woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۱:۵۳

آيا ميتوان كسي را پيدا كرد كه علاقه‌اي به امنيت مالي نداشته باشد. مطمئناً همه دوست دارند به جايي برسند كه از نظر مالي احساس امنيت كنند. چشمانتان را ببنديد و فكر كنيد كه بازنشسته شده‌ايد. آيا مسيري كه شما در حال حاضر طي مي‌كنيد باعث خواهد شد در سنين بالا‌تر به امنيت مالي برسيد. صحبت در مورد امنيت مالي براي بسياري از افراد ناخوشايند است چرا كه ان‌ها تمام حقوقي كه مي‌گيرند را خرج مي‌كنند و قادر نيستند

براي آينده مالي خود قدمي بر دارند به همين دليل صحبت كردن در مورد امنيت مالي باعث ايجاد احسااس ناراحتي و افسردگي در آن‌ها مي‌شود. بدترين كار هم همين است يعني تسليم شدن و تلاش نكردن مطمئن باشيد افرادي كه به امنيت مالي رسيده‌اند همگي انسان‌هايي با توانايي خارق العاده نبوده‌اند و آن‌ها تنها تلاش كرده‌ و از هوش مالي خود استفاده نموده‌اند. در اين مطلب به نكاتي مي‌پردازيم كه مي‌تواند به شما كمك به امنيت مالي برسيد.

براي رسيدن به امنيت مالي از نقطه امن خود خارج شويد

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم2

 

كمتر مي‌توان افرادي را پيدا كرد كه با حقوق كارمندي يا كارگري بتوانند در سنين بالاتر و سنين بازنشستگي به امنيت مالي خوبي برسند. به زندگي كارمندان بازنشسته نگاه كنيد با وجود سال‌ها كار كردن اما دغدغه‌هاي مالي فراواني دارند. اگر به دنبال امنيت مالي هستيد نبايد تها به حقوق كارمندي خود قانع باشيد چرا كه معمولاً حقوق‌هاي كارمندي تنها مي‌توانند هزينه‌هاي روزمره زندگي شما را تامين كنند.

پس بايد به دنبال افزايش درآمد خود باشيد. از همين الان سعي كنيد هوش مالي خود را تقويت كرده، سرمايه گذاري را ياد بگيريد و البته در كنار كارمندي و حقوق بگيري به دنبال راه‌هاي ديگري براي كسب درآمد باشيد. تا زماني كه شما توانايي كار كردن را داريد اين امكان براي شما وجود دارد كه با تقويت هوش مالي خود درآمدتان را چند برابر كنيد. پس اگر به دنبال امنيت مالي در آينده هستيد لازم است كه از نقطه امن كارمندي و حقوق بگيري خود خارج شويد.

پس انداز كردن را شروع كنيد

اگر تا به حال اقدام به پس انداز نكرده ايد براي رسيدن به امنيت مالي به شما توصيه مي‌كنم از همين حالا برنامه مناسبي براي براي پس انداز كردند مقداري از درآمد خود تنظيم نماييد. ممكن است پس انداز منظم در ابتدا براي شما كمي مشكل باشد. به همين دليل به شما پيشنهاد مي‌كنم كه پس انداز را مانند يكي از هزينه‌هاي لازم و ضروري زندگيتان بدانيد كه به طور ماهانه بايد آن را بپردازيد. حتي اگر مجبور شويد از هزينه‌هاي غير ضروري خود كم كنيد. اين نكته را به ياد داشته باشيد كه داشتن پس انداز مناسب در آينده نه تنها براي شما نوعي پشتوانه خواهد بود بلكه اين قدرت را به شما مي‌دهد كه بتوانيد از فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري طلايي كه پيش روي شما قرار مي‌گيرد نيز استفاده نماييد.

تمام تخم مرغ‌هايتان را در يك سبد قرار ندهيد

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم4

 

يكي از نكاتي كه به شما كمك مي‌كند بتوانيد به امنيت مالي برسيد اين است كه دارايي‌هاي متنوعي داشته باشيد يا به عبارت ديگر تمام تم مرغ‌هايتان را در يك سبد قرار ندهيد. در اين مطلب به شما گفتيم كه سرمايه‌گذاري را ياد بگيريد حال بايد به شما بگويم هر سرمايه‌گذاري با مقداري ريسك همراه است و اين ريسك مي‌تواند زياد يا كم باشد پس بهتر است شما راه‌هاي مختلف سرمايه‌گذاري را ياد بگيريد تا در صورت بروز مشكل در يك بخش قدرت تحمل ريسك شما بالا باشد. قدرت تحمل ريسك به اين معني است كه شما بتوانيد در صورت بروز ضرر يا مشكل مالي آن را برطرف نماييد.

ميان هزينه‌هاي ضروري با خواسته‌ها تفاوت قائل شويد

هزينه‌هاي ضروري هزينه‌هايي هستند كه براي يك زندگي لازم مي‌باشند مانند پرداخت قبوض يا پرداخت هزينه غذا و خوراك خانواده. خواسته‌ها هم مواردي هستند كه شما دوست داريد آن‌ها را داشته باشيد اما نبود آن‌ها خللي در زندگي عادي شما ايجاد نمي‌كند مانند داشتن يه تابلو فرش زيبا و نفيس در خانه كه شما دوست داريد ان را داشته باشيد. اگر مي‌خواهيد در آينده امنيت مالي بهتري داشته باشيد بايد نحوه رفتار شما با هزينه‌هاي ضروري و خواسته‌هايتان تفاوت زيادي داشته باشد. بسياري از خواسته‌هاي شما غير ضروري مي‌باشند در نتيجه لازم است ياد بگيريد تا زماني كه به امنيت مالي و ثروت مي‌رسيد از بسياري از اين خواسته‌ها چشم پوشي كنيد.

 

 

حساب بانكي بزرگ لزوماً به معني امنيت مالي نيست

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم5

 

شما براي رسيدن به امنيت مالي تنها به داشتن يك حساب بانكي بزرگ يا پس انداز بسيار زياد نياز نداريد بلكه بخش زيادي از امنيت مالي شما وابسته به هوش مالي شما و نوع رفتار شما با پول است. براي اثبات اين ادعا مي‌توان افراد زيادي را مثال زد كه با وجود ثروت و سرمايه زياد دچار ورشكستي و مشكلات مالي شده‌اند. گاهاً برخي از اين افراد تنها با چند تصميم اشتباه كل سرمايه خود را در مدت زمان كوتاهي از دست داده‌اند.

تقويت هوش مالي مي‌تواند به شما كمك كند كه بهترين رفتار را در شرايط مختلف با پول داشته باشيد. هدف از تقويت هوش مالي تنها افزايش درامد نيست بلكه اين موضوع مي‌تواند در مديريت صحيح و حفاظت از سرمايه شما بسيار كارامد باشد. پس همواره سعي كنيد با بالا بردن اطلاعات مالي خود به دنبال تقويت هوش مالي خود باشيد.

نقش خانواده را فراموش نكنيد

اگر تشكيل خانواده داده‌ايد بايد اين نكته را بدانيد كه خانواده شما نقش تعيين كننده‌اي در موفقيت شما در راه رسيدن به امنيت مالي دارند. آن‌ها مي‌توانند در پس انداز كردن و همچنين مديريت هزينه‌ها به شما كمك زيادي بكنند. با آن‌ها صحبت كنيد و اهميت امنيت مالي كه به دنبال آن هستيد را توضيح دهيد.

به ان‌ها بفهماند كه اين امنيت مالي در آينده چه نقشي در كيفيت زندگي آن‌ها خواهد داشت و براي خانواده تا چه اندازه مهم و ضروري است. سعي كنيد آموزش هوش مالي را از سنين پايين به كودكان خود شروع كنيد و به آن‌ها تفاوت هزينه‌هاي ضروري و خواسته‌ها را ياد بدهيد. مطمئن باشيد اگر خانواده شما در اين راه با شما همراه شوند مطمئنناً شانس بسيار بيشتري براي موفقيت خواهيد داشت.

فرصت را از دست ندهيد

 

هشدار: فقط كافيست اينگونه به امنيت مالي برسيم3

 

اين يك واقعيت است كه هرچه سن شما بالاتر برود قدرت كاركردن، قدرت يادگيري و توانايي ريسك‌پذيري شما كاهش مي‌باشد. شما هر چه زودتر شروع كنيد، زودتر هم مي‌توانيد به امنيت مالي برسيد و از آن لذت ببريد. همچنين هر چه زودتر تلاش خود را آغاز كنيد پول بيشتري هم قادر خواهيد بود، پس انداز كنيد. زمان سرمايه گران بهايي است كه نمي‌توان ان را با هيچ چيزي به دست آورد پس زمان خود را از دست ندهيد. بسياري از افراد برنامه‌ها و ايده‌هاي مالي خوبي دارند اما هميشه شروع كار را به زمان آينده موكول مي‌كنند و همين موضوع باعث عدم موفقيت آن‌ها خواهد شد.

با افراد با تجربه در اين زمينه معاشرت كنيد

اگر به اطراف خود دقت كنيد مطمئناً افرادي وجود دارند كه توانسته‌اند به امنيت مالي برسند، سعي كنيد با اين افراد بيشتر معاشرت كنيد تا بتوانيد از تجارب آن‌ها در زمينه‌هاي مختلف مالي به خوبي استفاده نماييد. در نقطه مقابل نيز برخي از افراد وجود دارند به اين دليل كه نتوانسته‌اند در زندگي مالي خود تغييري ايجاد كنند و پس انداز مناسبي را داشته باشند در مورد امنيت مالي همواره با بدبيني و نا اميدي صحبت مي‌كنند. معاشرت با اين افراد مي‌تواند بر روي شما هم تاثير منفي داشته باشد. مطمئن باشيد با انگيزه كافي، تلاش و يادگيري مداوم شما قادر خواهيد بود زندگي مالي خود را متحول كرده و در اينده از امنيت مالي كه به دست مي‌آوريد، لذت ببريد.

نتيجه ‌گيري

رسيدن به امنيت مالي در آينده مي‌تواند تمام ابعاد زندگي شما را تحت تاثير قرار داده و باعث بهبود آن شود. داشتن پس انداز و سرمايه كافي به همراه هوش مالي قوي مي‌تواند، امنيت مالي شما را تضمين كند. در اين مطلب نكاتي را ارائه كرديم كه يادگيري ان‌ها مي‌تواند به شما كمك كند كه بتوانيد به امنيت مالي برسيد. رسيدن به امنيت مالي يكي از اهداف مهم انسان‌ها است پس بهتر است از همين الان به فكر رسيدن به آن باشيد و با جديت كارتان را شروع كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۷:۱۱

درسته كه همه زندگي ، پول نيست اما در حقيقت ، پول چيزي مثل اكسسيژن است . وقتي كه بحث پول و ثروت مي شود ، اغلب آدم ها شروع مي كنند به شعار دادن و مي گويند وقتي كه پول از در وارد شود ، معنويت از همان در خارج مي شود ! بله ، معنويت خيلي مهم است و جاي خودش را دارد و ما نبايد اين دو موضوع را با همديگر قاطي بكنيم . پول ، خوشبختي نمي آورد اما بي پولي ، هزار و يك بدبختي را خودش مي آورد . وقتي كه شما پول كافي نداشته باشيد ، خرج خوراك ، پوشاك ، درمان، قبض ها ، تحصيلات و … كمرتان را مي شكند .

اشتباه است كه فكر كنيم پول ، ريشه فساد است ! همين الآن مي توانم برايتان ده ها مثال بزنم از افراد ثروتمندي كه نه تنها ثروتشان آن ها را از راه راست بيرون نكرده بلكه با توانايي مالي اي كه دارند ، به ديگران هم براي درمان بيماري ها و بارور شدن استعدادهايشان كمك هاي زيادي كرده اند . پس پول ، ذاتا چيز بدي نيست . اين شما هستيد كه مي توانيد انتخاب كنيد كه آن را در راه خير به كار بگيريد يا در راه شر . هم ما و هم ثروتمندترين فرد روي كره زمين ، همگي هر روزمان ۲۴ ساعت است ؛ اما بايد بلد باشيم كه از هر دقيقه چه طور استفاده بكنيم تا بتوانيم روز به روز به درآمدمان اضافه كنيم .

مي خواهيم اين جا به شما ياد بدهيم كه در عرض يك برنامه ۸۰ روزه ، دور بي پولي يك خط قرمز بكشيد و به همه آن چيزهايي كه آرزويش را داريد ، برسيد . كمر همت را ببنديد و با ما همراه باشيد :

۱۰ روز اول : كاري را كه دوست نداريد ، رها كنيد

 

خط كشيدن دور بي پولي در 80 روز2

 

اگر مي بينيد كه شغلي كه داريد ، برايتان درآمد زايي آن چناني اي نمي كند و نمي تواند شما را به روياهايتان برساند ، سعي كنيد كه در اين چند روز ، آن را ترك كنيد . درسته كه وضعيت بازار اين روزها طوري شده كه اغلب افراد از درآمدشان ناراضي هستند اما اگر به كاري كه عشق مي ورزيد مشغول شويد ، با انگيزه بيشتري در آن تلاش مي كنيد و مي توانيد به همان ميزاني كه در ذهنتان است ، كسب درآمد كنيد .

۱۰ روز دوم : با خودتان تكرار كنيد كه ارزش شما به پول نيست

وضعيت مالي شما ، هيچ ربطي به ارزشي كه شما داريد ، ندارد . هيچ وقت به افراد اجازه ندهيد كه به صفرهاي جلوي رقم حساب بانكي شما احترام بگذارند و شما را ناديده بگيرند . در اين چند روز سعي كنيد كه با افكار و رفتار خودتان ، اين مسئله را براي دوستان و آشنايان و همكارهاي خودتان جا بياندازيد . اگر فعلا جيبتان خالي است ، اين به دليل اين است كه يا تنبلي كرده ايد و يا فعلا شرايط اين طور برايتان پيش آورده و خيلي راحت مي توانيد با تلاش بيشتر و كمي سختكوشي وضعيت خودتان را تغيير دهيد .

۱۰ روز سوم : در بين كارهايي كه مي كنيد ، فعاليت هاي درآمد زا را در اولويت كاري خودتان قرار دهيد

 

خط كشيدن دور بي پولي در 80 روز3

 

در برنامه ريزي هاي روزانه اي كه مي كنيد ، كارهاي پر سود و پولساز را مقدم بر بقيه كارهايتان بدانيد . بگذاريد يك رازي را برايتان بگويم : ” ۸۰ درصد درآمد شما ، از ۲۰ درصد فعاليت هايتان به دست مي آيد ” . پس به عبارت ديگر شما وقت نداريد كه كارهاي بي اهميت بكنيد و وقتتان را هدر بدهيد. خيلي دقيق به اين ۲۰ درصد فكر كنيد و ببينيد كدام فعاليت هاي اقتصادي هستند كه مي توانند شما را به آرزويتان يعني پولدار شدن ، برسانند . در اين ده روز اگر مي بينيد كه در مسير اشتباهي قرار گرفته ايد ، راه خودتان را عوض كنيد .

۱۰ روز چهارم : قدر وقتتان را بدانيد

وقت طلاست و ارزشش آن قدر زياداست كه نمي توانيد آن را با پول مقايسه كنيد. پولي كه از دستتان رفته را دوباره مي توانيد برگردانيد اما وقت را نه ! سعي كنيد در اين ده روز ، خودتان را عادت بدهيد كه صبح ها زودتر از خواب بلند شويد و كار خودتان را شروع كنيد . برنامه ريزي دقيقي داشته باشيد و جوري به آن عمل كنيد كه مو لاي درزش نرود ؛ اين جوري خودتان را هر روز چند قدم جلوتر از بقيه مي اندازيد و مي توانيد كارهاي بيشتري را در ۲۴ ساعت انجام دهيد . هيچ وقت تنبلي نكنيد و كارتان را به فردا موكول نكنيد چون به قدري در بازار امروز رقابت وجود دارد كه اگر دير به خودتان بجنبيد ، بازنده مي شويد .

۱۰ روز پنجم : ” نه گفتن ” را ياد بگيريد

 

خط كشيدن دور بي پولي در 80 روز4

 

استيو جابز مي گويد : ” شركت اپل براي اين توانست موفق شود كه ما به موارد غير ضروري ، نه مي گفتيم ” . اين ده روز ، وقت خوبي است كه نه گفتن را تمرين كنيد . اگر مي بينيد كه بار زيادي كه بر روي دوشتان مي گذارند ، درآمد شما را چندان بالا نمي برد ، آن را قبول نكنيد . فقط روي كاري وقتتان را بگذاريد و سرمايه گذاري كنيد كه برايتان سود مالي داشته باشد . خيلي راحت نه بگوييد و وقتتان را تلف نكنيد .

 

 

۱۰ روز ششم : با افراد ثروتمند ، رفت و آمد كنيد

رفتار ما شبيه كسي مي شود كه با او معاشرت مي كنيم . اگر سعي كنيد كه با ثروتمندان بگرديد ، كم كم روش فكري آن ها را ياد مي گيريد و مي فهميد كه طرز فكر و وقت گذاري آن ها براي كسب درآمد ، چگونه است . در اين چند روز سعي كنيد افراد ثروتمند دور و برتان را پيدا كنيد و با آن ها نشست و برخاست كنيد و خيلي سريع قلق هاي كاري شان را براي ايجاد پول و ثروت را ياد بگيريد و سعي كنيد كه آن ها  را به كار ببنديد .

۱۰ روز هفتم : بهانه تراشي ممنوع ! دليل بيخود نياوريد !

 

خط كشيدن دور بي پولي در 80 روز5

 

انرژي خودتان را صرف بهانه آوردن هاي پي در پي براي دليل بي پولي تان نكنيد و زمين و زمان را براي آن مقصر ندانيد . با اين كار فقط فكرتان را عادت مي دهيد كه با مظلوم نشان دادن خود و ظالم نشان دادن شرايط ، گوشه اي بنشيند و زانوي غم بغل كند . منفي بافي را كنار بگذاريد و روي رسيدن به هدف هايتان تمركز كنيد . نگذاريد كه اين بهانه هاي رنگارنگ ، سد راه تلاشتان بشوند .

۱۰ روز هشتم : ديدتان را عوض كنيد

قبوله ! وضعيت اقتصادي خرابه و كار و بار ، راكده ! اما در اين چند روز سعي كنيد كه نگاهتان را عوض كنيد . دائما به خودتان به چشم يك قرباني نگاه نكنيد . اشتباهاتي را كه در گذشته كرده ايد را فراموش كنيد و انقدر انگشت تقصيرتان را به سمت رئيس خودتان يا اطرافيانتان نگيريد . دنيا آن قدرها هم كه فكر مي كنيد ، نا مهربان نيست ! اگر بخواهيد ، مي توانيد خودتان رهبري شرايطتان را به دست بگيريد و خودتان را از چاله بي پولي اي كه در آن هستيد ، بيرون بياوريد و نجات دهيد . هر وقت كه توانستيد كه مسئوليت كارها و شرايط و زندگي تان را خودتان به دست بگيريد ، از همان زمان است كه موفقيت تان شروع مي شود .

 

نتيجه گيري

خب ! ۸۰ روز گذشت و شما توانستيد در اين مدت عادت هاي خوبي را در خودتان پرورش بدهيد . ياد گرفتيد كه قدر زماني كه در اختيارتان قرار گرفته است را بدانيد و آن را صرف كارهايي بكنيد كه شما را به آرزويتان كه همان افزايش درآمد و رهايي از بي پولي است ، برساند . اگر مي خواهيد درآمد كم خودتان را به درآمد زياد تغيير دهيد ، فقط كافيه كه مرد عمل باشيد . هر روز و هر لحظه به پولدار شدن و افزايش ثروت تان فكر كنيد و ببينيد كه از چه راه هايي مي توانيد به آن برسيد .

اگر كاري كنيد كه انرژي هاي منفي دور شوند و افكار منفي دست از سرتان بردارند ، قطعا راهي براي پيشرفت خودتان پيدا مي كنيد . نمي گوييم كه بايد خودتان را وقف اين راه بكنيد اما براي افزايش درآمد ، لازم است كه تلاش و پشتكارتان را كمي بيشتر و هدفمند تر از قبل بكنيد . كمي سختي دارد اما نتيجه اي كه مي گيريد ، آن قدر شيرين است كه همه خستگي تان را از تنتان به در مي كند .

مهم نيست كه چقدر سواد داريد يا در انجام كارهاي مختلف چقدر ماهر هستيد . مهم اين است كه در حال حاضر ، راهي پيش روي شما قرار گرفته و اگر مي خواهي كه به خوبي در اين راه پيش برويد ، بايد توانايي ها و مهارت هاي خودتان را تقويت بكنيد . اگر دست از تلاش برنداريد و خودتان را در محيط كار و فعاليت قرار بدهيد ، ناخودآگاه فرصت هاي طلايي بيشتري برايتان پيش مي آيد . ترس را كه مهمترين مانع موفقيتتان هست را كنار بگذاريد و از همين الان شروع كنيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۰۷:۲۵

كمتر كسي پيدا مي‌شود كه موفقيت و ثروت را دوست نداشته باشد اما در عمل عده محدودي هستند كه به اهداف بزرگ خود در زندگي مي‌رسند. دلايل متعددي وجود دارند كه افراد نمي‌توانند به فردي كه دوست دارند تبديل شوند. در اين مطلب مي‌خواهيم به يكي از مهمترين اين عوامل بپردازيم. در موارد زيادي ديده مي‌شود كه عامل بازدارنده افراد براي رسيدن به موفقيت و ثروت دروغ‌هايي است كه افراد به خودشان مي‌گويند و باز هم در بسياري از موارد خودشان نيز متوجه اين دروغ‌ها نيستند. در ادامه به تعدادي از رايج‌ترين اين دروغ‌ها مي‌پردازيم و شما با خواندن مطلب مي‌توانيد مراقب باشيد و اجازه ندهيد كه اين دروغ‌ها تبديل به سدي بين شما و موفقيت در زندگي شما شوند.

من فردي توانا نيستم

 

يكي از رايج ‌ترين دروغ‌هايي كه افراد به خودشان مي‌گويند اين است كه توانايي لازم را براي رسيدن به موفقيت و اهدافشان ندارند. اما واقعيت اين است كه هر فردي قادر است با تلاش به انچه كه مي‌خواهد تبئيل شود. به زندگي افراد موفق نگاهي بياندازيد بسياري از آن‌ها داراي توانايي خارق العاده اي نسبت به ساير مردم نيستند و تنها تلاش و پشتكار آن‌ها است كه آن‌ها را تبديل به فردي موفق و خاص كرده است.

در آينده تلاشم را شروع خواهم كرد

كمي به اطرافتان توجه كنيد خواهيد ديد كه افراد زيادي وجود دارند كه قصد دارند براي هدف مهمي تلاش كنند اما هميشه شروع كار را به زماني در آينده موكول مي‌كنند. اين افراد اين دروغ را باور كرده‌اند كه هميشه فرصت كافي را براي حركت به سمت موفقيت دارند اما واقعيت اين است كه زمان يكي از با ارزش‌ترين سرمايه‌هايي است كه در نزد انسان قرار دارد. گاهي اوقات فرصت‌هايي در زندگي براي شروع حركت به سمت موفقيت در پيش روي انسان قرار مي‌گيرد كه ممكن است ديگر تكرار نشوند. پس مراقب باشيد اين دروغ را به خود نگوييد.

من نميتوانم در اين كار موفق شوم

 

دروغ هايي كه خودتان به خودتان ميگوييد چيست؟3

 

تا زماني كه كاري را شروع نكرده و براي آن تلاش نكرده‌ايد، نمي‌توانيد بگوييد در يك كار موفق خواهيد شد يا خير. به اين موضوع فكر كنيد اگر همه افراد موفق قبل از شروع و تلاش اين جمله را به خود گفته بودن آيا قادر بودند به فردي موفق تبديل شوند؟ برخي از افراد اين دروغ رايج را مرتباً به خود مي‌گويند.

اين افراد به محض تصميم براي انجام كاري با بدبيني تمام به خود مي‌گويند كه من نمي‌توانم در اين كار موفق شوم و همين دروغ باعث مي‌شود قبل از شروع تلاش براي رسيدن به يك هدف شكست بخورند. اين دروغ مي‌تواند شما را تبديل به فردي از قبل شكست خورده بكند در اين صورت شما هيچگاه شانسي براي رسيدن به اهداف مهم خود نخواهيد داشت. مهم‌ترين دليل اينكه افراد اين دروغ را به خود مي‌گويند نبود اعتماد به نفس در آن‌ها است.

 

 

من ادم بسيار موفق و مهمي است و نيازي به تلاش بيشتر ندارم

همانطور كه كمبود اعتماد به نفس باعث مي‌شود افراد از شروع يك كار و تلاش كردن منصرف شوند، لازم است بدانيد كه اعتماد به نفس كاذب و غير واقعي هم مي‌تواند باعث شود افراد اين دروغ را به خود بگويند كه به اندازه كافي فردي مهم و موفق هستند و احتياجي به تلاش بيشتر ندارند. اعتماد به نفس كاذب باعث مي‌شود كه افراد با واقعيت رو به رو نشوند. اين دروغ باعث مي‌شود افراد هيچگاه از نقطه امن خود خارج نشوند و براي رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر تلاش نكنند. يكي از خصوصيات افرادي كه كه موفقيت‌هاي عالي مي‌رسند اين است كه آن‌ها همواره به دنبال يادگيري و تلاش براي رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر هستند.

براي رسيدن به اين هدف كم سن است

 

دروغ هايي كه خودتان به خودتان ميگوييد چيست؟4

 

يكي از دروغ‌هايي كه افراد به خودشان مي‌گويند اين است كه براي رسيدن به موفقيت‌هاي بزرگ سن و سالشان كم است. اين هم تنها دروغي است كه مي‌تواند باعث شود افراد نتوانند به موفقيت‌هاي دلخواه برسند. افراد زيادي وجود دارند كه مي‌توان به عنوان مثالي براي رد اين دروغ از ان‌ها استفاده كرد.

افرادي كه در سنين جواني توانسته‌اند به ثروت، مدارج عالي تحصيلي يا شغلي و … برسند. سن و سال كم هيچ دليلي موجهي براي عدم تلاش شما براي رسيدن به هدف نمي‌باشد. امروزه افرادي وجود دارند كه در سنين پايين و با تلاش و پشتكار حتي موفق شده‌اند به يك كارآفرين بسيار موفق تبديل شوند. باز هم بايد بگويم كه اين شما هستيد كه تعيين مي‌كنيد چه جايگاهي داشته باشيد و هيچ چيزي به اندازه خودتان نمي‌تواند در اين موضوع تاثيرگذار باشد.

براي رسيدن به اين هدف پير شده‌ام

يكي ديگر از دروغ‌هاي رايجي كه افراد در مورد سن به خودشان مي‌گويد و مانع رسيدن آن‌ها به موفقيت مي‌شود اين است كه آن‌ها به خودشان مي‌گويند براي انجام يك كار و يا رسيدن به يك هدف پير شده‌اند و شانسي ندارند. اما باز هم مثال‌هاي زيادي وجود دارد كه اين ادعا را باطل كند. افراد زيادي هستند كه در سنين بالا تلاش كرده‌اند و به ثروت زيادي رسيده‌اند يا اينكه مثال‌هاي فراواني از افرادي وجود دارد كه در سنين بالا توانسته‌اند به مدارج بالاي تحصيلي يا شغلي برسند. مطمعن باشيد سن و سال شما در مقابل تلاش، پشتكار و انگيزه شما تاثير خيلي كمتري براي رسيدن به اهداف و موفقيت شما خواهد داشت.

بدشانسي دست از سر من بر نميداره

 

دروغ هايي كه خودتان به خودتان ميگوييد چيست؟6

 

يكي ديگر از دروغ‌هاي رايج و بسيار مخربي كه معمولاً بسيار مشاهده مي‌شود كه افراد به خودشان مي‌گويند اين است كه ان‌ها به خودشان ميگويند كه آدم بد اقبالي هستند و هيچگاه بخت و اقبال با ان‌ها همراه نخواهد شد. شايد بتوان اين مورد را يكي از واضح ترين دروغ‌هايي دانست كه افراد به خودشان مي‌گويند. بد شانسي تنها بهانه اي است كه افراد شكست‌ها و عدم تلاش براي رسيدن به موفقيت را به وسيله آن توجيه مي‌كنند.

بايد به شما بگويم تنها خود شما هستيد كه مي‌توانيد موقعيت‌هاي عالي را در زندگي براي خود ايجاد كنيد و يا در نقطه مقابل كاري كنيد كه زندگي نا موفقي داشته باشيد. فرض مي‌كنيم كه شانس و اقبال وجود داشته باشد و باعث شود شما در كاري با شكست موالجه شويد حتي اگر بخواهيم اين موضوع نادرست را درست فرض كنيم باز هم اين خود شما هستيد كه قادر مي‌باشيد با تلاش و كوشش شكست‌ها را جبران كرده و زندگي موفقي را براي خودتان بسازيد.

براي رسيدن به موفقي به اندازه كافي پول ندارم

افراد زيادي وجود دارند كه نداشتن پول و سرمايه قابل توجه را دليلي براي شكست‌هاي خود و عدم تلاش براي رسيدن به موفقيت مي‌دانند. اين موضوع درست است كه پول و سرمايه قدرت زيادي را به همراه خواهد داشت و مي‌تواند موقعيت‌هاي بزرگي را براي انسان ايجاد كند اما نبايد نداشتن پول و سرمايه زياد تبديل به دليلي براي شكست‌ها و يا عدم تلاش شما براي رسسيدن به موفقيت شود. فراموش نكنيد بسياري از افراد ثروتمند و كارآفرينان موفق افرادي هستند كه كارشان را با سرمايه‌هاي نا چيزي شروع كرده‌اند. ايده‌هاي ارزشمند شما به همراه سختكوشي شما اين قابليت را دارند كه در آينده ثروت فراواني را براي شما به ارمغان بياورند.

نتيجه‌گيري

گاهي اوقات بزرگترين سد پيش روي انسان براي رسيدن به اهداف و موفقيت در زندگي، دروغ‌هايي است كه انسان به خودش مي‌گويد. دروغ‌هايي كه گاهاً آنقدر تكرار شده كه در ذهن فرد تبديل به نوعي باور و اعتقاد مي‌شوند. در اين مطلب به تعدادي از اين دروغ‌ها پرداختيم. مراقب باشيد و اجازه ندهيد دروغ‌هايي اينچنيني جلوي حركت شما به سمت موفقيت را بگيرند. مطمئن باشيد شما توانايي رسيدن به موفقيت را داريد و هيچ دروغ و بهانه‌اي نمي‌تواند توجيه خوبي براي عدم رسيدن شما به موفقيت و خواسته‌هايتان باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۱۲:۵۲

خيلي از افراد هستند كه دوست دارند خيلي سريع ، يك پول كلان به دست بياورند و زندگي شان از اين رو به آن رو شود ؛ حتي ممكن است كه خود شما هم يكي از اين افراد باشيد . خيلي به ندرت اتفاق مي افتد كه ثروت كلاني به طور ناگهاني به كسي برسد و اينجوري بتواند يك شبه راه صد ساله را برود . تحقيقات ، نشان داده كه براي ثروتمند شدن ، لازم است كه افراد آموزش هاي لازم را دريافت كنند وگرنه بدون ديدن اين آموزش ها ، مسير پولدار شدن خيلي پيچيده و سخت مي شود .

آموزش براي ثروتمند شدن

 

دروغ هايي كه درباره پولدار شدن از راه هاي غلط به شما مي گويند2

 

 تقريبا مردم هم متوجه اين مسئله شده اند كه آموزش براي ثروتمند شدن ، الزامي است و همين باعث شده كه يك عده از اين فرصت سو استفاده كنند و مطالب نه چندان درستي در اين زمينه منتشر كنند يا كلاس هاي آموزشي غير معتبري تشكيل دهند و به قصد رسيدن خودشان به مال و منال ، بجاي ياد دادن راه هاي پولدار شدن ، جيب مردم را بدتر خالي كنند . در زمينه پولدار شدن ، باورهاي غلطي وجود دارد كه مي تواند شما را به اشتباه بياندازد . اين ها ، در حقيقت دروغ هايي هستند كه اگر مي خواهيد به ثروت برسيد ، نبايد آن ها را به هيچ وجه باور كنيد .

و اما اين دروغ ها :

كار كردن سخت و طولاني

منكر اين قضيه نمي شويم كه براي به دست آوردن درآمد ، لازم است كه پشتكار و تلاش داشته باشيد اما اين دروغ محض است كه مي گويند براي اين كه ثروتمند شويد ، لازم است كه ساعت هاي خيلي زيادي كار بكنيد و زمان خيلي كوتاهي را به خوابيدن تان اختصاص بدهيد و هيچ زماني را هم براي تفريح و استراحت خودتان در نظر نگيريد .

حقيقت اين است كه بدن شما در طول شبانه روز ، احتياج به خواب كافي دارد و همچنين از نظر روحي ، احتياج داريد كه به مقدار كافي زمان هايي مختص استراحت و ورزش و تفريح خودتان داشته باشيد تا جسم و روحتان از سلامت كافي برخوردار باشد . شما وقتي مي توانيد خوب كار كنيد كه جسم سالمي داشته باشيد .

از قديم گفته اند كه عقل سالم ، در بدن سالم است ! اگر بيش از اندازه كار كنيد ، دچار خستگي و بي خوابي و كم تحركي مي شويد كه اين ها براي رسيدن به ثروت ، سم هستند . بنابراين حسابي مراقب سلامتي خودتان باشيد چون براي طي كردن مسير رسيدن به ثروت ، اين مهمترين عنصري هست كه به آن نياز داريد .

فقط كافيست باورهاي خودتان را تغيير بدهيد !

 

دروغ هايي كه درباره پولدار شدن از راه هاي غلط به شما مي گويند5

 

يكي ديگر از دروغ هايي كه در اين زمينه گفته مي شود ، اين است كه در گوش شما مي خوانند كه براي ثروتمند شدن ، فقط كافيست كه افراد ، باورهاي خودشان را تغيير بدهند . اما ما به شما مي گوييم كه اين طور نيست . براي رسيدن به ثروت و كسب درآمد ، تغيير باورها ، لازم است اما اصلا كافي نيست . شما بعد از اين كه باور هاي خودتان را تغيير داديد ، لازم است كه ياد بگيريد كه چگونه اعمال و رفتار خودتان را هم تغيير دهيد و آن ها را با باورهاي خودتان ، هم جهت كنيد ؛ وگرنه به تنهايي نمي توانند شما را به هيچ پول و ثروتي برسانند .

 

 

خيلي راحت مي توانيد از طريق اينترنت ، يك شبه پولدار شويد

آن هايي كه ته دلشان اعتقاد دارند كه خيلي سريع مي توانند پولدار بشوند ، آمادگي اين را دارند كه تحت تاثير تبليغاتي قرار بگيرند كه وعده پولدار شدن سريع را مي دهند و فريب آن را بخورند . اگر شما جز آن دسته از افرادي هستيد كه مي خواهيد يك كسب و كار موفق اينترنتي داشته باشيد ، پس بايد بدانيد كه اين كار احتياج به تلاش فراوان و پشتكار دارد. بايد ساعت ها و روزهاي زيادي را صرف اين بكنيد كه كارتان را پايه ريزي كنيد و بعد قدم به قدم آن را پيش ببريد. 

اغلب مردم درآمد بالاي كساني را كه كسب و كار اينترنتي دارند را مي بينند اما ساعت هاي پر مشقت كاري و زحمت هايي را كه كشيده اند و عرق هايي كه در اين راه ريخته اند را نمي بينند . حتما شما هم داستان افرادي را شنيده ايد كه خيلي سريع به ثروت كلاني رسيده اند مثلا سيلوستر استالونه ! اما آيا پاي درد و دل هاي زحمت هايي كه در راه اين موفقيت كشيده است هم نشسته ايد ؟

افرادي كه كسب و كار اينترنتي موفقي براي خودشان دست و پا كرده اند ، در مسير كاري شان بار علمي و تجربه زيادي را به دست آورده اند و ياد گرفته اند كه از فرصت هاي ناگهاني اي كه برايشان پيش مي آيد ، بهترين استفاده را بكنند و در نتيجه زودتر از ديگران به موفقيت مي رسد .

تنها كافيه كه يك سايت يا يك محصول داشته باشيد تا به موفقيت برسيد

 

دروغ هايي كه درباره پولدار شدن از راه هاي غلط به شما مي گويند3

 

راحت ترين و اولين بخش راه اندازي يك كسب و كار اينترنتي ، راه اندازي يك سايت يا توليد يك محصول است . اما اين پايان كار نيست و هنوز راه زيادي در پيش داريد كه لازمه آن ، اين است كه براي برندتان بازاريابي بكنيد و مخاطب را به سمت خودتان جذب كنيد و تبليغات انجام بدهيد و …

شما مي توانيد با زدن يك دكمه ، از طريق اينترنت ثروت را به سمت جيبتان روانه كنيد

خنده داره ! قبلا هم برايتان گفتم كه اگر مي خواهيد از طريق دنياي اينترنت كسب و كاري به هم بزنيد ، بايد سخت تلاش كنيد و فكرها بكنيد و هزاران دكمه را فشار دهيد تا روز به روز به آرزويتان نزديك تر شويد .

شما مي توانيد درآمدتان را به طور كامل از اينترنت و به صورتي غير فعال به دست بياوريد

درآمد غير فعال ، يعني درآمدي كه به حضور شما احتياجي ندارد . بله ، درست است كه شما مي توانيد تا مدتي به صورت مقطعي اين كار را بكنيد اما اين يك كار دائمي نيست . دنياي اينترنت ، هر روز در حال تغيير و تحول است . ممكن است كه شما در حال حاضر يك درآمد ميليوني از طريق اينترنت براي خودتان داشته باشيد و چند سالي هم وضع به همين منوال پيش برود اما چه كسي آينده را پيش بيني كرده است ؟ 

هر كسب و كاري كه داشته باشيد ، بايد حواس خودتان را جمع كنيد . شما نمي توانيد تا پايان عمر درآمدتان را به صورت غير فعال و از طريق اينترنت به دست بياوريد . اين مثل آن مي ماند كه شما يك كتاب بنويسيد و هميشه در صدر پر فروش ترين ها باقي بماند . نه ، دير يا زود خورشيد او غروب خواهد كرد و شما بايد به فكر يك كار جديد باشيد .

فقط كافيست كه ۴ تا ۵ ساعت در هفته كار بكنيد !

 

 

ممكن است كه بتوانيد براي مدت محدودي ، فقط چند ساعت در هفته كار بكنيد اما حقيقت اين است كه براي هميشه نمي توانيد به اين روش كار و زندگي بكنيد البته اگر به دنبال درآمد زياد هستيد ! شايد شما هم كتاب معروف تيم فريس با نام ” ۴ ساعت كار در هفته ” را خوانده باشيد و از خودتان پرسيده باشيد كه يعني واقعا او فقط همين قدر كار كرده و به اين درآمد رسيده است ؟

جواب شما هم بله است و هم نه ! او ممكن است كه براي مدتي موقتا تنها ۴ ساعت در هفته كار كرده باشد اما اين رويه اش را نمي تواند تا به ابد ادامه دهد . شما بايد هر روز صبح با انگيزه هاي انرژي زا از خواب بيدار شويد و به كارتان عشق بورزيد و آن وقت است كه ساعت ها و ساعت ها كار مي كنيد و علاقه تان به هدفي كه داريد آن قدر زياد است كه شايد كار زيادتان به چشم شما هم فقط چند ساعت ناچيز بيايد .

در اينترنت جايي براي كسب درآمد افراد عادي نيست

اين هم يك دروغ ديگر است ، بعضي ها فكر مي كنند كه كسب درآمد از طريق اينترنت ، فقط مخصوص شركت هاي بزرگ و سرشناس و افراد حرفه اي و ماهر است . اما خلاف اين حرف ، بارها و بارها ثابت شده و موارد زيادي داريم كه افراد عادي توانسته اند بدون دسترسي به منابع آن چناني و روابط قدرتمند ، اما با پشتكار و علاقه اي كه داشته اند ، به درآمدي خوب و دائمي برسند ؛ نمونه اش هم ادمين هاي كانال هاي تلگرامي هستند كه به دليل محتواي مفيد و پر طرفدار كانالشان ، با جذب ميليون ها نفر و از طريق تبليغات ، توانسته اند به درآمد بسيار زيادي دست پيدا كنند .

نتيجه گيري

پس حسابي حواس خودتان را جمع كنيد و نگذاريد شعارهاي غلطي كه امروزه در جامعه پر شده ، وقتتان را هدر بدهد و شما را از اهدافتان دور كند . باورهايتان در مورد پول و پولدار شدن را عوض كنيد و عزمتان را جزم كنيد كه با تلاش و كوششي عاقلانه و حساب شده ، خودتان را به ثروتي كه مي خواهيد برسانيد . به خودتان ايمان داشته باشيد ؛ سخت كار كنيد و زندگي رويايي تان را بسازيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۰۷:۱۰

حتما شما هم وقتي كوچك بوديد از خودتان بارها و بارها پرسيده ايد كه ” وقتي بزرگ شدم ، چه كاره مي شوم ؟ ” و بعدتر هم وقتي بعد از طي كردن مسير طولاني تحصيل و آزمون هاي استخدامي ، مشغول به كار شديد ، هر صبح و شب ذهنتان از اين سوال پر مي شود كه ” آيا من در شغلم موفق  هستم؟ “

هر كدام از ما ، استعدادهاي مختلفي داريم كه اگر آن ها را به كار بگيريم ، مي توانيم به يك فرد مفيد براي دنيا تبديل بشويم و مطمئنا شما هم از انجام كاري كه در آن استعداد و مهارت داريد ، لذت مي بريد و اطرافيان هم تشويق و تحسين تان مي كنند . شما با هر ميزان تحصيلاتي كه داريد و به هر كسب و كار كه مشغول هستيد ، اگر راهكارهاي زير را مو به مو رعايت كنيد ، هر زمان كه اين سوال را از خودتان پرسيديد ، خيلي سريع و محكم مي گوييد ” بله ” !

و اما اين راهكارها :

لباس هايي كه مي پوشيد را با دقت و وسواس انتخاب كنيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟8

 

 

قبل از اين كه خانه تان را ترك كنيد و به سمت محل كارتان برويد ، زماني را اختصاص بدهيد به چك كردن سر و وضعتان و مطمئن شويد كه لباستان مناسب جايي است كه مي خواهيد برويد . ممكن است عقيده بعضي ها اين باشد كه ” لباس كه به آدم ارزش نمي دهد ! ” . اما من به شما مي گويم كه اين حرف را نشنيده بگيريد چون در دنياي كار و تجارت ، ظاهر آراسته افراد حرف اول را مي زند . اگر مثل افراد موفق لباس بپوشيد ، ديگران هم مثل يك فرد موفق با شما رفتار مي كنند . پس اين مسئله را جدي بگيريد .

مثل برنده ها فكر كنيد

رفتاري كه هر فردي دارد ، نقش بزرگي در موفقيتش بازي مي كند . هيچ وقت مثل آدم هاي شكست خورده فكر نكنيد بلكه هميشه پيش خودتان تجسم كنيد كه به آن چيزهايي كه مي خواهيد ، رسيده ايد . هميشه نيمه پر ليوان را ببينيد چون مردم هيچ وقت يك فرد منفي باف را دوست ندارند و او را شخصيت موفقي به حساب نمي آورند .

در گروه هاي مختلف عضو شويد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟4

 

اغلب موفقيت ها ، به طور گروهي به دست مي آيند . يك گلزن فوتبال ، هيچ وقت اين موفقيتش را به تنهايي به دست نياورده است . اگر در يك گروه عضو شده ايد ، هميشه با ديگر افراد همكاري كنيد و با آن ها ، يك ارتباط موثر برقرار كنيد و سعي كنيد كه به خوبي از پس مسئوليت هايي كه بر عهده داريد ، بربياييد . در چنين شرايطي است كه حتما موفقيت ، يارتان مي شود .

 

 

پر جنب و جوش باشيد

كسي كه شكار كردن بلد باشد ، مي داند كه ممكن است حتي يك سال تمام هم در جايي كمين كند و مخفي شود اما چيزي نصيبش نشود . قانون شكار اين نيست ؛ شما بايد از مخفيگاه تان بيرون بياييد و خودتان دست به كار شويد . در هر شغلي هم كه هستيد ، وضعيت به همين منوال است . منتظر نمانيد كه به شما انجام كاري را ديكته كنند و مجبورتان كنند كه آن كار را انجام دهيد . سعي كنيد كه در خودتان انگيزه ايجاد كنيد و بدون هيچ گونه ترسي خودتان به دنبال پروژه هاي كاري جديد و كسب درآمد بيشتر باشيد .

احساسات خودتان را خيلي شفاف بيان كنيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟5

 

اگر همه قدم هاي موفقيت را هم به دقت برداريد ، تنها چيزي كه ممكن است مانع شود كه به هدفتان برسيد ، اين است كه احتمالا مهارت هاي ارتباطي كافي را نداشته ايد . فرض كنيد كه رئيس تان جلسه اي تشكيل داده و در آن از شما و كارمندان مي پرسد كه براي حل مشكلي كه براي شركت پيش آمده ، چه راه حلي به ذهنتان مي رسد ! حتي با وجود اين كه شما دقيقا مي دانيد كه راه حل اين مشكل چيست ، اما انگار زبان و صدايتان شما را ياري نمي كند كه بتوانيد منظورتان را بگوييد . در چنين شرايطي افراد كم كم از شما دوري مي كنند و خواه ناخواه تنها مي مانيد .

هميشه نتيجه اي را كه به دنبالش هستيد را در ذهن داشته باشيد

شما از انجام هر كاري ، مطمئنا هدفي را دنبال مي كنيد . حتي اگر به كاري كه انجام مي دهيد هيچ علاقه اي نداريد ، اما اگر نتيجه كارتان را در نظر داشته باشيد ، اين به شما انگيزه مي دهد و چراغ راهتان مي شود .

نحوه حرف زدن پشت تلفن را بلد باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟2

 

هر شغلي كه داشته باشيد و به هر كاري كه مشغول باشيد ، تلفن هميشه يكي از مهم ترين وسايل ارتباطي است كه با آن هميشه سر و كار داريد . حتي مي توانم بگويم كه اين وسيله ، حتي از تلفن هم مهم تر است ؛ چون شما داريد به طور زنده توسط فردي كه پشت خط است ، ارزيابي مي شويد و بنابراين فردي كه پشت تلفن است ، بايد از تمركز حواس شما مطمئن باشد . بنابراين هنگام صحبت كردن با تلفن ، از خوردن و آشاميدن و جويدن آدامس خودداري كنيد تا اعتماد طرف مقابلتان را از دست ندهيد .

منظم باشيد

وقتي كه داريد روي يك پروژه كار مي كنيد ، قدم به قدم همه اصول آن را رعايت كنيد و كارتان را از روي يك برنامه منظم پيش ببريد و حواستان باشد كه هيچ قسمتي از كار ، از قلم دقتتان نيافتد وگرنه نتيجه اي را كه مي خواهيد ، نمي توانيد بگيريد .

انتقاد نكنيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟3

 

بعضي از مردم ، فقط كارشان اين شده كه از ديگران ايراد بگيرند . سعي كنيد كه هيچ وقت كسي را مسخره نكنيد و خيلي هم اهل شكايت از اوضاعي كه داريد ، نباشيد و هر زمان هم كسي يا كاري را شايسته ستايش ديديد ، حتما اين كار را فراموش نكنيد .

مودب باشيد

سعي كنيد در برخوردي كه با ديگران داريد ، هميشه ادب را رعايت كنيد و خودتان را مشتاق و علاقه مند و پر انرژي نشان دهيد . يادتان باشد كه هميشه زير ذره بين مردم هستيد و داريد قضاوت مي شويد ؛ بنابراين در هر شرايطي خوش خلق باشيد و رفتارتان را كنترل كند .

مسئوليت پذير باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟6

 

اغلب افراد ، وقتي با مشكلي رو به رو مي شوند ، آرامش خودشان را از دست مي شوند و دست پاچه مي شوند . اما شما اين طور نباشيد ! هر از گاهي مسئوليت بر طرف كردن يك مشكل را بر عهده بگيريد تا در اين زمينه ، كار آزموده بشويد .

زماني كه از شما انتقاد مي شود ، رفتار خوبي از خودتان نشان دهيد

وقتي انتقادي در مورد خودتان شنيديد ، اول دقت كنيد و ببينيد كه اين حرف از دهان چه كسي بيرون آمده است . آيا كلام اين فرد ، معتبر هست يا نه ؟ اين خيلي راحت است كه شما فورا فكر كنيد كه طرف از روي حسودي اش اين حرف را زده و بنابراين خيلي سريع انتقادش را ناديده بگيريد ؛ اما هميشه سعي كنيد كه روي هر انتقادي كه از شما مي شود ، فكر كنيد .

الگو باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟7

 

هر كاري كه به شما محول مي شود را طوري انجام بدهيد كه انتظار داريد ديگران آن كار را به همان شكل انجام دهند . اگر هميشه سعي كنيد كه كارهايتان را به بهترين نحو ممكن انجام دهيد ، افراد شما را سر مشق خودشان قرار مي دهند و به عنوان الگويي براي داشتن يك كسب و كار موفق ، شناخته مي شويد .

صبور باشيد

يك نردبان هر چقدر هم كه بلند باشد ، اگر پله به پله از آن بالا برويد ، مي توانيد تا انتهاي آن را بدون هيچ آسيب و ترسي ، طي كنيد ؛ اما همان نردبان هر قدر هم كه كوتاه باشد ، شما نمي توانيد پنج پله ، پنج پله از آن بالا برويد و اگر قصد اين كار را بكنيد ، خيلي زود پايين ميافتيد . بنابراين ، به فكر يك شبه طي كردن يك راه صد ساله نباشيد و بدانيد كه رسيدن به موفقيت ، نيازمند گذر زمان است . هميشه هدفتان را جلوي چشمتان نگه داريد و به پيش برويد .

به دنبال يادگيري مطالب جديد باشيد

 

هشدار : آيا من در شغلم موفق هستم ؟9

 

در هر زمينه اي كه فعاليت مي كنيد ، سعي كنيد كه اطلاعات خودتان را به روز نگه داريد و هميشه به دنبال اين باشيد كه سطح دانشتان نسبت به بقيه هم صنف هايتان ، بالاتر باشد .

نتيجه گيري

همه نكاتي را كه در بالا برايتان توضيح دادم را يك بار ديگر مرور كنيد و در خودتان به دنبال آن ها بگرديد . آيا شما صبور هستيد ؟ به ظاهرتان اهميت مي دهيد ؟ پر جنب و جوش و در عين حال منظم هستيد ؟ اگر جوابتان به اين سوال ها مثبت است ، پس شما فردي موفق هستيد اما اگر جوابتان به هر يك از گزينه هايي كه در بالا گفتيم منفي است ، بدانيد كه بايد بيشتر بر روي خودتان كاركنيد و اين خصوصيات را در خودتان پرورش بدهيد تا بتوانيد سرتان را بالا بگيريد و با صداي بلند به همه دنيا اعلام كنيد كه من در شغلم خيلي موفق هستم !

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۶:۰۰

انسان ها در طول زندگي شان ، تصميم هاي خيلي مهمي مي گيرند كه يكي از مهمترين آن ها ، در زمينه تغيير شغل است . همه ما صرف نظر از سن و سال و سابقه شغلي مان و تجربه هايي كه داريم ، ممكن است كه در مرحله اي از زندگي مان تصميم بگيريم كه كسب و كار خودمان را عوض كنيم .

اين بخش طبيعي اي از زندگي هر انساني است كه شغل و محيط كارش را تغيير بدهد ؛ اما تر س از بي كار ماندن و پيدا نكردن شغل مورد علاقه و گذراندن مصاحبه هاي پر از دلهره استخدامي و از بين رفتن  امنيت شغلي ، مسائلي هستند كه باعث مي شود كه فرد با وجودي كه هيچ علاقه اي به شغلش ندارد ، هر روز صبح بي انگيزه به سر كارش برود و مدام به ساعت نگاه بكند تا تعطيل شود ، اما هم چنان سراغ يك فرصت  شغلي جديد و بهتر نرود .

وضعيت مشكلات شغلي در جهان

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند5

 

طبق گزارشات ” لينكدين ” ، از بين ۲۱۳ ميليون نفر انسان بي كاري كه وجود دارد ، فقط ۲۵ درصدشان دارند دنبال شغل مي گردند و ۶۰ درصد آن ها ، بدون اين كه هيچ گونه فعاليتي براي پيدا كردن يك شغل جديد از خودشان نشان دهند ، منتظر نشسته اند كه معجزه اي شود و خود شغل به سراغشان بيايد ! خود اشتغالي و كارهاي روز مزد در دو دهه اخير افزايش پيدا كرده و حتي در كشورهايي كه ثروت زيادي دارند مثل آمريكا و انگلستان ، علي رغم اين كه ميزان بيكاري خيلي پايين است ، اما باز هم مشكلات شغلي زيادي وجود دارد .

در ادامه برايتان ۵ نكته اي را مي گويم كه اگر آن ها را در خودتان ديديد ، بايد بدانيد كه زمان تغيير شغلتان فرا رسيده :

شغلي كه داريد ، بر علم و دانشتان چيزي اضافه نمي كند

تحقيقات نشان داده اند كه افراد ، شيرين ترين و بهترين پيشرفت هاي شغلي شان را در اواخر دوران جواني و در بزرگسالي تجربه مي كنند كه در اين دوران ، اطلاعات فرد بالا مي رود و ذهن انسان ، مشتاق يادگيري مي شود . اهميت اين مسئله زماني روشن مي شود كه شما ذهني تشنه يادگيري داشته باشيد و ذاتا علاقه مند به خلاقيت و نوآوري باشيد .

وقتي در شغلتان عملكرد ضعيفي داريد

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند3

 

زماني كه راندمان كاري تان پايين مي آيد و يا ديگر دل و دماغ زحمت كشيدن براي كارتان را نداريد يا خودتان و ديگران متوجه مي شويد كه عملكردتان افت كرده است ، وقت آن رسيده كه شغلتان را عوض كنيد . وگرنه اين وضعيت ، دير يا زود باعث مي شود كه در سابقه كاري تان خدشه ايجاد شود و همين باعث مي شود كه در مصاحبه هاي استخدامي اي كه در آينده شركت مي كنيد ، شانس كمتري براي پذيرفته شدن داشته باشيد . اگر به دنبال اين هستيد كه از شغلتان لذت ببريد ، به دنبال كسب و كار جديد باشيد كه دائما شما را به چالش بكشد و كاركردتان را روز به روز بالاتر ببرد .

در خودتان احساس كم ارزش بودن مي كنيد

اگر فكر مي كنيد كه استعدادهايتان و توانايي هايي كه داريد ، در محيط كارتان ناديده گرفته مي شود و از نحوه برخورد و رفتار كارفرمايتان راضي نيستيد ، شغل خودتان را عوض كنيد . حتي زماني كه كارمندان از حقوق و پاداشي كه دريافت مي كنند راضي و خوشحال هستند اما مي بينند كه مديرشان آن ها را تشويق نمي كند و مورد حمايت قرار نمي دهد ، از كار خودشان لذت نمي برند .

ديده شده كه كارمندهايي كه در محيط كارشان احساس پوچي و بي اهميتي مي كنند و مورد تحقير و تضعيف شخصيتي قرار مي گيرند ، بيشتر از ديگر افراد امكان دارد كه به كارهاي زشتي مثل دزدي و غيبت و رشوه دست بزنند و زماني هم كه اين افراد ، پست حساس و پر اهميتي داشته باشند ، خطر بيشتري ايجاد مي كنند و در نهايت با كارهاي اشتباه خودشان كاري مي كنند كه كل مجموعه ورشكست شود .

در حال حاضر فقط به خاطر حقوق خوبي كه مي گيريد سر كارتان باقي مانده ايد

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند4

 

خيلي از افراد ، با وجود اين كه به كار فعلي شان هيچ علاقه اي ندارند و اصلا از آن احساس رضايتي نمي كنند ، اما با وجود اين به خاطر حقوق خوبي كه مي گيرند ، هر روز بدون هيچ گونه اشتياقي بر سر كارشان حاضر مي شوند . اول شرايط مالي خودتان را به طور دقيق مورد بررسي قرار بدهيد و ببينيد كه به چه مقدار پول نياز داريد تا احتياجاتتان برآورده شود و اگر در نهايت ، تصميم گرفتيد كه شغلتان را تغيير دهيد ، حتما قبلش آن قدر پول جمع بكنيد كه اگر احيانا شغل مورد علاقه تان را تا مدتي پيدا نكرديد ، بتوانيد براي گذراندن ۳ تا ۶ ماه زندگي تان ، پس انداز كافي داشته باشيد .

از كارفرماي خودتان متنفر هستيد

معمولا وقتي كه فردي شغل سابقش را عوض مي كند ، در حقيقت به اين معناست كه رئيس خودش را ترك مي كند ؛ نه آن شركت يا سازمان را . اين نشان مي دهد كه رابطه خيلي زيادي وجود دارد بين ترك يك شغل و بي علاقگي  و حتي تنفر نسبت به رئيس آن سازمان .

مطالعات نشان داده است كه حدود ۷۵ درصد از استرس و فشاري كه كارمندان در طول ساعات كاري شان مي كشند ، از طرف رئيس ، مدير يا سر كارگرشان به آن ها وارد شده و سهم كمتري از آن مربوط مي شود به سختي خود كار يا مسائلي كه بين همكاران به وجود مي آيد و تا زماني هم كه سياست شركت ها در شيوه مديريت به همين منوال باشد و تغييري نكند ، كارمندان يا مجبور مي شوند كه با تحمل وضعيت فعلي شان بسوزند و بسازند و يا اينكه بگردند و شغل مورد علاقه خودشان را با همه ريسك هايي كه دارد ، انتخاب بكنند .

دلايلي كه تا اينجا در زمينه تغيير شغل و ايجاد تغيير و تحول در زندگي كاري گفتيم ، تمام ماجرا نيستند . دلايل ديگري مثل نياز به ايجاد تعادل بين زندگي شخصي و كاري و يا وجود فشارهاي اقتصادي و يا مسئله تعديل نيرو در سازمان هاي مختلف يا تغيير محل زندگي و … هم مي توانند باعث شود كه فرد به دنبال ايجاد تغييري در شغل و كسب و كار خودش بگردد . البته اين دلايل اخير ، از دلايلي كه نكته به نكته در بالا به آن ها اشاره كرديم ، از اهميت كمتري برخوردارند چون آن ها با تاثيري كه بر روح و روان فرد مي گذارند ، آرامشش را بر هم مي زنند و اهميت تغيير شغل در آن شرايط ، خيلي بيشتر خودش را نشان مي دهد .

راه اندازي مجدد شغل ، يعني چه ؟

 

5 راز ساده كه مي تواند زندگي شغلي تان را از اين رو به آن رو كند2

 

آمار نشان داده است كه همه مردم در طول زندگي خودشان ، بارها و بارها شغل خودشان را تغيير داده اند كه اين مي تواند به صورت داوطلبانه باشد يا اين كه به علت اتفاق هايي كه مي افتد ، فرد مجبور به اين كار شود . مسائلي مثل ازدواج يا بچه دار شدن ، ممكن است كه فرد را مجبور كند كه سبك زندگي اش را تغيير دهد ، شغلش را نيمه وقت كند يا محل زندگي اش را تغيير دهد . دليلتان هر چه كه باشد ، در نهايت شما مجبور مي شويد كه در يك سازمان ، از پستي به پست ديگر يا از يك سازمان به سازماني ديگر جا به جا شويد .

شايد در ابتدا ، اين تغيير باعث شود كه در دلتان ترديد و دلهره اي به وجود بيايد اما اگر كه به خوبي بتوانيد از تجربيات قبلي تان استفاده كنيد و از شرايطي كه برايتان ايجاد شده است استفاده كنيد ، حتي اگر در ابتدا حقوق كمتري نسبت به شغل قبلي تان بگيريد ، با وجود علاقه عميقي كه به كار جديدتان داريد ، مي توانيد خيلي سريع رشد كنيد و به درآمد بالايي برسيد .

خودتان فرصت ها را ايجاد كنيد

فرقي نمي كند كه بخواهيد شغلتان را در يك شركت عوض كنيد يا كلا در جاي ديگري به دنبال فرصت هاي جديد بگرديد ؛ در هر صورت راه هاي زيادي وجود دارد كه بتوانيد تجربه ها و مهارت هايتان را افزايش بدهيد . اگر در حال حاضر بي كار هستيد ، مي توانيد در شركت هايي كه كارآموز مي گيرند ، مشغول شويد تا بتوانيد مهارت جديدي ياد بگيريد و حتي با اثبات توانايي هايتان در همان شركت ، كاري كنيد كه بعدها در همان جا استخدام شويد . اگر در حال حاضر مشغول كار هستيد هم مي توانيد با خودتان فكر كنيد كه چگونه مي توانيد ارزش خودتان را در شغل فعلي تان بالاتر ببريد و با گسترش روابطتان ، فرصت هاي طلايي بيشتري براي خودتان فراهم كنيد .

نتيجه گيري

كلام آخر اين كه ، اگر شغلتان را از دست داده ايد يا خودتان مي خواهيد در آن تغييري به وجود آوريد ، هميشه مثبت فكر كنيد . همين باعث مي شود كه چهارچوب ذهني تان منظم تر شود و از موقعيت هاي پيش بيني نشده اي كه برايتان پيش مي آيد ، بهترين استفاده را ببريد . يادتان باشد كه تحت هيچ شرايطي خودتان را مقصر ندانيد و شكست را براي خودتان به عنوان بهانه اي براي تعطيل كردن تلاش ، قرار ندهيد . اگر در گذشته باقي بمانيد ، هيچ وقت نمي توانيد طعم يك آينده هيجان انگيز را بچشيد .خودتان را دست كم نگيريد چون تغيير كردن و تغيير دادن ، شجاعت و دل و جرئتي مي خواهد كه شما آن را داريد !

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۰:۲۳

اگر كه نمي توانيد خودتان را در برابر وسوسه سرك كشيدن در تلگرام يا خوردن شيريني جات و شكلات و يا خوابيدن تا دير وقت كنترل كنيد ، اين نشان مي دهد كه به اراده بيشتري احتياج داريد . همه ما در وجودمان ، اراده داريم و اين مقدار آن است كه در يكي زياد و در ديگري ، كمتر است . اين اراده است كه باعث خويشتن داري مي شود و خويشتن داري هم باعث مي شود كه بتوانيم در برابر وسوسه هاي مختلف ، مقاومت كنيم و به هدف هاي نهايي خودمان برسيم .

اراده

از شر بي ارادگي براي هميشه خلاص شويم2

 

” روي بامايستر ” روان شناس معروف ، مي گويد : ” اراده ، يك منبع نامحدود است ” ؛ و يك خبر خوب برايتان دارم و آن ، اين است كه تقويت اراده اصلا كار سخت و غير ممكني نيست . در اين جا چند راه غلبه بر بي ارادگي را برايتان توضيح مي دهم تا از اين طريق بتوانيد خويشتن داري خودتان را تقويت كنيد و خيلي راحت بتوانيد به وسوسه ها ” نه ” بگوييد و شاخ غول بي ارادگي را بشكنيد .

 

 

هميشه در خط حمله بازي كنيد

طبق تحقيقاتي كه ” بامايستر ” بر روي كارگران آلماني انجام داده است ، افراد به طور متوسط روزي ۳ تا ۴ ساعت از وقتشان را صرف غلبه بر تمايلاتشان مي كنند ؛ كه بيشتر اين تمايلات ، عبارت بودند از ميل به خوردن و خوابيدن و استراحت كردن بين ساعت هاي كاري . از طرف ديگر ، ” بامايستر ” ديد كه افرادي كه از نظر خويشتن داري قوي هستند ، زمان كمتري را صرف مقاومت در برابر وسوسه ها و تمايلاتشان مي كنند . اين دو عامل باعث شد كه دكتر بامايستر كمي گيج شود . او با خودش مي گفت كه اگر خويشتن داري ، به معني مقاومت در برابر تمايلات است ، پس چرا افرادي كه خويشتن داري بيشتري دارند ، از آن كمتر استفاده مي كنند ؟

او خيلي زود به پاسخ سوالش رسيد . حقيقت اين بود كه اين دسته از افراد ، به گونه اي به زندگي شان نظم مي دهند كه كلا مشكلات كمتري برايشان پيش مي آيد ؛ مثلا آن ها قبل از اينكه اتوموبيل شان خراب شود ، آن را براي چك كردن ، پيش مكانيك مي برند و يا قبل از اينكه بيمار شوند ، آزمايشات چكاپ انجام مي دهند و در حقيقت آن ها به جاي اين كه در خط دفاع بمانند ، در خط حمله بازي مي كنند و خودشان را آماده رسيدن به موفقيت مي كنند .

از آرامشي كه قبل از طوفان پيش مي آيد ، استفاده كنيد

 

از شر بي ارادگي براي هميشه خلاص شويم3

 

در زندگي همه ما ، اتفاق هاي ناگهاني و استرس هايي پيش مي آيد كه شما نمي توانيد آن ها را كنترل كنيد اما مي توانيد از لحظات آرامش بخشي كه برايتان پيش مي آيد ، براي انجام كارهاي سختتان استفاده كنيد ؛ مثلا اگر مي خواهيد درباره مسائلي با همسرتان صحبت كنيد كه احتمال بحث كردنتان با هم در آن مي رود بگذاريد اين صحبت ها را زماني بكنيد كه هر دو آرامش و تمركز حواس داريد .

مثلا اگر شغل جديدي را به تازگي شروع كرده ايد ، همزمان براي ترك سيگارتان اقدام نكنيد يا زماني كه در زندگي زناشويي تان مشكل داريد و به بن بست رسيده ايد ، شروع به يك رژيم سخت براي كم كردن وزنتان نكنيد . هميشه وقتي كه در موقعيت هاي سخت قرار گرفتيد و ديگر طاقت ادامه آن شرايط را نداشتيد ، از خودتان بپرسيد كه حالا از قدرت اراده تان چگونه مي توانيد استفاده كنيد ؟!

تعلل نكنيد

تعلل كردن در كارها ، يك گناه بزرگ همگاني است و تقريبا ۹۵ درصد انسان ها اعتراف كرده اند كه در مرحله اي از زندگي شان ، دچار آن شده اند . هر چند بعيد مي دانيم كه آن ۵ درصد بقيه هم راست گفته باشند ! روان شناسان عقيده دارند كه علت اين كه انسان ها در كارها تعلل مي كنند ، اين است كه مي خواهند آن كار را بي عيب و نقص انجام دهند و در نتيجه در آن وسواس به خرج مي دهند .

بي عيب و نقص انجام دادن كارها ، خيلي هم خوب است اما اغلب اوقات افرادي كه تعلل مي كنند ، طي مسيرشان دچار خستگي و نگراني مي شوند و براي رها شدن از آن احساس هاي بد ، رو مي آورند به يك كار ديگر و در حقيقت با اين كار ، خودشان را گول مي زنند ، چون دير يا زود مهلت انجام آن كار اصلي شان تمام مي شود و استرسي كه در اثر بي ارادگي شان گريبانشان را مي گيرد ، بيشتر از افراد ديگر آن ها را زجر مي دهد .

هيچ وقت اصولي را كه بايد ، فراموش نكنيد

 

از شر بي ارادگي براي هميشه خلاص شويم4

 

زماني كه به هدف از زندگي خودتان پي برديد و براي رسيدن به آن هدف تلاش در حال تلاش بوديد ، ممكن است كه وسوسه شويد كه از كارهاي ديگري مثل خوردن وعده هاي غذايي منظم يا خواب كافي شبانه خودتان ، بزنيد . با وجود گرسنگي و بي خوابي ، شما نمي توانيد انرژي كافي براي غلبه بر بي ارادگي تان داشته باشيد و به سخت كوشي خودتان ادامه دهيد . هميشه يادتان باشد كه هر زمان صحبت از اراده شد ، داشتن استراحت كافي و تغذيه مناسب هم لازم است .

 

 

خاطراتي كه از دوران با ارادگي تان داريد را بر روي كاغذ ثبت كنيد

كاري كنيد كه پيشرفت هاي مهمي كه در دوران گذشته داشته ايد ، هميشه جلوي چشمتان باشد و به جاي اين كه نقش يك فرد محكوم به فنا را بازي كنيد ، گذشته زيباي خودتان را به ياد بياوريد و با ايده هاي نو و كاربردي ، آينده تان را بسازيد . اگر روحيه قوي اي داشته باشيد ، مي توانيد با بي ارادگي موقتي خودتان مبارزه كنيد . به عنوان مثال اگر در ۶ ماه گذشته ، توانسته ايد به خوبي وزنتان را كم كنيد و نمودار آن الان جلوي چشمتان باشد ، هيچ وقت چند كيلو افزايش وزن در چند هفته اخير ، باعث نا اميدي تان نمي شود .

براي خودتان جايزه اي به عنوان پاداش در نظر بگيريد

 

از شر بي ارادگي براي هميشه خلاص شويم5

 

تشويق در درمان بي ارادگي ، معجزه مي كند .  “استر دايسون ” يك روزنامه نگار است كه ساليان سال از تنبلي اش در استفاده از نخ دندان ، مي ناليد . او سرانجام تصميم گرفت كه با خودش معامله اي بكند و هر شب كه توانست بر بي ارادگي اش غلبه كند و نخ دندان بكشد ، فردايش به خودش اجازه بدهد كه ۵ دقيقه بيشتر شنا بكند . از آن جايي كه به شنا كردن عشق مي ورزيد ، او اين تنبلي قديمي خودش را كنار گذاشت و الان ۴ سال است كه هر شب به شوق بيشتر شنا كردن ، از نخ دندان استفاده مي كند ! بنابراين با برقرار كردن يك ارتباط موثر بين غلبه بر بي ارادگي و رسيدن به علايقمان ، خيلي راحت مي توانيم از شر آن خلاص شويم .

به جسم خودتان توجه كنيد

از نظر تغذيه ، بايد خوراكي هاي مسموم و سنگين را از برنامه روزانه تان حذف كنيد . هضم غذاهاي سنگين ، نيروي عصبي زيادي مي طلبد و همين ، زمينه شكست اراده تان را فراهم مي كند . با توجه به ارتباطي كه جسم و روح با همديگر دارند و اثري كه بر روي هم مي گذارند ، از طريق ورزش و ورزيده كردن جسمتان ، روح و روانتان هم تقويت مي شود . ورزش ، باعث پاكسازي خون و فراهم كردن اكسيژن كافي براي نياز بدنتان مي شود .براي تقويت اراده ، ورزش هايي مثل يوگا كه به تمركز ذهن احتياج دارند ، مفيدتر هستند . دوش آب نسبتا سرد هم با تحريك محرك هاي محيطي و تنظيم كاركرد عروقتان ، تنبلي و سستي را از شما دور مي كند . اگر روي دماي آب حساس هستيد ، اين كاهش دماي آب را ، كم كم و به تدريج انجام دهيد .

نتيجه گيري

از قديم گفته اند كه خواستن ، توانستن است . وقتي كه ساعت زنگ دارتان به صدا در مي آيد و شما چشمانتان را باز مي كنيد و مي بينيد كه هوا گرگ و ميش است ، فقط انگيزه و اراده است كه باعث مي شود از رختخواب گرم و نرمتان دل بكنيد و بلند شويد . زندگي ما پر است از وسوسه هايي كه مدام اراده و خويشتن داري ما را هدف گرفته اند و آن را ضعيف مي كنند ؛ اما تحقيقات زيادي كه انجام گرفته ، نشان داده است كه اگر خونسرد باشيم ، خيلي راحت مي توانيم اين روزها را پشت سر بگذاريم و اين كار ، آن طورها هم كه در قدم اول به نظر مي رسد ، سخت نيست .

بايد بدانيد كه انجام كاري كه تمايلي به آن نداريد مثل سركوب كردن خشمي كه به مادر شوهرتان داريد ، مبارزه با وسوسه انجام كاري كه نبايد انجام دهيد يا كاري كه دوست نداريد اما بايد آن را انجام دهيد ، اراده شما را ضعيف مي كند . به قول دكتر ” روي بامايستر ” اراده دقيقا مثل ماهيچه عمل مي كند ؛ اگر بيش از اندازه از آن استفاده كنيد ، خسته مي شود اما مي توانيد با شادابي بيشتر و استرس كمتر ، آن را تقويت كنيد .

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۲:۰۹

امروزه ديگر تبليغات به جز جدايي ناپذيري از كسب و كار تبديل شده اند . رقابت شديد و تنگاتنگي كه بين محصولات مختلف در بازارها وجود دارد ، باعث شده كه جلب نظر مشتري ها و تشويق شان به خريد كالاهاي مورد نظرمان ، سخت تر بشود و بيشتر از قبل متوجه اين بشويم كه به تبليغات نياز داريم. تبليغات ، نزديكي خيلي زيادي با مفهوم بازاريابي دارند . تبليغات به زبان خيلي ساده ، به معني رساندن يك پيام در مورد كالا يا خدمات مورد نظرمان از طريق رسانه هاي مختلف به مردم است تا مخاطبانمان را قانع كنيم كه پول خودشان را براي خريد آن كالا يا برخورداري از خدمات مورد نظر ما ، خرج كنند .

در تبليغات ، چه هدف هايي دنبال مي شوند ؟

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات1

 

با خبر كردن مشتري ها از وجود يك كالا يا خدمات جديد

با خبر كردن مشتري ها از طرز كار يك محصول يا قيمت جديد آن

تجسم تصويري واضح و قابل فهم از كسب و كار مورد نظرمان در مقابل چشم مشتري ها

تشويق مشتري ها به اينكه از ميان هزاران كالا ، فقط محصول ما را بخرند

تشويق كردن مشتري به اينكه خيلي سريع تصميم خودش را براي خريد بگيرد .

تبليغات ، براي رونق بخشيدن به كسب و كار و بالا بردن فروش كالاها و خدمات ، اهميت فوق العاده اي دارند و كارآفرينان موفق ، هميشه بر روي آن تاكيد خيلي زيادي داشته اند . در ادامه ، سخنان طلايي چند كارآفرين برتر را در اين مورد برايتان آورده ايم :

هنري فورد

هنري فورد درباره اهميت تبليغات مي گويد : كسي كه به خاطر صرفه جويي كردن در مخارج ، تبليغات خودش را متوقف مي كند ، مانند كسي است كه براي صرفه جويي كردن در وقت ، ساعت خودش را از كار مي اندازد .

ايزاك آسيموف

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات2

 

اين پولساز معروف ، نظرش درباره نقش پر رنگ تبليغات ، اين است كه : براي چرخاندن چرخ يك تجارت ، شما به چيزي بيشتر از پول و سرمايه احتياج داريد و آن چيزي كه شما نيازمندش هستيد ، عبارت است از ( پ . خ . ت ) يعني : پويايي / خلاقيت / تبليغات .

كلوين كوليج

كوليج ، آن قدر يك تبليغ درست و از روي فكر را مهم مي داند كه بدون آن ، نمي تواند هيچ گونه تجارتي را تصور كند و در اين باره مي گويد : تبليغات ، جان يك تجارت است . او ، شهرت يك محصول را فقط و فقط در اثر تبليغات موثر مي داند و در اين باره مي گويد : علت تقاضاهاي جمعي ، به طورتمام و كمال ، به خاطر توسعه اي است كه در تبليغات به وجود آمده است .

اچ جي ولز

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات3

 

اچ جي ولز نظرش اين است كه شما دستتان آن قدر در تبليغات باز است كه مي توانيد با هر زبان و هر وعده وعيدي توجه مردم را به سمت محصولتان جلب كنيد و جمله معروفش در اين باره ، اين است كه تبليغات ، يك جور دروغگويي قانوني است .

ديويد آگيلوي

آگيلوي نظرش اين است كه آن چيزي كه در تبليغات مي گوييد ، خيلي مهم تر از نحوه بيانتان است ؛ يعني آن چيزي كه باعث مي شود كه مردم ، از بين هزاران كالا و تبليغات مختلف ، تشويق بشوند كه محصول شما را بخرند ، محتواي تبليغاتتان است نه شكل ظاهري آن ها .

استفان ليكاك

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات4

 

ليكاك نظر جالبي دارد . او مي گويد كه تبليغات ، يك مخلوط آگاهانه است از چاپلوسي و تهديد .

ويليام برنباخ

برنباخ ، نظرش اين است كه تقليد كردن در تبليغات ، اصلا كار عاقلانه اي نيست و بايد در روشي كه براي تبليغ كالاهاي خودمان به كار مي گيريم ، ايده هاي خلاقانه داشته باشيم ؛ به طوي كه مي گويد : متفاوت نبودن در تبليغات ، يك جور خودكشي به حساب مي آيد .

 

تلاشي كه براي معرفي يك برند يا نام تجاري مي كنيد ، چه فايده اي دارد ؟

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات5

 

باعث مي شود كه مردم ، با محصول شما و كسب و كارتان آشنا شوند و اسم محصول يا شركتتان ، در ذهنشان جا بگيرد و بر سر زبانشان بيافتد .قدرت و بزرگي كسب و كارتان را به مشتريانتان مي رساند و شركتتان را نيرومند تر از آن چيزي كه هست ، معرفي مي كند .وقتي كه اسم يك برند ، در ذهن ها جا مي گيرد ، به طور غير مستقيم اين را نشان مي دهد كه كالاها و خدمات خوبي به مردم ارائه داده و رضايتي كه مشتريان از محصولاتشان داشته اند ، باعث شهرت آن شده است .هر چقدر هم كه يك محصول ، با كيفيت باشد و قيمت مناسبي هم داشته باشد ، تا زماني كه در معرض ديد قرار نگيرد ، نمي تواند به جايگاهي كه لايقش است برسد .

مردم بايد بارها و بارها آن اسم ، جلوي چشمشان باشد تا در خاطرشان بماند .توصيه هاي دهان به دهان مشتري ها ، يك تيغ دولبه است . اگر موفق بوده باشيد ، نامتان به خوبي پخش مي شود وگرنه بدون آن كه محصولتان را امتحان كرده باشند ، دهان به دهان برايتان تبليغات منفي خودشان را پخش مي كنند .تا اينجا فهميديم كه تبليغات ، نبايد فراموشتان بشود . حالا بياييد ببينيم كه از ديد كارآفرينان نمونه ، موفقيت در تبليغات ، به چه چيزهايي بستگي دارد :

تهيه تبليغات ، بايد هوشمندانه باشد

اولين نكته براي موفق بودن يك تبليغ ، اين است كه بايد احتمال ديده شدن آن را توسط مشتريان ، بالا ببريد . مثلا اين كه بياييد تبليغ يك محصول بين المللي را در يك شبكه راديويي موسيقي محلي پخش كنيد ، كار عاقلانه اي نيست . در حقيقت با اين كار ، مثل اين است كه بدون آن كه افراد مورد نظرتان تبليغتان را ببينند ، پول خودتان را دور بريزيد .

روي هدف هايي كه داريد ، تمركز كنيد

 

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات6

 

يك اصل مهم وجود دارد كه هم در زندگي شخصي به كارتان مي آيد و هم در تهيه تبليغات ؛  و آن ، اين است كه تا زماني كه ندانيد به دنبال چي هستيد ، آن را به دست نمي آوريد . بايد هدفتان را مشخص كنيد . آيا هدفتان از تبليغي كه مي كنيد ، اين است كه مردم بعد از ديدن تبليغاتتان ، به شما زنگ بزنند يا به وب سايتتان بيايند يا به فروشگاهتان سر بزنند ؟ مثلا اگر مي خواهيد مشتري هايتان را ترغيب كنيد كه به شما زنگ بزنند ، بايد بگوييد : ” همين الان با اين شماره تلفن ، به صورت رايگان با ما تماس بگيريد ” .

پيشنهادي بدهيد كه در مقابل آن ، نشود مقاومت كرد

 حتما شما هم تبليغاتي را ديده ايد كه در آن مي گويند كه مثلا با خريد يك چاقو ، يك ست كامل از انواع چاقوهاي ديگر را هم دريافت مي كنيد و اگر مثلا تا يك ساعت ديگر تماس بگيريد ، يك ست اضافه تر از همان چاقوها را هم به عنوان هديه دريافت مي كنيد ؛ آيا خود شما مي توانيد در برابر وسوسه خريدن آن ، مقاومت كنيد ؟! آن قدر در تبليغاتتان ذهن مشتري را از پيشنهاد هاي تحريك آميز مختلف پر كنيد كه نتواند در برابر خريدن آن ، مقاومت كند .

 

آگهي تبليغاتي تان را به صورت يك ” خبر ” منتشر كنيد

سخنان كارآفرينان بزرگ جهان درباره تبليغات7

 

تحقيقات نشان داده اند كه مردم ، معولا روزانه با حدود ۳۵۰۰ تبليغ رو به رو هستند ولي ۷ برابر بيشتر از اينكه تبليغات را بخوانند ، به دنبال مطالعه اخبار هستند . بنابراين اگر ايده هاي نو به كار ببريد و سعي كنيد كه تبليغاتتان را با يك فرمت خبري تهيه كنيد ، نه تنها بيشتر مي توانيد توجه مشتريانتان را جلب كنيد بلكه حتي باعث مي شويد كه بيشتر آن را باور كنند . يكي از علت هايي كه باعث شده كه مردم علاقه بيشتري به اين تبليغات خبري داشته باشند ، اين است كه آن ها ديگر از تبليغات مستقيم ، خسته شده اند و يك فروش آرام و با لطافت و معتبر و در قالب خبر را ترجيح مي دهند .

از اهميتي كه نظرسنجي دارد ، غافل شويد

كارآفرينان تازه كار ، بايد بدانند كه بعد از همه ترفندهايي كه براي داشتن يك تبليغ موثر به كار بردند ، از نظرسنجي استفاده كنند تا خيلي سريع متوجه نقاط قوت و ضعف خودشان بشوند و فورا آن ها را اصلاح كنند . اين نظر سنجي مي تواند از طريق پر كردن پرسش نامه ، مصاحبه رو در رو ، پست الكترونيكي يا تماس تلفني انجام شود تا بعد از جمع آوري آن ها ، به يك ارزيابي كلي در مورد نظرات مشتري هايشان برسند .

نتيجه گيري

افرادي كه در كارآفريني ، اسم و رسمي به هم زده اند ؛ اغلب كساني هستند كه در مراحل اوليه كارشان ، پول و سرمايه آن چناني اي نداشته اند اما از قدرت فكر و خلاقيتشان به خوبي استفاده كرده اند و كارشان را راه انداخته اند و بعد از توليدات اندك ابتدايي شان ، تبليغات هوشمندانه اي را به كار گرفته اند تا پولي كه از فروش محصولاتشان به دست مي آورند را ، سرمايه توليدات بعدي شان بكنند . كم كم به حدي به نقش درآمد زاي تبليغات پي برده اند كه اصلا در هزينه كردن براي تبليغ محصول و خدماتشان ، از خودشان خساستي نشان نمي دهند و روز به روز به دنبال راه هاي خلاقانه و جديد تري براي تبليغاتشان هستند تا درميان هزاران تبليغ رنگارنگي كه وجود دارد ، آن ها برنده اصلي باشند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۵:۳۴

آرزوي خيلي از ما ها اين است كه بتوانيم يك كسب و كار جديد به راه بياندازيم و كارآفريني بكنيم . براي اين كار لازم است كه يك سري اصول و تكنيك ياد بگيريم تا بتوانيم به خوبي با فرصت ها و چالش هايي كه رو به رو مي شويم ، برخورد كنيم . در ادامه مطلبمان به ۲۰ نكته اي كه همه جوانان بايد درباره راه اندازي كار جديد بدانند ، اشاره مي كنيم :

تماس مستقيم با مشتري ها

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 1

 

براي اينكه يك كسب و كار جديد راه بياندازيم ، لازم است كه با مشتريان ، ارتباط مستقيم داشته باشيم تا بتوانيم نيازهاي آن ها را بشناسيم . تا زماني كه به طور كامل ، احتياجات واقعي مردم را درك نكرده ايد ، هيچ گونه كسب و كاري را شروع نكنيد و درباره آن ، هيچ ايده اي ندهيد .

احتمال شكست را در نظر بگيريد

هميشه بدانيد كه در طول مسيري كه در پيش داريد ، احتمال دارد كه خراب كاري بكنيد يا مشكلات فراواني برايتان پيش بيايد و يا حتي شكست بخوريد . هميشه آماده باشيد كه براي شروع يك تلاش ديگر ، سر پا بايستيد .

قانع نباشيد !

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 6

 

هيچ وقت به وضعيت موجود ، راضي نباشيد و هميشه كنجكاوي كنيد تا بتوانيد به ايده هاي نو و روش هاي جديدي دست پيدا كنيد و براي رسيدن به هدف هايتان و عملي كردن ايده هايتان ، اولويت بندي كنيد.

مشورت كنيد

در مورد ديدگاهي كه داريد ، با همكارانتان بحث و مشورت كنيد و دقيقا بدانيد كه چه مي خواهيد و به كجا مي خواهيد برسيد . وقتي كه مقصدتان مشخص باشد ، ديگر با كوچكترين نسيمي جا به جا نمي شويد . اجازه ندهيد كه همكاراني كه مسيرشان با شما يكي نيست ، در كسب و كارتان باقي بمانند .

بلند پرواز باشيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 7

 

به دنبال هدف هاي بزرگ باشيد و براي رسيدن به آن ها ، تلاش كنيد . هر وقت خواستيد كه كسب و كار جديدي را راه بياندازيد ، بلند پروازي را فراموش نكنيد .

 

عمل كنيد !

هر چقدر هم كه ايده هاي خلاقانه اي داشته باشيد ، تا زماني كه آن ها را اجرا نكنيد و به مرحله عمل در نياوريد ، فايده اي ندارد . هر چقدر هم كه ايده هاي بزرگي را ارائه بدهيد ، هنر چنداني نكرده ايد . مهم اين است كه با كار سخت و تحمل سختي ها ، بتوانيد آن ها را عملي كنيد ؛ همين عامل است كه باعث مي شود كه يك كسب و كار ، به موفقيت برسد و ديگري فقط در حد حرف ، باقي بماند .

روي اشتباهاتتان پافشاري نكنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 10

 

هر زمان احساس كرديد كه مسير اشتباهي را انتخاب كرده ايد و داريد ضرر مي دهيد ، خيلي سريع و از هر راهي كه مي دانيد ، جلوي آن را بگيريد و هيچ وقت از روي غرور يا سهل انگاري ، بر روي مسير اشتباهي كه مي رويد ، پافشاري نكنيد .

به سود خود مطمئن باشيد

وقتي كه داريد يك كسب و كار را اداره مي كنيد ، مطمئن باشيد كه بيش از آن چه كه خرج مي كنيد ، پول به دست مي آوريد . در خيلي از كسب و كارهايي كه تازه راه افتاده اند ، امكان اين كه بتوانيد درآمد ها و هزينه هايتان را پيش بيني كنيد ، وجود ندارد ؛ مهم اين است كه به مدلي كسب و كار خودتان را اداره كنيد كه بتوانيد هزينه هايتان را كنترل كنيد .

سرمايه گذاران كار خودتان را پيدا كنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 8

 

هميشه به دنبال اين باشيد كه افرادي را كه تمايل دارند در كسب و كار شما سرمايه گذاري بكنند ، پيدا كنيد و از آن جايي كه خيلي از اين افراد ، علي رغم تبليغات و بازاريابي شما ، ممكن است كه شما را سربدوانند ، بايد مدام با تماس هايي كه مي گيريد ، آن ها را پيگيري كنيد و هميشه آماده باشيد كه در صورت حذف آن ها ، افراد ديگري را به عنوان جايگزين شان در دسترس داشته باشيد .

مراقب سرمايه گذاري هايتان باشيد

با پولي كه در اختيارتان قرار گرفته ، جوري رفتار كنيد كه انگار پول خود شماست . حواستان باشد كه آن را در مسير اشتباهي سرمايه گذاري نكنيد و از سرمايه گذاراني هم كه هدفشان با شما يكسان نيست ، دوري كنيد .

راه هاي تهيه سرمايه را پيدا كنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 2

 

يكي از ترسناك ترين چيزهايي كه جوان هاي كارآفرين در قدم اول با آن رو به رو مي شوند ، اين است كه از خودشان مي پرسند كه پولي را كه لازم دارند ، از چه راهي تهيه كنند . براي اين كار ، لازم است كه شما به هدفي كه در سر داريد ، عميقا اعتماد داشته باشد و براي ايده هايي كه داريد ، تبليغ و بازار يابي كنيد و حواستان باشد كه تبليغاتتان به قدري شفاف و محكم و اغوا كننده باشند كه خيلي زود ، براي خودتان اسپانسرهاي خوبي دست و پا كنيد .

به دنبال نام تجاري مخصوص خودتان باشيد

وقتي كه كسب و كارتان به موفقيت رسيد و به خوبي در بين مردم جا افتاد ، ديگر وقت آن مي رسد كه نام تجاري خودتان را انتخاب كنيد . هيچ وقت در همان ابتداي راه به فكر برندسازي نباشيد بلكه وقتي كه حس كرديد كه اين مدل كسب و كارتان را مي توانيد با موفقيت ادامه دهيد و به پول خوبي برسيد ، آن وقت به سمت برندينگ و تبليغات فراوان ، حركت كنيد .

در رقابت با شركت هاي بزرگ چه كاري بايد بكنيد ؟

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 4

 

هر وقت كه كسب و كار جديدي راه مي اندازيد ، با يك چالش رو به رو مي شويد و آن ، رقابت با شركت هاي قديمي و بزرگ و معروف است در زمينه جذب و استخدام نيروهاي با استعداد . اما اين هم راه حل خودش را دارد . با خودتان رو راست باشيد و ببينيد چرا افراد بايد براي كار كردن پيش شما بيايند ؟ كاري كنيد كه در نظر ديگران ، جذاب تر بشويد و فراموش نكنيد كه خيلي از نيروهاي كاري ، بيشتر از اين كه به دنبال پول باشند ، به دنبال اين هستند كه مورد قدرداني و توجه قرار بگيرند .

به حس خودتان اعتماد كنيد

وقتي كه مي خواهيد كسي را استخدام كنيد ، هميشه به احساس غريزي خودتان اعتماد كنيد و افرادي را كه به دلتان نمي نشينند ، استخدام نكنيد . سعي كنيد با انتخاب افرادي يكدست ، يك محيط دوستانه براي خودتان و همكارهايتان ايجاد كنيد تا انگيزه كاري و بازدهي تان افزايش پيدا كند .

روي برند شخصي خودتان كار كنيد !

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 9

 

خيلي از مشتري هاي شما ، بيشتر از آن كه تمايل داشته باشند كه با اسم يك شركت همكاري داشته باشند ، دوست دارند كه با مالك يك كسب و كار جديد كه شخصيتي خاص دارد ، كار بكنند . خودتان يا فرد ديگري را در كارتان برجسته و مطرح كنيد تا وقتي اسم شركتتان آمد ، همه ناخوآگاه به ياد شما يا او بيافتاند .

در مقابل كلمه ” نه ” ، كر باشيد

يك كارآفرين ، بايد سرسخت باشد و خيلي پاسخ ” نه ” را جدي نگيرد و هميشه در اين فكر باشد كه به طريقي موانعي را كه بر سر راهش قرار دارد را از سر راهش بردارد . ” هوبرمن ” در اين باره مي گويد : بايد انقدر سرسخت باشيد كه انگار مدام داريد سرتان را به يك ديوار آجري مي كوبيد !

مراقب بحران ها باشيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 3

 

يادتان ياشد كه هر بحران و چالشي هم كه برايتان اتفاق افتاد ، بايد همچنان كشتي كسب و كارتان را در درياي طوفان زده ، هدايت كنيد . هول نشويد و درباره شرايط جديدي كه پيش آمده ، با همكاران و سرمايه گذارانتان مشورت كنيد . حساب شده عمل كنيد و قبل از اين كه كفگير شركت به ته ديگ بخورد ، بر طبق يك برنامه ريزي دقيق عمل كنيد و شركت را نجات دهيد .

براي پيشرفت ، عجله نداشته باشيد

براي اينكه زودتر كسب و كارتان را توسعه بدهيد ، عجله نكنيد . تا زماني كه شركتتان از عهده بار كاري بيشتر بر نمي آيد ، دست به گسترش كسب و كارتان نزنيد و حتي زماني هم كه احساس كرديد كه براي اين كار آمادگي داريد ، اول چند بار به صورت آزمايشي دست به اين كار بزنيد و اگرموفق بوديد ، به تدريج كارتان را توسعه بدهيد .

تجربه كسب كنيد

 

20 نكته درباره كسب و كار كه همه جوانان بايد بدانند 5

 

بايد هميشه به دنبال كسب تجربه باشيد  وكارهاي جديد را امتحان كنيد و به صورت هدف دار ، براي حل كردن هر مشكلي ، به سوي آن حمله كنيد . هميشه در حال تفكر باشيد ؛ چه  در مرحله راه اندازي كار ، چه در مرحله توسعه آن و چه احيانا در مرحله هاي پاياني شكست كاري تان .

كارتان را دوست داشته باشيد

اين خيلي مهم است كه كاري را كه انجام مي دهيد ، دوست داشته باشيد . كسي كه دست به كارآفريني مي زند ، بايد عاشق كسب و كارش باشد و هر روز صبح با اشتياق و هيجان از خواب بيدار شود و مدام ايده هاي ناب و جديد براي تغيير يا پيشرفت كار ارائه دهد . اگر شما از لحظه به لحظه كارتان لذت نمي بريد ، نمي توانيد يك كارآفرين نمونه باشيد .

نتيجه گيري

نكاتي كه برايتان گفتيم ، تجربيات چندين و چند ساله مديران موفق و كارآفرين شركت هاي بزرگ جهان بوده است . به كارايي آن ها ايمان داشته باشيد و از تجربياتشان استفاده كنيد ؛ آن ها هم زماني نه چندان دور وضعيتي مثل خود شما را داشته اند اما بعد از شكست ها و تلاش هاي بي پايان ، راه طلايي موفقيت را پيدا كرده اند . با به كار بستن تجربياتشان ، با آن ها در اين مسير ، همراه باشيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۴:۱۰

اگر يك نسبت فاميلي با شريك خودتان داريد و او فرديست كه ، مورد اعتماد شما قرار دارد ، يكي از شروط لازم براي شروع كار را داريد اما اين كافي نيست ؛ چون زماني مي توانيد با فاميل يا اعضاي خانواده تان يك كسب و كار مشاركتي را راه بياندازيد كه اهداف و مقاصد مشتركي داشته باشيد . اين مسئله را بايد قبل از اينكه طرفين شروع به سرمايه گذاري كنند ، مشخص كنيد . فرض كنيد برادر شما در نظر دارد كه يك رستوران خانگي راه بياندازد اما شما قصدتان اين است كه يك رستوران مجلل و بين المللي راه بياندازيد ؛ در چنين شرايطي كاملا واضح و بديهي است كه دير يا زود به مشكل بر مي خوريد .

شراكت در خانواده

 

اعضاي خانواده و شراكت در كسب و كار3

 

شريك شما كه از قضا ، يكي از اعضاي فاميلتان هم هست ، ممكن است در ابتدا از خودش تمايل نشان بدهد كه در كارتان مبلغ كلاني را سرمايه گذاري كند اما وقتي كه وارد بيزينس شديد ، مي بينيد كه از آن پول زيادي كه صحبتش را كرده ، هيچ خبري نيست و يا براي پيشبرد كار مشتركتان ، آن طور كه بايد زحمت نمي كشد و حتي مسائل اخلاقي را هم رعايت نمي كند . اين جاست كه به مشكل بر مي خوريد . بنابراين ، قبل از اين كه وارد كار جديدتان بشويد ، حد و حدود اين گونه مسائل را مشخص كنيد .

اگر مي خواهيد كه يك كسب و كار خانوادگي را شروع كنيد ، نكات زير را در نظر داشته باشيد :

 

رابطه دوستي اي كه بين شما وجود دارد ، لزوما به معني سازگار بودن شما در كار نيست

وقتي كه با دوست صميمي خود يا يكي از اعضاي نزديك خانواده تان كاري را شروع مي كنيد ، ته دلتان چيزي به شما مي گويد كه در كارتان هم يك اتحاد فوق العاده خواهيد داشت و همين ، شما را به موفقيت و پولدار شدن مي رساند ؛ اما اغلب مواقع اين طور نمي شود ؛ چون حتي انسان هايي كه شباهت فكري بسيار زيادي هم با يكديگر دارند ، ممكن است شيوه هاي متفاوتي در كاسبي داشته باشند و همين مي تواند به صميمي ترين روابط هم لطمه وارد كند .

 

اعضاي خانواده و افرادي كه با هم دوست هستند ، به ندرت خودشان را براي بدترين شرايط آماده مي كنند

 

اعضاي خانواده و شراكت در كسب و كار6

 

 

مهمترين مشكلي كه بين اين دسته از شركاي كاري اتفاق مي افتد ، كمبود ارتباط مناسب بين اعضاست . با دوستان و اعضاي خانواده تان بدون تعارف و به روشني صحبت كنيد و براي شرايط سخت كاري احتمالي در آينده ، با همديگر برنامه ريزي بكنيد تا در برابر اختلاف هايي كه ممكن است در آينده پيش بيايند ، از رابطه تان محافظت كند .

 

نقش هاي مختلف را در كسب و كارتان تعريف كنيد

بيشتر روابط دوستانه ، به صورت ناگهاني و خود به خودي اتفاق مي افتند اما در بحث كار ، انتخاب شريك ، كاملا آگاهانه و با تفكر قبلي و با وسواس صورت مي گيرد . شما شريكي را انتخاب مي كنيد كه بتواند مسئوليتي را كه در ساختار كار برايش در نظر گرفته ايد ، به خوبي انجام دهد . در روابط كاري ، معمولا يك نفر براي سمت مديريت انتخاب مي شود تا هدايت صحيح امور را به عهده بگيرد و اين مسئله و امر و نهي هاي احتمالي ، معمولا در روابط دوستانه و خانوادگي ، ايجاد دلخوري مي كند .

 

هزينه شكست شغلي در روابط دوستانه ، خيلي بيشتر است

 

اعضاي خانواده و شراكت در كسب و كار2

 

نيمي از كسب و كارهاي كوچك ، در ۲ سال اول ، شكست مي خورند . اگر اين شكست در كاري كه بر مبناي روابط دوستانه يا خانوادگي شكل گرفته اتفاق بيافتد ، نه تنها سرمايه  شما را تلف مي كند و زندگي كاري تان را به هم مي زند بلكه به زندگي شخصي تان هم لطمه وارد مي كند .

 

مراقب باشيد كه اهداف شغلي تان با شريكتان متفاوت نباشد

ممكن است كه انگيزه كاري شما با دوست يا برادرتان متفاوت باشد ؛ مثلا شما ممكن است هدفتان داشتن يك كسب و كار موفق و رسيدن به ثروت فراوان باشد اما هدف برادرتان اين باشد كه در كنار شغل اصلي اش تنها يك اضافه درآمد مختصر از اين كار به دستش برسد . اين شكافي كه بين انتظارات دو طرف وجود دارد ، ممكن است در نهايت موجب مشاجره شود و به روابط دوستي يا خانوادگي تان لطمه وارد كند .

 

برنامه ريزي تان براي تعطيلات و سفر ، به مشكل بر مي خورد

 

اعضاي خانواده و شراكت در كسب و كار4

 

زماني كه با يكي از اعضاي خانواده تان كسب و كاري راه مي اندازيد ، احتمال اين كه بتوانيد با همديگر به يك سفر برويد و خستگي در كنيد ، خيلي كم و تقريبا غير ممكن مي شود ؛ چون بايد حداقل يك نفر براي نظارت ، بر سر  كار باقي بماند و همين كانون گرمتان را به هم مي زند و مجبور مي شويد كه ايام تعطيلي خودتان را بدون همديگر سپري كنيد .

وارد شدن فشار مالي به خانواده

يكي از دلايل اصلي اي كه افراد رو مي آورند به كارهاي مشاركتي ، سرمايه اضافه اي است كه آن شريك وارد كار مي كند اما اگر كسب و كارتان را با يكي از اعضاي خانواده خودتان شروع كنيد ، اين منبع مالي خارجي ، از بين مي رود و در نتيجه ، سرمايه شما محدود تر مي شود و همين فشار بيشتري را به خانواده تان وارد مي كند .

 

در كسب و كارهاي خانوادگي ، معمولا كمبود تخصص به چشم مي خورد

 

 

شما شريك كاري تان را معمولا به گونه اي انتخاب مي كنيد كه از تخصص  و تجربه خوبي برخوردار باشد تا بتواند به شما كمك بيشتري بكند ؛ اما در انتخاب اعضاي خانواده تان نمي توانيد چنين نكته سنجي اي به كار ببريد و در اين مواقع ، ممكن است در شرايطي وارد بازار كار بشويد كه مهارت و ابزارهاي لازم براي موفقيت را نداشته باشيد .

 

احساسات ، مي توانند بر عقل غلبه كنند

اگر شركاي كاري ، از اعضاي يك خانواده باشند و وابستگي عاطفي به همديگر داشته باشند ، وقتي كه كسب و كار به مرحله دشوار خودش مي رسد ، فشار بيشتري به افراد وارد مي شود و ممكن است كه طرفين از خودشان رفتارهاي غير منطقي نشان دهند و در نتيجه ، اين احساسات ، باعث شود كه تصميم گيري در كارها به شيوه اي صحيح و عاقلانه صورت نگيرد و همين باعث شكست كاري شود .

 

به هم خوردن روابط ، مي تواند باعث از هم پاشيدن گروه و كسب و كار بشود

 

اعضاي خانواده و شراكت در كسب و كار7

 

دعوا شدن و به هم خوردن رابطه بين دو عضو خانواده يا دو دوست صميمي ، مي تواند شكاف عميقي بين افراد به وجود بياورد و باعث شود كه حتي محكم ترين روابط و گروه ها هم ، از هم بپاشند . همين ممكن است كه باعث مشاجره و دعواهاي ادامه دار بين طرف هاي مختلف درگيري شود .

 

حتي در صورت موفقيت در كار هم ممكن است روابط خانوادگي آسيب ببينند

احتمال زيادي وجود دارد كه حتي در صورت موفقيت در كسب و كار ، روابط خانوادگي با شكست مواجه شود ؛ چون در هر صورت تلاش بي وقفه براي رسيدن به موفقيت در بازار رقابتي امروز ، مي تواند تاثير منفي خودش را بگذارد و همين پيشرفت ، مي تواند ديدگاه افراد را تغيير بدهد و باعث ايجاد فاصله بين افراد بشود .

 

ممكن است كسب و كار ، هميشه در اولويت نباشد

 

اعضاي خانواده و شراكت در كسب و كار5

 

تغيير شرايط شخصي و خانوادگي ممكن است به گونه اي باشد كه اولويت بندي ما را تغيير دهد و ما را وادار كند كه براي وقتمان به صورت ديگري برنامه ريزي بكنيم . مثلا بچه دار شدن ، باعث مي شود كه وقت زيادي از فرد گرفته شود و همين موجب مي شود كه كسب و كاري كه با اعضاي خانواده راه انداخته شده ، در اولويت قرار نگيرد . اين شرايط ، ممكن است به تدريج باعث شود كه كسب و كار در سراشيبي سقوط قرار بگيرد .

 

سرمايه پر بركت اعضاي خانواده

افراد خانواده به دليل اعتمادي كه به شما دارند ، جز اولين افرادي هستند كه براي سرمايه گذاري با شما وارد عمل مي شوند و يكي از مزاياي كسب و كار خانوادگي اين است كه حتي در صورت ضرردهي ، نزديكانتان زمان بيشتري به شما مي دهند تا دوباره سرپا شويد و سپس طلبشان را وصول كنند .

نتيجه گيري

خيلي از سرمايه گذاران و كار آفرينان عقيده دارند كه براي سرمايه گذاري و شروع يك كار ، اعضاي خانواده ، از بهترين حاميان هستند اما متاسفانه وقتي كه صحبت هاي مالي به ميان مي آيد ، حتي نزديكترين و صميمانه ترين روابط فاميلي هم از هم مي پاشد و اين مسئله ، علاوه بر كسب و كارهاي كوچك ، در كسب و كارهاي بزرگ هم اتفاق مي افتد . بزرگترين اشتباهي كه ممكن است مرتكب شويد اين است كه با در نظر گرفتن روابط خانوادگي ، جوانب حقوقي كار از نظرتان دور بماند . بهترين كار ، اين است كه در كسب و كارهاي فاميلي ، جلسات هفتگي اي برگزار كنيم و امور مالي را حل و فصل كنيم و با برنامه ريزي هاي مرحله به مرحله و حل سريع اختلافات جزئي ، از بروز درگيري هاي بزرگتر و از هم پاشيدن روابط كاري و خانوادگي ، جلوگيري كنيم .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]