woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
ماهان تيموري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۹:۴۶

سلام عرض ميكنم خدمت شما دوستان عزيز و تمامي اعضاي كلوپ ميلياردرها خيلي خوشحالم كه در قسمت كلوپ ميلياردرها با شما همراه هستم.  يك روش براي ايجاد درآمد غير فعال چگونه مي توانيم درآمد غير فعال داشته باشيم؟؟ در اين مطلب آموزشي به شما آموزش ميدهم كه چگونه مي توانيد براي خودتان درآمد غير فعال ايجاد كنيد.در واقع نه تنها درآمد غير فعال ايجاد كنيد بلكه هم درآمد غير فعال ايجاد كنيد هم اعتبارر خودتون رو نسبت به رقبا و حتي در بين اطرافيان خود افزايش دهيد.

درآمد فعال

 

 

در هر بيزينس و كسب و كاري كه هستيد با استفاده از اين شيوه ميتوانيد علاوه بر اينكه براي خود درآمد فعال ايجاد ميكنيد باعث افزايش اعتبار خود نيز بشويد. به زبان ساده تر بايد بگويم ميخواهم امروز به شما شيوه اي را بگويم كه با استفاده از ان ميتوانيد براي خود درامد و اعتبار كسب كنيد. و اين شيوه اين است كه شما ميتوانيد براي خودتان يك كتاب تاليف كنيد. بدين معنا كه هر كدام از شما عزيزان كه در كلوپ ميلياردرها هستيد يا يك مهارت خيلي خاص داريد و يا يك بيزينس و كسب و كار داريد. پس ميتوانيد همين علمي را كه در آن حرفه اي هستيد را به يك كتاب تبديل كنيد.

كسب درآمد

 

 

دوستان من متوجه شده ام كه افرادي كه در كشور ما كتاب تاليف كرده اند نسبت به افراد ديگر بسيار افراد خاصي هستند. 95% افراد وقتي متوجه ميشوند كه شما كتاب تاليف كرده ايد نوع ديدگاه و نگاهشون نسبت به شما فرق خواهد كرد از اين جهت اين صحبت را ميكنم كه بارها در نظرسنجي هايي كه در كلاس هاي خود داشتم اين موضوع را از افراد پرسيدم و واقعا همين حس را داشتند. درآمد غير فعال برخي از افراد اين احساس را دارند كه اگر شما يك كتاب تاليف كرده باشيد انگار شما يك دكترا داريد. در واقع تاليف كتاب نشان ميدهد كه شما در يك زمينه تخصص بالايي داريد و اين موضوع ميتواند هم به شما اعتبار دهد و هم براي شما كسب درآمد كند. پس شما ميتوانيد براي خود درامد غير انفعالي ايجاد كنيد.

درامدزايي غير فعال

 

 

يك بار كتاب را مينويسيد. سعي كنيد اين كتاب عالي باشد و من در آينده در اين مورد صحبت ميكنم كه چگونه ميتوان در مدت دو ماه و روزانه به صورت 3 ساعت بتوانيد يك كتاب 130-140 صفحه اي براي خود داشته باشيد. كتاب براي شما يك درامد غير انفعالي است چرا كه يك بار زحمت ميكشيد به مدت چند ماه تجربه كل زندگيتان را در مورد يك مهارت خاص و يا كسب و كار خود تبديل به يك كتاب ميكنيد.

اين كار اعتبار شما را در نزد مشتريان، رقبا، اطرافيان و خانواده افزايش داده و هم ميتواند براي شما درامدزايي داشته باشد اين درامد به صورت غير فعال است چرا كه از اين به بعد كتاب شما به فروش ميرسد و شما ميتوانيد پول به دست بياوريد. هم  بارها اين پيشنهاد را به دوستان خود در دورهاي آموزشي دادم و آنها توانستند يك در آمد غير فعال براي خود ايجاد كنند. ازتون ميخام ويديئو زير را با دقت مشاهد كنيد موفقيت يك اراده مي خواهد.  

نتيجه گيري

خيلي خوشحالم كه با شما كار ميكنم. اميدوارم از مطلب امروز لذت برده باشيد اميدوارم در هر كجاي ايران و در هر پله اي از زندگيتان كه هستيد شاد وو پيروز سربلند باشيد.

ازتون ميخام ويديئو زير را با دقت مشاهد كنيد 

 

 
 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۳:۰۶

انگيزش كاركنان در واقع عاملي است كه رفتار كاركنان را جهت مي دهد. عواملي كه باعث اينجاد انگيزش كاركنان مي شود درواقع نيازها، شناخت ها و هيجانات فرد مي باشد. اگر بتوانيم اين عوامل را در بين كاركنان به درستي شناسايي كرده و رفتار مناسبي براي آنها داشته باشيم به خوبي مي توانيم نيروهايي داشته باشيم كه حداكثر ظرفيت كاري خود را براي تحقق اهداف سازمان به كار مي برند و برعكس اگر نتوانيم عوامل انگيزش كاركنان و افراد را به درستي بشناسيم هرگز نخواهيم توانست كسب و كار پويايي داشته باشيم و حتي براي پيشرفت و سيستم سازي نيز با مشكلاتي بسيار جدي مواجه خواهيم شد.

اهميت انگيزش كاركنان

 

انگيزش عاملي است كه اعتماد به نفس افراد را بالا برده و آنان را براي خلق ايده هاي نو ترغيب مي كند. انگيزش به كاركنان حركت و جهت مي دهد و آنان را براي تحقق اهداف بزرگتر ترغيب مي كند.انگيزش كاركنان عاملي است كه يادگيري، رشد، شخصيت و هيجان افراد را تحت تاثير خود قرار مي دهد.

اگر عوامل ايجاد انگيزه را در كاركنان به درستي بشناسيم مي توانيم قدرت يادگيري آنان را افزايش داده و تمايل آنها براي يادگيري را در آنها خواهيم ديد، زمينه رشد فردي و اجتماعي و رواني را در آنها ايجاد خواهيم كرد، بخش اعظم شخصيت شناسي افراد را انگيزه شكل مي دهد، ميل افراد براي تامين نيازهايش سبب شكل گيري شخصيت وي مي شود هرچه از تامين نيازهاي اوليه و حيواني فراتر رود وخود را براي برطرف كردن درجات عالي نيازهاي انساني آماده كند شخصيت والاتري خواهد داشت. انگيزه رابطه مستقيمي با هيجانات فرد دارد.

ظرفيت كاري افراد

 

انگيزش كاركنان

 

اينكه افراد حالتي خوشايند يا ناخوشايند از خود نشان مي دهند همگي به ميزان انگيزش آنان بستگي دارد. در واقع ميزان پويايي يك سازمان به ميزان انگيزش كاركنان آن سازمان بستگي دارد. در تحقيقاتي كه ويليامز جيمز انجام داده است حاكي از آن است كه در سازمان هايي كه از كاركنان ساعتي استفاده مي كنند كاركنان ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفيت كاري خود را براي كاري ارائه مي دهند تا از سازمان مربوطه اخراج نشوند در حاليكه اگر بتوانيم انگيزش كاري را در اين افراد ايجاد كنيم خواهيم توانست ازا ۸۰ الي ۹۰ درصد ظرفيت كاري آنان استفاده كنيم.

بنيان پيدايش انگيزش

 

همانطور كه گفته شد منشا پيدايش انگيزش در افراد نيازهاي آنان مي باشد. طبق نظريه ي مازلو در ارتباط با نيازهاي افراد سطوح مختلفي را در نظر گرفته است كه اگر ميخواهيد انگيزش را در افراد به وجود آوريد بايد سطح نيازهاي آنان را بشناسيد. همه ي افراد به طور يكسان برانگيخته نمي شوند و هريك در سطحي از نيازها قرار دارند كه بايد مورد توجه قرار گيرد. هرم نيازهاي مازلو به شرح زير است

نيازهاي اوليه(نيازهاي زيستي)

در پايين ترين سطح اين هرم ابتدايي ترين نيازهاي انسان وجود دارد. نيازهاي اوليه همچون نياز به خوراك، پوشاك و مسكن از جمله ي اين نيازها مي باشد. در اين سطح از  انگيزش كاركنان براي رفع اين نيازهاي خود انگيزه ي كاركردن پيدا مي كنند.

نيازهاي امنيتي

 

 

پس از نيازهاي اوليه نياز به امنيت قرار دارد. امنيت شغلي، ترفيع شغلي، ايمني محيط كاري از جمله موارد امنيت مي باشد كه كارمندان را مجاب به كاركردن مي كند. اين سطح از انگيزه كاركناني را مجاب مي كند كه امنيت شغلي براي آنان اهميت ويژه اي داشته و از لحاظ نيازهاي اوليه ارضا شده اند.

نيازهاي اجتماعي

داشتن روابط دوستانه با ديگران و همچنين نياز به پذيرفته شدن از سوي ديگر همكاران از جمله نيازهاي اجتماعي افراد مي باشند. افراد پس از آنكه در تامين نيازهاي اوليه خود مشكلي نمي بينند و همچنين در يك محيطي با ثبات به كار خود ادامه مي دهند نياز به برقراري روابط با افراد را در خود حس مي كنند و اگر اين نياز آنان برطرف نشود دست به كارهايي مي زنند تا هرطوري هست اين نياز خود را تامين كنند. از جمله اين كارها غيبت در محيط كار جهت گپ زدن با همكاران خود در بخش هاي ديگر مي پردازند. اين افراد مي خواهند مورد پذيرش باشند و با برقراري ارتباط موثر با ديگران در جهت ارضاي اين نياز خود برآيند.

نياز به احترام

 

احترام يعني نياز به عزت نفس و داشتن شان و منزلت در چشم ديگران. نياز به احترام با اعتماد به نفس ، حرمت نفس و موفقيت ارضا مي شود. ما به عنوان مديريت سازمان بايد محيطي را براي افراد ايجاد كنيم كه ضمن افزايش اعتماد به نفس افراد بتوانيم اين افراد را در جهت استقلال نفس هدايت كنيم به گونه اي كه اين افراد خود را وابسته به ما ندانند و بتوانند زمينه ي پيشرفت خود را ايجاد كنند. گاهي نياز است با دادن تصحيلات ويژه به اين افراد زمينه ي ادامه تحصيل اين افراد را ايجاد كنيم تا آنان بتوانند عزت نفس بدست آورده و به سوي اهداف عالي گام بردارند

نياز به خود شكوفايي

 

 

افراد دوست دارند نيازهاي دروني خود را شناخته و آنان را شكوفا كنند. براي اين منظور ما بايد محيطي را در سازمان خود ايجاد كنيم كه افراد بتوانند ايده هاي ناب خود را به آساني مطرح كنند و براي اين ايده هاي نو ارزش قائل باشيم. بايد سيستم ارزيابي را در سازمان ايجاد كنيم كه افرادي را كه ايده هاي خلاقانه و سازنده مطرح مي كنند مورد تشويق قرار گيرند و به اين ترتيب مي توانيم پويايي و حركت را در سازمان خود ايجاد كنيم.

برداشتي كه از هرم مازلو مي شود اين است كه افراد در سطوح مختلف نيازها قرار دارند. به عنوان مثال كارمندان ساده را مي شود با ميزاني اضافه حقوق انگيزه ي كافي به آنان داد تا از حداكثر ظرفيت كاري خود استفاده كنند ولي مديران مياني به اضافه حقوق نيازي ندارند و آنان ممكن است نياز به روابط اجتماعي و خود شكوفايي داشته باشند و آنان را با دعوت در جلسات مهم شركت انگيزه لازم را براي آنان ايجاد كنيم. بايد سطوح نيازهاي مختلف افراد را بشناسيم و با توجه به نيازهاي هريك از افراد بتوانيم راهكارهاي انگيزشي در آنان را ايجاد كنيم.

نتيجه گيري

 

چيزي كه در اين مقاله به آن رسيديم اين است كه انگيزش كاركنان مهمترين عامل رشد ظرفيت كاري كاركنان در يك سازمان مي باشد. سازمان هايي كه به انگيزش كاركنان خود اهميت مي دهند كسب درآمد آنان بسيار راحتتر از سازمان هايي است كه هدف آنان توليد و فروش مي باشد. مي دانيم كه مهمترين عامل رشد يك سازمان كاركنان آن سازمان مي باشند بنابراين براي اينكه بتوانيم نوابغ را بين خود داشته باشيم و سازماني را داشته باشيم كه برند آن بر سر زبان ها بيافتد بايد محيطي را ايجاد كنيم كه بهترين ها را بتوانيم در مجموعه خود نگه داريم.

جذب نوابغ آسان است ولي آن چيزي كه براي ما ثروت را به ارمغان خواهد آورد حفظ آنان مي باشد. اگر نتوانيم محيطي در خورد اين افراد ايجاد كنيم دير يا زود ما را ترك خواهند كرد. بدانيد اگر نوابغ را در اختيار نداريد مطمئنا سازمان هاي رغيب شما آنان را در اختيار دارند، پس مطالعه كنيد و ببينيد كه آنان براي حفظ اين افراد چه استراتژي هايي را پياده كرده اند.

توصيه من به شما اين است كه مقاله ي انگيزه كاركنان كه در همين سايت قرار داده ايم را مطالعه كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۱۷:۵۲

علي اصغر جهانگيري متولد اسفندماه سال ۱۳۲۵ در روستاي كندلوس از توابع كجور در استان مازندران است. وي پس از اتمام دوران تحصيلات ابتدايي و متوسطه در ايران راهي آمريكا مي‌شود و در ايالت تگزاس در رشته حفاري چاه نفت ادامه تحصيل مي‌دهد . پس از تحصيل به ايران بازمي‌گردد و به دليل پذيرفته‌شدن در بورس سازمان‌ملل متحد در دانشكده وين در رشته پلمير و الياف مصنوعي تحصيل خود را آغاز مي‌كند. پشتكار فراوان، عشق به ايران و كار، مديريت ريسك و اخلاقگرايي ، تنوع، نوع آوري را ميتوان از بارزترين خصوصيات اين كارآفرين نمونه دانست. در ادامه با اين كارآفرين بزرگ بيشتر آشنا ميشويد.

بازگشت به ايران و شروع به كار

 

دكتر جهانگيري زماني كه به ايران بازمي‌گردد در كارخانجات سيمان تهران مشغول به كار مي‌شود و همزمان با كار در كنكور دانشگاه پلي‌تكنيك پذيرفته مي‌شود و كارشناسي ارشد مهندسي نساجي مدرك تحصيلي بعدي اوست. وي به مدت ده سال مديريت شركت توليد دارو را به عهده مي‌گيرد و همزمان با وقوع انقلاب، كارخانه هگزان كه توليدكننده محصولات شوينده و بهداشتي بود را تاسيس مي‌كند.

شروع كار آفريني

 او آغاز زندگي كارآفريني خود را پس از استعفا از توليد دارو و آغاز كسب و كار با ۹۰۰۰ تومان سرمايه مي­داند كه پس تجربه چند كار كوچك ، تصميم به راه ­اندازي كارخانه و توليد محصولاتي با نام هگزان مي­گيرد و پس از فراز و نشيب بسيار در سال ۱۳۷۴با ۵/۲ ميليارد تومان وام و بدهي كارخانه را واگذار و دوباره كسب و كار را از صفر شروع مي كند.

الگو كارآفريني

علي اصغر جهانگيري كارآفرين برتر كه  ۱۰ سال مديرعامل توليد دارو بوده، معتقد است الگويش در مديريت كارآفرينانه ، معاون وي در اين كارخانه بوده كه با ايده ” بشكنيم و بسازيم” باعث شده جسارت و خلاقيت دوران كودكي او تقويت شود. اين الگو بدين معنا است كه براي رسيدن به هدف ابتدا بايد خود را شكسته و سپس بازسازي كنيم.

شكست و تلاش مجدد

 

 

زماني كه شركت‌ هگزان را با پتروشيمي شريك شد پس از مدتي متوجه شد حاصل ۲۰ سال تلاش بي‌وقفه‌اش به صفر رسيده است و او مانده‌ و كوهي از بدهي كه پتروشيمي آنرا پرداخت نكرده بود و بانك او را مقصر مي دانست. لذا مجبور شد از طريق نزول بدهي ها را پرداخت كند و مجددا با اجاره يك دفتر كوچك كارش را از صفر آغاز نمايد.

شرايط بسيار سختي پيش‌رو داشت، فشارهاي مالي زيادي هم به دوشش بود از سويي دو ميليارد تومان بدهي به بانك داشت و او را ممنوع‌الخروج اعلام كرده بودند دوراني را سپري كرده كه حتي هزينه روزمره هم به سختي تامين مي‌شد. اما تلاش كرد و با يك دفتر كوچك به توليد لوازم آرايشي بهداشتي پرداخت و براي اولين بار در ايران ژل كتيرا را روانه بازار مصرف كرد.

سپس با پوست ميوه‌هاي معطر چاي كيسه‌اي با ۱۰ طعم مختلف را به توليد انبوه رساند كه آن‌هم با موفقيت روبرو شد. شبانه‌روز كار كرد تا توانست سراپا بايستد. بارها گفته‌است:« اگر مرا در كويرلوت رهاسازي پس از يك سال كه به كوير بياييد مشاهده خواهيد كرد كه در آنجا هم باغي درست كرده‌ام!»

احداث موسسه كشاورزي كندلوس

 

 

 همزمان با تاسيس كارخانه هگزان مجتمع كشاورزي كندلوس را هم احداث مي‌ كند با اين هدف كه بتواند براي منطقه محروم و دورافتاده كندلوس كاري انجام دهد. ثبت موسسه فرهنگي و خيريه نيز از پروژه‌هايي بود كه همزمان با هگزان و مجتمع كشاورزي كندلوس انجام ‌داد.

منبع و منشا ايده

دانش غني وتجربيات فراوانش درزمينه‌هاي مختلف والهام گيري او از منابع طبيعي وذخاير كشور بسيار درجهت گيري اين امرتاثير داشته است. پردازشگر ذهني او ازهمان طفوليت فعاليت بدون وقفه‌اش را آغاز كرد و خلاقيت و نوآوري كه در وجودش بود سهم بسزايي در ايده سازي او داشته است .

ادامه تحصيل

 

 

علي اصغر جهانگيري در زمان جنگ به دانشكده لندن مي‌رود و موفق به اخذ مدرك PhD از دانشگاه North field در رشته جامعه‌شناسي مي‌شود. ايشان به منظور افزودن بار اطلاعاتي خود سفرهاي بسياري به اقصا نقاط دنيا كرد و هوشمندي و استعداد خود را در زمينه‌هاي فراواني آزمود.

انگيزه تاسيس مجتمع كشاورزي كندلوس

 دكتر جهانگيري در مورد انگيزه خود در تاسيس مجتمع كشاورزي كندلوس اين گونه مي گويد:

به دليل عشق به ايران به دنبال راهي بودم كه دينم را نسبت به آن ادا كنم لذا يك منطقه محروم از كشور را انتخاب كردم و به وزارت كشور نامه‌اي ارسال و جريان را توضيح دادم در پاسخ نامه برايم نوشتند كه در جغرافياي ايران چنين منطقه‌اي وجود ندارد. به من برخورد كه حتي وزارت كشورهم از وجود اين منطقه آگاه نيست. ابتدا فكر كردم كه چگونه مي‌توانم فقر را در اين منطقه ريشه‌كن سازم لذا به توزيع قند، چاي و ساير مايحتاج زندگي پرداختم .

اما متوجه شدم بايد ماهيگيري را به مردم ياد دهم نه ماهي خوردن را! در اين سرزمين چيزي وجود نداشت جز يك طبيعت منحصربه فرد و چشم‌نواز.   لذا به مطالعه گياهان آن منطقه پرداختم و ياد گرفتم چگونه طبيعت را به خدمت بگيرم سپس اقدام به راه‌اندازي لابراتوار و مدرسه كردم. به دانش‌آموزان آموختم گياهان دشت‌ها را بچينند و به لابراتوار بفروشند تا هزينه تحصيل خود را هم از اين طريق تامين نمايند. به اين ترتيب ۱۸۴ نفر از ۳۰ روستا مشغول تحصيل و كار شدند و هزينه‌هاي تحصيل خود را هم از طريق چيدن گياهان تامين مي‌كردند.

توليد فرآورده جديد

 

 

اين كارخانه يكصد فرآورده توليد مي‌كند و به اكثر كشورهاي دنيا صادر مي‌كند. من ۲۵۰ گونه گياه را از سراسر دنيا جمع‌آوري كرده‌ام و به ايران آورده‌ام و همان برايم پشتوانه‌اي شد كه اهداف عمراني‌ام را ادامه دهم به ۶۶ روستا برق ‌رساني كردم، مخابرات،‌درمانگاه، مدرسه، موزه،‌ رستوران، پارك، فروشگاه و به طور كلي آنچه كه در زندگي امروز بشر ضرورت دارد در اين منطقه ايجاد كردم. من هيچ پشتوانه‌ مالي يا ميراث هنگفتي براي انجام اين امور در اختيارنداشتم هيچ ارتباطات نفوذي هم در سيستم‌هاي دولتي نداشتم بلكه فردي آزاد و مستقل و مفتخر به روستايي بودن هستم  .

 زماني كه مجتمع كشاورزي كندلوس راه‌‌اندازي شد چند پروژه ديگر راهم انجام مي‌دادم. حاصل تمام آن تلاشها تربيت مديركل، وكيل، شاعر، موسيقي‌دان، نويسنده و… از ميان ۱۸۰ كودك بود كه مي‌خواستند همان چوپان، كشاورز و… باقي بمانند. به دليل تلاش هايي كه در توسعه و آباداني كندلوس صورت گرفت اين منطقه جهاني شده است و دولت آن را به عنوان يك منطقه توريستي بين‌المللي انتخاب كرده است. كندلوس امروز قطب بين‌المللي توريستي است. سالي ۶۰ هزار گردشگر داريم كه اتفاق پيش پاافتاده‌اي براي يك ايراني نيست.

نظر دكتر جهانگيري در مورد فرصتهاي طبيعت ايران

 

 

از يازده اقليمي كه در جهان وجود دارد كشور ايران صاحب نه اقليم است؛ امّا چرا ما ميوه‌هاي جديد را روي سفره‌هاي‌مان نمي بينيم؟ چرا اين همه فرصت‌هايي كه در زمينه لوازم آرايشي از طبيعت مي‌توان به دست آورد، در فرهنگ ايراني وجود ندارد؟ ما پانزده كشور همسايه داريم كه ۲ميليارد از ۶كشور جهان در آن ساكن هستند و همه¬ آن¬ها نيازمند همه چيز هستند. آيا به بازارهاي گسترده پيرامون خودمان فكر كرده‌ايم؟

آيا هنوز به اين نكته پرداخته‌ايم كه تك‌تك شما خوانندگان خلاقيت مي‌توانيد چه ميزاني از اين نيازها را تأمين كنيد و در زندگي و كارتان تحول عمده ايجاد كنيد؟ آيا ما نمي‌توانيم فرآوري محصولاتي را كه ديگران توليد مي‌كنند انجام دهيم؟ يعني اگر ما زمين، امكانات و آگاهي نداريم، مي‌توانيم از محصولات ديگران در منزل خودمان كارگاهي ايجاد كنيم و با مجوز قانوني در آن جا مشغول به فرآوري محصولات شويم. به عنوان مثال فرض كنيد كه مي‌خواهيم يك ماسك صورت توليد كنيم كه صد در صد طبيعي و بسيار براي مصرف‌كنندگان مفيد و پر جاذبه است. احتياج به بيست متر اتاق داريم تا بتوانيم كسب و كار خود را راه اندازي كنيم.

كارآفرين نمونه

 

 

علي اصغر جهانگيري كارآفرين فعال و خستگي­ ناپذير كه از سوي يونسكو و ميراث فرهنگي به عنوان چهره ماندگار معرفي شده كشور ايران را به علت داشتن منابع عظيم انرژي و نيروي انساني ارزان، بهترين جا براي سرمايه­گذاري مي­داند اگر چه معتقد است سيستم دولتي و تكيه بر ثروت حاصله از نفت، يك  مانع اساسي در راه كارآفريني بشمار مي­رود وبهترين مسير در اين عرصه توسعه كسب و كارهاي جديد خانگي و كوچك است.

او بزرگترين آرزوي خود را ايجاد پنج ميليون فرصت شغلي براي جوانان ايراني مي­داند و معتقد است اين كار فقط با دورنگري و ايده­ها و روش­هاي نو امكان­پذير است و ادامه سبك سنتي كشاورزي و صنعت و بازار در ايران جواب نمي­دهد.

گفتني است در سال ۱۳۸۸ دكتر جهان‌گيري به عنوان كارآفرين نمونه كشور برگزيده و معرفي شدند.

تامين مالي

 

 

او براين باور است كه اگر هرفردي بتواند بجاي هركاري فضاي تاريك ذهنش را روشن كند، مي تواند آنقدر سرمايه از پستوهاي تودرتوي آن بيرون بكشد كه اصلاٌ نداند آنها كجا بوده اند. او درموردجمع آوري اشياء قديمي به نوعي قصد داشته است كه دست به سرمايه سازي بزند چنانكه مي گويد:” آن روز كه من اينها راجمع مي كردم فكر مي كردم يك انگيزه اي بشود براي تحول اقتصادي.”

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۱۲:۰۷

راه هاي افزايش فروش ، در عمل خريد اغلب برخاسته از يك تصميم نيمه آگاهانه مي باشد . در حقيقت اينگونه تصميمات ۹۵ درصدشان نميه آگاهانه است .دانستن دلايل ناآگاهانه اي كه مردم توسط آن خريد مي كنند و استفاده ي درست و سودمندي از اين اطلاعات به يك فروش فوق العاده حتي فراتر از حد تصور فروشنده كمك خواهد كرد .مثلا با تغيير كلمه ها و جلمه ها در يك آگهي مي توانيم بازده فروشمان را دو برابر كنيم . اينگونه ابزارهاي روانشناسي قوي ترين محركي است كه يك فروشنده يا واسطه مي تواند از آن براي فروش استفاده كند .اين فنون روانكاوانه كه در عين حال دقيق و مطمئن اند  گاهي امكان دارند خلاف انتظار ما عمل كنند .

هديه دادن

 

 

راه هاي افزايش فروش وجود دارد كه اگر كسي محصول شما را خريداري نكند ، در وجود او نوعي گناه به وجود مي آيد مثلا شما يكسري اطلاعات با يكسري محصولات رايگان دريافت مي كنيد .مطمئن باشيد از محصولات رايگان استفاده خواهيد كرد و براي اينكه احساس گناه نكنيد درخواستي هم براي ارسال ليست هزينه هاي آن شركت براي ساير محصولات خواهيد فرستاد .

بسياري از شركت هاي در حال توسعه از اين راهكار ها بهره مي برند و  به اين روش احساس گناه مي گويند كه در تمامي زمينه هاي تبليغاتي مي توان از آن استفاده كرد. اين شيوه افزايش فروش بيشتر توسط شركت هاي تازه تاسيس مورد استفاده قرار ميگيرد البته اين شيوه براي برندهاي با سابقه و معتبر نيز كارايي بالايي دارد. روش هاي متنوعي براي افزايش فروش وجود دارد كه در ادامه نيز برخي از آنها را توضيح داده ايم اما هديه دادن يكي از سريعترين راه ها براي افزايش فروش و ارتقاي يك برند محسوب ميشود.

زماني كه مشتري از شما هديه اي دريافت ميكند نا خود اگاه حس خواهد كرد كه به شما مديون است پس براي جبران لطف شما شانس بسيار زيادي وجود خواهد داشت كه اين شخص خريدي را از شما انجام دهد. هديه دادن ميتواند در رسيدن به هدف شما كه همان نهايي كردن معامله است به شماكمك زيادي كند. .يكي ديگر از راهكارها را مي توانيد القاي رضايتمندي بدانيد كه اين روش با روش هاي قديمي متفاوت است.

مشتريان خود را تاييد كنيد

 

اكثر افراد دوست دارند كه تاييد شوند و به چشم يك كارشناس به آنها نگاه شود. براي مثال اگر شما فروشنده كفش هستيد زماني كه مشتري شما كفشي را در دست ميگيرد و درباره مرغوبيت جنس كفه آن نظري ميدهد بهتر است نظر او را تاييد كنيد و ميتوانيد براي مثال به او بگوييد كه به نظر ميرسد اطلاعات خوبي در زمينه كفش داريد به اين موضوع دقت كنيد كه حتي اگر نظر مشتري بر خلاف نظر شما است بهتر است سعي كنيد به نحوي ان را تاييد كنيد. اين كار باعث ميشود كه مشتري نسبت به شما حس خوبي پيدا كند و در نتيجه شما ميتوانيد راحت تر به اهداف خود نزديك شويد.

خدمات پس از فروش قوي ارائه كنيد

 

 

 

يكي از مواردي كه ميتواند شما از ساير رقباي خود متمايز كند ارائه خدمات پس از فروش قوي است. اگر شما محصولي را ميفروشيد كه نياز به خدمات پس از فروش دارد سعي كنيد كه اين كار را به بهترين شكل انجام دهيد. يكي از معايب اكثر كسب و كار در كشور خودمان اين است كه خدمات پس از فروش قوي ارائه نميكنند. بسيار ديده ميشود كه بعد از چند ماه مشكلي در محصول فروخته شده ايجاد ميشود اما صاحب محصول بعد از پيگيري با بهانه هايي از سوي مسئولين ارا دهنده خدمات پس از فروش مواجه ميشود. شما ميتوانيد با ارائه خدمات پس از فروش واقعي و قدرتمند يك مزيت رقابتي قابل توجه براي خود ايجاد كنيد. شما با اينكار به مشتري اين اطمينان را ميدهيد كه در صورت بروز هرگونه مشكلي در كنار او باقي خواهيد ماند.

دادن پاداش به مشتريان براي معرفي شما به ديگران

 

 

اين روش بيشتر براي فروشگاه هاي اينترنتي كاربرد دارد. شما ميتوانيد به مشتريان خود اين انگيزه را بدهيد كه كسب و كار شما را به ديگران معرفي كنند و در ازاي ان شما امتيازاتي را براي انها در نظر بگيريد. براي مثال ميتوانيد براي اين افراد در ازاي معرفي شما به دوستانشان تخفيفات ويژه اي را در نظر بگيريد و يا هدايايي را براي اين افراد ارسال كنيد. مطمعنا مشتريان جديدي كه اين افراد براي شما به ارمغان مياورند سود خوبي را عايد كسب و كار شما خواهد كرد. استفاده از اين تكنيك براي معرفي بهتر يك كسب و كار جديد نيز بسيار مفيد است.

القاي رضايتمندي

 

اگر از اشتراك خود راضي نبوديد به ما اطلاع دهيد و تمام مبلغي را كه پرداخت كرده ايد دريافت كنيد .در حقيقت در اين روش شما به مشتري خود القا مي كنيد كه مطمئنا از اشتراك راضي خواهيد بود ،اين كار به خواننده يك حس برتري و اطمينان خواهد داد كه باعث نوعي رضايت  محض در خودش مي شود .شكي در موثر بودن اين روشها نيست اگر شما فرد خلاقي باشيد مي توانيد با جابجايي جملات و كلمات و افزودن شاخ برگ به آنها رضايت مندي را در طرف مقابل چندين برابر كنيد ، البته بايد دقت كنيد كه مهارت هاي روانشناسي را رعايت كنيد تا نتايج حاصل شود در غير اينصورت احتمال شكستتان بالا خواهد رفت .

مثال

جمله كاهش وزن فوري امكان دارد از طريق ايميل به شما ارسال شود و شما با يك نگاه مي توانيد بفهميد كه اين جمله براي فروش محصول است .اكثر مردم تبليغات را زياد مورد توجه قرار نمي دهند و آنها اكثرا دوست ندارند در ايميلشان نامه هايي را دريافت كنند كه مربوط به تبليغات است حتي اگر كالاي تبليغ شده مورد پسندشان هم باشد .دراين مرحله شما بايد ذهن مخاطب را دست گرفته و آنرا ترغيب كنيد براي هدف خودتان كه فروش يا ارائه محصولي است .

شما مي توانيد كاري انجام دهيد كه نامه  به عنوان يك نامه عادي به نظر برسد و پس از باز كردن آن به بررسي محتويان بپردازند و پيام شما را بخوانند ،سعي كنيد پيام طوري نباشد كه بيننده متوجه تبليغاتي بودن آن شوند بلكه بايد اورا كنجكاو كرده و وقتي مايل به خواندن آن شود تا اخر پيام با شما خواهد بود .

 

راه هاي افزاريش فروش

۱-حتما به مشتري ها محصولي را  اشانتيون ارائه دهيد

يكي از راه هاي افزايش فروش ،ارائه محصول به  مشتري بدون پرداخت پول  است كه  از شما دريافت كند و امتحان كند .

۲-كلاس رايگان برگزار كنيد

كلاسهايي به عنوان تبليغات و آموزش رايگان برگزار كنيد و محصول مورد نظر خود را معرفي كنيد .

مثلا چگونه با استفاده از محصولات شما پوستشان  را شاداب نگه دارند ؟

۳-كارگاه هايي را برگزار كنيد

با برگزاري كارگاه مي توانيد مثل بالا تبليغ و آموزش دهيد و همچنين مي توانيد در نقاط مختلف مشتريان بيشتري را پيدا كنيد.

۴-محصول خود را به عنوان هديه در كنار يك خريد ديگر به مشتري ارائه دهيد

 

اگر محصول شما تي شرت است كه ۲۵ هزار تومان است در قبال هر ۵۰٫۰۰۰ از آن محصول به مشتري تخفيف يا جايزه اي ارائه دهيد .

۵-دقت كنيد توجه مشتري را به خودتان جلب كنيد

 

 

سعي كنيد با متن هاي تبليغاتي مثل : يكي بخر دوتا ببر يا يكبار بخريد هميشه استفاده كنيد مشتريان خودتان را جذب كنيد و آنها را تشويق به خريد كنيد .

۶- بر روي روابط انساني تاكيد كنيد

بسياري از مشتريان حاضرند محصولاتي را از اشخاصي كه به آنها اعتماد دارند و يا آنها را مي شناسند خريد كنند سعي كنيد در نوع روابط انساني و اجتماعي خودتان كار كنيد تا بتوانيد اعتماد افرار اطرافتان را جلب كنيد .

۷-از تكنيك جايگزيني استفاده كنيد

ما بايد به مشتري حق انتخاب دهيم و در صورتي كه مردد است و بيشتر از يك گزينه انتخاب دارد بايد از او بپرسيد كه كدامش را دوست داري ؟ تمامي آدم ها خوششان مي آيد كه چند گزينه خوب براي انتخاب داشته باشند .

۸-با تكنيك مراقبت ، مراقب مشتري باشيد !

مشتري بايد احساس كند كه اگر هم دارد اشتباه مي كند شما مراقب همه شرايط هستيد و او تنها نيست . اين حس بهترين حسي است كه به مشتري خود ارائه مي دهيد و با اين كار ارزش كاري ، شخصيت و اطمينان سازي را بالا مي بريد و در ذهن مشتري تا خريد هاي بعدي  باقي خواهيد ماند .

۹-از تكنيك اجازه استفاده كنيد

 

 

ما انسان ها دوست داريم از ما در هر زمينه اي اجازه بگيرند  ، پس مشتري خودتان را مجبور نكنيد و طوري صحبت كنيد كه گزينه انتخاب برايش فعال باشد .

چگونه فروش خود را با  استفاده از كلمات افزايش دهيم ؟ از عبارات ساده و احساسي كه مشتريان را تحريك مي كند استفاده كنيد .  زيرا باعث مي شود كه آنها تحت تاثير احساساتشان تصميم به  خريد بگيرند و شما مي توانيد از اين عوامل به عنوان فروش موفق استفاده كنيد .

نتيجه گيري

با معرفي برخي تكنيك هايي كه در مقاله راه هاي افزايش فروش براي شما ذكر كرده ايم ، مي توانيد محصولات خود را از لحاظ تبليغات و معرفي دسته بندي كرده و متوجه شويد چگونه تبليغات  و فروش را افزايش دهيد و پيش ببريد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۵:۴۶

با سلام خدمت دوستان خوبم اميدوارم هر جاي ايران و جهان كه هستي حالت عالي و پر از انرژي باشي.امروز ميخواهم در مورد چند نكته مهم با شما صحبت كنم و از شما ميخواهم به اين موضوع دقت كنيد. همچنين ميخواهم در مورد كارمندان صحبت كنم. دوست من ساختار مغز همه انسان ها شبيه به هم است و همه انسانها به صورت يكسان از مغز خود استفاده ميكنند.

تفاوت بين كارمندان و مديران

 

كارمندان ميتوانند مدير شوند مگر اينكه شخصي نابغه نباشد. منظورم اين است كه اگر شما يك كارمند هم كه باشي به اندازه يك مدير از مغز خود استفاده ميكنيد و بر عكس اگر يك مدير هم باشيد به اندازه يك كارمند از مغز خود استفاده ميكنيد با اين تفاوت كه مديران به ص ورت هدفمند از مغز خود استفاده ميكنند و كارمندان به صورت بي هدف اين كار را انجام ميدهند. مديران در يك دورهزماني تمركز خود را بر اين موضوع متمركز كرده اند كه يك بيزينس را ايجاد و رشد دهند در حالي كه كارمندان معمولا با مشكلات و حواشي درگير هستند.

برخي از من ميپرسند كه چگونه توانستي در اين سن كم به موفقيت برسي و من جواب ميدهم زماني كه هم سن و سال هاي من دنبال تفريح و حاشيه بودند من تنها به موفقيت و كار فكر ميكردم و به دنبال ان بودم و به همين دليل اين نتيجه را گرفتم و همه ميتوانند اين نتيجه را بگيرند و من بارها اي نموضوع را گفته ام. تنها كافي است تمركز ذهن خود را بر اين مسئله بگذاريد.

همه كارمندان ميتوانند مدير شوند

 

 

من ميگويم همه كارمندان ميتوانند مدير شوند چرا كه به اين موضوع اعتقاد دارم و در مورد آن مطالعه كرده ام. اين جمله را بر اساس تجربيات و مطالعات خودم ميگويم. در تعدادي از كتابها به اشتباه گفته شده است كه برخي از اافراد بايد كارمند باقي بمانند. از نظر من اين جمله اشتباه است و همه كارمندان ميتوانند تبديل به مدير شوند و در اين بين فقط ميزان سختي متفاوت است. بعضي ها ازنظر شخصيتي به يك مدير نزديك نيستند و بايد اين شخصيت را در خود بسازند. مدير شدن براي اين افراد يك مقدار سخت تر است و در طرف مقابل برخي ها ذاتاً مدير به دنيا امده اند و اين افراد اصلا اشتباهاً كارمند شده اند. پس تمام كارمندان ميتوانند تبديل به مدير شوند و فقط مقدار سختي براي رسيدن به ان تفاوت دارد.

تقسيم انسانها بر اساس پول و زمان

 

 

ممكن است از من بپرسيد كه اقاي تيموري با اين حرفي كه شما ميزنيد خب همگي به مدير تبديل خواهند شد؟ در جواب بايد بگويم كه باور كن قرار نيست همه تبديل به مدير شوند. مگر چند درصد افراد اين اموزشها را ميبينند و دوست دارند كه مدير شوند. باور كنيد خيلي از افراد كارمندي را پذيرفته اند و به همين دليلي است كه رشد نميكنند و مدير نميشوند. اين افراد تعداشان زياد است.

من افراد را از نظر زمان و پول به سه دسته تقسيم ميكنم. ۱% از انسانها زمان ۹۶% از انسان هاي ديگر را ميگيرند و در مقابل پول ناچيزي پرداخت ميكنند. ۳% انسانها زمانشان را صرف خودشان كرده و ميتوانند پولي را به دست بياورند. و ۹۶% انسانها زمان خود را در اختيار ديگران ميگذارند و در مقابل ان پول ناچيزي درسافت ميكنند. اين ۹۶% كارگران و كارمندان هستند. به همين دليلي است كه بعضيها مازراتي دارند چرا كه اين افراد جزء كساني بودند كه اقدام و عمل كردند.

زندگي كارمندي

 

 

دوستان من كارمند بودم و زندگي كارمندان را ديده ام. يك روز زندگي انها را براي شما شرح ميدهم و شما بگوييد كه ايا اشتباه ميكنم و يا خير. صبح ساعت ۵-۶ از خواب بيدار ميشود و با احساس ناراحتي به آينه نگاه ميكند كه صبح شده است و بايد به سر كار برود و بعد از ان با احساس نارحتي لباس خود را ميپوشد. در خانه و يا مسير صبحانه مختصري خواهد خورد و به سر كار ميرود.

به اجبار كارها را انجام ميدهد و شخصي كه مدير است به او دستورات مختلفي ميدهد و اين شخص در تمام طول روز منتظر پايان ساعات كارذ است چرا كه از كار لذت نميبرد. منتظر پايان ساعت كاري خود است كه بتواند از ان محيط فرار كرده و به خانه خود برگردد. چند ساعت پاي تلويزيون و شبكه هاي اجتماعي بنشيند تا خسته شود و بخوابد و فردا باز هم همين موضوع تكرار ميشود. نوعي روزمرگي و تكرار كه تنها اگر درامد خوبي داشته باشد ميتواند پنجشنبه و جمعه وقتي را براي تفريح كم خرج خود در نظر بگيرد. من اين موضوع را درك كرده ام.

اكثر كارمندان توانايي هايي كه دارند خورد ميشود چرا كه انها ديده نميشوند. چون در محيطي كه كار ميكنند هر چقد هم كه انرژي بگذارند ديده نميشوند. و به همين دليلي پس از مدتي علاقه خود به كار كردن را نيز از دست ميدهد. كافي است ۴ ماه حقوق اين افراد پرداخت نشود و به تعويق بيافتد. در اين صوت زندگي اين افراد مختل ميشود و مجبور هستند براي مثال ۵۰۰ هزار تومان از اطرافيان خود قرض كنند. شما در مورد اين جملات قضاوت كنيد كه آيا درست ميگويم و يا خير.

ارزش پول در مقابل ارزش شخص

 

 

ميخواهم يك جمله طلايي براي شما بگويم. اين جمله را به ذهن خود بسپاريد. هر گاه ديديد پول يك ادم از خود يك آدم ارزش بيشتري دارد بدانيد كه ان آدم مهارت لازم را ندارد. خيلي از كارمندان قديمي اينطوري هستند. توانسته اند خانه اي بخرند و مبلغي نيز به عنوان پس انداز در اختيار دارند. اما ديده ميشود كه اين پول هيچ كمكي به انها نميكند چرا كه مهارت هاي لازم را ندارند. اينجا است كه گفته ميشود ارزش پول از خود شخص بيشتر است.

براي مثال زماني كه بخواهند بروند و در جايي شريك شوند ممكن است به انها گفته شود شما براي شراكت كافي است كه پولت را بياوري و لازم نيست خودت بيايي. دليلي اين موضوع هم اين است كه اين افراد مهارت ها و توانايي هاي خوبي ندارند. بسياري از كارمندان را ديده ام كه در طي ساليان طولاني در محيط كاري خود تنها كارهاي تكراري را انجام داده اند. و اگر اين افراد بخواهند از اين لاكي كه براي خود ايجاد كرده اند بيرون بياييند بايد زحمت بيشتري بكشند.

آرزوهاي كارمندي

 

 

من در چهار راه وليعصر موسسه اي دارم و در وسط كوچه سازمان بازنشستگي قرار گرفته است. من رفتم با بازنشسته ها صحبت كردم از انها پرسيم از شرايط راضي هستيد و آنها جواب منفي ميدادند. از انها پرسيدم اگر به بيست سال قبل برگردي بازهم كارمند ميشوي؟ باز هم جواب منفي ميدادند و ميگفتند كه به دنبال كار ديگري ميرفتند. اكثر بازنشسته ها اين رويا را دارند كه اي كاش ما يك خانه ديگر داشتيم و ان را اجاره ميداديم تا پول بيشتري ميگرفتيم.

اكثر كارمندان دوست دارند درامدشان دوبرابر شود و جالب اينجاست كه اين خواسته در طي چند سال عملي ميشود و تقريبا بعد از چند سال حقوق كارمندان دوبرابر ميشود اما تغييري در زندگي آنها اتفاق نمي افتد و هميشه در حسرت دو برابر شدن مجدد حقوقشان هستند. من ميگويم كه بياييد براي خودتان كار كنيد. اگر شما هم كارمند هستيد با يك تصميمگيري و يادگيري راه كارها و در نهايت تلاش ميتوانيد زندگي خود را عوض كنيد و  به يك مدير و كارآفرين موفق تبديل شويد كه تعدادي كارمند داريد و ديگر دغدغه مالي نخواهيد داشد.

مهارت هاي خود را افزايش دهيد

 

 

چند راهكار را براي تبديل شدن شما از يك كارمند به مدير موفق را در ادامه توضيح ميدهم. در ابتدا گفتم كه هروقت ديديد ارزش پول يك شخص بيشتر از خود او است بدانيد كه آن شخص فاقد مهارت است. پس تا جايي كه ميتوانيد در اقتصاد آزاد مهارت خود را افزايش دهيد. براي مثال زماني كه ساعت كاري شما تمام ميشود به جاي اينكه پاي تلويزيون و شبكه هاي اتماعي بنشينيد برويد و در مورد كسب و كار هاي مختلف تحقيق كنيد. بيزينس هاي مختلفي را مورد بررسي فزار بدهيد و مطمعن باشيد در بين تعداد زياد بيزينسي كه وجود دارد حداقل يكي از انها به درد شما خواهد خود و ميتواند شما را به استقلال و فراواني مالي برساند. پس سعي كنيد اطلاعات خود را افزايش دهيد.

ترس خود را كنار بگذاريد

همچنين بايد ترس خود را كنار بگذاريد من تعداد زيادي از كارمندان را ديده ام زماني كه ميخواهد از محيط كارمندي خود خارج شوند دچار ترس زيادي ميشوند انگار كه قرار است در ديگ آب جوش بيافتند و عذاب زيادي بكشند. من نميگويم كه تبديل شدن به مدير سختي ندارد . و لي مطمعن باشيد وضعيت شما از وضعيت كارمندي كه در حال حاضر داريد بدتر نخواهد بود. سختي ها بعد از چند ماه به پايان خواهند رسيد پس ترس خود را كنار بگذاريد.

مراحل تبديل شدن به مدير

 

 

 

من گفتم كه انسانها به سه دسته تقسيم ميشوند: ۱% از انسانها زمان ۹۶% از انسان هاي ديگر را ميگيرند و در مقابل پول ناچيزي پرداخت ميكنند. ۳% انسانها زمانشان را صرف خودشان كرده و ميتوانند پولي را به دست بياورند. و ۹۶% انسانها زمان خود را در اختيار ديگران ميگذارند و در مقابل ان پول نالچيزي درسافت ميكنند. اين ۹۶% كارگران و كارمندان هستند. اگر كارمند هستيد در ابتدا بايد تبديل به افرادي شويد كه جزء گروه ۳% هستند. يعني افرادي كه براي خودشان كار ميكنند. اين كار شايد كمي سخت باشد اما ارزشش را دارد و خيلي زيبا است. بعد از اينكه شما جزء گروه ۳% قرار گرفتيد مرحله بعدي تبديل شدن شما به افرادي است كه در گروه ۱% قرار دارند.

هوش مالي مانند يك عضله است

 

 

دوستان من هميشه به شما گفتم كه هوش مالي خود را افزايش دهيد در اين صورت است كه راهكارها خيلي راحت تر براي شما عملي خواهند شد هوش مالي مانند عضلات بدن است. به كساني كه به باشگاه رفته اند و اندام انها توجه كنيد، اين افراد ميتوانند مولتي ميلياردر شوند چرا كه ياد گرفته اند بر روي عضلات خود كار كنند پس ميتوانند ياد بگيرند كه چطور روي هوش مالي خود نيز كار كنند و ان را تقويت كنند. شما روز اولي كه به باشگاه ميرويد بدنتان درد ميگيرد. و اذيت ميشويد و روز اولي هم كه بخواهيد زندگي مالي خود را عوض كنيد ممكن است به دلايلي مانند ندانستن راهكارها اذيت شويد. ولي با گذشت زمان و با مطالعه و تحقيق بيشتر و زماني كه اموزش ميبينيد قادر خواهيد بود كه فرصتها را پيدا كنيد. پس رو عضلات هوش مالي خود كار كنيد.

شما ميتوانيد موفق شويد

 

 اين نكته را بدانيد كه شما ميتوانيد از خيلي از ميلياردرها موفقتر شويد. شايد اصلا شما يك نابغه باشيد كه اين اتفاق براي شما افتاده است و تبديل به يك كارمند شده ايد. هيچ كارگري را نديدم  زماني كه از شرايط كارمندي خود با علم و تحقيق خارج شده است شرايطش بدتر شده باشد. من براي ۱۰۰ هزار نفر تا به حال سخنراني كردم و از همه انها پرسيدم كه آيا كارمندي را ديده ايد كه با علم و تحقيق از شرايط كارمدي خود خارج شود و شرايطش بدتر شود؟ تا به حال هيچ كسجواب نداده و نگفته است كه چنين موردي را ديده است.

نتيجه گيري

اگر با علم كارمندي خود را رها كنيد ميتوانيد زندگي خود را بسازيد. مطمعن شما اگر كارمندي را رها كنيد شرايط بدتري را تجربه نخواهيد كرد چرا كه شما در حال اموزش ديدن هستيد. همين الان اين مطلب را براي يكي از دوستان كه خود كه كارمند يا كارگر هستند و براي شخص ديگري كار ميكنند بفرستيد. همين مطلب شايد آنها را از كارمندان ميتوانند مدير شوند تبديل كند.

شاد و پيروز و سربلند باشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۴۹:۰۴

كتاب پرواز با عقاب ها ، بايد دست از خاك بازي با اُردك ها برداري. زندگي فرصتي غنيمتي براي رشد كردن و شكوفا شدنِ كه نبايد به بيهودگي و بي هدفي طي بشه، دوستان و افرادي كه ما با اون ها ارتباط داريم، يكي از مهمترين و تأثيرگذارترين عوامل رشد يا عدم رشد ما محسوب ميشن و اين عامل زماني بيشترين اثر رو در روند رشدي افراد ميزاره كه يك فرد در مسير موفقيت قرار داره. زماني كه موفق شدن، بهترين شدن، ثروتمند شدن، در آرامش و آسايش بودن رو انتخاب مي كني، خيلي خيلي بيشتر از يك فرد عادي بايد به اين نكته توجه كني. زماني به درك اين موضوع مي رسيم كه تصميم گرفتيم در مسير رسيدن به هدف با سرعت بيشتري قدم برداريم.

ارتباطات

 

 

اگر كمي به گذشته و دستاوردهايي كه به دست اُوردي توجه كني، نتيجه مي‌گيري كه همراهي يك دوست يا همكار يا به‌طوركلي يك شخص و ارتباط موثر با او باعث اين اتفاق خوب بوده. روانشناسان معتقدن افراد بدون ارتباطات با مرده هيچ فرقي نمي كنن و اين يعني چقدر مهمه كه با چه كساني در ارتباط هستي و زمانت رو با چگونه افرادي مي گذروني؟ حالا فكر كن ببين:

 • با چه كساني در ارتباط هستي؟
 • آيا اين افراد جزء افراد موفق هستن؟
 • آيا براي هرروز خودشون برنامه‌اي دارن؟
 • آيا انسان‌هاي هدفمندي هستن؟
 • آيا براي بهتر كردن زندگيشون تلاش مي كنن؟

كسب موفقيت

 

 

خيلي مهمِ كه با چه كساني در ارتباط هستي، اين افراد آينده‌ات رومي سازن. شايد خيلي شنيده باشيم كه هم‌نشيني با افراد بزرگ انسان رو بزرگ مي كنه و باعث سعادتش ميشه و بالعكس نشست‌ و برخاست با افراد نامناسب نيز ميتونه انسان رو به بيراهه يا تباهي بكشه. مي خوام اين موضوع رو عميقاً درك كني كه دوستا و افرادي كه باهاشون در ارتباط هستي تا چه اندازه مي تونن روي روند زندگيت تأثيرگذار باشن. همچنين بايد به اين نكته هم توجه كني كه ارتباطات ركن اصلي موفقيت در عصر حاضرِ و براي كسب موفقيت‌هاي بيشتر بايد ارتباطات سازنده و مناسبي ايجاد كني و روي ارتباطات ارزشمند سرمايه‌گذاري كني.

پيشرفت

 

 

شنيدي ميگن: يه دست صدا نداره! اين ضرب‌المثل رو زياد شنيدي اما چقدر تو زندگي روزمره ازش استفاده مي‌كني؟ شما بايد براي موفقيت و پيشرفتت همراهاني رو انتخاب كني كه مي تونن كمكت كنن. در هر شغل و جايگاهي كه هستي فرقي نمي كنه، شما مي‌تواني با ايجاد روابط مناسب، روند پيشرفت خودت رو سريع‌تر كني.با مطالعه ي اين كتاب به هر آنچه كه بايد از يك ارتباط درست و سازنده بدوني، دست پيدا مي كني و حتما در اين مسير سرعت رسيدن به اهدافت بيشتر و بيشتر ميشه. پس با دقت و خط به خط كتاب پرواز با عقاب ها رو با جان و دل بخون و تمرين هاي ارائه شده رو با دقت انجام بده؛ يادت باشه موفقيت شانسي نيست، يك انتخابه! انتخاب يك مسير درست و البته افراد درست و كارآمد. پس از همين ابتدا با بالا بردن آگاهي در اين زمينه، موفقيت خودت رو تضمين كن.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۸:۵۴

مديريت فروش به معناي مديريت نحوه ي فروش محصولات يا خدمات يك شركت مي باشد. بايد در نظر داشت فروش مثل يك بازي فوتبال است بين تيم هاي فروشنده و مشتريان كه در انتها نتيجه بازي برد – برد مي شود. بنابراين مديريت فروش بايد هم در جهت تامين نياز هاي مشتريان و هم در تحقق اهداف سازمان برنامه ريزي كند.

نقش مديران فروش

 

 

مديران فروش مهمترين نقش را در افزايش كسب و كار سازمان ايفا مي كنند، زيرا اگر مديريت فروش بتواند نقش خود را به درستي انجام دهد، محصولات در اختيار مشتريان قرار گرفته و در نتيجه موجب سود سازمان مي گردد. هنگامي كه از فروش صحبت به ميان مي آيد محور فكري مردم حول فروش حجره اي و مغازه ها و بنگاه ها متمركز مي شود. در مديريت فروش سنتي يك سري نياز ها نه به صورت پيش بيني شده بلكه به صورت روتين خريداري مي شد، يا اغلب پس از سفارش مشتري خريداري مي شد و در اختيار مصرف كننده قرار مي گرفت دنياي امروز دنياي تغيير و تحول است و تكنولوژي به سرعت رشد كرده و مردم به دنبال تامين هرچه سريعتر نيازهاي خود هستند.

فردي كه به عنوان مدير فروش يك مجموعه ي حرفه اي انتخاب مي شود بايد داراي اعتماد به نفس بالا، برنامه‌ريزي راهبردي، ذهنيت استراتژيك، ارتباط موثر با ديگران، فن بيان قوي، يادگيري، و ياددهي و بسياري ديگر از مهارتهاي تخصصي باشد.

عناوين اصلي مديريت فروش

•    مطالعه بازار

مديريت فروش بايد بازار هدف را شناسايي كند و مطابق با نياز بازار عمل نمايد، مديران فروش بايد به طور دائم بازار را مورد بررسي قرار دهند تا بتوانند رفتار بازار را پيش بيني نمايند. سازمان هاي موفق از مديريت فروش قوي برخوردار هستند كه مي توانند رفتار بازار را پيش بيني و يا حتي آن را در دست بگيرند.

•    ارائه محصول با كيفيت با قيمت مناسب

محصولات بايد با بالاترين كيفيت و با مناسب ترين قيمت در اختيار مصرف كنندگان قرار گيرند تا محصولات براي مشتريان به تقاضا تبديل شده و موجب افزايش سهم بازار محصول گردد.

•    ايجاد ارزش براي مشتري

 

در ارائه محصول بايد به نياز هاي مشتريان توجه ويژه كرد زيرا مخاطبان اصلي ما آنان مي باشند. با اين كار مشتريان اطمينان پيدا مي كنند محصولي كه به آنها ارائه شده پاسخگوي نياز آنان مي باشد.

•    ارائه مشاوره مناسب به مشتري

 

مديريت فروش

مشتري بايد هنگام خريد محصول احساس امنيت نمايد، و به اين باور برسد كه اين خريد به نفع هر دو طرف معامله مي باشد. بايد بطور دقيق فوايد محصول به مشتري توضيح داده شود كه اين محصول چه منفعتي براي وي خواهد داشت. بايد در نظر داشته باشيم كه در اينكار از اغراق و دروغ دوري كنيم. مشاوره نامناسب به مشتري موجب رشد منفي بازار ما خواهد شد و سازمان با مشكل جدي مواجه خواهد شد.

•    وفادار نمودن مشتري

ارائه محصول مناسب و احترام به مشتري اين دو اصل موجب خريد كالاهاي ديگر شركت از سوي مشتري مي گردد.

•    حركت مديريت فروش از فرمانروايي به سمت مربيگري

مديريت فروش بايد در نظر داشته باشد كه دنياي امروز دنياي استبدادي نيست. بايد با انجام دوره هاي آموزشي براي تيم فروش به آنها بياموزد كه راهنماي مردم باشند. به آنها بياموزند كه فروش محصول يك امر تحميلي نمي باشد و با توجه به افزايش شركت ها اگر مصرف كننده احساس كند كه كالاي شما به آنها تحميل شده و براي آنها سودي ندارد، مطمئنا به شركتي ديگر روي خواهند آورد.

 

خصوصيات مديران فروش موفق

اعتماد به نفس

يكي از ويژگيهاي برجسته مديران فروش موفق داشتن اعتماد به نفس است. اگر مديران فروش در اين زمينه دچار ترديد باشند نتيجه به دست آمده به شدت تحت تاثير قرار خواهد گرفت. البته اعتماد به نفس كاذب و تكبر ميتواند نتايج منفي زيادي به وجود بياورد و حتي كل تيم فروش را تحت تاثير قرار دهد. اما وجود اعتماد به نفس واقعي ميتواند تا حد چشمگيري باعث بهبود نتايج و بهبود عملكرد تيم فروش شود.

يادگيري مداوم

 

 

يك مدير فروش موفق دائماً در حال يادگيري در مورد شغل و كسب و كار خود است. آنها همواره به جزئيات توجه كرده و سعي ميكنند دائما دانش خود را در زمينه شغليشان افزايش دهند. برخي از مديران فروش به اشتباه تصور ميكنند كه اطلاعاتشان كافي است وديگر نيازي به يادگيري ندارند. اما در حين كار تفاوتهاي و جزئياتي به وجود مي آيد كه ناديده گرفتن انها ميتواند عملكرد مثبت كل تيم فروش را تحت تاثير قرار دهد. توجه و يادگيري تمام جزئيات ميتواند تاثير زيادي در رسيدن به اهداف يك مدير فروش داشته باشد.

در دسترس بودن

 

 

طي فعاليت هاي روزانه هر كسب و كاري ممكن است پرسشهايي به وجود بيايد پس مديران فروش موفق هميشه در دسترس قرار دارند. مديران فروش موفق هيچگاه خود را با موارد غيرضروري مشغول نكرده و هميشه در دسترس تيم فروش خود قرار دارند. مديران فروش موفق همواره سعي ميكنند با تيم فروش خود ارتباطي قوي داشته باشند.

يكي از كارهايي كه مديران فروش موفق انجام ميدهند برگزاري منظم دوره هاي اموزشي مديريت فروش است. آنها با برگزاري اين دوره ها ارتباط موثري را با اعضاي تيم فروش خود برقرار ميكنند. عدم در دسترس بودن ميتواند باعث ناتواني در دريافت پرسشها و ارائه پاسخ مناسب براي انها شود چنين نقصي ميتواند حتي در كوتاه مدت فعاليتهاي كسب و كار را تحت تاثير قرار دهد و حتي ممكن است صدمات جبران ناپذيري را به موفقيت يك كسب و كار وارد كند.

اقدام به برنامه ريزي

 

 

يك مدير فروش موفق زماني كه اين مسئوليت را بر عهده ميگيرد در كوتاه ترين زمان اقدام براي در نظر گرفتن يك برنامه ريزي دقيق و مناسب را اغاز ميكند. مديران فروش موفق درباره نيازهاي موجود براي موفقيت كسب و كار و همچنين چگونگي رسيدن به اهداف از پيش تعيين شده تصميم ميگردند و اقدامات مورد نياز را مشخص ميكنند. مديران فروش موفق براي تيم فروش خود اهدافي را تعيين ميكنند البته اهدافي كه تحقق آنها امكانپذير باشند.

اهداف و انتظارات غير واقعي در زمان كوتاهي ميتواند باعث به وجود امدن ياس و ناراحتي در تيم فروش شود. اما زماني كه اهداف و برنامه ريزيها به صورت واقع بينانه انجام شود و تحقق يابند اين موضوع ميتواند باعث افزايش اعتماد به نفس در كل تيم فروش شود. زماني كه يك مدير فروش بتواند باعث افزايش اعتماد به نفس در كل تيم فروش شود در واقع انها را براي رسيدن به اهداف بزرگتر آماده كرده است.

ايجاد ارتباط كارآمد

 

 

مديران موفق به افراد تيم فروش خود مي اموزند كه چه انتظاراتي از انها دارند. نحوه برخورد اين مديران با تيم خود به گونه اي است كه انها احساس ارامش دو طرفه اي دارند و در صورت بروز هر مشكل يا نقصي تيم فروش به راحتي ان را با مدير در ميان ميگذارد. ايجاد اين ارتباط ميتواند باعث رسيدگي به مشكلات به وجود امده در كوتاهترين زمان شود. تيم فروش بايد بتواند بدون هيچ ترس و مشكلي مشكلات پيش امده را با مدير فروش در ميان بگذارد در غير اين صورت ممكن است مشكلات مهمي پنهان شوند و به مرحله اي برسند كه كنترل انها از دسترس خارج شود. مديران فروش تلاش ميكنند تا رابطه اي صميمي با اعضاي تيم فرو شخود برقرار كنند. البته وجود اين رابطه صميمي باعث نخواهد شد كه آنها از اتخاذ تصميمات ضروري د رمواقع لازم چشم پوشي كنند.

ويژگي هاي مديريت فروش

•    نوآوري

ايجاد طرح ها و ايده هايي خارج از عرف و عادت، ايده هاي نو موجب مي شود ما سهم زيادي از بازار را براي خود داشته باشيم.

•    تكنولوژي

استفاده از ابزارهاي به روز و كارآمد،موجب تحصيل در امر توليد، توليد كالاي با كيفيت و  تامين نياز مشتريان در حداقل زمان ممكن مي گردد

•    رهبري

توانايي اداره كردن تيم فروش براي رسيدن به اهداف شركت

نتيجه گيري

 

 

مديران فروش بايد به طور مداوم با مديريت بازاريابي در ارتباط باشد و به طور پيوسته اطلاعات مربوط به فروش را ارائه دهد تا بتوان به صورت دقيق تصميم گيري هايي در ارتباط با فروش و بازاريابي محصول گرفته شود. هرچقدر تيم فروش حرفه اي تري داشته باشيم ، درنتيجه سهم بازار بيشتر و سود بيشتري خواهيم داشت، هر چقدر تيم فروش موفق تر باشد برند سازمان معتبر تر شده كه اين امر موجب مي شود سازمان به اهدافش نزديكتر گردد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۱:۴۷

مديريت مالي ۲ وظيفه مشخص دارد: مديريت مالي يعني استفاده از مفاهيم و اصول اقتصادي به منظور حل مسائل اقتصادي. هدف از مديريت مالي مجموعه وظايف و مسئوليت هايي است كه باعث مي شود ثروت سهامداران به حداكثر برسد. مديريت مالي در واقع همان اقتصاد كاربردي است. مديريت مالي قوي موجب مي شود كسب درآمد سازمان به حداكثر برسد.

۱   تامين مالي

۲   سرمايه گذاري

مديريت مالي بايد توجه داشته باشد كه در چه مصارفي بايد سرمايه گذاري كند و چگونه منابع لازم براي اين دارايي ها را تامين مي كند. مدير مالي مي بايست با بررسي دقيق درآمد و دارايي هاي شركت و همچنين دريافت گزارشات دوره اي تمامي بخش هاي سازمان بودجه لازم براي سرمايه گذاري هاي شركت كه موجب رشد سازمان مي گردد را فراهم آورد.

 

مديريت مالي چگونه شغلي است؟

 

 

مديريت مالي، مديريت بر منابع و مصارف شركت است. مديران مالي به دنبال افزايش سود شركت (در كوتاه مدت) و افزايش ثروت سهامداران (در بلند مدت) مي باشند. مديران مالي همچنين مسئول سلامت مالي سازمان هستند. آنها گزارشات مالي را تهيه، فعاليت هاي سرمايه گذاري را هدايت، استراتژي ها را توسعه داده و براي رسيدن به اهداف مالي بلند مدت سازمان برنامه ريزي مي كنند.

نقش مدير مالي با توجه به پيشرفت هاي تكنولوژيكي و نرم افزاري در حال تغيير است. در گذشته وظيفه اصلي مدير مالي نظارت بر مسايل مالي سازمان بوده است ولي حالا بيشتر به تحليل داده ها و دادن مشاوره به مديران عالي براي حداكثر سازي سود و افزايش ثروت سهامداران مي پردازند.

مدير مالي اغلب به صورت تيمي كاركرده و به مديران عالي شركت يا سازمان مشاوره مي دهد و وظايفي كه مختص آن سازمان يا صنعت است را انجام مي دهد. براي مثال مديران مالي دولتي بايد در ثبت، كنترل و تخصيص بودجه متخصص باشند و مدير مالي شاغل در بخش صنعت بايد نحوه محاسبه و گزارش دهي بهاي تمام شده كالا و محصولات توليدي را به طور كامل بداند. علاوه بر اين مديران مالي بايد با قوانين خاص مالياتي كه بر صنعت سازمان آنها موثر است، آشنا باشند. آنها با مديران ارشد و واحدهاي مالي و حسابداري ارتباط نزديك دارند. مديران مالي اكثرا به صورت تمام وقت كار مي كنند  و حجم كار آنها زياد است.

چه توانايي هايي براي مديران مالي ضروري است؟

 

 

مهارت ارتباطي: يكي از مهمترين توانايي هايي كه براي موفقيت يك مدير مالي مورد نياز است توانايي ايجاد ارتباط موثر با ساير مديران شركت و سازمانهاي قانوني مانند بيمه، ماليت و شركت هاي حسابرسي است. مديران مالي به صورت منظم به اين ارتباط نياز دارند.

دقت به جزئيات: مديران مالي به صورت روزمره با اعداد و ارقام ريز و درشتي سر و كار دارند و همچنين نقش مهم كنترلي و نظارتي را نيز در شركت به عهده گرفته اند. پس در نتيجه يكي از توانايي هايي كه هر مدير مالي به ان نياز دارد توانايي دقت به جزئيات است.

مهارتهاي تحليل و حل مشكلات: هدف نهايي هر شركت و تجارتي كسب سود بيشتر است و سود نيز از جنس پول است پس در نتيجه پيچيده ترين مسائل شركتها به طور معمول در حوزه مالي و سرمايه گذاري ميباشد. مدير مالي بايد بتواند در مراحل مختلف اقدام به شناسايي و حل موانع و مشكلات موجود با استفاده از كمك ساير مديران كند.

مهارت سازماندهي: داشتن مهارت هاي سازماندهي به منظور مديريت، كنترل و سازماندهي مناسب كاركنان بخش مالي و همچنين توان ارائه گزارشات ساختار يافته و هدفمند به مديريت ارشد بسيار ضروري است. نميتوان يك مدير مالي موفق را بدون وجود توانايي سازماندهي مجسم كرد.

مهارت هاي رياضي و فناوري

فناوري اطلاعات و نرم افزارهاي مربوط به اين رشته نقش مهمي در ثبت و گزارش دهي اطلاعات مالي دارند. و به همين دليل است كه امروزه مديران مالي نميتوانند بدون اگاهي و تسلط در اين زمينه وظايف خود را به خوبي انجام دهند.

مديران مالي در كجا مشغول به كار ميشوند؟

 

 

شركتها و سازمانهاي مختلفي به مديران مالي نياز دارند و آنها را استخدام ميكنند. بانك ها، شركتهاي بيمه، سازمان هاي دولتي و خصوصي از مواردي هستند كه مديران مالي در انجا مشغول به كار ميشوند. تقريبا ميتوان گفت تمامي شركتهاي متوسط و بزرگ به منظور رشد و بقاء خود و همچنين افزايش سود و افزايش دارايي هاي خود به مديران مالي نياز دارند

اهداف مديران مالي

 

 

به طور كلي هدف مديران مالي به دنبال تهيه، تخصيص و كنترل منابع مالي مربوطه هستند. آنها تلاش ميكنند تا از عرضه كافي و منظم منابع مالي اطمينان حاصل كنند. همچنين مديران مالي سعي ميكنند كه از بازده مناسب به سهامداران نيز مطمعن شوند. اين فاكتور بستگي به ظرفيت درامد، قيمت سهام بزار و گسترش سهامداران دارد. همچنين مديران مالي به دنبال اين هدف مهم هستند كه بودجه مربوطه به صورت مطلوبي مورد استفاده قرار بگيرد. يكي از مهمترين اهداف مديران مالي اطمينان از امنيت سرمايه گذاري است.

منابع مالي بايد در معاملاتي با ظريب امنيتي بالا سرمايه گذاري شوند چرا كه در نهايت توجه به اين بخش باعث نرخ مطلوب بازگشت سرمايه خواهد شد. مديران مالي به دنبال برنامه ريزي براي يك ساختار درست سرمايه هستند. تركيبي عادلانه و درست از سرمايه لازم است كه در نهايت باعث برقراري تعادل بين بدهي و سرمايه خواهد شد. مديران مالي نقش مهمي در دستيابي به اهداف يك سازمان بازي ميكنند.

تحصيلات

 

 

رشته مديريت مالي تا قبل از سال ۱۳۸۱تنها به عنوان يكي از گرايشهاي مديريت بازرگاني محسوب مي شد ولي به لحاظ اهميت جريانهاي مالي سازمانها و تاثير اين جريانها بر روي موفقيت و سود آوري سازمانها و مباحث جديد سرمايه گذاري و غيره از سال ۱۳۸۱ به صورت يكي از رشته هاي كارشناسي ارشد مديريت با عنوان «رشته مديريت مالي» درآمد. همچنين از سال ۱۳۹۲ رشته جديدي با عنوان «مالي» ايجاد گرديد كه شامل گرايشهاي مختلفي نيز مي شد. در طي سالهاي گذشته گرايش مالي به عنوان گرايشي از رشته هاي مديريت بازرگاني، دولتي و صنعتي نيز ارائه شده است كه با «رشته مديريت مالي» و «رشته مالي» متفاوت مي باشد.

وظايف مديران مالي

 

مديريت مالي

 

۱    تصميم گيري درباره سرمايه گذاري

۲    تصميم گيري درباره تامين مالي

۳    چگونگي تقسيم سود سهام

مهمترين وظيفه مديريت مالي تصميم گيري درباره سرمايه گذاري مي باشد، زيرا در اين چارچوب بايد هم اهداف مشتريان و هم اهداف مالكين را تامين كند. سرمايه گذاري غلط نه تنها موجب از دست رفتن سرمايه سازمان مي شود، بلكه اعتبار سازمان و همچنين ارزش سهام سازمان را پايين مي آورد.

نقش مديريت مالي

۱    نظارت بر فعاليت حسابداري طرح هاي طولاني مدت شركت و حفظ اسناد و مدارك مالي شركت
۲   نظارت بر اسناد و اوراق بهادر و حسابهاي بانكي شركت و جابجايي به موقع حساب
۳    نظارت بر تهيه و تنظيم بودجه و كنترل هزينه هاي جاري شركت
۴    تامين اعتبارات و وجوه لازم براي سرمايه گذاري شركت در طرح هاي بلند مدت

 

نتيجه گيري

 

 

به طور كلي مديريت مالي مي كوشد هدف هاي شركت را به نحوي خاص مطرح كند كه در اين راه از ابزارها و روش هاي تجزيه و تحليل داده ها، كامپيوتر، حسابداري مالي كمك مي گيرد. وقتي سازمان از يك نظام مالي منسجم برخوردار باشد، سازمان تمركز لازم را بدست آورده و همه افراد در يك محيط ايمن به كار خود ادامه دهند كه اين امر موجب رشد و خلق ايده هاي نو در سازمان مي گردد.

تاريخچه مديريت مالي طي به دو دهه‌ ۱۸۹۰ و ۱۹۰۰، كه چندين شركت بزرگ آمريكايي در هم ادغام شدند بر مي گردد؛ به‌دنبال اين ادغام‌ها، ۷۸ شركت به وجود آمدند كه نيمي از كل توليد صنعتي ايالات متحده را در دست گرفتند. ادغام هاي ذكرشده،  نيازمند سرمايه‌ هنگفتي بود؛  كه به دنبال آن، مديريت ساختار سرمايه، يكي از وظايف مهم «مديريت مالي» شد. از آن زمان، تا‌كنون مسئوليت ها و وظايف مديران مالي همواره دچار تغيير ‌و‌ تحول بوده و ترديدي نيست كه در آينده نيز شاهد پيشرفت بيشتري خواهد بود.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۹:۴۴

آندرياس و توماس استرونگمان برادران دوقلو با مهارت هاي مكمل در مديريت و پزشكي

سرگذشت ثروتمندترين افراد جهان آندرياس و توماس استرونگمان(Andreas & Thomas Strungmann) برادران دوقلوي ميلياردر آلماني هستند كه هر كدام با ثروت ۸/۳ ميليارد دلار در سال ۲۰۱۰ به طور جداگانه از سوي مجله فوربز در رده دويست و سي و هفتم ثروتمندان جهان قرار گرفتند.

اين دو برادركه ميلياردرهايي خودساخته هستند ثروت خود را از صنعت داروهاي ژنريك به دست آورده‌اند. آنها شركت هكسال را در سال ۱۹۸۶ تاسيس كردند. آندرياس و توماس استرونگمان كه از برجسته ترين ثروتمندان جهان هستند هر دو در سال ۱۹۵۰ در آلمان متولد شدند. پدر اين دو برادر دوقلو، ارنست استرونگمان، تا سال ۱۹۷۹ شركت خانوادگي دارويي دوراشيمي‌ را اداره مي‌كرد. اما از آن سال از پسرانش خواست كه كسب و كارش را اداره كنند.

توماس استرونگمان در سال ۱۹۷۷ از دانشگاه اوگسبورگ با مدرك DBA ( دكتراي مديريت كسب و كار ) فارغ‌التحصيل شده بود. او براي كار به عنوان مدير محصول به شرينگ – پلوگ در لوكرن رفت و در سال ۱۹۷۸ به شعبه اين شركت در نيوجرسي منتقل شد. توماس در سال ۱۹۷۹ به آلمان برگشت و مدير ارشد اجرايي دوراشيمي‌شد.

 

شناخت نيازها و هوش مالي

 

 

آندرياس نيز در همين دوره در رشته پزشكي تحصيل كرده و به آفريقاي‌ جنوبي رفته بود تا به عنوان يك پزشك مشغول به كار شود. او در اين كشور نياز فوري به داروهاي با قيمت مناسب را با چشم خود ديده بود. دولت آلمان تا اواسط دهه ۱۹۸۰ به شكلي فعالانه جايگزيني داروهاي ژنريك با داروهاي برند دار را تشويق كرده بود تا بتواند قيمت‌هاي در حال افزايش بخش بهداشت را كنترل كند. برادران استرونگمان نيز به سرعت متوجه اين فرصت شدند و تصميم گرفتند با تركيب مهارت‌هاي مديريتي يكي از برادران و مهارت‌هاي پزشكي ديگري، كار كنند تا از اين فرصت بيشترين بهره را ببرند.

 

اعتماد به نفس و شروع كسب و كار

به همين منظور، آندرياس در سال ۱۹۸۶ كار خود در آفريقاي‌جنوبي را رها كرد تا به برادرش توماس بپيوندد تا به همراه هم شركت هكسال را تاسيس كنند. البته آنها براي تاسيس اين شركت ابتدا شركت خانوادگي دوراشيمي‌را فروختند. آنها در خانه خود در تگرنسي در منطقه باوارياي آلمان، كارگاهي راه‌اندازي كردند تا در آن به توليد داروهاي ژنريك ارزان قيمت بپردازند. به اين شكل شركت هكسال شيمي‌با توليد ۵ دارو و تنها ۲۲ كارمند كار خود را شروع كرد.

 

موفقيت بزرگ

 

 

برادران استرونگمان ميلياردرهاي خودساخته به جاي كپي كردن فرمول داروهاي موجود، پتانسيل بازار را براي توسعه فرمول‌هاي جديد شناسايي كردند. به اين شكل هكسال توانست به موفقيت سريع و چشمگيري دست يابد و درآمد آن در سال ۱۹۸۸ به ۲۸ ميليون يورو رسيد. در واقع تعهد هكسال به تحقيق و توسعه و تمايل آن به سرمايه‌گذاري مجدد سودها، در شركت نقش مهمي‌را در موفقيت شركت بازي كرد.

 

نام هكسال شيمي‌در سال ۱۹۹۵ به شركت هكسال تغيير يافت. اين شركت همچنين در سال ۲۰۰۰ شركت آزمايشگاه‌هاي ايان در آمريكا را خريد. برادران استرونگمان در نهايت موفق شدند شركت خود را تبديل به دومين شركت بزرگ توليدكننده داروهاي ژنريك در جهان كنند. آندرياس و توماس استرونگمان در سال ۲۰۰۵ هكسال و ۷/۶۷ درصد سهام خود از آزمايشگاه‌هاي ايان را به شركت سوئيسي نوارتيس به قيمت ۵/۷ ميليارد دلار فروختند كه ساندوس را تبديل به بزرگ‌ترين شركت داروهاي ژنريك جهان كرد.

 

فعاليت هاي برادران استرونگمان

 

 

 

برادران استرونگمان ميلياردرهاي خودساخته در حال حاضر شركت سرمايه‌گذاري سانتو را كه در بخش بيوتك آلمان سرمايه‌گذاري مي‌كند اداره مي‌كنند. اين مجموعه شركت به ويژه شامل شركت‌هايي مي‌شود كه در تحقيقات روي سرطان فعال هستند. اين دو برادر همچنين يك مركز تحقيقات عصب‌شناسي را به احترام پدرشان با نام ارنست استرونگمان در فرانكفورت تاسيس كردند. شركت برادران استرونگمان همچنين اخيرا در انرژي خورشيدي نيز سرمايه‌گذاري كرده است. آنها در سال ۲۰۰۹ بخشي از سهام شركت «كانرژي» يك شركت متخصص در انرژي‌هاي خورشيدي در آلمان را خريدند.

 

آندرياس استرونگمان در سن ۵۶ سالگي يك جايگاه مديريت اجرايي در ساندوز، يكي از بخش‌هاي شركت نوارتيس را بر عهده گرفته است. گفته مي‌شود آندرياس به قايقراني، گلف و اسكي علاقه دارد. گفته مي‌شود توماس كلكسيون دار آثار هنر مدرن و همچنين ساعت‌هاي سوئيسي است.

 

توماس فردي متواضع است و گفته مي‌شود ناهار خود را در كافه ترياي كاركنان صرف مي‌كند. برادران استرونگمان به عنوان مذاكره‌ كنندگاني صريح و خشك كه به سرعت تصميم مي‌گيرند و برادراني صميمي‌ شهرت دارند. گفته مي‌شود آنها براي كاركنان‌ شان افرادي دوست داشتني هستند و به آنها آزادي عمل زيادي در انجام كارها مي‌دهند.

نتيجه گيري

 

 

اين دوبرادر با تمركز ذهن بر نياز آن جامعه و با برسي  نياز آن منطقه تصميم به اقدام گرفتند و كسب و كار را شروع كردند آنها روي هدف خود مصمم بودند و تمام كاري كه مي توانستند را انجام دادند تا به هدف خود برسند. هدف آنها در اين كار رفع نياز جامعه بوده و آن نياز هزينه هاي پايين تر دارو نيز بوده است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ماهان تيموري
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۱۳:۳۹

اين آزمون وقت چنداني از شما نميگيرد اما با انجام Hن ميتوانيد بفهميد كه چه جايگاهي داريد و آيا به اندازه اي كه فكر ميكنيد از هوش مالي بالايي برخوردار هستيد يا خير.  شايد بعد از اين آزمون به اين فكر بيافتيد كه براي افزايش هوش مالي خود نياز است كه اقدامات جدي را انجام دهيد. مطمعناQ شما هم جزء افرادي هستيد كه عاشق ثروتمند شدن هستند. پس اين آزمون را ازدست ندهيد.

دراين‌جا مي‌خواهيم بدانيم كه شما از لحاظ مالي چقدر باهوش و بااستعداد هستيد. بهتر است خود را آماده كنيد و اين آزمون را انجام دهيد. نمره‌اي كه كسب مي‌كنيد به شما كمك مي‌كند تا بفهميد وضعيت مالي‌تان چگونه است و براي بهترن شدن آن، چه كارهايي را بايد انجام دهيد، از انجام چه كارهايي دست بكشيد و انجام چه كارهايي را ادامه دهيد. ماهيت اين تست به گونه‌اي است كه به شما كمك مي‌كند تا دريابيد با اين روش زندگي كه در پيش گرفته‌ايد، آينده‌ مالي‌تان چگونه خواهد بود

طي مطالعه ي صورت گرفته در كشور آمريكا كه بروي مديران شركتهايي كه حداقل ۱۵۰ كارمند داشتند صورت گرفت، نتيجه اي به دور از انتظار و خيره كننده بدست آمد. ميانگين نمره ي مديران اين شركت ها در رابطه با مسائل بنيادي مالي ۳۵% از كل نمره بود.

 

 

آزمون هوش مالي توسط تيم ماهان تيموري و براي تخمين هوش مالي شما طراحي و محاسبه شده است. شما بعد از شركت در اين آزمون قادر خواهيد بود توان هوش مالي و همچنين توان ميلياردر شدن خود را بسنجيد و از آن به عنوان عامل انگيزشي خود استفاده كنيد و براي ميلياردر شدن قدم برداريد.

ما در تيم آموزشي ماهان تيموري بيشتر از سه سال در زمينه ي هوش مالي افراد در ايران تحقيق و بررسي كرديم شما بعد از اين تست نسبت به هوش مالي خود بهترين اطلاعات را پيدا ميكنيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]