woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۳:۵۴

زندگينامه آقاي جليل تواضع
بنيانگذار آجيل و خوشكبار تواضع
(شروع كسب و كار از سن كم- بدون تحصيلات عالي- تلاش و پشتكار)

در اين مقاله مي خوانيم زندگينامه آقاي جليل تواضع ( بنيانگذار آجيل و خوشكبار تواضع ) چگونه هدفش را انتخاب كرد ، راز افزايش درآمد وي چه بوده و چگونه مسير موفقيت را طي كرده است.

آقاي جليل تواضع كيست؟

 

آقاي جليل تواضع ( بنيانگذار آجيل و خوشكبار تواضع ) در سال ۱۳۱۵ در شهر تبريز و در محله احراب به دنيا آمد. ۳ برادر و خواهر دارد. پدر بزرگش يكي از باغداران آن زمان در تبريز بود. اما پدرش به فكر شغلي بود كه درآينده بتوان در آن پيشرفت كرد؛ به همين دليل به شغلي مي انديشيد كه با كشاورزي نيز در ارتباط باشد. خشكبار روش جديدي از نگهداري محصولات كشاورزي بود، هم عمر محصول بيشتر مي شد و هم مشتريان جديدي ايجاد مي كرد. در همين راستا پدرش درسال ۱۲۷۰ -درخيابان امام خميني(پهلوي سابق)- مغازه خشكبار فروشي افتتاح كرد.

 

شروع كار

 

 

شروع كار پدرش با انگور و نخود بود. مراحل تهيه كشمش كمي سخت بود؛ او انگورها را روي داربست هايي مي بست تا خشك شوند. اين روش بسيار پر زحمت و نيازمند زمان طولاني بود. او هيچ وقت از ماده تيزاب براي تبديل انگور به كشمش استفاده نمي كرد، چون اين ماده را براي سلامتي مردم مضر مي دانست. براي پخت نخود هم وسايل بو دادن جديد وجود نداشت. بايد با زغال آتش درست مي كردند و نخودها را در ظرف بزرگي حرارت مي داند تا پخته شود.

پدرش محصولات خود را گسترش داد كشمش را از كاشمر گردو را از آذربايجان وپسته را از دامغان در واقع هر محصول را ازبهترين باغات كشور تهيه مي كرد.سنجد، برگه زردآلو ،شاهدانه، نخود ،عدس، تخمه افتابگردان ،باقالا ،ذرت بوداده ،نخود چي و پسته  را به محصولات اضافه كرد.

 

 كسب وكار در كنار پدر

 

 

 

آقا جليل فرزند بزرگ  خانواده بود و  قبل از اينكه به مدرسه برود، در كارهاي مغازه مانند جارو كردن به پدر كمك مي كرد؛ بعد از مدرسه هم خود را سريعا به مغازه مي رساند تا كمك دست پدر باشد. پدرش سواد نداشت  و او حسابهاي مغازه را رسيدگي مي كرد. در ۸ سالگي پدرش وظيفه بو دادن آجيل را به او سپرد. بعد از كلاس ششم دبستان به دليل مشغله فراوان كاري مدرسه را رها كرد.

هم وظيفه توليد وهم وظيفه فروش محصولات را به عهده داشت در همان دوران برادرانش هم به كمك آنها آمدند. در آن زمان مردم ساده زندگي مي كردند، اهل تجملات نبودند وكسب وكارها رونق چنداني نداشت. اما مغازه خشكبار فروشي آنها هميشه شلوغ بود. او مي گويد: “رفتار خوب و مشتري مداري را از پدرش آموخته است.”

 

رشد در كسب و كار و ثبت برند تواضع

 

 

در ۲۷ سالگي ازدواج كرد، زندگي مشترك خود را ازخانه پدري آغاز نمود. ثمره ازدواج او يك پسر و  دو دختر است. با سرمايه اي كه داشت يك مغازه در چهار راه آبرسان تبريز خريد، اما آنجا را افتتاح نكرد. ۳۸ سال با پدر و برادرانش كار كرد.

پدرش در ۹۵ سالگي از دنيا رفت، ۱۵ سال بعد از فوت پدر با برادرانش در مغازه پدر كار مي كرد. در همان زمان بود كه اجيل تواضع (بنيانگذار آجيل و خوشكبار تواضع ) را به نام تواضع اصل به ثبت رساند.

 

پسرش به سن كار نزديك شد به همين دليل مغازه اي كه قبلا خريداري كرده بود را راه اندازي كرد .زمان گذشت كار رونق خوبي گرفته بود، تا اينكه به دليل بيماري همسرش عازم تهران شد و تصميم گرفت مغازه اي در تهران خريداري كند و در آنجا ساكن شود.

 

ايده هاي نو در كسب و كار

 

 

بعد از تلاش هاي بسيار متوجه شد عموي يكي از دوستان پسرش در پارك وي فرش فروشي دارد و مغازه را براي فروش گذاشته است. آنجا را خريد تاريخ افتتاح مغازه مقارن با برگزاري اجلاس سران كشورهاي اسلامي بود، با افتتاح شعبه مردم استقبال خوبي كردند .

فروش خارجي هم رو به افزايش بود. هر روز يك ماشين از بازار تبريز به تهران مي رفت وآجيل ها را به مغازه مي رساند . به مرور در مغازه ويترين زد و آجيل در ظرف هاي زيبا عرضه شد. همسرش نيز ايده هاي خوبي براي عرضه ي بهتر محصولات ارائه مي داد.

قسمتي از مغازه تبديل به انبار شد و مختص بو دادن آجيل و بسته بندي گرديد، با همان تابه هاي قديمي بهترين آجيل را به دست مشتري مي رساند.

 

رشد و پيشرفت در كسب و كار

 

 

سرمايه بيشتري كسب كرد نياز به جاي بزرگتر داشت. توانست كارخانه توليد آجيل در محمدشهر كرج تاسيس كند. در آنجا ۴۵ نفر مشغول به كار هستند. در حال حاضر تواضع اصل به جز شعبه مركزي پارك وي داراي دوشعبه ديگر در نياوران و سعادت آباد است و داراي۱۵۰ پرسنل است .

بادام هندي درسال۱۳۷۰ وارد ايران شد ابتدا فروش زيادي نداشت اما كم كم مردم با اين محصول نيز آشنا شدند. چندين سال است كه آجيل تواضع (بنيانگذار آجيل و خوشكبار تواضع ) به خارج از كشور از قبيل :آلمان، ايتاليا، آمريكا و اسپانيا صادر مي شود.

 

استقبال كشورهاي اروپايي و آمريكا از آجيل تواضع اصل فوق العاده است، او اين دستاورد بزرگ را به دليل مرغوبيت و طعم بي نظير محصولات ايران مي داند. او نقش پسرش را در موفقيت هاي آجيل تواضع بسيار موثر مي داند.

توصيه هاي آقاي تواضع براي موفقيت

 

 

او مي گويد همان طور كه من تمام توان خود را براي حمايت از پدرم اختصاص دادم، حالا پسرم به كمك من آمده است .بدست آوردن موفقيت كار ساده اي نبود. كار مداوم، پشتكار، انديشه درست و سرمايه گذاري به موقع عامل موفقيت است.

 

صبر بزرگترين عامل موفقيت و قوانين پيشرفت و افتخار تواضع است. اندوختن ثروت زماني درست است كه رضاي خداوند در نظر گرفته شود. اگر كار به درستي انجام شود و محصول با كيفيت باشد فروش نيز به خوبي انجام خواهدگرفت. فروش خوب هم سود و هم ثروت به دنبال دارد.

 

در حال حاضر۳۰۰ نوع آجيل و خشكبار در فروشگاه به فروش مي رسد. درسال۱۳۸۰ شروع به توسعه شعب كرد. هم اكنون داراي ۱۲شعبه درسراسر ايران است. آجيل ها را مناسب با مراسم ها آماده مي كنند براي آجيل شب يلدا پسته خام، دونوع كشمش، مغزبادام، مغزگردو، انجير، باسلوق، قيسي و… عرضه مي كنند. در فرودگاه امام خميني(ره) نيز شعبه دارد تا مردم به راحتي سوغاتي مورد نياز خود را تهيه كنند.

 

او به جوانان توصيه مي كند

يا كار پدر را ياد بگيريد يا به دنبال يك حرفه و صنعت برويد.

دركاري كه آغاز مي كنيد پشتكار داشته باشيد، از تفريح خود بزنيد تا كار خود را به نتيجه برسانيد. رفيق بازي نكنيد كه هيچ عايدي به جز هدر دادن دوران طلايي زندگي خود نخواهيد داشت .

نتيجه گيري

يكي از رموز موفقيت اين است كه ذهن شخص فقط درگير كار باشد. اين درگيري هاي ذهني باعث ايجاد خلاقيت براي ابتكارات جديد و ارائه راه هاي نوين و بهتر شدن محصول و ترقي كسب وكار مي گردد.

آقاي تواضع بنيانگذار آجيل و خوشكبار تواضع  كسب و كار پدرش را ادامه داد و ايشان توانست با اوضاع اقتصادي ضعيف با اعتماد به نفس ، ايده هاي خلاقانه ، تمركز ذهن بر هدف از زندگي و غلبه بر چالش هاي زندگي كسب و كارش را رشد دهد و به سوي موفقيت گام بردارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۱۴:۰۸

سلام دوست خوبم اميدوارم حالت عالي باشد و در هر جاي دنيا  كه هستي پر از انرژي باشي. اين كليپ را براي بار دوم ضبط كردم چرا كه بسيار بسيار براي من مهم بود. ميخواهم در مورد موارد و اطلاعات خيلي مهمي با شما صحبت كنم كه به نظرم همه ايرانيها بايد اين اطلاعات را داشته باشند. ميخواهم در مورد اطلاعات هوش مالي و مسائل حقوقي و مالي با شما صحبت كنم. به نظر من يك خانم خانه دار، يك دانشجو، يك بيزينس من، يك كاسب و هر فردي بايد اين اطلاعات را داشته باشد.

اگر اين اطلاعاتي كه امروز ميدهم را نداشته باشيد خيلي راحت ميتوانند سرتان كلاه بگذارند و خيلي راحت ممكن است كل سرمايه خود را از دست بدهيد و خيلي راحت به مسائل مهمي در زندگي خود مخصوصاً در حوزه مالي بر خواهيد خورد. امروز ميخواهم در مورد چك، قرارداد و ماليات با شما صحبت كنم.

 

چك

 

 

دوستان از چك شروع ميكنم اما قبلش از دو تا از وكيلهايي كه در گروه آموزشي ماهان تيموري به ما كمك كردند كه اين اطلاعات را ارائه بدهيم تشكر ميكنم. آقاي كمالي و آقاي محمدي دو تا از وكلاي پايه ۱ با تجربه دادگستري هستند كه يكي از اين افراد وكيل يكي از وزارتخانه ها نيز ميباشد. چكها دو حالت دارند يا چكهاي كيفري هستند كه غالباً بايد چك روز باشند و يا چكها حقوقي هستند.

چكهاي كيفري چكهايي هستند كه شما ميتوانيد بر روي آن اقدام كنيد تا يك فرد را به زندان بياندازيد تا خيلي راحتتر پول خود را بگيريد. چكهاي حقوقي به اين شكل نيستند و شما بايد براي رسيدن به پول خود مراحل قانوني را طي كنيد و پروسه آن هم كلي طول خواهد كشيد تا شما بتوانيد پول خود را نقد كنيد. افرادي كه هوش مالي بالايي دارند خيلي راحت با چك معامله ميكنند يعني حواسشان هست و به نكاتي كه لازم است دقت كرده و آنها را رعايت ميكنند، چه در چك گرفتن و چه در چك دادن.

 

 

چكهاي حقوقي

 

 

مثلا دو تا از مواردي كه اگر به آنها دقت نكنيد، احتمال اينكه چكهايي كه به شما ميدهند از حالت كيفري به حالت حقوقي تبديل شود خيلي زياد است. ما زماني كه چكي را دريافت ميكنيم قسمتي در آن وجود دارد كه نوشته ميشود در وجه….. كه ميتوانند در اين قسمت اسم كسي را بنويسند يا به صورت حامل چك را بنويسند. اگر چكي را من ماهان تيموري دريافت كنم كه بنويسند در وجه ماهان تيموري بابت ضمانت اين چك از حالت كيفري خارج شده و به حالت حقوقي تبديل ميشود. يعني شما بايد كلي به دنبال پول خود بدويد. ممكن است اين سوال براي شما پيش بيايد كه آقاي تيموري چه دليلي دارد كه بخواهد بنويسد بابت ضمانت، كه در اين مورد حق با شما است.

چكهاي كيفري

من يك راهكار ديگر به شما ميگويم كه با استفاده از آن ميتوان چكي را كه به شما ميدهند از حالت كيفري به حالت حقوقي تبديل كنند. همانطور كه گفتم چك كيفري چك روز بوده و معروف به چك روز ميباشد. اگر شما الان معامله اي را انجام بدهيد و چكي كه دريافت ميكنيد براي سه ماه آينده باشد و داخل آن چك نوشته شود در وجه ماهان تيموري بابت معامله اي كه در تاريخ ۱/ ۲ انجام شد.

يعني ميگويد كه اين معامله در تاريخ ۱ / ۲ انجام شده و اين چك نيز در تاريخ ۱/ ۲ داده شده است اما تاريخ چك سه ماه جلوتر است. باز هم اين چك از حالت كيفري به حالت حقوقي تبديل خواهد شد. و موارد خيلي زيادي است كه من در دوره هوش مالي كامل اينها را توضيح داده ام.

مراقب باشيد!!

 

 

يادتان باشد اين موارد خيلي مهم هستند همين جمعه گذشته با يكي از دوستانم رفته بودم كوه و ايشان يك ملكي را در جنوب تهران فروخته بودند. ۱۷۰ ميليون تومان پول نقد گرفته بودند و يك چك ۲۵۰ ميليون توماني هم براي مثلا ۲۳ شهريور گرفته بودند. موعد قراردادشان براي تحويل دادن ملك ۱۷ شهريور بود. اگر اين فرد چكي را كه گرفته است نتواند پاس كند اتفاقي كه مي افتد اين است كه اين چك وارد مراحل قانوني ميشود.

و آن ملك ديگر مال ايشان نيست و طرف ديگر ملك را تصرف خواهد كرد و دوست من بايد دنبال پولش بدود. اين نكته براي هوش مالي در املاك است اگر ميخواهيد يك ملكي را بفروشيد تا زماني كه تسويه نكرديد و چكتان تبديل به پول نشده است ملك را تحويل ندهيد و يك عددي هم براي دفتر خانه باقي ميماند. چك موضوع مهمي است كه بايد همه آن را بلد باشند كه چطور با چك كاركنند.

 

قراردادها

 

 

 

موضوع بعدي كه ميخواهم در مورد آن صحبت كنم كه باز هم بسيار مهم است و البته اين سه مورد همگي مهم هستند، مورد قراردادها است. افرادي كه هوش مالي بالايي دارند خيلي راحت ميدانند كه چطور بايد قرارداد بنويسند. حالا كساني كه نميدانند چطور بايد قرارداد بنويسند هميشه كلاه سرشان خواهد رفت و اگر كارمند باشند هميشه حقشان ضايع خواهد شد . شما در طول زندگي در زمينه هاي مختلفي بايد قرار داد بنويسيد. مثلا اگر بخواهيد ازدواج كنيد شما بايد قراردادي را با استديويي كه قرار است كار فيلمبرداري شما را انجام بدهد، بنويسيد و يا تالاري كه قرار است پذيرايي شما را انجام دهد. اگر بلد نباشيد اين قراردادها را به خوبي تنظيم كنيد به راحتي كلاه سر شما خواهد رفت.

بيمه هاي عمر

 

 

من ميخواهم دو تا مورد عمومي را در اين زمينه به شما بگويم. اميدوارم درك كنيد كه من اين موارد را فقط به اين دليل ميگويم كه اطلاعات شما افزايش يابد. يك شاخه در بيمه هاي عمر بيمه از كار افتادگي است. شما اگر تمام قرار داد بيمه عمري كه دارد به شما آفر از كار افتادگي را ميدهد، بخوانيد ميفهميد كه خيلي سخت است كه شما بتوانيد ازاين بيمه استفاده كنيد يا زماني كه شما ميرويد تا يك حساب بانكي افتتاح كنيد ۳-۴ برگه به شما ميدهند كه اين برگه ها قرارداد هستند.

صفحات و قرار داد

 

 

بارها زماني كه به بانك رفته ام به اين موضوع دقت كرده ام و هيچكس نمي آيد اين صفحات و قرار داد را بخواند و فقط همه امضاء ميكنند. اگر اين قرارداد را بخوانيد حتي ممكن است پولتان را در بانك قرار ندهيد. دوستان، بانكها با اعتبار مردم تبديل به بانك ميشوند. از شما پول ميگيرند و به ديگران وام ميدهند و در اين بين به سود ميرسند. و يا از شما پول ميگيرند و سرمايهگذاري انجام ميدهند. فكر نكنيد بانكها خيلي مجموعه هاي خاص و بزرگي هستند.

در كشور نشان داده شده است كه خيلي از افراد با سرمايه هاي بالا ميتوانند بانك داشته باشند و يك چيز خيلي غير طبيعي نيست. پس موضوع قراردادها بسيار مهم است. هر زماني كه ميخواهيد قراردادي را بنويسيد بايد نكاتي را بلد باشيد. من در جلسه سوم دوره هوش مالي آموزشهاي كاملي را در اين زمينه داده ام. چهل نكته را گفته كه بايد در قراردادها رعايت كنيد. چند روز پيش يك فردي را ديدم كه در كار ماشين سنگين است و ايشان قراردادي را نوشته بود. نزديك به ۶۰۰ ميليون پول اين شخص در هوا بود به اين دليلي كه از اين ۴۰ نكته اي كه من گفته بودم تنها سه مورد را رعايت نكرده بود.

قرارداد نوشتن

 

 

قرارداد نوشتن بسيار بسيار مهم است. يكي ديگر از دوستانم هم قراردادي را مربوط به يك ملك در شمال غرب تهران تنظيم كرده است. بدين صورت كه يك ملك را در شمال غرب تهران در سال ۹۱ پيش خريد كرده است. قرارداد را به درستي نخوانده است و تا به حال نزديك به ۴۰۰ – ۵۰۰ ميليون تومان بابت آن ملك پول داده است ولي ملك را هنوز تحويل نداده اند. يك ماده در اين قرارداد وجود داشته است بدين صورت كه اگر ملك را در تاريخ مقرر تحويل نداديم ما به شما مبلغ ۳ ميليون را به صورت ماهانه به عنوان سود پولتان به شما ميدهيم.

حالا شما مثلا ۴۰۰ ميليون را در بانك قرار دهيد چيزي در حدود ۷ ميليون به صورت ماهانه به شما سود ميدهد. به احتمال خيلي زياد ۳ ميليون سود پول را به اين بنده خدا ميدهند و ۴ ميليون آن را هم خرج ساختمان ميكنند. اگر بلد باشيد قرارداد بنويسيد كلاه سر شما نخواهد رفت.

ماليات

 

 

مورد بعدي كه در مورد آن ميخواهم صحبت كنم غول ماليات است. مالياتها در ديدگاه كسبه ما غول بسيار بزرگي هستند. كساني كه ميخواهند يك كسب كار جديد را شروع كنند چون در اين زمينه اطلاعات ندارند ماليات را يك مشكل بزرگ ميبينند. باور كنيد ماليات حق دولت است و بايد بهش بديد. اما افرادي كه داراي هوش مالي بالايي هستند يا هوشياران مالي بلدند كه چگونه رفتار كنند تا ماليات كم پرداخت كنند يا در واقع چگونه سرشان كلاه نرود و حقشان ضايع نمي شود. ماليات با توجه به درامد شما منهاي هزينه ها و استهلاك (براي كساني كه در كسب و كار انها ماشين آلات دچاراستهلاك ميشود) تعيين ميشود.

 

كسب و كارهاي مختلف

كه در كسب و كارهاي مختلف درصد ان متفاوت است و براي مثال ميتواند ۱۵%،۲۰% هم باشد. البته خيلي از كسب و كارها هم وجود دارند كه ماليات به آنها تعلق نميگيرد كه به آنها در دوه هوش مالي اشاره كرده ام و روشهاي خيلي زيادي را نيز گفته ام كه چطور شما اظهارنامه مالياتي خودتان را خوب ارائه داده و ماليات كم بدهيد. بعضيها اصلا نبايد ماليات بدهند و تنها به خاطر اينكه قوانين مالياتي كشور را بلد نيستند ماليات پرداخت ميكنند. تنها كافي است شما اسناد و مدارك هزينه هايي را كه در طول سال انجام ميدهيد را نگه داريد. ممكن است ببينيد اصلا آخر سال شما نبايد ماليات بدهيد.

من در اين مورد خيلي صحبت كردم و ۲۹ روش را گفته ام كه چطور شما ميتوانيد به صورت قانوني يا ماليات خود را كم كنيد يا اينكه اصلاً ماليات ندهيد چرا كه بعضيها اصلا نبايد ماليات بدهند. پس موضوع قراردادها را ياد بگيريد تا كي ميخواهيم كلاه سرمان برود و پولمان را از دست بديم تا اينكه برويم و ياد بگيريم. به نظر من هر كاسبي بايد قوانين چك، قرارداد و ماليات را با تمامي سلولهايش بلد باشد تا بتواند بيزينس كند؛ من اينها را به شما آموزش دادم.

مشاهده و استفاده از فرصتهاي مالي

 

 

بعضي به من زنگ ميزنند و يا پيام ميدهند كه آقاي تيموري ما ايده ها و فرصتهاي مالي را نمبينيم. چطور ميتوانيم در زندگي خود ايده ها و فرصتهاي مالي را ببينيم و از آنها استفاده كنيم. دوست من، تنها راه اين است كه شما عضلات هوش مالي خود را تقويت كنيد. هوش مالي خود را بياريد بالا، همين الان شما داريد اين كار را انجام ميدهيد. همين الان اطلاعاتي را كه در اين مطلب در مورد چك، قرارداد و ماليات ديديد اطلاعاتي هستند كه به شما قول ميدهم در حدود ۹۵% از ايرانيها آن را بلد نيستند و همين الان شما از ۹۵% از ايرانيها اطلاعات مالي بيشتري نسبت به قرارداد، چك و ماليات  داريد.  حالا هر چقدر اين اطلاعات و ديدگاه هاي مالي خود را بالاتر ببريد خيلي راحتتر ميتوانيد فرصتها را ببينيد. خيلي راحتتر ميتوانيد معامله و سود كنيد.

 

نتيجه گيري

 

همين الان از شما ميخواهم كه اين مطلب را چندين بار ببينيد چرا كه ممكن است اطلاعات آن براي شما سنگين باشد. شايد شما به تازگي ميخواهيد وارد كسب و كار هدف وارد شويد پس بايد اين مطلب را چندين بار ببنيد تا آن را درك كنيد. خيلي مهم است كه شما هوش مالي و عضلات هوش مالي خود را تقويت كنيد. از شما ميخواهم كه اگر همين الان با ما آشنا شديد كليپها و مطالب قبلي ما را در اينستاگرام، تلگرام و وب سايت حتما ببينيد. اگردر تلگرام هستي از تو ميخواهم حتما ۷-۸ تا كليپ قبلي را نيز ببيني چرا كه خيلي به تو كمك خواهد كرد.

و همين الان از شما ميخواهم كه اين مطلب را براي يكي از عزيزانتان بفرستيد كه به بيزينس و كسب و كار مشغول است يا هر كسي كه دوستش داريد و واقعا براي شما مهم است كه آن شخص اطلاعاتي داشته باشد كه كلاه سرش نرود.  خيلي خوشحالم كه در تيم آموزشي ماهان تيموري ما به سختي تلاش ميكنيم. وقتي ميخواستيم اين اطلاعات را در دوره هاي هوش مالي براي شما گردآوري كنيم با وكيلهاي زيادي صحبت كرديم كه بيايند اين اطلاعات و آموزشها را به ما بدهند و ما آنها را ارائه كنيم. خيلي از اين افراد نپذيرفتند .

گفتند كه شما داريد نان ما را ميبريد چرا كه اگر مردم اين اطلاعات را بدانند ديگر به سراغ ما نخواهند آمد. يعني خيلي از دادگاه ها اگر شلوغ است به اين دليل ميباشد كه اطلاعات حقوقي افراد پايين است وگرنه احتياج نبود آنقدر دادگاه هاي ما شلوغ باشد. خيلي سخت براي شما تلاش ميكنيم و اميدوارم كه استفاده كنيد و هرجاي دنيا كه هستيد مارا دعا كنيد.

شاد و پيروز و سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۴۱:۵۷

محمد هادي پنجه شاهي
بنيانگذار شركت پارس نئوپان
(توجه به نياز جامعه و استفاده از فرصت ها)

در اين مقاله مي خوانيد كه چگونه آقاي محمد هادي پنجه شاهي هدف را پيدا كرد و با اعتماد به خود توانست بر هدفش تمركز ذهن داشته باشد و در كسب و كار موفق باشد.

دوران كودكي محمد هادي پنجه شاهي

 

 

محمد هادي پنجه شاهي محمد هادي پنجه شاهي در سال ۱۳۳۷ در تهران به دنيا آمد. خانواده ي او جزء خانواده هاي مذهبي آن دوران بود. خانواده ي هفت نفره ي ايشان تشكيل شده بود از پدر، مادر، چهار پسر و يك دختر. محمد هادي فرزند سوم خانواده بود. پدر او مردي بسيار متدين و كاسبي خوشنام در بازار بزرگ تهران و مادرش نيز خانمي از خانواده اي مذهبي بودند. وي از همان كودكي به همراه پدر به بازار مي رفت و اين موجب آشنايي او با كسب و كار از همان دوران شده بود. بودن در محيط بازاري و كاسبي خود تجارب زيادي را به همراه دارد كه مي شود با تكيه بر آن ها در بزرگسالي، دست به كسب و كارهاي بزرگي زد و حتما اين تجارب براي او هم مفيد بوده است. 

شرايط خانوادگي

 

به سبب شرايط خانوادگي و ارزش هاي موجود در آن مقطع ابتدايي را در مدرسه ي علوي گذراند. مدرسه ي علوي به دليل شيوه ي عملكرد و قوانيني كه داشت، جزء بهترين مدارس آن دوران بوده و اين را مي شود از انسان هاي بزرگي كه از آنجا فارق التحصيل شدند، مشاهده كرد. مسئولين و معلماني كه هم  بسيار فهيم بودند و هم آينده نگر! داشتن معلماني چون شهيد بهشتي و شهيد رجايي خود مي توانست الگوهايي بسيار ارشمند، براي آينده ي دانش آموزان اين مدرسه باشند.

او بزرگترين و ارزشمند ترين ويژگي هاي رفتاري مانند نظم، بزرگ انديشي و آينده نگري را از همين مدرسه فرا گرفت و چه چيزي مي تواند يك كودك را از همان دوران كودكي با تعاليم گرانبهايي كه زندگي كردن را آسان و لذت بخش مي كند، راهنما باشد! بي شك دوران كودكي و آموخته هاي آن دوران هيچگاه فراموش نخواهد شد و چقدر مهم است كه افراد به چه شيوه اي رشد مي كنند و تربيت مي شوند!!… دوران دبيرستان را در همان مدرسه ادامه داد و به درخواست پدر و همچنين علاقه ي فراوان خودش به درس رياضي، رشته ي رياضي را انتخاب كرد.

 

ورود به دانشگاه محمد هادي پنجه شاهي

 

 

سال ۱۳۵۶ ديپلم گرفت و در همان سال در كنكور شركت كرد. همزمان در كنكور دانشگاه ملي هم شركت كرده بود. در دانشگاه علم و صنعت، رشته ي مكانيك و در دانشگاه ملي، رشته ي معماري پذيرفته شد! او دوست داشت يك آرشيتكت شود به همين دليل تصميم گرفت به دنبال علاقه ي خود برود. بهترين هديه ي پذيرفته شدن در دانشگاه را پدر به او داد؛ يك پيكان صدري رنگ! هنوز كه هنوز است از خاطره ي آن روز به شگفت مي آيد. آقاي پنجه شاهي اينچنين از آن دوران مي گويند:قوانين خاصي براي ورود به اين دانشگاه وجود داشت. در ابتدا مورد مصاحبه ي پنج نفر قرار گرفتم. مي گفتند براي ورود بايستي بيل را ببوسيم! دست هايمان را هم رنگي مي كردند كه همه بدانند، ورودي هاي جديد هستيم.

تحصيلات

قانون دانشگاه ملي اين بود و من به دليل رشد و تحصيل در مدرسه ي علوي به راحتي آن ها را پذيرفتم. شاگرد اول مي شدم و با اين شرايط تصميم گرفتم كه به خارج از كشور بروم، اما به دليل حال و هواي انقلاب منصرف شدم. جزء انقلابيون نبودم و از آقاي علوي رئيس مدرسه علوي ياد گرفته بودم كه با وارد شدن به سياست نمي شود خدمتي به جامعه كرد، بايد به تحصيل و كسب دانش مي پرداختم و از اين راه تأثير خودم را بر مردم و جامعه مي گذاشتم.

به دليل جو آن دوران دستور تعطيلي دانشگاه ها داده شد، اما اين دليل متوقف شدن من نشد و در آتليه اي مشغول به تدريس شدم. اولين كسب درآمد از راه تدرس بود كه مبلغ آن ۲۵۰۰ تومان بود. با تحويل پروژه ي معماري به دانشگاه در سال ۱۳۶۳ فارق التحصيل شدم.


شروع كسب و كار محمد هادي پنجه شاهي

 

 

ابتدا نزد پدر مشغول به كار شدم. خيلي از تجربه هاي خوب امروزم به همان مدت كوتاهي كه نزد پدر بودم بر مي گردد. بزرگ انديشي را خوب ياد گرفته بودم و هميشه دوست داشتم يك توليد كننده باشم. در همان زمينه ي شغلي پدر، يعني موكت، تصميم به توليد موكت با تكنولوژي و علم دنيا گرفتم. ۹۹ درصد مواد لازم براي توليد موكت در آن زمان، از خارج وارد مي شد و من توانستم در سال ۶۳ شركتي را براي اين منظور تأسيس كنم. اولين همكاريم را با شركت ظريف مصور داشتم چون سهام دار آنجا هم بودم. تمامي دستگاه هاي مورد نياز را وارد كردم و شروع به كار شدم.

توجه به نيازها ي جامعه

 

 

در همان سال بود كه تصميم گرفتم وارد كسب و كاري متفاوت نيز بشوم. در آن زمان صنايع سلولزي و توليد نئوپان در ايران وضعيت خوبي نداشت، به همين سبب وارد اين كار شدم تا بتوانم رشد و پيشرفتي در آن ايجاد كنم. توجه به كمبود هاي جامعه و سعي در بهبود شرايط يكي از بهترين نگرش ها در ايجاد يك كسب و كار جديد است.  افراد كمي در زمينه ي چوب فعاليت مي كردند، به همين دليل موقعيت خوبي به نظر مي رسيد و من وارد صنعت نئوپان شدم. زميني را به وسعت ۵۰ هزار متر مربع در شمال كشور خريداري كردم. به نظر مي رسيد ضايعات چوب در شمال زياد باشد و همينطور هم بود.

 

اعتماد به نفس و جسارت محمد هادي پنجه شاهي

 

 

براي احداث يك خط توليد، نياز به استفاده از دستگاه هاي پيشرفته بود به همين دليل تصميم گرفتم از نمايشگاهي كه در اروپا داير شده بود، ديدن كنم. اروپايي ها با تعجب به ما نگاه مي كردند و باور نمي كردند كه ايراني ها وارد توليد نئوپان شده اند. به دليل سرمايه ي كم مجبور به خريد دستگاه هاي دست دوم شديم و نداشتن سرمايه كافي، دليل بر منصرف شدنمان از كار و هدفي كه در نظر داشتيم نشد. نمايشگاه هاي مختلفي سالانه يا چند سال يكبار داير مي شد، كه ما هم از آن ها بازديد مي كرديم و سعي مان اين بود كه با خريد دستگاه هاي كامل تر، كيفيت و كميت كارمان را تضمين كنيم.

همزمان با مراحل ابتدايي احداث كارخانه، كاركنانم را براي ديدن دوره و كسب تجربه، به خارج فرستادم؛ اقامت شش ماهه پرسنلم در اروپا را با وجود كمبودها و مشكلات ماليم در آن زمان، بسيار مفيد مي دانستم چرا كه مي خواستم با نيرويي متخصص و حرفه اي كارم را شروع كنم.

تلاش و پشتكار محمد هادي پنجه شاهي

خاك و زمين شمال كشور اصلا  توان تحمل وزن دستگاه هاي توليد نئوپان، كه به چند تن مي رسيدند را نداشت به همين دليل بايد با زير ساخت هايي محكم و مطمئن شرايط را براي وارد كردن دستگاه ها آماده مي كرديم. گود برداري و مراحل مربوطه انجام و دستگاه ها هم وارد و مستقر شدند. كارخانه ي زيرزميني ما ساخته شد و اولين توليد خود را جشن گرفتيم. شبانه روزي كار مي كرديم، يعني ۲۴ ساعته! با صحبت با كاركنانم و جلب رضايت آن ها به صورت ۲۴ ساعته دستگاه ها را روشن نگه مي داشتيم. كارخانه ي پارس نئوپان در طول سال فقط سه روز تعطيلي دارد و باقي روزها ۲۴ ساعته فعال است و رمز موفقيت كارمان در همين است.

درست فكر كردن

 

 

 

براي كارآفريني نبايد از اتفاقات و تجربه هاي جديد هراسي داشت و من اين را در كارم درك كردم. اوايلي كه ملامينه را به كشور وارد كردم، تمام مواد اوليه ام را دور ريختم، چراكه مورد پذيرش هيچكس نبود، اما بعد از سه سال چنان جايي در صنعت نئوپان باز كرد كه امروزه ۱۲۰ ماشين پرس ملامينه در كارخانه ما در حال كار هستند.

تحول در هر زمينه اي نياز به زمان دارد و با گذر زمان مي توان نتيجه ي درست فكر كردن را ديد. محصولي مانند MDF نيز مانند ملامينه نه شناخته شده بود و نه خواستاري داشت، اما بعد از مدتي امروز مي بينيد كه يكي از پر مصرف ترين نوع محصول در صنعت نئوپان است. تمام تلاشهاي خودم و همكارانم در اين كسب و كار، دليل شناخته شدن و خوشنام بودن پارس نئوپان دربين صنعت چوب و نئوپان است.هيچ دستاوردي بدون تلاش و پشتكار بدست نمي آيد و اين زندگينامه مُهر تأييدي است براي آن…


نتيجه گيري

فكر درست، نتيجه ي درست در پي دارد.براي رسيدن به قله هاي موفقيت بايد شبانه روز تلاش كرد؛ كار هشت ساعته يعني استفاده از يك سوم سرمايه ي موجود.هيچ خدمتي بزرگتر از ايجاد شغل و زمينه ي توليد نيست.افتخار رسيدن به ثروت، زماني درست است كه در جهت خدمت به انسان باشد وگرنه صرف داشتن پول، هيچ افتخاري ندارد.شرط لذت بردن و بهره مند شدن از تمام افراد و امكانات، در تعريف درست وظايف آن ها است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۷:۲۴

شناسايي سريع علايق و استعدادهاي پنهان ;يكي از مهم‌ترين اقداماتي است كه هر فرد بايد قبل از هر كاري انجام دهد. در اين صورت مي‌تواند مطمئن باشد كه مسيري كه طي مي‌كند درست است. شايد خيلي شنيده باشيم كه براي موفق شدن در زندگي بايد هدف داشته باشيم; اما آيا بدون شناخت علايق و استعدادهاي پنهانمان مي‌توانيم مسير درست را براي رسيدن به اهدافمان انتخاب كنيم؟!بدون شك خير.

سريع‌ترين راه شناسايي علايق و استعدادهاي پنهان

 

در اين نوشته مي‌خواهيم سريع‌ترين راه شناسايي علايق و استعدادهاي پنهان را به شما بگوييم; تا بتوانيد به‌راحتي اين كار را انجام دهيد و با اطمينان خاطر بيشتري ;قدم‌هاي موفقيت را يكي پس از ديگري برداريد.يكي از قوي‌ترين راه‌هاي شناخت علايق تمركز بر روي يك‌چيز است ;دقيقاً مانند راداري هوشمند عمل مي‌كند ; تمركز بر روي ميزان شادي و رضايتي كه حين كار احساس مي‌كنيد.كاري كه با انجامش باري روي دوش خود احساس نمي‌كنيد و با شور و اشتياقي خاص انجامش مي‌دهيد.

احساسات خوب

 

 

براي انجام اين كار تلاش خاصي نمي‌كنيد و فقط انجامش مي‌دهيد و در تمام زماني كه مشغول آن هستيد تلفيقي از تمام احساسات خوب را تجربه مي‌كنيد. هيچ اجباري براي انجامش وجود ندارد اما شما آن را انجام مي‌دهيد حتي اگر مجبور باشيد بدون دريافت دستمزد آن را انجام دهيد. شايد در ابتدا سخت باشد و احساس سردرگمي كنيد اما كمي وقت بگذاريد تا كشفش كنيد ارزشش را دارد.دومين راهكاري كه مي‌توانيد با استفاده از آن از علايق و استعدادهاي پنهان خودآگاه شويد اين است; سؤالات زير را از خود بپرسيد و در برگه‌اي يادداشت كنيد:

۱٫دو ويژگي خاص و بارزتان چيست؟ مثلاً خلاق و سخت‌كوش

۲٫وقتي با ديگران در ارتباط هستيد دوست داريد چه احساساتي را از طرف آن‌ها دريافت كنيد؟ مثلاً احترام و حمايت

۳٫فرض كنيد در دنيايي هستيد كه كامل است و هيچ نقصي ندارد، دنياي شما چه ويژگي‌هايي دارد؟

ارتباطات به چه شكلي هستند؟

تمام احساس و انتظارتان را از اين دنياي فوق‌العاده و شاد در يك جمله‌ي مثبت و در زمان حال بنويسيد.

۴٫تمام جواب‌هايي كه در سه سؤال قبلي داديد را در يك جمله خلاصه كنيد.

جمله‌اي كه نوشتيد به‌نوعي رسالت شماست.

اين عبارت را هميشه جلوي ديدتان قرار دهيد تا بدانيد كه مقصد كجاست.

 

علايق شما

 

 

هميشه اين را به خاطر بسپاريد; كه همه‌ي ما براي انجام كاري به اين دنيا آمده‌ايم و رسالتي بر دوش داريم; بنابراين با شناسايي سريع علايق و استعدادهاي پنهان خود مي‌توانيم انسان موفق و مؤثرتري باشيم.همه انسان‌ها ويژگي‌هاي منحصربه‌فردي دارند كه مي‌توانند با كشف آن‌ها زندگي پربارتري داشته باشند.انجام كارهايي كه از آن‌ها نفرت داريم درست نيست; حتي اگر خود را مجبور به انجام آن بدانيم و چاره‌اي غيرازاين نبينيم; اما اين‌يك اصل در موفقيت است.كاري را انجام بده كه با انجامش احساس خوشحالي كني و از آن لذت ببري; در اين صورت مطمئن باش به جايگاه بالايي در آن خواهي رسيد.

استعدادهاي خودآگاه

 

 

زندگي آنقدر كوتاه است كه نبايد با تلخي آن را سپري كنيم در واقع زندگي بايد سراسر شادي و آرامش باشد ;و تا زماني كه خودمان را بيشتر نشناسيم و از علايق و استعدادهاي خودآگاه نباشيم نمي‌توانيم تصميمات درستي براي زندگي‌مان بگيريم و درنتيجه از زندگي رضايت نداريم و مدام در حال گلايه و شكايت هستيم.بعد از شناخت سريع علايق و استعدادهاي پنهان خودمان مي‌توانيم زندگي بامعناتري داشته باشيم و بعدازآن هيچ كاري را بي‌هدف انجام نمي‌دهيم. براي تك‌تك انتخاب‌هايمان دليلي داريم و اين يعني به‌درستي زندگي مي‌كنيم.

تكنيك رسالت

 

 

يكي ديگر از راه‌هاي كشف اين علايق و استعدادهاي دروني، تمريني است كه به‌صورت مراقبه انجام مي‌دهيم.تكنيك رسالت يكي از قدرتمندترين تكنيك‌هايي است كه براي كشف علايق و استعدادها از آن استفاده مي‌كنيم. در پكيج كسب ثروت و آرامش در بخش مدل عاپا و در قسمت ابتدايي آن يعني عشق، اين تكنيك را اجرا كرديم. همان‌طور كه مي‌دانيد جواب تمام سؤالات ما در درونمان است ;بنابراين سفر به درون و كاوش درون مي‌تواند بهترين پاسخ را به ما بدهد. مهم‌ترين سؤالي كه مي‌توانيم از خود بپرسيم و با پاسخش بزرگ‌ترين تصميم زندگي‌مان; يعني كشف رسالتمان و اقدام در راستاي آن را بگيريم اين است:

«من به اين دنيا آمده‌ام كه چه‌كار كنم؟» جواب اين سؤال در درون شما نهفته است ;و پاسخ به آن مي‌تواند ديد روشني براي ادامه‌ي زندگي‌تان باشد.شناسايي سريع علايق و استعدادهاي پنهان موضوع بسيار مهمي است كه بايد قبل از هر اقدامي به آن توجه كنيم ; تا مسير موفقيت را به‌راحتي طي كرده و به جايگاهي كه در ذهن داريم برسيم.

نكاتي براي شكوفا كردن استعداد ها

زماني كه شما استعداد ها و توانايي هاي خود را شناختيد و رسالت خود را در زندگي انتخاب كرديد زمان ان فرا ميرسد كه براي شكوفا كردن اين استعدادها تلاش كنيد. در ادامه چند نكته كه به شما كمك خواهد كرد كه استعداد هاي خود را شكوفا كنيد ارائه شده است. اگر شما بتوانيد  استعدادهاي خود را شكوفا كنيد شانس خيلي زيادي براي رسيدن به اهداف خود خواهيد داشت.

دست از تلاش بر نداريد

 

 

تا زماني كه شما دست از تلاش نكشيد، شكست نخواهيد خورد. با يك نگرش مثبت شكست ميتواند به بزرگترين و ارزشمندترين راهنماي شما در مسير موفقيت تبديل شود. اگر نگرش درستي نسبت به شكست داشه باشيد و از آن بياموزيد شكست به منزله پلي به سوي پيروزي و رسيدن به هدف براي شما خواهد بود. داشتن اين نگرش نسبت به شكستها باعث افزايش اعتماد به نفس شما خواهد شد. زماني كه به استعداد خود پي برديد زمان آن فرا رسيده است كه با اعتماد به نفس به سمت شكوفا كردن ان حركت كنيد و هيچ شكستي نبايد در مسير براي شما تبديل به يك مانع شود.

ذهنتان شگفت انگيزترين ابزار در دستان شما است

 

 

جهان با تمام بزرگيش ميتواند در ذهن شما جاي گيرد. ذهن بسيار پيچيده و شگفت انگيز است. ذهن شما قادر به تصور جهان است. ذهن در حالت نا خود اگاه ابزاري براي بقا است و همه چيز را با هدف بقا تنظيم ميكند. به همين دليل در حالت عادي ذهن دوست دارد همه چيز در حالت آشنا و امن باقي بماند. به همين جهت است كه ذهن در مقابل تصميم به تغيير و سوالات جديد از خود مقاومت نشان ميدهد اما اگر به صورت آگاهانه كنترل شود قادر به انجام كارهاي شگفت انگيزي بوده و ميتواند به اصلي ترين ابزار براي شكوفايي استعداد هاي شما تبديل شود. ذهن شما ميتواند تبديل به خدمتكاري عالي براي رسيدن به اهداف و شكوفايي استعداد هاي شما باشد و در نقطه مقابل اگر كنترل نشود ميتواند تبديل به مانعي بر سر راه شكوفايي استعداد هاي شما تبديل شود.

آزادانه بيانديشيد

 

 

يكي از قابليت هاي عالي و شگفت انگيزي كه ذهن شما دارد قدرت تخيل و خيالپردازي است. به اعتقاد بسياري از فلاسفه تخيل را ميتوان قدرتمندترين قابليت ذهني دانست. معمولاً افراد در دوران كودكي خيالپردازان بسيار توانايي هستند اما با فرا رسيدن سنين بزرگسالي اين توانايي را سركوب ميكنند. با سركوب خيال پردازي شما قدرت خلاقيت خود را از دست ميدهيد حداقل روزي يك مرتبه به خودتان اجازه خيالپردازي بدهيد و آزادانه بيانديشيد. بزرگترين هدف شما چيست؟ اولين گام براي رسيدنب به آن اين است كه در موردش خيالپردازي كنيد. بيل گيتس موسس شركت مايكرو سافت ميگويد كه تمام سرمايه مايكروسافت تخيل انسان است. او به اين موضوع اعتقاد دارد كه ميدان دادن به تخيلات باعث موفقيت او و شكوفايي استعدادش شده است.

با جامعه همرنگ نشويد

 

 

اگر شما مانند سياهي لشكر در جامعه به دنبال جمعيت به راه بيافتيد مطمعناً فراتر از آنها حركت نخواهيد كرد. اما اگر مستقل باشيد، مستقل فكر كنيد و مستقل حركت كنيد اين احتمال وجود دارد كه به جايي برسيد كه هرگز كسي آنجا نبوده است. جامعه هميشه تلاش ميكند كه مارا با ديگران همرنگ كند. ممكن است جامعه باعث ايجاد احساساتي نظير مقبوليت، پذيرش و امنيت در ما شود اما اين خطر نيز وجود دارد كه ما خود واقعيمان را فراموش كنيم و نتوانيم استعدادهاي شخصي خود را شكوفا كنيم. هر كدام از ما موجودي منحصر به فرد هستيم كه براي انجام كار ويژه ي قدم بر اين جهان گذاشته ايم. پس بايد راه خودمان را پيدا كنيم و اين مسير را طي كنيم. اگر شما با اجتماع همرنگ شويد ممكن است چيزهاي كوچكي به دست بياوريد اما در نهايت حسرت زندگي را خواهيد خورد كه با بها دادن به استعدادهايتان ميتوانستيد به ان برسيد.

از قلمرو خود خارج شويد و به ديگران گوش دهيد

 

 

در كلاسهايي شركت كنيد يا به سرگرميهايي بپردازيد كه كاملاً خارج از قلمرو آرامش شما قرار دارد.  اين كار ميتواند استعدادهاي پنهان شما را شكوفا كند. سعي كنيد به تعريفها و تمجيدهايي كه ديگران از شما ميكنند گوش دهيد. در بسياري از موارد ميتوانيد استعداد هايي كه توانايي شكوفا شدن دارند را از ميان اين تعريفها و تمجيدها پيدا كنيد.

نتيجه گيري

از شما مي‌خواهم زمان بگذاريد و يك‌بار براي هميشه مسير خود را مشخص كنيد. كشف علايق و مداومت بر انجام كارهايي كه به انجامشان علاقه داريد به‌ مرور استعدادهايتان را شكوفا مي‌كند.اين را بدانيد موفقيت انجام و مداومت به همين كارهاي ساده و كوچك است ; كه در كوتاه‌ مدت به چشم نيايد اما آينده‌اي شگفت‌انگيز پيش رويتان قرار خواهد داد.من ماهان تيموري هستم و در راه رسيدن به ثروت و آرامش شما را ياري ميكنم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۲:۴۹

ثروتمند شدن با سود مركب بسيار آسان است. سود مركب يكي از مهم‌ترين اصل‌هاي افزايش درآمد و كسب ثروت‌ كلان است كه بايد نسبت به آن آگاهي داشته باشيد. درواقع درك درست اين مطلب مي‌تواند دنياي اقتصادي شمارا به‌طور كامل متحول كند. با استفاده از اين قانون مي‌توانيد بارها به ثروت بيشتري دست پيدا كنيد. منظور از ثروتمند شدن با سود مركب چيست؟ هميشه در سمينارهاي آموزشي خودم مثالي مي‌زنم تا افراد به‌طور كامل اين مطلب را درك كنند. دو پيشنهاد براي اين افراد دارم:

 

 1. دريافت چكي به مبلغ سه ميليارد تومان و تمام.
 2. دريافت اسكناسي ۱۰۰ توماني كه هرروز تا ۳۲ روز دو برابر مي‌شود.

 

شما كدام‌ يك را انتخاب مي‌كنيد؟

 

 

بسياري از افراد بدون هيچ دودوتاچهارتايي گزينه‌ي اول را انتخاب مي‌كنند. به شوخي مي‌گويند آقاي تيموري ۳ ميليارد ما را بده بريم! تعداد كمي هم گزينه‌ي دوم را انتخاب مي‌كنند كه البته كمي درايت پشت اين انتخاب هست. مي‌توانيد باكمي صبوري مبلغ ۱۰۰ تومان را در عدد ۲ ضرب كنيد و ۳۲ بار اين كار را تكرار كنيد. حالا چطور؟ آيا بازهم گزينه‌ي اول را انتخاب مي‌كنيد؟!يكي از بزرگ‌ترين مشكلات افراد و يا بهتر بگويم انسان اين است كه مي‌خواهد به‌سرعت به نتيجه و سود بالايي برسد. همين حالا ۳ ميليارد تومان را بده من برم! انسان ذاتاً عجول است و اين در كسب‌ و كار و سرمايه‌گذاري نيز وجود دارد. معجزه‌ي سود مركب را درك كنيد تا بتوانيد به دستاوردها و سودهاي كلان دست پيدا كنيد.

 

ثروتمند شدن با سود مركب چيست؟

 

با عرض پوزش تصوير قانون ميتوز نمايش داده نمي شود

سود مركب كه بانام قانون ميتوز هم شناخته مي‌شود يك اصل قدرتمند در كسب ثروت است. چيزي كه بايد در اين شيوه يعني ثروتمند شدن با سود مركب، بدانيم اين است كه فقط كافي است درآمدمان را دو برابر كنيم. با اين كار مي‌توانيم به‌صورت تصاعدي به ثروت بيشتري دست پيدا كنيم. ۲، ۴، ۸، ۱۶، ۳۲، ۶۴، ۱۲۸ و… اين شيوه‌ي سود مركب است.

كسب‌ و كار جديد

 

 

در ابتدا بايد درآمد داشته باشيد كه به‌طور كاملاً شفاف و قابل‌ درك در بخش فوت كوزه‌گري به تمام موضوعات مهم ايجاد يك كسب‌ و كار پرداختيم. در بخش فوت كوزه‌گري مشاغل پول‌ساز را معرفي مي‌كنيم، از ابتدا تا درآمدزايي و راه‌هاي كسب پول بيشتر در كسب‌ و كار جديد و مختلف صحبت مي‌كنيم. پيشنهاد مي‌كنم افرادي كه قصد استارت كسب‌ و كار جديدي را دارند، سري به اين بخش از سايت بزنند. حتماً اطلاعات مفيدي در اختيارشان قرار مي‌گيرد. حتي افرادي كه كسب‌وكار هم دارند اين بخش را از دست ندهند چراكه اطلاعاتي ارائه مي‌شود كه شايد از آن بتوانند در رشد كسب‌وكارشان استفاده كنند.

 

كسب در آمد

 

 

بعد از كسب در آمد بايد بدانيد چطور درآمدتان را افزايش دهيد. دو برابر كردن درآمدتان بهترين كاري است كه بايد انجام دهيد. براي مثال اگر يك‌ميليون تومان درآمد داريد بايد به اين فكر كنيد كه چطور مي‌توانم درآمدم را به دو ميليون برسانم؟ حتماً ايده‌هايي داريد، آن‌ها را بررسي كنيد و در جهت تحققشان اقدام كنيد. فرقي نمي‌كند در هر كسب‌وكاري كه هستيد مي‌توانيد در آن رشد كنيد. اگر ايده‌اي به ذهنتان نمي‌رسد حتماً با دفتر تيم آموزشي ماهان تيموري تماس بگيريد تا توسط كارشناسان ما راهنمايي شويد. مشاوره در زمينه‌ي ايجاد و رشد كسب‌وكار يكي از مهم‌ترين وظايف ما در اين تيم است.

درآمدزايي

 

در مواقعي افراد سؤال مي‌كنند، شايد در ابتدا بتوانيم درآمدمان را دو برابر كنيم اما در آينده اين كار سخت مي‌شود! براي مثال خيلي راحت مي‌توان يك‌ ميليون را دو ميليون كرد اما چطور مي‌توانيم ده ميليون را به بيست ميليون افزايش دهيم؟ دوستان خوبم، بهتر بگويم درآمدزايي و كسب ثروت نوعي مهارت است كه با تمرين آن را ياد مي‌گيريد و در آن ورزيده مي‌شويد. فردي كه توانايي تبديل يك‌ميليون را به دو ميليون دارد و توانايي تبديل دو ميليون به چهار ميليون را دارد و الي‌آخر توانايي تبديل ده ميليون را نيز به بيست ميليون خواهد داشت. دقيقاً موضوع مهمي كه در دوره‌ي هوش مالي به آن مي‌پردازيم.

مهارت برنامه‌ريزي

 

 

ثروتمند شدن با سود مركب نياز به هوش مالي دارد .در دوره‌ي هوش مالي از اين صحبت مي‌كنيم كه افراد بايد مهارت افزايش درآمد خود را داشته باشند و در ادامه با مديريت صحيح دخل‌ و خرج، پس‌انداز مناسبي داشته باشند و در مرحله‌ي بعد مهارت برنامه‌ريزي براي پولي كه پس‌انداز كرده‌اند را كسب كنند و در آخر بتوانند اين مبلغ را در بهترين جا سرمايه‌گذاري كرده و به سودهاي بيشتري برسند و ثروتمند شدن با سود مركب را مشاهده كنند. يك فرد اگر تا آخر عمرش هم بخواهد سخت تلاش كند نمي‌تواند ثروتش را افزايش دهد بلكه بايد مهارت مديريت و برنامه‌ريزي پولش را ياد بگيرد تا بتواند به سودهاي بيشتري دست پيدا كند.

قانون ميتوز

 

 

از قانون ميتوز يا سود مركب مي‌توان در كسب ثروت بيشتر استفاده كرد. مهارت مديريت پول و مديريت كسب و كار يكي از مهم‌ترين مهارت‌هايي است كه بايد آن را آموزش‌ديده و در كسب وكار بكار بگيريد تا به ثروتمند شدن با سود مركب را درك كنيد. آموزش هزينه نيست، سرمايه‌گذاري است. اين شعار نيست چراكه افراد موفق اهميت زيادي به آموزش قائل بوده و هستند. اگر زندگينامه‌ي انسان‌هاي موفق كشورمان را مطالعه كنيد اين موضوع را به‌وضوح درك مي‌كنيد. اين افراد براي رشد كردن و موفق شدن آموزش مي‌ديدند و اگر نياز بود به كشورهاي پيشرفته مي‌رفتند و حتي كاركنان خود را براي آموزش به خارج از كشور مي‌فرستادند.

نتيجه گيري

درك اين مهم مي‌تواند نظرتان را درباره‌ي موضوع مهمي چون آموزش تغيير دهد. در هر زمينه‌اي كه احساس نياز مي‌كنيد، آموزش ببينيد. يكي از اين زمينه‌ها كسب‌وكار است كه در حيطه‌ي كاري تيم آموزشي ماست. به بخش‌هاي مختلف سايت سري بزنيد و از مطالب استفاده كنيد. مطالب ارزشمندي در حوزه‌ي رشد كسب‌وكار و شيوه‌هاي نوين ثروت آفريني ارائه كرده‌ايم كه مي‌توانيد با استفاده از آن‌ها به موفقيت شغلي و حرفه‌اي بيشتري برسيد.

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۷:۰۲

در ادامه مقاله هاي تندخواني و يادگيري سريع به بحث يادگيري از طريق حواس پنجگانه مي پردازيم.در يادگيري از طريق حواس پنجگانه بايد به شخصيت نوع خود توجه كنيد.

 روش هاي يادگيري از طريق حواس پنجگانه

 

يادگيري از طريق حواس پنجگانه چگونه موثر است؟

افرادي هستند كه فرايند يادگيري را از طريق حس شنوايي بيشتر فرا مي گيرند به اين افراد  شنيداري ميگويند.

ويژگي هاي افراد شنيداري به شرح زير است

 

 

 • اطلاعاتي كه از طريق شنيدن دريافت مي كنند بهتر از درك از طريق بقيه حواس مي باشد.
 • اين اطلاعات در قطعه هاي گيجگاهي در بخش كناري مغز پردازش و ذخيره مي شود.
 • حدودا ۲۰ تا ۳۰ درصد از افراد اين سبك را براي يادگيري انتخاب مي كنند.
 • اين افراد با اساتيدي كه سخنورهاي خوبي هستند و از طريق سخن گفتن براي تفهيم بيشتر استفاده مي كنند بسيار راحت ارتباط برقرار مي كنند.
 • يك نكته در مورد اين افراد وجود دارد كه بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقيقه بعد از شروع سخنراني از افت ذهني برخوردار مي شوند.
 • اين دامنه را براي نوجواانان حدود ۱۰ دقيقه براورد مي كنند.
 • شنيداري ها بيشتر به گفتار ما دقت مي كنند.
 • تحسين ها و تقديرها و تشكرها بيشتر از چيزهاي ديگر روي آنها تاثير مي گذارد.
 • به موسيقي و خوش آهنگي صدا واكنش نشان مي دهند.
 • با اين گونه افراد بايد كمي شمرده تر از ديداريها صحبت كنيم.
 • وقتي با يك شخص شنيداري صحبت مي كنيد خلاصه نكنيد اما شرح و تفصيل فراوان هم ندهيد.
 • وقتي يك شنيداري با شما صحبت مي كند سعي كنيد بيشتر از بقيه به او توجه كنيد.
 • آنها براي فهميدن و درك كردن حتما نبايد به استاد نگاه كنند زيرا يادگيري آنها از طريق گوش انجام مي شود.
 • خود اين افراد بسيار خوب و شمرده صحبت مي كنند.
 • در صورتي كه براي يك فرد شنيداري ساعت ها اخم كنيد شايد چندان متوجه آن حالت نشوند.
 • اما اگر يك كلمه اعتراض كنيد عكس العمل نشان خواهد داد.
 • غالبا اين افراد با سرو صدا زندگي مي كنند و مي توانند از روي لحن و فراكانس صدا در شما نفوذ كنند.
 • شنيداري ها ترجيح مي دهند مطالب را با صداي بلند بخوانند.
 • در محيط هاي شلوغ و پر صدا تمركز حواس خود را از دست مي دهند.
 • به جاي يادداشت برداري براي يادگيري بيشتر به حفظ صوت تمايل دارند.

 

در صحبت كردن با اين افراد اين جمله ها را بيشتر مي شنويد

 

 

صداي خيلي قشنگي دارد.

اين صدا را شنيدي؟

خيلي بلند و واضح است.

خودم شنيدم كه گفت:

داشتم مي گفتم كه…

بنابراين عباراتي كه بيشتر تأكيد روي صدا دارند به كار مي برند.

نتيجه گيري

برخي از افراد در يادگيري به حس شنوايي خود اتكا دارند.اين افراد در سر و صدا تمركز ذهن خود را از دست مي دهند.تحسين و تقدير و تشكر بيش از هر چيزي روي آنها موثر است.هنگام صحبت با آن ها بايد اعتدال را رعايت كرد.براي يادگرفتن نياز ندارند به استاد نگاه كنند.اين افراد به كمك صدا مي توانند يك ارتباط موثر با ديگران ايجاد كنند.روش صحيح مطالعه و يكي از روش هاي تقويت حافظه براي اين افراد اين است كه به جاي خواندن مطالب آن ها را بشنوند.اين كار مثل يك داروي تقويت حافظه روي آن ها اثر خواهد كرد.

 
 
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۱:۲۱

در مقاله انواع يادگيري مي آموزيم افراد در تندخواني و يادگيري سريع سبك هاي متفاوتي دارند و اين انواع يادگيري به ضمير ناخودآگاه آنها مربوط مي شود.اين نكته حائز اهميت است كه تمام انواع يادگيري قابليت پيشرفت را دارند و مي توانيم با رعايت روش هاي تقويت حافظه آنها را ارتقاء دهيم.زماني كه مطلبي كه آموزش مي بينيم با سبك يادگيريمان مطابقت داشته باشد مثل يك داروي تقويت حافظه باعث مي شود يادگيري بيشتري شكل بگيرد.در واقع سبك هاي يادگيري هيچ مزيتي نسبت به همديگر ندارند و فقط يك ويژگي در ما وجود دارد كه ما مي توانيم با آن روش بهتر و بيشتر درك كنيم.

 

بايد بدانيد افراد در يادگيري به ۳ دسته تقسيم مي شوند:

انواع يادگيري

 

نكاتي در مورد انواع يادگيري

 

۱- كساني كه فرايند يادگيري از طريق حس بينايي آن ها انجام مي شود.به عبارت ديگر براي درك بهتر محيط پيرامونشان از حس بينايي خود استفاده كنند.

۲- افرادي كه حس شنوايي را براي يادگيري استفاده مي كند.

۳- كساني كه از حس چشايي و بويايي و لامسه براي يادگيري استفاده مي كنند.براي اينكه بفهميد از نظر يادگيري جزء كدام دسته افراد گفته شده هستيد به بيان ويژگي افراد از نظر يادگيري مطالب مي پردازيم.

يادگيري ديداري

 

 

۱-كساني كه فرايند يادگيري از طريق حس بينايي آن ها انجام مي شود.به عبارت ديگر براي درك بهتر محيط پيرامونشان از حس بينايي خود استفاده كنند. اين افراد بخش بزرگي از جمعيت را تشكيل ميدهند و تعداد زيادي از افراد از اين روش براي يادگيري استفاده ميكنند. يكي از نشانه ها براي شناخت افراد اين دسته اين است كه براي به ياد اوردن مطالب چشمان خود را ميبنندند و سعي ميكنند ان را در ذهن خود تجسم كنند. اگر در كلاسهاي اموزشي به دنبال اين افراد ميگرديد، ميتوانيد انها را در نيمكتهاي جلو پيدا كنيد چرا كه در بيشتر مواقع نيمكتهاي رديف جلو را اشغال ميكنند.

كتابهاي مصور

 

 

اين افراد معمولاً علاقه زيادي به كتابهاي مصور دارند و دوست دارند بعد از خواندن هر مطلبي تصويري مرتبط با ان را هم ببينند. يكي از نكات جالب در مورد اين افراد است كه در به ياد اوردن لطيفه ها معمولاً دچار مشكل ميشوند. نكته جالبي ديگري كه در مورد اين افراد بايد گفت اين است كه معمولاً افراد منظمي هستند. براي كساني كه از اين روش يادگيري استفاده ميكنند پيشنهاد ميكنيم كه در هنگام يادگيري به چهره آموزگار يا مربي خود نگاه كنيد. اين كار باعث خواهد شد شما سريعتر مطالب را ياد بگيريد و به اهداف خود در اين زمينه برسيد. با استفاده از  مطالبي كه حاوي رنگ ها، تصاوير، نمادها و جداول باشند، بهتر ميتوانيد مطالب را ياد بگيريد پس همواره سعي كنيد براي يادگيري از چنين منابعي سود ببريد.

يادگيري شنوايي

 

 

۲-افرادي كه حس شنوايي را براي يادگيري استفاده مي كند.  فرادي كه از روش يادگيري شنيداري استفاده ميكنند اين توانايي را دارند كه ريتم و تن صداها را به طرز بسيار خوبي تشخيص دهند. اگر شما يا دوستانتان از جمله كساني هستيد كه براي يادگيري يك مطلب بايد ان را با صداي بلند بخوانيد به احتمال خيلي زياد جزء افرادي هستيد كه از روش شنيداري براي براي يلدگيري مطالب استفاده ميكنيد. اين افراد چندان دوست ندارند به يادداشت برداري بپردازند.

يادگيري حسي حركتي

 

 

۳- كساني كه از حس چشايي و بويايي و لامسه براي يادگيري استفاده مي كنند.براي اينكه بفهميد از نظر يادگيري جزء كدام دسته افراد گفته شده هستيد به بيان ويژگي افراد از نظر يادگيري مطالب مي پردازيم.  اين گروه را ميتوان كوچكترين گروه در بين جمعيت دانست چرا كه تنها در حدود ۵% از جمعيت در اين گروه جاي ميگيرند . اين گروه معمولاً به فعاليتهاي بدني و ورزشي علاقه زيادي از خود نشان ميدهند. اين افراد براي يادگيري به تحرك و تمرينات عملي نيازمند هستند. اگر ديديد خودتان يا دوستانتان جزء افرادي هستيد كه براي يادگيري يك مطلب شروع به راه رفتن و خواندن ان مطلب ميكنيد بايد گفت كه به احتمال زياد شما جزء اين دسته قرار ميگيريد.

ويژگي افراد با سبك يادگيري ديداري از طريق حس بينايي

 

 

اطلاعات ديداري در بخش پس سري كه در پشت سر قرار دارد و پردازش و ذخيره مي شود.

 •  اين افراد براي يادگيري احتياج به الگوي ذهني دارند مثلا اگر بخواهيم يك آدرس بدهيم بايد حتما يك كروكي از آن آدرس را بكشيد.
 •  حدود ۶۵%يادگيري ها از نوع ديداري مي باشد.
 •  اين افراد كيفشان پر از خودكار و ماژيكهاي چند رنگ مي باشد كه براي نشانه گذاري از آن استفاده مي كنند
 •  بخشهاي مختلف درسي را به صورت گرافيكي و تصويري به هم مرتبط مي كنند.
 •  دفتر هاي آنها پر از نقاشي و كاريكاتور هستند.
 •  آرام صحبت كردن استاد در كلاس درس حوصله آنها را سر مي برد و ترجيح مي دهند سريع به آخر ماجرا برسند.
 •  تصوير براي اين افراد بيشتر جلب توجه مي كند و بيشتر از چيزهايي كه بيشتر با چشم مي بينند صحبت مي كنند.
 •  از حركات دست زياد استفاده مي كنند.
 •  به سرعت حركت مي كنند.
 •  اگر از مطالب يك درك تصويري نداشته باشند نمي توانند مفهوم آن را درك كنند.

توصيه ميكنم اگر در كلاس درسي غيبت داشتيد حتما از همكلاسي هاي ديداري خود جزوه بگيريد.

افراد ديداري معمولا از اين كلمات در جمله هاي خود استفاده مي كنند.

 

 

 • ببين
 • ببين چطور كار مي كنند.
 • من را نگاه كن 
 • دوست دارم يك جور ديگر ببينم 
 • من هيچ وقت چهره ها از يادم نمي رود 
 • تصويرش در ذهنم است 

خلاصه اينكه ديداريها با ديدن و تركيب تصاوير اطلاعا ت را به خاطر مي سپارند.از تصوير و نقشه و علائم گرافيكي براي برقراري ارتباط و سازماندهي استفاده مي كنند.

براي به خاطر سپردن موضوعي چشمانشان را براي تجسم بهتر آن مي بندند.

 تمايل به يادداشت برداري با جزئيات زياد و مفصل دارند.

 جلوه هاي تصويري و كتابهاي مصور آنها را جذب مي كند.

 براي برجسته سازي نكات كليدي از ماژيك استفاده مي كنند.

در كلاس تمايل دارند در رديف هاي جلو بنشينند و از نزديك شاهد همه چيز باشند.

دوست عزيز با مطالعه اين مقاله و مقاله هاي بعدي تحت عنوان يادگيري از طريق حواس  شما مي توانيد با شناخت نوع يادگيريتان باعث تقويت تند خواني و تقويت حافظه  شويد كه تقويت اين دو موجب مي شود اعتماد به نفس افزايش يابد و تمركز حواس زياد شود كه افزايش تمركز ذهن خود يك ارتباط موثر با مديريت زمان دارد.

نتيجه گيري

براي يادگيري روش هاي مختلفي وجود دارد كه با توجه به ويژگي هاي شخصيتي افراد،هر كس با يك روش بهتر ياد مي گيرد.

بعضي ها ديداري،بعضي شنيداري و برخي لمسي هستند.

ديداري ها كه بيشترين طيف را به خود اختصاص مي دهند براي يادگيري بايد حتما ببينند.آرام صحبت كردن استاد حوصله شان را سر مي برد و معمولا صندلي هاي جلو مي نشينند تا همه چيز را ببينند.از لفظ ببين زياد استفاده مي كنند و…

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۵:۳۷

راه و روش يادگيري از اركان موفقيت هستند.از مواردي كه ما با آن مواجه ايم ، يادگيري مي باشد.در اين مقاله قصد آشنايي شما با راه و روش هاي يادگيري را داريم. ما در اينجا به ذكر انواع حافظه و روش هاي تقويت حافظه مي پردازيم تا بتوانيد روش صحيح مطالعه را در پيش بگيريد و در تمام زمينه ها به خصوص مطالعه پيشرفت قابل توجهي داشته باشيد. بسياري از افراد بر اين عقيده هستند كه سبكهاي يادگيري بر روند يادگيري تاثير زيادي دارند. تعاريف گوناگوني براي روشهاي يادگيري ارائه شده است اما به طور كلي ميتوان گفت كه روشهاي مختلف يادگيري شامل باورها و رفتارهايي است كه افراد از انها استفاده ميكنند تا در يك موقعيت معين بتوانند به روند يادگيري خود كمك كنند.

روشهاي يادگيري

 

 

تحقيقاتي كه در مورد روشهاي يادگيري انجام شده است اين موضوع را نشان ميدهد كه افراد در چگونگي گرايش به يك تكليف به صورت متفاوتي عمل ميكنند و اين تفاوت را نميتوان تنها ناشي از هوش و قابليت هاي اجتماعي متفاوت انها دانست. به طور كلي سبك و روش يادگيري به اين موضوع ميپردازد كه افراد چگونه ياد ميگيرند. نكته جالب اينجاست كه تحقيقات نشان ميدهد كه پارامترهايي مانند قوميت، جنسيت و سن نيز بر روي روشهاي يادگيري كه افراد از آنها استفاده ميكنند تاثيرگذار هستند. براي مثال بر طبق مطالعاتي كه در اين زمينه انجام شده است افرادي كه در امريكاي شمالي زندگي ميكنند عمدتاً از روش يادگيري ديداري و افرادي كه از نژاد عرب هستند از روش يادگيري شنيداري استفاده ميكنند. در ادامه به روشهاي يادگيري كه بر اساس ادراك هاي حسي تقسيم بندي شده اند پرداخته ايم.

انواع راه و روش هاي يادگيري

افراد ديداري

يرخي افراد از طريق حس بينايي مطالب و يا محيط پيرامون خود را درك مي كنند.به عبارت ديگر براي يادگيري تمركز ذهن خود را بيشتر روي ديدن اجسام و تصاوير مي گذارند و از اين راه مي آموزند.

افراد شنيداري

 

 

برخي افراد شنيداري هستند يعني از طريق حس شنوايي به يادگيري مي پردازد وقتي صحبت از افرادي مي كنيم كه يادگيري را از طريق يك كدام از حواس پنجگانه فرا مي گيرند به اين معني نمي باشد كه فقط از اين طريق به يادگيري مي پردازند بلكه درك مسائل از طريق اين حس براي آنها آسان تر مي باشد. 

به طور مثال كسي كه يك فرد شنيداري محسوب مي شود از طريق شنيدن اطلاعات را بيشتر دريافت مي كند.اطلاعاتي كه از طريق حس شنوايي آموخته مي شود در بخش كناري مغز ذخيره خواهد شد.پس دروسي كه داراي اساتيدي با فن بيان بالايي مي باشد براي آنها آسان تر است و مي توانند با آن اساتيد بيشتر ارتباط برقرار كنند.

اما پس از بيست دقيقه از سطح يادگيري آنها كم مي شود و براي بالا بردن راندمان يادگيري در آنها بهتر است يك استراحت كوتاه داشته باشند.همان طور كه از اسم اين افراد بر مي آيد به موسيقي و صدا واكنش نشان مي دهند در نتيجه تشويق كردن و تشكر كردن در آنها بيشتر از موارد ديگر تاثير مي گذارد.

به صحبت هاي آنها به دقت گوش دهيد وبا آنها خيلي واضح و شمرده صحبت كنيد.تمام اعمال صوتي شما روي آنها تاثير مي گذارد يعني اگر به آنها اخم كنيد شايد به آن حالت شما توجه نكنند ولي اگر يك كلمه اعتراض آميز به آنها بزنيد مطمئنا با شما برخورد خواهند كرد.

پس مي توان نتيجه گرفت كه جمله هايي كه روي صدا تمركز دارند بيشتر از بقيه روي آنها تاثير مي گذارد و در لابه لاي صحبت هاي آنها مي توانيم جمله هاي خودم شنيدم و يا اين صدا را مي شنوي و يا صداي زيبايي دارد را پيدا كرد.

سطح يادگيري

 

راه و روش هاي يادگيري چيستند؟

اما پس از بيست دقيقه از سطح يادگيري آنها كم مي شود و براي بالا بردن راندمان يادگيري در آنها بهتر است يك استراحت كوتاه داشته باشند.همان طور كه از اسم اين افراد بر مي آيد به موسيقي و صدا واكنش نشان مي دهند در نتيجه تشويق كردن و تشكر كردن در آنها بيشتر از موارد ديگر تاثير مي گذارد.

به صحبت هاي آنها به دقت گوش دهيد وبا آنها خيلي واضح و شمرده صحبت كنيد.تمام اعمال صوتي شما روي آنها تاثير مي گذارد يعني اگر به آنها اخم كنيد شايد به آن حالت شما توجه نكنند ولي اگر يك كلمه اعتراض آميز به آنها بزنيد مطمئنا با شما برخورد خواهند كرد.

پس مي توان نتيجه گرفت كه جمله هايي كه روي صدا تمركز دارند بيشتر از بقيه روي آنها تاثير مي گذارد و در لابه لاي صحبت هاي آنها مي توانيم جمله هاي خودم شنيدم و يا اين صدا را مي شنوي و يا صداي زيبايي دارد را پيدا كرد.

 

نكاتي در مورد افراي كه روش يادگيري شنيداري استفاده ميكنند

به طور تقريبي اين افراد ۳۰% از جمعيت را تشكيل ميدهند. اين افراد اسعداد بالايي در تشخيص ريتم و تن صدا دارند و براي به خاطر سپردن اطلاعات همواره آن را با يك صداي خاص تركيب ميكنند. يكي از بارزترين نشانه هاي افرادي كه از روش يادگيري شنيداري استفاده ميكنند اين است كه در محيطهاي پر سر و صدا به سرعت تمركز خود را از دست ميدهند و در محيطهايي كه سر و صدا وجود دارد قدرت يادگيري اين افراد كاهش چشمگيري مي يابد و در نقطه مقابل اگر آنها در محيطي به دور از سر و صداهاي مزاحم اقدام به يادگيري كنند به شدت تمركز ذهن انها افزايش خواهد يافت.  

يادگيري بهتر

 

 

اكثر اين افراد براي يادگيري مطالب انها را به طور مكرر تكرار ميكنند و براي يادگيري بهتر تمايل دارند كه مطالب را با صداي بلند بخوانند. افرادي كه از روش شنيداري براي يادگيري استفاده ميكنند به طور معمول تمايل چنداني براي يادداشت برداري ندارند و دوست دارند بيشترين بهره را از گوش خود و قدرت شنوايي خود ببرند. با توجه به اين نكات شما ميتوانيد افرادي را كه در اطرافتان از روش شنيداري براي يادگيري استفاده ميكنند را شناسائي كنيد و يا شايد خودتان يكي از همين افراد باشيد. تمامي روشهاي يادگيري را ميتوان با استفاده از تمريناتي تقويت كرد و براي رسيدن به اين هدف در كساني كه از روش شنيداري استفاده ميكنند چند راهكار پيشنهاد ميدهيم.

توانايي يادگيري

 

 

اگر شما جزء افرادي هستيد كه از روش يادگيري شنيداري بيشترين استفاده را ميبريد براي آنكه قدرت يادگيري خود را افزايش دهيد به شما پيشنهاد ميشود كه در كلاسها و دوره هاي اموزشي كه شركت ميكنيد حتماً مشاركت جدي در مباحث گروهي داشته باشيد كه در داخل كلاس هاي اموزشي انجام ميشود اين مسئله ميتواند به شما كمك زيادي كند تا بتوانيد توانايي يادگيري خود را افزايش دهيد.

يكي ديگر از راه هاي مناسب براي افزايش يادگيري در كساني كه از روش يادگيري شنوايي استفاده ميكنند اين است كه آنها از صداها و موسيقي براي يادگيري مطالب ببيشتر استفاده كنند. به طور حتم استفاده بيشتر از اصوات و موسيقي براي اين دسته از افراد به منزله يادگيري قويتر و سريعتر خواهد بود . همچنين به اين دسته از افراد توصيه ميشود به جاي نت برداري از ضبط صوت استفاده كنند و با استفاده از ضبط صوت مطالب را ثبت كنند اين كار نيز به انها كمك زيادي خواهد كرد.

افراد حسي حركتي

 

 

اطلاعات حسي حركتي در بالاي مغز پردازش مي شود اين افراد كه درصد كمي از انسان ها را در برمي گيرد.يادگيري از طريق حركت و لمس كردن در آنها انجام مي شود.

يكي از مشخصه هاي اينگونه افراد اين است كه در هنگام صحبت كردن از حركت هاي دست و پا استفاده مي كنند و به ورزش علاقه زيادي دارند مثلا مطالعه را بيشتر با صداي بلند و در حال راه رفتن انجام مي دهند.آنها مطالب را از طريق حس لامسه بيشتر مي آموزند و به همين دليل فقط نكات مهم و كليدي را يادداشت مي كنند به همين دليل اگر دفتر يادداشت آنها را بگيريد چيز زيادي متوجه نخواهيد شد.

يكي از راه و روش هاي يادگيري روش مخفف كردن مي باشد تقريبا اولين حرف هر جمله را به هم وصل كنيد در اين صورت يك كلمه تشكيل مي شود كافيست براي حفظ كردن آن جمله ها اين كلمه را به خاطر بسپاريد.از ديگر روش هايي كه يك ارتباط موثر با يادگيري به كمك تصوير ذهني دارد اين است كه مي توانيم براي كلمه يا موضوع مورد نظر خود تصوير ذهني بسازيم و به موضوعي ربط دهيم.

نتيجه گيري

در مقاله راه و روش هاي يادگيري شما با انواع حس ها و نحوه ي يادگيري آشنا شديد،با استفاده خوب از اين موضوعات و بررسي ها مي توانيد حس يادگيري خود را تشخيص دهيد و در جهت بهبود آن قدم برداريد.اگر تمركز حواس خود را در راستاي استعداد خويش بگذاريد مسلما براي رسيدن به نتيجه انرژي و زمان كمتري صرف خواهيد كرد پس اين كار باعث مديريت زمان هم مي شود و به واسطه ي بازده بيشتر و بهره وري بالا به شما اعتماد به نفس بيشتر هم مي دهد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۸:۵۵

سلام دوست خوبم اميدوارم حالت عالي باشد و در هر جاي دنيا  كه هستي پر از انرژي باشي. اين كليپ را براي بار دوم ضبط كردم چرا كه بسيار بسيار براي من مهم بود. ميخواهم در مورد موارد و اطلاعات خيلي مهمي با شما صحبت كنم كه خيلي مهم هستند و به نظرم همه ايرانيها بايد اين اطلاعات را داشته باشند. ميخواهم در مورد اطلاعات هوش مالي و مسائل حقوقي و مالي با شما صحبت كنم. به نظر من يك خانم خانه دار، يك دانشجو، يك بيزينس من، يك كاسب و هر فردي بايد اين اطلاعات را داشته باشد.

اگر اين اطلاعاتي كه امروز ميدهم را نداشته باشيد خيلي راحت ميتوانند سرتان را كلاه بگذارند و خيلي راحت ممكن است كل سرمايه خود را از دست بدهيد و خيلي راحت به مسائل مهمي در زندگي خود مخصوصاً در حوزه مالي بر خواهيد خورد. امروز ميخواهم در مورد چك، قرارداد و ماليات با شما صحبت كنم.

 

چك

 

 

دوستان از چك شروع ميكنم اما قبلش از دو تا از وكيلهايي كه در گروه آموزشي ماهان تيموري به ما كمك كردند كه اين اطلاعات را ارائه بدهيم تشكر ميكنم. آقاي كمالي و آقاي محمدي دو تا از وكلاي پايه ۱ با تجربه  دادگستري هستند كه يكي از اين افراد وكيل يكي از وزارتخانه ها نيز ميباشد. دوستان ميخواهم در مورد چك با شما صحبت كنم. چكها دو حالت دارند يا چكهاي كيفري هستند كه غالباً بايد چك روز باشند و يا چكها حقوقي هستند.

چكهاي كيفري چكهايي هستند كه شما ميتوانيد بر روي آن اقدام كنيد تا يك فرد را به زندان بياندازيد تا خيلي راحتتر پول خود را بگيريد. چكهاي حقوقي به اين شكل نيستند و شما بايد براي رسيدن به پول خود مراحل قانوني را طي كنيد و پروسه آن هم كلي طول خواهد كشيد تا شما بتوانيد پول خود را نقد كنيد. افرادي كه هوش مالي بالايي دارند خيلي راحت با چك معامله ميكنند يعني حواسشان هست و به نكاتي كه لازم است دقت كرده و آنها را رعايت ميكنند، چه در چك گرفتن و چه در چك دادند اين نكات را رعايت ميكنند.

 

 

چكهاي حقوقي

 

 

مثلا دو تا از مواردي كه اگر به انها دقت نكنيد احتمال اينكه چكهايي كه به شما ميدهند از حالت كيفري به حالت حقوقي تبديل شود خيلي زياد است. ما زماني كه چكي را دريافت ميكنيم قسمتي در آن وجود دارد كه نوشته ميشود در وجه….. كه ميتوانند در اين قسمت اسم كسي را بنويسند يا به صورت حامل چك را بنويسند. اگر چكي را من ماهان تيموري دريافت كنم كه بنويسند در وجه ماهان تيموري بابت ضمانت اين چك از حالت كيفري خارج شده و به حالت حقوقي تبديل ميشود. يعني شما بايد كلي به دنبال پول خود بدويد. ممكن است اين سوال براي شما پيش بيايد كه آقاي تيموري چه دليلي دارد كه بخواهد بنويسد بابت ضمانت كه در اين مورد حق با شما است.

چكهاي كيفري

من يك راهكار ديگر به شما ميگويم كه با استفاده از ان ميتوانند چكي را كه به شما ميدهند از حالت كيفري به حالت حقوقي تبديل كنند. اي راه دوم اين است كه همانطور كه گفتم چك كيفري چك روز بوده و معروف به چك روز ميباشد. اگر شما الان معامله ي را انجام بدهيد و چكي كه دريافت ميكنيد براي سه ماه آينده باشد و داخل آن چك نوشته شود در وجه ماهان تيموري بابت معامله اي كه در تاريخ ۱/ ۲ انجام شد.

يعني ميگويد كه اين معامله در تاريخ ۱ / ۲ انجام شده و اين چك نيز در تاريخ ۱/ ۲ داده شده است اما تاريخ چك سه ماه جلوتر ايست. باز هم اين چك از حالت كيفري به حالت حقوقي تبديل خواهد شد. و موارد خيلي زيادي است كه من در دوره هوش مالي كامل اينها را توضيح داده ام.

مراقب باشيد!!

 

 

يادتان باشد اين موارد خيلي مهم هستند همين جمعه گذشته با يكي از دوستانم رفته بودم كوه و ايشان يك ملكي را در جنوب تهران فروخته بودند. ۱۷۰ ميليون تومان پول نقد گرفته بودند و يك چك ۲۵۰ ميليون توماني هم براي مثلا ۲۳ شهريور گرفته بودند. موعد قرارداشان براي تحويل دادن ملك ۱۷ شهريور بود. اگر اين فرد چكي را كه گرفته است نتواند پاس كند اتفاقي كه مي افتد اين است كه اين چك وارد جريان مراحل قانوني ميشود.

و آن ملك ديگر مال ايشان نيست و طرف ديگر ملك را تصرف خواهد كرد و دوست من بايد دنبال پولش بدود. اين نكته براي هوش مالي در املاك است اگر ميخواهيد يك ملكي را بفروشيد تا زماني كه تسويه نكرديد و چكتان تبديل به پول نشده است ملك را تحويل ندهيد و يك عددي هم براي دفتر خانه باقي ميماند. چك موضوع مهمي است كه بايد همه آن را بلد باشند كه چطور با چك كاركنند.

 

قراردادها

 

 

 

موضوع بعدي كه ميخواهم در مورد آن صحبت كنم كه باز هم بسيار مهم است و البته اين سه مورد همگي مهم هستند مورد قراردادها است. افرادي كه هوش مالي بالايي دارند خيلي راحت ميدانند كه چطور بايد قرارداد بنويسند. حالا كساني كه نميدانند چطور بايد قرارداد بنويسند هميشه كلاه سرشان خواهد رفت و اگر كارمند باشند هميشه حقشان ضايع خواهد شد . شما در طول زندگي در زمينه هاي مختلفي بايد قرار داد بنويسيد. مثلا اگر بخواهيد ازدواج كنيد شما بايد قراردادي را با استديويي كه قرار است كار فيلمبرداري شما را انجام بدهد، بنويسيد و يا تالاري كه قرار است پذيرايي شما را انجام دهد. اگر بلد نباشيد اين قراردادها را به خوبي تنظيم كنيد به راحتي كلاه سر شما خواهد رفت.

بيمه هاي عمر

 

 

من ميخواهم دو تا مورد عمومي را در اين زمينه به شما بگويم. اميدوارم درك كنيد كه من اين موارد را فقط به اين دليل ميگويم كه اطلاعات شما افزايش يابد و مشكل براي ما درست نشده است  يكي مورد بيمه هاي عمر است. يك شاخه در بيمه هاي عمر بيمه از كار افتادگي است. شما اگر تمام قرار داد بيمه عمري كه دارد به شما آفر از كار افتادگي را ميدهد، بخوانيد ميفهميد كه خيلي سخت است كه شما بتوانيد ازاين بيمه استفاده كنيد يا زماني كه شما ميرويد تا يك حساب بانكي افتتاح كنيد ۳-۴ برگه به شما ميدهند كه اين برگه ها قرارداد هستند.

صفحات و قرار داد

 

 

بارها زماني كه به بانك رفته ام به اين موضوع دقت كرده ام و هيچكس نمي آيد اين صفحات و قرار داد را بخواند و فقط همه امضاء ميكنند. اگر اين قرارداد را بخوانيد حتي ممكن است پولتان را در بانك قرار ندهيد. دوستان بانكها با اعتبار مردم تبديل به بانك ميشوند. از شما پول ميگيرند و به ديگران وام ميدهند و در اين بين به سود ميرسند. و يا از شما پول ميگيرند و سرمايهگذاري انجام ميدهند. فكر نكنيد بانكها خيلي مجموعه هاي خاص و بزرگي هستند.

در كشور نشان داده شده است كه خيلي از افراد با سرمايه هاي بالا ميتوانند بانك داشته باشند و يك چيز خيلي غير طبيعي نيست. پس موضوع قراردادها بسيار مهم است. هر زماني كه ميخواهيد قراردادي را بنويسيد بايد نكاتي را بلد باشيد. من در جلسه سوم دوره هوش مالي آموزشهاي كاملي را در اين زمينه داده ام. چهل نكته را گفته كه بايد در قراردادها رعايت كنيد. چند روز پيش يك فردي را ديدم كه در كار ماشين سنگين است و ايشان قراردادي را نوشته بود. نزديك به ۶۰۰ ميليون پول اين شخص در هوا بود به اين دليلي كه از اين ۴۰ نكته اي كه من گفته بودم تنها سه مورد را رعايت نكرده بود.

قرارداد نوشتن

 

 

قرارداد نوشتن بسيار بسيار مهم است. يكي ديگر از دوستانم هم قراردادي را مربوط به يك ملك در شمال غرب تهران تنظيم كرده است. بدين صورت كه يك ملك را در شمال غرب تهران در سال ۹۱ پيش خريد كرده است. قرارداد را به درستي نخوانده است و تا به حال نزديك به ۴۰۰ – ۵۰۰ ميليون تومان بابت آن ملك پول داده است ولي ملك را هنوز تحويل نداده اند. يك ماده در اين قرارداد وجود داشته است بدين صورت كه اگر ملك را در تاريخ مقرر تحويل نداديم ما به شما مبلغ ۳ ميليون را به صورت ماهانه به عنوان سود پولتان به شما ميدهيم.

حالا شما مثلا ۴۰۰ ميليون را در بانك قرار دهيد چيزي در حدود ۷ ميليون به صورت ماهانه به شما سود ميدهد. به احتمال خيلي زياد ۳ ميليون سود پول را به اين بنده خدا ميدهند و ۴ ميليون آن را هم خرج ساختمان ميكنند. اگر بلد باشيد قرارداد بنويسيد كلاه سر شما نخواهد رفت.

ماليات

 

 

مورد بعدي كه در مورد آن ميخواهم صحبت كنم غول ماليات است. مالياتها در ديدگاه كسبه ما غول بسيار بزرگي هستند. كساني كه ميخواهند يك كسب كار جديد را شروع كنند چون در اين زمينه اطلاعات ندارند ماليات را يك مشكل بزرگ ميبينند. باور كنيد ماليات حق دولت است و بايد بهش بديد. اما افرادي كه داراي هوش مالي بالايي هستند يا هوشياران مالي بلدند كه چگونه رفتار كنند تا ماليات كم پرداخت كنند يا در واقع چگونه سرشان كلاه نرود و حقشان ضايع نشود. ماليات با توجه به درامد شما منهاي هزينه ها و استهلاك (براي كساني كه در كسب و كار انها ماشين آلات دچاراستهلاك ميشود) تعيين ميشود.

 

كسب و كارهاي مختلف

كه در كسب و كارهاي مختلف درصد ان متفاوت است و براي مثال ميتواند ۱۵%،۲۰% هم باشد. البته خيلي از كسب و كارها هم وجود دارند كه ماليات به آنها تعلق نميگيرد كه به آنها در دوه هوش مالي اشاره كرده ام و روشهاي خيلي زيادي را نيز گفته ام كه چطور شما اظهارنامه مالياتي خودتان را خوب ارائه داده و ماليات كم بدهيد. بعضيهااصلا نبايد ماليات بدهند و تنها به خاطر اينكه قوانين مالياتي كشور را بلد نيستند ماليات پرداخت ميكنند. تنها كافي است شما اسناد و مدارك هزينه هايي را كه در طول سال انجام ميدهيد را نگه داريد. ممكن است ببينيد اصلا آخر سال شما نبايد ماليات بدهيد.

من در اين مورد خيلي صحبت كردم و ۲۹ روش را گفته ام كه چطور شما ميتوانيد به صورت قانوني يا ماليات خود را كم كنيد يا اينكه اصلاً ماليات ندهيد چرا كه بعضيها اصلا نبايد ماليات بهند. پس موضوع قراردادها را ياد بگيريد تا كي ميخواهيم كلاه سرمان برود و پولمان را از دست بديم تا اينكه برويم و ياد بگيريم. به نظر من هر كاسبي بايد قوانين چك، قرارداد و ماليات را با تمامي سلولهايش بلد باشد تا بتواند بيزينس كند و اينها را به شما آموزش دادم.

مشاهده و استفاده از فرصتهاي مالي

 

 

بعضي به من زنگ ميزنند و يا پيام ميدهند كه آقاي تيموري ما ايده ها و فرصتهاي مالي را نمبينيم. چطور ميتوانيم در زندگي خود ايده ها و فرصتهاي مالي را ببينيم و از انها استفاده كنيم. دوست من تنها راه اين است كه شما عضلات هوش مالي خود را تقويت كنيد. هوش مالي خود را بياريد بالا، همين الان شما داريد اين كار را انجام ميدهيد. همين الان اطلاعاتي را كه در اين مطلب در مورد چك، قرارداد و ماليات ديديد اطلاعاتي هستند كه به شما قول ميدهم در حدود ۹۵% از ايرانيها ان را بلد نيستند و همين الان شما از ۹۵% از ايرانيها اطلاعات مالي بيشتري نسبت به قرارداد، چك و ماليات  داريد.  حالا هر چقدر اين اطلاعات و اطلاعات ديدگاه هاي مالي خود را بالاتر ببريد خيلي راحتتر ميتوانيد فرصتها را ببينيد. خيلي راحتتر ميتوانيد معامله و سود كنيد.

 

نتيجه گيري

 

همين الان از شما ميخواهم كه اين مطلب را چندين بار ببينيد چرا كه ممكن است اطلاعات آن براي شما سنگين باشد. شايد شما به تازگي ميخواهيد وارد كسب و كار هدف داريد شويد پس بايد اين مطلب را چندين بار ببنيد تا ان را درك كنيد. خيلي مهم است كه شما هوش مالي و عضلات هوش مالي خود را تقويت كنيد. از شما ميخواهم كه اگر همين الان با ما آشنا شدها يد كليپها و مطالب قبلي ما را در اينستاگرام، تلگرام و وب سايت حتما ببينيد. اگردر تلگرام هستي از تو ميخواهم حتما ۷-۸ تا كليپ قبلي را نيز ببيني چرا كه خيلي به تو كمك خواهد كرد.

و همين الان از شما ميخواهم كه اين مطلب را براي يكي از عزيزانتان بفرستيد كه به بيزينس و كسب و كار مشغول است يا هر كسي كه دوستش داريد و واقعا براي شما مهم است كه ان شخص اطلاعاتي داشته باشد كه كلاه سرش نرود.  خيلي خوشحالم كه در تيم آموزشي ماهان تيموري ما به سختي تلاش ميكنيم. وقتي ميخواستيم اين اطلاعات را در دوره هاي هوش مالي براي شما گردآوري كنيم با وكيلهاي زيادي صحبت كرديم كه بياييد اين اطلاعات و اموزشها را به ما بدهيد كه ارائه كنيم. خيلي از اين افراد نپذيرفتند .

گفتند كه شما داريد نان ما را ميبريد چرا كه اگر مردم اين اطلاعات را بدانند ديگر به سراغ ما نخواهند آمد. يعني خيلي از دادگاه ها اگر شلوغ است به اين دليل ميباشد كه اطلاعات حقوقي افراد پايين است مگرنه احتياج نبود آنقدر دادگاه هاي ما شلوغ باشد. خيلي سخت براي شما تلاش ميكنيم و اميدوارم كه استفاده كنيد و هرجاي دنيا كه هستيد مارا دعا كنيد.

شاد و پيروز و سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۳:۵۷

سلام ميكنم به تو دوست عزيزم و تمام اعضاي محترم وب سايت اموزشي ماهان تيموري مخصوصاً علاقه مندان به قسمت فوت كوزه گري. مراحل مطالبي كه در مورد فوت كوزه گري منتشر ميشود بدين شكل است كه يكي از همكاران من در تيم اموزشي ماهان تيموري براي هر مطلب در حدود ۲-۳ روز اقدام به جمع كردن اطلاعات ميكند . بعد از جمع اوري اطلاعات ما براي فيلمبرداري به مراكز مشخص شده ميرويم اين قسمت در ارتباط با توليد سيم ظرفشوئي براتون ميگم با ما حتما همراه باشيد

توليد سيم ظرفشوئي

 

مدتي قبل مطالبي در مورد توليد جوراب و كفپوش سه بعدي منتشر كرديم و امروز ميخواهم در مورد يك بيزنس ديگر با شما صحبت كنم. شما ميتوانيد اين بيزنس را هم در خانه و هم به صورت كارگاهي نيز انجام بدهيد. بيزينسي كه امروز ميخواهم در مورد ان با شما صحبت كنم دستگاه هايي هستند كه سيم ظرفشوئي توليد ميكنند. خيلي از افراد مقداري پول  براي مثال ۱۰، ۱۵ يا ۲۰ ميليون تومان دارند و نميدانند چطور ميتوانند به وسيله آن درامدزايي كنند و بيزينسي كه در حال حاضر به شمال معرفي ميكنيم را ميتوانيد هم به صورت خانگي يعني در يك اتاق ۱۰-۱۲ متري و هم ميتوانيد به صورت كارگاهي راهاندازي كنيد. من ميخواهم سه عدد از اين دستگاه ها را براي شما توضيح بدهم.

معرفي دستگاهاي توليد سيم ظرفشوئي

 

 

دستگاه اول دستگاه اسكاچ شطرنجي ميباشد. كه قيمت اين دستگاه ۲۱ ميليون تومان است و قطعات آن ازخارج از كشور مي آيد و شركتهايي هستند كه در داخل كشور كار مونتاژ ان را انجام ميدهند. با اين دستگاه مهم است كه شما بتوانيد چقدر كار كنيد. شركتهايي كه اين دستگاه را ميفروشند خودشان كار تضمين خريد از شما را انجام ميدهند. شما اگر بتوانيد اين دستگاه را با قيمت ۱۸- ۲۰ ميليون تومان بخريد ميتوانيد به وسيله آن در حدود ساعتي ۹-۱۰ هزار تومان كسب درآمد داشته باشيد.

دستگاه ديگر كه معرفي ميكنم دستگاه سيم بافت است. كه بر خلاف دستگاه قبلي فقط يك مدل سيم ظرفشوئي توليد ميكند. قيمت اين دستگاه در حدود ۲۵ ميليون تومان است اما درآمد آن نسبت به دستگاه قبلي بيشتر است و در حدود ساعتي ۱۱-۱۲ هزار تومان ميتوانيد با استفاده از ان كسب درآمد داشته باشيد.

كسب و كار خانگي

 

 

دستگاه ديگري نيز وجود دارد كه سيم هاي ظرفشوئي معمولي را توليد ميكند و قيمت آن از ۳-۴ ميليون شروع ميشود تا ۱۰-۱۲ ميليون تومان و به صورت ماهانه با استفاده از ان ميتواند بين ۵/۱ تا  ميليون تا ۲ ميليون تومان درامد كسب كنيد. اين كار را به افرادي توصيه ميكنم كه ميخواهند كاري را در خانه انجام بدهند و يك كسب و كار خانگي داشته باشند.  اين كار براي خانمها و آقايان فرق ندارد و ميتوانند اين كار را انجام بدهند .

راه هاي افزايش درآمد در اين بيزينس

 

 

درامدهايي را كه گفتم به صورت ساعتي و ماهانه با استفاده از اين دستگاها به دست شما ميرسد را ميتوانيد تا دو برابر افزايش دهيد. مشكل اينجاست كه سيمهاي ظرفشوئي مختلفي به كشور وارد ميشوند اما اگر شما بتوانيد محصول خود را در بسته بنديهاي زيبا و جديد عرضه كنيد چرا كه ايرانيها هنوز در زمينه بسته بندي دچار مشكل هستند و اگر بتوانيد يك شبكه مويرگي براي بازاريابي و فروش خود ايجاد كنيد. درآمد شما تا دو برابر افزاليش خواهد يافت.

مثلا اگر يك سيم ظرفشوئي با هزينه ۳۰۰-۴۰۰ تومان توليد ميشود شما بايد آن را از مغازه با قيمت ۱۰۰۰ تومان خريداري كنيد. اگر شما بتوانيد يك سيستم مويرگي ايجاد كنيد و خودتان بتوانيد اين محصولات را بدون واسطه ارائه بدهيد درامد شما افزايش خواهد يافت. و اگر بتوانيد طرح هاي خاصي براي فروش محصول خود تعيين كنيد براي مثال كساني كه محصول شما را ميفروشند اين محصول را در پشت چراغ قرمز عرضه كنند. اگر بتوانيد طرح هاي خاصي براي فروش داشته باشيد ميتوانيد از اين بيزينس درآمد بيشتري نيز كسب كنيد.

 

نتيجه گيري

كساني كه ميخواهند خويشفرما باشند. يعني نه كارمند باشند و نه كارفرما كه چندين نفر براي انها كار كند با يك سرمايه ۳-۴ توماني تا ۱۰-۲۰ توماني ميتوانند يك كسب و كار جديد براي خود راه اندازي كنند. و خويشفرما شوند. اميدوارم هرجا كه هستيد شاد و پيروز و سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]