارتباط درست بر مي خيزد.سازمان هاي دور انديش، به اين نتيجه رسيده اند كه همكاري و تفاهم بين كار كنان ،در موفقيت هاي سازماني نقش به سزايي ايفا مي كنند.

براي داشتن يك ارتباط خوب، و احترام و اعتماد دو جانبه و قدرت بيان ،حسن تفاهم عنصري بسيار حياتي و مهم است.تفاهم عموماً زماني رخ مي دهد كه منافع دو نفر در جهت هم باشد،هم ديگر را درك كنند و قبول داشته باشد و به عقايد هم احترام بگذارند،حتي اگر در مغايرت با هم باشند اعتماد چيزي است كه فقط به واسطه ي تجربه و زمان به دست مي آيد.رهبران تجاري رفته رفته به اين نتيجه رسيده اند كه مديريت از طريق تهديد و تطميع راه به جاي نمي برد رمز انجام شدن درست كار،در يك رابطه ي خوب نهفته است.پايه و اساس تمام جنبه هاي كار و تجارت، بر وجود ارتباطات خوب استوار است.اگر نتوانند اين ارتباطات صحيح را برنامه ريزي كنند نتيجه اي جزء شكست نخواهد داشت.

۲- شنونده ي خوب

 

 

اغلب جواناني كه مي خواهند وارد دنياي موفقيت و ثروت شوند فكر مي كنند بايد بيشتر بر روي مهارت حرف زدنشان كار كنند.آنها فكر مي كنند چيزي كه مي گويند خيلي مهم تر است از چيز هاي كه مي شنوند .اما قضيه كاملاً بر عكس است.افراد موفق و ثروتمند، هنگامي كه با آنها معاشرت مي كنيد يا وارد مذاكره مي شويد به ندرت صحبت مي كنند.و يا اگر بخواهند صحبت كنند طوري صحبت مي كنند كه بيشتر وقت صحبت را به طرف مقابل اختصاص مي دهند.

اما اكثر افرادي كه از اين قضيه اگاه نيستند، با حرف زدن زياد و نمايش تمام چيز هاي كه بلدند و يا مي توانند به طرف مقابل با شفافيت تمام در حال اثبات اين هستند كه فقط يك فرد اماتور هستند و هنوز به درجه اي از حرفه اي بودند نرسيداند كه شنونده ي خوبي باشند.رهبران؛ شنونده بودند را يكي از ضروري ترين مهارت هايشان مي دانند.در تاريخ رهبران بزرگ كم حرف ترين آدم ها بوده اند از ناپلئون بناپارت،ابراهام لينكلن تا نلسون ماندلا و چتي چگوارا رهبر انقلابي كوبا.

۳- شناسايي ارزش ها و باور ها

 

 

بدون در نظر گرفتن ارزش ها و باور هاي طرف مقابل رسيدن به يك ارتباط موثر ،امري دشوار است.شما نمي توانيد به دلخواه خود،آنچه را به ان اعتقاد داريد يا برايتان ارزشمند است.تغيير دهيد،تظاهر به چنين كاري هم ارزش چنداني ندارد و نمي تواند به يك ارتباط عميق و پايدار بينجامد.با آن حال،از طريق گوش دادن،توجه كردن و احترام به باور ها و ارزش هاي ديگران،مي توانيد ارتباط بهتري بر قرار سازيد.به افراد حق بدهيد كه باور ها و اعتقادات خود را داشته باشند.

هر گاه مي خواهيد سر موضوع مهمي با كسي مذاكره كنيد،در اولين قدم بكوشيد ارزش ها و باور هاي او را بيابيد. شما هم به نوبه ي خود طرف مقابل را در جريان باور ها و ارزش هايتان قرار دهيد.سر ميز مذاكرات،اگر دو طرف از ارزش ها و باور هاي هم مطلع باشند و به آن احترام بگذارند راحت تر تفاهم برقرار مي گردد و سريع تر توافق دو طرفه حاصل مي شود.

۴- تطابق هماهنگي فرهنگي

 

 

يكي ديگر از راه هاي بالا بردن تفاهم كه بسيار هم موثر عمل مي كند، تطابق عناصر فرهنگي است.اكنون كه تجارت روز به روز جهاني تر مي شود، افراد مختلف با فرهنگ ،نژاد و اديان متفاوت،با يكديگر سرو كار پيدا مي كنند. به همان اندازه كه با ابعاد فرهنگي طرف مقابل هماهنگي پيدا كنيد،و تفاهم عميق تر دست مي يابيد.

ويژگي هاي فرهنگي شامل :سبك ارتباط

براي مثال ژاپني ها رفتاري احترام آميز دارند و مردماني بسيار مودب هستند،و اين چيزي كاملاً متفاوت با اغلب فرهنگ هاي غربي است. بنابراين اگر در ملاقات با ژاپني ها ، محترمانه رفتار كنيد و حرف بزنيد ،كمك زيادي به بر قراري تفاهم كرده ايد.

خوردن و نوشيدن

براي مثال ،اگر طرف تجاري شما مسلمان هستند ،از نوشيدن الكل اجتناب كنيد؛ هنگام صرف ناهار با هلندي ها آنها را در نوشيدن شير همراهي كنيد (رسم قديمي هلندي هاست كه سر ميز ناهار شير بنوشند).تا جاي كه برايتان امكان دارد،اداب خوردن و نوشيدن خود را با طرف مقابل تطبيق دهيد.

آداب اجتماعي

انگليسي ها هنگام سلام دست مي دهند ،اما بسياري از اروپائيان يكديگر را بغل مي كنند و صورت هم را مي بوسند انعطاف بيشتري از خود نشان دهيد و خود را با سبك سلام طرف مقابل هماهنگ سازيد، تا بتوانيد اولين قدم را در ايجاد يك ارتباط موثر برداريد.

۵-همگامي و هدايت

 

 

هنگامي كه با كسي هماهنگي مفيدي داريد.چه از نظر فيزيولوژي،صدا، زبان و يا الگو ها،بكوشيد كه همچنان هماهنگي خود را حفظ كنيد!از اين طريق مي توانيد از طرف مقابل پيشي گرفته و به تفاهمي كه ميانتان بر قرار است بيافزايد.براي مثال،فرض كنيد با يك مشتري، كه خيلي دوست داريد او را متقاعد كنيد تا از شما خريد كند،جلسه اي داريد.متوجه مي شويد كه اين فرد خيلي تند حرف مي زند و از كلمات و عباراتي استفاده مي كند كه بيانگر آن است ،او چيز هاي را در ذهن خود مي بيند.

از قبيل ،((نمي توانم ببينم كه چنين خريدي براي ما سودي به همراه داشته باشد)).شما نگران مي شويد كه با اين اوضاع و احوال ،جلسه به پايان مي رسد و فروشي انجام نميگيرد .پس حالا وقت ان رسيده كه يك كار اساسي انجام دهيد! كلمات را به زبان بياوريد  كه با الگو هاي او مطابقت داشته باشد،چيزي مانند ((من بايد نماي كلي ان را به شما نشان دهم)).و يا ((تجسم كنيد چگونه خواهد بود كه اگر…)) سپس شروع كنيد مانند او به تند حرف زدند .

بعد به تدريج صحبت هاي خود را اهسته كنيد،تا به سرعت متعادلي برسيد و  بتوانيد مزايايي سرمايه گذاري بر روي آن كالا را براي او شرح دهند.در نتيجه ،شما فروش خود را آنجام مي دهيد و مشتري هم به رضايت مي رسد.

ارتباطات غير حضوري

 

 

و ار آنجا كه در اول مقاله اشاره كرديم بحث ارتباطات بسيار وسيع مي باشد. امروزه ارتباطات غير حضوري يا اينترنتي بسيار روند سريع داشته.ظهور اينترنت و تكنولوژي ماهواره،راحتي سفر و غيره،تحولات عظيمي را در نحوه ي  كار و زندگي افراد ايجاد كرده است.اين روز ها شمار زيادي از افراد از طريق عمليات اينترنتي به كار و تجارت خود مي پردازند و مردم كشور ها و فرهنگ هاي متفاوت ،در حالي كه در خانه هاي خود نشسته اند،با يكديگر ارتباط بر قرار مي كنند.

كارآفريني اينترنتي فقط يك روش كسب و كار جديد در دنيايي اينترنت نيست؛اين كار افريني حتي صرفاً يك ابزار اشتغال زايي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات جديد هم نيست؟ كار افريني اينترنتي تركيبي منسجم از هنر و فناوري است كه مي تواند با نياز سنجي و فرصت سازي بهينه ،نياز هاي بازار را بر مبناي پتانسيل فناوري اطلاعات فراهم و زمينه اشتغال زاي بسياري از مشتاقان فعاليت اين حوزه را ايجادكند.

ارتباطات متنوع

 

 

 

 

شايد كمتر كسب و كاري همراه با نوآوري را در دنياي پيرامون سراغ داشته باشيم كه اثر بخشي ،فراگيري و تنوع به اندازه ي كارآفريني الكترونيكي در اختيار داشته باشد مزيت رقابتي اين نوع كار آفريني در سه اصل:سادگي در بدو شروع كار، كم هزينه بودن و ارزش افزوده فوق العاده خلاصه مي شود.بسياري از وب سايت هاي قوي و معتبر مثل ياهو و امازون،در ابتدا در نهايت سادگي شروع به كار كردند.

با هزينه ي كم اما خلاقيت و درك بالاي بنيان گزار نشان از نياز هاي كاربران وب  ارزش افزوده ي فوق العاده اي كه ثمره ي تداوم فعاليت در حوزه ي كسب كار الكترونيكي است.انچنان زياد است كه امروزه بر اساس آمار هاي نشريه فور چون ،روز به روز بر تعداد ميلياردر هاي كار آفريني ديجيتالي افزوده مي شود.

موفقيت يك ميلياردر با ارتباطات خوب

 

 

يكي از اين ميلياردر ها،((جك ما )) (jack ma ) بنيان گزار سايت مشهور((علي بابا دات كام))است كه شايد براي ايرانيان خيلي شناخته شده نباشد.اين كه چرا اسم اين پايگاه،علي بابا است خيلي مهم نيست! مهم آن است كه شيوه ي اين سايت باعث شده تا كشور چين را با پورتال مشهور علي بابا در دنيا بشناسد و اين سايت،بعنوان جاده ابريشم ديجيتالي اين كشور در دهكده جهاني وب ،معرفي شود.

جك ما فعاليت خود را در اين عرصه با طراحي و ايجاد وب سايت هاي براي شركت هاي بزرگ چيني آغاز كرد و نخستين فردي بود كه در اين كشور،ايده ي ايجاد سايت هاي اينترنتي براي عرضه كالا و خدمت را مطرح كرد و از آن جا كه متوجه شد كاربران زيادي از اين سايت بازديد مي كندد.سال ۱۹۹۹ شركت علي بابا را با هدف توسعه خريد و فروش الكترونيكي در كشور چين و با راه اندازي سايت اينترنتي علي بابا دات كام بنيان گزاري كرد كه در حال حاضر از طريق بيش از ۶۰ ميليون عضو از ۲۴۰ كشور در سطح دنيا يه نياز هاي كاربران پاسخ مي دهد.

درس هاي كارآفريني، جك ما

 

 

۱-ايده ها و رويا هاي خود را پرورش دهيد.حتي اگر همين الان،سرمايه گذاري براي عملي كردن آنها در دسترس نباشد.

۲-تسليم شرايط محيطي و مكاني نشويد.دنياي ديجيتالي، محصور شدني نيست.

۳-افراد و دوستان خوبي  براي خود پيدا كنيد و به مشتريان عشق بورزيد.سعي كنيد زياد ياد بگيريد.

۴-من در سال ۲۰۰۰ گفتم اگر ۹ خرگوش در دنيا وجود داشته باشد ،اگر بخواهيد يكي از آنها را شكار كنيد كافي است به يكي از آنها خوب فكر كنيد و بر روي گرفتن آن تمركز كنيد!تاكتيك هاي خود را تغيير دهيد ،خرگوش را تغيير ندهيد!

۵-فرصت هاي زيادي پيش روي ماست.همه را نمي توان به دست آورد اگر يك فرصت خوب را بدست آوريد كافي است.مسير رشد را پله پله طي كنيد.

۶-يكي از دلايل عمده كه باعث مي شود افراد بر حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات ، در ايجاد يك محيط كار آفرين و بستر سازي يك كسب و كار اينترنتي ، با شكست و موفقيت هاي بسيار ضعيف رو به رو شوند ، آن است كه انها فناوري اطلاعات  را خوب مي شناسند اما نحوه ي عرضه آن را در محيط كسب كار را نمي دانند و مشتريان از كسب كار آنها استقبال نمي كنند.

 

موفقيت بر روي ستون شكست شكل مي گيرد.                    (سري چتري)

نتيجه گيري

پس نتيجه مي گيريم كه چه در دنيايي مجازي و دنياي غير مجازي اگر روابط را نتوانيم بر پايه اصول صحيح برنامه ريزي كنيم در هيچ كاري نمي توانيم موفق شويم.

ما بايد بدانيم كه هيچ موفقيتي بدون تلاش و برنامه ريزي به دست نمي آيد و ممكن است ما در كاري بار ها و بارها شكست بخوريم ولي در نهايت با كمي صبر و استقامت مي توانيم نتيجه ي شكست هايمان در زندگي پلي باشد به سوي موفقيت.كسي كه زمين نخورد نمي تواند به انساني قوي تبديل شود ، افراد موفق و ثروتمند ترين افراد جهان بعد از بارها شكست و زمين خوردن به پيروزي رسيده اند.كساني كه زمين خورده اند بحران هاي زندگي آنها را قوي تر ميسازد و همچون آهني كه با حرارت به فولادي سخت تبديل مي شود.

شانس و خوشبختي براي همه يكسان است.نداشتن شانس بهانه آدم هاي ضعيفي است كه نمي توانند از فرصت هاي موجود به خوبي استفاده كنند.همه چيز به هدفمندي خود افراد بستگي دارد .برخي بي توجه و به سادگي از كنار موقعيت ها مي گذرند و برخي با برقراري ارتباط صحيح از موقعيت هاي پيش آمده هر فرصتي را به ثروت تبديل مي كنند.

موفقيت خود را با ديگران پيوند دهيد تا آنان شما را به جلو برانند و موجب حداكثر پيشرفت شما شود.    (جوزف مك كلندون)

*شاد و سربلند باشيد*

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۳:۱۴

در مقاله آموزش تبليغ نويسي حرفه اي مي خواهم بگويم كه چگونه روياي افراد را تشخيص دهيد.

در مقاله آموزش تبليغ نويسي حرفه اي ياد مي گيريد كه در تيتر و متن تبليغ بايد به چه مواردي اشاره كنيد تا مخاطب را كنجكاو كند و ادامه متن را بخواند . مواردي را مي گويم كه ذهن شما باز شود و آن ها را در ذهنتان دسته بندي كنيد و سريع به سراغ همان انگيزاننده برويد و ديگر براي اينكه چه بگوييد مشكلي نداشته باشيد و فقط مي ماند خلاقيت درلغات و جمله بندي و قدرت بيان در مقاله آموزش تبليغ نويسي حرفه اي ياد مي گيريد كه چگونه متن و تيتر شما به مخاطب تصوير دهد و جذاب و برانگيزاننده باشد.

براي اينكه تمام مزايايي كه مخاطب قرار است از محصول ما بدست آورد و اينكه بگوييم در چه جنبه هايي از زندگي به او كمك مي كند، را مشخص كنيم و آن را در تيتر و متنمان بياوريم مراحل زير را طي كنيد.

به چه چيز مي خواهيم برسيم؟

 

 

به چه نتيجه اي از تبليغمان مي خواهيم برسيم؟

در واقع مي خواهيم  در تبليغ ذهن مشتري با  تصويري كه در تيتر يا متنمان ايجاد كنيم  درگير شود.

براي اينكه ذهنمان متمركز به خواسته و پيدا كردن هدف شود و ذهن مخاطب را با تيتر خود مشغول كنيم اين دو  جاي خالي ها را پر كنيد و در آخر از خود بپرسيد آيا مخاطب به اين تصوير يا حس رسيده است؟يا نه؟

مي خواهيم تصوير …. در ذهن مشتري ايجاد شود.

مي خواهيم مشتري تصوير …… را از خود بدست اورد.

 

براي بدست آوردن تصويرواضح و شفاف مراحل زير را طي كنيد.

محصول يا خدمات شما چه ويژگي هايي دارد و آن ويژگي ها آنها را به كدام يك از اين ارزشها مي رساند؟

آن خصوصيات و ويژگي را چگونه مي توانيد پر رنگ تركنيد؟

اشتباهات رايج تبليغ نويسان

 

در هنگام تبليغ نويسي هميشه به اين موضوع فكر كنيد كه شما قرار است اين كار را براي جذب مشتريان انجام بدهيد پس بايد به مواردي بپردازيد كه از ديد مشتري داراي اهميت است و ميتواند به شما براي رسيدن به هدف خود كمك كند يكي از اشتباهات رايج تبليغ نويسان اين است كه بيش از حد به مسائلي ميپردازند كه براي خودشان داراي اهميت است. سعي كنيد زماني كه به ويژگيهاي محصول خود ميپردازيد از جملات كوتاه و هدفمند استفاده كنيد. استفاده از جملات طولاني و يا توضيح بيش از حد در مورد يك محصول ميتواند تاثير منفي بر تبليغ شما داشته و شما را از اهداف خود دور كند. زماني كه شما با استفاده از جملات كوتاه در مورد ويژگي محصول خود توضيح ميدهيد مخاطب راحت تر ميتواند ان را درك كند.

 

ابزارها

محصول شما كداميك از اين ابزار ها را در اختيار دارد؟

افزايش درآمد – افزايش سرعت – كاهش هزينه – ايجاد فرصت جديد- راحتي – سادگي – چيزي دست نيافتني – اطمينان – كيفيت – سود بيشتر – اندازه – زيبايي _ اعتماد به نفس

 

انگيزاننده

 

در چه زمينه هايي در انسان ها مي توانيم انگيزه بدهيم؟ انگيزاننده آنها چيست؟

سلامتي – روابط خانواده – روابط دوستان و آشنايان – دراجتماع – در محل كار

 شامل چه مكانهاييست؟ در چه مكان هايي آن حس ها را بدست مي آورند ؟

هر كدام ازاين ابزار ها در هر كداميك از انگيزاننده ها ، مكان ها  چه تاثيري مي گذارد؟

 

افراد دنبال چه حس هايي هستند؟

 

حس بهتر بودن- حس ديده شدن-حس ارزشمند بودن – حس شنيده شدن- حس مفيد بودن – حس عشق – حس بهترين بودن و برتر بودن- احساس امنيت – احساس راحتي – احساس خاص بودن – احساس كامل بودن – در حال بهتر شدن- احساس برنده بودن – احساس مديريت و توانمند بودن – احساس قدرت مثلا حرفشون برش داره – احساس زيبايي- احساس موفقيت – احساس سلامتي – احساس دارابودن (نقطه مقابل احساس ضف و نياز) – احساس اطمينان و اعتماد

تبليغات موثر

 

 

سعي كنيد زماني كه اقدام به تبليغ نويسي ميكنيد مخاطبان را در مقابل خود تصور كنيد. سعي كنيد از كلمات و جملاتي استفاده كنيد كه اگر مخاطبان در مقابل شما قرار داشتن نيز بدين صورت با انها صحبت ميكرديد. سعي كنيد گاهي اوقات نقش مشتريان خود را بازي كنيد و از ديد آنها به تبليغي كه نوشتيد نگاه كنيد. ببينيد با خواندن تبليغاتان چه حسي به سراغ شما ميآيد. سعي كنيد تبليغ خود را از ديد يك بازديد كننده عادي ببينيد. علاوه بر اين شما ميتوانيد از افراد عادي بخواهيد تبليغ شما را ببينيد و سپس از انها بپرسيد كه چه حسي به آنها دست داده است. اينكار ميتواند به شما كمك كند تا احساسات مشتريان خود را بعد از ديدن تبليغي كه نوشته ايد بهتر درك كنيد. آيا تبليغ شما ميتواند احساساتي  مانند احساساتي كه در پاراگراف قبلي ارائه شد را به مشتريان شما منتقل كند؟

 

ارزش هاي آنها چيست؟

 

 

ارزش هاي آنها شامل : پول –  زمان- سلامتي – رشد و پيشرفت – عشق – توجه و ديده شدن – تاثير گذاري – كيفيت – راحتي- آرامش – روابط – مهم بودن – مفيد بودن – يادگيري و يا ارزش ها نيت پنهان مخاطبان ما هستند. در واقع آنها وقتي از محصول يا خدمات ما استفاده مي كنند كه يكي از ارزش هاي آنها حفظ شود.و شما بايد در محصولتان ارزشي را پيدا كنيد كه براي آن دسته از افرادي كه از محصول يا خدمات شما استفاده مي كند براي آنها اولويت داشته باشد.

محصول شما با استفاده از اين ابزار ها چه حسي را به مشتري مي دهد؟ كدام ارزش اورا براورده مي كند؟ چگونه ؟ يعني از چه روش و راه و شيوه اي آن حس را به آنها مي دهد و آن ارزش را برآورده مي كند؟

از هر كدام از ويژگي ها چه حسي مي خواهد ومحصول ما چگونه آن حس را به مخاطب مي دهد؟محصول يا خدمات شما چه ويژگي هايي دارد و آن ويژگي ها آنها را به كدام يك از اين ارزشها مي رساند؟

آن خصوصيات و ويژگي را چگونه مي توانيد پر رنگ تركنيد؟

موفقيت در تبليغ نويسي

 

 

هرچه بيشتر بتوانيد چنين ارزش هايي را با تبليغ نويسي خود معرفي كنيد شانس شما براي موفقيت بر رقيبانتان بيشتر خواهد شد. شما بايد به بهترين شكل محصولي كه ميخواهيد در مورد آن تبليغ نويسي كنيد را بشناسيد. براي موفقيت لازم است كه ويژگي هاي مثبت آن را به بهترين شكل به مخاطبان معرفي كنيد.

براي مثال قيمت مناسب يكي از اهدافي است كه خريداران به دنبال آن هستند. اگر قيمت محصول شما نسبت به محصولات مشابه پايينتر است بايد در تبليغ نيسي خود به معرفي اين ويژگي بپردازيد و يا از تخفيفاتي براي آنها بگويييد كه شما براي ارائه محصولات خود در نظر گرفته ايد. اگر شما بتواني در تبليغ نويسي خود به مشتري بفهمانيد كه ميتواند با خريد محصول شما به چند هدف مهم خود مانند قيمت مناسب، كيفيت بالا، دسترسي سريع و … برسد شانس بسيار زيادي در تبليغ نويسي و در نتيجه موفقيت آن كسب و كار خواهيد داشت.

 

برانگيخته كردن مخاطب

 

 

چگونه مخاطب را برانگخته كنيم طوري كه بگويد همين الان هر چقدر هست مي پردازم و حتي اگرهم پول ندارد برود جور كند؟

 1. ۳ تا از ارزشهايي كه براي افراد در اولويت قرار دارد را بنويسيد.
 2. آن ارزشها در چه مكاني ، در ارتباط با چه افرادي ، چه زماني و تا چه اندازه اي و به چه روشي مخاطب را به آن ارزش مي رساند؟
 3. آن مكان را كمي بلد تر و آن افراد را خاص تر و زمان را كوتاه تر و اطميانان رسيدن به آن ارزش را بيشتر كنيد.
 4. سپس آنها را به صورت تصويري واضح تر، پر رنگ تر و بزرگتر در ذهن مخاطب درآوريد.

 

مثالي از بلد كردن و پررنگ كردن و بزرگ تر كردن در ذهن مخاطب را در زير آورده ام.

مثلا:رستوران نامي ۴ متر زير زمينه.

اين جمله در ابتدا اين حس را به شما مي دهد كه اين رستوران ۴ طبقه زير زمين است ولي ذهن شما آن را بلد مي كند و ۴ متر را ۴ طبقه تصور مي كند.

چه كلماتي و چه نوع جمله بندي اي آنها را برانگيخته تر مي كند و ذهن آنها را فقط متمركز خواستشان قرار مي دهد؟ يعني چگونه ذهن آنها را به آن تصوير و رويا محدود كنيم؟

 

كوچك كردن موانع خريد

 

 

 آموزش تبليغ نويسي حرفه اي ميخوانيم چه كار كنيم كه موانع خريد در ذهن آنها كوچك شود؟بايد آن موانع را بسيارجزيي نشان دهيم. موانع بايد در ذهن مخاطب بسيار كوچك شود و رويا بزرگ يعني ارزش محصول بالا برود . موانع چيزهايي است كه مانع خريد مخاطب از محصولات شما مي شود مثل پرداخت پول ، راه و روش تهيه ي محصول ، زمان دسترسي ، عادت به محصولات مشابه ديگر.چه كار كنيم كه خواسته و تصوير و انگيزاننده پر رنگ تر شفاف تر ، بزرگ تر و خاص تر باشد؟مثلا بگوييم در تند خواني تمرينات كنجكاو كننده ذهن داريم.

خب بايد از خودتان بپرسيد كه وقتي ذهن كنجكاو شود چه اتفاقي مي افتد؟ چه چيز هايي بدست مي آوريم و چه سودي دارد؟حالا محصول يا خدمات شما كدام يك از اين ارزشها و حس هاي را به آنها مي دهد يا كدام از اين حس ها را در آنها ايجاد مي كند؟مهم ترين نكته اي كه وجود دارد براي اينكه بدانيد جمله شما به چه ميزان تاثير گذار است اين است كه آيا مخاطب مي تواند به شما اعتماد كند؟چگونه احساس اعتماد مخاطب را جلب كرده ايد؟جمله ي شما به ميزان قاطعيت شما در مورد محصول يا خدماتتان بستگي دارد.چگونه قاطعيت را در جملاتتان نشان داده ايد؟بعد از بررسي اين سوالات مي توانيد از تاثير گذار بودن تبليغي كه نوشتيد مطمين شويد.

 

نتيجه گيري

 

شايد اين مراحل كمي طولان به نظر بيايد اما بعد از ۷ بار تمرين كاملا در ذهنتان مي نشيند و ذهنتان به گور خودكار و سريع و در عرض چند ثانيه تمام اين مراحل را طي مي كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۲:۴۵

زندگينامه محمود حقيقت طلب در سال ۱۳۴۳ در شهر فومن به دنيا آمد. او متاهل و داراي سه فرزند است . دكتر حقيقت طلب در طول زندگي با سختي هاي زيادي مواجه بوده است اما روحيات و شخصيت اين انسان بزرگ به صورتي بود كه هيچگاه نتوانست خود را راضي كند كه تبديل به يك كارمند ساده در سازمانها و موسسات دولتي شود. او تصميم خودش را گرفته بود و ميخواست كه روي پاي خودش بايستد و چشمش به سازمان هاي دولتي براي تامين درامد و شغل نباشد. او در حال حاضر يكي از موفقترين و برجسته ترين كارشناسان در حوزه مسكن به شمار مي رود و توانسته در صنف مشاوره املاك به اهداف بزرگي دست پيدا كند.

شروع به كار

 

 

با وجود اينكه او فارغ التحصيل دانشگاه تهران بود در زماني كه ۶ ماه از ازدواجش ميگذشت تصميم گرفت كه كسب و كار جديد خود را در صنف مشاور املاك آغاز كند. در اين زمان او سرمايه و پشتيبان مالي نداشت و مجبور شد كار خود را در يك مغازه كوچك اجاره اي و در كوچه اي بنست و خاكي شروع كند. مغازه اي كه فاقد تلفن و حتي تابلو بود نقطه شروعي بود براي كسب و كار موفق اين انسان بزرگ در صنف مشاوره املاك كه در ادامه به اين موفقيت ها هم خواهيم پرداخت.

علاقه به كار

 

 

دكتر حقيقت طلب به كسب و كار مشاوره املاك علاقه داشت با اينكه در آن زمان كار در صنف مشاورين املاك براي جواني تحصيلكرده كاري كوچك و نا مناسب به نظر ميرسيد اما او هرگز فعاليت صنفي اش را از دوستان دانشگاهي، اقوام و همسر خود پنهان نميكرد و هميشه به اين صنف به عنوان صنفي پولساز، اشتغال آفرين و ثروت زا نگاه ميكرد.

آموزگاران او را ميتوان افراد كم دانشي دانست كه به واژه بَر ( عرض ملك) بهر ميگفتند و يا به جاي تراس منزل از واژه ترانس استفاده ميكردند. ديدن اين وضعيت باعث شد كه او به فكر اصلاح و نجات اين صنف بيافتد تا بتواند شيوه و سبك غلط و سنتي دلالي را دچار تحول كند.

دكتر حقيقت طلب سابقه ۱۸ سال حضور مشتاقانه در صنف مشاور املاك و همچنسن ۱۳ سال سابقه تحقيق و پژوهش و فعاليت هاي علمي در اين صنف است. يكي از اهداف و آرزوهاي اين انسان موفق تاسيس رشته دانشگاهي براي اين صنف در كشور ايران است.

فراگيري تخصص هاي متنوع

 

 

او علاوه بر فعاليت مشتاقانه در اين صنف در مراكز آموزشي مانند سازمان مديريت صنعتي، دانشگاه آزاد، پيام نور و ديگر موسسات اموزشي و فرهنگي به اميد فراگيري تخصص هايي چون اصول و فنون مذاكره ، مديريت بازارگاني و مهندسي فروش، مديريت كسب و كار، روانشناسي كاربردي، علم حقوق، عناصر معماري و عمران، نگارش قراردادها  بوده و نيز سال ها انجام تحقيقات و مطالعات حقوقي، روابط عمومي و مجموعه قوانين ثبتي، حقوقي، مدني و صنفي و از همه مهمتر تلفيق انها با تجربيات ارزشمند و كاربردي از وي فردي كاركشته، مجرب، صاحب نظر، كارشناس و تحليلگر حاذق در حوزه مشاور مسكن، حقوقي، ثبتي و سرمايه گذاري در املاك و مستغلات ساخته است.

بدون اغراق ميتوان او را بنيان گذار آموزش هاي تخصصي و صنفي مشاوره املاك بر اساس استاندار سازمان اموزش فني و حرفه اي كشور و نيز مولف تمامي منابع اموزشي اين استاندارد بين المللي ميباشد. او افراد شاغل در اين صنف را به دو گروه مشاورين و مديران تقسيم كرده است و متناسب با وظايف شغلي آنها منابع اموزشي را تعريف و تاليف كرده است كه در حال حاضر در سطح ايران به صورت علمي و كاربردي مورد استفاده قرار ميگيرد.

موفقيت هاي علمي

 

 

او دانش آموخته دانشگاه تهران در مقطع كارشناسي زبان و ادبيات روسي و كارشناس ارشد حقوق خصوصي از ارمنستان و دانشجوي مقطع دكترا در همين زمينه ميباشد. دكتر محمود حقيقت طلب توانسته است بيش از ۲۵ جلد كتاب در زمينه هاي حقوقي، ثبتي، مديريتي، سرمايه گذاري، تحليل بازار و … تاليف كند. او داراي دو گواهينامه در زمينه اصول و فنون مذاكره است. او همچنين توانسته است گواهينامه CIPS را از انجمن خبرگان معاملات املاك بين المللي نيويورك – آمريكا كسب كند.

موفقيت هاي صنفي

 

 

او به عنوان يكي از شناخته شده ترين كارشناسان و تحليلگران مسكن به حساب مي آيد. او تجربه شركت در بيش از ۳۰۰۰ جلسه مذاكره و همچنين نگارش ۱۰۰۰ قرار را دارد. او داراي ۱۸ سال سابقه حضور در صنف مشاوره املاك و تاسيس آژانس املاك ارگ تهران در منطقه سعادت آباد و ايجاد ۳۰ فرصت شغلي در آنجا است. دكتر حقيقت طلب در سال ۱۳۸۰ اولين دوره تخصصي و صنفي براي مشاورين املاك در تهران را برگزار كرد.

نتيجه گيري

او توانسته است خود را به عنوان يكي از برجسته ترين كارشناسان در اين صنف معرفي كند و به تعريف دوره هاي اموزشي كاربردي و علمي براي سرمايه دارن، مشاورين املاك، حقوق دانان و شركت هاي سرمايه گذاري بپردازد. او به عنوان كار آفرين برگزيده از سوي فرهنگ سراي كار برگزيده شده و همچنين مدير و مربي آموزشگاه صنفي اتحاديه صنف مشاورين املاك تهران بزرگ است.

 

گفتگوي ويژه ماهان تيموري با دكتر محمود حقيقت طلب براي پيش بيني آينده املاك را در اينجا مشاهده كنيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۲:۱۱

پولدارشدن ، پول به شما حق انتخاب مي دهد. ،سلامتي مي دهد ،غير ممكن ها را ممكن مي كند، كارها را براي شما ساده مي كند ،آرامش بيشتري بدست مي آوريد و مي توانيد از نعمت هايي كه براي شماآفريده شده است بيشتر و بهتر استفاده كنيد.

چرا پولدار نمي شويم

 

 

احتمالا بارها از خود پرسيده ايد كه چرا پولدار نمي شويم .چه پاسخي دريافت كرده ايد؟ احتمالاشنيده ايد كه مي گويند پولدارها پولدار تر مي شوند و معمولي ها همان طور مي مانند و حرف هايي از اين قبيل كه وضع اقتصادي خراب است وهر روز وضع مالي ما خراب ترمي شود و سرمايه براي كار نداريم وهركس كه پول داشته باشه مي تواند پولدار تر شود و بقيه افراد جامعه ديگر نمي توانند پولدار شوند و ديده ايد ، افرادي را كه در خانواده هاي پولدار به دنيا مي آيند نسبت به افرادي كه در خانواده هاي معمولي به دنيا مي آيند  احتمال ثروتمند شدن آنها بيشتر است.

 

علت چيست؟ چرا احتمال ثروتمند شدن افرادي كه در خانواده هاي پولدار به دنيا آمده اند بيشتر است؟

به نظر شما علتش نداشتن سرمايه و اوضاع بد اقتصادي كشور است؟

اگر به خاطر اوضاع اقتصادي كشور است كه پولدار نمي شويم ، پس چرا هر ساله افراد زيادي به ثروتمندان اضافه مي شوند؟

اگر علت نداشتن سرمايه است پس چگونه افرادي از صفر شروع مي كنند  و كارآفرينان جديدي در كشورمان معرفي مي شوند؟

 

كساني كه در خانواده هاي ثروتمند به دنيا مي آيند باورهايشان با افرادي كه در خانواده هاي معمولي به دنيا مي آيند متفاوت است، يكي از همين باور هاي تضعيف كننده كه مانع پولدارشدن مي شود اين است كه «در ايران نمي توان پولدار شد».

تكنيك هايي براي شناخت باورهايي كه مانع شما مي شوند

 

 

افكار ما احساسات ما را مي سازند و احساسات ما رفتار هاي ما را پس بسيار اهميت دارد كه چگونه فكر مي كنيم و چه احساسي در ما ايجاد مي شود.كه در نتيجه رفتار هاي ما را شكل مي دهند كه آن رفتارها انتخاب هايي است كه مسير زندگي مان را تغيير مي دهند. در اينجا سوال هايي را مي پرسم كه بتوانيد باورهاي خود را بشناسيد و آنها را اصلاح كنيد.

در مورد پول چگونه فكر مي كنيد؟

آيا پول خوب نيست؟

چرا مي خواهيم پولدار شويم؟و چرا به پول نياز داريم؟

پول چه كمكي به ما مي كند؟

داشتن پول چه ضررهايي دارد؟ چرا؟

 

دلايل شما باورهاي شماست

 

با عرض پوزش دربارگيري عكس مشكلي رخ داده است.

 

 اين باورها آيا سازنده هستند؟ يعني در شما ايجاد حركت مي كند؟ به پولدارشدن شما و به دست يافتن به اهدافتان كمك مي كند؟چه كساني در اطراف شما هستند كه مانع پولدار شدن شما مي شوند؟چرا؟براي رفع اين موانع چه كارهايي بايد انجام داد؟اگر ثروتمند ترين باشيد چه كارهايي با پولتان انجام مي دهيد؟تك به تك به اين سوالات پاسخ دهيد و ليستي براي آنها تهيه كنيد.

در پكيج كسب ثروت وآرامش ۱۰۰ باور پنهان كه هيچ جا آنها را به شما نمي گويند را مورد بررسي قرار داده ايم و آنها را به باورهاي سازنده تبديل كرده ايم. كه حركت ، انگيزه ، اشتياق را در شما چندين برابر مي كند و راه براي شروع كسب و كار، كسب فرصتها و رشد در كسب و كارتان باز مي كند. 

 
۵ راز هاي پولدار شدن

 

از چه كاري در زندگي بيش ازهمه لذت مي بريد؟خودتان را تصور كنيد سرشار از ثروت هستيد و همه چيز داريد .آن موقع دوست داريد چه كاري را انجام دهيد؟ بعد از اينكه هدفتان را تعيين كرديد آن را با استفاده از روش smart  ياداشت كنيد. روش smart اين است كه هدف بايد مشخص، قابل اندازه گيري ،عمل گرا، واقع گرا و زمان گرا باشد.

زماني كه شما يك تصوير خوب و كامل از انچه كه در آينده ميخواهيد به دست بياوريد ميتوانيد با اراده و انگيزه بيشتري به سوي آن گام برداريد.  چيزي كه شما لازم داريد تعيين هدف است. به اين نكته توجه كنيد كه تعيين هدف براي پولدار شدن با آرزوي پولدار شدن فرق ميكنند. همه افراد آرزو دارند پولدار شوند اما شما بايد اهداف خود را بر مبناي پولدار شدن قرار بدهيد. به خاطر داشته باشيد كه علاوه بر تعيين اهداف بلند مدت اهداف كوتاه مدت را فراموش نكنيد. اهداف كوتاه مدت نقش قابل توجهي در رسيدن شما به اهداف بلند مدت دارند. اما هميشه هدف نهايي را در ذهن داشته باشيد و ان را فراموش نكنيد.

سعي كنيد از انجام كارهايي كه در راستاي رسيدن شما به اهدافتان نيست خودداري كنيد. گاهي اوقات انجام ندادن اين كارها سخت تر از انجام دادن آنهاست. اما بايد از صرف وقت و انرژي براي چنين كارهايي پرهيز نماييد. برا مثال برخي از روابط اجتماعي و دوستي ها هيچ كمكي به شما براي رسيدن به اهدافتان نميكند و حتي ممكن است به مانعي براي رسيدن شما به اهدافتان تبديل شود. حتي زماني كه ميخواهيد دوستان خود را انتخالب كنيد سعي كنيد با كساني دوست شويد كه افراد موفقي هستند و ميتوانند براي رسيدن به اهداف شما الهام بخش باشند.

 

علايق خود را دنبال كنيد

 

 

شما  در كاري كه به آن علاقه داريد مي توانيد خلاقيت بيشتري داشته باشيد و جزئيات آن را ببينيد.پس دنبال علايق خود برويد.مراقب سلامتي خود باشيد: عقل سالم در بدن سالم است. با جسمتان مهربان باشيد و به سلامتي خود اهميت دهيد. اگر شما دست به كاري بزنيد كه به ان علاقه داريد شانس خيلي بيشتري براي موفقيت داريد. چرا كه اين علاقه باعث ميشود سختي و ناملايمات راه تاثير كمتري بر روي حركت شما به سمت موفقيت داشته باشند. زماني كه شما به كاري علاقه داشته باشيد خيلي راحت تر ميتوانيد سختي ها و شكستها را در اين كار تحمل كنيد و نهايتا موفق خواهيد شد.

مستقل باشيد

 

 

منتظر تعريف و تشويق ديگران نباشيد. خودتان خودتان را تشويق كنيد.منتظر نباشيد تا ديگران به شما بگويند چه كاري انجام دهيد و چه كاري انجام ندهيد.شروع كنيد و با مطالعه ، آموزش و با كمك از يك مشاور كارتان را به انجام رسانيد. زماني كه بخواهيد كاري را شروع كنيد مطمعناً افرادي هستند كه به شما بگويند اين كار را انجام نده و يا با شكست مواجه خواهي شد. چنين افرادي معمولاً در اطراف شما هستند و حتي ميتوانند از نزديكترين افراد به شما باشند. سعي كنيد تصميم نهايي را خودتان بگيريد. اجازه ندهيد افكار منفي ديگران به يك مانع بر سر راه شما تبديل شود.

شجاع باشيد

 

 

ترس و خجالت فقط باعث از دست دادن فرصت ها مي شود. بر ترستان غلبه كنيد ، مي بيبنيد كه هيچ اتفاقي نمي افتد و زمين به آسمان نمي رسد.موانع فقط در ذهن شما هستند. ترس در ره رسيدن به هدف شما هيچ جايي ندارد. ترس يكي از عواملي است كه شانس شما را براي پولدار شدن كاهش ميدهد. ترس ميتواند باعث شكست شما شده و شما را مجبور كند كه از بسياري از موقعيت هاي پيش آمده در طول زندگي خود به راحتي چشم پوشي كنيد.

براي مثال يكي از ترس هاي رايج اين است كه شخص به خودش ميگويد من براي پولدار شدن خيلي جوان هستنم يا اينكه شخص با خودش ميگويد با توجه به امكاناتي كه در اختيار دارم پولدار نخواهم شد و حتماً شكست ميخورم. در درجه اول اين شما هستيد كه بايد خودتان را جدي بگيريد در غير اينصورت ديگران نيز شما را جدي نخواهند گرفت. شما بايد با اعتماد به نفس بالا ايده هاي خود را عملي كنيد. ترس از شكست و يا ترس از انتقادات ديگران ميتواند ظرفيت هاي شما را از بين ببرد. اگر ترس خود را كنار بگذاريد بعدها به خاطر اين تصميم از خود تشكر خواهيد كرد.

سرمايه گذاري كنيد

 

 

يكي از رازهاي ثروتمند شدن سرمايه گذاري است . افراد ثروتمند پولشان را سرمايه گذاري مي كنند.بايد پولتان را در جريان (گردش) قرار دهيد. همه چيز در جهان جريان دارد. ديگر زمان انباشتن پول در حساب پس انداز و انتظار براي دريافت بهره آن به اتمام رسده است اين كار تنها باعث تلف شدن وقت شما شده و از رشد مالي شما جلوگيري ميكند. شما بايد با سرمايه گذاري در امور جديد پول خود را براي ولسازي بيشتر به جريان بياندازيد. سرمايه گذاري هم داراي خطرات و ريسك هاي اجتناب ناپذيري است اما اگر شما طرحي براي خود داشته باشيد و پيش از هرگونه اقدام در مورد حوزه سرمايه گذاري مورد نظر خود تحقيق بكنيد خطرات احتمالي به ميزان خيلي زيادي كاهش خواهند يافت.

 

 

نتيجه گيري

 

 

سعي كنيد از نكات بالا در اهدافتان استفاده كنيد ، به شما كمك مي كند تا هدفمند تر به سمت برنامه هاي خود پيش برويد ، هميشه به اين فكر نكنيد كه بايد از در خانواده پولدار به دنيا آمده باشيد ، سعي كنيد خودتان را به چالش بكشيد ، و نكته آخر اين است كه پول جايي مي رود كه قدر آن را بدانند. 

با تشكر از توجه شما اميدواريم از مقاله مهم ترين اصول پولدارشدن لذت برده باشيد …

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۱:۲۸

هر سازماني براي بهبود عملكرد خود از سطوح مختلف در مديريت بهره مي برد. زيرا همه كارها را يك نفر به تنهايي نمي تواند برعهده بگيرد.
همچنين زمان لازم براي بررسي  تمامي امور را در اختيار ندارد.
سطوح مختلف در مديريت  سازمان سبب مي گردد كه تقسيم كار در سازمان به درستي صورت پذيرد و هريك از افراد سازمان با شناخت نقش خويش بتوانند نيازهاي سازمان را برآورده سازند.

جنبه هاي مهم زندگي اقتصادي

 

 

مديريت يكي از جنبه هاي مهم زندگي اقتصادي و كسب و كار است. مديريت با كساني سر و كار دارد كه درگير مديريت كردن سرمايه گذاريها و تشكيلات اقتصادي هستند. هرجايي كه براي برآورده كردن نيازها نياز به تلاش انساني باشد مديريت لازم است. مديريت فعاليت هاي انسان را با استفاده هماهنگ و متعادل از منابع تنظيم و تعديل ميكند. تعداد سطوح مديريت در يك شركت خاص بستگي به اندازه و بزرگي آن شركت  و ارزش بازار و … دارد. يك شركت بزرگ نياز دارد كه سطوح مديريتي مختلفي داشته باشد كه مسئوليتهاي مختلفي مانند انگيزه دادن به كاركنان، منظم كردن انها براي انجام وظايف خود در مدت زمان تعيين شده و ايجاد درك متقابل ميان كار كنانن و غيره … را بر عهده بگرند.

سطوح مختلف در مديريت

مديران عالي

 

 

عنوان سازماني اين مديران شامل رئيس و معاون وي مي باشد ، كه پست سازماني رياست را عهده دار هستند.
مديران عالي مسئول اداره كل يك سازمان مي باشند. مديران عالي سياست هاي كلي سازمان، اهداف بلند مدت و برنامه هاي راهبردي سازمان را تنظيم مي كنند. وظيفه نظارت بر كليت سازمان به عهده مديران عالي مي باشد. مديران عالي بيشتر وقت خود را در خارج از سازمان به عنوان نماينده سازمان در معاملات تجاري مي گذرانند. آنان با مديران سازمان هاي ديگر به بحث و تبادل نظر مي نشينند و براي تعامل با سازمان هاي ديگر تلاش مي كنند.
مديران عالي وظيفه دارند برنامه هاي استراتژيكي را اتخاذ نموده تا در شرايط نابسامان جامعه عكس العمل مناسبي ارائه دهند تا روند رو به رشد سازمان با مشكل مواجه نشود.

وظايف مديران عالي

 

 

مسئوليت بررسي و ايجاد هماهنگي با محيط هاي خارجي و ديگر سازمانها بر عهده اين گروه از مديران قرار ميگيرد و انها بايد از فرصتهاي محيط بيرون نيز استفاده كنند. اين مديران بايد با مسائل با ديدي ژرف و عميق برخورد كنند و همچنين فعال نمودن فرآيند تصميمگيري استراتژي موسسه نيز بر عهده اين مديران است به اين منظور كه نسبت به تغييرات بيشمار محيطي عكس العمل مناسب نشان داده شود.

اين مديران در جامعه و در معاملات تجاري مهم نماينده سازمان خود هستند. آنها در مذاكرات با دولت نيز اين وظيفه را بر عهده ميگيرند.به طور معمول مديراني كه در بخشهاي مياني و عملياتي موفق باشند در اين بخش نيز ميتوانند موفق عمل كنند. بخشي از فعاليت هاي مديران عالي شبيه به مديران عملياتي است با اين تفاوت كه آنها برنامه ريزيهاي جامع و بلندمدت تري را در حوزه فعاليت گسترده تر و عوالمل وضعي متنوع تري طراحي يا مورد بررسي قرار ميدهند.

مديران مياني

 

 

طبقه بعد از مديران عالي، مديران مياني مي باشند. مديران مياني به طور مستقيم با مديران عالي در ارتباط هستند و نظرات و راهنمايي هاي آنان را به كار مي بندند تا سازمان را به طور دقيق به سمت اهدافش هدايت كنند و از سويي با مديران سطح پايين تر خود يعني مديران عملياتي نيز در ارتباطند و ايده ها و خلاقيت هاي آنان را به سرعت به طور مستقيم به مديران عالي انتقال مي دهند.

مديران مياني قلب تپنده سازمان مي باشند. زيرا مي توانند با نحوه عملكرد خود شادابي و نشاط را براي سازمان به همراه داشته باشند.وظيفه اصلي مديران مياني اين است كه خط مشي سازمان و راهبردهاي لازم را از مديران عملياتي دريافت كرده و آنان را به هدف هاي كوتاه مدت و برنامه هاي عملياتي تبديل مي كنند.

سپس برنامه هاي عملياتي را در اختيار مديران عملياتي قرار مي دهند.مديران مياني در تمامي جلسات سازمان حضور دارند و تمامي فعاليت هاي سازمان از جمله مديران مياني را زير نظر مي گيرند، و دستورالعمل لازم براي پيشبرد بهتر اهداف ميان مدت يا كوتاه مدت را در اختيار مديران عملياتي قرار مي دهند.

وظايف مديران مياني

 

 

كار مديران مياني را ميتوان به شكلي مديريت سرپرستان و مديران عملياتي دانست. بيشتر وقت اين مديران صرف حضور در جلسات و تهيه گزارشها ميشود. معمولاً برنامه ريزيهاي ميان مدت بر عهده اين مديران قرار داده ميشود و آنها براي اظهار نظر مديران عالي برنامه هايي جامع تر و بلند مدت تر اماده ميكنند. مديران مياني با تحليل و بررسي عملكرد مديران عملياتي توانايي و لياقت آنها را براي ارتقا مشخص ميكنند همچنين مديران مياني به مديران عملياتي درباره توليد، پرسنل و ساير مسائل  خدمات مشاوره اي ارائه ميدهند. مديران مياني معمولاً نسبت به مديران عملياتي كار عملي كمتر و فعاليت هاي فكري بيشتري دارند. به همين دليل مديري كه در رده عملياتي موفق باشد به طور حتم نميتوان گفت كه در رده مياني نيز موفق عمل خواهد كرد

مديران عملياتي

 

مديران عملياتي مسئول كارهاي ديگران هستند. آنان به طور مستقيم با كاركنان در ارتباط هستند و كليه كارهاي كاركنان را ساماندهي و رهبري مي كنند. مديران عملياتي در واقع كار خود را در خط مقدم انجام مي دهند. برخورد مستقيم با كاركنان، نظارت كنترل جزئي فعاليت هاي شركت و همچنين رفع مشكلات موجود در انجام فعاليت ها از جمله وظايف مديران عملياتي مي باشد.
وظيفه نظارت بر عملكرد خط توليد و منابع انساني به عهده مديران عملياتي مي باشد.
بنابراين مديران عملياتي سازمان مي توانند ميزان آسيب پذيري سازمان را تعيين كنند. زيرا عدم توجه كامل به هر يك از اين عوامل آسيب جدي به سازمان خواهد زد.
اكثر مواقع به مديران عملياتي سرپرست نيز اطلاق مي شود. سرپرست به كسي اطلاق مي شود كه ديگران را هدايت مي كند و مديران عملياتي در سازمان وظيفه هدايت افراد به غير از مديران ديگر را برعهده دارند.

وظايف مديران عملياتي

 

 

اين مديران مسئول كارهاي ديگران به شمار ميروند به آنها مديران نخستين سطح سازمان نيز گفته ميشود. اين مديران وظيفه سرپرستي كاركناني را بر عهده دارند كه هيچ نوع فعاليت مديريتي انجام نميدهند. مدير عملياتي به كسي گفته ميشود كه ديگران را هدايت و مديريت ميكند. برخلاف ديگر رده هاي مديريتي مديران عملياتي افراد غير مدير را اداره ميكنند.  وظيفه گزارش دادن به مديران مياني نيز بر عهده اين افراد است. مديران عملياتي به طور مستقيم و بدون واسطه با متصديان مشاغل گوناگون يك واحد خاص از سازمان كار ميكنند. براي مثال با كارمندان در اداره، با كارگران در كارگاه و با مدرسان و استادان در يك دانشگاه كار ميكنند. موفقيت و يا عدم موفقيت مديران عملياتي با كارايي و بهرهوري كلي ان سازمان داراي رابطه مستقيمي است.

مديريت و پياده سازي اهداف

 

انواع سطوح مختلف در مديريت

 

از مديران عملياتي به عنوان عاملين تغيير نيز نام برده ميشود چرا كه اگر اين گروه از مديران از دانش و مهارت كافي برخوردار باشند قادر به مديريت و پيادهسازي اهداف تغيير در سطوح عملياتي سازمان خواهند بود. مديران عملياتي به طور معمول سرشان شلوغ است و اغلب مجبورند براي نظارت در رفت و امد بوده و براي پرسنل خود ماموريت هاي كاري خاص تعيين كنند. بيشتر وقت اين مديران با كارگران صرف شده و بر خلاف تصورات زمان كمي را با مديران بالاتر و افراد خارج از سازمان ميگذرانند .

اين مديران با محيط كاري خود دائماً در ارتباط هستند و مسائل مربوط به ان را حل و فصل ميكنند. كيفيت و كميتي كاري كه انجام ميشود در اين سطح به عملكرد كاركنان استگي ددارد و به اينكه آنها براي رسيدن به هدف سازمان تا چه اندازه تلاش ميكنند. مديران عملياتي بايد استانداردهاي كيفيت و خدمات توليد شده را حفظ كنند و همچنين برنامه ها را به بهترين شكل به كاركنان منتقل كنند. همچنين مسئوليت حفظ احترام، ايجاد ارتباط موثر و نظم ميان خود و افزايش روحيه كاركنان نيز بر عهده مديران عملياتي ميباشد.

هر مديري در هر سطحي كه كار مي كند داري چهار وظيفه اصلي مي باشد

برنامه ريزي

داشتن برنامه اي مدون براي پيشبرد فعاليت ها

سازماندهي

سازماندهي افراد و فعاليت ها به منظور تسهيل در انجام امور سازمان

رهبري

هدايت و رهبري كاركنان جهت نيل به اهداف و مانع انحراف از خط مشي سازمان

كنترل

كنترل فعاليت هاي در حال انجام و پيگيري فعاليت ها

با توجه به سطحي كه مدير در آن قرار دارد ميزان اين چهار عامل براي وي تغيير مي كند. مديران سازمان با توجه به نقشي كه ايفا مي كنند هركدام به نسبتي چهار وظيفه را بر عهده دارند

مديران عالي بيشتر سازماندهي و برنامه ريزي هاي بلند مدت را برعهده دارند.
مديران مياني سازماندهي و رهبري از جمله وظايف مهم آنان مي باشد.
و مديران عملياتي عمده وظيفه آنان رهبري و كنترل مي باشد.
اين به اين معنا نيست كه وظيفه انجام موارد ديگر به عهده آنان نمي باشد آنان نيز از جمله وظايف آنان بوده ولي به طور كلي تر به آن نگاه مي كنند.

نتيجه گيري

 

 

هر سازماني براي اينكه بتواند به اهداف عالي خود به طور كامل دست يابد مي بايست سطوح مختلف در مديريت را در تمامي بخش هاي سازمان خود به كار گيرد تا تمامي فعاليت هاي سازمان طبق برنامه ريزي دقيق و هماهنگ صورت پذيرد.

با تشكر از توجه شما اميدواريم از مقاله مهم ترين اصول پولدارشدن لذت برده باشيد …

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۰:۵۹

مديران فروش سازمان ها مي بايست بر استراتژي هاي بازاريابي براي فروش محصول در بازار كسب و كار تسلط كامل داشته باشند. مديران فروش محصول براي فروش محصول سازمان در موقعيت هاي زماني مختلف و در شرايط گوناگون بازار بايد يك سري راهكار ها ارائه كند تا سازمان در اين نظام پيچيده عرضه كالا از ساير رقبا عقب نيافتد. استراتژي هاي بازاريابي را مي توان راه و روش رسيدن به اهداف سازمان جهت حفظ موقعيت خود در بازار با ارتقا خود تلقي كرد. استراتژي هاي بازاريابي انواع مختلفي دارد كه مي توان با توجه به بازار و موقعيت شركت بهترين روش را اتخاذ نمود.

انواع استراتژي هاي بازاريابي

استراتژي هدايتي

هر سازماني بايد استراتژي را در جهت تحقق اهدافش مشخص نمايد و بر مبناي آن تصميم گيري كند. انتخاب و استفاده درست از اين استراتژي ها ميتواند كمك زيادي به سازمانها براي رسيدن به هدف خود كنند.

انواع استراتژي هدايتي

استراتژي رشد

 

بهترين استراتژي در سطح سازمان ها آنهايي مي باشد كه موجب رشد و افزايش فروش در بازار مي شود. براي رشد نيز دو استراتژي ديگر موجود مي باشد كه به ترتيب

تمركز

شركت داراي فناوري هايي مي باشد كه قابليت رشد دارند، بنابراين شركت تمركز خود را روي آن نواحي معطوف خواهد كرد

تنوع

اگر فناوري هاي موجود شركت قابليت رشد كردن را نداشته باشد شركت از استراتژي تنوع استفاده مي كند و به تنوع محصول مي پردازد.

 

استراتژي ثبات

گاهي شركت تشخيص مي دهد كه در بازار فعلي به رشد نيازي نيست و از استراتژي ثبات استفاده مي كند و به فعاليت هاي فعلي خود ادامه مي دهد.

 استراتژي توقف

 

استراتژي هاي بازاريابي

 

وقتي شركت از سود دهي بالايي برخوردار است و يا آينده بازار غير قابل پيش بيني مي باشد، جهت تجديد قوا و ترميم و تكميل منابع خود قبل از انجام استراتژي رشد يا كاهش، از استراتژي توقف استفاده مي كند

  استراتژي سود

يعني حمايت مصنوعي از سود، گاهي شركت در وضعيت كاهش سرمايه گذاري و كاهش فروش قرار دارد، در اين حال شركت از ذخاير خود براي حمايت از محصول استفاده مي كند و به جاي اعلام وضعيت بد شركت اين استراتژي را بكار مي برد. اين استراتژي به صورت موقت مي باشد و اگر در دراز مدت استفاده شود عواقب بدي براي شركت خواهد داشت.

استراتژي كاهش

زماني شركت از اين استراتژي استفاده مي كند كه فروش شركت بجاي تبديل شدن به سود براي شركت زيان بار است.

 
استراتژي بازاريابي پورتر

مايكل پورتر براي مديريت فروش محصول به ۲ عنوان معتقد است.

رهبري هزينه

 

 

بيانگر اين موضوع مي باشد كه بايد به قدري قيمت ها را پايين بياوريم كه موجب جذب حداكثري عموم به سمت آن گردد. در حين استفاده از اين استراتژي عرضه كنندگان و توليد كنندگان كالا كالاي خود را با پايينترين قيمت به مصرف كنندگان عرضه ميكنند. با استفاده از اين استراتژي شركت ها ميتوانند سهم قابل قبولي از بازار را به دست بياورند. با استفاده از اين استراتژي هزينه توليد با افزايش توليد و تقاضاي بيشتر كاهش پيدا خواهد كرد.

با استفاده از اين استراتژي احتمال زيادي وجود دارد كه رقباي ضعيف حذف شوند و همچنين امكان ورود رقباي جديد نيز كاهش پيدا كند. هر كسب و كاري قادر نيست كه رهبري قيمت را بر عهده بگيرد چرا كه اين استراتژِي براي شركت هايي مناسب است كه از توان مالي كافي برخوردار باشند. همچنين داشتن تكنولوژي هاي جديد و قدرت توزيع گسترده نيز لازم است كه يك شركت بتواند رهبري قيمت را بر عهده بگيرد.

ايجاد تمايز

 

 

تمايز به اين موضوع مي پردازد كه يك محصول متمايز نسبت به ساير رقبا توليد شود. محصولي كه هم بتواند اكثر نياز هاي افراد را پاسخ دهد و در عين حال داراي نمونه قبلي نباشد. همچنين پورتر در ادامه به اين موضوع مي پردازد كه تنها نبايد به اين دو اكتفا كرد بلكه بايد مدام به مطالعه بازار پرداخته و هم وجه تمايز بازار مورد توجه باشد و هم كنترل هزينه ها. سازمان ها بايد به دنبال اين باشند كه با هزينه كمتر با كيفيت ترين محصول را ارائه دهند

 

استراتژي رسوخ در بازار

استفاده از برند شركت براي در دست گرفتن سهم وسيعي از بازار. يعني اينكه يك شركت در اكثر زمينه ها فعاليت داشته و وقتي مشتري محصولي را از شركت خريداري مي كند، بتواند ساير محصولات را نيز از همان شركت تهييه نمايد

 

استراتژي تمركز بر بخش خاصي از بازار

 

 

در اين استراتژي عرضه كنندگان يا توليد كنندگان بر روي بخش خاصي از بازار متمركز ميشوند. براي استفاده از اين استراتژي شركتها بخش خاصي از جامعه را مورد بررسي قرار ميدهند و سعي ميكنند نيازها و خواسته هاي ان بخش را بشناسند. بعد از شناسايي خواسته و نيازهاي ان گروه از جامعه شركت اقدام به توليد، قيمت گذاري و عرضه محصولاتي با توجه به نيازهاي آن قشر خاص ميكنند و سعي ميكنند كه آن نيازها را برطرف سازند. با استفاده از اين استراتژي اگر بر روي قشر خاص و بزرگي تمركز شده باشد ميتوان به فروش بالايي رسيد.

استراتژي كاهش هزينه تبليغات

 

 

كاهش هزينه تبليغات و همچنين هزينه توزيع به دليل محدود شدن بازار از ديگر مزيت هاي استفاده از اين استراتژي است. البته محدود شدن بازار به خودي خود ميتواند يك نقص باشد.در مورد استفاده از اين استراتژي ميتوان مثالي بدين صورت ارائه كرد كه برخي از شركتها قشر مرفه جامعه را مورد هدف قرار ميدهند. مهمترين هدف براي اين قشر معمولاً بهترين كيفيت است و چندان به قيمت بالاي يك محصول اهميت نميدهند. حتي ديده ميشود كه گاهاً اين قشر قيمت بالاي يك محصول را به عنوان مزيتي براي ان و نشان دهنده كيفيت بالاي آن در نظر ميگيرند. برخي از شركتها از اين خصوصيت استفاده ميكنند و ميتوانند با تكيه بر كيفيت عالي محصولات خود سودهاي بزرگي را به دست بياورند.

استراتژي توسعه بازار

 

 

هنگامي كه بازار فروش ما در حال اشباع شدن مي باشد و فناوري شركت توانايي رشد را دارا باشد از اين استراتژي استفاده كرده و با ارائه محصول خود در منطقه جغرافيايي وسيع تر دامنه فروش خود را توسعه مي دهيم. اين استراتژي شامل جذب مشتريان بيشتر به سمت كالاهاي فعلي است. در حالت ايده آل استفاده از اين روش ضمن جذب مشتريان بيشتر باعث فروش بيشتري به مشتريان فعلي نيز ميشود. براي مثال شركت مك دونالدز براي توسعه بازار خود اقدام به افتتاح رستورانهايي در كشورهايي مانند روسيه، چين و ايتاليا كرد و بعد از اين كار باز هم اشتياق زيادي براي توسعه بازار خود داشت به همين جهت فعاليت هاي خود را در كشوراي اروپاي شرقي نيز به شدت توسعه داد. در مناطقي كه سوداوري كم است ميتوان با تاكيد بر اموزش مستمر و گسترش دانش مديران اقدام به توسعه بازار كرد.

 

توسعه محصول در بازار

 

 

هنگامي كه بازار ما درحال اشباع شدن مي باشد و تكنولوژي سازمان توانايي توليد محصولات جديد را دارد، شركت دامنه توليد محصول خود را افزايش مي دهد.  اين استراتژي شامل ايجاد كالاهاي جديد براي بازار فعلي است. مديراني كه از اين استراتژي استفاده ميكنند معمولاً احساس خوبي نسبت به سليقه مشتريان خود دارند و به سمت توليد كالاهايي كه نميتوانند بخشي از نيازهاي مشتريان را تامين كنند نميروند. براي مثال در دهه ۱۹۹۰ بحث غذاهاي سالم بر سر زبان ها افتاده بود و مردم به مصرف اين غذاها علاقه نشان دادند. بخش زيادي از مردم ترجيح ميدانند غذاهايي بخورند كه علاوه بر داشتن طعم مطلوب به سلامتي آنها نيز آسيبي وارد نكند. شركت كان اگرا يكي از شركتهايي بود كه از فرصت استفاده كرد و دست به پخ شمواد غذايي زد كه از چربي، كلسترول و نمك كمتري برخوردار بودند.

تمايز سازي محصول

از اين استراتژي زماني استفاده مي شود كه شركت مي خواهد محصولي جديد را در بازار جديد ارائه كند.

استراتژي p4

مجموعه اي از ابزارهاي بازاريابي است كه سازمان از آن براي ارائه محصول خود به بازار استفاده مي كند. اين نگرش توسط مك مكارتي مطرح شد كه در آن چهار عامل كالا، قيمت، مكان و ترويج نقش  دارد. كه اين استراتژي به p4 معروف گرديد.

•    كالا (product)

اين قسمت بر روي محصول متمركز است و به دنبال اين است كه محصول خوب براي فروش در بازار داراي چه ويژگي هايي مي باشد.

•    قيمت (price)

 

 

تمركز اين قسمت روي قيمت گذاري محصول مي باشد. مبلغي كه مشتري بايد براي خريداري محصول بپردازد چه مقدار باشد.

•    مكان عرضه كالا (place)

بررسي سيستم هاي فروش كه براي عرضه كالا در بازار هاي مختلف مورد استفاده قرار مي گيرند. زيرا هر منطقه اي كه محصول عرضه مي شود ويژگي هاي فروش مربوط به خود را دارد

•    ترويج كالا (promotion)

كليه اقداماتي كه سازمان براي افزايش خريد محصول در بازار انجام مي دهد را شامل مي شود.

نتيجه گيري

استراتژي هاي بازاريابي دامنه گسترده تري دارد كه در اين مقاله تنها به بخشي از مهمترين هاي آن پرداخته شد. مديريت بازاريابي بايد به تمامي استراتژي هاي بازاريابي مسلط باشد تا بتواند در مواقع ضروري بهترين استراتژي را ارائه نمايد . بايد در نظر داشته باشيم كه يك استراتژي واحد وجود ندارد و هر استراتژي مخصوص شرايطي مي باشد، ممكن است استراتژي كه در اين شركت به كار مي گيريم در شركتي ديگر كارايي نداشته باشد. پس بايد با مديريت زمان دقيق و پيش بيني هاي لازم استراتژي دقيق اتخاذ نماييم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]