woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۳:۲۲

مي توانيد ساعت هاي زيادي را درباره ارزش و اهميت پول و اينكه بچه ها بايد ياد بگيرند كه پول خودشان را با دقت خرج كنند ، برايشان حرف بزنيد . مي توانيد داستان زندگي خودتان در گذشته را برايشان تعريف كنيد و به آن ها بگوييد كه در دوره هاي مختلف زندگي ، از چه راهي پولتان را به دست مي آورديد و چطور براي خرج كردن آن ، برنامه ريزي مي كرديد و چقدر از آن را و به چه روشي پس انداز مي كرديد ؛ چون حتما مي دانيد كه بهترين معلم انسان ، تجربه هاي گذشته خودش و ديگران است .

هوش مالي كودكان

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود2

 

در اين جا مي خواهيم راه هايي را كه مي توانيد به كودكتان توضيح دهيد كه از پولش چگونه استفاده كند و چگونه پس انداز كردن را ياد بگيرد ، به شما آموزش دهيم . دير يا زود كودكتان بايد ياد بگيرد كه پول ، بر روي درخت سبز نمي شود و براي به دست آوردن آن بايد زحمت كشيد و به احترام زحماتي كه براي پول درآوردن كشيده مي شود ، بايد آن را به بهترين صورت خرج كنند .

از همان ابتدا كودكتان را با پول آشنا كنيد

بهترين زمان شروع اين آموزش ها ، بين ۳ تا ۴ سالگي است . در اين دوران ، بايد تفاوت بين سكه هاي پول كشورتان را به آن ها ياد بدهيد و برايشان يك قلك بگيريد تا در آن ، پول هاي سكه اي يا اسكناسهايش را بياندازد و جمع كند . يك قلك پول ( حتي اگر يك كيف يا كيسه براي نگهداري از پول باشد ) ، در واقع يك جاي امن براي پول هايش مي باشد و همچنين اين حس را در كودكتان ايجاد مي كند كه براي خودش پول دارد .

اگر بتوانيد يك قلك شيشه اي تهيه كنيد كه بتواند داخلش را ببيند ، خيلي بهتر مي شود ؛ اينجوري مي تواند به صداي سكه هايش گوش بدهد و شاهد اضافه شدن روز به روزش باشد . اين يك شروع خيلي خوب است . حالا كه كودكتان ياد گرفته كه پول هايش را جمع كند ، به او اجازه بدهيد كه پول را براي خودش خرج كند و هر چيزي را كه دوست دارد بخرد .

اهميت استفاده از قلك

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود3

 

 در دو مرحله به كودكتان اجازه دهيد كه پول هاي قلكش را خرج كند . يكبار وقتي كه قلكش تا نصفه پر شده و يك بار هم وقتي كه كاملا پر شده است . اين كار به آن ها ياد مي دهد كه اگر پول كمي جمع كرده باشد ، فقط مي تواند چيزهاي كوچك و ساده و ارزان براي خودش بخرد اما وقتي كه تا سر قلك را پر از پول كرده باشد و پول زياي جمع كرده باشد ، مي تواند با آن ، چيزهاي با ارزش و گران قيمت و خاص بخرد ؛ در نتيجه كودكتان به اهميت پول جمع كردن در طول زمان پي مي برد .

آموزش تفاوت نياز با خواسته

كم كم به كودكتان ياد بدهيد كه نياز، با خواسته تفاوت دارد ؛ مثلا وقتي كه از تلويزيون منزلتان تبليغي پخش مي شود يا در خيابان ، تبليغات بنري را مي بينيد ، برايش اين تفاوت را توضيح بدهيد و از او بخواهيد كه پس از ديدن هر تبليغي ، به شما بگويد كه اين خواسته است يا نياز ؛ و در صورتي كه به شما پاسخ درست داد ، به او هديه اي به عنوان پاداش بدهيد .

آن ها را عادت دهيد كه پس انداز بكنند

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود5

 

در خانه تان يك قانون بگذاريد كه بچه ها بايد حداقل ۱۰ درصد از پولشان را پس انداز كنند ؛ چه اين پول از طريق پول توجيبي شان به دستشان رسيده باشد و چه از طريق كاري كه در بيرون از خانه انجام مي دهند . اگر در ابتداي اين كار ، زياد به كودكانتان سخت نگيريد و شرايط را برايشان آسان كنيد ، به آن ها فشار نمي آيد و اين كار را با ميل و رغبت انجام مي دهند . برايش از خاطراتتان بگوييد كه وقتي شما به سن و سال او بوديد ، با پول هايتان چه مي كرديد و چه نتايج مثبت و منفي اي از اين كار عايدتان شده است .

يك حساب پس انداز به نام كودكتان باز كنيد

حساب بانكي هم در حقيقت چيزي مثل قلك است اما بزرگ تر و با اين تفاوت كه وقتي كه او حساب بانكي دارد ، مي تواند به پولش اضافه كند . جدول ميزان سود بانك ها را در اختيار او قرار دهيد و به او اجازه دهيد كه نوع حساب پس اندازش را خودش انتخاب بكند و به او يادآوري كنيد كه هر زمان كه احتياج به مشورت با كسي براي اين انتخابش داشته باشد ، شما در كنار او هستيد . او با اين كار، مي تواند برنامه ريزي كند كه پولش را تا چه زمان و با چه سودي مي خواهد در بانك بگذارد . اين كار، براي موفقيت او در آينده و بالا بردن هوش مالي اش ، خيلي اهميت دارد .

كودكتان را تشويق كنيد كه اهداف مالي داشته باشد

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود6

 

كودكتان را تشويق كنيد تا يك ليست تهيه كند و در آن چيزهايي را كه آرزو دارد كه داشته باشد و بخرد ، يادداشت كند و براي رسيدن به آن ها هم زماني را در نظر بگيرد و جلوي تك تك آرزوهايش بنويسد . به او قول بدهيد كه در صورتي كه تا نزديكي هاي آن تاريخ ، قسمت بيشتري از پول مورد نيازش را جمع كرده باشد ، شما باقي مبلغ مورد احتياجش را به او مي دهيد . به او كمك كنيد كه بتواند تا قبل از اين كه خيلي بزرگ بشود و ديگر آرزوهاي گذشته اش برايش جذابيتي نداشته باشند ، به آن ها برسد .

به طور منظم به كودكانتان پول توجيبي بدهيد

پول توجيبي ، خيلي مهمتر است از پولي كه از راه كار كردن به دست مي آورد ؛ چون اگر پول توجيبي را بر اساس تاريخ هاي منظمي به او بدهيد ، او نظم داشتن در خرج كردن و پس انداز كردن را ياد مي گيرد و همين كار ، اعتماد به نفسش را افزايش مي دهد . مبلغي كه به عنوان پول توجيبي به كودكان مي دهيد ، به سن او ، شرايطي كه دارد و وظايفي كه انجام مي دهد بستگي دارد . بهترين زمان دادن پول توجيبي به كودكتان ، ۶ سالگي است چون از اين سن ، او اين توانايي را به دست مي آورد كه چيزهايي را كه مي خواهد ، خريداري كند .

كودكانتان را براي به دست آوردن پول ، تشويق كنيد

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود7

 

به كودكتان كمك كنيد كه علاوه بر پول توجيبي اي كه از شما مي گيرد ، ياد بگيرد كه براي خودش ، درآمدي داشته باشد و يك كسب و كار كوچك راه بياندازد. او مي تواند از طريق روش هاي ساده اي مثل انجام دادن كارهاي خانه شما يا ساير اعضاي خانواده تان ، كوتاه كردن چمن هاي حياط ، پارو كردن برف و … براي خودش پولي به دست بياورد و به علاوه ، با انجام دادن كارهايي كه برايش خطري نداشته باشد ، چيزهاي زيادي ياد بگيرد .

آموزش مديريت پول را به كودكانتان شروع كنيد

همه عادت هاي مالي اي كه كودكان در بزرگسالي و پيري خواهند داشت ، در اثر آموزش هايي است كه شما به آن ها داده ايد يا از طريق الگوسازي از پدر و مادرشان كسب كرده اند . آن ها هميشه افتخار خواهند كرد كه از پول پس اندازشان توانسته اند يك دوچرخه يا خانه يا چيزهاي بزرگي بخرند . همين آموزش هاي به ظاهر ساده شما ، به طور مستقيمي روي كسب و كار آينده كودكتان تاثير مي گذارد .

مشورت به جاي خودسري

 

نقش خانواده ها در افزايش هوش مالي فرزندان خود8

 

وقتي كه شما و همسرتان در حال مشورت كردن با هم در مورد مسائل مالي خانواده هستيد ، اجازه بدهيد كه كودكتان هم در آن جا حضور داشته باشد و در جريان بحث ها و تصميم گيري ها قرار بگيرد . به او اجازه بدهيد كه اظهار نظر كند . به اين روش ، او ياد مي گيرد كه هميشه علاوه بر تصميم او ، تصميمات ديگري هم وجود دارد كه ممكن است بهتر باشند و در پايان هم تصميم نهايي ، بر اساس تصميمي كه پخته تر و درست تر است گرفته مي شود .

نتيجه گيري

همه انسان ها از زماني كه به دنيا مي آيند ، از هوش و ثروت ذاتي زيادي برخوردارند . آن هايي كه فكر مي كنند در آينده ، اين هوش و ثروت را حفظ مي كنند ، موفق مي شوند و آن هايي كه تصور ديگري غير از اين را دارند هم ، در نهايت موفق نمي شوند . از همان آغاز كودكي ، شروع كنيد به آشنا كردن كودكتان با روش هاي پول در آوردن و خرج كردن . پرداخت بدون حساب پول به كودكانتان و دچار كردن آن ها به ولخرجي ، از عادت هاي مضري است كه در نهايت باعث مي شود كه حس توانايي و اعتماد به نفس مالي در كودكانتان پژمرده بشود و دچار يك سردرگمي مالي و اقتصادي شوند.

هر زماني احساس كرديد كه عادت هاي مالي اشتباهي در كودكتان شكل گرفته ، هوشيار شويد اما زياد خودتان را نگران نكنيد ، چون تمامي اين عادت ها ، برگشت پذير هستند ؛ پس سعي كنيد كه هر چه سريع تر اين رفتارهايشان را اصلاح كنيد و مديريت صحيح پول ها و ساير اموالش را به او آموزش دهيد ؛ با انجام همين چند ترفند ساده مي توانيد اميدوار باشيد كه آينده مالي فرزندتان را تضمين كرده ايد و به زودي در دوران بزرگسالي ، آن ها سپاسگزارتان خواهند بود و موفقيت هايشان را مديون شما مي دانند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۰۵:۴۶

تعريف مديريت ، عبارت است از كار كردن با افراد و به وسيله آن ها ، براي رسيدن به هدف هاي سازماني. براي موفقيت در اين كار ، همه مديران بايد از مهارت هاي اجتماعي برخوردار باشند . هر كس حداقل در مراحل مشخصي از زندگي خودش ، به عنوان يك مدير ،  ايفاي نقش مي كند بنابراين بايد همگي بدانيم كه مهمترين مهارت يك مدير ، توانايي سازگاري با مردم و رفتار مناسب با آنهاست .

 مديريت موفق

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر2

مشخصه يك سازمان سالم ، اين است كه مديريت آن ، علاوه بر توجه به توليد و بهره وري از سيستم ، سلامتي جسمي و روحي كارمندانش هم برايش بسيار مهم باشد . اگر شما يك مدير هستيد و به دنبال اين هستيد كه نحوه رفتار با كارمندانتان را بدانيد ، به نكات زير توجه كنيد :

احوالپرسي گرم

مهربان و با دقت باشيد و هيچ وقت ارتباط چشمي را فراموش نكنيد و سعي كنيد با تعريف خاطرات و داستان هاي مختلف ، نكات مشتركي با كارمندانتان پيدا كنيد و شخصيت آن ها را پرورش دهيد و مهر و محبت مابينتان را افزايش دهيد ؛ چون اين از هنر هاي يك مدير موفق است كه بدون در نظر گرفتن مقام خود ، با كارمندانش ، احساس صميميت و همدلي بكند .

آراستگي

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر2

كارمندان ، هميشه به مديري كه شخصيت اجرايي بالايي دارد ، احترام مي گذارند و علاوه بر يك شخصيت محكم ، از او انتظار رفتار مودبانه و بدون هيچگونه تهديدي دارند كه شامل نحوه حرف زدن ، رفتار با ديگران و آراستگي لباس است . كارمندان ، از اينكه در حضور مشتريان يا افراد خانواده و دوستانشان با يك مدير مودب در ارتباط باشند ، احساس افتخار مي كنند .

رفتار دوستانه

بيشتر مديران ، رفتار دوستانه اي ندارند و آنقدر بر كارشان متمركز مي شوند كه از روابط اجتماعي ، غافل مي شوند اما مديراني كه به نيروي كار خودشان اهميت زيادي مي دهند و براي برقرار كردن يك ارتباط موثر با آنان تلاش مي كنند ، موفق خواهند شد .

هنر خوب شنيدن

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر3

 

بهترين مديران ، كساني هستند كه به صحبت هاي كارمندانشان به خوبي گوش مي دهند و از اين طريق ، علاوه بر به دست آوردن اطلاعات از آن ها ، مطالب زيادي هم ياد مي گيرند و خودشان را به طور كامل ، درگير كارهاي سازمان مي كنند . مديراني كه آستين خودشان را بالا زده اند و آماده انجام هر كاري براي داشتن يك كسب و كار موفق هستند ، تمامي تلاش خودشان را مي كنند تا شنوندگاني خوب باشند و از آن به عنوان ابزاري براي افزايش بازدهي سرمايه  و بهبود روابطشان با ديگران ، استفاده مي كنند .

علاقه مندي به همه چيزهايي كه براي كارمندان اهميت دارد

مديراني كه علاوه بر خوب گوش كردن به كارمندهايشان ، آن ها را تشويق به پرسش سوالات مختلف مي كنند ، خيلي سريع رفاقت و اعتماد آن ها را جلب مي كنند و از آن جايي كه علايق كارمندانشان برايشان خيلي اهميت دارد ، شرايط محيط كار را برايشان جوري فراهم مي كنند كه در آن احساس امنيت كنند و حقايق را به خوبي بازگويي كنند و به اين ترتيب ، درونشان احساس وفاداري ، شكل بگيرد . مديران بايد دائما جلساتي را تشكيل دهند تا كارمندان ، ايده هاي نو و ديدگاه هايشان را نسبت به مديريت و آينده سازمان ، به راحتي بيان كنند .

پذيرش تفاوت ها

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر4

 

مديراني كه مي پذيرند كه افراد با همديگر ، تفاوت دارند و مي دانند كه چگونه كارمندانشان را كه هر يك خلق و خويي متفاوت دارند را به سوي رشد و نوآوري و تلاش بيشتر تشويق كنند ، مورد قبول اغلب كارمندان قرار مي گيرند . اين دسته مديران ، تلاش مي كنند تا با شناختي كه از استعدادهاي كارمندانشان دارند ، شرايط را براي رشد خلاقيتشان ، فراهم كنند .

آگاهي از علم روز

هيچوقت تصور نكنيد كه همه مديران ، از دانش كسب و كار اطلاعات دقيق و كاملي دارند . آن ها بايد دائما در اين مورد مطالعه كنند و اطلاعاتشان را به روز بكنند و راه هاي  جديدي را براي پيشرفت و بازاريابي كشف كنند . اگر مي خواهيد كه فقط يك مدير تشريفاتي و سست عنصر نباشيد ، هيچوقت از تاثيري كه در اولين برخورد بر كارمندان خودتان مي گذاريد ، غافل نشويد . يك مدير ، هر چقدر كه خودش را بيشتر درگير كارش بكند ، به همان اندازه بيشتر موفق مي شود و كسب و كارش رونق مي گيرد .يك مدير آگاه ، همه افراد را تشويق مي كند تا همه توان و تمركز خودشان را صرف بهتر انجام دادن كارها بكنند و به اين وسيله موجب پيشرفت و سود دهي سازمان شوند .

در دسترس بودن

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر5

 

اغلب كارمندان ، تمايل دارند كه با مديرشان دائما در ارتباط باشند اما بعضي از مديران ، در اين زمينه احتياط مي كنند و آن را نوعي هدر دادن وقت مي دانند . يك مدير در دسترس ، منبع الهام بخشي براي كارمندانش است و باعث مي شود كه آنها براي بهتر عمل كردن به وظايفشان با يكديگر رقابت كنند و اينكه مي دانند هر زمان كه بخواهند مي توانند با مديرشان ارتباط برقرار كنند ، باعث دلگرمي آن ها  مي شود .

 

 

آسيب پذيري

اگر يك مدير ، قدرت و نفوذي را كه دارد به رخ كارمندانش نكشد ، در اولين برخوردش مي تواند تاثير مثبتي بر روي آن ها بگذارد . او مي تواند در ساعات بيكاري ، از تجربه هاي شخصي خودش در شرايط سخت و مشكلات حرفه اي اش تعريف بكند و كارمندانش را از انجام كارهايي كه خطرات زيادي دارد ، منصرف كند و همچنين نبايد از مطرح كردن آسيب پذيري خود و ديگران خودداري كند تا از كارمندانش در برابر خطرات احتمالي ، محافظت كند .

 

شوخ طبعي

 

مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر7

مديري كه با نشاط است و حس شوخ طبعي دارد ، باعث ايجاد هيجان در محل كارش مي شود و از فشارهايي كه در سازمان وجود دارد ، كم مي كند و شرايط محيط كار را ، متعادل مي كند . چنين مديري به كمك طنز ، شرايط سخت كاري را ملايم تر مي كند و كارمندانش با شادابي اي كه دارند ، كارهاي با كيفيت تري انجام مي دهند .

 

سازگاري

مديري كه با كارمندان و شرايط كاري اش سازگاري دارد ، به خوبي مي تواند در دشوارترين شرايط هم با ديگران همكاري داشته باشد . سازگاري يك مدير ، اعتماد و وفاداري كارمندانش را جلب مي كند و اين مسئله از اهميت زيادي برخوردار است زيرا عدم سازگاري يك مدير ، باعث مي شود كه كارمندان ، احترام او را حفظ نكنند و اعتماد خود را به او از دست بدهند .

الگو باشيد مدير موفق و چگونگي رفتار با كارمندان در جهت سودآوري بيشتر8

 

يكي از روش هايي كه باعث مي شود تاثير مثبت و فراموش نشدني اي بر كارمندانتان داشته باشيد ، الگو بودن است . عده اي از مديران ، به جاي اينكه به طور فعالي درگير كار شوند ، فقط در حكم يك نظاره گر هستند ؛ اما اگر مدير سعي كند كه ار نظر رفتاري و كاري ، الگوي مناسبي باشد ، كارمندانش به علت توانايي هايي كه دارد و انرژي مثبتي كه دارد ، به او احترام مي گذارند . يك مدير هرگز نبايد اين نكته را فراموش كند كه نبايد كاري را كه خودش تجربه نكرده ، به ديگران توصيه كند .

انگيزه

مديران بايد به كارمندانشان انگيزه بدهند و الهام بخش آن ها باشند . كارمندان هميشه به مديري نياز دارند كه به آن ها كمك كند تا به اهداف و آرزوهايشان برسند . با ايجاد انگيزه در محيط كار ، فضاي رقابتي اي ايجاد مي شود و كارمندان سعي مي كنند كه بيشتر از وظيفه شان فعاليت كنند و با استفاده از كمترين امكانات ، بهترين كارها را انجام دهند .

نتيجه گيري

اگر مي خواهيد كه به عنوان يك مدير ، موجب تغييرات مثبتي بشويد ، لازم است كه كارها و رفتار خودتان را مرور كنيد و روش درست و تازه اي را انتخاب كنيد و اگر در اواسط دوران مديريتان ديديد كه ديگر نمي توانيد آن تاثير اوليه مثبت را بر روي كارمندانتان داشته باشيد ، مسير خودتان را عوض كنيد تا محيط كارتان را بهتر و سالم تر كنيد .رياست و قدرت ، در اغلب انسان ها ، موجب غرور مي شود كه ريشه بسياري از خطاها و اشتباهات است و در نهايت موجب سقوط اخلاقي و اجتماعي مديرها مي شود ، بنابراين ، مديري كه به دنبال موفقيت مجموعه كاري اش است ، بايد خودش را يكي از آن ها بداند و خودش هم براي بالا بردن راندمان كاري سازمان ، دلسوزانه تلاش كند .

در چنين شرايطي است كه كارمندان هم احساس مي كنند كه عضو يك خانواده هستند و از جان و دل براي رساندن مديرشان به اهدافي كه در سر دارد ، فعاليت مي كنند . يك مدير جوياي موفقيت ، با استفاده از همين چند ترفند ساده مي تواند بدون نياز به خشونت و رفتار تند ، كارمندانش را تحت تاثير قرار دهد و آن ها را به فعاليت بيشتر ، تشويق كند و با هدفي كه دارد همسو سازد و به اين ترتيب ، روز به روز سازمانش را به سمت سود دهي بيشتر ، هدايت كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۶:۴۱

وقتي كه دو يا چند نفر، با همديگر متحد مي شوند تا يك كسب و كار مشخص را انجام دهند ،گفته مي شود كه آن ها با يكديگر شريك هستند و كاري كه انجام مي دهند ، يك كسب و كار شراكتي است . در كشورهاي پيشرفته ، شراكت معمولا در كارهاي تخصصي اي مثل طبابت و وكالت و … انجام مي گيرد و افرادي كه با همديگر شريك هستند ، از اينكه نام خودشان را روي شركت بگذارند ، چشم پوشي مي كنند و يك اسم واحد را براي شركتشان انتخاب مي كنند و تلاش مي كنند كه روز به روز اين نام ، پر رنگ تر و معروف تر شود .

حتما شما هم بارها شنيده ايد كه بسياري از شراكت ها ، در نهايت شكست مي خورند . اينكه ريشه اين شكست ها از كجاست و چگونه مي شود كه يك شراكت موفقيت آميز داشت ، سوالي است كه در اين جا مي خواهيم به آن پاسخ دهيم .

 

عوامل شكست در تجارت

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار2

 

 

مشكلاتي كه افراد در شراكت هاي كاري پيدا مي كنند ، در اثر چند عامل ايجاد مي شود :

 • در همان ابتداي شروع هر شراكتي ، افراد بايد يك چارچوب قانوني را براي شراكتشان تعيين كنند ؛ زيرا اولين عاملي كه موجب ايجاد شكست در شراكت مي شود ، عدم وجود يك قرارداد مناسب و محكم براي سرمايه گذاري مشترك است .
 • دومين عاملي كه در شراكت هاي كاري از اهميت زيادي برخوردار است ، سازش در اهداف مالي اي است كه همگي دنبال مي كنند . در واقع اهداف طرفين ، بايد مشترك باشد ؛ مثلا اگر هدف از اين كار مشترك ، كسب سود است ، هر دو يا چند طرف بايد هدفشان رسيدن به سود باشد و براي رسيدن به آن تلاش كنند . اگر هدفشان معروف شدن يا برند سازي يا .. است ، طرفين ديگر هم بايد همين هدف را داشته باشند .
 • سومين و مهمترين عاملي كه بر شراكت ها اثر مي گذارد ، وجود نقص در فرهنگ شراكت است . فرهنگ ، يعني باور عميقي كه افراد نسبت به خط قرمزها و بايدها و نبايدها دارند . فرهنگ شراكت ، يعني اينكه منافع طرف مقابل را هم در نظر بگيرند و براي رسيدن به آن تلاش كنند و از خودخواهي و زياده خواهي براي خودشان ، دوري كنند .

 

 

شراكت حرفه اي

وقتي كه افراد وارد دنياي شراكت مي شوند ، بايد فرهنگ حرفه اي آن را به خوبي رعايت كنند زيرا با انجام تعارفات و دوستي ، نمي توانيم يك شراكت حرفه اي را شروع بكنيم . بنابراين بهتر است كه در شروع اين كار ، هر كدام از افراد ، با وكيل خودشان مشورت نمايند و منافع و سهمي را كه در بيزينس دارند ، مشخص كنند ؛ چون هميشه گفته اند كه جنگ اول بهتر از صلح آخر است .

 

تعيين چارچوب قانوني

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار5

 

هنگامي كه افراد ، موقع شروع شراكتشان مشخص مي كنند كه سهم هر كدامشان در شراكت چقدر است و هر كس بداند كه چقدر مي خواهد براي اين كار مشترك زحمت بكشد ، به حقوق و منافعشان از همان ابتداي كار ، پي مي برند و مشخص مي شود كه هر فردي چقدر بايد انرژي و سرمايه براي پيشبرد كار ، صرف كند . انجام اين ها موجب مشخص شدن چارچوب قانوني شراكت و مديريت آن مي شود . اين چارچوب قانوني ، همان شراكت نامه اوليه است كه ميان شريك ها ، بسته مي شود و با وجود آن ، جلوي زياده خواهي تك تك افراد ، گرفته مي شود .

 

انتخاب بهترين شريك كاري

انتخاب شريك كاري ، يك كار كاملا سليقه اي است . بايد حواستان باشد كه شريكي كه انتخاب مي كنيد ، تكميل كننده شما باشد وگرنه آن فرد ، به كسي تبديل مي شود كه بود و نبودش در شركت فرقي ندارد و حتي اگر هم نباشد ، شخص ديگري بتواند كاري را كه او انجام مي دهد ، به راحتي انجام دهد . اگر دو فرد از يك جنس در يك شراكت كاري باشند ، اين شراكتشان در نهايت به هم مي خورد زيرا هر كدام از شركاي كاري ، بايد دانش و تخصص منحصر به فردي داشته باشند تا مكمل همديگر باشند وگرنه يكي از اين افراد مشابه ، به فردي اضافي در كسب و كار تبديل مي شود و شايد در ابتداي كار از روي تعارف بماند اما در نهايت چاره اي جز اين نمي ماند كه حذف شود .

 

لزوم شراكت در كسب و كار

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار3

 

شراكت ، مي تواند در تمام زمينه هايي كه ما بتوانيم در آن به كسب و كار بپردازيم و فعاليت داشته باشيم ، وجود داشته باشد . معمولا وقتي كه بخواهيم كه يك كسب و كار موفق و تخصصي راه بياندازيم ، نياز به شريك پيدا خواهيم كرد . با وجود رقباي حرفه اي خارجي و رقباي قدرتمند داخلي در دنياي امروز ، داشتن يك شريك كاري ، يك مسئله انكار ناپذير است . بنابراين هر زمان كه تصميم گرفتيد كه كسب و كارتان را گسترش دهيد و يا يك برنامه بلند مدت داشتيد ، هرچه سريعتر به سمت شراكت برويد تا احتمال موفقيتتان بيشتر شود .

موانع موفقيت در شراكت

مهمترين عاملي كه باعث مي شود كه يك شراكت ، با شكست رو به رو شود ، اين است كه افراد بر خلاف آن چيزي كه در ابتداي شروع كار ادعا مي كردند ، عمل مي كنند ؛ به عنوان مثال اول ادعا مي كنند كه فلان توان تخصصي را دارند يا در مقدار سرمايه اي كه مي توانند به اشتراك بگذارند ، غلو مي كنند اما وقتي كه وارد پروژه كاري مشترك مي شوند ، مي بينيد كه اين طور نيست و از پس قول هايي كه داده اند ، نمي توانند برآيند . همچنين ممكن است كه يكي از طرفين ، ديگر نيازي به شريك نداشته باشد و همين موجب شود كه قراردادشان فسخ شود .

 

راهكارهايي براي داشتن يك شراكت موفقيت آميز

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار6

 

براي آن كه شراكت با مشكلي رو به رو نشود ، لازم است كه براي آن چارچوبي تعيين شود و سهم هر كدام از افراد ، از نظر منافعي كه كسب مي كنند و انرژي اي كه صرف مي كنند و سرمايه اي كه مي گذارند ، در آن مشخص باشد . راه حل ديگر ، كار كردن روي فرهنگ شركا و كار گروهي و نوشتن يك قرارداد سفت و سخت حقوقي است . از طرف ديگر ، لازم است كه ادعاهاي افراد در شروع كار واقعي باشد و در ادامه مسير شراكت ، بتوان روي آن حساب باز كرد و براي آن ، تضميني ارائه بدهند .

محتويات يك قرارداد حقوقي

قراردادي كه در ابتداي كار بين شركا نوشته مي شود ، بايد شامل نكات زير باشد :

 • ميزان اختيار عزل و نصب افراد براي هر يك از شركا
 • حق راي دادن هر كدام از شركا
 • مقدار پولي كه هر يك از شركا براي سرمايه گذاري در اين كار ، بايد با خود بياورند .
 • نحوه تقسيم سود بين شركا
 • نحوه حل اختلافاتي كه ممكن است بين شركا ايجاد شود .

 

جلوگيري از بروز اختلاف بين شركا

 

بايدها و نبايد هاي شراكت در كسب و كار7

 

وقتي كه از كار شراكتي صحبت به ميان مي آيد ، هميشه بايد به ياد داشته باشيم كه ممكن است اختلافات و درگيري هايي بين شركا ايجاد شود . مهمترين عامل بروز اين اختلافات ، غير حرفه اي بودن افراديست كه وارد كار مشاركتي مي شوند . براي جلوگيري از اين اختلافات ، بايد از همان ابتدا ، وظايف و اختيارات و تعهدات هر كدام از طرفين را مشخص كنيد و از همه مسائل بزرگ و كوچك ، رفع ابهام نماييد .

لازم است كه همگي ، ارزش هاي اخلاقي شراكت را رعايت كنند و احترام متقابل بين افراد گذاشته شود . در اين ميان ، فرقي ندارد كه هر كدام از افراد ، از چه تخصصي برخوردارند و چه مقدار در سرمايه گذاري شراكت دارند و در نهايت ، موجب چه منافعي مي شوند ؛ بلكه هر كدام در هر جايگاهي كه هستند ، بايد فرهنگ شراكت را رعايت كنند و به يكديگر احترام متقابل بگذارند .

نتيجه گيري

در يك همكاري و شراكت سالم ، طرفين به قدري به هم نزديك و با يكديگر صميمي مي شوند كه خودشان هم تعجب مي كنند ؛ چون هر كاري كه شما يا شركايتان انجام مي دهيد ، بر همديگر اثر مي گذارند و شراكت ، شما را به حدي به هم نزديك مي كند كه اگر احيانا هم دچار ضرر و زيان شديد ، به خودتان نگراني راه نمي دهيد و همين كه مي دانيد در شكست و پيروزي تان نفر ديگري هم با شما شريك است.

به شما قوت قلب مي دهد و باعث دلگرمي شما مي شود و در حقيقت ، شريك كاري تان را به عضوي از خانواده تان تبديل مي كند ؛ با اين تفاوت كه اعضاي خانواده تان را نمي توانيد انتخاب بكنيد ولي در انتخاب شريك يا شركايتان آزادي عمل داريد و از آنجايي كه سود و منافعتان مشترك است ، بايد در اين زمينه ، بهترين انتخاب را داشته باشيد . همه افراد بايد به هدفي كه دارند ، پايبند باشند و اين هدف مشترك را مقدس بدانند ؛ وگرنه شريك شدن با كسي كه به موفقيت شركت اهميتي نمي دهد ، اصلا كار عاقلانه اي نيست .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۱:۱۳

بانك جهاني در سال ۲۰۱۲ ميلادي ، گزارشي را منتشر كرد كه در آن ، در مورد نرخ سپرده هاي بانكي ۱۳۸ كشور جهان ، اطلاعاتي را در اختيار همگان قرار مي داد . بر طبق اين گزارش ، نرخ سود سپرده در كشور ايران ، ۱۴٫۸ درصد اعلام شده بود و اين عدد باعث شده بود كه كشور ايران ، در رتبه پنجم از نظر ميزان سودي كه بانك به مشتريانش مي دهد ، قرار بگيرد . اين باعث شده بود كه بعد از كشورهاي بلاروس ، يمن ، تركيه و اوگاندا ، كشور ايران ، بالاترين سود را به سپرده گذاران خودش پرداخت كند . در سال ۲۰۱۲ ، سود پرداختي از جانب كشور بلاروس ، ۲۲٫۳ درصد و كشور يمن ، ۱۹٫۵ درصد و كشور تركيه ، ۱۶٫۴ درصد و كشور اوگاندا ، ۱۶٫۲ درصد بوده است .

 

ارتباط سود بانكي و تورم

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر2

 

بانك هاي كشورهايي كه بالاترين سود را به مشتريانشان پرداخت مي كنند ، اغلب ميزان تورم در كشورشان بسيار بالاست . بنابراين ، ميزان واقعي سود سپرده در اين كشورها ، بسيار كمتر از نرخ رسمي آن است . مثلا بلاروس كه گفتيم بيشترين سود بانكي را مي دهد ، از لحاظ ميزان تورم ، اولين رتبه را در جهان به خودش اختصاص داده است و در سال ۲۰۱۲ ميلادي ، ميزان تورم در اين كشور ۵۹٫۲ درصد اعلام شده است!

ايران هم كه در همان سال ، رتبه پنجم را از نظر سود بانكي از آن خودش كرده بود ، از نظر ميزان تورم ، در رتبه سوم جهان قرار گرفته بود و ميزان تورم در ايران ، ۲۷٫۳ درصد اعلام شده بود . كشورهاي سوئيس و هنگ كنگ ، كمترين ميزان سود بانكي را پرداخت مي كنند و حتما برايتان جاب است كه عدد اين سود بانكي پرداختي ، برابر صفر مي باشد.

 

دليل وعده سود بانكي بالا

رئيس بانك مركزي ايران ، اخيرا اعلام كرده است كه بانك ها و موسساتي كه به مردم وعده مي دهند كه سود بالايي بهشان پرداخت كنند ، در حقيقت مشكل دارند و مي خواهند زمان بخرند . با خودتان فكر كنيد . چرا يك بانك بايد سود بالايي پرداخت كند ؟! منطق بانك مي گويد كه وقتي كه يك بانك چنين وعده و وعيدي مي دهد ، مي خواهد به هر قيمتي كه شده توجه مردم را به سمت سپرده گذاري در موسسه اش جلب كند و پولشان را جذب كند و به خودش اختصاص بدهد .

ضرر سود بانكي بالا براي اقتصاد

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر3

ميزان سود بانكي ، يكي از مهمترين عواملي است كه بر فعاليت هاي اقتصادي ، اثر مي گذارد . سودي كه بانك ها به سپرده هاي بانكي پرداخت مي كنند ، توليد و اشتغال كشور را تحت تاثير خودش قرار مي دهد . وقتي كه سود پرداختي از جانب بانك بالا باشد ، همه پول ها ناخودآگاه روانه بانك ها مي شوند واز آن جايي كه با انجام هيچ فعاليت اقتصادي اي ، نمي توانند اين ميزان سود را به دست بياورند ، در نتيجه به جاي شركت در كارهاي توليدي ، رو مي آورند به سپرده گذاري در بانك ها .

 

كاهش اعتماد مردم به بانك ها

گفتيم كه بانك براي حذب پول مردم به سمت خودش ، مي آيد به آن ها وعده و وعيد مي دهد و در نهايت مردم پولشان را به بانك مي سپارند اما بانك ، با سود زيادي كه به سپرده گذاران خودش پرداخت مي كند ، در نهايت به جايي مي رسد كه نمي تواند همه تسهيلاتي را كه قولش را داده بود ، به مرحله عمل برساند و در نتيجه اعتماد مردم به بانك و بانك داري از بين مي رود و هجوم مي آورند به سمت بانك ها تا پول خودشان را پس بگيرند و همين مسئله ، منجر به ورشكستگي بانك ها مي شود . بنابراين رئيس بانك جهاني به مردم هشدار داده كه از سرمايه گذاري در بانك هايي كه قول سود بالايي را به آن ها مي دهند ، خودداري كنند ؛ چون اين بانك ها ، در معرض ورشكسته شدن هستند .

 

جلوگيري از تورم، از طريق تغيير سود بانكي

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر4

 

درباره تاثير كاهش ميزان سود بانكي بر اقتصاد كشور ، حرف و حديث زيادي وجود دارد . زماني صحبت بود كه وقتي كه تورم بالاست ، نرخ سود بانكي بايد بالا باشد . ولي وقتي كه ميزان تورم ، به ۴۰ درصد رسيد ، ميزان سود بانكي از ۲۲ درصد تغييري نكرد . از طرف ديگر گفته مي شود كه نرخ تورم ، ۱۴-۱۳ درصد است كه اين رقم ، چندان واقعيت ندارد . چون فرمول هايي كه به وسيله آن ها نرخ تورم را تعيين مي كنند ، با واقعيت اقتصادي جامعه ، كمي تفاوت دارد و آن چيزي كه مردم از تورم حس مي كنند با آن چه كه اعلام مي شود ، در خيلي از موارد ، منطبق نيست .

 

دو نكته كليدي درباره سود بانكي در كشور ايران

درباره سود بانكي ، دو نكته كليدي وجود دارد كه حتما بايد در كشور ايران رعايت بشوند . اول اين كه ، سود بانكي اي كه بانك به فردي كه سپرده گذاري كرده است پرداخت مي كند و آن چيزي كه در مقابل ارائه تسهيلات بانكي از مشتريان خودش دريافت مي كند ، بايد بر اساس قانون عمليات بانكداري بدون ربا باشد .

نكته دوم اين است كه ميزان سودي كه بانك به مشتريانش پرداخت مي كند و همچنين سود تسهيلاتي اي كه بانك از مشتريانش دريافت مي كند ، بايد رقمي باشد كه در محدوده نرخ تورم به اضافه يا منهاي يك يا دو درصد باشد و نبايد بيشتر از اين مقدار ، از تورم فاصله بگيرد . هر وقت ديديد كه  ميزان تورم ، از ميزان سود بانكي خيلي فاصله گرفته است ، مطمئن باشيد كه يك عامل غير اقتصادي كه براي اقتصاد سالم و رقابتي ايجاد مزاحمت مي كند ، وجود دارد .

 

چرا مردم به سپرده گذاري در بانك ها علاقه دارند ؟

 

گرفتن سود بانكي، منفعت يا خطر5

 

وقتي كه افراد پول خودشان را داخل بانك مي گذارند ، نه مالياتي پرداخت مي كنند و نه احتياج است كه ريسكي بكنند . علاوه بر اين ، پولي كه در نزد بانك است ، نقد شوندگي بالايي دارد يعني هر زماني كه فرد بخواهد ، مي تواند پول خودش را از بانك ، پس بگيرد . بنابراين وقتي كه سود بانكي ، بسيار بالاتر از تورم باشد ، هر انسان عاقلي به اين سمت مي آيد كه بجاي ريسك كردن و سرمايه گذاري در فعاليت هاي مختلف و هزينه هايي كه در بر دارند ، پول خودش را در بانك بگذارد و در  توليد و اشتغال ، كه در نهايت موجب رونق اقتصادي جامعه مي شود ، خودداري كند و روز به روز بر ثروت خودش اضافه كند .

 

آيا كاهش سود بانكي ، موجب ضرر كردن سپرده گذاران مي شود ؟

در زمان كاهش سود سپرده هاي بانكي ، سپرده گذاران نبايد فكر كنند كه متضرر شده اند چون افراد معمولا پولشان را در بانك مي گذارند تا قدرت خريد توسط سرمايه شان را حفظ بكنند و علاوه بر اين ، بتوانند كسب در آمد كنند . وقتي كه ميزان سود بانكي كاهش پيدا مي كند ، همزمان قيمت ها در بازار هم اصلاح مي شوند و به عبارت ديگر ، قيمت كالا ها و خدمات پايين مي آيد. بنابراين مردم نه تنها ضرر نمي كنند بلكه اين موضوع در نهايت به نفع سپرده گذار خواهد بود . در حقيقت ، افرادي كه سود بانكي شان كم تر شده است ، وقتي كه در بازار قيمت جنسي كه خريداري مي كنند كاهش پيدا كرده باشد ، مثل اين است كه آن كسري پولشان ، جبران شده است .

نتيجه گيري

با توجه به توضيحاتي كه داديم ، مي بينيم كه گرفتن سودهاي بالاي بانكي ، منجر به دو عارضه مي شود. يكي اينكه مردم وقتي كه مي توانند به راحتي هر ماهه به مبلغ بالايي درآمد ناشي از سود سپرده هايشان دست پيدا بكنند ، ديگر به سراغ سرمايه گذاري در فعاليت هاي عمراني و كشاورزي و … نمي روند . دومين عارضه اين است كه افزايش سود بانكي ، موجب افزايش تورم يا به عبارت ديگر ، قيمت بازار مي شود .

از طرف ديگر بانك ها براي رقابت با يكديگر و جذب ثروت و سرمايه مردم به سمت خودشان ، رقم هاي بالاتري از سود را پيشنهاد مي دهند اما اغلب پس از مدتي متوجه مي شوند كه نمي توانند به قول هايي كه داده اند عمل بكنند ؛ بنابراين مي آيند و سود مشتريانشان را از اصل پولشان مي پردازند و كم كم كار به جايي مي رسد كه نمي توانند حتي اصل پول سپرده گذاران را به خودشان برگردانند و در نتيجه ، بانك ورشكسته مي شود و افراد نيز حتي اصل پول خودشان را از دست مي دهند .

بنابراين بهتر است كه پس از شنيدن پيشنهاد هاي وسوسه كننده بانك هاي مختلف براي پولدار شدن ، فقط به فكر خواباندن پولمان در يك مكان و افزايش ماهيانه آن و كسب درآمد از طريق بانك نباشيم و با يك نگاه آينده بينانه تر ، اوضاع را بررسي كنيم و بين ورشكستگي احتمالي بانك و خطر ريسك سرمايه گذاري در ساير فعاليت هاي اقتصادي و عملياتي و كسب و كار ، آن گزينه اي را انتخاب كنيم كه در آينده پشيمان نشويم .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۸:۴۰

اگر سر فرصت در خيابان ها قدم زده باشيد، مطمئنا چشمتان بارها و بارها به بروشور ها و تبليغات بنري كلاس ها و سمينارهاي جذب ثروت و موفقيت يا كتاب هاي آموزشي مختلف و رنگارنگ خورده است و شايد چندين بار هم تحريك شده ايد كه در اين سمينارها شركت كنيد و يا شركت كرده ايد و بسيار هم راضي بوده ايد يا شركت كرده ايد و آن سمينار را با نارضايتي ناشي از تكراري و سطحي بودن آموزش ها ترك كرده ايد. اما ما با تحقيق فراوان، به نكات كليدي و جادويي اين مسئله پي برده ايم و مي خواهيم آن ها را به گونه اي مختصر و مفيد ، در اختيارتان قرار دهيم .

افراد خود ساخته

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت2

 

 

افرادي كه با سعي و تلاش خود يا به عبارت ديگر ، به طور خود ساخته ، به ثروت و درآمد ميليوني رسيده اند ، باهوش تر و يا به طور فوق العاده اي متفاوت و برتر از شما نيستند . اما آن ها از يك سري راز و رمزهاي مخصوص ثروت مند شدن مطلع هستند و شما هم مي توانيد با تقليد از روش هاي آن ها ، به كسب و كار خودتان رونق بخشيد.روياهايي بزرگ اما دست يافتني در سر داشته باشيد زيرا اين افكار بزرگ هستند كه قادرند زندگي شما را متحول كنند و مثل يك نيروي محركه ، شما را به حركت در مي آورند و به سوي شرايطي ايده آل و طلايي مي برند .

تصوير ذهني

يك تصوير خاص و خيلي واضح و ملموس از مقصد مسيري كه مي خواهيد در پيش بگيريد در ذهن خودتان به تصوير بكشيد . هر قدر كه اين تصوير ، واضح تر و مشخص تر باشد ، امكان رسيدن شما به آن هدف نيز افزايش مي يابد .حتي اگر براي خدمت به شخص يا شركتي مشغول به كاريد ، طوري رفتار كنيد كه انگار واقعا شما مالك كسب و كار خودتان هستيد . اين طرز فكر ، باعث كاشتن بذر موفقيت و استقلال شغلي در آينده شما مي شود و به زودي جوانه هاي حاصل از آن را در سرنوشتتان خواهيد ديد .

شغل متناسب با روحيه شما

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت3

 

به شغلي كه داريد ، عشق بورزيد و اگر واقعا از ته دل به آن علاقه اي نداريد ، آن را رها كنيد و به سراغ شغل مورد علاقه تان برويد . اگر به شغلي كه به آن هيچ علاقه اي نداريد و تنها به علت كسب درآمد ، مجبور به انجامش هستيد ، “نه” بگوييد ، خيلي زود ، مثل يك آهن رباي قوي ، شغل متناسب با روحيه تان را پيدا و جذب خواهيد كرد .گروهي تشكيل دهيد كه با افرادي خوش فكر و خوش بين كه شغل بزرگ و پر درآمدي دارند تشكيل شده باشد . در اين جلسه ها شركت كنيد و ايده هاي ناب و تفكرات خود را با هم در ميان بگذاريد .

ضوابط اخلاق كاري

هميشه ضوابط اخلاق كاري را هرچند كه به نظرتان بي دليل و دست و پا گير باشد ، رعايت كنيد و از تمام جزئيات ظريف و ريزه كاري هايي كه در شغلتان وجود دارد ، اطلاع داشته باشيد ؛ چون اين شغل شماست و چه كسي به جز شما براي دانستن اين نكات ارجحيت دارد؟!به شغلي كه داريد ، به عنوان راهي براي خدمت رساني به مردم نگاه كنيد چون ياري رساندن به ديگران و حتي تصور آن ، موجب رونق كسب و كار شما مي شود .

فرصت ها

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت4

 

با هوشياري به دنبال فرصت ها باشد و به محض ديدنشان ، آن ها را صيد كنيد . هر لحظه امكان دارد كه اين فرصت هاي طلايي ، براي ورود ، بر در زندگي تان بكوبند . آيا آمادگي باز كردن در و مواجه شدن با آن ها را داريد؟!حتما شنيده ايد كه ذهن سالم ، در بدن سالم است ؛ بنابراين به حفظ تناسب اندام خود اهميت بدهيد. بدن ضعيف و ناتوان ، از يك فكر ضعيف ناشي مي شود . اساس پيروزي و موفقيت شما در مسير پر پيچ و خم زندگي ، سلامت جسمي و روحي شماست .در زندگي تان همه كارها را اولويت بندي كنيد و به ترتيب و بر حسب اهميتي كه برايتان دارند ، به سراغ انجام دادنشان برويد .

جلب اعتماد و محبت مشتريانتان

بيشتر از آن چيزي كه مشتري از شما انتظار دارد ، به او خدمت رساني كنيد زيرا اين كار باعث جلب اعتماد و محبت مشتريانتان مي شود و تعداد آن ها را افزايش مي دهد .فرد با نظم و انضباطي باشيد و زندگي خودتان را پر كنيد از كارهايي كه موجب رشد و پيشرفت شما مي شوند و همه كارهايي را كه اثر منفي بر زندگي تان دارند را از خودتان دور كنيد .ثروتمندان ، يك قانون دارند و آن ، اين است كه پس انداز را هيچ گاه فراموش نمي كنند و در روزگار خوشي و كسب و كار پر رونق ، به فكر دوره هاي ركود شغلي هم هستند .

تصميمات پولساز

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت5

 

گهگاه به دور از قيل و قال جمعيت ، در تنهايي خودتان بنشينيد و به نداي درون و صداي افكار خودتان گوش بدهيد و از اين طريق ، برنامه ريزي خلاقانه اي براي زندگي خودتان بكنيد .به همه بهترين ها احترام بگذاريد و به سوي بهترين چيزها قدم برداريد و به كمتر از آن نيز راضي نشويد .بهترين سياستي كه مي توانيد در زندگي تان در پيش بگيريد ، راستگويي و صداقت و درستكاري است . بدون هيچ رو در بايستي اي خواسته هاي خودتان را بشناسيد و هميشه و همه جا آن را صادقانه به زبان آوريد .خيلي سريع تصميمات خود را بگيريد و هرگز دچار ترديد نشويد و اگر قصد تغيير تصميماتي كه در گذشته گرفته ايد را داريد ، بسيار آهسته و با تامل اين كار را انجام دهيد .

پيروزي و موفقيت

هيچ وقت در زندگي تان به گزينه شكست فكر نكنيد و فقط افكارتان را بر پيروزي و موفقيت متمركز كنيد چون شما “حتما” بايد موفق شويد .مصمم باشيد كه به اهدافتان برسيد و در اين مسير ، بسيار پافشاري كنيد . اين سرسختي و پشتكار ، اعتماد به نفس شما را تقويت مي كند و شما را روز به روز به موفقيت و پيروزي نهايي ، نزديك تر مي كند .كور كورانه دنباله رو ديگران نباشيد و از شنا كردن در خلاف جهت آب و فكر كردن به ايده هاي نو و عقايد جديد نترسيد .درست است كه در مسير رسيدن به اهدافتان ، موانع بي شماري كمين كرده اند اما هميشه روي فرصت ها تمركز نماييد نه موانع و سختي ها .

ثروتمند شدن

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت66

 

جارويي در دست بگيريد و اين سه عنصر را از خانه ذهنتان بيرون اندازيد : ترس ، تنبلي و سهل انگاري .بدانيد و آگاه باشيد كه اغلب افرادي كه در اطرافتان حضور دارند ، از پيروزي و ثروتمند شدن شما ، خوششان نمي آيد و بنابراين ممكن است كه در مسيري كه پيش رو داريد ، سعي كنند كه با حرف هاي نا اميد كننده ، شما را از رسيدن به اهداف طلايي تان ، مايوس كنند اما شما در اين مسير ، آن ها را ناديده بگيريد و فقط به هدفي كه داريد و رسيدن به آن فكر كنيد .خودخواه باشيد ! اين خودخواهي ، به آن معنا نيست كه حقوق ديگران را ناديده بگيريد بلكه به معني احترام گذاشتن به آرزو ها و اهدافتان و مقدم دانستن آن ها بر اهداف و خواسته هاي ديگران است .

اهداف بلند مدت

برنامه ريزي منظمي داشته باشيد . برنامه ريزي ، به معني تعيين اهداف جزئي و كوتاه مدت ، در راستاي اهداف بلند مدت است . برنامه ريزي ، در حقيقت يك تلاش ذهني است كه قبل از تلاش فيزيكي انجام مي گيرد .فعاليت ها و تلاشتان بايد آگاهانه باشد . افرادي كه تنها به سخن سرايي راجع به اهدافشان مي پردازند ، هيچ وقت كاري از پيش نمي برند و عمل ، تنها در كنار تلاش است كه نتيجه بخش خواهد بود .

بايد در مسيرتان ، صبر و انعطاف پذيري و پشتكار و ابتكار عمل داشته باشيد . وقتي كه دست به كار مي شويد و وارد ميدان مي شويد ، نصفي از راه را طي كرده ايد و براي پيمودن باقي راه ، لازم است كه پشتكار و استقامت داشته باشيد . پيگيري آگاهانه امور ، باعث فعال تر شدن مغزتان مي شود و اميد رسيدن به اهدافتان را در شما ، شعله ور مي كند .

مسير مناسب براي رسيدن به اهدافتان

 

جنجال آموزش در مسير كسب ثروت7

 

صبور باشيد و نگذاريد مشكلات و سختي هايي كه در سر راهتان وجود دارند ، شما را نا اميد كنند . هيچوقت براي انتخاب مسير مناسب براي رسيدن به اهدافتان ، تعصب به خرج ندهيد و هميشه در اين زمينه ، انعطاف پذير باشيد .در ذهنتان ، ميزان پولي را كه مي خواهيد داشته باشيد ، تجسم كنيد . نگوييد كه من پول فراوان مي خواهم بلكه ميزان و رقم آن را به طور دقيق و با جزئيات ، مشخص كنيد . براي رسيدن به مبلغي كه مشخص كرده ايد ، زمان و تاريخ دقيقي بگذاريد و اين تاريخ را ، يادداشت كنيد . اين تاريخ نبايد بيش از اندازه هم موجب نگراني تان شود چون بعدا مي توانيد آن را پيش خودتان ، تمديد كنيد .

نتيجه گيري

آرزوهايتان را به صورت جملات انگيزشي بنويسيد و يك بار در شب ها قبل از خواب و يك بار صبح ها در موقع بيداري ، آن ها را با صداي بلند بخوانيد و عميقا حس كنيد كه به آن ها رسيده ايد و خود را در همان جايگاهي كه مي خواهيد، تصور كنيد .براي رسيدن به موفقيتي كه در ذهنتان است ، هزار و يك راه ديگر هم وجود دارد .

پس در گرداب تبليغات رنگارنگي كه اغلب با هدف رسيدن به منافع مالي انجام مي شوند ، غرق نشويد و با استفاده كم اما گزيده از نكاتي كه مي خوانيد يا مي شنويد ، سعي كنيد كه راه رسيدن به پيروزي را براي خودتان هموار كنيد . هدف از زندگي تان را مشخص كنيد و با صبر و آينده نگري ، مسير پيچ در پيچ آن را با لذت طي كنيد و فراموش نكنيد كه علي رغم تمامي سختي ها و مشكلات ، برنده نهايي، شما هستيد چون شما اين طور مي خواهيد !

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۲۳:۲۵

طبق گزارش هاي سازمان اتحاديه فوتبال ، فوتباليست هايي كه در ليگ برتر بازي مي كنند ، معمولا حقوقي بين ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار پوند را در هر هفته دريافت مي كنند . البته بعضي از ستاره هاي فوتبال ، درآمد هفتگي اي معادل ۲۶۰ هزار پوند هم دارند . البته اين رقم هاي نجومي و خيره كننده ، فقط تا زماني وجود دارند كه فوتباليست ها مشغول به كارند و بعد از اين زمان ، ديگر از اين رقم هاي بزرگ خبري نيست .

معروف ترين بازيكنان

فرض كنيد كه عمر فوتبالي هر بازيكن ، حدود ۸ سال باشد ؛ بنابراين حتي بهترين و معروف ترين بازيكنان هم پس از اين دوره دچار مشكلات مالي مي شوند. خيلي از بازيكنان متفكر ، به اين موضوع آگاه بوده اند و با سرمايه گذاري هاي مالي در پروژه هاي مختلف ، آينده خودشان را تضمين كرده اند.

در ادامه به بعضي از اين تصميم هاي عاقلانه و همراه با آينده نگري اشاره مي كنيم.

 

رومن وگا

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا3

 

اين مدافع كشور سوئد كه در سال ۲۰۰۴ بازنشسته شد ، سرمايه اي ۱۵ ميليون پوندي دارد. او در طي تجربه كاري خودش ، در باشگاه هاي سلتيك و واتفورد و تاتنهام بازي كرده است . او طي سال هاي بازي خودش ، هيچ وقت جز فوتباليست هاي مهم جهان به حساب نمي آمد اما بعد از خداحافظي از دنياي فوتبال ، به كاري مشغول شد كه در آن استعداد خيلي بيشتري داشت. او مشغول به تجارت شد و از آن كار ، سرمايه اي ۱۵ ميليون پوندي به دست آورد . وگا در حال حاضر براي خودش شركتي به نام “كمپاني مديريت مالي سوئيسي وگا” دارد و مشتريانش تا اين زمان ،  ۶۰۰ ميليون پوند در اين شركت سرمايه گذاري كرده اند .

 

مايكل اوون

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا3

 

مايكل اوون ، هميشه يكي از بهترين مهاجمان فوتبال كشور انگلستان محسوب مي شد و چه در رده باشگاهي و چه در رده ملي ، افتخارات زيادي كسب كرده است . اين بازيكن ، بعد از بازنشستگي در فوتبال ، همچنان خوش درخشيد و به سرمايه اي ۲۰ ميليون پوندي رسيد. اين ستاره قديمي تيم ليورپول كه در سال ۲۰۰۱ توانست توپ طلاي بهترين بازيكن سال جهان را كسب كند ، هميشه به مسابقات اسب سواري علاقه داشت و همين باعث شد كه بعد از آويزان كردن كفش هايش ، به دنبال علاقه اش برود و بخش بزرگي از سهام ” مركز بزرگ نگهداري اسب مانور ”  را به نام خود كند . او در تبليغات تلويزيوني اي از پودر لباسشويي گرفته تا ماشين هاي جگوار ، ايفاي نقش كرده است و از اين راه پول زيادي به جيب زده است. سرمايه گذاري در املاك هم از ديگر فعاليت هاي مورد علاقه اوون است.

 

فرانك لمپارد

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا2

 

اين بازيكن كه لقب ” با فكر ترين فوتباليست انگلستان ” را به خودش اختصاص داده ، سرمايه اي معادل ۲۳ ميليون پوند دارد و همين نشان مي دهد كه او از اين خوش فكري اش هم در دنياي فوتبال و هم در دنياي خارج از فوتبال ، استفاده مي كند . او بيشتر درآمد خود را ، از راه ساخت و ساز و مسكن به دست آورده است . لمپارد در شهر Surrey انگلستان ، يك عمارت بزرگ ۶ اتاق خوابه دارد و تاكنون درآمدي معادل ۳ ميليون پوند از آن به دست آورده است . اين بازيكن بازنشسته ، در حال حاضر در زمينه انتشارات كتاب كودكان ، مشغول به كار است.

 

نيمار

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا4

 

اين بازيكن خوش اقبال و جوان ، سرمايه اي ۳۰ ميليون پوندي دارد . او علاوه بر اينكه قراردادهاي سنگين فوتبالي مي بندد ، در خارج از حيطه فوتبال ، اسپانسر شركت معروف ” نايك ” هم هست . شركت هاي اپل و فولكس واگن و لورئال هم اسپانسر اين ستاره برزيلي هستند . اين  بازيكن جوان ، نسبت به سنش جز ثروتمندترين فوتباليست ها محسوب مي شود.

 

رابي فاولر

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا5

 

اين مهاجم قديمي باشگاه ليورپول انگلستان ، سرمايه اي معادل ۳۱ ميليون پوند دارد . طبق گزارشات يك روزنامه انگليسي ، رابي فاولر ، با استفاده از هوش تجاري اش تا كنون بيش از ۸۰ خانه ساخته است و به آموزش افراد ديگر در اين زمينه هم مي پردازد. اين بازيكن بازنشسته ، در زمينه خانه سازي و مسكن ، بسيار خوش درخشيده است .

 

وين روني

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا6

 

اين بازيكن ، اغلب سرمايه ۳۵ ميليون پوندي خودش را از قراردادهاي سنگين فوتبالي خودش به دست آورده است اما در دنياي بيزينس هم به خوبي عمل كرده است . اين مهاجم شياطين سرخ ، در سال ۲۰۰۴ يك قرارداد با باشگاه يونايتد بست و با شهرتي كه از آن زمان به دست آورد ، توانست قراردادهاي بزرگي را با شركت هاي معروفي مثل شورلت ، كوكا كولا و سامسونگ امضا كند . اين بازيكن پولساز ، يك قرارداد چاپ كتاب گران قيمت هم با انتشارات مشهور هارپر كالينز بسته است .

 

زلاتان ابراهيموويچ

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا58

 

اين ستاره كشور سوئد هم درست مثل وين روني ، قسمت اعظمي از ثروت و سرمايه ۴۲ ميليون پوندي خودش را از راه قرار دادهاي سنگيني كه با باشگاه هاي فوتبالي مختلف مي بست ، به دست آورده است . زلاتان ابراهيموويچ كه ستاره سوئدي پاريسن ژرمن محسوب مي شود ، در باشگاه هاي بارسلونا و ميلان و يوونتوس توپ زده است . او در خارج از دنياي فوتبال ، با شركت هاي بزرگي قرارداد بسته است و اسپانسري اين ستاره پولساز را ، شركت هاي معروفي مثل نايك و فروشگاه هاي زنجيره اي لباس dressmann و شركت نوشيدني هاي ورزشي vitamin well  بر عهده گرفته اند . اين مرد پر فعاليت ، از فروش كتابي مربوط به بيوگرافي خودش در سال ۲۰۱۱ ، مبلغي حدود ۵ ميليون پوند به دست آورد .

 

ليونل مسي

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا512

 

حتما نام بهترين بازيكن جهان يعني ” ليونل مسي ” زياد به گوشتان خورده است . اين بت فوتبالي كه الان سرسختانه مشغول بازي هاي پر گل خود است ، با قراردادهاي كلاني كه مي بندد پول زيادي را به جيب زده است . اين ستاره آرژانتيني كه همچنان دوران طلايي فوتبالش را سپري مي كند ، ۷۰ ميليون پوند سرمايه دارد و مطمئنا به اين سرمايه مبلغ زيادي هم در آينده اضافه خواهد كرد . ليونل مسي ، راه و رسم پولدار شدن را به خوبي بلد است و چندين قرارداد تجاري پولساز با شركت هاي معروفي مثل آديداس ، پپسي ، شركت Turkish Airlines و ژيلت دارد . اين شخصيت فوتبالي به قدري برجسته و مشهور است كه بيشتر كمپاني هاي تجاري بزرگ جهان ، آرزو دارند كه اسپانسري او را بر عهده بگيرند .

 

كريستيانو رونالدو

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا510

 

رونالدوي معروف و دوست داشتني ، قسمت بزرگي از سرمايه ۸۰ ميليون پوندي اش را از راه قراردادهاي سنگيني كه با باشگاه هاي رئال مادريد و منچستر يونايتد بسته است ، به دست آورده . اين ستاره ثروتمند پرتغالي ، هوش مالي خودش را به كار انداخته است و در دنياي خارج از فوتبال هم قراردادهاي بيزينسي مهمي با كمپاني معروف طراحي لباس آرماني و K.F.C و روغن موتور كاسترول بسته است . كريس ، در دنياي مد هم فعاليت دارد و علاوه بر عطرهايي كه به نام خودش توليد كرده ، بوتيك CR7 را هم تاسيس كرده است .

 

ديويد بكهام

 

كسب و كار فوتباليست هاي موفق دنيا59

 

ديويد بكهام با سرمايه ۱۱۴ ميليون پوندي اي كه دارد ، گوي رقابت را از كريستيانو رونالدو ربوده است و راه طولاني اي را براي او تا رسيدن به اين رقم از سرمايه ، باقي گذاشته است . اوعلاوه بر پول كلاني كه از قراردادهاي فوتبالي اش در دوران فعاليتش به دست آورده ، قراردادهاي پر سود ديگري هم با شركت هاي مشهوري از قبيل پپسي ، سامسونگ و آرماني بسته است .

ديويد بكهام به همراه همسر معروفش ويكتوريا ، يك بوتيك بزرگ لباس را در لندن افتتاح كرده است و همچنين در سال ۲۰۰۵ ، ادكلني به نام خودش را روانه بازار كرد . ديويد بكهام با محبوبيتي كه در بين همه افراد پيدا كرده ، همچنان نقطه هدف اسپانسري شركت هاي بزرگ قرار گرفته است و انتظار مي رود كه تا چند سال آينده ، اين بازيكن سابق منچستر ، تيم ميامي خودش را راهي مسابقات ليگ ام ال اس بكند .

نتيجه گيري

پس مي بينيم با وجود اينكه بعد از خداحافظي از دنياي فوتبال ، درآمد هاي خيره كننده قراردادهاي فوتبالي قطع مي شود ، اما با كمي زرنگي و آينده نگري كه هميشه مربيان فوتبال ، توجه بازيكنانشان را به آن جلب مي كنند ، مي توانند از وارد شدن فشارهاي مالي در آينده جلوگيري كنند . فشار مالي اي كه آنقدر در دوران بازنشستگي شديد است كه بنا بر گزارش XPro كه سازمان خيريه اي مربوط به فوتباليست هاي بازنشسته است ، از هر ۵ بازيكن فوتبال ، ۲ نفرشان در عرض ۵ سال بعد از بازنشستگي ، به ورشكستگي مي رسند .

تنها كساني مي توانند در اين دوران بي رحم دوام بياورند كه با آينده نگري اي كه كرده اند ، از پيش از اين دوران ، براي سرمايه شان برنامه ريزي كرده باشند . مربي ها علاوه بر آموزش تكنيك هاي بازي ، لازم است كه داشتن يك برنامه مالي و دانستن ارزش پول را به بازيكنانشان آموزش بدهند چون در غير اين صورت وقتي به ارزش پول پي مي برند كه جيبشان حسابي خالي شده است و آن زمان ديگر شانسي براي برگرداندن سرمايه شان ندارند و همه پول هايشان به باد رفته است . بازيكني كه صبر مي كند فوتبالش تمام شود و بعد از آن براي آينده اش برنامه ريزي كند ، قطعا با مشكل مواجه مي شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۲:۵۵

هر وقت بحث هنر و كارهاي هنري به ميان مي آيد، كارهايي به ذهنمان مي رسد كه علي رغم آن كه از روي علاقه انجام مي شوند اما كسب درآمد آنچناني اي ندارند. اما اين آرزوي هر كسي است كه شغلي كه با ذوق و از روي ميل انجام مي دهد، برايش درآمد چشمگيري هم به دنبال داشته باشد. از كم درآمد ترين افراد گرفته تا آن هايي كه با ارقام نجومي سر و كار دارند، اغلب تمايلي ندارند كه كسي از عدد دقيق درآمدشان با خبر شود. اما ما بالاخره از اين مبالغ با خبر شديم و حالا وقت آن است كه شما را هم در جريان آن قرار دهيم .

 

طراحي بازيهاي كامپيوتري

بازار خلق شخصيت هاي مختلف وتهيه بازي هاي كامپيوتري كه علاوه بر سرگرمي، ذهن افراد را هم به گونه اي مثبت تحريك ميكند، امروزه داغ شده است و درآمد ساليانه ۸۶۵۱۰ دلاري را روانه جيبشان مي كند.

 

 

بازيگر

بازيگر، شخصي است كه به ايفاي يك نقش خاص مي پردازد و در قالب فرد ديگري فرو مي رود و شخصيت او را به نمايش مي گذارد. يك بازيگر، علاوه بر علم به اين هنر، بايد از چهره و حركات بدني و فيزيك مناسب هم برخوردار باشد. بازيگران، از افراد سياهي لشگر تا سوپر استارهاي معروف و گران قيمت متغيرند اما ميانگين درآمد ساليانه شان ۸۱۰۰۰ دلار است.

 

معمار

20 هنري كه در دنيا بيشترين درآمدزايي را دارند8

 

 

اين افراد،به نقشه كشي و طراحي ساختمان هاي مسكوني و اداري و كارخانه ها و سالن هاي تئاتر و … مي پردازند. علاوه بر تحصيلات آكادميك، اين افراد بايد از ذوق دروني خودشان هم استفده كنند تا با ايده هاي ناب در اين دنياي مدرنيته بتوانند متناسب با خواسته متقاضيانشان طراحي هاي هنري خود را انجام دهند و به درآمد ساليانه ۷۶۹۳۰ دلار در سال برسند.

 

خياط

اگر علاوه بر علاقه به پارچه و مد و لباس، فرد دقيق و منظمي هم هستيد، اين شغل برايتان خيلي مناسب است. خياط، بر حسب سفارش مشتريانش، به دوخت انواع لباس و پرده و … مي پردازد . بعضي از خياط ها به طور فردي و خانگي فعاليت كرده و بعضي ديگر از آن ها به طور گروهي در كارگاه هاي خياطي يا توليدي هاي لباس كار مي كنند. خياطي، يك شغل تمام وقت به حساب مي آيد و در صورتي كه به خوبي با پارچه ها و هنر دوخت و دوز آشنا باشيد، درآمد آن به حدود ۷۶۰۰۰ دلار در سال نيز مي رسد .

 

نويسندگان فني

 

20 هنري كه در دنيا بيشترين درآمدزايي را دارند5

 

حتما برايتان جالب است كه بدانيد كاتالوگ ها و دفترچه دستورالعملي كه در بسته هاي لوازم برقي و خانگي و … وجود دارد، توسط افرادي خاص كه به آن ها نويسندگان فني مي گويند نوشته مي شود و آن ها علاوه بر همكاري در طراحي اوليه محصول ، نكات كاربردي و روش نگهداري را براي استفاده كنندگان توضيح مي دهند. درآمد سالانه اين افراد، ۶۹۸۵۰ دلار است.

 

طراحي صنعتي و تجاري

طراحي محصولات توليدي اي از قبيل اتومبيل، اسباب بازي هاي كودكان و لوازم خانگي، بايد به دقت و بعد از آزمايش ها و تحقيق هاي لازم صورت بگيرد چون مردم در ميان اين بازار سرسام آور و تنوع زيادي كه در بين مارك هاي مختلف وجود دارد، به دنبال جذاب ترين و كاربردي ترين محصول هستند كه در عين حال، قيمت مناسبي هم داشته باشد. به همين خاطر طراحان صنعتي اغلب دستمزد بالايي را مي گيرند تا برايتان با ساده ترين و تا حد امكان ارزان ترين مواد ، بهترين ابزار ممكن را طراحي كنند و سودآوريتان را تضمين كنند. حقوق سالانه اين افراد ۶۷۹۷۰ دلار است.

 

هنرمندان پويانمايي

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۶:۴۳

راهكارهاي خودباوري و افزايش اعتماد بنفس:

براي اين كه ديگران به توانايي هايتان ايمان بياورند و آن را باور كنند، اول از همه لازم است كه خودتان به مهارت هايي كه درونتان وجود دارد ايمان بياوريد. اگر مي خواهيد آدم هايي كه در اطرافتان هستند روي حرف هاي شما حساب باز كنند و يا ساده تر بگويم، مي خواهيد كه شما را جدي بگيرند، بايد قبل از همه چيز خودتان را به سلاح اعتماد به نفس مجهز كنيد. اگر فكر مي كنيد كه مي توانيد يك شبه راه رسيدن به اين اعتماد به نفس را طي كنيد، سخت در اشتباهيد! اما اگر عزمتان را جزم كرده ايد كه اين راه نه چندان دشوار را طي بكنيد، با ما همراه باشيد :

 

اول از همه خودتان را جدي بگيريد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز2

 

اگر مي خواهيد در جمعي كه هستيد جدي گرفته شويد، اول بايد خودتان را باور كنيد و شخصيتتان را جدي بگيريد. براي اينكه به اين هدف برسيد، مي توانيم اين موضوع را از دو جنبه بررسي كنيم. يكي جنبه دروني و ديگري جنبه بيروني. جنبه دروني كه مهم تر است، در حقيقت همان تغيير روند افكار و احساساتمان مي باشد. براي اين منظور، لازم است كه واقع بين باشيم و مسئوليت كارهاي خودمان را به عهده بگيريم و اگر در جايي دچار اشتباه شديم، آن را قبول كنيم. به چنين شخصي گفته مي شود كه به مرحله خودباوري رسيده و همين هم باعث موفقيتش مي شود .

 

تكنيك هاي باورپذيري

روش هايي وجود دارد كه افراد، به كمك آن ها مي توانند اعتماد به نفس را درون خودشان تقويت كنند و در نتيجه به خودشان ايمان بياورند. براي اين منظور لازم است كه خودمان و كارهايمان را جدي بگيريم؛ هرچند كه كار كوچكي باشد. چون در غير اين صورت ، اگر با خودمان فكر كنيم كه كار ارزشمندي انجام نمي دهيم ، وارد سيكل معيوبي مي شويم كه نه تنها كارهايمان ، بلكه خودمان را هم دست كم مي گيريم. در حالي كه اگر هر فردي وظيفه و مسئوليتي را كه بر عهده دارد جدي و با اهميت تلقي بكند ، ناخودآگاه شخصيت و جايگاه اجتماعي اش ، بالا مي رود .

 

وانمود كنيد كه اعتماد به نفس داريد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز3

 

نحوه صحبت كردن ، تن كلام ، حركات و به عبارت ديگر ، زبان بدن شما ، مي تواند ديگران را تحت تاثير قرار دهد و چه بهتر كه اين تاثير ، در جهت مثبت باشد . حتما شنيده ايد افرادي كه اعتماد به نفس بالايي دارند، معمولا سر خود را بالا مي گيرند و به مدت طولاني تري با طرف مقابلشان تماس چشمي برقرار مي كنند و با صدايي رسا و بلند صحبت مي كنند. تقليد حالات و حركات افرادي كه اعتماد به نفس بالايي دارند ، باعث افزايش دو تا هورمون در بدن مي شود. يكي كورتيزول و ديگري تستوسترون. تحقيقات نشان داده است كه اين دو هورمون در افراد با اعتماد به نفس بالا ، بيشتر از افراد معمولي است. بدن متوجه اين تقليد شما نمي شود و حس باورپذيري را درونتان افزايش مي دهد .

 

فراموش نكنيد كه خودباوري ، يادگرفتني است

اگر درجه خودباوري شما بر روي سنگ حكاكي شده بود ، حق با شما بود و مي توانستيد بگوييد كه غير قابل تغيير است اما خودتان مي دانيد كه اين طور نيست و همه ما در وجودمان انعطاف پذيري اي داريم كه به كمك آن ميتوانيم تغيير بكنيم . وقتي كه به دنيا آمديد ، هيچ واژه نمي دانم يا نمي توانمي همراه شما نبوده. اين خودتان هستيد كه ديواري محكم به دور توانايي هايتان كشيده ايد و خودتان را محدود كرده ايد. پس قبل از هر چيز ، درب ذهنتان را باز كنيد و هر چه فكر محدود كننده درون آن مي بينيد دور بريزيد.

 

به صداهايي كه درون سرتان حرف هاي نا اميد كننده مي زنند، گوش ندهيد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز5

 

وقتي كه در انجام كاري يا براي گرفتن تصميمي دچار ترديد و دو دلي مي شويد ، به صداي منفي درونتان توجه كنيد . اين صداي كيست؟ صداي والدينتان است؟ صداي هم كلاسي قلدر و زورگوي قديمي تان است؟ يك چيز مسلم است و آن ، اين است كه اين صدا ، مربوط به شما نيست. پس محكم و با صداي بلند به خودتان ياد آوري كنيد كه نه ! اين صداي من نيست و كم كم سعي كنيد كه آن را در همه مراحل زندگي تان ناديده بگيريد .

 

نقاط ضعفتان را به نقطه قوت خود تبديل كنيد

هيچ كدام از ما كاملا بي عيب و ايراد نيستيم ولي اگر فقط و فقط  روي نقاط ضعف وكمبود هايمان تمركز بكنيم ، ناخودآگاه يادمان مي رود كه كلي ويژگي هاي مثبت درونمان وجود دارد كه هر كدام از آن ها به تنهايي مي توانند زندگي مان را از اين رو به آن رو بكنند . كارتون دامبوي بامزه يادتان است ؟ اگر آن فيل كوچولو فقط روي گوشهاي بزرگ و غير عادي اش تمركز مي كرد و از آن ها خجالت مي كشيد، هيچ وقت نمي توانست پرواز كند. پس شما هم غصه خصوصيات منفي اي مثل لجبازي و سمج بودنتان را نخوريد، سرتان را بالا بگيريد و بگذاريد همه بفهمند كه شما عزمي راسخ داريد و آدم سر سختي هستيد .

 

قدرت هاي برترتان را تقويت كنيد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز6

 

قدرت هاي مافوق طبيعي قهرمان هاي مورد علاقه تان در فيلم ها و داستان ها را به خاطر بياوريد . يكي مي توانست از ديوار بالا برود ، يكي پرواز مي كرد و … فكر كردن به اين ويژگي ها حس خوبي به شما مي دهد. درسته؟ حالا ويژگي هاي مثبت خودتان را بنويسيد. مثلا آرامش، وقار، قدرت بيان بالا، شوخ طبعي، داشتن هوش اجتماعي ، دست و دلبازي، با اراده بودن و … اين فهرست را مي توانيم حالا حالا ها ادامه بدهيم. هر روز چند دقيقه از وقتتان را براي نوشتن اين ويژگي ها اختصاص دهيد و سعي كنيد هر روز ويژگي هاي مثبت جديدتري را به آن اضافه كنيد. انجام همين كار ساده، ضمير ناخود آگاهتان را تقويت مي كند و روز به روز بيشتر از خودتان خوشتان مي آيد .

 

خودتان مربي خودباوري خود باشيد

اگر روزي ديديد كه شك و ترديد در وجودتان جوانه زده، بدانيد كه خودتان مربي پرورشي اين خصوصيات زشت و دست و پا گير بوده ايد. تصور كنيد فردي كه خيلي به او ايمان و باور داريد دچار شك و ترديد شده است. به او چه مي گوييد و چگونه راهنمايي اش مي كنيد؟ بنشينيد و همان حرف ها را به خودتان بزنيد. درون ذهنتان يك مربي قوي و موقر و مهربان و رك گو را تصور كنيد و هر وقت كه در شرايطي پر استرس قرار گرفتيد با او حرف بزنيد و بگذاريد كه آرامتان كند و اعتماد به نفستان را به سرعت بالا ببرد .

 

خودتان را به جاي قهرمان ها بگذاريد

 

راهكارهاي خودباوري ، فردايت را بساز7

 

فرض كنيد كه يكي از قهرمان هاي مورد علاقه تان هستي. آرنولد شوارزينگر را دوست داريد؟ بياييد فكر كنيد كه آرنولد هستيد. حالا تصور كنيد كه براي يك مصاحبه كاري دعوت شده ايد. آيا اگر آرنولد بود، دست و پايش را گم مي كرد و ناله سر مي داد كه نه نمي توانم از پس اين كار بربيايم و عرق سرد بر پيشاني اش مي نشست؟ واقعا كه در آن صورت خيلي خنده دار مي شد! آرنولد هيچ وقت اين حركات را از خودش در نمي آورد ! پس سرتان را بالا بگيريد و به خودتان بگوييد درست است كه به خاطر اهميتي كه اين كار برايت دارد يك مقدار دلهره داري اما قوي باش و مثل هميشه باعث افتخارم شو !

نتيجه گيري

خب، حالا بياييد يك جمع بندي داشته باشيم. اينكه اعتماد به نفس چيست و چگونه به دست مي آيد، هميشه يكي از سوال هاي كليدي افراد بوده است. اعتماد به نفس، به اين معناست كه يك نفر به توان و توانمندي هاي خودش باور و اعتماد داشته باشد . فراموش نكنيد كه خودباوري ، به معناي تكبر و ناديده گرفتن كمبودهايمان نيست. بخش مهمي از خودباوري، حاصل دانستن نقاط ضعف خودمان و در كمال آرامش با آن ها رو به رو شدن است .

خودباوري به شما كمك مي كند كه از اشتباه كردن نترسيد و در مقابل آن فقط يك عقب نشيني موقت داشته باشيد نه يك فرار ابدي . همزمان با اين كه اعتماد به نفس و خود باوري درونتان ريشه مي دواند ، متوجه مي شويد كه ايمان مردم هم به شما روز به روز قوي تر مي شود. پس براي رسيدن به اين مقام، اگر كسي قصد تخريب اعتماد به نفستان را داشت، او را ناديده بگيريد و دور و برتان را پر كنيد از افرادي كه تحسينشان مي كنيد و تحسينتان مي كنند.

براي فرار از فشار هاي رواني، اشتباهات خودتان را به گردن ديگران يا شرايط بد محيطي نياندازيد. آن را به گردن بگيريد و بگذاريد درونتان احساس قدرت بكنيد و به خودتان افتخار كنيد. خب ، آماده ايد ؟ پس حالا شروع كنيد و اين بار، نه با پر جادويي، بلكه با قدرت دروني خودتان به پرواز درآييد تا به هدف برسيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۸:۵۲

مطمئنم كه شما هم بارها و بارها اسم “علي بابا” به گوشتان خورده است. علي بابا علاوه بر اين كه يكي از قهرمان هاي قصه هاي هزار و يك شب بوده ،  به قهرمان سايت هاي فروش اينترنتي هم تبديل شده است. علي بابا اسم يك شركت چيني است كه امروزه كولاكي در بازار تجارت الكترونيك بر پا كرده است.اين شركت ، بعد از عرضه سهام خود به بازار بورس نيويورك ، در حال حاضر به خبرسازترين شركت دنيا تبديل شده است.

شروع فعاليت علي بابا

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني2

 

شركت علي بابا ، در سال ۱۹۹۹ ميلادي توسط جك ما (Jack Ma) در شهر هانگ ژو افتتاح شد. حتما با خودتان فكر مي كنيد كه چه چيزي باعث شده كه يك فرد معمولي بدون تحصيلات آكادميك از يك خرده فروشي اينترنتي به چنان معروفيتي رسيده باشد كه بسياري از شركت هاي بزرگ تكنولوژي را نگران اين رشد سريع و قدرت بي سابقه خود بكند . شركتي كه آنچنان مورد استقبال و توجه سرمايه گزاران بزرگ قرار گرفته است كه مدير عامل شركت گوگل ، از آن به عنوان يك رقيب تازه براي گوگل و اپل نام برده است. اگر شما هم مي خواهيد به رمز و راز اين صعود ناگهاني پي ببريد ، با ما در ادامه همراه شويد.

 

هدفمندي در شروع راه اندازي

هدف “جك ما” از راه اندازي سايت علي بابا ، آسان كردن  معاملات و خريد و فروش بين خريداران و فروشندگان و از بين بردن همه محدوديت هاي زماني  و مكاني موجود بر سر راه تجارت بود. در ابتداي  كار ، اين سايت با يك گروه ۱۸ نفره شروع به كار كرد و با سرمايه اندكي راه اندازي شد. اما همين تعداد كم ، از ميان افرادي باهوش و توانمند انتخاب شده بودند كه به خوبي از عهده وظايف خود برمي آمدند.

طراحي ساده

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني3

 

او عقيده داشت كه افراد بايد بتوانند در محيط اينترنت ، معاملات خود را بسيار راحت تر از قبل انجام دهند و در حقيقت مي خواست كه تكنولوژي را در خدمت رفاه حال مردم قرار دهد و به اين موضوع هم توجه داشت كه شايد بسياري از افراد ، روش استفاده از وب سايت هاي الكترونيكي را ندانند و علم و مهارت اين كار را نداشته باشند. بنابراين از طراحي اي بسيار ساده و در عين حال هوشمندانه استفده كرد و اين يكي از علل اصلي محبوبيت عمومي اين سايت مي باشد.

 

از ميان برداشتن همه محدوديت هاي زماني و مكاني

با حذف اين محدوديت هاي زماني و مكاني، تمامي توليد كنندگان مي توانند با تمامي خريداران در سرتاسر جهان آشنا شوند و با آن ها ارتباط برقرار كنند و همچنين خريداران نيز مي توانند توليد كنندگان كالا و محصول مورد نظر خود را پيدا كنند. همچنين افراد مي توانند با گذاشتن آگهي كالاها و خدمات خود ، با متقاضيان مورد نظرشان ارتباط برقرار كنند.

شناخت مشتريان اصلي

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني5

 

مديران ارشد شركت علي بابا براي به دست آوردن سهام بيشتري در بازار ، ايده منحصر به فردي داشتند. اين تيم مديريتي ، يك گروه مخصوص را براي پي بردن به مليت مراجعين به سايت خود تشكيل داد تا با پي بردن به آمار مليت اين افراد ، بيشترين مصرف كنندگان خود را بشناسد و ارائه خدمات خود را براي هر كشور ، بر حسب شرايط آن اولويت بندي كند و بدين ترتيب به نيازهاي همه متقاضيان ، پاسخ بدهد.

خلاقيت در طراحي سايت

فروشگاه علي بابا از ابتداي شروع به كارش ، با دو رقيب سر سخت قديمي و سابقه دار در دنياي تكنولوژي رو به رو بود. يكي شركت amazon و ديگري شركت ebay . بنابراين براي دوام آوردن در بازار جهاني ، مجبور بود كه سياستي متفاوت از اين دو كشور را در پيش بگيرد. براي اين منظور ، علي بابا برخلاف اين دو شركت ، منوي سايت خود را بسيار آسان تر طراحي كرد تا با ايجاد سهولت در جست و جوي محصولات ، بتواند بر تعداد مشتريانش اضافه كند.

تبليغات خلاقانه

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني6

 

يكي ديگر از علل ركورد شكني هاي اين كمپاني ، روش هاي خلاقانه اي است كه براي تبليغات خود در پيش گرفته اند. شيوه تبليغات اينترنتي علي بابا توسط مديران و طراحان اين شركت ، به شكلي برنامه ريزي شده بود كه خريداران بتوانند با وارد كردن تعداد دلخواه محصول مورد نظر در همان باكس تبليغاتي ، امكان خريد برايشان ميسر شود.

توجه به بازارهاي داخلي

هر شركتي در همان ابتداي راه نياز دارد كه بازارهاي داخلي كشور خودش را حداقل به اندازه اي كه بتواند از عهده مخارج جاري اش بر بيايد بشناسد. به همين دليل فروشگاه علي بابا هم كه حدود يك ميليارد مشتري بالقوه در سرتاسر كشور چين دارد ، با استفاده از بيلبوردهاي تبليغاتي و تيزرهاي تلويزيوني گسترده به جذب هرچه بيشتر بازار داخلي مي پردازد.

تعامل مناسب با كارمندان

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني7

 

حتما برايتان جالب است كه بدانيد فروشگاه علي بابا ، با وجود اين كه ركورد ۳۰۰ ميليون خريد در سال را به دست آورده است ، فقط توسط ۲۵۰۰۰ كارمند اداره مي شود. اين مسئله علاوه بر صرفه جويي فوق العاده در هزينه هاي شركت ، نشان دهنده توان بالاي مديريتي و سازمان دهي بالاي مديران اين فروشگاه هم هست. در حقيقت شركت علي بابا به جاي اينكه تعداد زيادي كارمند استخدام كند ، به دنبال جذب افراد كم اما با توان كاري بالاست.

صبر و پشتكار

حتما شنيده ايد كه “جك ما” ده بار براي رفتن به دانشگاه هاروارد درخواست داده و هر بار با مخالفت آن ها رو به رو شده است اما چيزي كه در اين ميان كاملا به چشم مي خورد ، پشتكار اوست كه براي رسيدن به هدف از هيچ تلاشي مضايقه نكرد. او هميشه مي گويد كه مهمترين چيزي كه بايد هميشه به خاطر داشته باشيد ، صبر است. عليرغم اينكه ۳۰ بار براي شغل هاي مختلف درخواستش با مخالفت رو به رو شد اما همچنان به دويدن ادامه مي داد و هميشه اين جمله طلايي را مي گفت كه : “امروز ظالم است، فردا ظالم تر ، ولي پس فردا زيباست” .

قبول آگهي محصولات توليدكنندگان در سايت خود

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني8

 

او از توليدكنندگان مي خواست كه آگهي هاي خودشان را در سايت او ثبت كنند و اين آگهي ها را براي اشخاصي كه در همان زمينه مورد نظر فعاليت مي كردند ، مي فرستاد. آن ها هم در مقابل ، پيام هايي مي فرستادند تا از شرايط خريد و كاتالوگ ها و … با خبر شوند و از آن جايي كه خريداران و فروشندگان در سايت علي بابا اين همكاري دو جانبه را انجام مي دادند ، همه مراحل كار ، كاملا حساب شده و مطمئن پيش مي رفت.

راه اندازي تدريجي زير مجموعه ها

بعد از دسامبر سال ۲۰۱۱ ميلادي كه اين شركت به سودآوري رسيد ، كم كم شروع به جمع آوري شركت هاي زير مجموعه خود كرد و به مرور زمان ، شركت علي بابا به يك هولدينگ تبديل شد و چندين شركت ديگر را هم به زير مجموعه خود اضافه كرد و با توجه به اسم و رسمي كه در اين مدت به هم زده بود ، شركت هاي زيادي بودند كه با كمال ميل خواهان همكاري با علي بابا بودند. مهمترين عنصر همگي اين شركت ها ، فروشگاه آنلاين آن ها بود.

محدود نبودن به خريد و فروش آنلاين

 

رازهاي نهان وب سايت علي بابا در بازارهاي جهاني9

 

مدت هاي زيادي است كه ديگر علي بابا صرفا يك وب سايت خريد و فروش نيست بلكه اين شركت حالا ديگر صاحب يك سرويس پستي ويژه ، يك سرويس آنلاين جهت عرضه كارت و حتي يك باشگاه فوتبال به نام خودش است. اين تنوع در فعاليت موجب افزايش مشتريان پر و پا قرص علي بابا شده است.

كارآفريني

” جك ما ” امروزه يكي از بهترين و شناخته شده ترين چهره هاي كارآفرين در حوزه ديجيتال است. او توانست با بهره گيري از علم و خلاقيت و هنر و ايده هاي ناب ، فكر و عمل را در هم بياميزد و در نتيجه بتواند به يكي از پول سازترين چهره هاي تجارت الكترونيكي تبديل شود.

نتيجه گيري

سايت علي بابا در حال حاضر بيش از ۶۰ ميليون عضو از ميان ۲۴۰ كشور دنيا دارد و مجموعه بزرگ و كاملي از شركت ها را با محصولات و خدماتشان معرفي مي كند و امكان خريد و جستجوي كالا ها را براي همه خريداران در سر تا سر دنيا فراهم مي كند. در حال حاضر اين شركت ، حدود ۴۵ درصد از بازاريابي الكترونيكي كل كشور چين را در اختيار دارد. ” جك ما ” به ما ياد داد كه شهامت دنبال كردن روياهايمان را داشته باشيم ؛ حتي اگر در حال حاضر سرمايه كافي براي عملي كردن آن ها در دستمان نباشد.

هم چنين هنر عشق ورزي به مشتريان در سر تا سر دنيا را به ما آموخت. او هميشه مي گفت كه مسير رشد را بايد پله پله پيمود و با ديدن ناملايمات فراواني كه بر سر راه كمين كرده اند سر تسليم فرود نياوريم. يكي از دلايل اصلي اي كه باعث مي شود افرادي كه در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات فعاليت مي كنند در محط كسب و كار اينترنتي با شكست رو به رو شوند ، اين است كه آن ها علي رغم دانش بالايي كه در زمينه فناوري اطلاعات دارند ، نحوه عرضه آن را در محيط كسب و كار نمي دانند و در نتيجه مشتريان از كارهايي كه آن ها انجام مي دهند ، استقبال نمي كنند. كارآفريني اينترنتي ، تركيبي از هنر و فناوري است و با نيازسنجي بازار ، زمينه سود آوري هرچه بيشتر را فراهم مي كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۳:۵۸

تجارت و كسب درآمد بيشتر، هميشه يكي از دغدغه هاي اصلي زندگي بوده و هست. براي رونق بخشيدن به اوضاع كسب و كار، داشتن تبليغات و بازاريابي مناسب، امري ضروري است. براي رسيدن به هدف ، داشتن محصولات خوب و با كيفيت يا ارائه خدمات به صورتي حرفه اي و مفيد، به تنهايي كفايت نكرده و نمي توانند درآمد بالاي شما را تضمين كنند، بلكه بايد هنر چگونه فروختن و ترغيب مشتريان بالقوه براي خريد محصولاتتان را بياموزيد.

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل و مزاياي آن:

تبليغات از طريق راديو و تلويزيون و جرايد، قدمتي ديرينه دارند اما همگام با پيشرفت تكنولوژي و توسعه خدمات اينترنتي، بايد تبليغات نيز شكل جذاب تر و موثرتري به خود بگيرند. براي رسيدن به اين منظور، مي توان از روش هاي زير استفاده نمود.

استفاده از تبليغات پيكسلي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل2

 

اين روش كه از اواخر سال ۲۰۰۵ ميلادي مورد استقبال قرار گرفته است در حقيقت، خريد فضاي تبليغاتي محسوب مي شود . هزينه اي كه افراد متقاضي اين شيوه از تبليغات اينترنتي مي پردازند، بر اساس تعداد پيكسل هايي محاسبه مي شود كه تبليغ مورد نظرشان اشغال مي كند. كمترين فضاي قابل فروش ، ۱۰۰ پيكسل (يك بلاك) مي باشد زيرا در فضاي كوچكتر از ۱۰۰ پيكسل، عملا تصاوير شفافيت و وضوح خود را از دست مي دهند. سايت هاي پيكسلي، عملا چيزي جز تبليغات ارائه نمي دهند و بازديدكنندگان، صرفا جهت ديدن تبليغات به اين سايت ها مراجعه مي كنند.

تبليغات بنري

حتما براي شما هم پيش آمده است كه در اطراف جاده ها و خيابان ها، بيلبوردهاي رنگارنگي را ببينيد كه براي جلب توجه رانندگان و تبليغ محصولات و خدمات نصب شده اند، تبليغات بنري، يكي ديگر از انواع تبليغات رايج در وب هستند كه در آن، افراد با پرداخت مبالغي در حقيقت قسمتي از يك وب سايت را براي يك مدت زمان مشخص اجاره مي كنند. اين همان نواره هاي تبليغاتي بالاي صفحات وب مي باشد كه با كليك بر روي آن ها، به سايت هاي مرتبط با اين تبليغات لينك مي شويد. شما حتي مي توانيد چند بنر را به صورت چرخشي براي فعاليت هاي مورد نظر خود، فعال نماييد.

تبليغات كليد واژه اي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل3

 

كليد واژه، به كلمات و يا عباراتي گفته مي شود كه مردم بر روي موتورهاي جستجوگر، سرچ مي كنند. با انتخاب كليد واژه هاي مناسب، مي توانيد مشتري هاي مورد نظر خود را به سايت يا محلي كه مورد نظرتان هست، هدايت كنيد.اين روشي مقرون به صرفه است و در حقيقت، تبليغات هزينه اي به ازاي هر بار كليك كردن است و با هر كليك ، ترافيك را به سمت سايت شما روانه مي كند. در اين زمينه، استفاده از كليد واژه هاي كاربردي و رايج، اهميت زيادي دارد.

 

تبليغات وبلاگي

در دنياي اينترنت، هر كس كه حرفي براي گفتن داشته باشد، در اولين و كم هزينه ترين حالت، مي تواند از وبلاگ نويسي شروع نمايد. در اين روش، بايد خود را به جاي كاربران و مشتريان جوياي كالا يا خدماتي خاص گذاشت و بر حسب نياز آنان به گونه اي هوشمندانه به تبليغ كالاي مورد نظر خود پرداخت. از آنجايي كه انسان موجودي ذاتا بصري است، استفاده از فيلم ها يا تصاوير جالب توجه و مرتبط در كنار نوشته ها و مطالبتان ، به جذابيت كار اضافه مي كند.

 

تبليغات ايميلي (ايميل ماركتينگ)

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل4

 

مدت زمان زيادي است كه فرستادن ايميل، يكي از ابزارهاي ارتباطي مورد علاقه مردم است و ارتباط موثر را براي جذب مشتري ايجاد مي كند و هنوز هم جايگاه خود را مثل گذشته و حتي پر رنگ تر از قبل حفظ كرده است. در صورتي كه ايميل شما بتواند به اندازه كافي جالب توجه باشد، مي توانيد به خواسته خود كه همان جلب مشتري است برسيد و نه تنها با مشتريان سابق خود در ارتباط باشيد و اخبار جديد را به اطلاع آن ها برسانيد، بلكه مي توانيد افراد نيازمند به خدمات خود را با يك ايميل زيبا و تاثيرگذار و بهره مند از فنون روان شناختي، به موافقت با پيشنهادات تجاري مختلف خود، مشتاق نماييد.

 

قدرداني و پشتيباني

اين روش، به دو صورت مستقيم و غير مستقيم قابل انجام است. در روش مستقيم، مي توان از حضور هنرپيشه ها، هنرمندان و يا ساير چهره هاي برجسته در تبليغات استفاده كرد. به عنوان مثال حضور يك هنرپيشه و حمايت او از يك محصول، براي اغلب خريداران، يك دليل كافي به حساب مي آيد تا براي يك بار هم كه شده محصول يا خدمات ارائه شده را امتحان كنند. در روش غير مستقيم، مي توان از نام برند ها يا محصولات در فيلم ها يا ساير برنامه هاي رسانه اي استفاده نمود.

 

تبليغات تشويقي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل5

 

بازاريابي تشويقي يا Incentive Marketing، يكي ديگر از روش هاي ترغيب مردم براي خريد محصولات و خدمات مورد نظر شماست. از آن جايي كه تقريبا همه افراد به گرفتن هديه و برخورداري از تخفيف علاقه دارند، بر پايه همين اصل مي توان با دادن هدايايي با برند خودتان و يا دادن تخفيفات خاص در فصول مختلف سال، به محبوبيت خود نزد مردم اضافه كنيد و در خاطرشان ماندگار شويد. فراموش نكنيد كه مشتريانتان همواره انتظار دارند تا از اين هدايا و تخفيفات ويژه از جانب شما برخوردار شوند تا آن ها نيز به خريد محصولاتتان ادامه دهند.

 

تبليغات دسته سيار موسيقي

اين روش، يكي از تكنيك هاي تبليغاتي پروپاگاندا است و در آن با استفاده از تكنيك هاي روانشناسي، سعي مي شود تا كاربران را به خريد يك محصول خاص يا بهره مندي از خدماتي ويژه، مشتاق كرد. بايد با چنان هوشمندي و خلاقيتي اين كار را انجام دهيد كه مشتريان در مورد محصولتان به فكر فرو بروند و مشتاق شوند كه از نظريات ساير افراد در اين باره با خبر شوند و در صورت موفقيت شما در قانع كردنشان به خريد از شما، خودشان به يكي از تبليغ كننده هاي پر و پا قرص كالاهايتان تبديل مي شوند.

 

ايجاد صفحه در شبكه هاي اجتماعي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل6

 

مي توانيد صفحه مخصوص به خود را در شبكه هاي اجتماعي، وبلاگ ها و انجمن ها ايجاد كنيد و با عباراتي صريح و روشن و در عين حال مبتكرانه، به بيان ويژگي هاي منحصر به فرد محصول خود بپردازيد. دقت داشته باشيد كه در ميان هزاران سايت رنگارنگ و وسوسه كننده، شما بايد حسابي خوش بدرخشيد و يكه تاز ميدان رقابت هاي تنگاتنگ موجود شويد. فراموش نكنيد كه به روز رساني صفحاتتان اهميتي حياتي دارد. اين روش، يكي از هدفمند ترين و موثرترين روش هاي آنلاين ماركتينگ است.

 

تيزرهاي تبليغاتي با نمايش در شبكه هاي ويدئو آنلاين

اين روش، يكي از بهترين و در عين حال جديدترين تكنيك هاي تبليغاتي مي باشد كه در آن با كمترين هزينه مي توان به بالاترين اهداف فروش رسيد. در توليد اين تيزر ها، بايد بر اساس نوع مخاطبانمان، بهترين نوع تبليغ را مشخص كنيم و با توجه به بسترهاي نمايشي موجود، براي اين كار برنامه ريزي نماييم. علاوه بر پخش آنلاين اين تيزرها، مي توان از آن ها جهت نمايش در نمايشگاه ها، سالن هاي كنفرانس و سمينار ها، سالن هاي انتظار ، مانيتورهاي تبليغاتي سطح شهر ها و پخش در ساير رسانه هاي تصويري استفاده نمود.

 

تبليغات موقعيتي

 

روش هاي جديد تبليغاتي شركت گوگل7

 

حتما تا به حال برايتان پيش آمده است كه پس از جستجوي يك عبارت و ورود به صفحه اي از طريق گوگل، با تبليغاتي مرتبط با موضوع مورد جستجوي خود مواجه بشويد. اين نوع از تبليغات كه بسيار متنوع و جالب هستند، به صورتي هوشمندانه و خودكار صورت مي گيرند و اولين بار توسط گوگل راه اندازي شده است. در حقيقت، گوگل از طريق كليد واژه اي كه تايپ شده است، موقعيت كاربر را شخيص مي دهد و تبليغات مرتبط با موضوع مورد نظرش را در معرض ديد او قرار مي دهد.

 

تبليغات در برنامه هاي اندروئيد و ios آيفون

اين تبليغات، براي شركت هايي كه داراي اپليكيشن موبايل هستند مناسب است. از آن جايي كه حدود ۴۰ درصد ترافيك وب در موبايل و ۷ درصد در تبلت و ۵۳ درصد بر روي دسكتاپ ها مي باشد، اين رقم بالاي وسوسه كننده، ما را به استفاده از اين اپليكيشن هاي كاربردي ترغيب مي كند. نوارهاي تبليغاتي اي كه در گوشه و كنار اين برنامه ها به چشم مي خورند نيز يكي از ابزارهاي تبليغاتي خلاقانه هستند.

نتيجه گيري

بر خلاف ده سال گذشته، امروزه دنياي تبليغات گسترش زيادي پيدا كرده است و با توجه به پيشرفت هاي صورت گرفته در زمينه تكنولوژي، روش هاي سنتي تبليغات خدمات و كالاهاي توليدي، كمتر مورد توجه قرار مي گيرند.

بنابراين تبليغات مبتني بر وب، طرفداران زيادي براي خود پيدا كرده اند. اغلب مراجعين به وب سايت هاي مختلف، هدفمند هستند و به تبليغاتي كه به هدف آن ها مرتبط نباشند توجهي نمي كنند. بنابراين در اولين قدم بايد به شناسايي اهداف و نيازهاي كاربران خود بپردازيد.

تبليغات گرافيكي با جلب نظر و توجه بيننده، شما را به هدفتان نزديك مي كند، اما آنچه كه در اين ميان اهميت ويژه اي دارد، رفع زوايد و پرهيز از زياده گويي مي باشد. بايد به گونه اي صريح و روشن، به بيان آنچه كه مي خواهيد بپردازيد. بايد توجه داشته باشيد گاهي شما فقط چند لحظه فرصت داريد تا توجه بازديدكنندگان را جلب كنيد، بنابراين بايد از اين فرصت طلايي خود حداكثر استفاده را ببريد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]