woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۹:۰۳

حافظه مغز يادگيري ماست و ما به كمك آن اطلاعات را ثبت مي كنيم. حافظه مغز يادگيري، يكي از توانايي هاي پيچيده ترين عضو بدن مان يعني مغز است. ساليان زيادي است كه دانشمندان در رابطه با اين عضو تحقيق و مطالعه مي كنند. نتايج بسياري از اين تحقيقات به دست آمده كه نحوه ي عملكرد اين عضو پيچيده را براي ما آشكار ساخته است. در اين مطلب به شما راهكار هايي را مي آموزيم كه به كمكشان مي توانيد راحت تر بياموزيد. حافظه مغز

قدرت به خاطر سپردن

 

 

يكي از مهم ترين توانايي هاي مغز، قدرت به خاطر سپردن چيزهاي گوناگون است. حافظه در هر فرد از سه بخش مختلف تشكيل مي شود. رمزگرداني ، اندوزش و بازيابي. هر يك از اين بخش ها عمل خاصي را انجام مي دهند؛ رمزگرداني وظيفه ي آماده كردن اطلاعات براي ذخيره شدن را دارد. اندوزش اطلاعات رمز گرداني شده را ذخيره مي كند و بازيابي وظيفه ي دوباره خوانده شدن و بيرون كشيدن اطلاعات ذخيره شده را دارد.

 

حافظه مغز يادگيري بزرگترين ابزار آموزش ما

 

در مطالعه قبل از هرچيز يادتان باشد كه حافظه حتي در بهترين شرايطش بدون ضعف و اشكال نيست و دانشجوياني كه عادات نابخردانه اي چون كم خوابي، مصرف دارو و مرتب حاضر نشدن در كلاس را دارند، اگر مي خواهند در امتحان عملكرد خوبي داشته باشند بايد اين عاداتشان را ترك كنند . اولين گام در بهبود عملكرد تحصيلي‌تان، اطمينان يافتن از پرداختن موثر اطلاعات است تا اطلاعات در حافظه بلند مدت اندوخته شود. اگرچه برخي اطلاعات به طور خودكار رمزگرداني مي شوند ولي براي يادگرفتن دروس بايد خيلي زحمت بكشيد. اگر يادتان باشد گفتم كه رمزگرداني مستلزم توجه كردن، پردازش اطلاعات در تسطيح مناسب و تصويرسازي ذهني است.

روش هاي تقويت حافظه مغز يادگيري

 

حافظه مغز يادگيري

مدير و برنامه ريز زمان خوبي باشيد

با مديريت زمان و برنامه ريزي مناسب مي توانيد وقت مورد نيازتان براي خوب درس خواندن را تامين كنيد. براي گرفتن نمرات بالا بايد در ازاي هر يك ساعت كلاس ، روزانه ۳ تا ۲ ساعت درس بخوانيد. مثلاً اگر هفته اي ۱۵ ساعت كلاس داريد بايد ۴۵ ۳۰ ساعت در هفته مطالعه غيررسمي داشته باشيد.حافظه مغز يادگيري

تمام تمركز خود را روي موضوع مورد نظر قرار دهيد

 

 

وقتي عزم‌تان را جزم كرديد كه وقت لازم براي دروس‌تان را كنار بگذاريد، نبايد اجازه بدهيد چيز ديگري تمركز حواس شما را ازبين ببرد. اگر مي خواهيد چيزي را به ياد آوريد نبايد اجازه بدهيد توجه‌تان تقسيم شود. ببينيد چه قدر به مطالب توجه مي كنيد. اگر احساس كرديد حواس تان جمع نيست يكي از راه هاي افزايش تمركز استفاده از كلمه يا عبارتي مثل «تمركز» يا «صفر» است كه سطح توجه تان را افزايش مي دهيد.حافظه مغز يادگيري

مطالب را طوطي وار حفظ نكنيد بلكه آن ها را بفهميد

اگر مطالب را بفهميد و آن ها را طوطي وار مرور و حفظ نكنيد، احتمال اين كه آن ها را در بلندمدت به ياد آوريد بيشتر خواهد شد. مرور براي جاگرفتن اطلاعات در حافظه كوتاه مدت خوب است ولي وقتي به رمزگرداني، اندوزش و بازيابي اطلاعات در حافظه بلند مدت نياز داريد، خيلي موثر نيست. پس سعي كنيد تا حد امكان اطلاعات را بفهميد و آن ها را معنا و بسط دهيد و شخصي كنيد. يكي از فنوني كه شما را از فهميدن مطالب مطمئن مي كند، بازبيني شناختي است كه ميزان پيشرفتتان در مطالعه يا درس خواندن را نشان مي دهد. مثلاً براي مطمئن شدن از اين كه مطالب را فهميده ايد، خلاصه اي از مطالب خوانده شده تهيه كنيد و قسمت هايي را كه هنوز مبهم هستند، دوباره بخوانيد.حافظه مغز يادگيري

از خودتان سوال كنيد

 

 

راهبرد سوال از خود به شما كمك مي كند مطالب را بهتر به ياد آوريد. لابه لاي درس خواندنتان، لحظاتي توقف كنيد و از خودتان چنين سوالاتي بپرسيد: «معناي چيزهايي كه خواندم چيست؟»، «چه اهميتي دارند؟» و «مصداق مفهومي كه خواندم چيست؟» وقتي با طرح سوالاتي از اين قبيل، به مطالبي كه خوانده ايد يا كارهاي كلاسي‌تان صورت عيني و ملموس بخشيديد، تعداد تداعي هاي اطلاعاتي را كه بعداً مي خواهيد بازيابي كنيد، بالا مي بريد.

يادداشت هاي خوبي برداريد

يكي از روش هاي تقويت حافظه يادداشت برداري خوب در جريان گوش دادن به صحبت هاي استاد يا خواندن كتاب درسي است. ولي هر چيزي را يادداشت نكنيد؛ اين كار تمركز ذهن شما را مختل مي كند و نمي گذارد از منظور استاد يا كتاب درسي تصوير كاملي در ذهن تان ترسيم كنيد.

راهبردهاي يادداشت برداري خوب

خلاصه بندي

بعد از چند دقيقه گوش كردن يا كتاب خواندن، نكات اصلي را يادداشت كنيد. دوباره چند دقيقه به صحبت هاي استادتان گوش بدهيد و كتاب بخوانيد، بعد نكات اصلي ديگر را يادداشت كنيد.    

تعيين رئوس مطالب

 

 

رئوس مطالب صحبت هاي استادتان را مشخص كنيد. براي اين كار سلسله مراتبي تهيه كنيد كه رابطه ايده ها و اختصاصي يا عمومي بودن آن ها را نشان مي دهد. بعد از اين كه سلسله مراتب فصول كتاب درسي تان را تهيه كرديد، عناوين اصلي را با مثلاً حرف «الف»، عناوين فرعي را با حرف «ب» و عناوين فرعي تر را با حرف «ج» مشخص كنيد.

نقشه هاي مفهومي

اگر رئوس مطالب نظر شما را جلب نكرد از صحبت هاي استاد يا كتابتان نقشه هاي مفهومي تهيه كنيد. نقشه هاي مفهومي شبيه رئوس مطالب هستند، فقط اطلاعات را به صورت نمودار يا نقشه نشان مي دهند.

روش كورنل

از سمت راست صفحه كاغذ، خطي كه يك چهارم تا يك سوم صفحه را جدا مي كند به سمت پايين صفحه بكشيد و صفحه را به دو قسمت تقسيم كنيد يادداشت هاي تان را روي دو سوم تا سه چهارم صفحه باقي مانده در سمت چپ صفحه ثبت كنيد وقتي مشغول مرور يادداشت‌هايتان هستيد مي توانيد نظرات‌تان را در سمت راست بنويسيد طوري كه يك ارتباط موثر بين آن ها وجود داشته باشد به اين ترتيب يادداشت هاي شما شخصي تر و بازيابي آن ها آسان تر مي شود.

مرور يادداشت ها

 

 

عادت كنيد هر از گاهي يادداشت هاي تان را مرور كنيد و خواندن آن ها را به شب امتحان موكول نكنيد. در صورت امكان، بلافاصله پس از هر آموزش يا مطالعه هر بخش، دقايقي را صرف مرور يادداشت هاي تان كنيد. به اين ترتيب مي توانيد اطلاعاتي را كه از دست داده ايد ولي هنوز در حافظه تان هستند، بيابيد. اين راهبرد، يادگيري شما را تثبيت مي كند.

نتيجه گيري

يكي از اركان مهم مغز قدرت ثبت اطلاعات است كه از سه بخش تشكيل شده است. ۱-رمز گرداني ۲-اندوزش ۳-بازيابي. با يك پردازش خوب اطلاعات مي توان آن را به حافظه ي بلند مدت سپرد. داروي تقويت حافظه يك خلاصه نويسي مناسب و تصويرسازي ذهني است. در خلاصه نويسي از ايده هاي خلاقانه استفاده كنيد. هرچه نوشته ها شخصي تر و نزديك تر به زبان خودتان باشد، بازيابي اطلاعات آسان تر خواهد بود. روش صحيح مطالعه مرور مطالب بلافاصله بعد از تدريس است، اين بهترين زمان است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۳:۳۹

يكي از ويژگي هاي قرن حاضر، كثرت، پيچيدگي و تنوع روز افزون عوامل و پديده هاي زندگي است. اين امر، به طور مستقيم و غير مستقيم، بر شرايط رواني انسان اثر مي گذارد. محرك هاي تأثيرگذار و تسلط بر پراكندگي ذهن و روان انسان، او را به پاسخ دادن و عكس العمل نشان دادن وادار مي كند. طبيعي است كه هر چه محرك ها بيشتر باشد، ميزان پاسخ ها و عكس العمل هاي بيشتري را طلب مي كند و براي ارائه پاسخ بيشتر و عكس العمل نشان دادن، ذهن فرد، به فعاليت بيشتري نيازمند است.تسلط بر پر

قواي ذهني و فكري

در نتيجه، انسان مجبور مي شود قواي ذهني و فكري و فن بيان خود را به مسائل گوناگون و متنوع تر و گسترده تري اختصاص دهد و بيشتر از گذشته، تلاش ذهني داشته باشد. در واقع، اين ويژگي، انسان را از جنبه ذهني و فكري، بيشتر درگير كرده است و ذهن او را به تفرقه و آشفتگي فكري سوق مي دهد و مي توان گفت كه ارمغان قرن حاضر، آن است كه انسان به مرور زمان، تمركز فكر و انديشه خود را از دست مي دهد و به سوي تفرقه فكر روي مي آورد. زندگي جديد و صنعتي، تنوع گراست و تنوع گرايي از جنبه فكري و ذهني با «تمركز گرايي» در تقابل قرار مي گيرد.

تنوع در زندگي

 

 

 

به عبارت ساده تر، بشر عصر جديد، براي تنوع زندگي اش، بهاي زيادي پرداخت كرده است كه يكي از آنها، تمركز فكر و انديشه اوست. بدون شك، تمركز فكر، از لوازم قطعي و ضروري هر كاري، به خصوص دانش افزايي و رشد و كمال علمي است. با تمركز است كه مي توان قدرت فوق العاده اي را كه در جهات مختلف پراكنده ساخت.

مثال جالب

به اين مثال توجه كنيد: زماني كه برگ درخت يا ورق كاغذي را در آفتاب گرم تابستان قرار مي‌دهيم؛ پس از اندكي، سطح و رويه آن گرم مي شود، به گونه اي كه گرماي آن، براي ما قابل لمس است و بيش از اين، چيزي اتفاق نمي افتد، اما چنانچه يك عدسي يا ذره بيني را وارد صحنه نموده، نور خورشيد را پس از عبور از آن، بر سطح برگ يا كاغذ بتابانيم، لكه نيرومند و درخشنده اي بر آن ايجاد مي شود و پس از لحظاتي، شاهد سوختن آن خواهيم بود. در اين دو حالت، تنها تفاوت موجود، عامل عدسي يا ذره بين است كه توانست اشعه پراكنده خورشيد را با ايجاد همگرايي، تمركز نموده، لكه اي نوراني، كوچك، ولي سوزاننده ايجاد كند كه موجب سوختن برگ يا ورق كاغذ مي گردد.

تمركز فكر

از شدت و ميزان اهميت مسئله و اهتمام زيادي كه فرد به موضوع دارد، مي توان به عنوان نشانه هايي نام برد كه در بحث تمركز فكر، مطرح مي باشند. ارشميدس به همين دليل بود كه به كشف خود درباره، يكي از قوانين طبيعت رسيد و حتي گفته اند كه چنان غرق در افكار خود بود كه متوجه تسلط روميان بر منطقه «سيراكوز» نگرديد. شايد براي ما نيز باور كردني نباشد كه فردي به خاطر شدت و توجه عميق و تمركز زياد بر مسئله اي، تحمل فشار جسماني او چنان بالا رود كه نتواند در زماني ديگر و در شرايط عادي، آن درد و رنج را تحمل كند. حتماً جريان بيرون آوردن تير از پاي مبارك اميرمؤمنان علي السلام را شنيده ايد يا خوانده ايد كه در اوج ارتباط با معبود خود و در حالت شدت توجه به خداي متعال، اين عمل ممكن شد. اين حالت، حكايت از شدت تمركز فكر و حضور قلب در نماز مي كند.

زمينه سازهاي تمركز فكر

 

 

لازمه تمركز فكر، يكي انتخاب يك فكر از ميان افكار گوناگون و ديگري تداوم و استمرار همان فكر، براي مدت دل خواه و مطلوب است. براي چنين امري، هم نيازمند عوامل دروني هستيم و هم عوامل بيروني ضرورت دارد؛ يعني هم از درون بايد خود انگيختگي وجود داشته باشد و هم از بيرون، محرك هاي محيطي، زمينه ساز تمركز فكر شود. تمركز فكر، يك امر و پديده اكتسابي است كه با اختيار و تلاش فرد حاصل مي شود و نه امري غير اختياري و خود به خودي. بنابراين، بايد به دنبال شناخت دقيق تر آن و روش هاي پيدايش و تقويت آن بود تا به نتايج ارزشمند آن، در هر زمينه اي كه مطلوب فرد است، دست يافت. بر همين اساس، مناسب است كه ابتدا تعريفي از آن ارائه شود و بعد به روش ها و شيوه هاي تقويت تمركز فكر پرداخته مي شود. تسلط بر پراكندگي ذهن

تمركز فكر

برخي تمركز فكر را اين گونه تعريف كرده اند: متوجه ساختن و ثابت نگاه داشتن فكر، بر يك تصوير و يا مجموعه اي از انديشه ها و افكار، برخي ديگر مي گويند كه تمركز داشتن، يعني به طور كامل، در زمان حاضر، در اين جا و اكنون زيستن؛ نه اين كه ضمن انجام دادن كاري، به كار بعدي فكر كردن. شايد بتوان گفت كه تمركز فكر، يعني مستقل از افكار ديگر و مستقل از انسان هاي ديگر و مستقل از زمان بودن. تسلط بر پراكندگي ذهن

 راهكارهاي عملي تقويت تمركز فكر،  كاهش و كنترل اشتغالات فكري و عملي

 

اشتغالات ذهني

 

 

همان طور كه در مقدمه بحث گذشت، روز به روز بر گستردگي و كثرت محدوده اشتغالات ذهني و عملي ما در عصر حاضر افزوده مي شود و به تدريج و با گذشت زمان، محرك هاي ذهني، فكر و انديشه انسان را به خود معطوف كرده، افزايش مي يابند. از آن جا كه توانايي پاسخ گويي فكري نامحدود است و از طرف ديگر بين محرك هاي ذهني و اشتغالات ذهني و عكس العمل هاي ما بايد تناسب كافي وجود داشته باشد، انسان دچار فقدان تمركز فكر شده، توان پاسخ گويي فكري و ذهني متناسب با محرك هاي فراوان رو در روي وي كاهش مي يابد و به پراكندگي فكري مي انجامد. تسلط

دقت و تمركز فكر

يكي از راه هاي مقابله با اين مسئله، تقسيم كردن اشتغالات به دو مقوله ضروري و غير ضروري يا داراي اولويت اول و دوم است تا انسان با يك برنامه ريزي حساب شده و دقيق، به آن چه اولويت بيشتري دارد، توجه نموده، دايره مشغوليات را فقط به همان مقوله اختصاص دهد و محدود كند و از صرف فكر و انديشه خود در مسائل تفنني و روزمره ديگر كه جنبه ثانوي دارد، خودداري كند. با اين روش، مي توان پراكندگي ذهني را كاهش داد؛ زيرا هر اندازه تنوع و تعدد افكار بيشتر باشد، از تعمق، دقت و تمركز فكر در آن باره كاسته مي شود و هر قدر تعداد موضوع ها و مسائلي كه به آنها مي انديشيم، كمتر و محدودتر باشد، بر عمق و غناي فكر در آن زمينه افزوده خواهد شد.

 

تمرين و تداوم

 

همان طور كه بيان شد، تمركز ذهن ، يك توانايي ذهني و روحي است كه جنبه اكتسابي دارد و در هر امر اكتسابي، تمرين و تكرار و استمرار بخشيدن به آن، شرط اساسي دست يابي به هدف است. براي تمركز فكر نيز تمرين و ممارست، ضروري است. تمرين در اين زمينه، اين گونه است كه بايد در ابتدا كلمه دل خواهي مثلاً «دوستي» را در نظر گرفته و آن را روي يك برگه يادداشت بنويسيد و با قرار دادن ساعتي در مقابل خود، به مدت يك دقيقه، سعي كنيد فقط و فقط به اين واژه بينديشيد و از نفوذ افكار نامربوط و مزاحم در حوزه فعاليت ذهن خود پرهيز كنيد.

افكار اشتباه

 

 

با اين حال، ممكن است ملاحظه كنيد كه تعدادي از اين افكار مزاحم كه اصطلاحاً به آنها پرش هاي فكري مي گويند به نحوي وارد فضاي ذهنتان شود. همين عمل را دو بار ديگر و هر بار، به مدت يك دقيقه، تكرار كنيد. طبيعي است كه ملاحظه خواهيد كرد كه در بار سوم، پرش هاي فكري كمتر شده، «تمركز فكري» شما بيشتر مي شود. در صورتي كه به مدت چند هفته و هر روز فقط سه دقيقه، به اين تمرين بپردازيد، خواهيد ديد كه پيشرفت قابل ملاحظه اي در تمرين فكرتان ايجاد شده است.

 

رهاسازي عضلاني

يكي از شيوه هاي مؤثر و عملي در تمركز فكر، استفاده از فن رهاسازي عضلاني است. در اين روش، فرد در محلي آرام و در صورت امكان، بر روي صندلي راحتي مي نشيند و سعي مي كند به تدريج عضلات بدن را از حالت انقباض به انبساط برساند؛ به اين ترتيب كه ابتدا از عضلات دست و انگشتان شروع كرده، آنها را ابتدا منقبض نموده، سپس شل و آزاد مي كند و آن چنان در انبساط بخشيدن به آنها تلاش مي كند كه گويي آنها جزء بدن او نيستند و سنگيني ندارند. همين عمل را براي دست ديگر و پاها و قسمت هاي مياني بدن نيز انجام مي دهد تا جايي كه تمام عضلات بدن، به رهاسازي كامل برسد. در اين صورت، متوجه روح و روان خود مي شود.

بهترين لحظات براي ايجاد تمركز و تقويت آن، زماني است كه فعاليت هاي قواي جسمي به حداقل برسند. در اين صورت، فكر و انديشه، مجال زيادي براي حداكثر فعاليت مي يابد و به عبارت ديگر، با فراهم شدن زمينه آرميدگي كامل به وسيله آرميدگي جسماني، «تمركز فكر» نيز حاصل مي شود.

 

 تنها بودن با خويشتن

هر از چند گاهي فرد بايد بتواند با فراموش كردن مشكلات و دشواري هاي ناشي از زندگي اجتماعي، به خلوت با خويشتن بپردازد و رنج و درد برخاسته از ازدحام جمعيت هاي متراكم و هياهوي زندگي ماشيني و صنعتي را در كنج خلوت با خويشتن، از ياد ببرد. برخي گفته اند كه هر شب پس از اتمام فعاليت هاي روزانه و ارتباط با جهان اطراف و اشتغالات مختلف و متعدد در طول روز، دقايقي را به اين امر اختصاص دهيد و تنهايي و خلوت با خويشتن را تجربه كنيد. اين كار، علاوه بر تأثير اخلاقي، تمريني براي تمركز فكر است.

لازم به ذكر است كه در ابتدا، خلوت با خويشتن، با مقاومت دروني فرد مواجه مي شود و براي رسيدن به مرحله اي كه وي با اراده نيرومندي بتواند بر موانع غلبه كند، نيازمند تلاش بيشتري است؛ ولي اگر مقاومت كند، به مرور زمان، قادر به دست يابي به هدف مورد نظر خواهد شد.

 

تمرين تصوير ذهني

 

 

نگه داشتن تصاوير ذهني دل خواه، توانايي تمركز را به نحو چشم گيري افزايش مي دهد. امتياز اين روش، آن است كه فرد در همه احوال مي تواند به آن بپردازد و بدون هيچ گونه زمينه يا مقدماتي و در هر شرايط و موقعيتي، از اين روش استفاده كند. كافي است فرد هر روز چند نوبت و به مدت چند دقيقه، به تصاوير دل خواه خود، تمركز نمايد تا اثرات آن را مشاهده و تجربه كند و به اين صورت، تمرين تصوير ذهني را به اجرا گذارد.

چشمان خود را ببنديد و در ذهن خود كاملاً احيا و بازسازي كنيد. ابتدا آن را كلي تر ببينيد و سپس وارد جزئيات شويد؛ تمام اجزاي آن را ببينيد و به تدريج و با تمرينات مكرر، تصوير را واضح تر نماييد. وضوح را به درجه اي برسانيد كه تصوير ذهن، همچون منظره اي طبيعي زنده، به نظر برسد. تسلط بر پراكندگي ذهن

 

خوب شنيدن

اريك فروم، رابطه خوب شنيدن و تمركز فكر را اين گونه بيان مي دارد: «اساس تمركز حواس، در مناسبات افراد، اين است كه شخص بتواند به سخنان ديگران گوش بدهد. بيشتر مردم به ديگران گوش مي دهند، حتي آنها را نصيحت مي كنند، بدون اين كه واقعاً به آنها گوش داده باشند. آنان نه سخنان ديگران را جدي مي انگارند و نه جواب خود را. به طور كلي، گفت وگو، آنها را خسته مي كند. آنان گرفتار اين پندارند كه اگر با تمركز كامل گوش دهند، به مراتب بيشتر خسته مي شوند و حال آن كه عكس اين درست است. هر نوع فعاليتي كه با تمركز انجام شود، انسان را بيدارتر مي كند».

 

توانايي تمركز بر سخنان

خوب شنيدن و خوب گوش دادن به سخنان ديگران، توانايي تمركز بر سخنان و گفته هاي ديگران را فراهم مي كند و زمينه تمركز بر امور ديگر را نيز فراهم مي كند. در واقع، تمركز در شنيدن، تمرين و ممارستي است در يكي از حواس چندگانه انسان كه با سرايت دادن به ديگر حواس و كنترل آنها و متمركز شدن بر موضوع و مسئله اي خاص، به تقويت تمركز فكر مي انجامد. به عبارت ديگر، تمرين و تمركز در حواس ظاهري، زمينه ساز تمركز در فكر و انديشه است. برخي، تمرينات شنيداري مختلفي را پيشنهاد مي كنند؛ مثلاً مي گويند: چشمان خود را ببنديد و به صداي تيك تاك ساعت گوش دهيد و به مدت سه دقيقه، تمام توجه خود را فقط به صداي تيك تاك ساعت معطوف كرده، به هيچ چيز ديگر توجه نكنيد و گوش خود را به صداي آن متمركز كنيد. تسلط بر پراكندگي ذهن

 

 نماز و عبادت تجلي تمركز

 

 

نماز، موقعيتي را فراهم مي كند كه فرد مي تواند در پرتو آن، ذرات پراكنده فكر را پيرامون محور ياد خدا، وحدت و تمركز بخشد؛ زيرا در نماز، پيوسته انديشه انسان متوجه خداست. وقتي آدمي براي دست يابي به تمركز فكر در نماز، به محل سجده اش چشم بدوزد، از نگاه به اطراف باز مي ماند و در نتيجه، افكارش در فضاي مشخص و محدود عبادي نماز، به حركت در مي آيد و در صورتي كه مقدمات و اجزاي نماز را با آمادگي به جاي آورد، دوام بر تمركز فكر در نماز خواهد داشت.

اگر لحظاتي قبل از شروع نماز، بنشيند و بينديشد كه مي خواهد در محضر چه بزرگي حاضر شود، بر كيفيت تمركزش خواهد افزود و اينها همه زماني حاصل مي آيد كه نماز، نزد انسان، بزرگ و عظيم تلقي شود و در اين صورت، تمركزي كه به كمك و بركت نماز حاصل مي آيد، همچون نيرويي فراگير و گسترده، به همه جوانب و زواياي زندگي رسوخ نموده، آدمي، بركات را در خويشتن و زندگي اش مشاهده مي كند. بدون شك، نماز و عبادت، آشفتگي و پراكندگي فكري را به كلي مي شويد و آرامش فكري و روحي شگفت انگيزي به انسان مي بخشد.

نتيجه گيري

اگر افراد عابد را مورد توجه قرار دهيد، همه داراي تمركز فكر فوق العاده و آرامش روحي شگرفي هستند. كمتر كسي است كه با تأثير تسبيح گفتن، ناآشنا باشد. از زمان هاي قديم تا كنون و در بين افراد قديمي معروف است كه تسبيح، راه اساسي مبارزه با پراكندگي فكر و انديشه است. اگر هر روز صبح، در هواي آزاد و خلوت صبحگاهي، تسبيحي به دست گرفته، ذكر تسبيحات اربعه سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله، الله اكبر را تكرار كنيد و با حضور ذهن و حضور قلب و با آرامش مناسب، هر روز به اين كار بپردازيد، مطمئناً به مرور زمان و به تدريج به تمركز و نظم فكري دست خواهيد يافت.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۱۷:۰۷

چگونه زندگيمان را شفا دهيم؟ در اين مطلب قصد داريم برخي از ديدگاه هاي يكي از بزرگترين نويسنده هاي دنيا در زمينه ي رشد شخصي و خود آگاهي را براي شما شرح دهيم. شاكتي گواين نويسنده اي كه كتاب هاي او بيش از ۶ ميليون نسخه به فروش رسيده است و همچنين به ۳۰ زبان مختلف ترجمه شده است. در طي بيست سال آموزش، شاكتي كلاس هاي بين المللي برگزار كرده و صدها راه منحصربه فرد براي رشد بيشتر، خودآگاهي تعادل و تكامل بشر در تمام جنبه هاي زندگي ارائه نموده است.

 

زندگي شاكتي گواين چگون

 

زندگيمان را شفا دهيم؟

شاكتي تنها فرزند خانواده بود و در يك محيط كاملاً فرهنگي رشد كرد. پدر و مادر او، هر دو ملحد بودند. مادرش طبق سيستم اعتقادي خود،بيان مي كرد: در دنيا هيچ محدوديتي وجود ندارد و براي هيچ كاري هيچ مانعي نيست مگر محدوديت هايي كه ما خود براي خود به وجود مي آوريم و هيچ غيرممكني وجود ندارد. اين مسئله باعث شد تا نگرشي در ذهن شاكتي به وجود بيايد و شك هايي را در دل او ايجاد كند. بنابراين شاكتي تصميم گرفت تا خودش تجربه كند و راهش را انتخاب نمايد. براي مدتي همه چيز خوب پيش مي رفت تا اينكه شاكتي با يك شكست عاطفي روبه رو شد و بر اثر اين مسئله وارد يك بحران هويت شناسي و هستي شناسي شد.

مطالعات گواين چگون

 

او با خود فكر كرد واقعاً همه اين اتفاقات براي چيست؟ علت آن را در كجا بايد جست وجو كرد؟ و به اين ترتيب اولين گام او در جاده دور و دراز خودشناسي با هدف پيدا كردن مقصد واقعي زندگي برداشته شد. شاكتي بيان مي كند: من در زمينه روانشناسي مطالعات بسياري كردم و به اين نتيجه رسيدم كه ما نه تنها بايد به پرورش نيروهاي ذهني‌مان بپردازيم، بلكه لازم است تا به جسممان هم اجازه ابراز وجود و پرورش بدهيم تا خود را آشكار كند. و اين چنين بود كه شاكتي رقص را آغاز كرد. قدم بعدي شاكتي وقتي برداشته شد كه به هند مسافرت كرد، جايي كه فرهنگ و عقايد و مذهب آن بر شاكتي تأثير عميقي گذاشت و او را با باورهاي جديدي مواجه كرد.

وابستگي مادي

 

 

بر اثر تمام اين وقايع او وابستگي هايش را به ماديات از دست داد. او مي گويد: ”از تمام دارايي و وابستگي هاي مادي ام صرف نظر كردم و تنها به اندازه اي كه در كوله پشتي برزنتي ام جا بگيرد و واقعاً احتياج داشتم، پول برداشتم. او ادامه مي دهد: ديگر به چيزي احتياج نداشتيم، من به اين باور رسيدم كه در طول راه، آنچه را كه واقعاً به آن احتياج داشته باشيم، در اختيارم قرار خواهد گرفت و هيچ منطقي در جمع آوري چيزهايي كه شايد بعدها يك روز به دردم بخورد نيست. و از اينجا بود كه نام شاكتي (جنبه مؤنث خداي هندوها ”شيوا“) را براي خود برگزيد. شاكتي ادامه داد: ”چندين سال پيش تصميم گرفتم كتابي درباره تجربيات زندگي ام بنويسم.

”اعتياد به كار“

 

 

در اول راه در مورد قابليت هايم ترديد داشتم و براي مدتي هيچ كاري نمي كردم و فقط ذهنم مشغول و نگران بود. اما در همان دوران فردي بود كه با او زندگي مي كردم؛ او انسان بسيار خلاقي بود. همان كسي بود كه به من الهام مي داد و تشويقم مي كرد كه افكار بي اهميت را رها كنم و دست به عمل بزنم، من هم همين كار را كردم و اين چنين بود كه كتاب ”تجسم خلاق“ خلق شد. طبق گفته شاكتي او مدتي ”اعتياد به كار“ داشت. او مي گويد: وقتي ما به خودمان اجازه مي دهيم كه تحت نفوذ ديگران قرار بگيريم و تأييد طلب باشيم، سعي مي كنيم تا تمام مسئوليت ها را تنهايي به دوش بكشيم تا مورد محبت و پذيرش ديگران قرار بگيريم و باور كنيم كه براي مورد قبول واقع شدن، دائم بايد كار كنيم تا خودمان را نشان بدهيم،  در اينجاست كه ارتباطمان را با بخش الهام بخش و حس دروني و شهودي‌مان از دست مي دهيم.

كودك درونمان

ما بايد با كودك درونمان ارتباط برقرار كنيم، الهام بخش و مربي دروني‌مان همان استادي كه بر سر دوراهي ها به شما مي گويد كه كدام راه را انتخاب كنيد و شما مي دانيد كه راه درست را انتخاب كرده ايد چرا كه احساس زنده بودن و شور و شوقي وجودتان را فرا مي گيرد. براي پروش حس شهودتيان سعي كنيد ابتدا از سؤالات ساده تر شروع كنيد، به عنوان مثال: آيا به اين ميهماني بروم يا نه؟ حالا ببينيد كدام حالت به شما حس بهترين مي دهد بعد به حس درونتان اعتماد كنيد و اعتماد به نفس داشته باشيد و به همان عمل كنيد، با اعتماد كامل. گوئي هيچ ترديدي در ذهنتان وجود ندارد. 

احساس هاي ما

 

 

آنچه من حقيقتاً بيان مي كنم اين است كه خودمان را رها سازيم تا احساس و شهودمان ما را راهنمايي كنند و از اين راهنمايان، بي درنگ و بدون ترس، پيروي كنيم. شاكتي ادامه مي دهد: هيچ چيز از قبل تعيين شده نيست، همه چيز از يك روند خلاقانه پيروي مي كند و در اين زمينه تجسم خلاق و عبارات تأكيدي، عواملي هستند كه بسيار مؤثرند. در حال حاضر شفاي خودمان مهم ترين چيزي است كه بايد به آن اهميت بدهيم، چرا كه جهان يكپارچه است و شفا ما بر كل مجموعه اثر مي گذارد. وقتي ما تغيير مي‌كنيم در واقع دنياي اطراف ما نيز تغيير مي كند و كره زمين در معرض يك تغيير عالي به گردش درمي آيد و اين به سرعت اتفاق مي افتد.

ارزش ها و الگوها

ارزش ها و الگوهاي قديمي بيش از اين نمي‌توانند ادامه پيدا كنند. ما بايد خودمان را شفا دهيم و راه مخصوص به خودمان را پيدا كنيم. ما بايد پيشامدهاي آينده‌مان را خودمان طراحي كنيم. در اين راه شجاعانه گام برداريم و موانع را كنار بزنيم و در اين زمينه تنها زماني موفق مي شويم كه سايه هاي درونمان و بخش هاي تاريك وجودمان را شناسايي كنيم: ترس ها، الگوهاي منفي ذهني و افكار و احساسات سركوب شده. با شناسايي اين بخش وجوديمان مي توانيم تمام آنها را به قسمت روشن درونمان تبديل كنيم. شاكتي اضافه مي كند: اصل و مبناي تجسم خلاق، بر پايه اين است كه به خودت اين امكان را بدهي كه حقايق و خواسته هايي را كه در درونت هست و مايلي به آنها وجود خارجي بدهي تجربه كني.

وقوع پيوستن يك آرزو

 

 

به عبارت ديگر، به خودتان امكان يك تجربه دروني، راجع به تحقق رسيدن آنچه هدف قرار داده ايد يا به وقوع پيوستن يك آرزو را بدهيد. چشمانتان را ببنديد، در حالت آرامش فرو برويد و به چيزي كه واقعاً خواستار آن هستيد فكر كنيد و آن را طوري تصور كنيد كه گوئي پيشاپيش رخ داده است. وقتي ما اين امكان را به خود مي دهيم كه آرزوهايمان را پيشاپيش تحقق يافته تجسم كنيم، يك نيروي فوق العاده قدرتمند در جهت حمايت از تحقق آن آرزو به وجود مي آوريم. به نظر مي رسد با اين كار كمك مي كنيم تا درها به رويمان گشوده شوند و همه موارد لازم، در جهت تحقق بخشيدن به خواسته مان مستقيماً به سوي ما روانه مي شوند.

 

آيا مايليد يك رابطه عاطفي خوب داشته باشيد؟

پس آن رابطه را تجسم كنيد، عبارت تأكيدي مربوط به آن را يادداشت كنيد و تكرار كنيد و تمام جزئياتي را كه مايليد در زندگي عاطفي‌تان داشته باشيد، مشخص كنيد. ممكن است مايل باشيد آپارتمان جديدي را داشته باشيد، پس آپارتمان ايده آلتان را تجسم كنيد. بعد از تجسم رهايش كنيد و دوباره بعد تجسمش كنيد. سرانجام اتفاق خواهد افتاد به شرطي كه: هدفتان كاملاً واضح و مشخص باشد. اغلب ما، قدرت تجسم خوبي داريم اما اغلب به طور ناخودآگاه از اين فرآيند، در جهت منفي استفاده مي كنيم. به طور مثال راجع به چيزهائي كه دوست نداريم اتفاق بيفتد بيشتر فكر مي كنيم و عبارتمان را در اين زمينه به كار مي بريم، اما اين طور كه پيداست اين افكار ناخودآگاه به وقوع مي پيوندند. مثلاً مي گوئيم: اميدوارم اتفاق بدي نيفتد.

تجسم افكار

 

جريان از اين قرار است كه اين افكار را ما فوراً در ذهنمان مجسم مي كنيم و ذهن ما ناخودآگاه در جهت تحقق بخشيدن به آن چيزي كه نمي خواهيم، گام برمي دارد. همان طور، كه قبلاً هم اشاره كردم خيلي از افراد هستند كه مايلند يك شريك زندگي مناسب داشته باشند اما در عمق درونشان ”از عاشق شدن و از دست دادن مي ترسند“ بنابراين نمي خواهند وارد يك رابطه جدي شوند و در اين مواقع است كه تجسمشان با اشكال روبرو مي شود چرا كه، ”در عمق درونشان يك پيام مخفي و سركوب شده وجود دارد كه با هدفي كه بيان مي كنند مغايرت داشته و در واقع گيج مي شوند“. او ادامه مي دهد: همه چيز انرژي است. هر چيزي چيز ديگر را تحت تأثير قرار مي دهد. در واقع ما انعكاس خود دروني مان را، در هر چيز و هر كس مشاهده مي كنيم.

 

ابعاد وجودمان

كليد اصلي و مهمترين درسي كه در قرن حاضر لازم است فرا بگيريم اين است كه تمام جنبه هاي وجوديمان را تلفيق سازيم و هماهنگ كنيم. بسياري از ما، تنها روي يكي از چهار سطح وجودمان تمركز مي كنيم. با رشد و آگاهي معنوي و ذهني يا شفا بخشي عاطفي يا بر روي سطح فيزيكي وجودمان. اما اگر تمام ابعاد وجودمان را رشد ندهيم و آن‌ها را با هم متعادل نسازيم، دير يا زود احساس عدم توازن مي كنيم و اين باعث مي شود تا در زندگي مان نيز احساس عدم تعادل و ناراحتي داشته باشيم. اين موضوع حتي بر كل كائنات نيز تأثير مي گذارد چرا كه جهان ما، بازتاب آن چيزي است كه در وجود تك تك ما است. وقتي ما در حالت عدم تعادل هستيم، جهان ما نيز خارج از تعادل است. مهمترين وظيفه ما در حال حاضر اين است كه در جهت رشد تمام ابعاد وجودمان گام برداريم و اين اساسي ترين عاملي است كه براي دنياي ما تعادل را به ارمغان مي آورد.

 

بعد معنوي

 

بعد معنوي ما در واقع پايه وجودي ماست، تمام ما يكي هستيم. همه ما با يك ارتباط معنوي پا به اين دنيا گذاشته ايم، اما در طي جريان رشدمان، كم كم از آن بعد ما كاسته مي شود و احساس جدايي مي‌كنيم. و حس تهي بودن وجودمان را فرا مي گيرد. اما با تمريناتي مثل: مديتيشن و مراقبه، نقاشي كردن، گوش دادن به موسيقي يا نواختن موسيقي و آهنگسازي كردن و پياده روي مي توانيم راه بازگشتمان را پيدا كنيم.

 

بعد ذهني

 

 

سطح ذهني ما، همان بخش متفكر و انديشمند و همان بخش منطقي و استدلال‌گر ماست. براي شفاي بعد ذهني وجودمان، ما بايد نسبت به افكار و الگوهاي ذهني مان آگاهي و شناخت پيدا كنيم تا بتوانيم مذاكره بهتري داشته باشيم.

 

بعد عاطفي

 

در سطح عاطفي وجودمان ما بايد با عواطف و احساساتمان در تماس باشيم و آنها را رها سازيم. چيزي به نام احساس منفي وجود ندارد. ما آنها را منفي مي ناميم چون آنها را نمي فهميم و در نتيجه از آنها مي ترسيم. اما همين احساسات را ما بايد بپذيريم و تأييد كنيم و بعد در جهت شفاي آنها اقدام كنيم؟

بعد فيزيكي

 

جنبه هاي معنوي، و ذهني و عاطفي وجودمان همه در جسم ما جاي دارند و وقتي در جهت شفاي اين سه بعد وجودي مان گام برمي داريم، نتيجه آن در سلامت جسممان نيز نمود پيدا مي كند. از طرفي وقتي شما بدنتان را ناديده بگيريد، بدن با علائمي به شما هشدار مي دهد و شما را نسبت به خود آگاه مي كند. در اصل شفاي جسم ما، وقتي حاصل مي شود كه بياموزيم جسممان را احساس كنيم، به آن گوش بسپاريم و اعتماد كنيم.

نتيجه گيري

شاكتي اشاره مي كند: گاهي اوقات ما با دردها و ناراحتي هايمان مواجه مي شويم، در اين زمان بايد با آنها رودررو شويم و دست و پنجه نرم كنيم،بايد احساسشان كنيم: تأييدشان كنيم و در جهت برقرار كردن تعادل بين نيازها و احتياجاتمان اقدام كنيم. گاهي اوقات در اين زمينه ما احتياج به كمك و راهنمايي داريم و در اين راه كمك گرفتن از يك دوست با استفاده از يكي از روش هاي درماني براي تسكين غم و اندوه مي تواند بسيار مفيد باشد. در مرحله بعدي او به چهار بعد هستي و وجودي ما اشاره مي كند. حيات انسان بر پايه چهار سطح معنوي، ذهني، عاطفي و فيزيكي بنا شده است و در جهت رشد و تكامل خود، ما بايد اين چهار بعد وجودمان را شفا بخشيم و هيچ بعدي بر بعد ديگر ارجحيت ندارد و بايد بين اين سطح وجودي، تعادل برقرار باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۱۰:۳۸

در اين مقاله قصد داريم تا به شما بگوييم بازاريابي با سايت چگونه مي تواند وسيله اي براي تبليغات كسب و كار شما باشد و بازاريابي با سايت بايد چه ويژگي هايي داشته باشد. قرن ۲۱ است و همه چيز شكل و شمايل ديگري دارد. از وسايل ساده مربوط به خانه بگيريد تا ماشين آلات پيچيده صنعتي. هر روز ابزار آلاتي با تكنولوژي جديد ساخته مي شود و كسي نمي تواند جلوي اين پيشرفت را بگيرد. حدود ۵۰ سال پيش كه خبري از اينترنت نبود افراد به مجلات و روزنامه ها براي بدست آوردن اطلاعات مورد نيازشان روي مي آوردند. از اين طريق از اخبار محلي و دنيا مطلع مي شدند اما امروز با پيشرفت علم و تكنولوژي و همچنين پيشرفت دنياي ارتباطات همه چيز جاي خود را به بهتر از خود داده است.

تبليغات محيطي

 

درست است كه هنوز روزنامه و مجلات و تبليغات محيطي و از اين قبيل رسانه ها به شكل قديمي خود وجود دارند ولي در كنار آن ، نوع پيشرفته آن نيز قرار گرفته است. در گذشته در گوشه و كنار شهر ، ديوارهايي مخصوص تبليغات وجود داشت كه تبليغات را بر روي آن مي چسباندند ولي حالا چي؟ همان ديوارها پيشرفته شده و نه فقط تبليغات بلكه هر چيزي را مي توان بر روي آن قرار داد و اطلاع رساني كرد و مخاطب جذب كرد حتي مي توان از آن پول درآورد.

صفحات مجازي

 

 

 

اين صفحه ها يا ديوارهاي مجازي همان صفحات سايت ها مي باشند كه دنياي مجازي ما را دگرگون كرده و نيز دسترسي ما را به اطلاعات آسان كرده است.در ابتدا بايد از خود بپرسيم كه چرا كسب و كارهاي امروزي بايد سايت داشته باشند. براي پاسخ به اين سوال به توضيحات زير توجه كنيد.در حال حاضر براي داشتن يك سايت مناسب ، فقط داشتن مطالب و محتواهاي مناسب باعث داشتن بازديدكنندگان بيشتر نمي شود. در كنار آن بايد سئو كردن سايت را هم مدنظر قرار داد تا به نتيجه مطلوب رسيد. محتواي مناسب و سئو كردن با هم نتيجه مي دهد لذا براي اين منظور در اين مقاله هر دوي اين موضوعات را مورد بررسي قرار مي دهيم.

 

۷ دليل براي اينكه چرا كسب و كارها بايد سايت داشته باشند؟

تجربه نشان داده است كه سايت به منزله يك پل بين شما و كسب و كارتان با مشتريان وفادار و احتمالي‌ شما باشد. آنها از اين طريق مي توانند شما را پيدا كنند و از محصول يا خدمات شما استفاده كنند. اين جزو ضروريات مي باشد كه براي كسب و كار خود ، سايت يا فضايي مجازي در اينترنت داشته باشيد تا بتوانيد كسب و كار خود را در آن معرفي كنيد. شما با بازاريابي توسط سايت مي توانيد خود را به يك برند در ميان رقبا تبديل كنيد.

سايت مرتبط با كسب و كارتان

 

 

داشتن سايتي مرتبط با كسب و كارتان مزاياي گوناگوني براي شما به همراه خواهد داشت كه در روش‌هاي قديمي بازاريابي اين مزايا بدين شكل وجود نداشته‌اند. براي مثال زماني كه شما سايتي مرتبط با كسب و كار خود داشته باشيد ميتوانيد بدون محدوديت مكاني، با تمام مخاطبان خود در سراسر ايران و يا حتي جهان در ارتباط باشيد. همچنين شما با استفاده از يك سايت مرتبط با كسب و كارتان ميتوانيد در تمام روزهاي سال و در تمام ساعات شبانه روز با مخاطبان خود ارتباط برقرار كنيد و تعطيلي و محدوديت زماني براي شما مفهومي نخواهد داشت. سايت شما به عنوان يك ابزار تبليغاتي و بازاريابي اين اجازه را به شما ميدهد كه با صرف هزينه كمتر نسبت به روشهاي قديمي بتوانيد نتايج خيلي خوبي براي رونق كسب و كار خود و افزايش درآمد به دست بياوريد.

چند آمار مهم

۱٫بازاياب هايي كه از بازاريابي با سايت استفاده مي كنند نزديك به ۷۰ درصد بيش از بقيه مي توانند مشتريان وفادار و احتمالي پيدا كنند.

۲٫هشتاد(۸۰) درصد از كاربران اينترنتي به توصيه ها و اطلاعات درج شده در سايت ها اعتماد كرده و آنها را قبول مي كنند (اين قدرت بازاريابي با سايت را مي رساند).

۳٫شصت(۶۰) درصد كاربران به توصيه هاي خريد سايت ها اعتماد مي كنند و بعد ، اقدام به خريد مي كنند. آنها با استفاده از اطلاعات ، خريد مي كنند (اين قدرت بيش از اندازه بازاريابي با سايت را مي رساند)

 

حالا بريم سراغ ۷ تا دليل هميشگيمون

۱-تحقيقات بازار

 

 

وقتي شما سايتي داريد پس مطالب مختلفي را در آن قرار مي دهيد و از بازديدها و نظراتي كه مي گذارند مطلع مي شويد از اين رو شما مي توانيد بفهميد كه بازديد كننده ها بيشتر به چه بخش هايي علاقه نشان داده اند. وقتي به نظرات آنها توجه كنيد مي توانيد بخش هاي ديگري كه علاقه‌مند هستند ولي در سايت شما موجود نمي باشند را متوجه شويد و به سايتتان اضافه كنيد. با اين كار شما محدوده علايق بيشتر بازديد كننده ها را متوجه مي شويد. وقتي بدانيد كه چه چيزهايي را بيشتر دوست دارند با زياد كردن آن محتواها مي توانيد بازديد از سايتتان را افزايش دهيد.

۲-سئو

هر محتوايي كه شما در سايت قرار مي دهيد مربوط به موضوع يا موضوع هايي مي شود كه كاربران به دنبال آن مي گردند و از اين طريق مي توانند سايت شما را پيدا و به آن مراجعه كنند. اين كار با سئو كردن انجام مي شود يعني شما كلمات كليدي كه مربوط به محتواهاي سايت مي شود را در قسمت سئو قرار مي دهيد و افراد با جستجوي آن كلمات ، شما و محتواهايتان را پيدا مي كنند و يك بازديد كننده حساب مي شوند. اگر محتواي شما به اندازه كافي مفيد باشد كاربران بعد از بازديد محتواي شما را در جاهايي مانند شبكه هاي اجتماعي به اشتراك ميگذارند و اين موضوع نيز مي‌تواند يك تبليغ بسيار عالي براي گسترش كسب و كار شما باشد.

۳-اطلاع رساني

 

سايت براي شما در حكم تابلوي اعلانات مي باشد. شما از اين طريق مي توانيد پيشامد ها و برنامه هاي خود را اطلاع رساني كنيد و بازديدكنندگان را آگاه كنيد. با اين كار ارتباط موثر بيشتري با بازديد كننده ها خواهيد داشت.

 

۴-تبليغات براي بازاريابي با سايت

 

بازارايابي با سايت

شما در سايتتان بخش هاي مختلفي داريد كه بازديدكنندگان با توجه به آن محتوا‌ها وارد آن بخش مي شوند پس مي توان از اين نكته استفاده كرد و در آن صفحه ، تبليغاتي در همان حيطه محتوا ، قرار داد. به طور روزانه كاربران شما تحت هجوم تبليغات از رسانه هاي مختلفي قرار ميگيرند. از راديو و تلويزيون گرفته تا بيلبوردها و پوسترها در سطح شهر همه تلاش ميكنند كه با تبليغات افراد را جذب كنند. مردم ديگر مانند گذشته نسبت به تبليغات تمايل ندارند اما آنها همواره در فضاي اينترنت به دنبال محتواي مفيد هستند. محتواي مفيد هميشه مشتريان خودش را خواهد داشت. شما ميتوانيد تبليغات مربوط به كسب و كار خود را در كنار اين محتوا به صورت هدفمند قرار دهيد. براي مثال زماني كه محتوايي را درمورد گوشيهاي همراه در سايت خود منتشر مي‌كنيد ميتوانيد تبليغاتي مربوط به فروش لوازم جانبي گوشي را نيز در كنار آن قرار دهيد تا كاربراني كه به محتواي شما علاقه دارند آن را هم ببينند.

*تبليغات بيش از حد باعث زده شدن بازديدكنندگان از آن بخش يا از سايت مي شود. هواي آنها را داشته باشيد. آنها مهم‌تر هستند.

۵-انسان دوستانه

هميشه تعداد افرادي كه طرفدار كارهاي خير و انسان دوستانه هستند زياد مي باشد. از اين نكته استفاده كنيد و محتواهايي قرار دهيد كه مربوط به اين موارد باشد. هر چه اين موارد واقعي تر باشند نظر مخاطبان بيشتري را جلب مي كند و درنتيجه بازديدكنندگان بيشتري پيدا مي كنيد. اين محتواها هر چيزي مي تواند باشد ازجمله: اخبار ، عكس ، داستان ، فيلم ، صوت و…

۶-ارزش آفريني بازاريابي با سايت

 

 

ارزش آفريني يعني اينكه شما براي مخاطب خود ارزش خلق كنيد. محتواهايي در سايت خود قرار دهيد كه به كار مخاطب بيايد و مشكلي از آنها را حل كند يا كارهايي كه انجام مي دهند را ساده‌تر كند و حال آن‌ها را با مطالب مختلف بهتر كنيد. حس خوبي به آن‌ها منتقل كنيد. همه اينها بستگي به اين دارد كه مخاطب شما به چه چيزهايي علاقه‌مند است. شما با اين كار داريد بازاريابي محتوا مي‌كنيد. مخاطبان شما در فضاي اينترنت نيازمند اطلاعات مفيد هستند و اگر شما بتوانيد نياز آن‌ها را بشناسيد و محتواي مناسبي را براي رفع اين نياز ارائه دهيد به آن‌ها اين حس را منتقل ميكنيد كه براي آن ها ارزش زيادي قائل هستيد و به آن‌ها اهميت مي دهيد. همواره اين نكته را به ياد داشته باشيد كه توليد محتواي مفيد به تنهايي كافي نيست و شما بايد براي موفقيت محتواي توليد شده توسط خود آن را به خوبي منتشر كنيد و بازاريابي محتواي قوي نيز داشته باشيد.

 

۷-بالا بردن مشاركت و تعامل با مخاطبان

بخشي را قرار دهيد تا شما بتوانيد با بازديدكننده ها تعامل و ارتباط بيشتري داشته باشيد. مثلا مسابقه هاي مختلف با توجه به علايق آنها مي تواند ايده خوبي باشد. نظرسنجي نيز همينطور.

*اگر مي خواهيد در سطح اينترنت مطرح شويد بايد با صبوري سطح كيفي محتواهايتان را افزايش دهيد. به بازديدكنندگان خود اهميت دهيد چرا كه اگر آن‌ها نباشند پس مخاطب سايتي وجود نخواهد داشت تا به خاطر آن‌ها تلاش كنيد.

 

نتيجه گيري

۱٫داشتن سايت به عنوان بازاريابي با سايت ، تنها يكي از روشهاي بازاريابي مي باشد ولي جزو اصلي ترين هاست. از روش هاي ديگري به عنوان مكمل ، با توجه به كسب و كار خود ، براي بازاريابي و تبليغات استفاده كنيد. ازجمله بازاريابي پيامكي ، تراكت ، فاكس ماركتينگ ، تبليغات بنري ، تبليغات تلگرام ، تبليغات در اينستاگرام ، تبليغات رايگان و حتي تبليغات در گوگل.

۲٫براي طراحي يك سايت مناسب اگر تخصص لازم را نداريد حتما از متخصصين اين كار استفاده كنيد. براي بدست آوردن بازاريابي با سايت مناسب كمي بيشتر خرج كنيد تا بهتر عمل كنيد.

 

 

نظرات شما نسبت به مقاله با فاكس ماركتينگ مخاطب طلايي جذب كنيم براي تيم آموزشي ماهان تيموري ارزشمند و سازنده مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۶:۰۱

حافظه حسي در نظريه خبرپردازي حافظه كوتاه مدت نام دارد. در واقع اطلاعات پس از ورود به حافظه حسي مورد توجه قرار مي گيرد و سپس وارد حافظه كوتاه مدت مي شود. برخلاف حافظه حسي كه اطلاعات مطابق با محرك هاي حسي ذخيره مي شود، در حافظه كوتاه مدت اطلاعات به صورت رمز در مي آيند و به صورت تصويري يا صوتي و يا شنيداري؛ البته اين حافظه از رمزهاي ديگري مانند رمزهاي معنايي هم استفاده مي كند.

حافظه كوتاه مدت چيست؟

 

حافظه كوتاه مدت چيست؟

 

به طور مثال هنگامي كه به يك شماره تلفن نگاه مي كنيم و تا لحظه گرفتن شماره آن را حفظ مي كنيم، در واقع يكي از كارهاي زير را انجام مي دهيم:

 1. يك تصوير ذهني از آن شماره به خاطر مي سپاريم.
 2. صداي ارقام را حفظ مي كنيم.
 3. نوعي تداعي مي كنيم.

اطلاعات وارد شده به حافظه كوتاه مدت براي ۳۰ ثانيه باقي مي مانند و پس از آن اگر تكرار نشوند فراموش خواهند شد.

تقويت حافظه كوتاه مدت

 

 

 • براي اين منظور بايد اطلاعات را مرور كنيم كه، به مرور ذهني شهرت دارد. اين كار براي حافظه كوتاه مدت به منزله ي يك داروي تقويت حافظه است. اين مطالب تا زماني كه تكرار مي شوند فراموش نخواهند شد.
 • براي مطالبي كه قصد داريم آنها را ياد بگيريم يا به عبارت ديگر به حافظه بلند مدت انتقال دهيم علاوه بر مرور ذهني لازم است بين مطالب جديد با مطابي كه از قبل خوانده شده و در حافظه بلند مدت ثبت شده يك ارتباط موثر برقرار كنيم.

حافظه فعال

حافظه كوتاه مدت را حافظه فعال نيز مي خوانند، زيرا اين حافظه با اطلاعاتي كه در ذهن به طور فعال وجود دارد و در حال انتقال به حافظه دراز مدت مي باشند سرو كار خواهد داشت. اين حافظه بيشتر به صورت يك تدبير ذهني براي رفع نيازهاي آني عمل مي كند. مهم ترين مزيت اين حافظه در اين است كه اين امكان را به ما مي دهد تا اطلاعات را براي مدتي كه نياز داريم در ذهن نگاه داريم. اين نكته حائز اهميت است، فراموش شدن اطلاعات از حافظه كوتاه مدت بسيار مفيد است. به اين علت كه وقتي حجم عظيمي از اطلاعات قصد وارد شدن به حافظه را دارند اگر اطلاعات وارد شده حذف نشود جايي براي ورود اطلاعات جديد به حافظه كوتاه مدت وجود ندارد.

 

 ويژگي هاي مهم

 •  تصميمات جاري زندگي به كمك آن انجام مي گيرد.
 • براي حل مسائل مختلف زندگي از اين حافظه كمك مي‌گيريم.

اين نكته را مورد توجه قرار دهيد كه ممكن است اطلاعات خارج از اين حافظه استفاده شود اما عمل واقعي تنها براساس اطلاعاتي كه در اين حافظه وجود دارند ميسر مي شود.

 

چه مواردي باعث ضعف حافظه مي‌شوند؟

 

 

اگر مواد غذايي كه مصرف مي‌كنيد آهن نداشته باشد، حافظه‌تان به‌مرورزمان تضعيف مي‌شود. دانش آموزان و دانشجوياني كه در فكر تقويت حافظه‌شان هستند، نبايد دنبال غذاهاي خاص و رژيم غذايي ويژه باشند. اين افراد بايد الگوي غذايي درست و سالم داشته باشند. براي اينكه خون به مغز انسان برسد و حافظه، خود را تقويت و تثبيت كند، بايد مواد غذايي آهن‌دار مصرف شود. مواد غذايي كه اُمگا سه دارند، عروق مغز را باز مي‌كنند و خون را به مغز سريع‌تر مي‌رسانند. درصورتي‌كه كمبود كلسيم و منيزيم داريد و پزشك كمبود اين مواد را تشخيص داده باشد، مي‌توانيد با مصرف منيزيم و كلسيم به تقويت حافظه خود بپردازيد.

 

قرص تقويتي چه تأثيراتي درافزايش حافظه دارد؟

تقويت‌كننده‌ها زماني نيازاند كه برنامه غذايي شما كامل نباشد. اگر از تمام مواد غذايي به مقدار مناسب مصرف كنيد ديگر تقويت‌كننده و مكمل‌هاي غذايي نياز نيست. قرص تقويتي قدرت خاصي ندارد و جادو و اعجازي در خود ندارد. اگرچه، در دوران دبيرستان به دختران نوجوان توصيه مي‌شود كه قرص آهن و مكمل‌هاي غذايي مصرف كنند زيرا در معرض كمبود آهن هستند. در افرادي كه فقر آهن دارند، كمبود روي ديده شده است؛ بنابراين اين افراد بايد از مكمل اسيدفوليك نيز استفاده كنند. آهن ماده مورد نياز بدن است اما اگر از اين ماده زياد استفاده شود و افراط به خرج دهيد، همين ماده به ماده‌اي سمي در بدن تبديل خواهد شد؛ بنابراين بايد در مصرف مواد غذايي اعتدال داشت. مقدار معمول مصرف آهن براي زنان ۱۸ ميلي‌گرم و حداكثر ۴۵ ميلي‌گرم است. براي افرادي كه به فقر آهن مبتلا هستند، اين اعداد تغيير و افزايش مي‌يابند.

اثرات صبحانه بر روي حافظه چيست؟

 

 

صبحانه تمركز افراد را در طول روز زياد مي‌كند و روزتان را پرنشاط‌تر و شادتر مي‌كند. همچنين باعث مي‌شود تا قدرت يادگيري‌تان در طول روز افزايش يابد. دانش آموزان و دانشجويان حتماً بايد در طول روز صبحانه بخورند تا در درس‌ها و مخصوصاً امتحانات تمركز خود را از دست ندهند و قدرت حافظه و يادگيري‌شان حفظ شود. دارويي براي تقويت حافظه وجود ندارد. قرص‌هايي در بازار عرضه مي‌شوند كه به اسم مكمل‌هاي روي و آهن به فروش مي‌رسند. جالب است بدانيد هيچ‌كدام از اين قرص‌ها مورد تائيد پزشكان نيستند؛ بنابراين از مصرف اين قرص‌ها اجتناب كنيد. مصرف يك يا دو بار اين مكمل‌ها شايد مشكلي ايجاد نكند، اما مصرف بيش از اين حد از آن‌ها مشكل‌زا خواهد بود و اثرات نامناسبي خواهد داشت.

چرا حافظه‌مان را از دست مي‌دهيم و دچار فراموشي مي‌شويم؟

استرس و فشار رواني و روحي

اضطراب و استرس مي‌تواند انسان را دچار فراموشي و آلزايمير كند. افرادي كه كارهاي پراسترس انجام مي‌دهند و براي هر كاري فكر و دغدغه بيش از حد دارند و زندگي را به خود سخت مي‌گيرند، بيشتر دچار فراموشي مي‌شوند. مشكلات روحي از طريق دارو و مشاوره درمان مي‌شوند.

 

خواب عميق و متوقف شدن تنفس چندين بار در طول خواب

 

 

در اين مورد، انتقال اكسيژن به مغز فرد در طول خواب چندين بار متوقف مي‌شود و اين امر حافظه را تضعيف مي‌كند و عقل زايل مي‌شود. فرد با متوقف شدن تنفس از خواب بيدار مي‌شود. به اين اتفاق، بيماري آينه خواب مي‌گويند. اگر در حين كارهاي روزانه سريع خسته مي‌شويد، سردرد داريد و بلند در حين خواب خروپف مي‌كنيد، بدانيد شما آينه خواب داريد.

از دست دادن حافظه به دليل مصرف برخي از داروها

چند نوع دارو وجود دارد كه روي حافظه تأثيرگذار است و ممكن است باعث فراموشي و از دست دادن حافظه شوند، آن‌ها عبارتند از:

-قرص خواب آور

-آنتي هيستامين و داروهايي كه از حساسيت ممانعت به عمل مي آورند

-داروهاي ضد استرس

-داروهاي ديابت

-داروهاي كاهش كلسترول

-دارو ضد غم و افسردگي

-يك سري از دارو‌هاي مسكن

مسدود شدن رگ‌هاي خوني در اثر سكته

 

اگر دچار سكته شويد، رگ‌هاي مغزي شما بسته مي‌شوند. اين سكته باعث مي‌شود عملكرد مغز به‌تدريج دچار تغييرات از خفيف تا شديد شود. به اين اتفاق، آسيب رگي مغز مي‌گويند. افرادي بيشتر در معرض سكته هستند كه حافظه خود را از دست داده‌اند. از نشانه هاي سكته، از دست دادن حافظه است.

كمبود مواد مغذي در بدن

ويتامين B12 از جمله موادي است كه به اعصاب انسان و قدرت حافظه كمك مي‌كند. اين ماده مغذي در فراورده‌هاي لبني، گوشتي، ماهي‌ها و مواد غذايي كه با B12 غني شده اند، وجود دارد.

افسردگي

انسان مبتلا به افسردگي، خاطرات خود را از دست مي‌دهد. اگر انسان افسرده خلق‌وخوي خود را بهتر كند، امكان اين وجود دارد كه خاطرات خود را دوباره به دست بياورد. مصرف هم زمان چند دارو و كمبود خواب از دلايل ديگر فراموشي هستند.

ميكروب

افرادي كه دچار ويروس‌هايي نظير تبخال مي‌شوند، بيشتر در معرض از دست دادن حافظه هستند. تبخال ويروسي است كه واكسن خاصي ندارد. اگر به صورت منظم ورزش كنيد، از عفونت‌ها دور مي‌شويد. واكسن‌هايي كه در دوران كودكي به شما زده‌شده است، شما را در مقابل ساير عفونت‌ها حفظ مي‌كند.

چه كار كنيم كه ذهنمان تقويت شود؟

 

 

به قول معروف مغزتان را آكبند نگذاريد، از آن استفاده كنيد. بخوانيد و بنويسيد. گاهي شعري را در ذهنتان حفظ كنيد و آن را هرروز چند بار تكرار نماييد. قرآن نيز كتابي است كه داراي آيات بسيار است و با خواندن و حفظ كردن آن نه‌تنها پاداش آخروي و دنيوي مي‌گيريد، بلكه حافظه خود را نيز تقويت مي‌كنيد. تغذيه سالم داشته باشيد؛ ميوه، سبزي، ماهي و آب به مقدار لازم و مورد نياز بدنتان مصرف كنيد. ورزش كنيد تا آرام شويد تا استرس‌ها از شما دور شوند. ورزش‌هاي ذهني مثل شطرنج، بازي فكري و جورچين مي‌تواند ذهن شما را به كارگيرد و حافظه‌تان را تقويت كند.

نتيجه گيري

طبق پژوهشهاي انجام شده گنجايش حافظه كوتاه مدت تا ۹ ماده اطلاعاتي براي بزرگسالان مي باشد. اين آمار براي بعضي افراد به ۵ ماده اطلاعاتي هم مي رسد. تنها راه افزايش ظرفيت حافظه كوتاه مدت دسته بندي اطلاعات در آن حافظه مي باشد. اطلاعات پس از ورود به حافظه ي حسي به كمك توجه و تمركز ذهن وارد حافظه ي كوتاه مدت مي شوند. پس از ورود اطلاعات به كمك تمركز حواس به حافظه ي كوتاه مدت اين اطلاعات درآنجا حدود۳۰ ثانيه باقي مي مانند. بنابراين راه ها ي افزايش تمركز به تقويت حافظه ي كوتاه مدت كمك مي كند. به اين ترتيب در روش صحيح مطالعه ابتدا بايد توجه و تمركز روي مطالب را افزايش داد تا اطلاعات وارد حافظه ي كوتاه مدت شوند و سپس با اطلاعات قبلي پيوند دهيم تا وارد حافظه ي بلند مدت شوند.

خواهشمنديم با ديدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات ياري نماييد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۰۰:۳۱

سلام دوستان عزيزم اميدوارم هر جاي ايران كه هستيد سالم، سلامت و پر انرژي باشيد. امروز ميخوام راجب موضوع مهمي باهاتون صحبت كنم؛ دروغي به نام باور. دروغي به نام باور پرده از كار خيلي از سخنرانان انگيزشي برميداره و ماهيت اصلي اين كار رو روشن ميكنه. اما قبل از اون ميخوام خبر خوبي بهتون بدم. خبري بسيار خوشحال كننده. امروز دروه هوش مالي آماده شده و من از اين بابت بسيار خوشحالم. دو سال تمام به همراه دوتا از همكارانم خانم قزلباش و خانم صاحبدل به سختي روي اين دوره كار كرديم و بالاخره اين دوره رو تموم كرديم .

من بسيار از همكارانم تشكر ميكنم كه تو اين زمينه خيلي به بنده كمك كردن و گاهي روزها ۱۴ ساعت كار ميكرديم تا اين آموزش بسته بشه. و خبر خوشحال كننده بعدي كه بهتون ميدم اينه كه اطلاعات اين دوره تماما جمع آوري شده و ما اين دوره رو در ارديبهشت ۹۶ عرضه ميكنيم.

دروغي به نام باور

 

 

اما موضوعي كه قراره راجبش صحبت كنيم، عنوانش دروغي به نام باوره. اين موضوع كه توو كشور ما جديداً خيلي باب شده كه متاسفانه بسياري از سخنرانان ما روش تاكيد دارن اينه كه با تغيير باور شما ثروتمند ميشيد. همه ميان به افراد انگيزه ميدن، باورهاشون رو تغيير ميدن ولي چون اطلاعاتي نميدن ، افراد افسرده ميشن. دوستان من به شما ميگم با تغيير باور شما رفتارتون عوض ميشه، اما وقتي كه باورهاتون عوض بشه اينكه نتيجه بگيريد تضميني نيست. اطلاعات خوب به همراه تغيير باورها براي شما نتيجه ساز خواهد بود. براي شما پول رو خلق خواهد كرد.

كسب اطلاعات مالي

خيليا فكر ميكنن دارن توو روشنايي حركت مي‌كنند ولي اينطور نيست. اونا مثل اين ميمونه كه يك پروژكتور رو سرشون گرفتن و دارن در تاريكي حركت ميكنند. باورها موضوع مهميه ولي مهمتر از اون داشتن اطلاعاته. اگر كساني را سراغ داريد كه به اين شكل حركت مي‌كنند دوست دارم اين مطلب به دست آن‌‌ها نيز برسد تا بدانند، در مسيري اشتباه حركت مي‌كنند. باور‌ها موضوع بسيار مهمي هستند، اما مهم‌‌تر از آن‌ها اطلاعات مالي است.

نقش تغيير باورها

باورها براي شروع لازمه بايد ابتدا فيلتر‌هاي ذهني و محدوديت هاي ذهني خودمون رو برداريم. فرض كنيد يك مدير باور نداره كه تبليغات واسه كارش جواب ميده، حال بايد باور پيدا كنه، حالاكه باور پيدا كرده بايد اطلاعات داشته باشه كه كجا و چطور تبليغ كنه، والا باز شكست ميخوره. باورها خيلي مهمه و به ما كمك ميكنه اقدام كنيم و از خود رفتار نشون بديم، ولي براي نشان دادن رفتار بايد اطلاعات داشته باشيم.

زندگي من صرفا از آموزش نيست

 

 

من زمانيكه وارد عرصه آموزش شدم، فقير نبودم. با بهترين پول و ماشين اومدم، بهترين دفتر رو گرفتم. من مثل خيلي از افراد نيستم كه بگويم از اين كار پولدار شدم بلكه من در اين زمينه سرمايه‌گذاري كردم و من زندگيم رو روي آموزش نساختم. من به دليل علاقه به حوزه آموزش در اين زمينه فعاليت ميكنم و مثل خيلي از افراد نبودم كه فقط از آموزش دارن پول درميارن. من يكسال طول كشيد كه فقط تيمم را ببندم و خدا را شكر افرادي كه در تيم حضور دارند بسيار با انگيزه، با اطلاعات و سختكوش هستند. برخي از اين افراد ۱۴- ۱۵ ساعت در شبانه روز كار ميكنند فقط به اين دليل كه بتوانند اطلاعات خوبي را ايجاد كرده و به مردم كمك كنند.

نتيجه بهتر و تصميم‌گيري بهتر

همين سرمايه‌گذاري را كه تيم آموزشي ماهان تيموري بر روي قسمت توليد محتوا كرده است ميتوانستيم روي تبليغات صرف كنيم و بسيار بيشتر از الان معروف شويم، اما خدا را شكر مي‌كنم كه چيز‌هايي مانند شهرت و معروفيت را كه تا الان به دست آورده‌ايم، لطف خود مردم بوده است و خودشان ما را معرفي كرده‌اند. من دوره هوش مالي رو واسه نتيجه بهتر و تصميم‌گيري بهتر براي شما آماده كردم و اينكه ياد بگيريد كه چطور پول در بياوريد. هوش مالي موضوعي متفاوت و گسترده است و ما روي هوش مالي كودكان هم داريم كار مي‌كنيم.

هوش مالي و تغيير باور

 

 

هوش مالي يعني اطلاعاتي كه يك مدير بايد داشته باشد با اطلاعات يك كارمند كه با اطلاعات يك خانم خانه‌دار متفاوت است اما اساتيد ديگه ميان ميگن :مدير ، كارمند، خانه دار اگه ميخواين موفق بشين باورهاتون رو تغيير بدين. دروغي به نام باور رو گسترش ميدن، اين درست نيست باورها ريشه كاره. باور يه چيز كليه ولي واسه موفقيت مدير ، كارمند و خانم خونه دار هركدوم راه متفاوت خودش رو داره كه ما در هوش مالي به طور كامل اون رو توضيح ميديم.  من توصيه ميكنم هركسي دوره كسب ثروت و آرامش رو نديده حتما تهيه كنه و باورهاي خودشون رو عوض كنه، سپس من آموزش هاي لازم رو در اختيارتون قرار ميدم.

 

ثروت و موفقيت

كساني كه در تاريكي حركت مي‌كنند و فكر مي‌كنند كه تنها با تغيير با‌ور‌ها ميتوانيد به ثروت و موفقيت برسيد بايد بدانيد كه اين طرز فكر‌شان درست نيست چرا كه موفقيت به صورت آسانسوري به دست نمي‌آيد و موفقيت احتياج به دوره زماني و صرف انرژي دارد. من خودم بيزينس كرده‌ام و كسب و كار راه انداخته‌ام و سختي‌هاي كار را درك مي‌كنم. مثل خيلي از افراد نيستم كه بيزنسشان آموزش مي‌باشد. امروزه افراد زيادي در اين زمينه فعاليت مي‌كنند اما مشخص نيست اين افراد خودشان آيا در زمينه ثزوتمند شدن موفق بوده‌اند كه حالا مي‌خواهند اين موارد را به ديگران آموزش دهند.

انرژي و انگيزه

دوست دارم هوشيار باشيد. خيليا دارن تو حوزه آموزش درآمد كسب مي‌كنن و فقط دارن مردم رو به سمت گمراهي ميكشن. همه دوست دارن موفق بشن و اين زماني ميسر ميشه كه شما اطلاعات داشته باشيد.  اين افراد فقط به مردم انرژي ميدهند اما آموزش‌هاي آن‌ها به پولدار شدن منتهي نمي‌شود چرا كه اطلاعات لازم را ندارند. زماني كه بر روي باورهاي خود كار مي‌كنيد انرژي و انگيزه مي‌گيريد اما در قدم بعد نياز به اطلاعات لازم داريد. پس به هوش مالي نياز خواهيد داشت. سعي كنيد هوش مالي خود را افزايش دهيد. به تمام افرادي كه دوست دارن به موفقيت برسن قول ميدم ، من به همراه تيم آموزشي ماهان تيموري كه در حال حاضر ۷ نفر در حوزه توليد محتوا هستيم، شما رو به تمام خواسته هاتون ميرسونيم و اين زماني اتفاق ميافته كه شما اطلاعات داشته باشيد.

مثالي از باور و اطلاعات

 

 

فكر مثل يك جرقه ميمونه و حاصل جرقه باور آتش جرقه رو ايجاد ميكنه . اطلاعات چوب اين باوره و حال شما هي جرقه بزنيد ولي وقتي چوبي نداشته باشي چيو ميخواي آتيش بزني.  قسمت اصلي باورها زماني اينجاد ميشه كه شما رفتار كنيد و در راستاي رفتارهاتون بايد اطلاعات داشته باشيد. اطلاعات شما كمك ميكنه كه بهترين نتيجه رو خلق كنيد و ما به دنبال نتيجه ايم. عزيزان من، مسائل كاري رو باورهاي شما حل نميكنه اطلاعات شما حل ميكنه.

يادمون باشه باورها خيلي مهمه ولي باورها همه چيز نيست و اين يك دروغه.

هوش مالي و باورها

بايد اطلاعات داشته باشي تا با باوري كه ايجاد كرده اي اون اطلاعات رو اجرايي كنه. ما ابتدا بايد باورهاي خودمون رو اصلاح كنيم و به هركسي كه دروه كسب ثروت و آرامش رو نديده توصيه ميكنم كه حتما ببينه و باورهاشو تغيير بده. رويا پردازي نكنيد، من باورم درست شده ديگه موفق ميشم. عزيزان من، شما به اطلاعات نياز داريد و تا اطلاعات درست نداشته باشيد موفق نميشيد. هوش مالي خودتون رو افزايش بديد. تركيب هوش مالي و باورها براي شما خلق پول ميكنه، ثروت رو به همراه مياره براتون .

مسير درست

دوستان هدف ما صرفا كسب درآمد نيست. اگه من به درآمد فكر ميكردم اون هزينه اي كه دارم صرف اين آموزش ها ميكنم رو صرف تبليغات ميكردم و الان خيلي موفق تر بودم. ما به نتيجه فكر ميكنيم و نتيجه عدده. اون عدد حساب بانكي شماست، تعداد سندهايي كه داريد؛ درآمدي كه داريد؛ زماني كه عدد يك براي شما تبديل به دو شد بدان كه باور‌ها در حال نتيجه دادن است در غير اين صورت بدان كه مسير را اشتباه ميروي. لطفاً ادامه نده ببين كجاي كار ايراد دارد. من در طول كار به مشكلات زيادي برخوردم و مسائل مالي را درك ميكنم.

 

افزايش هوش مالي

 

 

اگر باور داشته باشيد اقدام مي‌كنيد اما مسائل شما را اطلاعات شما حل خواهد كرد. براي مثال يك كارمند باور دارد كه بايد محيط كارمندي خود را رها كرده و به سمت تبديل شدن به يك مدير حركت كند، اما اگر اطلاعات لازم را نداشته باشد چگونه ميتواند بر ترسش غلبه كرده و از آن محيط كارمندي خارج شود. من به همه مي‌گويم باور‌هها خيلي مهم هستند اما همه چيز نيستند. شما اول بايد بر روي باورها كار كنيد اما بعد از آن بايد اطلاعات داشته باشيد. از شما مي‌خواهم اين مطلب را چند بار ببينيد. هر بار كه آن را ببينيد و مطالعه كنيد يك چيز جديد متوجه مي‌شويد. هوش مالي خود را افزايش دهيد.

نتيجه گيري

تركيب هوش مالي و كار كردن بر روي باورها نتيجه‌اش براي شما خلق پول، درآمد بالاتر و خدمتگذاري بهتر در جامعه خواهد بود. پس بهتر است به خودمان دروغ نگوييم كه تنها عامل موفقيت باور است. هوش مالي براي هر فردي متفاوت است و من در دوره هوش مالي اين را گفته‌ام كه چگونه مي‌توانيم درآمد خود را بالا ببريم. باورها يك چيز كلي است اما من به شما اطلاعاتي را كه لازم داريد ارائه مي‌دهم. به شما قول مي‌دهم كه هوش مالي يك تحول بسيار عالي را در زندگي شما ايجاد خواهد كرد.

من به همراه تيم آموزشي ماهان تيموري بهتون قول ميدم كنارتون هستيم و بهتون راهكار ميديم كه نتيجه بگيريد و به هرچيزي كه لياقتشو داريد برسيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۴۷:۲۹

تا به حال مطالب زيادي در قالب مقاله و كتاب در مورد عادت‌ها و رفتار‌ها و تفاوت ثرومتمند و فقير منتشر شده است. كساني كه به دنبال موفقيت و ثروتمند شدن هستند، سعي مي‌كنند عادت‌هاي افراد ثروتمند را ياد بگيرند و همواره به دنبال اين موضوع هستند كه بفهمند افراد ثروتمند و موفق چه رفتارهايي دارند كه آن‌ها را از افراد فقير متمايز مي كند. اما تا به حال به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه افراد فقير چه عاداتي دارند كه باعث تمايز آن ها از ثروتمندان مي شود؟ در اين مطلب به اين موضوع مي‌پردازيم و برخي از اين عادت‌ها را براي شما توضيح مي‌دهيم.

عادت‌هاي افراد فقير

 

 

اگر شما هم به دنبال موفقيت و ثروت هستيد، اين مطلب مي‌تواند براي شما مفيد باشد، چرا كه با دانستن و پي بردن به عادت‌هاي افراد فقير و اصلاح  اين عادت‌ها در خود مي‌توانيد گامي مثبت در جهت ثروتمند شدن برداريد پس در ادامه با ما همراه باشيد. اين جمله را فراموش نكنيد انسانها عادت‌هاي خود را مي‌سازند و در مقابل عادات نيز انسان‌ها را مي‌سازند.

افراد فقير باور كرده‌اند كه زندگي بايد سخت باشد

 

 

شايد اين جمله در نگاه اول صحيح نباشد اما افراد فقير از رفاه و راحتي فراري هستند. آن‌ها به اشتباه فكر مي‌كنند كه زندگي بايد سخت باشد و سختي كشيدن لازمه يك زندگي نرمال است. بسياري از افراد فقير خيال مي‌كنند كه اگر زندگي بدون سختي داشته باشند يك جاي كارشان ايراد دارد. اين افراد اگر در ظاهر نيز اين جمله را نگويند اما واقعيت اين است كه اين باور و طرز فكر در آن‌ها وجود دارد. گاهاً ديده مي‌شود كه افراد فقير اين طرز تفكر را به اطرافيان خود نيز توصيه مي‌كنند. براي مثال آنها به اطرافيان خود ميگويند « براي زندگي كردن بايد سختي كشيد». درست است كه براي رسيدن به ثروت تلاش و سختي لازم است اما در نهايت اين تلاش و سختي كشيدن‌ها به ثروت و رفاه ختم مي شود.

افراد فقير هيچگاه اقدام به پس انداز نمي‌كنند

 

 

در طول زندگي پول به شما قدرت مي‌دهد و اگه پولي در اختيار داشته باشيد مي‌توانيد از فرصت‌هايي كه براي شما پيش مي‌آيد استفاده كنيد. افراد فقير چون درآمد زيادي ندارند به اشتباه فكر مي‌كنند كه نمي‌توانند پس اندازي داشته باشند. آنها در طول ماه هر چقدر درآمد داشته باشند همه آن را خرج مي‌كنند. آن‌ها بيشتر از اينكه عاشق پول درآوردن و پس انداز كردن باشند، عاشق پول خرج كردن هستند.

احتياج به پول

كافي است كه كوچكترين مشكلي براي اين افراد در طول زندگي رخ دهد كه براي حل آن احتياج به پول داشته باشند، در اين صورت آن‌ها به سرعت دچار مشكل شده و مجبورند براي رفع مشكل خود پول قرض بگيرند. به طور كلي افراد فقير علاقه اي به پس انداز كردن ندارند و حتي مواقعي كه مي‌توانند درآمد بيشتري كسب كنند هم به جاي اينكه به فكر پس انداز آن و استفاده از آن در آينده باشند به فكر اين هستند كه چگونه آن پول را خرج كنند.

اطراف افراد فقير پر از دوستان فقير است

 

 

رفتار اطرافيان بر روي انسان تأثير زيادي دارد. اگر شما دوستي داشته باشيد كه به طور دائم در حال تلاش براي رسيدن به موفقيت و ثروت است، مطمئن باشيد كه رفتار و طرز تفكر اين دوست بر روي رفتار و طرز فكر شما نيز تأثير خواهد گذاشت. اما افراد فقير اطراف خود را از دوستان فقير پر مي‌كنند. يكي از عادات افراد فقير اين است كه آن‌ها به طور مرتب وقت خودشان را با افراد فقير ديگري صرف مي‌كنند. آن‌ها مي‌ترسند كه وقت‌گذراني با افراد فقير را كنار بگذارند و وقت خودشان را در كنار افراد موفق و ثروتمند بگذراند.

افراد فقير به راحتي فريب حراجي‌ها و تخفيفات را مي‌خورند

 

 

افراد فقير اگر پولي در جيب داشته باشند و با پيشنهادات تخفيفي يا حراجي‌ها مواجه شوند احتمال زيادي وجود دارد كه فريب بخورند و اقدام به خريد كنند. همانطور كه گفتيم اين افراد عاشق پول خرج كردن هستند و بسيار ديده مي‌شود كه در مواجهه با چنين پيشنهاداتي اقدام به خريد چيز‌هايي مي‌كنند كه حتي به آن احتياج هم ندارند و از قبل هم قصد خريد آن را نداشته‌اند. مغازه‌هايي كه تخفيف مي‌دهند و حراجي‌ها به راحتي قادر هستند كه جيب افراد فقير را خالي كنند. اين افراد با ديدن تخفيفات هيجان‌زده شده و بدون فكر اقدام به خريد مي‌كنند.

افراد فقير توجهي به سلامت غذايي كه ميخورند ندارند

افراد فقير به سلامت غذايي كه ميخورند، توجهي ندارند. آن‌ها به راحتي از فست فود‌ها و غذا‌هاي چرب و شيرين استفاده كرده و به بدن خودشان ضرر وارد مي‌زنند. يك بدن سالم باعث بهبود عملكرد انسان در زمينه‌هاي مختلفي در طول زندگي از جمله كسب و كار مي‌شود. براي ثروتمند شدن يكي از ابزارهاي مهم، داشتن بدني سالم است كه بتواند خوب كار كند تا مغز بتواند تصميمات درستي بگيرد. حتما اين جمله را بارها شنيده‌ايد كه عقل سالم در بدن سالم است. بدن و ذهني كه به دليل استفاده از غذا‌هاي نا‌سالم دچار آسيب شده‌ا‌ند، نميتوانند عملكرد عالي داشته باشند. در مقابل افراد ثروتمند اهميت زيادي براي سلامتي جسمي خود قائل هستند و به سلامت غذايي كه به طور روزانه مي‌خورند، دقت مي‌كنند.

افراد فقير ترسو هستند

 

 

بايد به شما بگويم كه يكي از عادات افراد فقير اين است كه از شكست مي‌ترسند. آن‌ها مي‌ترسند براي رسيدن به اهداف خود تلاش كنند. آن‌ها مي‌ترسند كه جواب نه بشنوند. ملامت شدن از طرف اطرافيان در صورت شكست به يك كابوس دائمي براي افراد فقير تبديل مي‌شود. آن‌ها نمي‌توانند كار جديدي را شروع كنند چون به اين موضوع فكر مي‌كنند كه در صورت شكست ممكن است از طرف اطرافيان خود مورد سرزنش و ملامت قرار بگيرند. ترس از شكست باعث ايجاد يك شكست دائمي در طول زندگي افراد فقير مي‌شود. اين افراد ممكن است ايده‌هاي خوبي براي كسب و كار و ثروتمند شدن داشته باشند اما به خاطر ترس از شكست حاضر نيستند هيچگونه ريسكي را قبول كنند.

افراد فقير از يادگيري و آموزش فراري هستند

شك نكنيد كه براي ثروتمند شدن نياز به آموزش و افزايش هوش مالي خود داريد. افراد فقير علاقه‌اي به آموزش و يادگيري مطالبي كه باعث افزايش هوش مالي آن‌ها مي‌شود، ندارند. آن‌ها حاضرند ساعت‌ها وقت خود را صرف امور بي فايده كنند اما اگر دوستي سعي كند اطلاعاتي را به آن‌ها آموزش دهد كه باعث افزايش هوش ماليشان مي‌شود، چندان استقبال نمي‌كنند. مهم‌ترين چيزي كه اجازه نمي‌دهد اين افراد ثروتمند شوند پايين بودن هوش مالي آن‌ها است اما با اين وجود در مقابل آموزش‌هايي كه در اين زمينه مي‌تواند به آن‌ها كمك كند، بي اشتياق هستند و به طور كلي رغبتي به مسئله آموزش و يادگيري ندارند. در مقابل افراد ثروتمند با اينكه به ثروت و موفقيت رسيده‌اند اما هميشه تشنه آموزش و يادگيري اطلاعات مالي هستند.

افراد فقير عملگرا نيستند

 

 

افراد زماني مي‌توانند به ثروت و موفقيت برسند كه عملگرا باشند. اگر فردي دنيايي از ايده‌هاي پولساز را نيز در ذهن خود داشته باشد اما كار را شروع نكند، مطمئناً به موفقيت و ثروت نمي‌رسد. افراد فقير زيادي وجود دارند كه ايده‌هاي خيلي خوبي براي رسيدن به ثروت دارند اما هيچگاه شروع به كار نمي‌كنند. اين افراد تنها دوست دارند در مورد ايده‌هاي خود حرف بزنند اما زماني كه در مورد عملي كردن ايده‌ها از آن‌ها سوال مي‌شود اين موضوع را به زماني در آينده موكول مي‌كنند و در نهايت مشاهده مي‌شود كه چندين سال از عمر اين افراد به همين صورت گذشته در حالي كه هيچ اقدامي براي رسيدن به اهداف و آرزو‌هاي خود انجام نداده‌اند.

افراد فقير ديگران را مسئول فقر خود مي‌دانند

 

 

اگر به اطراف خود نگاه كنيد، افراد زيادي را مي‌بينيد كه به موفقيت‌هاي مالي دست پيدا نكرده‌اند و ديگران را مسئول اين اتفاق مي‌دانند. افراد فقير عادت دارند كه زمين و زمان را مسئول عدم موفقيت خود بدانند از ديد آن‌ها همه مقصرند به جز خودشان  و عملكردي كه داشته‌اند. افراد فقير عادت دارند كه مسئوليت زندگي خود را قبول نكرده و اين مسئوليت را به گردن ديگران بياندازند. بدون شك مهمترين عامل براي موفقيت و يا عدم موفقيت مالي، خود شخص مي‌باشد. بعلاوه ديگران ممكن است تاثير‌گذار باشند اما هيچ چيزي به اندازه خود شخص در اين زمينه تأثيرگذار نيست. پس يكي از مواردي كه براي ثروتمند شدن بايد رعايت كنيد اين است كه مسئوليت زندگي خود را بر عهده بگيريد.

افراد فقير كمتر به خودشان اهميت مي‌دهند

 

اين يك واقعيت است كه افراد فقير نسبت به افراد ثروتمند اهميت كمتري براي خودشان قائل هستند. اين افراد كمتر به آراستگي ظاهر و بهداشت شخصي خود توجه مي‌كنند و در نتيجه مردم كمتر آن‌ها را دوست خواهند داشت و به آن‌ها اعتماد خواهند كرد. شايد اين موضوع در ابتدا ساده به نظر برسد اما آراستگي ظاهر مي‌تواند يكي از عوامل موفقيت افراد ثروتمند باشد. افراد فقير حتي از نظر پزشكي هم توجه كمتري به خودشان مي‌كنند. آن‌ها در مقايسه با افراد ثروتمند كمتر براي چكاب به پزشك مراجعه مي‌كنند و به طور معمول از سلامتي پايين‌تري برخوردار هستند.

نتيجه‌گيري

براي اصلاح عادت‌هايي كه نقش مخربي در رسيدن شما به ثروت دارند را در ابتدا بايد بشناسيد. در اين مقاله تعدادي از عادت‌هاي افراد فقير را براي شما توضيح داديم. مي‌توانيد به اين موارد توجه كنيد و ببينيد كه آيا اين عادات در شما وجود دارند يا خير. زماني كه اين موضوع را بفهميد قادر خواهيد بود كه با تغيير و اصلاح آن‌ها گام مثبتي را در جهت رسيدن به ثروت برداريد. توجه كنيد كه اينها تنها بخشي از عاداتي هستند كه در افراد فقير ديده مي‌شود. عادات، رفتار‌ها و باور‌هاي مختلفي وجود دارند كه مانع از رسيدن انسان‌ها به ثروت و موفقيت مي‌شوند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۸:۳۲

مارك كابن
از فروش كيسه هاي زباله تا قرار گرفتن در ليست ميلياردها

مارك كابن مارك كابن
مارك كابن  (Mark Cuban) ايشان در يك خانواده متوسط در پترزبورگ ايالات متحده متولد شد. از همان دوران كودكي و نوجواني به دليل وضعيت اقتصادي خانواده و همچنين به سبب علاقه فراوان خودش به تجارت به اين عرصه قدم گذاشت. در سن ۱۲سالگي كودكي دست و پا چلفتي با يك عينك ته استكاني در محله هاي اطراف كيسه زباله مي فروخت و اندك درآمد خود را صرف هزينه هاي ضروري كودكانه‌اش ميكرد. در همان روزها بود كه اصول اوليه تجارت را به خوبي آموخت؛ او دريافت كه هيچ شغلي سبب كاهش اعتبار اجتماعي نمي شود و از سويي ديگر آموخت كه براي كسب درآمد حتما نيازي نيست كه انسان سرمايه كلان اوليه داشته باشد.
مارك كابن مارك كابنمارك كابن 

كودكي مارك كابن 

او كه در مدرسه عليرغم مشكل بينايي و همچنين فرصت اندك براي درس خواندن به سبب كار روزانه اش توانسته بود همواره بهترين نمرات را به دست آورد و به عنوان يكي از بهترين شاگردان مدرسه دوران تحصيلي را به اتمام رساند. تصميم گرفت هدف داشته تا وارد دانشگاه شود. رشته مورد علاقه او بازرگاني بود و در سراسر ايالات متحده تنها ده دانشگاه تدريس اين رشته را در اختيار داشتند. از ميان اين ده دانشگاه، كم هزينه ترين يعني دانشگاه Indiana را برگزيد وبراي ادامه تحصيل وارد آنجا شد. اگرچه Indiana در مقايسه با ديگران كم هزينه تر بود اما به هر حال دوران دانشجويي نيز خرج و مخارج خاص خود را داشت. و مارك براي تامين هزينه هايش به مشاغل گوناگوني روي آورد تا بتواند حداقل علاوه بر هزينه تحصيل، خود را از گرسنگي برهاند.

تحصيلات

 

 

از همان سال اول با مشكلات فراواني روبه رو شد: سنگيني هزينه ها و اجبار او براي روي آوردن به حرفه هاي مختلف از يكسو و رفتار خشن و ناملايم ناظم دانشكده از سويي ديگر، هر لحظه او را تشويق به ترك تحصيل مي كرد؛ اما علاقه او به بازرگاني توانست تا اخذ مدرك كارشناسي با بهترين نمرات او را همراهي سازد. ولي ديگر تاب ادامه تحصيل براي MBA را نداشت. از همين رو به كارشناسي اكتفا كرد و از دانشگاه بيرون آمد. با بيرون آمدن از دانشگاه مارك تصميم گرفت تا تمامي آموخته ها و تجربيات اين سالهاي سخت را به كار بندد و تلاش خود را براي آينده اي روشن آغاز نمايد. او با نياز بازار وقت جامعه به خوبي آشنايي داشت.

شروع به كار

 

او تصميم گرفت وارد صنعت كامپيوتر شود، صنعتي كه حتي كوچكترين اطلاعاتي در مورد آن نداشت! با بكار گيري تمامي زواياي اقتصادي و همچنين مطالعه بسيار در مورد مسائل ابتدايي اين عرصه، مارك در سال ۱۹۸۳ يك شركت كامپيوتري با نام MICroSolutinos و با كاربري مشاوره كامپيوتري بنا كرد كه در عرض چند سال به سرعت به اولين شركت مشاوره و ادغام سيستم ها تبديل شد. از سال ۱۹۹۰ اين شركت سالانه درآمدي معادل ۳۰ ميليون دلار به دست آورد. اما درآمد واقعي زماني عايد مارك شد كه كمپاني بزرگ COMPU Sever اقدام به خريد شركت Cuban نمود ودر جريان اين معامله سرمايه بسيار خوبي ازآن او شد.

با بدست آوردن اين گنج باور نكردني مارك ديگر تمامي روزهاي سخت گذشته را پشت سر گذاشته بود و حال تمامي روياهايش را در عالم واقعيت مي ديد. او كه در دوران كودكي هميشه آرزو داشت همانند اشراف زاده ها در گوشه اي بنشيند و از گذر زندگي لذت ببرد، تصميمم گرفت تا كسب و كار را رها كرده و روزهاي خوش زندگي را آغاز نمايد.

 

رسيدگي به علائق مارك كابن

 

 

از اين رو، به همراه يكي از همكلاسي هاي قديمي اش در Indiana خانه اي در دالاس خريد و هر دو به اتفاق هم به يادآوري خاطرات تلخ و شيرين گذشته پرداختند. اگرچه مارك به طور فيزيكي به كار اشتغال نداشت اما ذهن او همواره درگير مسائل متعدد بود. او كه علاقه شديدي به ورزش بسكتبال داشت، به خود مي انديشيد كه چرا نمي تواند بازي تيم هاي مورد علاقه اش را از راديو دنبال نمايد. همين فكر جرقه اي بود براي يك پديده نوين! «چرا نمي شود شبكه هاي راديويي و تلويزيوني را مستيما از طريق اينترنت دريافت كرد؟ اين سؤال به تولد Broadcast.com در سال ۱۹۹۵ انجاميد و در نتيجه آن، مارك به شهرت بسيار بالايي دست يافت.

نحوه فعاليت

 

 

با روي كار آمدن Broadcast.com ديگر تمامي كاربران اينترنتي قادر بودند برنامه هاي دلخواهشان را به طور مستقيم از طريق اينترنت دريافت كنند و اين مسئله شور و هيجان خاصي در ميان مردم پديد آورد. چندي بعد در سال ۱۹۹۹ كمپاني ياهو اين سايت را به مبلغ ۲ ميليارد دلار خريد و با اين اقدام او را روانه ليست ميلياردرهاي دنيا نمود. حال او حتي از رؤياهاي كودكانه اش نيز فراتر رفته بود و ديگر نمي دانست با اين سرمايه چه كند. ابتدا خانه اي به مساحت ۶۰۰۰ مترمربع در دالاس خريداري كرد و بعد يك هواپيماي شخص به قميت ۴۱ ميليون دلار  خريد و سرانجام بهترين هديه زندگي اش را به خودش داد: خريد سهام يكي از تيم هاي بسكتبال حاضر در NBA با نام dallas Mavericks به مبلغ ۲۸۰ دلار؛ سرانجام در ۱۴ فوريه سال ۲۰۰۰ اقدام به خريداري اين تيم مي كند.

نتيجه گيري

عشق و علاقه فراوان و هدف از زندگي او به اين رشته ورزشي سبب شد تا او يك شبكه ورزشي تلويزيون را مختص پخش اين تيم نمايد و همچنين در خطوط هوايي امريكن ايرلاين اقدام به پخش مسابقات اين تيم كند. نكته قابل توجه در مورد تعصب بيش از حد به اين رشته و اين تيم، آن است كه او تا به اين سن ازداوج نكرده و حتي قصد ازدواج نيز ندارد، چرا كه او خود را در عقد تيم بستكبالش مي داند و زندگي مشترك با اين تيم را به زندگي هاي رايج فعلي ترجيح مي دهد!!

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۲:۲۵

بينش تان در كسب و كار موضوع بسيار با اهميتي است بينش سازنده  مسير كار شما را مشخص مي كند و موانع را از راه  شما برمي دارد و سرعت شما را درموفقيت افزايش مي دهد. بينش تان در كسب و كار چيست؟ چقدر به بينشتان  در كسب و كار اهميت داده ايد؟ آيا براي تغيير بينشتان در كسب و كار تان تلاش كرده ايد؟

بينش تان در كسب و كار چيست؟

بينش يك نفر مي تواند جهان را عوض كند. تنها چيزي كه نياز داريد بينش است.آنگاه همه چيز ممكن مي شود

از كساني كه مي كوشند بلند پروازي هايت را كوچك كنند بپرهيز. فرودستان به اين امر مي پردازند. اما بزرگان راستين اين احساس را در تو پديد مي آورند كه تو نيز مي تواني از بزرگان باشي .       (مارك تواين)

 

 چند بينش بسيار مفيد در كسب و كار

 

 • در جهاني سرشار از وفور نعمت به سر مي بريد. در جهاني سرشار از وفور نعمت لازم ندارد براي بقا با كسي رقابت بورزيد . براي همگان به وفور وجود دارد .لزومي ندارد رقابت - به شيوه يي منفي - و خصومت در جهانيان وجود داشته باشد. موفقيت ديگران را جشن بگيريد. اين امر كمكتان مي كند تا براي خودتان موفقيت افزون تري بيافرينيد.
 • كمبود پول وجود ندارد اما كمبودخلاقيت و ادراك وجود دارد.

 

 • زمانه اي كه خلاقيت هر فرد شكوفا مي شود ، تعادل به محيط زيست باز مي گردد ، صلح در جهان استقرار مي يابد. تكامل و رشد بالنده هر فرد دگرگوني را پديد مي آورد.

 

 • بيشتر آدميان و بيشتر جهانيان مي پندارند پول كافي در بساط نيست . اما بر خلاف باور آنها پول بسيار وجود دارد : اگر بدانيم  چگونه  آن را متجلي سازيم.

 

 • هدف غايي كسب و كار پول درآوردن نيست . ايجاد تحول در جهان از طريق انجام كار دلخواهتان است: از طريق كاري كه براي انجامش به اين جهان آمده ايم.

 

 • هر چه بيشتر ببخشيد بيشتر مي ستانيد. و نه تنها از نظر مالي بلكه موهبت هاي بزرگتري چون خرسندي و توفيق عشق و شادماني.

 

 • بطلبيد به شما داده خواهد شد .بكوبيد كه براي شما باز كرده خواهد شد . .. داوري نكنيد تا مورد داوري قرار نگيريد . دشمنانتان را دوست بداريد... ملكوت خداوند در درون شماست.

 

 • اعتقاد به قدرتي بالاتر كمكتان مي كند تا مشكلات را به مجال ها تبديل كنيد ، و زندگيتان را به نيكي نماييد.

 

 • تنها خودتان مي توانيد موفقيت خود را به وجود آوريد يا مانع آن شويد. اگر تجسمي كه از موفقيت داريدنيرومند تر از ترسها و ترديد هايتان باشد موفق خواهيد شد. وقتي ارزو هايتان به قصد تبديل شود ۹۰ درصد از موانعي كه تصور كرده بوديد از ميان مي رود. براي حل و فصل مابقي موانع نيز در درونتان به اندازه كافي از توانايي هاي لازم بهره منديد.

 

ضرر در عدم وجود بينش در كسب و كار

 

 

اگر بينش درستي در كسب‌وكار نداشته باشيد، ضررهاي مادي و معنوي دچارمي شويد. عدم وجود بينش كه موجب ايجاد ضرر مي‌شود، مي‌تواند سه دليل زير را داشته باشد:اولين دليل اين است كه وقتي انسان‌ها معيار درستي نداشته باشند و براساس ظاهر فرد، سوابق خانوادگي، موقعيت اجتماعي، شرايط مالي و. افراد موردنظر را اولويت‌بندي كنند و همين باعث مي‌شود در انتخاب و تصميم‌گيري خود دچار اشتباه گردند.دومين دليل اين است كه ديد و استدلال انسان از شخصيت و ذات ديگران آن‌طور كه خود فرد مي‌خواهد ببيند و دوست دارد؛ نه آن‌طور كه فرد مقابل هست و رفتار مي‌كند.

ارزيابي حس دروني ما

حس دروني ما نبايد در شناخت ما از فرد مقابل تأثير بگذارد و به ما جهت‌دهي كند؛ بلكه بايد ظاهر و باطن خود فرد به‌صورت خام بدون دخالت اميال دروني، مورد ارزيابي قرار گيرد.سومين دليل اين است كه تغييرات زياد و نوسان دار در طرف مقابل به دليل اعتقادات سست و كم‌مايه، تكبر و مريضي روحي و رواني ...!بينش در كار براي هر شغلي با شغل ديگر متفاوت است؛ همان‌طور كه بينش لازم براي كار كردن به‌عنوان كارمند با مدير متفاوت است. در ادامه به بينش لازم براي شغل كارمندي و سپس شغل مديريت مي‌پردازيم.

بينش موردنياز براي شغل كارمندي

 

 

براي كار به‌عنوان كارمند برگ خريدهايي مدنظر است اما اين برگ خريدها كلي است و به بهبود موقعيت شما چندان كمكي نمي‌كند فقط در فرايند استخدام و ادامه كارتان مؤثر است. اين برگ خريدها شامل علم و تحصيلات، مهارت و حرفه، سابقه مي‌شود. كارمند بايد رازدار باشد و اسرار كاري به‌خصوص اسرار كارفرما را هيچ جا مطرح نكند. نظم داشته باشد و كارها را بر اساس نظم و به ترتيب انجام دهد. كارمند بايد امور را در دست بگيرد و براي پيشرفت كار و بهتر شدن وضعيت سازمان كار كند. وقتي كار مي‌كند بايد تصور كند كار تمام سود و زياني كه خواهد داشت به او برمي‌گردد و نصيب او مي‌شود تا بي‌گدار بر آب نزند.

رياست و مديريت

با تلاش كارمند در راستاي پيشبرد اهداف سازمان، رياست و مديريت نيز براي تلاش خالصانه كارمند حقوق، مزايا و تسهيلات به مقدار بيشتر به كارمند اختصاص دهد تا او نيز تشويق شود كه كار خود را مجدانه با تلاش بيشتر و نيت بهتر ادامه دهد.

بينش موردنياز براي شغل مديريتي

 

 

اگر كاري را برعهده‌گرفته‌ايد و انجام مي‌دهيد و براي انجام كارتان كارمنداني داريد، بايد ارتباط خوبي با كارمندانتان داشته باشيد و آن‌ها را ازخودراضي نگه‌داريد و سبب ايجاد انگيزه و علاقه براي انجام كار در آن‌ها بشويد. قوانين كار كه در جامعه همگاني شده را شامل حال آن‌ها كنيد. اين قوانين شامل حقوق قانوني تصويب‌شده از سوي وزارت كار، بيمه كار، ساعات كاري روزانه مشخص و قانوني، مرخصي و اضافه‌كاري و. مي‌شود. اگر تمام‌كارها بر وقف مراد كارمند و مدير پيش برود، دو طرف راضي خواهند بود و مدير و صاحب‌كار سود خواهند برد و كارمند با رضايت و علاقه امور را پيگيري خواهد كرد.

راز موفقيت و كسب درآمد در گرو چيست!

تمام موفقيت‌ها به چه چيزي برمي‌گردد؟

راز موفقيت چيست؟

اگر بينش داشته باشيم، چه اتفاقي مي‌افتد؟

بينش خوب شما

 

موفقيت درگرو بينش خوب است و هر موفقيتي در هركجا و هر موفقيت از يك بينش يكتا برمي‌خيزد.انساني كه بينش ندارد، جايي براي تكيه كردن به او و اميد بستن به او را ندارد. انساني كه بينش ندارد، شكست‌خورده است. بينش به انسان شهامت و تفكر مي‌دهد و او براي به دست آوردن خواسته‌هايش به تلاش مي‌افتد. انسان بدون بينش مانند انسان بدون اميد و شهامت است.داستاني را مي‌خواهم در ادامه شرح بدهم. اين داستان نشان‌دهنده بينش در انجام امور است و انسان‌هايي كه با بينش و بدون آن كارمي كنند، را مقايسه مي‌كند. اسم داستان، داستان سه كارگر است.

داستان سه كارگر

داستان سه كارگر ازآنجا شروع مي‌شود كه مردي به ديدن كليسايي در حال ساخت مي‌رود تا ببيند كليسا ر ا چگونه مي‌سازند. مرد سه كارگر را مي‌بيند كه در حال چيدن اجرهاي كليسا هستند. مرد شروع به صحبت با اولين كارگري كه با او برخورد مي‌كند، مي‌شود و از او مي‌پرسد چه‌كار مي‌كني؟ مي گه دارم آجر مي‌چينم كه كارفرمايم گفته است. مرد با دومين كارگر روبرو مي‌شود و مي‌پرسد كارتوچيست؟ كارگر مي‌گويد من كار مي‌كنم كه مخارج زندگي‌ام را پرداخت كنم و برايم مهم نيست چه‌كاري انجام دهم. امروز اينجايم و فردا شايد نجاري كنم. مرد برايش صحبت كارگران و نظرات آن‌ها نسبت به كارشان جالب بود. پس سراغ كارگر سوم رفت و از او پرسيد اينجا چه مي‌كني؟ كارگر سوم گفت من كليسا مي‌سازم ونمي خوام در كارم وقفه ايجاد كنم پس زودتر برو.

فقط پول!!

 

 

به نظر من كسي كه فقط براي پول كار مي‌كند، برايش اهميت ندارد كه ساختمان كليسا زيبا دربيايد. او در ساخت دقت زيادي به كار نمي‌بندد و فقط مي‌خواهد زودتر پولش را بگيرد و مخارجش را بپردازد. به آينده فكر نمي‌كند و فقط در فكر امروزش است. نفر سوم كه فكر ساخت كليسا است ونمي گذارد چيزي يا كسي آرامش و تمركز ذهن را در حين كار به هم بريزد، بينش دارد. او مي‌داند ساخت ديوار تنها مهم نيست بلكه بايد به تمام ابعاد كار توجه كرد. نفر اول تابع دستورات است و به بنا توجه ندارد و تنها براي او تابعيت از كارفرما و حرف‌شنوي از او مهم است. اختيار او در انجام امور كم است و فرمان‌بردار است.

نتيجه گيري

از حرف‌هاي سه كارگر چه برداشتي مي‌كنيد؟كدام كارگر بينش دارد؟كدام كارگر با عشق و علاقه كار مي‌كند؟نفر اول و دوم فكر اين هستند به‌محض تمام شدن ساعت كاري، محل كار را ترك كرده و به خانه برگردند. آن‌ها علاقه‌اي به ادامه كار ا خود نشان نمي‌دهند. نفر سوم دوست دارد كارش را ادامه دهد و اضافه‌كاري كند. او براي تمام شدن ساخت كليسا آرزو و اميد دارد و تمام تلاشش را مي‌كند. زماني هم كه ساخت كليسا تمام شود به كليسا رفته و به خانواده خود مي‌گويد من كليسا را ساختم. اين فرد آرمان دارد و هر بار از ديدن ساخته خود خشنود مي‌شود و رضايت دروني دارد. نفر اول و سوم ناراحت بعد ار اتمام كار دنبال كار ديگري هستند واگر نفردوم حقوق خوبي دريافت نكند به آن كليسا هم نخواهد آمد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۴:۵۱

در مقاله طلائي ترين نكات براي خلق موفقيت و رشد فردي ، راهكار هاي موثر استاد موفقيت، جك كانفيلد براي خلق موفقيت و رشد فردي را مطالعه خواهيد كرد كه مي تواند به شما كمك كند تا يك زندگي زيبا و رويايي را براي خود و اطرافيانتان خلق كنيد و از آن لذت ببريد. هدف اصلي از زندگي رشد فردي و هر روز بهتر شدن است. سفر رشد فردي هيچ وقت به پايان نمي رسد هميشه چيزي در وجود ما هست كه مي توانيم بهترش كنيم، يعني هيچگاه به نقطه اي نمي رسيم كه ديگر هيچ رشدي امكان پذير نباشد. اگر مايل به رشد فردي هستيد مقاله طلائي ترين نكات براي خلق موفقيت و رشد فردي استاد جك كانفيلد را در ادامه مطالعه كنيد.

 

آيا براي خلق يك زندگي هدفمند و پر از موفقيت آماده ايد؟

 

رشد فردي

 

اولين گام اين  است كه تصميم بگيريد چه مي خواهيد؟ مي خواهيد چه كاري را انجام دهيد ؟ مي خواهيد چه چيزي را تجربه كنيد؟ و چه چيزي را كسب كنيد؟ يا مي خواهيد چه فردي باشيد؟ يكي از دلايل اصلي اينكه اكثر مردم نمي دانند چه مي خواهند اين است كه مشخص نكرده اند كه چه مي خواهند. دانشمندان بعد از سالها تحقيق در مورد عملكرد مغز دريافته اند كه مغز چگونه به ما براي رسيدن به خواسته هايمان كمك مي كند. وقتي كه ما اهداف خود را مشخص مي كنيم مغز ما و جهان هستي به ما در تحقق آرزوهايمان كمك مي كنند.

 

آرزوهاي بزرگ داشته باشيد 

 

رشدفردي

 

 براي خلق يك زندگي رويايي با پروسه ي مشخص كردن اهداف خود شروع  كنيد. حداقل سه هدف خود را در اين زمينه ها اهداف مالي, شغل , اوقات فراغت , سلامتي , روابط و رشد فردي مشخص كنيد. اگر اهدافتان بيشتر از اين‌هاست خودتان را محدود نكنيد اهدافتان را بنويسيد. به ياد داشته باشيد مي توانيد اهداف كوتاه مدت و بلند مدت داشته باشيد .

به عنوان مثال: در زمينه ي مالي ممكن است هدف كوتاه مدت  تسويه 5000 دلار باشد يا در بلند مدت هدفتان 5ميليون دلار باشد. شما بايد هر دو هدف را در ذهنتان حفظ كنيد. اگرچه بايد بيشتر بر هدف كوتاه مدت تمركز كنيد .

 

خودتان (تواناييهاو مهارت هاي خود را) تقويت كنيد

 

رشدفردي

 

وقتي كه هدفتان را مشخص كرديد مهم است كه در راستاي رسيدن به هدف اقداماتي انجام دهيد. يكي از اين اقدامات مي تواند يادگيري يك مهارت جديد يا كارهايي باشد كه برايتان مشكل و كمي ترسناك است؛ مانند سخنراني در جمع ، استارت يك كسب و كار، كسب مدال المپيك و ... . همه اهداف مهم هستند اما هدف نهايي متخصص شدن در زندگي است. ساختمانها تخريب مي شوند ، شركت ها ورشكسته مي شوند، ماشين ها قديمي و فرسوده مي شوند، بدن پير مي شود و نام و شهرت رو به افول مي رود اما، مهارت ها ي جديد، توانايي ها و آنچه ياد گرفته ايد هرگز از بين نمي رود.

داشتن هدف هاي بزرگ

اينها هديه هاي واقعي و با ارزش موفقيت هستند. جيم ران پروفسور انگيزشي مي گويد: هدفتان بايد آنقدر بزرگ باشد كه در پروسه ي رسيدن به آن شما به فردي ارزشمند تبديل شويد. مهارت‌هايتان را ارتقا دهيد. هرچقدر بيشتر تمرين كنيد، در مهارت‌هايتان بهتر و قوي‌تر مي‌شويد. پس حتما به فكر تمرين و بهتر كردن مهارت‌هايتان باشيد. براي افزايش مهارت در يك دوره آموزشي جديد شركت كنيد. دوره‌هاي آموزشي يك راه عالي براي ياد گرفتن دانش و مهارت‌هاي جديد هستند، با آدم‌هاي جديد هم آشنا مي‌شويد. لازم نيست كه يك دوره بلندمدت باشد، مي‌توانيد در كارگاه‌ها و سمينارهاي يكي-دو روزه شركت كنيد.

غلبه بر ترس هايتان

بر ترس هايتان غلبه كنيد. اگر ترس‌هايتان را شناسايي كنيد، حوزه‌هايي كه نياز به رشد داريد هم خواهيد شناخت. در واقع ترس مثل قطب‌نماي رشد عمل مي‌كند. اگر از چيزي مي‌ترسيم، نشان‌دهنده چيزي است كه بايد در آن زمينه رشد كنيم. نقاط كورتان را شناسايي كنيد. همان طور كه از اسمش معلوم است، نقطه كور را نمي‌توانيم ببينيم. از نظر رشد فردي، نقاط كور چيزهايي هستند كه از آن‌ها بي‌اطلاع هستيم. شناختن نقاط كور به ما كمك مي‌كند تا در واقع چيزهايي كه به بهبود نياز دارند را بشناسيم.

تمرين عادت هاي خوب

يكي از تمرين‌هايي كه مي‌توانيد در اين زمينه انجام دهيد اين است كه تمام چيزها، اتفاقات و افرادي كه در طول روز شما را خسته، عصبي يا ناراحت مي‌كنند شناسايي كنيد. همين‌ها نقاط كور ما هستند. در قدم بعدي بايد به آن‌ها رسيدگي كنيد و راهكارهايي براي از بين بردن اين نقاط كور بيابيد. براي يافتن نقاط ضعف خود مي توانيد از نظر ديگران هم استفاده كنيد. خانواده، دوستان، آشنايان و همكاران شما بدون تعصب و پيش داوري مي توانند به شما در شناختن نقاط كور و ضعفتان كمك كنند. عادت هاي خوب را در خود ايجاد و تقويت كنيد عاداتي مثل كتاب خواندن ، ورزش روزانه، مديتيشن، سحرخيزي و غيره.

آرزوهايتان را به اهداف تبديل كنيد

 

 

ابتدا اهداف خود را مشخص كنيد، سپس آنها را بنويسيد. اهداف بايد واضح و مشخص و قابل اندازه گيري باشند يعني زمان و مكان آن ها را مشخص كنيد. بعنوان مثال اگر شما به من بگوييد پول زيادي مي خواهيد من يك دلار به شما مي دهم و قاعدتا شما بايد اعتراض كنيد و بگوييد منظورتان پول بيشتري بود مثلا 20000دلار .شما بايد مبلغ مورد نظرتان را به من بگوييد .رييس شما، دوستان ، همسرتان، مغزتان، جهان هستي نمي دانند چه مي خواهيد مگر اينكه دقيقا بگوييد چه مي خواهيد و چه موقع آن را مي خواهيد؟

هدفتان ديگران را تحت تاثير قرار مي دهد و شما شروع به جذب افراد، منابع و موقعيت هايي مي كنيد كه شما را براي رسيدن به اهدافتان كمك مي كنند .

 

هر روز بر روي اهداف روزانه اتان كار كنيد

 

رشدفردي

 

چشمانتان را ببنديد و بر روياها و اهداف خود تمركز كنيد و از خودتان بپرسيد امروز من براي رسيدن به اهدافم چه كارهايي بايد انجام بدهم و بطور پيوسته تلاش كنيد ولي براي رسيدن به اهداف خود، هر روز يك گام كوچك برداريد .

به رشد فرديتان متعهد بمانيد

 

رشد فردي

 

هيچكس به جز خودتان مسئول رشد فردي شما نيست. پس بايد تصميم بگيريد كه مي‌خواهيد رشد كنيد و به تصميم‌تان پايبند بمانيد. يادتان باشد كه اين رشد فردي  برنامه يك روزه نيست، بايد براي تمام عمر روي آن برنامه ريزي كنيد. ممكن است كه بلافاصله تغييري احساس نكنيد، اما بعد از مدتي تاثير اين برنامه را در خودتان و زندگي‌تان خواهيد ديد و به موفقيت چشمگيري دست پيدا مي كنيد.

افرادي كه براي ارتقاء سطح توانمندي‌ها و رشد فردي خود  اهميت قائل هستند و در اين زمينه تلاش مي‌كنند، همواره افراد شاخصي به شمار مي‌آيند. در واقع كسي كه به توسعه دامنه توانمندي‌هايش توجه مي‌كند، زندگي و اطراف خود را دچار تغييرات عمده‌اي خواهد كرد. چنين فردي از جايگاه شغلي و اجتماعي متمايزي برخوردار است و فردي موجه‌تر و دوست داشتني تر است.

عوامل تأثيرگذار در موفقيت چيست؟

 

 

داشتن برنامه

اگر در راستاي خواسته‌ها و آرزوها و كارهايتان برنامه داشته باشيد و بدانيد كه در چه زماني چه‌كاري انجام دهيد و چگونه عمل كنيد، آنگاه از اهداف و خواسته‌هايتان مراقبت مي‌كنيد و مسير را بهتر و آماده‌تر طي مي‌كنيد.

اعتمادبه‌نفس

در انجام كارهايتان اعتمادبه‌نفس داشته و استعدادها و توانايي‌هايتان را باور داشته باشيد. اگر توانايي‌هايتان را باور كنيد با اعتمادبه‌نفس آن كار را انجام دهيد، راحت‌تر موفق مي‌شويد و پيشرفت خواهيد كرد.

تلاش و كوشش

براي رسيدن به آنچه مي‌خواهيد بايد بسيار تلاش كرد، نبايد از تلاش ايستاد و همين‌كه پيگيرانه به مسير خود ادامه دهيم، ضامن موفقيت است. تلاش و كوشش براي هدفي كه براي آن برنامه داشته باشيد و طبق برنامه پيش بريد.

شهامت

بايد در رسيدن به آنچه مي‌خواهيد و براي آن تلاش مي‌كنيد، نترسيد. شهامت در كار يكي از اساس موفقيت است. بايد از شكست نيز نترسيد و تسليم نشويد و باشهامت براي كسب موفقيت به مسيرتان با برنامه ادامه دهيد.

خود تبريكي

خود تبريكي به معناي نگاه كردن به كارهاي خود و از خود بابت موفقيت‌ها سپاسگزار بودن، است. خود سپاسگزاري به معني از خودراضي بودن و مغرور بودن نيست. آدمي بايد موفقيت‌هايش را ليست كند و هرازگاهي به آن‌ها نگاه بياندازد تا هم اعتماد به‌ نفسش بيشتر شود و هم شهامت پيمودن مسير موفقيت را به دست آورد. تقديرنامه‌ها و سپاس‌نامه‌ها را دور نيندازيد؛ چراكه ديدن اين تقدير و تشكرها روح آدمي را زنده كرده و به او اميد مي‌بخشد.

ويژگي‌هاي انسان موفق

آدمي براي كسب موفقيت بايد ديد و بينش بسيار داشته و انديشه‌هايي بلند نظرانه در پيرامون تفكرات و اهداف خود داشته باشد. اهداف خود را كوچك نكنيد زيرا موفقيت در بلندي‌ها و افق‌هاست.

 

نتيجه گيري

در يك كلام رشد فردي يعني عمل كردن به آموخته‌ها. اگر مطالب بسياري را ياد بگيريد، در كلاس‌هاي متعددي شركت كنيد، تحت تعليم بهترين اساتيد قرار بگيريد ولي به آنچه كه مي‌آموزيد عمل نكنيد، خودتان را گول زده‌ايد، شما حركت نمي‌كنيد، درجا مي‌زنيد. بنابراين در جهت اهداف و خواسته هايتان قدم برداريد و از همين امروز تصميم بگيريد و اهداف خودتان را تعيين كنيد و براي به دست آوردن آنها برنامه ريزي و تلاش كنيد. سعي كنيد هميشه از خودتان براي رسيدن به اهدافتان انتظار داشته باشيد .

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]